20. September 2019
    
Zelené zlato : " Domáca výroba bio vitamínov, enzýmov, minerálov a bielkovín - Dolezite.sk

Zelené zlato : " Domáca výroba bio vitamínov, enzýmov, minerálov a bielkovín


  2010-03-21  (17:06)  |  Technológie
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Zelené zlato : " Domáca výroba bio vitamínov, enzýmov, minerálov a bielkovín

Domáca "výroba" bio vitamínov, enzýmov, minerálov a bielkovín
Autorky: Susannah & Leslie Kenton

Zaostrené na klíčky

Klicky mungo fazulky"Je to zelenina, ktorá vyrastie v akomkoľvek podnebí, svojou nutričnou hodnotou sa vyrovná mäsu, dozreje behom troch až piatich dní, pestovať ju možno v ktorúkoľvek ročnú dobu, nevyžaduje pôdu ani slnečné lúče, svojím obsahom vitamínu C môže súperiť s rajčinami, jej prípravou nevznikne žiadny odpad a ak ju varíme, spotrebujeme minimum plynu či elektrickej energie..."
Takto sa raz na adresu naklíčených sójových bôbov vyslovil profesor Clive McCay, zaoberajúci sa výživou na Cornellovej univerzite, ktorý ešte na záver dodal, že sa jedná o takmer dokonalú potravinu.

Záhradkárstvo v zaváraninovom pohári
Klíčiace semená a zrná pestované v zaváraninovom pohári na kuchynskom okne alebo vo vzdušnej komore sú tým najbohatším zdrojom prírodne sa vyskytujúcich vitamínov, ktorý poznáme. Z jedinej lyžice semien lucerny vyrastie približne kilogram klíčkov. Medzi bežné semená, ktoré sa používajú k nakličovaniu, patrí lucerna, grécke seno, mungo fazuľa, aduki fazuľa, z obilnín pšenica, jačmeň a ovos, ďalej šošovica, horčičné semienko, sezamové semienko, slnečnica, dyňa a sójové bôby.

Vďaka tomu, že obsahujú množstvo dobre vyvážených aminokyselín, mastných kyselín, prírodných cukrov a minerálov a za predpokladu, že ich konzumujeme niekoľko druhov spolu, môžu nás klíčky už samy o sebe udržať pri živote. Sú taktiež tou najlacnejšou formou potravy okolo nás. Jeden americký nadšenec spočítal, že pokiaľ bude jeho diéta pozostávať iba z klíčkov, bude ho to stáť iba 25 centov denne. V dobe, kedy sa väčšina zeleniny a ovocia pestuje v umelo prihnojovanej pôde a ošetruje sa rôznymi hormónmi, DDT, fungicídmi, insekticídmi a ďalšími chemikáliami vrátane prísad konzervárenského a spracovateľského priemyslu, podomácky pestované klíčky nám ponúkajú pravé požehnanie - pokrmy čerstvé, neznečistené a ku konzumácii pripravené behom niekoľkých minút.

Klíčky sú v mnohom výborným kompromisom medzi poľnohospodárstvom a zmýšľaním ľudí konca dvadsiateho storočia. Jediné, čo človek potrebuje, je zaváraninový pohár, trocha čerstvej vody a hrsť semien či zrna a v priebehu troch až piatich dní má k dispozícii podivuhodný miniles lahodnej živinovej "bomby". Presne taký je totiž svet klíčkov.

Pritom sa nejedná o žiadny posledný výstrelok módy alebo výmysel potravinových snobov. Klíčky, ako vysoko kvalitná potravina, boli známe už pred 5000 rokmi. Zmienku o nich nájdete v čínskych rukopisoch z roku 2939 pred Kristom. Szekely, spoluzakladateľ Medzinárodnej biogénnej spoločnosti, našiel odkazy na klíčky v dokumentoch, ktoré boli napísané v dobách Ježišových. Naklíčené semená tvoria dôležitú časť diéty ľudí žijúcich vo vysokohorských oblastiach Hunzy v Himalájach a dožívajúcich sa dlhovekosti. Ku koncu 18. storočia Charles Curtis, chirurg Britského kráľovského námorníctva, zaznamenal skutočnosť, že naklíčené semená by mohli byť použiteľné ako vhodná prevencie skorbutu, zatiaľ čo tie isté semená, ale nenaklíčené, sa žiadnymi podobnými vlastnosťami nevyznačujú. Pretože keď semená začínajú klíčiť, deje sa s nimi niečo veľmi neobyčajné.

Drobné dynamá
Klí?ky mungo sójeSemeno je uzamknutou pokladnicou skrytej energie vo forme bielkovín, tukov, uhľohydrátov, vitamínov a minerálov. Akonáhle nasaje trochu vody, dejú sa s ním pozoruhodné veci. Enzýmy, ktoré v ňom dovtedy odpočívali, zahajujú svoju aktivitu; začínajú rozkladať uskladnený škrob na jednoduché cukry - glukózu a fruktózu, štiepia dlhé reťazce bielkovinových molekúl na voľné aminokyseliny a premieňajú nasýtené tuky na voľné mastné kyseliny. Niektoré semená konzumované v nenaklíčenom stave môžu spôsobiť nadúvanie, práve naklíčením však tieto tendencie prudko znížime. Aktivita enzýmov v rastlinách nie je už nikdy tak intenzívna, ako počas najrannejšieho štádia klíčenia semien. Lekári, ktorí využívajú čerstvo naklíčené semená ako súčasť liečebných kúr, tvrdia, že je to práve vysoká úroveň aktivity enzýmov, ktoré povzbudzujú naše vlasnté enzýmy k väčším výkonom. Klíčky pôsobia pred započatím tráviaceho procesu, takže ich živinová účinnosť je niekoľkonásobne vyššia než u semien, z ktorých vzišli.

Experimenty ukazujú, že pri klíčení sa zvyšuje tiež hladina bielkovín a s ďalším vzrastom sa mení aj pomer esenciálnych a neesenciálnych aminokyselín, čím telu poskytujeme práve tie kyseliny, ktoré potrebuje najviac.

Pri klíčení semien sa tiež neobyčajne zvyšuje obsah vitamínov. Napríklad množstvo vitamínu B2 obsiahnuté v ovse sa takmer okamžite zvyšuje až o 1300 percent! V okamihu, keď na povrch prerážajú prvé uzučké zelené lístky, obsahuje ovos tohto vitamínu už o 2000 percent viac, ako semienko v kľude. Dramaticky stúpa tiež podiel ostatných vitamínov: biotin (vitamín H) o 50 %, kyselina pantothenová (B5) o 200 %, pyridoxin (B6) o 500 % a kyselina listová o 600 %. Množstvo vitamínu C sa počas troch dní po naklíčení sójových bôbov znásobuje až päťkrát. Naklíčené sójové bôby sú v skutočnosti také bohaté na vitamín C, že na pokrytie odporúčanej dennej dávky dospelej osoby ich stačí iba jedna polievková lyžica. Posúďte sami, kde inde v prírode by ste našli takú vysokú kvalitu živín za takú nízku cenu?

Klíčky - pripravte si sami
Doma naklíčené semená, obilniny a fazule sú zrejme najčistejšími potravinami a najbohatšími zdrojmi enzýmov podporujúcimi trávenie. K ich príprave nemusíte behať po obchodoch a zháňať špeciálne vybavenie. Všetko, čo k tomu potrebujete, je teplé miesto - vzdušná skrinka či polica v blízkosti radiátora - kam môžete ukladať podnosy, zaváraninové poháre a nádoby.
Klíčenie je najlepším spôsobom, ako ukázať deťom, že najzdravšie potraviny sú tie, ktoré vznikajú prirodzeným procesom, a nie tie, ktoré hádžeme do košíkov z regálov alebo chladiacich boxov v obchodných domoch.

Ako nakličujeme
Kliciace semienkaKlíčky môže pestovať ktokoľvek, kdekoľvek a kedykoľvek. Na vytvorenie vlastnej nakličovacej továrne človek potrebuje len niekoľko zaváraninových pohárov, kvalitnú pitnú vodu, čerstvé semená, fazule a obilniny a neveľký priestor. Improvizovanými "klíčiarňami" môže byť čokoľvek, počínajúc plastovými miskami až po polyetylénové vrecká, avšak najvhodnejšie zo všetkého sú zaváraninové poháre so širokým hrdlom. Niektorí ľudia prikrývajú poháre úhľadným plátnom alebo bavlnenou gázou, po obvode zaistenou gumičkou. Je možné použiť aj poháre s viečkom na závit, pričom jeho vrch odstrihneme a týmto krúžkom plátno zaistíme. Najjednoduchšie je však prikryť pohár utierkou, aby sa doňho nedostal prach či hmyz.


Predpokladajme, že budete nakličovať fazuľu mungo - aj keď postup je obdobný u väčšiny strukovín, semien a zrna. Skôr než začnete, musíme vám pripomenúť, že z hrste semien, fazule či zrna získate približne osem hrstí klíčkov.

Postup je nasledujúci:
- Nasypte fazule do väčšieho sita, vyberte kamienky a rozpolené či inak poškodené fazuľky a zvyšok dôkladne prepláchnite pod tečúcou vodou.
- Takto opláchnuté fazule vysypte do zaváraninového pohára a zalejte niekoľkými centimetrami vody (aj keď umývanie mohlo prebiehať pod tečúcou vodou, počas počiatočného namáčania absorbujú fazule značné množstvo vody, ktorá oživuje "spiace" enzýmy, preto je najlepšie použiť vodu filtrovanú, pramenitú alebo kupovanú - voda z kohútika obsahuje príliš veľa chlóru, ktorý klíčenie spomaľuje).
- Ponechajte fazule namočené najlepšie počas noci alebo približne 15 hodín, a to na teplom mieste (čas namáčania sa mení v závislosti od druhu semien, ktoré plánujete naklíčiť).
- Po uplynutí tejto doby všetku vodu zlejte. Pokiaľ v pohári žiadna neostala, znamená to, že fazule sú ešte smädné a vtedy je potrebné im doliať ešte trochu vodu a nechať ich ešte nejaký čas namočené. Voda, v ktorej semená namáčame, sa dobre hodí na zalievanie izbových rastlín, nevylievajte ju preto do drezu. Piť by sa však táto voda nemala - je totiž plná fytátov, ktoré síce ochraňujú rastlinný zárodok pred napadnutím mikróbmi žijúcimi v pôde, avšak tie isté fytáty narušujú aj určité biologické pochody v ľudskom organizme.
- Po zliatí vody fazule dôkladne prepláchnite - buď ich vysypte do sita, alebo celý pohár aj s viečkom z gázy strčte pod tečúcu vodu a po naplnení niekoľkokrát prevráťte. Po prepláchnutí by sa mali fazule nechať dobre odkvapkať, pretože nadbytok vody môže byť v tejto fáze príčinou ich plesnivenia. Preplachovanie opakujeme každé ráno a večer. Pokiaľ je izbová teplota vyššia, fazule budú pravdepodobne potrebovať preplachovať aj viackrát.
- Medzi jednotlivým prepieraním nechajte pohár s fazuľami na teplom mieste. Klíčky rašia najlepšie v tme a pri teplote okolo 21 °C.
- Približne po 3 - 5 dňoch by mali byť klíčky dostatočne vyvinuté, aby boli pripravené na trochu svetla a slnečných lúčov. Pohár položte na okennú parapetu, udržujte ich ale stále vlhké (výborne sa k tomu hodí sprej na kropenie izbových rastlín). V tejto fáze však musíte dávať pozor, aby nebolo slniečka príliš a fazuľky sa neupražili.
- Po niekoľkých hodinách slnečného svitu by mali byť klíčky pripravené ku konzumácii. Optimálne množstvo vitamínov by mali mať 50 - 96 hodín po začatí klíčenia. Spotrebovávajú sa buď okamžite (predtým ich ešte raz prepláchneme), alebo sa môžu skladovať v chladničke vo vzduchotesných nádobách či v zatavených mikroténových vreckách. Niektorým ľuďom nechutia šupky - práve šupky fazule mungo majú trochu nahorklú chuť. Zbavíme sa ich tak, že klíčky nasypeme do misky, nalejeme na ne vodu a opatrne ich zamiešame - šupky by sa mali od klíčkov oddeliť a vyplávať na hladinu. Nám osobne však táto nahorklá chuť nevadí. Ak sa totiž zbavíte šupiek, zbavujete sa aj vynikajúceho zdroja vlákniny.

Doba
namáčania
6-8 hod.
Množstvo
suchých
semien pre
získanie
1 litra
klíčkov
Možnosť
konzumácie
za
Dĺžka
klíčkov
Postrehy Poznámky

Horčica
(bez
potreby
namáčania)

1/4 P 4-5 dní 2,5 cm

Semienka horčice možno
nakličovať na rovnomerne
navlhčených papierových
servítkach (minimálne po dobu 1 týždňa); narastené
klíčky odstrihneme nožnicami a pridávame do šalátov.

Horčica je
známa ako
prostriedok vyvolávajúci
povrchové
dráždenie a
prinášajúci
tak úľavu
pri vážnych
chorobách.

Grécke
seno
1/2 P 3-4 dni 1 cm Má trochu silnejšiu
"kari" príchuť. Najlepšie je v kombinácii s inými
klíčkami.
Má sa za to, že
napomáha
poteniu a teda
aj vylučovaniu
toxínov z tela.
Reďkovka
(bez
potreby
namáčania)
1/4 P 4-5 dní 2,5 cm Chutia presne ako dospelé
reďkovky! Ich štipľavá
príchuť sa obzvlášť hodí
na prípravu pikantných
zálievok alebo v kombinácii
s ostatnými klíčkami do
zeleninových šalátov.
Reďkovka je
obzvlášť dobrá
na prečistenie
a hojenie slizníc.
Sezamové
semienko
1/2 P 1-2 dni ako
samotné
semienko
Ak sa nechajú nakličovať
dlhšie ako 48 hodín,
stávajú sa dosť horkými.
Semienko je
vďaka krátkemu
klíčeniu lepšie
stráviteľné a
jeho živiny
(množstvo
vápnika a
vitamínu E) sú
dostupnejšie
pre telesné
ústrojenstvo.
Lucerna 3-4 L 5-6 dní 3,5 cm Chutí vynikajúco - sú to jedny z našich
najobľúbenejších klíčkov!
Obzvlášť chutné sú po dni strávenom na slnku.
Občas sa na
ňu nazerá ako
na "otca
všetkých
potravín".
Lucerna patrí k
živinovo
najbohatším a
najzásaditejším
potravinám. Je
cenným zdrojom
organických
vitamínov a
minerálov.
Korienky
dospelej
rastliny prenikajú
zemou do hĺbky
9 - 30 m.
Cícer 2 P 3-4 dni 2,5 cm K potrebnému
nabobtnaniu môže doba
namáčania trvať až 18 hodín. Počas tejto doby
by sa mala voda
dvakrát vymeniť.
Cícer je cenným
zdrojom
bielkovín, mal by
teda pomôcť
pribrať ľuďom s
podváhou.
Šošovica 1 P 3-5 dní 0,5 -
2,5 cm
Skúste naklíčiť všetky možné druhy šošovice
- červenú, hnedú, čínsku, zelenú. Veľmi
chutné sú už po troch dňoch klíčenia, záleží
však na individuálnych
chutiach každého z nás.
Šošovica patrí k
hlavnej potravine
na celom svete - spolu s ryžou a obilninami je
kompletným
zdrojom bielkovín.
Fazuľa
aduki
1,5 P 3-5 dní 2,5 -
3,5 cm
Majú orechovo
"strukovinovú" arómu.
Obzvlášť dobrá
na riadnu
činnosť ľadvín.
Fazuľa
mungo
1 P 3-5 dní 1-5 cm Namáčať sa musí aspoň
18 hodín. Pre získanie
sladkých klíčkov
ponechajte pohár v úplnej tme. Ak chcete, aby vám vyrástli krásne dlhé a rovné klíčky, ako
sa to darí Číňanom,
nechajte fazuľu klíčiť v jednej vrstve na
menšom plechu a položte na ne
polyetylénový sáčok naplnený vodou a
zaviazaný (klíčky porastú pozdĺžne a
nebudú sa krútiť).
Fazuľa mungo
patrí k
najobľúbenejším
a najľahšie
pestovaným
klíčkom.
Slnečnicové
semienka
4 P 1-2 dni Ako
samotné
semienko
Môžu sa pestovať pre
krásne zelené lístky.
Na prebudenie enzýmov k činnosti úplne postačí, ak ich
dáte namočiť a potom
ponecháte klíčiť iba jeden deň.
Slnečnicové semienka
sa nešetrným
zaobchádzaním ľahko
poškodzujú, malo by
sa preto s nimi
zaobchádzať opatrne.
Znamenitá
potravina -
zásobí celé telo
hodnotnými
živinami.
Sójové
bôby
1 P 3-5 dní 3,5 cm Potrebujú byť
namočené po celých 24 hodín, pričom by sa
mala voda pravidelne
vymieňať, aby sa tak predišlo ich kvaseniu.
Pred namáčaním sóju riadne preberte a
odstráňte poškodené
bôby, ktoré vy aj tak nevyklíčili.
Bohaté na
bielkoviny.
Existujú záznamy
o tom, že sa
sójové bôby
pestovali už
3000 rokov p.n.l.
Jačmeň 2 P 2-3 dni Ako
samotné
zrnko
Ako väčšina klíčkov je
aj jačmeň po vyklíčení
sladkastý.
Obzvlášť vhodný
pre zoslabnutých
a pochudnutých
ľudí.
Ovos
(iba 5-8
hodín)
2 P 3-4 dni Rovnako K nakličovaniu sú potrebné celé ovsené zrná alebo ovsené
krúpy.
Ovos rovnako
ako pšenica, žito a ostatné obilniny po naklíčení už
takmer nezalepuje
črevá.
Proso
(iba 5-8
hodín)
2 P 3-4 dní Rovnako Proso musí byť
nelúpané.
Jediné zrno, ktoré je bohaté na bielkoviny a
zároveň ja aj
alkalické.
Pšenica 2 P 2-3 dni Rovnako Skvelé sladkasté
klíčky, ktoré majú
bohaté využitie
vrátane klíčkovej
vody alebo
rejuvelacu.
Vynikajúci zdroj
vitamínov skupiny B. Vodu z namáčania je
možné okamžite piť alebo pridávať
do polievok,
zeleninových
džúsov, alebo sa dá skvasiť.
Žito 2 P 2-3 dni

Rovnako

Má výbornú výraznú
chuť.
Dobré pre
žľazové
ústrojenstvo.
L = polievková lyžica, P = pohár s objemom asi 200 ml

Šaláty z klíčkov
V tomto prípade sa nemusíte spoliehať na priazeň zeleninára alebo predajne so zdravou výživou, pretože väčšinu prímesí si môžete pestovať po celý rok sami. Akonáhle si postup nakličovania osvojíte, budete mať v zásobe vždy nejaké naklíčené semená alebo obilniny. Z ich bohatej zásoby živín a vitamínov potom budete môcť ťažiť a používať ich v mnohých pokrmoch vašej kuchyne po celý rok.
Aj keď klíčky možno pridávať takmer do každého šalátu, často si pripravujeme šaláty iba z klíčkov.

Sladký pšeničný šalát
Naklíčená pšenica zmiešaná s mrkvou má až prekvapivo sladkú chuť.
2 - 3 šálky pšeničných klíčkov, 2 nastrúhané mrkvy, sezamové semienka alebo syr tofu ako dekorácia.
Nastrúhanú mrkvu zmiešame s naklíčenou pšenicou a ozdobíme sezamovými semienkami alebo nadrobeným syrom tofu. Zálievka môže byť citrónová s trochou petržlenu alebo k zvýrazneniu sladkej chute s lyžičkou medu a hrozienkami.

Chrumkavý bielkovinový šalát
Klickovy salatNaklíčená pšenica s cícerom (rovnako ako iné klíčkové kombinácie) dodajú telu všetky potrebné bielkoviny a všetkých 8 esenciálnych aminokyselín.
2 šálky pšeničných klíčkov, 1 šálka naklíčeného cíceru, 1 červená paprika, 2 jarné cibuľky, čerstvý petržlen.
Klíčky dobre premiešame a ozdobíme tenkými paprikovými prstencami. Do francúzskej zálievky primiešame na jemno nakrájanú jarnú cibuľku a petržlen a klíčky ňou zalejeme.
Arabi pripravujú šalát podobne, cícer však vynechávajú a používajú iba klíčky pšeničné, ku ktorých pridávajú nakrájanú jarnú cibuľku, petržlen a mätu a šalát polievajú citrónovou šťavou s olivovým olejom a cesnakom. Dekoratívne vyzerá šalát s plátkami rajčín a čiernymi olivami.

Klíčkový šalát na orientálny spôsob
Tento šalát je dobré pripravovať hodinu dve pred samotným podávaním. Ingrediencie tak vo vlastnej šťave zmäknú a nadobudnú výraznejšiu chuť.
2 šálky naklíčenej fazule mungo (dĺžky 5-7 cm), 2 šálky šampiónov (nakrájaných na tenko), 1 šálka bielej kapusty (natrhanej na drobné kúsky), zväzok potočnice alebo pažítky
Huby, klíčky a kapustu vzájomne premiešame, potom všetko nasypeme do plytkej nádoby a polejeme zálievkou pripravenou podľa nasledujúceho receptu:
2 lyžice olivového oleja, 2 lyžice sójovej omáčky "tamari", 2 lyžice citrónovej šťavy a trochu nastrúhanej kôry, pár kvapiek octu, 2 lyžičky medu, 1/2 lyžičky na jemno nastrúhaného čerstvého zázvoru alebo 1/2 - 1 lyžičky zázvoru mletého.
Šalát ozdobíme lístkami potočnice alebo nasekanou pažítkou.

/voľne preložené z češtiny/
Copyright © 1995 Votobia. Všetky práva vyhradené.

Zdroj: Ryzí energie
, Susannah a Leslie Kenton, Votobia, 1995

Milan Stranovský
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Ekonom   |   ip:95.103.38   |   2010-03-22  (10:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Investícia do zeleného zlata sa oplatí.
Tu je obchod http://tinyurl.com/y8ez6yr kde 420 gramov stojí 46 Eur.

Príklad: ak kúpim za 1 Eur 1 liter obilniny dám vyklíčiť výsledok môže byť cca 600 gramov klíčkov čo je 1 a 1/2 balenia = 69 Eur - náklady za robotu,vodu,slnko,teplo.

Z 1 Eura sa týmto spôsobom dá vyrobiť hodnota 69 Eur. alchymisti by sa mali čo učiť :D


BAxx   |   ip:80.188.19   |   2010-03-22  (11:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  -> Ekonom> Pozor napoj z psenicne travy nebo z jecmene je neco jinyho nez naklicene zrno...
http://eshop.lifefood.cz/index.php?main_page=product_info&;cPath=178&products_id=744

Kazdopadne pestovat si vlastni ovoce a zeleninu je super věc. Dnes kdyz stoji 1 KG rajcat 60 Kc, a seminka na rajcata 20 Kc (cca 40 sazenicek) tak uz je to pak znat kdyz se uroda podari, jde tam jen o cas a trpelivost.


Ekonom   |   ip:95.103.38   |   2010-03-22  (11:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  BAxx
Tak nieje to isté ale z naklíčenej pšenici dostaneš po 14 dňoch toto http://tinyurl.com/yjcgphh a na ktorom mieste je wheat-grass/pšeničná tráva ? http://tinyurl.com/yhspygj dokonca predbieha citrón.


Pikao   |   ip:85.216.16   |   2010-03-22  (12:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  po dlhom case, velmi dobry clanok.
K+
vdaka


Krovak   |   ip:194.154.2   |   2010-03-22  (13:54)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  zle zle zle :-(
z pohladu rozumnej dietetiky a stravielnosti je to co tu popisuju (zvlast tie recepty) pomala zdravovyzerajuca sebevrazda. Kedy sa uz ludia naucia, ze surova zelenina je dost tazko stravitelna a zvlast v podobe klickov ochladzujuca?!?! Samozrejme klicky ano, ale aspon trosku povarit - par minut aby sa to zohrialo a stalo stravitelnejsim (ti co si myslia ze sa tym znicia "vitaminy" by mali vediet, ze napr. C sa znici az cca po 5 minutach pri teplote nad 100 stupnov.)


ECCO   |   ip:91.127.20   |   2010-03-22  (14:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Moj znamy vegetarian dost nadava na soju, pretoze obsahuje velke mnozstvo zenskych hormonov. Neviem, ci sa to da aplikovat aj na sojove boby, ale on ma odradzal od konzumacie soje celkovo. Hoci vychodne kultury z azie sa tym obzieraju, je dokazane ze na europana to ma negativne ucinky. Podobne ako ked sa japonci snazia pit mlieko. Tiez s tym maju velke problemy, lebo na to nisu usposobeni a hlavne zvyknuti. Nam to nevadi, lebo viacej generacii je na mlieku odchovanych


Ekonom   |   ip:95.103.38   |   2010-03-22  (14:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  V tomto dokumente tvrdia že samotným dusením strácame veľké množstvo živín. Má tu niekto znalosti ohľadne tejto problematiki ?


Ekonom   |   ip:95.103.38   |   2010-03-22  (14:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://mustwatch.hztz.cz/film/food-matters/
spomínaný dokument


Krovak   |   ip:194.154.2   |   2010-03-22  (16:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ekonom: k tomu dokumentu - zatial som iba na zaciatku, ale sami si odporuju a hovoria polopravdy, napriklad na jednej strane je zle, ze si v supermarkete su potraviny (ovocie a zelenina) starsie ako 5 dni, co je zle, ale je dobre rozrobit do vody susenu si spirulinu, lebo je "superfood". Podobne ako tam chlapik tvrdi, ze ak jeden den mas nedostatok mineralov v potrave tak uz to nikdy nedozenies.
Teoreticky sa da jest nevarena strava, ale treba vediet ako na to ist, lebo budes vyzerat ako vacsina tunajsich vegetarianov - bledy, zachladeny, tendencia k akumulacii vody. Napriklad taka indicka a mexicka kuchyna je velmi pikantna, preco? Pretoze jedia prevazne zeleninu a ten jang tam tak najlepsie dostanes.


DrHujer   |   ip:213.160.1   |   2010-03-22  (16:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  niektoré zeleniny obsahujú viac prospešných látok pre ľudský organizmus až po ich tepelnej úprave. Najznámejším zástupcom tejto zeleniny je brokolica.Baxx   |   ip:80.188.19   |   2010-03-22  (18:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Teplo nici vitaminy a enzymy to je zname. Neprirozene je si potravu tepelne upravovat. Dobre info o syrove strave je na http://vitarian.cz/view.php?cisloclanku=2005110401


lakyluk   |   ip:83.208.31   |   2010-03-22  (22:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Alebo tiež http://www.freshness.cz/Krovak   |   ip:194.154.2   |   2010-03-23  (09:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ako sa v ekonomovom videu ohanaju (a mnohi vivariani sa tiez) Vyskumom Paula Kouchakoffa, oplati sa precitat si clanok: http://www.beyondveg.com/tu-j-l/raw-cooked/raw-cooked-1i.shtml
co nas myslim zasa privadza od extremov k "zlatej strednej ceste"


duri   |   ip:86.177.15   |   2010-05-12  (18:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  surove a varene ale v spravnom pomere http://vimeo.com/7379129


bubo   |   ip:78.141.10   |   2011-01-08  (13:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  clovek je vsezravec nie bilinozravec.na to ma uspôsobene traviace ustrojenstvo.ako doplnok k strave..nepoviem.ale zivit sa tym?


JennyJack . fireneca99   |   ip:197.211.5   |   2016-05-03  (16:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Myslíte si, že o získanie finančnej pomoci ste vážne potrebuje naliehavú úveru Myslíte si, že o začatí vlastného podnikania, ste v dlhu Toto je vaša šanca, aby dosiahol svoje želanie, pretože sme rozdávať osobné pôžičky, podnikateľský úver, a firemné úvery, a všetky druhy pôžičky na 3% úrokovej sadzby pre viac informácií nás kontaktujte teraz cez Email{jennyjackloancompany@yahoo.com~~pobj}diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


dva + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID


 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID2013-05-28  (09:14)  |  Technológie
Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.

VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV


 - VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV2013-05-28  (09:13)  |  Technológie
Jak tak místní, státní a federální vláda hledá způsoby, jak zavést legislativu k omezení vlastnictví, převozů a prodeje poloautomatických zbraní a jejich doplňků, příznivci druhého ústavního dodatku přichází s novými inovativními způsoby jak ošálit systém nenažraně lačnící po zničení vaší schopnosti bránit sebe a svou rodinu.


Pozor na brýle Google


2013-05-17  (12:02)  |  Technológie
Koncem tohoto roku prodělá naše společnost nejpodivnější formu společenské změny – a bude to znamenat hodně sporů a konfliktů. Příčina? Brýle Google.


Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš


2013-05-16  (09:44)  |  Technológie
Kdokoliv užívajíc Skype svolil, aby tato společnost četla vše, co píše. Společnost The H v Německu od heise Security teď objevila, že tato pobočka Microsoftu tohoto privilegia v praxi využívá. Krátce pod odeslání HTTPS URL přes službu instant messaging se těmto URL dostane neoznámené návštěvy z ústředí Microsoftu v Redmontonu.


Kriticky o okuliaroch google glass


2013-05-15  (19:42)  |  Technológie
Nejsem sám, komu dochází dalekosáhlé následky rozšíření šmírovacích systémů na rozpoznání obličejů a jejich okamžité porovnání s databázemi na všechny kolemjdoucí. Mark Hurst, zakladatel analytické společnosti Creative Good, o tom sepsal článek "The Google Glass feature no one is talking about, který jsem si tímto dovolil přeložit a zpřístupnit českému a slovenskému publiku.


Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou


2013-05-07  (09:17)  |  Technológie
Rebecca Morelle viděla první test této zbraně z 3D-tiskárny v Austinu v Texasu. První zbraň zhotovená technologií 3D tisku už v US úspěšně střílela. Ta kontroverzní skupina Defense Distributed, která vytváří takovéto on-line stahovatelné výrobní plány, už takto střelnou zbraň vyrobila.


10 MODERNÍCH METOD OVLÁDÁNÍ MYSLI


2013-05-03  (09:05)  |  Technológie
Čím více se zabýváte ovládáním mysli, tím více si musíte myslet, že existuje nějaký koordinovaný plán, který je realizován již velmi dlouho a jehož cílem je učinit z lidí nemyslící stroje. Po celou dobu, co jisté skupiny usilují o ovládnutí mas, snaží se o ovládnutí mysli jedinci, kteří zkoumají lidské chování v zájmu toho, aby podřídili celé masy vůli úzké „elity“.


VIDEO: PODPRAHOVÉ SIGNÁLY V REKLAMĚ, ANIMOVANÝCH FILMECH A HUDBĚ


2013-04-25  (09:20)  |  Technológie
Problémem mnoha lidí je to, že jsou pod vlivem masové hypnózy a vůbec si to neuvědomují. Naše smysly jsou bombardovány obrovským množstvím informací a dezinformací. Jen malá část z nich se dostane do našeho vědomí. Podvědomí je však absorbuje všechny.


VORTEXOVÁ ELEKTRÁRNA JAKO ALTERNATIVNÍ ZDROJ ENERGIE


2013-04-23  (10:05)  |  Technológie
Zkušební prototyp této elektrárny zkonstruovala společnost Sumatel v Savojsku. Věž vysoká 300 m by dala výkon 242 MW pro teplotní gradient 30 stupňů. Francouzský letecký inženýr Edgard Nazare pracoval v 60. letech v Alžíru, kde pozoroval větrné víry na Sahaře. Výsledkem jeho přemýšlení byl francouzský patent N° 1439849/P.V. 983953 podaný 3. srpna 1964 v Paříži (Générateur de cyclones artificiels). Na základě jeho návrhu podala 31. března 1982 skupina dalších vědců a inženýrů průmyslový patent N° 8205544/2524530 (Procédé pour la construction de tours de centrales aérothermiques). První zkušební prototyp této elektrárny najdete na fotografii v anotaci. Zkonstruovala jej společnost Sumatel v roce 1997, a to v Savojsku.


Čo je Bitcoin? (titulky) a ako ich "zadarmo" získať


2013-04-15  (12:41)  |  Technológie
Titulky nastav v pravo dole funkciou CC. Mining v poole Keďže príjem zo solo miningu je naprevidelný a ťažko predvídateľný, začali sa mineri združovať do skupín, tzv. mining poolov. Ak jeden zo skupiny nájde validný blok, rozdelí sa odmena medzi všetkých spravodlivým dielom podľa množstva odvedenej práce.


STANOU SE VÝPRAVY K HVĚZDÁM SKUTEČNOSTÍ?


2013-04-03  (09:19)  |  Technológie
Dá se doletět do neslunečních planetárních soustav rychleji rychlosti světa? Ano, říká Harold White. Se svým týmem v NASA vyvíjí supersvětelný (superluminal) motor pro cesty ke hvězdám. Do soustavy Alfa Centauri 4 světelné roky od Slunce doletí taková loď za pouhé dva týdny. Dá se doletět do neslunečních planetárních soustav rychleji rychlosti světa? Ano, říká Harold White. Se svým týmem v NASA vyvíjí supersvětelný (superluminal) motor pro cesty ke hvězdám. Do soustavy Alfa Centauri 4 světelné roky od Slunce doletí taková loď za pouhé dva týdny.


Bashar - Jak funguje teleportace


2013-03-25  (23:15)  |  Technológie
převzato od uživatele: LIGHTENINGIAM1111 channeling: Darryl Anka www.bashar.org


Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?


2013-03-17  (10:46)  |  Technológie
Kedysi bol takmer v každej dedine fungujúci kamenný mlyn. Avšak v 30. rokoch sa uskutočnilo najväčšie vymieranie kamenných mlynov v histórii ľudstva. Kamenný mlyn nahradil mlyn s oceľovými valcami. Aký je rozdiel medzi mlynom, ktorý melie s mlynskými kameňmi a moderným mlynom, ktorý melie s oceľovými valcami? Spolu s kamennými mlynmi vymrelo aj poznanie našich praotcov o technike šetrného mletia obilia, pri ktorom zostávajú všetky živiny zo zrnka zachované, hlavne obilný klíčok.


Rub a líc internetu rozhovor s hackerem Varovné signály a vše neznámé o internetu


2013-03-15  (20:21)  |  Technológie
Video.


SÍLA MYŠLENKY (z cyklu Pološero, ČT)


2013-03-12  (09:42)  |  Technológie
Objevujeme, co už od pradávna víme...Jaké možnosti a jakou sílu má vlastně lidská myšlenka? Existují věci a jevy, které se zdají být za hranicí reality. A my na to znovu přicházíme. (Česká televize 2012, režie Pavel Dražan)


Zpřístupnění převratných technologií zdarma celému světu!


2013-03-10  (10:39)  |  Technológie
21. září 2012 bude v nadaci Keshe uveřejněna první fáze její kosmické technologie a gravitačních a magnetických systémů, které vyvinula, pro všechny vědce na celém světě zároveň, pro výrobu a kopírování. Od toho okamžiku přestanou mít mezinárodní hranice jakýkoliv skutečný význam. To proto, že jakmile bude postaven první létající systém a uveden do provozu pro veřejnost, doba cesty například z Teheránu do New Yorku potrvá maximálně 10 minut.


MIT OBJEVILA UMÍSTĚNÍ PAMĚTI: JEDNOTLIVÉ NEURONY


2013-03-08  (08:52)  |  Technológie
Výzkumníci MIT ukázali vůbec poprvé, že paměť je skladována v určitých specifických mozkových buňkách. Nabuzením určitých svazků neuronů byli výzkumníci schopni subjekt donutit, aby si vybavil určité vzpomínky. Odstraněním těchto neuronů by subjekt tyto vzpomínky ztratil.


V USA SE PODAŘILO VYTVOŘIT NESMRTELNOU BUŇKU


2013-02-25  (09:21)  |  Technológie
Americkým vědcům se podařilo vyvinout buňku, která zůstane živá i po smrti. Je to sice paradoxní, ale mrtvá buňka je neuvěřitelně životaschopná. Vydrží například mnohem vyšší tlak a vyšší teplotu než buňka obyčejná.


Pentagon (TERORISTICKÝ ÚTOK 9/11)


2013-02-24  (12:07)  |  Technológie
Podle svého názvu (z anglického výrazu pro pětiúhelník) je to mohutná čtyřpatrová stavba ve tvaru pěti soustředných pravidelných pětiúhelníkových okruhů (rings, značených A až E, s délkou strany přes 200 m), protnuté na každé straně třemi spojnicemi. Uprostřed celé struktury se nachází zahrada s několika stromy. Jeho stavba začala 11. září 1941. Na přelomu století prošel významnější renovací, některé strany byly ztvrzeny ocelí. 11. září 2001 (přesně 60 let po začátku stavby) se stal cílem teroristického útoku. Byl na něj naveden unesený Boeing 757 z letu 77.


Bioprinting - nová technologie pro výrobu umělého masa


2013-02-19  (09:00)  |  Technológie
Po zavedení tohoto způsobu získávání masa a kůže by tak poklesl celkový rozsah zabírané plochy země o neuvěřitelných 99%, spotřeba vody by klesla o 96%, elektrické energie o 45 % a ubylo by také celých 18% z celkového objemu emisí CO2 - pro zvířata by pak samozřejmě tato změna znamenala konec utrpení ve velkochovech a na jatkách.


Výrobca sa naozaj pokusil odstaviť môj výrobok, viac krát - Nervy mám


2013-02-07  (11:49)  |  Technológie
Písalo sa to tu viac krát že výrobcovia dávajú do výrobkov "kazítka" ktoré majú za úlohu po určitej dobre pokaziť výrobok aby ste si kúpili druhý. Aj to že sa dali nájsť tak to zase začali reišiť softwarovo aby sa kazítko nedalo nájsť. Veril som tomu už predtým ale teraz keď som si skúsil na vlastnej koži a takmer ma dobehli tak mám chuť vražiť už je to osobné.


Asteroid nás mine, nebezpečí přetrvá


2013-02-04  (09:52)  |  Technológie
Ti z nás, kteří čekali a nedočkali se v prosinci konce světa, mají další důvod k obavám. 15. února proletí kolem Země pětačtyřicetimetrový asteroid DA14. Maximální sblížení bude činit 28 tisíc kilometrů. Od 90. let ještě tak blízko Země neprolétalo žádné nebeské těleso takových rozměrů.


Zapomeňte na zedníky, vytiskněte si vlastní dům


2013-01-30  (09:09)  |  Technológie
Převratná technologie 3D tisku pokročila k další metě. Vydaří-li se experimenty, zcela to změní architekturu i budoucnost stavebnictví.


Tažný paprsek z Hvězdných válek a Star Treku existuje


2013-01-25  (09:00)  |  Technológie
Brněnským vědcům se podařilo jako prvním na světě potvrdit, že tažný paprsek známý například ze sci-fi filmů Hvězdné války či Star Trek funguje. Svůj objev zveřejnili v prestižním časopise Nature Photonics.


Hacker z argentiny zveřejnil mapu nezabezpečených domácích kamer


2013-01-23  (19:13)  |  Technológie
Jeden Argentinský hacker veřejnosti ukazuje, že je důležité si pečlivě stahovat nový firmware.


Domácí spotřebiče vás budou špehovat


2013-01-11  (09:14)  |  Technológie
Bloomberg přináší zprávu, která upřesňuje, jak zdánlivě nevinné elektrické spotřebiče jako vařič rýže a lednička jsou nyní vyráběny s operačním systémem Android od Googlu a s internetovým připojením. Samozřejmě že tento článek zdůrazňuje, že je to dobrá věc, užitečný inovativní technologický skok. Pravdou však je, že tyto přístroje se nyní stávají nástrojem pro vaše špehování ve vašem vlastním domě.


Televízory, ktoré sledujú VÁS: Panasonic odhalil nové sady, ktoré spoznajú ich vlastníka


2013-01-10  (09:27)  |  Technológie
Sme stále viac zvyknutí sledovať naše televízory, avšak Panasonic to všetko dokázal zmeniť – televízory sa budú pozerať na nás, kým my sa budeme pozerať na nich. Spoločnosť tvrdí, že nové sady televízorov Viera, ktoré boli odhalené na Consumer Electronics Show v Las Vegas dokážu spoznať ich vlastníkov a nastaviť sa podľa ich obľúbených nastavení a kanálov.


VIDEO: Mladý génius a sny v kódech


2013-01-10  (09:23)  |  Technológie
Santiago Gonzalez je 14 letý génius. Mladý Američan miluje programování, až se mu zdají sny v programátorských kódu. Santiago je mimořádně inteligentní chlapec a jeho životní příběh sledují světová média už minimálně poslední dva roky. Od svých jedenácti let studuje na špičkové americké technické univerzitě, na prestižní Colorado School of Mines. Dnes patří k jejím nejprestižnějším žákům. Každé ráno vstává o 5:30 h na na jeho nočním stolku nesmí chybět zápisník. Proč?


NÁŠ DENNÍ CHLÉB - (ukážte to deťom na školách vy promovaní pokrytci v kravatách)


2013-01-09  (13:56)  |  Technológie
V supermarketu na pultu, úhledně zabalené, to vypadá dobře! Ale kolik je za tím utrpení zvířat? Jak vlastně vzniká náš „denní chléb"? Režisér Nikolaus Geyrhalter ve svém dokumentu přináší děsivě chladnou impresi obrazů a informací ze současného zemědělského průmyslu..


VIDEO: Nevídaný jev ve vesmíru


2013-01-09  (10:21)  |  Technológie
Astronomové prozkoumali hvězdu HD 142527, kterou zachytili v blízkosti jiných planet. Obrovská masa plynu, která se nacházela kolem zmiňované obří formující se planety je poprvé, kdy byla ve vesmíru zpozorována.


Software ke stažení: Vybavte si počítač programy zdarma


2013-01-07  (00:46)  |  Technológie
Tohle samozřejmě není konečný ani nejlepší výčet programů, které můžete získat zcela zdarma. Pokud si je oblíbíte a přesvědčí vás, pak zkuste rovnou nějaký linuxový operační systém, kde jsou mnohé z těchto aplikací doma. Může to být třeba přenosný Slax nebo tradiční Ubuntu či Linux Mint.


Ďalšie prekvapenie na Google Earth...


2012-12-28  (14:02)  |  Technológie
Žeby opäť niečo zabudli urobiť, alebo čo sa opäť našlo, čo tam nemalo byť...?


Ďaľšie z technológií...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Václav Havel – z jiné strany mince

Václav Havel nabyl po 17. listopadu 1989 v restituci rozsáhlý majetek. Pozadí této restituční transakce, jedné z prvních, která prolomila Benešovy dekrety, je však zatemněno a objevuje se jméno pražského pozemkového krále, miliardáře Miloše Červenky.


TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Zastavme ten smrteľný kolotoč!

Proč zvířata geneticky manipulované plodiny odmítají nikdo neví, ale pokud je musí žrát laboratorní zvířata, nedopadá to dobře. A co na to člověk?


Poďme konfrontovať Zbigniewa:

Tatarák i s tasemnicí

How-Know: Bitcoin - virtuálna mena (Video prednáška)

Rostlinné bílkoviny

Hlavné správy

Archív

Svoboda ve světě podle americké organizace Freedom House

Americká nezisková organizace Freedom House vydala nový žebříček svobody ve světě. Podle očekávání euroatlantické země jsou nejsvobodnější a „darebácké státy“ naopak nesvobodné.


Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“

Ľ. Huďo - Februárové udalosti vo svete

Odhalenie kampane Bohatšie Slovensko


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo


Generated in 0.4785 s