22. September 2019
    
Komunistům nejde o komunismus, ale o parazitování na práci jiných - Dolezite.sk

Komunistům nejde o komunismus, ale o parazitování na práci jiných


  2013-04-20  (14:25)  |  Z domova
  45% hlasovalo = 1  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Komunistům nejde o komunismus, ale o parazitování na práci jiných

Neustále narážím na nářky levicových spoluobčanů, jak je to strašné v tom kapitalismu. Jak ten podnikatel-kapitalista zotročuje své zaměstnance. Nemohu s tím souhlasit. Zaměstnanec dobrovolně uzavírá pracovní smlouvu se zaměstnavatel a dobrovolně přistupuje na jeho podmínky.

 

Co ale komunistům brání vytvářet vlastní podniky a „zaměstnávat“ lidi na jiných principech a hodnotách? Proč nevytváří výrobní družstva, kde budou všichni majiteli podniku? Proč nevytváří pracovní místa a nezachází ze zaměstnanci jako s partnery (soudruhy), nedávají jím pořádnou mzdu a pro ně podstatné sociální jistoty? Proč se neujmou této společenské role a přenechávají lidi na pospas dravým kapitalistům? Proč těm kapitalistům nezačnou konečně konkurovat? Vždyť společenská poptávka je myslím dostatečná.

 

Kdyby se komunisté skutečně drželi podstaty své ideologie, spolupracovali by s libertariány na omezení státu, aby si v něm mohli po komunisticku žít. Komunismus totiž ve své podstatě není v rozporu s minimálním státem. Příznivci komunismu by se v něm mohli svobodně a dobrovolně sdružovat do výrobních družstev, kibuců a pod. a nikdo by je neomezoval. A „kapitalisté“ by se zase sdružovali do jiných forem sdružení, které by lépe vyhovovaly jejich potřebám.

Komunisté by si třeba vytvořili bezplatné zdravotnictví. Každý by podle svých možností přispíval na léčbu jiného soudruha. Kapitalisté by si zase vytvořili systém komerčního zdravotního pojištění skrze a skrze něj by si financovali vlastní zdravotnictví. Oba systémy by mohli vedle sebe fungovat. A co víc! Komunismus a kapitalismus by si tak mohli konkurovat. A každý člověk by měl možnost fungovat v rámci systému, který mu osobně nejlépe vyhovuje. To je myslím velmi spravedlivý systém, který neutiskuje ani jednu stranu. Je totiž založen na dobrovolnosti, ne násilí.

 

Komunisté a kapitalisté by tedy mohli v míru žít vedle sebe. Potíž je ale v tom, že většině komunistů ve skutečnosti nejde o aplikovatelný komunismus, o nějaké společné vlastnictví, solidaritu a soudružnost… ale o moc, ovládání společnosti a nedobrovolné parazitováni na práci ostatních.

 

ZDROJ: JIMMY HAYEKhttp://pravyprostor.cz/komunistum-nejde-o-komunismus-ale-o-parazitovani-na-praci-jinych


pp
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2013-04-20  (14:54)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Budovanie ideálnej spoločnosti je iba bláznivá ilúzia rojkov nezvratne odtrhnutých od reality. Uvedomili si to aj tí, čo vystrelili z Aurory. Žiaľ, až potom, keď potiahli za spúšť. Vždy sa však našlo dosť ďalších, ktorí tomu uverili. Táto myšlienka je dopredu odsúdená na neúspech a stroskotá vždy na jedinom: na ľuďoch a ich vlastnostiach. Spoločnosť zásadne nemôže poskytnúť rovnosť všetkým. Prečo, to si domyslíte aj sami...


otvoreneoci . vymovepu87   |   ip:99.241.18   |   2013-04-20  (15:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobry clanok s krasnou myslienkou, len jak autor poznacil sudruhom sa dobre hospodari ked maju moznost z cudzieho prerozdelovat. Tu je jeden sudruh menom Brano ja sam som mu ponukol ze vstupim do jeho komunistickej strany ak bude ochotny sa so mnou delit o pracu jeho ruk a rad sa podelim aj o jeho manzelku ak je suca, rad snou budem sulozit, chcel som napisat schodzovat. Len on ku.va komunisticka sa chce delit o pracu mojich ruk.


Armagedon . qapotuja23   |   ip:176.106.1   |   2013-04-20  (15:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vieš prečo? Lebo kradnúť a nechať sa uplácať nevyžaduje nič, len vhodné stranícke tričko dákych blbcov. Zamysli sa spoločne so mno: R.1989 pád socializmu. Plné huby demokravie, ako za 5 rokov dobehneme Západ a "vývoj" nových zákonov, šitý pre potrebu eštébakov, ktorí sú tam podnes. Prečo sme neprevzali zákony napr. zo Švajčiarska či škandinávských krajín??? Ale zverili sme to diletantom, ktorí vedeli o skutočnej demokracii asi toľko čo Ty, či Ja. Nie, oni potrebovali zákony, aby môhli rozkradnúť všetko.Toto je česká a slovenská demokracia.


jan . pukikyri5   |   ip:78.99.75.   |   2013-04-20  (16:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  K článku a k iným - pekné bláboly bezduchých parazitov!

Vše genialní je jednoduché:

1.Rodové zřízení - Arianska kultúra - nikoho nemůžete donutit, aby se stál otrokem.

2.Otrokářství - Otroci jsou, ale je třeba jím dát najíst, napít a donutit, aby pracovali.

3.Nevolnictví - Otroci se nakrmí a napijí sami, ale přece jen je musíte nutit do práce.

4.Divoký kapitalizmus - Otroci sami jdou do otroctví, sami sebe nakrmí a sami sebe donutí pracovat.

5.Svobodná Demokracie - Otroci sami jdou do otroctví, sami sebe nakrmí a donutí pracovat. Navic sami sebe považují za svobodné a jsou vlastně spokojení a myslí si, že žijou v nejlepším sociálním zřízení a nechápou, proč zbytek světa musí do toho nutit.

A těch 800tis. nezaměstnaných jsou zde proto, aby otroci příliš nezbohatli a nezpýchli,a použili se ve volbách, jako dobře manipulovatelný dáv, který se dá snadno nachytat na populistická hesla. Také fungují jako dobrý hromosvod, který odvádí vztek pracujících od mnohem větších tasemnic, parazitujících na společnosti.

Socializmus a komunizmus / mimo upevnenia moci Stalinom / bol rozohraný chazaro-sionistickou-žido-kresťanskou parazitujúcou zločineckou klikou!

Keď chcete lepšie pochopiť, kto v súčasnosti chce budovať socializmus naštudujte si:
http://www.ulozto.cz/xi5YxPd/protokoly-sionskych-mudrcu-pdf

Keď chcete vedieť, kto páchal zločiny v bývalom ZSSR, naštudujte si:
http://sk.metapedia.org/wiki/%C5%BDidia_a_komunizmus

A ak chcete vedieť ako dopadnete?

Zjednotením všetkých Slovanov na území Euroázie, rozhodným uplatnením védického poznania voči parazitickému systému, skrátka vyhodime ho na smetisko dejín, teda odstránime tento špinavý chazarsko-sionistický-žido-kresťanský parazitický systém!

Slovania všetkých štátov spojme sa! Náš čas ide, paraziti nás nezastavia! Ich koniec sa blíži! Treba sa pripraviť na ich čoraz zúrivejší odpor pred ich zánikom! Použime zdravý rozum v kombinácií so svedomím, nebojme sa, dosiahneme spravodlivosť a odstránime úžeru! Pamätajme, že oni súcit a svedomie nemajú! Zahoďme všetko občianské - zvrátené a pestujme si hrdo národné - Slovienské! Už majú namále, melú s posledného!333 . malysafe65   |   ip:85.216.14   |   2013-04-20  (17:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Armagedon . qapotuja23


zamysli sa čo potreboval zapad aby dosiahol to čo dosiahol po 1989,,,a to otrokarov,,,a kde ich vzal no zradu štbakova komunistov ktorí boli ochotní za mamonu,,,tj za majetky zradiť ideologiu momunizmu a preskočiťza kapitalistu,,,to bol vívoj u nas po 1989...a vo všetkych poskomunistickych štatoch...


to iste by sa stalo i v usa keby nebol tam kapitalizmus,,,ale komunizmus,,,,v komunizme bolo všetko vačšie v štát,,vlastníctve....v kapitalizme to vlasnil vždy niekto,,,tj hrstka ľudi,,,niektorí sa tak už narodili a niektorí sa tak dostali svojim umom,,,ale tí museli mať štastie,,,u nas sa stačilo zapredať čo sa aj stalo,,,škandinavia a švajčiarsko je v podstate to čo aj u nas je po 1989 a to čo je v usa,,,len tam je trocha nenažranosť velkopodnikatelov oveľa menšia,,,pretosa tammaju dobre prac ľudia,,,


a k članku vačšiu blbosť som nečítal,,,komunizmus nikda nemôže konkurovať v kapitalizme kapitalizmu,,,vždy sa najde niekto ktosa preda,,,tak ako sa predali v 1989,,,politici,,,


inak fakt sila vyhlasovať system kde museli všetci pracovať ,,inak boli v base za priživnicky,,,a tvrdiť o systeme kde stači mať prachy dobre investovane a zarabať na praci inycha pritom v klidku ležať,,nazvať spravodlivým bez parazitníctva...zjavne autor je bud mimo,,,alebo naschval splieta a rekrúca ,,,lebo s amu to hodí,,,


pandaš


maš pravdu vždy skape na tom,,,lebo sa vždy najde niekto kto chce profitovať na ukor inych,,,to sa stalo presne v 1989.atrva do dnes


SocialMaster . tymamoxe37   |   ip:204.45.13   |   2013-04-20  (18:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  {Zaměstnanec dobrovolně uzavírá pracovní smlouvu se zaměstnavatel a dobrovolně přistupuje na jeho podmínky.} Odporúčam pozrieť toto video. Je to tam vysvetlené.

http://www.youtube.com/watch?v=PmDJT9htBzU

Človek je proste v kapitalizme nútený zobrať aj podradnú, alebo extrémne náročnú prácu za minimálnu mzdu.


Majkl65 . hajipybo6   |   ip:92.52.54.   |   2013-04-20  (18:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak dobre ako na tomto som sa už dlho na niečom nezasmial :D :D :DDDD


SocialMaster . tymamoxe37   |   ip:204.45.13   |   2013-04-20  (18:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kapitalizmus je primitívny systém. Kapitalistom vykorisťovaný robotník musí drieť ako otrok, aby uživil parazitov vo vláde + armádu nezamestnaných + viac ako 3600 zamestnancov vatikánskej finančnej skupiny + musí robiť aj na lekárov, ktorí dávajú pacientom často nevhodné lieky: http://www.youtube.com/watch?v=Wm1xaFWKOrE

+sa musí zadĺžiť, pretože mu plat nestačí, aby si zabezpečil to potrebné pre život.

No vykorisťovateľom sa darí veľmi dobre !!!


SocialMaster . tymamoxe37   |   ip:204.45.13   |   2013-04-20  (18:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  {A těch 800tis. nezaměstnaných jsou zde proto, aby otroci příliš nezbohatli a nezpýchli} Vysoká nezamestnanosť je nevyhnutná súčasť kapitalizmu !!! Bez armády nezamestnaných nemôžu otročiť ľudí. Pozri si prednášku: http://www.youtube.com/watch?v=PmDJT9htBzU


SocialMaster . tymamoxe37   |   ip:204.45.13   |   2013-04-20  (18:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prezentácia komunistického režimu ako jediná nádej celého ľudstva vo svete.
http://www.youtube.com/watch?v=RWe0Z83IqwM


perseus50 . hutufigy28   |   ip:91.127.16   |   2013-04-20  (18:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  social master
zase si mimo, už aj čižmička pochopil biblickú pravdu!


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-04-20  (18:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aby sa zvýšila objektivita pri hodnotení -izmov- / neexistujúcich/- je potrebné mať na zreteli perspektívy , ale komplexné, ktoré ponúkal ten ktorý systém !!!/-izmy- sa menia v závislosti na meniacej sa produktivite . A tá sa dosahuje extezifikáciou , intenzifikáciou..a kombinovane../


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-04-20  (19:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Praktická stránka " kapitalizmu" skončila vymretím jeho "definovačom" Adamom Smithom! A "komunizmus "nebol prakticky ešte uplatnený /jeho "prvky" boli a sú najďalej--už viac ako 100 rokov..realizované v kibucoch v Izraeli/! Správnou myšlienkou je uplatňovanie alternatívnych systémoch vlastníctva "kapitálu" a jeho zhodnocovanie!


gomez . jorapiko08   |   ip:78.99.204   |   2013-04-20  (20:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no ono by to nešlo už len preto lebo komunizmus ako taký spravili trestný . tu ani nikde inde na svete komunizmus nikdy nebol čiže autor ani poriadne nevie o čom písal


atrey . hymagetu70   |   ip:188.112.1   |   2013-04-20  (20:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Autor je mimo...na zdravie!


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.41.33   |   2013-04-20  (20:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Su to dristy - Komunisti vs kapitalisti.. Vykonštruovane somariny. Kaźdy si vybera svoju spravnejšiu ekonomicku ideologiu podľa svojich schopností a majetkových pomerov - toho čo mu práve vyhovuje. Ale čo ten autor tára o dobrovoľnom uzatváraní pracovnej zmluvy, sa z bujakom zrazil.. O dobrovolnosti zo strany zamestnanca sa neda baviť u ľudí ktorí majú materiálne strádanie, nedostatok základných životných potrieb. A nedá sa ani baviť ani zo strany zamestnávateľa o dobrovoľnosti - ak sú uzákonenené zákonníky práce, tiez su jasne dané podmienky - ekonomickými zákonitostami, matematikou, trhom prace, poziadavkami trhu, financiami - a.t.ď. hotovo, vec vybavená.

Možno tak v ideálnom svete by to tak bolo, ináč dobrovoľnosť je len iluzórna. Nie každý je schopný postarať sa sám o seba, veď ono tu máme ľudí čo sa boja že ak by neexistovala minimálna mzda tak si nedokážu niečo také ani dobrovoľne vyjednať, vraj by ich zdrali z kože - a vraj že dobrovoľná pracovná zmluva. Som posledne na túto tému hodil nejaký pokec sem o dobrovolnom vztahu zamestanec/zamestnavatel - tak ma skoro zožrali.. Nie, nie je tu nič dobrovoľné na tom vzťahu ani nikdy nebude. Ani v kapitalizme či komunizme alebo inom izme.


JozefVarga . wajefuti49   |   ip:62.197.22   |   2013-04-20  (20:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ľudia každej krajiny môžu žiť svoje životy v pohode so štátnou aj súkromnou ekonomikou pokiaľ sa zbavia zločinných mafiánov ústavných činiteľov, ktorí im napísali a schválili Ústavu a volebný zákon.
A tak legálni mafiáni ústavný činitelia si píšu, schvaľujú legislatívu podľa gusta tých, ktorí im viac ponúknu, strane keš, a keš jednotlivým súdruhom straníkom ritných súdružských strán v opozícii aj koalícii – bastardnom skorumpovanej diktatúry.
A tak ja ich pokrivenú demokraciu neprávnych štátov sveta a medzinárodného spoločenstva štátnych mafií mám na haku, takže pre mňa to nie sú autority ale ústavné hyeny diktatúry a totality či už ide o socializmus alebo kapitalizmus.

Jedny aj druhy dajú ľudu chlieb a hry a odstavia tak vôľu ľudu na vedľajšiu koľaj, debili -!!!.Vrtk . wolajyno05   |   ip:84.47.17.   |   2013-04-20  (21:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Čo ste retardovaný,alebo máte časové manko 1. apríl bol predsa pred 20-timi dňami.To že komunisti parazitujú na práci iných môžu uveriť iba tí čo veria ,že Džochar Dudajev bol prezidentom Českej muslimskej republiky.


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-04-20  (21:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Predstavy" autora , jednak východiskové , tak aj závery, nevyznačujú sa vysokým stupňom poznatkov , ani hlbkou vedomostí ! Sú skôr charakterizované..no ..plytkosťou..


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.41.33   |   2013-04-20  (21:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vrtk.. Tak tomu nielen verím ale som si to aj okúsil keď som nastúpil do práce.. Hej bolo to tak, parazitovali na mne komunisti rovnako ako aj kapitalisti na mne parazitovali kým som sa neosamostatnil.. Nakoniec, boli to tí istí ľudia čo myslíš že sa zmenili nejakým poštrngávaním kľúćami na námestí alebo ako ?

Parazitov nájdeš všade, je jedno aký izmus Ti nahučia do hlavy..


LordX . kyqabume9   |   ip:94.113.16   |   2013-04-20  (21:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Co ale komunistům brání vytvářet vlastní podniky a „zaměstnávat“ lidi na jiných principech a hodnotách? Proč nevytváří výrobní družstva, kde budou všichni majiteli podniku? Proč nevytváří pracovní místa a nezachází ze zaměstnanci jako s partnery (soudruhy), nedávají jím pořádnou mzdu a pro ně podstatné sociální jistoty? Proč se neujmou této společenské role a přenechávají lidi na pospas dravým kapitalistům? Proč těm kapitalistům nezačnou konečně konkurovat?"

Velmi dobry argument, na ktory mi ziadny komunista nedokazal uspokojivo odpovedat. Ak je komunisticke spolocne vlastnenie podniku vsetkymi robotnikmi skutocne tak vyhodne oproti kapitalistickemu modelu podniku (majitelia - zamestnanci), preco ostava len u reci? Zalozte taky podnik a znicte kapitalisticku konkurenciu na trhu pomocou vasej proklamovanej vyssej efektivnosti. Alebo sa aspon etablujte ako zivotaschopna alternativa, ale tym ze nieco nove lepsie vytvorite a nie len kradnutim a nasilim - tak dokaze byt uspesny kazdy, ale len pokym je z coho kradnut.


LordX . kyqabume9   |   ip:94.113.16   |   2013-04-20  (21:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Co ale komunistům brání vytvářet vlastní podniky a „zaměstnávat“ lidi na jiných principech a hodnotách? Proč nevytváří výrobní družstva, kde budou všichni majiteli podniku? Proč nevytváří pracovní místa a nezachází ze zaměstnanci jako s partnery (soudruhy), nedávají jím pořádnou mzdu a pro ně podstatné sociální jistoty? Proč se neujmou této společenské role a přenechávají lidi na pospas dravým kapitalistům? Proč těm kapitalistům nezačnou konečně konkurovat?"

Velmi dobry argument, na ktory mi ziadny komunista nedokazal uspokojivo odpovedat. Ak je komunisticke spolocne vlastnenie podniku vsetkymi robotnikmi skutocne tak vyhodne oproti kapitalistickemu modelu podniku (majitelia - zamestnanci), preco ostava len u reci? Zalozte taky podnik a znicte kapitalisticku konkurenciu na trhu pomocou vasej proklamovanej vyssej efektivnosti. Alebo sa aspon etablujte ako zivotaschopna alternativa, ale tym ze nieco nove lepsie vytvorite a nie len kradnutim a nasilim - tak dokaze byt uspesny kazdy, ale len pokym je z coho kradnut.


frapi . repokara66   |   ip:85.135.69   |   2013-04-20  (21:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Takovych vylozene blbu je v CR pozehnane. Mimo Sev. Moravu je to lihen zlodeju, podvodniku a korupcniku. Vcetne soudcu, policie, politiku.

Za tech 20 let se stala, diky pravice z CR totalni amoralni zumpa.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.41.33   |   2013-04-20  (21:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LordX ten argument je predsa o ničom, kapitalisticka konkurencia sa neda znicit komunistickou konkurenciou..
Komunisti nepoznaju konkurenciu, namiesto konkurencie hovoria predsa o spolupraci. A namiesto individualnej snahy uplatňujú kolektívne snahy.. Je to konflikt záujmov - indvidualizmus vs. kolektivizmus..
Anarchy . mefecydi35   |   ip:188.123.9   |   2013-04-20  (21:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko pekne si napisal. Je to tak. Dobrovolnost neexistuje. Ale vsetci sa tvaria ze hej. Uplne slobodna volba existovat ani nemoze. Ale to neznamena ze sa prestaneme snazit o vlastnu volbu. Komunizmus (v pociatocnej faze socializmus), kapitalizmus su vsetko nastroje na ovladanie ludi istymi pravidlami. Ci uz ekonomickymi, alebo politickymi. Obidve zriadenia vyzaduju existenicu statu a istitucializovany monopol sily na vymahanie tychto pravidiel a preto su obidva rezimy rovnako zle. Kto to povedal, ze su nejake pravidla ? http://www.youtube.com/watch?v=cia-YuIlFzs


Bezejmenny . naletudu51   |   ip:90.178.25   |   2013-04-20  (21:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  https://www.youtube.com/watch?v=Ciqf8yMVzAk

tudy, spravte si naladu hosi


Bezejmenny . naletudu51   |   ip:90.178.25   |   2013-04-20  (21:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  je to totiz divoke videt bazanta v letu


Bezejmenny . naletudu51   |   ip:90.178.25   |   2013-04-20  (21:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  aj na koni se da letat,

kdyz mate kridla,,,


Bezejmenny . naletudu51   |   ip:90.178.25   |   2013-04-20  (21:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ve skutecnosti to vsechno smrdi ti zmrd.i

a debaty bez kon ce nemaji konce pak nekonce, a ze te jeste neprestalo bavit toto tema pitomce, si ja nerikam vam ze , si vlastne jen tak, ze ?


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-04-20  (22:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ..frapi..66.. Nesnažte sa "vyvyšovať" nad nami!! MY máme ..TAKY PĚKNOU LÍHEŃ ..aj ŽUMPU..aj SROVNATELNOU...


jozef . cucexuso04   |   ip:85.237.22   |   2013-04-20  (22:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LordX - cielom zivota cloveka ma byt efektivita v konkurencii?
Zmysel zivota cloveka je niekde uplne inde a jeho priamka nema prienik s priamkou kapitalizmu


frozendiablo . xelivugo39   |   ip:109.175.6   |   2013-04-20  (22:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vie o socializme prd a ešte o tom píše.


elnino . xunifaqe13   |   ip:193.110.1   |   2013-04-20  (22:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jozef ...najlepší príspevok dnes


ANONYM . sipyrige36   |   ip:85.216.14   |   2013-04-20  (22:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mám otazku na kapitalistickych proklamovačou akym pravom može kapitalista vlastniť zem?teda velke polo?


prečo?ake pravo na to má?ake pravo ma na to zobrať iným zem?

nemyslite že už len toto je podvod bna všetkych ľudoch,,,že si niekto prvlasnil to čo patrí všetkým?tak je to i s ropou tak je to i s vodou,,,a keby sa dalo tak to bude aj so vzduchom


anon . tyreduri71   |   ip:95.105.13   |   2013-04-20  (22:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Základný príjem zrovná nevyhnutné náklady na prežitie. Práca bude odmenou a priblíži sa viac k forme sebarealizácie. Možnosti, technologické možnosti i poznanie uplatnené pri získavaní zdrojov spotreby, to už umožňujú. Volné soboty neboli vždy, sú len technologickým výdobytkom. Celý pokrok posledných desaťročí zhltli banky, aj zo svojou ruletovou hrou finančných trhov. Zbavením ekonomiky súčasného finančného systému, v tejto forme, akú zažívame, sa uvolnia obrovské prostriedky pre každého. Nezdravé peniaze z ničoho zmiznú. Kto asi môže byť proti tomu, a aké nástroje má k dispozícii ? Foto - http://www.zemavek.sk/ - paraziti na vrchole, nemá ich kto umravniť, podobne ako parazitov na opačnom konci spoločenského rebríčka, ale tí sú zvládnuteľnejší


Bertold . fulixuju84   |   ip:78.98.50.   |   2013-04-20  (23:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  článok je čistá provokácia na "blbých"...


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.16   |   2013-04-20  (23:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "parazitovali na mne komunisti rovnako ako aj kapitalisti na mne parazitovali"
- Buďte trochu přesnější - Neparazitovali na Vás komunisti ani kapitalisti, ale ti, co se nosili "v jejich plášti", žádný komunismus ani kapitalismus tu v těchto krajích ve 20. ani 21. století nebyl! Puze to tak ti vychcánci zvali, abyste pak plakali a bušili na špatné hroby! Zatímco oni se zas schovají a zdiskreditují jiné pojmy!

To, co Tě zotročuje, je ZÁKON - státní stalking.


brano . pelasedo59   |   ip:77.247.22   |   2013-04-20  (23:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pre tupého očného emigranta a ešte tupšieho LordXa

článok je úvahou choromyselného neznalého človeka ktorý komunizmus nezažil iba mu o nom rozprával niekto retardovaný.

Na tieto otázky

"Co ale komunistům brání vytvářet vlastní podniky a „zaměstnávat“ lidi na jiných principech a hodnotách? Proč nevytváří výrobní družstva, kde budou všichni majiteli podniku? Proč nevytváří pracovní místa a nezachází ze zaměstnanci jako s partnery (soudruhy), nedávají jím pořádnou mzdu a pro ně podstatné sociální jistoty? Proč se neujmou této společenské role a přenechávají lidi na pospas dravým kapitalistům? Proč těm kapitalistům nezačnou konečně konkurovat?"

je odpoved velmi jednoduchá: Na to aby toto mohli súdruhovia robit potrebujú svoju vlastnú bezúročnu menu. A toto práve kapitalisti zakazujú aby sa používala rovnocenne aj iná mena v štáte v ktorom vladnu hnusní demokratickí kapitalisti. Vid Worgl a zákon o štátnom platidle.Ak si niekto myslí že Fico je komunista tak je bud zaslepený kanadský emigrant s vypichnutými očami alebo de Bil.V kapitalizme je jedno či vládnu komunisti alebo demokrati či republikáni, všetci slúžia tomu istému pánovi-bankárom a sú len nesvojprávne figurky ktoré nekonajú nič pre dobro občanov.

Lenže toto nemože pochopit očný emigrant a študent medicíny z Olomouca nakolko títo majú v hlavách piliny a ludský trus.kombajn . hydykuwe3   |   ip:86.13.248   |   2013-04-21  (00:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  aj toto je iba hnusna kapitalisticka propaganda, zacinam mat pocit ze je jej dnes ovela viacej ako v casoch ked sme zili v socializme, zeby ty kapitalisti zacali mat obavi z komunistou...xixix kapitalizmus speje k novodobemu feudalizmu, takze dalsia revolucia sa bude niest v duchu hesla bractvo-rovnost-sloboda...xixixi ziadne obavy, vsetko je na dobrej ceste, pride cas ked hlad donuti cloveka aby sa zamyslel nad systemom v ktorom zije, a skutocne sa aj rozhodne v akom systeme bude chciet zit, len co na to povedia kapitalisti?


LordX . kyqabume9   |   ip:94.113.16   |   2013-04-21  (00:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Na to aby toto mohli súdruhovia robit potrebujú svoju vlastnú bezúročnu menu."

Vyhovorky brano :D Na to aby existoval kolektivne vlastneny a spravovany podnik nepotrebujes mat ziadnu alternativnu menu. A keby chceli, nikto im nebrani si navzajom poskytovat bezurocne pozicky (ci s urokom vo vyske inflacie) v ramci svojho kolektivneho komunistickeho podniku ci komunity.

Svoje invektivy si nechaj, je to trapne ;)


Bezejmenny . naletudu51   |   ip:90.178.25   |   2013-04-21  (00:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jen klid deti


brano . pelasedo59   |   ip:77.247.22   |   2013-04-21  (01:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LordX
ako obyčajne ..aj po rokoch si rovnako tupý a taký aj zostaneš...
Všetky problemy dnešného sveta súvisia z dnešnými falšovanými peniazmi ktoré legálne falšujú centralne banky...to nie su vyhovorky ale realita rovnako ako je realitou že týmto veciam nerozumieš a nemaš o nich ponatia...
Boli by sudruhovia sprostí aby toto robili v úrokovej ekonomike...to nejde...rovnako ako sa nedá umyť v špinavej vode...a bezurocne poziavat dnesné úrokové peniaze a zamiešt sa do tohto marazmu s bezúročnou ekonomikou aku mali komanči????
V minulom režime penaize nestrácali hodnotu tak ako dnes ked sa legálne falšujú...v takomto systéme sudruhovia nechcu fungovat...je len pre imbecilov ako si ty

toto može navrhnut naozaj iba de Bil alebo student medicíny z Olomouca

invektívy si nechávam a venujem ich vsetkým tupcom


Exodus . viqadywa   |   ip:64.121.13   |   2013-04-21  (02:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tu platí: Blahoslavení ktorí nemajú čo povedať a túto skutočnosť neobliekajú do slov. Už na začiatku autor netrafil cieľ keď hovorí o parazitovaní.
Poďme na vec.
Štátne vlastníctvo biznisu nie je vynálezom ani Marxa ani komunizmu. Je vynálezom kapitalizmu. Marx a komunisti to len okopírovali. Tá štátom vlastnená firma alebo firma ktorá si privlastnila štát boli Východo-indické spoločnosti. Jak Holandská tak Britska. Obidve boli štátne monopoly. Tento model funguje dodnes keď štát sa používa na presadzovanie biznisových záujmov. Zaujímavosťou je že Britska VIS zanikla v čase občianskej vojny v USA a že vlajka USA je de facto vlajkou VIS. Na nete najdete nejake veci o tom ze VIS sa pretransformovala do USA. či je to pravda neviem ale sú tam indície čo sa nedá poprieť.

Tu je KM v roku 1853 o BVIS
http://www.marxists.org/archive/marx/works/1853/07/11.htm


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.41.33   |   2013-04-21  (02:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Milý minister financíí - Braňo.
Je celkom reálny predpoklad že ľudia ktorí nevedia vyriešiť vlastné duševné problémy a majú nutkavú potrebu vyriadiť sa na oponentoch či nesúhlasiacich s ich naźormi, nevedia riešiť ani spoločenské problémy pretože chápu len seba a svoje osobné záujmy.
Skrátka pri riešení problému vnímajú len svoje EGO a svoje predstavy ako si to celé predstavujú.
Nekonajú vôbec v záujme celku nech by to o sebe aj neviem ako veľkodušne vyhlasovali.
Nikto kto napáda svojich oponentov slovne totiž v záujme celku nekoná, to je predsa jasné ako facka každému.
Presadzuješ tu už len svoju myšlienku ktorou mnohí ohrdli..

Minule som Ti kvôli tomu udelil "řád zlatého intleigenta".
Preto dovoľ aby som Ti dnes znovu prejavil svoju úctu a pridal k tomu "řád nekonečnej múdrosti". ;-)

Problém vidím tak trochu inde, vidím ho priamo v centralizme.. Na to sa predsa sťažuješ na CENTRALNE banky..
To o čom Ty píšeš je zase len centralizmus, iba v inej podobe.


Bezejmenny . naletudu51   |   ip:90.178.25   |   2013-04-21  (03:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  haha :D dobre perdy


Bezejmenny . naletudu51   |   ip:90.178.25   |   2013-04-21  (03:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  branko ted ma nad cim premyslet


Bezejmenny . naletudu51   |   ip:90.178.25   |   2013-04-21  (03:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jedno jaky ismus vsecko je to spina


otvoreneoci . vymovepu87   |   ip:99.241.18   |   2013-04-21  (04:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  brano tak jak si daleko stou stranou, ja cakam na prihlasku. Neviem sa dockat ked sa ja s holou ritou a curakom podelim o tvoj majetok, ved tak je to spravodlive a ne? Netrpezlivo cakam na prve sudruzske sulozenie s tvojou zenou, chcel som napisat sudruzske seminare, dufam ze je k svetu. Ty si ten najlepsi agitator ved take sudruzske spoluzitie si mozeme zalozit aj v tomto hnusnom kapitalizme a dobre by bolo keby ze sa pridaju i iny sudruzi. Zalozime komunu i internacionalu a pre takych jako je piko co sa ti posmievaju gulagy dufam ze sa knam pripoji i pan klopi, bez toho by to nebolo to spravne orechove.


JozefVarga . wajefuti49   |   ip:62.197.22   |   2013-04-21  (07:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Páni povedzme si pravdu.
Kde by bolo 70 percent obyvateľstva Slovenska dnes, keby za socíku sa nepostavila infraštruktúra, cesty, železnice, byty, kanalizácia, priehrady, energetika, zdravotné strediska, školy atd. ??? no predsa v piči s takým kapitalizmom aký máme dnes, keď nič sa nestavalo akurát sa rozkrádalo z vôle mafiánov politických strán, keď nám za posledné roky urobili sekeru vo verejnom dlhu krajiny 1,5 bilióna korún, 40 miliárd €. V roku 1989 sme nemali žiadny verejný dlh.
Koktavý prezident Kováč bol za komančov komanč a v rojkoch nežného komunistického podvodu bankovým úradníkom, ktorý okradol jednu rodinu o súkromný majetok a keďže bol od mafie komunistu a neskôr konfidenta a donášača ŠTB na spoluobčanov bossa mafie HZDS Mečiara, tak každý bol slepý a hluchý a tak by som mohol vymenúvať komunistických sviň v politike po roku 1989 strašne veľa čo prezliekli kabát a začali volať po vstupe do zločineckej organizácie NATO, keď pred rokom 1989 im bola dobra Moskva.
Tak o čom sa tu bavíte, keď mafia fašistická nám vládne v NR SR, vo vládach, justícii ktorá im kryje chrbát a všetci hrabú len pre svoje rodiny, mafiami hrabú len pre seba za asistenxcie komplicov z neslobodných medi, deviek mafiánov na oblbovanie zotročeného obyvateľstva mafiou a nie podnikateľmi. Dnes mame mafiánsky zákonník prace a mafiánske školské osnovy na ohlupovanie mladých ľudí.

Až by som získal moc, tak za jeden deň by som okamžite dal zavrieť do basy okolo 200 tisíc mafiánov, ústavných zločincov, parazitov a straníckych fašistov, koloniálnych slovenských podnikateľov - zamestnávateľov Slovákov- !!!.klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-04-21  (07:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vetchý chtíč.. "kanadský odrodilec 87" chápem Vašu"alegoriu" /súloženie- semináre/ , ale skúste svoje výtvory tu prezentované dať prečítať svojim deťom či vnučatám -kvôli selektivite- a hanba nedosiahne konca kraja!


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-04-21  (07:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A pokiaľ sa týka vedomostných kvalit ."..odrodilec" je nedôstojné sa vôbec vyjadrovať.. Obmedzovať a minimalizovať názory na Vaše "prezenty" /aj sexuálne/ je najlepším možným riešením..


perseus50 . hutufigy28   |   ip:91.127.34   |   2013-04-21  (07:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jozef varga
dobrý postreh. to že kradnú pre svoje rodiny a svojich kumpánov je ľudská prirodzenosť. všetky izmi doteraz nestavali na tom. a pritom čosi podobné funguje aj u zvierat. proti prírode sa bojovať nedá!
k mišovi kováčovi:
mišova žene emília (na rôznych nacionalistických stránkach uvádzaná ako eva, oni sú tak nedôslední, že si ani meno nepreveria), bola dcérou židovského majiteľa banky. študovala ekonómiu, rovnako ako je budúci manžel mišo. komanči si nedovolili zavrieť všetkých buržujov, lebo tiež potrebovali obchodovať aj so západom a rodina emílie im to umožňovala. a tak ju pripustil mišo a vstúpil do strany. tak mali komanči vyriešené zahraničné devízové bankovníctvo a aj západniarom to pripadalo fér, veď bakárska dcérenka sa stala pani veľvyslancová v británii. mišo tam bol veľvyslanec. avšak po 68 sa zmenili stranícke špičky a mišo udržiaval styky v británii aj s nežiadúcou časťou čs emigrácie a tak ho odvolali a vyhodili z rodnej strany. stále však bažil po moci a svoj návrat videl prostredníctvom hzds, kde vstúpil a dotiahol to na starého uja. následne sa nepohodol s bulom a to už je zhruba známe.
jejo synček mladý mišo po ťahaniciach s bulom o technopol dostal od cigáňa léno veľvyslanca v indii.


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-04-21  (07:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bolo by zaujímave.."Jožko náš z KE" keby sa vypísala "súťaž" o --najsam-lepších- in- "prímusov" z komunistickou, ale aj nekomunistickou minulosťou/kvôli objektivite- stačilo by po troch z každej "sorty"/, ktorí dosiahli "vrcholy"v "mafianskych "- Vami spomínaných praktikách!!!


slobododa . pahyqiwa22   |   ip:85.135.15   |   2013-04-21  (08:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jimmy nech ide do zadku.

Ako to teda bolo v "socializme"? Hostia v štúdiu: Karol Ondriáš a Július Kubík. Hosť na telefóne: František Bednár

http://archive.slobodnyvysielac.sk/2013-04-19_20-03_informacna-vojna-ondrias-kubik-bednar.mp3

Kubíka treba preskakovať.


Mik . feqyhave63   |   ip:84.16.32.   |   2013-04-21  (09:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pepo (pp), si ty ale za K0K0TA, možno, že sám Saša, alebo zombík toho "pochcaného vožralu", čo sa s ním váľal pri obcovaní vo zvratkoch. A možno niektorý ich komplic, ktorý im pomáhal tie "komunistické firmy" rozkrádať. Ešte sa budete zodpovedať, zberba!

http://www.youtube.com/watch?v=CtzQDantj6A


adam . cegawapa72   |   ip:195.160.1   |   2013-04-21  (09:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pisateľ článku o komunizme toho asi veľa nevie a preto jeho príspevok vyznieva ako doslova smiešny a dovolím si tvrdiť, že aj hlúpy.
Komunizmus bol vymyslený židmi, preto aj revolúcia v Rusku a následne aj SSSR boli riadené židmi zo západu. Mal slúžiť iba na to, aby zbavil ľudí súkromného majetku a následne mal byť prevedený do ich vlastníctva, čo sa aj za gorbačovsko-jeľcinovskej éry dialo. Až Putin tomu postavil hrádzu. Dnes, keď kapitalizmus krachuje, tak sa tu ukazuje strašiak komunizmus, aby sa oblbli ľudia. Tí, čo do toho trochu vidia vedia, že strašia sami sebou. Ešte k tým tzv. podnikateľom dneška len toľko, že keby nebolo štátu, ktorý okrádajú už dávno by všetci skrachovali. To platí aj o bankároch, čo si vymysleli eurovaly na svoju záchranu a naši blbí predstavitelia im to všetko schvaľujú. Vpred k NWO, lebo toto všetko sú cestičky vedúce k nemu a len málo ľudí vidí čo sa deje. Boh nás ochraňuj.


ANONYM . sipyrige36   |   ip:85.216.14   |   2013-04-21  (09:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko . syfaqyxy | ip:178.41.33 | 2013-04-21 (02:57)

Milý minister financíí - Braňo.
Je celkom reálny predpoklad že ľudia ktorí nevedia vyriešiť vlastné duševné problémy a majú nutkavú potrebu vyriadiť sa na oponentoch či nesúhlasiacich s ich naźormi, nevedia riešiť ani spoločenské problémy pretože chápu len seba a svoje osobné záujmy.
Skrátka pri riešení problému vnímajú len svoje EGO a svoje predstavy ako si to celé predstavujú.
Nekonajú vôbec v záujme celku nech by to o sebe aj neviem ako veľkodušne vyhlasovali.
Nikto kto napáda svojich oponentov slovne totiž v záujme celku nekoná, to je predsa jasné ako facka každému.
Presadzuješ tu už len svoju myšlienku ktorou mnohí ohrdli..

Minule som Ti kvôli tomu udelil "řád zlatého intleigenta".
Preto dovoľ aby som Ti dnes znovu prejavil svoju úctu a pridal k tomu "řád nekonečnej múdrosti". ;-)

Problém vidím tak trochu inde, vidím ho priamo v centralizme.. Na to sa predsa sťažuješ na CENTRALNE banky..
To o čom Ty píšeš je zase len centralizmus, iba v inej podobe.

-tak k tomuto sa musím vyjadriťty vole


fakt si dokonaly ,,,bezchrbťak,,,,


lebo toto čo ty vtykaš jemu robiš ty...neraz si mi tu pražil,,,fakt sila ako sa dokažeš prezliekať,,,dokonale,,a prekrucať

kšefty s realitami ešte funguju?


inak by si mi mohol vysvetliť ako na tebe parazitovali komunisti za socika,,to chcem fakt počuť ako?


nie dristať že parazitovali,,,dokaž mi ako


lebo pokial ja viem tak riaditeľ podnku čo zamestnaval 2,500ľudí mal plat 6,5k csk...

tak mi láskavo vysvetli ako na tebe ,chudakovi parazitovali komunisti?

či tym že si platil znamku do ksč?

brano . pelasedo59   |   ip:77.247.22   |   2013-04-21  (09:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bože...toho Kubíka by som okamžite napadol a rozbil mu papulu...to sa nedá počúvat takýto deb il...skoro som infarkt dostal...typický vlezdoprdelník...za komunistov chcel byt komunista...a dnes sa hrá na demokrata....žlč mi ide prasknut ako by som rozmlátil držku de bilovi...sprostý je ako tágo


ANONYM . sipyrige36   |   ip:85.216.14   |   2013-04-21  (09:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  adam . cegawapa72 | ip:195.160.1 | 2013-04-21 (09:18)

Pisateľ článku o komunizme toho asi veľa nevie a preto jeho príspevok vyznieva ako doslova smiešny a dovolím si tvrdiť, že aj hlúpy.
Komunizmus bol vymyslený židmi, preto aj revolúcia v Rusku a následne aj SSSR boli riadené židmi zo západu. Mal slúžiť iba na to, aby zbavil ľudí súkromného majetku a následne mal byť prevedený do ich vlastníctva, čo sa aj za gorbačovsko-jeľcinovskej éry dialo.

-ako neuraz saale toto mi satči aby som prehlasil presne o tebe, čo ty o autorovi,že o komunizme vieš prd


brano . pelasedo59   |   ip:77.247.22   |   2013-04-21  (10:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ANONYM čo máš proti adamovmu príspevku?
má pravdu v tom čo napísal


LordX . kyqabume9   |   ip:94.113.16   |   2013-04-21  (10:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  brano - este raz, ako ti centralne banky a uroky brania zalozit si so svojimi komunisticky zmyslajucimi sudruhmi spolocne vlastneny podnik kde kazdy zamestnanec bude zaroven majitelom? Chcem pocut konkretne prekazky, nie prazdne reci. Ked casto dokaze zalozit uspesny podnik par zacinajucich kapitalistov, preco to nedokaze spolu 1000 robotnikov bez toho aby potrebovali ich pomoc? Dokopy maju viac hlav aj viac penazi. Ved komunisti vravia ze kapitalistov nepotrebuju, robotnici zvladnu vsetko sami a kapitalisti ich len okradaju, tak na co vlastne cakaju? Nech si tie podniky zalozia a sprovoznia sami a ukazu kapitalistom ako sa to robi.
No ako vieme, ked prislo na to nieco aj spravit ci vytvorit a neviest len prazdne reci, komunisti boli vzdy lenivi a len natrcali paprce.

Tupec si tu jedine ty, lebo co vravis nema vobec logiku, len vyhybave recicky.. Typicky bolsevik.


LordX . kyqabume9   |   ip:94.113.16   |   2013-04-21  (10:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A aby si ma zle nepochopil, ja nikde netvrdim ze centralne banky a ich uroky nie su problem, len tvrdim ze to nie je ten problem ktory sposobuje ze komunizmus nefunguje. Aj keby sme mali hocijaky alternativny ekonomicky system ci menu, komunizmus fungovat nebude, ten ma ovela viac fundamentalnych problemov ako centralne banky a uroky.


otvoreneoci . vymovepu87   |   ip:99.241.18   |   2013-04-21  (11:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pan klopi, pravdaze by som dal precitat mojim vnucatam, lebo to nie su moje chtice, ale chutky a motivacia komunistov. Ja som na rozdiel od nich poctivy pracovity clovek ktoremu staci jedna sukna a to mojej zeny.

ANONYM, tou reakciou na pika si to pohnojil, tak ja ti poviem jak parazitovali, vstupili do strany aby zakryli svoju vlastnu neschopnost a tym sa dostali na lepsie miesta alebo sa zasivali. Malo bolo cestnych ze za stranou nehladali vyhody, takeho ja vlastne ani nepoznam. To je parazitovanie, ze na ukor spolocnosti si vytvarali vyhody financne, pracovne a spolocenske.


brano . pelasedo59   |   ip:77.247.22   |   2013-04-21  (11:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ty ***** LordXovský
pre teba sú všetko prázdne reči co nesúladia s názormy v tvojej vygumovanej hlave...
Ja som nikde netvrdil že mi Centralna banka bráni založit si podnik kde zamestnanci budú zároven majitelmi...
Tvrdím ale že na to potrebujem vlastnú menu ktorú mi ale systém nedovolí používať...vid Worgl a zákon o verejnom či štátnom platidle

napr. V České republice zákon č. 6/1993 Sb., o České národní bance, prohlašuje v § 16 platné bankovky a mince vydané Českou národní bankou za zákonné peníze v jejich nominální hodnotě při všech platbách na území České republiky. Další úpravu obsahuje zákon č. 136/2011 Sb., o oběhu bankovek a mincí, a prováděcí předpisy.

Kedy už pochopíš primitívnost tvojich argumentov že si možem založit firmu v tomto systéme kde budu zamestnanci aj majitelmi???Lebo sa zamiešam s mojimi výrobkami a s ich falšovanými peniazmi a budem tam kde som nechcel byt...

To ako keby sa ludia kúpali v bazéne do ktorého všetci čúrajú a ty by si argumentoval že kto chce mat čistú vodu nič mu nebráni do nej nečúrat...tupost zodpovedajúca tvojej hlave...

nebudem už používat slovo komunizmus...ale zriadenie v ktorom je jedna banka ktorá je financovaná z daní a požičiava každemu peniaze bez úroku FUNGUJE!!! a bez nesplatitelného dlhu!!!

sám nevieš čo slovo komunizmus znamená , ako je definované...takým k****om co nezažili minulý režim by malo byt zakázané toto slovo používat!!!

Si typický odchovanec tejto kvazidemokratickej doby...nič si nezažil ale mlátiť tou sprostou hubou budeš do nekonečna.


palipali . volijuxu93   |   ip:176.107.2   |   2013-04-21  (11:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  na margo toho budovania lepšej spoločnosti ...práve som dopozeral pekný dokument budovaní niečoho o čom nikto nevedel ani čo to je poriadne, o ľudskej naivite a ako to nakoniec dopadlo... http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10123387223-interhelpo-historie-jedne-iluze/30729535042/


perseus . tituqojo66   |   ip:91.127.34   |   2013-04-21  (11:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  na platy učiteľom, na školské pomôcky a na záujmové krúžky kde by sa deti vychovávali a vzdelávali sa peniaze nenašli, ale na toto sa nájdu:
http://www.topky.sk/cl/10/1347117/Ohrozovanie-ucitelov-i-ziakov-je-problem--Vyriesit-ho-ma-kamerovy-
system

prerobiť školy na väznice, to je ono!
najprv zvieratá, potom väzni a otroci, potom deti, potom starci, potom nwo...brano . pelasedo59   |   ip:77.247.22   |   2013-04-21  (12:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  palipali

to nie je o ludskej naivite...to je o tom že každý úspešný a prosperujúci systém je závistlivcami likvidovaný...deje sa to aj dnes...vid Lýbiu...

fungujúci systém musí mat silnú armádu aby sa ubránil svetovým kapitalistickým výpalníkom. Lukašenko to vie, preto má dobrú armádu s jadrovými zbranami a spolupracuje s Rusmi ktoých Putin zachránil pred osudom Slovenska...Slovensko je len vybrakovaná gubernia na urovni tretieho sveta, bez vlastnej meny, bez vlastných strategických podnikov, bez potravinovej sebestačnosti...jedným slovom ruina.
Naštastie Rusi dostali Putina a ten zachránil Rusko pred následkami konania ožratého prokapitalistického Jelcina...mimochodom zaujímavé že všetci prokapitalistický politici sú ožralci a retardi..vid Havel, Saakašvili, Jelcin,....


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.41.33   |   2013-04-21  (12:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ANONYM - 333
Nie, nie s Tebou radšej nekomunikujem.. :-)
Snaźím sa vyhýbať rozhovorom s ľuďmi ktorí iný ako primitívny spôsob (osočovanie) v komunikácii nepoznajú.
No veď sa len pozri čo si napísal.. Znova si vymýšľaš o kšeftoch..
Ak je pre Teba kšeftom s nehnuteľnosťami - stavanie vlastného domu mal by si sa dať vyšetriť.

Alebo je možné aj to že si ten ktorého si spomínal - dokonaly ,,,bezchrbťak,,,,


Definitva . hijuleke65   |   ip:85.237.22   |   2013-04-21  (12:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Autor článku Komunistom nejde o komunizmus, je buď platený židovský agent, alebo nevzdelanec, ktorý ani nečuchol ku dejinám civilizácie Slovano árijským a židovským.

Z pohľadu tisícročí tu brebieha existenčný boj medzi sociálnym parazitizmom reprezentovaným bohom Jahve a Tórou a ich zneužitými nasledovníkmi židmi, chazarmi a civilizáciou ľudí tvoriacich hodnoty, čiže Slovano árijcami, ktorých potomkovia sú aj sverania a nemecké kniežactvá, čo sa nemcom veľmi nepáči, lebo v génoch majú pocit nadradenosti, vyššej rasy, čo dávajú najavo aj v rámci EÚ, ktorá je produktom nemcov a ich korporácií po 2.sv.vojne, štedro podporovaných žido americkým kapitálom. Chazari majú pôvod v Ázii, tak ako Slovania, sú vysoko inteligentný a inteligenciu po tisícročia používajú na parazitický spôsob života.

Sociálny parazit zničí inteligenciu národa, vid ruský cár, židoboľševická VOSR, hladomor, 1. a 2. sv. vojna, vždy sa všetko smeruje na genocídu Slovanov. Ľud zbavený inteligencie je vydaný napospas parazitom.

VOSR a socializmus je produktom židov, Stalin židov odmietol, židia ho nechali fungovať, lebo socializmus ako protipól kapitalizmu im vyhovoval. Židia vždy vytvoria dva protipóly, ktoré sú zdrojom konfliktov, kríz a vojen a tie sú zase zdrojov nekonečných ziskov a peniaze sú zdrojom ich dnešnej celosvetovej moci.

Aj kapitalizmus aj socializmus sú NEHUMÁNNE ZRIADENIA DIKTOVANÉ CUDZOU MOCOU SLOVANOM.

V populácii žije asi 2/3 slabomyseľných ľudí, /nemecký a americký profesori/. Títo ľudia nevedia zhodnotiť svoje konanie, sú ovplyvniteľní, nevedia riadiť svoj osud, spoliehajú sa na politikov a štát. V takejto spoločnosti je demokracia ilúziou, ale aj výborným ideologickým nástrojom na ovládnutie más spolu s náboženstvom. V takejto spločnosti sa psychopatickí a po moci bažiaci židia a židofili dokážu cez voľby samoinštalovať do vlády a štátu.

Opakom psychopatov je slovanská kultúra, tisícročia starostlivo zatajovaná , slovania boli nazývaní barbarmi, nekultúrnymi, špinavými, sprostými, pritom ešte pred prvým židom mali vysokovyvinutú civilizáciu a toto čo dnes zažívame je výsledkom práce parazitov za posledných približne tisíc rokov.

V Rímskom štáte zaviedli moci chtiví demokraciu, aby sa paraziti mohli nechať zvoliť a uchopiť moc, Rímsky štát nedobili barbari, ale slovania, ako odpoveď na povinné a násilné zavádzanie kresťanstva. Ďzingischán nebol mongol, mongoli nikdy nemali ríšu, vždy boli kočovní pastieri, ich gény v Európe nie sú. Ďzingischán bol biely človek, bojovník proti rímskej kolonizácii Slovanov, vid dobové maľby. Dejiny Slovanov sa neučíme ani v škole, ani doma. Učíme sa americkému konzumnému chorému spôsobu života, učíme sa byť otrokmi finančného kapitálu a náboženstva, slepej viery v niečo, nevieme v čo, proste v niečo neznáme, nepoznané. Človek je tvor inteligentný a veľmi blízky zviaraťu. Dajte človeku chlieb a hry a človek prestane myslieť, poznávať, vzdelávať sa a v pokore dožije do smrti slúžiac otrokárom.

Štát a demokracia je produktom parazitov, pretrváva od dôb Rímskej ríše. Kreťanstvo bolo vnucované mečom, ak to nešlo mečom, tak kresťania použili lesť a tzv. barbarské Slovanské sviatky zapísali do Biblie. Dodnes sa im nepodarilo pokoriť slovanské zdravomyslie, slovanské védy, dodnes existuje pravoslávne kresťanstvo ako znásilnený kríženec kresťanstva a slovanskej Pravoviery, Pravoslávia, Slovanských véd, čo bolo učením, filozofiou žitia v súlade s prírodou na Zemi a vo Vesmíre, zakladalo sa na poznaní a nie na slepej viere v cirkev, v banky, v politikov. Dones existujú Indické védy ako odnož Slovanských véd, indovia pestovali obilie podľa zásad vo védach a v rokoch 1890 dosahovali 12 ton z ha a bez chémie. Dnes pestujú plodiny podľa diktátu Monsanta, GMO a chémia, a majú nízke úrody, krachujúcich farmárov a samovraždy.

Dnes si nikto nevie predstaviť život v neštátnom spoločenskom zriadení. Rothbard definuje štát ako monopol na kriminalizáciu. Štát je zdrojom obrovskej moci, koncentrácie kapitálu, prijíma zákony na okrádanie občanov, na ich zotročovanie, štát splodil vojsko, moderné zbraňové systémy hromadného ničenia, štáty a psychopati samoinštalovaní do štátnej moci sú matkou všetkých najväčších svetových konfliktov.

Slovenský štát nás neochráni pred cudzou mocou, dovezenou demokraciou, pred finančnými korporáciami, ktoré nás finančne zotročujú, naša vojsko slúži potrebám NATO. Polícia nás nechráni pred zločincami, kriminalitou, štátnym terorom, občan sa nesmie brániť pred zločincom, kým nie je smrteľne ohrozený, čiže je po smrti. Slovenskú menu už nemáme. Vlajku ešte máme, našťastie len jednu a nie dve, ako češi na hrade. Slovenský štát nenapĺňa definíciu štátu. Slovenský štát je štátom-vazalom cudzej moci.

Židofili a židia vám budú tvrdiť, že demokracia je najlepšie spoločenské zriadenie, že doteraz nikto nič lepšie nevymyslel. Demkracia je vláda ľudu. Pritom ľud vládne raz za volebné obdobie, počas volieb, vtedy si ľud musí veľmi silne stlačiť zvierač na konečníku, aby sa ubránil parazitárnej invázii. Po voľbách sa štáty systematicky a plánovite zadlžujú a zákonite rastú dane a poplatky, ktoré nariadi štát. Toto nechcel ani jeden volič. Žiadny volič nesmie rohodovať o spôsobe použitia svojich peňazí, svojich daní. To nie sú štátne dane, to sú dane občanov v správe štátu. Žiadny občan nesmie rozhodnúť o použití daní a tak chováme a množíme asociálov a parazitov za naše peniaze, cudzí element sa na území Slovanov množí rýchlejšie ako Slovania. Prírodný zákon, /nezávislý od vôle človeka/ káže, že prežije ten, kto sa dokáže rýchlejšie množiť. Demokracia zabezpečí, že to asociálne cudzokultúrne čudo sa demokraticky inštaluje do vládnutia v štáte, už čoskoro, možno už o 20 rokov. Cudzia moc diktuje demokraciu, platenie daní a množenie cudzieho elementu bez súhlasu Slovanov. A to je podľa OSN genocída páchaná na Slovanoch. Ešte veríte, že demokracia je humánne zriadenie? PRESTAŇTE VERIŤ A ZAČNITE MYSLIEŤ!!!

Občania Slovania si nikdy nemali možnosť zvoliť spoločenské zriadenie, cudzia moc diktuje štátne zriadenie, cudzia moc diktovala socializmus a kapitalizmus v dnešnej Keynesiánskej podobe, cudzia moc diktuje demokraciu. EÚ a USA je cudzia moc ovládaná malou skupinou finčných korporácií, ktoré vládnu svetu, ľuďom, surovinám, ktoré sú zdrojom všetkých dnešných konfliktov. Terorizmus je chcené decko vládcov sveta, opäť protipól, nepriateľ, proti ktorému sa musí bojovať a vyvíjať nové zbrane. Vojenské základne obkľúčili Čínu a Rusko.

His-tór-icky je kapitalizmus lúpežným zriadením, v celej jeho his-tór-ii /od slova Tóra/ sa tiahne lúpenie, vraždy, boj o moc, o bohatstvo. Najvyššia priorita je celosvetová moc, tej sa musí podriadiť všetko, finančné a náboženské zotročovanie ľudí, vyvraždenie celých civilizácií /Indiáni/, obete VOSR, hladomoru, 1. a 2.sv. vojny, moderné vojny, Vietnam, Irák bez atómovej bomby, Sýria, Lýbia, ktoré mali tzv. diktátorov, ktorí zabezpečili ľuďom pitnú vodu v púšti, zadarmo školstvo, zdravotníctvo, príspevok na bývanie, auto, nízke ceny benzínu, Islamské bankovníctvo bez úrokov = úžery...

Bombardovanie Juhoslávie, keď lietadlá lietali ponad Slovensko a nesmeli letieť ponad Švajčiarsko a Rakúsko. Čo na to slovenskí politici, tí zadkovlezi cudzej moci.

Zamyslite sa nad nezmyslom evolúcie človeka múdreho, ten vznikol z ničoho, vraj pred 3O tisíc rokmi v strednej Afrike, odtiaľ šiel na sever, do Indonézie Austrálie a samozrejme aj do Európy, stihol sa evolučne premeniť na bieleho človeka, kostra a tvár stratili znaky čierneho človeka, inteligencia narástla. Genetika je prírodná veda /nezávislá od vôle človeka/, genetika funguje ako kopírka, deti sú vždy po rodičoch. Genetickú pestrosť psích plemien človek nemá!!!

Archeologické nálezy o Slovanoch v Ázii sú 10 až 15 tisíc rokov staré. Čiže čierny človek sa premenil na bieleho Slovana za 10-15 tisíc rokov, dríst ako sviňa. Už Platón písal o vysoko vyvinutej civilizácii v Ázii. Čiže biely človek stihol svoj vývoj už do doby Platóna, teda ešte za menej ako 10 tisíc rokov. Dejiny Slovanov sú biela mapa, Veľká Tartária, Slovanská ríša v Euroázii je na dobových mapách ešte v r. 1750 až 1850, dnes o nich nikto nehovorí. Slovanské védy boli zničené, spálené barbarmi katolíkmi a turkami, zachovala sa len malá časť, dnes je okolo nich ticho. Dejiny Ruska písali traja nemci, pôvodné Slovanské dejiny boli zničené. Pomenovanie Germán je v dejinách neznáme, je produktom posledných sto-dvesto rokov. Ostrovné civilizácie hovoria o veľkých bielych ľuďoch, bohoch, ktorí prileteli. Indiáni hovoria o veľkých bielych bohoch. Španielskych vražedných kolonizátorov vítali s úctou a rešpektom a pokorou. Atlantída je pod morom, Zemská os sa posunula, sever Ázie skrýva pod morom staroveké budovy, svedkov vyspelej civilizácie.
Indiánske stavby si vyžadovali poznanie vesmíru, podobné stavby sú aj v Azii a inde vo svete.

Namiesto poznania našich dejín sme kŕmený americkou demokratickou nekultúrou cez TV. Tóra okrajove zachytáva niektoré Slovanské udalosti, plus trojedinný boh Jahve popisuje ako sa zmocniť vlády vo svete, spôsobom sú vraždy, lúpenie, krádež, smilstvo. Nový zákon čerpá z Tóry a pred otrokmi ukrýva myšlienky a ciele otrokárov, ktoré sú nestráviteľné pre Slovanov. Biblia bola napísaná ako posledná a hrubo narúša morálku jedinca, človek sa rodí špinavý, musí sa celý život modliť aby bol spasený, ak ti niekto dá po papuli, nastav mu aj druhé líce, kto do teba kameňom, ty do neho chlebom, na deťoch sa pácha násilie, keď sú krstené po narodení a rodičia ich nútia na náboženstvo vo veku, keď decko získava návyky na celý život a už sa ich nevie zbaviť, decko toto všetko nevie posúdiť, nevie sa brániť. Podobne vychvávame psov, v období do jedného roka ich vieme naučiť podvedomému správaniu, ktoré im ostane na celý život. Sú naše deti na úrovni zvierat, nie sú hodne iného vzdelania?

Kresťanstvo je nástrojom socálnych parazitov na ovládnutie a duchovné zotročenie ľudí.

Slovansko árijská civilizácia bola v prvom rade humánna civilizácia a slovania majú gén dobra dodnes. Gén je vecou prírody a dnes aj bohov z Monsanta a GMO.
Slovania nikdy nezačali vojny proti inej civilizácii, žili so susedmi v miery. Socializmus a ZSSR ako produkt sionistov nebol Slovanský produkt, bol následníkom VOSR a židoboľševickej vlády. Bol Slovanom vnútený cudzou mocou. Socializmus nie je Slovanský patent. Za socializmu sa satelity ZSSR mali vždy lepšie ako ľudia v ZSSR, vysmievali sme sa Rusom, lebo sme boli ideologický nakazení zlomyselnosťou a pýchou, lebo my Slovania sme takí, zlomyselní a predajní.

Starovekí Slovano árijci nemali štátne zriadenie, ale rodové, kolektívne vedenie spoločnosti.
Nemali demokraciu, ale vládu vyvolených najlepších kniežat na jedno funkčné obdobie, ľudia ich poznali, uctili si ich a vedeli, že kniežatá páchajú ľuďom dobro.
Nemali náboženstvo, ale Slovanské védy, poznanie a vedomosti tisíciek generácií, mali vesmírne vedomosti, ktoré my dodnes nemáme. Nie všetci mali tieto vedomosti, aj vtedy asi platilo, že 2/3 populácie je slabomyseľná a potrebuje vodcov. Títo vzdelaní Slovanskí vodcovia boli Slovanskými bohmi, nikdy to nebol troj jediný Jahve. Kristus bol jeden z posledných bohov Slovanov, prišiel ukázať židom lepšiu cestu života, o tom sú záznamy aj v Biblii.
Bohovia starovekých civilizácií lietali ku ostrovným a americkým strarovekým civilizáciám.

Akademik Levašov popisuje sily svetla a temna, tvorcov hodnôt a sociálnych parazitov, popisuje mnohé iné nám nepochopiteľné a neuveriteľné udalosti. Ale jedno mu nemožno poprieť, otvoril Slovanom oči a všetkým ľuďom pavedal zrozumiteľne a jasne čo je morálne pre ľudstvo, čo ľudstvu pomôže prežiť a rozvíjať ducha spoločnosti a čo sa stane, ak budeme medzi sebou tolerovať sociálnych parazitov.

A hlavne to, že vysoko vyvinutá inteligencia a technokratická spoločnosť, ktorej cieľom je ovládnuť ľudstvo a suroviny vedie ku skaze Zeme a má za následok úpadok ľudstva do doby kamennej, alebo až zánik ľudstva.

A vývoj ducha človeka sa môže začať znova. Všetko tu už bolo, dejiny sa opakujú, ľudstvo je nepoučiteľné. Raj ne zemi je možný, ale bez sociálnych parazitov. Židia majú svoju Tóru, his-tóra, história. Slovania majú svoje dejiny, bohovia Slovanov sa vrátia.
Iba človek, čo pozná dejiny, pochopí odkaz Sama Chalúpku, Mor ho, detvo môjho rodu, Samo Chalúpka sa ešte učil dejiny Slovanov, my už nie!!!

Sú aj výnimky, chazari vysoko inteligentní, ktorí vyznávajú humanitu, mier a prosperitu jedinaca spoločnosti, títo sú však sionizmom odsúdení a pre obyčajného smrteľníka neznámi, neprístupní, zakázaní.


michal . hykuwevu70   |   ip:95.102.29   |   2013-04-21  (12:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to nie je o ludskej naivite...to je o tom že každý úspešný a prosperujúci systém je závistlivcami likvidovaný...deje sa to aj dnes...vid Lýbiu...

fungujúci systém musí mat silnú armádu aby sa ubránil svetovým kapitalistickým výpalníkom. Lukašenko to vie, preto má dobrú armádu s jadrovými zbranami a spolupracuje s Rusmi ktoých Putin zachránil pred osudom Slovenska...Slovensko je len vybrakovaná gubernia na urovni tretieho sveta, bez vlastnej meny, bez vlastných strategických podnikov, bez potravinovej sebestačnosti...jedným slovom ruina.
Naštastie Rusi dostali Putina a ten zachránil Rusko pred následkami konania ožratého prokapitalistického Jelcina...mimochodom zaujímavé že všetci prokapitalistický politici sú ožralci a retardi..vid Havel, Saakašvili, Jelcin,....

Je dobré, že aj na tomto webe sa dá nájsť pár ľudí, čo ešte majú v hlave rozum a chápu realitu...


palipali . volijuxu93   |   ip:176.107.2   |   2013-04-21  (12:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to Definita

.....pozor aby si nemal sionistu aj večer pod posteľou...radšej sa pozri... :D


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-04-21  (13:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Áno..michal.70.. ste blízko k objektívnemu hodnoteniu! Dá sa len súhlasiť! Pre doplnenie sú tri rozhodujúce aspekty .. :1/ vlastníctvo pôdy 2/zabezpečenie "minimálnej" funkčnosti štátu, 3/človek, pracovná sila !!!Ktorých "majetkovanie" ,"zhodnocovanie", "kapitalizácia",je predmetom nekalých zištných ŠPEKULÁCIÍ!!!


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-04-21  (13:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A pri detailizovaní jednotlivých aspektov je jasné že napr.:pôda nie je "nikoho" a špekuluje sa-- treba určiť stanoviť celosvetové "rentovanie"--lebo je to jeden zdroj aj vojny!


perseus . tituqojo66   |   ip:91.127.34   |   2013-04-21  (13:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  klopi
celosvetové "rentovanie" už bude čoskoro, volá sa to nwo.


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-04-21  (13:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Štát..a jeho funkčnosť je závislý od daňovej, odvodovej, istiacej..aaa.. politiky!Jeho pôsobenie vo vlastníckych vzťahoch je nutný /na rozdiel od libertarianoch/ musí mať vplyv na -aj vlastnícky-firmy!!!Ináč štát ako ustanovizeň -aj násilnícka -stráca svoje opodstatnenie!!!


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-04-21  (13:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ćlovek, pracovná sila musí byť "normatívne" hodnotená ale aj CHRÁNENÁ!!! Ináč vytvára priestor najväčšej možnej špekulácie--nadhodnocovania , a hlavne podhodcovania...


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.41.33   |   2013-04-21  (13:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Klopi pekne aj rozumne píšete..
Ak tomu dobre rozumiem - štát ktorý má vplyv na daňovú, odvodovú, istiacu politiku a vplyv na vlastníctvo firiem -- nevytvára priestor najväčšej možnej špekulácie--nadhodnocovania a podhodcovania... :-)))

-- Človek v takom štáte stáva sa šťastnou bytosťou predpokladám.
Ako osoba ktorá to má tak trochu na háku a uprednosťnuje viac pojem sloboda ako Vy čo v ten pojem neveríte.. Potrebujem síce nejaké to spoločenstvo ktoré by malo isté atribúty ktoré ste spomenul, ale len v rozumnej miere. To ale nie je zdá sa možné, štát-spoločenstvo má tendenciu stávať sa otrokárom jedinca. A tak sa aj v štáte zmietame sa medzi tým čo je nutné a čo je vynucované neodôvodnene..
Uveďte prosím príklad kde v ktorej krajine ste také niečo videl, aby som mohol pochopiť o čom píšete pretože vysvetliť si to môžem rôzne, a pravdu povediac neverím v to že realizácia niečoho takého je v kompetencii a schopnosti - súčasne existujúcich ľudských bytostí.
Musel by som veriť že ten štát vytvorí boh - určite nie ľudia. A v tom mi zase bráni moja náboźenská impotencia.

Vyveďte ma z môjho skepticizmu - a presvečte ma prosím o tom že také niečo je aj realizovateľné reálne, nie len písmom na papieri. :-)


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-04-21  (14:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nedávno zosnula Margaret stanovovala--agresívne--polohy jednotlivých aspektov a zbavila sa závislosti nejakého "kapitalistického" zbytkového rojčenia a striktne pôsobila na stanovenie hraníc pôsobenia štátu, imperialnych ustanovizní a "zbytkových" samoplatcových - živnostníckych podnikov---


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-04-21  (14:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko.. V´daka za pochopenie.. Možná bude priestor.. ale nechajme to trochu iným --nech sa vyjadria! Ale pre poriadok aj v USA sú štátom "menežované podniky" /s rozhodujúcim vplyvom/ aby boli zabezpečené minimálne funkcie štátu..volá sa to tuším ..národná garda../???MILICIA??/!!/FIAT v Taliansku, Renault...F, VW--D?...aaa./


otvoreneoci . vymovepu87   |   ip:99.241.18   |   2013-04-21  (14:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pan klopi, tak mne boli vytknute nejake zavedene nazvy jak mrtve peniaze, ale vy sa ties nedate zahanbit v perleni len co je pravda, noze blizsie vysvetlite tieto vase ekonomicke vyrazy:nadhodnocovania , a hlavne podhodcovania... a este nazov toho spolocenskeho zriadenia ktore bude chranit a regulovat vase poziadavky. Mne sa zda, ze uz raz take nieco bolo a volalo sa to fasizmus a komunizmus.


jan . pukikyri5   |   ip:78.99.84.   |   2013-04-21  (16:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  palipali.volijuxu93

Pre teba je výraz sionista synonymom dobra! Musíš mať dobre naštudovaný talmud, pretože napriek smerodatným informáciam sa ich zastávaš!

Nečudo veď podľa neho je žid povinný žida chváliť, zastávať a podporovať, podľa možností odmeňovať, veď to ide z peňazí gójov, to by menejcenných ako dobytok!

Ak som urazil tvoje občianské zmýšľanie, tak si daj námahu oboznámiť sa:

http://www.ulozto.cz/xJBXLZM/r-m-vlas-talmud-zdroj-nenavisti-cz-pdf
http://www.ulozto.cz/xi5YxPd/protokoly-sionskych-mudrcu-pdf
http://czechnewstv.cz/lekar-vedecky-vladnou-psychopati-a-bestie-obcane-z-nich-stunou/
http://sk.metapedia.org/wiki/%C5%BDidia_a_komunizmus
http://www.auria.sk/blog/dostaneme-skoro-vsetko
http://www.ulozto.cz/xcGBYSv/grigorij-klimov-bozi-narod-rar
http://jovonk.info/2012/01/11/svetozar-hurban-vajansky-zidovska-otazka-na-slovensku
http://www.ceskenoviny.cz/svet/zpravy/predky-evropskych-zidu-jsou-podle-genu-spise-chazari-nez-hebre
jci/889933
http://leva-net.webnode.cz/knihy/rusko-v-krivych-zrcadlech/
http://www.youtube.com/watch?v=wz065iqSjPs&;feature=youtu.be


brano . pelasedo59   |   ip:77.247.22   |   2013-04-21  (16:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to Piko

som alergický na tvoje pubertálne výplody...
Mylne si myslíš že si len náboženský impotent, tvojím problémom je predovšetkým rozumová impotencia

nevieš definovat čo je to komunizmus, nevieš definovat ako majú správne fungovat peniaze a na čo slúžia, nevieš definovat v čom spočívaju problémy dneška...a preto si ani nevieš predstavit ako može fungovat zdravá spoločnost.
Vo svojej tuposti a neustálom verklikovaní o nejakej slobode si ešte nenarazil na spoločenský systém v povojnovom Nemecku, kedy sa z totálne zničenej ,rozbombardovanej,vykradnutej krajiny stala za 7 rokov svetová velmoc. Tak si niečo o tom prečítaj...tam bola stanovená maximálna mzda,100% zdanenie čistých ziskov firiem, zákaz brania požiciek z MMF, vlastná mena....
To je tá krajina kde také niečo o čom chceš počut fungovalo... preto je takýto systém zosmiešnovaný takými tupcami ako si ty lebo máš v hlave nahučané to čo ti v skole hovorili a tvoj vlastný rozum...je impotentný!


brano . pelasedo59   |   ip:77.247.22   |   2013-04-21  (16:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to piko

http://cs.wikipedia.org/wiki/N%C4%9Bmeck%C3%BD_hospod%C3%A1%C5%99sk%C3%BD_z%C3%A1zrak

http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/nemecky-hospodarsky-zazrak.html

za všetkým sú peniaze,penaize,peniaze...lebo toto medium vyjadruje množstvo ludskej práce, musí ho byt dostatok, a nesmie sa falšovat ako sa to robí dnes vo všetkých štátoch s úrokom a tvorbou firemných ziskov.


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-04-21  (18:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ..Definitíva..65..Vaš príspevok , hodnotenia sú prínosom v diskúsií !


michal . hykuwevu70   |   ip:95.102.29   |   2013-04-21  (18:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Na príklade toho, čo prebiehalo v Nemecku je vidieť, čo znamená pre ekonomiku, štát a vačšinu ľudí, keď dochádza k zmene prerozdelenia ziskov..

" 100% zdanění zisků a dividend, pokud nešly na nové investice
· 95% zdanění příjmů větších než 6000 DM ročně (později se to zvýšilo na 25 000DM"

Práve preto budú neoliberáli do nemoty kričať, že treba rovnú daň a čo najnižšiu, že treba, aby banky a megakoncerny používali offshore a nemuseli platiť ani tú daň, preto kričia, že zvyšovanie DPH, čo okráda najviac tých chudobnejších je správna cesta a podobné nezmysly ako, že strategické podniky, čo každoročne generujú zisk musia byť privatizované, štát je vždy zlý vlastník, pričom miesto riešenia korupcie v štátnych firmách ich privatizujú a zisky z nich nenávratne a každoročne končia na zahraničných účtoch majitelov týchto podnikov a nejdú spatne do ekonomiky...
Ale je mi jasné, že sú ľudia, ktorým súčasný neoliberálny, korporatívno-fašistický model vládnutia vyhovuje..V každom, aj krutom režimne sú vždy skupiny, čo na tom profitujú...A preto model ekonomiky, ktorý spravodlivejšie rozdeľuje zisky ako neoliberálny model je elitami zmietnutý zo stola, pretože by sposobil zlepšenie úrovna vačšiny a vytvorenie strednej triedy, ktorá najviac ohrozuje bankárov, majiteľov nadnáropdných korporácií v bezbrehom vykorisťovaní ostatných..
Samozrejme, len zmena prerozdelenia ziskov sama o sebe nestačí, ale jej správne nastavenie v ekonomike je jeden zo zásadných faktov zlepšenia životnej úrovne ľudí...
A toto nebude zaváňať "slobodou" pre tých, čo sú skutočne bohatí...

No, nič, načo v diskusií strácať čas a písať jasné veci, kto chce, tak si to naštuduje sám a nebude rozprávať o "slobodách a obmedzovaní štátu.."..)

Mimochodom dám vam 2 výroky, ktoré uvažujúcemu človeku vysvetlia všetko aj to, keď štát je len poskokom elít :

Dajte mi kontrolu nad peniazmi a nebude hrať žiadnu úlohu, kto robí zákony. (Amschel Mayer Rothschild)

A tu na tomto výroku je vidieť, kde "tá sloboda povedie "

"Keď americký ľud dovolí bankám, aby mali pod kontrolou vydávanie ich vlastnej meny, najprv formou inflácie a potom defláciou, banky a korporácie, ktoré okolo nich vyrastú, zbavia ľudí všetkého vlastníctva až sa ich deti zobudia a zistia, že na kontinente, ktorý ich otcovia obývali, sú bez domov. Moc vydávať peniaze by mala byť odňatá bankám a navrátená kongresu a ľuďom, ktorým patrí. Som úprimne presvedčený, že bankové inštitúcie vydávajúce peniaze predstavujú pre slobodu väčšie nebezpečenstvo než armády."

"...a že princíp utrácania peňazí, splácaných potomkami… je iba podvodníckou futuritou veľkého stupňa."

Thomas Jefferson, prezident

Takže bez správneho pochopenia, čo sú peniaze, ako majú fungovať, na čom je založená pravá ekonomika, taký jedinec nepochopí správne ani tie "ekonomické slobody"...)
AntiCernoknaznik . bahebupe44   |   ip:188.167.1   |   2013-04-21  (20:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Cernogursky ide kandidovat za prezidenta.
To je ten pravy skryty komunista!

Cernoknaznik AD LIONEM !


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.41.33   |   2013-04-21  (20:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Brano. kde su problemy dneška viem veľmi dobre.. Ale Tvoje komunisticke predstavy mi proste nevyhovuju, ak by sa realizovali čo nepredpokladám - boli by z nich problémy zajtrajška. :-))

Ono my dvaja to už preberať nemusíme, mne je dobre aj dnes.. Nemám problémy. Kašlem všetkým ĺuďom na hlavu ktorí si ma dali do nejakej schémy bez môjho súhlasu... Toť vsjo k danej téme a Tvojej kotolníckej ekonomike. Ty si alergický nie na moje pubertálne výplody, ale na to že nie som ako Ty - kolektivista a neschválil som Ti tú bláznivú myšllienku. Je mi fajn bez takých bláznov ako si Ty, ktorí si všetkých dajú do nejakej schémy.. Choď s tým do prdele, chcem len slobodne žiť bez takých somárov ktorí si predstavujú že ľudia sú kotolníci čo prikladajúci do kotla a myslia si že môžu všetkým predpísať patent na život, spravovanie financií a podobne..
To si sprav doma v kurníku a sleduj sliepky či Ti to zožerú aj z navijákom alebo nie..
Nič nepotrebujem. Vďaka za snahu.
A ak nemáš rád kritikov, potom Ťa už nechám na pokoji veď je to napokon jedno..
Ostane Ti to na papieri tak či tak a ja si pôjdem spokojne, nemusím s Tebou toto riešiť.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.41.33   |   2013-04-21  (21:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nakoniec takých tu už bolo čo tvrdili že systém je dobrý len človek ešte stále nie je pre systém vyhovujúci.. Ale to sa vraj časom poddá.. :-)))

Teraz su tu taki čo tvrdia že systém navrhli dobrý, ale tí hlupáci ľudia tomu nerozumejú.. Ach jaj.. Srandista si Ty Braňo. Zober sa s kolegami a spravte si ten systém, ja som za aby ste mali vlastné peniaze a ukázali to svetu.. Len ma neťahajte ma do tej kraviny. Mohli by ste hneď aj začať - nech sa Vám len darí.


michal . hykuwevu70   |   ip:95.102.29   |   2013-04-21  (21:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko :

"Ty si alergický nie na moje pubertálne výplody, ale na to že nie som ako Ty - kolektivista a neschválil som Ti tú bláznivú myšllienku."

On je alergický na tvoju neschopnosť odborne argumentovať, že píšeš ako očný emigrant, nechápeš základné ekonmické fakta a myslíš si, že si nejaký kritik.Je to proste niečo ako keď Janko Ľupták zo ZRS kecá do ekonomiky...Ale argumenty nulové..
Že sa máš dobre aj dnes, nemáš problémy,nič nepotrebuješ je pekné pre teba, ale koho to zaujíma ?...) To má byť ako nejaká diskusia o niečom ?...)

"Ach jaj.. Srandista si Ty Braňo. Zober sa s kolegami a spravte si ten systém, ja som za aby ste mali vlastné peniaze a ukázali to svetu.. Len ma neťahajte ma do tej kraviny. Mohli by ste hneď aj začať - nech sa Vám len darí."

Nj, chápem, prečo brano písal o rozumovej impotencií...Podaj si ruky s očným emigrantom...)
brano . pelasedo59   |   ip:77.247.22   |   2013-04-21  (21:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko
takého ch uja ako si ty nikde netaháme...úd zostané údom aj keby fúriky padali.
Zober sa aj s podobnými chu jmi a založte si niekde to "slobodné žitie" a nám dajte pokoj a nevysvetlujte tu vašu imaginárnu slobodu a neobhajujte systém kde je každý človek každým dnom zadlženejší a zadlženejší a malá skupina bohatne na úkor tých čo vytvárajú hodnoty.
Chod už do p..e!


brano . pelasedo59   |   ip:77.247.22   |   2013-04-21  (21:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to michal 70

Je to velmi príjemný pocit ked človek vidí niekoho komu rozum funguje na rovnakej frekvencii...
Teší ma že sú ludia ako Ty...len škoda že ešte ich je málo...


Bezejmenny . naletudu51   |   ip:90.178.25   |   2013-04-21  (21:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  prijemny pocit je kdyz clovek vidi cloveka co je clovekem


Pandemonium . darujete36   |   ip:178.41.15   |   2013-04-21  (21:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak si dajme klasika: "Každý deň stretnúť človeka. To (vraj) stačí"...


:-DDD


Bezejmenny . naletudu51   |   ip:90.178.25   |   2013-04-21  (21:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pande zkusim najit neco pro tebe ;)


Bezejmenny . naletudu51   |   ip:90.178.25   |   2013-04-21  (21:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  https://www.youtube.com/watch?v=xDdGrlylcEU

libi se ti takova vec ?


Bezejmenny . naletudu51   |   ip:90.178.25   |   2013-04-21  (22:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  https://www.youtube.com/watch?v=GHyV9V-37zc

myslim ze tato verze je jina


brano . pelasedo59   |   ip:77.247.22   |   2013-04-21  (22:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no tak toto je obraz toho čo má dnešná mládež v hlave...výjavy ako z cvokhausu...

je to výsledok tej dovezenej americkej pseudodemokracie...mladí sa neženia lebo nemjú kde bývat,nemaju peniaze na to aby si mhli kupit dom, musia si brat na cely život hypotéku, perspektíva zamestnania nulová...až na pár vzdelaných výnimiek...

sme jednoducho krajina kde zajtra znamená včera...degenerovaný vyhýnajúci národ...toto s nami urobila demokracia... my starší sme aspon pochopili kde je problém a uvedomili si že ked sme volakedy nadávali na komunistov boli sme naivky a nevedeli sme že može príst aj nieco ovela horsie...západná kolonizátorská demokracia... ale mladí dnes vobec nechápu v akom svinstve žijú...


brano . pelasedo59   |   ip:77.247.22   |   2013-04-21  (22:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bože ..to je muzika....ako ked sa traktor vezúci bláznov do cvokhausu a nalozený plechovými taniermi prevrati a gúla dolu kopcom...katastrofa...


Bezejmenny . naletudu51   |   ip:90.178.25   |   2013-04-21  (22:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to je bordel ze :D


Bezejmenny . naletudu51   |   ip:90.178.25   |   2013-04-21  (22:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zabavnej chalan si


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.41.33   |   2013-04-21  (22:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Michal a prečo by som mal odborne argumentovať s ľuďmi ktorí mi len nadávajú ak mám na niečo iný názor ktorý vychádza z iných skúseností a poznatkov. To je predsa zbytočné, nemám záujem v týchto veciach zvlášť ak sa nevie chovať.

Mimochodom ak ide o argumenty - nie som komunista ani socalista. To je dostatočný argument..
A ako som povedal jedná sa o konflikt záujmov, odborná argumentáciu tu nepomôže.
Je zbytočná v tejto veci, totiž ideologické drísty nie sú nikdy vecou odbornosti
ale len konkrétnych záujmov jedinca - jeho konkrétnych cieľov.
A to že svoje ideologické presvedčenie pretavil do konkrétnych ekonomických schém,
tieź nie je nič nezvyčajné. Načo potom odborne argumentovať - snáď si nemyslíš že sa niekedy zhodneme
alebo dohodneme ? Veď je to tu vidieť na komentári - "neobhajujte systém kde je každý človek každým dnom zadlženejší a zadlženejší a malá skupina bohatne na úkor tých čo vytvárajú hodnoty."
Teda nejde o to či to čo tvrdí je dobré, ide len o to aby poriešil svoju životnú krivdu.
--------------
Braňo vďaka za radu, ale to mi už máme dávno založené to slobodné žitie..
Nič lepšie nepoznám.. A trochu si si to zase splietol ja nič neobhajujem, iba som Ti povedal že to máš na prd pretože si nebral v úvahu človeka - ako jedinca ktorý sa nebude chovať tak ako si si to vymyslel..
A tie tvoje štátne lóve budú z tohto titulu - tiež na prd..
Ekonómia sa ľudským jedincom a jeho správaním v ekonomickom systéme zvykne zaoberať..
To že sa tomu ja nerozumiem sú pre mňa od Teba nepodstatné - ad hominem.


333 . nijorosu70   |   ip:85.216.14   |   2013-04-21  (22:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pandaš kde ho najsť?:)


333 . nijorosu70   |   ip:85.216.14   |   2013-04-21  (22:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  piko


skusil som aby som videl či si prešiel zmenou:)


stačilo žiadna zmena....len yvkrikuješ iným čo ty si robil sam


ale jak sa hovorí zabudol vôl kedy telaťom bol...


povedal som ti neraz že si bezchrbťak a za tým si stojím,,,a dnes ešte o to viac,,,


dokonca si tu aj klamal,,,:)zahadne ta diskusia zmyzla,,,no zahadne,,,:)až tak nie


inak čakal som odpoved že :

už somsa polepšil už nekonam tak ako som konal,,,:)nuž raz darmo čakal som zas zbytočne,,,

333 . nijorosu70   |   ip:85.216.14   |   2013-04-21  (22:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  oči

nuž našiel si niečo kde sa dalo parazitovať,,za komačov,možno sam si aj tak robil,,ale tovieš ty najlepšie,,,ale ak niekto parazituje že sa zašíva a zaraba o tisícku alebo dve viac alebo rovnako ,,,ako ten čosa nie,,,,je trocha od veci porovnavať s parazitovaím v kapitaliuzme ,,,kde niekto zaraba sta tisice za mesiac ako ten čo robí za strojom a zarobí ani nie tisic:)


ale ked myslíš že je to rovnake nybrž,,,


michal . hykuwevu70   |   ip:95.102.29   |   2013-04-21  (22:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko :

"Veď je to tu vidieť na komentári - "neobhajujte systém kde je každý človek každým dnom zadlženejší a zadlženejší a malá skupina bohatne na úkor tých čo vytvárajú hodnoty."
Teda nejde o to či to čo tvrdí je dobré, ide len o to aby poriešil svoju životnú krivdu."

Problém je, že ty uvažuješ len krajne individualisticky a nie si schopný pochopiť alebo mať sociálne cítenie, alebo pochopiť aj systémový problém takto nastaveného systému ako je teraz, čo je u programátora alebo ajťáka s logickým chápaním, zvláštne... aby si si uvedomil, že on nerieši svoju životnú krivdu, ale niečo celkom iné.
To, čo si tam ty podsunul je len odvedenie pozornosti od podstaty veci, čo on napísal.
Problém má 2 úrovne.1 je systémový a ten je o tom, že takto nastavený systém, ako je teraz može časom končiť len bankrotom, hyperinfláciou alebo kompletnou menovou reformu spojenou s krádežou hodnot.Všetky možnosti sú svojim sposobom obrovká krádež na vačšine, ktorá tvorí hodnoty...
Systém založený na frakčnom bankovníctve, tvorbe peňazi z ničoho ako robí FED a iné centrálne banky, neustále rastúcim dlhom bez možnosti riešenia, ktoré by nepoškodilo vačšinu je systémová chyba, ktorá je zakomponovaná preto, aby úzka elita na takto nastavenom systéme zarobila...
Takže branoi hovorí za okrádanú vačšinu a nie za seba, aby poriešil nejakú imaginárnu krivdu, ktorý si len ty podsunul..
Druhá úroveň problému je sociálna a tá sa prejavuje napríklad takto :

• Pred desiatimi rokmi sa USA umiestnili na prvej priečke v bohatstve na obyvateľa. V roku
2010 sa prepadli na siedme miesto.
• Od roku 2001 stratila Amerika viac ako 40-tisíc tovární, čo predstavuje vyše 30 percent
svojej priemyselnej výroby.
• Medzi rokmi 2000 a 2009 sa obchodný deficit USA s Čínou zvýšil o 300 percent.
• Spomedzi rozvinutých krajín ma USA tretiu najväčšiu mieru chudoby.
• V roku 2010 dosiahne americká vláda skoro taký dlh ako celý svet dokopy. Keby sme od
narodenia Krista každý deň utratili milión dolárov, stále by sme neminuli tohtoročný
americký rozpočtový deficit.
• V roku 2009 požiadalo o bankrot 1,4 milióna Američanov.
• Teraz, po prasknutí hypotekárnej krízy, americké banky z dôvodu exekúcií vlastnia
nehnuteľnosti vo väčšej hodnote ako celá americká populácia.
• Potravinovú pomoc dostáva viac ako 40 miliónov Američanov, čo je najviac v histórií.
• V roku 1950 bol v USA pomer medzi platom vysokého manažéra a priemerným platom
30:1. O 60 rokov neskôr tento pomer explodoval niekde k 400:1.
• Budúci rok Čína predbehne USA ako globálneho lídra v podávaní patentov.
• 15-roční mladí Američania nepatria ani do prvej polovice podľa matematickej a vedeckej
vzdelanosti všetkých vyspelých krajín.
• 24 percent všetkých domov v USA má menšiu hodnotu ak je hodnota hypotéky na ne
vypísanej.
• 40 percent ľudí s najnižším príjmom vlastní menej ako 1% amerického bohatstva.
Distribúcia bohatstva
Práve bezprecedentná nerovnováha v distribúcii bohatstva ukazuje na to, že politika a ekonomika v
krajine je riadená tými najbohatšími. Štatistika hovorí o tom, že jedno percento americkej
spoločnosti má viac bohatstva ako 90 percent Američanov. Majetok 400 najbohatších Američanov
je dokonca takmer rovnaký ako majetok chudobnejšej polovice amerických domácností.

Takže, teraz porieš toto :

"Teda nejde o to či to čo tvrdí je dobré"

Je dobrý takýto neoliberálny, korporatívno fašistický systém pre vačšinu ľudí, ich potreby a rozvoj alebo nie ?
michal . hykuwevu70   |   ip:95.102.29   |   2013-04-21  (22:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  brano :

Je to fakt a je nás málo.Vidím to aj v okolí, kde žijem a pracujem...


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.41.33   |   2013-04-21  (22:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Michal idem už spať niekedy nabudúce môžme.. Mýliš sa, nemám záujem zas a znovu dookola s Tebou o tom - že to čo píšeš o mne sú zase len Tvoje predsudky - nie realita či pravda..

Poviem Ti to pár vetami a buď to uznáš alebo nie..
Ako systémový programátor si uvedomujem že nahradiť zlý systém iným zlým systémom nie je riešenie.
A ak niekto nejaký systém navrhne, mal by kritiku prijímať ako podnet na zlepšenie toho čo navrhol,
nie ako niečo čo mu škodí - skôr prospieva. Ak si to teda nikto z Vás neuvedomuje a vidíte vo mne nepriateĺa, tak mne je to jedno.. Potom ste asi padnutí na hlavu. Ináč ja keď nejaký systém navrhnem, schválne si vyhľadám kritikov aby som objavil chyby prípadne objavil nové podnety. Je to najefektívnejší systém práce..
Jeden ćlovek nemôže navrhnúť všetko zvlášť ak to nemá slúžiť len jemu ale všetkým, a ešte za to bojovať ako Don Quichote.

Maj sa, a dobrú noc.


michal . hykuwevu70   |   ip:95.102.29   |   2013-04-21  (23:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Ako systémový programátor si uvedomujem že nahradiť zlý systém iným zlým systémom nie je riešenie."

Bežne sa nahrádza zlý systém, iným systémom, ktorý nie je ideálny, ale predstavuje lepšie riešenie ako povodný zlý systém...

"A ak niekto nejaký systém navrhne, mal by kritiku prijímať ako podnet na zlepšenie toho čo navrhol,"

Braňo nenavrhol celý ekonomický systém, to ani nie je možné pre jedného človeka...))) On len vysvetlil správnejší sposob fungovania peňazí ako uchovávateľa hodnoty, nástroja pre zvyšovanie prosperity vačšiny a transferu, výmeny. O nejakom kompletnom ekonomickom systéme nemože byť ani reč, pre spústu premenných, ktoré tam neriešil...Kritika sa dá prijať, keď je erudovaná, ale vágne pojmy, ktoré si ty prezentoval nepredstavujú nejakú zásadnú kritiku, ale skor nepochopenie problematiky, pretože ľudská individualita a snaha nemožeme byť v žiadnom ekonomickom systéme založenom na súkromnom vlasatníctve a existencií peňazí u každého jedinca uspokojená. Vždy ide o konsenzus v riešení problematiky.Mimochodom, na moju otázku v závere mojho predchádzajúceho príspevku si neodpovedal...

Na nejaké dlhé diskusie tiež nemám moc času, dobrú noc..Piko . syfaqyxy   |   ip:178.41.33   |   2013-04-21  (23:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Michal
Problém je aj v tom - že sa stále argumentuje niečim iným.. Dokonca protichodnými závermi.

Píšeš. On len vysvetlil správnejší sposob fungovania peňazí ako uchovávateľa hodnoty.. a.t.ď.

Keď som s ním viedol reč pôvodne na začiatku, bolo to už dávno tvrdil že peniaze nemajú uchovávať hodnotu.
Každý tu niečo tresne a logická analýza je mimo toho čo kto tresne.. O žiadnom uchovávateli hodnoty - ako peńazí nebola ani reč.. O tom bola moja prvá kritika ale - samozrejme sa ohradil.
Tvrdil niečo v tom zmysle že peniaze nemajú uchovávať hodnotu, že je to len výmenný prostriedok..
Ja som tvrdil že by mali uchovávať aj hodnotu.

Teda tá argumentácia je zbytočná, tu nikomu nejde o skutočnú analýzu problému vrátane dôsledkov toho ćo sa tvrdí.. Tu je to len o tom že - kto má pravdu.. Argumenty sa menia a mení sa aj spôsob obhajoby..
Nič čo by malo hlavu aj pätu. Som preto toho názoru že vlastne o nič ani nejde, len o to kto odíde spokojný spať s tým že mal pravdu aj keď pretočil definície toho o čom bola reč na začiatku.

Nestojí mi to za to sa tu takto naťahovať o hlúposti, ktoré napokon aj tak nie ste schopní nielen realizovať,
ale ani dať im pevné definície o ktorých by sme sa mohli baviť.

Raz sa argumentuje o neuchovávaní hodnoty ale nutnej výmene a inokedy o uchovávaní hodnoty.
Čo si mám nakoniec potom o tom myslieť ?
Možno sami dvaja nemáte v tom vzájomne jasno ale držíta sa spolu, lebo ide o Váš imaginárny nerealizovateľný - spoločný záujem. Poraziť bohatých lepšími návrhmi či niečo v tom zmysle, hlavne nech neexistujú Tí zmrdi..
Ale či sú lepšie sa nedá ani debatovať veď jeden aj druhý ste mi povedali niečo iné o tom.


Bezejmenny . naletudu51   |   ip:90.178.25   |   2013-04-21  (23:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  piko na to kap


kombajn . hydykuwe3   |   ip:86.13.248   |   2013-04-22  (00:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ako vyzera slovensko v kapitalizme? vo vezniciach viacej ludi ako za komancou! pol milona nezamestanych! dalsich pol miliona ludi utieklo emigrovalo zo slovenska za lepsim zivotom do zapadnych krajin! a ziadne keci o tom ktory system je lepsi, zijeme v nejakom systeme dnes, treba nahlas povedat ci je dobry, alebo zly, nech to posudi kazdy sam za seba ako sa mu zije dnes, ako sa mu zilo v minulosti a co si mysli o svojej buducnosti, ake ma o nej predctavy v sucasnom svete, tam je aj odpoved na to v akom svete to zijeme dnes. a o tom ze ludia sa prestali rodit a vetcina mladych(dzurindova blahobytna buduca generacia) su stare dievky a mladenci, ktory nemamju rodiny a deti iba preto ze si to nemozu DOVOLIT, skoda slov, toto je ten vas kapitalizmus, bolo vam to treba? kriminalita, socialne nepokoje, vrazdy, samovrazdy, nezmestnanost, ci pracujuca chudoba a nezamestnana chudoba a do toho propaganda bohatych o tom aky je tento system dobry, naozaj?...xixixi


Bezejmenny . naletudu51   |   ip:90.178.25   |   2013-04-22  (00:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  https://www.youtube.com/watch?v=Yd3mxLEZQvU


brano . pelasedo59   |   ip:77.247.22   |   2013-04-22  (00:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to kombajn

http://jozefbielik.blog.sme.sk/c/290318/Hribov-smrtelny-omyl-alebo-Zvol-si-svojho-zlodeja.html

tento clánok tiež može otvorit oči tým čo si myslia že máme u nás skutočnú demokraciu


brano . pelasedo59   |   ip:77.247.22   |   2013-04-22  (00:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bezejmenny

prestan tu dávat tie de bility...ved to nie je ani spev, ani hovorené slovo...ani umenie iba de bilita pre de bilov...i ked slova možu byt pravdivé je to chorý výplod chudáka co nevie spievat


Bezejmenny . naletudu51   |   ip:90.178.25   |   2013-04-22  (00:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to si opravdu nekdo mysli ?


Bezejmenny . naletudu51   |   ip:90.178.25   |   2013-04-22  (01:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  branko musis delat dechove cviceni

vzdycky se poradne naadechni, a rekni huuusaaaa , nez neco napises


brano . pelasedo59   |   ip:77.247.22   |   2013-04-22  (01:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ja si to myslím čo som napísal a aj po nádychu si to myslím


Bezejmenny . naletudu51   |   ip:90.178.25   |   2013-04-22  (01:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "to si opravdu nekdo mysli ?"

toto sem napsal k tomu tvymu predchazejicimu komentari ale vis


Bezejmenny . naletudu51   |   ip:90.178.25   |   2013-04-22  (01:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  o te ze skutene demokracii


Bezejmenny . naletudu51   |   ip:90.178.25   |   2013-04-22  (01:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to nevadi ze si to myslis stale, aspon si se sklidnil a nekouri se ti tak zkomina


Bezejmenny . naletudu51   |   ip:90.178.25   |   2013-04-22  (01:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ale jinak ses vpohode typek hele,, akorat se vyser na izmy vsecko je to na picu


Bezejmenny . naletudu51   |   ip:90.178.25   |   2013-04-22  (01:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pokud svet, tak svobodny a nic jineho


Bezejmenny . naletudu51   |   ip:90.178.25   |   2013-04-22  (01:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  divoky.. priroda, rozmanitost, misto, moznosti


Bezejmenny . naletudu51   |   ip:90.178.25   |   2013-04-22  (01:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jinak to nema cenu, pak je to past, at tu kostku naklonis jakkoli

hele neco textove pro teebe chlape

https://www.youtube.com/watch?v=qJj7qU0U34Q


kombajn . hydykuwe3   |   ip:86.13.248   |   2013-04-22  (01:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  brano, ja si myslim ze demokracia je iba zidealizovane slovo, system funguje na istom obezive(peniazoch-kapitalu) ten co vlastny-vyraba toto obezivo, ovlada system ktory funguje na zaklade tohoto obeziva(kapitalu-kapitalizmus), dokaze to pravdaze iba vtedy ak ma na to obezivo(peniaze) monopol...xixixi aka demokracia? co to je? a priama demokracia, to je iba pokracovanie tej istej rozpravky o demokracii...xixixi


Bezejmenny . naletudu51   |   ip:90.178.25   |   2013-04-22  (01:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a mas mozna pravdu s tim zpevem brano

nase hlasy uz totiz ne zpievaju https://www.youtube.com/watch?v=Wdq_hVYVWYg


Bezejmenny . naletudu51   |   ip:90.178.25   |   2013-04-22  (01:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tak sa aspon snazim branko

snazis se ?


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.13   |   2013-04-22  (02:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Těžko říct, jestli by nástroj jménem peníze měl (pochopitelně "ideálně") tak zvaně uchovávat hodnotu nebo ne. Problém vidím v tom, že pokud se "uchovává hodnota" v penězích, neuchovává se v nich samotných, ale pouze kdesi "potenciálně" a peníze to jakože dokládají číslem. Cifra je sice znázornění "hodnoty", ale akorát tak v matematice, fyzice, kybernetice...atd. A stává se, že pak lidé přikládají jakousi hodnotu samotným těm penězům, což způsobuje změnu motivací nepřirozeným směrem.
Není ta TA HODNOTA o kterou tu jde.ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.13   |   2013-04-22  (02:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jakou hodnotu tedy uchovávají? Co zastupují svým číselným vyjádřením? Jakou hodnotu? Co stojí za uchování?


kombajn . hydykuwe3   |   ip:86.13.248   |   2013-04-22  (02:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  brano, aby tento system fungoval ako ma, tak musi byt kazdy jeden demokraticky stat a tym aj jeho obcan priamo, ci nepriamo zadlzeny, dlhy sa totizto musia platit, ak by ovcania vdaka priamej demokracii jedneho dna rydzo teoreticky znarodnili centralnu banku, a dali ludom do ruk ,,narodne peniaze,, kto by zaplatil nas ,,narodny sucasny dlh,, ktory by bol v inej ako ,,nasej narodnej mene,, hmm? postup, je totizto jasny, zdemokratizovat a zadlzit, potom zreformovat, a nakoniec integrovat do niecoho, kde su zisky privatne, ale straty kolektivne zaplatene, asi ako ,,co je vase je aj moje, a co je moje do toho vas nic,, vivat kapitalizmus noveho milenia...xixixi


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.41.33   |   2013-04-22  (03:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ANONYM
Ideš na to komplikovane.

Honba za samotnými peniazmi je nesprávna motivácia a iste že to nie je tá hodnota o ktorú ide.:-)
Cifra je znázornenie "hodnoty", tak isto ako v matematike, fyzike, kybernetike.. Ani tam nie sú "hodnoty" o ktoré ide. Ak meriame kilogramy a zapisujeme ich, tak sme merali váhu hmoty a čísla sú na papieri aj vo fyzike, no hmota ktorú sme vážili nie je na tom papieri..

To isté by malo byť aj v ekonomike. Odmysli si peniaze nech Ťa nepletú a predstav si pod tým iba papiere ktoré podpisujeme tak prakticky - akýkoľvek papier ktorý mi podpíšeš - trebárs že si vzal odo mňa 10 kíl pšenice, tak ten papier má pre mňa uchovanú hodnotu desať kíl pšenice. Môžem ho vymeniť s niekym iným za niečo iné, ale aj odložiť keď budem niečo potrebovať.. Ty si dĺžnikom pšenice. Skrátka dlhuješ ju a to je tá hodnota ktorú si si vzal ale nič si nedal. Podpísal si že ju vrátiś. Teda - prakticky si si ju požičal.. Nič si nevytvoril.
Pšenicu som vypestoval ja..

Nie je ten papier pre mňa len výmenným prostriedkom ktorý môžem vymeniť s niekym za niečo iné, ale uchováva pre mňa do budúcna hodnotu tej pšenice.. Hodnotu ktorú som Ti požičal. Predpokladám že tieto veci si tu predsa nemusíme vysvetľovať.

Dnes sú peniaze samozrejme iné a monopol na ich vytváranie vlastnía banky.. Niekde môže aj štát.

Vyrieš ten príklad bez toho aby ten papier ktorý si mi trebárs podpísal, neuchovával pre mňa tú - 'aj keď len imaginárnu a dohodnutú' hodnotu pšenice ale bol by len výmenným prostriedkom.. Ako by som ho mohol vymeniť a za čo ak by nebola na ňom hodnota toho - čo uchováva ?
Nemá to žiadnu logiku.. Bez toho to prakticky nevyriešíš.


Nech sa páči počkám si na Tvoje riešenie - ako to vyriešiš aby ten papier do budúcna neuchovával pre mňa tú hodnotu ktorú som Ti požićal.

Ak to vyriešiť nevieš, potom zase riešiš neriešiteľné a budeš musieť uznať že peniaze by mali "uchovávať hodonotu" bez ohľadu na to - či to niektorých ľudí nesprávne inšpiruje pretoźe je to nutné kvôli samotnému princípu. A ak to vyriešiš ináč, nejako lepšie či elegantnejšie - tak nedbám, kľudne nech je po Tvojom.


brano . pelasedo59   |   ip:77.247.22   |   2013-04-22  (06:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to ANONYM

ideš na to výborne.Je to presne tak, dnešné peniaze sú potvrdenka o vykonanej práci,číselným vyjadrením zastupujú množstvo a kvalitu práce ktorú si vykonal alebo tovarov ktoré si vyrobil.
Slúžili by aj ako uchovateľ hodnoty keby sa nefalšovali Centrálnymi bankami kvoli tomu aby bolo možné vyplatit úrok za splatné dlhopisy.

To je pravá pričina preco dnes peniaze strácaju hodnotu. Ked použijem moju kúrenarsku analógiu tak CB si berú teplú vodu z kotla a do obehu vracaju studenu a vo vačšom množstve.Tak peniaze strácajú hodnotu, teplotu, lebo ich je viac a viac a na jednotku práce pripadá viac penazí. A kde sa strácajú? no predsa na účtoch bohatých firiem ktoré vykazujú obrovské zisky.Zisk je ukradnutie penazí ktoré mali byt odovzdané pracujúcim. Z dovodu tvorby zisku vzniká nerovnováha medzi dopytom a ponukou na trhu, ludia nemaju peniaze na to aby kúpili to čo vyrobili ,výroba sa znižuje, vzniká nezamestnanosť, stúpajú sociálne výdaje štátu, ekonomika smeruje do kytek. To tu máme dnes.Preto dnes 1% ludí vlastní 90% všetkého bohatstva. A tomuto ten Pičo či Piko nevie porozumiet.

Kúrenie je presná analógia ekonomiky a odpovie mi na všetky otázky s naprostou presnostou.A pozri sa ako perfektne majú dnes kúrenie spracované technici. Vobec nevedia aké bude počasie v roku,kedy bude zima a kedy teplo , akú budú chciet mat v ktorý den ludia teplotu v izbe a kúrenia všade fungujú ako hodinky, možeš si nastavit teplotu v izbe akú chceš.Dokonca už dnes je kúrenie spájané aj s klimatizáciou takže regulácia teploty je naozaj od -nekonečno do +nekonečno zvládnutá.

A to isté sa dá urobit z ekonomikou.Potrebuješ izbu vykurovat na 50st. Celzia? Nepotrebuješ. Vyhláškou je stanovená max.teplota v izbách pri verejnej dodávke tepla.Rovnako by mala byt stanovená max.mzda napr. dnes odhadujem cca 5000 € tak ako je stanovená minimálna mzda.A takto by som mohol pokračovat na hocijakú otázku.

Takže ked chceme aby peniaze nestrácali hodnotu musíme zrušit úrok v CB ktorá by mala peniaze požičiavat nielen bankám ale každému bez ÚROKU.Ostatní napr. Piko može kludne požičat svojmu tatkovi za úrok, to nebude mat na systém žiadny vplyv.Ale jeho tatko by bol hlúpy aby si požičiaval za úrok ked si može bezúročne požičat z CB.

Ked chceme aby nebola nezamestnanost a 1% ludí nevlastnilo 90% všetkého tovaru a služieb či kapitálu tak musíme zdanit čisté zisky firiem 100% alebo uložit povinnost ich rozdelit zamestnancom.

Piko je človek ktorému príroda ktorá zachováva všade rovnováhu to čo mu ubrala na rozume mu pridala na vyjadrovaní.

A takýto ludia ktorí sa vedia dobre vyjadrovat ale tliachaju uplné sprostosti su mi krajne protivní. Lebo sú ovela nebezpečnejší ako Janko Lupták ktorý sa ani vyjadrovat nevedel preto ani nemohol napáchat vela škody, na rozdiel od Mikloša.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.41.33   |   2013-04-22  (10:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko je človek ktorému príroda ktorá zachováva všade rovnováhu to čo mu ubrala na rozume mu pridala na vyjadrovaní ? Fíha.. Tak preto si na mňa alergický.. :-)))))

Bezúročne si požičať môžeš Branko, to ale neznamená že to budeš schopný aj vrátiť. :-)
Ak budeš ekonomicky neschopný ostane Ti vo vačku aj tak dlh.
Preto potrebuješ 100% zdaňovať, teda kradnúť hodnoty všetkým aby si nastolil rovnováhu..

Bez ohľadu na to či dnes 1% ludí vlastní 90% všetkého tovaru a služieb či kapitálu.. Keď si tento "fakt" odmyslime, a aj keby sme si dnes všetky statky rozdelili rovnako, aj keby sme zaviedli absolútnu spravodlivosť pri pomere čo som dal to sa mi vrátilo - zákonite sa časom stane to že aktívnejší a schopnejší budú mať viac ako neaktívni, či málo aktívni oproti tým druhým. Šikovnejší ľudia vždy boli a aj budú.
A nemusia nikoho ani okrádať, ono sa to skrátka tak či tak stane - že ten šikovnejší vyrobí viac ako ten menej šikovný.
Stačí len - nový nápad - či zavedenie lepších technológií a
nastane nerovnováha..

Existujú ľudia ktorí sú schopnejší a sú aj Tí menej schopní..
Dokonca niektorý majú aj viac šťastia ako tí druhí.
Rovnováhu teda môžeš dosiahnuť len okrádaním - 100% zdaňovaním.. A to pre Teba nie je páchanie škody ale dobročinnosť.

No pre mňa - je to len krádež obalená do pekných slov o rovnosti.

Sám si nebezpečný Braňo a súčasnú nespravodlivosť riešiš inou nespravodlivosťou.. Ono ani príroda nenadelí všetkým rovnako, nech by si aj tvrdil že zachováva rovnováhu. Tvoj argument že mi musela niekde ubrať je zase len - ad hominem..

Komunistické drísty o rovnosti.
Rovní sme si len v základných potrebách, no určite nie vo vlastnostiach..

Požičiavať bezúročne to by bolo ideálne, ale nikto Ti nezaručí že budeš aj ekonomicky schopný, bezúročné peniaze totiž až toľko neznamenajú - ak si neschopný aj tie bezúročné investuješ nesprávne-nerozumne a pôjdeš do strát. Do ziskov pôjde ten čo investoval rozumne. A tak nakoniec všetkých na 100% zdaníš pre istou, aby náhodou neboli rozdiely medzi rozumnými a nerozumnými .. :-))))))))
Medzi tými čo predpokladali nesprávne, nerozumne, konali neekonomicky a neefektívne a naopak.. Tomu vravíš ekonomika ?


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.41.33   |   2013-04-22  (10:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Branko čo je motiváciou v tomto ekonomickom systéme ?
Nebudem motivovaný tým že ma zdaníte na 100%, a všetko ćo človek potrebuje už mám. Ja si kľudne ľahnem a budem vylehovať v tom Tvojom ekonomickom systéme.. Ono nakoniec mi budete musieť niečo dať aby sme si boli rovní.. Súhlasím.

Kedy to zavediete ? Teším sa. :-))


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-04-22  (10:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zdravím Piko
som tu len na skok nakoľko som zaregistroval zajimavú tému ale len stručne. Bezúročná požička nemôže znamenať že úver dostane každý. Risk management zostane presne taký istý ako teraz. Toto veľa ľudí nechápe a preto zdôrazňujem že BEZˇUROČNE neznamená HLÚPO!

A ešte k tomu zisku-nezisku. Myšlienka za tým je asi taká - a má istú logiku - že zisk je v prenesenom význame slova je naozaj tým faktorom, ktorý nás dostal do súčasnej zložitej situácie a situácia sa ďalej zhoršuje. Ste dosť inteligentný na to, aby ste chápali že dnes sa už pomaly ale iste začína hrať vabank a ekonomika je nielenže v prúseri ale navyše dobre ťažkom prúseri. ten, kto si myslí že Bernake to celé zachráni tlačením peňazí je na veľkom omyle. len do času, kým to celé nebuchne. Žiaľ, zisk je tým, za ktorým sa všetci naháňajú a preto sme tam kde sme. Oprostiť sa od zisku je jedna z logiockých odpovedí ... samozrejme to nie je jednoduchá vec ale premysleným modelom ekonomiky , kde by boli akceptované iné motívy ako zisk .... by aj toto bola cesta von. Ale pozor - všetko sa dá robiť dvojako. Múdro, aj hlúpo. To len aby niekto netvrdil že som povedal niečo, čo som nepovedal.

Pekný deň


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-04-22  (11:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Viete, aj nemám rád zložité veci ktoré zahmlievajú podstatu. Však sa zamyslime jednoducho. Ak chceme von z krízy, treba nájsť príčinu. A teraz sa zamyslime v kontexte toho, čo som povedal vyššie. Je príčinou zisk ako taký, alebo to len človek ho zle pochopil a následne zneužil? Poviete si že človek. lenže človek je už taký - dáte mu príležitosť a on ju PRIRODZENE využije. OK, tak pracujme s tým ďalej a sme zase o niečo múdrejší. Už vieme že cesta z krízy vedie cestou buď zmeniť podstatu človeka a jeho prirodzené správanie alebo nedať človeku príležitosť niečo zneužiť tým, že to zakážeme alebo bezpečne obmedzíme.

Keď pochopíme toto, môžeme ísť riešiť veci ďalej. Kto však nepríde ani potiaľto, tomu je zbytočné niečo viac vysvetľovať. Lebo nepochopil o čom je kríza a kam sa rútime plne naložení bezbrehým materializmom ...


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.41.33   |   2013-04-22  (11:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Smartang

Ani ja nemám rád veci ktoré zahmlievajú podstatu..
Máte pravdu momentálne je ekonomika na kolenácha a dáva priestor komunistom a iným rovnostkárom.. To je zákonitosť rovnováhy - toto vytvára rovnováhu.. Nerovnováha skrátka spôsobí časom dôsledky - adekvátnu reakciu.. No komunistické spôsoby rovnováhu nevytvoria iba postupne naklonia kyvadlo na druhú stranu ak by sa realizovali, čo predpokladám nehrozí..

Nájsť rozumný stred by bolo podĺa mňa rozumnejšie.

K tomu zisku-nezisku.
Zisk je momentálne to čo sa označuje za - ako vravíte faktorom, ktorý nás dostal do súčasnej zložitej situácie..

Lenže potom treba zisk rozlišovať. Zisk je predsa kladný rozdiel medzi príjmami a výdajmi. Je úplne iné ak niekto dosiahol zisk tým že investoval rozumne do nízkoenergetických budov, strojov do vecí a spôsobov ktoré znižujú náklady a takým spôsobom dosiahol efektivitu.. O tom by predsa mala byť ekonomika.. Nájsť efektívne spôsoby..
A nemusela taká firma nikdy nikoho ani odrbať na výplate..
Teda - taký zisk sa potom hodí do jedného vreca zo ziskami tých ktorí si našli cesty ako koho hnusne odrbať podvodom..

A začneme tu riešiť elementárnu spravodlivosť - rečami o tom že všetkých treba 100% zdaňovať.

Moja otázka je jednoduchá - načo potom konať efektívne a investovať do vecí ktoré nám znižujú náklady.. Načo sa chovať ekonomicky ? Nič to vlastne nerieši zdaniť všetkých na 100%. Rieši to iba súćasný marazmus - tak ako hovoríte.

Taký malý príklad.
Ak by firmu dajme tomu zdaňovali na 100% pri určitom zisku, nemá pre ňu žiadny ekonomický zmysel konať efektívnejšie ak ten zisk dosiahne.. Nikdy nezateplí budovu a veď načo - zaplatí radšej za energie veď aj tak sa tie peniaze nad určitý rámec zdaňujú.. Je to potom už jedno či dáte peniaze energetikom alebo śtátu.. Ekonomicky výjdete rovnako no míňanie reálnych zdrojov bude vyššie.. Pritom - chovať sa ekonomicky neznamená vypúšťať energie do luftu.


brano . pelasedo59   |   ip:195.5.186   |   2013-04-22  (11:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to kecálek Piko

to je neuveritelné aký si ty primitív čo nechape nielen napísaný text ale ani základy ekonomiky
Ja hovorím o zdanení ČISTÉHO ZISKU!!!To je to čo firme zostane aj po nákupe investícií a pokrytí všetkých nákladov!!! To je to čo si rozdelujú majitelia firiem neobmedzene!
Tak o akom zisku to tu meleš...ved ty ani nevieš že je hrubý zisk a čistý zisk...a s takýmto chujom tu ja strácam čas...keby si sa snažil aspon veci pochopit ale ty sa tu vyjadrujes ako keby si všetku mudrost sveta pojedol a pritom si tupý nevzdelaný a neskúsený 20 ročný pubertiak!
Viac na takéhoto chuja reagovat nebudem, nech si trepe čo chce.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.41.33   |   2013-04-22  (12:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Braňko môj zlatý čistý alebo hrubý zisk.. To sú všetko somariny pre blbých..

Zdaňovanie aj dnes spôsobuje to že sa kupujú nepotrebné nezmysly. Pretože odovzdané peniaze štátu sú pre ekonomický subjekt stratené.. A tak všetok zisk môže roztrtkať aj na somariny ktorými sa zbytočne taký vysoko ziskový subjekt obklopí.. Nakúpi nové autá aj keď ich nepotrebuje. Nakúpi rôzne somariny. Nakúpi pozemky na údajné podnikanie.. Hned je čistý zisk menší.

No čo si tým vyrieśil - vôbec nič.. Nefektivita a nezmyselnosť takej ekonomiky je zjavná..
A až budeš mať tých harabúrd okolo seba dosť tak sa vykašleš na celú ekonomiku a radšej sa pôjdeš prejsť do prírody namiesto nejakej ekonomickej činnosti.. No tí menej šikovní - nešťastníci - budú na Teba ukazovať prstom že Ty máś a oni nemajú.. Nič si tým neporiešil.


michal . hykuwevu70   |   ip:91.127.12   |   2013-04-22  (12:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko :

" Pretože odovzdané peniaze štátu sú pre ekonomický subjekt stratené."

Nemám momentálne čas, aby som reagoval na tvoje príspevky, tak len stručne k tomuto tvojmu nezmyslu.
Príklad : Nejaký reťazec supermarketov vykáže zisk, ktorý cez dane odvedie štátu. Ten zisk síce získa štát, ale zafinancuje tým dávky nezmaestnaným cigánov, ktorý v deň týchto dávok zaútočia na supermarkety a nakupujú...Takže je tam ekonomický efekt i keď nie primárny pre daný subjekt ? A to nerátam synergické efekty ekonomiky, keď zisk neodchádza do zahraničia.
ale, keď firma vykáže zisk, nedá ho štátu, ale nejaký majiteľ si stiahne vačšiu časť zisku na svoje konto zahraničí alebo offshore, tak potom sa tento zisk už neprejaví v ekonomike, ktorá ho generovala, ale výhodu má iná ekonomika, iný štát, iní podnikatelia...Zdá sa, že vobec nechápeš ako je to všetko prepletené a aké efekty má ekonomika vytvárať, aby rástla a zvyšovala kúpnu silu a životnú úroveň vačšiny...

kombajn . hydykuwe3   |   ip:86.13.248   |   2013-04-22  (12:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  piko, to co popisujes je typicky priklad z doby poskomunistickej papierovej-vychodoeuropskej, kde je viacej uradnikov a podvodnikov statnych ci sukromnych vsetkeho druhu, ako ucitelov, lekarov, policajtou, no sucasna doba papierova to je hotovy raj na zemi, nic lepsie nikto nepozna a nezazil...xixixi treba bojovat za ziadne dane, preco by mali bohaty platit dane? dane moze predca platit iba robotnik, tak je to kapitalisticky dobre, a uz vidim krajsie kapitalistove zajtrajsky, huraaa.


brano . pelasedo59   |   ip:195.5.186   |   2013-04-22  (12:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko môj sprostučký....to čo trepeš sú somariny pre blbých...
Kde ja tá tvoja verklíkovo obkecávaná sloboda? Chceš bránit firme aby si nekupila nové auto a veci súvisiace s podnikaním? Nech si firma kúpi somariny aké chce ale tým dá peniaze tým čo somariny a nové autá vyrábajú...zamestnanci automobiliek a výrobcov somarín neprídu o prácu...a majitel neumerne nezbohatne lebo jeho mzda bude ohraničená sumou cca 5000 €...a na trhu bude vyrovnaná ponuka a dopyt, peniaze budú cirkulovat a majitel si nepostavi dom za 20 melónov ale len za 3 melóny.Ked firma nakúpi somariny tak aj dopadne...ked skrachuje na jej miesto nastúpi iná, kde bude majitel rozumnejší.

Tie veci čo píšeš o nakupovaní haraburd a ukazovaní prstom na teba su uplné sprostosti...lebo v takom systéme by si nemal ovela viac ako ostatní a neboli by také rozdiely medzi ludmi ako sú dnes.
Takže poriešil som presne to čo sa tebe nevidí poriešené: neúmerne nezbohatol majitel firmy a vyrovnal sa dopyt s ponukou čím sa zamedzilo nezamestnanosti.
Práve neefektivita dnešnej ekonomiky je zjavná ked je aut ako sračiek a mladí ludia si nemožu kupit byt aby sa mohli oženit a bývat lebo nemaju na to peniaze.
Si len kvaziekonóm-kecálek a dlho ešte to nebude inak.


jan . pukikyri5   |   ip:78.99.93.   |   2013-04-22  (13:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko.syfaqyxy

Piko, ty si predsa podnikateľ / či živnostník? /, ale z tvojich vyjadrení o ekonomike vyplýva, že vieš asi len optimalizovať dane, ovšem, či ti aj tie optimalizácie daní nevykonáva niekto iný!


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.41.33   |   2013-04-22  (13:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ano Michal, v tom čo píšeš máš síce pravdu avšak vybral si si príklad s Tescom ktorý Ti vyhovuje a nejako to nedomyslel do konca.. Vôbec si nemyslím že záujmom nejakého ekonomického subjektu je niečo robiť preto aby mal ešte viac roboty a nič na tom nezískal - iba ešte viac roboty. Z pohľadu majiteľa či prevádzkovateľa hypermarketu je to pre mňa činnosť ktorá vyžaduje vložený čas a energiu, no výsledný efekt je že viac energie ani ničoho už nezískame. To čo získame navyše odovzdáme a budeme na tom rovnako ako keby sme predávali tovar len po úroveň dosiahnutia zisku ktorý sa nezdaňuje na 100%.. Viac sa na tom robiť neoplatí, jedine vtedy ak by som bol - ideologicky presvedčený jedinec... No z pohľadu ekonómie firmy to nie je žiadny pozitívny efekt že budeme mať roboty stále viac a viac bez iného efektu, ako je práca navyše..:-))

Ty tvrdíš že nie - že človek je tak vysoko uvedomelý tvor ktorý bude míňať vlastnú energiu s ideou že potom sa budeme mať všetci dobre lebo vznikne efekt ešte viac roboty - vlastný energetický výdaj vyšší - vlastný zisk z toho rovnaký ale spoločnosť bude tip top zabezpečená.. Srandisti to koho ste tak videli kedy rozmýšľať ?

Mohli by ste predsa hneď začať robiť zadarmo pre dobro spoločnosti - bude to to isté.


michal . hykuwevu70   |   ip:91.127.12   |   2013-04-22  (13:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko :

Záujem ekonomického subjektu je poplatný nastaveniu systému. Nič viac.Mimochodom, osoby, ktoré sa podielajú na vyššom zisku sú aj viac odmeňované platovo a aj inak ako osoby s menším vplyvom na zisk.
Už len z titulu vyššieho platu by sa manažéri starali, aby bol subjekt ziskový, lebo keby skončili, tak by už manažérske platy nemali. A výšku manažérskych platov by určil systém, ako aj odmeňovanie pri dobrom výsledku...Bolo by to tak preto, aby sa rapídne nezvyšovali nožnice medzi chudobnými a bohatými, (aby sa odstraňovala disproporcia a zlepšovala efektivita), čo vždy vedie potom k tomuto problému :

Práve bezprecedentná nerovnováha v distribúcii bohatstva ukazuje na to, že politika a ekonomika v
krajine je riadená tými najbohatšími. Štatistika hovorí o tom, že jedno percento americkej
spoločnosti má viac bohatstva ako 90 percent Američanov. Majetok 400 najbohatších Američanov
je dokonca takmer rovnaký ako majetok chudobnejšej polovice amerických domácností.


Ty stále ako slepý vidíš len zdaňovanie zisku, ale nevidíš, že ako by sa dal rozvoj subjektu a jeho ziskovosť motivovať aj bez toho, aby si "kvoli tvojej efektívnosti a slobode ukradol majiteľ vačšinu zisku len pre seba"...
Práve preto, že nechápeš, čo je to správna distribúcia zisku v systéme, ktorá nutne nemusí byť vždy 100 % ako bola v Nemecku po skončení II sv. vojny, tak ani nechápeš, čo Braňo vlastne píše..
Tvoj názor je taký, že tomu, kto má hlavný podiel na zisku, patrí celý zisk alebo aspoń značný koláč a myslíš si, že takýto systém je dlhodobo efektívny, ale práveže nie je, a v tom si slepý..


jan . pukikyri5   |   ip:78.99.93.   |   2013-04-22  (13:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Definitva.hijuleke65

Pekne si napísal ten príspevok k Slovanom, ja si ho veru okopčím! Aj ja v príspevkov podávam totožné názory, ale mnohým egregovaným drollom sa to ani neoplatí tak pekne rozpísať ako si to spravil ty a je pravdou tiež, že mne sa tak rozpisovať nechce! Mnohí si to ani len neprečítajú do konca, ak zistia o čo v príspevku ide! Myslel som si, že kto má o problematiku záujem, tak by si ju našiel aj v mojich odkazoch na web!

I keď musím uznať, že za tú dobu, čo sem chodím, sa aj dôležité.sk trochu posunulo k lepšiemu, veď to je hlavne informovať ľudí, dať im možnosť si to nájsť a záleží len na konkrétnom človeku - na stupni jeho duševného uvedomenia zistiť, že mnoho právd je zámerne zamlčovaných! Taktiež je na konkrétnom človeku odpovedať si na otázky, prečo sa to deje, komu to slúži a za akým účelom!
V súčasnej dobe poznanie je najväčšia zbraň!

Dík! Maj sa! Tik - tak!


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.41.33   |   2013-04-22  (13:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Michal

- Mimochodom, osoby, ktoré sa podielajú na vyššom zisku sú aj viac odmeňované platovo a aj inak ako osoby s menším vplyvom na zisk.

To platí len po úroveň dosiahnutia zisku ktorý sa zdaňuje na 100%. Po prekročení tejto hranice sú odmeňovaní rovnako ako keby už nič navyše nerobili.. :-)))))

Neboj chápem dobre ćo braňo píše.. Ten ekonomický zázrak by ste mohli zaviesť, rád by som to videl..
Totiž ak si to vzťahujem na seba - prakticky ani dnes už veľa nepracujem, neoplatí sa mi to a ani zisk ma nemotivuje. Zisk ma motivoval len do doby kým som pociťoval nedostatok.. A zrejme nedostatok a idea poháňal ten ekonomický zázrak.. Ináč si to neviem ani vysvetliť. Nedostatok si myslím poháňa dnes aj tých ktorí chcú systémové zmeny. To chápem - je to prirodzené.

Po dosiahnutí dostatku zleniveli by všetci čo sa naháňali, tí čo by mali tie najvyśšie platy obmedzili by svoju činnosť len po plat ktorý môžu dosiahnuť - predpokladám.. Tí dole by prestali mať ekonomické výhody z činnosti tých ktorý sú na vrchu.. Možno na začiatku by to bol zázrak, no nebol by zrejme večný..
Celá spoločnosť by nakoniec dosahovala ake také výsledky - po maximálne platy managérov.

Je to veľmi jednoduché. Vlastný energetický výdaj navyše - ktorý jedincovi už nić navyśe neposkytuje je zbytočné míňanie vlastnej energie. Dostatok - demotivuje, nie je potrebné míňať ďašiu energiu..
Je veľmi málo ľudí ktorí majú dnes takú spoločenskú ideu ako Vy priatelia..

A hej pamätám si aj ja ako ma raz jedna komunistická majsterka zjazdila že by som sa mal snažiť viac,
pretože spoločnosť potom bude na tom lepšie.. No ja som mal len určenú výplatu, nić navyše..
To je predsa to isté priatelia - nepresviedčajte ma že sa mi oplatí robiť niečo navyše ak nemám vašu ideu..
Budem vo vašom systéme pracovať bez problémov - ak budem mať nedostatok tak len po maximálnu možnú výplatu či zisk a keď už budem mať dostatok tak ani toľko.. :-))

Môžte ma aj presviedčať no nemám Vaśu spoloćenskú ideu... Správam sa celkom prirodzene, je to pre mňa všetko o energii ktorú môžem získať a ktorú musím vydať.


brano . pelasedo59   |   ip:195.5.186   |   2013-04-22  (14:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jáááj ty Pako či pardon Piko

a čo je to dostatok? vieš nám to vysvetliť? v jednej krajine sa to volalo "americký sen"

Ale je uplne logické že keby mali všetci všetko čo potrebujú/dom, auto, oblečenie,úspory/ tak nie že by zleniveli ale jednoducho by nebolo potrebné vyrábat v takom množstve...iba temperovat...ako ked v byte dosiahneš požadovanú teplotu tak už len temperuješ, regulácia to postráži.
Žvásty o neustálom raste ekonomiky sú somariny pre takých ako si ty čo nevedia používat vlastný rozum alebo im ani nenarástol.

Michal má pravdu že dodnes si nepochopil o čom rozprávam...
Svedčí o tom tvoja veta "platí len po úroveň dosiahnutia zisku ktorý sa zdaňuje na 100%." Nie je to tak, nechápeš to, to platí dovtedy pokial všetci nebudú mat maximálnu mzdu.Až ked budú mat všetci maximálnu mzdu potom prestanú zvyšovat ceny.

Tu nejde vobec o tom že nemáš našu ideu ale je jasné že absolutne nechápeš o čom rozprávaš...ako totálny debil...rozpráva o niečom čomu nerozumie a nevie si to ani predstavit...iba recituje básničky čo niekde počul ako papagáj.

michal . hykuwevu70   |   ip:91.127.12   |   2013-04-22  (14:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  brano :

Fakt už neviem, ako by som mu to "jednoduchšie" vysvetlil...) Tie žvásty o potrebe neustále rastu ekonomiky z médií tu bývajú každý deň, tak nie je divu, že mozgovo poslabší jedinci z toho už zcvokli, pretože Goebbelsove vymývanie mozgu je na vačšinu stále funkčné..brano . pelasedo59   |   ip:195.5.186   |   2013-04-22  (15:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ok michal, netráp sa s tým...jemu to mozno raz docvakne
brano . pelasedo59   |   ip:195.5.186   |   2013-04-22  (15:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko

dam ti takovou malou kontrolní otázku :
Predstav si štát v ktorom ludia pracujú, dostávajú výplatu a šetria si na účtoch v bankách. Aby si všetci mohli šetrit je jasné že sa musia tlačit peniaze/predpokladajme že existujú len papierové peniaze/
Po piatich rokoch bude mat každý občan na učte o 10000€ viac ako na začiatku.
Bude inflácia alebo nebude?

Píšem to preto lebo naprostá vačšina ludí nechápe infláciu.

A tomuto rozumieš?
Hlavná sezóna na Riviére, no prší a prší, takže všade je prázdno. Všetci sa zadlžujú a žijú na kredit. Naraz príde do jedného hotela bohatý Rus. Požiada recepčného o izbu, položí na pult stodolárovú bankovku a ide si izbu prezrieť.
Hotelier vezme bankovku a ponáhľa sa k dodávateľovi mäsa zredukovať svoj dlh. Dodávateľ mäsa vezme bankovku a beží k chovateľovi prasiat s rovnakým cieľom: znížiť dlh. Teraz vezme 100 dolárov chovateľ prasiat a beží zaplatiť výrobcovi krmív. Tento výrobca prijme peniaze s veľkou radosťou, vezme ich a ponáhľa sa k prostitútke, ktorú nedávno navštívil a pritom jej služby si užil na sekeru. (Je predsa kríza!) Oná dáma berie peniaze s rovnakou radosťou a beží do hotela zrušiť dlh, ktorý si v ňom medzitým urobila. Položí bankovku na recepčný pult.
Vzápätí prichádza Rus späť a vraví, že izba nie je dosť dobrá. Vezme svoju stodolárovku a opustí mesto. Nikto teda nezarobil, ale všetci sú už bez dlhov.

Vie to stroviť tvoja kvaziekonomická dušička s mikroskopickým mozgom?


JanozHor . gevuhiho03   |   ip:95.102.13   |   2013-04-22  (16:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  brano ale aké krásne HDP môžu vykázať :-)))


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.14   |   2013-04-22  (17:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Odmysli si peniaze nech Ťa nepletú a predstav si"...že by kupující /spotřebitel?/ měl vykonávat zkvalitňování hospodářství tím, že provádí svými volbami tak zvaný "tržní výběr" - To však reálně nefunguje, protože si "to nemůže většina dovolit" a nevybírá podle kvality nebo toho, co chtějí či potřebují, ale podle toho "na co mají" /dost "povolenek odebrat ze Systému"/.
Peníze jsou věc nadpřirozená (či podpřirozená spíš?,).


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.14   |   2013-04-22  (17:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Vyrieš ten príklad bez toho aby ten papier ktorý si mi trebárs podpísal, neuchovával pre mňa tú - 'aj keď len imaginárnu a dohodnutú' hodnotu pšenice ale bol by len výmenným prostriedkom.."...
Ony peníze nemají hodnotu nějaké pšenice nebo dluhu, ale pro Tebe mají hodnotu toho, že je to cosi, co Ti dává možnost určitéh výběru - je to určitá VŮLE (dokud neutracená, tak uchovávaná jako "rezerva" - tedy něco "navíc", co psychicky rozšiřuje Tvůj POTENCIÁLNÍ vliv či uplatnění k tomu, abys tuto "vůli" předal nějaké firmě na oplátku za její věci/služby, atd. nebo k nákupu výrobních prostředků pro své podnikání a zájmy, které nevlastníš a nechce se Ti je ani krást nebo vymoci válkou.ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.14   |   2013-04-22  (17:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JENŽE! Ty peníze jsou věc vstupu TŘETÍ STRANY (je to jejich patentovaný "vynález") do transakce stran dvou! V tom smyslu, že například když někdo získá peníze (POUZE od oné třetí strany emitované), tak to není závazek třetí strany vůči druhé! Ale jednostranně druhé vůči třetí /která je tvoří/ - a tento jednostranný akt se přenáší pak mezi lidmi tím způsobem, že se mezi ně "vrhli peníze" a postarejte se už nějak mezi sebou! - Je to nepřímé dovolení dané třetí stranou straně druhé okrádat ty první - ty, co k funkcím přes které tečou peníze mají systémově nejdál.Piko . syfaqyxy   |   ip:178.41.33   |   2013-04-22  (20:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Braňko
Myslím že mojej dušičke je jasné že ani predtým nikto nemal dlh..
Pretože pohľadávky minus zaväzky mali na nule aj predtým..
Teda nič nové pod slnkom.. Boli na nule.
Zmizli im nielen pohľadávky aj záväzky.. To sú kraviny, to si vie každý zrátať..

Ale už mi to všetko docvaklo prečo si nerozumieme. Píšeš tu hore o akomsi americkom sne.
A pre Teba je uplne logické že keby mali všetci všetko čo potrebujú/dom, auto, oblečenie,úspory/ tak nie že by zleniveli ale jednoducho by nebolo potrebné vyrábat v takom množstve...iba temperovat..

No vidíš.. Konečne sme sa zhodli..
A pre mňa je zase úplne logické že keď určitá časť ľudí má všetko čo potrebujú/dom, auto, oblečenie,úspory/ tak nie že by zleniveli ale jednoducho by im nebolo potrebné vyrábat v takom množstve...iba temperovat..

A preto ich už na 100% nad rámec svojich možností nezdaníte.
Budú skrátka temperovať. Ale výrobné prostriedky vlastnia oni, nie Ty s Tvojimi kamarátmi ktorí chcete kúriť ako diabli.. Oni budú aj tak pred Vami, kde sa Vy budete s nimi pretekať ak ste technologicky, materiálne, možnostne pozadu.

Apropó, sorry že som sa do toho rozhovoru vôbec niekedy zamiešal..
Prepáč. Netušil že preto máme rozdielne názory na vec.
Kvôli temperovaniu... :-)))


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.41.33   |   2013-04-23  (00:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nejak ten nemecký zázrak nesedí s vašim 100%- tným zdaňovaním ktoré tak veľkokapacitne obhajujete.. Zaujímalo by ma kde soudruzi udelali chybu.

Erhard v roku 1948 nahradil ríšsku marku novou nemeckou markou, zrušil reguláciu cien a drasticky znížil dane vo všetkých oblastiach - pred jeho reformou bola daň na príjem nad 6 000 DM 95%, on posunul túto sadzbu až na 250 000 DM. Daňové zaťaženie pre priemerného Nemca zarábajúceho cca 2 400 DM kleslo z 85% na 18%. Efekt týchto liberalizačných opatrení na revitalizáciu nemeckej ekonomiky bol obrovský, a práve rok 1948 a Erhardove liberalizačné reformy boli začiatkom tzv. nemeckého hospodárskeho zázraku (jeho koniec sa datuje do rokov 1957-58).

Ak to nie je pravda argumentujte autorovi, nie mne.. Mudrci. :-)))

Čítajte viac: http://dolezite.sk/Ordoliberalizmus_a_nemecky_hospodarsky_zazrak_58.html?rand=86#ixzz2REbROuHr


Rudolf_Vasky . dawokate39   |   ip:91.127.20   |   2013-04-23  (04:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko !

Omyl ! Omyl a zase omyl !

To bolo 250 tísíc reisch mark - čiže 25 tisíc deutch marks !

Povojnové štatistiky v Nemecku boli uvádzané aj v reich marks ešte dlho po zavedení deutch marku na porovnanie. Také niečo ako ešte dnes niekedy vidíme ceny uvádzané v SK korunách, hoci už máme zavedené euro !

Takže , uvádzať že 95% zdanenie bolo posunuté nad 250 tisíc deutch mark, je alebo nevinný omyl - alebo niekoho zámerné zavádzanie neinformovaných !

V roku 1948 95% zdaňovanie bolo posunuté na ročné osobné príjmi NAD 25 TISÍC DEUTCH MARKS A NIE 250 TIS9C DEUTCH MARKS !

Tak si to prosím ťa zapíš za klobúk a nerozširuj tu nezmysli alebo zámerné dezinformácie !!!


otvoreneoci . vymovepu87   |   ip:99.241.18   |   2013-04-23  (04:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko uplny suhlas, v dnesnej dobe za tieto sracky ties mozu len vysoke dane a odvody. Staty v buducnosti budu musiet zrusit dane a odvody aby sa ekonomika pohla dopredu a zlepsila zivotna uroven pre nizsie triedy.


Rudolf_Vasky . dawokate39   |   ip:91.127.20   |   2013-04-23  (08:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Otvoreneoči.

Nie, štáty v budúcnosti budú musieť zaviesť 100% zdaňovanie ziskov a dividend ak nie sú použité na re-investície, a 95% zdaňovanie ročných osobných príjmov nad určitú hranicu.

Takto sa všetci podnikatelia budú musieť správať ako Tomáš Baťa, ktorí tiež systematicky re-investoval 100% svojich ziskov a sám žil zo mzdy, ktorá bola na úrovni jeho zamestnancov ( manažérov).


michal . hykuwevu70   |   ip:91.127.11   |   2013-04-23  (09:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rudolf_Vasky :

Na očného emigrasnta je škoda míňat energiu on vobec nepochopí, čo píšeš.On si myslí, že stačí, aby boli nulové dane a máš hospodársky zázrak...)))


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-04-23  (17:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Autor článku..s minimálnymi vedomosťami dosiahol takú "zaslúženú " diskutovateľnosť..že Norika z KE sa poučí čo má povedať aby dosiahla, aj ju oslovia, podobnú TV sledovanosť !A slamy, pokiaľ ju niekto nepodpáli, je zatiaľ asi dosť!!!


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.17   |   2013-04-23  (21:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rudolf_Vasky: Co znamená reinvestice, prosím o příklad. Jak by to vypadalo a fungovalo - dát všechno do reinvestic nekonečného růstu?


Bezejmenny . naletudu51   |   ip:90.178.25   |   2013-04-23  (22:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to bude nejaka zpetna investice, nejspise napravna


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.41.33   |   2013-04-23  (22:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ANONYM
To sú ťažké otázky pre týchto pánov ktoré im dávaš..
Samozrejme že tieto riešenia boli len dočasné.
Roztrepané nemecko - obnova hospodárstva.

Každý normálny človek vie že zázraky neexistujú.
Večne sa reinvestovať nedá a ak by to aj niekto robil strácalo by to akýkoľvek zmysel a význam. Nakoniec by bol obklopený haraburadami a celý svet by bol zasratý odpadom.
Nikto nebude robiť len preto aby mal večne robotu. Veď je to kravina predsa.

Čokoľvek kedy rozumný človek robí, zakomponuje do toho aj rozumný cieľ - aby mal v budúcnosti práce menej a viac času.
A v tom zmysle aj koná.


michal . hykuwevu70   |   ip:91.127.11   |   2013-04-23  (23:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko :

Keby si používal mozog a základnú logiku, tak by si pochopil, že reinvestície neboli prikázané zákonom ako povinnosť, lebo bola, samozrejme aj druhá možnosť, nereinvestovať a nechať sa zdaniť, takže "žiadne haraburdy a odpad nie sú potrebné to straší len tvoj odpad v hlave..)

"Čokoľvek kedy rozumný človek robí, zakomponuje do toho aj rozumný cieľ - aby mal v budúcnosti práce menej a viac času."

To rieši dostatočná výplata v tom modeli pre vačšinu, keď ja z čoho a zisk nie je vysávaný majiteľmi nadnárodných koncernov do zahraničia...) Snaž sa zistiť, koľko miliónov EUR sa denne vysáva takto zo SR, alebo nech to vyrieši ANONYM, ktorýho nevie, čo je reinvestícia a pritom chce kecať o ekonomike...

Radšej si preštuduje ten model sociálno- trhovej ekonomiky, ktorý tam za Erharda fungoval. Možno vám doklapne...)

"Samozrejme že tieto riešenia boli len dočasné."

Erhardov model sociálno- trhového hospodárstva bol zlikvidovaný a nastali aj problémy :

Po roku 1967 sa v Nemecku hlavným „módnym“ trendom a hospodárskou modlou stalo „keynesiánstvo“. Bolo považované za oveľa modernejšiu koncepciu ako Erhardov model sociálneho trhového hospodárstva. Za Erharda museli byť všetky výdavky štátu kryté príjmami. Žiadny hospodársky rok nesmel končiť deficitom. Financovanie štátneho rozpočtu kreditnými pôžičkami považoval Erhard za neprípustné. Výsledkom jeho koncepcie bol pravidelný vysoký hospodársky rast bez zadlžovania ďalších generácií. Po tom, ako Nemecko zišlo z cesty sociálneho trhového hospodárstva, hospodársky rast krajiny výrazne spomalil, počet nezamestnaných rapídne pribudol a dlh krajiny začal rýchlo rásť. Následne aj sociálne výdavky v Nemecku v rokoch 1967 až 1997 stúpli o viac ako 70% z 11,4% HDP na 19,7% HDP.

Snažte sa pocopiť zmysel tohto, čo sa tu píše. Viem, nevonia vám to, prichádzate o slobody...)))

"Erhard považoval za potrebné rozlišovať medzi sociálnym trhovým hospodárstvom a liberálnym trhovým hospodárstvom. Férová a voľná súťaž však pre neho bola základom. Erhard ďalej pokračuje: „Vôbec nepreháňam, ak tvrdím, že zákon zakazujúci vznik kartelov, by mal platiť ako hospodársky ústavný zákon. Ak sklame štát v tomto smere, nebude to trvať dlho a sociálne trhové hospodárstvo sa zrúti. Tento, tu vyslovený zásadný princíp nás núti k tomu, aby sme nikomu z nás nedávali toľko moci, aby mohol potlačovať individuálnu slobodu druhých alebo, v mene mylne pochopenej slobody, ju mohol začať obmedzovať. Blahobyt pre všetkých a blahobyt prostredníctvom súťaže patrí nerozlučne k sebe. Prvý postulát znázorňuje cieľ a druhý cestu, ktorá k tomuto cieľu vedie. Týchto pár viet už samo o sebe ukazuje fundamentálny rozdiel medzi sociálnym trhovým hospodárstvom a liberálnym hospodárstvom starého razenia. Podnikatelia, ktorí v mene novodobého rozvoja hospodárstva vyžadujú vytvorenie kartelov, sa stavajú na rovnakú duševnú úroveň so sociálnymi demokratmi, vyžadujúcimi, už zo zotrvačnosti, nutnosť štátneho plánovaného hospodárstva.“

Takže pánom od kartelov veľmi prekážalo, čo prebiehalo v Nemecku a samozrejme našli páky na zlikvidovanie toho, čo "obmedzovalo ich slobody"
Rovnako aj tebe Piko a ANONYM prekáža, že pre obnovu krajiny by bolo nutné zaviesť akési iné opatrenia ako to, čo predvádza vláda v SR alebo v ČR..

michal . hykuwevu70   |   ip:91.127.11   |   2013-04-23  (23:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko :

a znova som sa pobavil ako si sľuboval nekecať do ekonomiky, ale tradične si nevydržal ..

"Michal ale veď ma už neotravuj s tým čo a ako..

Sľúbil som Ti a dal som Ti čestné pionierske že už nebudem.. Tak nepokúšaj človeće.. :-))

Pre teba je zdá sa, ťažké, čo len nachvíľu dodržať nejaké "čestné pionierske"...
Keby si aspoň argumentoval, ale miesto toho len ukazuješ neznalosť problematiky..
Pekná ukážka trollizmu z tvojej strany..)))
Piko . syfaqyxy   |   ip:178.41.33   |   2013-04-23  (23:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hmm. :-))
Michal zjavne si to nepochopil.
Baviť sa budem ale nie s Tebou.
Vy máte svoje názory a rešpektujem..

Urobil som len gentlemanské gesto - múdrejší ustúpi.

Ono svet ekonomiky môže vyzerať rôzne, neexistujú jasné pravidlá ako by to malo presne vyzerať.
Ekonómia preto nie je ani veda.

To vieš že sa s ľudmi baviť budem no s Tebou o tom nie.
Ako som sľúbil.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.41.33   |   2013-04-24  (00:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A Michal nepíš mi už nič o ekonómii.
Zbytočne si sa trápil s tým dlhým príspevkom ani som ho neprećítal, ale vidím že mi ho adresuješ.
Svoje sľuby plním voči Tebe na 100%.

Je to zbytočné aby si mi niečo písal do budúcna o tom. Mám úplne iné predstavy ako Ty. Nielen o živote ale aj o tom ako by to malo vyzerať. Pre mňa je ekonómia niečo iné ako pre Teba. Mojím cieľom nie je mať prácu.. Vidím zázraky inde, v automatizácii v strojoch ktoré robia mnohé veci samé, v technológiách ktoré slúžia. V mojom svete nie sú peniaze.
Nehrajú tam žiadnu rolu. Používam ich všetky na reinvestovanie práve do tejto veci..
A vlastne, mám práve preto stále viac a viac ćasu a ľudský faktor či námaha tam hraje postupne stále menšiu a menšiu úlohu. U mňa sú na prvom mieste potreby človeka a jeho vlastnosti. Až potom ten zbytok. Ten má samozrejme slúžiť.
To je moja ekonómia a Ty máš zase inú.


michal . hykuwevu70   |   ip:91.127.11   |   2013-04-24  (00:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko :

"Nie Miško už sa nebudem do ekonomiky pliesť.. A načo aj.. Veď je to napokon jedno.."

Ako vidíš, napísal si to akosi inak..A inak si sľúbil...Nenapísal si vtedy to, čo teraz :

"Baviť sa budem ale nie s Tebou."

Ale na tvoje krútenie som zvyknutý. Mne je fakt jedno, či sa budeš so mnou baviť alebo nebaviť. Ja len reagujem vtedy, keď sa tiež mne chce...

Žiadne gentlemanské gesto si neurobil, pretože sa snažíš dokázať, že tvoje názory na toto sú správne a nemáš ich ako obhájiť, tak alibizuješ problém ekonomiky, ktorý sa v diskusií riešil do výrokov ako :

"Ono svet ekonomiky môže vyzerať rôzne, neexistujú jasné pravidlá ako by to malo presne vyzerať.
Ekonómia preto nie je ani veda."

Pričom obchádzaš pointu diskusie, lebo si argumentačne zlyhal.Kritika sociálno- trhového modelu ekonomiky nie je taká ľahká, ako sa na prvý pohľad zdalo...)
A ja urobím teraz gentlemanské gesto a nebudem už na teba v tejto diskusii a téme reagovať a ani kritizovať nejaký nový blábol, ktorý má dokázať, "že máš pravdu"...
Pretože schovávať sa za výroky typu "múdrejší ustúpi", keď nemáš argumenty, nie je moj štýl..
Nie si seriózny diskutér, lebo máš problém si vobec uznať, keď napíšeš hlúposť alebo niečo nepravdivé...


michal . hykuwevu70   |   ip:91.127.11   |   2013-04-24  (00:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Príspevky možem adresovať roznym nickom, ale sú verejné, takže ich číta kde kto.A že ich neprečíta ten, komu boli určené ma netrápi, to vypovedá niečo o konkrétnom o ňom..) Verejný web nie je súkromná korešpodencia...)


otvoreneoci . vymovepu87   |   ip:99.241.18   |   2013-04-24  (00:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pan Vasky,

Nie, štáty v budúcnosti budú musieť zaviesť 100% zdaňovanie ziskov a dividend ak nie sú použité na re-investície, a 95% zdaňovanie ročných osobných príjmov nad určitú hranicu.

Takto sa všetci podnikatelia budú musieť správať ako Tomáš Baťa, ktorí tiež systematicky re-investoval 100% svojich ziskov a sám žil zo mzdy, ktorá bola na úrovni jeho zamestnancov ( manažérov).

Toto je vasa teoria, ktora uz existovala styridsat rokov a hovorilo sa tomu socializmus. Vidim ze ste v zivote nepodnikal, lebo by ste taketo bludy nepisal. Predsa nadstandardny zarobok je hybnou silou podnikania. Ak by som si mohol zobrat len plat zamestnanca tak sa laskavo na to vyseriem a nebudem drhnut jak hovado a riskovat ze pridem aj o strechu nad hlavou. Vas nazor mozu zdielat len tupci jak je Michal a jemu podobny, ktory okrem sedenia na socialnej podpore este nic nedokazali. Tym vas nechcem urazit, len prosim aby ste sa laskavo zamysleli nad tym a porozmyslali nad chovanim cloveka. Take nieco jako vy tvrdite je mozne len v extremnych situaciach a aj to len docastne. Lebo jak moj brat spravil, prisiel za nim mafian a ponukol mu ochranu a na to mu moj brat hodil kluce od podniku a povedal, zeby si sam na seba robil ale on nanho robit nebude. Odvtedy ma s mafiou pokoj. Takze ak by sa stat mal spravat jak komunisticka mafia tak kazdy by sa na podnikanie vysral.


michal . hykuwevu70   |   ip:91.127.11   |   2013-04-24  (00:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  očný emigrant :

Pre teba je tupec L. Erhard, alebo sú tupci švédski ekonómi, ktorí tam dokázali zaviesť to, čo je najbližšie sociálno-trhovej ekonomike v súčasnosti a nie sú v dlžobách ako neoliberálni amíci...
Všetci sú blbci, ale ja som lietadlo, pravda...
Očný emigrant, vráť sa radšej niekde, kde patríš, ale do diskusie o ekonomike rozhodne nie, pretože s blbcami je škoda strácať čas...A snaž sa nedávať si moj nick do huby...kombajn . hydykuwe3   |   ip:86.13.248   |   2013-04-24  (00:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  otvorene oci, ale ved on nepise o nejakom novodobom otrokovi co sa naziva zivnostnik, on hovori o monopoloch, ktore davaju pracu desatisicom ludi, ktore disponunuju kapitalom ktory dokaze skorumpovat aj krista, takze daj si pohov, nemecky hospodarsky zazrak bude skor ci neskor pouzity, mozno to bude az po kolabse tohoto sucasneho prehniteho systemu, ale ina cesta na trvale udrzatelny rozvoj neexistuje, sa pozri co sa deje, ved zapadny svet je ako titanik, zatial sa tancuje, ale kapitan uz vie ze jedina cesta bude nadno, mozno sa uz na nom nachadzame dnes, ale to si ludia mysleli uz pred desiatimi rokmy a stale je kam klesnut....xixixi


otvoreneoci . vymovepu87   |   ip:99.241.18   |   2013-04-24  (00:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  michal, ty si neber moje meno do huby a ja na teba reagovat nebudem a este jedno ekonomika neexistuje, to je sikovny podvrh sarlatanov ktory sa robia trochu viac jako je uctovnik. Ekonomiku robi len jedno poctivost a cestnost to nikoho nenaucia v ziadnej skole. Ty rozumies ekonomike jako hus pivu socka, noze napis v com podnikas ty ekonom.


otvoreneoci . vymovepu87   |   ip:99.241.18   |   2013-04-24  (00:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kombajn, tu nejde o malych a velkych, tu ide o princip, lebo aj tie velke korporacie su poskladane s malych investorov. Chlapci mate o tom velmi skreslene nazory, lebo ani jeden z vas v zivote nepodnikal, lebo ak ano tak by ste taketo bludy nepisali.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.41.33   |   2013-04-24  (00:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Michal, seriózny diskutér nie si Ty.
Z diskusie som predsa odišiel pretože si ma o to požiadal..
Môžem Ti sem hodiť Tvoj text v ktorom si mi to napísal predsa.. A potom ešte pre pár ďalších vecí..

Jednak ten Braňo sa chová ako primitív, veď ten už toľko slov na mňa vypustil že s ním nemám vôbec dôvod no a s Tebou keď sa stretnem tak ako zo somárom na lavičke sa preťahujeme. Ani ma to vlastne nebaví s Tebou, pretože máš povahu toho somárika na lavičke.. Stále chceš aby som Ti niečo uznával nejaké Tvoje pravdy.. Aj teraz tuto..

Mne je to jedno čo si myslíš. Buď ma debata baví pretože je pre mňa prínosná, alebo je pre mňa otravná.. jasne som Vám predsa napísal aj Tebe aj Braňovi nech argumentujete s autorom, nie som mnou. Bolo to predsa v článku. Tak prečo to pokladáš za môj argument a tvrdíś že som argumentačne blablabla..

A nielen že ma to s Tebou nebaví, takisto si myslím si že by som mal ustúpiť preto že tieto témy nie sú ako matematika ale sú o človeku a o tom ćo chce, čo si ako predstavuje, skrátka aké má ideje. Nezdieľam aj tak Vaše predstavy o svete a môj čas Vám už nemienim venovať. Nemá to zmysel. Pokiaĺ niečo nemá pre mňa zmysel tak to nerobím.

A neviem prečo tak túžiš odo mňa po uznaní.. Vyser sa na to,
nechce sa mi s Tebou hádať a neuznávam Vaše "pravdy".
Ak by som hľadal našiel by som pár prvkov ktoré môžem uznať a to by bolo asi tak všetko.


michal . hykuwevu70   |   ip:91.127.11   |   2013-04-24  (00:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  očný emigrant :

Keby som ti napísal, čo robím, tak hovno z toho pochopíš a hľadal by si to niekde v Google, takže, pán robotník, socka, ktorá líže kanadským boháčom zadné partie a nemá žiadnu úroveň správania sa, zrovna tebe to písať nebudem. Múdrejší človek však z obsahu mojich príspevkom može poznať, v akom odbore asi pracujem, tak ako je na tvojich bláboloch poznať obmedzenosť, bigotnosť, pýchu, nedostatok slušného vychovania...
Až neznesieš kritiku vlastnej hlúposti na základe toho, čo tu píšeš a takého oponenta len vulgárne osočíš ako primitív, nečakaj, že oponent sa bude k tebe slušne správať. Hádam si už počul, že na hrubé vreco patrí hrubá záplata, alebo ako sa do hory volá, tak sa z hory ozýva. Keby si bol slušný diskutér, tak tiež by som na tvoje hlúposti reagoval iným štýlom..

A dobrá rada na záver :

Snaž sa byť nad vecou, aby si nemusel cvakať zdravotné náklady pri problémoch.

Až sa začneš ku mne a iným diskutérom slušne správať, potom možeš čakať zmenu správania sa mňa a aj iných..)


michal . hykuwevu70   |   ip:91.127.11   |   2013-04-24  (00:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kombajn :

Očný emigrant nechápe, čo riešil Erhard ohľadom kartelov, monopolov, nemá šancu to pochopiť. Pravda je, že ma to udivovalo tiež, ale čo sa dá robiť...)) Taký Piko aj iní to iste pochopili...


michal . hykuwevu70   |   ip:91.127.11   |   2013-04-24  (01:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kombajn :

http://www.aktuality.sk/clanok/196129/top-50-korporacie-ovladajuce-svet/

Tak toto je nad jeho možnosti tiež, hoci aj človek so základným vzdelaním pochopí o čo tu ide...


otvoreneoci . vymovepu87   |   ip:99.241.18   |   2013-04-24  (01:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  michal ja sa nehanbim napisat, ze robim stavebneho contraktora, keby ze robim pre niekoho ineho tak by sa to kvalifikovalo jako stavebny robotnik. Ja ti poviem co robis ty si na invalidnom dochodku s nedokoncenym univerzitnym vzdelanim ktory do vsetkeho vidi jak hus do piva, ale rozumy bude rozdavat na vsetky strany.


michal . hykuwevu70   |   ip:91.127.11   |   2013-04-24  (01:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  očný emigrant :

Hanbiť sa nemusíš za to, čo robíš, ale mal by si sa za to ako sa správaš...Ja neposudzujem človeka podľa povolania, ale podľa iných kritérií...Čo sa týka mňa, tak si nič netrafil...Roky podnikám v oblasti, ktorá je pre teba španielska dedina...Keby som bol na tom invalidnom dochodku, ta by som mal iste viac času sa tu baviť...))Bezejmenny . naletudu51   |   ip:90.178.25   |   2013-04-24  (01:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hodim vam tu neco lahodne jiznimi vetry znejiciho, na rozvolneni

https://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=EulQIyuUHkg


Bezejmenny . naletudu51   |   ip:90.178.25   |   2013-04-24  (01:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a ted vas obdaruju projevem meho projevu, a sice ze otevreneoci je sice "vklidu" :D chalan, mam ho rad.

ale co se tyce debaty snim o cemkoli, je velmi zaujaty, a ty ociska ma stale zavrete

dokonce aj kdyz pise,,,

zdravim vsechny !


kombajn . hydykuwe3   |   ip:86.13.248   |   2013-04-24  (01:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  im asi este nedoslo ze tie top korporacie sponzoruju od futbalu, cez politikov, televiziu, vsetky media na ktore pozeraju, az po svatu cirkev, v podctate im vytvaraju ten matrix v ktorom ziju, aj ja v nom zijem, ale nikdy nebudem podporovat tie ich choromyselene teorie. Ano, keby na slovensku neboli dane tak sem kazdy ide podnikat, a bolo by tu vela prace, a co na to okolity svet? no vdaka reforme hotovy hospodarsky zazrak sa tam stal, to ze domace obyvatelstvo by bolo negramotne, pretoze na skolstvo okrem ineho by neboli peniaze by nijako nikomu neprekazalo, hlavne nie majitelom fabrik ktore by si tu pracovnu kvalifikovanu silu jednoducho ,,importovali,, z tych ,,chudobnejsich krajin,, a zahada hospodarskeho zazraku je vyriesena, iba domace obyvatelstvo zostalo negramotne...xixixi a ako skonci takyto hospodarsky zazrak? skonci-l presunutim vyroby do lacnejsej azie, bodka.


Bezejmenny . naletudu51   |   ip:90.178.25   |   2013-04-24  (01:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  system vytvari vlivy a viru


Bezejmenny . naletudu51   |   ip:90.178.25   |   2013-04-24  (01:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vytvari vam zlo


Bezejmenny . naletudu51   |   ip:90.178.25   |   2013-04-24  (01:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  aby bylo proti komu(cemu) bojovat

ztelesnuje nepritele


Bezejmenny . naletudu51   |   ip:90.178.25   |   2013-04-24  (01:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a pak se bojuje ve valkach, ktere v podstate nejde vyhrat.

a clovek a jeho mysl, je tak zamestnan


Bezejmenny . naletudu51   |   ip:90.178.25   |   2013-04-24  (01:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  necim co nema smysl


otvoreneoci . vymovepu87   |   ip:99.241.18   |   2013-04-24  (01:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kombajn nemas pravdu s tymi skolami, boli by sukromne a stokrat lepsie, lebo by im zalezalo na existencii. Moja vnucka jako styrirocna navstevuje sukromnu skolu ktoru jej plati moja dcera a to nie su milionari, len radsej si odtrhne od huby aby dcere zabezpecila vzdelanie. Prave ak by ludia neplatili take velke dane a museli zo svojho vacku vzdelanie vyberali by tie najlepsie skoly. To je ta zdrava konkurencia a nie to co je v statnych skolach.

Bezejmenny ja nie som tvrdohlavy ja som len neomylny a preto si za svojou pravdou stojim.


Bezejmenny . naletudu51   |   ip:90.178.25   |   2013-04-24  (01:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ty blaho, mame tady cloveka ktery se v zivote nezmylil

panove ....

exempal :O


Bezejmenny . naletudu51   |   ip:90.178.25   |   2013-04-24  (01:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a to jak vis ze nejsi tvrdohlavy ? to ti nekdo rekl ? nebo na to si sam nejakym zpusobem prisel ?

jestli ano, napis prosim take jak, thanks hele


Bezejmenny . naletudu51   |   ip:90.178.25   |   2013-04-24  (01:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  takze rikas do statnich patri luza ?

kdo je podle tebe luza ?

trochu ti v te americe roste, rypacik nahoru


otvoreneoci . vymovepu87   |   ip:99.241.18   |   2013-04-24  (01:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bezejmenny, ked si aj ty to v zivote od.je.bes co ja aj ty budes neomylny vo vela veciach a tym som pre dnesok dohovoril idem pisat list mojej laske do azie.


Bezejmenny . naletudu51   |   ip:90.178.25   |   2013-04-24  (02:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  aa tak ted uz nejsi uplne neomylny

tez uz jen ve vela veciach neomylny...

no tak vidis ze nejsi zas tak neomylny :D


Bezejmenny . naletudu51   |   ip:90.178.25   |   2013-04-24  (02:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  do azie ?

toz to je jina...

ty si jinej internacional


Bezejmenny . naletudu51   |   ip:90.178.25   |   2013-04-24  (02:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  prijed sem k nam muj kamarad s prirotevrenyma ocima

myslim ze se od tebe muzeme vela ucit


michal . hykuwevu70   |   ip:91.127.11   |   2013-04-24  (02:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bezejmenny :

Hlavné výhody štúdia vo Švédsku
Bezplatné školstvo pre všetkých občanov EÚ.
Moderné a otvorené univerzity s vysokým dôrazom na praktické schopnosti a prácu v tíme
Neformálny prístup - napr. dobré priateľské vzťahy s učiteľmi, ktorých oslovujete prvým menom
Švédsko je jednou z najmodernejších a najinovatívnejších krajín sveta, Švédi dali svetu mnoho vynálezov a nových technológii
Viac praxe! - študenti majú možnosť zúčastniť sa pracovnej stáže v niektorom z partnerských podnikov, aj vyučovanie je založené predovšetkým na praktických cvičeniach a študenti sú tak lepšie pripravení na skutočnú prácu vo svojom odbore.
Efektívne vyučovanie - v malých skupinách prostredníctvom seminárov, projektov a pod.
Vedecká činnosť - veľmi dobré podmienky pre vedeckú činnosť, na ktorej sa samozrejme podieľajú študenti.
Kvalitné školstvo - 3 švédske univerzity patria medzi top 100 univerzít na svete a 11 univerzít nachádza v prvej 500-ke najlepších univerzít podľa posledného rankingu svetových univerzít zostaveného Shanghai Jiao Tong University.
Študentské aktivity - školy zvyčajne poskytujú pestré mimoškolské aktivity pre svojich študentov aj prostredníctvom siete študentských organizácií.
Spolupráca s podnikateľskou sférou - na základe spolupráce s rôznymi významnými spoločnosťami môžu študenti už počas štúdia riešiť skutočné prípadové štúdie alebo sa zúčastniť pracovnej stáže priamo vo firme, dokonca na niektorých školách vyučujú zamestnanci týchto firiem a po absolvovaní štúdia sa mnohí študenti uplatnia práve v partnerských spoločnostiach.
Aktívna medzinárodná spolupráca - svedčí o tom množstvo zahraničných študentov a lektorov.


Takže tu je iný pohľad ako dáva očný emigrant ako neomylné fakta..) Nechce sa mi už baviť, balím to.Argumentovať na ten neoliberálny štýl vzdelávania v amíkove alebo Kanade sa mi teraz už nechce.


Bezejmenny . naletudu51   |   ip:90.178.25   |   2013-04-24  (02:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  deti byste si meli "vychovavat" sami. a ne je posilat do skol


michal . hykuwevu70   |   ip:91.127.19   |   2013-04-24  (17:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bezejmenny :

To švédske školstvo som dal ako protiváhu názoru očného emigranta. Ten píše :

" kombajn nemas pravdu s tymi skolami, boli by sukromne a stokrat lepsie, lebo by im zalezalo na existencii. Moja vnucka jako styrirocna navstevuje sukromnu skolu ktoru jej plati moja dcera a to nie su milionari, len radsej si odtrhne od huby aby dcere zabezpecila vzdelanie. Prave ak by ludia neplatili take velke dane a museli zo svojho vacku vzdelanie vyberali by tie najlepsie skoly. To je ta zdrava konkurencia a nie to co je v statnych skolach."

Takžer podĺa neho sú súkromné školy 100x lepšie..

Fakta :

Kvalitné školstvo - 3 švédske univerzity patria medzi top 100 univerzít na svete a 11 univerzít nachádza v prvej 500-ke najlepších univerzít podľa posledného rankingu svetových univerzít zostaveného Shanghai Jiao Tong University.A švédske školstvo je bezplatné pre občanov EÚ..

Očný emigrant aj zabúda, že keby priemerný amík aj neplatil dane, nebude mať dosť peňazí na veľmi drahé súkromné školy, ale musí sa zadĺžiť.Zatiaľ čo Švéd može zadarmo vyštudovať aj na pomerne kvalitnej štátnej škole.
To je presne to, čo naznačujem, že očný emigrant má tunelové jednosmerné videnie a myslí si, že je neomylný a neexistuje opozícia k jeho názoru.
Napríklad Švéd platí vyššie dane, lebo ekonomika Švédska je iná ako v amíkove, ale za tie dane aj niečo spatne dostáva a vačšina má preto lepšie šance vo vzdelaní, zdravotníctve, na trhu práce a v živote ako napríklad vačšina amíkov pochádzajúcich z priemerných rodín z hľadiska príjmov...

ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.17   |   2013-04-25  (00:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Nikto nebude robiť len preto aby mal večne robotu. Veď je to kravina predsa.

Čokoľvek kedy rozumný človek robí, zakomponuje do toho aj rozumný cieľ - aby mal v budúcnosti práce menej a viac času.
A v tom zmysle aj koná."

RozUMný člověk snad, ale co firmy?
Příklad...V městě tu sázejí schválně takové keře a stromy co po pár letech najdou důvod obměňovat a sejou takovou trávu jako kr ávu místo jiných možností půdokryvnosti, aby se o to museli pořád "starat" - tedy jejich cílem je vykazování nekonečné práce, protože jim jdou úřady na ruku...A takové počínání vyplatí. Tedy místo, aby přemýšlel někdo jak by se to dalo zařídit více bezpracně do budoucna, dělá přesný opak - vymýšlí to tak, aby byla zajištěná práce kolem toho. Ve výsledku je to hluk a smrad ze sekaček a křovinořezů v sezóně každý pomalu druhý den! (to ani nestačí povyrůst).diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


jeden + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Monika, Chill out!


 - Monika, Chill out!2013-05-30  (10:45)  |  Z domova
Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.

Zastavme SMER! (bankrot a peklo)


 - Zastavme SMER! (bankrot a peklo)2013-05-28  (08:49)  |  Z domova
Ťažko sa mi počúvajú slová premiéra, ako sa musia uskromniť všetci pracovníci v štátnej sfére, ak tu nechceme zhasnúť a všetci odtiaľto odísť. Zvlášť ak zakrátko po týchto vyjadreniach začne vyzdvihovať potrebu usporiadania olympiády a výstavby futbalových štadiónov či diaľnic.


Ja som vám to hovoril!


 - Ja som vám to hovoril!2013-05-27  (09:31)  |  Z domova
Nový premiér v Japonsku Shinzo Abe sa pustil do zlepšovania ekonomiky. Ekonómovia si sťažovali na defláciu a deficity obchodnej bilancie. Deflácia podľa nich spôsobovala to, že ľudia odkladali spotrebu a ekonomika nemohla rásť. Deficity v obchodnej bilancií boli vďaka tomu, že silný jen predražuje ceny japonských produktov a exportu sa preto nemôže dariť.


Jiří Krampol: Trilogie...


2013-05-25  (11:41)  |  Z domova
Nejen běžní obyvatelé, ale i umělci jsou už ze současné politické situace znechuceni. Také herci Jiřímu Krampolovi vadí nadměrné odměny úředníků a manažerů firem ovládaných státem. Ti podle Krampola často "vše zkurví a poserou ze všech stran". A ještě za to dostanou miliony. Herec a moderátor Jiří Krampol si ohledně hodnocení současné situace v politice, byznysu a jejich propojení servítky nebere. On, jako zasloužilý umělec, si prý za film vydělá stěží na špatné kolo. Zatímco leckterý 23letý manažer, který třeba ani nemá maturitu, bere milionové odměny.


Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!


2013-05-25  (11:01)  |  Z domova
Pred pár dňami som si na facebooku prečítala šokujúcu správu, ktorá opísala komunikáciu občana s policajtom.


Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!


2013-05-23  (09:05)  |  Z domova
Vlády v Európe už dávno odhalili príčinu krízy. Nie je za ňou ani rozkolísaný finančný systém (ktorému pomocou centrálnej banky a eurovalu naďalej posielame stovky miliárd), ani lacnými euroúvermi vytvorené realitné bubliny v Španielsku či Írsku, ani nezmyselné štátne výdavky.


BRUSEL POŽADUJE OD OBČANŮ POVINNÉ BANKOVNÍ KONTO


2013-05-21  (09:45)  |  Z domova
Nejnovější studie ukazují, že se 58 milionů občanů Evropské unie obejde bez bankovního účtu. Této informace se chopila Evropská komise a přichází s novou direktivou, která „má zajistit právo na běžný účet i bez ohledu na příjmy obyvatele kdekoli v EU.“


Reakcia rómskej komunity na zákaz výkupu kovov...


2013-05-18  (01:16)  |  Z domova
„V tomto sa jedná o jasnú diskrimináciu nás rómov“, vyjadril sa hovorca rómskej odbojovej skupimy „Otvorené kanalizačné šachty“, Sandokan Sajtó. „Čo my teraz urobíme s 1463-ma kanalizačnými poklopmi a 62-ma pamätnými tabuľami, ktoré sme dva roky akumulovali v rámci vytvárania rómskeho fondu dôchodkového zabezpečenia?“, opýtal sa nášho redaktora... „Viete koľko nás to stálo roboty, to všetko dotrepať na Luník IX., aby nás pri tom nechitili gádžovia?“, pokračoval v otázkach... „Nech nám gádžovia zaplatia aspoň za robotu!“ ukončil svoju výpoved k tomuto opatreniu...


JAK REAGOVAT NA ODPŮRCE KONSPIRAČNÍCH TEORIÍ


2013-05-17  (10:56)  |  Z domova
Mluvíš jak zastánce konspiračních teorií.“ ODPOVĚĎ: „Zastánce konspiračních teorií? Řekni mi popravdě, kde jsi tento termín slyšel... v televizi? (Smích). ... Pojďme si to objasnit. Myslíš si, že lidé, kteří jsou u moci, nejsou schopni páchat zločiny a lhát veřejnosti? Vážně jsi tak naivní?“ (Smích).


Slováci budú musieť odchod z krajiny nahlásiť, inak ich bude štát pokutovať...


2013-05-16  (16:49)  |  Z domova
Občan Slovenskej republiky, ktorý sa po novom roku rozhodne vycestovať do zahraničia na dlhšie ako 90 dní, bude mať povinnosť to nahlásiť príslušnej ohlasovni v mieste trvalého pobytu. Ak to neurobí, spácha priestupok, za ktorý mu hrozí pokuta. Vyplýva to z novely zákona o hlásení pobytu občanov, ktorú schválili poslanci NR SR.


Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


2013-05-12  (11:26)  |  Z domova
Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny (dokonce i na soukromých zahrádkách)


2013-05-09  (09:16)  |  Z domova
Evropská komise chce nařídit zemědělcům a zahrádkářům používání standardních osiv. Staré a vzácné odrůdy mají jen malou šanci na schválení, jejich pěstování bude trestné ze zákona – dokonce i na soukromých zahrádkách


Ján Počiatek drogový test odmieta - podali sme žalobu.


2013-05-06  (18:26)  |  Z domova
Dňa 3.5.2013 sme na Okresnom súde Bratislava I podali žalobu o splnenie povinnosti z verejného prísľubu o ochranu dobrej povesti právnickej osoby proti Ing. Jánovi Počiatkovi.Združenie GINN vyzvalo dna 14.3.2013 otvoreným listom Ministra Jána Počiatka, aby sa podrobil testu na prítomnosť návykových a psychotropných látok v tele. Test z vlasov poskytne informáciu o užívaní drog v najdlhšom časovom horizonte. List bol doručený Ministrovi, jeho hovorcovi, vláde, premiérovi, prezidentovi a ďalším zainteresovaným osobám a verejno-právnym médiam. Minister dal verejný prísľub, že nemá problém kedykoľvek absolvovať test na prítomnosť akejkoľvek drogy. Martin Daňo ho na taký test vyzval. Počiatek za to na neho podal trestné oznámenie. List, ktorý Počiatek dostal začala preverovať Národná kriminálna agentúra.


Rozlúčka s čitateľmi


2013-05-06  (11:39)  |  Z domova
Týmto by som sa rád rozlúčil s tými, ktorí si moje texty čítali. Na túto stránku som vkladal svoje články nezištne, zdarma. Dnešným článkom kapitalizmus vs. socializmus sa s vami lúčim.


Paraziti a zločinci pseudo demokracie...


2013-05-05  (12:52)  |  Z domova
Pozrite si video dokument o politickej a podnikateľskej mafii Václava Havla, Václava Klasa a Milana Kňažka, Vladimíra Mečiara a ďalších mafiánov pluralitných politických strán po sametovom podvode komunistickej strany v roku 1989. Keď mafia pluralitných komunistických strán Václava Havla a Václava Klausa vytvorila legislatívu v neprospech obyvateľstve Československa, tak sa začali postupne obyvatelia Československa zadlžovať. Nakoniec mafie pluralitných strán v Československu si rozdelili aj obe krajiny Česko a Slovensko, a napísali a schválili si Ústavy oboch krajín a tiež dôležitý volebný zákon bez súhlasu obyvateľstva v referende z dôvodu, aby boli nekontrolovateľní a nikým neodvolateľní , a tak aj týmto spôsobom sa pluralitným politickým mafiám a zločincom Československa sa podarilo ovládnuť justíciu, políciu (občania si nesmú priamo voliť a aj priamo odvolať pri nedôvere GP, ústavných sudcov, predsedu najvyššieho sudu, riaditeľa slovenskej polície, manažéra RTVS, a aj takto na spôsob komunistov ovládli verejnú správu krajiny a hlavne sa im podarilo presvedčiť ľud oboch krajín, že v našej krajine po roku 1989 sú voľby slobodné a demokratické, že aj mi občania žijeme v právnom a demokratickom štáte.


Zánik socializmu alebo čo by bolo keby.


2013-05-05  (10:38)  |  Z domova
Na internete mate niekoľko viac menej zabavných teórii o príčinach pádu socializmu. Na rozmýšľanie vám dávam ešte jednu. Mohol by som po vzore nezávislých médii hrdo vyhlásiť ,že moje informácie pochádzajú z dobre informovaných zdrojov blizkých KGB, ŠTB a vo photoshope vyrobiť nejakú zábavnú fotografiu ,ale nechce sa mi.


Prečo sa Marx pri kapitalizme mýlil


2013-05-02  (09:13)  |  Z domova
Prejav Dr. Madsena Pirieho (z Adam Smith Institute), v ktorom vyjadruje svoj nesúhlas s tvrdením: „Karl Marx mal pravdu. Kapitalizmus po roku 2008 sa rozpadáva pod nátlakom jeho vlastných protikladov.“


20 PŘÍZNAKŮ, ŽE V EVROPĚ ZAČÍNÁ DALŠÍ VELKÁ EKONOMICKÁ DEPRESE


2013-05-02  (09:12)  |  Z domova
Další Velká deprese už běží – jenom ještě nedosáhla do Spojených států. V Evropě se věci nadále zhoršují a zhoršují, ale většina lidí ve Spojených státech to ještě nepostřehla. Po celou dobu se mě lidé ptají, kde je ten „ekonomický kolaps“, co má nastat.


Pražané, hlídejte si dnes, zvláště večer a v noci své děti !!!


2013-04-30  (10:54)  |  Z domova
Ať si to přečtou hlavně Pražáci, protože se to týká jejich dětí dnes 30.4.2012 na dětské čarodějnické show na Ladronce v Praze : Dnes 30.4.2013 proběhne na Ladronce v Praze dětský den plný her a zábavy s čarodějnickou tématikou a Valpuržinou nocí. Akce se koná pod záštitou Nadace Terezy Maxové, která tam bude také přítomna. A nyní proč to vlastně píši :


Úvaha o Tisovi a Slovenskom štáte 1939-1945


2013-04-28  (13:42)  |  Z domova
Slovenský národ má právo na sebarealizáciu, na svoj vlastný vývoj a na samostatnosť. Má právo na svoj vlastný štát. Treba si jasne uvedomiť , že SLOVENSKÝ ŠTÁT BY VZNIKOL TAK ČI TAK aj bez Hitlera, aj bez tej hroznej doby. Skôr alebo neskôr. Tak ako vznikla Slovenská republika 1.1.1993 bez nejakých vojensko-mocenských tlakov. Ona vznikla slobodne. Slovenský štát by teda vznikol preto, lebo túžil po samostatnosti, po existencii! Bol životaschopný. To, že jeho vznik sprevádzali také udalosti aké boli – to je zhoda okolností. Aj to, že Tiso bol u Hitlera (no a čo keď bol, aj všetci mocní vtedajšej svetovej politickej špičky s ním boli rokovať a oni mu dokonca aj ustupovali) a dohadovali sa o budúcnosti. ZA ŽIADNYCH OKOLNOSTÍ NEŠLO O VOĽBU VÄČŠIEHO ALEBO MENŠIEHO ZLA ale slovenský národ išiel cestou samostatnosti – teda prirodzenou cestou! Bol to dar od Boha, že sme vznikli v tejto celosvetovo ťažkej dobe.


Politický proces diktatúry EU !!!


2013-04-26  (07:26)  |  Z domova
Podpálenie vlajky EU trestný čin-!!! Spoločne proti genocíde európskych národov, za slobodu a sociálnu spravodlivosť! Dobrý deň vážení priatelia. Oznamujem vám, že dňa 3.5.2013 o 9:00 hod. sa na Slovensku v budove Okresného súdu Bratislava, číslo dverí 19 uskutoční súdny proces vo veci pálenia vlajky EU. Nakoľko mám dôvodnú obavu, že spomenutý súdny proces bude nespravodlivý a zároveň ohrozuje slobodu a demokraciu, privítam pokiaľ sa tohto súdu osobne zúčastníte, aby ste ho monitorovali. Som človek, žijúci v jednom z najchudobnejších a najskorumpovanejších štátov EU (na Slovensku). Môj slovenský národ je dnes postupne likvidovaný v dôsledku vysokej nezamestnanosti (takmer 15 %), nízkych platov, vysokých cien, stratou potravinovej sebestačnosti (pod úrovňou 50 %) a nelogickou sociálnou politikou. Z tohto dôvodu predpokladám, že sociálnymi a ekonomickými reformami po roku 1989 bola na Slovensku naplnená skutková podstata zločinu genocídy. Podľa medzinárodného práva je genocída spáchaná, pokiaľ niekto úmyselne uvedenie ktorúkoľvek skupinu do takých životných podmienok, ktoré majú privodiť jej fyzické zničenie v celku alebo čiastočne. O genocíde slovenského národa svedčí najmä dlhodobý demografický vývoj SR po roku 1989 (výrazné starnutie populácie). V danej veci vás tiež žiadam, aby ste sa pokúsili preveriť, ako by u vás (vo vašom štáte) pri protestnom podpálení vlajky EU postupovali súdy, prípadne, či už k obdobnému protestnému konaniu u vás došlo. Rovnako Vás prosím, aby ste moju správu podľa možnosti šírili ďalej.


Keď mafia je zákon...


2013-04-24  (12:26)  |  Z domova
Počas svojho života až vo veku 61 rokov som dospel k poznaniu, že predstieraná demokracia v rôznych krajinách sveta aj v našej krajine je diktatúra mafií záujmových skupín vždy menšiny a nemá nič spoločné s demokraciou čiže ľudovou vládou volených zástupcov ľudu. Tuto mafiu tvoria v počiatku zmien v spoločnosti a to menenia izmov a ideológii, ideí ľudia, ktorí bez širokého konsenzu s občanmi, súhlasu väčšiny obyvateľstva napíšu a schvália významné normy a pravidla fungovania spoločnosti v následných dekádach desaťročí. Bolo a opakovalo sa to stále v stredoveku, monarchii, kapitalizme, komunizme a odpornom integračnom a globalizačnom procese, najväčšom nešťastí ľudstva našej planéty v 21 storočí. Pri týchto mafiánskych a zločinných diktatúrach politických strán, slepej justície, poslušnej polície a médií hlavného prúdu s službách komunistov alebo majetných ľudí krajín sveta dochádza k porušovaniu základných práv občanov aj napriek tomu, že bola prijatá Charta európskej únie v tomto storočí a Všeobecná deklarácia ľudských práv v OSN v roku 1949. Takže aj v 20 a 21 storočí je mafia zákon vychytralej zločinnej a diktátorský orientovanej menšiny občanov vo všetkých krajinách sveta s výnimkou Švajčiarska a v poslednom čase aj Islandu, keď obyvateľstvu v prvom rade v čase a priestore bolo odoprené vytvorenie si občianskych Ústav a volebných zákonov a tak mafia záujmových skupín menšiny, ktoré reprezentujú politické strany našla komplicov v slepej justícii, media hlavného prúdu a polici, keď občania si nemôžu voliť priamo policajného riaditeľa, predsedu najvyššieho sudu, generálneho prokurátora, ústavných sudcov a to aj s imperatívnym mandátom tj. - aj s pravom odvolať týchto ústavných činiteľov každej krajiny sveta pri strate dôvery u väčšiny obyvateľstva a tak podľa môjho presvedčenia nám mafie záujmových zločincov tvoria legislatívu, ktorú občania, väčšina občanov nemá pravo ani možnosť odmietnuť, takže tu mame aj v 21 storočí organizovaný zločin mafii bielych golierov-!!! Je to moje hlboké a jedine presvedčenie. Možná, že som jediný v našej krajine, ktorí sa opovážil osobne emailom povedať ustaným mafiám čo cíti a v akom svete žijeme aj v našej krajine. Prajem prijemný deň. S pozdravom Jozef Varga


„Reakcia“ na nervózne reakcie Lipšica počas „Témy dňa“ na TA3


2013-04-22  (17:37)  |  Z domova
V niektorých prípadoch Lipšic evidentne netrafil, t.j. nebola to Harabinova, ale Karabinova súdna rada, za druhej Dzurindovej vlády. Navyše to že to vtedy orgány nepreverovali, nedokazuje, že je to v poriadku.


Tajný svet zlata - Dokument 2013


2013-04-22  (13:17)  |  Z domova
V dokumente odznie zopár silných myšlienok. Napríklad: Zlato smeruje tam, kde je vytvárané bohatstvo. Zlato smeruje na východ. Čo to znamená pre Západ? Pokiaľ máte hodinku času, dokument stojí za pozretie.


JSME POVINNI TRUCHLIT, JEN KDYŽ UMÍRAJÍ AMERIČANÉ?


2013-04-19  (09:28)  |  Z domova
Když zemřou tři lidé v USA, ČT diváky unavuje non-stop live přenosy, ale když umírají lidé jinde na světě, odbyde se to krátkou agenturní zprávou. Jsou snad životy občanů USA cennější než životy příslušníků jiných národů? Co v posledních týdnech předvádí Česká televize, hraničí s fanatismem.


TAKHLE SE CÍTÍTE, KDYŽ VÁM GLOBÁLNÍ ELITA ZKONFISKUJE ŽIVOTNÍ ÚSPORY


2013-04-18  (09:43)  |  Z domova
Co byste dělali, kdybyste se jednoho dne probudili a zjistili jste, že vám banksteři „legálně“ ukradli asi 80 procent vašich životních úspor? Většina lidí zjevně předpokládá, že většina střadatelů, kteří byli na Kypru obráni, jsou „ruští oligarchové“ nebo „movití evropští magnáti“, pravdou ale je, že ti jsou jen zlomečkem tohoto příběhu. Jak uvidíte níže, jsou to malé podničky a stárnoucí penzisté, kteří byli tou konfiskací bohatství, co se odehrála na Kypru, naprosto zdevastováni.


Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády


2013-04-16  (18:39)  |  Z domova
Akýsi horlivý sudca už podpísal príkaz na odpočúvanie telefónu redaktora Slobodného vysielača. Už len to dosvedčuje “nepohodlnosť” informácií na tomto vysielači, napríklad v archíve Informačná vojna.


Blíži sa k nám mor zvaný homosexualita


2013-04-16  (12:56)  |  Z domova
Európske národy postupne strácajú svoju tvár zdravých národov. Rovnako ako zanikli veľké civilizácie v minulosti, postupne umiera aj pôvodná Európa. Nie však v dôsledku krvilačnej vojny, ale dôsledkom vymývania mozgov, liberalizmu, či kapitalizmu,ktorý ničí naše európske národy fyzicky. Rozpredáva majetok cudzincom, z ľudí robí otrokov a vyciciava národy ako pijavica.


Prednáška - Bože ochraňuj Slovensko 2 - Iba na prednáškach Sergeja Chelemendika môžete získať tieto dôležité informácie o vašej budúcnosti


2013-04-15  (12:50)  |  Z domova
Slovenská mentalita a epocha turbulencií – vyhrotenie negatívnych procesov v spoločnosti, ako vytvoriť súkromnú stratégiu života a prežitia. Ako bude reagovať slovenská spoločnosť na blížiaci sa kolaps sociálneho systému - možné scenáre rozvoja - ako kolaps systému môže vyzerať....


Medzinárodný deň gádžov.


2013-04-13  (23:38)  |  Z domova
A tak niečo k transparentu nespokojných Rómov v Košiciach : Dosť hladu a biedy ! - Juj, priatelia drahí, zo samej duše mi hovoríte. Dosť veru hladu a biedy slušných pracujúcich ľudí- bielych, čiernych, žltých, zelených, makových aj takových. Dosť biedy pre tých, čo odvádzajú nehorázne dane socialistickým vodcom na to, aby prežili darebáci, ktorí sa vlastnými rukami nechcú, či nedokážu ani len umyť, nieto pracovať pravidelne aspoň s lopatou, ktorí sa vysmievajú gádžom, ako na nich dennodenne drú.


Infostat potvrdzuje, asociálni Rómovia sa najviac rozmnožujú!


2013-04-12  (11:40)  |  Z domova
S ohľadom na prehlbujúci rómsky problém, ako aj blížiaci sa kolaps sociálneho systému, požiadala pronárodná minovládna organizácia Ľudia v ohrození (ĽVO) dňa 14.2.2013 Úrad vlády SR o vypracovanie reálnej prognózy demografického vývoja Rómov na Slovensku. Čelní predstavitelia ĽVO sa v žiadosti zároveň pokúsili upozorniť kompetentné štátne orgány na nebezpečenstvo vzniku vojnového konfliktu. Ako príčina bola uvedené najmä vysoká pôrodnosť asociálov na východnom Slovensku, ktorá už dnes negatívne ovplyvňuje náš sociálny systém a ekonomiku štátu.


Superslovák Robert Fico


2013-04-12  (10:01)  |  Z domova
Cieľom tohto textu je triezvo zhodnotiť situáciu v slovenskej spoločnosti pred nevyhnutným kolapsom spoločenského systému


Ďaľšie z domova...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Etikoterapia

Etikoterapia vychádza z vplyvu negatívnych pocitov na dušu. Poznáme 7 najdôležitejších pocitov, ktoré nám poškodzujú zdravie - závisť, nenávisť, krivda, zloba, ľútosť, strach alebo trápenie sa za iných. Ak niektorý z týchto pocitov ľudia „pustia do svojho vnútra“, tak za všetky následky nesú sami zodpovednosť. Už Sokrates povedal, že telo je iba obalom duše . Ak ochorie duša, ochorie aj telo.


Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

PROČ NEKUPOVAT BIO?

My Češi jsme obzvláště opatrní. Vše zdravé okamžitě podezíráme a rovnou kritizujeme. Všichni víme, že biozemědělci postřikují v noci. A je nám jasné, že označení bio je na potravinách jen za účelem klamání naivních spotřebitelů. Co jsou naše nejčastější argumenty proti všemu, co je bio?


JSME POVINNI TRUCHLIT, JEN KDYŽ UMÍRAJÍ AMERIČANÉ?

Nigel Farage: Tahle EU je nový komunismus

Odev ako prejav ducha

2013: Apokalypsa ezoteriků a agónie společnosti!

Norové mění investiční politiku

Archív

Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Když jsme na gymplu měli při různých angličtinářských a esejistických příležitostech jmenovat lidi, se kterými bychom chtěli jít na večeři, které obdivujeme, kteří nás inspirují atp., ustálila se mi trojice Lance Armstrong, Václav Klaus a Jaromír Jágr. Z gymnázia už jsem nějaký ten pátek pryč a jsem rád, že jsem od těchto inspirujících osobností s výrokem o mladické hlouposti nemusel znechuceně odstoupit. Všechny tři se mi také (z různé vzdálenosti) poštěstilo vidět naživo.


Ako také ovce

Prednáška o peniazoch a peňažnej politike

Od deda Sorosa nie je nič zadarmo!

Masmédiá ako mocný nástroj na ovládanie ľudí

Hlinové vystúpenie v parlamente


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made


Generated in 0.6532 s