23. September 2019
    
Nižšie splátky? Ľudia nebláznite.. - Dolezite.sk

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..


  2012-05-21  (15:42)  |  Ekonomika
  71% hlasovalo = 7  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..


Všetci vám chcú samozrejme dobre a vôbec nechcú na vás zarobiť, tak vám ponúknu super výhodnú splátku. Háčik je v tom, že splátku, ale nie úrok. Čím viac si znížite splátku, tým dlhšie budete úver splácať a tým viac zaplatíte banke. Pri splácaní úveru vám najprv odrátajú úrok, a zvyšné peniaze idú na splátku istiny (dlžnej sumy). Takže ak máte úver na dlhšiu dobu, prvé roky vám z neho veľa neubudne. Čím viac splátku znížite, tým menej peňazí ostane na splácanie istiny. A tým pomalšie dlh klesá.

Nechcem vás zaťažovať výpočtami, ale v jednoduchosti sa dá povedať, že ak si znížite splátku o polovicu, predraží sa vám úver o polovicu (o polovicu viac peňazí zaplatíte banke). Na porovnanie slúžia jednoduché hypotekárne kalkulačky

Navyše sú ochotní splatiť vaše dlhy, a nahradiť viac dlhov jedným. Dokonca s nižšou splátkou (ale nie úrokom). Zase je háčik v tom, že namiesto splácania 5 rokov budete splácať pol života, a pomôžete pár bankárom získať tučné prémie. To je podstata, inak by to nerobili. Ľudia si zoberú úvery, aby mohli pozerať hokej na obrovskej plazme, a potom plačú, keď im zaklope na dvere exekútor . Áno, veď nákup na splátky je taký jednoduchý..Úplne smiešne mi bolo, keď mi pracovník banky ponúkal sporiaci produkt, pritom vedel, že mám na krku hypotéku. Som si myslel, že si robí srandu. Ja mám splácať 20 rokov hypotéku s úrokom 4,2% a uložiť peniaze do banky so ziskom 2% ročne? Ale asi to niektorí ľudia tak robia, keď to ponúkajú.

Alebo ma slečna chce presvedčiť, aby som si požičal vyššiu sumu ako potrebujem. Keď som sa spýtal, načo by som to robil, tak mi povedala, že som mladý a môžem si užívať. Áno, môžem si užívať, kúpim si kopec vecí ktoré vlastne ani nepotrebujem a niekedy v päťdesiatke si vydýchnem, lebo mi prestane banka strhávať mesačne celkom slušnú sumu.

Takže ešte pred tým ako budete utekať do finančnej inštitúcie si premyslite: ak mám nižšiu splátku, o koľko viac zaplatím banke? Je to nutné?

A pár rád na záver:

- ak sa rozhodnete, že nebudete mať všetko hneď, tak budete mať spokojný život, bez toho, aby ste za bežné veci zaplatili raz toľko.
- splátky hypotéky si radšej zvýšte, aby ste sa čo najskôr zbavili hypotéky. Radšej sa uskromnite, prípadne sporte a pri najbližšej príležitosti skúste splatiť čo najviac z dlžnej sumy.

Sen každého bankára je, aby ste sa naučili žiť na úver (koľko krát vám ponúkali kreditnú kartu??). Môj sen je žiť bez dlhov a žiť slobodne.

 

Zdroj: Ziarovka


Erika Barathova
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Karol . wiqukeha84   |   ip:195.91.56   |   2012-05-21  (17:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Uz len tolko penazi kolko vynalozia banky a sporitelne na marketing v mediach naznacuje, ze zisky su velmi pekne :-) v kazdej jednej reklame Vam ponukaju peniaze v akej kolvek podobe. 2 miliony ludi ma na Slovensku uver na byvanie, prestavbu, to su zisky ... to mu sa hovori "zisk z rozumu" :-))


SomTenKtorySom . bocipera87   |   ip:89.242.19   |   2012-05-21  (17:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Fakty v článku by mali byť každému jasné, noci realita je žiaľ iná a preto sa IM darí.

Čisto teoreticky na tému dlhov. Majme (minuté) kreditky (aj zo zahraničia) a pôžičky (bez ručiteľa) a človek prestane splácať. Na trvalej adrese nie je k dispozícii žiaden hnuteľný ani nehnuteľný majetok. Ako ťa donútia k splátkam? (Človek nie je zamestnaný).

Počul som o prípadoch (Poliakov) v Británii, ktorí mali dlhy a zmizli (asi) domov. Že vraj dostali LEN zákaz vstupu do krajiny na 3 roky a zrejme figurujú na medzibankovej čiernej listine neplatičov. Nezdá sa mi, že by si byrokracia v dnešnej EÚ nenašla cestu na vymáhanie dlhu.

Ďalšie, ak ti ONI požičajú "virtuálne" peniaze ale ty musíš splácať reálne, nie je v tom rozpor? Možno v tom nájsť nejakú skulinku a právne z toho vykorčuľovať?

Čisto teoreticky samozrejme:-)


bazooka . racebagi30   |   ip:85.248.19   |   2012-05-21  (19:11)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Ďalší z radu článkov, ktoré obchádzajú podstatu buď z hlúposti alebo vedome...

Problémom nie je úver, problémom je úrok.
Keby nebolo úverov, nebolo by peňazí.
Keby sme si prestali požičiavať na veci, ktoré nielen chceme, ale ktoré nutne potrebujeme, tak by sme stiahli peniaze z obehu a ekonomika by skolabovala.
Radiť, že si netreba požičiavať je taká istá p.čovina ako radiť hladnému aby nežral !

Kolobeh peňazí je užitočný vynález, rovnako ako samotné peniaze, ktoré uľahčujú výmenu.
Problémom je spomínaný úrok a ešte fakt, že banky a celý bankový systém je sprivatizovaný. Peniaze tlačia, požičiavajú a úročia súkromné osoby.
My všetci, ako aj všetky štáty sme zadĺžení voči súkromným osobám.
Všetky dlhy sveta, všetkých štátov sú na jednej strane našim záväzkom a na strane druhej sú pohľadávkou bankárov. My sme dlžníci a bankári sú veritelia.
Schválne hovorím že bankári a nie banky !

Ako môžme byť dlžní niekomu, komu :

1. peniaze uložené v bankách nikdy nepatrili
2. kto požičiava nie svoje vlastné, ale cudzie peniaze
3. kto navyše peniaze tvorí len tak z ničoho, akoby zo vzduchu ???

Ako môžeme takéto dlhy vôbec splácať ???
Ako môžeme takéto dlhy vôbec akceptovať ???
Ako môžeme takéto dlhy považovať vôbec za oprávnené ???

Banky treba znárodniť a bankárov postrieľať !!!
Dlhy anulovať !!!
A hlavne - zrušiť úroky !!!

Je nemysliteľné a šialené, aby súkromná osoba(osoby) vlastnila právo tlačiť peniaze.
Je nemysliteľné a šialené, aby súkromná osoba(osoby) vlastnila všetky peniaze sveta.
Je nemysliteľné a šialené, aby sme my všetci dobrovoľne platili súkromnej osobe úroky za to, čo jej nikdy nepatrilo a čo si drzo vyrobila "zo vzduchu" na počkanie.
Vlastniť právo tvoriť peniaze a následne ich predávať (lebo pôžička s úrokom je v skutočnosti predaj) je rovnaký nezmysel ako keby niekto vlastnil právo predávať ľudstvu vzduch.

Peniaze sú element rovnako ako vzduch (alebo voda, oheň, zem).

Ľudia premýšľajte. Nesmie nikto vlastniť niečo, čo patrí všetkým.

Peniaze patria všetkým, rovnako ako vzduch. Preto musia byť znárodnené, zoštátnené a používané na verejno prospešné účely, bez zisku.bazooka . racebagi30   |   ip:85.248.19   |   2012-05-21  (19:27)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  SomTenKtorySom

Nesplatenie úveru nie je riešením. Nikomu to nepomôže - ani spoločnosti ako celku a ani jednotlivcovi, ktorý by zostal banke dlžný.

Vieš čo ti urobia v takom prípade ? Keď im zostaneš dlžný, bez ohľadu na to, či máš nejaký majetok alebo si nezamestnaný, už nikdy si v živote ani neškrtneš !
Nikdy sa nesmieš zamestnať, lebo banke zostaneš dlžníkom až do smrti a môže ti exekuovať aj dôchodok !!!
Musí ti síce ponechať životné minimum, teda asi 200 euro, ale zvyšok ti vezme.
Ako chceš vyžiť na dôchodku z 200 euro ???
Ako chceš žiť dnes, zajtra, o týždeň... ak nemáš a nemôžeš mať legálnu prácu ? Nesmieš mať ani firmu, ani živnosť ! Nič.

Môžeš zarábať len na čierno. Vieš aký je to problém ? Nájdi somára, ktorý by ťa na čierno zamestnával...
Myslíš, že ti bude platiť mzdu zo svojho zisku ? Mimo účtovníctvo ?
A možno by sa ti jedného dvoch podarilo nájsť, ale ver mi, boli by to buď len také pomocné roboty a krátkodobé. Žiadna firma a zavedená spoločnosť ťa na čierno nezamestná.

Stručne zhrnuté, dlžník banke je odsúdený na celoživotného štvanca, ktorý nemá úniku.

Ako to treba riešiť popisujem o príspevok vyššie...

Čo sa týka tvojej poslednej poznámky ohľadne právnej skulinky, tak to si buď istý, že taká skulinka existuje a je poriadne široká ! Len ju konečne začať uplatňovať - banky treba zažalovať za úžeru, za podvod, za organizovaný zločin, za genocídu,...atď.
A ako spolupáchateľov samozrejme politikov.
Ja viem, že súdy majú pod palcom, ale takým procesom, keby bol medializovaný (žiaľ aj média kontrolujú) by sme prebudili toľko zaspatých, že by sme ako jedna masa vtrhli do ulíc a skoncovali s týmto fašistickým žido úžerníckym režimom, ktorý si boháči tak úzkostlivo strážia.
Dobrým marketingom a s dobrým právnikom by sa z takého procesu dal vytĺcť slušný politický kapitál.
A z neho následná revolúcia.


Patt . xetecumu89   |   ip:94.230.14   |   2012-05-21  (19:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nieco k teme :D :
www.youtube.com/watch?v=TKurU_7zV8k&;feature=related


smartang . bohupyki56   |   ip:78.98.43.   |   2012-05-21  (19:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pred cca 10 rokmi bol v Anglicku realizovaný prieskum obľúbenosti spotrebiteľských úverov a kreditných kariet. Zistenia boli také, že čím chudobnejší a nižšie vzdelanie, tým väčšia obľúbenosť. Zaklincoval to jeden vysokopostavený manažér Loyds bank ktorý zahlásil že kreditnú kartu nemá lebo je to drahý produkt ...

Stačí ???


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2012-05-21  (19:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bazooka...keby nebolo bankárov, neboli by pôžičky, peniaze by kolovali aj tak, či nie?


Joplins . xuhydime11   |   ip:94.145.22   |   2012-05-21  (19:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  smartang..
to znamená,že keď ja nemám pôžičku,,ale zarábam si na dom sám..tak som múdry??:-DDDDD
smartang . bohupyki56   |   ip:78.98.43.   |   2012-05-21  (19:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Joplins

išlo o kategóriu najdrahších hotovostných a kreditných úverov, väčšinou krátkodobých.


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2012-05-21  (19:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...kríza je spôsobená likvidáciou služieb...pokiaľ ľudia nebudú mať peniaze, menej ich pošlú do kolobehu...pokiaľ bankári nepustia peniaze medzi ľudí, aby sa prirodzene obnovili služby a ľudia tak získali prácu...nikdy kríza neskončí...všetko to robia umelo, umelo preto lebo pomaly krok za krok nastolujú medzi ľudí svoju moc....peniaze už majú, už im ide len o moc.Joplins . xuhydime11   |   ip:94.145.22   |   2012-05-21  (19:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer..
dobre si to napísal,,namojdušu..
Joplins . xuhydime11   |   ip:94.145.22   |   2012-05-21  (19:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  smartang..
takže som tupý ako vagón sádrovych janošíkov??
hm..

žiadna výhra..


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2012-05-21  (19:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer.
ale to vzdy islo len o moc a majetky.
peniaze su len nastroj ako ich ziskat...
cisla, papieriky, nic viac.

neviem, ci niektori ludia nevedia pocitat ale matika je hadam jasna.

poziciam 1 000 000 a pytam 1 200 000.
200 000 neexistovalo ani tak skoro nebude!
pretoze ludia, ktori sa tejto hry zucastnuju nemaju tlaciarne doma.
splatit to mozu jedine svojim majetkom.

no a toto je hlavny dovod krizy.

toto je kapitalizmus, teda ten bankovy...


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2012-05-21  (19:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a aj preto euro...


DrHujer . doducyve62   |   ip:87.197.15   |   2012-05-21  (20:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Joplins, kde to máš tú chalupu, v akej časti Slovenska? Pripravujem vodno - analytickú túru po SK, tak nech to môžem dať do mapy. Dík za info.


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2012-05-21  (20:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  uz len na margo tej matiky.

http://sk.wikipedia.org/wiki/%C3%9A%C5%BEera

ak si poziciam 100 a o 30 rokov mam vratit 200 tisic, v com su bankari iny nez ti cigani?

cigan tiez moze povedat, ze nemal za mesiac 100 % urok ale mal prijatelny 5 % urok denne...

podotykam, ze infalciu som do toho nezahrnul umyselne.
peniaze si doma netlacim a akosi ani neni v mode pri slovenskych podnikateloch dvihat platy rocne aspon o tu inflaciu...sak je kriza.


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2012-05-21  (20:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tych 5% som strelil.
toto sa mi pocitat teraz nechcelo, ne zeby som nevedel, keby sa nahodou chcel niekt toho chytit...


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2012-05-21  (20:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "slovenskych podnikateloch"
mnohi original slovenski maju tiez pozicky...


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2012-05-21  (20:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma...požičiavať peniaze nieje zlé, ak pomôžu, ale vykorisťovať a zotročovať kvôli tomu ľudí je nesprávne.


Joplins . xuhydime11   |   ip:94.145.22   |   2012-05-21  (20:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dr.Hujer.
píšem ti maila..kucma . fyvafixa2   |   ip:37.152.98   |   2012-05-21  (21:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer.
uroky, bavime sa o urokoch...
nechaj tak, ja som ti neoponoval tentokrat.

peniazmi nikomu nepomozes, pomozes mu jedine tym, co si za ne kupi...
21pozdanenivynos . kuwavyse63   |   ip:217.112.1   |   2012-05-21  (21:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vhodnou investicí lze dosáhnout 21 % čistý výnos po zdanění. Bez rizika. To vám banky nemohou nikdy nabídnout !


SomTenKtorySom . bocipera87   |   ip:89.242.19   |   2012-05-21  (21:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bazooka

ahoj a vďaka, tvoj príspevok svedčí o fundovanosti a nemienim v tom nič spochybňovať. Ak dovolíš niečo len doplním.
Celé ľudstvo je tu denne vystavované činnosti pochybných indivíduí zvaných elita, sprejujú vzduch jedmi, predávajú nám jedlo nadopované jedmi, liečime sa farmaceutikami plné jedov. Priemyselná produkcia vrátane poľnohospodárstva zamorujú celú planétu a sme to my, kto im v tom so širokou náručou napomáha. Odpady.
Čo je potrebné, je eliminovať príčiny a samotné zdroje ergo beštie, ktoré sú za tento stav vecí zodpovedné. Nie ich spôsobom, ktorý očakávajú, násilím, ale každý jednotlivec podľa svojich schopností a možností, ignoráciou systému a občianskou neposlušnosťou (bez násilia) na všetkých úrovniach.
Hovno voňať nikdy nebude alebo ako starí hovorili, zo psa slanina nebude. Zhnitý systém nenapravíš, hniloba je smrť.21pozdanenivynos . kuwavyse63   |   ip:217.112.1   |   2012-05-21  (21:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Opravdu : Myslet na důchod je velmi prozíravé. I my jednou budeme staří, pokud se toho dožijeme. Je ale výhodnější podporovat banky, nebo sám sebe? Může nám banka zajistit jistý výnos bez rizika ročně 20 %?


Současný důchodový systém připomíná letadlo před ukončením „aukce“. Nebo jiné pyramidové hry. Současní 30 – 40-ti letí platí vysoké odvody na důchodový systém. Ale stále se jim opakuje, aby si zajistili penzijní připojištění. Důchody nebudou. Jim už nebude mít kdo platit důchod. Solidární systém se mění na individuální. Zároveň se posunuje hranice odchodu do důchodu. Tak, aby do důchodu dožilo co nejméně lidí. Aby stát ušetřil. No, nepěkná vyhlídka.
http://www.jakbydlet.cz/clanek/489_penzijni-pripojisteni-jinak.aspx

Ukažte to svému bankéři. Rozpláčete jej.


21pozdanenivynos . kuwavyse63   |   ip:217.112.1   |   2012-05-21  (21:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Roční úspora 40 275,- Kč. Prostá návratnost investice 6,4 roku bez dotací. Při této ceně tepla se mu již investice do zateplení, ani do výměny oken nevyplatí.


Další úspory :


Investor výhodně zvolil systém voda – voda. Asi i proto, že u souseda hučí drahé značkové tepelné čerpadlo vzduch voda, zato však v zimě moc netopí. Jenže systém voda voda, kromě vysoké účinnosti a vysokého výkonu, který neklesá ani v zimě, tak jako u vzduchu, má i další výhody. Voda pro dům zdarma. Běžná rodinný dům má spotřebu cca 250 m3 vody za rok. Při ceně 50,- Kč / kubík, vodné, stočné, to je 12 500,- Kč ročně. Protože voda ve studni není nejkvalitnější, bude se používat pouze na splachování. Tedy cca 6000,- Kč ročně úspora.


Dům však má zahradu. Tu je nutno zalévat. Zahrada je 500 m2, tedy 2 m3 za večer. Bude – li zálivka 100 dnů, je to 200 m3 vody v ceně 10 000,- Kč. Tedy zálivka zahrady zdarma.


Tedy celková roční úspora 56 275,- Kč. To je již návratnost jen 4,6 roku!


Kolik protopí za 20 let?


Uvažovaný odchod do důchodu je za 20 let. Ceny energií meziročně v posledních 2 letech rostly cca o 50 % ( přesto, že média tvrdila 9 %). Kdo topí elektřinou, ten to ví. Buďme optimisté a předpokládejme růst ceny elektřiny 10 % meziročně.
illuminatedBimbo . wavapihi67   |   ip:178.41.42   |   2012-05-21  (21:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bazooka
Vidíš to sám ,niet im pomoci ...stále ešte spia ,a revolúcia nič nezmení pretože vždy sa nájde dosť takých ,ktorý z chazarskej úžery profitujú a stádo ich bude uctievať a nasledovať v hromadnom masmedialnom ošiali a ovládaní mysle.A takto je stádo úplne zbavené súdnosti,a svojprávnosti v "chápaní pôvodu základných spoločenských výmenných hodnôt".21pozdanenivynos . kuwavyse63   |   ip:217.112.1   |   2012-05-21  (21:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ceny elektřiny 10 % meziročně.

Elektrický kotel Tepelné čerpadlo
56 275 13 425
61902,5 14767,5
68092,75 16244,25
74902,025 17868,675
82392,228 19655,543
90631,45 21621,097
99694,595 23783,206
109664,05 26161,527
120630,46 28777,68
132693,51 31655,448
145 963 34 821
160559,14 38303,092
176615,06 42133,401
194276,56 46346,741
213704,22 50981,415
235074,64 56079,557
258582,1 61687,512
284440,32 67856,264
312884,35 74641,89
344172,78 82106,079
3 223 151 768 917 2 454 234


Tedy, za 20 let by elektrokotem protopil 3 223 151,- Kč. Tepelným čerpadlem jen 768 917,- Kč. Takže uspoří 2 454 234,- Kč. Investice se tedy za 20 let vrátí 9,4 krát. Každá vložená koruna přinese další 9,4 Kč. To mu může každá banka závidět.

Kam se na ty úspory hrabe penzijní připojištění.“


Proč jsou úspory tak vysoké? Jedná se totiž o složené úrokování. Úroky z úroků.


Zdá se Vám to nereálné? No, před 15 lety stál kubík zemního plynu taky jen 0,60 Kč. Dnes cca 8,50 Kč. Vzpomeňte si 1.1. 2008. 30 % zvýšení ceny elektřiny je již ohlášeno.


Pozor. Zde je však i zdražování investic. Tepelné čerpadlo KODEK, instalováno před 7 lety za 160.000,- Kč na klíč, se již dnes instaluje kolem 300.000 – 360.000 Sk! Vše zdražuje. Měď, nerez, cement, skelná vata, ….A to velmi rychle.


Zhodnocení vašich peněz


Pokud do banky uložíte 260 000,- Kč, je schopna Vám je ročně zhodnotit cca o 5 %. Tedy roční výnos 13 000,- Kč. A to ještě s rizikem vytunelování banky. Meziroční inflace ve stavebnictví je cca 10 %. ( železo, měď, nerez, cement, práce, růst DPH….)


Takže to je spíše 5 % ztráta, než výnos. Pokud uložíte peníze do vlastního tepelného čerpadla, roční výnos s rezervou je při investici 260 000 Kč je 40 275,- Kč. Tedy 15,49 %. Budeme – li počítat i s úsporami za vodu pro dům a zahradu , pak je to 21,6 % !!! Roční výnos 21,6 %.


Je to nadnesené číslo? Nikoliv. Počítáme meziroční zdražování energií 10 %. Ve skutečnosti je to mnohem rychlejší. Vždyť v Rumunsku je již dnes elektřina 2 x dražší než v ČR. Evropa má a bude mít nedostatek energií.

smartang . bohupyki56   |   ip:78.98.43.   |   2012-05-21  (21:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Hovno voňať nikdy nebude"

To síce nie, ale dá sa zmeniť a zmanipulovať človek natoľko, aby mu to nesmrdelo a aby to bral ako normálnu súčasť systému ... Banky sú nádherným príkladom. A o to elite ide.


21pozdanenivynos . kuwavyse63   |   ip:217.112.1   |   2012-05-21  (21:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nechte vydělávat cizí peníze.


Pokud si v bance půjčíte peníze na úrok 5 %, můžete je investovat do tepelného čerpadla. Přinesou Vám, po odečtení roku bance, dalších 10 – 15 %. A to bezpečně, bez rizika vytunelování. To je princip podnikání. Banky neumějí zhodnocovat peníze – podnikat. Umí jen půjčovat. Zhodnocovat peníze umí šikovní podnikatelé. Prosím neplést s podnikavci.


Vysoce účinný systém tepelného čerpadla Kodek umožní investorovi prožít pěkný důchod. Podstatně sníží náklady na provoz domu však již dnes.Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2012-05-21  (21:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sen každého bankára je, aby ste sa naučili žiť na úver (koľko krát vám ponúkali kreditnú kartu??). Môj sen je žiť bez dlhov a žiť slobodne.

A s tým súhlas. Úžera rozkvitá, ľudia sú čím ďalej, tým viac v otrockých okovách, a predsa sa tešia....

Stačilo skočiť do banky po úver a dom bude raz, dva....))))))))Veru, raz, dva som otrokom na 30 rokov....


http://www.youtube.com/watch?v=llIqrcIqxvE


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.103.24   |   2012-05-21  (21:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kto tu zas vypisuje uctenky.. :-))


cockerba . canequxi75   |   ip:217.144.3   |   2012-05-21  (22:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  darmo, blbych ludi co naletia na hocico, sa najde velmi vela-hlavne na slovensku


Rudolf_Vasky . dawokate39   |   ip:95.102.43   |   2012-05-21  (23:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Žijeme na začiatku nových dejín. Schyľuje sa k novému Stalingradu kde sa všetko raz a na vždy rozhodne.

Global Evolution Day 12.05.2012 v Bratislave - globálna hanba a potupa. [edit]
johnybgood
recent posts

RUDOLF VASKÝ BLOG.
Cromwell : sú to hnidy ktorých rozpučeni...
My všetci sme Ježiš, my všetci sme Hitle...
Akú úlohu zohrával MARSHALOV PLÁN pri zo...
Well-Founded Fear - Dobre založený strac...

archives

2011 (35)
2012 (1)

Subscribe
Posted in johnybgood's blog 2011-05-14
Share95

image

Rudolf Vaský


Global Evolution Day 12.05.2012 v Bratislave - globálna hanba a potupa.

Žijeme na začiatku nových dejín. Schyľuje sa k novému Stalingradu kde sa všetko raz a na vždy rozhodne.

_________________________________________________________________

UPOZORNENIE !!! Pozor,pozor ! Prosím pozor ! Viďás, viďás !

40+ rokov som Slovenčinu písmom nepraktizoval, a začal som len minulí rok ! Preto na opravu pravopisu používam "spell check" a opravujem všetko čo my to ukáže! http://www.mozilla.sk/doplnky/#pravopis Ak je tam Y miesto I je to chyba "spell checku" a nie moja ! Ak má niekto lepší spell check,ktorý vychytá všetky pravopisné chyby tak dajte link dole do debaty a ja si ho stiahnem. Tiež prosím o zhovievavosť voči mojej otrasnej a hroznej gramatike !

Vďaka za Vaše porozumenie.

Rudolf Vaský.

___________________________________________________________________________Po 6 tisíc rokov peniaze boli tovar, čiže zlato a striebro,za tento tovar bolo treba platiť ako za každý iný tovar, a úroky sa stali forma platby za zlato a striebro.

Lenže, dnes peniaze už nie sú tovar, ale doklad (o hodnote) a už neexistuje žiadna príčina platiť za tieto doklady vo forme úrokov z hodnoti ktorá je zaznamenaná tlačiarenským strojom na týchto dokladoch, alebo len ako elektronický záznam na čipe v počítači !

Túto skutočnosť ale tí ktorí si nahromadili peniaze nechcú priznať a nechcú prestať zaťažovať peniaze úrokmi.

Chcú ľudstvo nútiť aby s papierovými dokladmi na ktorých je zaznamenaná hodnote a s elektronickými záznamami na čipoch v počítačoch bolo na večné veky narábané tak ako keby tieto papierové záznamy ( a teraz už aj elektronické záznamy ) ,

- boli ešte stále tovar, ktorí treba draho vyprodukovať a draho zaplatiť - čiže zlato a striebro !

A to sú ti ktorí dnes rozsievajú smrť a genocídu Fašistickej úžery po celom svete.

Článok 2. Konvencie o genocíde prijatej dňa 9 December 1948, prijatej ako "General Assembly Resolution 260", definuje genocídu ako :

.... ... Niektoré z nižšie uvedených činov spáchaných s úmyslom úplne alebo čiastočne zničiť niektorú národnú, etnickú, rasovú alebo náboženskú skupinu ako takú:

Bod - (C) úmyselné uvedenie ktorejkoľvek skupiny do takých životných podmienok, ktoré spôsobia jej fyzické zničenie v celku alebo čiastočne;

Článok 3 definuje zločiny, ktoré môžu byť potrestaní podľa tohto dohovoru:

(A) genocídu;
(B) spolčenia sa na spáchanie genocídy;
(C) priame a verejné podnecovanie k spáchaniu genocídy
(D) Pokus o spáchanie genocídy
(E) spoluúčasť na genocíde.

Už nedevastujú svet Fašistickým blitzkriegom a inváziou na tankoch,ale požičiavaním peňazí na úrok.

A oslobodiť sa od týchto Fašistických genocídu a smrť šíriacich okupantov budeme aj my musieť nájsť odvahu a obetavosť obrancov Stalingradu.

Bude Dáša Tonková nová Slovenská sv. Johana z Arku ktorá povedie zbabelých Slovenských chlapov do osloboneckého boja proti Fašistickým úžerníckym rozsievačom smrti ?

Pozrite toto video :

Global Evolution Day 12.05.2012 - globálna hanba a potupa : Dáša má väčšie gule ako Jožo ! http://youtu.be/hMbEaxNiv8s
Joplins . xuhydime11   |   ip:94.145.22   |   2012-05-21  (23:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rudo..
nazdarek..
pozrel som si tvoje videá z blavy aj z NY..
a lúbilo sa mi..
"bališ kufre,,nemáš,,??BUM!!!
"další, máš kufre? nemáš ? BUM!!
krv ,štanky a sračky budú pred parlamentom..:-DDDDDDD


Rudolf_Vasky . dawokate39   |   ip:95.102.43   |   2012-05-21  (23:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Neo-liberalizmus-časť tretia

Problém úroku.

Čo je úrok ? Úrok po Anglicky je interest, ale opačne, interest preložený do Slovenčiny je : výhoda, záujem, zaujímavosť, dôležitosť, význam, vplyv, účasť, podiel, úžitok, úrok. Úrok v zmysle interest-u, po slovensky znamená podiel, (dividend), účasť, úžitok, úrok. Úrok je to, čo niekomu dáme, čo sme od nikoho nikdy nedostali. Dar nie je úrok, nikto od nás nemôže vymáhať dar, ale úroky vymáhať môže. Úroky vznikajú, keď sme museli vrátiť viac, než sme si požičali. Dividendy vznikajú, keď musíme zaplatiť za výrobok viac než stojí. Podstata úroku a dividendy je rovnaká: niekto od nás berie peniaze za NIČ!

Lenže je rozdiel, keď nám niekto požičia 50 kg vrece zemiakov a požiada aby sme sa zmluvne zaviazali, že mu vrátime 50kg. zemiakov s 10% úrokom, čo znamená že mu budeme musieť vrátiť spolu 55kg zemiakov, a zas niečo iné, keď nám niekto požičia 50 euro a požiada aby sme sa mu zaviazali, že mu vrátime tých 50 euro aj s 10% úrokom.

Na túto skutočnosť už pred 2300 rokmi poukazoval Aristoteles , keď definoval peniaze ako neúrodné a neplodné.

Zemiaky majú schopnosť rozmnožovať sa úrodou a plodmi, tak požadovať platbu úroku z toho čo sa dá rozmnožiť zasadením – teda čo rodí a plodí je jedna vec, ale požadovať platbu úroku z toho, čo nerodí a neplodí - teda čo sa nedokáže rozmnožovať plodmi ako zemiaky, je zas úplne niečo iné.

Nepríčetné blúznenie šialencov.

Tu ale nám podsunú argument, že aj peniaze sú ako zemiaky, ktoré možno požičiavaním za interest (úrok, dividend atď), „rozmnožovať“. Že peniaze požičiavaním – investovaním „plodia“ - „prinášajú“ úrodu peňazí. Že práve interest (úrok), je to, čo „plodí“ peniaze tomu kto ich „zasadí“- teda požičia (investuje), za interest ( úrok,dividend atď). Ale takýto argument je absolútny blud, klam, fantazmagória a nepríčetné blúznenie šialencov ! Prečo ?

Preto, lebo požadovať niečo, čo neexistuje a nikdy nebude existovať, je jednoducho šialenstvo!

Ale keď takéto jednoduché šialenstvo je ustanovené, ako požiadavka doprávne záväznej zmluvnej povinnosti, ktorá je ale podporená a istená plnou silou


zákona, súdnictva, legislatívy, vládnej policajnej moc, a medzinárodných dohovorov,


tak potom sa z tohto jednoduchého šialenstva vynorí Diabolské blúznenie úhlavnej


zloby, ale tak ohromujúcej, obrovskej a rozľahlej obludnosti, zlomyseľnosti a moci,


ktoré si človek môže predstaviť iba v Satanovi-Antikristovi, v Diablovi „in persona“ !

Jediný spôsob, ako sa zemiaky dostanú do obehu medzi ľudí je taký, že ich niekto, niekde zasadí a oni vyrastú. A jediný spôsob, akým sa dostanú peniaze do obehu medzi ľudí, je taký, že si ich niekto niekde požičia na úrok a potom ich minie. Zakaždým, keď je spravená pôžička peňazí, tá skutočná suma ktorá bola požičaná, sa minie a tak prirodzene tieto peniaze začnú obiehať medzi ľuďmi.

Tu ale vznikne problém úroku : peniaze sa nedajú rozmnožiť zasadením ako zemiaky, peniaze s ktorými úroky musia byť zaplatené - nikdy, nikde, sa nerozmnožia ako zemiaky a preto, tieto peniaze jednoducho neexistujú.

Napriek tomu, pri vzatí pôžičky, každý jeden dĺžnik je daný do zmluvného záväzku, ktorý je podporený a istený plnou silou ľudskej moci, zaplatiť späť nie len tú sumu ktorú skutočne prijal

-(to sa nazýva „istina“, a táto istina sú tie peniaze, ktoré dĺžnik prijal, minul a teraz existujú v celkovom súčte obiehajúcich peňazí )

-ale, tiež zaplatiť požičiavateľovi dodatočnú čiastku peňazí ako percentá z požičaných peňazí

-( to sa nazýva „úrok“, tento úrok sú tie peniaze, ktoré ani jeden jediný požičiavajúci nikdy nedostal, nikdy neminul a preto tie peniaze neexistujú v celkovom súčte obiehajúcich peňazí )

Každá úročená pôžička operuje tým istím spôsobom. Preto tvrdiť, že peniaze na platenie úrokov existujú v celkovom súčte obiehajúcich peňazí v ekonomike je absolútny matematický nezmysel, klam, blud a fantazmagória !

Pozri celí blog : http://www.thoughts.com/johnybgood/rudolf-vask

a tiež : http://www.youtube.com/playlist?list=UUhuNs2QdKfmivapOgJUNE1Q&;feature=plcpRudolf_Vasky . dawokate39   |   ip:95.102.43   |   2012-05-21  (23:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Joplinsko.

Zdravím, len si zabudol mŕtvoly k tej krvi,štanke a sračke.

Pozri si to ešte ráz : http://youtu.be/88pjIYj18cY


MeGusta . mybodite20   |   ip:95.103.12   |   2012-05-21  (23:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to s bankarmi sa mi paci co hovori bazooka ale,... je to jednoduche aj zlozite zaroven ved predsa ludia sa musia skor ci neskor zobudit a prezriet vo svete ktory vybudovali zidia a pomocou symbolou ktore vsade dosadili vybudovali svoju moc

no zlozitejsie je ze ci to pomoze, ved urcite musia mat plan B C D E F......vela ludi tvrdi ze im nevyslo to, hento ale to nemozem vediet ze ked sa stane nejaky scenar ktory by ich ovplyvnil tak ze niesu nanho pripraveny ako napr, schovat sa do krytov a odtial riadit vsetko a ludi zmasakrovat depopulizovat a ocipovat povedzme robotmi alebo sukmenovcami

to by som chcel vediet bimbo bazooka nebudem tu uvazovat ci je urok zly, jasne ze je zly ked ho zidia tak chvalia a vidim co to spravilo s rozpoctami v spolocnosti len hladam odpoved, kozmicky zazrak alebo nejaka strategia proti tym zidakom/iluminatom ci kto to je,

lebo tento obrovsky podvod a system musel vymysliet niekto genialny toto by blb nevymyslel, investuju tolko do technologie sami vraj ovladaju rozne tajne techniky(napr vatikanska "pivnica je toho plna). MAJÚ cerstvo prebudeny ludia sancu im vzdorovat?


Emka . xyqimeqa3   |   ip:213.81.18   |   2012-05-22  (06:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tento svet nie je vybudovaný, ale zopsutý! Reklama + markrting = oyebávanie + chrematistika! Vo vybudovanom, civilizovanom svete, by taká činnosť bola trestná!!!


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2012-05-22  (07:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  k tej úžere otázka na Rudolfa

Ak si požičiam peniaze, je predsa normálne že za požičanie zaplatím. Prečo by mi mal niekto požičať - teda ísť do rizika - zadarmo? Čo je zlé na tom, že mi vráti 10% navyše? Možno rozbehol biznis, zvýšili sa mu tržby o 30% aj vďaka tomu že za moje peniaze postavil novú halu. Úrok berme ako istú rizikovú prémiu. Možno sa mi pôžička nikdy nevráti.

Takže ako to je?


DrSenil . xutememu36   |   ip:217.73.18   |   2012-05-22  (08:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ake riziko ,pri poziavani penazi bankou? Sak sa jedna o cisto virtualne cisla. Hypoteka je najvacsia uzera (ne)kontolovana a podporovana statom.Uz neexistuje ziadne krytie zlatom a.t.d ,uz asi 100 rokov sa pouzivaju len cisla bez krytia.Vcera rano mi volal neaky 'banker' ze ci nechcem vyhodny spotrebny uver, hovorim mu "az tam bude urok 10%" zavolajet mi.Asi budem mat do smrti pokoj :o)


sejzmolog . beporuba82   |   ip:195.146.1   |   2012-05-22  (08:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No zadlzovat sa je nezmysel ale ked sa spravi run na banky ako sa to deje v grecku a spanielsku a banky zacnu krachovat tak ti co tam maju peniaze o svoje peniaze pridu a ti co tam budu mat dlh tak ho uz nebudu mat komu splacat. Ci?


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2012-05-22  (08:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ponuka neznamená nič. Musí byť aj dopyt. Navrhnite banke 2% :) Ak neustúpi, ok, nepožičiam si. len stále neviem čo je na tom úroku zlé. A je pritom JEDNO či je krytý zlatom alebo nie. poviem to inak. Ak by ste sa rozhodli požičať niekomu peniaze - dali by ste mu ich zadarmo ???? Prečo by ste to robili? Má tiež banka požičiavať zadarmo?


DrSenil . xutememu36   |   ip:217.73.18   |   2012-05-22  (09:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  uz som pozical bezurocne peniaze (v rodine), a ako urok som ocakaval a dostal som protisluzbu (napr:pomoc pri stavbe domu). Samozrejme ze toto banka nemoze zrobit. Jedine 'statna banka slovenska' by mohla dat urok napr.2% , ale to by mosel chciet stat. A nezivit armadu darmozracov v bankach co parazituju z mojich urokov.


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2012-05-22  (10:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  OK, tomu už skôr rozumiem ... Som mimochodom ten posledný, ktorý by bránil banky. A to som tam pracoval takter celý život. LOL. Už nikdy více - z princípu.

Otvoril som túto otázku len preto, aby sa nerobilo zbrklo niečo, čo by potom prienieslo viac škody ako osohu. Zmenu systému treba dobre premyslieť a je treba vylúčiť potenciálne prvky nesystémovosti a nespravodlivosti. A stále mi to vychádza že by to nemalo byť až tak o tom že úrok je zlý, ale o tom, ako, kedy, kým a za akých podmienok úrok uplatňovať. Pretože keď to podáme príliš jednostranne, národ to v nepochpopení zoberie za nesprávny koniec a pokazí aj to, čo sa pokaziť nedá ... Nie každý je odborník na financie. Odvážne slogany a heslá sú pekná vec, ale zase nechoďme do nezmyselných extrémov ktorým nikto nerozumie. Len toľko ešte k téme.
ANONYM . sipyrige36   |   ip:94.145.22   |   2012-05-22  (10:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  smartang.

zaujimavé ,že obhajuješ úrok!
vravíš ,že je jedno či je krytý zlatom alebo nie.
No, neviem či vieš ako úrok funguje , no nejako sa mi to nezdá.

Lebo úrok je to čo núti tlačiť viac a viac peňazí, lebo peniaze na úrok v obehu nie sú, je to tak?

To znamená ,že povedzme ,ked sa tebe podarí zaplatiť tvoje úroky ktoré v obehu nie sú, tak si ich musel obchodom alebo inak od niekoho získať!
Lebo peniaze nie sú zemiaky, že za 10 pozičaných vriec ti vrátim 12, no až na budúci rok, kedy zasadím o 100 stvorákov viac, urodí sa mi, a vrátim!!!

Ked schvlauješ úrok, schvaluješ aj nekdy nekončiaci kolotoč dlhov, tlačenia penazí, s tým spojenú možnosť ožobračovania, podmanovania si národy, jednotlivcov, atd!!
to zanmená že svojou bohajobou úroku si nič nové nevymyslel,len pritakávaš dlhoročnému,úžerovému systemu ,ktorý tu už dlho funguje!!

a to si v banke pracoval celý život, hovoríš.

no,tak ja neviem..

Joplins . xuhydime11   |   ip:94.145.22   |   2012-05-22  (10:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  uuups, ten anonym som ja..:-)))


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2012-05-22  (11:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  počujte Anonym či Joplins

Miešate zemiaky s jablkami dohromady. Jedna vec je dávať pôžičku a za ňu pýtať úrok - vy by ste fakt požičiavali zadarmo???

Druhou vecou je krytie meny zlatom resp statkami. To je ale vec na úrovni makroekonomiky a tu je zjavne ten problém.

Ja tvrdím že dobre nastavená ekonomika na makroúrovni nie je v rozpore poskytovaním úroku. Predsa keď požičiam poľnohospodárovi, on nakúpi viac pšenice, zasadí a zoberie viac úrody, zarobí aj viac perňazí. Ale to sú predsa nové, ale KRYTÉ peniaze. Tak potom neviem prečo by mi z nich niečo nedal keďže som mu na to požičal. Čo je na tomto zlé? Nerobme z ľudí bláznov. Platí to, čo som povedal v predchádzajúcom príspevku.


Joplins . xuhydime11   |   ip:94.145.22   |   2012-05-22  (11:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stále mi to nejde do hlavy.
Ak je v obehu 1 milion a z toho požičaných je pol milióna, z úrokom 10% to znamená,že naspäť sa musí vrátiť 550 000.

A tých 50 000 ,teda ten úrok , je jedno ako ho rolník získa, či predajom viac úrody alebo kradnutím, ide o to ,že tie peniaze v obehu NIE SÚ!
Teda ak ich zaplatí, musel ich vziať niekomu z tých nezadlžených, aj ked prctivým obchodom!


Rolník má zaplatený svoj dlh aj z úrokom, ale na ten úrok vykšeftoval peniaze od nezadlžených ludi..a u nich sa už nachádza len 450 000..

no a ked to takto pojde pár rokov,,tak za chvílu bude mat bankár všetky prachy..a všetci budú v dlhu..

Ako dalej??
nik . xodepubi27   |   ip:195.80.16   |   2012-05-22  (11:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  smartang
v poľnohospodárstve to neplatí. ani nikde inde. ak kúpi viac osiva musí osiať väčšiu plochu, tj. uberie inému, alebo voľnej prírode. tie voľné zdroje nie sú nafukovacie. a to nerátam do toho možnú neúrodu.
ak niekto chce zvýšiť zisk, tak ak neokráda iného človeka, ťaží na úkor prírody. niečo môžu pomôcť nové technológie, ale aj tie majú po čase negatíva (napr. intenzívne poľnohospodárstvo-zamorenie pesticídmi, jadrová enegetika-havárie + skladovanie vyh. paliva=ekozáťaž). aj také slnečné žiarenie síce dopadá na zem, ale ani to nebude večne a napr. jeho extrémne využívanie tiež môže narušiť rovnováhu inde. nič nie je zadarmo.smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2012-05-22  (11:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Joplins, máte to pomýlené

V prípade ktorý som popísal nové peniaze vzniknú - resp. vytlačia sa. ALE budú kryté zvýšeným výnosom pšenice a teda z pohľadu ekonomiky nejde o inflačný faktor.

nik

Snažím sa pochopiť a viem aj asi na čo narážate. Stále mi ale nikto nevysvetlil že PREČO by mi mal niekto požičať zadarmo. Predsa ako požičiavateľ idem do rizika a nemôže byť všetko len o dobročinnosti! Niekde v tej teórii musí zjavne byť metodická chyba. A aj viem kde. Takže to už potom by sme asi mali skôr pripustiť že ÚVER, či POŽIČKA ako taká je vlastne nemorálna a nemá čo hľadať v ekonomike. Pretože toto sú v skutočnosti nekryté peniaze. Vznikajú už na začiatku, presne v momente, keď dostanete úver. OK, zrušme úvery, pôžičky a poďme každý za vlastné! Ale keď pôžička, tak tvrdím že úrok je legitímna vec.


illuminatedBimbo . wavapihi67   |   ip:178.41.42   |   2012-05-22  (11:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bežné peniaze ktoré ochraňujú náboženstvá,vlády, politici za profit "moci a vládnuťia" niesu vo vlastníctve štátu ani stáda! Natlačili ich súkromný bankári....ako "dlh" ktorý nemá šancu stádo a štát nikdy splaťiť....pretože v obehu nie sú peniaze za žiadaný úrok ktorý banky požadujú.....a takto potom časť stáda skrachuje príde o majetky a pôdu,nerastné suroviny...atd.Začnú ich ovládať a vlastniť banky a vsťažné k nim nadnárodné korporácie....
Aby sa nato hned neprišlo regulujú banky množstvo peňazí v obehu ich dalším natlačením a ponukou dalších úverov teda "dlhov"...Peniaze sú len komodita ktorá tlačením bankami v kopírke stále znižuje hodnotu základných spoločenských výmenných hodnôt, teda "inflácia".

Nakoniec ani nejde o peniaze ,ide len o zotročenie a ovládnutie vášho vedomia.Joplins . xuhydime11   |   ip:94.145.22   |   2012-05-22  (11:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  smartang.
úrok alebo úžera je zakázaná aj v biblii aj v koráne.

sú krajiny kde sa požičiava bez úroku,,a funguje to,,ale to nesmú byť banky súkromné!!

a to je problém. banka by podľa mna mal byť štátna, mala by požičiavať bezúročne a štát by prosperoval..

hoc ti to nejde do hlavy, prečo by mal niekto požičiavať zadarmo, je to jediná možnosť ako sa dostať z dlhov, nikdy nekončiacej špirály inflácie a s tým spojenej biedy a otroctva!!

už tu boli nápady ako sa to dá..
toto nie je jediný finančný model na zemi..
no tie fugujúce boli v zárodku elitami zlikvidované, aby fungoval len ten ich!!

kedysi som tu čital článok, (neviem ho nájst) o nejakom pokuse o bezúročný systém v rakúskom mestečku.

ludia peniaze nepsorily,ale ich museli do konca mesiaca minút,,lebo potom strácali hodnotu!
tým sa naštartovala ekonomika,lebo všetci rýchlo minali,,a stavalo sa a pracovalo!!
potom tam nabehli rotshhildove psy a vsetko zrušili!!

ja si myslím,že určite existujú iné nápady a modely ako by mohla ekonomika fungovat,,ale je to už tak ako to je,,a koniec.

no udivuje ma ,že ty ako človek čo celý život pracoval v banke,nepozná nič iné,,a obhajuje úrok (vlastne úžeru)..

a vôbec ani nevidí inú alternatívu!!


nik . xodepubi27   |   ip:195.80.16   |   2012-05-22  (11:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  presne tak.
je to skôr o morálke úroku, resp. veriteľ špekuluje ako bezpracne vyťažiť viac z toho čo má. ak dlžník pristúpi na tie pravidlá tak je v pasci.
riziko pre veriteľa je vždy, aj keď tie peniaze nepožičia (môžu mu zinflovať, môžu mu ich ukradnúť, banka kde sú uschované môže skrachovať, môže zomrieť a neužije ich....). ešteže ten dlžník nevyberá od veriteľa poplatok za evidenciu dlhu (niečo ako za vedenie účtu) :D.
je to len o tom kto diktuje pravidlá a kto ťahá za kratší koniec.
banky ťažia v oboch prípadoch, či sú v pozícii veriteľa, či dlžníka.(úrok, ktorý ponúkajú je hlboko pod infláciou, alebo sú to pyramídové podvody s obmedzeným trvaním)


ElDolars . vuhenydi61   |   ip:178.40.16   |   2012-05-22  (12:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jolopuk
Na počátku 30-tých let postihla takřka celý svět obrovská hospodářská krize, milióny lidí na celém světě byly bez práce a bez prostředků. Tyto skutečnosti jsou všeobecně známé. Méně známé je to, co se stalo v této době v jednom malém rakouském městečku.

Když nastoupil ve městě Wörgl do funkce nový starosta Michael Unterguggenberger, bylo zde 500 nezaměstnaných z celkového počtu 4 500 obyvatel. Starosta měl seznam projektů, které by rád realizoval a na které mu chyběly peníze. Měl všehovšudy k dispozici 40 000 šilinků. Na druhé straně zde byli lidé, kteří by rádi pracovali, ale nebylo z čeho jejich práci zaplatit. Starosta se proto rozhodl v praxi vyzkoušet systém, který navrhl německý ekonom Silvio Gesell.

Město Wörgl si vytvořilo vlastní bankovky, které byly kryty oněmi 40 tisíci státními šilinky. Na tyto lokální bankovky bylo potřeba každý měsíc nalepit kolky v ceně 1 % z nominální hodnoty bankovky, čímž se prodloužila jejich platnost. Systém měl podporovat oběh peněz a odrazovat lidi od jejich zadržování, což se také splnilo. Každý, kdo peníze dostal, se jich hleděl brzy zbavit, čímž dal automaticky práci ostatním. Když už lidem docházela fantazie za co peníze utratit, začali platit v předstihu obecní daně.


Účinek tohoto opatření byl obrovský. V městě prakticky zmizela nezaměstnanost a během krátké doby se podařilo vydláždit nebo vyasfaltovat všechny ulice, přebudovat systém zásobování pitnou vodou, postavit nové domy, skokanský můstek, nový most přes řeku a mnoho dalších věcí – a to vše s 40 000 šilinky státní měny. Z prodeje kolků prodlužujících hodnotu bankovek byla navíc financována jídelna, která poskytovala stravu 220 rodinám.

V lednu 1933 napodobili tento systém v sousedním Kirchbichlu. V červnu promluvil Unterguggenberger o tomto projektu na setkání představitelů měst a obcí a brzy nato chtělo tento systém okopírovat 200 měst v Rakousku.

Myslíte si, že vysocí politikové a ekonomové se zaradovali nad tímto ekonomickým zázrakem, začali ho jezdit studovat, aby tento systém zavedli v dalších městech a dalších zemích? Nikoliv. Rakouská centrální banka podlehla panice a rozhodla se hájit svůj monopol na vydávání peněz. V listopadu 1933 vyhrála centrální banka soudní řízení a od té doby se stalo vydávání tzv. "nouzových peněz" v Rakousku zločinem.

Wörgelská měna skončila 21. listopadu 1933, když před tím fungovala rok a čtyři měsíce. Brzy nato vyskočila nezaměstnanost ve Wörglu na 30 %. Michael Unterguggenberger zemřel roku 1936 a už se nedožil toho, jak řada Rakušanů vítala Adolfa Hitlera jako spasitele, který dokázal vyvést německý národ z hospodářské krize a teď přinese prosperitu i Rakousku.


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2012-05-22  (12:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nick a joplins

Stále mám pocit že sa tak trochu strácate v pojmoch a dojmoch. Prečítajte si lepšie moje príspevky a pochopíte že nie som zástancom bánk. O úroku aj pôžičke som sa vyjadril pomerne jasne a vyčerpávajúco. Nevytrhávajte len veci z kontextu toho, čo som povedal ale berte to ako celok. Trvám na tom, čo som povedal. Mimochodom, nie sme v rozpore z pohľadu na úrok v bankách a jeho súčasné uplatňovanie. Vyjadroval som sa k úroku výlučne z pohľadu ekonomiky a teórie ako takej...

Do tretice. Nie úrok je zlý. Ale zle uplatňovaný. Ak už prijmeme teóriu že úrok by mal byť z princípu zlý, OK, potom ale vedzme že už z princípu musí byť rovnako zlá pôžička resp. úver. Pretože toto sú vo veľkom nekryté, nové peniaze. Len keď pôjdeme každý za svoje, budeme mať istotu že ekonomika nestojí na umelo vytváraných inflačných peniazoch.


Turambar . wuletudi25   |   ip:158.195.5   |   2012-05-22  (13:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Urok = uzera, je v niektorych statoch naaozaj tabu, len do komerc. medii sa to nedostane:
http://spilderberg.wordpress.com/2011/02/21/saria-a-islamske-bankovnictvi-sona-diartova/
smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2012-05-22  (13:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To snad neni pravda

Viem veľmi dobre ako funguje ten systém. Áno, úžera skutočne v islamských bankách neexistuje ... teda na papieri. v skutočnosti to prebieha asi takto - a máte to tam rovno pod nosom:

" ... Obrátí se na islámskou banku a ta auto koupí. A potom ho s určitým navýšením, které tvoří její zisk, prodává klientovi ... "

Takže OK, určité navýšenie alebo tzv. zisková prirážka, už nie je úžera. A ešte Vám poviem tajomstvo. Ak prepočítate "určité navýšenie" na %, zistíte že je to percento v podstate zodpovedá úrokovým podmienkam na trhu, tj zlej úžere :))))))))). Pripomína mi to trochu jeden ich sviatok. Postia sa 40 dní .... Teda, len do zotmenia. Po zotmení, keď ich najvyšší nevidí, hodujú a cpú sa koláčikmi.

Ľudia sú divní ...


Igiova . qebafehe34   |   ip:217.12.51   |   2012-05-22  (15:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Poziciat zadarmo (bez uroku), ak je druha strana zodpovedna by mala byt samozrejmost a spolocenska konvencia! Ak ja mam vela a viem ako mat vela, mam inym pomahat aby aj oni mali rovnako vela. Nezistne a s radostou. Ak je druha strana nezodpovedna, tak nepoziciavat, ale naucit!

Banky vsak funguju na principe zisku nie pomoci ci socialnej sudrznosti. Banka vam nechce pomoct, chce pomoct sebe! Ale vy, ak trpite nedostatkom, potrebujete pomoc a nie pozicku, ktora vas este viac zrujnuje a zoberie vam slobodu a zivot! Nemusim byt tragedom a pesimistom, ale je faktom, ze sme sa stali otrokmi "potrieb". Kupujeme aj to co by sme nekupili, lebo "marketing" a cele ekonomicke odvetvie stoji na konzume, ktory v nas vytvara pocit nedostatku, aj ked sme spokojni. V dosledku trpime neustalou nespokojnost a pocitom neslobody...

Mam pocit, ze ludia skutocne nicomu nerozumeju. Stale melu o dopytoch, ponuke, nutnych urokoch... naucene poucky, sracky a teorie akademikov a samozvanych vedcov. Isteze modelove situacie budu fungovat podla teorie, ale zivot je o niecom uplne inom.


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2012-05-22  (15:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no, realita rozhodne nie je v tom že ľudia k pôžičke pristupujú zodpovedne. Takže ak tak, toto je čistá teória. Zatiaľ. Naopak, hrozí reálne riziko že o peniaze ktoré požičiate prídete. Toto je žiaľ realita.

Môj otec vždy hovorieval že sa nedá "ssrať aj utekať". Takže všetko pomaly a premyslene. Už z tejto diskusie jasme vyplýva že ľudia nemajú o ekonomike ani šajnu, zato sú plní hesiel a fráz ktorým nerozumejú. Nechcem si predstaviť čo potom "masy tam vonku" oplne ovládané svojimi pudmi a emóciami ....


kucma . fyvafixa2   |   ip:92.245.5.   |   2012-05-22  (16:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tak to skusim este raz s tou matikou, bo to asi viacero ludi tu nechape.
ja ako bankar poziciam napr. hypoteka na dom 10 ludom po 100 000 s urokom 11%. 9 sikovnejsich ludi mi vrati po 111 000 ale je vopred jasne, ze dom toho najmenej sikovnejsieho bude moj, lebo medved.


smartang . bohupyki56   |   ip:78.98.43.   |   2012-05-22  (17:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  matika Vám ide, logika však chýba. Resp. neviem čo by sa zmenilo keby úrok nebol. 9 šikovnejších by úver vrátilo a ten desiaty nie. Takže takáto ekonomika je už v poriadku lebo neni úžera ... Sú mi toto veci.

Nuž takto toho fak moc nevybudujeme. Mám návrh - sserme na to ...


kucma . fyvafixa2   |   ip:31.3.34.8   |   2012-05-22  (18:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mily smartang.
kedze tvoja logika je vyspelejsia spytam sa ta zopar otazok:
1. kolko ludi sa tejto hry zucastnilo?
2. kolko ludi ma dom?
3. kto bol najlenivejsi?
4. kto nemusel v tejto hre s peniazmi, najnovsie cislami, ani len prstom pohnut?
5. ak by v hre stale kolovalo to iste mnozstvo penazi, co by musel robit ten najmenej sikovny, mozno lenivy?

a nezabudaj, toto bola modelova situacia, aj ked si nemyslim, ze som daleko od pravdy...pytajucisa . jotatixi06   |   ip:212.55.24   |   2012-05-25  (12:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To co teraz napisem nesuvisi s urokom ale podstata je rovnaka-vytvaranie hodnoty z nicoho, ak pracujem ako sprostredkovatel predaja v akejkolvek cinnosti alebo poradca alebo obchodnik,to je ozaj jedno, nevytvaram ziadne hodnoty - iba parazitujem ako zbytocny medziclanok medzi vyrobcom a spotrebiteľom a pritom si za svoju AKOZE pracu-pritom je to len vychcanost, uctujem nehorazne peniaze akoze moje know how -aj takito ludia doslova prizivnicia na vsetkych poctivych ludoch a este maju drzost prezentovat svoj parazitizmus ako sluzbu.Aj v tomto procese „vznika“ mnozstvo penazi ktore neexistuju a ktore musi niekto splatit.Kam vedu nitky tychto spolocnosti? Aj sluzby su sucastou systemu a je zvratene ze podla zamestnanosti v „sluzbach“ sa urcuje „vyspelost“ ekonomiky. zo sluzieb sa nikto nenazere.....


BabaLundoTutsi . tecirixu87   |   ip:195.168.7   |   2012-05-28  (11:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Riesenim je uzakonit splacanie istiny prednostne.


Ambrosewalter . ryfuwaxe3   |   ip:41.203.69   |   2013-10-03  (06:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Potrebujete pôžičku naliehavo?
 
Ste obchodné muž alebo žena? Ste v akejkoľvek finančnej stres alebo si
Potrebujete finančné prostriedky na začatie vlastného podnikania?

Potrebujete úver alebo z akéhokoľvek dôvodu financovania, ako sú a) osobné pôžičku,
Obchodné Expansion.b) zakladanie podnikov a Education.c) dlhu
Konsolidácia.?

Môžem vám pomôcť s naliehavou úveru, ktorý need.contact nás
ambrosealliloans@gmail.com s nižšie informácie je postupovať
ďalej.

informácie potrebné

Názov
adresa
stav
Krajina
Suma potrebná ako úver
Doba trvania úveru / term.

reagovať
ambrosealliloans@gmail.com


FloydAnderson . viboleco5   |   ip:197.210.2   |   2013-10-05  (11:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Potrebujete úver uhradiť účet alebo potrebujete peniaze na rozjazd vlastného podnikania sa nás kontaktovať, ako sme rozdávať úver na 2% kontakt intrest Ohodnoťte nás s touto e-mailovú floyd366@gmai.com

Názov
Krajina
množstvo
trvanie
sex
telefónne číslo

Dúfam, že si svoje naliehavé maily.


pikyponukaplatvprpadez . peravedu45   |   ip:41.203.69   |   2013-10-10  (18:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pozor !

Máte zlú kreditnou ?
Potrebujete peniaze na platenie účtov ?
Potrebujete založiť nový podnik ?
Máte nedokončený projekt po ruke kvôli zlému financovania ?
Potrebujete peniaze investovať do nejakej oblasti špecializácie , ktoré budú profitovať vás ? a neviete , čo robiť .

Som Pán Abdul - Hassan Kazim , súkromné ​​peniaze veriteľa . Aj rozdávať pôžičky s úrokovou sadzbou 3 % za ročný a vo výške 500,00 dolárov na $ 50,000,000.00 ako úverové ponuky . 100 % Financovanie projektu sa zabezpečené a nezabezpečené úvery sú k dispozícii . Sme zaručená rozdávanie finančných služieb pre našich početné zákazníkov po celom svete . S našou flexibilné úverové balíky , môže byť spracované a pôžičky finančné prostriedky prevedené na dlžníkovi v najkratšom možnom čase . Pôsobíme v jasnej a pochopiteľné forme a ponúkame pôžičky všetkých druhov na zúčastnené klientov , firmy , spoločnosti , a všetky druhy obchodných organizácií , súkromných osôb a realitných investorov . Stačí vyplniť nižšie uvedený formulár a dostať späť k nám , ako očakávame vaše rýchle a okamžité reakcie . EMAIL : kazimfinance@yahoo.com

Ponúkame tieto úvery nižšie ,
* Osobné úvery [ bezpečné a nezabezpečené ]
* Obchodné úvery [ bezpečné a nezabezpečené ]
* Kombinácia pôžičky
* Študenti pôžičky
* Konsolidácia pôžičiek a mnoho ďalších .

Záujemca by mal žiadateľ vyplňte náš formulár žiadosti nižšie .

PRVÁ potrebné informácie

Celé meno ..........

Vek .......

Osobné telefónne číslo .......

Krajina ......

E - mail ............

Adresa ........

Štátna .....

Vek .........

Už ste aplikovali pred ? .....

Rodinný stav ............

Úveru potrebná ako pôžička ............

Doba trvania úveru .......

Povolanie ........

Mesačný príjem ........

Myslíte si , rozumieť anglicky ? ..........

V potvrdení tohto mailu , môžeme začať so spracovaním vášho úveru . Tam je viac získať tým , že získať pôžičku od tejto spoločnosti .

S pozdravom ,

Pán Abdul - Hassan Kazim .


brown . magotusy29   |   ip:81.199.22   |   2013-10-29  (04:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dobrý deň pani je jemný a som vysielanie tejto podpory informovať vás všetkých, že moja spoločnosť rozdáva na 2% úrokovou sadzbou, takže kontaktujte nás požiadať alebo pre viac informácií na (c.brownloans@outlook.com)

ide c.brown


RashidaAbdulah . janiwiba12   |   ip:41.203.69   |   2013-11-15  (05:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  potrebujete úver ponúkame pôžičky vo výške 3% sadzbou. dávame z vVšetci druhy pôžičky ľuďom v finacial potreby
Kontaktujte nás ešte dnes pre rýchle dodanie vášho úveru, kontaktujte nás emailom Rashideabdulahiloanfirm@hotmail.com

aplikovať vyplniť nižšie uvedený formulár a spoločnosť dostať späť k nám so

Dlžníka potrebné informácie
meno:
krajiny:
stav:
stav:
Suma potrebná:
Doba trvania úveru:
povolania:
monlthy príjem:
telefón:
rozumiete anglicky:? áno alebo nie?

vyplniť a vrátiť sa k nám teraz cez email Rashideabdulahiloanfirm@hotmail.com
dostaneme sa späť k vám s našimi Obchodné podmienky
S pozdravom
Rashida Abdulah
email rashideabdulahiloanfirm@hotmail.com


Jameswilliams . tyrudeje49   |   ip:196.46.24   |   2013-12-04  (20:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Potrebujete peniaze na vyriešiť vaše finančné problémy?
Vianoce a nový rok oslava?
Ak teda E-mailová nás dnes Suma potrebná
naša ponuka úveru.
Rozsah: $ 5,000.00 - $ 55,000,000.00
Úroková sadzba @ 2% apríli (efektívna sadzba)
Doba trvania 1 až 25

Zdravím.
CASH ARENA úver spoločnosti
Telefón: +601126175488
E-mail: cashfirmarena@outlook.com

* CASH ARENA výpožičke COMPANY LTD. *
* 30 Hamilton kosáčik, Palmers Green *
* London ** N13 5LW Veľká Británia *
* Počet Firma: 05689880 *
* Office: +447086463998 *
* Telefón: +447038311382 *


TonyBelly . semacewa7   |   ip:46.229.22   |   2013-12-04  (21:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ZÁRUKA spravovaný úver
 
Už ste sa snažil získať úvery od bánk , ale bez úspechu ? Naliehavo potrebujú peniaze dostať z dlhov ? Potrebujete peniaze na rozšírenie alebo zavedenie vlastného podnikania ? Poskytujeme tvrdé peniaze pôžičiek a každý ďalší typy úverov , s úrokovou sadzbou v rozmedzí od 3 % - 5 % . Poskytujeme úvery Nation Široký , od 1,000.00 až 100 miliónov USD / libier / EURO . Sme financovať 100 % as LTV 75 % -85 % na obstaranie majetku , Odpovedať na tento e - mail : gtloans@live.com
 
Ponúkame tieto druhy Hard Peniaze Pôžičky :
Pevný Money úveru , úverové línie ,
Obchodné Hard Peniaze Pôžičky
Osobné Hard Peniaze Pôžičky
Obchodné Hard Peniaze Pôžičky
Investície Hard Peniaze Pôžičky
Vývoj Hard Peniaze Pôžičky
Akvizícia - Úvery zariadení Leasing
Start - up Úvery Obchodné úvery na nehnuteľnosti
Pôžičky Zásoby Nezabezpečené Borrowin
úvery zo stavebného sporenia
Pohľadávky Pôžičky úverové linky
Factoring skladu financovania
strojné Úvery
Pracovný kapitál Loans Podlahy Lines
Poľnohospodárske Pôžičky , úvery International
Objednávka Financovanie : prakticky akýkoľvek typ Podnikateľský úver
E.T.C. ..
 
V prípade záujmu nás kontaktujte prostredníctvom e - mailu : gtloans@live.com
 
pozdravy
Tony Belly


DrPhilip . kisiperu63   |   ip:69.22.169   |   2013-12-10  (06:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  VEREJNÁ UPOZORNENIE!

Núdzové Xmas Pôžička Ponuka!

Potrebujete pôžičku na začatie podnikania, alebo potrebujete úver splatiť svoje dlhy, kúpiť nejaké veci z vášho výberu? nehľadajte nič viac, pretože sme tu, aby sa váš sen prejsť, kontaktujte nás na firstlookloanoffer@gmail.com


MrFrankPaul . cyvesyma55   |   ip:41.203.69   |   2013-12-12  (01:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zdravím ,
Ja som pán Frank Paul akreditované peniaze veriteľa , ponúkam úver pre každého človeka , čo potrebujete úver alebo financovania z akéhokoľvek dôvodu zoals : Osobné úver , podnikateľský úver , rozšírenie úveru , začatie podnikania úver , vzdelanie úver konsolidáciu dlhu ? každé dieťa , alebo úver , dostať do kontaktu s nami na : frankpaulcompany@gmail.com a vyplňte nižšie uvedený formulár žiadosti o úver , tak , aby boli atraktívne pre zašleme podmienky úveru .

INFORMÁCIE dlžníkov .
Vaše meno : ...........................
Vyššie žiadosti o úver : ..........................
Termín úveru : ...........................
Úver Účel : ..........................
Adresa žiadateľa : ...............................
Povolanie : ..........................
Bydlisko : ..........................
Krajina : ..........................
Krajina : ..........................
Pohlavie : ..........................
Vek : ..........................
Mobilné ............................
Príjem : ..........................
rozumieš anglicky ? .... áno alebo nie ? ..

Vďaka , ako očakávame vaše naliehavé respondentov .
Pán Frank Paul
Kontaktujte nás teraz prostredníctvom e - mailu : frankpaulconmpany@gmail.com


LARRYBUKNOR . woqohade70   |   ip:41.203.69   |   2013-12-12  (04:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dávame z úverov na ktorejkoľvek časti sveta, ponúkame všetky druhy a typy úvery s pohodlnou splácania, naše úrokové sadzby o 2% vo Zrušiť trvalú prácu, bez ohľadu na miesto alebo úveru získať úver E-mail: worldbestloans@gmail.com

Máte záujem žalobcu dlžník vyplniť nižšie uvedený formulár
Dlžníkov INFORMÁCIE *

* Meno a priezvisko: ...................... *
* SEX ............................. *
* Vek ............................. *
* Názov .................. *
* Kontakt: ................ *
* Krajina ......................... *
* Telefón: * .......................... *
* Suma potrebná ako úver: .......... *
* Doba trvania úveru: .................. *
* Ročný príjem: .................. *
* Povolanie: ..................... *
* Záruka: ..................... *
* Platba: mesačne alebo ročne

Vďaka a Boh vám žehnaj

VZHĽADOM
LARRY BUKNOR


danielChellini . qyxaxyqe93   |   ip:81.199.22   |   2014-02-14  (08:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Myslíte si, potrebujú finančnú pomoc, ak áno, prosím kontaktujte nás prostredníctvom usl.associates005@gmail.com Ďalšie informácie o
požiadavky a formulár žiadosti.
ide.
daniel Chellini


MrAnderson . qyhecefa31   |   ip:41.203.67   |   2014-03-27  (02:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Potrebujete úver na začatie podnikania ? Som generálny riaditeľ spoločnosti Anderson , ponúkame všetky druhy úverov , firemné pôžičky , osobné pôžičky , študentské pôžičky , a podnikateľský úver , Ak máte záujem o túto pôžičku musíte napíšte nám e - mailom ::: (georgeanderson.loanfirm255@gmail.com) .

ponuku pôžičky


MrAnderson . ninosuse03   |   ip:41.203.67   |   2014-05-10  (04:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Potrebujete naliehavú pôžičku ? ak nás áno , kontaktujte pre viac informácií E - mail : georgeanderson.loanfirm255@gmail.com


UPTODATELOANS . jejegubi60   |   ip:41.203.67   |   2014-05-27  (16:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  POTREBUJETE pôžičku zabezpečené aj nezabezpečené, jednoducho kontaktujte NÁS NA uptodateloan1@gmail.com a skúseností náš najlepší servis, keď to príde k úveru a tiež vám poradí, ako sa dostať pôžičku.


UPTODATELOANS1 . kyfetuvi78   |   ip:41.203.67   |   2014-05-27  (16:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  DO YOU NEED A LOAN BOTH SECURED AND UNSECURED ,SIMPLY CONTACT US AT uptodateloan1@gmail.com AND EXPERIENCE OUR BEST SERVICE WHEN IT COME'S TO LOAN AND WE ALSO GIVE ADVISE ON HOW TO GET A LOAN.


PaniMichaelLaura . fafonuru57   |   ip:41.203.69   |   2014-06-17  (01:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobrý deň Vážení zákazníci hodnota,

Potrebujete naliehavú pôžičku na financovanie svojho podnikania, alebo v akomkoľvek účelu? sme certifikovaní a legitímne a medzinárodné licencovaný úver veriteľ Ponúkame úvery na obchodné firmy, firiem a jednotlivcov na prijateľnú úrokovou sadzbou vo výške 2%, môže to byť krátky alebo dlhodobý úver, alebo aj keď máte zlé úvery, musí spracujeme vašu úver akonáhle obdržíme vašu prihlášku. Sme nezávislá finančná inštitúcia. Sme vybudovali vynikajúcu povesť v priebehu rokov v oblasti poskytovania rôznych typov úverov na tisíce našich zákazníkov. Ponúkame garantované výpožičnej služby z akejkoľvek čiastky na občanov a non-občania ponúkame jednoduché osobné pôžičky, obchodné / obchodný úver, auto úver, lízing / Equipment Finance, konsolidáciu dlhu úver, úveru na bývanie, pre všetkých občanov a non-občania sa buď dobré alebo zlé úverovej histórie. Ak máte záujem o naše vyššie uvedenej ponuke úveru si rady vyplnením nižšie informácie a vrátiť sa do nás pre viac informácií, môžete nás kontaktovať pomocou tohto e-mailu {laurafinancialhome@hotmail.com} Budeme reagovať na vás, akonáhle obdržíme Vašu podrobnosti úverovej žiadosti. Naším cieľom je poskytovať najlepšie pre našich zákazníkov a dať im bezpečnú službu Naše balíčky zahŕňajú: * Domáce úver * Auto úver * Hypotekárny úver * Obchodný úver * Medzinárodný úver * Osobné úver * A oveľa viac.

Dlžníkov FORMA OSOBNÉ INFORMÁCIE

Celé meno ............................
Pôžička Suma potrebná ...................................
Doba trvania: .......................................
Pohlavia; .....................................
Náboženstvo: .................................
Provincia / Štát: ..................................
Mesto: .......................................
Krajiny ................
Vek ........................
Kontaktná adresa; ..............................
Povolanie: .........................................
Mesačný príjem ...................
Mobilné telefónne číslo: ........................
E-mail: ...............................................
Účel úveru: ...............................
Už ste aplikovať pred {yes alebo no} ..........................

Opäť platí cez "laurafinancialhome@hotmail.com" získať pôžičku od nás.

Pozdravy
Pani Michael Laura


MrAnderson . kygywyje86   |   ip:41.203.67   |   2014-07-22  (17:47)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  ponuku pôžičky

Potrebujete naliehavú pôžičku? Ak áno, kontaktujte nás na adrese (georgeanderson.loanfirm255@gmail.com) pre ďalšie informácie.


MrsTUNSTALL . motowiku20   |   ip:67.221.25   |   2014-07-27  (21:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Myslíte si, že dostať finančnú pomoc, si vážne v núdzi
naliehavé úver, Myslíte si, že o začatí vlastného podnikania, Ste v dlhoch
Toto je vaša šanca, aby dosiahol svoje túžby, pretože sme rozdávať osobné
úver, podnikateľský úver, a firemné úvery, a všetky druhy úveru na 2%
úroková sadzba pre viac
informácie, kontaktujte nás e-mailom {michelletunstallpayday@hotmail.com}

Dlžníka INFORMÁCIE:
Úplné názvy: _______________
Krajina: __________________
Sex: ______________________
Vek: ______________________
Pôžička Suma potrebná: _______
Doba trvania úveru: ____________
Úver Účel: _____________
Mobilné telefónne číslo: ________

pani TUNSTALL
generálny poradca


PetersonCully . dehowotu77   |   ip:41.220.69   |   2014-08-19  (17:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dobrý deň,
Potrebujete naliehavú pôžičku vymazať svoje dlhy, alebo budete potrebovať kapitál úver zlepšiť svoje podnikanie?
ste boli odmietnutí
banky a iné finančné inštitúcie?
Potrebujete konsolidačný úver alebo hypotéku?
hľadať žiadne ďalšie, pretože my sme tu preto, aby všetky svoje finančné problémy minulosťou. My úverových fondov sa na jednotlivca
ktoré potrebujú finančnú pomoc, ktoré majú zlú kreditnou alebo potrebujú peniaze
platiť účty, investovať na podnikanie vo výške 2%. Chcem tento prostriedok používať Vás informovať, že sme urobiť spoľahlivé a príjemcu pomoci, a bude ochotný ponúknuť úver. Takže, kontaktujte nás ešte dnes prostredníctvom e-mailu: kreditsolutionhome@outlook.com


Potrebujetenaliehavpikupl . gyvocare83   |   ip:41.203.69   |   2014-08-26  (14:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Potrebujete naliehavú pôžičku platiť svoje účty? Alebo založiť novú firmu? Alebo vyriešiť všetky svoje finančné problémy? Pošli ja e-mail sa cez <easyxmloan.department@gmail.com>MrGibert . tomucije31   |   ip:93.115.95   |   2014-09-05  (05:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Potrebujete úver vo výške 2% úrokovou sadzbou platiť svoje účty, investovať, atď, keď nás áno kontaktovať stefangibertloancompany@gmail.com

vyplňte informácie nižšie

Celé meno .............

Moje telefónne číslo ........

Adresa .............

Vek ...............

Povolania ..........

Krajiny .............

Štátna ...............

Výška úveru potrebné ............

Výpožičná lehota ...............

rodinný stav ...............

Mesačný príjem ...........

Čakáme na vaše rýchle reakcie
Najlepšie zreteľom: Mr Gibert


Antonio . cajelihy45   |   ip:41.220.69   |   2014-09-08  (09:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  legiantonioloanfirm@hotmail.com


Antonio . cajelihy45   |   ip:41.220.69   |   2014-09-08  (09:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vážený pán / Vážená pani,

moje meno je pán Antonio Ponúkame súkromné ​​pôžičky, obchodné a veľmi osobné s minimálnou ročnej úrokovej sadzby tak nízke, ako 3% počas 1 rok až 40 rokov splácania doba trvania do ktorejkoľvek časti sveta. A Dávame sa pôžičky v rozmedzí od 2.000 dolárov na 100,000,000.00 USD.Our pôžičky sú dobre poistená a maximálnu bezpečnosť je našou prioritou, mali záujemcovia, kontaktujte nás ešte dnes prostredníctvom e-mailu: legiantonioloanfirm@hotmail.com


KennyMalcolm . sagydida0   |   ip:41.203.67   |   2014-09-10  (13:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zabezpečujeme nezabezpečené a zabezpečené úvery v rozmedzí od $ 1000 až $ 50,000,000.00 priamo cez po celom svete. Pôžičky sú použité pre online a môžu byť obvykle schvaľujú sa finančné prostriedky poskytnuté na účty zákazníkov do 24 hodín. Ak chcete použiť jednoducho kontaktujte nás teraz na: (creditconsultants212@outlook.com)


MrPeterson . loduwuke43   |   ip:116.202.2   |   2014-10-03  (07:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobrý deň, Hľadáte podnikateľský úver, osobné pôžičky, úveru na bývanie,
atď ..? V súčasnej dobe ponúkame osobné a obchodné úver na ktorúkoľvek
záujem o individuálnu výške 2% úrokovou sadzbou 1-30 roky.
meno:
Dátum narodenia:
pohlavie:
Rodinný stav:
adresa:
mesto:
Krajina:
Telefón:
Výška úveru:
Doba trvania úveru:
Čistý mesačný príjem.
Kontaktujte nás: creditsolutionhome@outlook.comMrMasonHarris . caxijele95   |   ip:101.58.17   |   2014-10-18  (21:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vážený pán / pani

Ja som pán Mason Harris (CEO) MH Gannett úver investície. My rozdávať pôžičky ľuďom na služobnej ceste a jednotlivcov iba za 3% úrokovou rate.We rozdávať miestne a medzinárodné pôžičky na každý orgán, na celom svete. My rozdávať pôžičky cez prevodom na účet na akejkoľvek krajine ste.

Nie sme banka a my nevyžadujú veľa dokumentov. Ak máte záujem o získanie úveru od našej spoločnosti, kontaktujte nás s nasledujúcimi údajmi.
=====================================
Meno:
Priezvisko:
pohlavie:
Rodinný stav:
Kontaktná adresa:
Mesto / PSČ:
Krajina:
Dátum narodenia:
Suma potrebná ako úver:
Účel úveru
Doba trvania úveru:
Mesačný príjem / Ročný príjem:
povolanie:
Mobilné číslo:
Telefónne číslo:
Kontakt cez e-mail gannettloaninvestment@gmail.com
====================================
V potvrdení týchto detailov, pošlem vám dobre vypočítané Zmluvná podmienka, ktorá bude obsahovať dohodu.

OFFICE USE ONLY:
Overené: ________________
Potvrdené: ________________
Pôžička Agent Podpis: ________________

S pozdravom,
Mr.M.H MASON (C.E.)
Gannett úver Investície.
TEL: + 91-971-643-2557


MrsLadyJessicca . mejufilo34   |   ip:41.220.69   |   2014-12-09  (22:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dobrý deň,

          Sme firma organizácie, ktorá vznikla na pomoc ľuďom v potrebách pomáha, ako je napríklad finančná pomoc. Takže ak sa chystáte cez finančné ťažkosti alebo ste v každom finančnom chaose, a potrebujete finančné prostriedky na začatie vlastného podnikania, alebo potrebujete úver uhradiť svoj dlh alebo splatiť svoje účty, štart pekný podnikania, alebo ste zisťujú, že je ťažké získať kapitál úver od miestnej banky, kontaktujte nás ešte dnes prostredníctvom e-mailu mrsladyjessiccalender.usa@outlook.com Takže nenechajte tieto príležitosť prejsť sa, pretože Ježiš je ten istý včera, dnes i naveky. Prosím nich je pre vážne zmýšľajúcich a Boh sa bojí ľudí.

Vaše meno:
Výška úveru:
Pôžička Trvanie:
Platný Mobilné telefónne číslo:

Ďakujeme za pochopenie k vášmu kontaktu v očakávaní

pozdravy
riadenie
E-mail: mrsladyjessiccalender.usa@outlook.com


PaniElizabethLisa . varahoho60   |   ip:41.203.69   |   2015-01-03  (00:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobrý deň, jeden každý, ja som pani Elizabeth Lisa z Ohia USA, rýchlo chcem, aby tento prostriedok používať, aby strihol svedectvo o tom, ako ma Boh týka dôveryhodne a skutočné pôžičky veriteľ, ktorý transformovaná môj život od trávy na milosť, z chudoby s bohatou ženou, ktorá sa môže pochváliť zdravého a bohatý život bez stresu a finančných ťažkostí. Po toľkých mesiacoch sa snaží získať úver na internete a bol podvedený súčet 5200 dolár stal som sa tak zúfalo pri získaní úveru od legit úveru veriteľa on-line, ktorí nebudú Pridať k mojim bolesti, potom som sa rozhodol obrátiť sa na priateľa baňa, ktorý nedávno dostal pôžičku on-line, sme diskutovali o probléme a náš záver mi povedala o mužovi menom pán James Franklin Scott, ktorý je generálnym riaditeľom James Franklin Scott úver spoločnosti (jamesfranklinscottloanoffer@hotmail.com), takže som sa o pôžička súčet ($ 320,000.00USD) s nízkou úrokovou sadzbou vo výške 2%, aby pôžička bola ľahko schválený bez stresu a všetky prípravy, kedy vyrobené o prevode úveru a za menej ako dva (2) dni pôžičky bola uložená na môj bankový účet tak chcem poradiť niektorý potrebuje pôžičku, aby ho rýchlo kontaktovať: (jamesfranklinscottloanoffer@hotmail.com) nevie, robím to sa modlím, aby mu Boh požehnal pre dobrú vec, ktorú vykonal v mojom živote. vďaka Bohu, že som si zase usmievať odporúčam túto spoločnosť všetkým tým, ktorí boli uvedení do omylu, a tí, ktorí boli oklamaní, sú spoľahlivé a dôveryhodné. V prípade, že potrebujete vedieť viac, e-mailu spoločnosti na (jamesfranklinscottloanoffer@hotmail.com) e-mail je dnes, a budete radi, že ste urobil.

Pani Elizabeth Lisa
Boh žehnaj.


DanielBryan . qaqetosy14   |   ip:41.203.69   |   2015-01-05  (21:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Are you in any financial difficulties? Need a loan todebt consolidation, construction, real estate loan, refinance, personalcommercial purpose or emergency money? Are you a business man orwomen who intend to expand their business, we offer loans of all kinds. If interested, please contact us today through danielbryan220@gmail.com information below.Name and Surname:COUNTRY:LOAN Amount needed:LOAN DURATION:Monthly income:Phone Number:thanks,Mr Bryan

Are you in any financial difficulties? Need a loan to

debt consolidation, construction, real estate loan, refinance, personal

commercial purpose or emergency money? Are you a business man or

women who intend to expand their business, we offer loans of all kinds. If interested, please contact us today through danielbryan220@gmail.com information below.Name and Surname:

COUNTRY:

LOAN Amount needed:

LOAN DURATION:

Monthly income:

Phone Number:

thanks,Mr Bryan


jamesfranklinscott . hofemugu98   |   ip:41.220.69   |   2015-01-18  (01:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobrý deň, jeden každý, ja som pani Elizabeth Lisa z Ohia USA, rýchlo chcem, aby tento prostriedok používať, aby strihol svedectvo o tom, ako ma Boh týka dôveryhodne a skutočné pôžičky veriteľ, ktorý transformovaná môj život od trávy na milosť, z chudoby s bohatou ženou, ktorá sa môže pochváliť zdravého a bohatý život bez stresu a finančných ťažkostí. Po toľkých mesiacoch sa snaží získať úver na internete a bol podvedený súčet 5200 dolár stal som sa tak zúfalo pri získaní úveru od legit úveru veriteľa on-line, ktorí nebudú Pridať k mojim bolesti, potom som sa rozhodol obrátiť sa na priateľa baňa, ktorý nedávno dostal pôžičku on-line, sme diskutovali o probléme a náš záver mi povedala o mužovi menom pán James Franklin Scott, ktorý je generálnym riaditeľom James Franklin Scott úver spoločnosti (jamesfranklinscottloanoffer@hotmail.com), takže som sa o pôžička súčet ($ 320,000.00USD) s nízkou úrokovou sadzbou vo výške 2%, aby pôžička bola ľahko schválený bez stresu a všetky prípravy, kedy vyrobené o prevode úveru a za menej ako dva (2) dni pôžičky bola uložená na môj bankový účet tak chcem poradiť niektorý potrebuje pôžičku, aby ho rýchlo kontaktovať: (jamesfranklinscottloanoffer@hotmail.com) nevie, robím to sa modlím, aby mu Boh požehnal pre dobrú vec, ktorú vykonal v mojom živote. vďaka Bohu, že som si zase usmievať odporúčam túto spoločnosť všetkým tým, ktorí boli uvedení do omylu, a tí, ktorí boli oklamaní, sú spoľahlivé a dôveryhodné. V prípade, že potrebujete vedieť viac, e-mailu spoločnosti na (jamesfranklinscottloanoffer@hotmail.com) e-mail je dnes, a budete radi, že ste urobil.

Pani Elizabeth Lisa
Boh žehnaj.


mrvincent . nehypofa12   |   ip:196.47.15   |   2015-01-20  (12:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Potrebujete vlastné alebo Xmas alebo podnikateľské úvery? vo výške 3% pre rôzne
účely Ak áno, kontaktujte nás na náš email: (zokerloanfirm@gmail.com
) Typ našich úverových služieb, ktoré rozdáva Osobné úver refinancovať úver
Investor úver Auto úver dlhu podnikateľského úveru Dlžníci
Prihláška bude vyplniť a vrátiť Mená uchádzačov:
____________________ Úveru Požadovaná suma: __________________
Doba trvania úveru: _________________ Účel úveru:
_______________________ Adresa žiadateľa: _________________
Zamestnanie: __________________________ Mesto:
___________________________ Štát: __________________________ Krajina:
__________________________ Pohlavie: _____________________ Vek:
________________________ Telefónne číslo:
___________________________________ Kontakt:
E-mail: zokerloanfirm@gmail.com


potrebujete úver


PnKellyJerry . mavodapy50   |   ip:105.235.2   |   2015-01-21  (09:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Potrebujete dnes pôžičku?
Potrebujete pôžičku na zaplatenie svojho dlhu? Alebo ste v núdzi podnikateľský úver. potrebujete pôžičku na kúpu domu?
Typ úveru budete potrebovať. Sme pripravení Vám poskytnúť akýkoľvek typ úveru. Pán Kelly Jerry sú spoľahlivé požičať akúkoľvek sumu úveru. od 3000Euros do 72,000,000,000Euros. Kontaktujte nás na kellyjerry040@gmail.com pre viac informácií.

Názov:
Vek:
pohlavie:
Krajina:
čiastka:
doba trvania:
Telefónne číslo:
Mesačný príjem:
Typ úveru:
Hovoríte anglicky:
Bol ste scammed pred:
Meno a adresa spoločnosti v scammer:

Čakáme na vaše reagovať. pokračovať s prevodom.
pozdravy
Pán Kelly Jerry.


PanPaulWilliam . gygowahe   |   ip:194.187.2   |   2015-03-11  (22:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Paul William Pôžička dom
Ponúkame súkromné, komerčné a osobné pôžičky s veľmi nízkou ročnej úrokovej sadzby tak nízke, ako 2% za jeden rok až 50 rokov splatnosti kdekoľvek na svete. Ponúkame úvery v rozmedzí od 5000 dolárov na 100 miliónov dolárov USD.

Naše pôžičky sú dobre poistení pre maximálnu bezpečnosť je našou prioritou. Ste nedáva spať v noci starosti o tom, ako sa dostať legitímne úver veriteľovi? Tie hrýzť nechty tak rýchlo? Namiesto toho v bitie vás kontaktovať Paul William úver House (výpožičnej služby), v súčasnej dobe, odborníci, ktorí pomáhajú zastaviť zlou úverovou históriou pôžičky nájsť riešenie, že víťazstvo je naše poslanie.

Tí, ktorí chcú mať vyplniť nižšie uvedený formulár žiadosti o úver:
Úver Prihláška
žiadosti o úver
Vaše meno a priezvisko *
Váš e-mail *
Váš telefón *
Vaša adresa *
Vaše mesto *
Štát / Provincia *
Krajina *
Fax *
Dátum narodenia *
Máte účet? *
Už ste použili predtým? *
Výška úveru potrebné *
Termín úver *
Účel úveru *
Pošlite mi naskenovanú kópiu Vášho pasu: *

Veriteľ: Pán Paul William.
Veriteľ E-mail: paul_williamloans@hotmail.com

S pozdravom,
Pán Paul William.


FaridaAgusSetiawati . revidawe81   |   ip:41.220.69   |   2015-04-04  (17:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Som tu, aby som svedčiť o tom, ako mi bolo ponúknuté nezaistený úver na púhe 2%.
Volám sa Farida Agus Setiawati a ja som živým svedectvom o radostnú zvesť Amanda úver spoločnosti.
Počúvaj, žiadna veriteľ tu je ochotný vám pomôcť, skôr sú tu len pre vás okradnúť svoje ťažko zarobené peniaze. Môj manžel a ja hľadal pôžičky od rôznych poskytovateľov úverov on-line, ale na konci sme boli podvedení a vytrhol z našich peňazí rôznymi úverové spoločnosti on-line.
Dokonca sme si požičal peniaze na zaplatenie týchto on-line veritelia, ale na konci sme sa dostali nič.
Ja a môj manžel bol v dlhoch, a museli sme nikoho bežať o pomoc, náš rodinný podnik sa rozpadol a my sme neboli schopní získať peniaze na splnenie našich denné výdavky, kým sme boli oboznámení s pani Amande, ktorý nám pomohol tým, že ponúka nám nezabezpečené úver.
Obrátiť na pani Amanda dnes pre váš úver a zabudnúť na nikoho tu sľubujú vám požičal, pretože na druhom konci, nebudete mať žiadnu pôžičku od nich.
Pre viac informácií o tom, ako sa dostať pani Amandu, alebo sledovať svoje úverové postupy, napíš mi cez niektorú z môjho e-mailu, faridaaguss@gmail.com a kunfarida@outlook.com.
Alebo môžete poslať mail na adresu pani Amanda na amandaloan@qualityservice.com, amandarichardssonloanfirm@gmail.com a amandaloanfirm@cash4u.com


EdisonFidelis . suwuwepo82   |   ip:41.203.67   |   2015-04-11  (02:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ahoj všetci

Ja som pán Edison Fidelis podľa názvu, a chcem vám všetkým vedieť, že som pôžičku veriteľovi dám von úverov na nízkou úrokovou sadzbou 3% a môže vám akýkoľvek druh pôžičky, ktoré potrebujete, pretože som dať von všetkých typov úverov.

Ak máte naozaj záujem, sa od nás ešte dnes na fidelise343@gmail.com tak, že sa môžeme dostať svoje pôžičky začína.

S pozdravom
Edison Fidelis.


EdisonFidelis . suwuwepo82   |   ip:41.203.67   |   2015-04-12  (08:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ahoj všetci

Ja som pán Edison Fidelis podľa názvu, a chcem vám všetkým vedieť, že som pôžičku veriteľovi dám von úverov na nízkou úrokovou sadzbou 3% a môže vám akýkoľvek druh pôžičky, ktoré potrebujete, pretože som dať von všetkých typov úverov.

Ak máte naozaj záujem, sa od nás ešte dnes na fidelise343@gmail.com tak, že sa môžeme dostať svoje pôžičky začína.

S pozdravom
Edison Fidelis.


jamesfranklinscottloanofferhotm . labadupo76   |   ip:41.220.69   |   2015-05-29  (23:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobrý deň,
Všetci som tak šťastný, dáva sa na môj veľký svedectvo o tom, ako som dostal moje túžba výška úveru od pána Jamesa Franklina Scott úver spoločnosti, chcem rýchlo využiť túto príležitosť, aby celý svet vie, o to, Am pani Anabel Edna z USA, som bol pri hľadaní úveru založiť svoj vlastný podnikania na podporu svojho manžela, pokiaľ ide deti výdavky, takže som išiel on-line vyhľadávanie pre pôžičku, keď som narazil na niektorých úverov, ktoré podvádzať a scammed moju málo peňazí v tomto procese dobe som dostal zmätený aj Ani neviem, čo robiť, už preto, že málo peňazí som mal so sebou odviezli tými podvodnými bastardi, ktoré sa nazývajú skutočné pôžičky veritelia, teda na jeden verný deň, ako som bol prehliadania internetu hľadal prácu som narazil Niektoré svedectvo komentoval na fóre o jeden pán Charlie Gilberto, a pani Monica Luis o tom, ako získať ich pôžičku od pán James Franklin Scott úver spoločnosti E-mail: jamesfranklinscottloanoffer@hotmail.com Tak som si povedal, že musím dať túto skúšobnú preto, že som bol tak vydesený o tom, čo sa ostatní veritelia urobili na mňa, tak som išiel napred vzal svoju osobnú e-mailovú adresu, ktorá bola v týchto pripomienok na fóre, tak som ho kontaktoval ho informoval, že som bol soudcoval k nemu niektorých zákazníkov, ktoré dostali ich pôžička od jeho spoločnosti, pán Charlie Gilberto, a pani Monica Luis, takže keď počul, že bol veľmi šťastný, o tom, tak on mi, že som v pravom spoločnosti uistil, kde by som mohol prijímať moja túžba výšky úveru, Dali mi dlžník úver formulár žiadosti vyplniť a vrátiť sa, ja som všetko, dal im všetky moje potrebné informácie je o mne, takže som bol vzhľadom k termíny a podmienky ich spoločnosti Všetko prebehlo hladko bez zbytočného odkladu, v nie menej ako 24 hodín som bol informovaný, že môj úver platný suma $ 60000usd bola registrovaná a schválená ich úverovú predstavenstva správcu, takže v tomto procese dobe som bol tak šťastný, keď mi povedali, že by som mal poslať bankovými detaily, ale bol som trochu skeptický o tom, že tak som povedal, mám dôveru a veríme, že pre tento veriteľa volajte pána Jamesa Franklin Scotta, i dal im prostredníctvom bankového účtu, takže prekvapivo som dostal upozornenie z mojej banky, že môj účet bol pripočítaný s čiastkou $ 60000usd pána Jamesa Franklin Scott, WOW ..i skoro omdlel, a tak som ho naliehavo email, že som prijímať svoj úver úspešne, tak moji milí bratia a sestry sa tam ešte stále hľadajú skutočné úver spoločnosti budem rád, aby ste láskavo kontaktujte pána Jamesa Franklin Scotta s týmto istým e-mailom : jamesfranklinscottloanoffer@hotmail.com a ja viem, že bude tiež vám pomôžu s vašou túžby výšky úveru v poriadku, e-mail je dnes, a budete radi, že ste urobil.


PaniPaniSusanvyni . rysapewi86   |   ip:41.206.11   |   2015-06-15  (18:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobrý deň všetkým,

Som pani Susan vyničí, píšem tento list, pretože som veľmi vďačný za to, čo pani Clara Morgan urobil pre mňa a moju rodinu, keď som si myslel, že žiadna nádej prišla, a aby moja rodina cíti znovu nažive tým, že vedie nám pôžičku nízkych úrokových sadzba 3% Nikdy som si nemyslel, že stále existujú skutočné veritelia úvery v oblasti internetu, ale k môjmu najväčšiemu prekvapeniu som dostal pôžičku bez plytvania veľa času, takže ak ste sa tam hľadajú pôžičku za akýchkoľvek finančných dôvodov vôbec potom budem poradenstvo vám na e-mail pani Clara Morgan Via: {clara_morgan@outlook.com} Pre viac informácií o tejto transakcii

PRAJEM TI VŠETKO NAJLEPŠIE

S Pozdravem
Pani Pani Susan vyničí


williamsloans . wufabeho75   |   ip:41.220.68   |   2015-06-25  (01:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  URGENT ÚVER PONUKA PLATÍ TERAZ.
Dobrý deň,
Volám sa pani Vanessa, som zo Slovenska, ženatý, mám
hľadal skutočné úver spoločnosti za posledných 5 mesiacov
všetko, čo som dostal, bola banda podvody, ktorí ma vykonaných im veriť a na konci
dňa, vzali moje peniaze, bez toho, aby niečo na oplátku, všetko
moja nádej bola stratená, dostal som zmätený a frustrovaní, ja ho nájsť veľmi
ťažké nakŕmiť svoju rodinu, nikdy som nechcel mať nič spoločné
úverových firiem na internete, tak som šiel požičať nejaké peniaze z
priateľ, jej povedala som všetko, čo sa stalo, a ona povedala, že mi môže pomôcť, že
ona vie, že úver spoločnosť, ktorá mi môže pomôcť s akúkoľvek sumu úveru
potreboval ma s veľmi nízkou úrokovou sadzbou vo výške 2%, že ona zrovna
Pôžička z nich, ona ma réžia o tom, ako žiadať o pôžičku, som urobil
rovnako ako ona mi povedala, som sa s nimi na E-mail: (williamsloans14@gmail.com), nikdy som veril, ale ja sa snažil, a my
Najväčším prekvapením som dostal pôžičku do 24 hodín, nemohol som uveriť,
Som šťastný a bohatý znova a ja som ďakoval Bohu, že takéto pôžičky
spoločnosti, ako je to stále ešte existujú na týchto podvodoch celého miesta,
prosím poradiť aj každý, tam vonku, ktorí sú v núdzi úveru ísť na
(Williamsloans14@gmail.com), ktoré sa nikdy nepodarí vás, a
váš život sa zmení, ako moje urobil.


platprevverdnes . kabejuri20   |   ip:198.7.58.   |   2015-07-15  (04:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  

Ste v akejkoľvek finančné problémy? alebo máte sen
zostaviť novú expanzii podnikania / spoločnosti? potrebuješ
úver splatiť účty, konsolidácia dlhu,
auto úvery, domáce kapitálové pôžičky, alebo osobné pôžičku? dávame
zabezpečené a nezabezpečené úvery s nízkou úrokovou sadzbou
5% až kontaktujte nás pre viac informácií o mojej
e-mail: surewaysfinancialaid@gmail.com


stevenjosh . vecyqevu   |   ip:63.141.21   |   2015-07-24  (11:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobrý deň, budete potrebovať krátkodobý alebo dlhodobý úver? len s 2% percentá úrokovej sadzby ... Vyhnite bol odmietaný bankou alebo inými úverových firiem. Žiadosť o pôžičku od nás ešte dnes na Stevena Josh Loan firma platí teraz .. Všetky maily so svojimi detaily a koľko budete potrebovať by mal zapísať do našej spoločnosti e-mail: stevenjoshloanfirm@gmail.com

1) Celé meno: ...........................
2) Štát: ...........................
3) Adresa: ...........................
4) Štát: ...........................
5) Sex: ...........................
6) Stav: ...........................
7) Zamestnanie: ...........................
8) Telefónne číslo: ...........................
9) V súčasnej dobe miesto v mieste práce: .....................
10) Mesačný príjem: ...........................
11) Úver Suma potrebná: ...........................
12) Pôžička Trvanie: ...........................
13) Účel úveru: ...........................
14) Už ste použili pred ..........

vďaka,


LarryPerez . fudigeli62   |   ip:23.105.11   |   2015-07-29  (05:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Potrebujete osobné alebo obchodné úver bez stresu a rýchlym schválením? Potrebujete dnes naliehavú pôžičku? Kontaktujte nás prostredníctvom e-mailu, (businessfinances@hotmail.com)

ponuka pôžičky


franklinosayandescottgmailcom . xumomaco66   |   ip:41.206.11   |   2015-08-02  (02:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ahojte všetci,
Som pani Elizabeth Lisa z Ohia USA, rýchlo Chcem, aby tento prostriedok, aby strihol svedectvo o tom, ako ma Boh zameraný na Legit a skutočné úveru veriteľa, ktorý transformovaná môj život od trávy, aby milosť, z chudoby do bohatej žene ktorí teraz môžu pochváliť zdravý a bohatý život bez stresu alebo finančných ťažkostí. Po toľkých mesiacoch sa snaží získať úver na internete a bol scammed čiastku vo výške $ 5,200 stal som sa tak zúfalá, pri získaní úveru od legit úver veriteľa on-line, ktorí nebudú Pridať k mojim bolestiam, a potom som sa rozhodol kontaktovať priateľa baňa, ktorý nedávno dostal pôžičku on-line, sme diskutovali o probléme a nášmu záveru, ona mi povedala o mužovi menom pán Franklin Osayande Scott, ktorý je CEO spoločnosti Franklin osayande Scott úver spoločnosti E-mail: franklinosayandescott@gmail.com Tak som požiadal o pôžička súčet ($ 320,000.00 USD) s nízkou úrokovou sadzbou vo výške 2%, takže pôžička bola ľahko schválený bez stresu a všetkých prípravkov, kde urobených týkajúce sa prevodu úveru a za menej ako dva (2) dni pôžičky bola uložená do svojho bankového účtu tak chcem poradiť jednu potrebujú úver, aby ho rýchlo kontaktovať prostredníctvom e-mailu: franklinosayandescott@gmail.com alebo Facebook: Franklin Osayande Scott nevie, robím to sa modlím, aby mu Boh požehná pre dobrú vec, ktorú má vykonané v mojom life.Thank Boha môžem znovu usmievať odporúčam túto spoločnosť všetkým tým, ktorí boli uvedení do omylu, a tých, ktorí boli oklamaní, sú spoľahlivé a dôveryhodné. V prípade, že potrebujete vedieť viac, e-mail spoločností na franklinosayandescott@gmail.com e-mail je dnes a budete radi, že ste urobil.

Pani Elizabeth Lisa
Boh žehnaj.


peterson . xobynybu5   |   ip:197.210.2   |   2015-08-07  (01:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  EASYACESSLOANFIRM
Radi by sme Vás informovali, že ponúkame všetky druhy úverov, ako sú napríklad
Súkromná pôžička, komerčné pôžička, podnikateľský úver, hypotekárny úver
Refinancovanie úveru, úveru kanceláriu a osobné pôžičky s veľmi
Minimálne ročnej úrokovej sadzby tak nízke, ako 3% do 1 roka do
10 rok trvania doba splácania do ktorejkoľvek časti sveta.
My rozdávať pôžičky v rozmedzí $ 5,000 $ 500,000
Naše pôžičky sú dobre poistení a maximálnu bezpečnosť je našou prioritou
Upozorňujeme, že ak ste mladší ako 18 rokov nemusí platiť
Zúčastnené strany by mal kontaktujte nás ešte dnes prostredníctvom e-mailu:
(Easyacessloanfirm.com), prosím vyplňte formulár žiadosti o úver
nižšie
meno:
Krajina:
adresa:
vek:
Pohlavie Muž
Osobné Číslo:
povolania:
Mesačný príjem:
Suma potrebná:
Výpožičky: 10 rokov
S pozdravom
Reklama Peterson.


3% ponuka záruky za úvery.


peterson . xobynybu5   |   ip:197.210.2   |   2015-08-07  (01:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  EASYACESSLOANFIRM
Radi by sme Vás informovali, že ponúkame všetky druhy úverov, ako sú napríklad
Súkromná pôžička, komerčné pôžička, podnikateľský úver, hypotekárny úver
Refinancovanie úveru, úveru kanceláriu a osobné pôžičky s veľmi
Minimálne ročnej úrokovej sadzby tak nízke, ako 3% do 1 roka do
10 rok trvania doba splácania do ktorejkoľvek časti sveta.
My rozdávať pôžičky v rozmedzí $ 5,000 $ 500,000
Naše pôžičky sú dobre poistení a maximálnu bezpečnosť je našou prioritou
Upozorňujeme, že ak ste mladší ako 18 rokov nemusí platiť
Zúčastnené strany by mal kontaktujte nás ešte dnes prostredníctvom e-mailu:
(Easyacessloanfirm.com), prosím vyplňte formulár žiadosti o úver
nižšie
meno:
Krajina:
adresa:
vek:
Pohlavie Muž
Osobné Číslo:
povolania:
Mesačný príjem:
Suma potrebná:
Výpožičky: 10 rokov
S pozdravom
Reklama Peterson.


3% ponuka záruky za úvery.


peterson . xobynybu5   |   ip:197.210.2   |   2015-08-07  (01:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  EASYACESSLOANFIRM
Radi by sme Vás informovali, že ponúkame všetky druhy úverov, ako sú napríklad
Súkromná pôžička, komerčné pôžička, podnikateľský úver, hypotekárny úver
Refinancovanie úveru, úveru kanceláriu a osobné pôžičky s veľmi
Minimálne ročnej úrokovej sadzby tak nízke, ako 3% do 1 roka do
10 rok trvania doba splácania do ktorejkoľvek časti sveta.
My rozdávať pôžičky v rozmedzí $ 5,000 $ 500,000
Naše pôžičky sú dobre poistení a maximálnu bezpečnosť je našou prioritou
Upozorňujeme, že ak ste mladší ako 18 rokov nemusí platiť
Zúčastnené strany by mal kontaktujte nás ešte dnes prostredníctvom e-mailu:
(Easyacessloanfirm.com), prosím vyplňte formulár žiadosti o úver
nižšie
meno:
Krajina:
adresa:
vek:
Pohlavie Muž
Osobné Číslo:
povolania:
Mesačný príjem:
Suma potrebná:
Výpožičky: 10 rokov
S pozdravom
Reklama Peterson.


3% ponuka záruky za úvery.


JoachimHudec . mecikefa13   |   ip:41.220.68   |   2015-08-08  (23:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobrý deň, sme Pay Day Loan Company, sme sa ponúka ako osobné a obchodné úvery s kapitálovú základňu medzi sumou 1,000.00 do 100.000,00 eur pre jednotlivcov, firmy a spolupracovať orgánov. Bez ohľadu na ich rodinný stav, pohlavie, umiestnenie náboženstva, ale to by malo byť právne prostriedky na splatenie úveru v stanovenej lehote a musí byť hoden dôvery s úrokovými sadzbami ako minimum ako 2%. e-mail: (daypay_pay@outlook.com).


franklinscott . dypojare22   |   ip:41.206.12   |   2015-08-24  (02:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ahojte všetci,
Som pani Elizabeth Lisa z Ohia USA, rýchlo Chcem, aby tento prostriedok, aby strihol svedectvo o tom, ako ma Boh zameraný na Legit a skutočné úveru veriteľa, ktorý transformovaná môj život od trávy, aby milosť, z chudoby do bohatej žene ktorí teraz môžu pochváliť zdravý a bohatý život bez stresu alebo finančných ťažkostí. Po toľkých mesiacoch sa snaží získať úver na internete a bol scammed čiastku vo výške $ 5,2 tisíc stal som sa tak zúfalá, pri získaní úveru od legit úver veriteľa on-line, ktorí nebudú Pridať k mojim bolestiam, a potom som sa rozhodol kontaktovať priateľa baňa, ktorý nedávno dostal pôžičku on-line, sme diskutovali o tomto probléme a nášmu záveru, ona mi povedala o mužovi menom pán Franklin Osayande Scott, ktorý je CEO spoločnosti Franklin osayande Scott úver spoločnosti E-mail: franklinosayandescott@gmail.com~~HEAD=pobj Takže som sa uchádzal o pôžička súčet ($ 320,000.00 USD) s nízkou úrokovou sadzbou vo výške 2%, takže pôžička bola ľahko schválený bez stresu a všetkých prípravkov, kde urobených týkajúce sa prevodu úveru a za menej ako dva (2) dni Úver bol uložený do svojho bankového účtu tak chcem poradiť jednu potrebujú úver, aby ho rýchlo kontaktovať prostredníctvom e-mailu: franklinosayandescott@gmail.com alebo Facebook: Franklin Osayande Scott nevie, robím to sa modlím, aby mu Boh požehná pre dobrú vec, ktorú má vykonané v mojom life.Thank Boha môžem znovu usmievať odporúčam túto spoločnosť všetkým tým, ktorí boli uvedení do omylu, a tých, ktorí boli oklamaní, sú spoľahlivé a dôveryhodné. V prípade, že potrebujete vedieť viac, e-mail sa spoločnosť na franklinosayandescott@gmail.com e-mail je dnes a budete radi, že ste urobil.

Pani Elizabeth Lisa
Boh žehnaj.


harry . paholenu0   |   ip:41.220.68   |   2015-08-27  (02:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobrý deň, ja som pán harryjohnson, súkromné pôžičky veriteľ, ktorý dáva život čas príležitosť úverov. Potrebujete naliehavú úver zrušte svoje dlhy, alebo budete potrebovať kapitálové úver zlepšiť svoje podnikanie? ste bol odmietnutý bankami a inými finančnými agentúry? Potrebujete konsolidačný úver alebo hypotéku? hľadať nič viac, pretože my sme tu preto, aby všetky svoje finančné problémy, ktorým konkrétne minulosťou. My úverové fondy sa na osoby, ktoré potrebujú finančnú pomoc, ktoré majú zlú kreditnou alebo potrebujú peniaze na zaplatenie účtov, aby investovali na podnikanie v pomere 2% .Aj chcete použiť toto médium Vám oznámiť, že sme poskytnúť spoľahlivý a pomoc príjemcu a bude ochotný vám ponúknuť loan.So napíšte nám dnes na: harryjohnson021@gmail.com


JerryThompson . lamileva46   |   ip:41.220.68   |   2015-08-27  (02:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Welcome To Jerry Thompson úver spoločnosti.

Ponúkame úvery fyzickým osobám po celom svete. Naša ponuka úver je
k dispozícii pre ľudí so zlou úverovou a bez umiestnenia akýkoľvek
zabezpečenie, aby zabezpečila úver, Ponúkame rôzne typy pôžičiek
jednotlivci ---

osobné pôžičky
refinancovať úvery
investor úvery
auto úvery
Konsolidáciu dlhu úvery
obchodné úvery
medzinárodná pôžičky

Záujemcovia by mal klient, vyplňte prosím podrobnosti aplikácie below--

APLIKÁCIE
Vaše celé Details______
Celé meno______________
Výška úveru Need_______
Pôžička Trvanie: _________
Telefónne číslo:__________
Štát: _________________
Mesačný príjem:________
Krajina: _______________

Akonáhle sme dostali vašu poštu,
budeme zašleme naše úverové podmienky pre riadenie.

Ohľadoch.
JERRY Thompson.
STRÁNKY: http://jerrythompson189.wix.com/jerrythompsonloan
EMAIL ADDRESS ------- [jerrythompson189@gmail.com]
JERRY THOMPSON ÚVER FIRMY


MariaEvaKrlov . bivetydu55   |   ip:41.220.69   |   2015-08-30  (11:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ahoj všetci som tu, aby svedčil Ako som dostal pôžičku od pani Elizabet Morgan potom som sa niekoľkokrát z rôznych úverových úverov, ktorí tvrdili, že tiež svedčiť priamo v tomto fóre, myslel som si, že svedectvo, kde skutočný a som sa, ale oni mi nikdy nedal úver. Bol som v núdzi naliehavé pôžičky začať podnikať a ja používať od rôznych úverových úverov, ktorí sľúbili pomôcť, ale oni mi tú loan.Until nikdy dal kamarát predstaviť ma pani Elizabet Morgan, ktorý sľúbil, že mi pomohol a naozaj ona urobila, čo jej sľúbil, bez akejkoľvek formy delay.I nikdy nenapadlo, že stále ešte existujú spoľahlivé úver veritelia, kým som sa stretol s pani Elizabet Morgan, ktorí sú skutočne pomohol s pôžičkou a zmenil môj belief.I neviem, či ste v žiadnom prípade v potreba skutočného a naliehavú pôžičku, voľný pocit kontaktujte pani Elizabet Morgan cez jej e-mail {mrselizabetmorganloanfirm@gmail.com}


svedčím o tom, Maria Eva Krčálová


MrJeffMichael . wonidopy07   |   ip:66.171.22   |   2015-09-10  (00:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobrý deň,

Ste obchodné muž alebo žena?, Potrebujete úver? Máte záujem o získanie akýkoľvek typ úveru? alebo ste v každom finančnom chaose alebo potrebujete prostriedky na začatie vlastného podnikania? Potrebujete úver uhradiť svoj dlh alebo splatiť svoje účty, alebo začať pekný podnikanie? Máte nízke kreditné skóre a tie sú zisťujú, že je ťažké získať kapitál úver od miestnych bánk / ďalších finančných ústavov? Potrebujete úver alebo finančných prostriedkov na nízkou úrokovou sadzbou 2% z akéhokoľvek dôvodu, ako sú:

osobné úver
podnikateľský úver
Domáce kapitálové pôžičky
Dlh Konsolidácia pôžičiek

kontaktujte nás prostredníctvom firmy e-mailom na: jsemkffloaninvestment@gmail.com

Vďaka ako očakávame vaše rýchla reaguje.
S pozdravom,
Jeff Michael
harry . paholenu0   |   ip:38.95.108   |   2015-10-14  (02:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobrý deň, ja som pán harryjohnson, súkromné pôžičky veriteľ, ktorý dáva život čas príležitosť úverov. Potrebujete naliehavú úver zrušte svoje dlhy, alebo budete potrebovať kapitálové úver zlepšiť svoje podnikanie? ste bol odmietnutý bankami a inými finančnými agentúry? Potrebujete konsolidačný úver alebo hypotéku? hľadať nič viac, pretože my sme tu preto, aby všetky svoje finančné problémy, ktorým konkrétne minulosťou. My úverové fondy sa na osoby, ktoré potrebujú finančnú pomoc, ktoré majú zlú kreditnou alebo potrebujú peniaze na zaplatenie účtov, aby investovali na podnikanie v pomere 2% .Aj chcete použiť toto médium Vám oznámiť, že sme poskytnúť spoľahlivý a pomoc príjemcu a bude ochotný vám ponúknuť loan.So napíšte nám dnes na: harryjohnson021@gmail.com


franklinscott . dypojare22   |   ip:197.210.2   |   2015-10-18  (23:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Som Pán Franklin Scott certifikovaný úver veriteľ, ponúkam úver na individuálne i verejného sektora, ktoré potrebujú finančnú pomoc na nízkou úrokovou sadzbou vo výške 2%. Zlé úvery prijateľný, podmienky sú veľmi jednoduché a considerate.You nebudete ľutovať nič v tomto úverovej transakcie, pretože som sa budete usmievať. Naša spoločnosť zaznamenala mnoho objavov v oblasti poskytovania prvotriednych finančných služieb pre našich klientov, a to najmä v oblasti Orderline úveru a zabezpečenie kapitálu pre jednotlivcov a spoločnosti. Priniesli sme chorľavejúcu priemysel späť k životu, a sme späť dobré podnikateľské nápady, poskytnutím finančných prostriedkov na ich úvodného. Máme sieť investorov, ktorí sú ochotní poskytnúť finančné prostriedky bez ohľadu na sumu, ktorá jednotlivcom a organizáciám začať podnikanie a prevádzku. E-mail: franklinosayandescott@gmail.com Chcem, aby ste pochopili, že som Mr.Franklin Scott je mimo pomôcť menšie finančné privilégium dostať späť na trať tým, že poskytuje všetky typy úverov, ktoré im (EG) hypotéky, úvery na bývanie , podnikateľské úvery, zlé úverové pôžičky, obchodné úvery, štart-up-prevádzkové kapitálové pôžičky, úvery zo stavebného sporenia, pôžičky na autá, hotelové úvery a študentské pôžičky, na čo ešte čakáte na ASAP prečo nevyskúšaš pán Franklin Scott úver spoločnosti a byť bez dlhov každá zúčastnená Klient by ma ASAP kontaktovať (franklinosayandescott@gmail.com), a budem vám pomôžu s vašou túžby výšky úveru v poriadku, mi e-mailom dnes a budete radi, že ste urobil.


SusanForbes . vutugypo1   |   ip:197.210.2   |   2015-10-21  (12:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobrý deň, dobrý deň všetkým, ktorí čítajú toto svedectvo o tom, ako som dostal pôžičku od Legit
A dôveryhodný úverové spoločnosti Volám sa Susan Forbes z USA. Chcem Jose Morgan, ktorí mi pomohol
vziať si pôžičku. V posledných troch mesiacoch som hľadal úver splatiť svoje dlhy, všetci I
podviedol sa stretol a vzal svoje peniaze, kým som sa konečne stretli Jose Morgan. on bol schopný dať mi pôžičku vo výške 10.000 $
Americký dolár. On môže tiež pomôcť. Ona tiež pomohla niektoré ďalšie kolegov z bane. Ak potrebuješ
akákoľvek finančná pomoc, obráťte sa na svoju firmu na e-mail: Aj josemorganloanfirm@gmail.com
verí, že vám môžu pomôcť. Kontaktovať ju získať pomoc, ako mi to pomohlo. On nevie, že robím,
to prostredníctvom šírenia jeho dobrej vôle voči mne, ale myslím, že by som mal zdieľať to s vami všetkými, ako sa zbaviť
Podvodníci, prosím, pozor na napodobiteľov a obráťte sa na správnu veriteľa. Nižšie sú ich slová
povzbudenie pre tých, ktorí sú súkromné ​​pre Legit a poctivé pôžičky veritelia.
"Musíte zaplatiť úver, musí byť z pôžičiek a dlhov? Potrebujete financovať svoj vlastný podnik? Urob
Musíte úvery pre realizáciu veľkých projektov? Potrebujete vysoké školy pôžičky? Potrebujete finančné prostriedky pre ostatné
Účely? E-mail: josemorganloanfirm@gmail.com "Vďaka za čítanie a veľa šťastia.


franklinscott . dypojare22   |   ip:197.210.2   |   2015-10-28  (01:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobrý deň všetkým, som Mirabel Sladké podľa mena, som z New Yorku USA, som sa tešil na skutočnú úver spoločnosti za posledné 2 mesiace a všetko, čo som dostal, bola skupina podvody, ktorí ma v nich vykonané a na dôverovať koniec dňa, oni ma oklamané z $ 5.000, bez toho, aby niečo na oplátku, všetky moje nádeje bola stratená, dostal som zmätený a frustrovaní, ja to veľmi ťažké nakŕmiť svoju rodinu, nikdy som chcel mať niečo spoločné s úverovými spoločnosťami na internete znova, pretože som nikdy dôveroval akákoľvek zmluva o úvere spoločnosť znova, pretože som bol podvedený, a tak som šiel požičať nejaké peniaze od priateľa, mu povedala som všetko, čo sa stalo, a on povedal, že mi môže pomôcť, že vie o pôžičke spoločnosť, ktorá môže pomôžte mi, že práve dostal pôžičku od nich, že ma réžia na tom, ako požiadať o pôžičku, som urobil, čo mi povedal, som sa, keď som nikdy neveril, ale ja sa snažil, a k môjmu najväčšiemu prekvapeniu môj úver bol poskytnutý na me do 24 hodín, nemohol som uveriť, som šťastný a bohatý znova a ja som ďakoval Bohu, že na tento podvody po celom miestach stále existujú skutočné spoločnosť, ako je tento, prosím, radím všetkým, tam vonku, ktorí sú v núdzi úveru a môžu byť spoľahlivé, dôveryhodné a schopné splatiť v riadnej dobe finančných prostriedkov kontaktovať Franklin Scott úver spoločnosti E-mail: franklinosayandescott@gmail.com a byť prosté podvody na internete. sa nikdy nesklame.


MrTitcombBrown . musovoby07   |   ip:41.151.16   |   2015-10-30  (20:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobrý deň, ja som pani Titcomb Brown registrovaná súkromné ​​peniaze veriteľa. Dávame z úverov na pomoc ľuďom, firmám, ktorí potrebujú aktualizovať svoje finančnej situácii na celom svete, s veľmi minimálne ročnej úrokovej miery tak nízke, ako 2% v priebehu jedného roka až 30 rokov splácania dobu trvania do ktorejkoľvek časti sveta. My rozdávať pôžičky v rozmedzí od 5000 eur na 100000000 eur vo všetkých menách. Naše pôžičky sú dobre poistení pre maximálnu bezpečnosť je našou prioritou. Záujemca by mal kontaktujte nás prostredníctvom e-mailu: (amigoloancompany1@yahoo.co.za)Pagot . navudesu73   |   ip:41.216.56   |   2015-10-31  (15:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dobrý deň
Ste podnikateľ realitný developer, poľnohospodár, pestovateľ, chovateľa, majiteľa hotela, obchodník alebo inak so rozsiahleho projektu a potrebné investície.
Vidieť nahor o vašej spoločnosti, strane si čas pre prípad výhodné partnerstvo. ( vgnpagot@hotmail.fr )
Revolvingový úver:
Za vaše peniaze potrebuje svoj pohotovostný a malých projektov.
Osobné pôžičky:
Na financovanie vašich projektov voľne kým controlling váš rozpočet.
Splatenie úveru:
Konsolidovať viac pôžičiek a znížiť svoje mesačné platby.
Ste strach nie sú oprávnené z dôvodu osobnej situácie. Je možné dnes! Všetko je legálna a je robené poctivo. Neváhajte a kontaktujte ma, to robí
spáchať vám nič a najvyšším utajením a schválenie je zaručená. Všetky úroky v tomto oznámení, prosím, kontaktujte ma cez adresu: ( vgnpagot@hotmail.fr ).
Moja práca a Vaša spokojnosť sú zahrnuté poistenie a rýchle a celkové náhrady môj poisťovateľa a môj bankovej záruky.
Prijmite, prosím, pani, slečna, pán náš najlepšie pozdravy.JamesGuidotti . gufaqywe66   |   ip:197.210.2   |   2015-11-07  (14:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobrý deň, každý na tejto stránke som pán James Guidotti, som z Írska, bol som dole s finančný problém pre viac ako 2 mesiace teraz, a hľadal pôžičku vo výške 41,000USD, aby mi pomohol urovnať niektoré z mojich návrhov zákonov, a tiež investovať do podnikania tak zmiasť nikdy nepoznal, čo mám robiť, pretože som potreboval peniaze sa dostať von z tohto problému som, že som požiadala o túto pôžičku z niekoľkých on-line veriteľov, ale nikdy som dostal pôžičku, ale namiesto toho vzali malý som mal, jeden deň som bol v internet hľadal, ako som chcel, aby si dobrý on-line veriteľa, aby mi pomohol, našiel som iný svedectvo od rôznych ľudí o tom, ako tento úver veriteľ dať pôžičku na ne som musel platiť pre snažiť čo najlepšie som ho kontaktoval a ja odovzdala všetky údaje o mojej on vyžadoval, a v nasledujúcich 2 hodiny som dostal pôžičku som hľadala, tak pre vás všetkých, ktorí potrebujú pôžičku stačí kontaktovať túto spoločnosť teraz prostredníctvom e-mailu: taylorsmithloanfirm@gmail.com pretože je diakon, a on bude pripravený vám pomohol von z vášho problému, pretože urobil to pre mňa už vďaka vám všetkým


GERARDJUDE . jacebeju20   |   ip:41.71.171   |   2015-11-17  (14:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pozor !!

Je Aso sporiteľní a úverových úverové spoločnosti. ak potrebujete úver pre osobné podnikania, potrebujete úver zrušte označenie všetkých váš účet, kontaktujte prosím našich tu náš e-mail: finance_institute2015@outlook.com~~HEAD=dobj pre viac informácií. Pre vašu informáciu, naša spoločnosť vydala úver vo výške 5% úrokovej sadzby, ak máte záujem láskavo dostať späť k nám okamžite, aby si urobil so svojím prevodu schvaľovaní úverov dokumentu ok.

Kontaktný e-mail: (finance_institute2015@outlook.com)

Neváhajte použiť.

ÚVER ÚVER PLC


clara . vedenopa89   |   ip:41.220.68   |   2015-11-23  (23:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  URGENT ponuka úveru Použiť.
Dobrý deň,
Volám sa pani clara fredrick, ja som z USA, som ženatý, mám
hľadal skutočné úver spoločnosti za posledných 5 mesiacov a
Všetko, čo bolo partia podvody, ktoré sa mi veriť im a nakoniec
dňa, vzali moje peniaze, bez toho, aby niečo späť, všetko
Moja nádej bola stratená, bol som zmätený a frustrovaní, ja ho nájsť veľmi
ťažké nakŕmiť svoju rodinu, nikdy som nechcel mať nič spoločné
úverových firiem na internete, tak som šiel požičať nejaké peniaze od A
priateľ, povedal som jej všetko, čo sa stalo, a ona povedala, že mi môže pomôcť, že
ona vie, že úver spoločnosť, ktorá mi môže pomôcť s akýmkoľvek množstvom úveru
pre mňa nutná s veľmi nízkou úrokovou sadzbou vo výške 2%, má iba
pôžička od nich, ona ma viedla o tom, ako žiadať o pôžičku, som urobil
ako ona mi povedala, som aplikoval ich na E-mail: (patrickloans15@gmail.com),
Nikdy som neveril, ale ja som sa snažil a my
Najväčším prekvapením Mám pôžičku do 24 hodín, nemohol som tomu uveriť,
Som šťastná a nový bohatý a ja som ďakoval Bohu, že takýto úver
spoločnosti, ako je to stále ešte existujú na týchto podvodoch všade,
Prosím, radím všetci tam vonku, ktorí sú v núdzi úveru ísť do
(patrickloans15@gmail.com), ktorá ťa nikdy opustiť, a
váš život sa zmení moje urobil.


Michel . toquveti5   |   ip:198.7.58.   |   2015-12-12  (16:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  SVEDECTVÁ O tom, ako som dostal pôžičku od skutočnej a efektívnej úver spoločnosti MENOM WILLIAMS úver spoločnosti. Som veľmi rád, DNES A GOD BLESS WILLIAMS úver spoločnosti.


URGENT ÚVER PONUKA PLATÍ TERAZ.
Ahoj,
Volám sa Lady Michel Robert, som z Texasu USA, som ženatý, mám
hľadal skutočné úver spoločnosti za posledných 5 mesiacov a
všetko, čo som dostal, bola banda podvody, ktorí ma vykonaných im veriť a na konci
dňa, vzali moje peniaze, bez toho, aby niečo na oplátku, všetky
moja nádej bola stratená, dostal som zmätený a frustrovaní, ja ho nájsť veľmi
ťažké nakŕmiť svoju rodinu, nikdy som nechcel mať nič spoločné
úverových firiem na internete, tak som šiel požičať nejaké peniaze od A
priateľ jej povedal, som všetko, čo sa stalo, a ona povedala, že mi môže pomôcť, že
ona vie, že úver spoločnosť, ktorá mi môže pomôcť s akýmkoľvek množstvom úveru
potreboval ma s veľmi nízkou úrokovou sadzbou vo výške 2%, že sa práve dostal
pôžička od nich, ona ma zameraný na to, ako žiadať o pôžičku, som urobil
rovnako ako ona mi povedala, som sa s nimi na E-mail: (williamsloans14@gmail.com), nikdy som veril, ale ja sa snažil, a my
Najväčším prekvapením som dostal pôžičku do 24 hodín, nemohol som uveriť,
Som šťastný a bohatý znova a ja som ďakoval Bohu, že takéto pôžičky
spoločnosti, ako je tento, ešte stále existujú na týchto podvodoch celého miesta,
prosím, ja poradiť každý, tam vonku, ktorí sú v núdzi úveru ísť na
(williamsloans14@gmail.com), ktoré sa nikdy nepodarí vás, a
váš život sa zmení ako ja urobil.
Rýchlo kontaktujte WILLIAMS úverov Company dnes a dostať svoje úver vytvoriť z nich, Boh žehnaj Williams úver spoločnosti za ich skutočnú ponuku úveru.


MrDiegoCarlos . tumiviki15   |   ip:197.211.5   |   2015-12-21  (14:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vážení Cenné úver o azyl,

Rýchlo, rýchlo, rýchlo a dostať svoje pôžičky rýchle a jednoduché, to je všeobecné oznámenie pre verejnosť. Sme seriózny a legitímne úver veriteľ, Hľadáte úver, ako je podnikateľský úver alebo investičné financovanie projektu, osobné pôžičky, domáce úver, auto úver, študentské pôžičky, pôžičky konsolidáciu dlhu, nezabezpečených úverov, rizikového kapitálu, atď, dáme sa medzinárodné pôžičky spoločnostiam a jednotlivcom, ktoré boli zase dole od bánk a ďalších finančných agentúr starosti nič viac, ako si nás kontaktovať ešte dnes a dostať svoje pôžičky rýchle a jednoduché, ako si podať žiadosť o kontakt e-mailovú adresu:


cooperativeworld.org@gmail.com

kontaktujte nás pre viac informácií (poznámky) Všetky odpovede by mali byť odovzdané na tento email: cooperativeworld.org@gmail.com


MrTitcombBrown . musovoby07   |   ip:41.150.1.   |   2016-01-15  (13:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobrý deň, Bol ste odmietnuť úver falošný úver spoločnosti na internete?, Potrebujete naliehavú úver splatiť svoje účty, Hľadáte podnikateľský úver alebo osobné pôžičky s nízkou úrokovou sadzbou vo výške 2%? kontaktujte nás prostredníctvom nášho e-mailu: adresa: (amigoloancompany1@yahoo.co.za) nasledujúce informácie:

meno:
Krajina:
štát:
čiastka:
Pôžička Trvanie:
Telefónne číslo:
S pozdravom

Pán Brown TitcombDetlevJonas . poruqusa68   |   ip:206.190.1   |   2016-02-26  (12:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobrý deň, pán / Vážená pani,

Potrebujete naliehavú pôžičku začať podnikať, alebo budete potrebovať úver na refinancovanie, potrebujete úver splatiť dlh? Potrebujete pôžičku na kúpu auta alebo domu? Ak áno starosti nič viac, ponúkame všetky druhy pôžičky na prijateľnú úrokovou sadzbou, bez toho, aby kontrola kreditu !!! kontaktujte nás ešte dnes prostredníctvom e-mailu.

E-mail: detlevjonasfunds@outlook.com

Ďakujem.

Pán Detlev Jonas


MISSROSE . luvikecu43   |   ip:197.210.2   |   2016-03-16  (10:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  -
Ahoj ,

Aby som sa správne zaviesť, je mi cnie sa zvýšil súkromnú veriteľa aj poskytnúť úver vo výške 2% ročne. Táto finančná príležitosti na vašich dverí krok, platí dnes a dostať svoje pôžičky rýchlo. Existuje veľa možností, tam vonku, ktorí hľadajú finančnú pomoc a všade, a dokonca aj teraz stále nie sú schopní získať. Ale tento finančný príležitosť u vašich dverí krok a ako také nemôže dovoliť nechať ujsť túto príležitosť. Táto služba bude poskytovať ako pre jednotlivcov, firmy, obchodné mužov a žien. Výška úveru sa pohybuje dostupný z ľubovoľného počtu podľa vlastného výberu pre viac informácií, kontaktujte nás na e-maile: missroseloanfirm@hotmail.com
Formulár na vyplnenie žiadosti o úver a vrátiť ho.

Celé meno ....................................

Osobné telefónne číslo ............................

Krajina ...........................................

Adresa ......................................

Štátne ..............................

Vek .............................................

Už ste použili predtým? ................... - ....

Postavenie .................................

Výška úveru potrebná ako úver .....................................

Výpožičky .................................

Povolanie ....................................

Mesačný príjem .............................


Potvrdzujúce podrobnosti, zašleme Vám naše podmienky, spolu s splátkového kalendára a ak súhlasíte, ste získať úver do 48 hodín. Závisí od jeho závažnosti a naliehavosti pri získavaní úveru.
Som rád, aby postúpil vašu rýchlu odpoveď,

S pozdravom ,

slečna Rose


clara . vixilola28   |   ip:197.210.2   |   2016-03-19  (02:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ahoj,
Volám sa pani CLARA Fredrick, Južná Afrika, rýchlo Chcem použiť toto médium v ​​šmyku dôkaz o tom, ako ma Boh viedol k spoľahlivému úveru veriteľa a reálny, ktorá sa zmenila môj život od trávy, aby Grace, chudobné ženy, ktorá je hrdý oplýva zdravý a bohatý život bez stresu alebo finančným problémom. Po niekoľkých mesiacoch sa snaží získať úver na internete a boli podvedení 5.000 $ Bol som tak zúfalý pri získavaní úveru z úveru on-line veritelia sú legitímne nebude pridávať k mojej bolesti, tak som urobil môj rozhodnutie zavolať kamarátovi môj ktorí new-získať nové pôžičky on-line, budeme diskutovať o naše závery a že on mi povedal o mužovi menom Mr.PATRICK Berry, ktorý je generálny riaditeľ Patrick úvery firiem E-mail (patrickloans15@gmail.com), nikdy som veril, ale ja som sa snažil a môj najväčší prekvapenie, mal som pôžičku v najbližších 24 hodín, ja tomu neverím, som šťastný a nový bohaté a ďakujem Bohu, že tieto úverové spoločnosti, ako je to stále existujú v tomto podvod na celom miesto, prosím, radím všetkým, tam vonku, ktorí potrebujú pôžičku ísť do (patrickloans15@gmail.com) je certifikovaný a spoľahlivý úver spoločnosť, ktorá vás nikdy neopustí.


MrRashideAbdulahi . vafycacu97   |   ip:197.210.2   |   2016-03-24  (08:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pozor !!! Ponuka pôžičky

Som pán Rashid Abdulah súkromná pôžička veriteľom. dostávame všetky druhy úveru, dávame z úverov za nízke úrokové sadzby vo výške 3% a dobrých pracovných podmienok, ak potrebujete úver pre podnikanie alebo splatiť svoje účty potom sa odporúča, aby nás kontaktovať pre ktorú poskytujeme kvalitu služby, ktoré vám bude spokojný. email: Rashideabdulahiloanfirmhelp@hotmail.com

Pôžičkové služby k dispozícii, zahŕňajú:
================================
* Obchodné úvery.
* Osobné pôžičky.
* Obchodné úvery.
* Investície úvery.
* Vývoj úverov.
* Získanie pôžičky.
* Úvery zo stavebného sporenia.
* Obchodné úvery a mnoho ďalších:

sme vykresliť všetky druhy úveru dobrými službami, kontaktujte nás emailom: Rashideabdulahiloanfirmhelp@hotmail.com
vďaka
pán Rashid


MrRashideAbdulahi . vafycacu97   |   ip:197.210.2   |   2016-03-29  (10:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pozor !!! Ponuka pôžičky

Som pán Rashid Abdulah súkromná pôžička veriteľom. dostávame všetky druhy úveru, dávame z úverov za nízke úrokové sadzby vo výške 3% a dobrých pracovných podmienok, ak potrebujete úver pre podnikanie alebo splatiť svoje účty potom sa odporúča, aby nás kontaktovať pre ktorú poskytujeme kvalitu služby, ktoré vám bude spokojný. email: Rashideabdulahiloanfirmhelp@hotmail.com

Pôžičkové služby k dispozícii, zahŕňajú:
================================
* Obchodné úvery.
* Osobné pôžičky.
* Obchodné úvery.
* Investície úvery.
* Vývoj úverov.
* Získanie pôžičky.
* Úvery zo stavebného sporenia.
* Obchodné úvery a mnoho ďalších:

sme vykresliť všetky druhy úveru dobrými službami, kontaktujte nás emailom: Rashideabdulahiloanfirmhelp@hotmail.com
vďaka
pán Rashid


ELZBIETAKARPINSKA . mepasyha21   |   ip:23.235.22   |   2016-04-21  (00:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  SVEDECTVÁ o tom, ako som dostal ÚVER

Ahoj,
Volám sa Karpińska Elzbieta a ja sa oženil, z United States
V posledných 2 týždne a skutočný úver do spoločnosti vyhľadaných
Mám plnú dôveru v ne, a nakoniec som mal veľa podvodníkov
dni, vzali moje peniaze, bez toho, aby niečo na oplátku
Dúfam, že som zmätený a frustrovaní, bol zabitý, a
zdá sa byť veľmi
Je ťažké pre moju rodinu, nechcem robiť nič
Úverové spoločnosti na internete, tak som išiel požičať
nejaké peniaze
priateľ a povedal mu, že bude schopný pomôcť
akákoľvek suma úveru, ktorý môže pomôcť mi vedieť úveru
spoločnosti
to bolo len, že je potrebné veľmi nízkou úrokovou sadzbou vo výške 2%
úver, ma zameraná na to, ako požiadať o pôžičku
Poslať e-mailom na mňa, povedal som:
ako sú: (Luckyloans19@gmail.com), nikdy som veril v
ale ja som sa snažil a ja
Najväčším prekvapením pôžičky do 24 hodín, nemohol myslieť,
Bohatý a šťastný znova, a ďakujte Bohu
som ocenenie
Táto oblasť má stále všetky tieto podniky, ako sú podvody,
Prosím o radu a všetko, čo potrebujete úver ísť
(Luckyloans19@gmail.com), váš život sa zmení
Baňa urobil pre dobro


RashideAbdulahi . hapilode21   |   ip:197.210.1   |   2016-04-21  (09:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pozor !!! Ponuka pôžičky

Som pán Rashid Abdulah súkromná pôžička veriteľom. dostávame všetky druhy úveru, dávame z úverov za nízke úrokové sadzby vo výške 3% a dobrých pracovných podmienok, ak potrebujete úver pre podnikanie alebo splatiť svoje účty potom sa odporúča, aby nás kontaktovať pre ktorú poskytujeme kvalitu služby, ktoré vám bude spokojný. email: Rashideabdulahiloanfirmhelp@hotmail.com

Pôžičkové služby k dispozícii, zahŕňajú:
================================
* Obchodné úvery.
* Osobné pôžičky.
* Obchodné úvery.
* Investície úvery.
* Vývoj úverov.
* Získanie pôžičky.
* Úvery zo stavebného sporenia.
* Obchodné úvery a mnoho ďalších:

sme vykresliť všetky druhy úveru dobrými službami, kontaktujte nás emailom: Rashideabdulahiloanfirmhelp@hotmail.com
vďaka
pán Rashid


MARY . qiruruwi66   |   ip:207.244.7   |   2016-05-19  (15:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobrý deň pani Mary Larry, tak sa volá. Som rád, že žije v Colorade až do mája drahých rodiny a jeho manželka znova a II som teraz veľká žena, že som pomocou tohto média svedčiť o mne a mojej rodine bolo bezpečné dlh, keď celý svoj obchodný spálil a dal si ruky a stal sa zlú situáciu, myslel som sa odkazovať na každého, kto žiada o úver, ktorý mi dal šťastie pre mňa a moju rodinu. 390,000.00Eur bohabojných ľudí, ktorí požičiavajú pôžičku ku mne na investičné účely začať svoj život znova stretli. kontaktovať a povedať im, je pani Mary Larry, že dali úvery pred dvoma mesiacmi hulení vás oni. E-mail: goodnewsloaninvestment001@gmail.com Boh žehnaj ľudu veľkých pomocníkov, ďakujem pani Celena Gomez a spoločnosť.


ADRIANAJAVIER . levyhyra05   |   ip:46.229.22   |   2016-05-23  (00:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobrý deň, volám sa Adriana Javier, sa stali obeťou podvodu v rukách falošných veriteľov. Stratil som asi 25,000€, pretože som potreboval veľký kapitál 75,000€. Skoro som umrel, som nemal kam ísť. moja vec bola zničená, a pritom som stratil syna. Nemohla som to deje znova. V decembri 2014 som stretol kamaráta, ktorý ma priviedol k dobrej matke, pani Camila Pedro, ktorý ma nakoniec pomohla zabezpečiť úver v spoločnosti. dobrou matkou chcem využiť túto príležitosť a poďakovať vám a Boh vám žehnaj aj naďalej. Tiež som rád využil túto príležitosť a radu kolegov Slováci, že existuje veľa podvodníci tam vonku, takže ak budete potrebovať úver, a chcú, aby zabezpečila úver rýchlo, len zaregistrovať prostredníctvom pani Camila Pedro prostredníctvom e-mailu: camilapedro93@gmail. môžete ma kontaktovať tiež prostredníctvom tohto e-mailu: javieradriana93@gmail.com. ak máte akékoľvek pochybnosti. prosím, ona je jediná osoba spoľahlivá a dôveryhodná.
Ďakujem.


DouglasRodgers . secahiwy02   |   ip:79.141.17   |   2016-05-26  (14:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ahojte všetci,
V každom bode svojho života, budete potrebovať peniaze na jednu vec alebo iný: spustenie alebo rozšírenie svojho podnikania, platenie účtov, vyrovnanie dlhov, upevnenie vášho poškodeného vozidla, platiť nájom, a tak ďalej. Ak nie ste multimilionár, budete mať vždy jeden alebo viac nákladov, ktoré čakajú na konzumovať každý cent budete zarábať.

Skutočnosťou je, že tam sú časy, kedy ste jednoducho nebude mať peniaze, keď ju budete potrebovať tak zle. V takých prípadoch, máte niekoľko možností: požiadať svojich priateľov a rodinu o pomoc, predať niektoré zo svojich aktív márnotratných ceny, alebo vziať pôžičku. Ak ste ako väčšina ľudí, by ste určite prednosť prijatie úveru.

Tu prichádza v Douglas Rodgers pôžička firma (DOUGLASRODGERSLOANFIRM@LIVE.COM), zabezpečenie úveru od nás dnes a začať s niečím obohacujúce. Naša transakcia je 100% zaručená ako sme tiež zabezpečiť srdečný vzťah s našimi klientmi. Ponúkame úvery s žiadnymi kreditnými šeky, žiadna záruka, jednoduchých krokoch, rýchle financovanie a nízkou úrokovou sadzbou vo výške 2%. Preto zostávajú v rozdelení finančných prostriedkov? Kontaktujte nás ešte dnes prostredníctvom e-mailu: Douglasrodgersloanfirm@live.com


RashideAbdulahi . hapilode21   |   ip:207.244.7   |   2016-05-31  (09:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pozor !!! Ponuka pôžičky

Som pán Rashid Abdulah súkromná pôžička veriteľom. dostávame všetky druhy úveru, dávame z úverov za nízke úrokové sadzby vo výške 3% a dobrých pracovných podmienok, ak potrebujete úver pre podnikanie alebo splatiť svoje účty potom sa odporúča, aby nás kontaktovať pre ktorú poskytujeme kvalitu služby, ktoré vám bude spokojný. email: Rashideabdulahiloanfirmhelp@hotmail.com

Pôžičkové služby k dispozícii, zahŕňajú:
================================
* Obchodné úvery.
* Osobné pôžičky.
* Obchodné úvery.
* Investície úvery.
* Vývoj úverov.
* Získanie pôžičky.
* Úvery zo stavebného sporenia.
* Obchodné úvery a mnoho ďalších:

sme vykresliť všetky druhy úveru dobrými službami, kontaktujte nás emailom: Rashideabdulahiloanfirmhelp@hotmail.com
vďaka
pán Rashide


SirRenberg . gewutiby93   |   ip:69.31.50.   |   2016-06-07  (19:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobrý deň, Potrebujete úver? Požiadať o pôžičku. Ste muž alebo žena, ktorá má záujem o úver pre akýkoľvek účel sme tou pravou spoločnosť kontaktovať, pretože tu budete mať uspokojenie potrebné,. Kontaktujte sira Renberg úver spoločnosti prostredníctvom: renbergborcfirm@gmail.com


TaylorSmith . qucatelu33   |   ip:197.210.2   |   2016-06-23  (19:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobrý deň,

Potrebujete naliehavú pôžičku na financovanie svojho podnikania alebo v akomkoľvek
Zmyslom? my sú certifikované a legitímne a medzinárodnou licenciou
Pôžička veriteľ Ponúkame úvery na obchodné firmy, podniky a
jednotlivcom za prijateľnú úrokovou sadzbou 3%. Mohlo by to byť krátky
alebo dlhodobý úver alebo aj keď máte zlú kreditnou, budeme spracovávať
Váš úver Akonáhle obdržíme vašu žiadosť. sme
nezávislá finančné inštitúcie. Sme vybudovali vynikajúcu
povesť v priebehu rokov v oblasti poskytovania rôznych typov úverov
Tisíce našich zákazníkov.

Ponúkame zaručeného úveru službám ľubovoľného množstva občanom a
non-občania ponúkame jednoduché osobné pôžičky, obchodné / podnikateľský úver,
auto úver, lízing / Equipment Finance, úver na konsolidáciu dlhov, domáci
pôžička pre všetkých občanov a non-občania sa buď dobrý alebo zlý
úverová história. Ak máte záujem v našej ponuke výšky úveru, alebo nie
neváhajte sa dostať späť na mňa, aby sme mohli pokračovať.
kontaktný e-mailová adresa: taylorsmithloanfirm@gmail.com

Vďaka a najlepšie vzhľadom
Taylor Smith


rakesh . qowideco34   |   ip:223.227.2   |   2016-07-03  (12:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  odpoveď pre nízky záujem zabezpečiť & nezabezpečené úver. požičať si z 5000eur aľ 5000.000euro. vybrať z 1 rok na 20 rokov ako čas z splátka plan.
rakesh.vinord@yahoo.com

rakesh . qowideco34   |   ip:223.227.2   |   2016-07-03  (13:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  odpoveď pre nízky záujem zabezpečiť & nezabezpečené úver. požičať si z 5000eur aľ 5000.000euro. vybrať z 1 rok na 20 rokov ako čas z splátka plan.
rakesh.vinord@yahoo.com


Bela . rymiveke58   |   ip:197.210.2   |   2016-07-15  (02:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobrý deň, každý musí byť veľmi opatrní na týchto stránkach, pretože všetky úverové veritelia tu sú falošné a podvody, ak budete kontaktovať niektorý z nich za pôžičky, ktoré sa vás spýta na nejakú platbu registrácii a po zaplatení nebudete dostať svoje pôžičky. Bol som scammed niekoľkokrát v celom úverovom mieste aj nedozvie. Bol to môj strýko vo Švédsku, ktorý mi pomohol s kontaktom spoľahlivého úveru spoločnosti, ktorá som dostal pôžičku od, DLF úverov je dobre známa a recorgnized úver firma, ktorá vám môžu poskytnúť úver len 2% sadzbou bez zaistenia. Bol som tak šťastný, keď som dostal pôžičku vo výške asi 45.000 $ na môj bankový účet najneskôr do 3 dní, ktoré som dnes používaných v mojej podnikania ... to všetko vďaka DLF úverov
kontaktovať teraz, ak budete potrebovať úver, ich e-mailu je (info.dlfloans@gmail.com)
S pozdravom,
bela
alexbela000@gmail.com, že je môj kontakt pre viac informácií


financeservice . qugyqode47   |   ip:199.115.1   |   2016-07-19  (08:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zdravím každého.

Som pán Paul Williams súkromná pôžička veriteľa, sme súkromné subjekty poskytujúce všetky druhy pôžičiek ľuďom, ktorí sú finančne dole a potreby finančnej pomoci, dávame z úverov na veľmi lacné sadzby bez stresu. naša spoločnosť je dobre zapísaná a schopné rozdávanie úverov fyzickým osobám a spolupracovať subjekty v dobrých podmienkach. Naše služby sú rýchle a jednoduché. Ak máte záujem o získanie úveru od nás láskavo kontaktujte nás na našej firemnej email: paulwilliamsfinance@gmail.com

navštíviť nás ešte dnes pre naše spoľahlivé služby
S pozdravom
Pán Paul Williams.
Firma E-mail: paulwilliamsfinance@gmail.com
Kontaktujte nás teraz.


Lines . vopudeso11   |   ip:77.234.40   |   2016-07-19  (09:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Budeme poskytovať ľuďom typu Slovensko a Česká republika úverov a síce: Jednoduché úver, spotrebiteľovi, hypotéky, najmä pôžičky, auto úver, dlh odkúpenia, refinancovanie a my sme tiež investovať do projektov, alebo spoločnosti. Ak chcete využiť naše služby, kontaktujte nás emailom. E-mail: groupe.excellence002@gmail.com


StephenMorgan . nigytote3   |   ip:136.0.99.   |   2016-08-02  (10:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sme vládne certifikovaný úver veritelia a budeme rozdávať pôžičku na lacné úrokové sadzby. ponúkame podnikateľský úver a osobné pôžičky za nízke úrokové sadzby. Už ste bol popierať úver v banke alebo potrebujete rýchlu pôžičku platiť svoje účty a oddelenie, Máte firmu, ktorá sa nebude dobre kvôli zlému financií Potrebujete pôžičku na kúpu domu, Potrebujete úver poslať svoje deti do školy. náš proces je veľmi jednoduché a ľahká. Jednoducho nás kontaktujte ešte dnes požiadať o akýkoľvek typ úveru vám môže Potrebujete sa Our na našej e-mailovej adrese (edisonfinancialhome@gmail.com)


PnMeganAndre . pirygyde82   |   ip:105.3.253   |   2016-08-15  (14:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ahoj

Ste v núdzi úveru? ste s bezsenné noci mene svojho dlhu, ak budete potrebovať finančnú podporu rýchlo požiadať o cenovo dostupný úver, ponúkame všetky druhy úveAhoj

Ste v núdzi úveru? ste s bezsenné noci mene svojho dlhu, ak budete potrebovať finančnú podporu rýchlo požiadať o cenovo dostupný úver, ponúkame všetky druhy úveru, ako študentské pôžičky, podnikateľský úver, osobné využitie pôžičky, konsolidáciu dlhu pôžičky, úvery splatí svoj poukážky ponúkame pri nízkej sadzbe 3% úrokovej sadzby a dlhodobé trvanie horizonte požiadať o vhodnom a jednoduchú pôžičku dnes od našej firmy a kontaktujte nás emailom meganandreloan@gmail.com pre viac informácií a vyplniť formulár žiadosti nižšie pôžička ,

ÚVER PRIHLÁŠKA

Celé meno.............
Krajina...............
Kontaktná adresa........
Telefón ..........
Suma potrebná ako úver ...........
Doba trvania úveru ...........
Mesačný príjem.........
Povolanie ......
Rodinný stav........
Sex ........
Collateral .........
Vek.......
rozlúčka klient láskavo vyplní formulár žiadosti o úver a vrátiť sa k nám na našej firemnej e-mail meganandreloan@gmail.com~~HEAD=pobj

S pozdravom

Pán Megan Andre (C.E.)ru, ako študentské pôžičky, podnikateľský úver, osobné využitie pôžičky, konsolidáciu dlhu pôžičky, úvery splatí svoj poukážky ponúkame pri nízkej sadzbe 3% úrokovej sadzby a dlhodobé trvanie horizonte požiadať o vhodnom a jednoduchú pôžičku dnes od našej firmy a kontaktujte nás emailom meganandreloan@gmail.com pre viac informácií a vyplniť formulár žiadosti nižšie pôžička ,

ÚVER PRIHLÁŠKA

Celé meno.............
Krajina...............
Kontaktná adresa........
Telefón ..........
Suma potrebná ako úver ...........
Doba trvania úveru ...........
Mesačný príjem.........
Povolanie ......
Rodinný stav........
Sex ........
Collateral .........
Vek.......
rozlúčka klient láskavo vyplní formulár žiadosti o úver a vrátiť sa k nám na našej firemnej e-mail meganandreloan@gmail.com~~HEAD=pobj

S pozdravom

Pán Megan Andre (C.E.)


Wilma . tyfibopa29   |   ip:41.85.181   |   2016-08-26  (12:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja som pani. Wilma Hendriks nakupovanie a pracujúcich vo viacerých obchodných oblastí a vzhľadom na finančné problémy, ktoré som obeť. Hľadala som na pôžičky účtovnej v záujme spokojnosti na môj problém.
Je tu, že som mal správu na ms. JESSICA na Facebook.
Rozhodol som sa dať sám v spolupráci s týmto máriu, aby sa tieto prostriedky z 300000€. A dnes som rád, že máme tento úver.
S cieľom pomôcť môj brat alebo sestra v potrebách som podpísali dohodu s týmto lady.
Takže pre vaše potreby pôžičky medzi jednotlivcami vyrovnať sa s finančnými ťažkosťami,a to buď na oživenie vašich aktivít, alebo pre realizáciu projektu.
Kontaktujte, prosím, pani. JESSICA na nasledujúcu adresu:
jessiccamuller@gmail.com


Llyod . puxovide85   |   ip:207.244.8   |   2016-09-25  (11:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ahoj,
  Sme kresťanská organizácia, ktorá vznikla na pomoc ľuďom v potrebách pomáha, ako je finančná help.So, ak sa chystáte cez finančné ťažkosti alebo ste v každom finančnom chaose, a budete potrebovať finančné prostriedky na začatie vlastného podnikania, alebo potrebujete úver urovnať svoj dlh alebo splatiť svoje účty jazyku pekný podnikania, alebo ste zisťujú, že je ťažké získať kapitál úver od miestnej banky, kontaktujte nás ešte dnes prostredníctvom e-mailu larsson_investment@outlook.com pre biblie hovorí: "Luke 11:10 Každý, kto sa pýta dostane; kto hľadá, nájde, a kto klope, dvere budú otvorené. " Takže nenechajte tieto príležitosť prejsť sa, pretože Ježiš je rovnaký včera, dnes a navždy. Prosím nich je len pre vážne zmýšľajúcich a Boh sa báť ľudí.

Prosím, vyplňte nasledujúci formulár aplikácie úplne takže môžeme otvoriť profil spracovanie úveru pre vás v mojej spoločnosti, ak váš záujem o získanie úveru od nás

  Prvé informácie NUTNÁ

Celé meno:........
Osobné telefónne číslo: .....
Krajina:.......
Adresa: ....
Štát: .........
Vek:.........
Rod:..........
Už ste požiadal o pôžičku pred: ...?
Rodinný stav:.....
Výška úveru potreba: .........
Pôžička Trvanie: ....
Zamestnanie: .........
Mesačný príjem:.......

Vďaka za váš čas a pochopenie !!!
MENO: Larsson Investment Company
EMAIL: larsson_investment@outlook.com


Davila . vutesusi68   |   ip:41.85.189   |   2016-11-01  (13:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dobrý deň
Ja som pani DAVILA hľadá úver na viac ako 3 mesiace,
Ja som bol mnohokrát zmiasť o pôžičke medzi jednotlivé lokality
chcú sa úver medzi obzvlášť medzi niekoľkými ľuďmi.
Ale vždy majú falošné veritelia a
Nakoniec ja nechápem nič na mojom účte. Ale našťastie som
narazil na meno LYSE naozaj jednoduché a milé pani, ktorá pomohla
Nájsť môj úver 70.000 € som dostal na môj účet 48 hodín
Po bez príliš veľa protokoly.
Tak vás, ktorí sú v núdzi ako ja ste môžete mu napísať a
lysemarie3@Gmail.comjaysamuel . cavolyfy34   |   ip:197.211.6   |   2016-11-17  (14:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobrý deň, pán / Vážená pani,
Ak budete potrebovať naliehavú prácu nadviazať úver, alebo budete potrebovať pôžičku splatiť
váš dlh, budete potrebovať refinancovať úver? Potrebujete úver na nákup automobilu alebo A
dom? Áno, ak máte starosti teraz, ponúkame všetky druhy pôžičiek bez úveru
skontrolovať s vhodným úrokovej sadzby !!! Kontaktujte nás ešte dnes prostredníctvom e-mailu. (
sterlingunicornfunds@gmail.com) pre viac informácií
Ďakujem.


MrJeff . fotydica44   |   ip:197.211.5   |   2016-11-25  (17:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vianocná ponuka úveru .... Použit teraz

Potrebujete zarucit a cenovo nízke skóre úver? Ak áno Použit sa s nami dostat rýchlo
Schválenie dnes. Žiadne úverové kontroly, žiadne zabezpecenie. jednoduchých krokov, Fast Financovanie
a nízke úrokové sadzby. Kontaktujte nás ešte dnes na jeffloanfirm3@gmail.com


veronika . manebusa0   |   ip:88.150.17   |   2016-11-30  (10:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobrý deň, každý subjekt v tomto mieste Volám sa Veronika chebenova a som Slovensko chcem svedčiť, ako som bol zachránený pôžičku spoločnosť s názvom Laura Smith úver firma mám hľadať pôžičku vo výške 50.000 eur na viac ako šesť mesiacov a teraz zaplatiť za moje prenájmu a zaplatiť za moje dieťa lieky sa cítim v rukách dvoch on-line úverov, ktoré jedli svoje peniaze počas šiestich mesiacov bez toho, aby mi žiadny úver namiesto toho som bol podvod nimi a nikdy som vedel, čo má robiť, až jedného dňa som šiel na splnená priateľ môjho ktorý som vysvetlil všetko, čo bolo pre mňa deje teraz sa cítil zle pre mňa a keď si spomenula, že mala priateľa, ktorí pracujú v úverovej spoločnosti si ich kontaktoval a dal mi svoj e-mail spočiatku som bol naozaj záujem, pretože som povedal, moje Ja budem nikdy vyzerať o pôžičku zase kvôli tomu, čo sa stalo, že ma podporujú a dal mi nádej, aby sa pokúsili im tak som kontaktoval ich na ich e-mailu bez plytvania času reagovali späť ku mne a požiadal o podrobnosti, bez toho by ma zdôraznila aj odovzdal my podrobnosti sa k nim a v rámci nasledujúcich 40 minútach som dostal upozornenie z môjho banku o pôžičku som bol tak šťastný a ja som poďakoval svojmu priateľovi a poďakoval úver spoločnosti taky, takže som rýchlo zaplatiť za prenájom a moje dieťa lieky tiež, som tu na pomoc pre tých, ktorí hľadajú pre všetky typy úveru stále existujú legitímne spoločnosť vonku čaká, aby vám, že pôžičku môžete kontaktovať firmu teraz na svojom e-mailu. (mrslaurasmithloanfirm@gmail.com) a chcem, aby ste všetci tiež pripojiť mi poďakovať spoločnosť za túto nádhernú prácu a modliť sa k Bohu, aby im požehnal viac.

veronika chebenova


JamesMartins . lybedila37   |   ip:146.185.3   |   2016-12-02  (06:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Potrebujete pôžičku? Potrebujete podnikateľský úver? Ste v dlhoch? Potrebujete osobnú pôžičku? Bol ste odmietol bankou kvôli vašej zlou úverovou históriou? Potom sa nebojte viac, že sme tu na pomoc. Ako ponúkame našim úvery s úrokovou sadzbou 3%. Kontaktujte nás emailom Pre viac informácií o jamesmartinsfinances@gmail.com


HeleneTRAYNARD . jocahabe05   |   ip:149.6.145   |   2016-12-08  (13:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pôžičke medzi jednotlivca a investičná ponuka
Dobrý deň, obraciam sa na všetkých jednotlivcov a spoločnosti potrebujú pre svoj podiel skutočnosť, že som robí pôžičky peňazí od 3000 € 15.000.000 komukoľvek schopní splácať s 2% úrokovou sadzbou ročne a dobu od 1 do 10 rokov, v závislosti na požadovanú sumu. Robím to v nasledujúcich oblastiach: - finančné pôžičky - hypotéky - investičný úver - auto úver - dlhu - konsolidácia dlhu - Osobné úver - ste prilepené Ak ste naozaj v núdzi, prosím, napíšte mi pre viac informácií. E-mail: traynardhelene483@gmail.com


lisa . luputote46   |   ip:185.156.1   |   2016-12-08  (22:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Chcem úprimne dakujem pán westhood apexloans@yahoo.com mi dal pôžicku. bol som scammed euro6000 poskytujú rôzne falošné lenders.i videl svedectvo o ako priatel dostal pôžicku od apexloans na internete. som požiadal a dostal som môj úver 24 hodín. Ak ste potrebujú úver dnes požiadat prostredníctvom e-mailu; apexloans@Yahoo.com


MuratAcar . pyniqure99   |   ip:217.64.11   |   2016-12-21  (21:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Potrebujete pôžičku? Kontaktujte Sir Murat Acar úver spoločnosti via (muratacarfinancialservice@gmail.com) sme dáva život časovú príležitosť úver jednotlivcom, obchodných firiem, poistenie atď ste v akejkoľvek finančnej problémy alebo v prípade potreby pôžičky investovať alebo potrebujete úver uhradiť svoje účty hľadať nič iné, pretože my sme tu preto, aby všetky svoje finančné problémy, ktorým konkrétne minulosťou. Ponúkame všetky druhy úveru v akejkoľvek mene denominácie s úrokovou sadzbou 3%. Chcem použiť tento skvelý médium, aby ste vedeli, že sme pripravení vám pomôcť s akýmkoľvek druhom úveru riešiť, že vaše finančné problém. Napíšte nám: (muratacarfinancialservice@gmail.com)


PanOnlinepjka . fimakafe07   |   ip:197.210.4   |   2017-01-11  (16:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  I Am Pan Online půjčka


Hledáte USA Osobní / Business úvěru nebo úvěru na bydlení? Nabízíme úvěr bez potíží nebo faxem. Chcete-li získat požadované výše úvěru, obraťte se na naši e-mail adrese: {} onlineloan2014@gmail.com a dostat své úvěr schválen do 24 hodin.
stačí vyplnit tento formulář pro záběr nám umožňují na rychle postupuje vaši transakci OK

1. Plné názvy: ............................
2. Kontaktní adresa: ..................... ..
3. Půjčka Částka potřebná: .................. ..
4. Doba trvání úvěru ...................
5. Přímé telefonní číslo: ............... ..

S pozdravem,

Pan Online půjčkaElizabeth . pakerugo53   |   ip:209.95.56   |   2017-01-26  (07:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  SVEDECTVÁ o tom, ako som dostal pôžičku od skutočnej a efektívnej ÚVERU
Spoločnosť s názvom WILLIAMS úver spoločnosti. Som veľmi rád DNES
A GOD BLESS WILLIAMS úver spoločnosti.


URGENT ÚVER PONUKA PLATÍ SE.
Ahoj,
Volám sa pani Elizabeth James, ja som z Ohia USA, som ženatý, mám
hľadal skutočné úver spoločnosti za posledných 5 mesiacov a
všetko, čo som dostal, bola banda podvody, ktorí robili, aby som im veriť a na konci
dňa, vzali moje peniaze, bez toho, aby niečo na oplátku, to všetko
moja nádej bola stratená, dostal som zmätený a frustrovaní, ja ho nájsť veľmi
ťažké nakŕmiť svoju rodinu, nikdy som nechcel mať nič spoločné
úverových firiem na internete, takže som išiel požičať nejaké peniaze od A
priateľ, povedal som jej všetko, čo sa stalo, a ona povedala, že mi môže pomôcť, že
vie úver spoločnosť, ktorá mi môže pomôcť s akúkoľvek sumu úveru
potreboval by ma s veľmi nízkou úrokovou sadzbou vo výške 2%, že práve dostal
pôžička od nich ma zameraná na to, ako žiadať o pôžičku, som urobil
rovnako ako ona mi povedala, som sa prihlásil s nimi na E-mail: (williamloans14@gmail.com),
Nikdy som veril, ale ja sa snažil a my
Najväčším prekvapením som dostal pôžičku do 24 hodín, nemohol som tomu uveriť,
Som šťastný a bohatý znova a ja som ďakoval Bohu, že takéto pôžičky
spoločnostiam, ako je to stále ešte existujú na týchto podvody po celom miestach,
prosím radím všetci tam vonku, ktorí sú v núdzi úveru ísť
(Williamloans14@gmail.com), ktoré sa nikdy nepodarí vás, a
Váš život sa zmení moje urobil.
Rýchlo kontaktovať WILLIAMS úverov spoločnosť dnes a dostať svoje pôžičky od nich,
Boh žehnaj Williams úver spoločnosti za ich skutočnú ponuku úveru.
Uistite sa, že budete kontaktovať Williams úver na váš úver, pretože som dostal pôžičku
Úspešne od tejto spoločnosti bez stresu.

God Bless svet Williams úver spoločnosti široký.


oliverwilson . cititato2   |   ip:197.210.2   |   2017-01-27  (05:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Drahý Pán / Pani,
Ponúkame Súkromný, komerčné a osobné pôžičky s veľmi minimálne ročnej úrokovej sadzby tak nízke, ako 2% počas 2 roky do 30 rokov splácania doby trvania do ktorejkoľvek časti sveta. My rozdávať úvery v rozmedzí od $ 5000 až $ 100,000,000 USD. Naše pôžičky sú dobre poistení pre maximálnu bezpečnosť v našej prioritou, v prípade záujmu neváhajte nás kontaktovať prostredníctvom e-mailu: oliverwilsonloanfunds@gmail.com
Vyplňte informácie nižšie, aby sme mohli pokračovať.
* Celé meno:
* Adresa:
* Mesto:
* Štát:
* Krajina:
* Rod:
* Vek:
* Rodinný stav:
* Povolanie:
* Mesačný príjem:
* Tel:
* Mobilné:
* Účelu úveru:
* Pôžička Suma potrebná:
* Pôžička Trvanie:
Zúčastnené osoby by ma kontaktovať prostredníctvom e-mailu:
Veriteľa Meno: pán Oliver Wilson.
Veriteľa E-mail: Oliverwilsonloanfunds@gmail.com


CreditSolutionCompany . micitevu98   |   ip:37.9.174.   |   2017-02-01  (03:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ahoj!

Potrebujú finančnú podporu? Sledujte peniaze a dostanete všetky druhy úverov ihneď!

€ 1.000 € 10,000,000.00
* Účelom * úroková sadzba vo výške 3%
* Voľba medzi platmi 1-20 rokov.
* Vyberte si medzi mesačné a ročné platby plánu.
* Flexibilita úveru.

Pre pomoc, obráťte sa na nás. E-mail: creditsolutioncompany@gmail.com

úprimne
management


PastorNilson . cyqapimo54   |   ip:23.19.63.   |   2017-02-02  (14:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Potřebujete půjčku platit své účty, nebo začít nový podnik? můžete mě kontaktovat nyní pro více informací. pastornilson552@gmail.com


mark . konyroby7   |   ip:108.163.1   |   2017-02-13  (06:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ponúkame súkromné, obchodné a osobné pôžičky s veľmi nízkou ročnej úrokovej sadzby tak nízke, ako 2% v priebehu jedného roka až 50 rokov doby splácania kdekoľvek na svete. Ponúkame úvery v rozmedzí od 5000 € do 100 miliónov eur. Naše pôžičky sú dobre poistení pre maximálnu bezpečnosť je našou prioritou. Ste nedáva spať v noci znepokojujúce, ako sa dostať legitímne úver veriteľa? Ste hrýzť nechty do živého? Namiesto toho, biť vás kontaktovať Mark moel Home Loan (Loan Services) tejto chvíle sa všetci odborníci, ktorí pomáhajú zastaviť zlou úverovou históriou úvery, nájsť riešenie, že víťazstvo je naše poslanie.
E-mail: Markmoelloanhouse@live.com
Žiadatelia musia vyplniť formulár žiadosti nasledujúce pôžičky:
ÚVER PRIHLÁŠKA
žiadosť o úver
Vaše meno a surnamea *
Tvoj email *
Vaše telefónne číslo *
Vaša adresa *
Tvoje mesto *
Štát / Provincia *
krajina *
sex *
Dátum narodenia *
Máte už účet? *
Použili ste predtým? *
Pôžička Suma potrebná *
Dĺžka úveru *
Účel úveru *
Pošlite mi naskenovanú kópiu svojho ID: *
Veriteľa E-mail: Markmoelloanhouse@live.com
S pozdravom,
Mr.Mark moel.
Markmoelloanhouse@live.com


jaysamuel . cavolyfy34   |   ip:64.120.96   |   2017-03-17  (08:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobrý deň pán / pani,
Ak budete potrebovať naliehavú prácu nadviazať úver, alebo budete potrebovať úver splatiť
váš dlh, budete potrebovať refinancovať úver? Potrebujete úver na nákup automobilu alebo A
dom? Ak áno, strach nič viac, ponúkame všetky druhy úverov bez úveru
skontrolovať s vhodným úrokovej sadzby !!! Kontaktujte nás ešte dnes prostredníctvom e-mailu. (
sterlingunicornfunds@gmail.com) pre viac informácií
Ďakujem.


jaysamuel . cavolyfy34   |   ip:185.156.1   |   2017-03-18  (10:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobrý deň, pán / Vážená pani,
Ak budete potrebovať naliehavú prácu nadviazať úver, alebo budete potrebovať pôžičku splatiť
váš dlh, budete potrebovať refinancovať úver? Potrebujete úver na nákup automobilu alebo A
dom? Ak áno, strach nič viac, ponúkame všetky druhy pôžičiek bez úveru
skontrolovať s vhodným úrokovej sadzby !!! Kontaktujte nás ešte dnes prostredníctvom e-mailu. (
sterlingunicornfunds@gmail.com) pre viac informácií
Ďakujem


richardpeterson . purylalo08   |   ip:198.7.58.   |   2017-04-26  (14:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Požiadať o rýchly a pohodlný úver na splatenie účtov a začatie nového podnikania alebo refinancovanie svojich projektov za nižšiu úrokovú sadzbu vo výške 2%. Kontaktujte nás dnes prostredníctvom: pre viac informácií o výške úveru, ktorú potrebujete, pretože naša minimálna ponuka úveru je 5 000,00 na akúkoľvek voľbu sumy úveru. Sme legitímnym registrovaným a certifikovaným veriteľom. Môžete nás kontaktovať ešte dnes prostredníctvom e-mailu na rýchlu odpoveď, ak máte záujem o získanie tejto pôžičky, kontaktujte nás pre viac informácií o pôžičkovom procese, o spôsobe, akým sú podmienky úveru a spôsob prevodu úveru. Vy. Potrebujem vašu naliehavú odpoveď, ak máte záujem. E-mail: richardpeterson706@gmail.com


BenDavies . fikedajy22   |   ip:104.222.1   |   2017-05-10  (15:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  PONUKA PÔŽIČKY!!!

Sme spoločnosťou Ben Davies Loan Service, ktorá poskytuje dlhodobé i krátkodobé úverové financovanie. Poskytujeme bezpečné a dôverné úvery s veľmi nízkou úrokovou sadzbou 2% ročne, z osobných úverov, úverov na konsolidáciu dlhu, rizikového kapitálu, podnikateľských úverov, firemných úverov, vzdelávacích úverov, úverov z domu a úverov z akéhokoľvek dôvodu!

Sme dôveryhodnou alternatívou k bankovému financovaniu a náš proces podávania žiadostí je jednoduchý a priamy. Náš úver sa pohybuje od 5 000,00 USD do 35 000 000,00 USD. (Tridsať päť miliónov dolárov). Doplňujúce informácie: Sme rýchlo sa stávajú súkromnými, diskrétnymi a službami orientovanými na poskytovanie úverov. Sme spoločnosť, na ktorú sa obráti, keď zlyhajú tradičné úverové zdroje.

Ak máte záujem, neváhajte a kontaktujte nás s nižšie uvedenými informáciami e-mailom, bendaviesloanfirm@yahoo.com

S pozdravom,
Pán Ben Davies,
Vedúci oddelenia žiadostí o pôžičky,
BEN ÚVER SERVIS


JohnAhmed . besolumo   |   ip:46.23.66.   |   2017-05-14  (00:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Potrebujete naliehavú pôžičku na začatie podnikania, dlhový úver? Kúpiť auto alebo dom? Ak áno, už nemusíte starať, lebo ponúkame všetky druhy pôžičiek za nízku a cenovo dostupnú úrokovú sadzbu 3%, bez zábezpeky a bez kreditnej kontroly. Vráťte sa k nám, ak potrebujete požičať, prosím, napíšte mi teraz prostredníctvom: russell.credit40@gmail.com


MrWooller . nuwahade77   |   ip:82.119.22   |   2017-05-19  (22:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Potrebujete rýchly a naliehavý úver na začatie podnikania?
Potrebujete úver na kúpu domu alebo osobného úveru?
Bolo vám zamietnuté úver v banke?
Ponúkame Pôžičky po celom svete.
* Komerčné úvery.
* Osobné pôžičky.
* Podnikové úvery.
* Investície Úvery.
* Vývojové pôžičky.
* Akvizičná pôžička.
* Stavebné úvery.
* Podnikové úvery a mnoho ďalších:
Kontaktujte nás teraz (info.cashflowfinance@gmail.com)
Náš úver je rýchly, jednoduchý a 100% garantovaný.
Poskytujeme pôžičku za veľmi nízku úrokovú sadzbu vo výške 3% a maximálne od 1 do 25 rokov. Požiadať o pôžičku od 10 000,00 do maximálnej sumy R 4 000 000,00, čo je mena Kontaktujte nás a požiadajte o pomoc a my vám pomôžeme získať Úver Email: (info.cashflowfinance@gmail.com)
Webová stránka: http://infocashflowfinance4za.webs.comEcoTeck . davivojo70   |   ip:41.215.17   |   2017-05-29  (09:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobrý deň, vážení zákazníci cenné,

Vitajte v Eco Teck Company Plc, hľadáte pôžičku platiť svoje účty a financovanie alebo investície do projektu? Vydávame medzinárodné úverové spoločnosti a jednotlivci thathave nohu vypnúť pre banky a iné finančné inštitúcie starosti nič viac, ako ste nás kontaktovať ešte dnes a získajte kredit rýchlo a ľahko, ako vy sa teraz v poriadku.

Ponúkame všetky druhy úveru podnikanie hneď Pôžičky a oveľa viac: Ak máte veľký záujem o úver
ponuka, kontaktujte nás na e-maile ID nižšie:
E-mail: ecoteckcompanyplc@gmail.com


Natalie . vuvinidu52   |   ip:66.85.139   |   2017-05-29  (19:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobrý deň, som súkromný veriteľ. Poskytujem pôžičky spoločnostiam a jednotlivcom za nízku úrokovú sadzbu a prijateľnú úrokovú sadzbu vo výške 2%. Kontaktujte nás na účely monitorovania spracovania a prevodu úveru do 12 hodín. Napíšte nám teraz: pcl0816@outlook.com
Davidmark . gifefoka44   |   ip:166.88.12   |   2017-06-08  (23:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vážení

SOM David Mark: Toto je všeobecné oznámenie pre firmy / jednotlivca. Potrebujete akreditované pôžičku veriteľovi, aby pomohla splniť vaše potreby? Ste podnikateľ, inžinier, dôstojník alebo podnikateľ a je potrebné investície do vlastného kapitálu alebo úveru k zlepšeniu svojej obchodnej / Financie prácu? Sú tie, ktoré musia byť odmietnuté alebo Have banky? Sa ešte dnes pre rýchle pôžičky za prijateľné úrokové sadzby, rýchly internet So súhlasom testované a spoľahlivé služby. Kontakt pre aplikáciu na spoľahlivú kvalitu a rýchle použitie vynikajúce services.For úverov, e-mailových kontaktov: Decocompanyplc@gmail.com


richardpeterson . purylalo08   |   ip:77.243.18   |   2017-06-09  (21:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dobrý deň

Hľadáte pre finančnú pomoc? Potrebujete naliehavú pôžičku
platiť svoje účty či dlhy? Kontaktujte nás ešte dnes prostredníctvom e-mailu:
richardpeterson706@gmail.com


MrsMartinaOmar . dubuvana30   |   ip:154.123.4   |   2017-07-03  (13:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Potrebujete úver na splatenie dlhu alebo založenie vlastného podniku, ak áno, zašlite nám e-mail na adresu martinaloanservices@hotmail.com ešte dnes


keninvestment . kewosequ46   |   ip:105.112.3   |   2017-08-29  (14:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ahoj
Aká je vaša situácia? Potrebujete 100% financovanie? Ste unavený
Hladáte a hypotéku ste boli neustále odmietaní bankami a inými
Financné inštitúcie poskytujeme pôžicky spolocnostiam, spolocnostiam, odvetviam,
Atd. Spolupracujúce úvery ponúkajú krátkodobo, strednodobo a dlhodobo svojmu právnikovi a
Dostupnost splátkového obdobia. Každý záujemca, bez ohladu na ich
Krajina by nás mala kontaktovat e-mailom: (kennethbaleloanfirm@gmail.com)

Ponuka úveru: 2 000,00 až 500 000 000 EUR
Úroková sadzba 3%

Vyplnte nižšie uvedený formulár a pokracujte v zmluvných podmienkach.

NÁZOV: ............................................... . ................

RODINNÝ STAV: ............................................... ......

MESTO: ................................................ .........................

Postavenie: ................................................ ......................

RODICIA: ................................................ .................

Dátum narodenia: .............................................. .. ...........

POŠTOVÁ ADRESA: ....................................... ........ ,

Telefón ................................................. (Tj

Poskytovanie služieb. ..................................................

Požadovaná výška úveru: ............................................. (Tj

Trvanie úveru .............................................

Pozícia zodpovednosti: ..............................................

PROFESIA: ................................................

PSC: .........................................

Mesacný príjem................................................

Identifikacná karta c .: ..............................................

Zahrnutie prevádzky ktoréhokolvek vášho ID fotografie ...


S pozdravom,
Pán LORD JAGA
Generálny riaditel
Herritage Lenders Plc

Sídlo spolocnosti: Global House, Mansfield Road, Hampshire, Južný Yorkshire S60 2EB, Velká Británia.

E-mail: kennethbaleloanfirm@gmail.com


Maria . myfopecu11   |   ip:207.244.8   |   2017-09-08  (04:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  TESTOVANIE, AKO MÁM MÁM ÚVEROM Z SPOĽAHLIVÉHO A RODINNÉHO ÚVERU
SPOLOČNOSŤ VYZÝVA spoločnosť WILLIAMS KURZU.

HELLO KAŽDÝM JSEM MARIA SMITH Z OREGONU USA, CHCETE VÁM VIAC ĎALEJ VÁS VÁS VÁM SIR WILLIAMS FRANKLIN Z WILLIAMSOVEJ ÚVEROVEJ SPOLOČNOSTI, KTORÁ BOLI PROSTREDNÍKOM S ÚVEROVOU HODNOTOU $ 75 000 DOLÁROV K VYPLATENIU MÔJ DLUHY A ZAČIASNUTÍM NOVÉHO PODNIKANIA, Som taký šťastný, že sa vám darí tento úver, ak potrebujete akúkoľvek úverovú pomoc KONTAKTY WILLIAMS ÚVERY SPOLOČNOSŤ NA POMOC EMAIL: WILLIAMLOANS14@GMAIL.COM

RÝCHLY KONTAKT WILLIAMSOVY PÔŽIČKY SPOLOČNOSŤ DNES A ZÍSKAJTE SI JEHO ÚVERU, BOH BUDETE SIR WILLIAMSOM, ABY TENTO PONÚKALI.

EMAIL: WILLIAMLOANS14@GMAIL.COM

WHATSAPP: +2348027965239


bodo . dugoqaje00   |   ip:207.244.9   |   2017-09-28  (21:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chcem oceniť Leroy Wolf z Green Well PLC za to, že mi pomohol kúpiť úver
  dostal som pôžičku bez stresu po
súhlasí s podmienkami splácania spoločnosti.
  Ak potrebujete finančnú pomoc, obráťte sa na ne prostredníctvom e-mailu. greenwellloans@yahoo.com


FelixGeorge . gadoxeqa41   |   ip:197.211.6   |   2017-10-11  (17:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ukončite svoje finančné starosti
Sme úverovo akreditovaná spoločnosť. ponúkame úver jednotlivcom na
nízka úroková sadzba 2%, Ponúkame osobné pôžičky, podnikateľský úver,
hypotekárny úver. úver na nehnuteľnosti.získajte ďalšie informácie
neváhajte nás kontaktovať prostredníctvom: (felixgeorge958@gmail.com)


Elena . xahicyki23   |   ip:105.112.3   |   2017-10-20  (11:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Máte nejaké finančné ťažkosti? Potrebujete úver? elenanino0007@gmail.com


Amber . qyrogody07   |   ip:38.132.12   |   2017-10-30  (19:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ahoj,
Moje meno je Amber som tu, aby som vám odporučil legitímnemu veriteľovi, ktorý mi dal pôžičku vo výške 15 000 dolárov. Jeho meno je pán Jerry Jones z finančných investícií jerry jones, chcel by som vás naliehať na všetkých, ktorí potrebujú finančnú pomoc, aby ho láskavo kontaktovali e-mailom Vaša žiadosť o úver: jerryjonesfinancialinvestments@gmail.com


DavidPeterson . nujegusi61   |   ip:105.112.3   |   2017-11-01  (10:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vážení priatelia Potrebujete úver / financovanie projektu, kúpiť si dom / auto, zrekonštruovať budovy, začať podnikanie? Snažili ste sa získať úver z akejkoľvek banky a boli ste zamietnuté kvôli zlému úveru? ponúkame všetky druhy pôžičiek bez rešpektovania a financovanie s nízkou úrokovou sadzbou vo výške 2%, a to dlhodobo aj krátkodobo. Kategórie ponúkaných úverových / finančných zdrojov zahŕňajú: Podnikateľský úver, Osobný úver, Podnikový úver, Hypotekárny úver, konsolidácia dlhu. Prosíme nás kontaktujte e-mailom ako davidpetersonloanfirm1@outlook.com a my Vám radi pomôžeme.


DanielaPeter . mowahepu34   |   ip:185.182.8   |   2017-11-21  (12:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobrí prátelé. Potrebujete ješte pujcku? Jmenuji se Daniela a chci, abyste vedeli, že senátor Walter je skutecný veritel a jeho e-mail: senatorrpwalter@hotmail.com, protože mi dal pujcku ve výši 3,000,000 Kc.

Daniela Peter
danielapet@centrum.sk


KennethAbrighten . nagisicu81   |   ip:164.160.9   |   2018-06-21  (07:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobrý čitateľ!
Modlíme sa za Božie požehnanie a šťastie vo všetkých našich životoch a podnikaní. Vitajte v Kenneth Abrighten Finančný domov, Poskytujeme všetky typy úverov krátkodobý i dlhodobý úver. Nezabudnite nám poslať e-mail, ak máte záujem o nasledujúce informácie.

kennethabrighten@kabusinesshome.com
customercare@kabusinesshome.com
Webová stránka: www.kabusinesshome.com

Poznámka: Zúčastňujeme sa iba vážne zmýšľajúcich zákazníkov.
Ďakujem
hlásateľ


FIFOCapitalsgmailcom . pikuwywe70   |   ip:105.112.9   |   2018-07-18  (17:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Do You Seek Funds To Pay Off Credits and Debts? { FIFOCapitals@gmail.com } Is Here To Put A Stop To Your Financial Problems. We Offer All Kinds Of Loan (Personal Loan, Commercial Loan, etc.) We Give Out Loan With An Interest Rate Of 1.00%. Interested Applicants Should Contact Us Via Email: FIFOCapitals@gmail.com

Please Fill the Application Form Below:
- Complete Name:
- Loan Amount Needed:
- Loan Duration:
- Purpose Of Loan:
- City / Country:
- Telephone:
- How Did You Hear About Us:

If You Are Interested To Get A Loan Then Kindly Write Us With The Loan Requirement. Please, Contact Us via email: FIFOCapitals@gmail.com,,,dunn . biqihary46   |   ip:192.71.24   |   2018-08-20  (10:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobrý deň ... moje meno je DUNN a dnes som veľmi šťastný, pretože som dostal hypotéku od tohto dobrého Človeka, a preto zdieľam túto správu všetkým žiadateľom o hypotéku po celom svete. ak potrebujete hypotéku a boli ladené bankou a súkromnou spoločnosťou a dokonca aj podvodníci sa už nemusia starať a obráťte sa na túto legitímnu spoločnosť vo vlastníctve človeka dobrej firmy, kontaktujte ich teraz na alenxanderwalkerloanfirm@outlook.com a tiež v WHATASP ČÍSLE ON +17316174576
DOBRÉ MÁTE


Romav . donyvyxa40   |   ip:185.245.8   |   2019-08-06  (13:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.
Na trhu už sme vyše 5 rokov.
Poskytujeme krátkodobé aj dlhodobé úvery zo splatnostou až 25 rokov nízká úroková sadzba pre bližšie informácie nás kontaktujte ešte dnes.
E-mail: audproj@gmail.com


SERGIOOSWALDO . reqikice79   |   ip:37.130.22   |   2019-08-09  (13:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  AHOJ, DOBRÝ DEŇ,
Volal som SERGIO OSWALDO SOY BOLIVIANO. I POTVRDZUJEM, ŽE ZÍSKALI MÔJ ÚVER Z 75 000 DOLAROV Z PLC LEYLA RODRIGUEZ PRESTAMO PRESTAMISTA. PO DOVOLENOM OZNÁMENÍ DO 24 HODÍN. CELKOM FINANČNÝCH PROSTRIEDKOV SA PRIPOJÍ DO MÉHO ÚČTU PO ZÁVEREČNEJ ZMLUVE DO 48 HODÍN. Potom POTVRDZUJEME POTREBNÉ POSKYTNUTIE PENIAZE A ÚČASTI. AK POTREBUJETE POTREBNÉ ZVÝHODNUŤ ÚVER, KONTAKTUJTE SVOJHO PRIAMEHO SPOLOČNOSTI E-MAIL: leylarodriguez9499@gmail.com

ĎAKUJEM.diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


osem + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?


 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?2013-05-26  (17:26)  |  Ekonomika
Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?

Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu


2013-05-14  (10:03)  |  Ekonomika
V průběhu posledních deseti let vládní instituce, německý kancléřský úřad, Mezinárodní energetická agentura, americké ministerstvo energetiky,... operují s argumentem, že vrcholu světově vytěžitelného množství ropy a zemního plynu již bylo dosaženo, nebo že již tato hranice byla překročena. Vžil se pro to termín „Peak Oil“ – ropný zlom. Následovat má už jen hrozivý růst cen a nedostatek energie.


Komu patří peníze v bance?


2013-04-26  (10:08)  |  Ekonomika
Lidé často žijí v přesvědčení, že když své peníze vloží do banky, stále jsou to „jejich“ peníze, že je mají v bance uschovány. Omyl. Hluboký omyl...


BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ


2013-04-25  (09:18)  |  Ekonomika
Finanční firma Boston Consulting Group prohlašuje, že krize eurozóny musí být řešena radikálním vyvlastněním normálních střadatelů. Mysleli jste si, že žijete ve společenském systému, ve kterém je soukromé vlastnictví nedotknutelné a že být pilný, spořivý a odpovědný vůči svým potomkům je ctností? Tak se probuďte z iluze!


Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová manipulace trhu se zlatem


2013-04-22  (09:14)  |  Ekonomika
Byl jsem první, kdo poukázal na to, že Federální rezervní systém manipuloval všechny trhy, nejen ceny dluhopisů a úrokové sazby, a že Fed manipuluje trh se zlatem za účelem ochrany směnné hodnoty amerického dolaru, který je ohrožen kvantitativním uvolňováním FEDu. FED zvyšuje nabídku dolarů rychleji, než jak roste jejich poptávka a tím je cena či směnná hodnota dolaru předurčena k poklesu.


Trh s papírovým zlatem kolabuje


2013-04-18  (09:46)  |  Ekonomika
Nedostatek fyzického zlata určeného na prodej v Asii. Oficiální historkou předloženou „spolehlivými“ finančními analytiky je, že cena zlata se propadla v důsledku „poklesu obav“, že centrální banky budou nyní schopny „krmit“ inflační tlaky, a tudíž že jednoho dne začnou opět důvěřovat americkému dolaru.


Zlato a jeho propad – co za ním může být?


2013-04-17  (12:58)  |  Ekonomika
Co je původem? Řada komentářů dávala propad zlata do souvislosti s prodejem kyperského zlata. To však vůbec nemusí být pravda. Toto je první ze série extrémních pohybů.


Už je to tady: Největší holandská banka oznámila klientům, že nedodá jejich zlato


2013-04-17  (09:18)  |  Ekonomika
Minulý týden došlo k pověstnému překročení Rubikonu na trhu s investičním zlatem ve fyzické podobě, když jedna z největších evropských bank v Evropě vypověděla smlouvy se svými klienty a informovala je, že dodávky fyzického investičního zlata nebudou možné.


HODNOTA BITCOINU PŘESÁHLA 1 MILIARDU DOLARŮ, ZATÍMCO DALŠÍ MĚNY SE HROUTÍ


2013-04-09  (14:01)  |  Ekonomika
Během jen několika málo let je Bitcoin už měnou, s níž je třeba počítat. Jejich hodnota už přesáhla 1 miliardu dolarů s tím, že pro budoucnost se počítá s většími zisky. Jelikož jde o revoluční a nezávislou virtuální měnu, tak se mnozí hrnou k bitcoinům ve snaze vyhnout se zabrání peněz v bankách a propadající se ekonomice spjaté s centrálními bankami. A navíc se široká škála příležitostí k využití Bitcoinů už stává běžnou věcí, jelikož popularita této inovativní a bezpečné měny roste.


Kyperská krize z pohledu tradera


2013-04-06  (19:39)  |  Ekonomika
Kyperská krize ovládla titulky médií. Zkušenější investoři i tradeři místo debat o variantách řešení vyhledávají způsoby, jak na aktuální situaci vydělat. Je to prostě tak, krize a katastrofy na finančních trzích mohou být skvělou příležitostí k zisku. Byl jsem požádán, abych ukázal, jak využívám takové situace k zobchodování. Pojďme se tedy podívat, jak krize na finančních trzích může přinést slušný zisk bez zbytečného rizika.


Světová finanční pyramida v číslech


2013-04-06  (15:33)  |  Ekonomika
Ptáte se, proč je světová ekonomika v tak vážných problémech? A jak si vlastně může být tolik lidí jistých, že světový finanční systém nakonec zkolabuje? Pravdou je, že pokud se na celou věc podíváme přes optiku tvrdých čísel, není tak náročné pochopit, proč je světová finanční pyramida odsouzena k zániku.


Hromadí si Rusko s Čínou zlato, protože plánují zabití petrodolaru?


2013-04-04  (09:57)  |  Ekonomika
Bude se ropa brzy obchodovat v měně, která je tisíce let stará? Co by systém „zlata za ropu“ znamenal pro petrodolar a US ekonomiku? Hromadí si Rusko a Čína ohromná množství zlata, protože plánují zabití petrodolaru? Už od 70. let byl US dolar tou měnou, kterou mezinárodní komunita používala k obchodování ropy po celém světě. To vytvořilo ohromnou poptávku po US dolarech a po US dluhopisech. Co se ale stane, když zbytek světa začne ten v rostoucí míře méně stabilní US dolar odmítat a počítání ve zlatě by se mohlo objevit v měnovém vypořádávání mezinárodního obchodu? Skutečností je, že není třeba mít moc představivosti, abychom si to spočítali.


Co se dá očekávat od zlata a stříbra v nejbližších týdnech?


2013-04-03  (09:27)  |  Ekonomika
Trpělivost a pevné nervy. Jediná tvrdá měna světa, zlato, opět poroste. Nachazíme se v nejdelším období konsolidace od roku 2001. Inflační deprese je však na cestě. Biliony nově tvořených peněz ze vzduchu zatím sedí v bankách, přibývají každým dnem a čekají na příležitost. Jakmile se hráze protrhnou, svět zaplaví inflační povodeň, která bude zničující pro úspory v papírových penězích. Kupní síla zmizí, životní náklady skokově narostou a příjmy většiny populace budou v nejlepším stagnovat.


Po Cypre potopa?


2013-04-02  (09:09)  |  Ekonomika
Schválil sa záchranný balík pre Cyprus. Má hodnotu 10 mld. euro a je podmienený tým, že na záchranu sa poskladajú i majitelia vkladov nad 100 000 euro, ktorí môžu prísť o 40 % svojich vkladov, pričom niektoré odhady hovoria aj o 80 %. Predstavitelia EU verklíkujú, že ide o jednorazové a úplne ojedinelé opatrenie.


História sa opakuje-netreba nič vymýšlať-všetko tu už bolo- banková mafia


2013-03-31  (14:34)  |  Ekonomika
Článok ktorí ba sa mali všetci občania naučit naspamat už v základnej škole a dennne sa ho modliť po očenáši.


Svetová finančná pyramída v číslach


2013-03-27  (12:51)  |  Ekonomika
Pýtate sa, prečo je svetová ekonomika v tak vážnych problémoch? A ako si vlastne môže byť toľko ľudí istých, že svetový finančný systém nakoniec skolabuje? Pravdou je, že ak sa na celú vec pozrieme cez optiku tvrdých čísel, nie je až tak náročné pochopiť, prečo je svetová finančná pyramída odsúdená na zánik. Celkový dlh vo finančnom systéme Spojených štátov je v súčasnosti približne 56 biliónov dolárov, zatiaľ čo vklady na bankových účtoch predstavujú približne len 9 biliónov dolárov. To znamená, že aj keby sme vybrali všetky bankové vklady v USA do posledného centu a znásobili ich šesťkrát, ešte stále by to nestačilo na zaplatenie nahromadených dlhov.


Bitcoin pro začátečníky


2013-03-26  (09:59)  |  Ekonomika
Všichni jistě máme v živé paměti, co se nedávno událo na Kypru – tamní vláda na požadavek Evropské unie provedla měnovou reformu a znárodnila svým obyvatelům část úspor. Je zcela evidentní, že vzhledem k děravým státním rozpočtům a neschopnosti států omezit své výdaje budou tyto scénáře pravděpodobně přicházet častěji a po celé Evropě.


Spolehlivý žlutý kov


2013-03-18  (09:08)  |  Ekonomika
V posledních deseti letech se stalo Rusko největším kupcem zlata ve světě. Experti se dohadují, zda není ještě před Ruskem Čína. Podle oficiálních údajů je to Rusko, které zvýšilo zásoby zlata o 570 tun. Existují však podezření, že Čína své údaje o nákupu zlata Čínskou národní bankou poněkud snižuje. Údajně utajováním skutečných rezerv připravují čínští finančníci jakousi velmi vychytralou strategickou linii s úmyslem předvést svou sílu ve „vhodnou chvíli“. Překvapení má být například spojeno s tím, že se najednou Čína objeví jako největší držitel zlata a zatlačí do pozadí dosavadního „šampiona“ – strýčka Sama.


VATIKÁN CHCE „CENTRÁLNÍ BANKU SVĚTA“


2013-03-18  (09:04)  |  Ekonomika
Vatikán volá po “globálním veřejném úřadu” a světové centrální bance, aby spravovali finanční záležitosti, až nastane zrežírovaný ekonomický kolaps. Dokument vydaný vatikánským ministerstvem spravedlnosti a míru “by měl být rajskou muzikou pro demonstranty z ‘Okupace Wall Street’


Zavedie nový pápež Bitcoin menu vo Vatikáne?


2013-03-18  (08:55)  |  Ekonomika
Najdôležitejšou neekonomickou udalosťou tohto týždňa bolo zvolenie pápeža. Tento post prekvapivo obsadí Argentínčan Jorge Mario Bergoglio, ktorý podobne prekvapivo nepochádza z Európy – ako prvý pápež od roku 741.


Maďarsko vytvorí systém štátneho bankovníctva


2013-03-14  (23:16)  |  Ekonomika
Nový systém založený na sieti družstevných sporiteľní, ktoré kontroluje štát, zlepší dostupnosť úverov a zníži závislosť podnikateľov na pôžičkách v cudzej mene, uviedol maďarský premiér Viktor Orbán.


Indie a reálne používání zlata


2013-03-14  (09:20)  |  Ekonomika
Naposledy jsem se Indii specificky věnoval v červnu loňského roku v souvislosti s repatriací zlata. Nyní se na ní podívám znovu. Pokud jde o zlato, o Indii se často mluví v souvislosti s omezením dovozů. Přitom Indie se do trhu se zlatem aktivně zapojuje. Připojila se k Turecku, které začalo využívat zlato v mezinárodním obchodě.


Čo dnes znamenajú pojmy gramotnosť a negramotnosť?


2013-03-13  (06:22)  |  Ekonomika
Ako je možné, že 80% absolventov stredných škôl v New York city je braných za negramotných? Úlohou vzdelávania je pripraviť ľudí do života tak, aby mladí ľudia našli miesto v spoločnosti a uplatnenie na trhu práce. Pokrok priniesol tlak na spoločnosť zvýšiť laťku v pohľade na gramotnosť a negramotnosť. Čo teda gramotnosť a negramotnosť znamenájú v dnešnej dobe?


Zlato proti strachu z inflace


2013-03-12  (09:54)  |  Ekonomika
Německá Bundesbanka začala v uplynulých týdnech stahovat velkou část svých zlatých rezerv z New Yorku a Paříže do trezorů ve Frankfurtu nad Mohanem. Tento krok znamená revoluci, protože je to poprvé od druhé světové války.


Má zlato reálnu hodnotu 20.000 USD za 1 uncu?


2013-03-08  (17:07)  |  Ekonomika
Podľa bretton-woodskej kalkulácie má zlato hodnotu 20 000 dolárov za 1 uncu. Globálny monetárny systém je založený na krehkých základoch dôvery. Vďaka pôsobeniu centrálnych bánk, tlak na systém bude aj naďalej rásť.


Mýty o zlých kapitalistech


2013-03-05  (10:47)  |  Ekonomika
"Nevěřím, že něčí chudoba je způsobena bohatstvím jiných. Nevěřím, že něčí neschopnost je způsobena schopností jiných. Nevěřím, že něčí nemoc se zhoršuje zdravím jiných." Michael Howard


Kde je inflace?


2013-02-26  (10:32)  |  Ekonomika
Kritici rakouské školy popichují rakušáky, jakým je například Robert Murphy, protože v americké ekonomice je momentálně velmi nízká inflace.


BITCOIN: MŮŽE FINANČNÍ MONOPOLY ZNIČIT INTERNETOVÁ TECHNOLOGIE?


2013-02-18  (09:05)  |  Ekonomika
Velké banky ničí naši ekonomiku … a naši zemi. Jsou doslova vedeny jako zločinné podniky (což už přiznávají i média mainstreamu), vlastní i naše politiky a to ony podněcují k těm nejhorším a nejautoritářštějším tendencím v naší vládě. Jak nedávno uvedl ten bývalý dohlížitel nad výkupem bank z dluhů, velké banky „nám pořád ještě drží zbraň u hlavy,“ a – potud, pokud ony vládnou hornímu bidýlku – věci se zlepšovat nezačnou.


Světový bankovní byznys: Šokující údaje


2013-02-13  (13:09)  |  Ekonomika
Výbor pro finanční stabilitu (FSB) byl vytvořen na summitu G20 v dubnu 2009, v době, kdy byla světová finanční krize v plném proudu. Na konci roku 2012 vydal svoji Zprávu o monitorování globálního stínového bankovnictví, vyhodnocující informace o aktivitách bank a dalších finančních subjektů v r. 2011 (1). Globální stínový bankovní systém vzrostl na 67 bilionů dolarů, hodnotu srovnatelnou s globálním GNP ve stejném roce. To se vymyká představivosti a drasticky to mění celý náhled na světovou ekonomiku…


Elektro varování pro Slováky


2013-02-10  (23:45)  |  Ekonomika
Pokud se v příštích 20 letech rozhodnete navštívit ČR, chovejte se tak, jako by žádná elektřina vůbec neexistovala.


Made in Czechoslovakia - tohle by mělo zajímat každého občana ČR


2013-02-10  (21:14)  |  Ekonomika
České značky se vyrábějí mimo ČR. Zde zůstaly jen obchodní a logistická centra. Již víte, proč má ČR nejvyšší nezaměstnanost od roku 1933 ? Z čeho se tu budou platit daně ?


Kto profituje z inflácie?


2013-02-01  (09:18)  |  Ekonomika
Inflácia, vždy a všade, je primárne spôsobená nárastom peňažnej zásoby a kreditu. V skutočnosti, inflácia je nárast peňažnej zásoby a kreditu. (pozn. inflácia definovaná ako nárast cenovej hladiny je zmena pôvodnej definície. Jedná sa o súvisiace, ale rozdielne javy.)


Ďaľšie z ekonomiky...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Čínsky múr - Ako bola financovaná najväčšia...
PnJamesMichael . denesuni33:   Dobrý deň, pán James Michael, legitímny a spoľahlivý poskytovateľ pôžičiek. Poskytujem pôžičky za jasných a zrozumiteľných podmienok a pri úrokovej sadzbe 3%. Od 3 000, 00 dolárov do 10 000 000, 00 USD, iba euro a libry. ......

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Kedysi bol takmer v každej dedine fungujúci kamenný mlyn. Avšak v 30. rokoch sa uskutočnilo najväčšie vymieranie kamenných mlynov v histórii ľudstva. Kamenný mlyn nahradil mlyn s oceľovými valcami. Aký je rozdiel medzi mlynom, ktorý melie s mlynskými kameňmi a moderným mlynom, ktorý melie s oceľovými valcami? Spolu s kamennými mlynmi vymrelo aj poznanie našich praotcov o technike šetrného mletia obilia, pri ktorom zostávajú všetky živiny zo zrnka zachované, hlavne obilný klíčok.


Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Byl zavražděn šéf ruské mafie Aslan Usojan

Aslan Usojan, etnický Kurd a šéf ruské mafie. Muž s přezdívkou Děda Hassan již není kmotrem. Byl zastřelen v centru Moskvy odstřelovačem. Nájemný zabiják zastřelil Aslana Usojana (75) z okna vedlejšího domu, když vycházel z restaurace v moskevské části Arbat. Podle ruských médií se jeho osobním strážcem nepodařilo zakrýt svého šéfa před šesti ranami, které ho zasáhly a byly pro něj osudné. Zemřel, když ho vezli do nemocnice.


Jak vypadá raw veganka po 30 letech

Svetová kríza vs. 3. SVETOVÁ VOJNA

Mečiarizmus na Slovensku nezdochol

Opľuli Mikloša, Kuric bol obscénny a Mihály opäť ...

Ples v opere- Slovensko nepotrebuje celebrity 12.01.2013 ...

Archív

Ako také ovce

To bolo prvé, čo som si pomyslel, keď som včera videl Fica, Dzurindu, Mikloša a Radičovú v jednom šíku, ako sa hrajú na veľkých Európanov. Neverím vlastným očiam a ušiam, keď týchto ľudí, ktorí už dávno mali byť na politickom dôchodku, vidím a počujem. Fico ešte donedávna mal plné ústa národnoštátnych záujmov, Dzurinda s Miklošom ani nie pred dvomi rokmi odmietli pôžičku Grécku a Iveta Radičová len tri dni dozadu navrhla referendum v prípade zásadných otázok.


Prednáška o peniazoch a peňažnej politike

Od deda Sorosa nie je nič zadarmo!

Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“

Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Svoboda ve světě podle americké organizace Freedom ...


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo


Generated in 0.6769 s