Milanovi Lučanskému prejavili poctu tisícky ľudí

Dnes sa konala v rodnej obci Štrba posledná rozlúčka s generálom Milanom  Lučanským.

K miestu poslednému odpočinku malo byť pripustených podľa danej výnimky 30 smútiacich. Od včera prebiehali policajné logistické manévre na vytváranie kordónov. Pohreb riadil vikár Ministerstva vnútra po tom, ako vznikli polemiky, či je v prípade generála Lučanského  toto možné podľa cirkevných zásad.

Pietne miesta, kde ľudia mohli prejaviť svoje súcity vznikli nielen na Obecnom úrade v Štrbe, ale mimoriadne sa rozrástli aj pri vstupe do budovy Policajného prezídia v Bratislave. Tu sa zhromaždili stovky ľudí, ktorý potleskom zdali poctu spomienka na Lučanského.

Živý prenos z pohrebu sledovali tisícky ľudí prostredníctvom internetu. Celý pohreb bol pokojný, bez policajných zásahov aj napriek rozsiahlym opatreniam sa ho zúčastnili stovky ľudí. Nikto si pietu spomienky nedovolil narušiť.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministerstvo vnútra kapitulovalo od svojich úradníckych a cynických vyjadrení, ktorými odmietal vyvesenie čiernej  vlajky a okrem kondolenčných kníh v budove ministerstva a prezídia PZ, boli na týchto budovách čierne vlajky vyvesené. Kondolenciu a smútočný veniec  zaslali predseda parlamentu, predseda Vlády a čestný stráž prezidentky položil kyticu k pozostatkom generála Lučanského. Prítomný bol aj Štefan Harabin, ktorý predom avizoval svoju účasť. Peter Pellegrini a Denisa Saková sa poslednej rozlúčky nakoniec nezúčastnili, aby sa smrť generála nezneužívala na politické ciele.

Róbert Kaliňák a Milan Žitný, ako Lučanského dobrý priateľ sa pohrebu zúčastnili. Žitný pred nedávnom verejne sa vyjadril, že mu zabili dobrého kamaráta. Pre denník Plus JEDEN DEŇ Róbert Kaliňák povedal: „Milan Lučanský je jednou z prvých obetí pexesa Veroniky Remišovej,“ .

Pred vchodom do kostola stáli v nastúpení čestnú stráž členovia členovia Únie vojnových veteránov .

 

Nad hrobom Milana Lučanského neprebehli žiadne politicky manipulovateľné reči. Dôstojne, v piete, s úctou sa s nim rozlúčila rodina, priatelia, známy, kolegovia, známy a ľudia, ktorí rešpektovali jeho prácu po celom Slovensku. Kondolencie pozostalým prebehli s úctou aj bez podania rúk.

 

 

Slovensko je oddnes iné. Rozdelené podľa toho, ako vnímame okolnosti a podozrenia  smrti Milana Lučasnkého. Je však isté, že došlo k prejavu morálnej statočnosti u väčšiny občanov, verejnosti  a slúžiacich policajtov, aj keď niektoré média túto tragickú udalosť ignorovali a predstavitelia štátu po počiatočných cynických postojoch pod tlakom verejnej mienky predsa len kapitulovali.

Ostáva len vzdať česť pamiatke generála Lučanského aj tým, že  spoločnosť  očistí svoje svedomie a vyšetrí okolnosti jeho nečakanej tragickej smrti.

Česť jeho pamiatke !

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies