Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Čo som v 89. netušil


Čo som v 89. netušil

V 89. roku som celý nadšený a plný očakávania vdychoval prvé závany čerstvého vzduchu zo západu. Postupne sa však vo vzduchu nečakane zvyšoval podiel smradu.

 

Peniaze zrazu začali mať hodnotu. Pretože sa za ne dali konečne kúpiť kvalitné výrobky z celého sveta. Transformácia na kapitalizmus prebehla úspešne. Za cenu toho, že väčšina zisku v hospodárstve putuje k zahraničným vlastníkom a my tu máme aj napriek mohutnej emigrácii okolo 14% nezamestnanosť. Akosi sa nám vymkol z rúk aj zahraničný dlh. Z nuly (alebo aj plusu - pohľadávky) v 89. roku na dnešných 40 miliárd eur.

 

Médiá som v 89. roku miloval. Najmä televíziu a rozhlas. Dnes televízor nemôžem už ani vidieť a v rozhlase dokážem počúvať len rannú desaťminútovku – správy o siedmej. Nikdy by som v 89. roku netušil, že možno z televíznych a rozhlasových kanálov urobiť skutočné kanály, plné potkanov a výkalov.

 

Cesty. Je dobré, keď pri jazde nemusím mať oči prikované k vozovke, aby som si nezničil auto, na ktoré som musel tak dlho šetriť. V 89. roku som si predstavoval, že naše cesty budú čoskoro podobnej kvality ako tie rakúske. Ale toto? Že toto bude o 23 rokov cesta 1. triedy? http://www.youtube.com/watch?v =vNanvK1oz3o

 

Poznám jeden úsek cesty na Slovensku, ktorý si všímam od detstva, pretože som tadiaľ často cestoval. Cesta medzi Malackami a Veľkými Levármi. Vážení, tento povrch má celkom iste bezmála 25 rokov. Na tomto úseku sa výtlky vôbec netvoria. Tento povrch nebolo treba 25 rokov súvislo opravovať.

Je problém zistiť, čo za zázračnú hmotu tam pred 25 rokmi dali? A takto spraviť cesty aj inde? 

 

Po páde Berlínskeho múru sa tuším hovorilo, že NATO už stráca význam. A ono sa neskôr začalo ešte aj rozširovať. Naša angažovanosť v NATO ma vôbec neteší, dúfal som, že budeme podobne ako Švédi a Rakúšania neutrálni.Author: Marek Brna # CohyJina24
Komentáre2013-10-28124
-
 78% ( 17 people voted )
+
povedzme si to rovne ze sme boli oklamaní. Boli sme mladí, plní ideálov. Ja v tom case na výske som hrdo strngal. A nehanbím sa za to. Nemám problém to priznať a nehanbím sa za to. nemám za čo. Nech sa hanbia tí, ktorí sú ya tento marazmus zodpovední ....

Mám bod k dobru, že už teraz poznám pravé hodnoty a to aj vďaka tomu, čo je okolo nás. Dostal som tak príležitosť pochopiť a začať si o to viac ceniť skutočné hodnoty. Viem že nie som sám.

smartang # BohuPyki56
-
 65% ( 16 people voted )
+
2013-10-28 12:16:49 4e636f35
smartang mam na teba otazku, kolko si mal vtedy rokov?
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-28 14:05:09 59ad5d21
Rafael
tvoja otázka krásne deklaruje tvoju tupost a úbohost...no ked bol smartang v 1990 na výške tak mal asi 18-24 rokov takže teraz má 42 -48 rokov teda cca 45 rokov...a k čomu to potrebuješ vediet? ved s tvojim mozgom ti to vydedukuje len nejakú kravinu...

brano # PelaSedo59
-
 56% ( 6 people voted )
+
2013-10-28 14:57:59 c305bafe
to: smartang

Nie, v roku 1989 mladí ľudia neboli plní ideálov, boli mámení konzumným spôsobom života kapitalizmu. Práve to bol hybnou silou, že ideál mladých ľudí bol viesť život miliardára obklopeného blahobytom a v žiari reflektorov v čom ich podporovali "havlovci" - platení západnými spravodajskými službami. Ich ideál nepochádzal z reality, ale ich ideál pochádzal z vysielačov Slobodná Európa, Sloboda a iných štvavých médií, a ak im niekto oponoval, tak bol za zradcu, odpadlíka a nenásytného komunistu bažiaceho po moci, ktorý im bráni v ich rozlete. Avšak nie komunisti, ale až "demokracia" im ukázala skutočný ideál - plné úrady práce, mediálne žumpy, reálnu kriminalitu a budúcnosť, ktorá sa stala minulosťou...

Regency # KyjiHibo22
-
 70% ( 13 people voted )
+
2013-10-28 17:31:25 c35b6d6b
regency
áno aj .... Boli aj pokrivené ideály. A bola aj naivita, ktorá je vlastná mladému človeku ktorý má zrazu možnosti ... Ja sa skôr pýtam, čo robili naši otcovia, ktorí to vtedy riadili a boli pri informáciách? To oni do***vili. To oni nám nič nepovedali, to oni sa nechali kúpiť a predali našu budúcnosť.

smartang # BohuPyki56
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-10-28 18:03:12 4e636f35
.... a to ONI nás pripravovali do života. A teraz to staršej generácii mladí vracajú. Nedá sa uprieť, je v tom istý prvok spravodlivosti. To samozrejme nie je útecha, len konštatovanie FAKTU.

smartang # BohuPyki56
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-28 18:06:09 4e636f35
loading...
OK, ešte dokončím myšlienku. Teraz je rad na nás. My sa dostávame k moci, my máme informácie, skúsenosti. AKO vychovávame svoje deti a ako by sme ich chceli vychovať? Aký príklad im dávame?
Vo vedľajšej diskusii hovorím o tom, že musíme zmeniť svoje vnútro, myslenie. ˇAno, to je potrebné spraviť, lebo teraz my sme tí, ktorí vychovávajú novú generáciu. A budeme mať len to, čo si vychováme.

smartang # BohuPyki56
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-28 18:11:44 4e636f35
Ešte by som takú jednu maličkosť. Okrem túžiacich po ponúkanom farebnom obale, pekne vyzerajúcom konzume a veľkej skupine mladých ľudí s ideálmi a túžbami ktoré boli naivné, pretože chýbali skúsenosti bola aj tretia skupinka ľudí. Boli to tí, čo ich životy a životy ich rodinných príslušníkov boli šikanované ŠTB a podobnými švábmi. Aj takí boli a síce ich bolo najmenej ale boli a ich rodiny tiež uverili falošnej podhodenej demokracii ako väčšina z nás.
Aj ja som bola tá naivná čo štrngala na námestí a taktiež sa za to nehanbím. Nemohla som vedieť a ani tušiť, čo je podstatou a čo sa v skutočnosti odohráva v zákulisí. Teraz už viem a pochopila som, že zmena je na nás a stojí na tom, čo svojim deťom do ich morálneho vienka vložíme.

Základom každej zmeny sme my sami. Len na nás všetko stojí a zároveň aj padá. Podstatné je čo si vyberieme.

ukulele # FogyLoqy46
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-10-28 20:24:01 57f4de4a
smartang ďakujem za odpoveď, aj ja som síce odpovedala, ale akosi mi to dva krát neprešlo. Dúfam, že je to nejaký smiešny technický problémik, čo sa občas vyskytuje a technika ma neuvrhne do vreca bláznov, ako sa mi to občas stáva s haprovaním aj tu. Takže počkám do zajtra a overím si čo sa udialo, a teda aspoň v skratke pošlem odpoveď zajtra. A ďakujem.
ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-28 20:29:18 57f4de4a
katastrofa...
a tak ako vyzerá osadenstvo na dolezite.sk tak vyzera aj cela naša spoločnost...s týmto materiálom sa, žial, nedá nič robit...je to humus odsudený na pričlenenie k nejakému inému svojprávnemu národu..či už k Madarom,Rusom,Nemcom alebo USA...slovač je jednoducho len živočíšne spoločenstvo čakajúce na svojho zotročovatela..a tak to bolo a bude po stáročia

brano # PelaSedo59
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-10-28 21:09:46 4df7e017
brano - A čo by si čakal od čias Veľkej Moravy sme boli vždy len piate koleso na voze. Za tak dlhú dobu sa to už predsa musí nejak prejaviť na národe.
Anupew # JacaNidy24
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-28 22:30:04 55a3fefe
Gejza Hufnágel

No toto. Ale si sa rozkokošil. Sory, na tom námestí som štrngala aj ja a predsa náš národ nenazývam hlúpym a Slovákov ovcami. A uznávam, v tom čase som bola sopľaňou aj ja. Ovčanmi tu oferuje predovšetkým braňo a nie smartang. Preto ti teraz boha jeho nerozumiem.

Ale povedz mi, zrejme si bol starší a v tom čase si mal toho za sebou viac. Prečo ste potom nás soplence nevarovali a nezastavili? Prečo ste verejne nevystúpili proti zaangažovaným hercom a nevytvorili protiváhu našej nerozvážnosti, nerozumnosti, zaslepenosti a viere, že to tak má byť a bude lepšie?

Ja som vtedy počula jediný jeden protinázor na to čo sa deje a čo prinesie demokracia. Bol to brat mojej mamy, ktorý síce nikdy nebol v strane a komunistom, ale mal toho sčítaného dosť aby mi povedal čo nám tá demokracia a kapitalizmus prinesie. Pamätám si to presne do dnes. Citujem: len počkaj za pár rokov, potom uvidíš čo tá demokracia v skutočnosti je a čo vám naozaj prinesie, keď príde inflácia a ľudia budú mať problém nájsť si prácu. Budú bez práce a nebudú mať z čoho žiť. Potom kam pôjdete štrngať kľúčami?

Pozerala som po ňom ako puk a vôbec som nechápala o čom to vlastne hovorí. Musel mi to vysvetliť. Vysvetlil, no neverila som mu z toho v podstate nič. Tak kto je vinník? Podľa mňa z bežných ľudí národa nik. Každého viedlo a poháňalo niečo iné a v podstate skoro nikto netušil ako to skončí. Takých bolo mizivé percento. Vedeli to len tí, ktorí to v najhlbšom a najtajnešom zákulisí spískali. A pár takých ako môj strýko alebo ty boli ticho, videli, že to nemá význam. Ostali v úzadí aj keď možno správne odhadovali a predpovedali udalosti a smerovanie za pár rokov. Masa bola príliš veľká a tak sa jej nikto nestaval do cesty.

ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-28 23:40:26 57f4de4a
anupew.
Kto ti povedal,že sme boli piate koleso na voze,tí ktorí vyhrali a prepísali dejiny, a našu históriu vypálili??
Skús viac posondovať , a nenechaj sa vláčiť sem a tam vymyslenými báchorkami.
Len pre zaujímavosť: v Nitre bolo centrum slovanskej ríše ktorej vládol Emperátor Svätopluk. a to bol slovan.Naša ríša siahala až po dnešný Hamburg a germánske a iné zlodejské kmene boli najímané Slovanmi na ochranu polí a úrody , a aby nás nenapádali iné zlodejské opice.
Potom nás raz porazili, a dočista vyplienili naše knižnice, zničili históriu a dodnes sme v porobe a zmanipulovaných dejinách..

"všetko je úplne inak"...

Joplins # XuhyDime11
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-10-29 00:12:13 5e91e48d
Krásne tvrdenia--boli sme mladí, plní energie, elánu,neskúsenííí--" Zaváňa" to básnickým žargonom, frázovitosťou, nostalgiu---už niekoľko storočí, možná tisíc-ročie.A na ospravedlnenie mladých --nie je na svete "múdrejšieho" človiečika /dnes ani v minulosti/ ako je "čerstvý maturant--či cca18-20ročný "mládežník-junior"..... Ale aj najviac takýchto sa "vytrepe " na autách po zábave- tancovačke...aj vojenská taktika bola postavená --v čele" mladňaci"--na bodáky...potom zálohy 30-tníci--už špekulovali, 40-tníci bodáky skoro nepoužívali,a 50-tníci už "vyjednávali.".A generácie z r 1948, hlavne 1968 mali ciele--mali nadšenie...a zmeny sa riešili ---mimo ních...Lebo--
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-29 06:31:21 58d4289b
Prišli po r.1989 na scénu "disidenti, emigranti, rôzní martíri-malborkovo-salámoví ..a trpiaci" ale aj "vyspelí - politicky znalci" a začali používať,málo frekventované slová totalita versus demo-kracia. A postarší človiečik keď začal pozerať po polnoci "holé baby"v TV a počul množstvá vulgarizmov , perverzností " okamžite" pochopil čo je sloboda slova , prejavu a keď sa v krčme začalo hovoriť o možnej nezamestnanosti pochopil aj demokraciu. Ideály, ciele - samozrejme pozitívne- predchádzajúcich generácií boli "zahodené" ale aj znevážené. Je skoro pravidlo o nepoučiteľnosti ---generačnej...Minulosť je zdrojom múdrosti.../ a že 28.10 .1918 vznikla. ČSR a že sme boli siedmy na svete v ekon. vyspelosti--a že riešenia vtedajšej krízy boli riešené véľmi zaujímavo -- a vojnový SK štát bol porovnávaný so Švajčiarskom... socializmus v r.1963u nás vykazoval parametre plne zrovnateľné s A, Franciou alianskom.../
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-29 07:00:55 58d4289b
T--ako Taliansko--Pst--Pst--
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-29 07:04:07 58d4289b
pre nechápavých to poviem ešte raz. Naši dedovia otcovia to vybudovali, aj do*****li. Akože kto bol v tom čase vo funkciách a pri zdrojoch peňazí? Študáci? Kto nastavil podmienky, kto ukradol revolúciu, kto začal tunelovať podniky? Študáci? Kto nás vychovával? Študáci?

Sa preberte.

smartang # BohuPyki56
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-10-29 08:32:49 d90c3016
A ešte sa na skok vrátim k nadpisu článku, lebo vypovedá hodne." Čo som v 89 netušil "

A ešte sa spýtam. KTO je zodpovední za to, že komumizmus bol vnímaný tak ako bol? KTO robil procesy, KTO zatváral a vyšetroval, zatýkal, KTO robil jedinú správnu ideológiu, KTO zatváral hranice a bránil výjazdom do zahraničia? Prečo neboli niektoré potraviny a prečo sa na banány stáli dlhé rady? Prečo nebolo povolené slobodné podnikanie a prečo tu bol TUZEX a špeciálne obchody len pre vyvoleú suitu? Teda KTO je za to všetko zodpovedný? Tí mladí, ktorí ešte ani neboli na svete? A prečo sa tí mladí asi tak rýchlo ponáhľali z tohto systému a prečo asi bol kapitalizmus niečo ako vzor? To vás asi nenapadlo že? Hovorí Vám niečo príčina-dôsledok? Je mi Vás ľúto priateľu, ale plačete na nesprávnom hrobe .... Všetci máme svojim spôsobom vinu a ja ju neberiem ani sebe. Ale keď už vyslovujeme súdy, treba byť objektívny a vidieť aj príčiny.

smartang # BohuPyki56
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-10-29 08:44:09 d90c3016
Co tu všetci ako batolatá hladáte vinníka ...ten je predsa jasný...tí čo financovali a zavádzali či inštalovali komunizmus t.j. svetoví centrálni sionobakári tí komunizmus aj odinštalovali pomocou svojich platených poslušných figuriek- Gorbačovom, Havlom, a vlastne všetky vlady sveta pracuju a robia to čo sa v "centrále" Bilderbergu uvarí....tak aké hladanie vinníka????
Ja som chodil štrngat klučami tiež, ale na rozdiel od Vás sa za to dnes hanbím lebo som bol tupý ako kýbel gitu...v porovnaní s dneškom...ale za 23 rokov sa predsa človek len niečo naučí a podla toho zmeni názor...

brano # PelaSedo59
-
 54% ( 3 people voted )
+
2013-10-29 10:30:18 c305bafe
Gejza Hufnágel

((((( Ked ludia videli, ze sa proti vtedajsiemu dianiu, otvorene nestavia ani nikto z vlady, z vlady, ktora mala k dispozicii policiu a armadu, na okamzite a velmi ucinne riesenie vzniknuteho stavu, aj bez akejkolvek verbelnej argumentacie, divis sa im...? ))))))


K tejto časti musím poznamenať len to, že sa na tieto nálady a pocity ľudí pamätám. Nezabudla som a viem, že mali strach a cítili neistotu. A ani nikdy nezabudnem, ako členovia pedagogického zboru prišli a vyzývali nás, aby sme za žiadnych okolností nešli na námestie. Aké je to nebezpečné a nesprávne. Toto sa dialo v priebehu prvých štyroch dní po demonštrácii v Prahe. Aj doma som mala zakázané, no nepomohlo. Viem čo robili Š*T*B*áci s tými, ktorýsa napríklad v 68 postavili proti rusom. Môjho otca prenasledovali až do jeho smrti. Zdegradovali a prenasledovali celú rodinu. Mali nasadených udavačov medzi bežnými ľuďmi a tí sa bali hovoriť čo i len vtipy o Gustovi.
A presne toto bolo dôvodom prečo všetko padlo a bolo možné to tak ľahko rozvrátiť. Nie všetko bolo na komunizme zlé, ale ani dobré. Vždy a všade sa niečo nájde. Záleží len na nás, čo si vyberieme, ktorou cestou pôjdeme a čo s tým budeme, alebo nebudeme robiť.
K tvojej otázke s týmto podstatným a dôležitým bodom citujem: ((((( Hlavne, ak by ti bolo jasne, ze vtedajsie dianie malo podporu, minimalne vyznamnej casti vedenia KSC...? )))))
Moja odpoveď znie. Pri týchto skúsenostiach a v tomto veku nie, nešla by som **c**i**k**a**ť** proti prúdu, aby som si nezamarastila topánky. Mala by som veľké pochybnosti o tom o akú hru to ide a kto ju v zákulisí rozohral. Nešla by som tam nie zo strachu, ale z dôvodu pochybností o čo tu komu vlastne ide a kto je v skutočnosti za tým.
Ale povedzme si úprimne. Si s týmto tu, čo sa deje spokojný? Budeš sa na to prizerať až kým nezomrieš? Ja sa na to nechcem prizerať, ja nechcem vidieť ako životy mojich vnúčat budú stáť na tom ako dobre budú držať hubu a krok a podľa toho niekte zaujme voči nim stanovisko ENTER aleb DELETE.
Nebolo by namiesto hádok, obviňovania a vykrikovania lepšie a rozumnejšie využiť to, čo máme vo väčšine teraz k dispozícii. Dať do kopy skúsenosti tých, ktorí si prežili obidva režimy, videli nedostatky na obidvoch stranách s aktívnymi schopnosťami tých ktorí vtedy boli soplence a potenciálom odhodlania dnešnej „stratenej generácie“ mladých ľudí? Prečo by mali tri generácie medzi sebou bojovať namiesto toho, aby začali počúvať jeden druhého a začať navzájom spolupracovať?
Ale ja v tom vidím jeden závažný háčik a o tom tu celý čas hovorí smartang. Zmena musí prísť z nášho vnútra smerom vonku. Naopak to nefunguje a to si myslím aj ja. Sám vieš, ako si ma dlho musel vyvádzať z môjho presvedčenia čo by sa dialo keby ľudia na námestí stáli proti ozbrojencom a kam by to až mohlo zájsť. Spomínaš si? Musel si mať veľa trpezlivosti, aby som prijala niektoré fakty, ale diskutovali sme a mňa osobne to posunulo niekam kúsok ďalej. A presne o toto tu ide. O nič iné.
Ak niečo chceme je nevyhnutné spojiť múdrosť a skúsenosti tých starších so schopnosťami a skúsenosťami tých mladších a odhodlaním a zápalom tých našich najmladších terajšej stratenej generácie väčšinou bez práce. Toto je môj pohľad na vec.ukulele # FogyLoqy46
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-10-29 11:33:05 57f4de4a
Brano to tu napísal jasne.
Plačete tu nad tým ako vás tí rodičia a dedovia neupozornili a nezastavili. Poslúchli by ste?
Ukulele to sama priznala,že neuposlúchla.
Boli ste mladí ,Svet ste nebrali vážne. Boli ste zabezpečení , Rodičia dali peniažky,o nikoho ste sa nemuseli starať,počas demonštrácii ste nemuseli chodiť do školy a hlavne ste boli zneužití Chartou 77,ktorá to všetko organizovala zo zahraničia ,hercami,ktorí sa vtedy mali ako prasatá v žite a "martýrmi",ktorí bolí "bezdôvodne "prenasledovaní.Tých berte na zodpovednosť,nie dedov a rodičov. Tí mali o vás strach v tej dobe.
ukulele, ----O mladom človeku,ktorého živia rodičia sa nedá povedať,že prežil dva režimy .Mladému človeku sa začína ozajstný život až keď si založí rodinu .Vtedy začne rozmýšľať čo urobiť najlepšie aby som svojej rodine neublížil,aby ju ochránil.
Píšete tu,že "my nič my sme nevinní". Pri tom už máte dosť rokov, aby ste pochopili ,že ste nechtiac,(lebo ste tomu rozumeli )prispeli k tomu,že vaše deti sú teraz bez práce. V tom "lepšom"prípade sa ujmu v zahraničí ,v tom horšom sa tiež ujmu v zahraničí ,ale ako novodobí lokaji.Máme tu bezdomovcov a Rómov,ktorí dostávajú peniažky úplne zadarmo.
Nikto nevedel ako to dopadne.
Že samotná KSČ podporovala prevrat?Všetci čo ste boli vysokoškoláci ,máte o 23 rokov viac,tak už by ste si mohli odpovedať na to aj sami. V 89. roku to bolo tak silne podporované a premyslené zo zahraničia a tlčhubami aj z domova,že keby KSČ neustúpila hrozila kontrarevolúcia ako v Maďarsku v 56.
Nakoniec,----ukulele---- píšeš.že sa nechceš nato prizerať čo sa teraz deje. No prezraď nám čo urobíš!Podľa mňa môžeš urobiť len jedno!Svojimi nie najlepšími skúsenosťami z 89. roku môžeš terajšej "mladej ,odhodlanej,zapálenej generácii poradiť,ak im bude niekto zakladať ružové okuliare,že nič nieje len ružové.


Jambo # CapuSuxo47
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-10-29 13:33:00 4e638a89
..ukulele 46, Jambo46..Jednoducho, priamo, rozumnme a bez invektívste to vysvetlili---aj---za mňa "sa preberajúcemu" .. smartangovi 56..ktorí to určite pochopí.. A k tým otázkam ktoré začínajú "KTO" je véééééľmi ľahko odpovedať aj kvalifikovane....
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-29 14:24:48 58d4289b
Jambo


Ja som v tom čase svet brala dosť vážne vzľadom na šikanu, ktorú som v rodine videla a bola som jej svedkom. Aj keď som bola len mláďa. Pre mňa to nebola sranda, zábava a ulievanie sa zo školy. Štrngala som po škole. Bola som presvedčená, že sa skončia perzekúcie ľudí, ktorí vyjadria svoj názor. Verila som, že všetkým sa bude žiť lepšie.

Neobvinila som dedov a rodičov z nezodpovednosti. Len som položila otázku. Na ktorú som dostala patričnú odpoveď.

Ale povedz. Keď by sa teraz niečo dialo. Boli by si ty ticho? Stál by si a mlčky sa prizeral na to, že sa naše deti rútia pod vplyvom manipulátorov a tak ako to popísal braňo vydláždenou cestou od pár gaunerov do priepasti? V 89 to bola naša prvá skúsenosť a nemali sme šancu vedieť v podstate bez výnimky všetci, kto v skutočnosti za tým je a o čo sa jedná. Študentov zneužili vďaka ich neskúsenosti a mnohí starší mlčali a mali strach, pretože nevedeli čo si o tom majú myslieť a odkiaľ huští.

Netvrdím, že sme nevinný, v nevedomosti sme k tomu prispeli. Áno to máš absolútnu pravdu. Ale práve preto, cítim za to zodpovednosť a ja by som nezostala tento krát so strachom stáť niekde v ústraní. Práve preto, že po 23 rokoch vidím o čom to bolo. A práve preto moje dieťa vie a učím ho, že nič nie je dokonlé a jednoznačné, že vždy sa má snažiť pozerať sa aj ďalej za oponu, nevidieť len to, čo ho učí tento systém. Porovnávať históriu, fakty a udalosti. Nerobiť predčasné závery, ale radšej chvíľu zotrvať a sledovať a pozorovať, čo sa okolo deje. Prečítať medzi riadkami a potom konať najlepšie ako je to len v danej situácii možné. Preto hovorím o tom, čo bolo v komunizme dobré a v poriadku, ale čo sa na druhej strane dialo v zákulisí s tými, ktorí si otvorili ústa. Preto svoje dieťa učím, že žiadny izmus vychádzajúci z hora nikdy nie je skutočný a jednoznačne v prospech ľudí.
Že zmena musí ísť z dola nahor. A po zmene netreba zaspať na vavrínoch a spoliehať sa, že tí hore veci za nás vyriešia v náš prospech. Ale byť ešte viac obozretní a prezieraví ako kedykoľvek pred tým. Mať pod drobnohľadom čo sa okolo nás deje a keď je to potrebné zaujať stanovisko a pokúsiť sa zvrátiť hroziaci neželaný stav.

A toto sa podľa mňa stalo následne po 89. Celý národ sa síce vzburcoval a podarilo sa mu zvrhnúť tot*a*l*i*t*u, ale následne ostal k novým problémom ktoré samozrejme museli prísť po zmene režimu lahostajní, laxní a apatickí. Ľudia sa spoliehali na to, že ich zvolení zástupcovia to poctivo, slušne a morálne budú riešiť v prospech nich, čo je z môjho pohľadu absolútna ilúzia.

Do tohto bodu musíme dospieť a nepustiť po boji veci, ktoré sa nás týkajú zo svojich rúk, ináč príde to isté čo po 89, ibaže ako tvrdíš v ružovom, žltom, alebo bohvie akom.

ukulele # FogyLoqy46
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-10-29 15:26:42 57f4de4a
klopi

Do prdele a čo vám všetkým je? Ako keby si už dlho nepoznal smartanga. On veľmi dobre vie a rozumie tomu čo bolo a čo sa tu deje teraz. Určite ho registruješ už dlhšiu dobu na tomto blogu a to, že sa niekedy nechá uniesť v podstate ani sa nečudujem.

Keď to tu vidím, čoho sme schopný a stále dookola to isté, vždy sa tu nájde niekto kto podceňuje tento národ, ešte sa nič nedeje a už všetko premúdrelci a vševedúci truhlíci volajúci Slovákov ovcami zatracujú a odsudzujú na neúspech. Pričom sami možno majú problém doma si poriadne prdnúť.

ukulele # FogyLoqy46
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-10-29 15:34:56 57f4de4a
To obviňovanie otcov a dedov,tu čítam od viacerých.Podľa toho čo píšeš,mám deti v tvojom veku.Zažila som 68 s maličkými deťmi . Prišla normalizácia.V 89. už aj moje deti študovali na vysokých školách. Aj ja som sa s nimi škriepila aby nešli štrngať.
---- 89. rok bol úplne odlišný od 68..
V 89. roku sa Havel so svojou chartou a veľkou podporou zo zahraničia a samozrejme hercami,ktorí to teda zahrali perfektne,dostal k moci a svojím majetkom,čo v 89. roku vykrikoval a dušoval sa že mu o majetok nejde.Môj názor je taký,že každý dostal to čo chcel. Havel svoje majetky,Amerika a spol dostala zas jeden štát z toho "hnusného" socializmu do "úžesného "kapitalizmu.Preto tak všetko utíchlo
Mládeži sa nikto neospravedlnil,že ju sprosto podviedol a herci asi majú čo chceli. Musia sa sami postarať o robotu a tak veľa uznávaných ,vynikajúcich hercov robí podradné srandičky v televízii aby sa uživili.Teraz už je to tak všetko v marazme,že sa ani Pánu Bohu nepodarí nič napraviť.Takto vidím ja.


Jambo # CapuSuxo47
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-10-29 15:52:23 4e638a89
Ešte dodám . ukulele ,----Ja s tebou vo veľa názoroch súhlasím,lenže!Nemyslí si,že teraz čo sa deje ,tiež nemá niekto prsty zámerne.Navyše aj ja sa hnevám na niektoré veci čo sa dejú,ale aj dnešní mladí to berú tak, (už som to niekde spomenula) ----Ja to neriešim----netráp sa nad tým čo nemôžeš zmeniť----Preto to ja vidím tentokrát ešte černejšie,.To čo sa v 89. roku sľúbilo sa nedodržalo ,ešte sa zničilo veľa dobrého čo tu fungovalo pred rokom 89.


Jambo # CapuSuxo47
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-10-29 16:10:50 4e638a89

Jambo

Som ešte mladšia ako deti v tvojom veku. V 68 si ma môj taťka keď otvorene vystúpil, aby vojaci nezasahovali proti civilistom prehadzoval zo strany na stranu ešte len v guľkách. :) V 89 som bola decko, ale pamätám si režim celkom slušne z dôvodu, že ho perzekuovali a prenasledovali ako nepriateľa režimu. Považovali ho za hrozbu a nebezpečného a keď ho prepustili z väzenia, kde bol pár krát na čiernej samotke v ktorej sa nemohol ani len postaviť, stratil pojem o čase, nevedel ako dlho ho tam držia, aby mu nepreplo, vyberal z polievok hrach a fazuľu a počítal aby sa nezbláznil. To bolo v podstate všetko, čo bol ochotný o tom povedať, ale tým sa to vôbec neskončilo tajných mal v pätách do konca života. Preto som to všetko už ako dieťa videla a vnímala ináč ako väčšina. To bol ten môj dôvod prečo som štrngala. Mala som pred očami životy mojich rodičov a to čo to s nimi robilo.

Si matkou rovnako ako ja. Tak prečo to vzdávaš? Ja som si plne vedomá toho, že to čo bolo pred 89 dobré a fungovalo sa tu zničilo a som presvedčená, že to bolo zničené cielene a zámerne. Sama registrujem u mnohých mladých ľudí presne to čo popisuješ, dokonca vidím často krát neschopnosť zodpovednosti. Ale dajme si ruku na srdce. Odkiaľ sa to v nich berie? Nie je to náhodou tak, že sme v mnohých veciach samotnou príčinou my sami? Verím, že si svoje deti vychovávala najlepšie ako si len vedela a mohla a to isté som robila aj ja. No nie všetci sme rovnakí, nie všetci sme do detí vštepovali slušnosť, poctivosť, bezúhonnosť a morálnu zodpovednosť za to čo činia. Určite to sama vidíš okolo seba. Ale potom sa pýtam, čo od nich vlastne môžeme chcieť a očakávať, keď v mnohých prípadoch rodičia nevedia a nie sú pre nich, žiadnym príkladom a vzorom?

Ak žijú rodičia v zásadách morálneho odpadu, riadia sa ním a prijímajú ho tak deti budú rovnaké ako oni. Je to len na nás, aby sme im ukázali, že takto to ďalej nepôjde. Mali by sme vziať na seba zodpovednosť za to čo sme tu dovolili. Skúsme im nejako aktívne pomôcť a pokúsme sa s nimi o tú správnu cestu. Nie tú, čo nám tu zahrajú pajáci zhora, ale tú skutočnú zo života, ktorú máme schopnosť ukázať im v čo najpravdivejšom svetle len my rodičia. Nie médiá a gauneri, ktorí teraz bezohľadne rozhodujú o našich a ich životoch. Ja sa zodpovednosti nevyhýbam a ani nechcem. A verím, že takých bude čoraz viac. PS: prepáč netušila som, že si žena, žien je tu dosť málo, tak som automaticky predpokladala, že si muž a ešte k tomu keď vieš písať aj konštruktívne :)))) Veď vieš.:)))

ukulele # FogyLoqy46
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-10-29 17:05:33 57f4de4a
Vždy je nebezpečie ked sa rozcitlivia dámy lebo obvikle muži strácajú tým pádom----- no -??? pôdu pod nohami a čakal som že ...smartang.56..sa zapojí . Viem sa vžiť do polohy ... pracovnej.. zodpovednostnej za: deti, rodičov... perspektívy.. som v tom tiež..zainterasovaníííí.Nie nie len pragmatické , konštruktívne, nie osobné riešenia...sú žiadúce ...A Vaše stanoviská ---dámy-ukuleleJambo,--- ak splňajú tieto kritéria ---- sú prepotrebné--- Vďaka za pochopenie---prajem pri usmerňovaní detí, vnúčat--TRVALÝ POCIT ŠŤASTIA:::..
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-29 17:46:41 58d4289b

klopi

:))) nezabúdaj, že si tým dieťaťom a vnúčaťom bol v minulosti aj ty. :))) Tak sa tu ne ---- oné----. Len sa ty toľko netráp nad nami. Boli sme tu, sme tu a aj budeme, rovnako ako ty. Čo už, keď si sa narodil aj ty si bol tým zlatým púčikom ružovým, ktorému bolo treba meniť plienky.
ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-29 18:03:11 57f4de4a
Vážená...ukulele46--skúsme spoločne prinajmenšom nájsť východiská z "nezviklých" názoroch, alebo vadných názoroch na r.1989-. Skúsme sa odosobniť.../ A nájsť čosi čo ostane po rúžovom púčiku--zostatkovo---určite máte pravdu a keď nájdete priestor mimo tak závažnú tému ako je dianie r 1989-- tak stačí --- vyzvať--- a k obrane vlasti a trvalým hodnotám--milostným--napr. Vždy pripravený----
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-29 18:39:15 58d4289b
Pád žeznej opony je spojený s objavom nového chemického prvku: Objeven nový chemický prvek ! Romík (latinsky Cikanium) - chem. značka Ci. Ve své podstatě se nejedná o prvek, ale pouze stabilní izotop india. Je hojně zastoupený na zemském povrchu. Základní fyzikálně chemické vlastnosti: romík je hnědý, měkký, zapáchající . Jeho hustota 1,2g/cm3 je vyšší než hustota vody, to znamená že v ní neplave. Romík je hořlavý, vyniká značnou hydrofobií, naopak dobře vstřebává alkohol. Je magnetický - přitahuje železo, ale i barevné kovy. Atomy romíku se nevyskytují samostatně, ale vytvářejí homonukleární molekuly zvané klany, které mohou dále polymerovat do tzv. tlup. Sloučeniny: koncentrovaný je prudce nebezpečný, proto je vhodné ho ředit olovem. Využití: využití romíku v praxi je mizivé..

Arnold # XofyVahy65
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-10-29 18:54:50 4079836a
klopi

Tak potom neviem. V tebe sa ani čerti nevyznajú. Najskôr si ako doštípaný sršňami a potom toto. Šak dobre, až do jedného momentu som sa normálne venovala téme a jedno moje pokľznutie hneď zachytíš a strkáš do mňa palicou ako starý pajeďko. Sorry veď si vykáme nie? Snáď mi prepáčite. :)))) Kto sa má vo Vás vyznať. :)))

Tak teda daj čo je vadný názor z mojej strany alebo všeobecne na rok 1989. Možno sa pri diskusii posuniem ďalej.

ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-29 19:11:16 57f4de4a
Ukulele,----Veď Klopi nám nechce zle. Náhodou na iných stránkach je z tých triezvo uvažujúcich. Možno len chcel podotknúť,že keď ženy --debatujú o vážnych veciach tak sa tú nemôžu zapojiť vulgárni jednotlivci a potom je to fádne.Musím ho pochváliť,že ak sa ozvala žena tak bol skoro jediný čo ju rešpektoval .,ak nesúhlasil,radšej sa neozval.. Máš pravdu,že sú rodičia ,ktorí nie sú vzorom pre svoje deti. Aj to ja osobne považujem,že je to dôsledok 89. roku. Pamätám sa ako dnes,že niektorí (tiež herci) sa rozplývali po 89. roku ,ako sa cíti slobodne,že už môže povedať aj ---citujem---hovno----. Ak len toto chýbalo niektorým hercom ,uznáš,že to bolo úbohé. Mladí sa samozrejme učia od starých.Ako napríklad teraz . Zapojil sa ---Arnold----Ktorý píše od veci a ešte aj znevažuje určité etnikum a to nemám rada.
Arnold,---po páde železnej opony sa objavil aj ďalší nový prvok----debílium.
Myslela som,že keď si štrngala v 89. tak si v rokoch mojich detí. To si bola ešte vážne mláďatko a ak si pamätáš čo sa dialo ,uznávam,že určité udalosti sa ťa dotkli,ale aj tak si nechápala ešte veľa vecí ,taká mladučká.

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-29 19:39:28 4e638a89
Jambo

Klopi vie, že to nemyslím zle a že ho mám rada. Viem, že vie rešpektovať názory iných, takže to berem skôr ako vzájomné doberanie a podpichovanie. Teda dúfam, že to tak je a že som sa ho niečím nedotkla.

No, bola som také sopliatko čo malo svoje dôvody, ako som popisovala vyššie a verila som, že je to správne a zmena má nastať. Samozrejme, že som bola naivná a plne uznávam, že som ešte veľa vecí nechápala a veru čo sa potom postupne dialo mi začalo dochádzať až neskôr čomu sme dopomáhali. Ako prvé čo som zaregistrovala veľmi negatívne bolo zničenie nášho poľnohospodárstva pod taktovkou Čarnogurského. Ešte teraz mi škrípu zuby keď ho vidím, ako ďalšiu významnú podpásovku som vnímala likvidáciu zbrojného priemyslu po rozdelení Československa. Pričom akonáhle sme zlikvidovali výrobné fabriky do nezvratného stavu Česi okamžite začali rozvíjať svoj zbrojársky priemysel. O smrti Dubčeka nebudem radšej ani hovoriť. Z privatizácie sa mi krížia oči a zo súčasnej rozrastenej bankárskej mafie mi je na zvracanie. O otupovaní našich detí dehonestáciou školského systému rozvratnými a podvratnými reformami radšej pomlčím. Vzdelanostná úroveň nám rapídne klesá a z toho mám dosť vážne obavy. Deti učia nezmysly a nepodstatné veci a pomaly už nevedia kto bol Štúr, Hviezdoslav, Štefánik a dejiny vlastného národa nepoznajú už asi ani matne.

Nemám nič proti súkromnému podnikaniu, ale nie spôsobom privatizácie kde sa potom vytunelovali a rozkradli celé podniky a firmy. Majetok a hodnoty, ktoré boli dovtedy vytvorené mali ponechať podľa mňa tak. Súkromné firmy a podniky by časom vytvorili konkurenciu tým štátnym a možno by to celkom dobre fungovalo. Nikto by nemohol spať na vavrínoch a každý ak by sa chcel udržať by musel pracovať na svojej konkurencie schopnosti a národ by možno nebol vykuchaný do mŕtva tak, ako je tomu teraz. Hm. Za toto ma tu asi poniektorí ukrižujú. :))))

Povedz mi, ako si to vnímala ty s malými deťmi 68 roku. Takú situáciu si ako matka malých detí neviem celkom dobre predstaviť. Ak nechceš tak nepíš, ale mňa to celkom zaujíma.

Čo sa týka tých nadávok, ja som sa najviac tešila z toho, keď som na plnú hubu mohla povedať, že Gusto Husák je *****. Je jedno čo si tam kto domyslí :)))) To platilo samozrejme na všetkých bývalých pohlavárov.

ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-29 21:02:14 57f4de4a
No vidíš ako sme sa zhodli. Presne to vravím aj ja. Všetko čo tu bolo dobre sa za pomoci Havla a spol zničilo.My sme nesmeli vyrábať zbrane ,to bolo podľa Havla a spol nehumanné ,ale Čechy bohatli na zbrojnom priemysle ďalej.Továrne ,ktoré boli známe na celom svete sa zlikvidovali. Vlastne tu čítam,že to píšeš aj ty. Takže po 89.roku sme išli do- hája--
Predstav si,že s dvoma malými deťmi ideš po ulici,večer nič netušíš a ráno po chodníkoch a plotoch popísané mená kto bude a na ktorom strome visieť. Si sama s maličkými deťmi ,lebo je mobilizácia a manžel musí narukovať. Rozbíjajú sa výklady a kričí sa ---ZA DUBČEKA--Teraz ho oslavujú ,ale keď ich v televízii prosil so slzami v očiach ,aby to nerobili,lebo tým mu škodia tak ho nepočúvali.Všade je panika,hádžu sa kamene. Všade vojaci. Tak tak som sa cítila. Tí ktorí nadávali ,nepochopia,že pozvať rusov bola jediná možnosť aby sa neprelievala krv. Aj tak boli prípady,že sa preliala. dakedy z vlastnej hlúposti.Dav bol sfanatizovaný ako v 89..
Možno si počula aj inú verziu. Ak nechceš never. nemám prečo klamať. Pretože zas v tom malo prsty zahraničie .A predstav si,že Ruskí vojaci sem prišli,priamo z práce ,niektorí v montérkach. Naši ---hrdinovia ...do nich hádzali kamene a čo prišlo. Čo asi si mali tí ľudia myslieť,keď sem prišli tiež ani nevedeli prečo. A kecy o tom,že naši ľudia ich prosili aby išli domov ,že tu sa nič nedeje a boli mierumilovní ,možno tomu veríš ,ale takto nebolo. To aj v 89. kričali,že mame holé ruce a v rukách držali železá z rozobratého lešenia. .Takže si predstav ako som sa cítila.Upálený Palach? To bol umelo vyrobený hrdina ,ktorý sa nechtiac v opilosti zapálil a potom kričal o pomoc.
A Gusto Husák? ten tiež v tom nebol sám. To bol taký tajtrlík počmaraný ,akých je teraz vo vláde neúrekom.


Jambo # BacyXupu19
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-10-29 22:58:27 4e638a89
Jambo aj ostatní

Ohľadne toho obviňovania staršej generácie len jedna poznámka. Na tom síce trvám a popísal som prečo ale ani seba nevyviňujem. Mám svoj podiel viny to viem dobre. A ktej staršej generácii chcem toško dodať .... ja som ani tak nemyslel že by ma mali odhovoriť ked som išiel štrngať. Ani na mňa by to nezapôsobilo. Ale viete prečo? Pretože to už bolo NESKORO! Videl som ten socializmus na vlastné oči a niečo som si zažil. Neboli to zrovna perzekúcie ale napr. môj otec nemohol robiť primára, lebo odmietol stupit sdo strany. Kua chlopi o tomto hovorím. Že tí naši otcovia to vybudovali tak, že sme nevideli príklad a nič, za čo by stálo bojovať. Možno to bola len nešťastná forma prezentácie , komunikácie .... ale FAKT bol ten, že kapitalizmus bol pre mladých skôr vzorom, keď už. NIKTO nám nič riadne nevysvetlil, videli sme len buzeráciu a šikamu. Videli sme že to čo tu nie je, bolo inde. Videli sme nezamestnaných šoanielov, ktorí k nám prišli na futbalový zápas. ten by si z platu môj otec nemohol dovoliť a to bol relatívne dobre platený....

Chápete o čom tu hovorím???

smartang # BohuPyki56
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-10-29 23:03:07 4e636f35
Jambo

Je to sila a hlavne je veľký rozdiel v tom čo človek mal možnosť vidieť v dokumentoch a keď o tom hovoria priamo účastní, priamo tí, ktorí to žili. Sa mi ani nechce veriť, že ráno boli na stenách popísané mená kto bude na ktorom strome visieť. Muž v mobilizácii a vedomie, že možno bude strieľať do civilistov muselo byť strašné. Hm. Vidíš a proti takým pár zmobilizovaným stál môj otec a vyzíval ich aby nezakročili voči civilistom. To bola jeho konečná až kým neumrel. Už nikdy nemal pokoj on a ani rodina. Viem, že sa ľudia stavali pred tanky alebo si líhali pred nie a pár ich pod nimi aj skončilo. Čo sa týka Dubčeka. Po dlhých rokoch som videla dokument, kde sa podrobne popisovali udalosti a akým spôsobom to bolo dosiahnuté. Vtedy som pochopila prečo na to pristúpil a prijala som fakt, že skutočne nechcel prelievať krv národa. Ale ktovie čo naozaj ešte za tým bolo a odkiaľ to v skutočnosti vyšlo. Taktiež viem, že samotní ruskí vojaci boli zmätení a sami nevedeli prečo sem vlastne prišli. To mi hovorila stará mama. Ľudia na nich kričali, nadávali im, pľuli na nich a oni sami nevedeli čo tu vlastne robia. Jednoducho museli ísť.
Gusto mi je jasný, ale s tým Palachom to si myslela vážne? Toto registrujem skutočne prvý krát.

ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-29 23:39:34 57f4de4a
smartang
lenže ani dnes by nemohol robiť primára ak by bol nestraník a pacient by bol pre neho na prvom mieste a peniaze a svoj prospech až na druhom, jedine že by si nemocnicu postavil za svoje!!!

Ivan Silberstein # JeniRusu82
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-29 23:40:56 5b7f64b5
Gejza Hufnágel

:)))))) A vieš, že mi tie vtipy, čo si ľudia potichu šuškali aj celkom chýbajú? Mohol by si ich ešte pár dať, ale ja by som ich v zásade pretvorila na našich modrákov, ficákov a tak ďalej šak ty vieš. :))))) Ale keď nie tak ešte daj nejaké lebo ja si vtipy žiaľ nepamätám. Možno by som skôr nejaký skomolila :)))) na Bitkoin, našu slovenskú demokraciu, euroúnijnú demokraciu a samozrejme tú americkú. Vidíš, aby nebola taká nuda, možno by ľudia mohli začať tvoriť demokratické a unijné vtipy. Také z ľudu. :)))

Nespravíme biznis??? :)))

ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-29 23:47:01 57f4de4a


Lekár, ktorý miloval svoju prácu a bol výborným kardiológom mi hovoril o tom, ako jeho starý otec nechcel strane odovzdať pozemky. Tak prišli za otcom lekára a jasne mu dali na javo, že jeho syn nikdy nevyštuduje medicínu, ak sa starý otec bude stavať a priečiť blahu ľudu.
Nakoniec syn prosil otca a plakal aby tie pozemky odovzdal a prestal sa štorcovať. Vďaka tomu sme mali následne kvalitného kardiológa, ktorý bol slušným a poctivým lekárom nebažiacim po úplatkoch od ľudí.

ukulele # FogyLoqy46
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-10-29 23:53:40 57f4de4a
ukulele, to bol pekny pripad, a iste nosili do tej skoly aj klobasky, aby ten kardiolog vystudoval...xixiix
kombajn # HydyKuwi36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-30 00:15:49 560df8c5
ukulele
ked citam tvoje príspevky tak ma ide roztrhnut nad tou tupu naivitou a primitívnou nizkointeligenciou...
Z každého tvojho prispevku sa dá vytiahnut taká blbost až to plieska dvermi...nechce sa mi to robit ale ked ma naseres ešte tak to urobím aby si videla ako si primitívna....
na rozdiel od jambo čo je skutočne inteligentná a rozumná žena...i ked tiež nie všetko chápe ale má inteligenciu a empatiu na takej vysokej urovni kde ty ani nie že nedovidíš ale ani nedosnívaš

brano # PelaSedo59
-
 42% ( 2 people voted )
+
2013-10-30 04:55:12 4df7e017
V jednom príspevku...brano 59,,,a 6--slovom "šesť" invektív---BEZARGUMENTAČNÝCH,..na adresu --ženy- dámy....To je "slušný" výkon aj od menej intelektualo-inteligentného človeka ako ste Vy---brano-59. Skúste pokračovať--radšej v kombinácií ...financie a radiatory... bude to prospešnejšie --aj pre Vás. Vďaka za pochopenie.
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-30 05:58:48 58d4289b
Ale k meritu vecí... Kardinálnym problémom ktorý nastal ,ku ktorému smerovalo celé dianie aj pred rokom 1989, bola zmena vlastníckych vzťahov s následným odpredajom národného majetku--privatizovaného ---aj zahraničným vlastníkom. To sa neudialo ani po r.1945--dekréty o znárodneni--- ani por.1948 po prevzatí vlády--komunistami--ani to nebolo v cieľoch ,zámeroch diania do r.1968... Havel prvý "prelomil" dekréty o znárodnení z.r1945 a získal Barandov---nasledovalo--- nekalé obohacovanie---a "rozvrstvenie" spoločnosti bezzásluhové---.
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-30 06:14:00 58d4289b
Druhým, závažným a aj dnes nedoceňovaným , bolo spravodajstvo, masmedialna manipulácia či tendenčné--úzko smerujúce info. O tom sme tu kdesi už písali...aj tuším...smartang..Informácie boli poskytované --relevantné--v prvom rade ,úzkemu okruhu ľudí---- a po realizovaných opatreniach --"zbytku". Či sa to jednalo o vzostupe-zmene --prudkom--cien, privatizácie..rôzne dražby/holanské/...atd..čím sa vylúčila "prítomnosť nežiadúcich", "zaviazali sa" žiadúci--A vtom mali "prsty" aj niektorý vtedajší komunistický zapredanci...Masmedialné "usmerňovanie"--je veľmocou---ktorá dosiahla snáď najvyššiu možnú koncentráciu--aj dnes.
klopi # KyvoWavo40
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-10-30 06:42:22 58d4289b
braňo

:)))))))))))))))))) No daj ešte.

Ešte stále si mi z minulej diskusie nevysvetlil prečo sa považuješ za hlupáka, keďže si slovák a Slovákov tak rád častuješ týmito tvojimi invektívami.

Nechystám sa s ničím prestať. A s radosťou si počkám keď tie dvere budú plieskať a ty budeš stáť medzi nimi. Považujem to za citlivejší a humánnejší spôsob riešenia tvojho problému, ako trepanáciu mozgu. Vyzerá to tak, že v niektorej trubke ti to prasklo a začalo to pretekať nevhodným spôsobom von.

Máš tam havarijný stav, bez vody v systéme ti to fungovať nebude. Mal by si sa sústrediť na odstránenie poruchy ináč bude zima.

ukulele # FogyLoqy46
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-10-30 08:34:34 57f4de4a
bnrano tebe sa zda kazda reakcia tupa a malo inteligentna, ale asi je problem skor v tvojej tuposti a malej inteligencii(to len na okraj tvojej nicim neodovodnenej reakciena mna s otazkou na smartanga).
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-30 09:04:04 59ad5d21
ukelele,----Palach, ? Ak ťa to bude až tak zaujímať ,tak určite nájdeš človeka ,ktorý ti potvrdí moje tvrdenie o Palachovi a nie jedného. Len si uvedom,že dnes je ešte stále moderné nadávať na socializmus .Ide ma roztrhnúť ,ak napríklad taký Golonka nikdy nezabudne dajakú narážku na ten hnusný socializmus a mal sa vtedy ako prasa v žite.Takých je veľa.Ešte stále majú zastreté pred očami, "kapitalizmus" a tá naša Slovenská demokracia sa im ešte stále zdá lepšia ako socializmus.Je veľa takých čo vytriezveli ,aj veľa takých čo sa hanbia,že štrngali ,hoci v dobrom úmysle ,lebo ,samozrejme,bolo čo naprávať.Žiaľ" napravilo "sa to tak, ako to nikto nechcel.Okrem Havla.Ten svoje nahrabal.
No a samozrejme ,ako to spomína ---klopi----,masmédia fungovali tak ako aj teraz. Ľuďom sa pravda zamlčovala.Boli slabo informovaní,tak ako teraz.V niektorých prípadoch je to dnes ešte horšie. Novinári píšu senzácie a na rozdiel od minulosti,píšu bez toho aby si overili či to je pravda.Najdi mi nadsranického novinára.
Ak ti spomínam 68. rok ,že ľudia i ničom nevedeli ,len sa zobudili,do hrozného rána. Aby bolo úplne jasné.To len obyčajní ľudia nevedeli. Potichúčky sa organizovalo,odkiaľ asi?Pretože sa Vedenie KSČ dozvedelo,že sa niečo chystá ,zavolali na pomoc spojencov.
brano,---Začali sme bez invektív ,tak nech to tak zostane. Ja som poctená tvojím náhľadom na mňa ,ale s ---ukulele ---- si nechoďte do vlasov. Veď vy si to obaja vydiskutujete .

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-30 10:15:39 5f663e44
Jambo, kazdy to ma trochu skreslene, tendencne kazdy trocha prikrasluje minulost a kriticky zobrazuje pritomnost.

Ver mi, ze ak by sa vratil ten minuly rezim (co ale vonkoncom nie je uz nikdy mozne), zrazu by sa ti vybavili spomienky lepsie na toto, ako na to, co by si prezivala v tom vysnivanom socializme. Tym netvrdim, ze tento rezim je dobry, ci horsi ako ten, len treba trochu zapúatrat v pamati a pamatat aj na to horsie, zle a odporne, co nas v minulom rezime stvalo.

Rafael # BakiQuno09
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-10-30 11:51:33 59ad5d21
to klopi
slovo invektíva k životu nepotrebujem...nazývam veci pravými menami...ak je niekto primitívny tak je primitívny...je to spisovné nevulgárne slovo znamenajúce jednoduché rozmýšlanie a konanie..prečo by som na vyjadrenie tohto mal používat z nejakého dôvodu iné slovo???
rovnako slová "naivita,nizkointeligentnost,nasranost, blbost" sú slová ktoré presne vyjadrujú to čo chcem povedat. Mohol si si všimnut že ja sa nikomu nestazujem ked niekto používa "invektívy" aj voči mne...je to ok, každý nech povie čo si myslí, mne to nevadí.

to rafael
takže som ti zle vysvetlil ako sa vypočíta smartangov vek? ak ano kde som urobil chybu? ak nie tak preco je problém v mojej tuposti??? vysvetli láskavo, budem samé ucho

No a ukulele tú nekomentujem...nemožem za to že ju považujem za naivnú husičku...ako sa tohto pocitu zbavím? ved mi poradte niekto....rad by som sa ho zbavil , ale nejak mi to nejde...nejdeme si do vlasov, iba máme na seba také názory aké máme.A velmi si ju mýlim s LenkouB...ako by boli jednobunečné sestry... Toť vsjo

brano # PelaSedo59
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-10-30 14:07:58 c305bafe
Rafael, ty máš koľko rokov? prezraď! Nech viem či si zažil socializmus. Predsa som písala,že socializmus sa nemôže vrátiť,lebo už je to tu tak všetko zdevastované a podchytené úžasným kapitalizmom. Kto už by chcel tak zdevastovaný štát prinavracať k socializmu. Čo už by sa tu znárodňovalo? Máme my ešte dajaký majetok? Nieje všetko už v rukách zahraničných zbohatlíkov,na úkor Slovenska?Môj názor! Socializmus bol ďaleko lepší ako terajší Slovenský kapitalizmus,kde bohatý zbohatol a chudobného ožobráčili.Len mi tu ,prosím ťa nezačni písať,že voľakedy sa nepracovalo,len sa chodilo do zamestnania.Ja a moja generácia a generácia mojich detí mali vždy prácu.Keby to tak bolo tak by Slovensko bolo kde? Budovalo sa miestami z ruín po vojne.Všetci pracovali svedomito až na pár vagabundov. Teraz je to tu samý vagabund,drogový díler a štát vynakladá veľké peniaze na nezamestnaných. To už je jedno či bielych či ružových . Ako pátram -tak pátram v pamäti ,veru ma nepresvedčíš ,že teraz je lepšie. opýtaj sa obyčajných ľudí. A ešte jedná vec. Stále sa tu na niektorých stránkach spomína ŠTB. To je Štátna bezpečnosť ,že.Teraz je SIS. To je Slovenská informačná služba.Vtedy sa to nazývalo tak dnes zas inak. Nevidím v tom žiadny rozdiel.Až nato,že dnes ťa môžu výpalníci vyhodiť z domu podpáliť auto ,vyhodiť do vzduchu. Mládež už na školách fetuje,pije .nikto pred ničím nemá rešpekt. Slušný človek je pomaly na smiech. Ta ,tak to vidím,ja a 80% obyčajných ľudí.No a ešte :Novú ponovembrovú generáciu si štát vychoval tak ,že si zvykla nič nerobiť,dostávať peniaze zadarmo,naučil ich vyciciavať štát,česť výnimkám. Samozrejme tých slušných je veľa,ale si nepomôžu. Chcú robiť ,ale nezoženú prácu,musia za robotou do zahraničia. Vykonávajú tam podradné práce.Ale žiť treba , tak robia.Opýtaj sa obyčajných ľudí ako živoria z 300-400€platu. Lebo tak to je. Žiadny priemerný zárobok 700-800€ a vyššie .Vieš ako prišli k takej sume ,že? Takže nech lovím v pamäti akokoľvek chcem,vychádza mi to ,že ZLATÝ socializmus. Počúvaj ľudí.To sú slová väčšiny obyčajných ľudí,ktorí socializmus zažili.

Jambo # CapuSuxo47
-
 62% ( 3 people voted )
+
2013-10-30 14:37:04 5f663e44
ty si brano ale tupon, na vyske sice bol ,ale roky neuviedol a na strane druhej mohol mat teda od 18 do 30 rokov, co je teda na mojej otazke take ,ze ta teba ako tupona toto vytocilo?
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-30 14:57:52 59ad5d21
jambo 48
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-30 14:58:22 59ad5d21
jambo uz som pisal, zarabam 1200 mesacne v cistom, napriek tomu nefandim ani tomuto systemu, ale naozaj si zabudla na to, co bolo na tom rezime hnusne, ba priam odporne. Materialisticky moc na to pozeras, velmi materialisticky.
Ten system ta dusil ,udupal, znicil, bez znamosti si si nekupila ani tuzkovu bateriu, nieto este nieco ine. Problem bol aj s hygienou, neboli vlozky, toaletak, skratka nebolo nic, ale vsetci mali pracu, vsetci drzali hubu a krok a vsetci sa spoliehali na niekoho, kto mu co zohnal.

Rafael # BakiQuno09
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-10-30 15:02:31 59ad5d21
jambo a kolko mas ty rokov?
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-30 15:11:34 59ad5d21
Koľko máš teda rokov?
Predstav si,že ten systém ma v žiadnom prípade nedusil. Na tebe sa to ako prejavovalo?Že bol problém s hygienou. Chytám sa za hlavu. To nemyslíš vážne. Občas chýbali veci,ktoré spomínaš ,ale to nebol problém s hygienou. To bol práveže zámerne vyvolávaný takýto stav. Bolo dokázané,že sa veci zámerne zdržiavali na sklade,lebo bolo treba pobúriť ľudí.. Už som to niekde písala. Videla som na vlastné oči ,(nieže mi niekto cez niekoho a ten zas cez niekoho niečo povedal),že ľudia kupovali metráky cukru ,ryže,práškov na pranie toaletných potrieb a potom konkretne ryžu,múku po nociach vyhadzovali do kontajnerov.Máme a veľa ľudí v socializme ,vysokoškolsky vzdelané deti. Teraz Aké deti väčšinou navštevujú vysokú školu? Hlavne tí čo majú peniaze.A ak sa dostane študent z menej situovanej rodiny tak musí popri škole drieť.Za toho hnusného socializmu deti "disidentov "študovali v zahraničí..Disidentov len tak pustili do zahraničia a ešte do Ameriky . Takí boli chudáci sledovaní. Vysvetli! ako mohli keď tí ,
akože disidenti boli tak deptaní tým socializmom a ŚTB,----. Bolo by toho tak veľa,ale načo budem presviedčať niekoho čo to nechce pochopiť a radšej nadáva do tuponov ,kto má iný názor. Tak ukáž že vieš aj ty zaloviť v pamäti , porovnaj dnešok s minulosťou,čo ti vyjde!Ale jedno si predsa cením u teba. Kedže už vieš,že nepatrím k mladým tak si bol ku mne slušný.To sa cení.


Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-10-30 15:45:43 5f663e44
Nedá sa nič robiť---ideme: Ak štátna plánovacia komisia/ŠPK/ rozhodla že na jednú "kotrbu" týždenne treba 1Kg banánov , mandariniek tak to bol---zákon ---a toľko do republiky prišlo --lenže--ako dnes-- aj ja som mal svokru v zeloovocí a mal som 3kg--a dvaja prd.. Kapišo --Rafael? A keď som písal vyššie .. smartangovi.. že na každúúúú otázku KTO JE ZODPOVEDNÝ je véééľmi jednoduchá a hlavne konkrétna kvalifikovaná odpoveď.... A začnem--- zemiaky---- ČARNOGURSKÝ--- Ale nie --Rafael -- príjmová kategória 1200--čohosi ---/či náhodou nie forintov/ nepredstavuje spravodlivosť systému odmeňovania ani véééľkosť osobnej zodpovednosti ale dohody predávajúceho--prácu a kupujúceho---tesne pred prepústením --žiadajúceho --nejakého --NÁKLADOVÉHO---zamestnanca---pokiaľ nie ste samoplatcom---daníí
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-30 17:33:03 58d4289b
A pokiaľ sa týka komunikácie s .. Jambo 47- .. dámou ktorej chce niekto zobrať nostalgiu, spomienky , ŽIVOTNÚ PRAVDU--nebude mať úspech vždy bude mať --- oponentov---
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-30 17:37:19 58d4289b
..Rafael,...............nepatrí sa pýtať ženy koľko má rokov, ale ti prezradím. Ja lenže si tak pamätáš a podľa toho čo píšeš môžeš mať tak niečo málo nad 40,Potom si môžeš niečo pamätať a možno skreslene . Ak máš menej a vieš aký bol socializmus zlý ,tak potom z rozprávania. To môže byťtiež skreslené. Aj tebe sa možno zdá,že nemám pravdu.No a mám 70 rokov.

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-30 17:55:26 5f663e44
A furt je tu rok 89... a ktosi kdesi skúma vekovú katagóriu oponenta ktorý je takmer - rozdielovo - dve generácie...rovnocenným---no nie je to hanba ...prrrrr--TOHO VEKOVO... zaostalejšieho a pritom 1200 čohosi---v príjme.....Ale meno som nenapísal- Teda---Jambo-47 blahoželám aj k znalostiam --ovládania --aj počítača---obdivuhodné...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-30 18:39:19 58d4289b
Je skoro neskutočne ako nás, mňa niekto poučuje o vplyvu--deformovajúcom moje-naše myslenie , nedaj--páne hodnotenie --zrovnavajúce diania v obidvoch režimoch.To vážne si niekto myslí že my sme nevedeli že --hraničný prechod--banány- zárobkové rozdiely- životná úroveń --tuzexy--nejakí papaláši --- sú tabuizovaní ? Aj my sme boli študenti-voľní --- aj my sme chceli že keď už zle tak Švajciarska--nezamestnanosť, Holanské socialne zabezpečenie a Nemecká precíznosť hodnotenia---aj výkonnosti--- Vždy sme vedeli že len chvíľu to potrvá a vieme to zmeniť ekonomickou aktivitou. Dnes sa ekonomická aktivita ROZKRADÁ---A to platí pre generácie---aktívne z rokoch1968 i z r.1989 a iných..
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-30 19:49:03 58d4289b
Teda,--klopi,, ďakujem . Dnes mám výnimočne šťastie.
brano -- vďaka . To sa mi ešte nestalo na žiadnej stránke,že ženu niekto pochválil.

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-30 21:43:15 4e621211
ukulele,-----Predstav si,že v noci som si uvedomila ,čo si mi to vlastne napísala. "Muž v mobilizácii a vedomie, že možno bude strieľať do civilistov muselo byť strašné"Len na dokreslenie,potom sa už k tomu nebudem vracať.
V 68. mali vojaci disciplínu a akej sa ti ani nesníva. Boli v pohotovosti,ale mali prísny zákaz akokoľvek zasahovať. Dokonca mali za úlohu robiť debaty so Sovietskymi vojakmi(tak sa v tom čase volali)a vysvetľovať im,že sa tu nič nedeje. Ak ti niekto povedal,že Československá armáda niekde strieľala do civilistov tak ti nehorázne klamal.Verím,že aspoň niečomu čo som ti napísala veríš.

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-31 12:31:33 5b7f34d7
Jambo
Rafael napísal že má 48 rokov, zrejme Ti to ušlo

to Rafael
v 89 si mal 24 rokov, zrejme čerstvy absolvent VS..ci nie? Neviem ako možeš písat že sa vtedy mohol vyskytovat i 30 ročný vysokoškolák..no nemohol...lebo max do 26 rokov musel školu dokončit alebo vypadnut...vidíš ani to si nepamatáš tak ako si možeš pamatat čo bolo ešte predtým za "komančov"...ved vtedy si nič nevnímal ,ako aj ja...len teraz po 2008 ked som vsade počúval slovo kríza tak som sa zacal nad tým zamýšlat a pochopil som ze predchádzajúci režim bol daleko humánnejší a ludskejší ako táto zločinecká vypalnícka demokracia...napriek tomu mam taký názor že zarábam rovnako ako Ty a nemám sa zle...mne ide ale o princíp..ja nie som typický Slovák ktorý sa teší ked mu zdochne koza lebo susedovi zdochli dve...a vytocilo ma to ze si si vek smartanga nevedel vypocítat...zrejme si ekonom, právnik alebo filozof ...takže preco ma nazývaš tuponom???

brano # PelaSedo59
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-31 13:29:35 c305bafe
brano, studovat si mohol aj po 26, len rodicia za teba nedostavali rodinne pridavky.

Kedze som mal zly kadrovy profil, mohol som o studovani akurat tak snivat. Vobec nepomahalo, ze som mal kazdy rok same jednotky, skratka som bol pre rezim nepohodlny len kvoli tomu, ze otec vystupil z KSC.
Preto mi je nesmierne luto, ak niekto, kto to pocul z pocuyia, ci sa mal vtedy dobre, teraz nostalgicky spomina na tie zverstva, co sa pachali.


Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-31 13:39:12 59ad5d21
brano tuponom som ta nazval preto, ako si zareagoval, ako vidiet, dotklo sa ta to rovnako ako to tvoje ohodnotenie mna.
S tym smartangovym vekom preto nemas pravdu, ze to hned vyzeralo, aby kazdy vedel, kolko rokov ma. Ak mal vtedy 18, ci 26 je dost velky rozdiel. A rezim ak nevychvalujem ten minuly, neznamena to, ze tento je idylicky ,ale na rozdiel od minuleho aspon clovek, ktory ma nieco v hlave, moze dosiahnut nieco, o com sa mu v tom tvojom rozpravkom systeme ani nesnilo, ak nemal dobry kadrovy profil.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-31 13:43:04 59ad5d21
Rafael ok, ja sa s tebou hadat nebudem, na to sem nechodím

Skoro by som s tebou aj súhlasil v tom že "aspon clovek, ktory ma nieco v hlave, moze dosiahnut nieco, o com sa mu v tom tvojom rozpravkom systeme ani nesnilo, ak nemal dobry kadrovy profil."
Ja len tolko že minulý režim nie je pre mna rozprávkový , neobhajujem ho , mal negatíva velké ale nie až také ako tento.Je to ale vec názoru.
Chcel by som ale vediet že čo takého si v tomto systéme dosiahol....ked zarábaš 1200 € a pivo stoji 1€...ved to isté len v korunách bolo presne za komancov...:-)))
a byty dostavali mladí za smiešnu sumu, ženili sa v 20 rokoch a mali kde bývat... takže z čoho sa tak dnes tešíš? že si tvrdou prácou zarobíš na základné životné podmienky? tak to mi je Ta fakt úprimne luto..aj vsetkých mladých v tejto zločineckej demokraciibrano # PelaSedo59
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-31 14:01:10 c305bafe
brano, mne tych 1200 staci ,prial by som to kazdemu, nemam vysoke naroky, nepijem, nefajcim, zijem v usporiadanom manzelstve a to iste som mal aj v predchadzajucom rezime, len s tym podtextom, ze akakolvek snaha bola zbytocna. Ja neobhajujem tento rezim, je horsi ako v Rakusku, ci Nemecku, kde este stale zuria socialne istoty, o ktorych sa nam nesnilo ani za socializmu. Ale doba je taka, a musime sa prisposobit.
Mimochodom za sociku som zarabal 3 000 v cistom a pivo stalo 4. 80. Ceny si pamatam velmi dobre.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-31 14:06:21 59ad5d21
A inak nechapem, tebe sa to mali, co zarabas? Ako sa maju tvarit ti, co zarabaju stvrtinu a musia vyzit?
Inak za sociku mali ludia naozaj porovnatelne platy, upratovacka, ci uradnicka, alebo ucitel, mali zhruba rovnako. A rovnako si za to mohli kupit, vacsinou nic. Maximalne tak zaplatit inkaso a jest, ako teraz, len teraz je tych lakadiel ovela viac a ludia chcu vsetko a hlavne naraz.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-31 14:10:05 59ad5d21
Rafael a o tom kádrovom profile mi nehovor....
Ja som si na prihlášku na Strojnicku fakultu do kolonky svetonázor napísal že som veriaci a chodím do kostola...ešte dnes si pamatám meno toho dnes už prof.doc.S.Ž. CSc. ktorý mi povedal že s takýmto profilom ma na školu nemožu zobrat...a prijali ma napriek tomu a dokončil som ju a vtedy sa študovalo tak že polovica prijatých nedokončila..nie ako dnes že každý kto má v r...i dieru vyštuduje....a nikto z mojej rodiny a ani ja nikdy nebol komunista...dnes ale som zástanca komunistického finančného systému , nie komunizmu aby Ti bolo jasné...lebo všetky dnešné problémy sveta su spôsobené sučasným finančným systémom a legálnym falšovaním penazí.Tot vsjo

brano # PelaSedo59
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-31 14:10:43 c305bafe
Rafael ved ty nemas logiku a nevieš ani čítat...kde som ja písal že sa mi moj plat máli???

Ja kritizujem dnešný vykoristovatelský nedemokratický výpalnícky zločinecký podvodnicky systém...nic viac, nič menej... na rozdiel od teba ktorý nevidí v čom spočiva zlo tejto pseudodemokracie

brano # PelaSedo59
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-10-31 14:14:04 c305bafe
brano nemusis mi verit, mne tiez vadilo ze tzv. disident Carnogursky mohol dat syna na vysku, ci Dubcek svojich synov.
Skratka to tak bolo a kedze nepoznas pozadie kariery mojho otca, tak to bolo ako to bolo. Moja starsia sestra dopadla rovnako, vyznamenana kazdy rok a mohla ist max. na ucnovku. Ked som si podal prihlasku na akukolvek strednu skolu, bez prijimacok mi napisali, ze som nevyhovel prijimacim poziadavkam. Asi akym? No preto ak niekto bol perzekuovany a niekto nie, to bolo na tom rezime to obludne, lebo pykal za inych, nie za seba.
Nie nadarmo sa hovorilo, nie je dolezite vstupit do KSC, ale nevystupit.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-31 14:15:32 59ad5d21
Rafael
a za akého socíku si ty zarábal 3000 a pivo stálo 4.80???? za toho co bol po 89??? tak to asi hej...

ale ja hovorím o tom čo bolo predtým...nebolo to horšie o nič oproti tomu ako je tomu teraz, v každom prípade lepšie, nech si hovorí každý čo chce...vtedy sme si šetrili na televízor...dnes mám doma tri a ani jeden nepozeram ako je rok dlhý...lebo mi stačí internet..ten žial vtedy nebol...to komunistom vyčitam že nám nedali aj mobily aj internet zadarmo:-))))ked sme už tie byty dostávali takmer zadarmo

brano # PelaSedo59
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-10-31 14:20:54 c305bafe
brano za sociku stalo pivo aj 2.80, ale este v 85, socik pokracoval az do 89 a prave v roku 85 zdrazelo pivo na tych 4. 80, myslim 12 stupnove, pamat mam dobru, len ty si asi z rozpravavnia rodicov pamatas len rozpravky.
A ano zarabal som 3 000 v cistom.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-31 14:23:30 59ad5d21
Ivan Silberstein :-))))))))))
velmi pekná a trefná poznámka...K+

brano # PelaSedo59
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-31 14:23:43 c305bafe
Rafael
ok, kedže si nechodil na výšku tak to sedí...to ti verím že si mohol tolko v 85 zarobit

brano # PelaSedo59
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-31 14:25:53 c305bafe
ja ako VS som v 85 v SAVke zarábal 2200 v čistom tak som robil ešte brigádnika na trolejbuse za 800 Sk:-)))) celkom rád si spomínam na tie časy...:-))))

brano # PelaSedo59
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-31 14:28:57 c305bafe
tazke to sedi aj s tym pivom ,ze?
Preto netrep o korunovom pive, ktore stalo asi tolko zaciatkom sedemdesiatych rokov a vtedy skutocne aj ludia zarabali tu tisicku, ale rifle stali presne tolko, kolko si za ten mesiac zarobil.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-31 14:29:30 59ad5d21
brano, ano studoval si, lebo ti dovolili, inak by si hovoril ,ak by ti to zatrhli. A ivanovi, s tym peknym prispevkom asi tolko, chrapunske a hnusne jeho vyjadrenia ala styl za komancov. V zivote by som to neurobil ,aby som sa mal lepsie, len preto, ze by som zapredal vlastnu rodinu.
Ale o to v tom rezime islo, byt hrdy na tych hajzlov, aby si sa mohol mat aj ty dobre, nie neprosim si.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-31 14:32:49 59ad5d21
A ja poznám maníka roboša čo bol Saddámovi ako roboš(cez boľševikovu štátnu firmu) montovať zbraňové systémy a za rok a pol dostal od boľševika 500.000kčs, takže kto chcel a zistil si ako na to tak mohol zarobiť a živnostníčiť sa dalo popri zamestnaní oficiálne od 88 a naplno už od 89 roku, tož tak :DDDDDDDDDDDD
Ivan Silberstein # JeniRusu82
-
 54% ( 3 people voted )
+
2013-10-31 14:35:20 4e63629b
Rafael takže hrdosť ti bránila a zapredať si sa nechcel, tak potom sa nesťažuj na boľševika ale na svoju hrdosť a najme na seba, takže to bolo v podstate vtedy ako teraz, záleží len od dotyčného človeka ako sa má a čo dosiahne!!!
Ivan Silberstein # JeniRusu82
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-31 14:39:17 4e63629b
Ale to jem oj problem, ja by som ten rezim nemal rad, aj keby mne umoznil studovat, ak by som ale zaroven vedel, ze to neumoznil inemu, ktory si to tiez zasluzil.
Ale ak toto niekto nepochopi, to uz nie je moja vec, ani moje svedomie. Zaroven to neznaci, ze tento system je dobry, ale je urcite menej demotivujucejsi, je priaznivejsi pre toho, kto chce a vie nieco robit.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-31 14:42:47 59ad5d21
Ivan Zidak ty si ale chudacik....
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-31 14:43:40 59ad5d21
Rafael[/co
lor]
antisemita, ty si ale chudacik....
Ivan Silberstein # JeniRusu82
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-31 14:45:58 4e63629b
Rozpravas totiz Ivan velmi hypoteticky, a to, co som mal urobit podla teba je tvoje vysnivane co by si ty urobil?Pre mna si naozaj len k. kot.
Ja som sa mal dobre napriek tomu aj vtedy a mam sa dobra aj teraz, ale nepozeram na to z materialistickeho hladiska, ale z hladiska uplatnenia sa ako clovek. Ak ty si isiel ty do bane(co vobec nezarucovalo, ze by ta potom poslali na vysku), je tvoja vec a hlavne tvoja uboha mysel, co tak tupo rozmysla.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-31 14:46:29 59ad5d21
ZIdovsky ch.uj., obliz mi k ,kot.
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-31 14:47:03 59ad5d21
Rafael antisemita ty si ale chudacik....
Ivan Silberstein # JeniRusu82
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-31 14:47:15 4e63629b
opakujes sa zidofilko
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-31 14:48:54 59ad5d21
Normal 0 21 false false false SK X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 Rafael je rudej boľševickej NOK :DDDDDDDDDD a antisemita :DDDDDDDDDDDD
/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normální tabulka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin;}
Ivan Silberstein # JeniRusu82
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-10-31 14:55:15 4e63629b
Ale Rafael...neuchyluj sa k " invektívam".... na Ivana...má pravdu...tak ako Ty som rozmýšlal ked som mal 20....dnes ma život naučil že netreba klamat, stačí ked nič nepovieš...:-)))) musiš byt trochu aj taktik a stratég....a to radia aj policajti napr.ženám pri znásilnení alebo lúpeži, že nevyhrážat sa páchatelovi, lebo ich može zabit...takže ked držím hubu a krok v situácii kde nemožem inak vyhrat tak je to rozumné a správné...to nie je o hrdosti a zapredaní rodiny...to nikto od Teba nechcel....vieš že hrdinov sú plné cintoríny?

brano # PelaSedo59
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-31 14:55:16 c305bafe
Rafael je rudej boľševickej NOK :DDDDDDDDDD a antisemita :DDDDDDDDDDDD
Ivan Silberstein # JeniRusu82
-
 46% ( 3 people voted )
+
2013-10-31 14:56:35 4e63629b
brano, ved to je hypoteticky blabok, co ten Zidak napisal. Ak si raz bol v nemilosti, nepomohlo nic, ja sa nestazujem na svoj osud, ako som uz vyssie pisal, napriek tomu som sa naucil v tom rezime chodit a nemusel som zapredat vlastnu rodinu ako mi radi tento k. kot. Ale napriek tomu ten rezim a za tym si stojim a taky typ cloveka ako je ten vyryvaci zidak , mi dava tymto za pravdu, ze clovek musel byt este vacsi hajzel ,ako ti, co mu vsetko dirigovali., Ale tomuto Zidakovi to ani nepride, on je od narodenia idiot.
Rafael # BakiQuno09
-
 54% ( 3 people voted )
+
2013-10-31 15:01:41 59ad5d21
Rafael
to si nesmies z toho nič robit ked Ta tu na dolezite.sk niekto nase..rozčúli...nevšímat si a ide sa dalej....ja s tým mám tiež niekedy problem ...ale to prejde...čo nevidíš že to Ta naschvál štengruje pretože reaguješ? kašli na to , venuj sa téme.

brano # PelaSedo59
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-31 15:18:49 c305bafe
Jambo pri všetkej úcte: "V 68. mali vojaci disciplínu a akej sa ti ani nesníva.", a tráva bola zelenšia, nebo modrejšie, my sme boli mladší a zdravší. Holt, tak už spomienkový optimizmus funguje. (ale nenamietam voči ničomu).
Mimochodom taká pekná hláška k 68memu od jednoho ukrajinca na podrypnutie, že nás vtedy napadli. "Jáj, to z ukrajiny nešlo, to brali z Kazachstanu a tam tade aby bolo isté, že nevedeli čo sa tu deje"

Krovak # KuraLogo13
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-31 15:54:13 c3928a4c
Rafael,----Prosím ťa už prestaň.Veď si priznaj aspoň trocha vinu!Mne vyštudovali deti za socializmu na vysokých školách hoci manžel (VYSTÚPIL),----nevyhodili ho ---zo strany.Nemal s tým problém a deti vyštudovali bez protekcie (si predstav). No boli aj také prípady,že neprijali na tú školu na ktorú si sa hlásil,. Bolo plánovanie, čo bolo tiež dobre,. Vedelo sa kde a koľko študentov treba.Na rozdiel od dneška. Školy chrlia študentov,každý che byť Ing.a potom nemajú prácu..Remeslo nechce študovať nikto.Boli aj prípady,že sa našiel dajaký iniciatívny hlupák ,ktorý robil nad rámec a študent sa na školu nedostal. .To ale nebolo socializmom. No ak bol študent iniciatívny,chcel študovať a mal vedomostne nato, tak ho prijali na druhý pokus.Medzi tým išiel na rok pracovať.Naše školstvo aj vysoké školy boli na vysokej úrovni.To sa dnes nedá povedať.Už aj EÚ si všimla,že naša mládež je oveľa menej vzdelaná. ako pred rokom 89. Česť výnimkám ,Dúfam,že ešte dajaké sú.---Vraj sa hovorilo,že nieje dôležité do strany vstúpiť,ale vystúpiť to si kde počul,že sa tak hovorilo?Fantazíruješ a o tom pive kecáš.

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-31 16:06:14 5b7f34d7
Krovak,---- nevieš o čom hovoríš! nereagujem.

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-31 16:10:41 5b7f34d7
Alebo ja neviem o čom ty hovoríš? Tak dajak.

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-31 17:31:55 5b7f34d7
Jambo

Nikde som nepočula o tom, že by vojaci do civilistov strieľali, a armáda mala disciplínu, to ano. Len si opomenula jeden fakt. Nikto v 68 nevedel čo sa deje. Ak vojenská vyššia šarža predstúpila pred vojakov, aby nezasahovali voči civilistom, tak asi vedeli zo štábu, že k tomu rozkazu môže dôjsť. O tom sa nebásnilo pred bežnými radovými vojakmi. O tom sa vedelo len na štáboch, že ak masa ľudí začne byť nekontrolovateľná vojaci budú musieť voči civilistom zasiahnuť silou a dostať civilistov pod kontrolu aj násilím. Preto Dubček prosil ľudí so slzami v očiach aby ľudia boli umiernení a prijali príchod vojsk v pokoji. Sama si to písala.

Alebo si myslíš, že môjho otca aj s celou rodinou zdegradoval režim len tak bez príčiny? Len tak bol politickým väzňom režimu a len tak ho prenasledovali ŠTB do konca jeho života?


ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-31 19:07:39 57f4de4a
Jambo

Ja si tiež pamätám, že v období o ktorom píše Rafael pivo stálo naozaj 4,80 Kčs. A čo sa týka Rafaela, má právo hájiť sa voči hlúpym atakom niektorých zúčastnených. Za to sa na neho nemôžeš hnevať a myslím, že by si to mala nechať na Rafaela do akej miery sa bude brániť.

Rafael píše pravdu, nie každý mohol študovať bez ohľadu, aké dosahoval vynikajúce výsledky. Stačilo niečo nevhodné z minulosti niektorého rodinného príslušníka a kádrový posudok nepustil. Nehnevaj sa ale bolo to naozaj tak. Poznám vysokoškolských profesorov, ktorí si v režime ani neprdli. Bili ich po hlave až do jeho skončenia.

Každému, komu vytŕčala hlava z radu, bili po nej kladivom.

Nechcem aby si to brala ako útok na minulý režim, ale aj toto bolo jeho reálnou súčasťou. A nikto by si pred tým nemal zakrývať oči. Ako som povedala nie všetko bolo zlé a nie všetko bolo dobré. Ale o tom sme písali minule.

Čo sa týka tvojej poslednej žiadosti aby sme sa s branom nehádali rešpektovala som to z dôvodu, že som pochopila, že ti je to nepríjemné a privádza ťa to do nepríjemnej situácie a samozrejme z úcty k tvojmu veku a k tomu, že si normálna diskutujúca. Ale ver mi, nie vždy sa to dá. :)))

ukulele # FogyLoqy46
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-10-31 19:17:50 57f4de4a
Ivan Silberstein

Si primitívny moloch. Už tvoje meno je príznačné k tvojim výrokom a atakom na Rafaela. Nedivím sa mu, že ťa poslal tam kam ťa poslal a počastoval ťa tými nadávkami. Iné si nezaslúžiš. Právom Ti to patrí.


ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-31 19:22:53 57f4de4a
Smola. Tak sa to tu pekne rozbieha a my sme sa už zvolali...

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-10-31 20:10:21 542f0a85
ukulele[/
color]
Jedno viem určite, za nič vás ŠTB určite neprenasledovala, vždy to bolo za niečo, tzv. hrdinstvo, šťanie proti vetru a podobne a samozrejme za stalinskej éry mohol systém zomlieť aj úplné nevinného ktorí sa dištancoval od náboženstva a politika mu bola fuk ale to boli 50 roky a radili ŠTBakom poradcovia z NKVD, tož tak a teraz k tým 70-80 rokom, vám nedali chudáčikom boľševici študovať a robili vám zle, no napríklad v takej Argentíne v tej dobe ľudí ktorý boli lavicovo orientovaní pravicová junta lapala a vo vrtuľníkoch a lietadlách vozila niekoľko stoviek kilometrov od pobrežia a potom dotyčných hodili žralokom, takže tak a je mi u zadnice čo si myslíte :DDDDDDDDDDDD

Ivan Silberstein # JeniRusu82
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-10-31 20:12:55 5b7f5e5b
Ivan Silberstein

Nie každému je blízka životná filozofia "Kade vietor, tade plášť" a to, že sú ľudia so svedomím a nejakými morálnymi zásadami nie je predsa dôvod na ich šikanovanie a ničenie životov aj ostatných rodinných príslušníkov okolo nich. Áno pre nič za nič to nebolo. Otec nechcel aby vojaci ak dostanú rozkaz zo štábu neotočili zbrane proti civilistom. Áno máte pravdu "šťal proti vetru" urobil to slobodne a vedome a to kruto a tvrdo platil s celou rodinou.
Keď sme pri tom. Režimu vyhovovalo fyzicky nelikvidovať všetkých, takto dal jasne najavo tým viac bojazlivejším, že majú držať hubu a krok. To bola účinná zbraň ako si zabezpečiť, poslušnosť ostatných keď priamo videli, čo ich počká ak sa vzoprú, ako keby všetkých zavraždili.

Nikdy a nikde som nehovorila o tom, že režim všetkým robil zle. Väčšina mala pokoj, ale len vďaka tomu, že držali hubu a radšej sa tým nezaoberali a vo väčšine ani sa nemali čím. Stačilo, že vedeli ako je to s banánmi, tuzexom, kádrovými posudkami a tak iba doma v tichosti šomrali a mrmlali, ale podstatné je, že mali pokoj.

PS: Rafaelovi dajte pokoj. Bolo by dobre, keby ste zbytočne nerýpali do diskutujúcich ak nemáte čo rozumné povedať. Čo sa týka tej zadnice "nápodobne" navzájom sme na tom rovnako.

ukulele # FogyLoqy46
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-10-31 21:00:15 57f4de4a
Tak čo ukulele radšej by ste sa s rodinkou preleteli vo vrtuľníku a nakŕmili žralokov ako sa to dialo v tej dobe v Argentíne??? alebo aj také mučenie na ranči v Čile od zaškolených pravicových špecialistov tajnej služby školených Mosadom by sa vám určite pozdávalo, ja viem nie je to OK čo sa vám za boľševika dialo ale treba niektoré veci brať aj v kontexte doby a najme väčšinou platí v živote Emericke príslovie: Life Is Not Fair!!!
Ivan Silberstein # JeniRusu82
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-31 21:20:53 5b7f5e5b
Mňa najviac sralo za boľševika to že som musel ako malé decko chodiť do kostola a žiaden boľševik ma nezachránil aby som tam nemusel v nedeľu ráno ako debil naklusať, to jedine mi z boľševika ako zlé v pamäti zostalo a to dobré letné tábory a nám boľševik zle nerobil, u nás v rodine nikto nechcel zachraňovať svet a tak sa boľševik do nás nestaral :DDDDDDDDD

Ivan Silberstein # JeniRusu82
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-31 21:39:21 5b7f5e5b
ukulele ,---neprekrúcaj.prečítaj si ešte raz moje príspevky. Rozbiehaš sa zlým smerom.Prepáč ,ale úprimná si nebola.To čo sa dialo tvojmu otcovi ,ja neviem prečo.Možno on áno.
---(Vidíš a proti takým pár zmobilizovaným stál môj otec a vyzíval ich aby nezakročili voči civilistom. To bola jeho konečná až kým neumrel. Už nikdy nemal pokoj on a ani rodina. )-----

Toto si napísala nato,keď som spomenula,že bola mobilizácia . Ten zmobilizovaný mal byť môj manžel a tvoj otec stál proti nemu a vyzýval ho aby nezakročili proti civilistom.?Proti tým "pár zmobilizovaným"teda tvoj otec určite nestal.Bola zmobilizovaná celá armáda a vojaci v zálohe. Tých si na uliciach nevidela,Boli v pohotovosti v kasárňach. Aby ti to bolo jasné a zas niečo neprekrútila..----Pravda má veľa začiatkov a koncov.----Koľko ľudí ,toľko právd ,takže dopísané. Ty si si doplnila "vedomosti "a ja som si uvedomila,že si bola uštipačná.
Ešte raz, Dubček so slzami v očiach prosil ľudí aby nerozbíjali výklady a nerabovali .

(Rozbíjajú sa výklady a kričí sa ---ZA DUBČEKA-)Tak toto presne so písala a nakoniec,načo ťa presviedčam? myslí si čo chceš a ja si stojím za svojimi názormi.

.


Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-31 21:48:06 5b7f34d7
Ivan Silberstein . Ak by ešte upaľovali čarodejnice ako v stredoveku aj to by ste museli mať za dobré , či nie , lebo čo je dobré vedel iba ten uvedomelý komunista . Bež do hovien s takýmito somarinami . Niekedy sa musím dohodnúť s kamošmi a pôjdeme do šenku pozrieť komunistov , nás tam majú všetci komunisti radi , ak aj niekto nie vždy ich všetkých zmlátime a potom nás majú zase radi a keď nie tak sú svine , však sa tam môžu ožierať koľko chcú , len nám musia občas povedať aký sme dobrý a ako nás milujú a pobozkať vtáka na znak úcty . Žartujem .

pitbul # VydoSaki35
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-31 21:48:33 d5d75caa
Ivan Silberstein

Á presne tak, vďaka tomu ste mali všetci pokoj. Aj tábory boli dobré. To že ste chodil v nedeľu každé ráno nútene do kostola boľševika netrápilo, bolo to v taktovke vyvíjaného nátlaku a terorizmu zo strany vašich rodičov.

Za to by ste ich mali perzekuovať, čo vy na to, keď ste tak nesmierne museli nedobrovoľne trpieť a zanechalo to vo vás nasratosť až do dnes. Toľká krivda sa vám stala, škoda, že vtedy za boľševika nefungovala junivelná justícia. Tá by sa určite postarala o váš duševný komfort a v čase dospelosti by ste nevykazovali tieto traumatické znaky vážneho poškodenia vášho života a pohľadu na svet. Toľko krivdy a neľudskosti voči vám, zo strany vašich blízkych. Ani tie tábory to nezrovnali od boľševika, ani podpultové banány keď vám dali nemohli vykonať tak prepotrebnú nápravu vo vašich citoch z krívd, ktoré na vás boli páchané.

S tými vrtuľníkmi si nerobte nezdravé nádeje. Naša vláda v čase celosvetovej krízy nebude predsa mrhať tak vzácne finančné zdroje od úst daňových poplatníkov na takých čo "cikajú" proti vetru. To sa im neoplatí. Je im jasné, že vďaka zbabelcom a týpkom "Kade vietor tade plášť" keďže ich je v tomto čase dostatok nemusia nikoho perzekuovať podľa vašich predstáv a tajných želaní.

Takže z vrtuľníkov a žralokov v našich vodách nemám strach.

ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-31 21:54:52 57f4de4a
Osobne mi je fuk čo sa dialo pred 25 rokmi, skôr ma zaujíma čo sa deje teraz a čo sa bude diať najbližších 10 rokov!!!
Ivan Silberstein # JeniRusu82
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-31 22:05:29 5b7f5e5b
Tak veru ukulele . A keď nebude už ani na sanitky ani na lieky , zabije to všetkých vážne chorých komunistov a tých ostatných necháme skapať na slabé dôchodky od hladu ako to zvykne hovoriť ujo Varga . Zase žartujem , teda ak by sa to stalo náhodou aj naozaj .

pitbul # VydoSaki35
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-31 22:17:55 d5d75caa
Ja si myslím...Pandemónium.36--že v každom rybníku musííí byť śťuka... aby kapry neboli---lenivéé .A mňa otec nútil aj vyučiť sa profesií -remeslu---stalo sa A náš ..Gejza Hufi ...51 rastie ..aj k usmerńovaniu nekompetentných --vďaka...A nejaka diskúsia ...brano .. rafael.. je skutočne táááák akurát...o poučení , že našli sa znovu ---prezenti--"istého druhu".Ale klobásy môžu chutiť...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-31 22:18:42 58d4289b

Jambo


Tvoj posledný príspevok ma prekvapil a nepochopila som v čom som bola uštipačná, v čom som klamala a čo som prekrúcala. Preto som si prečítala ešte raz čo sme spolu písali. Urobím to chronologicky. Nemám v záujme sa tu s tebou hádať. Neklamala som a už vonkoncom som nebola voči tebe uštipačná a ani som to nemala v žiadnom prípade v úmysle, ako si to pochopila podľa poslednej reakcie ty. Ani neviem čím som sa toho teda voči tebe dopustila. Pýtala som sa z úprimného záujmu a nie preto ako sa to otočilo.Toto si písala, keď som sa ťa na to pýtala.
"""Rozbíjajú sa výklady a kričí sa ---ZA DUBČEKA--Teraz ho oslavujú ,ale keď ich v televízii prosil so slzami v očiach ,aby to nerobili,lebo tým mu škodia tak ho nepočúvali.Všade je panika,hádžu sa kamene. Všade vojaci.""""Na to som naozaj napísala presne toto.
"""Vidíš a proti takým pár zmobilizovaným stál môj otec a vyzíval ich aby nezakročili voči civilistom. To bola jeho konečná až kým neumrel. Už nikdy nemal pokoj on a ani rodina."""


Nasledovala táto tvoja reakcia.
"""V 68. mali vojaci disciplínu a akej sa ti ani nesníva. Boli v pohotovosti,ale mali prísny zákaz akokoľvek zasahovať. Dokonca mali za úlohu robiť debaty so Sovietskymi vojakmi(tak sa v tom čase volali)a vysvetľovať im,že sa tu nič nedeje. Ak ti niekto povedal,že Československá armáda niekde strieľala do civilistov tak ti nehorázne klamal.Verím,že aspoň niečomu čo som ti napísala veríš."""

Na som reagovala takto.
"""Nikto v 68 nevedel čo sa deje. Ak vojenská vyššia šarža predstúpila pred vojakov, aby nezasahovali voči civilistom, tak asi vedeli zo štábu, že k tomu rozkazu môže dôjsť. O tom sa nebásnilo pred bežnými radovými vojakmi. O tom sa vedelo len na štáboch, že ak masa ľudí začne byť nekontrolovateľná vojaci budú musieť voči civilistom zasiahnuť silou a dostať civilistov pod kontrolu aj násilím. Preto Dubček prosil ľudí so slzami v očiach aby ľudia boli umiernení a prijali príchod vojsk v pokoji. Sama si to písala."""

Tu som presne necitovala od slova do slova čo si napísala. Nechcelo sa mi to hľadať a citovať. Verila som, že som obsiahla podstatu a nebudeme sa tu chytať za slovíčka. Aj tak to chápem v podstate rovnako, myslím že podstatou bolo aby sa ľudia nebúrili a zachovali pokoj, ale toto asi každá z nás poníma ináč.Nasledovala táto tvoja reakcia.
"""Toto si napísala nato,keď som spomenula,že bola mobilizácia . Ten zmobilizovaný mal byť môj manžel a tvoj otec stál proti nemu a vyzýval ho aby nezakročili proti civilistom.?Proti tým "pár zmobilizovaným"teda tvoj otec určite nestal.Bola zmobilizovaná celá armáda a vojaci v zálohe. Tých si na uliciach nevidela,Boli v pohotovosti v kasárňach. Aby ti to bolo jasné a zas niečo neprekrútila..----Pravda má veľa začiatkov a koncov.----Koľko ľudí ,toľko právd ,takže dopísané. Ty si si doplnila "vedomosti "a ja som si uvedomila,že si bola uštipačná.
Ešte raz, Dubček so slzami v očiach prosil ľudí aby nerozbíjali výklady a nerabovali ."""


Teraz z mojej strany. Trvám na tom, že som neklamala, neprekrúcala a v žiadnom prípade som nebola voči tebe vedome uštipačná ako si to pochopila a zobrala. Myslím si, že tu došlo k závažnému komunikačnému šumu a pripúšťam zrejme z mojej strany. Ale môj otec bol aby som to pomenovala presne, pretože vojenská terminológia mi nie je blízka a určite ju 100% neovládam, ale dnes sa tomu hovorí vojak z povolania, mal pod sebou priamo bežných vojakov a keďže nie som vojak ani armádny pracovník, nerozlišovala som medzi vojakom vo vojenskej službe a niekým kto je zmobilizovaní. Možno toto spôsobilo tvoju reakciu, ale ja som v tom nerozlišovala a bola som presvedčená, že aj muži povolaní a zmobilizovaní z civilu boli pod priamym vedením armády, alebo nie? Alebo mi to potom vysvetli. Ale ja som v ničom, čo som napísala neklamala.

Nerozumiem jednej veci, prečo v prvom príspevku píšeš. "Všade vojaci." a následne v tom poslednom, že vojaci na ulici neboli. Citujem: """Bola zmobilizovaná celá armáda a vojaci v zálohe. Tých si na uliciach nevidela,Boli v pohotovosti v kasárňach."""


Vôbec som nestála o konflikt s tebou a myslela som si, že naša debata je otvorená a úprimná, ale evidentne sa niečo udialo. Ja som sa ešte raz teda k tomu vrátila aby sme si nedorozumenie vysvetlili a či sa tak stane alebo nie záleží len na tebe. Ak nie, nič sa nedeje, asi to tak potom malo skončiť.

ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-31 23:01:49 57f4de4a
pitbul

Stať sa môže čokoľvek a dotkne sa to všetkých, okrem tých hlavatých tam hore, ktorý sa z našich daní a vrecák húževnato starajú o to, aby keď to príde už dávno boli za vodou. A ak k tomu dôjde, komunista, nekomunista v ritnom otvore budeme absolútne všetci. Je jedno, či sa niekomu páči zelená, modrá, alebo červená farba. Tak si teda držme palce pitbul, zatiaľ ešte srandujeme, ale tá za pár rôčkov všetkých prejde.

ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-31 23:13:10 57f4de4a
klopi

Na ten Váš spôsob písania si asi nikdy nezvyknem. :))) Ako rada by som si prečítala niečo čo je z Vašej strany napísané štandardne. Ale kvitujem to, viem, že sa toho nedočkám. Klobásky máme všetci radi aj ja, hlavne keď je tam dosť veľa cesnaku proti bosorkám a sú domáce.

ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-31 23:18:41 57f4de4a
...ukulele46.. Je skoro jasné , že ste to pochopila... Ak chcete aby sa o nejakej správe dozvedel čo najširší okruh ľudí tak stačí povedať..."nepovedz to nikomu"...a ihneď to vie celá--ulica--dedina. A v prípade klobás je to obdobné---odpútať pozornosť od meritu vecí---lebo klobásam rozumie každý--hlavne keď sú dlhé, hrubé....a len reči by mali byť --krátke a hlavne aj múdre...Vďaka za pochopenie...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-01 08:51:13 58d4289b
Áno to som napísala. Boli všade vojaci . Nenapísala som,že Slovenskí. Písala som o tom,že prišli sem a ani nevedeli prečo,mnohí boli v montérkach odtrhnutí od práce z továrni a z polí.. Nebudem už vypisovať z predošlých článkov.,čo kto napísal.Ja som len chcela uviesť na pravú mieru to ---kto proti komu stál a do koho hádzali kamene .Hádam si namyslíš,že do československých vojakov.Jednoducho sa ma dotklo,že si napísala(čo som si pred tým neuvedomila)keď som napísala,že bola mobilizácia a ty si.napísala,že práve proti tým pár zmobilizovaných stál tvoj otec. Ešte napíš ,že s kytičkou v ruke.
No a tí komunisti čo bili po hlavách každého,kto vytŕčal z radu,to úplne všetko "zatĺkli."

Jambo # BacyXupu19
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-01 11:18:27 4e624d97

Jambo

V tých kasárňach, kde boli bežní československí vojaci a zmobilizovaní muži bol aj československý vojenský štáb, teda tí, ktorých rozkazy československí vojaci a zmobilizovaní mali plniť teda československí poručíci, kapitáni, podplukovníci atď.. Takže môj otec nestál proti československým vojakom s kytičkou v ruke, ale bol v uniforme našej vtedajšej československej armády.
ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-01 12:15:28 57f4de4a
Ukulele,----Konečne sa dostávame ku koreňu veci. Potom vieš,že mobilizácia sa netýkala len vojakov v zálohe ale aj samotnej celej armády. No a predstav si,že moj manžel musel byť v kasárňach ako vojak z povolania a vysvetľovať Sovietom,že sa tu nič nedeje. Tvoj otec stál proti tankom. Neviem prečo, to už ty vieš.Pre toto pokrytectvo manžel vystúpil z armády,Slovensko bolo najprv za vstup sovietov potom proti a prišla normalizácia,potom zas bolo Slovensko za vstup Sovietov na naše územie.Nikto ho zato nebil kladivom po hlave.Ani našu rodinu nikto nesledoval. Tým to ukončím. Je o tom s tebou zbytočne diskutovať ,lebo si to nezažila.Teraz si môžeš zas vymyslieť čo chceš. máš svoju pravdu


Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-01 13:41:41 4e624d97
Jambo, uz som nechcel reagovat, ale neda sa. Vies statistika je pekna vec, pokilal sa netyka konkretna udalost priamo teba.
Ja som bol od 1. do 9. triedy najlepsi ziak v triede, moja starsia sestra rovnako, takze aka nahoda to bola, ze zobrali na skolu mojho spoluziaka , ktory sa hlasil na tu istu, co ja, mal horsie znamky, jeho zobrali na prijimaci pohovor, mne pred prijimackami napisali, ze som nevyhovel prijimacim poziadavkam.
To som bol osmak, vtedy totiz, kto sa hlasil na strednu skolu, mohol ist z osmej triedy. No a v deviatej som mal prihlasku na 2 stredne skoly, nezobrali ma na prijimacky ani na jednu, mal som smolu, lebo zobrali zasa tych s horsimi znamkami. No a v juni som bol jediny, ktory nemal ziadnu skolu a musel som ist na ucnovku, tam ma prijali. Asi preco? Lebo Jambo, ono pokial sa ta nedotklo to hnusne, co ten byvaly rezim ponukal, tak ti bolo dobre...Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-01 13:53:12 59ad5d21
Tak to je vrchol plytkosti..MAESTRO ..Rafael 09.. Vy ste ..."muséééél ísť do učňovky..." to len? a dnes nejakých 1200 neviem síce či ééééčiek... ale nech a ja som išiel dobrovoľne na aj učňovku... lebo ... ach som rád že téma je skoro miznúca aj celííí --prevrat k horšiemu....z novembra 1989... len nech sa neopakuje ---s komediantmi--- a páru "POŚKODENÝMI" ---VŠ Vzdelanými vlastným úsilím ---z- boha -- tlími
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-01 17:06:58 58d4289b
Jambo

Nikde som nepísala, že stál proti tankom. Bol v tých kasárňach ako vojak z povolania príslušník československej armády, a postavil sa pred československých vojakov v službe a možno tam boli aj tí zmobilizovaní muži z civilu ako bol tvoj manžel, lebo boli v kasárňach ako si aj sama písala v službe a žiadal ich, ak by k tomu došlo aby v žiadnom prípade nezasahovali voči civilistom.

Tak ma prosím ťa neobviňuj z krivosti, vymýšľania a prekrúcania.

Myslela som, že text píšem dostatočne jednoznačne a k nejakému takémuto nedorozumeniu nemôže dôjsť, pretože ja to ešte stále beriem ako vzniknuté nedorozumenie, ktoré sa ťa dotklo.

Máš pravdu, týmto ukončíme túto debatu, pretože som ťa považovala a zatiaľ aj naďalej považujem za slušnú, serióznu ženu a z toho dôvodu, prechovávam, voči tebe naďalej určitý rešpekt a mieru slušnosti. Verím, že v potenciálnych budúcich debatách k takémuto nedorozumeniu a zbytočnému stretu nedôjde. Dosť by ma to mrzelo. Ale o tom potom. Nechajme to tak. Pekný večer ti prajem.

ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-01 17:15:40 57f4de4a
ukulele takže nabádal na neuposlúchnutie rozkazu(kazil morálku v Armáde) a to bol dôstojníkom v Armáde, no pekne, sa nečudujem že ho potrestali, no hrdinské to mohlo byť, ale či aj múdre v danej situácii, to je otázne

Ivan Silberstein # JeniRusu82
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-01 18:00:54 5b7f2cb1
Ivan Silberstein

Presne tak, ako dôstojník armády vedome kazil morálku pre prípad, že zo štábu by prišiel pokyn pre zásah voči masám civilistov. Samozrejme, že múdre to určite nebolo, o tom niet žiadnych pochýb, ale mal obavy, že takýto príkaz by potenciálne prišiel a nechcel byť účastníkom niečoho takého a tak isto nechcel aby to urobili tí bežní vojaci a zmobilizovaní muži. Riadil sa svedomím a nie strachom, alebo tým či je to múdre alebo nie.
To, že ho potrestali degradáciou a vylúčili definitívne z armády, to tomu komunistickému systému plne kvitujem. Nech, v poriadku, armáda je armáda. Ale odmietam a nezabudnem bezdôvodnú šikanu celej rodiny, od jeho súrodencov, po manželku a deti až do jeho smrti a pádu totality.
Pričom som nikdy netvrdila, že všetko v tom režime bolo zlé. Viem o kopci dobrých vecí, ktoré boli, fungovali, ale zároveň si pamätám aj tie nedostatky a to čo nebolo v poriadku.

ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-01 19:03:19 57f4de4a

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
tri   osem
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

NECHÁME SI VZÍT PENÍZE?


NECHÁME SI VZÍT PENÍZE?
Německý ekonomický deník Handelsblatt přišel se zvěstí, že Evropská centrální banka hodlá zcela stáhnout z oběhu pětiseteurovou bankovku a zrušit její platnost...
Patrick Linhart: Voľby sa údajne manipulujú od roku 1995.
Nejsme děti. Nediskutujme, žádejme
Slovenský dôchodca: Radšej zomrieť ako žiť takto

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.3206 s
good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne