24. September 2019
    
Superslovák Robert Fico - Dolezite.sk

Superslovák Robert Fico


  2013-04-12  (10:01)  |  Z domova
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Superslovák Robert Fico

 


Cieľom tohto textu je triezvo zhodnotiť situáciu v slovenskej spoločnosti pred nevyhnutným kolapsom spoločenského systému

  Kapitola 1 

 

Istota je guľomet

 

Predvolebné sľuby strany Smer sa nakoniec začínajú plniť. Dokonca rýchlejšie než mnohí očakávali. Pred minuloročnými mimoriadnymi parlamentnými voľbami Smer svojim voličom oznámil trochu zvláštnu vec – Slováci si vraj zaslúžili „istoty“ – nie jednoduchý preklad slova „istota“ do ruského jazyka nasleduje  v ďalšom odstavci.
Ako, kedy a čím si ich si ich zaslúžili, prečo si Slováci zaslúžili „istoty“ viac než povedzme Nemci, alebo Česi, nebolo treba vysvetľovať. Dôverčivým voličom Smeru úplne postačilo pekné, magické slovo, ktoré sa do ruštiny ťažko prekladá. V kontexte politickej kampane majú k nemu najbližšie: „záruka,  presvedčenie, spoľahlivosť", či dokonca bojovníkmi s totalitou zosmiešňovaný výraz  „istota v zajtrajší deň“, ktorým operovala komunistická propaganda.
Všetky tieto ruské slová sú však svojím nábojom  neporovnateľné so slovenským výrazom istota je guľomet. Takýto silný výraz v ruštine jednoducho neexistuje, je oňho ochudobnená – ako je na „istoty“ ochudobnený celý ruský svet, hoci guľometov je v ňom oveľa viac.

Rusi geneticky nemajú sklony veriť nijakým zárukám - k tejto nedôvere ich  vedú  bohaté historické skúsenosti.

Aké záruky? Dnes je to najbohatší človek, „šedá eminencia Kremľa“, a zajtra ho nájdu  mŕtveho kdesi vo vile v Anglicku „následkom zaškrtenia, ale bez známok cudzieho zásahu“. Namiesto „istôt“ zostáva jediná otázka: kto dokáže takto elegantne a nenápadne škrtiť?...


Na Slovensku existuje človek, ktorý si „istoty“ nielenže zaslúžil, ale ich aj dostane ako prvý spomedzi všetkých Slovákov a v množstve, ktoré okrem neho nie sú nikomu dostupné. Tento človek sa volá Robert Fico a jeho „istota“ bude v tej najvyššej miere zodpovedať predvolebnému sľubu Smeru – pretože si to naozaj zaslúžil.


Fico sa o rok veľmi pravdepodobne stane novým slovenským prezidentom -  a predstaviť si spoľahlivejšie záruky istôt zajtrajšieho dňa sa v súčasnosti na Slovensku nedá. Prezidentský palác to nie je nejaký guľomet, ale celá lietadlová loď.


Spory o tom, či Fico bude kandidovať, na Slovensku pomaly utíchajú. Jeho prítomnosť v americkej televízii Markíza v charitatívnej relácii, kde pomáha nešťastnej rodine a vzápätí  objavenie sa na obálke Nového času, nie je len očividným začiatkom prezidentskej kampane, ale aj vysvetlenie toho, prečo sa novým riaditeľom štátnej rozhlasovej a televíznej spoločnosti RTVS stal bývalý riaditeľ Markízy. Stal sa ním preto, lebo Fico potrebuje istoty svojho zvolenia a starostlivo sa nimi zásobuje.


Na tom nie je nič zlého – keď už raz boli istoty sľúbené, nech ich teda dostane aspoň jeden Slovák. Prečo by ich nedostal najpopulárnejší politik Robert Fico? Potom ich možno dostane  aj druhý, tretí.  A takto potichu dostane celý národ to, čo si zaslúžil...


Prejdime teraz od lyrických úvah k  analýze.
Po vyše dvadsiatich troch rokoch vývoja demokracie na Slovensku, tu zostal iba jeden politik, ktorý má reálny vplyv na udalosti – Robert Fico. Ostatní odpadli, odfiltrovali sa, alebo nedorástli.
To znamená, že celá slovenská politika sa zoskupila  okolo jedinej postavy, v dôsledku čoho sa politika zmenila na jednoduchú, zrozumiteľnú, takmer primitívnu.


Fico generuje impulzy, prijíma rozhodnutia, tvorí. Samozrejme iba v rámci toho, čo mu dovolia v Bruseli a Washingtone, nuž ale malé národy vždy musia strpieť  vonkajšie rámce. Tak to bolo v Československu pred vojnou, aj po nej. Je zaužívané sa myslieť si, že v sovietskom období  boli tieto rámce príliš kruté.  Dejiny však onedlho umožnia Slovákom, a nielen im, porovnať, aké príjemné, mäkké a  liberálne sa v skutočnosti ukázali rámce Bruselu. Možnosť porovnania sa naskytne v nie príliš príjemnej situácii – rámce sa  navonok zdajú mäkké, ale z nejakých dôvodov národu zobrali celý majetok, reálne hrozí, že zoberú aj posledný kúsok chleba a vyženú z domu. Krutá sovietska „ríša zla“ sa takto nesprávala – o tom, mimochodom, denne píšu a hovoria naši čitatelia a ťažko je sa s nimi hádať.


Politická tvorba Roberta Fica  sa momentálne nachádza na prelome jeho bohatej a dlhej, vzhľadom na jeho vek, politickej  kariéry.
Fico po prvý raz v svojom politickom živote hrá vabank, teda riskuje vo veľkom. Robí to však premyslene, obozretne a cena jeho hry je veľkolepá – práve tie „istoty“, ktoré sľuboval.


Hoci úprimne povedané, zdá sa mi, že riskovať kvôli istotám Slováci  nie sú veľmi naklonení. Riziko je medzi Slovákmi nepopulárne – také sú dejiny tohto dobrosrdečného národa-fatalistu, taká je jeho mentalita.


Najbližšia budúcnosť slovenskej politiky sa tak bude točiť okolo prezidentských volieb v marci 2014, ktoré neskôr plynule prerastú do júnových volieb do Európskeho parlamentu. Už teraz je to hlavná téma, hlavná intriga, hlavná možnosť niečo meniť, niečo vyhrať alebo niečo prehrať.


Aké sú šance Roberta Fica stať sa slovenským prezidentom? Ak by sa voľby konali zajtra, potom by tieto šance boli  prakticky stopercentné.
Čo bude o rok, nikto nevie, ale riskovať Fico musí už dnes.


Môže Fico  prehrať prezidentské voľby?
Prirodzene, že môže. Unavené knieža Schwarzenberg by na túto tému vedelo povedať veľa zaujímavého. Kým Zemanova skúsenosť  Ficovi môže sotva pomôcť – ako sa hovorí, iný kraj, iný mrav.


Do prezidentských volieb na Slovensku môžu zvonku zasiahnuť silnejší hráči ako je Robert Fico, či už na jeho strane, ako proti nemu. Takýchto epizód bolo v  histórii volieb v Európe v posledných rokoch viac než dosť. Presnejšie by bolo dokonca povedať, zasahujú prakticky vždy, počínajúc Srbskom alebo Ukrajinou, až po Česko a Francúzsko, ale nie vždy efektívne.
Napríklad americká podpora Schwarzenberga v Česku sa ukázala ako neefektívna, kým ruská podpora Nikoliča v Srbsku, slabá, prakticky symbolická, naopak, pomohla.


Na druhej strane, silní nemusia zasiahnuť. Slovensko nie je Francúzsko, kde najsilnejšieho kandidáta Straussa-Kahna museli na niekoľko týždňov posadiť do amerického väzenia, aby znemožnili jeho kandidatúru. Slovensko rozhoduje o máločom, Fico môže smelo jazdiť do Ameriky bez rizika, že v hotelovej izbe nájde chyžnú, ktorú by akoby znásilnil.


Slovenskú politickú verejnosť už niekoľko rokov trápi otázka, ktorú považuje za kľúčovú, a to, či sa prezidentských zúčastní volieb druhá v ratingu popularity slovenská politička Iveta Radičová. Mohol by som ľahko a podložene zodpovedať túto otázku, ale nepovažujem ju za hlavnú. A potom je dobre, ak  sa v akomkoľvek rozprávaní, aj takom suchom analytickom zachová isté tajomstvo.


Takže vychádzajme z toho, že šance Roberta Fica aj o rok budú vysoké a vyhrá prezidentské voľby. Preskúmajme podrobnejšie „biznis plán“ ďalších krokov tohto unikátne populárneho politika. Tento plán veľmi pravdepodobne vyzerá takto.


Po tom, ako sa stane prezidentom, bude sa snažiť využiť silu Smeru v parlamente a zmeniť ústavu, posilniť postavenie prezidenta, dodať mu nové kompetencie. Slovenská  opozícia je biedna, nepresvedčivá, diferencovaná a istá jej časť navyše aj veľmi hladná, hoci mnohí voliči opozície by nemali nič proti tomu, aby si trochu takto pohladovali. Zmena ústavy je celkom reálna  možnosť -  niekto nájde presvedčivé, samozrejme čisto ideové argumenty, ako sa našli u Richarda Sulíka v okamihu zosadenia naivnej Ivety Radičovej a časť opozície podporí korekcie v ústave.


Potom zostane posledná „istota“ – lojálny k novému prezidentovi ústavný súd, je to otázka úplne jednoduchá.
Slovensko tak dostane kvalitatívne nového silného  prezidenta so serióznymi „istotami“ minimálne na päť až desať rokov, s reálnymi pákami moci, s možnosťou blokovať prostredníctvom ústavného súdu parlament. Nový slovenský Klaus, ktorý z paláca vedie vlastnú sólo hru.

Pravda, tento biznis plán má aj slabé miesta.
Časť voličov Smeru, pričom výrazná, nebude nadšená Ficovým odchodom na prezidentský post.
Okrem toho na čele Smeru sa objaví „následník“. Ak by to bolo dnes, potom by sa ním pravdepodobne stal Robert Kaliňák, a ten by sa postavil aj na čelo vlády.


Druhým kandidátom na post šéfa Smeru a premiéra je   Pavol Paška, aj keď  dnes jeho pozície vyzerajú slabšie. Pred nami je však celý rok.
Už sama existencia dvoch silných kandidátov na jedno miesto reálneho lídra slovenského štátu nesľubuje Smeru ako politickému projektu nič dobré. Bolo by lepšie, ak by ním bol jeden oficiálny všeobecne uznávaný následník.


Preto sa väčšina pozorovateľov zhoduje na tom, že Ficov odchod do prezidentského paláca znamená začiatok konca Smeru ako politického projektu, vzájomné rozbroje, politickú vojnu vnútri strany, ktorú budú viesť nie tak samotní politici, ako skôr tieňoví hráči, ktorí za nimi stoja.
V Česku takýchto hráčov nazývajú kmotrami, na Slovensku sa častejšie používa slovo sponzor. Vo vzťahu k Smeru sa stalo takmer oficiálne označenie eseročka – spoločnosť s ručením obmedzeným.

Táto "firma" stojaca za Smerom je podrobne opísaná  v mnohých článkoch, čo je istým spôsobom nespravodlivé. Kde sú články o iných eseročkách a tieňových hráčoch, ktorí stoja za SDKÚ alebo KDH?


Pre nikoho nie je žiadnym tajomstvom, že vojna tieňových hráčov v Smere je už dávno rozbehnutá a Ficov odchod ako najvyššej inštancie, hlavnej autority a arbitra v sporoch o osude štátnych peňazí povedie k zostreniu bojových akcií.
Je táto vojna nevyhnutná?
Niektorí optimisti sa domnievajú, že súperi sa môžu aj dohodnúť. Predsa je pre nich výhodné, aby žili v mieri, zhode, čestne a spravodlivo riadili vysychajúce finančné toky.


Úprimne povedané, dejiny slovenskej demokratickej politiky, aj v tých najblahobytnejších a najsýtejších časoch privatizácie, nepoznajú príklady takejto idyly, kým príkladov vzájomného požierania sa politikov vnútri jednej strany je viac než dosť.
Teda vojna v Smere je viac než pravdepodobná, a to je prvá z veľkých nepríjemností, na ktoré nový prezident Robert Fico narazí.

 


Sergej Chelemendík
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-04-12  (11:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Motto dňa

" S vlastnou hlavou najďalej zájdeš "


xxx . wefipipy88   |   ip:213.151.2   |   2013-04-12  (12:13)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Alan Dalles,
Kongres Spojených štátov, 1945

„Končí vojna, (bolo to po II. svetovej vojne), všetko sa dá do poriadku. Dáme všetko čo máme, všetko zlato, všetku materiálnu moc v prospech dobehnutia
a balamutenia ľudí. Ľudský mozog, vedomie ľudí je prístupné na zmeny. Zasejeme tam chaos, nenápadne zmeníme ich hodnoty na falošné a necháme ich týmto
falošným hodnotám veriť. Ako? Nájdeme svojich rovnako zmýšľajúcich spojencov, nielen v samotnom Rusku, ale aj v štátoch bývalého východného bloku. No
pozerám, spojencov je tu dosť.
Krok za krokom budeme rozohrávať grandióznu tragédiu zániku týchto národov do úplného a nezvratného umlčania ich sebavedomia. Z literatúry a umenia
napríklad odstránime ich sociálnu podstatu. Literatúra, divadlo, film, všetko bude všemožne podporovať a oslavovať najhanebnejšie ľudské pocity. Budeme
vyzdvihovať takzvaných umelcov, ktorí budú presadzovať a vtĺkať do hlavy občanom chuť sexu, násilia, sadizmu, zradcovstva a všelijaké iné nemorálnosti.
Vo vedení hospodárstva vytvoríme chaos a zmätok, budeme postupovať nenápadne, ale aktívne vytvárať despotizmus úradníkov a úplatkárov. Poctivosť a
slušnosť budú terčom posmechu. Pozrime sa na tú paralelu dnes. Hulvátstvo a narkománia, živočíšny strach druha pred druhom, homosexualita, úchylnosť,
nehanebnosť a zákernosť,
nacionalizmus a nepriateľstvo národov, predovšetkým nepriateľstvo, nenávisť k všetkému ruskému a k všetkému slovanskému.
Všetko toto budeme obratne, nenápadne pestovať a rozvíjať. Len niekoľko málo ľudí si bude domýšľať o čo ide, či snáď tomu aj rozumie, ale takýchto ľudí
postavíme do bezvýchodiskovej situácie, urobíme z nich terče posmechu, nájdeme spôsob ako ich ohovárať a vyhlásime ich za odpad spoločnosti. Vytrháme
duchovné korene spoločnosti, znevážime základy morálky národov. Takto budeme narúšať pokolenie za pokolením, zameriame sa na deti a na mládež. Budeme ich
rozvracať, učiť nerestiam a budú tak mravne upadať. Vytvoríme z nich cynikov, bezduchých ľudí a kozmopolitov. Takto to urobíme.“Emka . xyqimeqa3   |   ip:213.81.18   |   2013-04-12  (13:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Fico sa môže stať prezidentom, ak bude kandidovať aj Radičová, alebo podobná...


jan . pukikyri5   |   ip:78.99.81.   |   2013-04-12  (17:12)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Nuž, treba si otvorene priznať, že výhra Smeru vo voľbách bol výber menšieho zla, ale iný výber nebol! Aj keď ciele chazarsko-sionistickej-žido-kresťanskej kliky to nijak neovplyvnilo / len zmena postov pri korytách /, karavana na okupovanom Slovensku ide ďalej, zmenili sa len formy a nástroje presadenia cieľov! Tak to bude """možno""" aj v prezidentských voľbách - menšie zlo!

V súčasnej dobe sa z politických strán nedá vybrať """ istejšia """ budúcnosť! Nové strany - staré tváre!


JozefVarga . wajefuti49   |   ip:62.197.22   |   2013-04-13  (09:46)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
   Náš súčasný politik ľavice je naj falšnejši človek aj s Figeľom z KDH na scéne hujov globaslistov, ktorí ochotne s ďalšími hujmi cigáňom Dzurindom, Frešom, Knikom, Miklošom, Bugárom, Mečiarom, Slotom sa stali mafiánskymi zlodejmi okrádania a zotročovania Slovákov.
Raz budú pykať za tieto svinstva diktatúry, vnucovania nám čo nechceme, rozkradania štatu, zadlžovanie štátu doživotných väzením a konfiškácou ich majetku.

Až by bolo na mne, tak už dnes by som ich dal popraviť najbrutálnejším spôsobom. Hyeny si nič iné nezaslúžia za lezenie Bruselu, Bilderbergu a USA do rite-!!!hmmmmm . xyxybyre34   |   ip:91.219.13   |   2013-04-14  (01:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  divadlo ktore nas ma zabavit.. je to naplanovane viac do buducnosti ako vidime my, aj ked ja mam chut tyckovat uz dnes.. kazdy napisme svoje postrehy, ktora strana, aky politik co kde ukradol, dajme tak vediet o svojej informovanosti a rozhlade a zalazme naspet do ''fabrik'' kde budeme zbierat omrvinky a drat sa na prevadzkove naklady.. ten je zlyy! ta je zlaaa! presne tak.. predbiehajme sa v nasich duchaplnych postrehoch a nechajme to plavat.. ved v konecnom dosledku s tym sa neda nic robit.. taky je zivot vsak ze... je nepodstatne ako sa ten ehm v kravate vola.. bud bude hrat alebo nie.. a my hrame tiez.. staci si to vsimnut... papame ramu, perieme s palmexmanom a chodime do prace nasou oblubenou mhd alebo nejakou ''nizkonakladovou'' rachotinou na ktoru sme setrili 15 rokov.. preto ju pred cinzakom tak poctivo lestiime, kym niekto vo vedlajsom vchode otrci hnaty od hladu... rozpravame sa na forach lebo sused je ehm ehm, tu mame aspon zdravo priatelsky odstup a este ktomu slobodu slova... je to super a staci nam to.. plna huba reci nasyti skoro kazdeho slovaka...


jozko . numuloka40   |   ip:85.216.23   |   2013-04-14  (08:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chelemendík, Fico, Mečiar, Slota - čo to za k*k*ta...diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


jeden + tri =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Monika, Chill out!


 - Monika, Chill out!2013-05-30  (10:45)  |  Z domova
Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.

Zastavme SMER! (bankrot a peklo)


 - Zastavme SMER! (bankrot a peklo)2013-05-28  (08:49)  |  Z domova
Ťažko sa mi počúvajú slová premiéra, ako sa musia uskromniť všetci pracovníci v štátnej sfére, ak tu nechceme zhasnúť a všetci odtiaľto odísť. Zvlášť ak zakrátko po týchto vyjadreniach začne vyzdvihovať potrebu usporiadania olympiády a výstavby futbalových štadiónov či diaľnic.


Ja som vám to hovoril!


 - Ja som vám to hovoril!2013-05-27  (09:31)  |  Z domova
Nový premiér v Japonsku Shinzo Abe sa pustil do zlepšovania ekonomiky. Ekonómovia si sťažovali na defláciu a deficity obchodnej bilancie. Deflácia podľa nich spôsobovala to, že ľudia odkladali spotrebu a ekonomika nemohla rásť. Deficity v obchodnej bilancií boli vďaka tomu, že silný jen predražuje ceny japonských produktov a exportu sa preto nemôže dariť.


Jiří Krampol: Trilogie...


2013-05-25  (11:41)  |  Z domova
Nejen běžní obyvatelé, ale i umělci jsou už ze současné politické situace znechuceni. Také herci Jiřímu Krampolovi vadí nadměrné odměny úředníků a manažerů firem ovládaných státem. Ti podle Krampola často "vše zkurví a poserou ze všech stran". A ještě za to dostanou miliony. Herec a moderátor Jiří Krampol si ohledně hodnocení současné situace v politice, byznysu a jejich propojení servítky nebere. On, jako zasloužilý umělec, si prý za film vydělá stěží na špatné kolo. Zatímco leckterý 23letý manažer, který třeba ani nemá maturitu, bere milionové odměny.


Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!


2013-05-25  (11:01)  |  Z domova
Pred pár dňami som si na facebooku prečítala šokujúcu správu, ktorá opísala komunikáciu občana s policajtom.


Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!


2013-05-23  (09:05)  |  Z domova
Vlády v Európe už dávno odhalili príčinu krízy. Nie je za ňou ani rozkolísaný finančný systém (ktorému pomocou centrálnej banky a eurovalu naďalej posielame stovky miliárd), ani lacnými euroúvermi vytvorené realitné bubliny v Španielsku či Írsku, ani nezmyselné štátne výdavky.


BRUSEL POŽADUJE OD OBČANŮ POVINNÉ BANKOVNÍ KONTO


2013-05-21  (09:45)  |  Z domova
Nejnovější studie ukazují, že se 58 milionů občanů Evropské unie obejde bez bankovního účtu. Této informace se chopila Evropská komise a přichází s novou direktivou, která „má zajistit právo na běžný účet i bez ohledu na příjmy obyvatele kdekoli v EU.“


Reakcia rómskej komunity na zákaz výkupu kovov...


2013-05-18  (01:16)  |  Z domova
„V tomto sa jedná o jasnú diskrimináciu nás rómov“, vyjadril sa hovorca rómskej odbojovej skupimy „Otvorené kanalizačné šachty“, Sandokan Sajtó. „Čo my teraz urobíme s 1463-ma kanalizačnými poklopmi a 62-ma pamätnými tabuľami, ktoré sme dva roky akumulovali v rámci vytvárania rómskeho fondu dôchodkového zabezpečenia?“, opýtal sa nášho redaktora... „Viete koľko nás to stálo roboty, to všetko dotrepať na Luník IX., aby nás pri tom nechitili gádžovia?“, pokračoval v otázkach... „Nech nám gádžovia zaplatia aspoň za robotu!“ ukončil svoju výpoved k tomuto opatreniu...


JAK REAGOVAT NA ODPŮRCE KONSPIRAČNÍCH TEORIÍ


2013-05-17  (10:56)  |  Z domova
Mluvíš jak zastánce konspiračních teorií.“ ODPOVĚĎ: „Zastánce konspiračních teorií? Řekni mi popravdě, kde jsi tento termín slyšel... v televizi? (Smích). ... Pojďme si to objasnit. Myslíš si, že lidé, kteří jsou u moci, nejsou schopni páchat zločiny a lhát veřejnosti? Vážně jsi tak naivní?“ (Smích).


Slováci budú musieť odchod z krajiny nahlásiť, inak ich bude štát pokutovať...


2013-05-16  (16:49)  |  Z domova
Občan Slovenskej republiky, ktorý sa po novom roku rozhodne vycestovať do zahraničia na dlhšie ako 90 dní, bude mať povinnosť to nahlásiť príslušnej ohlasovni v mieste trvalého pobytu. Ak to neurobí, spácha priestupok, za ktorý mu hrozí pokuta. Vyplýva to z novely zákona o hlásení pobytu občanov, ktorú schválili poslanci NR SR.


Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


2013-05-12  (11:26)  |  Z domova
Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny (dokonce i na soukromých zahrádkách)


2013-05-09  (09:16)  |  Z domova
Evropská komise chce nařídit zemědělcům a zahrádkářům používání standardních osiv. Staré a vzácné odrůdy mají jen malou šanci na schválení, jejich pěstování bude trestné ze zákona – dokonce i na soukromých zahrádkách


Ján Počiatek drogový test odmieta - podali sme žalobu.


2013-05-06  (18:26)  |  Z domova
Dňa 3.5.2013 sme na Okresnom súde Bratislava I podali žalobu o splnenie povinnosti z verejného prísľubu o ochranu dobrej povesti právnickej osoby proti Ing. Jánovi Počiatkovi.Združenie GINN vyzvalo dna 14.3.2013 otvoreným listom Ministra Jána Počiatka, aby sa podrobil testu na prítomnosť návykových a psychotropných látok v tele. Test z vlasov poskytne informáciu o užívaní drog v najdlhšom časovom horizonte. List bol doručený Ministrovi, jeho hovorcovi, vláde, premiérovi, prezidentovi a ďalším zainteresovaným osobám a verejno-právnym médiam. Minister dal verejný prísľub, že nemá problém kedykoľvek absolvovať test na prítomnosť akejkoľvek drogy. Martin Daňo ho na taký test vyzval. Počiatek za to na neho podal trestné oznámenie. List, ktorý Počiatek dostal začala preverovať Národná kriminálna agentúra.


Rozlúčka s čitateľmi


2013-05-06  (11:39)  |  Z domova
Týmto by som sa rád rozlúčil s tými, ktorí si moje texty čítali. Na túto stránku som vkladal svoje články nezištne, zdarma. Dnešným článkom kapitalizmus vs. socializmus sa s vami lúčim.


Paraziti a zločinci pseudo demokracie...


2013-05-05  (12:52)  |  Z domova
Pozrite si video dokument o politickej a podnikateľskej mafii Václava Havla, Václava Klasa a Milana Kňažka, Vladimíra Mečiara a ďalších mafiánov pluralitných politických strán po sametovom podvode komunistickej strany v roku 1989. Keď mafia pluralitných komunistických strán Václava Havla a Václava Klausa vytvorila legislatívu v neprospech obyvateľstve Československa, tak sa začali postupne obyvatelia Československa zadlžovať. Nakoniec mafie pluralitných strán v Československu si rozdelili aj obe krajiny Česko a Slovensko, a napísali a schválili si Ústavy oboch krajín a tiež dôležitý volebný zákon bez súhlasu obyvateľstva v referende z dôvodu, aby boli nekontrolovateľní a nikým neodvolateľní , a tak aj týmto spôsobom sa pluralitným politickým mafiám a zločincom Československa sa podarilo ovládnuť justíciu, políciu (občania si nesmú priamo voliť a aj priamo odvolať pri nedôvere GP, ústavných sudcov, predsedu najvyššieho sudu, riaditeľa slovenskej polície, manažéra RTVS, a aj takto na spôsob komunistov ovládli verejnú správu krajiny a hlavne sa im podarilo presvedčiť ľud oboch krajín, že v našej krajine po roku 1989 sú voľby slobodné a demokratické, že aj mi občania žijeme v právnom a demokratickom štáte.


Zánik socializmu alebo čo by bolo keby.


2013-05-05  (10:38)  |  Z domova
Na internete mate niekoľko viac menej zabavných teórii o príčinach pádu socializmu. Na rozmýšľanie vám dávam ešte jednu. Mohol by som po vzore nezávislých médii hrdo vyhlásiť ,že moje informácie pochádzajú z dobre informovaných zdrojov blizkých KGB, ŠTB a vo photoshope vyrobiť nejakú zábavnú fotografiu ,ale nechce sa mi.


Prečo sa Marx pri kapitalizme mýlil


2013-05-02  (09:13)  |  Z domova
Prejav Dr. Madsena Pirieho (z Adam Smith Institute), v ktorom vyjadruje svoj nesúhlas s tvrdením: „Karl Marx mal pravdu. Kapitalizmus po roku 2008 sa rozpadáva pod nátlakom jeho vlastných protikladov.“


20 PŘÍZNAKŮ, ŽE V EVROPĚ ZAČÍNÁ DALŠÍ VELKÁ EKONOMICKÁ DEPRESE


2013-05-02  (09:12)  |  Z domova
Další Velká deprese už běží – jenom ještě nedosáhla do Spojených států. V Evropě se věci nadále zhoršují a zhoršují, ale většina lidí ve Spojených státech to ještě nepostřehla. Po celou dobu se mě lidé ptají, kde je ten „ekonomický kolaps“, co má nastat.


Pražané, hlídejte si dnes, zvláště večer a v noci své děti !!!


2013-04-30  (10:54)  |  Z domova
Ať si to přečtou hlavně Pražáci, protože se to týká jejich dětí dnes 30.4.2012 na dětské čarodějnické show na Ladronce v Praze : Dnes 30.4.2013 proběhne na Ladronce v Praze dětský den plný her a zábavy s čarodějnickou tématikou a Valpuržinou nocí. Akce se koná pod záštitou Nadace Terezy Maxové, která tam bude také přítomna. A nyní proč to vlastně píši :


Úvaha o Tisovi a Slovenskom štáte 1939-1945


2013-04-28  (13:42)  |  Z domova
Slovenský národ má právo na sebarealizáciu, na svoj vlastný vývoj a na samostatnosť. Má právo na svoj vlastný štát. Treba si jasne uvedomiť , že SLOVENSKÝ ŠTÁT BY VZNIKOL TAK ČI TAK aj bez Hitlera, aj bez tej hroznej doby. Skôr alebo neskôr. Tak ako vznikla Slovenská republika 1.1.1993 bez nejakých vojensko-mocenských tlakov. Ona vznikla slobodne. Slovenský štát by teda vznikol preto, lebo túžil po samostatnosti, po existencii! Bol životaschopný. To, že jeho vznik sprevádzali také udalosti aké boli – to je zhoda okolností. Aj to, že Tiso bol u Hitlera (no a čo keď bol, aj všetci mocní vtedajšej svetovej politickej špičky s ním boli rokovať a oni mu dokonca aj ustupovali) a dohadovali sa o budúcnosti. ZA ŽIADNYCH OKOLNOSTÍ NEŠLO O VOĽBU VÄČŠIEHO ALEBO MENŠIEHO ZLA ale slovenský národ išiel cestou samostatnosti – teda prirodzenou cestou! Bol to dar od Boha, že sme vznikli v tejto celosvetovo ťažkej dobe.


Politický proces diktatúry EU !!!


2013-04-26  (07:26)  |  Z domova
Podpálenie vlajky EU trestný čin-!!! Spoločne proti genocíde európskych národov, za slobodu a sociálnu spravodlivosť! Dobrý deň vážení priatelia. Oznamujem vám, že dňa 3.5.2013 o 9:00 hod. sa na Slovensku v budove Okresného súdu Bratislava, číslo dverí 19 uskutoční súdny proces vo veci pálenia vlajky EU. Nakoľko mám dôvodnú obavu, že spomenutý súdny proces bude nespravodlivý a zároveň ohrozuje slobodu a demokraciu, privítam pokiaľ sa tohto súdu osobne zúčastníte, aby ste ho monitorovali. Som človek, žijúci v jednom z najchudobnejších a najskorumpovanejších štátov EU (na Slovensku). Môj slovenský národ je dnes postupne likvidovaný v dôsledku vysokej nezamestnanosti (takmer 15 %), nízkych platov, vysokých cien, stratou potravinovej sebestačnosti (pod úrovňou 50 %) a nelogickou sociálnou politikou. Z tohto dôvodu predpokladám, že sociálnymi a ekonomickými reformami po roku 1989 bola na Slovensku naplnená skutková podstata zločinu genocídy. Podľa medzinárodného práva je genocída spáchaná, pokiaľ niekto úmyselne uvedenie ktorúkoľvek skupinu do takých životných podmienok, ktoré majú privodiť jej fyzické zničenie v celku alebo čiastočne. O genocíde slovenského národa svedčí najmä dlhodobý demografický vývoj SR po roku 1989 (výrazné starnutie populácie). V danej veci vás tiež žiadam, aby ste sa pokúsili preveriť, ako by u vás (vo vašom štáte) pri protestnom podpálení vlajky EU postupovali súdy, prípadne, či už k obdobnému protestnému konaniu u vás došlo. Rovnako Vás prosím, aby ste moju správu podľa možnosti šírili ďalej.


Keď mafia je zákon...


2013-04-24  (12:26)  |  Z domova
Počas svojho života až vo veku 61 rokov som dospel k poznaniu, že predstieraná demokracia v rôznych krajinách sveta aj v našej krajine je diktatúra mafií záujmových skupín vždy menšiny a nemá nič spoločné s demokraciou čiže ľudovou vládou volených zástupcov ľudu. Tuto mafiu tvoria v počiatku zmien v spoločnosti a to menenia izmov a ideológii, ideí ľudia, ktorí bez širokého konsenzu s občanmi, súhlasu väčšiny obyvateľstva napíšu a schvália významné normy a pravidla fungovania spoločnosti v následných dekádach desaťročí. Bolo a opakovalo sa to stále v stredoveku, monarchii, kapitalizme, komunizme a odpornom integračnom a globalizačnom procese, najväčšom nešťastí ľudstva našej planéty v 21 storočí. Pri týchto mafiánskych a zločinných diktatúrach politických strán, slepej justície, poslušnej polície a médií hlavného prúdu s službách komunistov alebo majetných ľudí krajín sveta dochádza k porušovaniu základných práv občanov aj napriek tomu, že bola prijatá Charta európskej únie v tomto storočí a Všeobecná deklarácia ľudských práv v OSN v roku 1949. Takže aj v 20 a 21 storočí je mafia zákon vychytralej zločinnej a diktátorský orientovanej menšiny občanov vo všetkých krajinách sveta s výnimkou Švajčiarska a v poslednom čase aj Islandu, keď obyvateľstvu v prvom rade v čase a priestore bolo odoprené vytvorenie si občianskych Ústav a volebných zákonov a tak mafia záujmových skupín menšiny, ktoré reprezentujú politické strany našla komplicov v slepej justícii, media hlavného prúdu a polici, keď občania si nemôžu voliť priamo policajného riaditeľa, predsedu najvyššieho sudu, generálneho prokurátora, ústavných sudcov a to aj s imperatívnym mandátom tj. - aj s pravom odvolať týchto ústavných činiteľov každej krajiny sveta pri strate dôvery u väčšiny obyvateľstva a tak podľa môjho presvedčenia nám mafie záujmových zločincov tvoria legislatívu, ktorú občania, väčšina občanov nemá pravo ani možnosť odmietnuť, takže tu mame aj v 21 storočí organizovaný zločin mafii bielych golierov-!!! Je to moje hlboké a jedine presvedčenie. Možná, že som jediný v našej krajine, ktorí sa opovážil osobne emailom povedať ustaným mafiám čo cíti a v akom svete žijeme aj v našej krajine. Prajem prijemný deň. S pozdravom Jozef Varga


„Reakcia“ na nervózne reakcie Lipšica počas „Témy dňa“ na TA3


2013-04-22  (17:37)  |  Z domova
V niektorých prípadoch Lipšic evidentne netrafil, t.j. nebola to Harabinova, ale Karabinova súdna rada, za druhej Dzurindovej vlády. Navyše to že to vtedy orgány nepreverovali, nedokazuje, že je to v poriadku.


Tajný svet zlata - Dokument 2013


2013-04-22  (13:17)  |  Z domova
V dokumente odznie zopár silných myšlienok. Napríklad: Zlato smeruje tam, kde je vytvárané bohatstvo. Zlato smeruje na východ. Čo to znamená pre Západ? Pokiaľ máte hodinku času, dokument stojí za pozretie.


Komunistům nejde o komunismus, ale o parazitování na práci jiných


2013-04-20  (14:25)  |  Z domova
Neustále narážím na nářky levicových spoluobčanů, jak je to strašné v tom kapitalismu. Jak ten podnikatel-kapitalista zotročuje své zaměstnance. Nemohu s tím souhlasit. Zaměstnanec dobrovolně uzavírá pracovní smlouvu se zaměstnavatel a dobrovolně přistupuje na jeho podmínky.


JSME POVINNI TRUCHLIT, JEN KDYŽ UMÍRAJÍ AMERIČANÉ?


2013-04-19  (09:28)  |  Z domova
Když zemřou tři lidé v USA, ČT diváky unavuje non-stop live přenosy, ale když umírají lidé jinde na světě, odbyde se to krátkou agenturní zprávou. Jsou snad životy občanů USA cennější než životy příslušníků jiných národů? Co v posledních týdnech předvádí Česká televize, hraničí s fanatismem.


TAKHLE SE CÍTÍTE, KDYŽ VÁM GLOBÁLNÍ ELITA ZKONFISKUJE ŽIVOTNÍ ÚSPORY


2013-04-18  (09:43)  |  Z domova
Co byste dělali, kdybyste se jednoho dne probudili a zjistili jste, že vám banksteři „legálně“ ukradli asi 80 procent vašich životních úspor? Většina lidí zjevně předpokládá, že většina střadatelů, kteří byli na Kypru obráni, jsou „ruští oligarchové“ nebo „movití evropští magnáti“, pravdou ale je, že ti jsou jen zlomečkem tohoto příběhu. Jak uvidíte níže, jsou to malé podničky a stárnoucí penzisté, kteří byli tou konfiskací bohatství, co se odehrála na Kypru, naprosto zdevastováni.


Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády


2013-04-16  (18:39)  |  Z domova
Akýsi horlivý sudca už podpísal príkaz na odpočúvanie telefónu redaktora Slobodného vysielača. Už len to dosvedčuje “nepohodlnosť” informácií na tomto vysielači, napríklad v archíve Informačná vojna.


Blíži sa k nám mor zvaný homosexualita


2013-04-16  (12:56)  |  Z domova
Európske národy postupne strácajú svoju tvár zdravých národov. Rovnako ako zanikli veľké civilizácie v minulosti, postupne umiera aj pôvodná Európa. Nie však v dôsledku krvilačnej vojny, ale dôsledkom vymývania mozgov, liberalizmu, či kapitalizmu,ktorý ničí naše európske národy fyzicky. Rozpredáva majetok cudzincom, z ľudí robí otrokov a vyciciava národy ako pijavica.


Prednáška - Bože ochraňuj Slovensko 2 - Iba na prednáškach Sergeja Chelemendika môžete získať tieto dôležité informácie o vašej budúcnosti


2013-04-15  (12:50)  |  Z domova
Slovenská mentalita a epocha turbulencií – vyhrotenie negatívnych procesov v spoločnosti, ako vytvoriť súkromnú stratégiu života a prežitia. Ako bude reagovať slovenská spoločnosť na blížiaci sa kolaps sociálneho systému - možné scenáre rozvoja - ako kolaps systému môže vyzerať....


Medzinárodný deň gádžov.


2013-04-13  (23:38)  |  Z domova
A tak niečo k transparentu nespokojných Rómov v Košiciach : Dosť hladu a biedy ! - Juj, priatelia drahí, zo samej duše mi hovoríte. Dosť veru hladu a biedy slušných pracujúcich ľudí- bielych, čiernych, žltých, zelených, makových aj takových. Dosť biedy pre tých, čo odvádzajú nehorázne dane socialistickým vodcom na to, aby prežili darebáci, ktorí sa vlastnými rukami nechcú, či nedokážu ani len umyť, nieto pracovať pravidelne aspoň s lopatou, ktorí sa vysmievajú gádžom, ako na nich dennodenne drú.


Infostat potvrdzuje, asociálni Rómovia sa najviac rozmnožujú!


2013-04-12  (11:40)  |  Z domova
S ohľadom na prehlbujúci rómsky problém, ako aj blížiaci sa kolaps sociálneho systému, požiadala pronárodná minovládna organizácia Ľudia v ohrození (ĽVO) dňa 14.2.2013 Úrad vlády SR o vypracovanie reálnej prognózy demografického vývoja Rómov na Slovensku. Čelní predstavitelia ĽVO sa v žiadosti zároveň pokúsili upozorniť kompetentné štátne orgány na nebezpečenstvo vzniku vojnového konfliktu. Ako príčina bola uvedené najmä vysoká pôrodnosť asociálov na východnom Slovensku, ktorá už dnes negatívne ovplyvňuje náš sociálny systém a ekonomiku štátu.


Ďaľšie z domova...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
RolandRooben . kinyvema49:   Aké sú vaše finančné potreby? Poskytujeme pôžičky od minimálne 7 000 USD do maximálne 900 000 000, 00 USD s pohodlným trvaním, ktoré sa pohybuje od 1 do 25 rokov pri veľmi zníženej úrokovej sadzbe 3%. Kontaktujte nás e mailom: ......

Čínsky múr - Ako bola financovaná najväčšia...
PnJamesMichael . denesuni33:   Dobrý deň, pán James Michael, legitímny a spoľahlivý poskytovateľ pôžičiek. Poskytujem pôžičky za jasných a zrozumiteľných podmienok a pri úrokovej sadzbe 3%. Od 3 000, 00 dolárov do 10 000 000, 00 USD, iba euro a libry. ......

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Evanjelium podľa Tomáša

Podla niektorých ide o najčistejšie evanjelium-keďže bolo nájdené iba nedávno.


Illuminati - čast 1 / 7

Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Španielske protesty pokračujú

Zmobilizovaní Španělé si ve většině velkých měst odhlasovali další prodloužení protestů. Ty tak vstoupily do třetího týdne a zvolna začínají inspirovat občany jiných zemí. Kvůli netradiční povaze a délce akcí ale přibývá i různých obtíží: politických i prostě každodenních.


Prednáška o peniazoch a peňažnej politike

Hnutie ZeitGeist Slovensko na návšteve - Agrokruh

Môže byť v pozadí kruhov v obili tato tajná technoló...

Čriepky

Najjasnejšia svätosť pravoverná.

Archív

Od deda Sorosa nie je nič zadarmo!

Od deda Sorosa nie je nič zadarmo!


Prednáška o peniazoch a peňažnej politike

Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Svoboda ve světě podle americké organizace Freedom ...

Poďme konfrontovať Zbigniewa:

Ako také ovce


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo


Generated in 0.2067 s