Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

DISKUTÉROV SPRIEVODCA PO GALAXII, ALEBO DESAŤ PRAVIDIEL INTERNETOVEJ DEBATY


DISKUTÉROV SPRIEVODCA PO GALAXII, ALEBO DESAŤ PRAVIDIEL INTERNETOVEJ DEBATY

Debatovať s rozhľadenými ľuďmi na celospoločenské témy je činnosť, ktorá jednoznačne patrí do top ten mojich obľúbených aktivít. Od rozšírenia internetu už rovnako postihnutí jedinci nie sú nútení svoj koníček prevádzkovať v reštauračných zariadeniach pochybnej úrovne. Čo je na jednej strane škoda, lebo konzumovanie fermentovaných nápojov je taktiež v mojom hit liste výrazne vysoko. Na druhej strane sa celý svet premenil na jeden diskusný klub.

Keďže som sa už čosi na internete nadebatoval, chcel by som sa s čitateľmi podeliť o pár poznatkov, ktoré som počas tejto doby nazbieral. Neberte ich ako nejaké pravidlá sú to skôr postrehy, ktoré treba mať na mysli, ak sa nechceme počas diskutovania na internete zblázniť.

Môj prehľad má desať bodov, ak ale niečo dôležité chýba, budem rád, ak mi to čitateľ pripomenie. Ako inak, ak nie v diskusii pod článkom.

Tak poďme na to.

1. Internetová diskusia nepohne s východiskovou pozíciou diskutéra ani o piaď. To si treba na úvod vždy uvedomiť. Zmena názoru je dlhodobý proces, ktorý nemá šancu prebehnúť v rámci výmeny pár odstavcov textu.

Neuróny v tele každého človeka tvoria prepojenú sieť. V tých neurónoch, ktoré sa navzájom často aktivizujú prebehne určitý rastový proces a metabolická zmena. Takýmto spôsobom je naša reakcia na vonkajšie podnety zakódovaná a v značnej miere aj predvídateľná. Rovnaké vonkajšie stimuly zaktivizujú rovnaké prepojené neuróny a vyústia v predikovateľnú reakciu (Donald Hebb). Na to, aby sme zmenili určité zaužívané schémy správania a myslenia, je potrebná fyziologická zmena našej neurónovej siete. To je dlhodobý proces spojený až s fyzickou bolesťou.

Dajme mu čas.

S posunom pozícií hard-core socialistov smerom k slobode som sa stretol už mnohokrát. Len to nie je otázkou hodín, či dní. Tí menej inteligentní diskutéri s určitým časovým odstupom prestanú minimálne opakovať tie najľahšie vyvrátiteľné tvrdenia.

2. Ak teda oponenta nepresvedčíme, na čo sa do internetovej diskusie púšťať? Podľa mňa by mal mať každý racionálny účastník aspoň hmlistú predstavu, prečo diskutuje.

Ja sa hlavne snažím otestovať svoje názory. Myslím si, že je užitočné vedieť, aké argumenty majú ľudia, ktorí s vami v konkrétnej veci nesúhlasia. A áno, ak sú tie argumenty relevantné, tak sa im treba venovať. S odstupom času (viď. bod číslo jedna) sám zmením názor, keď ho nedokážem uspokojivo obhájiť. Je celkom možné, že nie som najmúdrejší človek na webe (Ááále, jasné, že som).

3. Vychádzajúc z bodu číslo jedna, nemôžeme očakávať, že internetová diskusia skončí ako finále majstrovstiev sveta na jednej strane víťaz s trofejou, na druhej strane porazený v slzách. Na webe sú obaja protivníci presvedčení ako im ide karta a svojho oponenta argumentačne prevalcovali.

Preto je nutné si uvedomiť, kedy je už čas dišputu ukončiť. Kedy už netreba reagovať, lebo nepadol argument, ktorý by zato stál. Je to veľmi subjektívny moment niekedy sa dá identifikovať tým, že začínajú padať invektívy.

Veľa diskutérov má pocit, že musia reagovať na každý príspevok, ale internetová diskusia nie je manželská hádka, v ktorej vyhráva ten, čo má posledné slovo.

4. Nadväzujúc na predchádzajúci bod, niekedy nastane ten zázračný okamih a oponent prizná, že sa v niečom mýlil. Pre ostrieľaného internetového diskutéra je to príznak slabosti. Ako keď žralok zacíti krv. Obeť je ranená a potrebuje už iba ranu z milosti.

Skúsme v tomto momente potlačiť inštinkt predátora (animal spirit) a miesto nadradeného mentorovania oceniť podobné správanie aspoň like-om.

5. Treba si dávať pozor, aby sa nám témy príliš nerozutekali. Ak na úvod argumentujeme proti vlakom zadarmo a po pár hodinách sa prieme, či do bolonských špagiet patrí kečup, niekde nám ušla pointa.

Ja keď vidím, že oponent začal brať tému príliš zoširoka, tak skopírujem myšlienku na ktorú chcem reagovať a pod ňu napíšem svoj komentár. Týmto spôsobom zabezpečíte aj to, že nebudete v každom príspevku inými slovami tvrdiť to isté.

6. Používanie invektív je vlastná prehra. Ak niekto nemá argument, tak začne urážať.

Niekedy sa expresivita hodí. Vtedy sa snažím použiť nejaký detský výraz, ktorý neurazí (mojim favoritom je trdlo). Tradičné slovenské krčmové tituly sú neprijateľné. Ak ich použije protivník, tak je to presne podľa bodu 3 signál, že diskusia už dosiahla svoj kulminačný bod a je čas ju ukončiť.

Rovnako ako nadávky považujem za prehru, v libertariánskych kruhoch tak obľúbený, argument Hitlerom (ty chceš regulovať viečka na zaváraninách? Tak to by si určite súhlasil so splynovaním Židov). Považujem to za skratku, ktorá skôr svedčí o logických dierach vo vlastných teóriách ako o brilantnosti argumentácie. Pokúsme sa obhájiť voľný trh bez nacistickej pomoci.

Podobnú úlohu ako Hitler má pre anarchistov slovo etatista. Nechápeš hento, tamto, lebo si etatista. Punkt. Treba si uvedomiť, že bežný človek ani nechápe, čo to znamená (textový editor mi etatistu podčiarkol ako chybné slovo) a prečo by sa za to mal hanbiť. Veľmi mi toto zaklínadlo pripomína 50-te roky, keď stačilo niekoho označiť za buržoázneho nacionalistu a dotyčný mohol skončiť na šibenici. A ani sa nedozvedel, čím sa vlastne previnil.

7. Snažte sa nebyť osobný, ale vecný. Existujú barličky, ktoré síce neprinášajú žiadnu argumentačnú hodnotu, ale diskutéri si nimi zvyšujú sebavedomie. Napríklad Síce diskusiu s tebou považujem za stratu času ..., ... a keď si doštuduješ veci, tak sa vráť, ... dúfam, že si to teraz už konečne pochopil.

A smajlíky. Nič nenavracia otrasené diskutérovo sebavedomie viac ako smajlíky. Čí viac smajlíkov, tým viac adidas (a menej istoty).

8. Pokúste sa byť tak stručný, ako sa len dá. Nič nezabíja diskusiu viac ako grafomanské sklony niektorých prispievateľov. Internetová diskusia je formát, v ktorej je treba vysvetliť svoje stanovisko v niekoľkých vetách. Ak sa to nedá, tak je jednoducho daná téma na podobnú argumentáciu nevhodná a vymeňte si s oponentom radšej pár mailov.

Rovnako si musí každý diskutér uvedomiť, že nikto nebude čítať siahodlhé texty, ktoré mu linkuje oponent, keď sa nezhodnú v problematike chovania koál v zajatí. To je ďalšia libertariánska obsesia, keď nedokážeme vyargumentovať škodlivosť minimálnej mzdy bez toho, aby sme oponenta neoboznámili s celou problematikou anarchokapitalistickej teórie.

9. Internetová diskusia nie je súboj dvoch pištolníkov na divokom západe, kde vyhráva ten, ktorý má rýchlejšie reakcie. Webová debata nám dáva komfort premyslieť si svoju reakciu využime ho.

Niekedy mám pocit, že mám argument, ktorý oponenta odpálkuje homerunom ponad tribúnu. Práve vtedy nie je od veci dať si pár minút na vydýchanie. Lebo to je ten moment, kedy mám veľkú tendenciu tresnúť kolosálnu hlúposť.

Veľa vecí vyznie s odstupom času úplne ináč, ako sme ich pôvodne pochopili.

10. Don’t feed the troll. Ako hovoria Anglosasi. V mojom zozname je síce to pravidlo posledné, ale ak si chceme zachovať počas diskutovania na internete duševné zdravie, tak je to pravidlo výsostne dôležité.

Ak si ešte pamätáte parlamentné vystúpenia poslanca Cupera, tak máte celkom dobrú predstavu, ako funguje internetový troll. Táto bytosť sa živí negatívnymi emóciami ostatných diskutérov a vyvoláva ich tak, že trepne tú najkontroverznejšiu vec na svete, bez náznaku argumentu. A potom už len prikladá polienka pod vatru, ktorá pod jeho príspevkom vzbĺkne.

V podstate každý portál má svojich trollov (naša stránka ich má tiež pár a poctivo si ich kŕmime). Ak chcete trolla potrápiť, tak na jeho pokusy neodpovedajte. Riskujete ale, že sa urazí a vy ho načisto stratíte (nič neraní trolla viac ako nezáujem). V žiadnom prípade sa s ním ale nesmie argumentovať. Je to ako prehltnúť muchu prežijete to, ale tá pachuť zostane ešte dlho.

PS: existuje určitá defenzívna diskusná stratégia. Vždy, keď niekto cíti, že stráca pôdu pod nohami, označí oponenta za trolla a vycúva z debaty.Author: Andrej Fandak # RyfyDora76
Slovensko2015-12-1523
-
 50% ( 4 people voted )
+
Nemám vzdelanie -- blízke --súvisiace s masmedializmom a súvisiacou komunikáciou. Niekoľko krát, i teraz..dnes som usmerňoval kohosi v diskúsnych..jeho ekvilibristikách. Autor ..Fandák 76..určite vie prečo ..napísal uvedené USMERNENIE.diskúsne. Môj názor je podriadený cieľovosti ktorý sa chce dosiahnúť v diskúsií. Teda systemovo--exaktne --tautologicky. Ak je diskúsia--tématicky známa ..nachádza sa kritika kladná , alebo záporna. Následne sú argumenty potvrdzujúce názorovú rozdielnosť prípadne súhlasnosť. Potom nasledujú analýzy jednotlivej argumentácie s ďalšími doplneniami. Nakoniec je návrh nejakých nových riešení..vylepšení..odstranení chýb..v alternatívach pokiaľ možno ,samozrejme aj s návrhom na postup do realizačnej podoby. Ak sa ..byť bi len náhodou objaví osobný -osobnostný atak--invektívny..reakcia by mala byť "IZOLAČNÁ--IZOLATÍVNA" . Takže ...to je "dedinský Podtatranský " názor..vychádzajúci zo systémových riešení v konkrétnej praxi.
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-12-17 11:42:26 58d4289b
klopi, aj ked nemaš to "masmedialisticke" vzdelanie, som presvedčený, že zakladne vzdelanie si absolvoval.
čo tak použit občas nejaku tú čiarku, alebo odstavec.
alebo je to diskusna taktika podriadena nejakej "cieľovosti"?
:D
sorry za smajlika, ale musel som si vratit sebavedomie, ktore padlo na dno po márnych pokusoch pokusoch pochopit tebou písaný text.

ropas # RutiQajo58
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-12-17 12:38:17 b2124ad2
Bod č. 6 by si tu, v kabarete Dôležité, mali poniektorí dať zarámovať. A psycho Truhlík č.8, lol!

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 62% ( 3 people voted )
+
2015-12-17 21:23:16 d405c1fd
"Debatovať s rozhľadenými ľuďmi na celospoločenské témy je činnosť, ktorá jednoznačne patrí do top ten mojich obľúbených aktivít."

Akurat, ze ti rozhladeni ludia nemaju zaujem debatovat s tebou, co...? :-DDD

"Od rozšírenia internetu už rovnako postihnutí jedinci nie sú nútení svoj koníček prevádzkovať v reštauračných zariadeniach pochybnej úrovne. Čo je na jednej strane škoda, lebo konzumovanie fermentovaných nápojov je taktiež v mojom hit liste výrazne vysoko."

Rozumies tomu uplne spravne, si jednoznacne postihnuty... A z toho, ze uz moses menejstatovsky dristat sediac skryty vo svojom brlohu na internete, by si sa mal tesit... Tam ti len napisu, ze si debil... V krcme by si za svoje kydy dostaval pravidelne kriglom po gebuli... :-DDD

A to, ze sa pri pisani pravidelne ozieras, je z tvojich kydov citit... Ale za ozratost pri pisani, ti aspon nikto neodoberie vodicak... :-DDD


Takze pupus, je mi uplne jasne, preco si citil potrebu napisat instrukcie pre ostatnych, ako maju na teba reagovat...? Ani ozratemu asi nie je prijemne, ked mu cely cas pisu, aky je debil, co...? :-DDD


Vidim, ze maciak ma ten isty problem... Chudak mnau mnau sa citi permanentne nepochopeny a vo svojej macacej gebulke si nedokaze dat dokopy, ze problem nie je v inych, ale v nom samom... Ale "argumenty" pouziva skvele... Take macacie... :-DDD

Mnau mnau, uz si ako reakciu na prilev moslimov do Europy zapisal svoje tulave macicky na nove nabozenstvo...? :-DDD


mackolog # VegaXady76
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-12-18 00:53:25 25bb9742
Kupil si svojim macacim slecnan nove saticky, aby nebolo "zosariovane"...? :-DDD


mackolog # VegaXady76
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-12-18 00:55:06 25bb9742
Nasiel si si konecne aj novu modlu, namiesto Meciara...? Donieslo sa mi, ze po veceroch klacis a zbozne sa divas, so slzickami v kutikoch tvojich macacich ociek, na tuto podobizen... To je nejaky nemanzelsky Meciarov potomok...? :-DDD


mackolog # VegaXady76
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-12-18 00:59:14 25bb9742
loading...
:DDDDD
haron # NopiQaha45
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-12-18 02:02:41 5f66a867
A prosimta pozdrav anaste.

Furt ma tu ten mudrlant blokuje,mna furt nebavi s nim vyebavat.

haron # NopiQaha45
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-12-18 02:05:47 5f66a867
Pozdravim, aj ked si ju dnes mohol pozdravit aj sam, ved po dlhom case napisala... :)

Uz som o teba zacal mat obavy, ci ta Arnolda nezavrela do nejakeho kurknika a nedrzi ta tam ako rukojemnika...? :)))

Vravis, ze ta moj kamos blokuje...? Anaste tiez blokoval, ale ja som ju "odblokoval"... Mozno sa mi konecne splni moj sen a moj kamos zablokuje cele Slovensko...? :)))))))))))))

Prdel je v tom, ze mna sa ani nepokusa blokovat... Asi mu to uz konecne doslo, ze to nedokaze...? :)))

Pozdravujemn Arnoldu, bacu, jeho barana a hlavne tvoje teroristicke kury... :)))


P.S.: Mas uz vyzehlene teplaky na vianoce...? :)))


sharon # GyvoXupi86
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-12-18 02:57:46 25bb9742
Mne sa tu najťažšie číta clopi. Určite má v hlave vždy minimálne 10 myšlienok naraz -(s niektorými aj nesúhlasí) - a robí mu problém dať ich naraz na sklo ! !
Hufnagel Gejza # GeduCesy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-12-18 04:47:37 c35b197e
Mne sa Klopi zle nečíta. Ja ho nečítam vôbec. Ak si on neváži spoludiskutérov aspoň tak, aby písal vety ktorá má hlavu a pätu a nikto to po ňom nemusel lúštiť, mne on nestojí za to, čítať jeho slintavé parkinsonovské zvratky.
A divím sa, že si niekto vôbec dáva tú námaho.

Pock # SihySuri34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-12-18 06:29:34 3ec5f361
Áno ..Pock34..nelúštivý text z " krčmičky našej" je určený pre menej "zdatných " luštiteľov . Ostatný text je určený pre tak troch serioznejších , rozhľadenejších a istým intelektom obohatených jedincov .Neviem kde Vás zaradiť. Prajem /toto asi netreba lúštiť../
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-12-18 09:17:11 58d4289b
Ako som už viackrát písal, nemám problém s textom Knocka. Keď sa zamyslíte nad zdanlivo nezmyselnými úsečnými vetami, je v nich ukrytá podstata. Autor to robí zámerne, aby sťažil prístup k meritu príspevku napríklad šimpanzovi a jeho variabilným identitám. Ja ten skrytý odkaz pochopím vždy. Ale to už je taká vrodená analytická vlastnosť. (A propos, s touto vetou sa ešte stretneme, lol). A ukryť podstatu do svojského textu nie je jednoduché ani pre jeho autora. Radšej si prečítam Knocka, ako sa zdržovať so zbytočne rozsiahlymi a evidentne exhibionistickými traktátmi psycha Truhlíka. To je tiež jeden z bodov článku. Navyše, on svoj úzky diskusný potenciál dávno vyčerpal a v poslednom čase sa už vyjadruje len obrázkami ako do detského leporela. Nebojte sa, však on zareaguje, je to jeho slabosť. A ja ho opäť vyvediem z miery podľa bodu 10.
:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 63% ( 6 people voted )
+
2015-12-18 11:16:22 d425402d
Práve ma pre nič za nič zablokovali na topkách, mám to považovať za prehru alebo výhru?
Ináč keď pôjde v EU do tuhého tak pravdepodobne diskusie kompletne zakážu...
Ja to píšem len preto aby ste sa potom nečudovali...

Kokso # CawaQipa51
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-12-18 11:56:36 32fd7f89
V technických výrobných disciplínach býva /bývalo/ skôr nutnosť vypracovať "technologický postup" . Tento postup je charakterizovaný tým že skoro okamžite je jasné aká náročnosť operácií../ napr. opracovania/ sa vyžaduje. Teda ak je to pre nižšiu náročnosť /trieda 4/ tak je nutné špecifikovať detailne/otáčky, posuv..upínanie / poprípade škica ..Ak je to pre vyššie zatriedenú triedu práce..tak detailnosť postupu je nižšia. Pre špičkových odborníkoch stači postup:Vyrobiť podľa výkresu. To iste je snaha aj v prípade diskúsneho fóra. Ak je niečo niekomu nejasné...dá sa posúdiť "potenciál odbornosti".Nie je záujem /okrem textov z krčmičky/ aby každému to bolo jasné...A ..Pandemonium36..to pochopil..Prajem ..
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-12-18 12:04:34 58d4289b
Ak by som chcel niečo lúštiť, kupim si krížovky a nepotrebujem tvoje kokty, ty arogantný grafoman!

Pock # SihySuri34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-12-18 14:16:04 3ec5f361
TAk tu sme sa našli,,podaktorí, že??
Mačkomrd ako "dôležitý šašek" každý den vypisujúci svoje "inteligentné názory" a ešte si aj vypýtajúc medziriadkovú pochvalu od "klopiego" za to aký je on výnimočný , že on jediný chápe čo klopi píše a ako on vie čítať medzi riadkami a aký je on bystrý a šikovný,,a samochváliaci ,,a súcitný a agitujúci, a mečiarofilovský a zaštiaty a driečny a vláčny k tomu..

Chlape,očúvaj tu, videl som už zopár chuj0v na svete no na teba nemá zatial nikto z nich..prisambohu..!!
Ako som už písal kedysi dávno, teba stretnúť naživo tak máš sánku zdruzganu za 15 sekúnd.
Takéhoto primitíva ako si ty som ešte pri "bohoch starych aj novych" ešte nigdá nestretnu!!

Joplins # XuhyDime11
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-12-18 14:20:14 3e2c865a
A keď sme už pri tom chápaní napísaného, vyzerá to tak, že si to práve ty, kto nie je schopný chápať zmysel textu. Nenapísal som, totiž, že nie som schopný pochopiť tvoje chrochtanie podobné močeniu človeka so zväčšenou prostatou. Napísal som, že nie som OCHOTNÝ lúštiť tvoje zvratky. A ak si myslíš, že si zaujímavý tým, že prestrkáš svoje koktanie trojbodkami, tak je mi ťa ľúto. Skús zaujať obsahom, nie formou, ak toho vôbec si schopný.
Pock # SihySuri34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-12-18 14:33:15 3ec5f361
Chlapci ...Joplins11 .. Pock 34 .. a ste na lopate. Povedzte "kľudne " bez invektívne aj ČOSI MÚDRE... ale furt len Vaša múdrosť začína invektívami "medzinožnými" , "močením obmedzenosťou prostaty " . Tie vaše "výpady " aj "nárečové" sú síce zaujímavé, ale dávajú istú predstavu o osobnosti ktorá to "stvorila". Nie je ďalej ako / tá predstava/ ako toto za zadkom . Ste zaujímaví. /Pock ..nenapísal som nič nepochopiteľné/
klopi # KyvoWavo40
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-12-18 17:43:55 58d4289b
A pokiaľ sa týka ..Pandemonium36-- určite nemá ďaleko k istej "umeleckosti" . Tým pádom sa stáva človekom nezávislým na dianí produkčnom . Ale aj umeleckosť je zaujímava ...na spestrenie duševna. A jeho spojitosť s "nejakým " Ma čarom ---je skôr jemu prospešná ako škodlivá . A nemožno povedať že som sa stotožnil s jeho ...ené izé. Ale treba si ho prečítať-nie je "celkom" vadný:
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-12-18 17:55:08 58d4289b
Ano:..Fandak 76 .Vďaka ....za zverejnenie obrazu "List kozákov Tureckému sultánovi".../.ktorý som avizoval...Našiel som to aj na Wikipedii../
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-12-19 17:26:33 58d4289b
Už len obsah listov-----trebalo by bolo---farebne ...zvýrazniť ...kto to dokáže?/komunikácia Ruských Kozákov s Tureckým .. sultánovským oné izé../
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-12-19 20:47:26 58d4289b
Skús najprv ty, Klopi, niečo múdre.
Pock # SihySuri34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-12-20 09:40:44 3ec5f361

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
osem   sedem
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0489 s
important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made