17. September 2019
    
Zlaté časy tu už boli. - Dolezite.sk

Zlaté časy tu už boli.


  2011-06-21  (13:55)  |  Z domova
  45% hlasovalo = 1  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Zlaté časy tu už boli.

 

Zlaté časy tu už boli.

 

To, čo sa deje v tomto malom štáte, som nikdy nepoznal a dokonca som niečo tak zaujímavé ani zo sveta nepočul. Nikdy by ma nenapadlo, že sa môžeme dostať práve tam, ako to pozorujem teraz. Zaujímalo by ma zopár veci, ktoré sa mi zdajú ako nemožné kúzla všemocného Harryho Pottera a preto by som začal od vlastného prahu. V päť miliónovom štáte ľudí, kde žije spústa nezamestnaných, zdravotne postihnutých, detí, dôchodcov, starcov, rómov, grázlov, milionárov, podvodníkov, ľudí v hmotnej núdzi, ľudí čo nemajú na základné potreby na udržanie domácnosti a života, si dovolí pánovať enormné množstvo politických strán, či ľudí, ktorí sa o túto mašinériu „starajú“.  Netreba už spomínať ostatné oblasti, ako súdnictvo, vojsko, políciu a rôzne štátne správy, ktoré žijú z dani nás všetkých.

Za povšimnutie stoji bankovníctvo, poisťovne. Všetko sú to neproduktívne „stroje“, záhadne zvyšujúce svoje príjmy.  Kúzla sa  stali žiaľ realitou.

Ako je možné, že tento malý štát to všetko dokáže živiť bez toho, aby sa deň čo deň nezvyšovali ceny? No nijako! Sú to len dôsledky režimu. A bude horšie!

Voľba prokurátora...tajná, verejná? Omieľaná kauza vyvolených, za ktorou stojí kopec času a peňazí. Panstvo  má o prácu postarané a média sa zvezú tiež. Čas, ktorý touto kauzou strácajú politici, niekto zaplatiť musí. Je však tak drahý, že to pociťujeme viac ako je únosné.  Starostlivosť o občana do takej mieri, že by som ju skôr nazval „opičou láskou“.

No opak je pravdou!

Denne nové zákony, ktorým už nerozumejú ani zákonodarci a pritom ľudia tie ich zákony k životu ani nepotrebujú?!

Keby však priznali ich nepotrebnosť, priznali by aj svoju. A to je predsa absurdná hlúposť zbaviť sa rozprávkového platu, aký nepozná ani desať riadne pracujúcich ľudí dohromady. Okliešťujú nás okovami, ktoré sa jedného dňa môžu vymknúť spod kontroly, ako je tomu v niektorých štátoch sveta. Hrozná skutočnosť slobody!

 

Zlaté 60-80-te roky, bezstarostný život. Mesto plné krásnych dievčat, džavotu detí. Školské dvory a ihriská zaplnené školákmi. Domovníčka čo si vyrovnáva účty so strapatým Jankom, keď hodil papierik zo žuvačky ku vchodu. Vôňa asfaltu po spŕške polievacích áut. Mliekareň s konvičkou. Zvedavý pohľad cez okno vyleštenej škodovky. Plné Korzo mladých ľudí. Gitara, hudba, priateľstvá... Ako sen, ktorý sa nevráti.

Práca bola samozrejmosťou. Skôr keby jej bolo menej.

Nevedel som že existujú politici a chleba bolo dosť. Nezaťažovali človeka svojimi vlastnými hlúposťami. Nemuseli sa zaoberať zvrátenými kauzami, pre obyčajného človeka bezvýznamnými.

 Útulky pre psov, práva gayov a lesieb, jazykový zákon, menšiny, diskriminácia, a pod. Prvoradý bol človek, občan, zdravie, vzdelanie, práca a jeho život. Pôžičky, ktoré sa dali splatiť ľavou zadnou. Mnohí ani netušia čo to boli nenávratné pôžičky, či už od štátu, alebo  podniku v ktorom pracovali. Bývanie bolo dostupné všetkým, ktorí mali snahu žiť pod vlastnou strechou a nie pod Michalskou bránou, či v kontajnery.

Áno! Tak sa žilo. Režim som nenávidel asi len preto, že som si nevidel ďalej od nosa. Nevážil som si čo mi dáva. Nepociťoval som problémy zdravia a ani by ma nenapadlo že raz budem vstupovať do dverí obvodnej lekárky s platobnou kartou, či otvorenou peňaženkou. Trestné-na tú dobu. Netušil som, že ma niekto bude chcieť zmanipulovať viac ako komunisti. Nechápal som, že keď mám všetko, vrátane vzdelania zadarmo, že sa musím držať svojej strany plotu. Nechcel som pripustiť, že tie keci rôznych svetových rádií, sú naozaj len keci, ktoré nás masírovali a manipulovali už skôr, ako nám to cele došlo.

Keby som vedel aká spoločnosť ma čaká, asi by som robil pravý opak. No tak ako vtedy, tak aj teraz, jedinec je len nemá trúba, ktorej ľahko zavrú ústa kusom papiera. Som ale nesmierne šťastný, že som si prežil obyčajný život, v obyčajnej dobe, v obyčajnom meste bez smradu križovatiek. Že som vnímal pohľad predavačky v malom obchodíku s vôňou chleba, ktorá pred tým ako ma obslúžila, porozprávala sa so mnou ako kamarátka. 

Ti, čo nadávajú na tie roky, hádžu smeti, nech sa pozrú na seba a dobu ktorú vytvorili teraz. Nech neklamú, nepodvádzajú a nehrabú pod svoje vlastné tučné zadky majetky, akoby mali žiť tisíc rokov. Nech si polozia otázku, na ktorú je okamžitá odpoveď. Kde by tento národ sklonil hlavy, keby nestali paneláky, zdravotne strediská, školy, a pod. V kontajneroch, podchodoch, bránach, kríkoch ? Ako toaletu by používali nákupné centrá? To je tá slobodná doba, ktorú nám priniesli. To je tá šanca, ktorá je v rukách vládcov sveta. Vládcov, ktorých majetky sú ako rozpočty menších štátov. To sú tie ohromné rozdiely, o ktorých nám v rádiách priložených na uchu nepovedali. Je to doba klamstva, podvodov, zabitie duše človeka, zneváženia ľudskej dôstojnosti. Táto doba položí na lopatky aj najsilnejšieho...a možno raz to budete aj vy.

 

Sambaly


Sambaly
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
lomidrevo   |   ip:91.127.67   |   2011-06-21  (16:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Az na zopar pravopisnych chyb sa da s textom celkom suhlasit.. Ak by sme v 89´ vedeli o co vsetko mozme takou "zamatovou revoluciou" prist, mozno by nas na tie namestia nedostali ani parom koni....
Tolko omielana sloboda cestovania je cloveku na 2 veci, pokial nema poriadne co do ust ani tu doma....nieto este na "slobodne cestovanie po svete"...Mocni pri korytach kradli vzdy, akurat za socika si tolko nemohli dovolit....takze z tohto pohladu bol ten system lepsi.. Dnes sa vymysli "tender" s vopred jasnym vitazom a statny podnik sa preda tomu "vitazovi"...V minulosti bolo vsetko statne, tak ked si aj ludia uliali pre seba, podnik ostal stat...


Jn7   |   ip:88.212.36   |   2011-06-21  (17:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  članok dobrý ... ja fakt už nevládzem nadávať na všetkých hercov čo ťahali davy do ulic robili tam čurbesi aby ich tam udržali a hlupe ovečky, opilecký zasrani "rebeli" tam besneli.. atd. atd. atd.


fidel   |   ip:91.148.18   |   2011-06-21  (17:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Správny článok plný súhlas poctivá práca nemá cveng a preto to tak vyzerá Tí čo naozaj produkujú a pracujú majú minimálne platy a tí čo sa zabávajú,a neprodukujú enormné je to dehonestácia systému
Jn7 máš pravdu.
Páni a dámy kapitalizmus si vytvoril čiernu dieru kde peniaze sa strácajú tam kde nemajú a chudáci tam len sypú a sypú pre nenažrancov.


fidel   |   ip:91.148.18   |   2011-06-21  (18:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nie predsa možné aby za socializmu všetko fungovalo a za kapitalizmu všade a všetkým chýbajú eurá všetko sa dražie či zdravotníctvo, školstvo, polícia , armáda, doprava, dediny, mestá nikde nie sú eurá tak čo robia manažmenty, vláda kto nesie za tento stav viac ako 20ročného kapitalizmu a prekvitajúcej demokracie na Slovensku zodpovednosť?
Robotníka za zmätok v robote alebo porušenie disciplíny idú hneď vyhodiť alebo pri najlepšom stiahnuť z platu a na druhej strane je beztrestnosť a vysoké odmeny za kolaps nik nenesie za nič zodpovednosť......
Áno socializmus mal nedostatky ale bol ľudskejší a zabezpečoval istoty všetkým, ľudia sa viac rozprávali medzi sebou, pomáhali si..... a teraz? závisť udávanie všade kamery, kriminalita,pokuty aj za malichernosti. No jasné, kapitalisti sa boja národa a preto treba tvrdo na strednú vrstvu ak vôbec ešte u nás je...
Teraz by mali Mikloškovci a spol robiť sviečkové manifestácie že vraj veriaci áno ale modlári pre bohatstvo a bezprávie a čo narobili toto sa určite ani p.Bohu nepáči a budú za to potrestaný....
Socializmus sa k ľudom správal viac sociálnejšie a kresťansky ako teraz v demokratickom a v slobodnom vyznaní viery ako v terajšom kapitalizme.
fidel   |   ip:91.148.18   |   2011-06-21  (18:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Za socializmu keď zdražela minerálka o 20halierov a nie každý rok sme všetci nadávali.
A teraz každý deň sa zdražuje a držíme huby.


Milan   |   ip:209.17.17   |   2011-06-21  (18:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sambaly je asi byvaly politruk ktory sniva na casy ked bol na vrchole moci. Chlape a napadlo ta niekedy ze system skrachoval lebo bol prave taky ako ho opisujes? Ze veci co si dostaval zadarmo vtedy tiez niekto musel zacvakat a ze si si prezral buducnost kedze stat cerpal peniaze z buducnosti? Naozaj si myslis ze socializmus skrachoval kvoli nejakym hercom alebo ludom strgajucimi na ulici? Skrachoval lebo uz nemohol udrziavat to co udrziaval. Neproduktivuta, ludia chodili do zamestnania a nie do prace, kde najvacsimi panmi boli mesiari alebo zeleninari kedze uz nebolo dostat bezny tovar a profitovali na ciernom trhu. System kedy sa papalasi vyvazali na 613 tkach a hovorili ze aky su oni proletari? Spadol ako domcek z karat. Co si myslis ty truhlik ze ked teraz vystupis z EU, NATO, obozenies hranice ostnatym plotom ze zasa bude tak ako predtym? To ako bolo fajne vtedy mi pripada ako ked cigam spomina na zivot aky mal prve 2 dni po vyplateni podpory. Vsetko bolo, robit nemusel, hojnost vsetkeho - ale zrazu joj, zdroje sa minuli a aka to tazka doba. Sambala je stara vykopavka z dob minulych - vrat sa do hrobu cerveny smrad.


Uni   |   ip:78.99.200   |   2011-06-21  (18:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Neuveritelne zvasty, neskutocne.
Zlate roky mozno boli tak v 20 rokoch 19teho storocia.
Musim ta sklamat ale uz sa to nikdy nevrati.
Hnije to na smetisku politickych dejin spolu s ostatnymi podobnymi rezimami.
Ze socialne istoty. Ano lenze to si sa najrpv niekomu musel vopchat do zadku ze si mal hnedy nos aby si slusne obstal.Uni   |   ip:78.99.200   |   2011-06-21  (18:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  20teho storocia, pardon


jana   |   ip:78.141.90   |   2011-06-21  (18:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  na 100% suhlasimjana   |   ip:78.141.90   |   2011-06-21  (18:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  s clankom


bertold   |   ip:95.103.19   |   2011-06-21  (18:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Deklarácia občana Slovenskej republiky a Európy
Týmto ako občan deklarujem, že odovzdávam entite menom štát, právomoc uvaliť na mňa akékoľvek pravidlá(daňové,odvodové,ohlasovacie), a žiadať odo mňa akékoľvek obete(v prípade vojny i život). Na oplátku požadujem od štátu, aby mi dodal služby aké si sám zvolí, v kvalite a množstve aké sám uzná za vhodné.To všetko podmieňujem jedine tým,aby som mohol raz za štyri roky odovzdať svoj bezvýznamný hlas tým, ktorí ma vo svojej predvolebnej kampani (najlepšie financovanej) presvedčili o tom, že ma budú najmenej okrádať. OBČAN.

saso   |   ip:178.40.24   |   2011-06-21  (18:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dobry clanok.len my chyba co dalej.nejaka nadej.nadej bude len vtedy ak sa slovensky robosi vzburia.ale toho sa nedockame asi nikdy.oni maju totiz vygumovane mozgy.


Zaujimave   |   ip:178.41.31   |   2011-06-21  (19:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Revolúcia je práve TERAZ !

http://dolezite.sk/NalepkyLetakyKarticky_Zeitgeist_Moving_Forward_Slovensk_23.html

Poďme, poďme ľudia. Za pár centov vyvoláte takú Revoltu :D


ANONYM   |   ip:195.168.1   |   2011-06-21  (19:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  milanko tvoja teoria je velmi zaujimava cize kapitalizmus na slovensku ekonomicki krachuje preto lebo soc.mu prezral buducnost.len rad by som vedel kto prezral buducnost najvelkolepejsiemu demokratickemu statu sveta usa,ktori ma kolko
bilionove dlhy?ako dlho ma slavna vlada toho statu akesi financne provizorium?
ale zrejme to tiez sposobili nejaky hnusny komunisti.
kazdemu kto nema nasrane v hlave je jasne ze za soc.sa vsetok zisk pouzival na rozvoj spolocnosti,a v kapitalizme sa cely zisk rozkrad niekolkimi jedincami a staty krachuju.


hal   |   ip:188.167.1   |   2011-06-21  (19:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prečo sa spoliehaš na slov."robošov"?Začni radšej od seba.To už nie.
Ten slovenský roboš maká,aby uživil rodinu,aby ti bolo v zime teplo,aby si mal čo žrať...Je vidieť,že nevieš čo je práca.Skôr budeš vygumovaný ty.
Toto ostáva už na mladých,ale tí radšej sedia a pindajú na klávesnici,tak ako aj ty.


hal   |   ip:188.167.1   |   2011-06-21  (19:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To bolo pre šaša.


eros   |   ip:89.126.82   |   2011-06-21  (19:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak nejako to vidim aj ja, ale mohol by mi niekto povedat argumenty na Milanov prispevok z 18:20. Ja chapem ludi co aj nemali radi minuly rezim.
Tiez som ho nemal rad, ale teraz ......no neviem ako to povedat...asi takto: po 89 sme boli ovela blizsie k este lepsej spolocnosti ako teraz. Mam 41, zazil som to, tak viem.

Len mi furt vrrrrtaju v hlave tie cisla o ekonomike. Stave ekonomiky v 89 a ci by to mohlo dalej fungovat. Konkretne argumenty na ludi ako je Milan - proste ich uzemnit, dat dole, zapchat usta rozumnymi argumentami.

Ale fakt mozeme len spominat na casy, ked som si ja v 85,86,87... zarabal na stavbe peniaze na cunder. To bola podmienka, ze ak si zarobim budem moct ist.

Ked sa clovek tak nad tym zamysli, tak ono fakt vela netreba, aby boli ludia viac stastni. Staci trochu viac skromnosti, spolupatricnosti, respektu a hlavne - NORMALNOSTI. Ziadny extrem nie je dobry.

Problem je dost siroky a treba debatovat o roznych odvetviach samostatne ( politika, banky, zdravie, byvanie, skolstvo, zdravotnictvo...) lebo takto je to len take polemizovanie o nicom. Ale clanok ma oslovil. Toto moze napisat len clovek co to zazil.


vinidy   |   ip:80.242.33   |   2011-06-21  (19:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Časť:1.
Pozemkový fond chce rozpredávať náš majetok
Vláda pripravila návrh Zákona o pozemkových spoločenstvách, ktorý smeruje k likvidácii urbárskych spoločenstiev, keď podľa tohto zákona uzákoňuje delenie a rozpredanie urbárskeho majetku. Prijatím tohto zákona a jeho zavedením do platnosti dôjde k sporom medzi vlastníkmi podielov spoločnej nehnuteľnosti, čo nutne povedie k tomu, že obyčajní ľudia budú týmto postavený proti sebe. Pozemkový fond zatiaľ v tichosti, pod rúškom chaosu, rozpredá majetok urbárskych spoločností, ktorý doteraz neoprávnene iba spravoval. Nejde len o pozemkové spoločenstvá, ale aj o všetkých vlastníkov ostatných pozemkov. ROEP pripravil živnú pôdu pre obchodovanie s naším majetkom. Vyhlášky a smernice boli nastavene tak, aby vzniklo čo najviac neznámych vlastníkov. Katastrálne úrady a katastrálne správy, ak bolo treba tak na objednávku neznámych vlastníkov umelo vyrobili aj z vlastníkov známych. Podľa môjho osobného odhadu sa jedná približne o 1/5 všetkej pôdy na Slovensku, ktorá je vo vlastníctve urbárov, alebo inom podielovom vlastníctve. Naši rodičia, starý rodičia a prastarý rodičia museli do úmoru pracovať, aby nadobudli aspoň ako taký majetok na zabezpečenie základných ľudských potrieb, nutných na prežitie. Toto vlastníctvo prechádza na nás potomkov, aby sme ho zveľadili a mali sa lepšie ako naši predkovia. V súčasnosti nás o tento majetok, právo vlastníctva a možnosti nakladať s ním chcú pripraviť a to spôsobom keď majú tu aroganciu a drzosť zlodejstvo nazvať ZÁKONOM.
Návrh zákona z roku 2011 o pozemkových spoločenstvách Vlastníctvo spoločnej nehnuteľnosti § 4 ods.(7) ,,Spoločnú nehnuteľnosť možno rozdeliť, ak sa člen spoločenstva dohodne s ostatnými Členmi spoločenstva, že výstupy zo spoločenstva“. Obsahom dohody je najmä spôsob rozdelenia spoločnej nehnuteľnosti, vysporiadanie vzájomných pohľadávok, dojednanie vecných bremien a súčinnosti pri realizácii programu starostlivosti o lesy. Tento § 4 ods.(7) má poslúžiť na odvrátenie pozornosti tak , že vyvolá spory medzi vlastníkmi a tým nastane naplánovaný chaos. Potom poľa § 6 ods. 2 ,,Fond nakladá s podielmi spoločnej nehnuteľnosti“, týmto spôsobom fond získa protiprávne možnosť nakladať s podielmi spoločnej nehnuteľnosti, prenajímať a predávať, napriek tomu že nie je skutočným vlastníkom. Podľa § 4 ods.(5) Ak vlastnícke podiely spoločnej nehnuteľnosti fond spravuje alebo s nimi nakladá, výnosy z tohto predaja sú príjmom fondu podľa veľkosti podielov spoločnej nehnuteľnosti, ktoré fond spravuje. Vlastník podielu spoločnej nehnuteľnosti, s ktorými fond nakladá, môže uplatniť svoje právo k výnosu z tohto predaja v lehote desiatich rokov odo dňa prevodu vlastníckeho práva. Podľa § 4 ods.(3)Vlastníci spoločnej nehnuteľnosti nakladajú so spoločnou nehnuteľnosťou podľa odseku 2 písm. a), c), e), a f) na základe rozhodnutia valného zhromaždenia ( ďalej len ,, zhromaždenie „). Výnosy z predaja sú príjmom členov spoločenstva a o naložení s nimi rozhoduje zhromaždenie; zhromaždenie nerozhoduje o naložení s príjmami fondu. Takto si bude môcť fond ponechať zisky z predaja, prenájmu a zisky budú len príjmami fondu, pričom ostatní vlastníci podielov spoločnej nehnuteľnosti nebudú mať žiadne právo do týchto svojvoľných rozhodnutí fondu zasahovať. Pozemkový fond sa nadobudnutím platnosti zákona dostane protiprávne do postavenia vlastníka podielov a bude mať ešte väčšie práva ako skutočný vlastník. Toto postavenie umožní fondu rozpredať nielen urbársky majetok, ale aj majetok v osobnom súkromnom podielovom vlastníctve.
Tento návrh zákona z roku 2011 o pozemkových spoločenstvách porušuje základne ľudské práva a slobody, je nemorálny, proti ústavný preto, že nás oberá o právo vlastníctva. Berie vlastníkovi právo predmet vlastníctva držať, užívať a nakladať sním a naopak tieto práva neoprávnene dáva fondu. Ak by došlo ku platnosti tohto zákona v praxi by to znamenalo že by došlo k naplneniu podstaty trestného činu ,,podvodu“ a to podľa §221 TZ. zákon č.300/2005 Z.z. a ,,poškodzovaniu cudzích práv“ podľa § 375 TZ. zákon č.300/2005 Z.z.
Ústava chráni právo vlastníctva. Iba vlastník je oprávnení v medziach zákona predmet vlastníctva držať, užívať a nakladať s ním a všetci vlastníci majú rovnakú právnu ochranu a rovnaké právne postavenie

Je v našej moci zastaviť bezprávie a toto šialenstvo!


Uni   |   ip:78.99.200   |   2011-06-21  (20:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  eros
Najradsej by si ho (Milana) zavrel do basy co? Chyba ti stary rezim ako vidim.
Uz mozes len spominat :)


Jn7   |   ip:88.212.36   |   2011-06-21  (20:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vtedajši systém preto fungoval lebo sme robili vo vačšine sami na svoj štát a svoje sme kupovali a predavali ... dnes chodíte do cudzích firiem na ktoré robíte a kupujete cudzokrajne výrobky ... v skratke - otrok závislý na zahraničí ...


Jn7   |   ip:88.212.36   |   2011-06-21  (21:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Uni:prečo by mu chybal režim? ved dnes idu väznice prasknúť


jozo   |   ip:46.227.17   |   2011-06-21  (22:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  demokracia nebude existovat dokym nebudu mat politici take plati jak upratovacky...
ja mam 17 rokov.. rezim som nezazil ale radsej by som jak toto.. vsetci nato nadavaju no urcite sa teraz deju vacse svinstva jak vtedy...


Uni   |   ip:78.99.200   |   2011-06-21  (22:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jn7
Nepochopil som tvoj prispevok.
Ale uz sem nebudem asi chodit pretoze to tu ide dole vodou. Propaguje sa tu komunizmus a socializmus jedna radost.
Nonsens..


illuminatedBimbo   |   ip:91.127.8.   |   2011-06-21  (22:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Do dnešnej doby splodí potomka snád len médiami vygumováný a v povýšenectve pestovaný ego-mozog!

Nikoho ani nenapadne či má na to vôbec nárok a je mu táto možnosť z výhľadom do budúcna prírodou a zdravým spoločenstvom daná...tým ale zas neobhajujem
"Georgia Guidestones":)jozo   |   ip:46.227.17   |   2011-06-21  (22:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no myslel som to tak ze maju privelike platy a to si oni straza... de by sme mali ist setci do ulic a obmedzit im to.. prepisat nejako ustavu abo co jak na tom islande... setko sa da... a vobec to nieje propagovanie komunizmu len skor poukazanie nato ze co je to zivot a co je vykoristovanie...


Pao   |   ip:195.98.15   |   2011-06-21  (22:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Najväčší problém novembra 89 je podľa mňa tá hrubá čiara za minulosťou, ktorú si zamatovo vyprosili prisluhovači bývalého režimu.
Zlo zostalo nepotrestané a bez váhania sa vrhlo na tých pár naivných idealistov, ktorí to mysleli vážne.
Takže sa k moci vrátili tí, ktorých sme sa chceli zbaviť a medzičasom stihli vychovať ďalšiu generáciu ešte väčších svíň, ako boli oni sami.


Milan   |   ip:209.17.17   |   2011-06-21  (22:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  re Pao - super povedane. Aj mne to pripada ze sme urobili chybu a revolucia nema prebiehat tak zamatovo ako prebehla. To by nam tu potom byvali komunisti nevypisovali na fory a nestazovali sa aka nedemokracia nam tu vladne pricom radi spominaju na casy kedy boli panmi nad osudmi ludi a zastrelit niekoho na hraniciach co utekal z tohote cerveneho pekla bolo symbolom slobody pre nich. Paradox zivota. Byvale komunisticke svine buduju teraz kapitalizmus a demokraciu a stazuju sa ze to nefunguje. Nuz ked zrobis capa zahradnikom necuduj sa ze zahrada je vyzrata.


ryes   |   ip:213.215.9   |   2011-06-21  (23:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  17.november nevnímam ako symbol boja za slobodu a demokraciu ale ako vyvrcholenie dlhoročných manipulácií občanov postkomunistických krajín v strednej europe američanmi,takže bývalý režim nepadol preto že nezvládal ekonomiku,alebo niekto niekomu prežral budúcnosť. Podľa mňa jedinou chybou režimu bola prehnaná izolácia občanov od západného sveta,nemohli porovnávať a z toho dôvodu boli ľahko manipulovatelní.No a o financovaní farebných revolúcií netreba ani hovoriť je to úplne jasné.


LeonidIlji   |   ip:213.81.13   |   2011-06-21  (23:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zažil som tie zlaté 70-80 roky. Vtedy ako mladí sme si užívali život. Človek sa postupne dopracoval k bytu, autu, farebnej telke (keď mal kamarátov na správnych miestach) a za babku občas rekreáciu. Vtedy mi vadila najviac tá neskutočná pretvárka. Vrchnosť hodovala, ožierala sa, vodili si kurvy na večierky,ale pred národom sa tvárili ako svätci. Oháňali sa leninskou ideológiou a boli nedotknuteľný. Až jedného dňa sa to všetko zosypalo ako domček z karát. A milí súdruhovia, čo urobili? Tí, čo boli pri korytách sklopili uši a začali v tichosti podnikať. Riaditelia národných a neskôr štátnych podnikov presmerovali tok tovarov cez svoje súkromné firmy. Kým naivní ľudia štrngali kľúčmi na námestiach, oni už vtedy bohatli. Potom, keď ich konečne vykopli mali už slušný základný kapitál a hlavne styky a kontakty im zostali. Áno, revolúcia bola príliš nežná, tak sa teraz nesťažujme. Každý národ má takú vládu, akú si zaslúži. Však sme si tých ľudí sami zvolili. Sú jedni z nás a sú predsa najlepší z najlepších ...
Po revolúcii som celé desaťročie pracoval v cudzine. Pred krízou som sa vrátil, lebo som chcel žiť a pracovať doma. Ale sa to tu nedá, budem musieť zase von. Nadávame na kapitalizmus, ale spýtajte sa napr. v Nemecku alebo Holandsku na tie roky. Nebudovali komunizmus a napriek tomu mali domy, byty, školy, nemocnice, neplatili u lekára. Mohli si kúpiť veci o ktorých sme mi mohli vtedy len snívať a nemuseli stáť v rade, na dovolenku mohli ísť kdekoľvek podľa výšky platu. Najviac sa mi páčilo, keď povedali: "... a nemuseli sme zamykať domy ani autá. Nikde v obchodoch sa nekradlo ...". Až kým nepadla železná opona. Ale to ostatné vlastne už poznáte ....uhadni   |   ip:85.135.17   |   2011-06-21  (23:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Clanok zaujimavy, diskusia ako vzdy na dolezite.sk este lepsia. Minuly rezim som nezazil, neviem o nom z "prvej ruky", no viem ze tento rezim stoji za malo ak vobec nieco. Staty rozpredali svoje podniky, majetky; "spokojnost" obcanov sa uvadza v prijmoch a nie v kvalite zivota; rozvoj spolocenstva v naraste HDP a nie v budovani kvalitnejsieho statu a lepsej buducnosti. O tychto veciach rozhoduje nie jedna strana ale jedna koalicia, ktora sa 50% svojho funkcneho obdobia venuje osocovaniu a diskreditacii opozicie a neriesi mnohe problemy obcanov, ktori na vela veci maju iny nazor ako oni.
Ako mozne riesenie by mohla byt priama demokracia, ktora by zapojila obcanov do politickeho zivota vo vacsej miere ako v 150 kusoch casto arogantnych darmozracov.
O priamej demokracii tu http://www.priamademokracia.sk/
O znizeni poctu potrebnych hlasov na vypisanie referenda a zruseni minimalnej 50%-nej ucasti na nom tu : http://www.spravodlivereferendum.sk/


bazooka   |   ip:92.52.43.   |   2011-06-22  (02:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sambaly

Radost citat, naozaj poklona, hovoris mi z duse !

P.S. ak by si mal zaujem prilozit ruku k dielu a skoncovat s tymto upirskym rezimom, ozvi sa mi na bazooka.joe@azet.sk


bazooka   |   ip:92.52.43.   |   2011-06-22  (02:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Co sa tyka este clanku a v nom pekne vystihnutych deformacii dnesnej doby, musim zial smutne skonstatovat, ze vsetko ide podla planu.

Rozhadani politici, zakony ktore nic neriesia, boj za prava lesieb a buzerantov, za prava psov, za prava imigrantov, tlac plna negativizmu, vrazdy, nasilie, korupcia, krizy, globalizacia, monopoly, upadok krestanstva, vlastenectva,... proste jeden nekonecny armagedon a totalny chaos - to vsetko je v sulade s planmi...

Precitajte si ich !

Volaju sa "Protokoly sionskych mudrcov" - http://www.radioislam.org/protocols/slovakia.htm


bazooka   |   ip:92.52.43.   |   2011-06-22  (02:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Milan - ten primitiv, co tu pise tie zvasty, najma v tom prvom uz skrytom prispevku.

Ty si presne ten prototyp blbca, ktoreho si TV a tlac vycvicili ako cvicenu opicu, ktora poslusne zareaguje na kazdy ich pokyn.

Nic nechapes a zijes v temnote. Obavam sa, ze ked raz precitnes, od hanby sa za svoje dristy prepadnes pod zem.
bazooka   |   ip:92.52.43.   |   2011-06-22  (02:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pao + Milan

Tych zlych komunistov sme v 89 nepovesali vies z akeho dovodu ?
Lebo bez ich spoluprace, by sa tu teraz tato Rajska zahrada nekonala.
November 89 nebola ziadna revolucia, vy truby, to by ste uz mohli vediet.
Keby komunisti nesuhlasili, tak by sa ziadny prevrat nekonal.
A za komunistov to dojednal Gorbacov - slobodomurar 33.stupna.
Takze ti nasi v KSC len poslusne prikyvovali.
A viete co za to komunisti dostali ?
Predsa celonarodny zmier.
A viete kto im ho zabezpecil ?
Predsa slobodny murar Vaso Havel.
Preto mozu byt aj komunisti tymi capmi v zahrade.
Ale komunisti v zahrade nie su pricinou nasej biedy.
Cele to trapne teatro v 89 bol jeden vopred naplanovany slobodomurarsky tah, ktorym vtiahli byvale soc.krajiny do tohto nevidaneho pozemskeho raja.
A viete preco ?
Aby Rothschild & co. mohli urokovym bankovym systemom zotrocovat dalsie desiatky milionov otrokov.
Zaviedli nam sem urokovy model a tym je povedane vsetko.
Ten vami tzv. prezraty socializmus, ktory vraj prave preto padol :-) nedajte sa chlapci vysmiat.
To dnes, ked sme zadlzeni ovela viac a zvysne staty EU ktore su zadlzene 3x viac ako my, tak za tie dlhy su zodpovedni ktori komunisti, co ?
Fidel Castro, vsak ?
Tento silny a prosperujuci zapadny model kapitalizmu sa teda ako mohol podla vas zadlzit ???
Urcite preto, ze pomaha rozvojovim krajinam a miliardy EURO posielame na zachranu hladnych ciernych africanov, ze ?
A tie zastrelene obete komunizmu na hraniciach, ktore chceli z tohto pekla aspon raz za zivot vidiet ten krasny slobodny svet zapadu !

No to je teda poriadne scii-fi... :-)bazooka   |   ip:92.52.43.   |   2011-06-22  (02:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...aby som to sci-fi dokoncil:

Za celu eru socializmu v CSSR bolo na zapadnych hraniciach chytenych, uvaznenych a zastrelenych MENEJ ludi, ako za 1 rok nepokojov v "demokratickom" GRECKU, hosi !!!

Nuz ale co, chlapci pozeraju hodne TV filmov, tak sa necudujem.
Ako vieme, vitaz pise dejiny a filmy po 89 natacali uz iba vitazi...otvoreneoci   |   ip:67.213.71   |   2011-06-22  (04:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vazeny ta revolucia bola prilis nezna ja len dufam ze im to aspon v Bielorusku spocitaju a ukazu hlupakom jak mali zatocit s komunistami.


lord1977   |   ip:85.135.15   |   2011-06-22  (06:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jáj, jáj. Ja by som bývalému režimu vyčítal hádam len takú maličkosť, že z mojej bohatej rodiny (z kulakov) spravil chudákov. Vtedy v dedine moja rodina niečo znamenala, po znárodnení majetku sa postupne stali nulami. Znárodnenie ich majetku znamenalo aj zhoršenie životných podmienok budúcich generácií našej rodiny, čiže aj mňa. To len tak na príklad. Takýchto rodín bolo u nás samozrejme mnoho, keby ostali majetné, mohla byť celá spoločnosť niekde inde. Komunisti chceli z každého spraviť šedý priemer, čo však slabších uberá od motiváciu dobehnúť silnejších.


martintrue   |   ip:195.80.18   |   2011-06-22  (08:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sa musim smiat, ze zlate casy boli..ste vsetci vymlety alebo co?

Kto z Vas, co tu piseme, bol riaditel, alebo namestnik alebo bol v rade, dakej statnej spolocnosti, Ha?
Ak sa niekto prihlasi, rad by som vedel ako dopadol po 89.

Ti co sa mali dobre pred 89, teraz sa maju este lepsie a priam dolezite bolo mat po 89 pri sebe spravnych ludi..MAT ZNAMOSTI JE JE*A VEC!


Jn7   |   ip:88.212.36   |   2011-06-22  (08:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bazooka -...tu ludia za oponu ajtak nevidia ... majú svoje postavičky a zápletky na podiu


adam   |   ip:195.80.16   |   2011-06-22  (10:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vinidy
to je k veci, síce nie k článku, ale mám podobné skúsenosti. skús to hodiť do článku! tento režim odrbáva len malýx vlastníkov a mafiánom a elitášom to podhadzuje zdarma. nameranie parciel často prevyšuje cenu parcely pre malého vlastníka, skrátka odrbov na X. často s tými mafiánmi spolupracujú starostovia a pracovníci katastrov, napr. známym vlastníkom "zabudnú" pripísať dátum narodenia,/ v prípade dedičstva úmrtia/ a už je pozemok neznámy. a môžeš sa súdiť a dokazuj. špeciálne sa týmto podvodom venuje poslanec hort cez nastrčené osoby, výhody požíva napr. aj mladý dubček. /vid. obec červený kameň/ alebo zsolt simon. samozrejme na zabrané územia berú eurodotácie za nepestovanie=mulčovanie. podľa zákonov nemôžeš rozdeliť pozemok ak máš menej ako 4 are resp lesa 20 arov. príde praxáč, skúpi vše.


adam   |   ip:195.80.16   |   2011-06-22  (10:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pokiaľ viem tak na rozpustenie urbáru bolo treba súhlas 1/2 vlastníkov ploxy podielu tj 1/2 parcely, a dodržať tie 4 are, resp 20., nové zmeny si musím preštudovať.adam   |   ip:195.80.16   |   2011-06-22  (11:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  valné zhromaždenia sú v mnohýx prípadox nemožné, tj nezoskupíš polovicu /plošnú/ vlastníkov na 1 dátum na 1 miesto napr. 1000 ľudí z polovice svk a tí ,keď ix má cesta výjsť drahšie ako ročný zisk z podielu tak sa na to v...


Pandemonium   |   ip:85.248.61   |   2011-06-22  (11:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nie je možné po tebe čítať. Šifruje ti klávesnica!


jojoXY   |   ip:86.59.6.6   |   2011-06-22  (11:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dobrý článok na zamyslenie.
Ale hlavy hore. Toto raz muselo prísť, ako civilizácia prebiehame určitými fázami (teória Máyov) a teraz sme na konci jednej z nich (vraj predposlednej).
Nikto nevie predpovedať budúcnosť, ale výsledok by mal byť lepší človek! A toto treba mať stále na očiach, hocijako zle aj bude.


Trial   |   ip:89.173.13   |   2011-06-22  (11:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Iba kratko:

Ak by sme zili v minulej dobe, taketo forum neexistuje. Ak hej, tak len kratko...


martintrue   |   ip:195.80.18   |   2011-06-22  (11:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Trial a preto VITAJ v kapitalistickej anarchyii :D

Mozme si hovorit co chceme, robyt co chceme, ale len vramci ZAKONOV "deravych zakonov :DDD"


Slovk   |   ip:188.112.8   |   2011-06-22  (12:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  S obsahom článku sa dá v plnom rozsahu súhlasiť. Dodám len jedno, kto tie roky (60-80) nezažil neuverí.


lenlen   |   ip:109.183.4   |   2011-06-22  (12:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sambaly ty si celkom fajn chlap
clanok dobry
len sam vidis co sa tu deje :)))


Uni   |   ip:78.99.200   |   2011-06-22  (17:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bazooka
Jedine zvasty, ktore tu su, su tie tvoje cervene demagogie hlupe a primitivne. To moze vyprodukovat iba velmi prostoduchy clovek ale tebe to uz urcite povedali niekedy.
Ale nedivim sa, ze sa mi tu skryvaju prispevky, ked sa z tohoto portalu stava propaganda komunisticka.
Ako som spominal, uz mozte len spominat, smutne vsak?

Trial
To treba vysvetlit vsetkym tupritomnym sudruhom.

Opat ma samozrejme nezabudnite skryt :) Pravda sa tazko cita nie?


333   |   ip:85.216.14   |   2011-06-22  (19:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  moja stara mama zila za prvej republiky a musela makat ako decko na poli na statkara a vzdy v rokoch 80vravela ze toto skonci a lebo kazda generacia musi zazit biedu.a uz je to tu,bohuzial mala pravdu.

Trial
v tej dobe nebol internet takze by som moc netvrdil ci by nebolo taketo forum,a keby bol scik tak by si tu citali dva pohlady na veci a nie len jeden demokraticky co klame jak je na svete.ale hlavne nech je zisk pre vyvolenych a ostatny aj nech o hlade pokapu,hlavne ze ja sa mam dobre a som medzi vyvolenymi.

furt tu tvrdia niektory ako prenasledovali komunisti veriacich,lol sedel som kazdu nedelu v kostole ,kto chcel sedel a nikda som nezazil ani jednu akciu ze by vbehli poldovia do kostola a vyhnali nas alebo pozatikali.to ze si niekto pletie cenzuru s ochranov deti pred nahotou kje dost smutne.a este nieco komunisti zatvarali farizejskych katolickych fararov ktory stvali furt proti ssociku ako niektory este tu ,a furt zavadzali a zavadzaju o pravde,pravda bola ze taka ze ludia neumierali pre nedostaok penazi v nemocniciach a pani chodili do rakuzka do nemocnic ako teraz carnoguro mlady,pravda je taka ze vseci co chceliaspon chodit do prace mali kde byvat slucne a ty co nechceli tiez byvali ale za mrezami.nik vtedy nebol nuteny ako teraz v sucitnom kapitalizme byvat pod mostom,a tie kydy si nechte ze si sam za to moze. este je relativne dobre vdaka dozvukom ze tu bol socik ale uz dlho nebude ,tomu verte.iba par vyvolenym co zapredali seba a svoju dusu mamone.za milioniky.hah nik si ich nevezme do hrobu.aj tak.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-06-22  (19:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a tym prisluhvacikom a novodobym drabom co zapredali sa za milioniky raz dojde komu sa to vlastne zapredali a ako boli podvedeny a budu sa strasne divit .len este je na to trocha casu,kym aj na nych dojde:)tak si tie milioniky uzite ,hehe


Uni   |   ip:78.99.200   |   2011-06-22  (19:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333
Dva pohlady na vec.. :D nebud smiesny.
Som zvedavy, kolkych bezdomovcov si sa osobne pytal, ako sa dostali na ulicu a ci su tam z donutenia.
A inak neviem preco tu proletari tak velmi hovoria o biede.
Vy asi tiez velmi biedu netrete ked mate internet a ste su dost casto pritomni.
A len tak na ripnutie. Ked si taky svaty nedelny kostolnik, tak by ti malo byt zrejme jasne, ze chudoba (nie bieda) je najlepsim prostriedkom ako byt co najblizsie k bohu.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-06-22  (19:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ak vies o com hovoris tak si sito cital co hovoril jezis,ze sme si vseci rovny ,keby sa podla toho vseci spravali chudoby neni ,takze mi tu nepodkladaj farizejske reci papezencov:)co vodu kazu a vino piju.

a k tomu ci ja biedu trem,ja az tak moc nie ale iny hej a to ma stve ,stve ma ked zena zijuca s deckom sama.nema ani na toaletny ked ide do nemocnice,chudinke musela jej moja mamka dat,stve ma, ze su tak niektori chudobni, len preto ze sa tu zapredali prisluhovacici a novodbi drabi.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-06-22  (19:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a este k tym pohladom dvom na vec.vzdy som vela cital a vzdy co sa mi dostalo do ruk som aj precital a tym ze tu bol so.cik nemohli si ukapitalisti vymyslat tak ako teraz napr o vesmire a vo vede,lebo aj acccp malo svojich vedcov a na takej istej urovni,niektorym este stale nedoslo ze tym ze tu bol zapad akapitalisticky a vychod asoci vdaka tomu tu na zemi panovala rovnovaha ,ale to by ste museli fakt troska viac videt veci za oponu jak tu niekto pisal uz predemnu,niekto vidi a aj tak tvrdi to co treba bo je prisluhovacik a niekto nevidi a nechce a tomu tak treba.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-06-22  (19:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  admin to ty tu cenzurujes alebo uz som podchyteni vyssim organom jak ty?


Uni   |   ip:78.99.200   |   2011-06-22  (20:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333
Velmi prizemne chapanie.
Pred bohom ano ale inak len velmi tazko. Ako vidim ani si to dobre necital resp neporozumel. Ale je to pochopitelne, ked ti do toho vstupuju myslienky komunizmu.
To je zvlastne, ja okolo seba biedu nevidim a to sa nepohybujem v nejakych luxusnych kruhoch. Skor vidim ako sa ludia na biedu hraju ked maju ostatni o trochu viacej nez oni alebo nieco ine nez oni. To ze nas stat rujnuje 30% korupcia to nikto nespomenie ani nasu skvelu mentalitu slovensku postkomunisticku.333   |   ip:85.216.14   |   2011-06-22  (20:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a k tomu podchyteniu priamo nad domom mi prelietava f-16 pred domom po ceste sa mi prevazaju tajni ze by islo do tuheho niekomu:)este aj u mna po smrti ,objavia zaerucene kanibalske sklony,)


Uni   |   ip:78.99.200   |   2011-06-22  (20:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333
Boze a ty si fakt taky naivny ze si myslis ze vtedy si nikto nic nevymslal? To skor prave dokazuje to, ako si ty ( ako tie ovecky co sa tu spominaju) zmanipulovany tymi myslienkami.
A co si cital? Jedny noviny? Kolko tych pohladov sa ti dostalo do ruk?
Vela urcite hej ale jednostranych a kolkokrat ohromnych bludov.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-06-22  (20:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  uni
skusim to este raz nielen nas stat rujnuje korupcia a zapredanstvo korporaciam ale cely zapadny tvoj vysnivany vyspely svet a hlavne us farmu otrokov na vyrobu zbrani a tzasobaren vojakov pre us elitu army.len to slovo elita sa nieak stratilo a ostalo usarmy.aby ovecky nahodov neprisli na to komu sluzia vlastne.


Uni   |   ip:78.99.200   |   2011-06-22  (20:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nikdy som ziadnu USA nespominal takze je to uplne bezpredmetne.
Necham to naozaj radsej tak. Ale este taka otazocka.
Co si myslis o KLDR?


333   |   ip:85.216.14   |   2011-06-22  (20:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Milionári vlani ešte viac zbohatli, prilepšili si o desatinu
ČTK | 22. júna 2011 18:32
Majetok milionárov z celého sveta vlani stúpol takmer o desatinu a dosiahol rekordnú hodnotu 42,7 bilióna dolárov.

Ilustračné foto
Autor: SHUTTERSTOCK

Počet milionárov v Ázii vlani prvýkrát prekročil počet milionárov v Európe a do niekoľkých rokov Ázia zrejme prekoná aj Spojené štáty. Vyplýva to z najnovšej správy o svetovom bohatstve firiem Merrill Lynch a Cap Gemini. Celkový počet ľudí, ktorých investovateľný majetok je najmenej jeden milión USD, stúpol vlani o 8,3 percenta na 10,9 milióna a hodnota ich majetku vzrástla na nový rekord.

Rady milionárov v Ázii a Tichomorí sa zvýšili vlani o desať percent na 3,3 milióna hlavne vďaka Indii a Číne. V Severnej Amerike bolo 3,4 milióna milionárov a v Európe 3,1 milióna. Viac ako polovica milionárov sa nachádza v Spojených štátoch, Japonsku a Nemecku.

Majetok milionárov stúpol o 9,7 percenta na rekordných 42,7 bilióna USD. Prekonal tak predchádzajúci rekord z roku 2007. V Ázii sa zvýšil o 12 percent na 10,8 bilióna a región tak opäť odsunul na tretie miesto Európu. Ázijskí milionári už tiež šliapu na päty milionárom v USA a Kanade, ktorých majetok stúpol o deväť percent na 11,6 bilióna USD.

Počet mimoriadne bohatých, teda ľudí, ktorí majú na investovanie viac ako 30 miliónov USD, vlani vzrástol o desať percent na 103 000. Ich majetok sa potom zvýšil o 11,5 percenta na 15 biliónov USD. Počet mimoriadne bohatých ľudí tak tvorí menej ako jedno percento milionárov, na celkovom majetku však majú viac než tretinový podiel, napísala agentúra Reuters.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-06-22  (20:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nemyslim si o nej nic,lebo to co sa o nej docitam z nasich medii ,neviem po anglicky ,su kapitalisticke propaganndysticke kydy,na ktorycj si nemozem urobit objektivnu mienku,ale asi len tolko asi je tam dost bieda vdaka tym mieromilovnym ekonomickym kapitalisticko elitackym embargam.

ozaj uz viete? ,ako tu niekto spominal predomnu uz aj bielorusko dostali elitaci.hm naplna sa ich sen o svetovej vlade.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-06-22  (20:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ozaj chcel by som sa opytat chodi tu niekto super bohaty ?ci uz aj on musel mpriat rosky na pravu ruku?aby sa mu este lepsie darilo vo ksefte


laco   |   ip:193.110.1   |   2011-06-22  (20:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  S článkom plne súhlasím do posledného slova,som smutný z toho,že môj syn nikdy nebude vedieť ako bezstarostne sme žili,priatelili,nikam neponáhľali,tešili zo života bez stresu,vrážd, podvodníkov,politikov a ich pseudoproblémom,rýchlokvasným zbohatlíkom a kreténom s hrubými krkmi, ktorí terorizujú spoločnosť . Je mi smutno koľko zloby a nenávisti je v spoločnosti a ako je slušný človek na smiech. Je to pravda,dobre už bolo ....


Uni   |   ip:78.99.200   |   2011-06-22  (20:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333
:D ok stacilo mi.
Vela stastia v osobnom zivote


333   |   ip:85.216.14   |   2011-06-22  (20:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ozaj vsimli ste si jednu zaujimavu vec neak moc som superstar nesledoval ale videl som ze ten co jediny z final,dvojky ukazoval rozky na pravej ruke,aspon ju som nevidel nikda,zrazu necakane vyhral?


333   |   ip:85.216.14   |   2011-06-22  (20:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  uni
dik aj tebe :)


333   |   ip:85.216.14   |   2011-06-22  (20:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  uni
isto si scitany nvm ci mlady alebo stary mudry muz tak si mozno cital o tom ako rozkaty zabili v rusku ludi a co hovoril jeden rozkaty ked ho zatkli o peniazoch pred a potom ako sa stal rozkaty cital si?:) sry ale nemozem to s urcitych dvovodou tu pisat doslovne ale takto lebo necem tu nikoho navadzat a davat navod nahodou ako sa da aj dostat ku peniazom.


bazooka   |   ip:92.52.43.   |   2011-06-22  (21:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Trial

ty si nam tu chcel nebodaj naznacit, ze v dnesnej demokracii mame slobodu prejavu garantovanu ??? Na zaklade tejto diskusie ?

Tak pocuvaj ty neprebudeny snilek, skus si takto podiskutovat napr. na SME.sk alebo na Aktualne.sk !!!

Vies co sa stane ? 90 % prispevkov ti vymazu do par minut a ked sa rychlo neuvedomis, ze tam je pripustny iba JEDEN nazor, tak ti jednoducho zablokuju pristup...

Kto si mysli, ze za socializmu bola cenzura a teraz nie je, tak je este vacsi chudak ako si mysli.

Kto si mysli, ze za socializmu bol rezim totalitny a teraz zijeme v demokracii, tak ten patri na blogy SME.sk alebo tyzden.sk, resp. do Radosinskeho naivneho divadla.


bazooka   |   ip:92.52.43.   |   2011-06-22  (21:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  prostoduchemu UNI-mu

Precital som si tie tvoje zvasty tu a nenasiel som jeden jediny, ktorym by si vobec nieco povedal - proste nula. Daj si novy nick - NULA, UNI je velmi nepresne v tvojom pripade.

Na kazdeho si tu iba nakydal, ale nazor ziadny. Nula, opat...

Nastastie, viem trochu citat medzi riadkami, tak viem kam ta zaradit - clovek, ktory povie, ze okolo seba nevidi ziadnu biedu, tak este nedospel a nerozumie dospelym temam, takze mila NULA zostan ty este nejaky ten rocik pekne pri TV Markiza a Panovi prstenov, OK ?

Alebo - clovek, ktory pod socialnou politikou a solidaritou chape komunizmus, a pod komunizmom chape zriadenie v ktorom sme zili medzi rokmi 48 a 89, je este na urovni, ked si obcas popletie aj Snehurku s Karkulkou.

Jednoducho povedane, mila NULA, si typicky konzument dnesneho rezimu, o ktorom si myslis, ze je demokraciou.


bazooka   |   ip:92.52.43.   |   2011-06-22  (21:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
o CENZURE NET-u a SLOBODE

o com som pred chvilou odpisal Trialovi... pred minutou TV Markiza uviedla v spravach, ze Obama vyhlasil, ze vlada USA zacala proti terorizmu novu kyberneticku vojnu.

Viete vy mudrlanti, co to znamena ??? Ti, ktori si este stale myslia, ze od 89 k nam prisla demokracia ??? A ktori veria, ze dnes, na rozdiel od stareho rezimu, je mozne slobodne hovorit svoj nazor ???

Znamena to koniec slobody prave takych blogov ako je napr. aj tento !!!

USA resp. Illuminati ci globalisti (to je jedno) zaznamenali nebezpecenstvo NET-u pre ich diktaturu globalizmu, takze vymysleli pocitacovy virus, ktory bude likvidovat ich NET-oveho nepriatela.

A tym moze byt potencionalne kazdy, najma ten, kto ich prekukol a kritizuje ich.

Zapchaju nam demokraticky huby !!

Takze Trial a dalsi, mozete mi potom napisat niekam do Ilavy, ja vam poslem pohladnicu aki ste mudri.klinec   |   ip:188.167.5   |   2011-06-22  (22:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Citim tu nostalgicke spomienky na socializmus. Viem ho posudit len z reci mojich rodicov. Ale aj tak je to dostatok informacii na to, aby som ho vedel realne zhodnotit.

Socializmus sice ponukal ludom istoty, no zial len docasne. Jeho problemom bola stagnacia rozvoja. Bol brzdou inovacii, co sa prejavilo hned po revolucii. Nasi ludia nemali zapadu okrem lacnej pracovnej sily co ponuknut.
Socializmus mi pripomina stav, ked prijmem do zamestnania cloveka a 20 rokov ho platim bez ohladu na jeho vykon. Potom ho prepustim. Pokial sa 20 rokov snazil v praci nieco robit, tak ma moznost zamestnat sa inde. Pokial sa vsak praci skor vyhybal, tak po 20 rokoch zisti, ze dohromady nic nevie. Taky clovek je vystaveny tvrdej realite a musi nacriet na dno svojich schopnosti, aby spolocensky uspel.
Socializmus preto povazujem za umely system, ktory spolocnost nedokazal pripravit na konkurencny boj. Brzdil ich myslenie, stranil sa inovacii a rozvoja. Tym z vacsiny spolocnosti vychoval ludi neschopnych vlastneho myslenia a casto aj neschopnych tvrdo pracovat. Naopak vychoval hromadu ludi, ktori sa snazia dostat k zisku bezpracne, necestnym konanim.
Socializmus poslal nasu krajinu minimalne o 20 rokov dozadu v porovnani s ostatnym vyspelym svetom, spravil ju nekonkurencieschopnou a chudobnou.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-06-22  (22:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  klinec
pozdrav tatu viac k tomu co si napisal nemam co dodat


klinec   |   ip:188.167.5   |   2011-06-22  (22:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333,

fajn, ze so mnou suhlasis.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-06-22  (23:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ne ne ja s tebu nesuhlasim:)

chod sa tatu opytat co vravi na to ze za socializmu sme dosiahli potravinovu sebestacnost a ze komunisti boli tak mudri ze robili strategicke zasobyy potravin an par rokov do predu pre vsetkych obyvatelov?spytaj sa ho co budeme jest ked dosiahnu to o co sa snazili vlani o znicenie potravinovej zakladne ci v rusku v australii a dokonca i v moriach?zatial sa im to nedari bo nas chrani niekto koho tu mnohi hania.ale raz vdaka takym ho to moze prestat bavit.co budeme jest potom ?spickove bavoraky ci?


ryes   |   ip:213.215.9   |   2011-06-22  (23:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bazoka,pekne si to vystihol všetko,včetne sionistov. Žiaľ,svet riadi kapitál a je pravdou,že čo sa momentálne vo svete deje je všetko dávno naplánované.Rotchildovci,Rockefelerovci,Soros a spol. majú dosť peňazí na to,aby menili svet podľa svojich predstáv- new world order-. Po celé roky Soros a jeho mimovládky rozširovali hranice "slobodného sveta" tak obratne, že si to skoro nikto nevšimol. Tieto mimovvládne organizácie ( ktorým sa u nás mimoriadne darí )majú na svedomí všetky farebné revolúcie v europe a naša terajšia vláda s nimi úspešne kolaboruje.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-06-22  (23:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  je mi fakt luto ze mnohy z vas si neuvedomuju skutocne hodnoty ,hodnoty ako kvalitne potraviny dostupne pre vsetkych,vzdelanie zadarika pre vsetkych nie len pre tych co na to maju,ked mas vzdelanie aj obycajny clovek moze sa mat raz dobre ale ked nebude dostupne pre vsetkych tak uz tu sancu nebude mat ,tak ako za sociku hu mali vseci co na to skutocne mali rozumovo a nie kesenou.zdravotnictvo vyspele za darmo,nie zas len pre yvvolenych co na to maju a zaplatia si tak ako carnoguro v rakusku.skoda ze pre avs su hodnoty vacsie televizor plazmovy a nadherne bavoraky,a sportaky,ale to ze jete hnoj je vam jedno.

pamata si vobec niekto co bolo za pivko martin capovane 12% robene v nmartine.kde su tie zlate casy ked sa dalo pivo capovane vypit na ex a este ste sa zalyzovali od dobroty?dnes si mozete kupit nvm ake pivo taku kvalitu uz nenajdete:(((a je to zo vsetkym tak ,ci zo sunkou ci s parkami ci s klobasami ,(((ale mame tu plazmy a super auta .co na to ze mnohy na lizing.co na tom ze coraz viac ste nuteny kupovat smejdy a hovna co nam zapad tvrdi ze su to potraviny za coraz vacsie prachy.co na tom ze plyn je nekonecne drahy a ze za socika ho maly skoro vseci ,dnes sa vracaju ku drevu aby mali vobec na to ludia.co na tom ze elektrina drazie vsak stad bol na prd hospodar a nemohol ju vyrabat on.co na tom ze vam uctuju aj straty nie len to co skutocne miniete.a cim viac setrite tak vam dvyhaju lebo maju stale rovnake naklady,jak v jedny dedine na dolnakoch som cital,voda zdrazela a tak ludia zacali setrit bo boli prinuteny a tak setrili ze minuli 1/3 ako pred tym a tak aby sa vratili naklady na rok im zdrazeli tzas vodu.kde to proste zijem?ale furt ma niekto bude presviecat ze tym ze tu bol socik sem se vratil do zadu ,nie tym ,ze sa tu vratil kapitalizmus spred vojny som sa vratil o 50let spet k opiciam.


klinec   |   ip:188.167.5   |   2011-06-22  (23:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333,

pozor, aby si sa do tych svojich tvrdeni prilis nezamotal. Slovensko bolo totiz uz pred 2SV agrarnou krajinou, teda potravinovo sebestacnou. Komunisti len pobrali kulakom statky a pretvorili ich na JRD.
To, co socializmus dokazal je dotiahnut na Slovensko tazky a strojarsky priemysel. No vzhladom na to, ze dnes uz vlastne ziadny slovensky strojarsky priemysel neexistuje, je mozne s urcitostou tvrdit, ze bol nekonkurencieschopny. Socializmus totiz naozaj brzdil rozvoj a inovacie a tak sa nasimi trhmi mohli stat len trhy RVHP a rozvojove krajiny a v 80-tych rokoch uz ani tie nie. Zapad nas totalne prevalcoval a bol to prave on, ktory potreboval niekde umiesnit svoju produkciu. Preto mu pad socializmu zahral do kariet a vyviezol sem velku cast svojej nadprodukcie, ktora i ked bola pre Zapad moralne i technicky zaostalou, u nas to boli horuce ultramoderne novinky.


Milan   |   ip:209.17.17   |   2011-06-22  (23:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre klinec - suhlasim s tebu. Socializmus bolo zriadenie kde ludia chodili nie do prace ale do zamestnania, kde uliavat sa v praci bolo narodnym sportom, kde sa neprodukovalo, kde osobna iniciativa bol neznamy pojem - neopovaz sa vycnievat z radu - kde kazdy vyzraval to co sa nakradlo v znarodneni ludom co mali a ked sa to co znarodnili minulo - tak system presne padol ako domcek s karat. A teraz mas truhlikov ako 333 alebo stalker ktory pridu a placu ze ako bolo dobre vtedy neuvedomujuc si ze vlastne to dobre (rozumej nicnerobenie a kradnutie)nikdy nemoze existovat navzdy. Ked vpustis zlodeja do mesiarne a ten ta drzi pod hlavnov pusky a pazravo je vsetky salamy a sunky dookola tak taky blahobyt a lukulske hody bude mat len pokial to vsetko nezozerie. A ked niet co jest tak bude detom spominat - joj ako dobre bolo vtedy. Tento priklad musi pochopit
kazdy normalny clovek.
Pre 333 alebo stalkera to neplati. Snazil som sa uz prdtym a viem aka je to strata casu. Ako hovorim - musi byt clovek najprv normalny ...


pitbul   |   ip:195.91.11   |   2011-06-22  (23:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Čína : ako si niekto môže hovoriť ľudový demokrat , keď potláča slobodu prejavu . Ako si môžu hovoriť komunisti , keď veľká časť obyvateľov žije v biede . Napriek tomu má samotný štát veľký úspech .


333   |   ip:85.216.14   |   2011-06-22  (23:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pitbul
ked vlasne si uvedomis ze je to zbran ekonomicka elity na znicenie eu a firiem v nej tak mozno pochopis ten ich velky ekomnomicky zazrak,mozno sa este aj dozijem ze ju elita napadne skrze svoju usarmy


333   |   ip:85.216.14   |   2011-06-22  (23:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  milanko
este by som s tebu suhlasil s tym ze mnohy chodili do zamestnania ako teraz mnohy chodia do statneho zamestnania a ich narodnym sportom je to iste co spominas,dokonca ked prides za 10min pred koncom uradnych hodin tak ta sprdnu ze co vlasne chces,bo su velky pani.

ale bohuzial ked mi tvrdis ze socik padol z ekonomickych pricin tak si u mna stale a nekonecne ,uz ako som ti pred tym povedal obycajny dement,co nechape suvislosti a dokaze dokonca schvalovat zabijanie obycajnych ludi len preto ze je niekto prezidentom 300milionoveho statu ,ze na to ma pravo,


333   |   ip:85.216.14   |   2011-06-22  (23:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  klinec
mal som prispevok pre teba o tom ako sme boli konkurencie schopny a preco sme neni ale bohuzial e b la cenzura mi ho stopla a nevsimol som si to a zmazal som si ho tym ze som odpovedal inemu a nemam chut tu to zas pisat a menit aby mi to preslo aj tak si budes tvrdit svoje.


pitbul   |   ip:195.91.11   |   2011-06-23  (00:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333 Čína je ekonomický zázrak , ale iba v prospech vyvolených . Autor : Ty máš asi rád správy , v ktorých je všetko perfektne v poriadku , ale komunisti nezvykli informovať čo pokazili . Podstata bola udržať spoločenskú morálku nie riešiť chyby .


Jn7   |   ip:88.212.36   |   2011-06-23  (08:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pitbul-maš pocit že kapitalisti ťa o všetkom informuju ?


333   |   ip:85.216.14   |   2011-06-23  (08:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  klinec
ak slovensko bolo pred 2vs sebestacne potravinovo tak asi mamae zjavne odlisnu predstavu o sebestacnosti potravinovej ked to tvrdis,ak ty povazjes ze mnohi ludia amli len krajec chleba na den za potravinou sebestacnost tak potom chapem preco sme znova tak sebestacny potravinovo zas,po neznej.

k tej konkurencie schopnosti nasich podnikov,za meciara bol vypredaj strednych podnikov za korunku,o zabilo skoro vsetky podniky lebo ich dostali ludia do ruk a bezchrbtaci,ako napr konarik martinsky zdroj,ktory nedokazali nic len predat za miliony podniky a tak sa nabalit.sam konarik povedal ze pre neho je lepsie mat 100mega v hrsti ako podnik ktory mu mozu raz zobrat.a preto predal martinsky zdroj mimochodom to bol pivavar,a tak teraz musite pit zbrndu zvanu martinsky zdroj z nitri co okolo martina sa vozi do nas.hainekel co spravil ako prve vyhadzal ludi a zavrel prevadcku,len jakysi mu nedoslo ze martin nemoze robit v nitre lebo tam je iny pramen jak v martine a dobre pivo roby hlavne pramen.

robil som vo firme ktoru vlasnili uz stiria slovaci,nejdem tu pisat ako sa k tej firme dostali,ta nasa firma amala obrat 300mega rocne,a neakych 200 mozna viac zamestnancov,to nvm .jedneho dna prisli s tym ze potrebujeme strategickeho investora na zabezpecenie choudu firmy a takto zamestnancv vymyvali,jedneho krastneho dna nas kupila firma z usa,nasa firma dielna robila 60km mesacne an tri smeny pasu.ako nas kupili hned sme padli na 21km.a ludom rozpravali ze sme predtym robili na sklad,dokonca sme par tyzdnov stalia dostavali 60=plat.uz vtedy som majstrovy vravel ze nech nekeca a nech prizna farbu ze nam amici vzali pracu,tvrdil za kazdu cenu ze nie,po polroku prisiel a sam povedal ze som mal pravdu,ze nam vzali pracu a ze vzali vsetky zakazky nad 300k kusov,ak by si nevedel tak su to rentujuce zakazky ,najidellalnejsie co sa tyka zisku,bo nemusis prestavovat stroj a tak setris naklady,cim vacsia seria tym mensie naklady an vyrobu,a take 50k kusove zakazky sa ledva vyskrabu nad stratu,ale u ans sa oplatia vyrabata lebo sme najlacnejsia úprac sila .no a potom sa uz len snazili celej fabriky zbavit co sa im aj po 3rokoch podarilo,takze nakoniec strategy investor bol len takticky vykupca,hlavne ze ty stiria bezchrbtaci sa nehorazne nabalili na predaji,co na tom ze ludia prisli vdaka ich nenazranosti o pracu,ale ttakto dopadli mnohee podniky u nas,a ver tomu ze 99%tych azmestnancov nasej firmy dodnes nema paru co sa vklastne stalo a veria tomu aky sme boli konkurencie neschopny,dokonca sme dokazali konkurovat na strojoch od hitlera,a vyrabat co obstalo v tej konkurencii,taky sme slovania sikovny ale kapinanme na zapredancoch.peter   |   ip:80.148.12   |   2011-06-23  (17:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ked to bolo take fajn preco to nevydrzalo? ked to bolo take fajn preco ti isti ludia co vladly vtedy zmenili kabaty a vladnu teraz? to co si pamatas je mozno tvoje detstvo, bolo to chore vtedy a podobne i teraz, si asi nezazil ponizovanie ked si chcel cestovat za rodinou do rakuska len napr a rady na ovocie a sklady plne priemyselnej produkcie ktore nemal kto kupit? ved to fungovat donekonecna ani nemohlo, a k tomu vonajucem chlenu v obchode len tolko, neutakaj do kadejakych hyper mega neviem akych obchodnych retazcov aj s celou rodinou ale normalne chod do obchodu u vas doma a ten chleba tam vonia tiez, u nas su stale potraviny uz x rokov, robi tam ta pani ktora bola v mojom detsve aj slecnou, a je tam podobny tovar aky tam byval vzdy, vsetko co potrebujes, lenze my sa musime vsetci hrnut do tesiek a hyper a carfur ..a to este aj v nedelu, a teraz tu nadavaj na casy v akych zijeme, ako zijes ty?


x   |   ip:217.75.87   |   2011-06-23  (17:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hlavna vec, ze moze fungovat tento bordel. Kto nezazil, nech radsej nesudi, lebo podobne vyroky su viac ako trapne. Ked ochories a vyschne tvoja studna z ktorej cerpas,pochopis co su socialne istoty a co je toto za hnusny borde!!


peter   |   ip:82.210.24   |   2011-06-23  (17:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ano teraz je to bordel tiez, a tiez nefunguje, ale zacat reba od seba, podporuj veci co su tebe po vuoli, kupuj vyrobky ake ty chces kupovat aj ked si priplatis, nedaj sancu nejakemu smejdu co ti znici zdravie a nici zivotne prostredie, venuj sa veciam verejnym a staraj sa o to kde zijes, inak su to vsetko len dristy, a dovolim si tvrdit ze socializmus bola iluzia, uz len z ludskej podstaty ked sa niekto dostane k moci tak s pravdepodobnostou bliziacou sa istote ju skuor ci neskuor zacne zneuzivat, lebo peniaze...to je to za co sa hnali aj predstavitelia predosleho rezimu predsa, akorat sa o tom tolko nevedelo a nebolo to vypukle ako teraz


peter   |   ip:80.148.12   |   2011-06-23  (17:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a mimochodom v case tej tvojej istoty sem napochodovala stotisicova armada lebo sme zacali a chceli mysliet slobodne, sa spytaj rodicov ci spomen si ty sam aka istota tu zavladla na 40rokov


vinidi   |   ip:80.242.33   |   2011-06-23  (17:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Časť:1.
Pozemkový fond chce rozpredávať náš majetok
Vláda pripravila návrh Zákona o pozemkových spoločenstvách, ktorý smeruje k likvidácii urbárskych spoločenstiev, keď podľa tohto zákona uzákoňuje delenie a rozpredanie urbárskeho majetku. Prijatím tohto zákona a jeho zavedením do platnosti dôjde k sporom medzi vlastníkmi podielov spoločnej nehnuteľnosti, čo nutne povedie k tomu, že obyčajní ľudia budú týmto postavený proti sebe. Pozemkový fond zatiaľ v tichosti, pod rúškom chaosu, rozpredá majetok urbárskych spoločností, ktorý doteraz neoprávnene iba spravoval. Nejde len o pozemkové spoločenstvá, ale aj o všetkých vlastníkov ostatných pozemkov. ROEP pripravil živnú pôdu pre obchodovanie s naším majetkom. Vyhlášky a smernice boli nastavene tak, aby vzniklo čo najviac neznámych vlastníkov. Katastrálne úrady a katastrálne správy, ak bolo treba tak na objednávku neznámych vlastníkov umelo vyrobili aj z vlastníkov známych. Podľa môjho osobného odhadu sa jedná približne o 1/5 všetkej pôdy na Slovensku, ktorá je vo vlastníctve urbárov, alebo inom podielovom vlastníctve. Naši rodičia, starý rodičia a prastarý rodičia museli do úmoru pracovať, aby nadobudli aspoň ako taký majetok na zabezpečenie základných ľudských potrieb, nutných na prežitie. Toto vlastníctvo prechádza na nás potomkov, aby sme ho zveľadili a mali sa lepšie ako naši predkovia. V súčasnosti nás o tento majetok, právo vlastníctva a možnosti nakladať s ním chcú pripraviť a to spôsobom keď majú tu aroganciu a drzosť zlodejstvo nazvať ZÁKONOM.
Návrh zákona z roku 2011 o pozemkových spoločenstvách Vlastníctvo spoločnej nehnuteľnosti § 4 ods.(7) ,,Spoločnú nehnuteľnosť možno rozdeliť, ak sa člen spoločenstva dohodne s ostatnými Členmi spoločenstva, že výstupy zo spoločenstva“. Obsahom dohody je najmä spôsob rozdelenia spoločnej nehnuteľnosti, vysporiadanie vzájomných pohľadávok, dojednanie vecných bremien a súčinnosti pri realizácii programu starostlivosti o lesy. Tento § 4 ods.(7) má poslúžiť na odvrátenie pozornosti tak , že vyvolá spory medzi vlastníkmi a tým nastane naplánovaný chaos. Potom poľa § 6 ods. 2 ,,Fond nakladá s podielmi spoločnej nehnuteľnosti“, týmto spôsobom fond získa protiprávne možnosť nakladať s podielmi spoločnej nehnuteľnosti, prenajímať a predávať, napriek tomu že nie je skutočným vlastníkom. Podľa § 4 ods.(5) Ak vlastnícke podiely spoločnej nehnuteľnosti fond spravuje alebo s nimi nakladá, výnosy z tohto predaja sú príjmom fondu podľa veľkosti podielov spoločnej nehnuteľnosti, ktoré fond spravuje. Vlastník podielu spoločnej nehnuteľnosti, s ktorými fond nakladá, môže uplatniť svoje právo k výnosu z tohto predaja v lehote desiatich rokov odo dňa prevodu vlastníckeho práva. Podľa § 4 ods.(3)Vlastníci spoločnej nehnuteľnosti nakladajú so spoločnou nehnuteľnosťou podľa odseku 2 písm. a), c), e), a f) na základe rozhodnutia valného zhromaždenia ( ďalej len ,, zhromaždenie „). Výnosy z predaja sú príjmom členov spoločenstva a o naložení s nimi rozhoduje zhromaždenie; zhromaždenie nerozhoduje o naložení s príjmami fondu. Takto si bude môcť fond ponechať zisky z predaja, prenájmu a zisky budú len príjmami fondu, pričom ostatní vlastníci podielov spoločnej nehnuteľnosti nebudú mať žiadne právo do týchto svojvoľných rozhodnutí fondu zasahovať. Pozemkový fond sa nadobudnutím platnosti zákona dostane protiprávne do postavenia vlastníka podielov a bude mať ešte väčšie práva ako skutočný vlastník. Toto postavenie umožní fondu rozpredať nielen urbársky majetok, ale aj majetok v osobnom súkromnom podielovom vlastníctve.
Tento návrh zákona z roku 2011 o pozemkových spoločenstvách porušuje základne ľudské práva a slobody, je nemorálny, proti ústavný preto, že nás oberá o právo vlastníctva. Berie vlastníkovi právo predmet vlastníctva držať, užívať a nakladať sním a naopak tieto práva neoprávnene dáva fondu. Ak by došlo ku platnosti tohto zákona v praxi by to znamenalo že by došlo k naplneniu podstaty trestného činu ,,podvodu“ a to podľa §221 TZ. zákon č.300/2005 Z.z. a ,,poškodzovaniu cudzích práv“ podľa § 375 TZ. zákon č.300/2005 Z.z.
Ústava chráni právo vlastníctva. Iba vlastník je oprávnení v medziach zákona predmet vlastníctva držať, užívať a nakladať s ním a všetci vlastníci majú rovnakú právnu ochranu a rovnaké právne postavenie

Je v našej moci zastaviť bezprávie a toto šialenstvo!


bajaja   |   ip:217.75.94   |   2011-06-24  (15:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ano bohuzial, je to tak, dobre uz bolo...
pani boli aj budu...
to ze boli pani a aj sa spravali ako majstri sveta vsetci vedeli...len to oficialne nemohli naplno, lebo rezim hlasal nieco ine...a tak im prisiel vhod plan na neznu revoluciu....a dohoda: vy ziskate trhy a odbyt tych vasich lacnych a nepotrebnych smejdov a my pani, si budeme moct legalne rozdelit statny majetok a budeme podnikatelia a milionari ako u vas...v amerike. (ved aj VM bol komous, kazdy si bdueme kradnut doma..bude to tak lepsie )
A tak to pekne cele prebehlo a kazdy silnejsi stat, ktory by potencionalne mohol byt problem padol....rozdelilo sa rusko, balkan, cssr...a vsade mali prsty aj americania...
Pamatam si, ako po revolucii prisiel jeden spat, co v 68 usiel do ameriky, a ten pri pohari....vtedy este dobreho nehajnekeinovskeho piva povedal..ved pockajte...este by ste radi tie ostnate ploty tahali naspat, aby sa vam vsetok ten bordel a drogy sem nenatahali...ale uz je neskoro....a vsetci strngajuci len nechapavo krutili hlavami, co to trepe teraz, ked sme konecne "slobodni"...
zlikvidovalo sa nase polnohospodarstvo, ktore malo prisnejsie normy, a zacali sa dovazat prechemizovane smejdy zo zapadu..ale s krajsimi a farebnejsimi obalmi..co na tom, ze boli naplnene do polovice obalu a ten skoncil v odpade....
Vsetci hikali, ze ake maju na zapade lacne tv, pracky, auta, videa....ale kolkoktrat ich clovek potrebuje vymenit za zivot? moj otec ma stale skodu 120..uz 30 rokov a zije...
No vysoky konzumny zivot za zapaci lahko a lahko sa nim manipuliju davy a lepsie sa riadi novodobe otrokarstvo, ked je strasiak nezamestnanosti na vysokych cislach...
Samozrejme...nieco bolo aj na starom systeme zle, ako je zle aj na novom systeme...ale vsetko je zalozene na chamtivosti ludi, ktori svojou kratkozrakostou podpiluju konar aj sebe...ved zijeme len raz a na jednej planete...
Cina je zatial jedina risa ktora prezila,,,vsetky uz padli...ale tvrdy rezim a neorganizovanost ludi na hranici chudoby urobit neznu revoluciu umoznuje cielene par bohatym a vplyvnym ludom pomaly urobit z ciny aj svetovu velmoc..a nikto uz s tym nic neurobi...
A u nas by bolo byvalo fakt mozno lepsie, keby az taka nezna nebola, ale par hlav by bolo padlo...ale vsetko bolo o dohode...preto tam aj potrebovali hercov...aby to bolo take realisticke...dakujeme.


bertold   |   ip:95.103.90   |   2011-06-24  (15:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to
Uni | ip:78.99.200 | 2011-06-22 (17:38)
no daj aspoň jeden protiargument...k argumentom uvedeným v článku, nech vidíme ako vnímaš realitu...a nech vidíme lepšie Tvoje myšlienkové pochody.
Lebo ja som si nevšimol žiadny argument k článku v Tvojich príspevkoch...a preto si dostal i odo mňa mínus.


anon   |   ip:95.105.16   |   2011-06-24  (18:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  v uvažovaní sa musíme posunúť v smere dalšieho vývoja tak ako sa pokúšajú v tomto videu - Kolapsy společností - Existují obecná pravidla pádu civilizace? Prožíváme jej nyní?
http://www.rozhlas.cz/leonardo/video_tretidimenze/_zprava/kolapsy-spolecnosti--845051pitbul   |   ip:195.91.11   |   2011-06-24  (22:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jn7 : Nemám pocit , že kapitalisti ma o všetkom informujú , ale ak by mi zakázali informovať druhých tak by som bol nahnevaný a myslím , že väčšina by mi to uznala .


vierona   |   ip:78.98.15.   |   2011-06-25  (07:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zial nemam tu svoj prispevok!


vierona   |   ip:78.98.15.   |   2011-06-25  (07:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lenze nejde to-http://afinabul.blog.cz/


vierona   |   ip:78.98.15.   |   2011-06-25  (07:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nemyslim ze ked bloknu prispwevok zostaneme hluchy je to smiesne ved na inych blogoch ci w.strankych je toho na mraky co si o tom mysliadmin???ze niekto trafi do cierneho nie je este za bloknutie !!


333   |   ip:85.216.14   |   2011-06-25  (09:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  veirona
nepis celym slovom socializmus a vpasuj tam neake pismeno na vysse do klucovych slov,len vybranym ludom co maju neziaduce nazory nie vsaak nepravdive sa tu cenzuruje,mozno ani admin za tym neni ale vyssie organy velkeho brata v uzaujme ututlat skutocnu pravdu,pred dobre vymasirovanymi oveckami.myslis ze si nechaju kazit 20rocne dielo?


333   |   ip:85.216.14   |   2011-06-25  (09:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  heh socializmus to neni:)lebo presiel


333   |   ip:85.216.14   |   2011-06-25  (09:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kapitalizmus


333   |   ip:85.216.14   |   2011-06-25  (09:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kapitalizmus je desatkrat horsi jak socializmusSloven   |   ip:193.200.1   |   2011-06-25  (09:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kto nejde v súlade zo zákonmi univerza, ten vždy časom padne do prachu, rozloží sa, nezdvihne sa, skončí. Tak to bolo u všetkých režimov, nech už mali akúkoľvek tvár, padli a viac nevstali. Preto aj terajší režim čaká už čoskoro ten istý osud, padne a skončí, lebo tiež ide mimo presné zákonitosti, ktoré pracujú neustále presne, spravodlivo a neoblomne. Kto ide proti ním, ten padne, a či o rok alebo dva, tak to nehrá žiadnu rolu...ale padne!


alfo   |   ip:178.41.12   |   2011-06-25  (14:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bolo na vyber bud neslobodka v duchu atmosfery sociku, alebo sloboda a bieda dnesnych dni...


333   |   ip:85.216.14   |   2011-06-25  (16:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  alfo
kto chcel slobodny bol aj vtedy ale musel obetovat katieru a clenstvo v ksc:)co mnohi mamonary nikda nedokazali a hnedkaj po neznej sa prevratili na zaritych a tvrdych kapitalistov ,cize novodobych drabov a otrokarov napomahajucich udrzat system taky ako vyhovuje tu elitas soros company ,elita aj tak dobre vie ze raz vsetko skonci v jej rukach cez system bankovnictva ,len to chce cas,a prisluhovacikom jak miklos to jakysi nedoslo.ze raz aj na neho dojde.)hehe


vierona   |   ip:78.98.15.   |   2011-06-25  (16:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333-pisala som o nasich susedoch v Madarsku ay o izraelskom skolstve kdesa uci madarcina ako jazyk druhej vlasti !!je tam nasilne vystahovanie madarov ako neplaticov ci uz dani ci energii


vierona   |   ip:78.98.15.   |   2011-06-25  (16:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tot sa deje poslednej dobe aj u nas cez ministra hospodarstva -predava sa poda -


Pandemonium   |   ip:188.123.1   |   2011-06-25  (17:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Hore hlavu, bedač! Raz vám (možno) aj š-šibenice rozkvitnú..." Ale až sa naučíte správne voliť.


vierona   |   ip:78.98.15.   |   2011-06-25  (17:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  v roku 2010 sa pristahovalo z blizkeho vychody do Madarska 14 000-kolko ich je doteraz -idu cez rakusko alebo cez letisko v debrecine -velmi ma to zaujima neviem dovod !!


vierona   |   ip:78.98.15.   |   2011-06-25  (17:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bazooka velmi dakujem za link!anonm   |   ip:95.102.19   |   2011-06-25  (23:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Ja s uvedeným súhlasím. Prežil som časť života v socializme a hrozne ľutujem, že nás tu 20 rokov klamú, bezbreho rozkrádajú všetko čo sa dá. Politik, respektíve analytik večer v správach povie, že mestá, samosprávy, obce, alebo iné štátne subjekty nemajú prostriedky na pokrytie tej, alebo onej činnosti v dôsledku 4% inflácie, v dôsledku toho faktoru, onoho faktoru a že je potrebné vytiahnuť peniaze od daňového poplatníka, respektíve občana. Čo mňa v tomto štáte zaráža, že sa nikto nepýta odkiaľ má tie svinské diery plátať radový občan. Môj prípad:žijem na východe Slovenska. Manželka na materskej dovolenke a ja 12 hodín denne v práci s vysokoškolským vzdelaním za 360 eur mesačne. Nehovoriac o tom, že môj celý plat zostáva na účtoch za bývanie, pričom domov už 6 rokov chodím len prespať. S pozdravom priaznivec dôležité.skSloven   |   ip:193.200.1   |   2011-06-26  (10:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hovoríte o zlatých časoch s.o.c.i.a.l.i.z.m.u, ale naozaj to boli až tak zlaté časy? Podľa mňa až tak nie. Áno boli sme sebestačný, každý mal prácu, a vieme ako niektorí pracovali, mohol získať byť, možno si kúpiť aj auto, sem tam mandarinky aj banány, ale to bolo tak zhruba všetko. Aj vtedy bolo dosť závisti a nenávisti, len sa tak navonok neprejavovala ako dnes, aj to len preto, lebo dnes to je opäť iné, bim bam bom už zneje vesmírom...

Boli to časy, keď Boh sa na plnej čiare popieral, keď ľudí strieľali, keď chceli prejsť na druhú stranu, keď ľudí zatvárali, keď povedali niečo proti tomu režimu, keď sa odohrávali politické procesy, keď klamali, že ako je všetko fajn tu, tam v s.o.c.i.a.l.i.s.t.i.c.k.o.m bloku. Keď aj tu bolo dosť chudobných, ktorí žili s výplaty do výplaty. Aj tu bolo dosť tých, ktorí si nemohli ani vtedy kúpiť auto, chatu, dom..., teda ani tento režim nebol až tak spravodlivý k všetkým, len k určitým jedincom, preto to muselo časom padnúť, lebo čo nie je úplne spravodlivé k všetkému a všetkým, to časom padne, tak ako aj ten dnešný prehnitý k.a.p.i.t.a.l.i.z.m.u.s., ktorý je tiež pred svojim koncom.

A kedy to bude spravodlivé? Len vtedy, keď ľudia za začnú riadiť zákonmi univerza, doteraz, až na malé výnimky, to ešte ani raz nebolo. Preto neustále striedanie režimov, s takou a onakou tvárou, lebo ide o výmysly ľudí, ktorí si myslia, mysleli, že sú múdrejší ako zákony univerza, dokonca, že sú múdrejší ako sám Boh. Preto toľko krviprelievania, vojen, bojov, utrpenia, lebo ľudstvo vo veľkej miere stále nepochopilo, niektorí už ani nepochopia, že čo vymysli ľudský um, to musí zákonite raz padnúť, lebo sa neopieralo o tu všemúdrosť univerza.

A môžete mi dávať mínusky, ale ja viem, že aké to vtedy bolo, tiež také nijaké, možno trochu lepšie ako dnes, ale len po materiálnej stránke, čo je málo, skoro nič.


Pandemonium   |   ip:188.123.1   |   2011-06-26  (10:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mne sa na socializme najlepšie páčilo to, že cirkev nesmela pchať svoje špinavé paprče do vecí verejných a do života ľudí. Dnes to smie a je to vidieť na úpadku zmýšľania oviec.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-06-26  (11:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  slovan
daj mi tu zakony unvierza .a co je vsemudrost toho univerza?


klinec   |   ip:188.167.5   |   2011-06-26  (21:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Viete o tom, ze v socializme zili ludia v krajine obohnanej ostnatym plotom?

Pockajte, niekde som taky plot videl, hmmmm vo vazeni. Pockajte, vlastne este niekde inde, hmmmmm v koncentracnom tabore.

Pokial si toto clovek neuvodmi, tak len tazko moze mat realny pohlad na svet. Vlastne moze podporovat socializmus, ak bol v radoch dozorcov.

Socializmus bol koncentracny tabor. A ak by nahodou niekto oponoval tym, ze nas ten ostnaty plot chranil, tak mu pripomeniem, ze v prvom rade branil ludom slobodne sa pohybovat.

Dam vam jednu radu.
Uz nikdy viac nechcite socializmus a radsej o nom aj prestante rozpravat, lebo sa nam sem tem koncentrak vrati a potom bude teprve coro-moro a more slz.


333   |   ip:85.216.14   |   2011-06-26  (21:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :D
jasne ta zelezna opona bola preto ze v 50rokoch zabijali v cechach ludi dobracky kapitalisti.a vypalovali humna a domi.ale to sa nehodi spominat ,kolikych ty dobraci zabili ,v prvom rade bola tu preto,to ze uz potom zluzila aj na to aby bol prechod aj tam ,je uz druha vec ,zaujimave ze v usa s mexikom maju nieco podobne aby chudoba z mexika neutekala k nim ale tam je to v pohode,a tiez nie vseci co sa tam vyskytnu preziju.


trtko   |   ip:84.245.64   |   2011-06-26  (21:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Klinec mudre reci ty tu mas... Ostate draty a pohranicne dozory tu boli aj po sociku.. Bol si vo Svajciarsku ? Hranice maju viac strazenejsie nez to bolo za Hitlera alebo Stalina... Takze Svajciarsko je jeden velky koncentracny tabor...nn P.S. Vies definiciu koncentracneho tabora alebo aspon oco vnom ide ? Ci len tak zvachas ze to poli krematoria pre zidov a ciganoc apolitickych veznov ? A vobec precitaj si myslienku socializmu a nie stalinizmu to je ako keby si povedalze peniaze su zle a i cesto ich viuzivas....


julo   |   ip:89.176.40   |   2011-06-26  (22:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  admin-ten prispevok pred 5 minutami si nepovolil,alebo bol na teba moc dlhy a este skumas,ci je koser?
Ok,nabuduce to rozpisem,aby si to mal lahsie:-)klinec   |   ip:188.167.5   |   2011-06-26  (23:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  trtko,
omen nomen.
Svajciari mozu cestovat, kam chcu a nemaju nutene prace, teda nemusia byt naislu zamestnani. este chces hladat nejaku podobnost socializmus so Svajcom?
Vies, ze vo Svajci ma peniaze vacsina bohatych ludi?

A stalinizmus si citaj ty. Pre mna bol stanilizmus asi najvacsou genocidou historie.
ty asi patris krvou k tym dozorcom.klinec   |   ip:188.167.5   |   2011-06-26  (23:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333,

kedy si konecne uvedomis, ze bolsevici a kapitalisti su to ti isti ludia. kedy?


trtko   |   ip:85.237.22   |   2011-06-26  (23:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Klinec zbytocne prevracas... Si vravel ze ostnate draty su v koncentrakoch atd... Takze Svajciarsko taktiez? Neodpovedal so... Okrem toho stalinizmus prekrucas voci mne a ani si si poriadne neprecital co som napisal... Ak tu ides utocit na 333 s tvojimy hovadinamy tak ukazujes uz len svoju tupost a znalost politiky u teba sa rovna 0 pretoze mozu byt ( nevyvracam ani nepotvrdzujem ) ty isty ludia co boli za komunizmom aj v kapitalizme ale obe ideologie su myslienkovo uplne inde takze vravis ln blbosti... Taktiez ja som vravel osocializme nie komunizme pokial toto nevies rozoznat tak to potom niet ocom... Najprv si nastuduj nieco o danych veciach aaz potom taraj... Moj synovec vie viac o politike nez ty a to ma 10....


trtko   |   ip:85.237.22   |   2011-06-26  (23:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Okrem toho vychodny blok bol komunizmus tvariaci sa ako socializmus ale niesocializmus... Cina je tiez ludovo demokraticka krajina a nie demokraticka.... To je ako keby si povedal ze 500e sa rovna 500sk rovnaka velkos jesna patka dve nuly no su si uplne odlisne ci ideovo,hodnotne alebo povrchovo.... Co sa tika svajciarska ano su bohaty ale preco ? Vseci odnich pracuju doma preco ? Za Komunzmu vnutene prace ? Ale kdeze mohol si nerobit a ist do vezenia okrem toho tedy prqca bola pracou nie ako dnes.... Tedy se vedel ze budes mat kde byvat,scoho zit atd... Dnes nevies ani to ci ziskas vysokoskolsky titul bez penazi a ci ti vobec na nieco bude.... Tvoje zmyslanie je arogantne a vidiet ze viesotom holy kok... A to je vse


klinec   |   ip:188.167.5   |   2011-06-26  (23:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  trtko,

odpovedal som ti uplne jasne a zrozumitelne. zatial co vo Svajci chrania tie ploty peniaze a bohacov, pricom nikomu nebrania ich opustit, v socializme prave naopak branili ludom, aby mohli slobodne odist, kedze o bohatstve ludi sa da pochybovat. citaj a dozvies sa.

kapitalizmus a socializmus vobec nie su myslienkou inde. ideologiu marxizmu som rozobral v inom prispevku. staci si prekliknut moj nick a mozes si to precitat v "Karl Marx: Odcudzená práca".

chlapce, ked budes vediet o sucasnom a aj minulom systeme viac ako ja, tak nebudes pisat taketo nezmysly.
problemom ludi ako si ty je to, ze ignoruju podstatu veci. kedze ju ignoruju, tak nemozu /dvojzmyselne nemozu ako nevedia alebo nemozu ako verejne nesmu/ pochopit alebo nechcu /nevedia/ ten zbytok pochopit. to je to iste, ako ked ti zacnem popisovat tvoj novy dom, len ti nepoviem, odkial nanho vezmes peniaze, aby si ho vobec postavil. vobec, v stavani vzdusnych zamkov su rozne teorie systemov riadenia spolocnosti rozvinute dokladne. len ten skutek utek.
dost rychlo si dokazal reagovat na moj prvy dnesny prispevok, tak hadaj, co si o tom myslim. a o 333 tiez. aspon viete, kam som vas zaradil. nic v zlom. nevadi mi to, rad si pokecam, len vidim podstatu.


trtko   |   ip:84.245.64   |   2011-06-27  (07:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Klinec.. Fakt si tupy solcialiizmus sa lisi od komunizmu tieto sa lisia od kapitalizmu a tieto od demokracie.... Si myslis ze ked sa demokracia spaja s kapitalizmom je to to iste ? V skratke socializmus = vseci robia pre vsetkych , kapitalizmus = vseci robia naniekoho... Je to to iste ci tazko to chapea ? Pdla mna ani nevies ako taky socik vyzera a mas len precitane.... Pokial chces novy dom a viac penazi pomozem som financny agent... Dalej pripisujes Stalinizmus ku Socializmu zase dve myslienkovo protichodne idei... Nevravim zesa tu zilo dobre ale zas sa nezilo tak zle ako teraz.... Neobhajujem aniten rezim ale zas nepisem blbosti ze to je to iste...... Tie ideologie si niesu ani blizke uz len s logickeho uvazovania....


classique   |   ip:217.12.49   |   2011-06-27  (07:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  len tak mne príde kapatilizmus ako dobrá mama ktorá vám všetko povolí a komunizmus ako prísny foter :D mne príde zbytočné sa tu hádať ktorý systém je lepši a ktorý horší lebo je to tá istá rodina na ktorou bdie to oko:D


trtko   |   ip:84.245.64   |   2011-06-27  (07:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Alebo mi povec vcom su rovnake neh sa zasmejem :-D


trtko3   |   ip:84.245.64   |   2011-06-27  (08:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Clasique ano suhlasim ale aj mama a otec su dve rozlicne osoby s rozlicnimy myslienkami...


333   |   ip:85.216.14   |   2011-06-27  (08:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ja nesuhlasim,je to strasny rozdiel,vtedy za sociku ludia budovali vsetko pre seba a lepsi zajtrajsok,a dobrovolne,dal som vam tu link co planuje orbany v madarsku,nvm ci to vobec niekto cital,za sociku bolo vsetko statne ,po neznej vam vsetko vzali,prdeali elektrane spp a vsetko co prinasalo zisk do spolocneho ,vzali dokonca aj moznost statu tlacit si peniaze tak ako treba ,tlacit si peniaze podla toho co a kolko ludia vybudovali a vyrrobili,tym padom vzdy by rastli,tym ze nam vzali elektrarne vodarne a plynarne,a bankovnictvo ,maju paky na nas ako s nas spravit si otrokov,vsimli ste si zeto co orbani planuje je vlasne skryty koncentrak?ze tam ludia budu makat a ani nie za minimalnu mzdu.este stale nechapete ze vdaka tomu ze vsetko zprivatizovali z vas spravia chudobu,aby mali do tych taborov zasobu ludi?

socik padol lebo si kupili goerba a odpalili cernobyl,nikda nad socikom nemalkontrolu ty co stali skutocne za enznov ,soros company elitas,toto je realita ,bohuzial.a zacinaju mat pod kontrolov cely svet,a vtedy to vypukne,soros si este pamata zlate casy kapitalizmu,spred ruhej svetovej ked ludia,co ludia ale aj deti makali za chlieb ,a to sa snazia zas zaviest,pod zamienkou nezamestnanosti,preto urbani planuje tie prac tabory,a mnohy s tym budu suhlasit,bo tam chce zamestnat ciganov,ale skutocny umysel je vybudovat prac koncentracne tabory ,kde bude chudoba makat za babku.a mozno casom len za stravu.


trtko3   |   ip:84.245.64   |   2011-06-27  (09:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ano 333 ma pravdu... Inac zatial vsetko som cital mas link na tie tvoje spravy ? Ine alternativa by sa hodiy taktiez


Sloven   |   ip:193.200.1   |   2011-06-27  (15:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ospevujete tu naďalej socík, asi pre vás jediná záchrana, a ak niekto napíše niečo, čo je fakt pravdou, tak ihneď minuskujete jedná radosť. Vy fakt nechcete vidieť to zlé, čo bolo, vy len to dobré, hoci to dobré až tak dobré nebolo, to len vy ste nič lepšie nezažili, tak len preto si myslíte, že to bolo to naj!


Pribúdajú tu príspevku o Marx a Engelsovi, o Leninovi, o socializme, prečo asi? Veď už konečne rozmýšľajte a netrepte, že ako bolo vám naozaj dobre, lebo nebolo, a verte, že ak by do dnešného dňa bol tento systém, tak Internet by nebol, tiež by ste boli sledovaný, kamerami..., tiež by ste kričali, ale len ledva tak krčme, ak by to naďalej bolo, že aká to nespravodlivosť sa deje, že ten socík je aký odporným kde sloboda nie je...

A mínuskujte, aj to svedčí o niečom predsa:O)


Pandemonium   |   ip:188.123.1   |   2011-06-27  (15:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ak mám teda porovnať články teraz a spred niekoľkých mesiacov, tak lepšie sa číta o Marxovi, ako o kostolných ježišovinách a bludných výpiskoch z knihy oviec, ktorými to tu bolo priam zamorené...


Sloven   |   ip:193.200.1   |   2011-06-27  (15:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pandem, tomu budete ozaj rozumieť, lebo naviac naozaj nemáte, len na výplody rozumu!


sss   |   ip:217.75.87   |   2011-06-27  (16:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zapametaj si jedno.Nie len teraz, ale raz a navzdy. Kaslem na tvoj internet,kaslem na tie plechove budy plne tovaru...a kaslem na mobi ci kreditku. Vtedy som vedel a dokonca bol presvedceny, ze ked sa vratim domov, tak nebudu prelepene dvere paskou exekutora. Vedel som, ze budem moct kupit detom sunar. Vedel som, ze dostanem vyplatu a ziadny mocny prachac ma z roboty nevyhodi. Zapametaj si, ze to su v zivote jedny z najdolezitejsich veci. To je vlastne zivot. To co tu teraz je, nechcel nikto! Ani tvoji rodicia a ani ty sam. Proste sa to dosralo na celej ciare. Nastupili sme do vlaku bez listka a ten vlak nas vezie do pekla. Raz to pochopis aj keby si nechcel.


fidel   |   ip:91.148.34   |   2011-06-27  (17:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  sss, máš pravdu stali sme sa novodobými vazalmi a otrokmi systému zvanému kapitalizmus kde moc a osud nad nami majú boháči a kapitál.
Socializmus nám ponúkal istoty pre bežný život bežného človeka a nie len pre hŕstku bohatých ktorí vytvorili, sluhov, slúžky, bezdomovcov, exekútorov a hyenizmus čo sme do 89teho počuli len z rozprávania a knižiek ako Ivkova biela mať, Čenkovej deti atď.
Mi si to uvedomujeme až teraz že za socíka sme mali raj teda robotníci, stredná vrstva. Rodičia s deťmi nemali problém od škôlky až po vojenčinu a svadbu a bývanie. A teraz?! Všetko sme stratili akurát sme získali držať hubu, makať za minimálnu mzdu, spoplatnené školstvo, zdravotníctvo, vyššie dane, strata hodnoty peňazí, čiernu dieru, modrú viagru.. TOTO SME ZÍSKALI, RAJ !


333   |   ip:85.216.14   |   2011-06-27  (19:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  sas
to je este asi ten lepsi pripad ked najdes exekutorsku pasku co ked najdes policajnu a tvoju rodinu neaky pablm 19rocny precitliveny lebo nema na drogy a mu jelbeni v bedni .vystriela ,ako to dievca 19. co dobodal ten pablb,kam sme to dospeli,

slovan
si veriaci?


MIlan   |   ip:209.17.17   |   2011-06-28  (17:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre slovena - davam ti plne za pravdu a ver mi ze na tvoj prispevok pozeram s ulavou ze chvalabohu aspon jeden rozumny na tom fore. Inac absolutna pravda. Toto forum je asi vytvorene a vedene byvalymi absolventami VUMP (prispevky a clanky od marxa a lenina moze v sucasnej dobe publikovat naozaj len magor), a podla obsahu prispevkov truhlikov typu stalker alebo 333 si clovek uvedomuje ze ide o byvalych cervenych papalasov ktory s laskou spominaju na dni pre nich tak velkej slavy ked rozhodovali na osudmi ludi a v pripade stalkera - uzivali si to co tatko nakradol (pardon znarodnil). Nuz kto by nelutoval za takymi casmi. Sveta zit. Nemas, ukradnes tomu co ma, vytvoris ssytem ze ten co si ho ukradol ked otvori hubu tak ho zavries az bude cierny a ked tomu chudakovi co si mu vsetko zobral z beznadeje napadne ze utecie z toho raja tak mu strelis samopalom do chrbta na hranici a vybavene. Raj na zemi. Takze zbytocne mozeme pisat nejake zmysluplne komentare - uz si videl aby si presvedcil nejakeho cerveneho politruka ze prisiel cas ked treba robit a ze sa uz nemoze zivit mlatenim prazdnej slamy ako doteraz? Ale moja ucta pre teba. Clovek sa potesi ked zisti ze este existuju normalny ludia.


Sloven   |   ip:193.200.1   |   2011-06-28  (20:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Asi niekto stále nechce alebo nemôže pochopiť, že aj socializmus bol len prehnitou drevenou lávkou, po ktorej sa dalo síce prechádzať po určitý čas, ale raz sa aj tak musela prepadnúť...

333, a vy si myslíte, že vtedy neboli tiež vyšinutý šialenci, ktorí neváhali spáchať nejeden ohavný zločin?Pandemonium   |   ip:188.123.1   |   2011-06-28  (20:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak potom pozdrav dnešný "-izmus" po svojom: "Pamodaj šťastia, Lővička!" Bude to asi stará Ráchel Lőblová, čo ťa dnes drží nad vodou...


interbulo   |   ip:88.212.36   |   2011-06-29  (03:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Očuj Sloven, akým právom si dávaš takýto nick, keď z teba nič slovenské nevychádza, len ftákoviny, neskúsenosť a hlúpa namyslenosť získaná z globalizovaných médií! Choď Ty len pekne ne SME-tiskové fórum, vráť sa k svojim chlebodarcom, za ktorých kopeš (viem že nevedome a zmanipulovane)a vypisuj si tam svoje hlúpe prípoviedky! Neprežité sa propagandou víťaza nedá doplniť! Takže, ak Ti Sme-tisko za rušenie pokojného fóra platí, tak odpáľ, aj so svojimi judášskymi grošmi!!!
interbulo   |   ip:88.212.36   |   2011-06-29  (03:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ešte raz k prípadu Sloven! Pozrel som si jeho príspevky, tento chlapec, aspoň mentálne má názory, no, kam vietor, tam plášť! Niekde k veci, inde od veci, ale nie je ustálený! Čiže doporučujem sa dovzdelať,pretože z každého rožku, trošku čosi hádzť do diskusie, teda fakt, nemá význam!!Uč sa chlapče, lebo ja tu večne nebudem:-)))S pozdravom I.


sss   |   ip:217.75.87   |   2011-06-29  (09:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  interbulo- suhlasim. Jemu totiz nedochadza, ze tu nejde o socik, ale nieco viac. Tak ako sa to mele v Grecku, sa to moze mlet len v krajinach, kde si ludia brania AJ svoje. Len ze to je na dlhu debatu. Niekedy nema vyznam snazit sa o presviecanie,pretoze zivot a skusenosti su najlepsi ucitel.


Sloven   |   ip:193.200.1   |   2011-06-29  (17:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hlavná vec, že vám to neustále páli...Vy viete všetko lepšie, presne v zmysle toho minulého, my to vieme priam najlepšie...:O)

A len tak mimochodom vy chytráci, kto stál za pádom Slovenského štátu po roku 1945? Kto na silu Slovensko z niekym opäť spojil po roku 1945, to Slovensko, ktoré tak prosperovalo? Kto vykonával nejednú popravu, len aby niekoho umlčal po roku 1945? Kto bral, kde nesial po roku 1945?

Áno bol rohlík za 40 halierov, mlieko za 2 koruny, v ktorom bolo viac vody ako mlieka..., ale aj platy boli nič moc, nehovoriac o ďalšom, ktoré neustále viselo nad ľudmi ako gilotína. Stačilo vystúpiť aj vtedy z radu, a gilotína sa ihneď spustila. Ale vám ten rohlík stačil, čo že vám tiež neustále niekto siahal na slobodu, hlavná vec, že brucho bolo plné.

A len tak mimochodom, tak ako minulý režim, tak ako ani tento neschvaľujem, lebo ani jeden nebol spravodlivý. Ja viem, pre vás áno, lebo bolo vtedy tak všetko úžasné, že to muselo raz skončiť, lebo inak to ani nemohlo skončiť..., ale to je ozaj vyšší stupeň poznania, pochopenia, pre väčšinu nikdy nedosiahnuteľný.


ANONYM   |   ip:78.98.142   |   2011-06-30  (01:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ty kokso to nie je pravda. Tu niekto veri ze ten drat nam vlastne pomahal. Jezis ty si vypatlany. Ty kolko mas rokov a ake mas vzdelanie? Ekonomicke ako vidim prvotriedne. Logicke myslenie taktiez rozvinute. U psychologa si ako maly bol? Jaj pockaj asi nie ved zvazacikova nemuseli.
Boze, bud milosrdny.
A vasi sa maju dobre?


ANONYM   |   ip:78.98.142   |   2011-06-30  (01:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  interbulo
Kde sa takito rodia?
:D:Dinterbulo   |   ip:88.212.36   |   2011-06-30  (09:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zrejme som zaťal do živého! Tak pardón! Aj ten rožok, nebol vodový, ale maslový, z masla poctivých slovenských kráv, ktoré sa pásli na poctivej slovenskej tráve...plné bruchá sme nemali, mali sme tak akurát! A kde som sa narodil? TU, Doma, tu kde nemuseli byť zamknuté brány!!!


DuanMichalk   |   ip:77.247.22   |   2011-08-10  (22:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Toto nie je propaganda, ale bývalá skutočná realita. Za 10 mesačných platov ste dostali družstevný byt!
Všetkým ostatným odkazujem, že kašlem na ich poznámky, že tu robím niekomu propagandu! V podstate, kto nemá viac ako 40 rokov, tak vie socializme veľke hnedé nič a nemal by sa púštať do žiadnej diskusie.


dodo . fepysege58   |   ip:92.245.21   |   2011-12-16  (09:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobrý deň Vám všetkým.Pochádzam z komunistickej rodinky,ale som tak trochu zaskočení tým,ako niektorí chvália socializmus a nadávajú na kapitalizmus,ale skutočne spraviť niečo,aby sme sa mali dobre je ochotných len veľmi málo.Som realista a viem,že sa už socializmus nevráti,ale sme tu ešte predsa my,ktorým sa nelúbi čo sa deje v našom štáte.Chýba mi v ludoch taká pravá odvaha,postaviť spolu tomuto zriadeniu.V televízii Nova chodila raz diskusná relácia,kde si vždy pozvali nejakú politickú osobnosť a ľudia jej dávali potom otázky,Vtedy bola pri vláde ODS a vela čechov s tým bola nespokojná.A raz pozvali do relácie športovca,ktorý sa v čechách preslávil v hode oštepom,pána Železného.A bola mu položená divácka otázka,čo by spravil,keby bol politikom a nie športovcom,jeho odpoveď bola:
Já sám nezmúžu v politice nic,ale jste tu Vy a je Vás přes 10 miliónú.Vy máte ohromnou moc změnit pár věci v tomhle státě.tak když se Vám něco nelíbí,změňte to,máte na to.
V podstate povedal pravdu.To len my sa stále niečoho bojíme,sklápame chrbát,sklápame uši,aby sme radšej nič nepočuli,nič nevideli.Zabudli sme na to,čo nás učli,že máme byť spravodliví,pravdovravní a pomáhať jeden druhému.Kopec ľudí sa živí len na tom,že nás strašia.Postrašme ich aj my a postavme sa im všetci ako jeden.A verte,bude lepšie.


interbulo . qasapeqy40   |   ip:88.212.36   |   2012-01-04  (23:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Áno, je to to tak, veď sú to zbabelci, ktorí si uvedomujú, že nás všetkých okradli a boja sa, že kradnuté veci im raz zoberieme! A tak sa aj stane a oni to vedia...aj my máme len požičané, ale nikdy nie kradnuté, ako oni!!!


interbulo . qasapeqy40   |   ip:88.212.36   |   2012-01-04  (23:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A to požičané, myslím len ten GROŠ, aby bolo všetko kóšer... Viem, že článok má svoj vek, ale, hádam sa niekto pozrie a zauvažuje...diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


dva + tri =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Monika, Chill out!


 - Monika, Chill out!2013-05-30  (10:45)  |  Z domova
Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.

Zastavme SMER! (bankrot a peklo)


 - Zastavme SMER! (bankrot a peklo)2013-05-28  (08:49)  |  Z domova
Ťažko sa mi počúvajú slová premiéra, ako sa musia uskromniť všetci pracovníci v štátnej sfére, ak tu nechceme zhasnúť a všetci odtiaľto odísť. Zvlášť ak zakrátko po týchto vyjadreniach začne vyzdvihovať potrebu usporiadania olympiády a výstavby futbalových štadiónov či diaľnic.


Ja som vám to hovoril!


 - Ja som vám to hovoril!2013-05-27  (09:31)  |  Z domova
Nový premiér v Japonsku Shinzo Abe sa pustil do zlepšovania ekonomiky. Ekonómovia si sťažovali na defláciu a deficity obchodnej bilancie. Deflácia podľa nich spôsobovala to, že ľudia odkladali spotrebu a ekonomika nemohla rásť. Deficity v obchodnej bilancií boli vďaka tomu, že silný jen predražuje ceny japonských produktov a exportu sa preto nemôže dariť.


Jiří Krampol: Trilogie...


2013-05-25  (11:41)  |  Z domova
Nejen běžní obyvatelé, ale i umělci jsou už ze současné politické situace znechuceni. Také herci Jiřímu Krampolovi vadí nadměrné odměny úředníků a manažerů firem ovládaných státem. Ti podle Krampola často "vše zkurví a poserou ze všech stran". A ještě za to dostanou miliony. Herec a moderátor Jiří Krampol si ohledně hodnocení současné situace v politice, byznysu a jejich propojení servítky nebere. On, jako zasloužilý umělec, si prý za film vydělá stěží na špatné kolo. Zatímco leckterý 23letý manažer, který třeba ani nemá maturitu, bere milionové odměny.


Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!


2013-05-25  (11:01)  |  Z domova
Pred pár dňami som si na facebooku prečítala šokujúcu správu, ktorá opísala komunikáciu občana s policajtom.


Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!


2013-05-23  (09:05)  |  Z domova
Vlády v Európe už dávno odhalili príčinu krízy. Nie je za ňou ani rozkolísaný finančný systém (ktorému pomocou centrálnej banky a eurovalu naďalej posielame stovky miliárd), ani lacnými euroúvermi vytvorené realitné bubliny v Španielsku či Írsku, ani nezmyselné štátne výdavky.


BRUSEL POŽADUJE OD OBČANŮ POVINNÉ BANKOVNÍ KONTO


2013-05-21  (09:45)  |  Z domova
Nejnovější studie ukazují, že se 58 milionů občanů Evropské unie obejde bez bankovního účtu. Této informace se chopila Evropská komise a přichází s novou direktivou, která „má zajistit právo na běžný účet i bez ohledu na příjmy obyvatele kdekoli v EU.“


Reakcia rómskej komunity na zákaz výkupu kovov...


2013-05-18  (01:16)  |  Z domova
„V tomto sa jedná o jasnú diskrimináciu nás rómov“, vyjadril sa hovorca rómskej odbojovej skupimy „Otvorené kanalizačné šachty“, Sandokan Sajtó. „Čo my teraz urobíme s 1463-ma kanalizačnými poklopmi a 62-ma pamätnými tabuľami, ktoré sme dva roky akumulovali v rámci vytvárania rómskeho fondu dôchodkového zabezpečenia?“, opýtal sa nášho redaktora... „Viete koľko nás to stálo roboty, to všetko dotrepať na Luník IX., aby nás pri tom nechitili gádžovia?“, pokračoval v otázkach... „Nech nám gádžovia zaplatia aspoň za robotu!“ ukončil svoju výpoved k tomuto opatreniu...


JAK REAGOVAT NA ODPŮRCE KONSPIRAČNÍCH TEORIÍ


2013-05-17  (10:56)  |  Z domova
Mluvíš jak zastánce konspiračních teorií.“ ODPOVĚĎ: „Zastánce konspiračních teorií? Řekni mi popravdě, kde jsi tento termín slyšel... v televizi? (Smích). ... Pojďme si to objasnit. Myslíš si, že lidé, kteří jsou u moci, nejsou schopni páchat zločiny a lhát veřejnosti? Vážně jsi tak naivní?“ (Smích).


Slováci budú musieť odchod z krajiny nahlásiť, inak ich bude štát pokutovať...


2013-05-16  (16:49)  |  Z domova
Občan Slovenskej republiky, ktorý sa po novom roku rozhodne vycestovať do zahraničia na dlhšie ako 90 dní, bude mať povinnosť to nahlásiť príslušnej ohlasovni v mieste trvalého pobytu. Ak to neurobí, spácha priestupok, za ktorý mu hrozí pokuta. Vyplýva to z novely zákona o hlásení pobytu občanov, ktorú schválili poslanci NR SR.


Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


2013-05-12  (11:26)  |  Z domova
Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny (dokonce i na soukromých zahrádkách)


2013-05-09  (09:16)  |  Z domova
Evropská komise chce nařídit zemědělcům a zahrádkářům používání standardních osiv. Staré a vzácné odrůdy mají jen malou šanci na schválení, jejich pěstování bude trestné ze zákona – dokonce i na soukromých zahrádkách


Ján Počiatek drogový test odmieta - podali sme žalobu.


2013-05-06  (18:26)  |  Z domova
Dňa 3.5.2013 sme na Okresnom súde Bratislava I podali žalobu o splnenie povinnosti z verejného prísľubu o ochranu dobrej povesti právnickej osoby proti Ing. Jánovi Počiatkovi.Združenie GINN vyzvalo dna 14.3.2013 otvoreným listom Ministra Jána Počiatka, aby sa podrobil testu na prítomnosť návykových a psychotropných látok v tele. Test z vlasov poskytne informáciu o užívaní drog v najdlhšom časovom horizonte. List bol doručený Ministrovi, jeho hovorcovi, vláde, premiérovi, prezidentovi a ďalším zainteresovaným osobám a verejno-právnym médiam. Minister dal verejný prísľub, že nemá problém kedykoľvek absolvovať test na prítomnosť akejkoľvek drogy. Martin Daňo ho na taký test vyzval. Počiatek za to na neho podal trestné oznámenie. List, ktorý Počiatek dostal začala preverovať Národná kriminálna agentúra.


Rozlúčka s čitateľmi


2013-05-06  (11:39)  |  Z domova
Týmto by som sa rád rozlúčil s tými, ktorí si moje texty čítali. Na túto stránku som vkladal svoje články nezištne, zdarma. Dnešným článkom kapitalizmus vs. socializmus sa s vami lúčim.


Paraziti a zločinci pseudo demokracie...


2013-05-05  (12:52)  |  Z domova
Pozrite si video dokument o politickej a podnikateľskej mafii Václava Havla, Václava Klasa a Milana Kňažka, Vladimíra Mečiara a ďalších mafiánov pluralitných politických strán po sametovom podvode komunistickej strany v roku 1989. Keď mafia pluralitných komunistických strán Václava Havla a Václava Klausa vytvorila legislatívu v neprospech obyvateľstve Československa, tak sa začali postupne obyvatelia Československa zadlžovať. Nakoniec mafie pluralitných strán v Československu si rozdelili aj obe krajiny Česko a Slovensko, a napísali a schválili si Ústavy oboch krajín a tiež dôležitý volebný zákon bez súhlasu obyvateľstva v referende z dôvodu, aby boli nekontrolovateľní a nikým neodvolateľní , a tak aj týmto spôsobom sa pluralitným politickým mafiám a zločincom Československa sa podarilo ovládnuť justíciu, políciu (občania si nesmú priamo voliť a aj priamo odvolať pri nedôvere GP, ústavných sudcov, predsedu najvyššieho sudu, riaditeľa slovenskej polície, manažéra RTVS, a aj takto na spôsob komunistov ovládli verejnú správu krajiny a hlavne sa im podarilo presvedčiť ľud oboch krajín, že v našej krajine po roku 1989 sú voľby slobodné a demokratické, že aj mi občania žijeme v právnom a demokratickom štáte.


Zánik socializmu alebo čo by bolo keby.


2013-05-05  (10:38)  |  Z domova
Na internete mate niekoľko viac menej zabavných teórii o príčinach pádu socializmu. Na rozmýšľanie vám dávam ešte jednu. Mohol by som po vzore nezávislých médii hrdo vyhlásiť ,že moje informácie pochádzajú z dobre informovaných zdrojov blizkých KGB, ŠTB a vo photoshope vyrobiť nejakú zábavnú fotografiu ,ale nechce sa mi.


Prečo sa Marx pri kapitalizme mýlil


2013-05-02  (09:13)  |  Z domova
Prejav Dr. Madsena Pirieho (z Adam Smith Institute), v ktorom vyjadruje svoj nesúhlas s tvrdením: „Karl Marx mal pravdu. Kapitalizmus po roku 2008 sa rozpadáva pod nátlakom jeho vlastných protikladov.“


20 PŘÍZNAKŮ, ŽE V EVROPĚ ZAČÍNÁ DALŠÍ VELKÁ EKONOMICKÁ DEPRESE


2013-05-02  (09:12)  |  Z domova
Další Velká deprese už běží – jenom ještě nedosáhla do Spojených států. V Evropě se věci nadále zhoršují a zhoršují, ale většina lidí ve Spojených státech to ještě nepostřehla. Po celou dobu se mě lidé ptají, kde je ten „ekonomický kolaps“, co má nastat.


Pražané, hlídejte si dnes, zvláště večer a v noci své děti !!!


2013-04-30  (10:54)  |  Z domova
Ať si to přečtou hlavně Pražáci, protože se to týká jejich dětí dnes 30.4.2012 na dětské čarodějnické show na Ladronce v Praze : Dnes 30.4.2013 proběhne na Ladronce v Praze dětský den plný her a zábavy s čarodějnickou tématikou a Valpuržinou nocí. Akce se koná pod záštitou Nadace Terezy Maxové, která tam bude také přítomna. A nyní proč to vlastně píši :


Úvaha o Tisovi a Slovenskom štáte 1939-1945


2013-04-28  (13:42)  |  Z domova
Slovenský národ má právo na sebarealizáciu, na svoj vlastný vývoj a na samostatnosť. Má právo na svoj vlastný štát. Treba si jasne uvedomiť , že SLOVENSKÝ ŠTÁT BY VZNIKOL TAK ČI TAK aj bez Hitlera, aj bez tej hroznej doby. Skôr alebo neskôr. Tak ako vznikla Slovenská republika 1.1.1993 bez nejakých vojensko-mocenských tlakov. Ona vznikla slobodne. Slovenský štát by teda vznikol preto, lebo túžil po samostatnosti, po existencii! Bol životaschopný. To, že jeho vznik sprevádzali také udalosti aké boli – to je zhoda okolností. Aj to, že Tiso bol u Hitlera (no a čo keď bol, aj všetci mocní vtedajšej svetovej politickej špičky s ním boli rokovať a oni mu dokonca aj ustupovali) a dohadovali sa o budúcnosti. ZA ŽIADNYCH OKOLNOSTÍ NEŠLO O VOĽBU VÄČŠIEHO ALEBO MENŠIEHO ZLA ale slovenský národ išiel cestou samostatnosti – teda prirodzenou cestou! Bol to dar od Boha, že sme vznikli v tejto celosvetovo ťažkej dobe.


Politický proces diktatúry EU !!!


2013-04-26  (07:26)  |  Z domova
Podpálenie vlajky EU trestný čin-!!! Spoločne proti genocíde európskych národov, za slobodu a sociálnu spravodlivosť! Dobrý deň vážení priatelia. Oznamujem vám, že dňa 3.5.2013 o 9:00 hod. sa na Slovensku v budove Okresného súdu Bratislava, číslo dverí 19 uskutoční súdny proces vo veci pálenia vlajky EU. Nakoľko mám dôvodnú obavu, že spomenutý súdny proces bude nespravodlivý a zároveň ohrozuje slobodu a demokraciu, privítam pokiaľ sa tohto súdu osobne zúčastníte, aby ste ho monitorovali. Som človek, žijúci v jednom z najchudobnejších a najskorumpovanejších štátov EU (na Slovensku). Môj slovenský národ je dnes postupne likvidovaný v dôsledku vysokej nezamestnanosti (takmer 15 %), nízkych platov, vysokých cien, stratou potravinovej sebestačnosti (pod úrovňou 50 %) a nelogickou sociálnou politikou. Z tohto dôvodu predpokladám, že sociálnymi a ekonomickými reformami po roku 1989 bola na Slovensku naplnená skutková podstata zločinu genocídy. Podľa medzinárodného práva je genocída spáchaná, pokiaľ niekto úmyselne uvedenie ktorúkoľvek skupinu do takých životných podmienok, ktoré majú privodiť jej fyzické zničenie v celku alebo čiastočne. O genocíde slovenského národa svedčí najmä dlhodobý demografický vývoj SR po roku 1989 (výrazné starnutie populácie). V danej veci vás tiež žiadam, aby ste sa pokúsili preveriť, ako by u vás (vo vašom štáte) pri protestnom podpálení vlajky EU postupovali súdy, prípadne, či už k obdobnému protestnému konaniu u vás došlo. Rovnako Vás prosím, aby ste moju správu podľa možnosti šírili ďalej.


Keď mafia je zákon...


2013-04-24  (12:26)  |  Z domova
Počas svojho života až vo veku 61 rokov som dospel k poznaniu, že predstieraná demokracia v rôznych krajinách sveta aj v našej krajine je diktatúra mafií záujmových skupín vždy menšiny a nemá nič spoločné s demokraciou čiže ľudovou vládou volených zástupcov ľudu. Tuto mafiu tvoria v počiatku zmien v spoločnosti a to menenia izmov a ideológii, ideí ľudia, ktorí bez širokého konsenzu s občanmi, súhlasu väčšiny obyvateľstva napíšu a schvália významné normy a pravidla fungovania spoločnosti v následných dekádach desaťročí. Bolo a opakovalo sa to stále v stredoveku, monarchii, kapitalizme, komunizme a odpornom integračnom a globalizačnom procese, najväčšom nešťastí ľudstva našej planéty v 21 storočí. Pri týchto mafiánskych a zločinných diktatúrach politických strán, slepej justície, poslušnej polície a médií hlavného prúdu s službách komunistov alebo majetných ľudí krajín sveta dochádza k porušovaniu základných práv občanov aj napriek tomu, že bola prijatá Charta európskej únie v tomto storočí a Všeobecná deklarácia ľudských práv v OSN v roku 1949. Takže aj v 20 a 21 storočí je mafia zákon vychytralej zločinnej a diktátorský orientovanej menšiny občanov vo všetkých krajinách sveta s výnimkou Švajčiarska a v poslednom čase aj Islandu, keď obyvateľstvu v prvom rade v čase a priestore bolo odoprené vytvorenie si občianskych Ústav a volebných zákonov a tak mafia záujmových skupín menšiny, ktoré reprezentujú politické strany našla komplicov v slepej justícii, media hlavného prúdu a polici, keď občania si nemôžu voliť priamo policajného riaditeľa, predsedu najvyššieho sudu, generálneho prokurátora, ústavných sudcov a to aj s imperatívnym mandátom tj. - aj s pravom odvolať týchto ústavných činiteľov každej krajiny sveta pri strate dôvery u väčšiny obyvateľstva a tak podľa môjho presvedčenia nám mafie záujmových zločincov tvoria legislatívu, ktorú občania, väčšina občanov nemá pravo ani možnosť odmietnuť, takže tu mame aj v 21 storočí organizovaný zločin mafii bielych golierov-!!! Je to moje hlboké a jedine presvedčenie. Možná, že som jediný v našej krajine, ktorí sa opovážil osobne emailom povedať ustaným mafiám čo cíti a v akom svete žijeme aj v našej krajine. Prajem prijemný deň. S pozdravom Jozef Varga


„Reakcia“ na nervózne reakcie Lipšica počas „Témy dňa“ na TA3


2013-04-22  (17:37)  |  Z domova
V niektorých prípadoch Lipšic evidentne netrafil, t.j. nebola to Harabinova, ale Karabinova súdna rada, za druhej Dzurindovej vlády. Navyše to že to vtedy orgány nepreverovali, nedokazuje, že je to v poriadku.


Tajný svet zlata - Dokument 2013


2013-04-22  (13:17)  |  Z domova
V dokumente odznie zopár silných myšlienok. Napríklad: Zlato smeruje tam, kde je vytvárané bohatstvo. Zlato smeruje na východ. Čo to znamená pre Západ? Pokiaľ máte hodinku času, dokument stojí za pozretie.


Komunistům nejde o komunismus, ale o parazitování na práci jiných


2013-04-20  (14:25)  |  Z domova
Neustále narážím na nářky levicových spoluobčanů, jak je to strašné v tom kapitalismu. Jak ten podnikatel-kapitalista zotročuje své zaměstnance. Nemohu s tím souhlasit. Zaměstnanec dobrovolně uzavírá pracovní smlouvu se zaměstnavatel a dobrovolně přistupuje na jeho podmínky.


JSME POVINNI TRUCHLIT, JEN KDYŽ UMÍRAJÍ AMERIČANÉ?


2013-04-19  (09:28)  |  Z domova
Když zemřou tři lidé v USA, ČT diváky unavuje non-stop live přenosy, ale když umírají lidé jinde na světě, odbyde se to krátkou agenturní zprávou. Jsou snad životy občanů USA cennější než životy příslušníků jiných národů? Co v posledních týdnech předvádí Česká televize, hraničí s fanatismem.


TAKHLE SE CÍTÍTE, KDYŽ VÁM GLOBÁLNÍ ELITA ZKONFISKUJE ŽIVOTNÍ ÚSPORY


2013-04-18  (09:43)  |  Z domova
Co byste dělali, kdybyste se jednoho dne probudili a zjistili jste, že vám banksteři „legálně“ ukradli asi 80 procent vašich životních úspor? Většina lidí zjevně předpokládá, že většina střadatelů, kteří byli na Kypru obráni, jsou „ruští oligarchové“ nebo „movití evropští magnáti“, pravdou ale je, že ti jsou jen zlomečkem tohoto příběhu. Jak uvidíte níže, jsou to malé podničky a stárnoucí penzisté, kteří byli tou konfiskací bohatství, co se odehrála na Kypru, naprosto zdevastováni.


Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády


2013-04-16  (18:39)  |  Z domova
Akýsi horlivý sudca už podpísal príkaz na odpočúvanie telefónu redaktora Slobodného vysielača. Už len to dosvedčuje “nepohodlnosť” informácií na tomto vysielači, napríklad v archíve Informačná vojna.


Blíži sa k nám mor zvaný homosexualita


2013-04-16  (12:56)  |  Z domova
Európske národy postupne strácajú svoju tvár zdravých národov. Rovnako ako zanikli veľké civilizácie v minulosti, postupne umiera aj pôvodná Európa. Nie však v dôsledku krvilačnej vojny, ale dôsledkom vymývania mozgov, liberalizmu, či kapitalizmu,ktorý ničí naše európske národy fyzicky. Rozpredáva majetok cudzincom, z ľudí robí otrokov a vyciciava národy ako pijavica.


Prednáška - Bože ochraňuj Slovensko 2 - Iba na prednáškach Sergeja Chelemendika môžete získať tieto dôležité informácie o vašej budúcnosti


2013-04-15  (12:50)  |  Z domova
Slovenská mentalita a epocha turbulencií – vyhrotenie negatívnych procesov v spoločnosti, ako vytvoriť súkromnú stratégiu života a prežitia. Ako bude reagovať slovenská spoločnosť na blížiaci sa kolaps sociálneho systému - možné scenáre rozvoja - ako kolaps systému môže vyzerať....


Medzinárodný deň gádžov.


2013-04-13  (23:38)  |  Z domova
A tak niečo k transparentu nespokojných Rómov v Košiciach : Dosť hladu a biedy ! - Juj, priatelia drahí, zo samej duše mi hovoríte. Dosť veru hladu a biedy slušných pracujúcich ľudí- bielych, čiernych, žltých, zelených, makových aj takových. Dosť biedy pre tých, čo odvádzajú nehorázne dane socialistickým vodcom na to, aby prežili darebáci, ktorí sa vlastnými rukami nechcú, či nedokážu ani len umyť, nieto pracovať pravidelne aspoň s lopatou, ktorí sa vysmievajú gádžom, ako na nich dennodenne drú.


Infostat potvrdzuje, asociálni Rómovia sa najviac rozmnožujú!


2013-04-12  (11:40)  |  Z domova
S ohľadom na prehlbujúci rómsky problém, ako aj blížiaci sa kolaps sociálneho systému, požiadala pronárodná minovládna organizácia Ľudia v ohrození (ĽVO) dňa 14.2.2013 Úrad vlády SR o vypracovanie reálnej prognózy demografického vývoja Rómov na Slovensku. Čelní predstavitelia ĽVO sa v žiadosti zároveň pokúsili upozorniť kompetentné štátne orgány na nebezpečenstvo vzniku vojnového konfliktu. Ako príčina bola uvedené najmä vysoká pôrodnosť asociálov na východnom Slovensku, ktorá už dnes negatívne ovplyvňuje náš sociálny systém a ekonomiku štátu.


Ďaľšie z domova...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Evanjelium podľa Tomáša

Podla niektorých ide o najčistejšie evanjelium-keďže bolo nájdené iba nedávno.


Illuminati - čast 1 / 7

Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Zažijeme doposiaľ najväčšiu hospodársku krízu

Freeman: Ako vidíte súčasnú situáciu v Amerike? Celente: Finančný systém úplne skolaboval. Jediné, čo vláda ešte robí, je udržiavanie krajiny pri živote, a to buď tlačením stále väčších množstiev peňazí alebo znižovaním úrokov. Nazývame to Bernankeho dvojkrok, lebo existujú iba dva kroky, ktoré môže šéf FED (Federálna banka) urobiť. Ani jedno z týchto opatrení nekokáže zmeniť kurz a zastaviť pád hospodárstva.


Postavili mu nákupní centrum vedle domu – oběsil se ...

Subvertising - iná reklama (video s titulkami)

Michail Chazin : Skutočné príčiny svetovej finančnej ...

Aspartam - umělé sladidlo, bezpečné jako mateřské ml...

"Jsme na pokraji globální tranformace. Všechno, co...

Archív

Naše výhody vstupu do EÚ

Spomeňme len tie hlavné. Konečne si môžeme požičiavať za kresťanské úroky, dovolia nám to. Nemusíme drieť na poliach, všetko privezieme zo zahraničia a bude to ešte aj lacnejšie. Možno. Môžeme voľne cestovať. Iba na občiansky preukaz!


Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“

Ľ. Huďo - Februárové udalosti vo svete

Recenze: Nigel Farage - Flying Free


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne


Generated in 0.3294 s