16. September 2019
    
Prečo sa Marx pri kapitalizme mýlil - Dolezite.sk

Prečo sa Marx pri kapitalizme mýlil


  2013-05-02  (09:13)  |  Z domova
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Prečo sa Marx pri kapitalizme mýlil

Prejav Dr. Madsena Pirieho (z Adam Smith Institute), v ktorom vyjadruje svoj nesúhlas s tvrdením: „Karl Marx mal pravdu. Kapitalizmus po roku 2008 sa rozpadáva pod nátlakom jeho vlastných protikladov.“

Tak ako väčšina známych osobností, ktoré po sebe zanechali nejaké dedičstvo, či už prostredníctvom ich prác alebo činov, aj Karl Marx mal v niečom pravdu a v niečom sa mýlil. Zameriam sa na niektoré z jeho omylov.

Mýlil sa, keď predpovedal, že dejiny nás privedú k neodvratnému víťazstvu proletariátu a potom sa zastavia. Dejiny však nevykazujú znaky ani jedného. Marx sa tiež mýlil, keď predpokladal, že tento scenár sa naplní najprv v najviac rozvinutých ekonomikách ako najvyšší stupeň kapitalizmu. V skutočnosti takáto revolúcia prišla v menej rozvinutých ekonomikách, ako napríklad Rusku a Číne. Dôvodom, prečo sa to nestalo vo vyspelých ekonomikách môže byť fakt, že sa Marx mýlil ešte v niečom inom.

Predpovedal, že kapitalizmus pred svojim vyvrcholením stlačí mzdy na minimálnu úroveň potrebnú na prežitie. Ako sa ekonomiky postupne rozvíjali, oboje, mzdy aj životná úroveň rástli do takých výšok, o ktorých Marx nemohol ani snívať a zdá sa, že práve to znížilo tlak na túto revolučnú zmenu.

Marx sa však mýlil aj v niečom omnoho zásadnejšom. V samotnej zmene. Nemyslím len to, že sa mýlil v zmenách, ktoré nastanú. Čo je podstatné, mýlil sa v tom, ako sa to udeje. Zastával totiž hegeliánsky model zmeny.

K zmene podľa Hegela dochádza na základe triády. Určitý stav, situácia rozvíja aj svoj protiklad a následkom ich ostrého stretu vzniká nový stav, situácia. Téza, antitéza a syntéza. Základom je práve ostrý stret, a odtiaľ aj Marxov záväzok k revolúcii.

Marx bol však vrstovníkom Darwina. Prečítal jeho knihu „O pôvode druhov“ a obdivoval jeho prínos v oblasti pôvodu ľudstva. Avšak nezachytil význam Darwinovej teórie zmeny, ktorú tak ani nezakomponoval do svojho programu.

Darwin vylepšil mechanizmus postupnej zmeny, v ktorom sa malé zmeny po čase stávajú dominantnými. Je to evolučný, nie revolučný proces, a oproti Hegelovi je to podstatne precíznejší opis toho, ako k zmene v ľudskej spoločnosti zvyčajne dochádza. Hegel sa teda mýlil, Darwin nie. To znamená, že sa mýlil aj Marx – mýlil sa pri samotnej zmene a v tom, ako sa bude ďalej kapitalizmus vyvíjať.

Dôležité je, že kapitalizmus sa mení a vyvíja, k čomu dochádza cez rôzne jeho transformácie. Kapitalizmus, o ktorom Marx tvrdil, že sa zrúti pod náporom jeho vlastných protikladov, nie je dnešným kapitalizmom – tým, na ktorý tu reagujem.

V materiálnom svete sa organizmy vyvíjajú. Reagujú na krízy a menia sa. Podobne je to s našimi spoločenskými postupmi. Vyvíjajú sa a prispôsobujú novým okolnostiam.

Kapitalizmus musel čeliť mnohým krízam a zakaždým sa nejako vyvíjal a menil. Zakaždým sa objavila nová forma kapitalizmu, ktorá musela riešiť problémy svojho predchodcu. Práve v tom spočíva pokrok ľudstva. Svoje problémy riešime tak, že adaptujeme vlastné zvyky, postupy.

Kapitalizmus celkom určite v roku 2008 čelil kríze, ale je stále tu, neporazený. Vyvíja sa a odpovedá na potrebné zmeny a keď sa vzduch vyčistí od krízy, bude tu jeho nová  verzia, ktorá bude vytvárať viac blahobytu a rozširovať možnosti ľudstva.

Táto nová verzia kapitalizmu, ktorá vzniká, bude musieť dokázať udržať si na dosah ruky politikov, ktorí si budú chcieť upravovať jeho výstupy pre svoj politický prospech.  Nenásytní bankári môžu nebezpečne riskovať iba vtedy, keď im to politici umožnia tým, že otvoria kohútik dlhov a peňazí. Politici majú rozmach a bubliny radi, pretože im pomáhajú vyhrať voľby a dostať sa do funkcie. Musia sa preto zabezpečiť také postupy, ktoré im v tom zabránia. Tí, ktorí majú hlad po moci nie sú o nič menej nebezpeční ako tí, ktorí túžia po zisku, takže obidve skupiny musia byť obmedzené pravidlami.

Rád by som tiež poznamenal, že kapitalizmus prežije kvôli možnostiam, ktoré vytvára a pretože je to jediná možná cesta, pri ktorej vieme, že vytvára blahobyt a v praxi funguje.

Marx sa tiež mýlil v ďalšej dôležitej veci. Podporoval teóriu pracovnej hodnoty veriac, že hodnota veci vyplýva z množstva práce vloženej do jej výroby. Zle. Hodnota je založená na dopyte. Ak o vec nemá nikto záujem, nezáleží na tom, koľko práce sa vložilo do jej výroby, vec je bezcenná.

Každý z nás si cení veci rôzne, a to je dôvod, prečo existuje obchod. Obchodujeme, pretože každý z nás si viac cení to, čo vlastní druhá osoba, ako to, čo vo výmene ponúkame my. Obe strany v obchode získavajú - to je podstatou vytvárania blahobytu.

Vyrábame, aby sme obchodovali a vytvárali bohatstvo a investujeme, aby sme vyrábali. To je podstata kapitalizmu, ktorá funguje – určite lepšie ako čokoľvek, čo sa už v minulosti vyskúšalo. A tiež to funguje humánnejšie.

Áno, kapitalizmus sa v procese vývoja stáva zložitejším a náročnejším, no jeho princípy zostávajú. Kapitalizmus prežije svoju súčasnú krízu. Bude vylepšený a zmenený, ale nezanikne. Pretože nič, čo doposiaľ vzniklo, ho nemôže nahradiť, počínať si tak, ako si kapitalizmus počína alebo priniesť výhody a prospech, aké prináša.

Priniesol zdroje, ktoré väčšinu ľudstva zdvihli nad úroveň existenčného minima a hladu, ktoré umožnili premôcť choroby, financovať vzdelávanie a sociálne služby, sprístupniť ľuďom umelecké a kultúrne aktivity a obohatil ich životy o možnosti, o ktorých sa im predtým ani nesnívalo.

Preto toto tvrdenie, tak ako je ťažkopádne a smelé, je tiež zle pochopené, a preto nabádam každého, aby ho zamietol.
 

Článok bol publikovaný na www.adamsmith.org. http://www.iness.sk/stranka/8356-Preco-sa-Marx-pri-kapitalizme-mylil.html

Jana Kostovčáková


Jana Kostovčáková
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Bertold . fulixuju84   |   ip:95.102.22   |   2013-05-02  (09:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  V článku je zásadná chyba, ktorú autorka opomenula (neviem posúdiť,či zámerne, alebo nie) - zdroje dochádzajú a globálne sa stávajú vyčeranými!!!


Anarchy . mefecydi35   |   ip:188.123.9   |   2013-05-02  (10:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  V kapitalizme vsetko stoji a pada na ludskom charaktere. Jeho problem je v state a ludskej moralke. Stali sme sa postupne trhovou spolocnostou a myslime si, ze vsetko sa da kupit. V kapitalizme neexistuje nic, co by zabranilo korupcii, pretoze je v nom vsetko na predaj, kupovali sa aj poslanci,sudy a zakony. A to ho znicilo.

"Give me control of a nation's money and I care not who makes her laws." Mayer Amschel Rothshield

V sucasnom kapitalizme sa stratilo to zakladne co mu umoznovalo byt efektivny. To co mu umoznilo vybudovat prosperujuci zapadny svet - tvorba ceny a slobodny trh.

Cena a trh je v sucasnosti kompletne manipulovana a ovladana bankovym sektorom.

A tak sme sa postupne dostali do sucasneho SKORUMPOVANEHO kapitalizmu:
1. Stat nefunguje, je to len nastroj na ziskavanie monopolu a nespravodlivych vyhod za banksterske peniaze cez zakony.
2. Bankovy system vznikol cez statny monopol, ktory mu umoznil tvorby penazi a tym kompletne dominovat trhu.

Ako mozme zmenit tento system? Asi nam ostava len posledna moznost - postupne demokraticky zmenit system k lepsiemu. Teda asi jedina cesta je vzdelavat ludi a postupne pretransformovat system k lepsiemu.

Cielom by malo byt postupne odstranenie monopolu, ktory proste v kapitalizme nemoze fungovat - statu.

Odstranenim statu a zakona vznikne mocenske vakuum, ktore budu musiet ludia vyriesit sami a zacnu vznikat nove SPRAVODLIVEJSIE vzahy medzi ludmi. Budeme musiet znova vymysliet peniaze. Nebudu existovat korporacie, obmedzene rucenie, nebude existovat sudnictvo a vymahanie dlzob a vynucovanie obchodnych kontraktov si ludia budu musiet vyriesit medzi sebou sami. Bude to efektivnejsie a spravodlivejsie.

Ludia sa tohto strasne boja, ale dalo by sa to, keby prechod od statu k slobode bol prirodzeny a postupny. Zial dnes je trend presne opacny a bankari chcu cez stat riadit komplet vsetko vo svoj prospech.

Prva vec co je nutne spravit je zreformovat financny system a odobrat pravo tvorby penazi bankarom, ak sa toto nezmeni vsekto ine je zbytocne. Kupia si totiz kazdeho a ak si ho nekupia, tak ho zbombarduju vramci boja za slobodu.


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-05-02  (10:23)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Kapitalizmus už zlyhal a to čo teraz vidíme je jeho rozklad. Kríza bola bodom zlomu.
Otázka už stojí len že čo kapitalizmus nahradí. O to Marxovo tvrdenie o tých minimálnych mzdách tak to platí. Celkom jednoznačne smerujeme k minimálnym mzdám.

" Kapitalizmus celkom určite v roku 2008 čelil kríze, ale je stále tu, neporazený "

Nuž to je teda pekná hlúposť. Ak len pravda autorka nechápe pod "vylepšením" prebiehajúcu zmenu formy smerom ku korporátneho fašizmu.


Pandemonium . darujete36   |   ip:212.37.65   |   2013-05-02  (10:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak šme še odbavili a čo teraz? Kríza nekríza, život ide ďalej...

:-DDD


pitbul . hyfyduly57   |   ip:213.215.9   |   2013-05-02  (11:11)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  To že iba kapitalizmus vytvára blahobyt by som nepovedal , skôr je to jediný systém ktorý bol aspoň čiastočne spravodlivý .


ElDolars . vuhenydi61   |   ip:91.127.84   |   2013-05-02  (11:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pandebilium Bula von Elektra po smrti dáte vypchať ako svišťa(Lenina) a budete ho vystavovať alebo ho hodíte červom do jamy, toho vášho génia LenOna a na to mauzóleum sa Pandebilium už skladáte alebo nie a koľko ste už € vybrali??? :DDDDDDDDDDDDDD


pitbul . hyfyduly57   |   ip:213.215.9   |   2013-05-02  (11:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tá Marxová teória o tých kontra zmenách tiež nieje chybná . S tými mzdami je to vec vyťaženia trhu .


pitbul . hyfyduly57   |   ip:213.215.9   |   2013-05-02  (11:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Také pozitívum kapitalizmu je napríklad , že sa lepšie darí technickému pokroku , lebo všetci sa navzájom predbiehajú .


JUGA . xalojena   |   ip:212.1.1.6   |   2013-05-02  (12:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kapitalizmus celkom určite v roku 2008 čelil kríze, ale je stále tu, neporazený. Vyvíja sa a odpovedá na potrebné zmeny a keď sa vzduch vyčistí od krízy, bude tu jeho nová verzia, ktorá bude vytvárať viac blahobytu a rozširovať možnosti ľudstva.

...Absolutne nic nenasvedcuje, ze sa kriza konci, blahobyt narastie a ani moznosti ludstva sa nerozsiruju. Presli sme do fazy ked finacny kapital uplne ovladol vyrobno-technicky (co bolo vopred naplanovane), smer je jasny, sposobit chaos a nasledne to vyuzit na nastolenie sionistickej svetovlady...Nakolko moralka ludstva upadla, je to pravdepodobne proces neodvratny. Existuju sice urcite naznaky, ze sa ludstvo prebudza, je otazne ci sa najdu dostatocne silne osobnosti a ci schopnost ludstva bojovat za pravdu bude silnejsia ako tuzba po bezduchom materialnom uspokojeni...bulo . lyqojiru58   |   ip:95.103.11   |   2013-05-02  (12:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  neviem co chcela autorka povedat. kapitalizmus je stale rovnaky. tak ako pred 100 rokmi .tak aj dnes. je to zle nastaveny system .kde jeden neclovek hromadi peniaze . nepusti ich naspet do obehu.cim vznika chudoba a tyrania pracujucich.jedine riesenie je iny syste. a priama likvidacia necloveka.


Duan . symevuma90   |   ip:193.86.88   |   2013-05-02  (12:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Uf. Kapitalizmus sa mení prispôsobuje. HM. Už začiatkom 19 storočia mali dosť ľudia toho kapitalizmu (viď súkromné banky v USA ktoré si vydávali vlastné peniaze! (= čiže konkurencia) a úrok ždímali ľudí v 18storočí.) Sakra ľudia prečo asi boli tie veľké stávky. A zavádzanie stabilného pracovného času a podobná ochrana robotníkov. Aj keď je pravda, že aj túto ochranu pekne nahlodali, veď peniaze nesmrdia.

Po prečítaní človek ktorý nevidí celý obraz (mozaiku) aspoň posledných 1 000rokov, by tým slovám aj uveril.

Kapitalizmus potrebuje periferiu (lacné zdroje "v treťom svete" alebo kolónie) a nezamestnanosť v "bohatej časti sveta".

Všetky ochrany proti degenerácie (mravnosť) už kapitalisti prakticky odstránili (konkurencia podlieza ceny kvalitou a klamaním zákazníkov a plno iných vecí).

Anarchy . mefecydi35

Ak to znamená vrátenie sa k rodovému (komunity do 10 000ludí, prírodný spôsob života, sociálna nerovnosť, ....) spôsobu života tak súhlasím. Ale skôr to vidím na neofeudalizmus.


Duan . symevuma90   |   ip:193.86.88   |   2013-05-02  (12:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Oprava malo to byť 20.storočie a 19.storočie


ElDolars . vuhenydi61   |   ip:91.127.84   |   2013-05-02  (12:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kapitalizmus je taký aký je a lepší nebude, tak ako to je na Slovensku tak to bude stále, poprípade horšie(zdravotníctvo a dôchodky), príklad na pochopenie je napríklad, kapitalizmus v Belgickom kráľovstve a kapitalizmus v kráľovskej kolónii Belgické Kongo a tak isto je to teraz iní je tzv. kapitalizmus v západnej Európe(a severnej) a iní je kapitalizmus vo východnej Európe(a južnej) :DDDDDDDDDDD


Anarchy . mefecydi35   |   ip:188.123.9   |   2013-05-02  (13:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Duan, nebude to neofeudalizmus. Nazval by som to normalny sposob zivota, kde moralka nebude pokrutena. Solidarita bude prirodzena. Kde peniaze nebudu nastroj na okradanie. Kde nebudu vojny a zlo statizmu. Aj keby chcel niekto zacat vojnu, bude musiet ludi donutit aby za neho bojovali a bude si to platit zo svojho a to ho zastavi! Nezabudajte, ze vojna je velmi draha zalezitost a najvacsie plytvanie zdrojmi a vzdy ju vedu len staty, ktore vyberaju dane. Ak nebudu dane, nebudu ani vojny. Len na to treba silnych ludi, co nevymenia svoju slobodu za iluzorny pocit istoty statu. Na zemi je velmi vela zdrojov pre kazdeho a keby boli rozdelene efektivne, nemuseli by sme tolko pracovat. Verim tomu, ze v tom systeme by nikto, (kto si to sam nezvoli) nehladoval a kazdy by mal pracu. Neexistovala by nezamestnanost. Ved prace je vsade ako na kostole, nic tu nefunguje, len nie su na nic peniaze - lebo su zle rozdelene. Ultra bohaty co ovladaju stat, maju miliardy a zvysok ani na slanu vodu.


ANONYM . sipyrige36   |   ip:195.168.1   |   2013-05-02  (13:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zabavne ako chcu zachranit kapitalizmus.tak ze dokazu ze sa marx milil.Podla ich logiky staci do kazat ze sa kopernik milil a slnko zacne obiehat okolo zeme .
tu je nikolko milnych tvrdeni marxa a lenina:
nic nenici virobne prostriedky tak dokonale ako kapitalizmus...,staci sa pozriet po slobodnom slovensku
aj v tej najdemokratickejsie kapitalistickej republike necaka pracujucich nic ine ako namedzne otroctvo
a moje preco dnes nikto neoslavuje 1. maj ,lebo otroci a sluhovia nebudu oslavovat pracu.


illuminatedBimbo . wavapihi67   |   ip:95.103.19   |   2013-05-02  (13:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Marx bol len plagiator spisov Adama Weishaupta ktoré publikoval ako "komunistický manifest" bol to len pešiak naproti Lenin bol zasvätený už v 33 stupni ale nakoniec bol otrávený pretože zbabral celý plán.

http://dolezite.sk/Prapovod_komunizmu_232.html


Duan . symevuma90   |   ip:193.86.88   |   2013-05-02  (13:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Anarchy . mefecydi35

Bez nositeľov konceptuálnej moci (volchovia, vedúni, žreci) táto tvoja predstava jaksi nenastane. Ani bez pochopenia zloženia spoločnosti a jej sociálnej nerovnosti.

Čo je naozaj potrebné je odstrániť z vrcholných pozícií v štáte sluhov (viď pejskovanie Fica pred EU (alebo sa len pretvára?))

A potom dane sú dobrá vec na spoločnú obranu jednotlivých občín. Takzvaný desiatok (to len feudalisti a RKC prebrala)


ANONYM . sipyrige36   |   ip:195.168.1   |   2013-05-02  (13:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jasne ,ani nachvilu som o tom nepochiboval, a len mi skutocny znalci, zasveteny do 666 stupna svetla vieme ze skutocny prapovod komunizmu je v BOHU lebo on splodil PRVEHO KOMUNISTU JEZISA.
Robis mudro bimbone ze takto pomali sa pokusa otvorit oci nevidomim, ktorych poznanie pravdy bi zrazilo k zemi.A nabuduce nezabudni zdoraznit ,ze adam zostavil svole spisi na prikaz ciklamenoveho draka a umiselne ich schoval pod matrac prostituky v opiovom brlohu za ktorou chodil marx a tam ich marx nasiel spolu zo sifilisom, a lenin preto ze si neumil ruky po ich precitani sa tiez nakazil ako to odhalila do teraz utajovana his tora.


egelacee . jybofole55   |   ip:78.136.17   |   2013-05-02  (14:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Z 29.04.2013 z diskuze http://dolezite.sk/O_marazme_a_co_s_tym_139.html

Se někdo snažil vnutit, že: "ved si uz konecne povedzte pravdu za to vsetko moze kapitalizmus"
--Kontrovalo se například takto:

"Vy jste si popletl pojmy s mediálními dojmy - Je to KOMERCIONALIZMUS a né "kapitalismus" (ten byl ukončen v podstatě v době kdy ho Adam Smith popsal) nástupem imperiálních monopolů (a tedy politických peněz) někdy v 18. století! (Ač prvky všech "ismů" si v sobě Systém civilizace zbytkově ponechává. (Systém nerovná se režim nebo zřízení státní!)

Onen komercionalizmus spočívá ve "zčíselnění" a podřízení HODNOT finančnímu kritériu namísto podřízení peněz hodnotám skutečným - jichž jsme my hodnotitelé!

Někdo určité ASPEKTY zve zase trochu z jiného úhlu pohledu (pohledu PRÁVA):

"zaměňuje se tu kapitalismus s jeho úhlavním nepřítelem - korporativismem.

Korporativismus je systém, v němž rozhodující sektory investičního prostředí opanují kartely /VELCÍ SE BAVĚJ JEN S VELKÝMA/ a nedovolí do nich vstup konkurenčních investorů /TĚM "MALÝM"/. /Pusinka hezky "na patent"!/

Investiční příležitosti se v něm přidělují formou léna daného údělným pánem svému věrnému vazalovi. - Je to tedy forma neofeudalismu. Aby k tomu mohlo takto dojít, tak ty vůdčí monopolní skupiny - obvykle se krystalizující kolem jader kartelizace spočívající v silných bankách - ochočí i stát. Zrovna tak, jako přetvořily investiční prostředí kapitalistické soutěže o investiční příležitosti, tak přetváří i politickou scénu buď na karikaturu demokracie."

I u statních ismů došlo k záměrnému "ZMATENÍ babylonských pojmů" a nahrazení jejich falešnou KONOTACÍ i pomocí emočního "náboje" vysílaného z mediálních obrázků.

"tí, čo tu kradnú, sú špičkovo organizovaní, riadení, financovaní, podporovaní a majú ochranu. Vačšina ľudí, čo je proti takémuto okrádaniu nemá ani 1 % schopností toho, ako si to tí zlodeji zmanažovali, akú majú podporu v zahraničí a moc"

A toto zdaleka není záležitost posledních let,
KAŽDÁ GENERACE BYLA OHOLENA (OKRADENA O ZDROJE A VLASTNÍ SÍLU, KTEROU DO NĚČEHO MĚLA VLOŽENOU A CO BUDOVALA - vše se vždy rozprášilo pod nějakým "dojmem" revolucí, válek, reforem - tedy většinou obyčejnou změnou pravidel hry v průběhu oné hry - "zákonů"). Jediní, kteří nebyli tolik postihnuti jsou právě z oné mafie, která ty ostatní generaci po generaci obírá a má to jak obvyklé poslání.
Příklad:
"V letech 1945 až 1948 naše země zažila velkou vlnu etatizace neboli znárodnění. Pomineme-li dosazení státní správy do podniků Němců a Maďarů, byli zestátněny stovky velkých akciových společností, jejichž akcionářům nikdy nebyly vyplaceny náhrady, jak bylo slíbeno. Náhrady byly poskytnuty pouze cizozemským držitelů akcií a někdy po hodně dlouhé době. V podstatě stát okradl tisíce a možná desetitisíce akcionářů o jejich podíly ve firmách. Z ideologického hlediska stále považujeme tuto etapu za největší, státem posvěcený lup."
http://burdats.blog.idnes.cz/c/334464/Nejvetsi-okradeni-akcionaru-v- historii.html#t2

Nelze vybudovat silný rod, když Vám sem tam někoho poslali na smrt, sem tak ustřihli trochu majetku nebo povyháněli a rozprášili lidi ze svých kořenů, atd.!
"Počáteční"(aktuální) podmínky opravdu nemáme rovné..."

Tímto vykradením PODÍLU na společnostech totiž v podstatě ukončili v rámci Systému pravý obsah pojmu SOCIALIZMUS - ten spočívá v jediné věci (/a ne jiných oblastech života ani státní správy, atd.!) - jen a čistě v tom, že zaměstnanec je zároveň podílník (akcie či družstva, atd.). Z toho je ono "SPOLEČNÉ"! - Že člověk je zároveň (tedy společně!) v roli jak zaměstnance, tak majitele a často také i spotřebitele! Nejde o společné ve smyslu - "společné všeobecně"(co do počtu lidí nebo zásahů státu - to právě vůbec ne - to je překroucení a zničení významu!) Též od slova - společenstva či společenství, společnosti - VŠIMNĚTE SI MNOŽNÉHO ČÍSLA! Nikdy nebylo nic jako jedna jediná všeobecná "Společnost" - vždy šlo o částečně výlučné a především DOBROVOLNÉ a často i zájmvé seskupení!
STÁT V TOMTO SMYSLU NENÍ SPOLEČNOST, protože nesplňuje kritéria dobrovolnosti ani jiná! Stát je zajatecká kolonie. A "socio"logové by se měli zvát státologové, protože pojednávají a popisují problémy nedobrovolné "společnosti" a nikoliv skutečných SPOLEČNOSTÍÍÍ. Tedy týká se to otázky vlastnictví - jeho nabývání, kompetencí, užívání, atd. Ostatně jako všechny "ismy".

"Ani nečekám, že je každý louskání schopen, nebo se mu vůbec louskat chce.
STÁT "má" problém. A ten se týká nesvobody. Dnes by se dal vyjádřit pojmem „dluhová past“. Je to dáno charakterem prostředků a omezené vazby na zdroje. Vazba je narušena, proto potřebujeme peníze. Dnešní peníze však nejsou jen prostředkem směny, ale také závazkem.
>Jediné co pro nákup potravin musím podniknout je sehnat peníze, protože nic jiného mi v krámě nechtějí brát.
A tím na sebe berete závazek, v čemž se skrývá ona „další záludnost“. Záludnost proto, že v systému velmi pokročilé dělby práce nemůže být každý se svou pozicí spokojen. Skutečnost se má tak, že práce je pro tu skutečnou produktivní skupinu vyčerpávající robota a existenční nutnost, kterou díky systému akumulace a následnému přerozdělení v ekonomicko – byrokratickém procesu živí takzvanou sféru služeb (a to ještě za tím), kde může parazitovat cokoliv, co vytváří dojem nezbytnosti obvykle líbivou formou kombinovanou strašením. Takto diferencovaný systém bere lidem kontrolu nad tím, co dělají a systém se tak sune do stále hlubší krize díky své zakódované nerovnováze.
Je tu samozřejmě mnoho spokojených, ale stále více bude narůstat počet nespokojených. Ovšem ne každému dochází, že to je právě tou přerušenou vazbou na zdroje. A jedním ze základních je půda a schopnost na ní hospodařit."
Ze zajímavé diskuze z roku 2011: http://www.zvedavec.org/nazory_4551.htm#ptr250159

Státy = monopolizace (PATENT -"ZÁMEK") a přesně k potlačování drobného "plevele neustálým sekáním" či jinými překážkami, aby náhodou nemohl přerůst onu "mafii..je k tomuto účelu zneužit.
("Mafie" nesnese konkurenci a je fuk jací supermani lidi jsou, Systém je odspodu NEZMĚNITELNÝ! Ve chvíli kdy ona "změna" (díky pořád změnám změnám, reformám, transformacím a změnám zase jsme právě v té mizérii kde nás dostali) vždy dorazí na "spodek", tak přichází shora, ale tváří se jako "zdola" a je to vždy už předposlední krok před její implementací (někdo tu změnu zmanipulovanou shora holt musí odpracovat a tudíž ji "vzít za svou"- a od toho jste tu např. Vy v síti lapení a mediální prach vířící.)
Vždy skrz PRÁVNÍ ŘÁD dojde k patentizaci a "rozdělení trhu" mezi "velké" (Bavěj se spolu jen "velcí s velkýma").

Lze vypozorovat "jakousi nutnost změny" - je to ovšem narafičené, aby k tomu lidi jaksi nevyhnutelně "v duchu došli" aniž by jim většinu toho řekli napřímo...Je to docela vychytanej způsob jak zařídit, aby to vypadalo, že to napadlo "lid" sám...

Zajímavost: Většina jakýchkoliv "ismů" je dokonce původně koncipována tak, že z určité části fungování se vymezuje vůči působení států (státismu) jako určujícího faktoru (právně) a uvádí jakási "vlastní pravidla", ale jen v NĚKTERÉ oblasti (obvykle např. hospodářské) - netýká se ŠPEHOVÁNÍ A PODOBNÝCH VYSTŘELKŮ (převzatých z minulých dob) SOUČASNÉ ELEKTRONICKÉ TOTALITY.
Tedy STÁT S NĚJAKÝM ISMEM JE V PODSTATĚ PROTIMLUV! Buď je stát nebo je jiný izmus v nějaké rámcové oblasti (o civilizaci se nestrachujte, naprosto běžně má v sobě zaintegrované prvky všech ismů i neismů porůznu "vedle sebe" a přitom v jediném Systému lží!:D).
Např. KOMUNISMUS vycházející z komunit, nikoliv státu.
"Povýšený" na státní úroveň už to není komunismus!
Bolševici nesnášejí komunisty, protože jsou jejich vnitřním ohrožením - ideologickým konkurentem. Minulý režim (nikoliv Systém, ten je tentýž! - jen přepnul do jiného "režimu") byl bolševický, nikoli komunistický. Velmi se jim právě hodilo se nechat zvát komunisty a kdeco tak pojmenovávat, protože tím právě něco zase zdiskreditovali a přitom se schovali za štít názvů na kterých jim ve skutečnosti nezáleží!

Další perlou je strašení ANARCHIÍ potažmo anarchismem.
Nejprve k pojmu samotnému:
An arché - Vykládáno ve smyslu "bez vlády" je sice správně, ale musíme určit o jakou vládu jde. Nikoliv, nejde o vládu státní či jinou právně-násilnou!
Jde o vládu ARCHETYPŮ - Arché = archetypy Člověku vlastní! (V podstatě "ontologické" napomáhající rozvoji jedince - tedy zástupce druhu.)
An arché je určitá FÁZE, která je naprosto klíčová ("Kde k zášti hledat klíč? V tom byli...všichni pryč...") avšak nikdy ne trvalá - proto strašit touto veskrze ozdravnou fází je mocenský manipul!
Nakonec stejně má Člověk sklon se totiž NĚČÍM řídit.
Proto je an-arché obdobím jen přechodným..např. od cizího k vlastnímu - od umělého k přirozenému, od vnějškového k hodnotnému, od falešného ega ("role") k Já.
Země jako "Somálsko" a podobně - nejsou - navzdory mediální dezinterpretaci - reprezentanty anarchie - BA NAOPAK - tam vládnou peníze a zákon gangu a válečných dobrodružství Západních Mocností s jejich zasahováním - Kde vládnou peníze, nejde o anarchismus (různé "anarcho-kapitalismy" a podobně nejsou čistý anarchismus, ale paskvil.) To ovšem neznamená, že se anarchismus s penězma jako nástrojem nějak vylučuje."


Perseus50 . qyqanore80   |   ip:178.41.18   |   2013-05-02  (14:33)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  "V skutočnosti takáto revolúcia prišla v menej rozvinutých ekonomikách, ako napríklad Rusku a Číne."
Autorka článku by sa mala vrátiť do školy, alebo si pýtať späť školné. "Revolúcia" totiž do Ruska neprišla, ona tam bola implantovaná chazarskými bankármi (Trockij prišiel "vybavený" niekoľkými miliónmi USD od Schiffa a ďalších). "Ruskí revolucionári" boli skoro na 100% chazari (ak autorka vôbec vie, o koho vlastne ide).
A podobný scenár používajú sionistickí chazari dodnes (viď "plyš" v bývalom Československu (mierna forma), farebné "revolúcie", Líbya, atď.)


egelacee . jybofole55   |   ip:78.136.17   |   2013-05-02  (14:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Co k tomu tvrdí CIAWikipedia?:
"Pojednání o podstatě a původu bohatství národů je známo i pod zkráceným názvem Bohatství národů, je magnum opus skotského ekonoma a filozofa Adama Smitha. Kniha byla poprvé vydána v roce 1776 a je úvahou nad ekonomií na začátku průmyslové revoluce a pojednává o volném obchodu jako o více produktivním a užitečnějším než ostatní systémy. Kniha je základ pro klasickou ekonomii."


brano . pelasedo59   |   ip:77.247.22   |   2013-05-02  (15:00)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Autori článku sú na velkom omyle...

Marx sa nemýlil v ničom. Presne všetko sedí.
Samozrejme že po páde kapitalizmu čo bude onedlho sa svet k vráti k vítaznému proletariátu.Už to dlho trvat nebude, všimnite si ako v poslednom čase tzv.lavicové strany vyhrávajú v každej krajine. Teda Marx sa nemýlil.A samozrejme že tomu príde v najviac rozvinutých ekonomikách, presne ako tvrdil Marx, t.j. v dnešnom západnom svete. Ten smeruje do kytek...nezamestnanost, nesplatitelný dlh, nízke mzdy...atd...
Že vraj " životná úroveň rástli do takých výšok, o ktorých Marx nemohol ani snívať"...volovina...
že rastie cenová hladina a tomu úmerne mzdy je dosledok zvyšovania množstva obeživa v obehu, t.j. falšovania penazí...čo evidentne konverguje ku krachu systému...uznajte ...ked banky musia kradnut vkladatelom peniaze..vid Cyprus...to čo je za riešenie??? čistý chaos a krach kapitalizmu.
Hegelovmi tézami,antitézami a syntézami si može občan vytriet pr del, ale ani na to nie su vhodné.

Rád by som tiež poznamenal, že kapitalizmus neprežije kvôli možnostiam, ktoré vytvára a pretože kapitalizmus nie že je jediná možná cesta, pri ktorej vieme, že vytvára blahobyt ale naopak je jediná cesta ktorá vytvara neúmerné bohatstvo a neúmernú chudobu a v praxi NEFUNGUJE!Preto zvítazí proletariát a nastolí dávno odskúšaný systém bezúročného štátneho bankovníctva a povinné rozdelenie ziskov firiem pracujúcim ako aj znárodnenie nerastných surovín a prírodných zdrojov.

Tak námm pánBoh pomáhaj.
egelaste . cikykuxa74   |   ip:78.136.17   |   2013-05-02  (15:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Zkusme se podívat na jiný přístup, ne na kolektivistické vidění světa, ale na přístup samostatně jednajícího jednotlivce. Mnozí jste měli již nesčetněkrát možnost setkat se se slovním spojením "neviditelná ruka" a někdy se tomu PŘIDÁVÁ "trhu".

Zamysleme se jestli to, co on považuje za neviditelnou ruku, musí být některými politiky tak často napadáno, zkreslováno a mnohdy i zneužíváno, či zda jeho myšlenky jsou nadčasové a platí i dnes.

Adam Smith praví: Každý jednotlivec "tím, že podporuje raději výrobu doma, než výrobu cizí, sleduje jen své vlastní zabezpečení, a tím, že tuto výrobu řídí tak, aby produkt měl co největší hodnotu, sleduje jen svůj vlastní zisk jako v mnoha jiných případech. Vede ho tu jakási neviditelná ruka, aby napomáhal k dosažení cíle, o který mu vůbec nejde. A to, že jemu o nic takového nejde, nemusí být vždy společnosti nijak na újmu. Tím, že jde za svým vlastním zájmem, prospěje mnohdy zájmu společnosti účinněji, než když mu chce opravdu prospět. Nikdy ještě pokud vím, neudělali mnoho dobrého lidé, kteří předstírali, že provozují nějakou činnost pro dobro společnosti." Tyto věty stojí za několikeré přečtení. Lord Harris doplňuje, že investor pod ochranou zákona dohlédne daleko lépe do budoucnosti, než mnozí politici, kteří se nedívají dál, než k příštím volbám a někdy možná jen do příštího týdne. A to je v podstatě základ neviditelné ruky, která bývá mnohými sociálními inženýry, některými kolektivisty a intelektuály zatracována. Mají k tomu důvod? Posuďte sami, zda spíše tito kolektivističtí propagátoři pseudoobčanských sdružení prosazujících lobbistické zájmy, nejdou proti zájmům svobody občanů - jednotlivců, a tím vlastně i proti zájmům celé společnosti."


JozefVarga . wajefuti49   |   ip:62.197.22   |   2013-05-02  (15:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Idea voľného trhu či idea plánovanej štátnej ekonomiky môže byť pre väčšinu prijateľná, keď sa odstránia v spoločenskom systéme primitívne zločinecké mafie politických stránä komunistická strana pluralitné zločinecké mafie a keď obyvateľstvo bude mať pravo vytvoriť si občiansku Ústavu a volebný zákon, ktorý bude oprávňovať voličov odvolať svojho zástupcu ľudu v ústavných funkciách ak mu prestanú dôverovať ba aj keď voliči občania v krajine budú mať pravo odmietnuť akýkoľvek zákon či medzinárodnú zmluvu.
Marx či iný teoretici minulosti ma nezaujímajú. Mňa najviac trápi, že ešte dnes v našej krajine či iných krajinách vzdelaní ľudia chodia voliť mafiánov politických strán pravice či ľavice.

Ja by som tých hujov čo napísali volebný zákon a schválili ho a schvaľujú dodnes dal kruto potrestať trestom smrti až by som mal moc.

Pochopím tých ľudí, ktorí slúžia straníckym mafiám z dôvodu lepšieho spoločenského postavenia či trhovej mzdy alebo výhody v podnikaní , keď sú napojení na politické mafie a to, že sú so svojim životom spokojní a dôverujú svojim mafiám v udržaní spoločenského politického systému, ale nepochopím tých, ktorých mafie a ich sponzori strán zotročujú, ponižujú a títo ľudia prichádzajú k voľbám legalizovať zločinné mafiánstvo politických strán a podnikateľov spoločenského zločineckého mafiánskeho systému zastupiteľskej mafia cez politické zločinecké strany.ANONYM . sipyrige36   |   ip:195.168.1   |   2013-05-02  (15:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ostava len zasnut akym hlupostiam su ludia ochotny uverit,cize rusko bolo clenom dohody kde bolo anglicko a francuzko podporovali ju aj usa a viedli vojnu proti nemecku ,taliansku a rakusko uhorsku.potom usa dalo chazarom miliony dolarov aby vnutorne rozvratilo svojho spojenca . ty sa vrat do skoli alebo uplne staci aby si rozmislal.revolucia v 160 000 000 rusku prisla preto lebo ludia uz toho mali dost.

a za vsetky dnesne sracky moze kapitalizmus a kvikotat si tu mozete kolko chcete,ked ludom umrie dietatko lebo nebude penazi na doktora potom sa len zacnu diat veci.


egelaste . cikykuxa74   |   ip:78.136.17   |   2013-05-02  (15:14)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Něco z předmluvy k Adamu Smithovi:
"prohlásil práci za jediný zdroj bohatství, stejně prohlašuje práci za
jediný zdroj směnné hodnoty. Velikost hodnoty určuje prací. Směna zboží je
pro něho směnou stejných množství práce. "Je tedy zfejmé, že práce je jedi~
ným všeobecným, stejně jako i jediným přesným měfítkem hodnoty, nebolt
jedinou mírou, s jejíž pomocí můžeme mezi sebou srovnávat hodnoty rů~ného
zboží v každé době a na každém místě" (sv. f, str. 57)."


egelaste . cikykuxa74   |   ip:78.136.17   |   2013-05-02  (15:19)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  "Záměrně zdiskreditovaný pojem kapitalismus...a kdo všechno včetně ožrana Havla se za něj schovával:" http://www.ostrava-online.cz/tema/tema-obrana-neviditelne-ruky-trhu


ANONYM . sipyrige36   |   ip:195.168.1   |   2013-05-02  (15:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a pre v setkych chitrakov neviem o akom blahobite tu stale blakocu ked dve tretiny ludstva hladuju a nemaju kde spat a na celom svete je len kapitalizmus.


egelastee . motuleji2   |   ip:78.136.17   |   2013-05-02  (15:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Citace z knihy lidově zvané "Bohatství NÁRODŮ":

"Samostatný výrobce, který má dost kapitálu, aby si mohl nakupovat suroviny i aby sám měl z čeho žít do té doby, než bude moci
dopravit své dílo na trh, měl by mít jak mzdu dělníka pracujícího
pod dohledem mistra, tak i zisk, který připadne mistrovi, když prodá dílo svého dělníka. Ale ziskem se tu zpravidla nazývá celý jeho výdělek, a také zde se tedy mzda směšuje se ziskem.
Zahradník obdělávající svou zahradu vlastníma rukama slučuje ve své osobě tři různá povolání, a to majitele půdy, pachtýře a děl­níka. Produkt jeho práce by mu měl proto zaplatit rentu připadající majiteli půdy, pachtýřův zisk a dělnickou mzdu. Úhrn toho se však obyčejně považuje za mzdu za jeho práci.
Renta i zisk se tu směšuje se mzdou. Ve vzdělané zemi je jen málo druhů zboží, jehož směnná hodnota pochází pouze z práce, neboť k směnné hodnotě velké většiny zboží přispívají ve značné míře i renta a zisk, a proto i za roční produkt práce této země se bude moci vždycky koupit nebo zjednat mnohem větší množství práce, než kolik se jí vynaložilo na pěstování nebo zpracovávání a dopravu onoho výrobku na trh. Kdyby měla společ­nost vykonat každý rok všechnu tu práci, kterou si může každý rok koupit, množství práce by každým rokem značně vzrůstalo a její
produkt by tak měl každého následujícího roku daleko větší hodnotu než roku předchozího. Taková země, kde by celý roční produkt byl vynakládán pouze na vydržování pracujících, však není."


Duan . symevuma90   |   ip:193.86.88   |   2013-05-02  (15:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  egelaste . cikykuxa74

Pekne hovoril Adam Smith

"prohlásil práci za jediný zdroj bohatství,"

"přesným MĚRítkem hodnoty, nebolt jedinou MÍRou"

Pekne písal.

K tej pracke trhu

http://leva-net.webnode.cz/products/mytus-o-samoregulaci-trhu/
egelastee . motuleji2   |   ip:78.136.17   |   2013-05-02  (16:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Nejdarebněji zkreslovaný citát dnešní doby"

s podtitulem "Adam Smith to NEMYSLEL tak, jak se o něm často říká".

O co zde kráčí? Autor eseje Jonathan Schlefer sděluje všem čtenářům a studentům jedné z nejpopulárnějších učebnic ekonomie autorů Samuelsona a Nordhause „Economics", že její autoři si významným způsobem přizpůsobili, ne-li dokonce zkreslili, myšlenku Adama Smithe o „neviditelné ruce.“ /to "TRHU" bylo dodáno až zástupci mafie - tedy loutkopolitiky+medii/

Na webové stránce http://www.bibliomania.com/2/1/65/112/frameset.html , na které je plný text Smithova díla „Pojednání o podstatě a původu bohatství národů“ si to můžeme sami ověřit. Pokud projdeme text celé knihy s vyhledávací funkcí "find", zjistíme, že spojení "invisible hand" (neviditelná ruka) se tam vyskytuje jednou jedinkrát.

Autor článku Jonathan Schlefer navíc ukazuje, jak Paul Samuelson do své učebnice, která se stala od padesátých let biblí ekonomů, tento citát "zhustil". Citát v plném znění z této kapitoly byl později do učebnice zkrácen a upraven (pdf 3Mb www.mhhe.com/economics/samuelson17/students/chapter2.pdf ) takto: (Tučně označená slova ve Smithově textu tvoří citát v Samuelsonovi.)

"But the annual revenue of every society is always precisely equal to the exchangeable value of the whole annual produce of its industry, or rather is precisely the same thing with that exchangeable value. As every individual, therefore, endeavours as much as he can both to employ his capital in the support of domestic industry, and so to direct that industry that its produce may be of the greatest value; every individual necessarily labours to render the annual revenue of the society as great as he can. He generally, indeed, neither intends to promote the public interest, nor knows how much he is promoting it. By preferring this support of domestic to that of foreign industry, he intends only his own security; and by directing that industry in such a manner as its produce may be of the greatest value, he intends only his own gain, and he is in this, as in many other cases, led by an invisible hand to promote an end which was no part of his intention. Nor is it always the worse for the society that it was no part of it. By pursuing his own interest he frequently promotes that of the society more effectually than when he really intends to promote it. I have never known much good done by those who affected to trade for the public good. It is an affectation, indeed, not very common among merchants, and very few words need be employed in dissuading them from it."

JEDNÁ SE TEDY O LŽI A PODOVODNÉ NAKLÁDÁNÍ S dědictvím VÝZKUMU a toho, co a jak popisoval ADAM SMITH - jakýsi "jeho" instituty, které zde vnášejí zákeřné články jako je tento skrytě zavádějící, ať se stydí!


egelastee . motuleji2   |   ip:78.136.17   |   2013-05-02  (16:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Nepoužívejte - prosím - pro označení destrukční podstaty civilzace slovo kultura. Správné slovo je systém. Přeformátování slov do opačného významu (rytmu, tonality) je jednou z příčin rozpadu myšlení - nelze pak věci i děje uchopit v prvopodstatě. Například husité sami sebe označovali za Boží bojovníky, slovo husité pro ně vymysleli jejich protivníci, aby je zesměšnili. Všeobecným přijmutím označení "husité" bylo možné Boží bojovníky ztotožnit (zmanipulovat) minulým režimem (systémem) s představiteli "revolučního hnutí" a glorifikovat je, dnes je možné je z téže pošahané pozice zase odstřelit. Přitom podstata jejich ozbrojeného odporu je umístěna již ve slovním spojení Boží bojovníci. Echnaton je zřejmě překlep. Ach - je slovo označující Duch(a) - ve slovanských jazycích uchované v povzdechnutí "ach" - spojení s výdechem není nahodilé."

/Trh by samofungoval, kdyby to byl opravdu trh a to není (státní vliv, atd.)/


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.17   |   2013-05-02  (16:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "překonává tradiční vidění rozpornosti individuálního a společenského, prosazující se ve filozofii a etice předchozích období. Smith ukázal, že egoismus individua (jeho sobecký zájem) se nemusí stát nutně neslučitelným se zájmem (blahobytem) všech."
http://is.muni.cz/elportal/estud/esf/js08/dejiny/web/ch05s02.html

Avšak opět - NENÍ TO "neviditelná ruka TRHU", ale jenom "neviditelná ruka" a to v úplně jiném smyslu než je mediálně překroucena ! - ale i tu jsem v díle Adama Smitha hledal marně...


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.17   |   2013-05-02  (16:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Adam Smith není žádné dogma, také v tom snad nebude někdo hledat dokonalost, všeobsažnost a neomylnost a ani se za toto Adam nevydával. Je to navíc spíše ppis doby, to ale neznamená, že si můžete hrát s POJMY jak chcete omlouvat si to pak čímsi o "živelném vývoji tohočionoho" třeba "kapitalismu" a tvrdit, že jeho principy tu stále "vládnou" nebo dokonce že na Západě! Takové bludy. Čím víc je podsouváte, cpete, zdůrazňujete - tím víc jste nápadní.
A hlupáci, kteří nad vším jen mávnou neviditelnou rukou řka:
"na celom svete je len kapitalizmus" a ten za všechno může a basta"! sklouzávajíc k nejen zjednodušení, ale přímo nepoctivosti v posuzování...Jen ukazují jací jsou nemyslící (nebo naverbovaní) a že nečtou komentáře nad nimi!...


jk . nudohegu18   |   ip:91.148.24   |   2013-05-02  (17:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jeden z diskutérov tvrdí, že kapitalizmus je jediný systém,ktorý je čiatočne spravodlivý. Iste aj k tým 18 miliónov ľudí, zomierajúcich ročne od hladu http://dolezite.sk/Na_nasledky_kapitalizmu_zomiera_vo_svete_18_milionov_lu_79.html


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-05-02  (20:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ani jeden izmus dodnes nebol úplné spravodlivý, a nikdy ani nebude, tobôž kapitalizmus, kde bieda a nemravnosť kričí z každého kúta!


Matthew . fudifile   |   ip:188.167.1   |   2013-05-02  (20:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kapitalizmus vychádzal z kolonializmu (stále išlo o "kolonizovanie"(vykorisťovanie) niekoho , niečoho), Tí čo mali kolónie bohatli na ich úkor vybudovali na tomto produkčné možnosti a infraštruktúru , ziskali komparatívne výhody oproti tým čo žili zo svojej vlastnej práce a v konkurenčom boji ich zničili. Preto neklesali mzdy ako autorka spomínala , ale naopak rástli , lebo všetci profitovali z benefitov "impéria"(z niečoho čo niekde ukradli) a taktiež zo zdrojov ktoré už dnes niesu na takej úrovni(množstve) ako kedysi.Nemám nič proti spravodlivým zásadam v spoločnosti aj na báze spravodlivého kapitalizmu , ale myslím si že žiaden kapitalizmus spravodlivý nebude , pretože pokiaľ sú tu ľudské bytosti , súkromné vlastníctvo a konkurencia , stále tu bude niekto "lepšie prispôsobený" alebo "vychcanejší" ako ten druhý , v tomto konkurenčnom boji stále vznikne po čase monopol alebo oligopol , ktorý bude v neskutočnej miere deformovať trh. Alebo chce niekto obmedziť maximálne možné imanie(moc) jednotlivca v tomto novom "spravodlivom "kapitalizme ?


Anarchy . mefecydi35   |   ip:188.123.9   |   2013-05-02  (20:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mathew, nemusime obmedzovat moc jednotlivca. Ona je obmedzena ostatnymi. Ak by nebol stat, vsetci ludia budu vediet odkial ma kto majetok! Pretoze ho moze ziskat len za a) poctivou pracou a spravodlivou odmenou, b) podvodom. Ak to bude za b, tak ho ludia ukamenuju. Ak nejaka firma zbohatne podvodom ludia sa o tom dozvedia a skonci. Nebude ziadny zakon, ziadny pravnik, armada co by ho chranila, chapeme ? A ak ich bude chciet stvorit, tak mu to nesmieme dovolit, pripadne ak si vytvori armadu, bude si ju musiet financovat sam zo svojho, co ho bude stat vela penazi, a ludia budu proti nim bojovat. A tym sa obmedzi jeho moc. Uz tu nebude armada a policia financovana danami beznych pracujucich ludi aby ochranovala oligarchiu! Preto mozu podvodnici zit, pretoze ich chrani stat na ktorom su prisaty! Myslite si, ze by sa dobre zilo panom ako Hascak, alebo takym ako Malcharek, keby nebolo policie a sudov na cele s p.Harabinom, co ich ochranuju ? To by ste videli tu spravodlivost a okamzite vratenie rozkradnuteho majetku ludom, keby nebolo statu.


Anarchy . mefecydi35   |   ip:188.123.9   |   2013-05-02  (20:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Okrem toho aj cielom Marxizmu a komunizmu bolo odstranenie statu a vytvorenie spolocnosti, kde kazdy pracuje pre dobro spolocnosti. Len si mysleli ze sa to da dosiahnut prechodnou fazou velkym statom a socializmom. Trosku sa pomylili.


Matthew . fudifile   |   ip:188.167.1   |   2013-05-02  (21:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Anarchy: pozri , ty môžeš vybudovať impérium aj poctivou prácou , lenže to impérium môže v jednom momente zmeniť tvár , v skutočnom konkurenčnom boji by po čase stále zvíťazil jedinec alebo skupinka , nepotrebovali by pritom ani podvádzať. Ľudia by ich za toto ukameňovali ? Príčina by bola zdravá súťaživosť a šikovnosť ? Na druhej strane , keby sme nemali armádu a políciu , tak aká je istota že jedného dňa nezmanipuluje masy nejaký jedinec , ktorý im natára , že ten čestný živnostník , ktorý vybudoval impérium poctivou prácou seba a svojich zamestnancov nepodvádzal ? Čo by asi nasledovalo potom ? Asi by skončil nie ? A všetko by bolo zase "verejným majetkom" a na čele by bol niekto kto tým masám natáral že ten živnostník použival nekalé praktiky :-) Asi by sme boli zase na začiatku lenže systém by sa malinko zmenil nie ? Mne príde systém ktorý si mi popísal ako príliš idealistický nato aby mohol existovať.


Anarchy . mefecydi35   |   ip:188.123.9   |   2013-05-02  (21:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kamenovali by v prvom rade ty, ktorych by okradol, ak by nebolo ludi, ktory boli okradnuty, tak by nebolo ani zlodeja. Teda nedalo by sa len tak natarat ze tento Vas okradol. Kazdy by mal v pazi co hovori nejaky pako. Ak niekto zacne roztrubovat, ze ho niekto okradol, nech si to v prvom rade riesi sam so zlodejom. Chapeme ? Ak vsak bude niekto, co zrazu nadobudol obrovsky majetok a na druhej strane bude neviem kolko tisic ludi, tvrdit ze tento nas okradol, asi to nebude v poriadku a tisic ludi si to bude riesit po svojom. Ak podnikatel nebude mat dobre vztahy so zamestnancami, alebo so svojimi zakaznikmi, a bude ich odrbavat tak bude niest za to nasledky. Neexistuje nezavisly sudca, co vie lepsie posudit co je spravodlive. To proste nie je mozne.


Matthew . fudifile   |   ip:188.167.1   |   2013-05-02  (21:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Anarchy: nemusí byť zlodej a okradnutý , stačí ľudská závisť , potom presvedčiť takýchto ľudí bude ľahké. A ako som spomenul skôr nemusí vytvoriť monopol kvôli podvádzaniu , stačí čestný konkurečný boj(vojna s pravidlami) , z ktorého by časom jeden vyšiel ako vítaz(ten skutočne lepší).


Anarchy . mefecydi35   |   ip:188.123.9   |   2013-05-02  (21:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ak pride niekto a bude kradnut zo zavisti, tak je to zlodej a kazdy ma pravo sa proti nemu branit. To je cele. A ak niekto nadobudne majetok poctivo, tak mu patri a vela ludi toto chape. Niekto dokaze spravovat majetok za milion, niekto sa nedokaze postarat ani sam o seba. Ide najma o to, spravovat tu nasu zem zodpovedne a nenicit ju. Nemozme mat vsetci rovnako, pretoze nie sme vsetci rovnaky.


egelate . puganony11   |   ip:78.136.13   |   2013-05-02  (22:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jak se stát miliardářem:

http://www.youtube.com/watch?v=rq-few1TDTc

(Teleportovat se do správného okamžiku, který se už nemůže opakovat... Nebo ano?)

Čítajte viac: http://dolezite.sk/Kapitalizmus_neprezije_bez_korupcie_otrockej_prace_a_mz_240.html#ixzz2SAa9OKXl

"K oněm "sametovým miliardářům"...Vypadá to tak, že se z nějaké části jednalo jen o "bílé koně", aby mohla kontrola nad majetkem přejít od těch nejméně "kompetentních"(tedy většiny běžných lidí) k té převodové páce - oněm "bílým koňům" (fungujícím zároveň jako nárazník proti hněvu lidí...A také pro stálé připomínání křivd kterými je třeba nárd držet za koule...- od nichž to pak již získali více či méně bez další pozornosti ti "nejkometentnější"- nejvšehoschopnější - možná i ti původní, kteří ten kolotoč "vůbec vypustili" a věděli, jak se to k nim vrátí...(hezky legalizované). Pochopitelně, že šlo a jde i v dnešních případech téměř výhradně o lidi napojené na zahraniční agentury, zájmy, tedy o kolaboranty (ano, myslím i ty v současnosti potajmu lízající ritě Západu, ač veřejně můžou mluvit jinak, pokud vůbec stojí o publicitu.)."

NADOBUDLI LEGÁLNĚ, NE VŠAK "POCTIVĚ".

"A jak se alespoň stát multimilionářem?
Nu...sloužit oněm sametovým miliardářům napojeným na zahraniční rozvědky.
(servis jim dělat a různá dodavatelství jim).

Ale co dělat když už jsou všechny "díry na trhu" (?příležitosti dané nikoliv obvykle tržními mechanismy jako spíše mocenskými zvraty a krátkými "okny příležitostí", které se pak už roky až desítky let neopakují) zalátované, někým ucpané?

Pak už nezbývá než být pouhým milionářem.."kombajn . hydykuwe3   |   ip:86.13.248   |   2013-05-02  (23:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kapitalisticka propaganda musi byt, aj ked na chleba nebude...xixixi


Pravdomluvec . wecoheda29   |   ip:92.28.112   |   2013-05-03  (00:24)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Toto je veľmi scestný článok. Propaganda.

Nesúhlasím s tzv. omylmi Marxa - vidím mnohé z uvedených tvrdení v iných časových reláciách. Ku komunizmu na Zemi dôjde, ale bude to trvať ešte tisícročia. Nakoniec aj Jedno, nebo pre ortodoxných kresťanov, je komunistické, to znamená každému podľa jeho schopností a podľa jeho zásluh. Je to jediný spoločenský stav ktorý môže trvať s akousi stabilitou.

No hlavne nesúhlasím s akoukoľvej glorifikácious kapitalizmu a rozhodne nie s tým , že dnes by ešte existoval kapitalizmus. Kapitalizmus už zomrel. To, čo dnes vládne, je militaristická byrokracia na vrchole ktorej sedí malá skupna, ktorá dúfa, že časom sa tí pod ňou vzájomne požerú, no medzičasom jej budú slúžiť.

Kapitalizmus je už len v rozprávkach pre deti na dobrú noc. Autorka nás má za debilov, alebo sama žije v kocúrkove.


ANONYM . sipyrige36   |   ip:90.178.25   |   2013-05-03  (00:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  https://www.youtube.com/watch?v=XE9_kr_0imo


Bezejmenny . naletudu51   |   ip:90.178.25   |   2013-05-03  (00:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tady mate fakty

https://www.youtube.com/watch?v=t1dC4stpT3g


otvoreneoci . vymovepu87   |   ip:99.241.18   |   2013-05-03  (03:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Po precitani prispevkov sa priklanam na nazor brana, ktory napisal ze Marx sa nemylil v nicom.
Podla Marxa pride k dobe ked kapitalisti znizia zarobky na minimum, ano akurat v dnesnej dove prebieha za vydatnej pomoci komunistickych stran v statoch ako je Cina a im podobne. Postupne elita za pomoci skorunpovanych pohlavarov komunistickych stran zotroci vsetky narody sveta a ked k tomu dojde tak to bude ten NWO. Ja nerozumiem jak sa mozu slovensky krtkovia chciet delit o niekoho zisk, ja nechcem nic od nikoho, ja chcem len jedno aby som bol slobodny, ja chcem len slobodu aby som mal pravo sa sam o seba postarat tak jak je to v mojich silach a schopnostiach. Preco vecsina chcete pchat hlavy do chomutov?


Emka . xyqimeqa3   |   ip:213.81.18   |   2013-05-03  (07:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nie slovenskí "krtkovia", ale naopak! Celý svet sa musí "bratsky" deliť s USraelskými Veľkými Samcami! A ak nie, má na krku revolúciu! Od VOSR až po tie dúhové. Prípadne aj úplné vyvraždenie, ako to urobili so skutočnými Američanmi. Za všetkým svetovým svinstvom sú stále tie isté svine!


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2013-05-03  (07:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  citát z článku:)

Rád by som tiež poznamenal, že kapitalizmus prežije kvôli možnostiam, ktoré vytvára a pretože je to jediná možná cesta, pri ktorej vieme, že vytvára blahobyt a v praxi funguje.článok napísal :Jana Kostovčáková


človek bud vidí pravdu alebo nevidí,,,bud píše o pravde,alebo za pravdu vydáva lož,,,len toľko k tej chlapožene


kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2013-05-03  (07:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nic si z toho nerob ciselnik...

ti normalnejsi zistili, ze to pisal Dr Madsen Pirie a prelozila Jana Kostovčáková...


pitbul . hyfyduly57   |   ip:213.215.9   |   2013-05-03  (07:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Anarchy . Ja osobne na charakter ľudí v tomto neverím a je to aj naivné , keď to človek takto chápe , lebo každý zvyčajne rád radšej pre seba a tak to je aj bude stále . To systém musí fungovať tak aby sa veci navzájom vyvažovali , inak pokiaľ niekto môže , tak radšej ošklbe druhého , aby mal viac pre seba . Sú aj taký charakterní ľudia , ale to je len také zrniečko v mori , inak trh funguje tak že každý sa snaží pre seba čo najlepšie . V tomto má aj ten Marx trocha pravdu . Ak im to bude umožnené , tak sa tak väčšinou aj zachovajú , ale na trhu vládne chaos a nikto nevie čo robia tí druhý , tak sa aj ceny vzájomne prispôsobujú . Výnimkou môžu byť veľké firmy , ktoré by sa tak aj mohli chovať , len tie malé ich regulujú , takže skončia na ich úrovni a medzinárodný obchod , kde človek rád ošklbe cudzincov , alebo si skôr chce ponechať nízku cenu práce .


pitbul . hyfyduly57   |   ip:213.215.9   |   2013-05-03  (08:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Anarchy . Som to udrel trocha mimo , čo sa týka tvojho príspevku . Ja som to myslel tak že všeobecne je to blbosť veriť na poctivosť ľudí . Nekomentujem priamo tvoj príspevok , ale takéto zmýšľanie .


SocialMaster . tymamoxe37   |   ip:87.106.14   |   2013-05-03  (11:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Admin to ako príspevok - (článok) nepustí, takže to vložím ako komentár:
http://www.youtube.com/watch?v=KNXCVDTiNno


pitbul . hyfyduly57   |   ip:213.215.9   |   2013-05-03  (11:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Predpovedal, že kapitalizmus pred svojim vyvrcholením stlačí mzdy na minimálnu úroveň potrebnú na prežitie."

Ono to tak do určitej miery môže fungovať , ale má to svoje hranice . Teoreticky určité problémy to robí , ale ono by ich to malo nútiť robiť zase nižšie ceny , lebo nemôžu predávať stále iba samým sebe a tak sa to čiastočne vyrovná aj keď zase to tak nefunguje absolútne a určité straty tam vznikajú , teda celospoločensky myslene .


pitbul . hyfyduly57   |   ip:213.215.9   |   2013-05-03  (11:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Teoreticky ak chce človek takúto situáciu eliminovať , treba mať veľa pracovných príležitostí a vysoký odbyt .


VeganPower . jinycefu59   |   ip:87.106.14   |   2013-05-03  (13:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ako každý rok sa všetci komunisti a iní ľavicoví sympatizanti zišli v Bratislave na Námestí SNP, aby si uctili sviatok pracujúcich, demonštrovali svoju nespokojnosť a predstavili svoj program riešenia súčastných problémov.

Nestrielalo sa tam, nikoho tam nezavraždili, nikto tam nechodil hore alebo dole bez, exhibicionisti tam nepredvádzali antikomunistický orgazmus, nebola tam ani jedna naša celevrita, a preto to naše nezávislé a verejnoprávne médiá nezaujímalo.

KSS: Oslavy 1. Mája 2013 v Bratislave

http://youtu.be/KNXCVDTiNno

http://youtu.be/S9l7M0M0hA4

http://youtu.be/cSlSoqBBTQc

http://youtu.be/OtyxuF2IuMM

http://youtu.be/vx9I34V8MCg

http://youtu.be/HH5hXBIaFxU

http://youtu.be/Oqi6g9egOtk

http://youtu.be/dwnTXmZQBuY

http://youtu.be/y-IuphdEgz0

http://youtu.be/HyXYmZm9CCkKarol Ondriaš

Člen ÚV KSS

130502


SocialMaster . tymamoxe37   |   ip:87.106.14   |   2013-05-03  (13:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Komunistický zázrak verzus kapitalistická chudoba

http://karolondrias.blog.pravda.sk/2013/04/28/komunisticky-zazrak-verzus-kapitalisticka-chudoba/

Na Slovensko príde nový investor! ! ! Hurá, hurá, hurá! ! !
http://karolondrias.blog.pravda.sk/2013/04/09/na-slovensko-pride-novy-investor-hura-hura-hura/

Príjmy a výdaje Vatikánu a svätá chudoba
http://karolondrias.blog.pravda.sk/2013/03/29/prijmy-a-vydaje-vatikanu-a-svata-chudoba/


SocialMaster . tymamoxe37   |   ip:87.106.14   |   2013-05-03  (13:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Konečne radostné správy:

Na Slovensko mieri miliónová investícia, ktorá vytvorí 500 pracovných miest!!! Hurá, hurá, hurá!!! (19.04.2011, TASR)

Do priemyselného parku Záborské pri Prešove mieri nový investor, vytvorí 10 pracovných miest!!! Hurá, hurá, hurá!!! (TA3, 06.04.2013)

Rakúska strojárska spoločnosť Rübig oficiálne začala s výstavbou výrobnej haly v Priemyselnom parku Prievidza. Nájde tam prácu 155
zamestnancov!!! Hurá, hurá, hurá!!! (Prievidza 30.júl 2012).

Investorom by mala byť česko-talianska obuvnícka firma, ktorá by mohla zamestnať až 400 ľudí!!! Hurá, hurá, hurá!!! TASR, 5. septembra 2012 16:41Za posledných 23 kapitalistických rokov ma vždy fascinuje, keď naše vlády uprosia moderného otrokára v zahraničí a ponúknu mu zopár našich spoluobčanov, ako moderných otrokov, za 20-30% cenu. Takto my budujeme blahobyt v okolitých západných krajinách.

Paradoxne, naše (vlastne cudzie) média namiesto toho, aby horko zaplakali, každý takýto predaj za 20-30% cenu oslavujú ako úspech slobody, demokracie, voľného trhu a dodržiavanie ľudských práv. A vlastne majú aj pravdu, veď okrem ľudských zdrojov už nemá naša šľachta čo predávať.Pozrel som si v štatistických ročenkách, koľko pracovných miest sa vytváralo počas komunistického zázraku výstavby Slovenska v rokoch 1948-1990. Údaje sú na obrázku č. 1.Pocet pracujucich na Slovensku 130408Posl
Za posledných 20 rokov komunistického zázraku (1968-1988), komunistická vláda dokázala vytvoriť 656 000 pracovných miest z vlastných zdrojov a nepotrebovala na to ani jedného otrokára a nemusela predať ani jeden ľudský zdroj. S úctou a hlboko sa klaniam tomuto úspechu komunistov.Už 23 rokov kapitalistické vlády majú záruku, že keď už nebude čo predávať, budú mať na Slovensku stále dostatok ľudských zdrojov, ktoré môžu predať vždy pod cenu. Koľko majú kapitalisti ľudských zdrojov na predaj pod cenu ukazuje obrázok č. 2. Nezamestnanost na Slovensku 130408

Z obrázku vidieť nulovú nezamestnanosť v rokoch 1948-1989, t.j. komunistický zázrak humanity, civilizácie a dodržiavania ľudských práv, a prudký nárast nezamestnanosti, t.j. ďalší zo zločinov kapitalizmu na Slovensku.

Pre zaujímavosť na obrázku č. 3. Pocet obyvatelov Slovensko 130408

Je stúpanie populácie na Slovensku počas komunistického zázraku 1948-1989 a neskoršie počas kapitalistického úpadku.P.S.: Prosil by som od diskutujúcich aspoň jeden antikomunistický orgazmus.

Karol Ondrias

130409

http://karolondrias.blog.pravda.sk/2013/04/09/na-slovensko-pride-novy-investor-hura-hura-hura/


Pandemonium . darujete36   |   ip:212.37.65   |   2013-05-03  (13:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Omyl, Dávidko, zlá správa! Marx nebol vegetarián. Smola, čo?

:-DDD


Pyrha . rufucuje52   |   ip:64.121.13   |   2013-05-03  (13:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Marx sa v zásade nemýlil. Symbolom kapitalizmu sú korporácie, lepšie povedané jedna korporácia: Východo-Indická Spoločnosť. VIS priniesla manželstvo štátu s biznisom keď dostala výsadu monopolného postavenia. VIS bola štátom a štát bol VIS. Takže si môžete v kľude odfajknúť ďaľší z bludov amerických "mysliteľov" ktorí povytrhávajú veci z dobového kontextu a zložia svoje konštrukcie. Ten blud je to,že komunizmus je štátne vlastníctvo atď. Omyl, omyl, omyl. Marx sa inšpiroval VIS.
Tu je jeden citát od Karčiho: “... Capitalism will behave antisocially if it is profitable for it to do so, and that can now mean human devastation on an unimaginable scale." Mýlil sa Karči či nie?
Tu je nječo čo písal Karči priamo o VIS, nie prekrútené bludy amerického paka
http://www.marxists.org/archive/marx/works/1853/07/11.htm
A tu je niečo od Karčiho o voľnom obchode
http://www.marxists.org/archive/marx/works/1848/free-trade/

A tu je čo hovorí na Karčiho Marxa profesor Mišo Hudson
http://michael-hudson.com/2010/07/from-marx-to-goldman-sachs-the-fictions-of-fictitious-capital1/

Doplnok. Na svete je zopár figúr ktoré tvrdia že internetom sa širia bludy, klamstvá, konšpiračné teórie, porno atď.O tom neviem nič. Viem len toľko, že vďaka tomu,že som sa naučil obmedzený jazyk=anglicky a mám internet tak dokážem kontrolovať informácie krížovým prieskumom. Predtým nejaký pako z Harvardu alebo Moskvy napísal knihu a to bola pravda. Minule som napísal recenziu na amazon ku knihe napísanej CEO Whole Food lebo ju propaguje Glenn Beck a FOX News a za pár dní som dostal množstvo YESov že to kupujúcim pomohlo. Tá kniha je jeden veľký blud amerického paka ktorý nemá ani páru o histórii a historickom pozadí vývoja spoločnosti. Podobne je na tom original autor tohto článku. To nestálo za to stracať čas prekladať takéto veci


Pyrha . rufucuje52   |   ip:64.121.13   |   2013-05-03  (14:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Preložme Marxove slová “...Capitalism will behave antisocially if it is profitable for it to do so, and that can now mean human devastation on an unimaginable scale" do reálneho príkladu. Ideovou podstatou kapitalizmu je laissez-faire čo môžme voľne preložiť ako zisk za každú cenu- aj cez mŕtvoly. Tento laissez-faire sa používal v čase keď desiatky miliónov ľuďí umieralo od hladu tak Východo-Indická Spoločnosť vyvážala obilie z Indie lebo ho lepšie predala v Británii. Viď kniha "The Late Victorian Holocaust" prečitajte čo píšu čitateľja na amazone. To isté laissez-faire sa používalo v Írsku počas "Potato famine" zemiakového hladomoru keď 2/3 Írov alebo zomrelo alebo utieklo.

V podstate sú dva druhy systémov: 1.demokracia/socializmus/komunizmus a 2.feudalizmus/Fašizmus/kapitalizmus. Prvé majú v podstate: Spoločenský záujem pred osobné záujmy. Druhé 180 stupňov opačne a ťahajú za jeden koniec s vládou cez korupciu.
Free Market Capitalism vs. Crony Capitalism
http://www.intellectualtakeout.org/library/business-and-economics/free-market-capitalism-vs-crony-ca
pitalism
Ak link nepôjde skuste google
Pyrha . rufucuje52   |   ip:64.121.13   |   2013-05-03  (14:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stránka britského paka nepripúšťa diskusiu. To hovorí samo za seba.


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.15   |   2013-05-03  (14:44)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Prečo se Marx mýlil? To je ale přitroublá otázka. :D
Proč by se nemohl mýlit? Kdo to zakázal, proč se nesmí mýlit?

A co v otázce JAKÝ JE PODÍL PRÁCE NA POLIDŠTĚNÍ SOUDRUHŮ?
Hádám...Ne moc velký.


pitbul . hyfyduly57   |   ip:213.215.9   |   2013-05-03  (16:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ešte . Ono sa to inak čiastočne vyrovná aj tak . Ak majú ľudia nízku mzdu a zamestnávateľ to investuje do niečoho čo vytvorí nové pracovné miesta , ale vždy to tak nemusí byť , lebo môže automatizovať , alebo s čímsi obchodovať , čo je síce tiež čiastočne potrebné , ale môže sa aj na to vykašlať , ak sa mu to javí nevýhodné .


pitbul . hyfyduly57   |   ip:213.215.9   |   2013-05-03  (16:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Oprava . Ešte . Ono sa to inak čiastočne vyrovná aj tak , ak majú ľudia nízku mzdu a zamestnávateľ to investuje do niečoho čo vytvorí nové pracovné miesta , ale vždy to tak nemusí byť , lebo môže automatizovať , alebo s čímsi obchodovať , čo je síce tiež čiastočne potrebné , ale môže sa aj na to vykašlať , ak sa mu to javí nevýhodné .


JozefVarga . wajefuti49   |   ip:62.197.22   |   2013-05-03  (17:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Marxov kapitál sa vzťahuje na 19 storočie a z časti na prvú polovicu 20 storočia. V druhej polovici 20 storočia už vlády štátov sveta sa zúčastňujú summitov o životnom prostredí , nárastu populácie (ministri prace a sociálnych veci, tiež premiéri) a hľadajú spôsob ako obmedziť vyrobu vo svete a zastaviť populačný rast. V roku 1995 sa v OSN už zhodli, že je potrebné zastaviť populačný rast na našej planéte a zredukovať ľudstvo.

Samozrejme že média hlavného prúdu, jednotlivý mafiánsky bossovia vlád a parlamentov ľavicových či pravicových v krajinách štátov sveta to veľmi dobre vedia a tak nám tu hrajú zavadzajúce divadielko na integračný a globalizačný nutný proces bez vôle ľudstva, pretože ten smeruje už k ich vyššie naplánovaným skutočnostiam už v 21 storočí.

Pre bežných ľudí môže byť prijateľná štátna plánovaná ekonomika a tiež trhová, ale národná, ale nie už voľný trh s integráciou a globalizáciou. Ten je skutočnosti plánovaná sociálna genocída bežných ľudí ľudstva našej planéty s prestieraným falošným humanizmom a kvázi demokraciou spoločenského politického systému, ktorý je a bude pre ľudstvo ešte horši, než bopl režim Stalina či Hitlera.
A tak ja osobne nemám problém hrubo na weboch či osobne v hromadných mojich emailoch nazývať veci pravým menom tj. aj politické strany, vlády, slepú justíciu, konšpiračné média hlavného prúdu , podnikateľov ústavnou mafiou.

Takže tu nejde o Marxa či sa mylil či nie, ale o najodpornejší zločin genocídy v 21 storočí ústavnými mafiami v každé krajine a medzinárodným spoločenstvom na ľudstve našej planéty, proste ústavných psychopatov a koko.tov -!!!pitbul . hyfyduly57   |   ip:213.215.9   |   2013-05-03  (18:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JozefVarga . Na tom integračnom procese je kopec podozrivých vecí , ale ten voľný trh je dobrý . Určite to je pre každého efektívnejšie . Ja to síce občas tiež kritizujem , ale to len tak , ono by to bolo inak všeobecne horšie .


pitbul . hyfyduly57   |   ip:213.215.9   |   2013-05-03  (19:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Niektoré domáce veci môžu o čosi rýchlejšie zdražovať , ale inak tam máš všetko ostatné minimálne na úrovni ako predtým , ak nie lepšie .


folkon . qyjoxuve66   |   ip:91.127.27   |   2013-05-03  (23:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No co si ja myslim o vasej uzasnej "robornickej triede"

mily komunisti....ona totiz ta skutocna robotnicka trieda nikdy nevladla, nevladne a nikdy vladnut nebude.....nastastie

A ako Jimmy Carr povedal o robotnickej triede.....je to ako masturbovanie....robia to viac menej vsetci, no nikto sa tym na verejnosti nechvali....vsetci su tak akosi spolu, a pritom kazdy zvlast....jedine co je spolocne su mo&zole na pravej ruke....


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.16   |   2013-05-04  (04:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Není a nebylo to žádné "volné tržní" prostředí, žádný kapitalismus - Jak myslíte, že se asi podniká tam, kde vládnou gangy a vraždy podnikatelů, konkurence a těch, co se nepodřídí? http://www.youtube.com/watch?v=SL0EKU--i7E


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.16   |   2013-05-04  (04:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jak LIDÉ PODLEHLI PENĚZŮM, tajným službám, zednářům a mafiím násilným:
http://www.youtube.com/watch?v=EGWdW-A4wqQ


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.16   |   2013-05-04  (05:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To se to buduje "kapitalismus" v takovém prostředí, viďte?:
http://www.youtube.com/watch?v=N9_Ck6kvJbw
"Šokující video lidí jako vy kteří se naivně domnívali že zde fungují zákony a že zde se dovolají pomoci. Tvrdé zjištění pro ně je když jim policie nepomáhá a místo toho pomáhá zločincům. Bráníte svůj majetek ? NESMÍTE ! MUSÍTE SE NECHAT OKRÁST"


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.16   |   2013-05-04  (05:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mafie měla a má podnikatele za dojné krávy - výpalné - to samé stát jako takový.


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.16   |   2013-05-04  (05:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Že pro někoho není zarážející, že se "komunisti" (ti, co se za ně převlíkali a nechávali se tak zvát) tak zářně překlopili do "kapitalistů" (aby následně i tento pojem mohli zdiskreditovat):
http://www.youtube.com/watch?v=h_SJ1RnunXU


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2013-05-04  (08:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kučma

som rad že si normalnejší,,,,ale keby takí ako ty všetci boli tak sme už v pordeli davno,,,


ale dik že si ma upozornul na to ze na innes je ako prekladatelka ,,,tu na doležite je už podpísana ako keby autor,,,takto sa to robí ta kariera kariernych ľudí,,,:)


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2013-05-04  (10:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ale no ciselnik, nepajed sa tolko.
prekladatelka si mala radsej viest statistiky o splnoch mesiaca a o karieru by mala vystarane, vsak...


JozefVarga . wajefuti49   |   ip:62.197.22   |   2013-05-04  (12:13)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Ak ide o kapitalizmus 2 polovice 20 storočia, tak ten súťažil s štátnou plánovanou ekonomikou doktríny z Moskvy a získal si sympatie u bežných ľudí sveta slobodou vo vlastnení akéhokoľvek majetku jednotlivca.


To sa zmenilo po páde štátnych ekonomík východného bloku aj u bežných ľudí či strednej vrstvy vo voľnom pohybe tovaru v globalizácii. Ako dôvod uvádzam dlhy v globalizácii kapitalizmu, keď bohatým jedincom sveta neprekážajú dlhy štátov, ale bežným ľudom aj strednej vrstve tieto dlhy ničia a budú ničiť ich jediný krátky život na zemi.


A tak môžete veselo oslavovať mafiu pravicovú či ľavicovú hyen globalizácie koľko chcete za to, že nám v rôznych krajinách sveta aj v našej krajine vytvorila pri divadielku kvázi demokracie a prijímania legislatívy, zákonov, medzinárodných zmlúv bez našej vôle, vôle väčšiny zatiaľ verejný dlh 40 miliárd €, keď ročný prijem štátneho rozpočtu je 13 – 14 miliárd € a každým rokom si naša pravicová či ľavicová vládna mafia požičiava od súkromných bank 4 až 5 miliárd € na rozpočtové vydaje deficitných, schodkových štátnych rozpočtov.


Aj Hitler mal svojich riťolezcov, keď vraždil ľudí v koncentračných táboroch a takýto koko.ti ste aj vy anonymní tróllovia na webe dôležite.sk pochlebujúc mafiu debilov z vlád a NR SR po roku 1989 čo našu krajinu, bežné obyvateľstvo aj strednú vrstvu Slovenska zadlžujú každý rok stále viac, keď sa nič nestavia, ale už sa tunelujú aj euro fondy.
Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2013-05-04  (12:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dedo, choď radšej kŕmiť do parku holuby...!

:-DDD


drak . lylotere82   |   ip:66.87.81.   |   2013-05-04  (12:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Paradoxom je ze aj Marx aj Smith hovoria o systeme Vychodo-Indickej spolocnosti ozenenej zo statom. Podobne Ayn Randowa


pitbul . hyfyduly57   |   ip:213.215.9   |   2013-05-04  (15:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Že pro někoho není zarážející, že se "komunisti" (ti, co se za ně převlíkali a nechávali se tak zvát) tak zářně překlopili do "kapitalistů" (aby následně i tento pojem mohli zdiskreditovat):

To je skôr absolútna samozrejmosť . Inak si to môže myslieť asi iba komunistický fanatik . Veď keď nechceli byť za chudákov tak sa museli zahrať na komunistov , lebo by ich ani nikam nepustili . To druhé myslím poväčšine asi skôr nie . To by robili skôr tí čo ešte snívajú o komunizme a nie taký komerčáci ako si ty povedal .


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.18   |   2013-05-04  (15:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Smith hovoria o systeme Vychodo-Indickej spolocnosti ozenenej zo statom"
- Patrně popisuje stav, který už BYL, nikoliv který "prorokuje" nebo má být (styl jeho disputace je převážně popisný a analyzující, bohužel také je trochu znát, že je na straně Anglie...že trochu moc "matematizuje", zatímco úcta k přírodě tehdy nehrála příliš roli - to ostatně za žádných ani poždějších dob až do dnešní generace, zvláště pak bolševici to bylo samé "Ovládněte ničivé živly přírody, příroda je nepřítel a úderník si z ní má jen brát!).


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.18   |   2013-05-04  (16:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Na druhou stranu tohle je naopak velice zajímavé:
"Vede ho tu jakási neviditelná ruka, aby napomáhal k dosažení cíle, o který mu vůbec nejde. A to, že jemu o nic takového nejde, nemusí být vždy společnosti nijak na újmu. Tím, že jde za svým vlastním zájmem, prospěje mnohdy zájmu společnosti účinněji, než když mu chce opravdu prospět."
Už jen to, že i nevědomě se dá pomáhat (kapitalismus jako správná charita - ač to zní z dnešního pohledu nesourodě) a především, že jedinec není PROTI "Společnosti", ale naopak (pokud je tak Systém chytře zařízen / Pokud naopak umožňuje z pozice funkce přerozdělovat a jinak zneužívat, je to opět problém v Systému, ne jednotlivců, ale toho, že to Systém umožňuje ba i vyžaduje.).ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.18   |   2013-05-04  (16:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "je to opět problém v Systému" - NE však ryze "ekonomického" rázu.


potomkumztohotrnouzuby . rykewofe85   |   ip:78.136.18   |   2013-05-04  (17:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "V roce 1989 se zhroutil tak zvaný reálný socializmus. A zhroutil se proto, že šlo o socializmus nereálný. Nereálný socializmus stál na pochybných základech, jimiž byla zestátněná ekonomika a víra, že v takové ekonomice všechno patří pracujícím, kteří tak pracují na svém. Této mantře se již v roce 1923 vysmál Karel Čapek slovy: Vezměte si dejme tomu teoretické heslo, že statky nebo výrobní prostředky "patří všem". (…) To byl kolosální filologický omyl ruského bolševictví; a je zajímavé, jak to pak sovětská vláda musila napravovat soustavným dokazováním, že co patří všem, nepatří vlastně nikomu."
http://www.kulturni-noviny.cz/nezavisle-vydavatelske-a-medialni-druzstvo/archiv/2013/10-2013/druzste
vnictvi#http://www.kulturni-noviny.cz/nezavisle-vydavatelske-a-medialni-druzstvo/archiv/2013/10-2013
/druzstevnictvi


potomkumztohotrnouzuby . rykewofe85   |   ip:78.136.18   |   2013-05-04  (17:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  - Co patří "všem" - patří státní mafii - tedy je to kryptosoukromé. -


seposeru . xifaqyla24   |   ip:195.28.83   |   2013-05-07  (14:56)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  vraj kapitalizmus prežije kvôli možnostiam, ktoré vytvára a pretože je to jediná možná cesta, pri ktorej vieme, že vytvára blahobyt a v praxi funguje:D:D:D

tomu sa hovori dogma...josedennison . gydajana54   |   ip:197.210.1   |   2016-07-01  (09:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Drahý Pán / Pani

ÚVER čo najrýchlejšie DO 2 dni. Wilson finančné fond Micro Plc obchodné a osobné, úver, Dom úver vo výške 2% podielu rate.Interested osoby by mali kontaktovať úver dôstojník cez e-mail s informáciami nižšie:
Meno: ..... priezvisko: ...... KRAJINA: ....... telefónneho čísla: ..... Zamestnanie: ...... AGE: ...... ....... pohlavie: ...... Stav: ...... PÔŽIČKA Suma potrebná: ...... MESAČNÝ PRÍJEM ...... LOAN DOBA: ..... .Officer Meno: Loan Investičné ponuka E-mail: josedennisonloans007@gmail.com
Vďaka a Boh žehnaj
S pozdravom,

pán Jose


josedennison . gydajana54   |   ip:197.210.1   |   2016-07-01  (09:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Drahý Pán / Pani

ÚVER čo najrýchlejšie DO 2 dni. Wilson finančné fond Micro Plc obchodné a osobné, úver, Dom úver vo výške 2% podielu rate.Interested osoby by mali kontaktovať úver dôstojník cez e-mail s informáciami nižšie:
Meno: ..... priezvisko: ...... KRAJINA: ....... telefónneho čísla: ..... Zamestnanie: ...... AGE: ...... ....... pohlavie: ...... Stav: ...... PÔŽIČKA Suma potrebná: ...... MESAČNÝ PRÍJEM ...... LOAN DOBA: ..... .Officer Meno: Loan Investičné ponuka E-mail: josedennisonloans007@gmail.com
Vďaka a Boh žehnaj
S pozdravom,

pán Josediskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


dva + štyri =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Monika, Chill out!


 - Monika, Chill out!2013-05-30  (10:45)  |  Z domova
Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.

Zastavme SMER! (bankrot a peklo)


 - Zastavme SMER! (bankrot a peklo)2013-05-28  (08:49)  |  Z domova
Ťažko sa mi počúvajú slová premiéra, ako sa musia uskromniť všetci pracovníci v štátnej sfére, ak tu nechceme zhasnúť a všetci odtiaľto odísť. Zvlášť ak zakrátko po týchto vyjadreniach začne vyzdvihovať potrebu usporiadania olympiády a výstavby futbalových štadiónov či diaľnic.


Ja som vám to hovoril!


 - Ja som vám to hovoril!2013-05-27  (09:31)  |  Z domova
Nový premiér v Japonsku Shinzo Abe sa pustil do zlepšovania ekonomiky. Ekonómovia si sťažovali na defláciu a deficity obchodnej bilancie. Deflácia podľa nich spôsobovala to, že ľudia odkladali spotrebu a ekonomika nemohla rásť. Deficity v obchodnej bilancií boli vďaka tomu, že silný jen predražuje ceny japonských produktov a exportu sa preto nemôže dariť.


Jiří Krampol: Trilogie...


2013-05-25  (11:41)  |  Z domova
Nejen běžní obyvatelé, ale i umělci jsou už ze současné politické situace znechuceni. Také herci Jiřímu Krampolovi vadí nadměrné odměny úředníků a manažerů firem ovládaných státem. Ti podle Krampola často "vše zkurví a poserou ze všech stran". A ještě za to dostanou miliony. Herec a moderátor Jiří Krampol si ohledně hodnocení současné situace v politice, byznysu a jejich propojení servítky nebere. On, jako zasloužilý umělec, si prý za film vydělá stěží na špatné kolo. Zatímco leckterý 23letý manažer, který třeba ani nemá maturitu, bere milionové odměny.


Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!


2013-05-25  (11:01)  |  Z domova
Pred pár dňami som si na facebooku prečítala šokujúcu správu, ktorá opísala komunikáciu občana s policajtom.


Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!


2013-05-23  (09:05)  |  Z domova
Vlády v Európe už dávno odhalili príčinu krízy. Nie je za ňou ani rozkolísaný finančný systém (ktorému pomocou centrálnej banky a eurovalu naďalej posielame stovky miliárd), ani lacnými euroúvermi vytvorené realitné bubliny v Španielsku či Írsku, ani nezmyselné štátne výdavky.


BRUSEL POŽADUJE OD OBČANŮ POVINNÉ BANKOVNÍ KONTO


2013-05-21  (09:45)  |  Z domova
Nejnovější studie ukazují, že se 58 milionů občanů Evropské unie obejde bez bankovního účtu. Této informace se chopila Evropská komise a přichází s novou direktivou, která „má zajistit právo na běžný účet i bez ohledu na příjmy obyvatele kdekoli v EU.“


Reakcia rómskej komunity na zákaz výkupu kovov...


2013-05-18  (01:16)  |  Z domova
„V tomto sa jedná o jasnú diskrimináciu nás rómov“, vyjadril sa hovorca rómskej odbojovej skupimy „Otvorené kanalizačné šachty“, Sandokan Sajtó. „Čo my teraz urobíme s 1463-ma kanalizačnými poklopmi a 62-ma pamätnými tabuľami, ktoré sme dva roky akumulovali v rámci vytvárania rómskeho fondu dôchodkového zabezpečenia?“, opýtal sa nášho redaktora... „Viete koľko nás to stálo roboty, to všetko dotrepať na Luník IX., aby nás pri tom nechitili gádžovia?“, pokračoval v otázkach... „Nech nám gádžovia zaplatia aspoň za robotu!“ ukončil svoju výpoved k tomuto opatreniu...


JAK REAGOVAT NA ODPŮRCE KONSPIRAČNÍCH TEORIÍ


2013-05-17  (10:56)  |  Z domova
Mluvíš jak zastánce konspiračních teorií.“ ODPOVĚĎ: „Zastánce konspiračních teorií? Řekni mi popravdě, kde jsi tento termín slyšel... v televizi? (Smích). ... Pojďme si to objasnit. Myslíš si, že lidé, kteří jsou u moci, nejsou schopni páchat zločiny a lhát veřejnosti? Vážně jsi tak naivní?“ (Smích).


Slováci budú musieť odchod z krajiny nahlásiť, inak ich bude štát pokutovať...


2013-05-16  (16:49)  |  Z domova
Občan Slovenskej republiky, ktorý sa po novom roku rozhodne vycestovať do zahraničia na dlhšie ako 90 dní, bude mať povinnosť to nahlásiť príslušnej ohlasovni v mieste trvalého pobytu. Ak to neurobí, spácha priestupok, za ktorý mu hrozí pokuta. Vyplýva to z novely zákona o hlásení pobytu občanov, ktorú schválili poslanci NR SR.


Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


2013-05-12  (11:26)  |  Z domova
Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny (dokonce i na soukromých zahrádkách)


2013-05-09  (09:16)  |  Z domova
Evropská komise chce nařídit zemědělcům a zahrádkářům používání standardních osiv. Staré a vzácné odrůdy mají jen malou šanci na schválení, jejich pěstování bude trestné ze zákona – dokonce i na soukromých zahrádkách


Ján Počiatek drogový test odmieta - podali sme žalobu.


2013-05-06  (18:26)  |  Z domova
Dňa 3.5.2013 sme na Okresnom súde Bratislava I podali žalobu o splnenie povinnosti z verejného prísľubu o ochranu dobrej povesti právnickej osoby proti Ing. Jánovi Počiatkovi.Združenie GINN vyzvalo dna 14.3.2013 otvoreným listom Ministra Jána Počiatka, aby sa podrobil testu na prítomnosť návykových a psychotropných látok v tele. Test z vlasov poskytne informáciu o užívaní drog v najdlhšom časovom horizonte. List bol doručený Ministrovi, jeho hovorcovi, vláde, premiérovi, prezidentovi a ďalším zainteresovaným osobám a verejno-právnym médiam. Minister dal verejný prísľub, že nemá problém kedykoľvek absolvovať test na prítomnosť akejkoľvek drogy. Martin Daňo ho na taký test vyzval. Počiatek za to na neho podal trestné oznámenie. List, ktorý Počiatek dostal začala preverovať Národná kriminálna agentúra.


Rozlúčka s čitateľmi


2013-05-06  (11:39)  |  Z domova
Týmto by som sa rád rozlúčil s tými, ktorí si moje texty čítali. Na túto stránku som vkladal svoje články nezištne, zdarma. Dnešným článkom kapitalizmus vs. socializmus sa s vami lúčim.


Paraziti a zločinci pseudo demokracie...


2013-05-05  (12:52)  |  Z domova
Pozrite si video dokument o politickej a podnikateľskej mafii Václava Havla, Václava Klasa a Milana Kňažka, Vladimíra Mečiara a ďalších mafiánov pluralitných politických strán po sametovom podvode komunistickej strany v roku 1989. Keď mafia pluralitných komunistických strán Václava Havla a Václava Klausa vytvorila legislatívu v neprospech obyvateľstve Československa, tak sa začali postupne obyvatelia Československa zadlžovať. Nakoniec mafie pluralitných strán v Československu si rozdelili aj obe krajiny Česko a Slovensko, a napísali a schválili si Ústavy oboch krajín a tiež dôležitý volebný zákon bez súhlasu obyvateľstva v referende z dôvodu, aby boli nekontrolovateľní a nikým neodvolateľní , a tak aj týmto spôsobom sa pluralitným politickým mafiám a zločincom Československa sa podarilo ovládnuť justíciu, políciu (občania si nesmú priamo voliť a aj priamo odvolať pri nedôvere GP, ústavných sudcov, predsedu najvyššieho sudu, riaditeľa slovenskej polície, manažéra RTVS, a aj takto na spôsob komunistov ovládli verejnú správu krajiny a hlavne sa im podarilo presvedčiť ľud oboch krajín, že v našej krajine po roku 1989 sú voľby slobodné a demokratické, že aj mi občania žijeme v právnom a demokratickom štáte.


Zánik socializmu alebo čo by bolo keby.


2013-05-05  (10:38)  |  Z domova
Na internete mate niekoľko viac menej zabavných teórii o príčinach pádu socializmu. Na rozmýšľanie vám dávam ešte jednu. Mohol by som po vzore nezávislých médii hrdo vyhlásiť ,že moje informácie pochádzajú z dobre informovaných zdrojov blizkých KGB, ŠTB a vo photoshope vyrobiť nejakú zábavnú fotografiu ,ale nechce sa mi.


20 PŘÍZNAKŮ, ŽE V EVROPĚ ZAČÍNÁ DALŠÍ VELKÁ EKONOMICKÁ DEPRESE


2013-05-02  (09:12)  |  Z domova
Další Velká deprese už běží – jenom ještě nedosáhla do Spojených států. V Evropě se věci nadále zhoršují a zhoršují, ale většina lidí ve Spojených státech to ještě nepostřehla. Po celou dobu se mě lidé ptají, kde je ten „ekonomický kolaps“, co má nastat.


Pražané, hlídejte si dnes, zvláště večer a v noci své děti !!!


2013-04-30  (10:54)  |  Z domova
Ať si to přečtou hlavně Pražáci, protože se to týká jejich dětí dnes 30.4.2012 na dětské čarodějnické show na Ladronce v Praze : Dnes 30.4.2013 proběhne na Ladronce v Praze dětský den plný her a zábavy s čarodějnickou tématikou a Valpuržinou nocí. Akce se koná pod záštitou Nadace Terezy Maxové, která tam bude také přítomna. A nyní proč to vlastně píši :


Úvaha o Tisovi a Slovenskom štáte 1939-1945


2013-04-28  (13:42)  |  Z domova
Slovenský národ má právo na sebarealizáciu, na svoj vlastný vývoj a na samostatnosť. Má právo na svoj vlastný štát. Treba si jasne uvedomiť , že SLOVENSKÝ ŠTÁT BY VZNIKOL TAK ČI TAK aj bez Hitlera, aj bez tej hroznej doby. Skôr alebo neskôr. Tak ako vznikla Slovenská republika 1.1.1993 bez nejakých vojensko-mocenských tlakov. Ona vznikla slobodne. Slovenský štát by teda vznikol preto, lebo túžil po samostatnosti, po existencii! Bol životaschopný. To, že jeho vznik sprevádzali také udalosti aké boli – to je zhoda okolností. Aj to, že Tiso bol u Hitlera (no a čo keď bol, aj všetci mocní vtedajšej svetovej politickej špičky s ním boli rokovať a oni mu dokonca aj ustupovali) a dohadovali sa o budúcnosti. ZA ŽIADNYCH OKOLNOSTÍ NEŠLO O VOĽBU VÄČŠIEHO ALEBO MENŠIEHO ZLA ale slovenský národ išiel cestou samostatnosti – teda prirodzenou cestou! Bol to dar od Boha, že sme vznikli v tejto celosvetovo ťažkej dobe.


Politický proces diktatúry EU !!!


2013-04-26  (07:26)  |  Z domova
Podpálenie vlajky EU trestný čin-!!! Spoločne proti genocíde európskych národov, za slobodu a sociálnu spravodlivosť! Dobrý deň vážení priatelia. Oznamujem vám, že dňa 3.5.2013 o 9:00 hod. sa na Slovensku v budove Okresného súdu Bratislava, číslo dverí 19 uskutoční súdny proces vo veci pálenia vlajky EU. Nakoľko mám dôvodnú obavu, že spomenutý súdny proces bude nespravodlivý a zároveň ohrozuje slobodu a demokraciu, privítam pokiaľ sa tohto súdu osobne zúčastníte, aby ste ho monitorovali. Som človek, žijúci v jednom z najchudobnejších a najskorumpovanejších štátov EU (na Slovensku). Môj slovenský národ je dnes postupne likvidovaný v dôsledku vysokej nezamestnanosti (takmer 15 %), nízkych platov, vysokých cien, stratou potravinovej sebestačnosti (pod úrovňou 50 %) a nelogickou sociálnou politikou. Z tohto dôvodu predpokladám, že sociálnymi a ekonomickými reformami po roku 1989 bola na Slovensku naplnená skutková podstata zločinu genocídy. Podľa medzinárodného práva je genocída spáchaná, pokiaľ niekto úmyselne uvedenie ktorúkoľvek skupinu do takých životných podmienok, ktoré majú privodiť jej fyzické zničenie v celku alebo čiastočne. O genocíde slovenského národa svedčí najmä dlhodobý demografický vývoj SR po roku 1989 (výrazné starnutie populácie). V danej veci vás tiež žiadam, aby ste sa pokúsili preveriť, ako by u vás (vo vašom štáte) pri protestnom podpálení vlajky EU postupovali súdy, prípadne, či už k obdobnému protestnému konaniu u vás došlo. Rovnako Vás prosím, aby ste moju správu podľa možnosti šírili ďalej.


Keď mafia je zákon...


2013-04-24  (12:26)  |  Z domova
Počas svojho života až vo veku 61 rokov som dospel k poznaniu, že predstieraná demokracia v rôznych krajinách sveta aj v našej krajine je diktatúra mafií záujmových skupín vždy menšiny a nemá nič spoločné s demokraciou čiže ľudovou vládou volených zástupcov ľudu. Tuto mafiu tvoria v počiatku zmien v spoločnosti a to menenia izmov a ideológii, ideí ľudia, ktorí bez širokého konsenzu s občanmi, súhlasu väčšiny obyvateľstva napíšu a schvália významné normy a pravidla fungovania spoločnosti v následných dekádach desaťročí. Bolo a opakovalo sa to stále v stredoveku, monarchii, kapitalizme, komunizme a odpornom integračnom a globalizačnom procese, najväčšom nešťastí ľudstva našej planéty v 21 storočí. Pri týchto mafiánskych a zločinných diktatúrach politických strán, slepej justície, poslušnej polície a médií hlavného prúdu s službách komunistov alebo majetných ľudí krajín sveta dochádza k porušovaniu základných práv občanov aj napriek tomu, že bola prijatá Charta európskej únie v tomto storočí a Všeobecná deklarácia ľudských práv v OSN v roku 1949. Takže aj v 20 a 21 storočí je mafia zákon vychytralej zločinnej a diktátorský orientovanej menšiny občanov vo všetkých krajinách sveta s výnimkou Švajčiarska a v poslednom čase aj Islandu, keď obyvateľstvu v prvom rade v čase a priestore bolo odoprené vytvorenie si občianskych Ústav a volebných zákonov a tak mafia záujmových skupín menšiny, ktoré reprezentujú politické strany našla komplicov v slepej justícii, media hlavného prúdu a polici, keď občania si nemôžu voliť priamo policajného riaditeľa, predsedu najvyššieho sudu, generálneho prokurátora, ústavných sudcov a to aj s imperatívnym mandátom tj. - aj s pravom odvolať týchto ústavných činiteľov každej krajiny sveta pri strate dôvery u väčšiny obyvateľstva a tak podľa môjho presvedčenia nám mafie záujmových zločincov tvoria legislatívu, ktorú občania, väčšina občanov nemá pravo ani možnosť odmietnuť, takže tu mame aj v 21 storočí organizovaný zločin mafii bielych golierov-!!! Je to moje hlboké a jedine presvedčenie. Možná, že som jediný v našej krajine, ktorí sa opovážil osobne emailom povedať ustaným mafiám čo cíti a v akom svete žijeme aj v našej krajine. Prajem prijemný deň. S pozdravom Jozef Varga


„Reakcia“ na nervózne reakcie Lipšica počas „Témy dňa“ na TA3


2013-04-22  (17:37)  |  Z domova
V niektorých prípadoch Lipšic evidentne netrafil, t.j. nebola to Harabinova, ale Karabinova súdna rada, za druhej Dzurindovej vlády. Navyše to že to vtedy orgány nepreverovali, nedokazuje, že je to v poriadku.


Tajný svet zlata - Dokument 2013


2013-04-22  (13:17)  |  Z domova
V dokumente odznie zopár silných myšlienok. Napríklad: Zlato smeruje tam, kde je vytvárané bohatstvo. Zlato smeruje na východ. Čo to znamená pre Západ? Pokiaľ máte hodinku času, dokument stojí za pozretie.


Komunistům nejde o komunismus, ale o parazitování na práci jiných


2013-04-20  (14:25)  |  Z domova
Neustále narážím na nářky levicových spoluobčanů, jak je to strašné v tom kapitalismu. Jak ten podnikatel-kapitalista zotročuje své zaměstnance. Nemohu s tím souhlasit. Zaměstnanec dobrovolně uzavírá pracovní smlouvu se zaměstnavatel a dobrovolně přistupuje na jeho podmínky.


JSME POVINNI TRUCHLIT, JEN KDYŽ UMÍRAJÍ AMERIČANÉ?


2013-04-19  (09:28)  |  Z domova
Když zemřou tři lidé v USA, ČT diváky unavuje non-stop live přenosy, ale když umírají lidé jinde na světě, odbyde se to krátkou agenturní zprávou. Jsou snad životy občanů USA cennější než životy příslušníků jiných národů? Co v posledních týdnech předvádí Česká televize, hraničí s fanatismem.


TAKHLE SE CÍTÍTE, KDYŽ VÁM GLOBÁLNÍ ELITA ZKONFISKUJE ŽIVOTNÍ ÚSPORY


2013-04-18  (09:43)  |  Z domova
Co byste dělali, kdybyste se jednoho dne probudili a zjistili jste, že vám banksteři „legálně“ ukradli asi 80 procent vašich životních úspor? Většina lidí zjevně předpokládá, že většina střadatelů, kteří byli na Kypru obráni, jsou „ruští oligarchové“ nebo „movití evropští magnáti“, pravdou ale je, že ti jsou jen zlomečkem tohoto příběhu. Jak uvidíte níže, jsou to malé podničky a stárnoucí penzisté, kteří byli tou konfiskací bohatství, co se odehrála na Kypru, naprosto zdevastováni.


Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády


2013-04-16  (18:39)  |  Z domova
Akýsi horlivý sudca už podpísal príkaz na odpočúvanie telefónu redaktora Slobodného vysielača. Už len to dosvedčuje “nepohodlnosť” informácií na tomto vysielači, napríklad v archíve Informačná vojna.


Blíži sa k nám mor zvaný homosexualita


2013-04-16  (12:56)  |  Z domova
Európske národy postupne strácajú svoju tvár zdravých národov. Rovnako ako zanikli veľké civilizácie v minulosti, postupne umiera aj pôvodná Európa. Nie však v dôsledku krvilačnej vojny, ale dôsledkom vymývania mozgov, liberalizmu, či kapitalizmu,ktorý ničí naše európske národy fyzicky. Rozpredáva majetok cudzincom, z ľudí robí otrokov a vyciciava národy ako pijavica.


Prednáška - Bože ochraňuj Slovensko 2 - Iba na prednáškach Sergeja Chelemendika môžete získať tieto dôležité informácie o vašej budúcnosti


2013-04-15  (12:50)  |  Z domova
Slovenská mentalita a epocha turbulencií – vyhrotenie negatívnych procesov v spoločnosti, ako vytvoriť súkromnú stratégiu života a prežitia. Ako bude reagovať slovenská spoločnosť na blížiaci sa kolaps sociálneho systému - možné scenáre rozvoja - ako kolaps systému môže vyzerať....


Medzinárodný deň gádžov.


2013-04-13  (23:38)  |  Z domova
A tak niečo k transparentu nespokojných Rómov v Košiciach : Dosť hladu a biedy ! - Juj, priatelia drahí, zo samej duše mi hovoríte. Dosť veru hladu a biedy slušných pracujúcich ľudí- bielych, čiernych, žltých, zelených, makových aj takových. Dosť biedy pre tých, čo odvádzajú nehorázne dane socialistickým vodcom na to, aby prežili darebáci, ktorí sa vlastnými rukami nechcú, či nedokážu ani len umyť, nieto pracovať pravidelne aspoň s lopatou, ktorí sa vysmievajú gádžom, ako na nich dennodenne drú.


Infostat potvrdzuje, asociálni Rómovia sa najviac rozmnožujú!


2013-04-12  (11:40)  |  Z domova
S ohľadom na prehlbujúci rómsky problém, ako aj blížiaci sa kolaps sociálneho systému, požiadala pronárodná minovládna organizácia Ľudia v ohrození (ĽVO) dňa 14.2.2013 Úrad vlády SR o vypracovanie reálnej prognózy demografického vývoja Rómov na Slovensku. Čelní predstavitelia ĽVO sa v žiadosti zároveň pokúsili upozorniť kompetentné štátne orgány na nebezpečenstvo vzniku vojnového konfliktu. Ako príčina bola uvedené najmä vysoká pôrodnosť asociálov na východnom Slovensku, ktorá už dnes negatívne ovplyvňuje náš sociálny systém a ekonomiku štátu.


Superslovák Robert Fico


2013-04-12  (10:01)  |  Z domova
Cieľom tohto textu je triezvo zhodnotiť situáciu v slovenskej spoločnosti pred nevyhnutným kolapsom spoločenského systému


Ďaľšie z domova...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Václav Havel – z jiné strany mince

Václav Havel nabyl po 17. listopadu 1989 v restituci rozsáhlý majetek. Pozadí této restituční transakce, jedné z prvních, která prolomila Benešovy dekrety, je však zatemněno a objevuje se jméno pražského pozemkového krále, miliardáře Miloše Červenky.


TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Ján Pavol II. Aká je pravda?

Názor katolíckych tradicionalistov na Jána Pavla II. je veľmi neznámy, preto si je vhodné vypočuť aj ich názor


Ján Pavol II. Aká je pravda? Časť 2.

Příliš mnoho lidí v Evropě?!

USA: Biskup nariaďuje modlitbu k archanjelovi Michalovi

Kaddáfí mobilizuje 800 tisíc vojáků a členů milice

Ako dalej, Europa? Treba nám rasistov?

Archív

Naše výhody vstupu do EÚ

Spomeňme len tie hlavné. Konečne si môžeme požičiavať za kresťanské úroky, dovolia nám to. Nemusíme drieť na poliach, všetko privezieme zo zahraničia a bude to ešte aj lacnejšie. Možno. Môžeme voľne cestovať. Iba na občiansky preukaz!


Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Poďme konfrontovať Zbigniewa:

Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Hlinové vystúpenie v parlamente

Sme na dobrej ceste, pán prezident Gašparovič


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo


Generated in 0.4164 s