Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

PANAMA - CESTA Z PEKLA NA SLOBODU


PANAMA - CESTA Z PEKLA NA SLOBODU

Moja minuloročná prednáška Impact of crypto-anarchy and sharing economy to our future’ na anarchokapitalistickej konferencii Anarchapulco v Mexiku zarezonovala a tento rok som bol pozvaný na konferenciu s názvom Widening the Pathways to Open Society’ v Paname pod záštitou spoločnosti Goethal consulting.

Neváhal som a vycestoval som do Panamy.

Hneď pri prílete nás prekvapila slovenčina. Slovák, ktorého sme náhodou stretli na letisku, sa do Panamy presťahoval pred pár rokmi s celou svojou rodinou. Rozhodol sa tak preto, lebo bol zúfalý z politickej situácie na Slovensku, špeciálne zo slovenských úradov. V istý moment si povedal dosť’, nebudem svojimi daňami prispievať na korupciu. Presťahoval sa do Panamy, kde si založil úspešnú remeselnícku firmu a na Slovensko sa vrátiť už neplánuje.

Bol to prvý človek milujúci ekonomickú slobodu, ktorého sme v Paname stretli. Neskôr sme stretli desiatky ďalších.

1-98If0HfwglBsIgipoZ3oUw

Panama ako meka biznisu a medzinárodného obchodu

Widening the Pathways to Open Society

Konferencia Widening the Pathways to Open Society’ bola realizovaná (aj) ako reakcia na nedávny škandál Panama papers, ktorý vážne poškodil reputáciu celej krajiny (v kuloároch konferencie sa pošuškávalo, že za daným únikom neboli žiadni hackeri, ale interní zamestnanci).

Na konferencii vystúpili svetoví experti v oblasti ekonomiky, medzinárodného práva, podnikania a daňového poradenstva, napríklad Barbara Kolm z Austrian Economy Center, Martin Krause z El Cato Institute, Pierre Bessard z Liberal Institute, špičkový americký ekonóm a investor Mark Skousen a množstvo ďalších.

Prakticky všetci sa zhodli na tom, že daňová a ekonomická kompetitívnosť krajín sveta je nevyhnutnosť vedúca k vyššej prosperite a akékoľvek snahy štátov o homogenizáciu daňového prostredia škodia. Zaznela tu tiež obrovská kritika európskeho pokusu o konsolidovanú korporátnu daň CCCTB či daňovej dohody OECD, ktorá zavádza automatickú výmenu informácií týkajúci sa daní. Neprekvapilo ma, že jeden z hlavných podporovateľov OECD je daňové peklo Francúzsko, ktoré zaviedlo (a následne zrušilo) 75% milionársku daň. Prekvapilo ma ale, že jeden z najväčších lobbyistov OECD sú USA, ktoré paradoxne OECD daňovú dohodu nepodpísali (zrejme "oficiálne" kvôli tomu, že podobnú špehovaciu dohodu už majú FATCA). Neoficiálny dôvod je protekcionizmus lokálneho amerického offshore biznisu (áno, čítate správne najväčší daňový raj na svete sú Spojené štáty) a zničenie konkurencie malých offshore krajín ako napríklad Panama.

"Panama Papers" ako aj plošné vynucovanie daňovej dohody OECD, spôsobilo, že obrovské množstvo firiem odišlo z tradičných daňových rajov ako Panama, a to smerom do amerických štátov ako Delaware, Wyoming, Nevada či Oregon.

Nutné podotknúť, že Slovenská republika daňovú dohodu OECD podpísala a všetky informácie vzorne poskytuje iným krajinám.

Daňová dohoda OECD zabezpečuje nových klientov v amerických daňových rajoch, ktorí odchádzajú z tých tradičných, nakoľko už vďaka OECD/MCAA už nedokážu zabezpečiť dostatočnú ochranu súkromia. Aj takéto, pre mňa šokujúce informácie zazneli na konferencii.

Daňové raje nemiznú. Daňové raje sa len relokujú.

1-ZqgguwQAEhcF9YX4ypVTFg

Knižný repertoár ponúkaný na konferencii Widening the Pathways to Open Society

Zrejme najväčší šok som ale zažil, keď pár hodín po mojej kryptoanarchistickej prednáške, kde som vysvetľoval, že decentralizácia a kryptomeny výrazne ohrozia doterajšie tradičné štáty a znemožnia efektívny výber daní vo virtuálnom svete, vystúpil so záverečným slovom Panamský minister ekonomiky (niečo podobné si na slovenskej konferencii pod záštitou ministra skutočne nedokážem predstaviť :)

Za slobodou do Panamy

Na Slovensku existujú v princípe dve politické frakcie tí, čo kradnú z nakradnutých peňazí. A tí progresívni’, ktorí dvojitú krádež chcú nahradiť efektívnejšou redistribúciou nakradnutých peňazí, predávajúc svoje vznešené zámery voličom pod nálepkou boj proti korupcii’.

Nikomu nejde ale o skutočnú ekonomickú alebo individuálnu slobodu, nikto nechce rušiť dane alebo ich prudko znižovať. Mať možnosť disponovať peniazmi občanmi je nevyhnutnosť pre všetky politické frakcie. Súčasní politici sa líšia len v subjektívnych názoroch na redistribúciu nakradnutých peňazí, nikto ale nerieši charakter samotnej krádeže a jej minimalizáciu na nevyhnutnú možnú mieru.

Politikov ani len nenapadne zrušiť milión povinností (napríklad zdravotné a sociálne poistenie), do ktorých sú ľudia pod hrozbou násilia nútení.

Ak od malička žijete na Slovensku, častokrát si túto neslobodu nedokážete dobre uvedomiť. Ak však začnete cestovať, zistíte, že množstvo povinných vecí, do ktorých vás na Slovensku núti štát, povinné vôbec nemusia byť a prekvapivo spoločnosť funguje rovnako dobre, ak nie lepšie ako s nimi.

"V poriadku, ak sa ti systém na Slovensku nepáči, tak môžeš kedykoľvek odísť, nikto ťa tu nedrží...."

Tak teda poďme....

V globálnom svete oligopolu štátov, kde si každý štát uzurpuje voči svojím občanom množstvo povinností, je ťažké nepatriť nikde, neplatiť dane skorumpovanému štátu a súčasne dosiahnuť čo najvyššiu ekonomickú a osobnú slobodu.

Štáty ako Panama vám dokážu pomôcť vyjsť z pekla na slobodu. Tým, že vám celkom bez problémov dokážu poskytnúť trvalý pobyt, časom občianstvo a možnosť slobodne podnikať.

Je morálne presunúť trvalý pobyt, občianstvo či firmu do Panamy, ak som Slovák, ktorý tu žije a platím dane?

Je potrebné uvedomiť, že je práve jednosmerne vynucované násilie štátov ako nedobrovoľné zdaňovanie, nezmyselné povinnosti či kriminalizácia za bezobetné trestné činy, ktoré vytvárajú jednostranný silne asymetrický vzťah medzi vami ako občanom a štátom. Štát reálne bez vášho súhlasu násilné prostriedky neustále mení a rozširuje, zvyšuje a zavádza nové dane či nové trestné činy. Je to bohužiaľ číra ilúzia ak si myslíte, že toto dokážete svojim "demokratickým hlasom" alebo aktivistickou činnosťou reálne zmeniť. A je to práve táto ilúzia, ktorá vám znemožňuje sa oslobodiť a spraviť prvý radikálny krok a ponecháva vás v zúfalej pasivite voči systému, ktorý vám slobodu berie.

Štát sa chová z pozície sily ako agresor. Nie je váš plnohodnotný partner s ktorým sa dokážete dohodnúť.

Je preto legitímne a úplne morálne použiť všetky legálne prostriedky, aby ste minimalizovali negatívny dopad tejto agresie a v maximálnej možnej miere sa oslobodili, napríklad využitím prostriedkov, ktoré ponúkajú iné štáty.

1-CnAxaNlEig6yKlK6LQAl4A

Budova banka BBA v Panama City

Trvalý pobyt v Paname

Slovenské občianstvo, teda špeciálne vlastníctvo slovenského pasu, vám poskytuje privilégia. Preukazujete sa ním, že ste sa narodili na správnom mieste’ svete, ktoré je výborne akceptované vízovou politikou štátneho svetového oligopolu.

Váš trvalý pobyt naopak predstavuje zdroj povinností a obmedzení, ktoré sú s tým previazené:

  • branná povinnosť (zamyslite sa ako veľmi chcete bojovať v prípadnom bojovom konflikte, v ktorom bude veliť kapitán Danko a podplukovník Fico)
  • daňová rezidencia (ako fyzická osoba musíte platiť všetky druhy daní, ktoré sa na vás vzťahujú vrátane takých o ktorých častokrát ani neviete, napríklad capital gain tax’)
  • ak nie ste nezamestnaný, tak si musíte platiť sociálne a zdravotné poistenie, pričom máte možnosť si vybrať iba zo štátom licencovaného oligopolu zdravotných poisťovní

Zrušením vášho trvalého pobytu život nekončí, môžete disponovať dvomi pasmi a preukazovať sa nimi.

Panama vám umožní relatívne jednoducho poskytnúť trvalý pobyt a zbaviť vás povinností súvisiacich s trvalým pobytom, ktorý definuje vašu daňovú rezidenciu. Bez príjmu na území Paname, nemáte ako fyzická osoba voči Paname žiadnu povinnosť platiť dane. Podobne nemusíte byť nikde poistení, prípadne sami sa môžete slobodne rozhodnúť v ktorej medzinárodnej zdravotnej poisťovni chcete byť poistený a koľko chcete za poistenie platiť (na výber máte niekoľko spoločností, napríklad Allianz International Worldwide Care, Cigna Global International Health Insurance, Bupa Global Private Health Insurance a množstvo iných). Ak ste úspešný podnikateľ, tak za menej peňazí získate lepšie pokrytie lekárskych úkonov. Obvykle si všetko platíte v hotovosti. Účty preposielate svojej poisťovni, ktorá vám ich obratom prepláca. V prípade veľkej čiastky (napríklad zložitá operácia) vám peniaze dokáže samozrejme zaslať dopredu. Obzvlášť po nedávnych prešľapoch VŠZP "Štátna poisťovňa je v strate, chce obmedziť preplácanie liečby zraku", "Všeobecná zdravotná poisťovňa zabojuje v rámci šetrenia proti nešváru tetovania" stojí globálne medzinárodné zdravotné poistenie za zamyslenie.

Vzdanie sa trvalého pobytu vás ochráni pred účasťou v potenciálnom vojnovom konflikte na Slovensku. Nikto vás nebude nútiť pod hrozbou násilia obetovať váš život za štátne záujmy Slovenskej republiky.

Trvalý pobyt v Paname je možné získať na základe troch-štyroch návštev. Celkové náklady vychádzajú asi na 5000 USD. Po získaní trvalého pobytu vás žiadny štátny Panamský úradník nebude kontrolovať či v Paname reálne žijete alebo len cestujete po svete. Preto je trvalý pobyt v Paname ideálny pre tzv. večných cestovateľov (tzv. perpetual travellers), ktorí v žiadnej krajine nežijú viac ako pol roka. Po piatich rokov trvalého pobytu na Paname a splnení ďalších viacerých podmienok je možné tiež požiadať o Panamské občianstvo. Slovensko je na oficiálnom "priateľskom" zozname Panamy, presný oficiálny postup na získanie trvalého pobytu je popísaný tu.

Záver

Podobne ako nezískate skutočnú slobodu vo virtuálnom priestore bez používania globálnych kryptomien, anonymizácie a decentralizovaných služieb, tak nezískate skutočnú slobodu na malom ihrisku zvanom Slovensko, ktoré podlieha diktátu a kontrole skorumpovaného štátu.

Je potrebné byť globálny, využívať všetky legálne benefity rôznych krajín sveta, ktoré vám zvyšujú ako vašu osobnú, tak ekonomickú slobodu. Sami si môžete spočítať svoj čas, energiu a peniaze a rozhodnúť sa, či ich investujete do niečoho, čo znateľne navýši vašu slobodu tu a teraz’. Alebo zostanete malým bezvýznamným článkom gigantického kolosu a naďalej budete veriť v proces demokratickej zmeny s nejasným výsledkom.

Konferencia v Paname splnila svoj cieľ a posunula paradigmu ukázala, že existujú aj iné cesty k prosperujúcej spoločnosti založené na slobode, nízkych daniach a kompetitívnosti.

V spoločnosti, kedy ľudia chcú mať historicky najväčšiu kontrolu nad svojím životom a nad svojimi produktami práce / peniazmi, je súčasný politický systém na Slovensku (a v Európe) nevyhovujúci a inšpiráciu treba hľadať akurát v krajinách, ktoré k ekonomickej slobode majú najbližšie.Author: Pavol Luptak # DynaKixu13
Svet2017-02-271
-
 62%  ( 3 people voted )
+
Anarchokapitalisticka vizia slobodneho cloveka: Slobodny clovek sa musi neustale presuvat z miesta na miesto, idealne z nikomu neznamej odlahlej jaskyne, do nikomu neznamej odlahlej jaskyne, po celom svete... V ziadnej jaskyni sa nesmie zdrzat dlhsie ako 24 hodin... Vsetku svoju komunikaciu musi neustale sifrovat, aj v osobnom styku... Platit smie len kryptomenami... Na verejnosti by sa nemal pohybovat vobec, v pripade nutnosti len s kuklou, tmavymi slnecnymi okuliarmi a zdravotnickou maskou na hlave, obleceny v burke duhovych farieb, aby nebol nikomu podozrivy... Zivit sa musi vyhradne korienkami a chrobacikmi, ktore najde v okoli jaskyne, v ktorej sa prave schovava... V ruksaku musi so sebou vsade vlacit dynamo na slapaci pohon, kvoli napajaniu tabletu a smartfonu a samozrejme, vo vrecku musi mat panamsky pas... Slobodaaaa... Anarchkapitalisticka buducnost Slovakov... :-DDD

"Bez príjmu na území Paname, nemáte ako fyzická osoba voči Paname žiadnu povinnosť platiť dane."

Luptak, ty si dobry curak, vobec nemusis v Paname platit ziadne dane, len 7, alebo 10, alebo 15%-nu DPH-cku pri nakupe cohokolvek, podla toho, co konkretne si kupis... Ani zdravotnu poistku tam nemusis mat ako pises, to je skvele, vytiahnu ta z rozbiteho auta po nehode, zistia, ze nemas poistku a rovno ta hodia zdochnut do mora... Milujem tu anarchokapitalisticku slobodu... V buducich volbach hlasujem na anarchokapitalistov, ktori to su, inseminatori, prihriati hulici, ci zhuleni prihriati inseminatori...? :-DDD


alternativny anarchokapitalista # RohoGecu58
-
 50%  ( 4 people voted )
+
2017-02-27 23:35:07 5ee77486

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
os   štyri
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.031 s
handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage