Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Obdiv démonov


Obdiv démonov

Kým pred niekoľkými desaťročiami boli démoni, čerti, satan, vampíri a podobné bytosti zosobnením zla, dnes je situácia diametrálne odlišná. Tieto bytosti bez ohľadu na to, či sú reálne alebo imaginárne sa stali vzormi hodnými obdivu.

 

Ak sa to niekomu zdá nepodstatné a považuje to len za akýsi trend doby, pravdepodobne si nie je vedomý toho, ako symbolizmus viditelne a majme podprahovo ovplyvňuje ľudské vnímanie a konanie. Diabol bol po tisícročia na strane zla ako protipól k dobru a symbolizoval zvrátenosť, lstivosť, chamtivosť a vlastne všetky negatívne vlastnosti, ktoré sú vlastné aj samotnému človeku, ale ktoré sa ľud snažil vždy potláčať alebo eliminovať z vnútorných alebo vonkajších pohnútok. Stvorenia negatívnej povahy boli časťou duality a my sme mali stáť proti nim a v rámci svojej osobnosti a ducha bojovať so zlom v nás. Aj predstavitelia zla mali vždy svojich prívržencov a obdivovateľov, ktorí vžak boli vo výraznej menšine a často skrytí. Dnes nám médiá ponúkajú tieto bytosti ako idoly.

Známe sú rôzne filmy a literatúra o vampíroch. Reklamné spoločnosti nezaháľajú a nasledujú dobu bilboardmi zobrazujúcimi čertov, alebo evokujúcimi niečo diabolské alebo magické. Spoločnosť je otvorená okultizmu a berie ho ako súčasť súčasnej kultúry. Nemá to súvis s náboženstvom. Nejde o to, či niekto verí v existenciu Lucifera, pekla alebo démonov. Podstatné je to, čo tieto postavy reprezentujú a ako sa k tomu staviame. Ich vlastnosti začíname považovať za prirodzené a ako plusy. Z negatívnych vlastností sa stávajú pozitívne. Nie naozaj, pretože tieto vlastnosti sa nezmenili. Zmenil sa len pohľad moderného človeka na to, čo je dobré a čo zlé. Vampír je nesmrteľná bytosť bažiaca po ľudskej krvi, ktorá sa pohybuje v noci a oplýva neskutočnou silou a nadľudskými schopnosťami. To je ten neviditeľný svet, ktorému nemusíme veriť. Vampirizmus ako čerpanie energie z človeka je už niečo reálnejšie a experimentálne dokázané. A tieto filmové a literárne postavy sú zrazu obdivované najme medzi mládežou. Diabol je dnes synonymom skvelého biznismena, ktorý využije všetky schopnosti a všetky možné prostriedky, aby dosiahol svoje ciele. Ak je niekto úspešný, zriedka sa opisuje ako dobrák, anjel, génius či talent. Skôr sa hovorí, že je diabolsky dobrý v tom čo robí, má čertovské schopnosti.
Slovo má obrovskú silu a symbol ešte väčšiu. Tí, čo niečo vedia o marketingu, reklame, či psychológii mi asi dajú za pravdu. Temné bytosti zrazu majú akési čaro, je v nich niečo lákavé a príťažlivé. Je to obal, ktorý predáva obsah. Hráči negatívnej strany veľkej hry sú nám ponúkaní na obdiv. Dobré je zlé a zlé je dobré. Vyzdvihuje sa sila a moc ako priorita a bežné ľudské pozitíva sa už považujú za prejav slabosti, za neschopné konkurencie. Treba sa vedieť predať. Predať telo za pár stoviek, myseľ za pár tisícok alebo dušu za ešte viac.
Ako dieťa som sa bál vampírov, čertov a iných zosobnení zla o ktorých som počul. Dnes by mladé dievča išlo na večierok najradšej s vampírom. Mnohí by sa spolčili s diablom, ak by to bolo možné a vedeli, ako na to. Ale ono to možné je a deje sa to. Nie je nutné podpisovať zmluvu krvou, stačí sa rozhodnúť ako konať, stačí napodobovať, stačí nasledovať.
Toto nie je strašenie peklom, pretože tomu neverím a neverím ani cirvi a akejkoľvek ideológii a inštitúcii postavenej na strachu. Je to úvaha nad tým, ako sa v priebehu jednej - dvoch generácií stane z obrazu zla obraz normálu alebo dokonca idol či vzor.

 

MarianR.Author: MarianR # JabyXira91
Komentáre2014-02-2865
-
 63% ( 6 people voted )
+
Veď aj samotná cirkev nazvala svojho úhlavného nepriateľa pojmom Lucifer, teda nositeľ svetla, cirkev mu dala úžasne krásne meno, niečoho pozitívneho. Takže cirkev sa sama priznala, že Lucifer je dobro a logicky opozícia Lucifera je zlo. Cirkev sa priznala, že je na strane zla.

Ďalej cirkev Lucifera nazýva aj pojmom Satan, čo znamená protivník, protivník opozícia voči zlému krutému bohu Jahve

http://c
s.wikipedia.org/wiki/Lucifer

http://e
n.wikipedia.org/wiki/Lucifer

http://sk.
wikipedia.org/wiki/Satan


franco # MohaDinu60
-
 53% ( 9 people voted )
+
2014-02-28 20:37:35 5057d10a
Tu je vysvetlený rozdiel medzi luciferianizmom a satanizmom
ht
tp://en.wikipedia.org/wiki/Luciferianism

franco # MohaDinu60
-
 46% ( 3 people voted )
+
2014-02-28 20:40:57 5057d10a
Avšak sú aj satanistické smery, ktoré reálne spolupracujú zo silami zla, obetujú ľudí či zvieratá. Ten, ktorý potrebuje krv, môže byť výlučne len zlý.
Podobne vampirizmu, je niečo zlé, súvisiace s reálnymi silami zla
Zo silami zla spolupracuje aj satanizmus typu Antona LaVey, čo je žid.

Viac tu
http://dolezite.sk/Politika-a-demonick
e-sily-vCupqh.htmlfranco # MohaDinu60
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-02-28 20:53:04 5057d10a
Možná by to chtělo přenést se, přes tu zdánlivou dualitu, kterou nám podstrkuje církev. Vše je pochází z jednoho a vše plyne zase do jednoty. Tím netvrdím, že zlo není, ale to zlo pochází z člověka a strašení nějakým ďáblem a Satanem je jen nepochopení alegorií. :)

AlA # KodeMury35
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-02-28 21:00:02 5866454f
Franco si ti ale magor a vidno ze píšeš o niečom čomu nerozumieš .Cirkev sama priznala ze lucifer je dobro ? Lucifer je padli anjel a keďže jeho pôvodná ( funkcia ) anjela bola chváliť Boha a viest tieto chváli je krásny , kedže svoju funkciu nezvládol lebo chcel byt tam kde je Boh bol zvrhnutí a snim aj tretina Anielov z ktorých sa stali démoni.lucifer a satan nieje to iste diabol je otec lži najväčšie klamstvo ktoré sa mu podarilo a čomu verí väčšina ľudí je ze presvedčil ľudí ze neexistuje . To satanisti veria ze Boh mal dvoch synov Ježiša a lucifera - svetlonosa a že Ježiš zlyhal a lucifer nie a teda ze mu patrí svet ze je pravda duchovný boj pokračuje ale víťaz je jasný a lucifer to nieje
jurosiq # DisiPawu7
-
 61% ( 8 people voted )
+
2014-02-28 21:04:13 5b7f2660
Aia to neni strašeni tu neni prostor na rozkecavani ani na podrobne vysvetľovaní preklikej si prednášky od Mariána Kuffu zo zakoviec na you tube a možna pochopíš čo sem ti chcel zict
jurosiq # PyhuPity29
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-02-28 21:08:47 5b7f2660
loading...
Nízko hodnotený príspevok


Jambo # CapuSuxo47
-
 38% ( 3 people voted )
+
2014-02-28 21:26:21 b229d5d5
Nerozumiem čo autora viedlo k napísaniu takej úvahy. Popravde nepoznám ani jedného človeka ktorý by toto spĺňal - že by vlastnosti týchto bytostí považoval za prirodzené a zároveň ich považoval za kladné..
Autor píše že dnes by mladé dievča išlo na večierok najradšej s vampírom a mnohí by sa spolčili s diablom, ak by to bolo možné a vedeli, ako na to.

Tak to je husté caffe aj na mňa.. Žeby som žil v inom svete ako autor ? Autor zrejme pustil uzdu svojej fantázii a mladé dievča by malo akurát tak plné gate.. Spolčenie s diablom predsa ešte v žiadnom filme nedopadlo pre nikoho dobre, tak tiež nerozumiem prečo by to kto robil. Žeby dopĺňali adrenalín ?

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-02-28 21:38:30 b228427e
ten rozumovi upadok od 89 je uzasny,miesto letov do vesmiru sa ludia zaoberaju rozpravkami, po oblohe kruzia anieli a pod postelou biva upir, a vo vrecku mam janka hraska ved je o nom napisana kniha.

kvak # GofoBoxa37
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-02-28 21:44:39 c3a873d1
....ííííha...diskusia o mne:Dlucifer # FaliQuva33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-28 21:50:58 b91d9c22
nower
Isté veci sa stanú či tomu veríš alebo nie, koniec koncov na tebe a tvojej viere rozhodnutia BOHA nestoja, tak buď trpezlivý, raz sa dozvieš absolútnu pravdu.

lucifer # FaliQuva33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-28 22:06:01 b91d9c22
ale áno samozrejme poznám názor cirkvi na Lucifera, nemusíte mi to vysvetľovať.
Argumenty cirkvi na Lucifera neobstoja:
-keď bol teda Lucifer dobrý anjel, ktorý padol, prečo ho cirkev nepremenovala na nejaké ošklivé zlé meno? Prečo mu cirkev nedala aj nejaké druhé meno, ktoré by bolo zlé a ošklivé?
-myslíte si, že je náhoda, že Cirkev nevymyslela pre šéfa démonov nejaké meno, ktoré by znamenalo niečo vyložene zlé?
Pojmy Satan a Lucifer som už vysvetlil. Ešte sa používa pojem Belzebub. Vo vysvetlivkách katolíckej Biblie, ale Belzebub tiež neznamená nič zlé:
Meno Belzebub znamená: Pán múch. Muchy rozširovali choroby, preto bol bohom chorôb a liečenia. V Novom zákone (gréckom) je Belzebul, t. j. Pán (nebeského) obydlia (Mt 10,25; 12,27). Nový zákon dáva toto meno kniežaťu zlých duchov.

Zdroj informácii: http://dkc.kbs.sk/dkc.php?frames=1&in=2kr1
(treba kliknúť na číselka v pravo)
franco # MohaDinu60
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-02-28 22:13:34 5057d10a
Autor článku splieta dve na tri. Má veľmi temné myšlienky. Katolícka cirkev sa asi vracia do minulosti.Už majú kňazov exorcistov. Ešte aby začali vyháňať diabla z "posadnutých"zlým duchom.Tie filmy ,čo spomína nower určite píšu psychopati.Ak mládež chodí do kostola,úlohou kňazov by malo byť im určité veci vysvetliť a nie zastrašovať.

Jambo # CapuSuxo47
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-02-28 22:17:29 b229d5d5
dlha cesta k Čiernej Panne Nower
i # CijaWagi85
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-28 22:22:15 b06ab9ff
Takže ešte zopakujem argumenty z horného príspevku, že cirkev tým že nedala údajnému vodcovi démonov žiadne zlé meno, nepriamo priznala, že je sama na strane zla

Belzebub - neutrálny význam
Satan - protivník, slovo protivník samo o sebe neznamená nič zlé, znamená to opozíciu, protivník znamená "opozičný". Satan je teda opozíciou ku zlému Jahvemu
Lucifer - vyložene pozitívny pojem

franco # MohaDinu60
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-02-28 22:28:00 5057d10a
marian, vcelku ste clankom trafil klnec po hlavicke .... To co sa deje ale nie je nahodne, je to zamer a ludia sa nechali nachutat. V Texase uz napr postavili sochu satana s 2 usmievajucimi sa detmi po jeho boku na namesti a to presne na mieste, kde bolo povodne desatero ... nedavno tu o tom bola diskusia. To su veci ktore sa nedeju len tak zo srandy ...

smartang # BohuPyki56
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-02-28 23:19:37 b229ecc9
Smartang co sa Vam nepaci, ved sme Vam jasne vysvetlovali ze satana tu spominaju nabozenske skupiny uz 2000 rokov, a ked Vam taku sochu konecne aj niekto postavi tak sa divite, ze to nebude nahodou.. Tak nahodou to urcite nie je ale ci to je co srandy alebo nie tak o tom by sa dalo polemizovat. Ak by ste o nom tolko netarali taky zamer by asi tazko vobec nejako vznikol. Ved kto by aj staval sochu nejakeho neznameho satana.. Je to chyba nabozenskych skupin ktore mu robili dlhodobu popularitu.

No toto # DyvuVeqi71
-
 62% ( 3 people voted )
+
2014-02-28 23:29:12 b228427e
Jambo,
Nie som priaznivec cirkvi a do kostola chodím akurát na svatby a pohreby. Cirkev je najstaršia a najväčšia firma. Nerobím žiadnu kresťanskú ani inú náboženskú propagandu. Niečo som možno trochu prehnal, ale nemám temné myšlienky.
"No toto",
K tejto úvahe ma viedlo dlhodobé vnímanie deformácie hodnôt a plíživej demoralizácie. Určite som v tých príkladoch išiel do extrému,ale nemyslím, že som vybočil do nemožného: Človek vraždiaci pre pár eur by nepredal dušu ak by mohol, alebo podvodník, neúspešný umelec, zakomplexovaná osoba? Mnohí dnes vyzerajú ako strašidlá sami.
Možno si niekto všimol ako sa šíria návyky, hlášky, slang, móda a podobné veci. A ako sa tieto veci rýchlo menia. Oblečenie z osemdesiatych rokov nám je smiešne a ani sa tomu nedivíme. Rovnakým spôsobom prijímame vzorce chovania, hodnotové systémy a ich predstaviteľov. Temná stránka je v každom z nás. pokiaľ o nej vieme, je to v pohode ale ak je maskovaná ako neutralita, potom má šancu nás ovládnuť. Život by bez protikladov bol šedý a prázdny.
Sme presvedčení o slobode voľby, no v skutočnosti naše rozhodnutia smerujú podľa aktuálneho trendu. A kto tvorí trendy? Zvláštne je, že aj mnohé známe osoby a ľudia s dôležitými funkciami sa venovali a venujú okultizmu v rôznych podobách: filozofia New Age, niektoré smery pozitívneho myslenia, programovania mysle (vlastnej i cudzej) , manipulácie, niektoré sekty, mágia a tak ďalej.


MarianR # JabyXira91
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-02-28 23:29:38 5e88895e
nototo
presne, bavili sme sa o tom nedavno takze opakovat to nebudeme. Moje postoje poznate tak ako aj ja Vase. Dame teda priestor inym :}}}

smartang # BohuPyki56
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-28 23:44:18 b229ecc9
Článok nestojí zato aby som sa k nemu vyjadroval ale vyjadrím sa k tým čo reagujú nie preto ze reagujú ale preto ako reagujú Blahoslaveny chudobný v duch lebo ...
jurosiq # PyhuPity29
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-28 23:44:43 5b7f2660
Smartang dajte priestor komu chcete, ja sa len divim ludom ktori neustale omielaju nejakeho satana a ked im ho postavia tak sa divia a cuduju.. To je to fakt ako u blbych..

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-01 00:14:11 b228427e
Začal som čítať ale pre smiech som nemohol ďalej. Nie preto, že som sa práve vrátil z baru kde sme mali opäť svoj veľký stôl prívrženci temnoty a black metalu, ale pre iné! Je to taký životný štýl ako každý iný, a pritom nikto neobetuje na kamennej doske decko unesené z kočíka. To sú také stredoveké starobabské predsudky kostolných fuchtlí, ktoré sú akurát tak na smiech. Aj väčšina diskutujúcich je nad vecou, len známe hoviadka bo**e kladú strachom pod seba a trasú sa spínajúc kopýtka. Skvelá komédia na zasmiatie na dobrú noc. Lol!

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 60% ( 5 people voted )
+
2014-03-01 00:15:22 bc7b649f
Človek by súdil, že "internetom podkutí" ľudia, budú mať aj trošku širší rozhľad, prípadne "filipa".

Niekto sa tu smeje z posadnutosti, ale nenapadne ho, že napr. taká schizofrénia (tie najhoršie štádiá) je presne o tom, že je to posadnutosť ako vyšitá - dvaja duchovia v jednom tele....

Odpisujete tu vampirizmus do ríše rozprávok, ale to čo píše autor, o energetických parazitoch, to sú reálne veci, dostatočne zdokumentované..., ale keď chce mať niekto silou-mocou klapky na očiach, nech si ich tam nechá, ale tá jeho "inteligentná" argumentácia znie trošku komicky...

Johny # JynaVaso24
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-03-01 00:25:14 c35b0739
p.s. moju úvahu na tému "predaja duše" nájdeš tu :

http://dolezite.sk/Nepredaj-svoju-dusu-Z4VjK8.html

Johny # JynaVaso24
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-01 00:28:24 c35b0739
Johny
Nie to ho nenapadne pretože schizofrénia nie je dvaja duchovia v jednom tele ale jedna rozdelená myseľ.. A v tom je tak trochu - dosť podstatný rozdiel. :-)

Ale páči sa mi ako si to efektívne spojil zo svojim duchárskym bludárstvom.

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-01 00:40:33 b228427e
Johny
A energetický parazit - egregor - má rovnaké atribúty ako aj boh ktorého tak rád spomínaš a vychvaľuješ.

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-01 00:43:33 b228427e
lstivosť alebo aj vražda nie sú zlo. sú to len nástroje. môžu byť použíté pre účel dobra alebo zla. líška je ľstivá a vraždí svoju korisť, aby prežila. nič zlé na tom nie je.
jumka # HexaPeda03
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-03-01 00:49:45 9ffd689a
No toto - hrať so slovíčkami to ti ide... tak mi vysvetli, prosím, ten rozdiel..

...a ten druhý príspevok, to ani netuším čo si chcel povedať (?!) ...raz tvrdíš, že Boh neexistuje a zrazu pozerám, že dokonca vieš aké má atribúty... aspoň si neser do huby a drž jednu líniu ! Ak si však narážal na figúrky typu Jahve, toho kľudne prirovnávaj, k energetickým parazitom...

...skutočný Boh je o niečom inom, ALE má vôbec význam ti o tom písať (?), veď sám to aj tak vieš najlepšie !

Johny # JynaVaso24
-
 46% ( 3 people voted )
+
2014-03-01 01:10:02 c35b0739
Lucifer = Venuše
Černa Madonna = ISIS
V podstatě celé náboženství je astrologie, precesní mytologie v alegoriich, je těžké to pochopit, pokud jste indoktrinovaný katolík. Doporučuji knihu: Posvátné číslo a původ civilizace od Richarda Heatha, tam je to pěkně polopaticky vysvětlené, jak a proč. Můžete věřit pohádkám, nebo se už probrat. Nebete to prosím jako útok na vaši víru, jen začněte chápat věci pohledem moderního vzdělaného člověka v řeči 21 století.

AlA # KodeMury35
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-01 01:55:27 5866454f
picovina jak dym...alebo odburavanie konkurencie? obchodovat sa smie s len s pozitivnymi imaginarnymi postavickami ako snehulienka, anjelik, jezisko?

cely dualizmus je smiesny. apropos, ktoreho hlodavca by ste si vybrali, potkana ci vevericku :)
kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-01 07:05:24 6dec7743
ake filozoficke rozpravy o bajkach a rozpravkovych knizkach :D

Yanath # VepeBeke80
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-01 08:50:17 559f68d2
Johny rozdiel medzi dvomi duchmi a rozdelenou mysľou Ti nemôžem v žiadnom prípade vysvetľovať, duchovia predsa patria do Tvojej oblasti chápania vecí a ja vôbec neviem čo si pod tým pojmom predstavuješ, no pochybujem že si predstavuješ pod pojmom duch - myseľ.
A egregor je pre mňa len určitý súbor myšlienok a predstáv o nejakej bytosti (bohu, satanovi, jahvemu a podobne.. ) ktorý si človek vytvorí nie len vo vlastných predstavách, podmienkou je že takýmto predstavám musí človek aj veriť. Viera je ideálna na udržiavanie a posilňovanie egregora.
No a potom môže tento "súbor predstáv o nejakej bytosti" tým že tento súbor predstáv považuje človek za pravdivý - zpätne ovplyvňovať myslenie a chovanie človeka.

Teda líniu si ako vidíš držím.. :-)

No toto # DyvuVeqi71
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-01 09:03:11 b228427e
Už ste videli novž videoklip Katty Perry?

http://www.youtube.com/watch?v=0KSOMA3QBU0

Žeby sa už aj ona dala na cestu Madony a Rihany?

A ešte ten text. Do you want to play with magic...

Čo nám ale tým videom plným symbolizmu chcela povedať?

Kukino # SuwaJyla20
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-01 09:23:02 5f6628cb
Energetickí paraziti sú "reálni" ľudia. Myslím, že každý už mal tú "česť" sa s takými stretnúť.
Sú to zmrdi, ktorí prostredníctvom negatívnych emócií z ľudí "vysávajú energiu". Títo zámerne vyvolávajú hádky a konflikty, ohovárajú, intrigujú, ubíjajú, ponižujú, deptajú... Normálny človek je po "skúsenosti" s takýmto parazitom, bez energie, "vyšťavený", znechutený...., kým naopak ONI sa prostredníctvom týchto ťahov "nabíjajú" a získavajú energiu...

...také jednoduché to je (!), žiadne rozprávky, ale realita.

Obrana je jednoduchá: nenechať sa vtiahnuť, ignorovať ich pokusy, zostať nad vecou a ak to je možné tak prerušiť akékoľvek kontakty s takýmito zmrdmi !

Johny # JynaVaso24
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-01 10:53:08 c35b0a0f
jurosiq,----Si tak inteligentný,že článok nestojí zato,aby si ho čítal,ale prichádzaš oveľa. My chudobní duchom vojdeme do kráľovstva nebeského. Kade sa ty budeš túlať?
Jumka,---Líška nevraždí--zabíja aby sa nažrala.Človek vraždí!!!Čo môže byť na vražde dobré?
AIA,---Človek 21.storočia ,moderný,vzdelaný sa má zaoberať démonmi? Neskutočné!

Jambo # CapuSuxo47
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-01 10:55:31 4e63fab4
Kukino, Katty Perry priznala, že "predala dušu" rovnako ako stovky iných, treba mať otvorené oči a človek vidí ako "druhá strana" (duchovný svet? bytosti z iných dimenzií?) manipuluje svet a snaží sa ho prispôsobiť na svoj obraz.
mkultra # JyteWodo51
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-01 11:07:39 5b7fb366
Ak som tu už niekoľko krát písal o nutnosti poznať štúdijny program na VŠ v Bologni katedre "Vyháňania diabla s tela" tak to nebolo len táák mir- nix -dir-nix! Dnes by sme po jej oboznámení a absolvovaní nemuseli sa tu "opľantávať" po nejakých --vyhnaných z raja, padnutých , či ináč tvorivých zlobu...!
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-01 11:46:57 58d4289b
Ale ..Jambo47..To " túlanie sa pred vstupom do kráľovstva nebeského "je mimoriadne trefné! Rozširujete množstve ľudí priestor pre nádejnosť ,že niečo získajú!Zdieľate mojú úctu--!
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-01 11:52:20 58d4289b
No toto

Nebudem to tu rozvádzať, ale určite si spomenieš ako som ti raz, kedysi dávno písala, aby si sa prestal smiať určitým veciam. :) Zaujímavé je, že stále, ale stále ťa niečo ženie do diskusií na túto tému.ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-01 11:54:06 57f4c47a
Ukulele neviem - zrejme to bude preto že nie si moja manželka ?
Ak si dobre spomínam, pre zmenu - Ty si mi raz tiež napísala niečo v tom zmysle že
*** Ak niečomu neveríš nemôže Ťa to nijako ovplyvniť a nemá sa ťa to ako dotknúť. *** :-)

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-01 12:01:14 b228427e
No toto - pravdou je, že smiať sa môžeš kedykoľvek chceš a na čomkoľvek. Vtedy som ti len jemne naznačovala, že smiech raz môže prejsť. :))) Ja som sa v živote tiež veľa veciam smiala, kým sa sem tam nestalo niečo pri čom ma veľmi rýchlo prešiel smiech. Takže bolo to v dobrom a v dobrom som ti to len po dlhom čase pripomenula. Snáď sa na mňa nehneváš? :-)

*** Ak niečomu neveríš nemôže Ťa to nijako ovplyvniť a nemá sa ťa to ako dotknúť. *** :-)

Áno, väčšinou to platí, ale nedobrovoľne som si prešla aj takými skúsenosťami, že to jednoducho neplatilo a chtiac, nechtiac som musela veci prehodnotiť.


ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-01 12:32:35 57f4c47a
Ukulele
Skúsenosti má každý človek a zaleží často krát od toho ako sa na nich pozeráme, cez aké kritéria ich vyhodnocujeme, čo všetko sme si ochotní pripustiť, ako sme si čo schopní vysvetliť. Takže je celkom možné že ak by som mal ja Tvoje skúsenosti možno by som si z toho spravil úplne iné závery.
Tvoje skúsenosti slúžia napokon len Tebe pretože len Ty si schopná ich aj svojim spôsobom aj využívať.

No toto # DyvuVeqi71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-01 12:57:49 b228427e
No toto

O tých skúsenostiach máš úplnú pravdu. Len k tomu ešte dodám takú maličkosť, v niektorých momentoch mi pripomínaš čo sa tohto týka mňa samotnú spred niekoľkých dosť veľa rokov dozadu. :)))
Možno je práve toto spôsob, ako sa časom možno viac pozastavíš a to ti možno bude úplne stačiť, aby sa niektoré veci posunuli v tvojom živote ďalej. :)))

ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-01 13:34:37 57f4c47a
Ukulele - v živote som už stretol rôznych ľudí ktorí si mysleli že sú svojimi skúsenosťami niekde ďalej a že im pripomínam ich samých seba pred ich niekoľkých dosť veľa rokov dozadu.. Nić si z toho nerobím, stále si idem svojou cestou bez ohľadu na to čo si kto myslí a posúvam sa len tam kam mám záujem sa posunúť, zvyčajne si cestu aj cieľ sám aj vyberám. :-))
Teda neviem neviem, v akej oblasti máš to posúvanie na mysli, ale ak v tej v ktorej si myslím že na mysli máš tak tam sa zrejme posúvať nebudem. Nemám veľký záujem posúvať sa v obasti ktorá je v článku alebo podobnej, táto oblasť nie je vhodná ani na skúmanie ani na opakovateľné experimentovanie a jednorázové príležitostné náhodné zážitky alebo príhody z ktorých si si niečo odvodila, z toho aj tak nikdy nespravíś ten správny záver akurát vznikne mnoho ďalších otázok, teda ani sa moc neposunieš. Maximálne tak môžeš tápať vo svojich domnienkach ktoré si si z toho odvodila a niečo si dajme tomu prehodnotila ? No na radenie druhým je to podľa mňa stále málo, možno aj sama si si nie istá tým čo si vlastne prehodnocovala a prećo, a hovorí z Teba len opatrnosť. Tvoja snaha ma niekam nasmerovať alebo posúvať či mi radiť.. :-)) Je to milé, aj úsmevné ale ďakujem.. Len celkom nedávno mi klopali Jehovisti na dvere, tiež jedni z mnohých čo si myslia ža majú patent na pravdu a poznanie.

Skrátka - všetci chcú moje dobro... :-))

No toto # DyvuVeqi71
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-01 14:26:03 b228427e
No toto

Nie, ja ťa nikam posúvať nebudem a ani nemám záujem. :) Viem, že toto sú snahy mnohých ľudí a v skutočnosti to nemá význam a zmysel niekoho za každú cenu niekam smerovať, presviedčať a niekam ho vtesnať. To, že si ideš svojou cestou je absolútne v poriadku, tak by to malo byť. Tou svojou cestou ideš a kráčas v rámci svojho aktuálneho vnímania, chápania, skúseností a prehodnocovania. Nikdy som nemala záujem ťa niekam posúvať, alebo čokoľvek iné. To bolo len také kamarátske jemné upozornenie, že sú veci, ktorým by sme sa nemali smiať.
Neviem prečo máš ten pocit, že by som ťa chcela niekam tlačiť a smerovať nie je to tak a ak máš taký pocit, tak ma to mrzí, zrejme to tak vyznieva. :) A nikdy som netvrdila, že to čo si myslím, je patentom na pravdu a poznanie.
Nemyslím si, že svojimi skúsenosťami som niekde ďalej. :))) Každý z nás má svoje skúsenosti v rôznom rozsahu a z rozličných oblastí. To je tiež prirodzený chod života. Dovoliť si tvrdiť, ja mám skúsenosti tak určite viem, ako to je, čo je podstata a bezpečne 100% pravda, je tiež veľmi krátkozraké. A ešte niečo k tvojmu milému výroku.

Skrátka - všetci chcú moje dobro... :-))


Chcieť môžu čokoľvek, to čo budeš reálne žiť máš jedine ty sám vo svojich rukách a to úplne platí pre každého rovnako. Rozdiel je len v tom, že niekto si to uvedomuje viac, niekto menej a poniektorí skoro vôbec.

ukulele # FogyLoqy46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-01 15:14:15 57f4c47a
www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=IQ
2kUDbzRlQ#t=0


sokujuce odhalenie prichyteni pr # VokaRuho27
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-01 15:46:07 550ad335
sokujuce odhalenie, prichyteni pri hovoreni pravdy !

kto nerozumie, vysvetlim, som jasnovidec !

sokujuce odhalenie prichyteni pr # VokaRuho27
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-01 15:48:16 550ad335
Niektori neveria v Boha ani v jeho protivnika satana s demonov. Dobre. Ak neverite v Boha a neviete z reality vycitat dokazy jeho existencie, mozete ovela hmatatelnejsie spoznat zoci-voci bozich protivnikov
http://www.youtube.com/watch?v=SDD27T61y2c
Ak vas ani toto video nepresvedci, skontatujte sa s niektorym z exorcistov, urcite sa bude dat dohodnut navsteva a mozno i priamo "praca v terene" pri exorcizme. Mozno vas to presvedci-pokial pri tom neosediviete...

General Guderian # TyroMury04
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-01 15:52:47 55e54add
keby som sa zaujimal o takyto typ predstaveni tak mi staci zajst do cirkusu ale na predstavnie nejakeho iluzionistu, netreba sa vlacit so sarlatanom, ktory si hovori exorcista :P

vies my mame jednu vyhodu, neverime tym vasim volovinam a rozpravkam o bozickovi a demonoch, preto sa nebojime tmy, cintorinu/lesa v noci atd. na rozdiel od vas, ktorym vasa viera v kadeco nadprirodzene ohlupuje mozog a ten je potom nachylnejsi na rozne poruchy a psychozy vznikajuce len z vasi bludnych predstav :P

Yanath # VepeBeke80
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-03-01 16:05:35 559f68d2
Yanath:
Navrhujem experiment:
Zober videokameru a nahraj si iluzionisticke predstavenie. Potom ho prehraj znova doma s polovicnoualebo tretinovou rychlostou. Uvidis detajly ako pracuje iluzionista. Preto vacsina nedovoli nahravat predstavenia
To iste urob pri exorcizme.
Sleduj rozdiel.
Jednoduche ze?

General Guderian # TyroMury04
-
 42% ( 2 people voted )
+
2014-03-01 16:14:52 55e54add
generalissimo, navrhujem experiment. zdvihni sa zo stolicky, vyjdy na balkon, ci terasu, 30x sa zhloka nadychni a rozhliadni vokol seba :)))
potom sa mozes zase vratit a pustat si videja z jutubi. sleduj rozdiel :)))

asi som prisiel nato, preco sa to vola viera. verit musite niekomu inemu, napriklad videjko priamo panbozka ci satana nemas?

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-01 17:41:26 6dec7743
Satan neprizná existenciu človeku ani keby sa pred ním zjavil, našepkávanie do mysle obeti je tak prefíkané, že samotný oklamaný si jeho myšlienky osvojí a zasadí presne podľa toho aký chce byť a ako uveril.
To znamená, neuveríš ani keby ti zazvonil pri dverách tvoj mŕtvi otec ktorého si včera pochoval.

lucifer # FaliQuva33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-01 17:49:10 b91d9c22
WTF, co to tento nado mnou pise?

kucma # FyvaFixa25
-
 62% ( 3 people voted )
+
2014-03-01 17:58:10 6dec7743
Ten nad tebou je pacient z ústavu. Jeho myšlienkové exkrementy nepochopí normálny človek ani keby to napísal náhodou gramaticky správne. Preto je v ústave, lebo verí v neexistujúceho satana, ktorý je výplodom chorej kostolnej ideológie. Samotku má ako bonus za to, lebo sa pomenoval Lucifer a trvá na tom.

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 63% ( 6 people voted )
+
2014-03-01 18:42:45 bc7b649f
Pochopí len ten kto zavrhne od teba myšlienky slabý, či ma nepoznáš? toto bol test kde si a ako manipuluješ.
lucifer # FaliQuva33
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-03-01 19:21:05 b91d9c22
Peter Baláž a Lucifere, kdy už boh zasáhne do hnízdiště většiny nectností, které si dali dokonce jako popis práce - všechny nemorálnosti, špiclování, manipulace, zlo, zabíjení, neslušnost a mnohým dalším disponují a mají na to imunitu. Klubko hadů - tajné služby celého světa! Ta nejhorší spodina, obor, co lidstvo vyplodilo a od počátku jeho vzniku jsou s ním jen problémy. Od církevních tajných služeb (inkvizice) po dnešní zaštiťující se jménem jakéhosi ZÁKONA (Nevím jakého?)

Pikard # FelaTequ17
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-01 19:37:02 4e88bac7
Pikard
Bud trpezlivý, nikdy nemešká, vždy splní to čo sľúbi, si netrpezlivý a nervózni chápem, len si dávaj pozor aby ťa hnev nepremohol a neotvoril si tak cestu tomu koho trestať chceš, pokoj v sebe nájdi a svoje SRDCE k BOHU dvíhaj aby ťa jeho ruka ochránila i v ťažkých pokušeniach v hneve, ktorý do teba satan nalieva.

lucifer # FaliQuva33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-01 19:47:44 b91d9c22
Lucifer, takže je to tak, že zpravodajským službám jako celosvětovému oboru našepkává samotný satanáš?

Pikard # FelaTequ17
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-01 19:52:20 4e88bac7
Pikard
Satan je všade, číha na každé ľudské SRDCE, nenašepkáva im satan, ale vždy len človek. Človek ktorý túži po moci a peniazoch, takých nenájdeš len v tajných službách.

lucifer # FaliQuva33
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-01 20:02:36 b91d9c22
Dnes sú v kabarete Dôležité akési slabé komické šteky. Už sa tu dnes večer asi nezasmejem. Ale už sme sa zvolali a vy viete, čo to znamená: Sólo pre pacienta! Minimálne do polnoci ho tu nebude mať kto krotiť...

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-01 20:38:36 bc7b649f
2 Jumbo: Nevím že bych někde psal, aby se někdo zabýval demonologií, asi jste to špatně pochopil. Psal jsem, že v té knize jsou vysvětleny náboženské alegorie a personifikace z pohledu astronomie a precesních cyklů a to od starověku až do středověku, než lidé začali myslet vědecky a nebylo tedy dál už nutné používat tyto jinotaje. Samozřejmě v jistých kruzích, jiní cirkevně založení uctívači evidentně pořad berou bibli doslovně a nechápou její alegorie.

AlA # KodeMury35
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-01 21:59:14 5866454f
AIA,-----Ospravedlňujem sa ,ak som to zle pochopila.

Jambo # CapuSuxo47
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-02 16:35:46 b229a6bb
Človek je tvor, ktorý si uvedomuje seba samého, teda má vedomie. Takýto tvor sa snaží využiť všetko vo svoj prospech. Preto nerozoznáva dobro a zlo. Ak je to v jeho záujme, využije Boha alebo Satana. Je to úplne jedno. Takého tvora treba usmerniť. Treba mu dať zákony. Mantinely. Musí presne vedieť, odkiaľ, pokiaľ. Potom prísne sankcie. Inak využije všetko. Krádež, vraždu, osočovanie, znásilnenie ale i charitu, sociálnu pomoc, zdravotníctvo atď. Takto vypadá väčšina ľudstva.
Sú tu ale i Ľudia, ktorí nepotrebujú žiadne zákony. Oni rozoznávajú dobro od zla. Majú totiž SVEDOMIE. Svedomie je zárukou dobra. Lásky, citu, úsmevu, šťastia. Oni prirodzene vedia, že kradnúť je zlé, zabíjať je zlé, smilniť je zlé, krivo svedčiť proti blížnemu svojmu je zlé, nectiť si svojich rodičov a predkov je zlé...... On vie čo je zlé.
Teraz môj názor. Vyznávanie všelijakých alahov, jehovov, manituov, bohov, šivov, taktiež ich oponentov, satanov, diablov, čertov atď, nie je dobré. Naši starí Slovanský predkovia vedeli, že je len jeden. Stvoriteľ všetkého. Vedeli, že je NEPOZNATEĽNÝ. RA M CHA. On stvoril aj nášho tvorcu vesmíru. Volali ho ROD. Preto si naši predkovia ctili všetko čo je od RODa. NáROD, RODina, príRODa, pôROD, RODná zem. To všetko je dobré. Riadili sa jeho pravidlami. Volali ich Kony. Ony sú dobré. Všetko ostatné je za týmito pravidlami. Za Konmi. Naši predkovia sa riadili Konmi. Dnes sa riadime záKonmi.

milan # TepuXaba62
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-07 20:38:20 57f4fbe4
Kvalitne schémy Bytia v Bytí milan mali mnohé kultúry. Nepoznateľného RA-M-CHA ako Prvopočiatok v Egypte ATUM, v Číne TAO WU-ŤI, v Indii BRAHMA v Asírii AN...
i # LumaHeji80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-07 22:09:48 b06ab9ff
Áno. Židia o tom nevedia nič. Aj keď sa Ježiš snažil......
milan # TepuXaba62
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-09 20:47:36 57f4fbe4

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
osem   osem
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.1572 s
important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made