Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Som euroskeptik


Som euroskeptik

Nesporne má EU aj veľa plusov. Najvýznamnejším je otvorený priestor, ktorý väčšina jeho účastníkov (zďaleka nie každý), môže využiť na voľný pohyb osôb, tovarov, služieb, práce, štúdia a pod. Je až zarážajúce, prečo takto jednoducho nepostupovali jednotlivé štáty a zmluvne si takéto pravidlá dávno nedohodli. Toto je zároveň aj odpoveď na otázku, či takto efektívne môžu štáty spolupracovať aj bez Superštátu – EU. Môžu.

V čom je teda nevýhoda EU? V prvom rade v princípoch. EU nebola založená preto, aby uľahčila život obyčajným ľuďom a preto vždy bude obchádzať referendá, názory väčšiny a hlasovania väčšiny. Naopak, orgány EU sa snažia robiť všetky rozhodnutia lobbingom a v prospech tých, čo EU založili – v prospech obrích nadnárodných korporácií, bánk, farmaceutických, telekomunikačných, energetických koncernov a p. Prvým predsedom EU bol nacistický právnik W. Hallstein.

Zákony sa tvoria pre nich a v prospech nich.

Chcete dôkaz? Koľkým ľuďom sa zlepšil život, zamestnanie, ,,istoty", po vstupe SR do EU? Naopak, koľkým sa zhoršil, koľkí prichádzajú o prácu a o zdroje obživy? Pozrite si vývoj nezamestnanosti, ktorý vylepšuje obrovské množstvo našich ľudí, živiacich sa v cudzine ako slúžky, či robotníci na stavbách. A – zistite si vývoj miezd. A vývoj životných nákladov, ktoré musíte z Vašich miezd pokryť. 

Lobbing?  To je ako keď idete hrať v trojici karty o peniaze a dvaja sa dohodnú že budú hrať proti Vám. Vy prídete o peniaze, ale bez dôkazov nemôžete urobiť nič. Môžete však vystúpiť z takejto partie. A to je aj Vaša jediná obrana a záchrana.

EU demontuje demokratické princípy a štáty zbavuje suverenity.

Ako? EU komisia predkladá zákony, ktoré sú záväzné pre všetky štáty. Náš parlament každý zákon iba preloží a SR je viazaná ho plniť.

EU parlament má 766 poslancov, z toho je 13 zo SR. V tomto svetle je náš parlament zbytočný.

Zákony EU nezohľadňujú rozdiely v mentalite, kultúre a právnych tradíciách jednotlivých štátov a regiónov. Pretláča sa do právnych systémov štátov kopa nezmyslov, ktoré by inak ten- ktorý národný parlament vôbec neprijal.

Naopak, niektoré štáty si ponechali svoju dotačnú politiku, poľnohospodársku, alebo imigračnú politiku, čím de facto v EU je časť štátov konkurenčne zvýhodnená. Asi nebudete prekvapení, ak sa dozviete, že čím väčší štát, tým väčšie výhody. To je ale právo silnejšieho a nie demokracia.

Angažovanie sa EU v konfliktoch NATO a USA na strane agresorov.

EU razí politiku agresie a neoprávnenej vojenskej účasti v rôznych krajinách. Podľa medzinárodných zákonov a Charty OSN, by mali byť niektorí predstavitelia USA, EU a NATO stíhaní, ako vojnoví zločinci. Bývalá Juhoslávia, Iraq, Lýbia, Sýria. Aj vedenie Hitlerovského Nemecka si nikto za agresiu voči cudzím štátom nedovolil stíhať. Až raz bolo po vojne...

Multietnická politika.

Odjakživa platí, že ak prídeš do cudzieho štátu, platia tam pre teba pravidlá tohto štátu. Ak u nás na diaľnici je rýchlosť 130/km, nemôže Nemec jazdiť 150.

EU postupuje naopak. Ak si cudzinec, s inými zvykmi  a   jazykom, Európa Ti postupne prispôsobí zákony. Je to nelogické a práve nelogičnosť je hlavným znakom napredovania tohto spoločenstva.

EU zvýhodňuje menšiny a diskriminuje väčšinu, zvýhodňuje prisťahovalectvo pred občanmi. Zvýhodňuje ,,dúhovú agendu", atď. Podľa štatistík homosexuáli tvoria 4% populácie. Podľa tvorby zákonov v ich prospech to vyzerá, ako keby ich bolo 50%. A možno že aj je...

Homofóbia je strach a odpor, proti homosexuálne, lesbicky a bisexuálne založeným osobám. Chystá sa zákon o jej zákaze. Ak ste však čistý heterosexuál, tak vždy budete prirodzene homofóbny. Prirodzene. Od prirodzenia. Homofóbny... Môžu Vám to zakázať zákonom?  Samozrejme, v prvom pláne ide o postihovanie netolerancie, ale neskôr...

Vláda Korporácií.

V pozadí EU sú v skutočnosti korporácie. Organizujú a financujú všetko, od samého začiatku. Vymyslel to ešte pred vojnou IG Farben (dnešný BASF, Hoechst), v spolupráci s bankovými korporáciami. TU.

 

A aké je nebezpečenstvo vlády korporácií, ktoré dnes fakticky riadia EU politikov? Pre Korporáciu ste otrok. Korporácie v žiadnom prípade nepostupujú v duchu demokracie. Ich znakom je totalita.

V USA senátorka Warenová pri sedení komisie nad bankovým dohľadom vyzvala prokurátora, aby okamžite začal stíhať bankárov, ktorí sa podieľali na praní peňazí z drog:

,,Občan ide sedieť za krádež rožka. Tu bankári vedome vyprali miliardu dolárov drogovým kartelom a spia vo svojej posteli? Ak Vám nájdu 30 g marihuany idete do vezenia. Prečo títo ľudia už dávno nie sú v teplákoch?"

Vláda korporácií, jednoducho znamená beztrestnosť pre elity, mafiu a zločincov.


Prebrate z blogu Domina Svetika pravda.skAuthor: MACKO USKO # DisiDuqa16
Svet2014-01-1515
-
 84% ( 28 people voted )
+
okrem toho v EU je všetko logické. Len treba vedieť, akou logikou sa to riadi...
marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-01-15 18:00:02 57c5a734
Veľmi povrchné..
Bohus # ByxuRoxa52
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-15 18:55:27 4e634e6f
Ta to se šmiala cala karčma u nás.. maršal Zukov..14 ! Bo: " no do p.či! okrem toho v EUje všetko logické." Každo sebe myšlel isc tam -do p.či --je bars fajne..--ani logiku netreba.lem ciskac...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-15 18:58:54 58d4289b
A chlopi se pytajú ..maršal Zukov14-- že to ktora už v poradí tota p.ča , a jak vyzerá ...ket je to lem jedna....
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-15 19:02:16 58d4289b
Nízko hodnotený príspevok


Lidhja # JojaVime40
-
 38% ( 11 people voted )
+
2014-01-15 20:05:28 b228f0ca
Macko Uško, ďakujem Ti za prebratie môjho blogu z Pravdy.
Nedal si ho však celý.
Vďaka.
domino svetík

domino svetik # ViqyMujo72
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-15 21:26:44 5c3c3c28
loading...
na slovensku nam to moze byt jedno, my len tak mozeme ako druhy diktuju, a ze veci nelogicke davaju logiku iba ked ide o kazen a disciplinu, to uz je o inom, kazen a disciplina musi byt! ved vsetko sa neda zakazat hned, treba zacat zakrivenym uhoriek, cez vykon vysavaca atd, az po zakaz myslenia!!! veru vseliakych panov sme mali na slovensku, ja si myslim, a racej si nic nemyslim....xixixi
kombajn # HydyKuwi36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-15 22:55:32 560df8c5
Problémom Slovenska sú Slovenský politici, Slovenský oligarchovia, Slovenský podnikatelia(malí a strední) a Slovenská Inteligencia a to sa vystúpením z EU, NATO a zbavením sa € nezmení a zabudnite na to že by nám Rusko niečo zadarmo dávalo, možno že tak maximálne krajec chleba a polievku k tomu 2x za deň kým sa nedáme sami dokopy, časy keď nám skoro zadarmo posielali železnú rudu, plyn, ropu, uhlie a za to nám odobrali akýkoľvek výrobok čo sme vyrobili a dovolili nám aj predávať svoje výrobky na zahraničných trhoch vo svete a tak tie časy sa už nikdy nevrátia, tož toľko k Euroskeptizmu a ja som HejSlovákoskeptik!!!
Ivan Silberstein # JeniRusu82
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-01-15 23:14:55 5b7f3602
ivanko silberstein, kedy sa mali ludia vo vychodnom europe lepsie ako pod rusmi??? vies co znamena reprodukcia a produkcia? su to zakladne ukazovatele hospodarstva! dnes sa rodi malo deti, a produkcia-vyroba-realna ekonomika nieje v nasich rukach! rozumies tomu co som napisal? porodnost, rozvodovost, nezamestnanost, emigracia, umrtnost a celkova udrzatelnost populacie v buducnosti je isty ukazovatel zivotnych podmienok a situacii v ktorych sa ludia nachadzaju, to sucasne HDP pri neustalom zadlzovany si napchaj do euroanalu, dufam ze bude velke, aby uspokojilo tvoje ocakavania...xixixi
kombajn # HydyKuwi36
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-01-15 23:53:19 560df8c5
{okrem toho v EU je všetko logické} Aj vylievanie mlieka do potokov je logické v nefungujúcom kapitalizme v EU.
Domestos # VahoBygo94
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-01-16 06:33:54 4a3f7091
Skeptitizmus, je okrem iného ,aj metóda pre spochybňovanie nejakých dejov--vysvetľujú to nejaký filozofovia. No podstatné je to, že skeptici nikdy neukončujú nejaké dianie dogmatickými uzávermi, je snahou hľadať riešenie aj vedecké. A preto euroskeptici sú prínosom pre zlepšovanie nelogických vecí, ktorých je v EU neúrekom , o niektorých sa zmieňuje aj autor. Mňa trápi o.i. postoj k neriešeniu rómskej problematiky..ktorá na SK, aj tu pod Tatrami naberá "hrozivé rozmery".A riešenia už boli navrhované--niekoľko...aj nízkonákladové..
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-01-16 07:05:23 58d4289b
"otvorený priestor, ktorý väčšina jeho účastníkov (zďaleka nie každý), môže využiť na voľný pohyb osôb, tovarov, služieb, práce, štúdia a pod."

Chodte mi už do (marsal zukov) s týmito výhodami. 25 rokov omielame ako môžeme slobodne cestovať a študovať. Zato sa nám úspešne podarilo zdegradovať všetky hodnoty ľudskosti a morálky. Strácame seba a istoty hľadáme v cudzích hodnotách ktoré nie sú ničím iným ako pozlátkom ktoré zakrýva zahnívajúcu PODSTATU dnešnej modernej spoločnosti. Na to dojedeme ... alebo sa spamätáme a nabereme ale rýchlo kurz PREČ z tohto darmožráčskeho a podvodného spolku úchylákov.

Aj vrahovia maju v sebe cit, svetlé chvílky a dokážu milovať

smartang # BohuPyki56
-
 67% ( 8 people voted )
+
2014-01-16 07:32:09 d90c3016
klopi dostal pod stromček novú klávesnicu .... ja odpadnem ... :))))

smartang # BohuPyki56
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-16 07:36:47 d90c3016
alebo ho iebli po hlave na to isté miesto ako predtým
marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-16 08:31:46 57c5a734

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
päť   jeden
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Kmotr: Jazykovka pro mafiány


Kmotr: Jazykovka pro mafiány
Film Kmotr režiséra Francise Forda Coppoly patří nepochybně mezi největší filmové majstrštyky všech dob. Bohužel poněkud zromantizoval představy o mafii a nemalou měrou ovlivnil také ...
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku
R.I.P: Najničivejší projektil? Vytrháva orgány z tela!
Pani Merkelová, vyskočte z vleku vojnovej politiky USA

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.045 s
important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo