Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Chaos na daňových úradoch je nepodstatný, hlavne, že zarobia Brhelové firmy


Chaos na daňových úradoch je nepodstatný, hlavne, že zarobia Brhelové firmy

Možno si spomínate na priam hysterické reakcie Roberta Fica, keď pred tromi rokmi bol na Finančnej správe zavádzaný informačný systém KONS. V žiadnom prípade nechcem obhajovať tento systém, jeho chybovosť nijak nespochybňujem.

Chaos na daňových úradoch je nepodstatný

Avšak 2. apríla 2012 zasadal riadiaci výbor, ktorého sa zúčastnili aj experti z Univerzity Komenského a STU, ako aj zástupcovia IBM a zhodli sa na tom, ženovému vedeniu odporúčajú pokračovať vo vývoji IS KONS. Čas potrebný na odstránenie najväčších nedostatkov odhadli na 40 dní.

Záver zo zasadnutia Riadiaceho výboru znie:

"(1) odporúčame v IS KONS pokračovať a (2) Štandardný daňový systém (ŠDS) na platforme SAP je drahé a komplikované riešenie."

Toto okrem dvoch docentov a jedného profesora z STU a UK tvrdia 2.4.12 aj dvaja zástupcovia IBM.

Lenže nie, Fico a Kažimír, ako zmyslov zbavení, zrušili úplne všetko, aj to čo fungovalo a nemalo priamo dočinenia so správou daní, napríklad bezplatnú elektronickú komunikáciu.

Implementácia prináša problémy

Každá implementácia prináša so sebou problémy, no predsa len som čakal, že tvorcovia nového informačného systému sa poučia. Žiaľ, nepoučili sa a to napriek tomu, že mali tri roky čas sa poriadne pripraviť, pričom peniaze nehrali zrejme najmenšiu rolu.

Systém mal byť pôvodne uvedený do prevádzky k 1. januáru 2015, tento termín dodávateľská firma IBM a jej subdodávatelia nestihli a tak sa systém uviedol do prevádzky k 27. februáru, teda len mesiac pred hlavným termínom na odovzdanie ročných priznaní dane z príjmu. Navyše, všetky dáta z januára a februára musia správcovia dane nahodiť ešte raz. K tomu všetkému sa ešte aj povinnosť mať virtuálnu registračnú pokladnicu (VRP) zavádza pre niektoré subjekty k 1.4. Toto mohol navrhnúť len nejaký génius.

A výsledok je ...

Výsledok je, že teraz sú pracovníci Finančnej správy zavalení robotou nie len kvôli návalu asi 200 tisíc ročných priznaní, ale aj kvôli nábehu systému, ktorý má priveľké množstvo nedostatkov:

 1. To, čo predtým trvalo sekundy, dnes trvá minúty. Zatiaľ sa na obrazovke pretáčajú povestné hodinky. Napríklad včera bol systém do 16tej hodiny jednoducho nepoužiteľný.
 2. To, na čo predtým bolo potrebných 5 klikov si dnes vyžaduje násobne viac klikov.
 3. Systém SAP nepozná daňovú terminológiu, čím ešte viac komplikuje život tisíckam zamestnancov Finančnej správy.
 4. Vratky nadmerných odpočtov stále nefungujú.
 5. Nahodené a spracované údaje sa objavujú ako nevybavené a pod.
 6. Správcovia dane nevidia rozhodnutia vydané v starom systéme a žiadajú daňové subjekty o naskenovanie rozhodnutí, ktoré sami vydali.

Nový informačný systém vniesol do daňovej správy čistý chaos, čo vôbec nemuselo byť.

Teraz sa pozrime na financie

Zatiaľ, čo starý systém mal stáť 26 miliónov € (dodatok č. 2 zmluvy s IBM), nový bude stáť oveľa viac ako spomínaných 93,6 milióna €. Toto je len zmluva s IBM, ktorá neobsahuje ani hardvér, ani licencie SAP, ani webové portály.

Len licencie SAP, ktoré dodal terajší šéf Finančnej správy Imrecze ešte ako šéf spoločnosti SAP, stáli cca 15 miliónov €. Hardware ďalších 8 mil. €, webový portál pre FS tiež 8 mil. € a portál pre elektronický priečinok približne 16 mil. €. Celková suma za nový IS je tak vyše 140 mil. eur, k tomu cca 10 miliónov ročne na údržbe. Terajší systém je 5 krát drahší ako pôvodný!

Kto sa skrýva za renomovanou a svetovou spoločnosťou IBM

Pozrime sa teraz, kto sa skrýva za renomovanou a svetovou spoločnosťou IBM. Hlavnými subdodávateľmi sú spoločnosti DWC Slovakia a.s. (47 tis. imanie), Sevitech a.s. (25 tis. imanie) a Anext a.s. (25 tisíc imanie). Čiže tri spoločnosti so základným imaním spolu ani nie 100 tisíc eur, sú v podstate dodávateľmi IS za 100 miliónov eur.

Je verejným tajomstvom, že za spoločnosťou ANEXT je minister dopravy Ján Počiatek, pozri napríklad TREND č. 7 z minulého roku. Za spoločnosťami DWC Slovakia a.s. a Sevitech a.s. sú zas páni Miškovský (resp. jeho manželka), známy podnikateľ so štátom z firmy Corinex a Jozef Brhel (a jeho syn), ďalší "podnikateľ" označovaný za mecenáša SMERu, ktorému sa darí len preto, že je pricucnutý na štátnom cecku.

A sme doma

Robert Fico a Peter Kažimír zrušili IS, ktorý dnes mohol dávno fungovať preto, aby obstarali rádovo drahší, na ktorom sa nabalia firmy, ktoré vlastnia páni Brhel a Miškovský a zrejme aj Ján Počiatek. Toto je najmenej na odstúpenie ministra financií.

Foreign Corrupt Practises Act

Navyše, mám podozrenie, že IBM vedome kryje toto prihrávanie kšeftov mecenášovi SMERu a keďže všetci dobre vieme, že naše vyšetrovacie orgány aj tak nič nevyšetria, treba sa obrátiť možno na iné orgány. Preto dnes adresujem list s mojimi podozreniami a otázkami priamo centrále IBM a očakávam odpovede. V závislosti od rýchlosti a kvality týchto odpovedí zvážim podanie priamo americkým autoritám podľa Foreign Corrupt Practises Act, teda zákona, ktorý postihuje americké firmy, ak získajú zákazky mimo USA prostredníctvom korupcie.

Tento zákon zakazuje nielen obchodovanie, ale aj akúkoľvek komunikáciu so subjektami, pri ktorých môže existovať podozrenie, že pre získanie zákazky korumpujú úradníkov.

Myslím, že páni v centrále IBM budú vedieť, čo mám na mysli, koniec koncov v minulosti už vyšetrovaní boli.Author: richard sulik # QuguValo50
Slovensko2015-04-104
-
 57% ( 4 people voted )
+
Soutěžní otázka: Proč mají politbyrokrati tak urputný zájem vybírat co nejefektivněji daně?...,)
Nápověda...Z čiré dobroty to nebude...Spíš naopak...

abymelizceho # GasaBuna62
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-04-11 12:36:48 4e88b122
Bez toho aby som čítal článok, som zo skúseností hovoril, že sytém založený na platforme SAP bude "klikací do blbnutia" a drahý ako "hovädzina".

Ale čo mňa osobne najviac irituje, že do systému má určite prístup aj ten, kto by ho vôbec nemal mať. Teda dodávateľ a bohvie aký jeho tichí spoločníci... Takže o všetkch ľuďoch SR a ich finančnej situácii bude "ktosi" vedieť viac ako naša daňová správa. Lebo výstupy a analýzy z nej si "ktosi"skúsený dokáže vycucať oveľa skôr, ako naši novoučenci - a ktohovie , či tobude vedieť samotný riaditeľ "Daňového kráľovstva".

Takže mne to už zaváňa totálnou nesvojprávnosťou štátu...

332288 # CebyDupy59
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-13 20:57:25 b06b16eb
332288: Divím se ti, že tebe UKLIDŇUJE to, že všechno ví bolševik přes (nejen) daňovou správu, což je přímo střet zájmů (má tak nekalou výhodu proti konkurentům...), protože sám působí v ekonomice... Byrokracie není nestranná - právě naopak - bije se za SVŮJ zájem a to bezostyšně NA ÚKOR ostatních...(těch neprivilegovaných státních zájmových band).

teprve # PecoWiru97
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-04-13 22:51:30 4e888b80
Oprava: těch neprivilegovaných státními zájmovými bandami.

teprve # PecoWiru97
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-04-13 22:54:42 4e888b80

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
šesť   d
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Virtuální procházka Mezinárodní vesmírnou stanicí ISS


 Virtuální procházka Mezinárodní vesmírnou stanicí ISS
Fotografka a astronautka Samantha Cristoforettit nás provádí jednotlivými moduly stanice. Krátkými videovstupy ukazuje, jak se zachází s poklopy průlezů, nechá nás nahlédnout do ...
Fanatická sluníčkářka lhala policii. Znásilnili ji imigranti, ale ona řekla…
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Kdopak nám to chce zakázat zbraně? Vítr vane z Ženevy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0211 s
good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage