16. September 2019
    
Revolúcia "pobúrených" v Španielsku neustáva a naberá na organizovanosti - Dolezite.sk

Revolúcia "pobúrených" v Španielsku neustáva a naberá na organizovanosti


  2011-07-28  (19:01)  |  Zo sveta
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Revolúcia "pobúrených" v Španielsku neustáva a naberá na organizovanosti

By Jérôme E. Roos on July 27, 2011

Pôvodne publikované na ROARMAG.org, 23-25.7.2011

Slovenské hnutie Priama občianska demokracia - POD - nájdete tu.

 

Puerta del Sol, utorok 23 júla-25

"¡De Norte sur de Este Oeste, la Lucha sigue, lo que cueste cueste!" - Od severu k juhu, od východu k západu, boj pokračuje, bez ohľadu na cenu - tieto slová stále rezonujú v mojej hlave po troch dňoch opakovania znovu a znovu od desiatok tisíc nadšených  demonštrantov v Madride.

 

Minulý víkend došlo k najväčšej mobilizácii „Pobúrených" v Španielsku od 21. júna. To sa ukázalo byť rozhodujúce pre budúce stretnutie hnutia. Na rozdiel od príchodu marchas Populares indignadas v sobotu a hlavnej demonštrácii v nedeľu, 15-M hnutie konalo prvé sociálne fórum v pondelok, spája indignants z celého Španielska a Európy, aby diskutovali rad jednotných požiadavky a ďalších akcií.

 

Zaujímavé je, že udalosti odhalili viac než len to, že indignados sú "nažive", ako komentovali niektoré španielske noviny. Skutočnosťou je, že nie sú len živí - oni sú v skutočnosti viac organizovaní, ako kedykoľvek predtým. Nové myšlienky sa vytvorili rýchlo a množstvo veľkolepých akcií sa plánuje na jeseň tohto roku. A čo viac, vyzerá, že hnutie víťazí so svojim PR boji proti španielskej a európskej politickej a ekonomickej elite.

Picture

Charakter dobrej vôle indignados a konštruktívny prístup k anti-systémovým protestom získal ich medzinárodnú publicitu a sympatie drvivej väčšiny Španielov. Niet divu, že tento relatívny úspech na úrovni "srdce a mysli" sa zdá, že bude mať na vystrašené španielske úrady pravdepodobné následky, že hnutie bude mať v krajine legitimitu tradičného politického zriadenia.

 

Ako  kombinovaná posádka EuropeanRevolution.net , TakeTheSquare.net and ROARMAG.org  sme boli v Madride po celý víkend - hovorili sme s demonštrantami a organizátormi v Retiro, písali sme poznámky, robili videá a fotografie počas pochodu zo stanice Atocha, skandovali slogany pri parlamente, a rozprávali sa celé noci na Sol. To, čo nasleduje je naša správa o neuveriteľne inšpiratívnych udalostiach posledných troch dní a očakávaný vývoj hnutia v strednodobom výhľade.

Sobota 23. Júla: Pochody prichádzajú do Madridu

Sobota 23.júla: marchas (pochody) dorazia do Madridu

 

Šli viac ako mesiac, po šiestich rôznych cestách z celého Španielska, veľa z nich prešlo 400 km a viac. Niektorí z pomerne blízkych miest, ako Segovia, ale iní chodili až z ďalekej Barcelony, ​​Valencie, alebo Cádiz. Radikálnemu historikovi to muselo vyzerať ako moderná reinkarnácia revolučných zástupov, ktoré pochodovali z Barcelony do Madridu v roku 1936, na vrchole španielskej občianskej vojny.

 

Ako náš súdruh Oscar nám pripomenul, na jeho vynikajúcom blogu, dnes už legendárny Columna Durruti sa snažil oslobodiť pueblos na ceste do hlavného mesta. Podobne marchas Populares indignadas sa snažili šíriť povedomie o 15-M hnutí a získať podporu na vidieku. Okrem toho, pochody slúžil ako spôsob, ako zahrnúť a dať hlas ľuďom, ktorí by inak boli vylúčení v dôsledku svojej zemepisnej polohy.

 

Našťastie už nie je občianska vojna, a preto dnes už nie je žiadna potreba ozbrojených zástupov - umožňuje, aby marchas odohrávali v hravom a radostnom ovzduší. Keď sme prišli do Parque Norte privítať chodcov severnej cesty a pripojiť sa k zasadnutiu Medzinárodnej komisie, so zástupcami z Francúzska, Talianska, Nemecka a Ruska, našli sme malý mierový festival na cestách. Všade okolo bola hudba, tanec, rozhovory, debaty a maľovanie transparentov.

 

Bolo ich tam prinajmenšom tisíc. Ich stany boli zriadené okolo malého bazénu, kde sa niekoľko psov šťastne bláznilo vo vode. Mnoho vyčerpaných chodcov bolo odpočinku v tieni, zatiaľ čo ostatní si užívali obed - opäť, dar solidarity od miestnych obyvateľov. Veľké zhromaždenie diskutovalo, aké správy a návrhy by mali byť odovzdané do národných zhromaždení naplánovaných cez víkend, zatiaľ čo naše menšie medzinárodné stretnutie preberalo spôsoby pomoci španielskej revolúcie stať sa globálnou.

Global revolution

Okolo 19,00 sme konečne opustili park a pochodovali smerom k Puerta del Sol. Posledných búrlivých 8 kilometrov bolo plné rozhorčených sloganov, ktoré sa dnes už po celom Španielsku udomácnili ako "¡el pueblo UNIDO, JAMAS sera vencido!", "¡Que no, que no, que nos representan nie!", A "¡-anti-anti-capitalista!".  Napriek pochodu blokujúcemu hlavnú tepnu a zastávkam v mnohých križovatkách, mnohí vodiči trúbili na podporu.

 

O 21,30 sme dorazili na Sol - duchovné srdce 15-M hnutia a vlastné „Tahrir námestie" Európy. Počas príchodu sme boli uvítaní veľkým transparentom s nápisom "Vitajte dôstojnosť". Môj anonymný brazílsky kamarát a ja sme bežali pred pochodom a rýchlo vybiehali na vysoké budovy, aby sme spravili obrázky a videá prichádzajúcich pochodov. V priebehu minút, desiatky tisíc zaplavili námestie zo všetkých šiestich rôznych prístupových trás.

Tisíce prichádzajúcich

Pozorujúc  tento zážitok, predstavujúc si radosť, hrdosť a šťastie stoviek demonštrantov, ktorí išli celú cestu z ich domovských miest, počujúc ohlušujúci potlesk z davu zhromaždených na námestí, bol som úprimne zaskočený na sekundu. Práve v tom okamihu som si uvedomil, že čokoľvek sa stane s týmto hnutím v budúcnosti, už sa mu podarilo otriasť samotnými základmi španielskej politickej kultúry a histórie, rovnako hlboko ako máj '68 vo Francúzsku.

 

Rozsahu toho všetkého sa zdá byť tak bezprecedentný a taktiky okupácie tak inovatívne, že je ťažké predpovedať, aké bude mať hnutie dlhodobé vplyvy. Ale potom, čo som bol svedkom spontánnej sebaorganizácie desiatok tisíc ľudí, bez akéhokoľvek centrálneho vedenia, politická reprezentácia, alebo revolučného vedenia, som dnes presvedčený, že jedna vec je istá: iný svet je možný.

Iný svet je možný

Táto skutočnosť bola len potvrdená, keď aktivisti vyšplhali na lešenie historickej budovy na hranici námestia, vyrezali časť reklamy, ktorá bola zavesená pred ním, a rozvinul obrovský transparent hovorí: "Otro mundo es posible", na ohlušujúci rev davu, ktorý bol zostavený dole a pozeral sa na ten výjav. A v skutočnosti, iné slovo nie je len možné - to sa rodí priamo pred našimi očami.

 

V sobotu večer,  sa konalo hlavné ľudové zhromaždenie na námestí, prvýkrát spájajúce  indignados z celého Španielska. Jeden z vrcholov Assemblea bol muž hovoriaci davu, že mnoho z jeho kolegov podporovalo hnutie, ale báli sa hovoriť o tom na verejnosti. Následne ľudí zaujímalo, kto boli jeho kolegovia, načo muž uviedol, že on bol v skutočnosti policajt z Madridu. A popráve prijal búrlivé ovácie od davu.

 

Nedeľa 24.júla: veľký pochod zo stanice Atocha do Sol

 

Sobotná noc pokračovala až do neskorých hodín. Zostali sme na námestí najmenej do 6 ráno, rozprávali sa, vtipkovali a tešili sa z príjemnej atmosféry znovu postaveného Acampada del Sol. Už v piatok večer sa zhromaždilo množstvo ľudí, ktorí na námestí prestavali protestný tábor. Pôsobivým zážitkom úplnej profesionality hnutia boli obrovská kuchyňa, TV / rádio štúdio a internet / komunikačné centrum zriadené prakticky cez noc.

 

Ako som robil foto prehliadku tábora skoro nedeľu ráno, bol som náhle zasiahnutý poznaním: v Madride si ľudia opäť privlastnili verejný priestor a zmenilo ho na skutočný politicky slobodný štát, prakticky autonómnu komúnu v srdci existujúceho kapitalistického štátu. Už nikdy nebudú kritické myšlienky len na okraji spoločnosti, v squatoch a eko-dedinách. Sol je živým dôkazom, že alternatívne politika sa môže dariť priamo uprostred tohto prehnitého systému a že zdravý nový svet, sa môže sa zrodiť práve v starom a chorom.

Nový svet

Aby som bol úprimný, necítil som sa tak úžasne po prebudení niekedy v popoludňajších hodinách. Celkom ako po opici a vyčerpaný z trvalého nedostatku spánku, ktorý sme mali už od Atén, môj brazílsky kamarát a ja sme sa otočili na našej ceste do Atocha v nedeľu sa pripojiť k masívnej rally, ktorá bola plánovaná na ten deň. Ale keď som sa tam dostal, všetky tie drobné fyzické nepohodlia zmizli z mojej mysle, ako by nikdy ani neexistovali.

 

V okamihu, keď sme vystúpili z metra sme videli skutočnú armádu ľudí, ktorí sa zhromaždili v prednej časti nádhernej stanice. El País mal konzervatívny odhad 35,000 +, aj keď skutočné číslo bude pravdepodobne oveľa vyššie. Dokonca aj keď vyliezol na vyvýšenine niekam, stále nebolo vidieť na koniec pochodu. Boli tam proste ľudia všade a robili rámus aký som nikdy nepočul ani na futbalovom štadióne.

 

Rovnako ako v Aténach, bol som okamžite zasiahnutý rôznorodosťou prítomných. Zatiaľ čo mnoho bezradných novinárov aj naďalej odkazovalo na 15-M ako "mládežnícke hnutie", nič nemôže byť ďalej od pravdy: Videl som veľa španielov stredného veku a dôchodcov. Pretože nikto neniesol žiadne znaky alebo vlajky (okrem republikánskej vlajky), hnutie neumožňuje samé seba jednoducho zaradiť ako štandardné ľavicové, drží sa tak otvorené pre širokú škálu účastníkov.

Všetci ľudia, nielen mladí pankáči

Na pochode, ktorý opustil Atocha v 19.00 a prišiel k Sol okolo 21.00, sme prešli okolo niekoľko kľúčových budov, vrátane Ministerstva financií, Španielska banka a silno strážené budovy Kongresu. Zakaždým malá skupina demonštrantov si vyzliekla oblečenie a tancovala pred políciou žoviálny prejav nenásilného odporu. Je to práve tento hravý a pokojný postoj, ktorý získal hnutiu tak veľa náklonnosti.

 

Jediná naozaj neslušná akcia prišila od skupiny squatterov Barcelona, ​​ktorá po tom ako sa odtrhla z časti pochodu z usporiadanej trasy a trasovala si vlastnú cestu k Sol, namočili si ruky v červenej farbe a postriekali niekoľko bánk pozdĺž cesty, aby symbolizovali krv na rukách finančného sektora v tejto kríze. Toto vyhlásenie bolo obzvlášť akútne vo svetle rannej správy, že Katalánsko zavrie v tomto roku 40 zdravotníckych zariadení ako vražedné úsporné opatrenie.

 

Takže logicky, bez ohľadu na "post-dogmatický" charakter hnutia, že je proti kapitalistickému systému, je zjavné: "Nie ¡es una crisis, es el sistema", bol jedným z kľúčových tém protestu v nedeľu. V snahe zjednotiť rôzne sociálne a ideologické skupiny, je ľahké zabudnúť na spoločné problémy, ktoré nás spájajú. Jedna vec indignados mali úplne jasnú od začiatku je, že ich odpor nie je len na ekonomickú krízu, ktorá sužuje Španielsko, ale na globálny kapitalistický systém, ktorý túto krízu spôsobil v prvom rade.

Globálny kapitalizmus ako príčina

Ako pochod dorazili na Sol, malá skupina Možno 1000 demonštrantov, skandovala "¡ESO ESO ESO, Vamos al Congreso!", a vrátila sa k budove parlamentu. Tam sa usadili pred líniou poriadkovej polície a skandovali na hodiny, "¡a TI,a TI,a TI También te roban!" (aj vás okrádajú), "¡no nos mires, únete ! "(nepozerajte len na nás, pridajte sa k nám), a" ¡si no nos dejan pasar, vamos acapampar! "(ak nás nenecháte prejsť, budeme tu kempovať).

 

Na sekundu, situácia bola napätá ako polícia náhle vystúpila vpred potom, čo jeden chlapík sa snažil vyliezť na plot oddeľujúci dva tábory. V odozve, demonštranti vyrazili jednotne dopredu, držiac sa za ruky a spievali "¡estas syna nuestras Armas!" - To sú naše zbrane. Nakoniec, väčšina sa vrátila do Sol, ale malá skupina zostala a vytvorila mini-tábor pred parlamentom, skandujúc: "¡ESO ESO ESO, Acampada del Congreso"

 

Pondelok Júl 25.: prvé 15-M sociálne fórum

 

Kým pondelok bol pokojnejší ako predchádzajúce dva, bolo to svojím spôsobom omnoho dôležitejšie a konštruktívne, pretože sa odohralo prvé sociálne fórum organizované hnutím 15-M. V krásnom parku Retiro, stovky indignados sa zišli na niekoľkých diskusných skupín pre ekonomiku, spoločnosť, kultúru, medzinárodné vzťahy, budúce činnosti a ďalšie témy.

 

V prekvapivom ťahu, nositeľ Nobelovej ceny ekonóm Joseph Stiglitz dokonca prišiel prejaviť naživo svoju solidaritu s hnutím a nádejov, že indignados môže prispieť ku konštruktívnym novým nápadom pre ekonomiku, ktoré pomôžu zvrhnúť dominantný neoliberálny svetový poriadok a jeho sfalšované myšlienky. Tiež vyjadril nádej, že ekonomická veda by mohla byť spojená so sociálnou spravodlivosťou, a poprial demonštrantov veľa šťastia v ich neľahkom boji.

Besedy s odborníkmi

Prišiel som neskoro, pretože som strávil väčšinu dopoludnia a skoré popoludnie v snahe nahrať fotky protestov zo soboty a nedele. Ale keď som prišiel, videl som niečo zvláštne. V malom kútiku v parku, v tieni stromov v okolí Krištáľového paláca boli stovky ľudí, ktorí sa chúlili spolu v rôznych skupinkách - malé aj veľké - debatovali o budúcnosti hnutia a samozrejme, o budúcnosti nášho sveta.

 

Ako som šiel okolo rôznych skupín odchytiť niečo z ich diskusií, uvedomil som si znova, že sme v počiatku vlády fascinujúcej transformácie smerom k demokracii 2.0, v ktorej rozhodovanie je tvorené davom „crowd-sourced" horizontálne vo verejnej doméne a kde ľudia dospievajú k spoločným riešeniam spoločných problémov a to prostredníctvom decentralizovaného sieťového typu procesu. Každá pracovná skupina sa podobá úľu. Každá z týchto úľov, a naopak, je zakotvená vo väčšom celku - v ľudovom zhromaždení.

 

Toto ľudové zhromaždenie, sa zas stáva súčasťou niečoho ešte väčšieho. Predstavy ľudí sú tu také, že táto revolúcia nepozná hraníc. Nejedná sa o Španielsko alebo dokonca európsky fenomén - 15-M model spontánnej sebaorganizácie zdola môže byť vložený do globálnej konfederácie kolektívov a obcí aplikujúc vlastné podobné modely. Prax dáva najavo, že stav „po štáte" už nie je len sen v tejto fáze - ale už sa deje: cez Internet.

Internet a revolúcia

15-M sociálne fórum v Retiro, je svojím spôsobom skoro ako fyzické stelesnenie "ducha" Internetu. Prepojením ľudí, decentralizáciou moci a demokratizáciou šírenia informácií, obe 15-M aj web výrazne posilňujú jednotlivcov tým, že ich spája do univerzálnej a odolnej siete. V oboch systémoch, bude jedinec menej dôležitý a v tomto procese, paradoxne, získa z tohto procesu silnejšie postavenie.

 

Tento priamy, participatívny model "skutočnej demokracie" je jasne radikálnym odklonom od princípu zastupiteľskej demokracie, ktorá dominuje našej liberálnej spoločnosti za posledné tri alebo štyri storočia. Pre indignados, je to úplným základom ich politickej filozofie. Transformácia na skutočnú demokraciu, bude východiskovým bodom pre nový systém bez moci finančného kapitálu a deštruktívnej sily politickej korupcie.

 

Aj keď sa tieto myšlienky ukážu ako utopické a nefunkčné v praxi, je to presne tento typ otvoreného dialógu, ktorý by sme mali mať v tejto fáze. V tomto okamihu hlbokej krízy, musíme si pohovoriť medzi sebou, ako úplne rovnocenné ľudské bytosti. Naše kolektívne myslenie by nemalo byť obmedzené na povrchné diskusie privilegovanej triedy politických predstaviteľov a hospodárskych subjektov. Namiesto toho potrebujeme dialóg medzi skutočnými ľuďmi.

Spoločnosť pre skutočných ľudí

To, čo potrebujeme, inými slovami, a čo je pre 15-M hnutia dôležité dosiahnuť, je obnovenie verejnej sféry - ktorej zánik, bol tak slávne oplakávaný nemeckým filozofom Jürgen Habermas. V tejto verejnej sfére, môže niekto povedať, a každý, kto má moc ovplyvniť prípadné prijímanie rozhodnutí v rámci zostavy. Tu v Retiro, sa učíme, že naša kolektívna myseľ je nekonečne väčšia, než malicherné mysle jednotlivcov. Svojim spôsobom je to smrť moderného Ega.

 

Je potrebné povedať, samozrejme, že existuje jeden hlavný nevýhodou tejto formy organizácie: môže byť nudne pomalá. Ako môj brazílsky priateľ povedal, je to asi dobre, že som prišiel neskoro, pretože na začiatku dňa sa väčšinou jednalo o opakujúce sa diskusie, ktoré akoby neviedli nikam. Je však zaujímavé, že ako sa deň chýlil ku koncu, konkrétne návrhy sa vynorili z rôznych pracovných skupín a teraz existuje celkom jasná predstava o tom, kde bude hnutie smerovať v nasledujúcich mesiacoch.

 

Boj pokračuje

 

Počas nasledujúcich dvoch mesiacov bude indignados vstupovať do intenzívneho dialógu medzi nimi a podobnými hnutiami v Európe v snahe prísť s jediným dokumentom, ktorý vyjadruje požiadavky Európskej indignés. Kľúčové body zahrnujú skrotenie nekontrolovaného finančného sektora, nájsť trvalé riešenie problému zadlženosti, boj proti politickej korupcii a daňovým únikom, umožniť viac investícií do vzdelania a zdravia a spraviť vážny krok smerom k participatívnej demokracii.

 

Aby nadobudli silu tieto požiadavky, ktoré musia byť ešte konkretizované a vyjadrené slovami v priebehu nasledujúcich mesiacov, 15-M plánuje Európsky a globálny deň akcie 15. októbra. Včera už skupinka indignados opustila Puerta del Sol a začala epický pochod smerom k Bruselu. Pripoja sa k nim tisíce v Paríži a nakoniec sa k nim pridajú indignés Európy v Bruseli na týždenné sociálne fórum a hlavnú demonštráciu na 15.10.

15.10. - Svetový protest

Do tej doby bude koordinácia v rámci Španielska pokračovať radom nových inovatívnych miestnych podujatí, ako Toma La Montana, pokus obsadiť horu, ktorá je zničená obrovskou uhoľnou baňou. Ďalšia vec, ako indignados bude pokračovať, je pokúsiť sa zabrániť exekúcii domov krízou postihnutých rodín mierovou občianskou neposlušnosťou, často tým, že zaberú dom s desiatkami aktivistov spojených do živej reťaze ako steny a ploty.

 

A konečne, jedným z hlavných testov pre pohyb je, či je možné prísť s koherentným politickým a ekonomickým manifestom, ktorý opisuje, ako presne má v úmysle zaoberať sa súčasnou kapitalistickou krízou, rozhodným a udržateľným spôsobom. Ale prv  než to posúdime, najprv si spomeňme na obrovské úspechy, ktoré dali tomuto baby-hnutiu jeho meno za iba dva a pol mesiaca času.

 

Nasadenie nesmierneho  množstva policajných jednotiek pred parlamentom demonštrovalo, že španielske orgány sa stále viac obávajú indignados. Nie preto, že by vyplienili parlament a zvrhli vládu násilím - násilie od začiatku hnutia prakticky nejstvuje - ale skôr preto, že protestujúcim sa darí rozbiť niečo oveľa drahšie než výkladné skrine alebo policajné autá: oni rozbíjajú oslabujúci verejný súhlas, ktorý udržuje krehkú legitimitu vládnucej elity Španielska.

Ľudia sveta povstaňte!

Od tej doby, čo policajné násilie v Barcelone zlyhalo a naopak zvýšilo počet priaznivcov s hnutím, španielske úrady boli veľmi opatrné provokovať indignados. Zo strachu z porušenia španielskeho krehkého sociálneho zmieru a delegitimizujúc vládu v očiach ľudí, sú sily štátu držané na uzde, ponechávajúc indignados slobodne viesť ich neúnavný a pokojný boj za skutočnú demokraciu.

 

V procese, 15-M postupne podkopáva pozíciu vládnucej triedy cez eróziu ľudového súhlasu. Práve v tom je hlavná sila hnutia. Kultúrne a politické hegemóniu vládnucej elity v Španielsku nebola pod takým obrovským tlakom zo strany občianskej spoločnosti od čias Franca. Nepodceňujte silu ľudí. Ešte sme len začali.

Preložilo občianske hnutie Priama občianska demokracia - POD

 


Občianske hnutie Priama občianska demokracia - POD
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Beko   |   ip:109.79.18   |   2011-07-29  (19:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  chcel by som vidieť kto zo Slovákov by išiel proti niečomu takému protestovať, iba ak pankáči, skíni, či buzeranti... možnože študenti ktorých by ale niekto musel zorganizovať, inak väčšina čo už nejaké životné skúsenosti má drží hubu a krok a ohýba svoje hrby, necháva si pľuť do ksychtu, kopať do riti a popri tom žerie sračky z Tesca a Lidlu...


Slavo   |   ip:212.55.24   |   2011-07-29  (22:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Držím palce všetkým s POD a ďakujem im, že niečo robia. Raz by s tohto úsilia mohlo vzniknúť aj politická strana s reálnou politickou mocou.


jozef   |   ip:87.197.12   |   2011-07-29  (23:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chcem vás požiadať o jedo:
Prečítajte si Protokoly sionských mudrcov. Je tam uvedený plán ako spraviť chaos a potom poriadok (ordo ab chao). Spomína sa aj revolúcia - povstanie gójov proti svojim vládam v celej Európe.
Nuž, že by im to začalo vychádzať?


Beko   |   ip:109.79.18   |   2011-07-30  (00:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  čo na to wikipedia ? http://sk.wikipedia.org/wiki/Protokoly_sionsk%C3%BDch_mudrcov a včúl buc múdry jak hovorili naši predkovia, kde je pravda? že by zas niekde uprostred?


jozef   |   ip:87.197.12   |   2011-07-30  (09:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Beko - v prvom rade si uvedom, že Wikipédia je tiež ich dielom. Existuje aj Metapédia...
Ale čo je podstatné: V 1935 sa konal súd vo Švajčiarsku, kde boli Protokoly označené za pamflet. Protistrana sa odvolala a pôvodný rozsudok bol zrušený! Ale toto sa od Wiki nedozvieš.
Vygoogli si znalecký posudok od Fleischhauera, ktorý bol použitý pri obhajobe.
Ale aj keby boli Protokoly dielom agenta cárskej tajnej služby, tak ako je možné, že ten agent vedel 100 rokov dopredu, ako to tu bude fungovať?
Wiki tvrdí, že Protokoly sú napísané podlľa Jolyho Dialógov - ale tá podobnosť je taká nápadná, že aj Spišiak svoju diplomovku lepšie sfalšoval. Z toho mi jasne vyplýva, že Protokoly neboli napísané v 1897, ani v 1905, ale ešte pred Jolyho dialógmi.
Opakujem, možností autorstva je viac, ale dielo je len jedno a je viac ako pozoruhodné!!!Southbay   |   ip:178.40.45   |   2011-07-30  (10:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Beko: preco sa odvolavas na slovensku wikipediu? :D Ved si len porovnaj obsah slovenskej a anglickej wiki na temu IMF(MMF) a zistis,ze v tej slovenskej verzii akosi chybaju dost dolezite udaje o negativnych dopadoch cinnosti tej organizacie

Inak ako,my studenti drzime hubu a krok tak ako vsetci nasi otcovia a dedovia a rovnako ako oni aj my cakame,kym sa nejaka ta revolucia k nam prevali zo zapadu(ako vzdy,vacsinou z Francuzska;) Vies,ludia zacnu nieco robit az ked im nieco citelne vadi,no mne sa zda,ze nas narod ma dost posunuty "prah bolesti"


jozef   |   ip:87.197.12   |   2011-07-30  (12:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Southbay
keby si ako nová politická strana zahlásil, že ideme vystúpiť z Eurozóny, tak by ti preferencie klesli na 0,04%, lebo sa všetci zľaknú, že nebudú mať peniaze ani na to nepiteľné europivo z produkcie Heineken. Médiá a Hollywood totálne vybrakovali ľuďom z mozgov schopnosť kriticky a tvorivo myslieť. A tí, ktorým sa to darí, lanária do lóží cez Rotary a podobné sračkokluby a robia si z nich užitočných idiotov.


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-07-30  (12:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jozef..

mas pravdu..ja som to cital..a viem ze to vsetko tak musi byt..

no na tejto stranku su platene prostitutky co za par korun popru aj nos medzi ocami..
alebo uplni debili ,,co si myslia ,ze demonstracie a politicke spolky(nove) idu premenit svet na raj!!
vsetko odmietaju..len oni a ich nazor.. nic viac..

protokoly,,biblia,,vsetko je podvod..
a takto to potom vypada..illuminatedBimbo   |   ip:95.103.11   |   2011-07-30  (20:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Treba zmeniť svoj život a správanie ,aby ste našli to vaše šťastie teda začať od seba....kto nepracuje na sebe a nebojuje za osobnú slobodu ten si ju nezasluhuje!

Demonštranti zmente najprv seba a tým zmeníte všetko! Nebojujte zbytočne za tých ktorý si to nezasluhujú!

Vaši blížny ktorý by aj mohli niečo zmeniť s vašim počínaním v "dave" nesúhlasia a vy bojujete aj za nich?!
Chodte vlastnou cestou poznania!
Nasgol   |   ip:89.102.26   |   2011-07-31  (12:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  WOOOOW, mají můj a NEJEN můj obdiv....Fandím jim!!! A hromada lidí z České republiky taky!! :o))


PavolPijak   |   ip:212.81.19   |   2011-07-31  (14:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prečítajte si knihu "Demokracia je principiálny omyl". Viem, že neveríte vlastným očiam, ako som aj ja neveril, keď som dostal túto knihu do rúk. Autor knihy Pavol Peter Kysucký tvrdí, že demokracia je degeneratívny systém a produkuje z dlhodobého hľadiska len zlo rovnako ako aj socializmus, ktorý všetci dobre poznáme. Autor obhajuje tržnú ekonomiku, ale tvrdí, že demokraciu (systém štátneho zriadenia) vymysleli a udržujú pri fungovaní vrstvy zlodejov a mafiánov, ktorí si vymysleli dobrý politický systém, za ktorým sa môžu skryť a za nič neručia. Však všetci vieme, že už Kaliňák, posledný minister vnútra tvrdil v televízii, že ich SMER je dobre fungujúca s.r.o. Je to jasné, SMER neručí za nič, je s ručením obmedzeným a je to dobre zarábajúca firma, zarábajúca peniaze z korupcie. Po každých voľbách nastúpia noví politici, podľa autora knihy noví zlodeji a nič sa nielenže nemení, ale zákonite sa musí zhoršovať. Hlavne v knihe sa tvrdí, že s demokratickým systémom sa nedá nič urobiť, pretože medzi absolútne bezcharakterných demagógov a zlodejov a mafiánov sa ľudia s charakterom nedostanú. Teda, čím je demokracia rozvinutejšia, tým menšia šanca na to, že tam budú aj charakterní politici. Nemôžu vydržať medzi zlodejmi. Súčasne som bol prekvapený, že rovnaké názory, že demokracia je zlodejský systém sú známe už viac ako 70 rokov od amerických teoretických ekonómov ao sú Ludwig von Mises, Murray N. Rothbard, ale aj nemecký ekonóm Hans Hermann Hoppe. V knihe na konci sa cituje nemecký ekonóm Hans Hermann Hope, ktorý tvrdí, že tým, že demokratickí politici nie sú za nič zodpovední, tak v skutočnosti ani nikdy neriešia žiadne problémy, o ktorých by aj vedeli, pretože z princípu fungovania demokratických vlád, kedy sú pri moci obmedzený čas, len možno jedno volebné obdobie, tak chcú nakradnúť čo najviac. A po nás potopa. Okamžite som si kúpil aj knihu od tohto nemeckého ekonóma a je to tam jasne popísané ešte ostrejšie. Tržná ekonomika s tým nemá nič spoločného. Naopak demokracia deformuje tržné prostredie a spôsobuje mu veľké škody. Ako hovorím, prečítajte si najskôr túto knihu a potom doporučujem kúpiť aj knihu od Hoppeho „Demokracie, anarchie a omyly ekonomie“, vyšla v nakladateľstve Liberární institut, Praha. Hoppeho kniha je v niektorých častiach dosť teoretická a kto nerozumie ekonomike, asi tým teoretickým dôkazom nebude rozumieť. P. P. Kysucký navrhuje aj riešenie, ktoré ekonomickí teoretici podľa mňa nenašli. Autor v knihe „Demokracia je principiálny omyl“ navrhuje nový štátny systém, ktorý sa má v budúcnosti presadiť proti súčasnému demokratickému. Súčasný systém štátneho zriadenia s tržnou ekonomikou v Číne mi to trochu pripomína. Mne sa to celkom pozdáva: Knihu je možné kúpiť v niektorých kníhkupectvách alebo priamo cez www.negativa.sk . Ale kniha nie je len o demokracii. Je to podstatne zaujímavejšie. Je tam toho veľa. Napíšte mi Váš názor na tieto knihy, ak si ich prečítate.sksen   |   ip:195.168.2   |   2011-08-01  (15:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Podľa mňa Trhové hospodárstvo (nie "tržná ekonomika", tržný znamená v slovenčine výsledok natrhnutia alebo pretrhnutia!) môže byť len doplnkom, ale nesmie rozhodovať o budúcnosti! Musí byť kombinácia štátnej organizácie riadenia hospodárstva založenej na vedeckých inštitúciách a súkromných malých a stredných podnikov!
A dôležité je vychovávať občanov ku statočnosti a dobromyseľnosti!


sksen   |   ip:195.168.2   |   2011-08-01  (15:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Re: illuminatedBimbo | ip:95.103.11 | 2011-07-30 (20:48):
"Treba zmeniť svoj život a správanie ,aby ste našli to vaše šťastie teda začať od seba....kto nepracuje na sebe a nebojuje za osobnú slobodu ten si ju nezasluhuje!"

To už akurát Ilumináti, ktorých konečným cieľom je svetovláda, nám pomôžu k osobnej slobode!!! Ešte tak k tomu, aby sme stále viac dreli na boháčov!sksen   |   ip:195.168.2   |   2011-08-01  (15:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Veď práve Ilumináti vytvorili súčasný systém v severnej Amerike a EU a vládnu tu, oni zodpovedajú za tú katastrofu, do ktorej sa rútime!
Obyčajní občania sú prinútení zachraňovať bankárov od krachu, ktorý úmyselne vytvárajú. Prikazujú nám požičať si od bánk, aby sme my na svoj vlastný účet zachraňovali krajiny krachujúce zámerným konaním bánk a tak sami krachli. Už väčšie kocúrkovo je skutočne ťažko vymyslieť!


qed   |   ip:188.95.60   |   2011-08-02  (15:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Celé je to samozrejme zle. Správny spôsob manažovania spoločnosti je kapitalizmus, pochopiteľne v zmysle RŠ. Je snáď jasné, že každý, kto si myslí niečo iné, je troll, s ktorým nemá zmysel debatovať. Verím, že aj hnutie rozhorčených je len mocenská kačica, ktorá padne ako každá iná. Dúfajme, že včas.


qed   |   ip:188.95.60   |   2011-08-02  (15:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Už len samotný fakt, že hnutie sa volá podľa emócie a nie podľa rácia, hovorí pre múdrych takmer za všetko. Miesto "rozumní", "sebaovládajúci sa", "silní" či "opravdiví" si toto hnutie svojim vlastným pomenovaním vytýčilo negatívnu vlastnosť a budúcnosť.


vierona   |   ip:178.40.10   |   2011-08-07  (07:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  akosa dostanem k sionskym mudrcom??


vierona   |   ip:178.40.10   |   2011-08-07  (14:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Všeobecná hospodárska kríza

Spomenuté nepriateľstvo sa ešte priostrí hospodárskou krízou, ktorá zastaví burzové obchody a prácu v priemysle, keď všetkými prostriedkami-pomocou zlata (ktoré je všetko v našich rukách),podzemnými cestami vyvoláme všeobecnú hospodársku krízu, vrhneme na ulice celé davy robotníctva vo všetkých štátoch Európy. Tieto davy s radosťou sa vrhnú prelievať krv tých, ktorým vo svojej nevzdelanosti a jednoduchosti od detstva závideli a ktorých majetky budú môcť potom drancovať.

Bezpečnosť našich ľudí

Našich ľudí sa nedotknú, lebo čas prevratu nám bude dobre známy, takže my sa o svoju bezpečnosť postaráme.


laugaN   |   ip:195.49.18   |   2011-08-08  (12:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to qed:

len sa lepsie prizri, kam nas to ludske racio dostalo...pockaj! Ty nevidis...to bude tym, ze v riti je uplne tma...


iz   |   ip:95.103.19   |   2011-08-09  (00:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ta sila ludi sa prejavi po zmrazeni ich bankovzch uctov.
Ak to vyriesia a preziju ako drviva vacsina, a obleti to svet, stane sa Orwelova 84 top paranoidnym dielom nakolko kamery na uliciach a pod. ludia naozaj chcu, lebo sa dokazu bat..diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


dva + dva =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013


2013-05-23  (09:03)  |  Zo sveta
Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.

Google-Berg: Globální elita se transformuje na technokratickou revoluci


2013-05-15  (09:53)  |  Zo sveta
Autoritářská, anti-demokratická mocenská síť se přeznačkuje jako trendy fórum ve filantropickém stylu. Tajnůstkářská Skupina Bilderberg v současnosti prodělává velkou transformaci, při níž během toho, jak elita urychluje svůj plán na konsolidaci technokratické agendy, spatříme, jak se ona i další vysoce profilované sítě slijí pod standartou Googlu.


USA se lekly úspěchů syrské armády


2013-04-27  (20:08)  |  Zo sveta
Hysterie rozpoutaná USA kolem syrských chemických zbraní souvisí s bojovým úspěchem vládní armády, prohlásil syrský ministr informací Omran Zuabí v rozhovoru s náměstkem předsedy Rady Federace RF Iljasem Umachanovem. Zuabí rovněž zdůraznil, že „syrská vláda nepoužila a nikdy nepoužije chemické zbraně.“


To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta deje každý deň


2013-04-22  (09:10)  |  Zo sveta
Ľudský život má rovnakú cenu v Afganistane, Iraku, Jemene, Pakistane, Sýrii, Lýbii, Srbsku, Kosove, Nórsku, aj v USA. Ak matka príde o svoje dieťa v akejkoľvek časti sveta, je jej bolesť rovnako veľká. Ak otec príde o syna, syn, či dcéra o rodiča, ak prídete o svojich priateľov, prídete o kus svojho srdca, nech ste narodení v Somálsku, Rwande, Mali, Egypte, alebo na Slovensku.


Norové mění investiční politiku


2013-04-20  (11:50)  |  Zo sveta
Norský fond spravující devizové rezervy země zásadním způsobem přehodnotil svoji měnovou investiční politiku. Z portfolia vyřadili cenné papíry zemí, které provozují monetární expanzi.


USA kontra svet v štatistických číslach


2013-04-19  (01:59)  |  Zo sveta
Dve sady medzinárodných rebríčkov boli vydané nedávno. S jednou z nich prišla UNICEF pod názvom "Životné podmienky detí v bohatých krajinách." Druhý vydalo Svetové ekonomické fórum ako "Správu o svetovej konkurencieschopnosti" (The Global Competitiveness Report 2012-2013)


NIGEL FARAGE SE ROZOHNIL: „JSTE OBYČEJNÍ ZLOČINCI“


2013-04-18  (09:38)  |  Zo sveta
„Už před lety paní Thatcherová rozpoznala pravdu za Evropským projektem,“ připomíná Nigel Farage z UKIP svým ‚kolegům‘ z Evropského parlamentu, „viděla, že to je o odebrání demokracie od národních států a o předání této moci nesmírně neodpovědným lidem.“


SVĚDEK: ÚŘADY PŘED BOSTONSKÝMI EXPLOZEMI OHLAŠOVALY CVIČENÍ


2013-04-17  (09:14)  |  Zo sveta
Svědek dvou explozí na bostonském maratonu uvedl, že před tím, než bomby explodovaly, bylo několikrát ohlašováno „cvičení“. Řekl, že „mu bylo divné“, že se na místě před neštěstím objevili psi cvičení na vyhledávání bomb. Trenér přespolních běhů z University of Mobile Ali Stevenson řekl Local 15 News, že „z tlampačů se opakovaně ozývalo hlášení, že se jedná o cvičení a že není třeba se ničeho obávat“.


Globalizácia nie je pre každého


2013-04-15  (09:57)  |  Zo sveta
Vedeli ste, že v rámci globalizácie stojí auto vyrobené v Nemecku dvakrát toľko na Slovensku, ako v USA alebo v Kanade? Vedeli ste, že štvorkolesová kosačka na trávu od firmy Husquarna, ktorá na Slovensku stojí 7000 €, stojí v Kanade $ 3100? Že výborný drevoobrabací stroj od nemeckej firmy Bosch stojí na Slovensku € 1650, a v Kanade $ 710?


Další internetová bublina praskla, hodnota Bitcoinu zase raketově padá


2013-04-13  (11:15)  |  Zo sveta
Lehce nabyl, lehce pozbyl. Tak by se dal charakterizovat Bitcoin. Od včerejšího pozdního odpoledne hodnota virtuální měna padá raketovým tempem. Za jeden tak Bitcoin ztratil skoro 3/4 své hodnoty.


Po homosexualite pedofília a skupinové „manželstvá“? Správy z Holandska to naznačujú


2013-04-12  (13:45)  |  Zo sveta
Dnes je už zrejmé, že tzv. homosexuálna agenda je len drobnou súčasťou frontálneho útoku na morálny kódex Európy. Smutné je, že zatiaľ čo tá, v kresťanstve zakotvená, a dnes likvidovaná morálka zabezpečila našej civilizácii prežitie, úspech a rozvoj, jej deštrukcia nám prinesie len smrť. Preto je povinnosťou každého človeka postaviť sa liberálnemu zlu, nech má akúkoľvek podobu.


Hlavné správy


2013-04-11  (09:16)  |  Zo sveta
Skutočná hrozba nepochádza z KĽDR, ale z USA. Prevencia je len “predohrou” ku globálnej vojne.


Sergej Chelemendik: Európa leží pri nohách Euróazijskeho zväzu – Programový text hnutia Dobrá sila - Časť 1.


2013-04-09  (14:18)  |  Zo sveta
Prognóza budúcnosti Európy sa ešte nedávno zdala byť hmlistá a záhadná. Dnes to tak nie je – po historickom rozkradnutí multikultúrnej pokladničky na Cypre žiadne hádanky v súvislosti s blízkou budúcnosťou EÚ už nezostali.


KÝM SKUTEČNĚ BYLA MARGARET THATCHER?


2013-04-09  (13:59)  |  Zo sveta
Záplava titulků v Británii hlásí, že po mrtvici zemřela Železná Lady a bývalý ministerská předsedkyně Margaret Thatcher. Odpočívej v pokoji. Tato první ženská ministerská předsedkyně rozvinutého světa transformovala sklerotickou britskou ekonomiku, kromě toho však i vytrhala zuby odborům a podnikla „ústup pouze k hranicím role státu“ politikou zbavení se velkých znárodněných průmyslů a rozprodejem radničních bytů jejich obyvatelům.


Terorismus


2013-04-08  (16:56)  |  Zo sveta
Brzy po pádu Sovětského svazu Spojené státy poznaly, že bez nepřítele nelze žít. Ztratily strašáka komunismu kterým udržovaly svoje obyčejné občany ve strachu, že když přijdou komunisté tak nastolí diktaturu proletariátu a seberou jim všechen majetek, že lidé ztratí svobodu, kterou ovšem nikdy neměli protože měli diktaturu kapitálu. Nepřítel je na světě. Válka proti terorismu je nádherná válka, je to nekonečná válka. Terorismus nelze porazit. Denně vyrůstají noví teroristé. To je ideální. Víc si vládci nemohou přát.


Celosvetová vizualizácia za účelom zmeny


2013-04-08  (11:02)  |  Zo sveta
Kdo věří, uvěří…. Přeposílám a dodávám: - někdy se nám zdá, že to nefunguje jen proto, že změna není hned podle našich představ. Nezapomínejme, že úspěch je vždycky skryt v trpělivosti a vytrvalosti a věci se zkraje mohou dít skrytě pod povrchem. Tak jako když v zimě skryty pod zemí miliony mikroorganizmů mění v půdě odpady na životodárnou sílu, kterou zjara převezmou rostliny pro svoji potřebu a tu ještě následně předávají dál...


Likvidace Kypru je dalším krokem k NWO


2013-04-04  (09:14)  |  Zo sveta
Bylo by naivním věřit, že likvidace daňového ráje na Kypru byl „strašlivý omyl“ evropské politiky, učiněný ve vznešeném boji se společnostmi z daňových rájů obecně, nebo s těmi, ve kterých ruští oligarchové perou své peníze. Analýza ukazuje, že je to součástí plánu na vytvoření nového světového řádu, nutnou pro nadcházející kolaps americké dluhové pyramidy. Je do tohoto procesu zapojeno i Rusko?


Bývalá reportérka CNN o falšovaní spravodajstva


2013-04-03  (09:22)  |  Zo sveta
Manipulácia, falošné spravodajstvo, selektovanie informácií – denný chlieb vysielania CNN. Amber Lyon, bývalá reportérka CNN, fotografka, filmárka a trojnásobná držiteľka ocenenia Emmy Award, ešte ako zamestnankyňa vyniesla na svetlo praktiky v CNN, kde dostala príkazom vysielať falošné spravodajstvo, vymazať informácie nepriaznivé pre Obamovú vládu, vhodne selektovať, čo imidžu vlády prospieva ako i špecificky manipulovať správy.


Zaplaceno ve vteřině: Spojené státy končí s pokladnami


2013-04-02  (17:24)  |  Zo sveta
Washington – V amerických obchodech začala tichá revoluce. Tradiční fronty a pípání pokladen totiž střídá moderní bezhotovostní technologie. Ústřední pokladny tak už možná brzo budou minulostí. Platit by měli zákazníci jedině kartou, a to kdekoliv v obchodě. Nový způsob platby začínají používat hlavně velké řetězce včetně inovativních Apple Stores. Tato obchodní strategie reaguje na dlouhodobé průzkumy, podle nichž odejde z obchodů kvůli dlouhému čekání ve frontě až 15 procent zákazníků.


ČO TO JE?


2013-03-30  (13:24)  |  Zo sveta
prosím kuknite si toto videiko poriadne ,a vyjadrite svoj názor naň.


Chytrý prach - děsivý scenář budoucí totalitní nábožensko-politické říše


2013-03-29  (15:24)  |  Zo sveta
Chytrý prach - děsivý scenář budoucí totalitní říše. O tom se Stalinovi s Hitlerem ani nesnilo. Vědci již vynalezli takzvaný "chytrý prach", to jest mikropočítače o velikosti zatím zrnka rýže (a budou ještě daleko menší). Ty je možno "rozprášit" kdekoli pomocí chemtrails. Zrnka prachu bezdrátově komunikují a jsou schopny předávat informace o čemkoli odkudkoli: z ulic, z budov. Mohou řídit dopravu, ale taky budou vědět vše o každém z nás.


Pravda o 11. 9.


2013-03-26  (17:28)  |  Zo sveta
Lož do času, pravda na veky! Presne ako v prípade 11. septembra 2001


Divadlo s názvem „Audit zlatých rezerv USA“


2013-03-25  (12:20)  |  Zo sveta
Téma zlatých rezerv USA dnes přetřásají všichni. Existencí nebo neexistencí tohoto žlutého kovu v trezorech a sklepeních amerických depozitářů se dnes zabývají jak v samotných Spojených státech, tak mimo jejich hranice. Již mnoho let americký kongresman Ron Paul usiluje o kompletní audit oficiálních zlatých rezerv USA, které jsou od r. 1934 evidovány v bilanci ministerstva financí, avšak je to extrémně spletitá záležitost.


RUŠTÍ VŮDCI VARUJÍ: „HNED VYBERTE VŠECHNY PENÍZE ZE ZÁPADNÍCH BANK!“


2013-03-25  (09:26)  |  Zo sveta
„Naléhavý oběžník“ ministerstva zahraničí rozeslaný dnes ambasádám po celém světě radí jak ruským občanům, tak společnostem, aby „okamžitě“ zrušili investice svých aktiv v západních bankovních a finančních institucích, jelikož roste strach Kremlu, že jak Evropská unie, tak Spojené státy připravují tu největší krádež soukromého bohatství v moderní historii.


Čínsky drak a ruský medveď skrátili americkému orlovi pazúry


2013-03-21  (10:18)  |  Zo sveta
Jednotky USA v Japonsku v danej chvíli pozostávajú z 35 000 príslušníkov USPACOM, dvoch atómových lietadlových lodí, piatich torpédoborcov a štyroch fregát. V prístavnom meste Jokosuka si americké jednotky vytvorili základňu. Na ostrove Okinava sa nachádza približne 17 000 vojakov morskej pechoty. Japonská flotila pozostáva z 3 nosičov vrtuľníkov, 8 raketových torpédoborcov, 20 fregát a 16 ponoriek.


Rekordní inflace v Argentině nutí lidi kupovat zlato


2013-03-21  (09:10)  |  Zo sveta
Aktuální míra inflace v Argentině dosahuje 26 procent. Množství peněz v ekonomice narostlo minulý rok o 38 %. Argentinská vláda, která tištěním peněz financuje svůj chod, odmítá, že by na vysoké inflaci měla podíl. Dokonce přistoupila k pokutování a věznění ekonomů, kteří nesouhlasili s oficiálními informacemi o nízké inflaci.


Tvary krystalů vody se mění podle toho, jak k ní lidé mluví


2013-03-19  (17:39)  |  Zo sveta
Dr. Masaru Emoto vedl dlouhodobý rozsáhlý výzkum vody. Ve své práci však nepoužívá klasické vědecké postupy, ale jeho cílem je dosáhnout netradičního a nového úhlu pohledu. Doktor Emoto svým vědeckým výzkumem prokázal, že voda je významným nosičem informací, udělal první fotografie krystalu zmrzlé vody a v současné době patří mezi nejznámější specialisty ve svém oboru.


Naštrbený imidž Matky Terezy


2013-03-15  (23:24)  |  Zo sveta
Skupina kanadských vedcov likviduje mýtus altruizmu, ktorý okolo seba vybudovala počas svojho života Matka Tereza. Vedci došli k záveru, že jej zbožný imidž je len obyčajným dobre premysleným konštruktom vybudovaným pomocou masovej mediálnej kampane a v rozpore s faktami.


Konec amerického snu - část 2


2013-03-11  (10:39)  |  Zo sveta
Našel jsem fantastický web, který rozbíjí představy některých lidí u nás o Spojených státech. Jmenuje se Endofamericandream.com (Konec amerického snu) a ukazuje nám Ameriku zbavenou všech příkras. Obávám se, že to zkazí žaludek mnoha lidí u nás, kteří v USA vidí svůj vzor. Autor webu Michael žádá, aby jeho informace byly co nejvíce šířeny a proto budu tento seriál článků postupně uvádět.


Tak Chaveza nakoniec tie ... dostali !!


2013-03-10  (13:38)  |  Zo sveta
Venezuelský viceprezident Nicolás Maduro dnes oznámil, že za rakovinou, ktorá sužuje prezidenta Huga Cháveza, bol "útok" jeho nepriateľov. Údajne ide o ďalšie spomedzi mnohých sprisahaní, ktoré proti nemu viedli počas 14 rokov na čele krajiny, informovala agentúra Reuters.


Lov na deti - zločiny juvenilnej justície !!!


2013-03-10  (13:33)  |  Zo sveta
Ďalšia forma ničenia tradičného poriadku, rodiny a likvidácie bielej rasy. Je to súčasťou agendy, ktorá zahrnuje podporu homosexuálov a inakosti, podporu imigrácie, feminizmu atď... Proste jedno veľké ferizejsko talmudistické prekrúcanie tradičných hodnôt a poriadku, ktoré má pôvod v právnom systéme, presnejšie v jeho devastácii. LEN PRE SILNÉ POVAHY !!!


10 NEJDŮLEŽITĚJŠÍCH ZPŮSOBŮ MANIPULACE VEŘEJNOSTÍ PODLE NOAMA CHOMSKEHO


2013-03-08  (08:54)  |  Zo sveta
Noam Chomsky, profesor lingvistiky, nebojácný kritik bohaté elity (sám židovského původu), která vládne Spojeným státům, sestavil seznam deseti nejběžnějších strategií využívaných médii k tomu, jak manipulovat s lidmi v USA. V minulosti naše sdělovací prostředky vytvořily nebo zničily sociální hnutí, ospravedlňovaly války, zmírňovaly finanční krize, a povzbuzovaly nebo ničily některé další ideologické proudy.


Ďaľšie zo sveta...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Kedysi bol takmer v každej dedine fungujúci kamenný mlyn. Avšak v 30. rokoch sa uskutočnilo najväčšie vymieranie kamenných mlynov v histórii ľudstva. Kamenný mlyn nahradil mlyn s oceľovými valcami. Aký je rozdiel medzi mlynom, ktorý melie s mlynskými kameňmi a moderným mlynom, ktorý melie s oceľovými valcami? Spolu s kamennými mlynmi vymrelo aj poznanie našich praotcov o technike šetrného mletia obilia, pri ktorom zostávajú všetky živiny zo zrnka zachované, hlavne obilný klíčok.


Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Smrteľné zovretie spotreby

Tvrdí sa, že žijeme v ére konzumizmu. Ľudia na celom svete sú rozdelení na tých, čo si užívajú konzum a na tých, čo po ňom ustavične túžia. Aby sa tento nenásytný materiálny apetít v bohatých krajinách uspokojil, do obchodov, výkladných skríň a na regále super- a hypermarketov bez prestania prúdi tok tovarov: nové modely automobilov, práčok, tlakových hrncov, hifi veží, hračiek, počítačov...


Rothschildovci sa priatelili s vplyvnými

Rockefellerovci schudobneli na filantropii

New World Order, Sionizmus a 60 miliónov mŕtvych

Osvietenie a emocionálna inteligencia

Hájek o 11 septembri - no toto? - Za 11. září stojí ...

Archív

Naše výhody vstupu do EÚ

Spomeňme len tie hlavné. Konečne si môžeme požičiavať za kresťanské úroky, dovolia nám to. Nemusíme drieť na poliach, všetko privezieme zo zahraničia a bude to ešte aj lacnejšie. Možno. Môžeme voľne cestovať. Iba na občiansky preukaz!


Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Poďme konfrontovať Zbigniewa:

Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Hlinové vystúpenie v parlamente

Sme na dobrej ceste, pán prezident Gašparovič


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage


Generated in 0.2353 s