Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

USA: Lidé byli vyzváni policií, aby ignorovali truchlící krávy							
				USA: Lidé byli vyzváni policií, aby ignorovali truchlící krávy
Podivné zvuky vycházející z mléčné farmy Sunshine v americkém městě Newbury v Massachusetts vyvolaly silné znepokojení několika místních občanů. Policejní stanice zaznamenala několik rozhořčených hovorů, které nahlašovaly "ne-lidské" zvuky. Volajícím se dostalo odpovědi, že se o to nemají zajímat a že se jedná o nářek truchlících krav, kterým bylo v nedávné době odebráno jejich novorozené tele.

Policejní seržant Patty Fisher řekl, že brzká separace krav a telat stejně jako nářek a truchlení je běžnou součástí procesu. "Stává se to každý rok v tomto období," uvedl.

Znepokojené hovory na policejní stanici přiměly seržanta Fishera, aby poslal vysvětlení na facebookovou stránku policie: "Obyvatelé žijící v oblasti mléčné farmy Sunshine zaznamenali hlasité zvuky pocházející od dojnic během celého dne i noci. Byli jsme informováni, že krávy nejsou v tísni a že tyto zvuky jsou normální součástí zemědělské praxe."

Tyto krávy nosily svá telata v lůně přes devět měsíců, porodily je a vzápětí o ně přišly. Nyní je jejich mléko, které bylo původně určeno jejich potomkům, několikrát denně pumpováno výkonnými stroji, aby bylo připravené pro lidskou konzumaci, dva měsíce po porodu je čeká další umělé oplodnění a za cca čtyři roky jatka. Jejich tele čeká osud dojné krávy, pokud jde o jalovičku, nebo osud krávy masné, jde-li o býčka (což se týká i našich chovů viz příspěvek níže: Chov telat v Česku).

Fotografie pod tímto článkem pochází z chovu telat v Jihomoravském kraji. Běžná praxe na mléčných farmách v Česku vypadá následovně:

Telata jsou odebírána buď okamžitě, po pár hodinách a nebo nejpozději do 24 hodin. Důvod, proč k odebírání dochází co nejdříve (i okamžitě), se uvádí jako "humánní", protože například po 3 dnech (kdy by tele u matky mělo možnost pít mlezivo/kolostrum a vytvořit si tak přirozenou imunitu) by si tele vytvořit pouto k matce a později by bylo odtržení horší.

Hned po odebrání jdou telata na osm týdnů do individuálních venkovních kotců (menších než 3 m2). Tam dostávají náhražky (uměle vyrobenou "mléčnou výživu" s přidaným mlezivem od krávy), která je vysoce koncentrovaná a od začátku tele dopuje živinami, aby nezemřelo na zničenou imunitu. Tuto potravu často pijí z misky, takže mají neuspokojený sací reflex. Toto umělé mléko dostávají po dobu 2 měsíců, pak přecházejí na tuhou stravu (přirozeně pijí mléko až 12 měsíců). Tuhá strava (granule) je opět koncentrovaná a způsobuje problémy se zažíváním, často se v literatuře řeší akutní průjmy a infekce. Po osmi týdnech jdou z individuálních kotců do ohrady s více zvířaty.

Samci jdou na jatka do jednoho roku. Samice čeká stejný osud jako jejich matky - opakovaná uměla inseminace, cca 3 porody, odebrání telat, mechanické dojení a po vyčerpání (po cca 4 letech) jatka. Na jatkách nezřídka končí i březí krávy.

Zbývá doufat, že si tito znepokojení sousedi, kteří na vlastní uši slyšeli zoufalé truchlení okradených matek, uvědomí krutost a zbytečnost této "normální součásti zemědělské praxe".

Zdroj: soucitne.czAuthor: ac24 # HaqeVimo24
Svet2013-10-2917
-
 67% ( 5 people voted )
+
Pracoval som vo Švajčiarksu, krajine bohatstva a fialových kráv...je to len mytus.....to co sa pise v clanku je lsaby odvar z toho co je pravda. Boli sme na farmach, viaceri slovaci...zopar cechov, poliaci...kravy su tam tírane, ked je farmar debilny dedinčan čo nevidel celý život nič inšie ako dvor svojho domu tak to tak aj v jeho hlave vyzera.
Kravy su tam doslova ako chodiace mrtvoly, to ich krasne vylestene telo je len obal...ked s nimi pracoujete apson 1 mesiac v kuses citit ich narek....su to len komodity. Su futrovane roznymi hormonmi, umelovyfabrikovanymi granulami a ten proces ked ste pri porode a vidite ako je doslova dieta odobrane od matky tak mi to pride ako za fasistickeho stavu. Sme neludki...a co je paradoxne vracia sa nam to...cely system je tak monstrozny ze sme uverili ,, ze je jediny a spravny.
KEd sme dojili kravam sa pravidelne prepichovali ihlicou bradavky...bola to pre ne velka bolest...a preco som tam isiel ja a robit to? LEb na Slovensku nenajdem pracu ani za 400 Euro...tak som bol systemom vykazany do zahranicia...krasna skusenost, na mojich majordomov spominam najradsej denne 16 hodin na nohach....3 dcl poliecky sackovej, trochu druheho obycajne cestoviny a rychlo naspat do robity...aby otroka z vychodnej Europy pekne podojili...naozaj tam maju tak vygumovane mozgy a to co s nimi naorbili tie propagandisticke media mi pride osobne nieco ako velky zly cerveny vychod...su to vymytejsi ludia ako my, a žiju niekolkokrat nestastnejsie ako my....ten luxus, a vykosene travniky sa daju prekuknut po nejakom case, nie je to obsah radosti je to len tenky povrchny obal...stavu.

Je mi luto, co pachame kolektivne na zvieratach.
Sme fašisti bez vedomeého stavu.

Matej # JofiFexu63
-
 91% ( 44 people voted )
+
2013-10-29 14:25:54 5b940eec
Mám to teda z obsahu článku chápať tak, že momentálne obľúbená téma o tzv. juvenilnej milícii sa bude rozširovať aj o teľatá?

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 61% ( 18 people voted )
+
2013-10-29 17:10:15 bc7b649f
ha,,a keby len to,,počul som,že sa to bude rozširovať aj na mačky..
všetkým opilcom, nactiutŕhačom, agitátorom podivných indivíduí,lepičom plagátov a natahovačom kobercov v kabaterte ,doležite.sk budú odoberaní ich domáci "mazlíčci"..
skôr či neskôr prídeš o všetky..
:-DDDD

Joplins # XuhyDime11
-
 60% ( 5 people voted )
+
2013-10-29 18:16:49 5e91e48d
Joplins

:))))) DDDD

ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-29 19:13:22 57f4de4a
Nízko hodnotený príspevok


montenegro # NycyQywa82
-
 39% ( 8 people voted )
+
2013-10-29 19:47:39 5057d10a
Dnes je zvrátená doba, keď niekto dáva buzny na úroveň normálnych ľudí. Utrpenie bukvíc, tak to je už fakt úžasná téma! Už dokonca vznikla nejaká pofidérna LGBT organizácia proti diskriminácii úbohých bukvíc na verejnosti...

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 56% ( 6 people voted )
+
2013-10-29 20:03:38 bc7b649f
loading...
Chtiac nechtiac, musím priznať, že súhlasím z agitátorom..
"vladovi zdar, a Elektre zvlašť!!!"
:-DDDD

Joplins # XuhyDime11
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-10-29 22:46:51 5e91e48d
Naši Slovanský predkovia žili v súlade s prírodou, neničili ju, brali si len toľko, aby prežili, zvieratá boli kŕmené ako prvé, až potom sa mohol najesť gazda, pôda sa zúrodňovala maštaľným hnojom, humusu bolo v pôde násobne viac ako dnes, bez humusu sa z pôdy stáva púšťny piesok. V USA výnosy plodín klesajú.

Dnešný stav chovu zvierat je obrazom spoločnosti, obrazom duše kapitalizmu, kde je všetko podriadené bohu menom Zisk. Preto musia byť krmivá čím lacnejšie, prírastky a dojivosť čím vyššie, koncentrácia zvierat na plochu vysoká, pracovníkov čím menej, nejlepšie žiadny. Kvalita produktu je na druhom mieste, za ziskom, aj tak jej rozumejú len jedinci v populácii a tí si kúpia svoju kvalitu. Čosi ako psychológia zvierat, ktorá sa kedysi vyučovala v NDR, je neznámy pojem. Zo zvierat sme spravili živých robotov bez ducha, bez osobnosti. V mene boha Zisku, aby fast foody mohli kŕmniť ľudské prasatá, lacno a veľa.

Tí čo máte doma psa a ten je rovnocenným členom vašej rodiny, možno dokážete pochopiť rozmer zvieracej duše, ona existuje, len jej majiteľ nehovorí ľudskou rečou. A to bezduché ľudské zviera homo sapiens nerozumie reči zvierat, reči ich tela. Môžeme hovoriť o ľudskej inteligencii u ľudí, ktorí nerozumejú živým tvorom neobdareným ľudskou rečou?

Definitiva # MunoLyhi27
-
 71% ( 7 people voted )
+
2013-10-30 06:11:28 57f4ca0a
Definitiva pise:

"Zo zvierat sme spravili živých robotov bez ducha, bez osobnosti. V mene boha Zisku"

ale to nie je problem len zvierat!
Parafraza:
Z človeka sme spravili živých robotov bez ducha, bez osobnosti. V mene boha Zisku.

Ano zviera ma dusu. Ale dusu ma aj clovek. A preto sa pytam:
Moze clovek pomoct dusi zvierata ked si nevie poradit s ludskou dusou?

Zvierata budu trpiet mozno este viac ako doteraz. Nic tu nepomoze. Chce to len cas pre vyvoj ludskej duse. Potom pride na rad ta zvieracia.

capko # KivySoke83
-
 67% ( 5 people voted )
+
2013-10-30 07:58:54 5f66f495
Mna by len zaujimalo co na to vravia kostolne ovce ? Ma zviera dusu ? Aj ta ide do neba za jezisom zido bolsevickym ? ci ako to je sakris ???
MM # SidaSafa91
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-10-30 08:23:54 d94b4912
Naši Slovanský predkovia žili v súlade s prírodou, neničili ju, brali si len toľko, aby prežili

o com sa to bavime?naco taketo zbytocne reci?
ked zili nasi predkovia pred X rokmi,tak zilo na zemi X nasobne menej obyvatelov.kazdy zil v dome a mal vlastnu podu na ktorej tie zvierata mohol chovat.a prvorade boli tie zvierata,pretoze na nich priamo zavisel zivot chovatela.
v dnesnej dobe toto nieje mozne,pretoze podla odhadov bude za niekolko rokov byvat v mestach 80% svetovej populacie a na balkone sa krava tazko chova.
a teraz vy vsetci mudrlanti a utlocitny obhajcovia zvierat chytte sa za srdce a napiste ktory sa vzdate svojho blahobytu a pohodlia iba preto aby si kravky spokojne bučali?!kto s vas je ochotny prestat žrat maso iba preto aby prestali hromadne jatky v tovarnach na spracovanie masa?!JEDEN S TISICA!a mozno som este nadsadil.
dokonca ani Davidko nie.podla mna uz ho presla v tej jeho vypatlanej hlavicke myslienka na veganstvo a veselo zožerie na posedenie cele kura a zaslintany je s toho az na patach.
taka je doba.je nas 7 miliard a kazdy sa drzi svojho pohodlia a nevzda sa ho.sposob hospodarenia nasich predkov je dnes nedostacujuci a nemozny


TNT1973 # HamuQeno04
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-10-30 08:37:48 d991c738
Matej, veľmi pekne si to napísal. To, čoho sa dopúšťame na nemých tvárach je tak strašné, že to ani nemôže byť pravda. Toto všetko je určite iba zlý sen. Taký egoizmus a ignorancia predsa nemôže existovať. Tak dúfam, že už sa ten sen čím skôr skončí. :(
Gasp # SanaLugo64
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-10-30 11:03:41 57c58727
Normal 0 21 false false false SK X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 ked citam taketo spravy, tak je mi na jednej strane zle - z toho, co sme my ako ludia schopni spravit zvieratkam len aby sme si naplnili brucha – pritom alternativy existuju
na druhej strane som nevyslovitelne rad, ze ma v mojom zivote doviedli rozne okolnosti a rozni ludia k tomu, aby som to cele uvidel / pochopil a prestal som ten chory system podporovat - tym ze nejem maso, nepijem mlieko, atd..

Martin # JenyMeco42
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-10-30 12:03:36 55f840fe
Martin,
hovno si dokazal a zmenil.
Akurat sa obmedzujes a trapis!capko # KivySoke83
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-10-30 15:45:08 5f66f495
"capko", ak sa ti aj po tomto zachce mlieka alebo telacieho, pripadne ti je to uplne jedno, je zvlastne, ze sa stale povazujes za cloveka.
Dwarf # BucyNufe29
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-10-30 16:16:12 253da0c2
Kedysi som pocul ,ze niekde v rakusku namontovali hudbu Mozarta do mastale a dojivost sa zvysili 3x viac,to nie je vtip.Krava ma dusu iba idiot clovek to nevie.
lewat # FigyJaci82
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-31 01:13:33 c6a1cb5d
to bolo Slunce, Seno a ... nieco :-)

meldo # FajuSuba76
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-31 13:16:59 3ec5dc22

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
p   šesť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

NUCENÁ KOLEKTIVNÍ SEBEVRAŽDA NÁRODŮ EU


NUCENÁ KOLEKTIVNÍ SEBEVRAŽDA NÁRODŮ EU
Toto video považuji za velmi signifikantní současné situaci, v které se nyní nacházíme. Je na nás i se zodpovědností, kterou máme, jak se zachováme. Čas pracuje proti nám…
Mezi sliby a činy komunistů byl vždy propastný rozdíl
Rozvod s Bruselem. Jak to rozseknout?
Proč je nežádoucí silný stát? (2/3)

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0386 s
dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage