20. September 2019
    
Odhoď narcis, kúp si jabko! - Dolezite.sk

Odhoď narcis, kúp si jabko!


  2013-04-12  (15:09)  |  Zdravie
  55% hlasovalo = 1  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Odhoď narcis, kúp si jabko!
Iniciatíva pre Deň narcisov 2013: Odhoď narcis, kúp si jabko!

Alebo čo je najväčším hriechom Ligy

Nedávno sme publikovali článok poukazujúci na zvláštnosti okolo financovania Ligy proti rakovine, ktorý vyvolal pomerne búrlivú diskusiu tak na tejto stránke, ako aj na Facebooku.

Napriek tomu, že článok bol pomerne dlhý a uvádzal niekoľko dokumentov samotnej LPR, mnohí zarytí sympatizanti nás obviňovali z uvádzania nepravdivých alebo nekompletných informácii.

Je to naozaj zvláštne, lebo keď uverejníte vlastný dokument dotknutého subjektu a potom niekto povie, že klamete, tak teda neviem koho tým myslia. Či nás, alebo ten samotný dokument?!

Preto sme sa rozhodli napísať voľné pokračovanie minulého článku, v ktorom reagujeme na výtky a argumenty druhej strany.

Fanatickí zástancovia LPR by nás aj za vyslovenie názoru najradšej videli za mrežami, až by sme sčerneli. Snáď však doba ešte nepostúpila tak ďaleko a vyslovovať názor sa ešte môže.

Takže tuto vyberáme zopár z najčastejších argumentov nasledovateľov veľkého guru a náboženského vodcu Ligoša Rakoša:

„A volali ste do Ligy pred tým než ste článok zverejnili?“

Častým argumentom, respektíve otázkou sympatizantov LPR bolo, či sme do Ligy zavolali predtým, než sme publikovali náš článok. Naša odpoveď na to je, že nie je našou úlohou sa vecí a informácií doprosovať.

Malo by byť v záujme LPR všetky informácie o svojom financovaní dobrovoľne zverejňovať a predchádzať tak u verejnosti vzniku pochybností. To, že to neurobili, nie je náš problém, ale problém Ligy.

Na západe je bežné, že charitatívne organizácie a nadácie dobrovoľne zverejňujú nad rámec stanovený zákonom všetky informácie o svojich financiách. V angličtine sa tomu hovorí „voluntary disclosure“.

Tento pojem je pre LPR, napriek jej napojeniu na podobné neužitočné organizácie vo svete, zrejme celkom cudzí. Ako inak si potom vysvetliť, že vo svojej výročnej správe za rok 2011 uviedli účelové (nie účtovné) rozdelenie vyzbieraných peňazí do „až“ siedmych položiek?

Za celý rok pracovali a prostriedky podelili len siedmym subjektom, či aktivitám? Zrejme nie, veď len vo výkaze ku Dňu narcisom spomínajú desiatky subjektov a aktivít.

To, že v roku 2012 dala Liga okolo 70 tisíc Eur na detské tábory roztrubujú pri každej príležitosti. Avšak to, kde v roku 2011 minuli 642 tisíc Eur z 1,9 miliónového rozpočtu (čiže 33,8%), sa im už akosi nechcelo rozpísať. Vo výročnej správe to zahrnuli do položky „Ostatné služby“.

Vás nezaujíma o aké „služby“ sa jedná?

Ale čo, však to je len taký malý nepodstatný detail. Kto by sa trápil kvôli nejakým pár státisícom. Však zaplatili detičkám za letný tábor, tak čo viac by ste ešte chceli vedieť?!

Podobné reakcie mali prevažne tí z umiernenejších sympatizantov LPR. Uznávame, na prvý pohľad ide o pomerne rozumný argument.

Pred publikovaním akýchkoľvek informácii by sa novinári i záujmové webové stránky mali vyžiadať všetky dostupné informácie. Avšak existuje aj druhá strana mince, ktorú sme práve vysvetlili na princípe dobrovoľného zverejňovania podrobných informácii.

Okrem toho mám také tušenie čo by sa asi stalo, ak by sme zavolali do Ligy a povedali im, že sme zo stránky Bádateľ.sk a chceme prísť sa im trošku pohrabať v účtovníctve. Vzhľadom na našu „vzájomnú lásku“ by nám pravdepodobne hneď zložili telefón :-)

Preto treba byť realistami….

Avšak medzi sympatizantmi sa našli aj viac prostoduché, priam až fanatické výpady v štýle:

„Kalmete! Ste zlí, zlí, zlí! Bo basy s vami!“

Ako sme už uviedli o niečo vyššie – ako môžeme klamať uvádzaním vlastných dokumentov LPR? Tí diskutéri nepovedali v čom konkrétne klameme, len že klameme.

Naozaj zaujímavý argument…

K dokumentom LPR sme samozrejme uviedli aj náš názor. Názor však nikdy neklame. Samotná podstata názoru je subjektívnosť. Dá sa s ním súhlasiť alebo nesúhlasiť, avšak v žiadnom prípade nie je možné označiť názor za klamstvo.

Právnici Ligy sú zrejme o niečo múdrejší ako ich zaslepení nasledovatelia. Sme si totiž istí, že uvedený článok si prečítali od zhora dole, zľava doprava možno aj 10 krát, snažiac sa nájsť niečo žalovateľné.

Napokon aj z histórie vieme, že Liga sa vyhráža žalobami a trestnými oznámeniami i za tie najmenšie nepresnosti alebo nedorozumenia. Ak by sme klamali, som si istý, že už by nám bol dávno doručený ďalší výhražný list, ak nie priamo podaná žaloba na súd.

Liga proti rakovine má totiž dve tváre…

Tú prvú milučkú, usmievavú, ktorú ukazuje verejnosti, keď dranká od vás peniaze. Často doplnenú škerením sa ich odvekého maskota. No kto by neprispel tej milej starkej, či na tak ušľachtilý účel ako je pomoc onkologickým pacientom? A hlavne detičkám…

No, a potom tú druhú tvár s vycerenými zubami a kúdolu držiacou v ruke za chrbtom. Tou vás neváha bodnúť priamo do srdca, ak sa náhodou negatívne vyslovíte na jej adresu.

Prípadne, ak i čo i len nahlas zauvažujete nad dogmami, ktoré ako poslušný psíček strážia pre svojho pána, farmaceuticko-medicínsky establišment.

Príkladom je téma bezpečnosti očkovania.

O tom by vám vedela viac porozprávať babka dievčatka, ktorú Liga vyrazila zo svojej ubytovne do noci len preto, lebo nahlas zauvažovala o tom, či jej vnučka nedosala náhodou rakovinu z očkovania.

„Ale veď LPR nestanovuje diagnózy, ona nelieči, len pomáha pacientom!“

Formálne áno, Liga nelieči. Avšak pozrite sa kto Ligu tvorí!

Kto sú jej členovia?

Kto sedí v jej rôznych radách a orgánoch?

Percento „MUDr-ov“ je tam väčšie ako v nemocniciach (keďže tam sú aj sestry a iný zdravotnícky personál).

Liga robí perfektný marketing v tom, že ľudia ju vidia ako charitatívnu organizáciu tvorenú samými nadšencami, ktorí chcú ľudom iba nezištne pomáhať. Bohužiaľ začína to i končí pri marketingu.

Liga proti rakovine, podobne ako jej sesterské organizácie po celom svete, sú nedeliteľnou súčasťou medicínsko-farmaceutického komplexu, ktorý má za úlohu udržiavať súčasný neskutočne ziskový status quo v oblasti liečby rakoviny.

K téme Liga ako charita verzus medicínsky establišment sme sa už podrobne vyjadrovali v našich ďalších článkoch, nechceme sa tu znovu opakovať. Odporúčame prečítať si aj ostatné články tejto série uvedené na konci článku.

Čo teda vlastne Liga robí a čo nerobí?

Jeden čitateľ sa s nami nedávno emailom podelil o svoju skúsenosť s Ligou. Keď tam volal a spýtal sa prečo Liga neinformuje aj o alternatívnych spôsoboch liečby rakoviny, dostal tieto odpovede:

„LPR na to nemá kapacity.“

„Poslaním LPR je osveta.“

Vidíte aj vy v týchto dvoch vetách rozpor? Ja vidím rozpor ako Brno!

Takže LPR nemá kapacity na alternatívnu liečbu, ale má kapacity radiť ohľadne chemoterapií a konvenčnej liečby. Dôkazom toho je ich samotná Poradňa pre pacientov, ktorú prevádzkujú na svojej stránke.

Pozrite sa tam a uvidíte ako často sa vyjadrujú ku konvenčnej liečbe. Na tú alternatívnu už ale „nemajú kapacity“.

Z toho mi teda vyplýva, že oni robia len osvetu ohľadne všeobecne známych vecí typu „nefajčite“, „športujte“ alebo „jedzte zeleninu“ a osvetu o konvenčnej liečbe chemoterapiami a rádioterapiami.

Na osvetu o alternatívnej liečbe už akosi neostáva. Alebo by aj ostalo, len sa moc nechce? Odpoveď si na to dajte sami…

„Netrepte, zakomplexovaný bloger, neverte každej debi**te, vymletý fanatik…“

Poslednou, no pomerne početnou skupinou (asi polovica) boli naozaj „milí“ a „vrúcni“ diskutéri idúc po stopách a v duchu učenia svojho veľkého majstra Ligoša Rakoša.

Ich príspevky sme však kvôli vulgárnosti museli zmazať. V pravidlách diskusie máme uvedené, že nepripustíme na našej stránke vulgarizmy, osobné útoky na autorov článkov, prípade ostatných diskutérov.

Iný názor samozrejme pripúšťame.

Dôkazom toho sú naše diskusie či už pod článkami na tejto stránke alebo na Facebooku.

Je však veľký rozdiel napísať „článok je hlúposť“ alebo napísať „autor článku je hlúpy“. S tým prvým problém nemáme. To druhé bude vymazané.

Záver

Bolo naozaj poučné vidieť aké hysterické reakcie vyvolala kritika nekritizovateľnej, svätej, širokým ľudom večne milovanej a naveky zbožňovanej Ligy proti rakovine. Na chvíľu som si pripadal, že sa nachádzam v Severnej Kórei a opovážil som sa kritizovať samého veľkého Kima.

Tí, čo inak majú plné ústa pomoci, tolerancii a lásky sa razom premenili na čerta chrliaceho síru. Ako sa ale vraví – „vrana k v rane sadá“. Zrejme títo fanatickí nasledovatelia LPR mali dobrého učiteľa.

Každopádne, je len na vás samotných, ako sa zachováte v piatok 12. apríla na Deň zvädnutých narcisov…

Či sa stanete obeťou masmediálneho vymývania mozgov, sadnete Ligošovi Rakošovi na lep a „prijmete kvietok nádeje“. Alebo či sa aj zamyslíte nad tým, o čo počas tohto dňa naozaj ide.

O pomoc onkologickým pacientom bohužiaľ nie, tá je až na poslednom mieste. Robí sa len naoko, veď niečo sa spraviť musí, aby sa verejnosti mohla ukázať aktivita.

O to tu však nejde.

Ide tu hlavne o to, že táto pomoc by vôbec nebola potrebná, ak by sa rakovina liečila naozaj odborne. Otravovanie chemoterapiami, či pálenie rádioterapiami nie je odborná liečba.

Týranie zvierat je trestné. Prečo týranie ľudí onkológmi trestné nie je?

Áno, Liga proti rakovine nelieči. Sú však nedeliteľnou súčasťou chorého systému a pomáhajú udržiavať jeho status quo. Toto je ich najväčším hriechom…

*****

 Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
jan . pukikyri5   |   ip:78.99.81.   |   2013-04-12  (16:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  K článku: Plne sa stotožňujem. Okrem iného je to aj skvelý výklad rôzných našich celebrít, ktoré to asi robia len pod prisľúbením dalších kšeftov, pretože v realite médií sa potom správajú na počudovanie inak!


Peter . fikymigu16   |   ip:178.40.22   |   2013-04-12  (20:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Uplne suhlasim


aem . qiwopeqo8   |   ip:78.141.88   |   2013-04-12  (20:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Zakázané léky na rakovinu

http://www.youtube.com/watch?v=ElHvvn0B54A
zumba . hecicofo   |   ip:178.40.16   |   2013-04-12  (20:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tiez suhlasim z autorom.tiez sme mali v rodone rakoviu.len akosi sme nikde cinnost ligy neregistrovali.skor naopak v nemocnici v BA ludia nosili do nemocnice stare satstvo.ale nejaka liga?.kde bola?.su to podvodnici. fuj.


ZLODEJSKALIGA . sotekedo19   |   ip:188.121.1   |   2013-04-12  (20:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stara nosata potvora si z Ligy postavila sukromnu kliniku pre svoje deti .

Socialne odkazanych ziadatelov o prispevok , ktori su chori na rakovinu zasadne odmietaj .

Liga este nikdy nikomu nepomohla . Okrem starej nosatej komunistickej potvory a jej rodiny !

V inej krajine by uz potvora davno sedela v base , u nas je to laskava a mila starenka , ktora potrebuje kazdy rok k svojmu stastiu daky ten milionik EUR .

Za to idiotom , ktori jej prispeju na novy mercedes laskavo pripne jedovaty narcis .

::::::))))))))))
Turambar . wuletudi25   |   ip:188.167.1   |   2013-04-12  (22:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aj ked to nesuvisi, ludia v SR su totalne tupi: Na Slovensku sa zrusilo za posledne roky tolko Onkologickych, Plucnych, Doliecovacich a Geriatrickych klinik ze ludia skapinaju na rakovinu bud doma alebo na preplnenych internych klinikach za pomoci lek. personalu aby sa cim skor uvolnilo lozko. A ludia sa na toto v pohode pozeraju a myslia si ze ked aspon prispeju na LPR - tak ich to zachrani. Miesto toho aby zdvihli rite a zabranili rusenie nemocnicnych oddeleni.


Bertold . fulixuju84   |   ip:95.103.80   |   2013-04-13  (03:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  55,02€/mesačne...


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-04-13  (09:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak, všetko je to stále len o peniazoch, a stále zatiaľ len o peniazoch, kde sa dá ešte trhnúť, tu vôbec nejde o vás, ktorý ste to opäť včera, verím, že v dobrej viere, podporili...


filip . wyboceci64   |   ip:178.40.16   |   2013-04-13  (09:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Turambar- V nemocniciach sa rakovina nelieči.Tam sa len podáva jedovatá chemoterapia a ožarovanie.Obidve slúžia len na biznis a znižovanie populácie.


povazan . wohicygu14   |   ip:85.216.19   |   2013-04-13  (09:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ako vravim, nemila chazarska starka, uz len tej by som prispieval, to je cele podvod hned na prvy pohlad hehe


zero . vaxipyke63   |   ip:194.228.5   |   2013-04-13  (11:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Podpůrný prostředek při léčení rakoviny.
Vyzkoušel ho můj otec při rakovině prostaty. Rozemletá semena ostropestřece mariánského vmícháme do panenského oleje z bodláku. Necháme uležet 2 týdny. Užívá se půlhodinu před každým jídlem 3x denně tak,že obsah promícháme aby směs byla homogenní.

Otec využíval 1,5 litru této směsi a k tomu práškovou kyselinu askorbovou (koupena ve vinařských potřebách - 1kg za cca 750Kč.)Denně bral zarovnanou mocca lžičku. Před ozařováním po rozboru krve mu lékař řekl že nechápe jak je to možné,ale že se mu snížil obsah rakovinotvorných látek v krvi na polovinu.

Mimochodem, rakovinu prostaty jsem mu dignostikoval 2 roky předem podle zeleně zbarveného nehtu na palci levé nohy (podle knihy Orientální diagnostika). Orec vzal tuto informaci lehkovážně a až bolest ho přinutila jít k lékaři.


takto . wuwipygi82   |   ip:178.41.19   |   2013-04-13  (13:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Čo robí choroba: zacykľuje myseľ, myseľ sa stále dookola zaoberá len chorobou. Pozornosť človeka je zameraná dnu-dovnútra.

Účelom liečby je zamerať pozornosť von.

Prečo?

Pretože kam sústredíme svoju pozornosť, to pretrvá a rastie. To je jedna stránka veci.

A druhou stránkou je strava.... strava je liek, je to krv.... mení sa na krv, ktorá odvádza a privádza výživu do buniek a odvádza toxíny.

Ostatné si už domyslí každý sám.


POPI . fopepuli28   |   ip:212.55.24   |   2013-04-13  (20:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zero . vaxipyke63
dik za super tip...ale kto si este dnes dovoli papat 3x denne?


stastie . wiwydewu52   |   ip:77.78.89.   |   2013-04-13  (21:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dakujem za clanok. Je to presne vystihnute. A je mi z toho velmi smutno, co sa deje v onkologii.
http://popelka.blog.pravda.sk/2012/07/29/farmaceuticky-priemysel-rakovina-a-skusenosti-inych-5-cast/

A rakovinu uz dlhe roky liecia na Gersonovej klinike stravou. Dr. Gersonovi znemoznili pracu, dokonca ho otravili arzenom. Viac o tejto terapii sa dozviete i v dokumente o tejto terapii, odkaz je v clanku.
http://popelka.blog.pravda.sk/2013/01/04/gersonov-zazrak-alternativna-liecba-rakoviny-2/Turambar . wuletudi25   |   ip:188.167.1   |   2013-04-13  (22:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  filip - neprehanaj, liecba hematologickych malignit isla v poslednych rokoch velmi dopredu, horsie je to s liecbou solidnych nadorov, kde bez chirurg. liecby prakt. sanca na prezitie neexistuje. Vsak aj tu zasluhou monoklon. protilatok (biologika) sa pacienti vdaka nej dostavaju do dlhodobej remisie. Problemom je ich cena pri potrebe celozivot. uzivania, ktora neskutocne zadlzuje nemocnice. (pozri cenu napr. anti–EGFR)


jojo . sapivafe98   |   ip:95.103.32   |   2013-04-14  (06:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Turambar
" sa pacienti vdaka nej dostavaju do dlhodobej remisie " - ved prave o to ide. Farmafirmy potrebuju dlhodobo chorych a nie zdravych ludi...


jojo . sapivafe98   |   ip:95.103.32   |   2013-04-14  (06:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A ako niekto vyssie pisal, pani Siracka je clenkov zidovskej komunity, lekarka a uspesna a bohata zena. Tato kombinacia dava lahko domysliet si, na ktorej strane stoji, ci na strane pacienta, alebo na strane farmaceutickych firiem.


Sakirujesekera . wewusyre87   |   ip:92.52.36.   |   2013-04-14  (19:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Liečia tak, aby nevyliečili, teda vlastne neliečia...

Sila peňazí, o tom to je...


Sakirujesekera . wewusyre87   |   ip:92.52.36.   |   2013-04-14  (19:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  S tým jablkom je to v podstate fakt,treba rozhryznúť zrelé semiačka jablka, požuvať, taktiež zrnká z hrozna, jadro z kôstok marhúľ...denne niekoľko zrniečok, to je slušná prevencia, aj likvidačný postup pri začínajúcej rakovine...
BoenaBocka . famaqesu48   |   ip:178.41.43   |   2013-05-27  (17:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Farma -loby drží ľudí zámerne v nevedomosti pre multimiliardové zisky za chemo,rádioterapie a vôbec cytostatiká.
Pomoc jestvuje, neexistuje nevyliečiteľná choroba.Potrebujete takú pomoc? Naštudovala som si množstvo prístupov,niektoré som na sebe vyskúšala,keď som potrebovala. Dostala som sa sama z rakoviny. Treba však povedať,že prírodné liečivá,ktoré sú k tomu potrebné,poisťovne nepreplácajú. Ďalej treba povedať, že liečenie prebieha na dvoch úrovniach-fyzickej a duchovnej.Ako na to? Ako si sám pomôcť a vyliečiť sa? Ako pomôcť blízkemu alebo dieťaťu?
Tí,ktorí takúto pomoc potrebujú, môžu sa ozvať : bozena.horniakova@gmail.com Prístup je vždy iný. Nejde iba o rakovinu,ale aj ťažké kožné záležitosti-psoriáza,diabetes,otvorené dekubity, hypertenzia, psychická podpora a iné....Veľa zdravia!diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


jeden + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Študentský experiment objavil, že v blízkosti wifi rúterov rastliny rásť nebudú


 - Študentský experiment objavil, že v blízkosti wifi rúterov rastliny rásť nebudú2013-05-30  (01:15)  |  Zdravie
Malý "záhradný" experiment dánskej deviatačky testuje efekt mobilného žiarenia na rastlinách. Jeho výsledky vás môžu prekvapiť.

Klamavá reklamní kampaň Angeliny Jolie ???!


2013-05-22  (17:54)  |  Zdravie
Jaké je skutečné pozadí kauzy Uříznutá ňadra Angeliny Jolie? Miliardový byznys s oklamanými ženami a s genovými patenty AUTOR: MIKE ADAMS ZDROJ: http://www.protiproud.cz/


PROČ ŽENY V ČÍNĚ neonemocní na rakovinu prsu


2013-05-22  (12:22)  |  Zdravie
Nevím o žádném Číňanovi, žijícím tradičním čínským životem, který by někdy použil kravské nebo jiné mléčné výrobky na nakrmení svých dětí. Tradice povoluje kojení ale nikdy ne používání mléčných produktů. Kulturní Číňané považují naši zaujatost mléčnými výrobky za velmi zvláštní. Vzpomínám si na pobavení velké delegace čínských vědců, krátce po skončení kulturní revoluce v osmdesátých letech.


John Virapen: Acylpyrín vás môže zabiť skôr, ako sa dostanete k dverám lekárne


2013-05-20  (15:29)  |  Zdravie
Len málokedy sa do prvej trojky bestsellerov dostane literatúra faktu od úplne neznámeho autora. Johnovi Virapenovi sa to podarilo, čim len dokázal, že téma, o ktorej sa rozhodol písať a zasvätiť jej život, je výsostne aktuálna a pre ľudí zaujímavá. Jeho bestseller Nežiaduci účinok: Smrť je šokujúcim priznaním bývalého riaditeľa farmaceutického priemyslu, ktoré odhaľuje zločiny páchané dennodenne v odvetí, ktoré by sa malo starať o zdravie ľudí. A keďže John Virapen bol hosťom na tohtoročnej Bibliotéke, niet divu, že som neodolal jedinečnej príležitosti spraviť s ním rozhovor.


Jak si zajistit 100% zdraví


2013-05-20  (14:34)  |  Zdravie
„Člověče, vzpamatuj se! Vyžeň všechny ty šamany, léčitele a duchy z hlavy, zapomeň na jejich moudra a běž na dovolenou!“


Zdravotní devatero


2013-05-19  (17:20)  |  Zdravie
Léčit nemoc je jako začít kopat studnu až když dostaneme žízeň.


14 LET STARÝ HAMBURGER Z MCDONALD’S VYPADÁ TÉMĚŘ JAKO ČERSTVÝ


2013-05-14  (10:00)  |  Zdravie
Víme dobře, že produkty rychlého občerstvení jsou plné syntetických chemikálií a že mají doslova devastující vliv na náš organismus. Nedávno objevený, „mumifikovaný“ hamburger z McDonald’s je však vizuálním důkazem toho, jak málo se takový frankesteinovský pokrm změní za 14 let.


Štúdia náhodne odhalila, že chemoterapia rakovinu ešte viac podporuje!


2013-05-09  (08:16)  |  Zdravie
Počas toho ako jedna skupina výskumníkov sledovala prečo sú nádorové bunky také odolné, dospeli k oveľa dôležitejšiemu zisteniu. Počas výskumov skupina objavila, že kým chemoterapia vo veľkej miere poškodzuje zdravé bunky, zároveň ich stimuluje na to, aby produkovali takú bielkovinu, ktorá predstavuje v podstate pohonnú hmotu pre rast nádorových buniek. Okrem toho sa nádor stáva ešte odolnejším voči ďalšej liečbe.


Za zdmi mlékárenského průmyslu (pravda nie je propaganda)


2013-05-04  (15:47)  |  Zdravie
„Holou pravdou je, že morální pravda je často extrémistická a musí být, protože když je nespravodlnost absolutní, pak se proti ní někdo musí postavit — absolutně.“ Tom Regan


Mámo, táto, přijel on – očkovací kamión!


2013-05-04  (13:00)  |  Zdravie
Očkovací kamión, akce, která má za cíl zvýšit prodej vakcíny proti klíšťové encefalitidě. Roadshow zavánějící porušením hned několika právních předpisů i principů humánní medicíny.


Ako som sa vyliečil


2013-05-02  (08:25)  |  Zdravie
Choroba ma kvárila 3 roky. Z času na čas mučivé bolesti, samovoľné intenzívne krvácanie a dennodenné vymieňanie obväzu. Navyše hnisavý výtok riadne zapáchal. Tri roky utrpenia pominuli. Ako? Bez lekárskej starostlivosti.


PROČ NEKUPOVAT BIO?


2013-04-19  (09:24)  |  Zdravie
My Češi jsme obzvláště opatrní. Vše zdravé okamžitě podezíráme a rovnou kritizujeme. Všichni víme, že biozemědělci postřikují v noci. A je nám jasné, že označení bio je na potravinách jen za účelem klamání naivních spotřebitelů. Co jsou naše nejčastější argumenty proti všemu, co je bio?


Proč pije člověk potravu pro telata?


2013-04-18  (16:39)  |  Zdravie
I když na nás reklamy na mléko a mléčné výrobky útočí ze všech stran, stále častěji můžeme slýchat informace, že pití mléka není zase až taková výhra, ba dokonce že může způsobit více škody než užitku. Pojďme se na tuto záležitost podívat a používat u toho zdravý selský rozum.


Veganství vede ke smrtelným chorobám


2013-04-14  (06:04)  |  Zdravie
Přísná vegetariánská dieta může být pro člověka životu nebezpečná. Odborníci tvrdí, že zvláště Indové dodržující extremní rostlinnou stravu mají v těle nadbytek homocysteinu. Tahle aminokyselina ve zvýšené koncentraci poškozuje výstelku cév, vede k ateroskleróze a také poruchám mozku. Takové choroby končívají často smrtí.


Kde sa berú a kam tečú príspevky Lige proti rakovine?


2013-04-12  (15:11)  |  Zdravie
Kde bolo, tam bolo, bola raz jedna krásna modrá planéta. Vládli však na nej nenásytné farmaceutické koncerny. Nikto ich v láske príliš nemal. Ľudia totiž tušili, že u nich nie je všetko s kostolným poriadkom.


Rostlinné bílkoviny


2013-04-10  (12:20)  |  Zdravie
V tomto článku bych chtěl předložit některá fakta ohledně rostlinné bílkoviny. Tato fakta velkou měrou ovlivnila můj pohled na problematiku rostlinných bílkovin a můj jídelníček.


Tatarák i s tasemnicí


2013-04-09  (17:49)  |  Zdravie
O tom, že pojídání masa s sebou nese poměrně nemilá rizika, se může přesvědčit stále více lidí, kteří si v minulých dnech pochutnávali na tataráku a dalších masových "lahůdkách". Spolu s masem se totiž dostaly do jejich děla i zárodky tasemnice.


Zastavme ten smrteľný kolotoč!


2013-04-09  (15:18)  |  Zdravie
Proč zvířata geneticky manipulované plodiny odmítají nikdo neví, ale pokud je musí žrát laboratorní zvířata, nedopadá to dobře. A co na to člověk?


Báj o upíroch


2013-04-07  (19:56)  |  Zdravie
Veľa duchovných ľudí dnes hovorí, že my ako Slovania zohráme kľúčovú úlohu v nadchádzajúcich zmenách. Už sme však jednou zásadnou vecou prispeli, ani si to neuvedomujeme. Prispeli sme vedomosťou o tom, čo sa stalo. Dnes tieto báje vďaka ich príťažlivosti a vďaka médiám a pozná už hádam každý. Tieto príbehy obrazne opisujú, čo sa stalo. A opisujú hlavne to, ako z toho von. Dávajú riešenie.


6 ODSTRAŠUJÍCÍCH DOPADŮ TOXICKÉ CHEMIKÁLIE BPA V PLASTECH


2013-04-05  (09:47)  |  Zdravie
Bisfenol A, (BPA) je často používaná toxická chemikálie se schopností narušovat funkci hormonů. Můžeme ji najít v mnoha plastech, vnitřních obalech plechovek a dokonce i na amerických dolarech a účtenkách.


Byznys v bílých pláštích


2013-04-02  (21:15)  |  Zdravie
Tak opět další reportáž tentokrát odhalující špici tohoto ledovce jménem farmaceutika a její podvody a kšefty s lidskými životy i s zdravím. Vidíte zde jasné svědectví jak farmaceutických zástupců tak doktorů uplácených zájezdy dárky i hotovostí. Šokující realita, tak popřemýšlejte nejste náhodou také obětí tohoto monstrózního zvráceného byznysu ?


Výhody Syrové Stravy


2013-04-01  (10:52)  |  Zdravie
Otázkou není "Je to těžké?"... Otázkou je "Stojí to za to?" Změna mé stravy změnila celý můj život k lepšímu. Nikdy bych ani nečekala všechny ty pozitivní změny, které se staly mě a mé rodině.


Můj život na syrové stravě


2013-03-30  (14:56)  |  Zdravie
Mé rozjímání, ke kterému jsem se dostala díky syrové stravě :-) Jakmile pročistíme své tělo, přichází na řadu naše duše...


Lékaři: Veganství a další "zaručené" diety? Škodí zdraví!!!


2013-03-29  (07:05)  |  Zdravie
Jednostranné diety mohou podle lékařů poškodit zdraví, trvalé zhubnutí však nepřinesou.


CO OBSAHUJE SENDVIČ MCRIB OD MCDONALD’S: GMO PŘÍSADY, TOXICKÉ A ZAKÁZANÉ INGREDIENCE


2013-03-27  (12:46)  |  Zdravie
Sendvič McRib je na vrcholu oblíbenosti. Tisíce lidí zaplavují webové stránky, jako je „McRib locator“, aby si sendvičem McRib řetězce McDonald’s nacpali břicho.


Pozor na etikety i u ovoce a zeleniny


2013-03-27  (07:29)  |  Zdravie
Čtěte i etikety při koupi ovoce nebo zeleniny. I ovoce může obsahovat nebezpečná éčka, přidanou vodu nebo aspik.


Studie: Marihuana škodí hlavně mladým, může jim trvale snížit IQ


2013-03-23  (16:14)  |  Zdravie
Obecně především u mladých lidí převládá názor, že cannabis je neškodná droga a nenese žádná zdravotní rizika. Přitom právě tato skupina je jejím užíváním negativně ovlivněna.


ZDECHLINY V JÍDLE!


2013-03-22  (07:05)  |  Zdravie
Ještě ani neodezněla aféra s koňským masem vydávaným za hovězí, a už se nad námi ženou další černé mraky s daleko hrůznějšími potravinovými skandály, než jsme doposud v médiích zaznamenali. V polském masokombinátu přidávali údajně do klobás a jiných masných mletých výrobků, maso z uhynulých zvířat, což je absolutně smutný a hlavně nechutný případ, který vyvolává stále častější otazníky nad bezpečností současných potravin.


Léčba konopím


2013-03-21  (07:37)  |  Zdravie
Pokud se mocným tohoto našeho světa povede mne odhalit, já půjdu do vězení a z mojí dcery se opět stane křečemi zkroucená a bolestí řvoucí lidská troska


PŘÍRODNÍ ZABIJÁK RAKOVINY, KTERÝ JE 10 000X SILNĚJŠÍ NEŽ CHEMOTERAPIE


2013-03-18  (09:05)  |  Zdravie
Anona ostnitá je plod stromu graviola, a to je zázračný zabiják rakovinných buněk, 10 000 krát silnější než chemoterapie. A proč to nevíme? Jelikož některé velké korporace chtějí dostat zpět svoje peníze utracené za roky výzkumu při snaze vytvořit syntetickou verzi tohoto k prodeji. Takže když to teď víte, můžete pomoci kamarádovi v nouzi, když mu to sdělíte, nebo se občas sami napít šťávy anony jako prevenci. Chuť není konec konců špatná.


Konopné semínko je dokonalou potravinou


2013-03-14  (19:37)  |  Zdravie
Konopí patří mezi nejdokonalejší rostliny z hlediska výživy.


Zamestnanci Monsanta nejedia GM potraviny


2013-03-12  (09:20)  |  Zdravie
Monsanto zakázalo geneticky modifikované potraviny vo svojich vlastných jedálňach. Už v roku 1999 skupina Friends of Earth odhalila, že spoločnosť odmieta servírovať vlastným zamestnancom rovnaké geneticky modifikované potraviny, ktoré neustále vnucuje chudobným krajinám so sľubom, že im pomôže zachrániť populáciu pred hladovaním.


Ďaľšie zo zdravia...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Evanjelium podľa Tomáša

Podla niektorých ide o najčistejšie evanjelium-keďže bolo nájdené iba nedávno.


Illuminati - čast 1 / 7

Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

2012: Čas na zmenu

Fascinující dokument o současné době a krizi vědomi, kterou jako lidstvo procházíme. Natočil Daniel Pinchback, autor populární knihy Návrat Quetzacoatla. Ve filmu zkoumá skrze svoji osobní cestu probuzeni, co by se mohlo stát, popřípadě co už se děje, kolem roku 2012.


Operácia 99%

RADĚJI VIDLIČKY NEŽ NOŽE - pravdivý dokument o jídle...

Aktivní thermit v troskách WTC z 9/11

Farage o vstupe Chorvatska do EU

GLOBÁLNE vs SLOVENSKÉ HNUTIE 99%

Archív

Svoboda ve světě podle americké organizace Freedom House

Americká nezisková organizace Freedom House vydala nový žebříček svobody ve světě. Podle očekávání euroatlantické země jsou nejsvobodnější a „darebácké státy“ naopak nesvobodné.


Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Ľ. Huďo - Februárové udalosti vo svete

Odhalenie kampane Bohatšie Slovensko

Wikileaks - Ron Paul komentuje depeše o meetingu USA se ...

Keď je Beňová v emóciách môžete porušovať z...


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne


Generated in 0.3689 s