Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Občania, ktorí ešte neboli označení za extrémistov


Občania, ktorí ešte neboli označení za extrémistov

nech sa hlásia u..., vlastne sa ani nemusia u niekoho hlásiť. Ten niekto si ich nájde sám a označí ich s dostatočnou razantnosťou. Nedávno to schytal Richard Sulík, ktorý si trochu nepresným výrokom

okamžite privodil označenie (viď komentáre) za prototyp fašistu, Žirinovsko-Haiderovského liberála či hnedokošelníka...(Sulíkova reakcia tu).

Imigračná kríza Európy (podobne ako eurokríza a grécka dlhová kríza) je samozrejme vďačným obuškom, ako preniesť zodpovednosť z dlhoročnej nedostatočnej činnosti inštitúcií EU a jej "lídrov" v tých naozaj dôležitých veciach na nejakých konkrétnych a najmä ľahko označiteľných nepriateľov.

Sulík je príkladom mimoriadne obľúbeného terča na morálne vyvyšovanie sa zo strany nejedného intelektuála (o tých z opačného konca ani nehovoriac). Už v roku 2011 označil Martin M. Šimečka Sulíka a SAS za extrémistov (!) len preto, že si Sulík a jeho strana dovolila nesúhlasiť s eurovalom na finančnú "záchranu" Grécka.

"ja vidím dnes SAS a Richarda Sulíka ako radikálnu pravicu, ako extrémistickú, populistickú, protieurópsku stranu (...) strana, ktorá je z môjho pohľadu čisto extrémistická" (Martin M. Šimečka, Pod lampou, 2011)

Neveril som vtedy vlastným ušiam, ako neskutočne ľahko môže človek vyfasovať nálepku extrémistu a radikála, a dostať sa tak do rovnakého mecha s Kotlebom, borcami z Jobbiku, ak nie dokonca s niekým oveľa horším. Stačí zabodnúť prst smerom k potencionálnej obeti a vyrieknuť dostatočne tvrdé slová, také to je ľahké.

Niežeby Sulíka nebolo za čo kritizovať (alebo ho na kadečo upozorňovať), jedno je však isté Sulík nie je žiadny extrémista, ani takzvaný "radikálny pravičiar", ani prototyp fašistu, ani protieurópsky živel. A zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, žeby sa takým mal v budúcnosti stať on alebo jeho strana.

Je neskonale smutné, kam sa vie dostať spoločnosť v hone na domnelých extrémistov, radikálov či nepriateľov Európy, akoby nám nestačili tí naozajstní nepriatelia a reálni extrémisti. Mám až skľučujúci pocit, keď už aj Ján Štrasser sa musí pri imigračnej téme pýtať s veľkou dávkou opatrnosti:

"Keď píšem tieto riadky, riešim zároveň aj svoj vlastný problém. Môžem vyjadriť vážne znepokojenie z islamizácie Európy a zároveň si byť istý, že mi za to bytostní humanisti a nadšení prívrženci multikulturalizmu nenasadia psiu hlavu rasistu, xenofóba a nepriateľa inakosti?" (Ján Štasser, Týždeň)

Výroba extrémistov, radikálov a (ako inak) antieurópanov typu "kto nejde s nami, ide proti nám" postupne nadobúda až priveľké rozmery. Avšak Európska únia prežíva viacero svojich vážnych problémov nie vďaka svojim umelo vyrobeným extrémistom a radikálom.

Nie európski extrémisti spôsobili hospodársku krízu, v ktorej sa Európa už niekoľko rokov nevie vymotať, nespôsobili ani zlyhania vo viacerých dôležitých oblastiach (eurokríza a dlhoročné nedodržiavanie Maastrichtských kritérii, dlhodobé neúspešné "riešenie" gréckej zadĺženosti, deravá schengenská hranica, opakované porušovanie svojich vlastných zmlúv, pravidiel a zásad...) prakticky žiadne z týchto zlyhaní nemôžeme pripísať reálnym európskym extrémistom a už vôbec nič z toho tým umelo vytvoreným.

Čím dlhšie bude bežať výroba domácich domnelých nepriateľov, tým neskôr si uvedomíme našu vlastnú zodpovednosť za súčasný stav. Práve priznanie svojich vlastných zlyhaní sa v dnešnej dobe stalo čímsi absolútne neprijateľným. Vysloviť nižšie uvedené vety sa berie, v lepšom prípade, ako zrada najvyšších ideálov, v tom horšom ako antieurópanstvo či nebodaj extrémizmus:

Keď vo vývoji civilizácie nastane nečakane zvrat, keď namiesto neustáleho pokroku, ktorý sme si zvykli očakávať, zrazu cítime, že nás ohrozuje zlo, (...) pripisujeme za to vinu všeličomu, len nie sebe samým.

Nech už sa (...) vyskytnú akékoľvek rozdiely pri označovaní vinníkov, nech už to bude zlý kapitalizmus (...), hlúposť staršej generácie alebo spoločenský systém (...), istotu máme v jednej veci že vedúce idey, ktoré určovali hlavné zmeny nášho spoločenského životanemôžu byť nesprávne.

Sme ochotní prijať skoro každé vysvetlenie súčasnej krízy (...) okrem jedného: že totiž súčasný stav sveta môže byť výsledkom skutočného omylu na našej strane a že uskutočňovanie našich najdrahších ideálov nás celkom zjavne doviedlo k vonkoncom odlišným výsledkom ako sme očakávali.

Tieto slová napísal pred viac než sedemdesiatimi rokmi akýsi F.A. Hayek a za svoje reči už bol mnohokrát označkovaný kadekým za kadekoho.

Niet sa príliš čomu čudovať - ukazovať prstom na konkrétnych vinníkov, nepriateľov, ale najmä pseudo-vinníkov a pseudo-nepriateľov, je neskonale pohodlné, mimoriadne účinné a najmä historicky mnohokrát úspešne odskúšané.

Poznámka (len pre istotu): Tento príspevok nemá za cieľ marginalizovať a už vôbec nie ospravedlňovať akékoľvek prejavy reálneho extrémizmu či radikalizmu. Nemá v úmysle zľahčovať alebo bagatelizovať túto problematiku.Author: Roman Brandsteter # RycoRumo59
Európa2015-10-272
-
 56%  ( 6 people voted )
+
Koho to stále zaujíma, nejakí refudžíovia, áno ja sa bojím moslimov, ale hlavne kresťanov a mali by ich odsťahovať, od kiaľ došli, tu ich je moc veľa. Všade kostoly a krucifixy a ešte sa považujú za nadradených všetkému. Lebo majú ten svoj tupý návod.
VypIta placacka # CevePyli42
-
 40%  ( 5 people voted )
+
2015-10-28 02:37:53 55d8bc65
Navrhujem zrusit vsetky institucie EU a peniaze rozdat najazdnikom. EU skrachovala v kazdej oblasti , najvacsi extremisti sediaci v tychto instituciach sa rozhodli vyhladit povodne obyvatelstvo. Mame uz len poslednu moznost a tou je volba vystupenia z EU. Pri najblizsich volbach podporujte len strany ktore toto budu mat ako hlavny ciel. JE TO NASA JEDINA A POSLEDNA SANCA
MM # SidaSafa91
-
 62%  ( 3 people voted )
+
2015-10-28 07:38:25 d94b4912

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
štyri   dva
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.064 s
handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo