Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Ako socializmus umelo zväčšuje majetkové rozdiely


Ako socializmus umelo zväčšuje majetkové rozdiely

Zväčšujúce sa majetkové rozdiely sú celkom správne považované za vážny problém, ktorý môže prerásť v rozklad spoločnosti. Tragédiou debaty je však to, že ako vinník sa uvádza kapitalizmus. Ten kapitalizmus, ktorý je v tom úplne nevinne. Pretože sa v západnej spoločnosti nevyskytuje už dlhé desiatky rokov.

Skutočný kapitalizmus je totiž od slova kapitál. Kapitál je zasa odložená spotreba. Skutočný kapitalizmus vyžaduje, aby pred vznikom kapitálu bola odvedená práca a jej výsledky neboli spotrebované, ale odložené do budúcnosti. Čím je množstvo kapitálu jasne a silne obmedzené. Nikto predsa netúži pracovať od vidím do nevidím len preto, aby si potom výsledky svojej práce zaslúžene neužil, ale odložil ich kamsi do budúcnosti.

Ten paškvil, čo tu máme a ktorý ľavičiari celého politického spektra nazývajú kapitalizmom je v skutočnosti jedna veľká pyramídová schéma, vrcholný kúsok finančného sociálneho inžinierstva, ktorej hlavnou charakteristikou je masívne prerozdeľovanie hodnôt od jednej veľkej skupiny ľudí na majetkové účty úzkej skupiny vyvolených, ktorí sú zapojení na začiatku systému. Je pravdou, že na ten začiatok sa môže zapojiť ktokoľvek, kto má príslušné schopnosti. Čo však nemení nič na skutočnosti, že systém je umelo a násilím udržiavaná pyramídová hra.

Pyramídový kapitalista si od vás žiadnu odloženú spotrebu požičiavať nepotrebuje. Príde do banky, podpíše dlžný úpis a kapitál (nové, predtým neexistujúce peniaze) je na svete. Týmto novým kapitálom potom platí za vašu prácu. Pyramídový kapitalista sa k novým peniazom dostane ako prvý; je to on, kto rozhodne, akú časť si ponechá vo svojom majetku a akú časť reálne použije na následné (po vzniku kapitálu) vytvorenie skutočných hodnôt.

Ale on si tie nové peniaze nemusí požičiavať osobne. Dlžný úpis (hypotéku) podpíšete aj vy, keď si chcete kúpiť nehnuteľnosť. Najprv vzniknú nové peniaze a až následne nové nehnuteľnosti. A keďže pyramídový kapitál nepodlieha obmedzeniam kapitálu skutočného, jeho objem môže rásť do astronomických výšok. To ale neplatí o množstve hodnôt, ktoré sú pomocou umelo vytvoreného pyramídového kapitálu vytvorené. Počet občanov zďaleka nerastie pyramídovým tempom, počet reálne potrebných nehnuteľností je preto oveľa nižší, ako počet tých, čo budú úplne zbytočne postavené.

Bežný človek nevie pochopiť, ako je možné, že všetci majú dlžoby. Komu to vlastne tie peniaze dlhujú? Parádna živná pôda pre gazdinky a ich Sobotné Vysávače, či lyžiarske magazíny Zjem aj Vlek. Pritom skutočnosť je oveľa prozaickejšia: každé jedno euro, ktoré máte v peňaženke, alebo na svojom účte si niekto musel v minulosti požičať. Všetky peniaze vznikli podpisom dlžného úpisu. Suma dlžôb a suma kladných zostatkov na účtoch sa musia v bankovom systéme rovnať.

Pre banku je váš vklad pasívom. Je to záväzok banky vyplatiť vám sumu, ktorú na účte máte. Aktívami banky sú dlžné úpisy, na základe ktorých tie peniaze vznikli. Suma aktív a pasív musí byť vyrovnaná. Ak hodnota aktív banky klesne, banka má veľký problém. A problém jednej banky hrozí prerásť do problémov (run na banky) celého bankového sytému krajiny, či zoskupenia štátov, platiacich rovnakou menou, napríklad eurom.

Čo sa však v pyramídovom systéme logicky a nevyhnutne stane: aktíva (nehnuteľnosti, či iné investície) boli vytvorené umelo. V rádovo vyšších objemoch, ako dokáže trh reálne upotrebiť. Vznikajú rôzne investičné bubliny. Dot.com, nehnuteľnosti, komodity, štátne dlhopisy ...... Vysoká cena aktív je držaná umelo pyramídovým systémom stále nových a nových pôžičiek. Systémom dopĺňania nových peňazí do systému, proste nevyhnutnou a pre systém životodarnou infláciou. Reálne nikto nepotrebuje ani toľko nehnuteľností, ani toľko investícií, ani toľko korupcie, ehm štátnych dlžôb. V skutočnom kapitalizme by toľko "aktív" nikdy nebolo vzniklo. Trhovo nevyhnutný pokles cien aktív je však pre pyramídový finančný systém pohroma.

Ak si v súčasnej dobe budete pozorne čítať ekonomické správy, špeciálne správy, týkajúce sa ECB (Európska centrálna banka), dočítate sa, že kvôli hrozbe deflácie bude ECB na trhu vykupovať aktíva. Deflácia je pritom len vítaná výhovorka. Aktíva musí ECB vykupovať preto, aby pyramída prežila. Pričom priliehavejší význam pojmu "aktívum" je v danom prípade skôr investičný šrot. Banky, ani nikto iný nemá dôvod predávať do ECB skutočné aktíva, ktoré majú nejakú skutočnú trhovú hodnotu a dá sa s nimi reálne obchodovať. ECB bude vykupovať aktíva, o ktoré je na trhu malý záujem, resp. ich trhová cena nezodpovedá hodnote, s ktorou ju majú banky zaúčtované na strane aktív. Lebo presne o to ide. Umelo udržať rovnováhu v súvahách bankového systému.

Sociálne finančné inžinierstvo v podaní ECB (a ostatných centrálnych bánk) teda bude umelo udžiavať hodnotu "aktív", ktoré sú vo vlastníctve malej skupiny ľudí. Nie, nie je to žiadne sprisahanie. Medzi tých ľudí môžete patriť aj vy. Ale opäť to nemení nič na tom, že hodnota aktív úzkej skupiny ľudí bude držaná na netrhovo vysokých úrovniach umelo, socialistickým systémom menovej politiky. Všetko pre blaho spoločnosti (vyvolených).

No a tak sa stane, že na trhu bude neskutočne veľké množstvo nepredajných nehnuteľností, pretože ich cenu niekto drží umelo vysoko nad skutočnou trhovou. Len preto, aby pokles ceny týchto skládok investičného šrotu nespôsobil kolaps umelého pyramídového finančného systému. Na druhej strane budú možno ľudia, ktorí nemajú kde bývať, pretože netrhovo vysoké ceny nehnuteľností si nemôžu dovoliť a tak vysokú sumu si už nedokážu z pyramídy požičať, pretože tá narazila na tvrdý strop reality.

Je tragédiou súčasnej spoločnosti, že ako "pravicové", či "pro-trhové" sa majú tú odvahu označiť aj médiá, ktoré ekonomický systém vidia očami Vladimíra Baláža, či Thomasa Pikketyho. Títo súdruhovia vidia riešenie jednoznačne: socializmom umelo nafúknuté majetkové rozdiely chcú riešiť komunistickou daňou z majetku. Tak schválne, ako to bude vyzerať v našom modelovom príklade s nehnuteľnosťami:

Povedzme, že bežný byt má hodnotu 50.000 eur. Zo začiatku nebude majektová daň vysoká, nech sú to "skromné" 2% ročne. To pre vás znamená nový výdavok 1000 (slovom: tisíc) eur ročne. Na ktoré si budete musieť zarobiť prácou. Pretože veľká väčšina ľudí si na živobytie zarába výlučne prácou, každá daň (aj DPH, aj iné majetkové dane) je pre veľkú väčšinu len daň z príjmu, daň z práce.

A ako to bude vyzerať z podľadu bohatého rentiéra, ktorý vlastní nehnuteľnosti nielen na bývanie, ale aj ako investíciu? Ako prvé po zavedení dane z majetku sa mu jeho portfólio nehnuteľností rozšíri. Nemálo ľudí si totiž nebude môcť dovoliť platiť daň z majetku (bytu v osobnom vlastníctve), pretože ten byt im predsa nezarába a ďalšia položka, ktorú je nutné financovať z príjmu z práce sa do rodinného rozpočtu už proste nezmestí. A tak pôvodný majiteľ bytu ho predá a bude v ňom žiť ako podnájomník. Majetkové dane bude platiť bohatý vlastník nehnuteľností.

Pre toho je však situácia odlišná. Jeho nehnuteľnosti na seba zarábajú. Platíte mu predsa za prenájom. Ktorým takto sprostredkovane budete reálne tú majetkovú daň z časti platiť aj vy. Pričom však naďalej budete čítať Baláža a Pikketyho a budete im tlieskať, ako vyrovnávajú majetkové rozdiely. No a o tom to celé je. V tom je neskutočné kúzlo a majstrovstvo socialistickej politiky.

Socialisti vás dokážu presvedčiť, že je to všetko vo váš prospech. Stúpajúce ceny, majetkové dane, regulácia (čítaj zachraňovanie) bankového sektora, podpora "investícií" z vašich skromných príjmov, emancipácia žien (nárast obmjemu a teda pokles ceny pracovnej sily), právo na eutanáziu (reálne riešenie vytunelovaného dôchodkového systému) ....... A tých "liberálov", čo sa na tom dokážu dobre uživiť. Keby som mal na to žalúdok, tiež by somkonvertoval podobne, ako Rado Baťo a jemu podobní.Author: Tibor Pospisil # HemyXuho27
Svet2015-01-123
-
 45%  ( 12 people voted )
+
Nie nie ... PS-VB 73--vy sa mýlite! V tej Marcovej sviečkovej revolúcií.. či čo ste mysleli s tým marcom dúfam že nie ten Americký MDŽ --tam vznikol--! No nehnevajte sa --ale ten Mikloško je už " zo scény" a on mal /"švabliky" / -zápalky..aj z bratom ..A do dnes nie je jasné kde sú --peniaze -- Matice Slovenskej -- a začína .. ! A Čarnogurský... ešte aj --židovské majetky kdesi v Kanade ..uložené . a Rusofílne srandičky --či Čínske realie po manželke.. vedel z basy ..a vie do dnes "ZHASNOVAŤ"..sebe si... A vraj slepá kura .... a spadnutá vláda .. v prachu..ktorú treba zdvihnúť------ Ta tak --
klopi # KyvoWavo40
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2015-01-12 19:02:28 58d4289b
... Tibor..27.. Je milé čítať...čosi o zbohatlíkoch--či majetkovo rozdielnych... VY si uvedomujete Stav KATEGORIZÁCIE --stanovený v katalógu funkcií v ..bývalom režime...napríklad./ riaditeľ verzus robotník 5:1/ Aké obmedzenia dnes existujú? Ste vedľa ste " nezrelí" v argumentácií. Ale pozor---nezmyselnosti ste pustili do sveta --a to Vás radí kdesi inde---- masmediálne závadnej pozície... aj keď rétoricky prezentnej : Maestro....
klopi # KyvoWavo40
-
 58%  ( 2 people voted )
+
2015-01-12 19:19:54 58d4289b
bzzzzz.zopar clankovych periel...

"Ten kapitalizmus, ktorý je v tom úplne nevinne. Pretože sa v západnej spoločnosti nevyskytuje už dlhé desiatky rokov."

chapem tomu spravne? zvrhli sme socializmus aby sme mali este vacsi socializmus?

"Skutočný kapitalizmus je totiž od slova kapitál. Kapitál je zasa odložená spotreba. Skutočný kapitalizmus vyžaduje, aby pred vznikom kapitálu bola odvedená práca a jej výsledky neboli spotrebované, ale odložené do budúcnosti. Čím je množstvo kapitálu jasne a silne obmedzené. Nikto predsa netúži pracovať od vidím do nevidím len preto, aby si potom výsledky svojej práce zaslúžene neužil, ale odložil ich kamsi do budúcnosti."

tak take protirecenia sotva myslis vazne, tak toto sa oplati rozobrat do bodky...


co je kapital? tak vezmime si prekrutenu definiciu, ale podme postupne. je to odlozena spotreba, ale ano, koho? toho co sa zenie za kapitalom.

"Skutočný kapitalizmus vyžaduje, aby pred vznikom kapitálu bola odvedená práca a jej výsledky neboli spotrebované, ale odložené do budúcnosti."
su odlozene, no sotva pracujucimi, co vykon vydali, ale niekym inym...ti by si predsa nebrali pozicky o ktorych dole pises.

"Čím je množstvo kapitálu jasne a silne obmedzené." velky suhlas, no tym menej budu neobmedzenejsie pozicky od ziskuchtivych bank.

"Nikto predsa netúži pracovať od vidím do nevidím len preto, aby si potom výsledky svojej práce zaslúžene neužil, ale odložil ich kamsi do budúcnosti."
a teraz sa vrat, a precitaj druhu vetu odseku.

bzzzz. kam ti chujkovia na tieto sprostosti chodia...

same sracky v poslednej dobe...
kucma # FyvaFixa25
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2015-01-16 17:01:13 b2fd8654

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
tri   štyri
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Žijeme ve špatné galaxii?


  Žijeme ve špatné galaxii?
Podle studie obyvatelnosti galaxií jsou pro život našeho typu nejlépe obyvatelné eliptické galaxie. Nespletli jsme si galaxii?
Počet mrtvých nakažených ebolou přesáhl 5000
Desatero školského systému
Otázky viery (8. časť). Dodatok.

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0281 s
dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne