22. September 2019
    
Nemorálne (ne)zbohatnutie a následky stávkovania - Dolezite.sk

Nemorálne (ne)zbohatnutie a následky stávkovania


  2011-07-27  (13:58)  |  Ekonomika
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Nemorálne (ne)zbohatnutie a následky stávkovania

Cigarety, alkohol, kokaín, hašiš a gambling. Najpočetnejšia skupina závislostí, ktorá zničila mnoho životov a ľudských osudov. Stávkovanie sa dotklo aj mňa, stávkoval som rok a pochopil princíp, prečo sa dá a prečo sa nedá na stávkovaní zbohatnúť. Samozrejme poznám ľudí, čo stávkuju roky, dokonca aj 10 rokov. Od dávnych čias sa stávky stali veľkou vášňou mnohých ľudí. Vidina zbohatnúť zadarmo je ale klamlivá, až tak zadarmo to nie je... Napätie pri live zápase, nervy pri nepadnutom góle či prehranom tajbrejku, nespavosť a centralizované myšlienky zamerané len a len na zápasy a výsledky. To až tak zadarmo nie, určite okrem straty peňazí hrozí riziko infarktu či žalúdočných vredov. 

Rozdeliť kategórie stavu stávkara je pomerne ťažké. Stávkovanie urobí človeka bohatším a povedzme nárazovo šťastnejším dva dni, alebo aj pol roka, no ako to býva, môže sa sinusoida otočiť a príde obdobie, kedy prehráva a stratí, čo vyhral. Patologické hráčstvo je veľmi nepríjemná a chorobná vec, ktorá sa dostane do špiku kosti a narobí veľa škody, ak človek prestúpi prah pekla. Príjemné pocity, keď za vsadených 10 € vyhráte 200 € sú fantastické, predstavujete si, aký ste frajer a čo všetko si kúpite. No zrazu vám je málo a stavíte všetko na jeden dva zápasy, veď čo, vyhral som to, tak nebude problém. Avšak už tu vzniká riziko. Peniaze, ktoré vyhráte sa podmania do pocitu vlastníctva a pri ich prehre vznikajú pocity smútku, výčitiek a snaha získať ich späť a to čo najskôr. Preto vsadíte znova a znova. Mne osobne sa podarilo otočiť stratu 800 €. Môj kamarát z Južnej Kórey za dva roky prestávkoval pol milióna dolárov. To je už iná káva. Pocity pri prehre sú niekoľko krát horšie a zvlášť, keď ujde jeden zápas a ak porovnávame ich silu s pocitmi pri výhre. Stávkovanie je v porovnaní s automatmi o to nebezpečnejšie, že čakanie na výhru je časovo rozložené na čas zápasu či zápasov. Počkáte polčas, zápas či tretinu, prípadne poistíte. Kďežto pri automatoch dokážete prehrať obrovské sumy za pár sekúnd. Samozrejme pri live športových stávkach tiež, ale bavme sa o tiketoch. So stávkovaním stratíte veľmi veľa času. Najrýchlejšie sa dá prísť k peniazom (aj o ne prísť) pri live stávkach. Na nich som prišiel ako začiatočník v malých čiastkach o relatívne veľa. Ak chcete skutočne zarábať, čo nie je moja rada, len upozornenie, venujte sa jednému športu, jednej lige, jednému tímu. Vtedy máte ako-také informácie o stave tímu, kondičke, psychickej pohode, trénerovi atď. Z mnohých web strániek sa dozviete zaujímavé informácie, ale pozor, najhoršie sú emotívne a čisto subjektívne analýzy. Za najhodnotnejšie info považujem stav kádru zo zdravotnej stránky a áno, aj predané zápasy, žiaľ žijeme v takej dobe, často sú zápasy nižších líg predané. Každý rozumný človek si vie stanoviť maximálnu hranicu vkladov za povedzme mesiac. Ak ju prekročíte, nie že máte výčitky, ale aj riziko ďalšieho mínusu. Príznaky patologizmu pocíti takisto veľmi rýchlo a zjavne. Zrazu sa zaujíma len o stávky, športy a prenosy. Keď zruší stretnutia, zanedbáva koníčky či prácu, len aby dopozeral priebeh zápasu alebo si počkal na výsledok v kľude, keď ho nikto neruší.

10 x HLAVNÉ PRÍZNAKY ZÁVISLOSTI
1. Počas dňa vás zaujíma z 90% len hranie, tiket a zápasy.
2. Veľmi ťažko sa vám prerušuje šnúra podávania tiketov.
3. Kritické je, ak podávate kvôli napätiu a zvýšeniu hladiny adrenalínu.
4. Zvyšujete sumy vkladov.
5. Strácate disciplínu a často podávate zo zúfalstva.
6. Pri prehre alebo pri nemožnosti sledovať zápas ste frustrovaný, zničený a bez chuti do života.
7. Pri prehre sa snažíte vyhrať nazad minimálne vklad.
8. Klamete o svojich prehrách a hovoríte len o výhrach.
9. Strácate kontakt s blízkymi a neviete si priznať svoju zodpovednosť.
10. Človek si veľmi ťažko priznáva závislosť.

Veľmi dobré je mať koníčky, samozrejme. Poviete si, paráda, mám nový koníček, venujem sa zápasom a výhram a zrazu ani neviete ako a stratíte more času a priateľov a na vašom konte je nula a vo vašom zošítku veľké mínus. Je na čase spýtať sa, prečo stávkujete. Ja som dospel k názoru, že staviť mesačne 30 € (závisí od finančných možností stávkujúceho) nie je žiadna tragédia, dokonca finančný poradcovia radia túto disciplínu k jednej z možností privyrobenia. Avšak všetko s mierou. Cieľom článku nie je poslať všetkých stávkarov, či nepekne označených gamblerov do jedného koša, ale upozorniť na riziká a zdôrazniť potrebu disciplíny, keď už tak silou mocou chcete stávkovať. Ono je dobré si uvedomiť, koľko je stávkových agentúr a koľko stávkujúcich jedincov na planéte. Hm, kto mal matematiku aspoň na základnej škole, ľahko si spočíta, koľko skasírujú majitelia agentúr a koľko vy. Negatívne predstavy o zničených rodiných, obrovských dlhoch, zdravotných problémoch, to je možná realita a verte mi, peklo vášho života. Bez disciplíny a manažmentu peňazí (externý link tu) sa prepadnete pekne hlboko. A ešte niečo, šťastie v hre neexistuje, aj keď padne gól v poslednej sekunde a podobne, neverte týmto predstavám.

Posledné na čo chcem poukázať je fakt, že vyhraté peniaze sú kontraproduktívne a nemorálne. Paradox, to áno. Kto nezažil, neuverí. Povedzme, že vyhráte z 1 € takých 1000 €. Ako prvé si kúpite počítač, nejaké oblečenie a zvyšok prepijete. Výborne, cítite sa lepšie? Zarobili ste z ničoho a za nič, paráda. Toto nie je ale určite cieľ života. Poviete si, môžem kašlať, potrebujem prachy, aby som prežil. No ak nenájdete kreatívnu prácu, čo vás baví a napĺňa, môžete vyhrať aj milión a šťastný nebudete. Len krátkodobo, a stavím sa aj na kurz 10 (pre mňa tutovka), že sa dostanete ešte do väčších finančných problémov, ako pred tým.


carbon
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
dana   |   ip:213.151.2   |   2011-07-27  (22:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vdaka Ti autor že si sa podelil zo svojou skusenostou. najviac ma zaujala pasaž o nemorálnosti výhry, v tom je veľa odhalené a povedané. Je to proste svinstvo na ktoré je zvedený plebs aby vyhral, no on prehráva a vítazia zlodejské agentury ktoré si madlia ruky akí sú sprostí.
aj statisticky je zistené že výhry sú rýchlo zlikvidovabé v duchu hesla: lahko prišli, lahko odišli...


jozef   |   ip:87.197.12   |   2011-07-28  (00:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  základný omyl, čo si necháme implantovať do mozgov, je možnosť zbihatnutia bez práce.
Toto ničí človeka. V 1990 sme si mysleli, že aj my budeme bohatnúť bez práce...
Veľkú piču!
Bohatnú na nás tí, korých už 20 rokov márne dobiehame.


1lukas123   |   ip:195.91.10   |   2011-07-28  (01:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tak ked vyhram melon.. urcite to neprepijem ale do niecoho zainvestujem


JA   |   ip:81.89.60.   |   2011-07-28  (06:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zamysli sa, načo potrebuješ peniaze. Vedz, že peniaze potrebujú ľudia chudobný duchom.
jozef: sto bodov!


Yanath   |   ip:85.159.10   |   2011-07-28  (20:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pre JA, jasne, a pozemok so stavebnym materialom na dom ti spadne z neba po hodinovej meditacii...aha pardon, odporucas zit ako ti indicky zobra...pardon, svati, ktori ziju na ulici z milodarov?


JA   |   ip:81.89.60.   |   2011-07-28  (21:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No a čo keď ideš stavať, zájdeš najprv do stávkovej kanc.? Hráči typujú, lebo chcú byť bohatí, nie kvôli domu. Preto ich lákajú idiotsky vysoké výhry, a nie praktické peniaze na dom. Bola by hrôza, mať náhle milióny eur. To človeku zničí život Ja by som dokázal minúť všetky peniaze sveta: Na vedu. Ale pre seba... nemám túžbu si niečo kúpiť, ani nikam ísť. Iba ak vykúpať sa v mori.


jn7   |   ip:88.212.36   |   2011-07-28  (21:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JA: mam jednu otázku ...kam by ťa zaradili ludia čo sa týka finančnej zabezpečenosti ? do skupiny bohatých alebo chudobných alebo stredná vrstva?


Yanath   |   ip:85.159.10   |   2011-07-28  (22:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pre JA, tak potom pardon ale nabuduce spomen, ze pises o niecom konkretnom, tu napriklad o okamzite nadobudnutych milionoch

PS: nie kazdemu by z takej vyhry drblo aj ked je pravda, ze ti vyspelejsi sa loteriam a stavkovaniu nevenuju pravidelne, ja si z recesie kazdy rok podam jeden tiket :D

jn7, stredna vrstva je u nas pomaly ohrozeny druh...


jn7   |   ip:88.212.36   |   2011-07-29  (02:00)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Yanath : nieje to jednoduché určiť ... pre teba to tak je pre iného to tak nemusí byť .... pre chudobného si stredna vrstva pretože ti doma tečie voda a maš prácu ale pre bohača si ubožiak pretože musiš pracovať ...


JA   |   ip:81.89.60.   |   2011-07-29  (06:50)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  jn7
nemám dlhy: som boháč! Aby som ich nemal, musel som sa desne narobiť: som chudoba. /Zdravie v čudu a práca sa mi zhnusila./
Raz sme s kamošmi počítali, aká je matematická šanca vyhrať vysokú sumu. Bola smiešne malá. Mne to stačilo. Im nie. Pravidelne z výplaty venovali značnú sumu na stávky. Stávkovanie je choroba... choroba intelektu. Kto chce vedieť viac, nech si prečíta novelu Hráč od F:M:Dostojevského.


Groover   |   ip:217.119.1   |   2011-07-29  (09:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.youtube.com/watch?v=ERD8rMSG2ic


už je na to aj reklama..


jn7   |   ip:88.212.36   |   2011-07-29  (22:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JA: "Zamysli sa, načo potrebuješ peniaze. Vedz, že peniaze potrebujú ľudia chudobný duchom"....pokračovanie :"nemám dlhy: som boháč! Aby som ich nemal, musel som sa desne narobiť"


PANE som rad že VY viete načo sú peniaze a jedine VY ich mate pravo potrebovať bez toho aby ste boli ako my chudobní duchom

Bettor   |   ip:90.182.24   |   2011-07-31  (09:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sorry, ale toto je totální blábol. Proč je takovýto "osvětový" článek vždycky postavený do extrému a zrovna se zabývá chronickou závislostí? Osobně sázím roky a tímto jsem si taky prošel, ale pořád na tom dokážu vidět i jiné věci:

1) Je to regulerní způsob investování - pokud chcete sázet a být dlouhodobě úspěšný nemůžete to dělat halabala jako puberťák, který chce vyhrát peníze na večerní zábavu. Stejně tak jako někdo obchoduje na burze, můžete nakupovat kurzy na sázkové burze (ale to je zase jiné kafe). Každopádně pokud vsadím s chladnou hlavou, na základě informací které získám, tak jsem investoval do sportovní události. Nic víc, níc míň. Buď to vyjde a profituju nebo se z toho poučím pokud jsem udělal evidentní chybu.

2) Pokud se naučíte mít emoce pod kontrolou, dokážete obchodovat na burze, vyjednávat s lidma, úspěšně sázet a dělat spoustu jiných věcí. Toto je věc, kterou jsem si díky sázení osvojil a kterou mi to naopak dalo. Samozřejmě mě to stálo peníze než jsem si to uvědomil, ale to je asi cena za každé zkušenosti...

3) Naopak si rýpnu - doposud jsem nepochopil proč lidé věří takovým nesmyslům jako je např. sázení Sportky? Pravděpodobnost uhodnutí náhodně tažených čísel je minimální a průměrné výhry v řádu stovek Kč jsou tristní. Navíc mě nikdo nedokázal přesvědčit, že je schopen jakékoliv výhry dosáhnout opakovaně - no proč asi? Protože to nemá šanci ovlivnit - stejně jako u výherních automatů a podobných kravin. Když naopak vsadím např. na ManUTD tak mám info kdo nastoupí, kdo je zraněn, jakou mají asi motivaci, vzájemné zápasy atd. takže mé šance na výhru jsou předem relativně přesně dané. Sice to tak nemusí dopadnou, ale sám se rozhoduju co vsadit na základě solidních informací a od toho si nastavím "investiční strategii" a vsadím jen tolik, kolik jsem ochoten prohrát...

Závěrem: Pokud se tím někdo chce živit musí být opravdu machr, ale jestliže to někoho baví, dokáže se kontrolovat, tak je to docela zajímavý způsob investování. Takovéto články celé sázení, ale bohužel vrhají do stejného stínu, jako by šlo zlodějinu nebo ksindl a to mi dost vadí. Jestli je autor zklamaný, že nezbohatl je to jeho problém. Osobně jsem taky zatím nezbohatl, ale to neznamená, že se to jiným nemůže podařit...


carbon   |   ip:213.215.1   |   2011-07-31  (12:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak ja som zacinal ako amater, v clanku pisem detailnejsie, ako to bolo. Samozrejme informacie som maval, ci pocasie, ci zostava, unava...web stranky, analyzy, dakedy sa nasla pekna infoska, ale stale je tam riziko ! vzdy, raz som prehral kvoli vlastnemu golu v poslednych minutach a vyhra bola 700 €. Jednoducho detaily vzdy prinesu smolu, o tom je sportove stastie. Bettor, ano, ak mas disciplinu, emocie zvladnute, dokazes sa tym zivit, ale mam najlepsieho stavkara v SR kamarata a je zniceny, ma uz toho dost, su to nervy a su to rizikove stavy. Priemerny slovak zarobi denne 30 €, aj to som nadhodnotil, ako priklad dajme tomu..ak xces vyhrat denne 30 €. tak musis stavit 100 € na zapas s kurzom 1,3 alebo 50 €na zapas s kurzom 1,6 .. rob kazdy den takto. 3 dni vyhras, mas 90 € zisk. a potom podas 100 € zas a prehras a si v minuse 10 €. skratka tie kurzy su nastavene tak, aby zioskovy bol napokon majitel stavkovej a kupil si jachticky na malte.


JA   |   ip:81.89.60.   |   2011-07-31  (12:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jn7
čo si tam odporuje?
Sledoval so vždy stávkarov, keď si išli vsadiť. Nadnášala ich vidina ľahkého zisku. Zisku bez práce. Vidina bohatstva. Čo je zlé na bohatstve? Och, nemám slov...
Vždy musí najprv veľa ľudí prehrať, aby mohol niekto vyhrať. Vždy musí najprv veľa ľudí schudobnieť, aby niekto zbohatol. Byť chudobný, a ešte sa na to aj narobiť, to nie je prejav natvrdlosti, ale neschopnosti podvádzať. Neschopnosti myslieť iba na seba a na svoje blaho. Stávkovanie jednak živí darmošľapov - stávkové kanc. - a plodí armádu porazených - tých, čo nevyhrajú. Nevyhrajú nikdy! Lebo o tom rozhoduje náhoda a matematika presne vyčísluje, aké percento musí nutne prehrať. Iba neurčí, kto konkrétne to bude.


PavolPijak   |   ip:212.81.19   |   2011-07-31  (14:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prečítajte si knihu "Demokracia je principiálny omyl". Viem, že neveríte vlastným očiam, ako som aj ja neveril, keď som dostal túto knihu do rúk. Autor knihy Pavol Peter Kysucký tvrdí, že demokracia je degeneratívny systém a produkuje z dlhodobého hľadiska len zlo rovnako ako aj socializmus, ktorý všetci dobre poznáme. Autor obhajuje tržnú ekonomiku, ale tvrdí, že demokraciu (systém štátneho zriadenia) vymysleli a udržujú pri fungovaní vrstvy zlodejov a mafiánov, ktorí si vymysleli dobrý politický systém, za ktorým sa môžu skryť a za nič neručia. Však všetci vieme, že už Kaliňák, posledný minister vnútra tvrdil v televízii, že ich SMER je dobre fungujúca s.r.o. Je to jasné, SMER neručí za nič, je s ručením obmedzeným a je to dobre zarábajúca firma, zarábajúca peniaze z korupcie. Po každých voľbách nastúpia noví politici, podľa autora knihy noví zlodeji a nič sa nielenže nemení, ale zákonite sa musí zhoršovať. Hlavne v knihe sa tvrdí, že s demokratickým systémom sa nedá nič urobiť, pretože medzi absolútne bezcharakterných demagógov a zlodejov a mafiánov sa ľudia s charakterom nedostanú. Teda, čím je demokracia rozvinutejšia, tým menšia šanca na to, že tam budú aj charakterní politici. Nemôžu vydržať medzi zlodejmi. Súčasne som bol prekvapený, že rovnaké názory, že demokracia je zlodejský systém sú známe už viac ako 70 rokov od amerických teoretických ekonómov ao sú Ludwig von Mises, Murray N. Rothbard, ale aj nemecký ekonóm Hans Hermann Hoppe. V knihe na konci sa cituje nemecký ekonóm Hans Hermann Hope, ktorý tvrdí, že tým, že demokratickí politici nie sú za nič zodpovední, tak v skutočnosti ani nikdy neriešia žiadne problémy, o ktorých by aj vedeli, pretože z princípu fungovania demokratických vlád, kedy sú pri moci obmedzený čas, len možno jedno volebné obdobie, tak chcú nakradnúť čo najviac. A po nás potopa. Okamžite som si kúpil aj knihu od tohto nemeckého ekonóma a je to tam jasne popísané ešte ostrejšie. Tržná ekonomika s tým nemá nič spoločného. Naopak demokracia deformuje tržné prostredie a spôsobuje mu veľké škody. Ako hovorím, prečítajte si najskôr túto knihu a potom doporučujem kúpiť aj knihu od Hoppeho „Demokracie, anarchie a omyly ekonomie“, vyšla v nakladateľstve Liberární institut, Praha. Hoppeho kniha je v niektorých častiach dosť teoretická a kto nerozumie ekonomike, asi tým teoretickým dôkazom nebude rozumieť. P. P. Kysucký navrhuje aj riešenie, ktoré ekonomickí teoretici podľa mňa nenašli. Autor v knihe „Demokracia je principiálny omyl“ navrhuje nový štátny systém, ktorý sa má v budúcnosti presadiť proti súčasnému demokratickému. Súčasný systém štátneho zriadenia s tržnou ekonomikou v Číne mi to trochu pripomína. Mne sa to celkom pozdáva: Knihu je možné kúpiť v niektorých kníhkupectvách alebo priamo cez www.negativa.sk . Ale kniha nie je len o demokracii. Je to podstatne zaujímavejšie. Je tam toho veľa. Napíšte mi Váš názor na tieto knihy, ak si ich prečítate.

jn7   |   ip:88.212.36   |   2011-07-31  (14:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JA : cením si tvoju snahu o comeback so vztýčenou hlavou..


Bettortocarbon   |   ip:90.182.24   |   2011-07-31  (17:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Beru, že je blázinec sázet každý den, věř mi, vím kolik to bere času a když na konci měsíce nejsi v plusu je to k "popukání". Nikdo ale přece nikde nepíše, že musíš denně vsázet abys vydělal 30€/den. Když to vyženu do extrému tak 1x/měsíc vsadím XXX€ na kurz @ 2.0 a vyhraju celoměsíční plat :-) Ale dost srandy - nebavil jsem se o tom, že se tím někdo chce reálně živit, to je zlomek lidí co to dokáže a je to hodně o psychice. Já chodím do práce jako každý a to co za měsíc provsázím je zlomek toho co vydělám. Co případně vyhraju mi rozhodně jako nemorální nepřijde a to je to, na co jsem narážel. Prostě jsem investoval tak, že jsem získal/ztratil finance vlastním rozhodováním a využil/naletěl na kurzy nastavené bookies...


JA   |   ip:81.89.60.   |   2011-08-01  (08:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jn7
iba upresňujen, čo a ako myslím. Často ma prekvapuje, ako bývam nepochopený, teda buď zle vysvetľujem, alebo som pridlho nekomunikoval a som mimo súčasných trendov v myslení.


Dewood . toxapeka02   |   ip:154.66.61   |   2017-02-02  (11:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ste pri hľadaní spoľahlivého Hacking Services?
Ponúkame rôzne služby, ako sú:

1.School stupňa Zmeniť
2.Drivers licencie
3.Provide riešenie na odborných skúšok
4.Hack email, databázy hack & Facebook, Whatsapp
5.Retrieve, zmazané dáta a obnova správ na mobilný telefón
6.Crediting, prevod peňazí a tak ďalej
7.Credit karty hacking
8.Monitor vaši partneri telefón

Zabezpečujeme vysokých tried technici a hacking čipy a pomôcky, ak sú
záujem o Špehovanie na nikoho.
Kontaktujte nás e-mailom
dewoodhacker@outlook.com


jameshenry . qylabaqy31   |   ip:197.211.5   |   2017-10-07  (09:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ponúkame urgentné pôžičky Tu všetok problém týkajúci sa úveru je vyriešený medzi krátkym časom s nízkou úrokovou sadzbou 3% a trvaním viac ako 20 rokov, čo čakáte na uplatnenie teraz a vyriešte váš problém alebo začnite podnikanie s úverom rôzne účty nám pošlite na jameshenryloancompany40@gmail.comdiskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


päť + tri =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?


 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?2013-05-26  (17:26)  |  Ekonomika
Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?

Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu


2013-05-14  (10:03)  |  Ekonomika
V průběhu posledních deseti let vládní instituce, německý kancléřský úřad, Mezinárodní energetická agentura, americké ministerstvo energetiky,... operují s argumentem, že vrcholu světově vytěžitelného množství ropy a zemního plynu již bylo dosaženo, nebo že již tato hranice byla překročena. Vžil se pro to termín „Peak Oil“ – ropný zlom. Následovat má už jen hrozivý růst cen a nedostatek energie.


Komu patří peníze v bance?


2013-04-26  (10:08)  |  Ekonomika
Lidé často žijí v přesvědčení, že když své peníze vloží do banky, stále jsou to „jejich“ peníze, že je mají v bance uschovány. Omyl. Hluboký omyl...


BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ


2013-04-25  (09:18)  |  Ekonomika
Finanční firma Boston Consulting Group prohlašuje, že krize eurozóny musí být řešena radikálním vyvlastněním normálních střadatelů. Mysleli jste si, že žijete ve společenském systému, ve kterém je soukromé vlastnictví nedotknutelné a že být pilný, spořivý a odpovědný vůči svým potomkům je ctností? Tak se probuďte z iluze!


Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová manipulace trhu se zlatem


2013-04-22  (09:14)  |  Ekonomika
Byl jsem první, kdo poukázal na to, že Federální rezervní systém manipuloval všechny trhy, nejen ceny dluhopisů a úrokové sazby, a že Fed manipuluje trh se zlatem za účelem ochrany směnné hodnoty amerického dolaru, který je ohrožen kvantitativním uvolňováním FEDu. FED zvyšuje nabídku dolarů rychleji, než jak roste jejich poptávka a tím je cena či směnná hodnota dolaru předurčena k poklesu.


Trh s papírovým zlatem kolabuje


2013-04-18  (09:46)  |  Ekonomika
Nedostatek fyzického zlata určeného na prodej v Asii. Oficiální historkou předloženou „spolehlivými“ finančními analytiky je, že cena zlata se propadla v důsledku „poklesu obav“, že centrální banky budou nyní schopny „krmit“ inflační tlaky, a tudíž že jednoho dne začnou opět důvěřovat americkému dolaru.


Zlato a jeho propad – co za ním může být?


2013-04-17  (12:58)  |  Ekonomika
Co je původem? Řada komentářů dávala propad zlata do souvislosti s prodejem kyperského zlata. To však vůbec nemusí být pravda. Toto je první ze série extrémních pohybů.


Už je to tady: Největší holandská banka oznámila klientům, že nedodá jejich zlato


2013-04-17  (09:18)  |  Ekonomika
Minulý týden došlo k pověstnému překročení Rubikonu na trhu s investičním zlatem ve fyzické podobě, když jedna z největších evropských bank v Evropě vypověděla smlouvy se svými klienty a informovala je, že dodávky fyzického investičního zlata nebudou možné.


HODNOTA BITCOINU PŘESÁHLA 1 MILIARDU DOLARŮ, ZATÍMCO DALŠÍ MĚNY SE HROUTÍ


2013-04-09  (14:01)  |  Ekonomika
Během jen několika málo let je Bitcoin už měnou, s níž je třeba počítat. Jejich hodnota už přesáhla 1 miliardu dolarů s tím, že pro budoucnost se počítá s většími zisky. Jelikož jde o revoluční a nezávislou virtuální měnu, tak se mnozí hrnou k bitcoinům ve snaze vyhnout se zabrání peněz v bankách a propadající se ekonomice spjaté s centrálními bankami. A navíc se široká škála příležitostí k využití Bitcoinů už stává běžnou věcí, jelikož popularita této inovativní a bezpečné měny roste.


Kyperská krize z pohledu tradera


2013-04-06  (19:39)  |  Ekonomika
Kyperská krize ovládla titulky médií. Zkušenější investoři i tradeři místo debat o variantách řešení vyhledávají způsoby, jak na aktuální situaci vydělat. Je to prostě tak, krize a katastrofy na finančních trzích mohou být skvělou příležitostí k zisku. Byl jsem požádán, abych ukázal, jak využívám takové situace k zobchodování. Pojďme se tedy podívat, jak krize na finančních trzích může přinést slušný zisk bez zbytečného rizika.


Světová finanční pyramida v číslech


2013-04-06  (15:33)  |  Ekonomika
Ptáte se, proč je světová ekonomika v tak vážných problémech? A jak si vlastně může být tolik lidí jistých, že světový finanční systém nakonec zkolabuje? Pravdou je, že pokud se na celou věc podíváme přes optiku tvrdých čísel, není tak náročné pochopit, proč je světová finanční pyramida odsouzena k zániku.


Hromadí si Rusko s Čínou zlato, protože plánují zabití petrodolaru?


2013-04-04  (09:57)  |  Ekonomika
Bude se ropa brzy obchodovat v měně, která je tisíce let stará? Co by systém „zlata za ropu“ znamenal pro petrodolar a US ekonomiku? Hromadí si Rusko a Čína ohromná množství zlata, protože plánují zabití petrodolaru? Už od 70. let byl US dolar tou měnou, kterou mezinárodní komunita používala k obchodování ropy po celém světě. To vytvořilo ohromnou poptávku po US dolarech a po US dluhopisech. Co se ale stane, když zbytek světa začne ten v rostoucí míře méně stabilní US dolar odmítat a počítání ve zlatě by se mohlo objevit v měnovém vypořádávání mezinárodního obchodu? Skutečností je, že není třeba mít moc představivosti, abychom si to spočítali.


Co se dá očekávat od zlata a stříbra v nejbližších týdnech?


2013-04-03  (09:27)  |  Ekonomika
Trpělivost a pevné nervy. Jediná tvrdá měna světa, zlato, opět poroste. Nachazíme se v nejdelším období konsolidace od roku 2001. Inflační deprese je však na cestě. Biliony nově tvořených peněz ze vzduchu zatím sedí v bankách, přibývají každým dnem a čekají na příležitost. Jakmile se hráze protrhnou, svět zaplaví inflační povodeň, která bude zničující pro úspory v papírových penězích. Kupní síla zmizí, životní náklady skokově narostou a příjmy většiny populace budou v nejlepším stagnovat.


Po Cypre potopa?


2013-04-02  (09:09)  |  Ekonomika
Schválil sa záchranný balík pre Cyprus. Má hodnotu 10 mld. euro a je podmienený tým, že na záchranu sa poskladajú i majitelia vkladov nad 100 000 euro, ktorí môžu prísť o 40 % svojich vkladov, pričom niektoré odhady hovoria aj o 80 %. Predstavitelia EU verklíkujú, že ide o jednorazové a úplne ojedinelé opatrenie.


História sa opakuje-netreba nič vymýšlať-všetko tu už bolo- banková mafia


2013-03-31  (14:34)  |  Ekonomika
Článok ktorí ba sa mali všetci občania naučit naspamat už v základnej škole a dennne sa ho modliť po očenáši.


Svetová finančná pyramída v číslach


2013-03-27  (12:51)  |  Ekonomika
Pýtate sa, prečo je svetová ekonomika v tak vážnych problémoch? A ako si vlastne môže byť toľko ľudí istých, že svetový finančný systém nakoniec skolabuje? Pravdou je, že ak sa na celú vec pozrieme cez optiku tvrdých čísel, nie je až tak náročné pochopiť, prečo je svetová finančná pyramída odsúdená na zánik. Celkový dlh vo finančnom systéme Spojených štátov je v súčasnosti približne 56 biliónov dolárov, zatiaľ čo vklady na bankových účtoch predstavujú približne len 9 biliónov dolárov. To znamená, že aj keby sme vybrali všetky bankové vklady v USA do posledného centu a znásobili ich šesťkrát, ešte stále by to nestačilo na zaplatenie nahromadených dlhov.


Bitcoin pro začátečníky


2013-03-26  (09:59)  |  Ekonomika
Všichni jistě máme v živé paměti, co se nedávno událo na Kypru – tamní vláda na požadavek Evropské unie provedla měnovou reformu a znárodnila svým obyvatelům část úspor. Je zcela evidentní, že vzhledem k děravým státním rozpočtům a neschopnosti států omezit své výdaje budou tyto scénáře pravděpodobně přicházet častěji a po celé Evropě.


Spolehlivý žlutý kov


2013-03-18  (09:08)  |  Ekonomika
V posledních deseti letech se stalo Rusko největším kupcem zlata ve světě. Experti se dohadují, zda není ještě před Ruskem Čína. Podle oficiálních údajů je to Rusko, které zvýšilo zásoby zlata o 570 tun. Existují však podezření, že Čína své údaje o nákupu zlata Čínskou národní bankou poněkud snižuje. Údajně utajováním skutečných rezerv připravují čínští finančníci jakousi velmi vychytralou strategickou linii s úmyslem předvést svou sílu ve „vhodnou chvíli“. Překvapení má být například spojeno s tím, že se najednou Čína objeví jako největší držitel zlata a zatlačí do pozadí dosavadního „šampiona“ – strýčka Sama.


VATIKÁN CHCE „CENTRÁLNÍ BANKU SVĚTA“


2013-03-18  (09:04)  |  Ekonomika
Vatikán volá po “globálním veřejném úřadu” a světové centrální bance, aby spravovali finanční záležitosti, až nastane zrežírovaný ekonomický kolaps. Dokument vydaný vatikánským ministerstvem spravedlnosti a míru “by měl být rajskou muzikou pro demonstranty z ‘Okupace Wall Street’


Zavedie nový pápež Bitcoin menu vo Vatikáne?


2013-03-18  (08:55)  |  Ekonomika
Najdôležitejšou neekonomickou udalosťou tohto týždňa bolo zvolenie pápeža. Tento post prekvapivo obsadí Argentínčan Jorge Mario Bergoglio, ktorý podobne prekvapivo nepochádza z Európy – ako prvý pápež od roku 741.


Maďarsko vytvorí systém štátneho bankovníctva


2013-03-14  (23:16)  |  Ekonomika
Nový systém založený na sieti družstevných sporiteľní, ktoré kontroluje štát, zlepší dostupnosť úverov a zníži závislosť podnikateľov na pôžičkách v cudzej mene, uviedol maďarský premiér Viktor Orbán.


Indie a reálne používání zlata


2013-03-14  (09:20)  |  Ekonomika
Naposledy jsem se Indii specificky věnoval v červnu loňského roku v souvislosti s repatriací zlata. Nyní se na ní podívám znovu. Pokud jde o zlato, o Indii se často mluví v souvislosti s omezením dovozů. Přitom Indie se do trhu se zlatem aktivně zapojuje. Připojila se k Turecku, které začalo využívat zlato v mezinárodním obchodě.


Čo dnes znamenajú pojmy gramotnosť a negramotnosť?


2013-03-13  (06:22)  |  Ekonomika
Ako je možné, že 80% absolventov stredných škôl v New York city je braných za negramotných? Úlohou vzdelávania je pripraviť ľudí do života tak, aby mladí ľudia našli miesto v spoločnosti a uplatnenie na trhu práce. Pokrok priniesol tlak na spoločnosť zvýšiť laťku v pohľade na gramotnosť a negramotnosť. Čo teda gramotnosť a negramotnosť znamenájú v dnešnej dobe?


Zlato proti strachu z inflace


2013-03-12  (09:54)  |  Ekonomika
Německá Bundesbanka začala v uplynulých týdnech stahovat velkou část svých zlatých rezerv z New Yorku a Paříže do trezorů ve Frankfurtu nad Mohanem. Tento krok znamená revoluci, protože je to poprvé od druhé světové války.


Má zlato reálnu hodnotu 20.000 USD za 1 uncu?


2013-03-08  (17:07)  |  Ekonomika
Podľa bretton-woodskej kalkulácie má zlato hodnotu 20 000 dolárov za 1 uncu. Globálny monetárny systém je založený na krehkých základoch dôvery. Vďaka pôsobeniu centrálnych bánk, tlak na systém bude aj naďalej rásť.


Mýty o zlých kapitalistech


2013-03-05  (10:47)  |  Ekonomika
"Nevěřím, že něčí chudoba je způsobena bohatstvím jiných. Nevěřím, že něčí neschopnost je způsobena schopností jiných. Nevěřím, že něčí nemoc se zhoršuje zdravím jiných." Michael Howard


Kde je inflace?


2013-02-26  (10:32)  |  Ekonomika
Kritici rakouské školy popichují rakušáky, jakým je například Robert Murphy, protože v americké ekonomice je momentálně velmi nízká inflace.


BITCOIN: MŮŽE FINANČNÍ MONOPOLY ZNIČIT INTERNETOVÁ TECHNOLOGIE?


2013-02-18  (09:05)  |  Ekonomika
Velké banky ničí naši ekonomiku … a naši zemi. Jsou doslova vedeny jako zločinné podniky (což už přiznávají i média mainstreamu), vlastní i naše politiky a to ony podněcují k těm nejhorším a nejautoritářštějším tendencím v naší vládě. Jak nedávno uvedl ten bývalý dohlížitel nad výkupem bank z dluhů, velké banky „nám pořád ještě drží zbraň u hlavy,“ a – potud, pokud ony vládnou hornímu bidýlku – věci se zlepšovat nezačnou.


Světový bankovní byznys: Šokující údaje


2013-02-13  (13:09)  |  Ekonomika
Výbor pro finanční stabilitu (FSB) byl vytvořen na summitu G20 v dubnu 2009, v době, kdy byla světová finanční krize v plném proudu. Na konci roku 2012 vydal svoji Zprávu o monitorování globálního stínového bankovnictví, vyhodnocující informace o aktivitách bank a dalších finančních subjektů v r. 2011 (1). Globální stínový bankovní systém vzrostl na 67 bilionů dolarů, hodnotu srovnatelnou s globálním GNP ve stejném roce. To se vymyká představivosti a drasticky to mění celý náhled na světovou ekonomiku…


Elektro varování pro Slováky


2013-02-10  (23:45)  |  Ekonomika
Pokud se v příštích 20 letech rozhodnete navštívit ČR, chovejte se tak, jako by žádná elektřina vůbec neexistovala.


Made in Czechoslovakia - tohle by mělo zajímat každého občana ČR


2013-02-10  (21:14)  |  Ekonomika
České značky se vyrábějí mimo ČR. Zde zůstaly jen obchodní a logistická centra. Již víte, proč má ČR nejvyšší nezaměstnanost od roku 1933 ? Z čeho se tu budou platit daně ?


Kto profituje z inflácie?


2013-02-01  (09:18)  |  Ekonomika
Inflácia, vždy a všade, je primárne spôsobená nárastom peňažnej zásoby a kreditu. V skutočnosti, inflácia je nárast peňažnej zásoby a kreditu. (pozn. inflácia definovaná ako nárast cenovej hladiny je zmena pôvodnej definície. Jedná sa o súvisiace, ale rozdielne javy.)


Ďaľšie z ekonomiky...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Evanjelium podľa Tomáša

Podla niektorých ide o najčistejšie evanjelium-keďže bolo nájdené iba nedávno.


Illuminati - čast 1 / 7

Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Krach Grécka, krach európskych bánk, inflácia eura, Nová nemecká marka, EU v p........!!! (v angličtine)

News to expect in the coming days and weeks: Greece defaults Germany protects German banks but other countries cannot do the same thus quickly provoking multiple sovereign defaults and or bank failures, all of which may easily lead to a payments crisis in the global banking system. Derivatives are particularly at risk in terms of operation and execution. The Euro falls in value especially against the US dollar The Germans announce they are re-introducing the Deutschmark. They have already ordered the new currency and asked that the printers hurry up.


Úplný text projevu íránského prezidenta Ahmadínežá...

Slovensko zaplatí najviac!

Politiku netreba! Existuje niečo lepšie! Pomôžeš to ...

Nigel Farage: Bezbožná aliance bankéřů a politiků ...

Ve pátek 30.9.2011 - Eduard Chmelár utékol preč od ...

Archív

Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Když jsme na gymplu měli při různých angličtinářských a esejistických příležitostech jmenovat lidi, se kterými bychom chtěli jít na večeři, které obdivujeme, kteří nás inspirují atp., ustálila se mi trojice Lance Armstrong, Václav Klaus a Jaromír Jágr. Z gymnázia už jsem nějaký ten pátek pryč a jsem rád, že jsem od těchto inspirujících osobností s výrokem o mladické hlouposti nemusel znechuceně odstoupit. Všechny tři se mi také (z různé vzdálenosti) poštěstilo vidět naživo.


Ako také ovce

Prednáška o peniazoch a peňažnej politike

Poďme konfrontovať Zbigniewa:

Odhalenie kampane Bohatšie Slovensko

Od deda Sorosa nie je nič zadarmo!


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne


Generated in 0.4967 s