19. September 2019
    
Televízory, ktoré sledujú VÁS: Panasonic odhalil nové sady, ktoré spoznajú ich vlastníka - Dolezite.sk

Televízory, ktoré sledujú VÁS: Panasonic odhalil nové sady, ktoré spoznajú ich vlastníka


  2013-01-10  (09:27)  |  Technológie
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Televízory, ktoré sledujú VÁS: Panasonic odhalil nové sady, ktoré spoznajú ich vlastníka

Sme stále viac zvyknutí sledovať naše televízory, avšak Panasonic to všetko dokázal zmeniť – televízory sa budú pozerať na nás, kým my sa budeme pozerať na nich. Spoločnosť tvrdí, že nové sady televízorov Viera, ktoré boli odhalené na Consumer Electronics Show v Las Vegas dokážu spoznať ich vlastníkov a nastaviť sa podľa ich obľúbených nastavení a kanálov. Televízory majú na sebe pripevnenú špeciálnu kameru na pozorovanie ľudí – diaľkový ovládač môže napríklad spoznať ľudí podľa ich hlasu. Ako to funguje? Televízory majú niekoľko ciest ako spoznať ich vlastníka. High-endové sady majú kameru ktorá dokáže analyzovať tváre ľudí a identifikovať členov rodiny. Iné modely používajú diaľkový ovládač s mikrofónom na analyzovanie reči a rozlíšenie ľudí.

Po spoznaní vlastníka sa nastavia menu a obľúbené kanály podľa osobného nastavenia, aktuálne používané budú mať vlastnú osobnú obrazovku. Panasonic odmietol zverejniť, ako technológia funguje, ale vyhlásil, že je to "extrémne presné". Na ukážku demonštroval pár členov rodiny, ako sú spoznávaní televízorom. Po spoznaní televízor automaticky prešiel na ich obľúbené kanály, internetové televízne seriály a iné informácie na osobnú obrazovku.

Panasonic tiež tvrdí, že prišiel na spôsob, ako sledovať televízor bez toho, aby ste vyrušovali rodinu. Ľudia ktorí nechcú vyrušovať spiacu rodinu môžu využiť produkt od Panasonic, ktorý nepotrebuje reproduktory, dokonca ani vlastné uši: jedná sa o bezdrôtové, kosťami vedené slúchadla. Slúchadlá sa pripájajú na televízor cez bezdrôtový bluetooth a pripevňujú sa k vašej hlave ako normálna sada slúchadiel. Avšak namiesto používania vašich uší, vaše slúchadlá fungujú na báze odosielania zvukových vĺn cez vašu lebku.

 

viewer

Panasonic ukázal sady televízorov „home screen", ktoré dokážu spoznať členov rodiny a nastaviť sa automaticky podľa nich. Podobným smerom sa ubera aj Samsung.

orweltv

Na zneužívanie podobnej technológie politickým režimom upozorňoval už v roku 1949 spisovateľ George Orwell vo svojom románe "1984" (záber zo sfilmovanej verzie režiséra Michaela Radforda z roku 1984).  

Preklad z: http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2259058/The-TV-watches-YOU-Panasonic-reveal-new-set-recognise-owner.html http://indymedia.sk/index.php/spravodajstvo/zahranine/349-televizory-ktore-sleduju-vas-panasonic-odhalil-nove-sady-ktore-spoznaju-ich-vlastnika


Lukáš Bacher
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Patrezz . colijeju3   |   ip:95.103.23   |   2013-01-10  (09:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Na "Poriadku" sa stále pracuje.. Škoda, že toľko ľudí uverilo falošným proroctvám o 21.decembri.. Dosť ľudí to muselo sklamať.. ale o to aj "elite" šlo ..sklamať nás a zničiť.. a na programe NWO sa stále pracuje ďalej.. Keď som ešte nebol kresťanom, a bol som na DMT na jednej akcii, okolitých ľudí som vnímal ako hračky (neživé postavičky)a cítil som sa ako Boh.. Presne takto sa cítia tí, ktorí nás chcú manipulovať a ovládať a vnímajú nás ako neživé postavičky, s ktorými si môžu robiť čo chcú


MM . sidasafa91   |   ip:217.75.73   |   2013-01-10  (10:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Uz sa tesim kedy to budem mat doma :) Nevidim v tom ziaden problem, ak sa uz tak moc bojite ze sa niekto bude pozerat nepripojujte to ku netu a pohoda


jan . pukikyri5   |   ip:78.99.185   |   2013-01-10  (11:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  MM.sidasafa91

Ako vieš či to už nie je pripojené opticky k netu?


Krovak . kuralogo13   |   ip:195.146.1   |   2013-01-10  (11:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ján: čo si predstavuješ pod pojmom "opticky pripojené k netu"?


jan . pukikyri5   |   ip:78.99.185   |   2013-01-10  (11:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja si to predstavujem tak, že "možno" modem s prideleným IP kódom bude zabudovaný priamo v televízore a ty "možno" im poskytneš údaje, keď si naň budeš brať úver. "Možno" raz mesačne údaje uložené odošle, aby sa vyčistila pamať.

Už teraz máš televízory, ktoré si aktualizujú čas, načítajú program staníc, inovujú / nainštalujú novšiu verziu/ softwer grafickej karty, čo myslíš bude to nemožné? Ak nie, vysvetli mi to bližšie / nie som odborník / rád sa poučím.


Krovak . kuralogo13   |   ip:195.146.1   |   2013-01-10  (12:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no ono takto - išlo by to tak, že by si v TV mal mobilnú simku. Tá by ale musela byť aktivovaná u nejakého (najlepšie) miestneho operátora. Samozrejme nebavíme sa o nejakom zapojení, kedy by TV priamo pristupoval do LAN (ale to je práve to čo píše MM, takže táto možnosť odpadá).

Čas sa aktualizuje signálom, ktorý je vo vysielaní. Program staníc rovnako - na to nepotrebuješ spätnú väzbu. No a softvér. O tom či sa vie všeobecne aktualizovať TV neviem. Čo viem, že sa vie aktualizovať settop box. No a tam je finta, že je v štandartný od providera a tak vie provider poslať update. Keď to vezmeš funguje to teraz pri satelitných recieveroch a tie naozaj na posielanie signálu naspäť nemajú ani HW ani výkon.


MM . sidasafa91   |   ip:217.75.73   |   2013-01-10  (13:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Verim ze tajnym sluzbam by sa lahsie montovali zariadenia na sledovanie ked kamera bude legitimne pred vami :) Kazdopadne vsetko ostatne je sci-fi. Ak ma chcu vidiet a fotit mozu to spravit kdekolvek a nie na gauci pred TV - alebo zeby im to dako pomohlo ?

a opticky ku netu to je naozaj zabavne, alebo zeby si niekto myslel ze opticky znamena bezdrotovo ? :)

Kazdopadne ja by som im rad poslal spatnu vazbu co si myslim o tej stoke co tam davaju. Pozeravam len dokumenty atd... Ziadne somariny :)


jan . pukikyri5   |   ip:78.99.185   |   2013-01-10  (13:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Krovak.kuralogo13:
Mam televízor čo si aktualizuje softwer graf. karty cez signál, teda, keď dám v menu hľadať aktualizáciu, tak hľadá a oznámi, či je alebo nie je nová aktualizácia, raz som už aktualizoval, čiže spetná vazba je. Netvrdím, že každý typ a značka /Samsung /.


MM . sidasafa91   |   ip:217.75.73   |   2013-01-10  (13:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jan predpokladam ze si v najlepsom teenager, lebo to ako pises je zabavne.
1. televizor nema graf. kartu (mozes aktualizovat jedine jeho firmware - co znamena menu, kodeky na prehravanie, rozne pridane funkcie atd...)
2. nemoze sa aktualizovat cez signal, ak mas svoj satelit je mozne ze sa dane veci prenasaju cez daky program (myslim ze existuju ci ale sluzia na toto netusim), mozno to dokaze aktualizovat odtial. Najpravdepodobnejsie ho mas ale pripojeny ku internetu
3.spatna vazba sa nemysli ci si to ty pouzil, spatna vazba je odosielanie dat z tvojej strany co sa inak ako cez internet neda spravit (v ramci techniky o ktorej sa bavime)

Mal by si najprv viac citat co ako funguje a potom pisat, nasledne by si sa nemusel obavat sledovania z TV :)


jan . pukikyri5   |   ip:78.99.185   |   2013-01-10  (15:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  MM.sidasafa91
Nie som teenager ani odborník v danom fachu, preto sa ospravedlňujem za tú grafickú kartu, už som o niečo múdrejší, vďaka, ale...:
- môžem aktualizovať jeho firmware - konkrétne nové verzie kódeku na prehrávanie;
- nemám satelit;
- keď neodosiela a dám hľadať aktualizáciu cez signál, tak prečo hľadá a oznámi že novú aktualizáciu nemá?;
- dá sa pripojiť k počítaču, a cez neho k internetu, ale pripojený k počítaču ho nemám;


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-01-10  (15:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  toto je k čomu táto pitomina? Si neviem sám prepnúť gombík? A keď to nejako zblbne, prípadne si budem chcieť v netradičnom čase niečo pozrieť, tak budem počas sledovania filmu bojovať s chipom, ktorý bude presvedčený že teraz by som mal pozerať neičo iné ... Tento problém vyrieši Panasonic v nasledovnej generácií TV - chip jednoducho rozhodne čo budete pozerať a do skončenia programu nebude akceptovať prípadné pokusy o zmenu programu.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.22   |   2013-01-10  (16:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Smartang je to pre mnohých dobrá pomôcka, chip sleduje hlavne osoby ktoré robia náboženské úkony. Ak sa modlia alebo prežehnávajú, či inak prejavujú svoju úchylku televízor následne podľa toho zvolí vhodný program a užívateľa zbavuje nebezpečných náboženských predstáv. ;-))


50 . wybajasu49   |   ip:46.150.19   |   2013-01-10  (17:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Neviem v čo tu kto verí, ale ako to bude vyzerať už bolo mnohokrát ukázané v niektorých filmoch, samozrejme nie do detailu. Národné štáty zničené, ľudia zmenení v bezduchú tupú masu veriacu v jediného boha "pracuj a konzumuj", populácia bude zdecimovaná na sedminu oproti súčasnému stavu a zbytok stáda bude pod kontrolou aj takýchto hi-tech výdobytkov. Jednoducho architekti ovládania to zariadia tak, aby to mohlo pokračovať a v školách sa tomu bude hovoriť napredovanie civilizácie. A pointa? Veľa posilňovať, boxovať a strieľať, lebo budúcim najväčším nepriateľom nebude tvoj hi-tech TV, ale rovnako vyhladovaní susedia, lebo hladom sa to začne.. teda nepokojmi (zďaleka nie všetky národy majú inteligenciu a správanie Japoncov). Ešte k poznámke o 21.12., informovaní vedia ako to je; rovnako ako v prípade 911, NWO, vakcín, GM food, vývozom demokracie na krídlách NATO.. Ako raz niekto povedal "Keď bohatí bankári vedú vojny sú to chudobní, čo umierajú"


smartang . bohupyki56   |   ip:78.99.254   |   2013-01-10  (18:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko
To by ste neboli Vy ... A to su ktore tie vhodne programy? Myslim ze cas pana Grygara uz je tam ... aj ked je okna vesmiru dokoran miloval.

Asi ostava len zamena manzeliek. To ludi bezpecne postavi na nohy.


smartang . bohupyki56   |   ip:78.99.254   |   2013-01-10  (18:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zozralo mi to 5 pismeniek kua ...

ho a som /presmycka/


smartang . bohupyki56   |   ip:78.99.254   |   2013-01-10  (18:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ci vsuvka?


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-10  (19:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Clovek prece neni stvoren k tomu aby vecer prisel zedreny s prace, stezi se stacil povenovat rodine a nakonec byl dohnan k tomu aby skoncil u telky s pivem, jelikoz mu jiz sily nestacej na nic jineho...
To je vina systemu, ktery nas nuti takto zit!
Toto neni prirozeny zpusob zivota!
Proto nas prece priroda nestvorila???

Prestante nicit sami sebe lidi... na ukor systemu, ktery na vas sere! Ste pro nej jen cisla...

JE CAS NA ZMENU!

http://dolezite.sk/Jak_dosahnout_zmeny_10.html


MM . sidasafa91   |   ip:217.75.73   |   2013-01-14  (13:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A ked pred tou TV zaspim napr. pri prejave Kockaca Kofolkaca tak ma TV zastreli ? alebo len vystrazne pouzije lodnu trubu ? :))diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


dva + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID


 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID2013-05-28  (09:14)  |  Technológie
Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.

VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV


 - VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV2013-05-28  (09:13)  |  Technológie
Jak tak místní, státní a federální vláda hledá způsoby, jak zavést legislativu k omezení vlastnictví, převozů a prodeje poloautomatických zbraní a jejich doplňků, příznivci druhého ústavního dodatku přichází s novými inovativními způsoby jak ošálit systém nenažraně lačnící po zničení vaší schopnosti bránit sebe a svou rodinu.


Pozor na brýle Google


2013-05-17  (12:02)  |  Technológie
Koncem tohoto roku prodělá naše společnost nejpodivnější formu společenské změny – a bude to znamenat hodně sporů a konfliktů. Příčina? Brýle Google.


Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš


2013-05-16  (09:44)  |  Technológie
Kdokoliv užívajíc Skype svolil, aby tato společnost četla vše, co píše. Společnost The H v Německu od heise Security teď objevila, že tato pobočka Microsoftu tohoto privilegia v praxi využívá. Krátce pod odeslání HTTPS URL přes službu instant messaging se těmto URL dostane neoznámené návštěvy z ústředí Microsoftu v Redmontonu.


Kriticky o okuliaroch google glass


2013-05-15  (19:42)  |  Technológie
Nejsem sám, komu dochází dalekosáhlé následky rozšíření šmírovacích systémů na rozpoznání obličejů a jejich okamžité porovnání s databázemi na všechny kolemjdoucí. Mark Hurst, zakladatel analytické společnosti Creative Good, o tom sepsal článek "The Google Glass feature no one is talking about, který jsem si tímto dovolil přeložit a zpřístupnit českému a slovenskému publiku.


Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou


2013-05-07  (09:17)  |  Technológie
Rebecca Morelle viděla první test této zbraně z 3D-tiskárny v Austinu v Texasu. První zbraň zhotovená technologií 3D tisku už v US úspěšně střílela. Ta kontroverzní skupina Defense Distributed, která vytváří takovéto on-line stahovatelné výrobní plány, už takto střelnou zbraň vyrobila.


10 MODERNÍCH METOD OVLÁDÁNÍ MYSLI


2013-05-03  (09:05)  |  Technológie
Čím více se zabýváte ovládáním mysli, tím více si musíte myslet, že existuje nějaký koordinovaný plán, který je realizován již velmi dlouho a jehož cílem je učinit z lidí nemyslící stroje. Po celou dobu, co jisté skupiny usilují o ovládnutí mas, snaží se o ovládnutí mysli jedinci, kteří zkoumají lidské chování v zájmu toho, aby podřídili celé masy vůli úzké „elity“.


VIDEO: PODPRAHOVÉ SIGNÁLY V REKLAMĚ, ANIMOVANÝCH FILMECH A HUDBĚ


2013-04-25  (09:20)  |  Technológie
Problémem mnoha lidí je to, že jsou pod vlivem masové hypnózy a vůbec si to neuvědomují. Naše smysly jsou bombardovány obrovským množstvím informací a dezinformací. Jen malá část z nich se dostane do našeho vědomí. Podvědomí je však absorbuje všechny.


VORTEXOVÁ ELEKTRÁRNA JAKO ALTERNATIVNÍ ZDROJ ENERGIE


2013-04-23  (10:05)  |  Technológie
Zkušební prototyp této elektrárny zkonstruovala společnost Sumatel v Savojsku. Věž vysoká 300 m by dala výkon 242 MW pro teplotní gradient 30 stupňů. Francouzský letecký inženýr Edgard Nazare pracoval v 60. letech v Alžíru, kde pozoroval větrné víry na Sahaře. Výsledkem jeho přemýšlení byl francouzský patent N° 1439849/P.V. 983953 podaný 3. srpna 1964 v Paříži (Générateur de cyclones artificiels). Na základě jeho návrhu podala 31. března 1982 skupina dalších vědců a inženýrů průmyslový patent N° 8205544/2524530 (Procédé pour la construction de tours de centrales aérothermiques). První zkušební prototyp této elektrárny najdete na fotografii v anotaci. Zkonstruovala jej společnost Sumatel v roce 1997, a to v Savojsku.


Čo je Bitcoin? (titulky) a ako ich "zadarmo" získať


2013-04-15  (12:41)  |  Technológie
Titulky nastav v pravo dole funkciou CC. Mining v poole Keďže príjem zo solo miningu je naprevidelný a ťažko predvídateľný, začali sa mineri združovať do skupín, tzv. mining poolov. Ak jeden zo skupiny nájde validný blok, rozdelí sa odmena medzi všetkých spravodlivým dielom podľa množstva odvedenej práce.


STANOU SE VÝPRAVY K HVĚZDÁM SKUTEČNOSTÍ?


2013-04-03  (09:19)  |  Technológie
Dá se doletět do neslunečních planetárních soustav rychleji rychlosti světa? Ano, říká Harold White. Se svým týmem v NASA vyvíjí supersvětelný (superluminal) motor pro cesty ke hvězdám. Do soustavy Alfa Centauri 4 světelné roky od Slunce doletí taková loď za pouhé dva týdny. Dá se doletět do neslunečních planetárních soustav rychleji rychlosti světa? Ano, říká Harold White. Se svým týmem v NASA vyvíjí supersvětelný (superluminal) motor pro cesty ke hvězdám. Do soustavy Alfa Centauri 4 světelné roky od Slunce doletí taková loď za pouhé dva týdny.


Bashar - Jak funguje teleportace


2013-03-25  (23:15)  |  Technológie
převzato od uživatele: LIGHTENINGIAM1111 channeling: Darryl Anka www.bashar.org


Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?


2013-03-17  (10:46)  |  Technológie
Kedysi bol takmer v každej dedine fungujúci kamenný mlyn. Avšak v 30. rokoch sa uskutočnilo najväčšie vymieranie kamenných mlynov v histórii ľudstva. Kamenný mlyn nahradil mlyn s oceľovými valcami. Aký je rozdiel medzi mlynom, ktorý melie s mlynskými kameňmi a moderným mlynom, ktorý melie s oceľovými valcami? Spolu s kamennými mlynmi vymrelo aj poznanie našich praotcov o technike šetrného mletia obilia, pri ktorom zostávajú všetky živiny zo zrnka zachované, hlavne obilný klíčok.


Rub a líc internetu rozhovor s hackerem Varovné signály a vše neznámé o internetu


2013-03-15  (20:21)  |  Technológie
Video.


SÍLA MYŠLENKY (z cyklu Pološero, ČT)


2013-03-12  (09:42)  |  Technológie
Objevujeme, co už od pradávna víme...Jaké možnosti a jakou sílu má vlastně lidská myšlenka? Existují věci a jevy, které se zdají být za hranicí reality. A my na to znovu přicházíme. (Česká televize 2012, režie Pavel Dražan)


Zpřístupnění převratných technologií zdarma celému světu!


2013-03-10  (10:39)  |  Technológie
21. září 2012 bude v nadaci Keshe uveřejněna první fáze její kosmické technologie a gravitačních a magnetických systémů, které vyvinula, pro všechny vědce na celém světě zároveň, pro výrobu a kopírování. Od toho okamžiku přestanou mít mezinárodní hranice jakýkoliv skutečný význam. To proto, že jakmile bude postaven první létající systém a uveden do provozu pro veřejnost, doba cesty například z Teheránu do New Yorku potrvá maximálně 10 minut.


MIT OBJEVILA UMÍSTĚNÍ PAMĚTI: JEDNOTLIVÉ NEURONY


2013-03-08  (08:52)  |  Technológie
Výzkumníci MIT ukázali vůbec poprvé, že paměť je skladována v určitých specifických mozkových buňkách. Nabuzením určitých svazků neuronů byli výzkumníci schopni subjekt donutit, aby si vybavil určité vzpomínky. Odstraněním těchto neuronů by subjekt tyto vzpomínky ztratil.


V USA SE PODAŘILO VYTVOŘIT NESMRTELNOU BUŇKU


2013-02-25  (09:21)  |  Technológie
Americkým vědcům se podařilo vyvinout buňku, která zůstane živá i po smrti. Je to sice paradoxní, ale mrtvá buňka je neuvěřitelně životaschopná. Vydrží například mnohem vyšší tlak a vyšší teplotu než buňka obyčejná.


Pentagon (TERORISTICKÝ ÚTOK 9/11)


2013-02-24  (12:07)  |  Technológie
Podle svého názvu (z anglického výrazu pro pětiúhelník) je to mohutná čtyřpatrová stavba ve tvaru pěti soustředných pravidelných pětiúhelníkových okruhů (rings, značených A až E, s délkou strany přes 200 m), protnuté na každé straně třemi spojnicemi. Uprostřed celé struktury se nachází zahrada s několika stromy. Jeho stavba začala 11. září 1941. Na přelomu století prošel významnější renovací, některé strany byly ztvrzeny ocelí. 11. září 2001 (přesně 60 let po začátku stavby) se stal cílem teroristického útoku. Byl na něj naveden unesený Boeing 757 z letu 77.


Bioprinting - nová technologie pro výrobu umělého masa


2013-02-19  (09:00)  |  Technológie
Po zavedení tohoto způsobu získávání masa a kůže by tak poklesl celkový rozsah zabírané plochy země o neuvěřitelných 99%, spotřeba vody by klesla o 96%, elektrické energie o 45 % a ubylo by také celých 18% z celkového objemu emisí CO2 - pro zvířata by pak samozřejmě tato změna znamenala konec utrpení ve velkochovech a na jatkách.


Výrobca sa naozaj pokusil odstaviť môj výrobok, viac krát - Nervy mám


2013-02-07  (11:49)  |  Technológie
Písalo sa to tu viac krát že výrobcovia dávajú do výrobkov "kazítka" ktoré majú za úlohu po určitej dobre pokaziť výrobok aby ste si kúpili druhý. Aj to že sa dali nájsť tak to zase začali reišiť softwarovo aby sa kazítko nedalo nájsť. Veril som tomu už predtým ale teraz keď som si skúsil na vlastnej koži a takmer ma dobehli tak mám chuť vražiť už je to osobné.


Asteroid nás mine, nebezpečí přetrvá


2013-02-04  (09:52)  |  Technológie
Ti z nás, kteří čekali a nedočkali se v prosinci konce světa, mají další důvod k obavám. 15. února proletí kolem Země pětačtyřicetimetrový asteroid DA14. Maximální sblížení bude činit 28 tisíc kilometrů. Od 90. let ještě tak blízko Země neprolétalo žádné nebeské těleso takových rozměrů.


Zapomeňte na zedníky, vytiskněte si vlastní dům


2013-01-30  (09:09)  |  Technológie
Převratná technologie 3D tisku pokročila k další metě. Vydaří-li se experimenty, zcela to změní architekturu i budoucnost stavebnictví.


Tažný paprsek z Hvězdných válek a Star Treku existuje


2013-01-25  (09:00)  |  Technológie
Brněnským vědcům se podařilo jako prvním na světě potvrdit, že tažný paprsek známý například ze sci-fi filmů Hvězdné války či Star Trek funguje. Svůj objev zveřejnili v prestižním časopise Nature Photonics.


Hacker z argentiny zveřejnil mapu nezabezpečených domácích kamer


2013-01-23  (19:13)  |  Technológie
Jeden Argentinský hacker veřejnosti ukazuje, že je důležité si pečlivě stahovat nový firmware.


Domácí spotřebiče vás budou špehovat


2013-01-11  (09:14)  |  Technológie
Bloomberg přináší zprávu, která upřesňuje, jak zdánlivě nevinné elektrické spotřebiče jako vařič rýže a lednička jsou nyní vyráběny s operačním systémem Android od Googlu a s internetovým připojením. Samozřejmě že tento článek zdůrazňuje, že je to dobrá věc, užitečný inovativní technologický skok. Pravdou však je, že tyto přístroje se nyní stávají nástrojem pro vaše špehování ve vašem vlastním domě.


VIDEO: Mladý génius a sny v kódech


2013-01-10  (09:23)  |  Technológie
Santiago Gonzalez je 14 letý génius. Mladý Američan miluje programování, až se mu zdají sny v programátorských kódu. Santiago je mimořádně inteligentní chlapec a jeho životní příběh sledují světová média už minimálně poslední dva roky. Od svých jedenácti let studuje na špičkové americké technické univerzitě, na prestižní Colorado School of Mines. Dnes patří k jejím nejprestižnějším žákům. Každé ráno vstává o 5:30 h na na jeho nočním stolku nesmí chybět zápisník. Proč?


NÁŠ DENNÍ CHLÉB - (ukážte to deťom na školách vy promovaní pokrytci v kravatách)


2013-01-09  (13:56)  |  Technológie
V supermarketu na pultu, úhledně zabalené, to vypadá dobře! Ale kolik je za tím utrpení zvířat? Jak vlastně vzniká náš „denní chléb"? Režisér Nikolaus Geyrhalter ve svém dokumentu přináší děsivě chladnou impresi obrazů a informací ze současného zemědělského průmyslu..


VIDEO: Nevídaný jev ve vesmíru


2013-01-09  (10:21)  |  Technológie
Astronomové prozkoumali hvězdu HD 142527, kterou zachytili v blízkosti jiných planet. Obrovská masa plynu, která se nacházela kolem zmiňované obří formující se planety je poprvé, kdy byla ve vesmíru zpozorována.


Software ke stažení: Vybavte si počítač programy zdarma


2013-01-07  (00:46)  |  Technológie
Tohle samozřejmě není konečný ani nejlepší výčet programů, které můžete získat zcela zdarma. Pokud si je oblíbíte a přesvědčí vás, pak zkuste rovnou nějaký linuxový operační systém, kde jsou mnohé z těchto aplikací doma. Může to být třeba přenosný Slax nebo tradiční Ubuntu či Linux Mint.


Ďalšie prekvapenie na Google Earth...


2012-12-28  (14:02)  |  Technológie
Žeby opäť niečo zabudli urobiť, alebo čo sa opäť našlo, čo tam nemalo byť...?


Ruští vědci: Nesmrtelnost pro bohaté elity možná bude do roku 2045


2012-12-13  (09:44)  |  Technológie
Vládnoucí rodiny a bohaté elity dlouho sní o nesmrtelnosti, aby zachovaly svou schopnost vládnout navěky. Hlavy dynastií napříč historií nabízeli ocenění a dary těm, kteří mají schopnost zajistit nesmrtelnost. Jeden prominentní ruský vědec nyní tvrdí, že toho bude možné dosáhnout pro bohaté elity zhruba kolem roku 2045 díky hluboce studovanému a publikovanému konceptu výzkumníku, jako je například Steve Quayle a Stan Deyo.


Ďaľšie z technológií...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Etikoterapia

Etikoterapia vychádza z vplyvu negatívnych pocitov na dušu. Poznáme 7 najdôležitejších pocitov, ktoré nám poškodzujú zdravie - závisť, nenávisť, krivda, zloba, ľútosť, strach alebo trápenie sa za iných. Ak niektorý z týchto pocitov ľudia „pustia do svojho vnútra“, tak za všetky následky nesú sami zodpovednosť. Už Sokrates povedal, že telo je iba obalom duše . Ak ochorie duša, ochorie aj telo.


Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Filmová rozprávka "Obušku z pytle ven!" a jej reverzne-rasistický podtext

Krátka úvaha o škodlivosti niektorých rozprávok


Prednáška - pán Ruda Špaček

JIM HUMBLE o MMS

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr

Masívna flotila UFO nad Zemou

EURO nie je slovenská mena a nikdy nebude

Archív

Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Když jsme na gymplu měli při různých angličtinářských a esejistických příležitostech jmenovat lidi, se kterými bychom chtěli jít na večeři, které obdivujeme, kteří nás inspirují atp., ustálila se mi trojice Lance Armstrong, Václav Klaus a Jaromír Jágr. Z gymnázia už jsem nějaký ten pátek pryč a jsem rád, že jsem od těchto inspirujících osobností s výrokem o mladické hlouposti nemusel znechuceně odstoupit. Všechny tři se mi také (z různé vzdálenosti) poštěstilo vidět naživo.


Svoboda ve světě podle americké organizace Freedom ...

Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Masmédiá ako mocný nástroj na ovládanie ľudí

Ľ. Huďo - Februárové udalosti vo svete


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage


Generated in 0.3489 s