20. September 2019
    
Kde sa berú a kam tečú príspevky Lige proti rakovine? - Dolezite.sk

Kde sa berú a kam tečú príspevky Lige proti rakovine?


  2013-04-12  (15:11)  |  Zdravie
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Kde sa berú a kam tečú príspevky Lige proti rakovine?

 

kazisvet-6-hlava-pomazana

Kde bolo, tam bolo, bola raz jedna krásna modrá planéta. Vládli však na nej nenásytné farmaceutické koncerny. Nikto ich v láske príliš nemal. Ľudia totiž tušili, že u nich nie je všetko s kostolným poriadkom.

Big biznis a big farma však boli nesmierne záludné a prefíkané. Preto vymysleli spôsob ako ľudí okabátiť, aby ich zbožňovali. A dokonca si k tomu ešte aj priplatili!

Nemožné? Nereálne? Fantázia?

Kdeže! Je to veľmi možné a veľmi reálne… Ako to teda vyriešili? Jednoducho – založili v každej krajine Ligy proti rakovine.

Poznáte ten starý trik na „zlého a dobrého policajta“? Ten dobrý sa hrá na kamaráta obvineného a chráni ho pred tým zlým, ktorý mu chce dať nakladačku.

Presne rovnako to funguje aj so „zlými“ farmaceutickými firmami a „nevľúdnymi“ lekármi na jednej strane a milučkými tetuškami či ujkami z Ligy proti rakovine na strane druhej.

Kedy a za akých okolností vznikla tá naša Liga?

Budete sa diviť, ale hneď po revolúcii začiatkom roka 1990. To zasa nie je také tajomstvo, nájsť si to ľahko môžete na ich stránke. Zaujímavejšie sú tu však okolnosti jej vzniku!

Väčšina papalášov sa krátko po novembri 1989 nestihla v novej dobe ešte ani len poriadne zorientovať či členské knižky KSS (poznámka pre mladšie ročníky – Komunistickej strany Slovenska) demonštratívne povracať.

Avšak kapitalistický vánok zo západu už pevne fúkal a vo vzduchu ho bolo jasne cítiť. Tí, ktorí sa na dané časy pamätáte, v tom období sa akoby vrece roztrhlo s rôznymi novinkami. Začali nám sem chodiť rôzni guruovia a učiť nás všelijakým tajným učeniam.

A nielen to!

Zrazu sme sa všetci mali stať bohatými. Zo západu sa priamo na nás vlna peňazí valila! Jediné, čo stačilo urobiť bolo poslať reťazový list 10 ďalším ľuďom. No a tomu, od koho ste list pôvodne dostali, zasa pár korún. Dnes to už poznáme pod názvom pyramídové hry.

Kde sa vzala, tu sa vzala, Liga sa nám vynorila

No a v rovnakom čase vznikla aj naša slávna Liga proti rakovine.

Za chvíľku rakovinu všetci spolu porazíme! My ti ukážeme, ty rakovina jedna zlá komunistická! Veď počkaj, už to dlho nepotrvá, tvoj čas sa ti kráti! Tvoj koniec je čoby za rohom!

Všetci sa budeme mať pekne radi, usmievať sa na seba (veď toho sa rakovina bojí, že) a čoskoro bude na zemi raj a rakovina v pekle. To všetko samozrejme za výhradnej pomoci Ligy. Tá nás všetkých spasí, len ona nám ukáže tú správnu cestu! Amen.

„Hm, hm“, ako starý Vašek říkaval, len taká jedna maličkosť sa od vás očakáva!

Iba taký maličký príspevok jej svätosti, Lige, hlave pomazanej. Oni peniažky pekne vyzbierajú a dajú chorým detičkám. A na znak našej lásky a súcitu si všetci svorne pripneme malý žltý umelý kvietok na tričko.

Och, aké to bolo celé krásne, vrúcne a ľudské! Prečo si to o rok celé pekne nezopakovať?! Spartakiádu nám zrušili, tak aby sme z cviku nevyšli, zavedieme nový rituál. Dnes ho všetci poznáme pod názvom „Deň narcisov“.

Ktorý čas je pre rituálne orgie ten najlepší?

No, okolo Vianoc nie, to sú ľudia zaneprázdnení nákupmi a peniaze míňajú na ne. Tesne po Vianociach tiež nie, to ľudom po sviatkoch moc peňazí už nezostalo. V lete to tiež nie je moc vhodné, všetkých trápia iba dovolenky a prázdniny.

Na jeseň je zas zhon s novým školským rokom a dni sa postupne skracujú. Vonku začína byť chladnejšie, cesta ruky do kabáta, či do kabelky po peňaženku býva zdĺhavá a i prsty v chlade zamŕzajú.

Hmm… Apríl! To je ten správny čas! Dni sa nám predlžujú, vonku býva teplejšie.

A k tomu okolo Veľkej noci ľudia bývajú štedrejší. Keď sa dáva výslužka šibačom, v rozbehu stačí len natiahnuť spoza búčka rúčku, zaškomriť niečo o chorých detičkách a šup, peniažky sa len tak pohrnú.

Pyramída narcisov alebo Kto na jej vrchole sedí?

Z pyramídových hier sme dávno vyrástli. Podvodníkom už len tak ľahko nenaletíme. Prečo sme však ostali slepí k Dňu narcisom a Lige proti rakovine? Iba preto, že majú prepracovanejší marketing?

Možno.

Nie možno určite! Stačí sa pozrieť na kapitál, čo za nimi stojí. Za pyramídovými hrami stáli malí zlodejíčkovia. Za Ligou stoja iné veľké ryby. Faktom však je, že každá ilúzia sa raz tak či tak prekukne a napokon rozplynie.

Nie je už načase odzvoniť aj tomuto trápnemu divadielku na pomoc chorým detičkám a ich mamičkám?

Vráťme sa ale späť k nadpisu článku a pozrime sa odkiaľ a hlavne kam finančný vietor Lige fúka.

Odkiaľ a koľko financií prúdi hore prúdom jej svätosti, Lige našej zlatej, pomazanej?

„Deň narcisov je našou jedinou verejnoprospešnou zbierkou Ligy…“

Iste ste už počuli toto slávne vyhlásenie. Neviem ako vo vás, ale vo mne budí dojem, že Deň narcisov je ich jediný zdroj príjmov.

Áno, čisto technicky je táto veta pravdivá. Liga proti rakovine naozaj organizuje len jedinú verejnoprospešnú zbierku ročne. Podstatnejšie tu však je to, že výnosy tejto zbierky ani zďaleka nie sú jediný jej príjem.

Ako všetci vieme, nielen jediný krát v roku, ale pomerne pravidelne sa na vás zo všetkých kútov kdekto škerí a dôrazne prízvukuje „Prispejte!“, „Pomôžte detičkám!“, “Staňte sa sponzorom!“, Dajte nám svoje 2% z daní!“, “Pošlite SMS-ku“, atď., atď.

Zamerajme sa teda podrobnejšie na uvedené príjmy a zároveň na ich použitie.

Jediná verejnoprospešná zbierka a lá Deň narcisov

V roku 2011 vyzbierala Liga počas Dňa narcisov 932 612,97 Eur.

Toto však nie je zaujímavé. Zaujímavé je niečo iné a to zverejnený spôsob rozdelenia tejto sumy. Pozrite sa tento obrázok, ktorý je výňatkom z oficiálnej správy LPR (pre zväčšenie kliknite na obrázok):

den-narcisov-2011

Zdá sa vám to pomerne strohé? Aj nám! Ak by takto vykazovala použitie svojich financií akákoľvek firma, zreje by už dávno bola na koberčeku na daňovom úrade.

Liga však nie je firma. Je to nezisková organizácia. Či náboženská sekta? Ťažko povedať…

Na papieri sú však neziskovka a preto s podrobným účtovníctvom a zverejňovaním sa príliš trápiť nemuseli.

Ba necítili ani záväzok voči svojim prispievateľom byť trocha viac transparentní ohľadne použitia vyzbieraných peňazí.

Incident na Facebooku a infarktové stavy v Lige

Napokon minulý rok istý čitateľ na Facebooku vyjadril znepokojenie nad spôsobom použitia vyzbieraných peňazí.

To zo strany Ligy vyvolalo hysterickú reakciu. Jej výsledkom bolo, že našej stránke poslali výhražný list obsahujúci hrozby žalôb a trestných oznámení.

My ich reakciu úplne chápeme. Za posledných 20 rokov sa možno nenašlo vtáčika letáčika, ktorý by na túto organizáciu utrúsil niečo negatívneho. Liga bola ako Jeho svätosť, ľalia čistá, panna nepoškvrnená.

A zrazu sa tu objaví na Facebooku akýsi rúhač nevychovaný a trúfalo si dovolí doposiaľ čosi priam nemysliteľné. Opovážlivo vysloviť slovka krivého o našej večne milovanej a širokými masami uctievanej Lige proti rakovine.

Samozrejme, že to muselo byť pre nich šok a adekvátne tomu aj hystericky zareagovali. Toť, milé súdružky a súdruhovia, doba sa zmenila, budete si na to musieť zvyknúť.

Vyúčtovanie Dňa zvädnutých narcisov za rok 2012

Každopádne, po zverejnení uvedeného príspevku na Facebooku nastal u jeho svätosti, Ligy zlatom podmazanej, určitý posun. Vyúčtovanie Dňa narcisov za rok 2012 už bolo o niečo podrobnejšie.

Nebyť toho Facebookového incidentu, tak mám také tušenie, že aj vyúčtovanie za rok 2012 by bolo rovnaké ako to predchádzajúce.

No a tu je to vyúčtovanie Dňa narcisov 2012 (pre zväčšenie kliknite na obrázky):

Strana 1

den-narcisov-2012-1

Strana 2

den-narcisov-2012-2

 

Prípadne si môžete stiahnuť aj originálny dokument v pdf:

Použitie výnosu Dňa narcisov 2012

Blahoželáme Liga, zlepuješ sa! Avšak stále to nie je to pravé orechové!

Pri porovnaní oboch vyúčtovaní nás upútala jedna vskutku zaujímavá vec. Vo výkaze za rok 2011 si všimnite si položku č.4: ČIASTKA PONECHANÁ NA ZABEZPEČENIE REGIONÁLNYCH POTRIEB A PODPORY V ORGANIZAČNÝCH ZLOŽKÁCH LPR SR

Jej výška je 100 000 €.

No a teraz skúste nájsť rovnakú položku vo vyúčtovaní za rok 2012. Nachádza sa na druhej strane úplne na konci.

Suma: 74 100 €.

Ó bože, aké ušľachtilé! Liga proti rakovine zrejme ako dobrý hospodár znížila svoje režijné náklady o 25.9% oproti minulému roku. To preto, aby sa viac peňazí ušlo chorým detičkám!

Áno?

Nie! Prd makový!

Teraz si vo vyúčtovaní za rok 2012 všimnite približne v strede druhej strany položku 2c.

Čože to tam píšu? Čítajme spolu: „projekty, programy a prevádzka centier pomoci BA,KE,MT

Suma: 75.000,00 €

No pozrite sa na nich, ako to tam pekne schovali! Krásne medzi relaxačné týždňovky a finančnú pomoc pre sociálne slabších.

Ako sa v Lige s číselkami hrajú

Mám určité vedomosti z účtovníctva a ekonómie, no podstatný rozdiel medzi uvedenými položkami nevidím. Ako čítam, tak čítam, preklad oboch do jazyka účtovníctva mi znie: „režijné náklady“.

Hmm…takže nie úspora 25.9% ale nárast réžie o 49.1%!

Vidíte, ako málo stačí?!

Trocha sa pohrať s číslami, vydeliť, pomiešať a je to! Doteraz som z nich mal pocit, že sú pomerne nudní a pozrite na nich, aký kreatívny duch v nich drieme! :-)

Proste, nadobúdam silný dojem, že Liga šikovne rozdelila prevádzkové náklady do dvoch položiek tak, aby opticky nevyzerali ako jedna veľká suma.

Málokto si všimne, že namiesto jednej sú tam viaceré, v podstate identické položky. Podľa skromného môjho názoru ide o manipuláciu. Čo takýmto rozdelením Liga sledovala, vie len ona sama. Ostatní si to môžu len domyslieť.

Ale poďme ďalej. Tuto zaujímavé veci nekončia…

Dobrovoľné príspevky od občanov

Tento príjem tvorí podstatnú časť príjmov Ligy proti rakovine. Na svojej webovej stránke dokonca zverejňujú sumu a meno každého darcu (ak nechcel ostať anonymný).

Dovolili sme si spracovať tieto verejne prístupné údaje do prehľadného grafu (pre zväčšenie kliknite na obrázok):

graf-priebezne-prispevky-lpr

Z grafu je pekne vidieť ako sa vyvíjali príjmy od dobrovoľných darcov počas každého mesiaca za posledné vyše 2 roky:

Celkovo od januára 2011 do februára 2013 vyzbierala Liga 103 031.81 Eur.

Mesačný priemer je 3 962.76 Eur

Ročný priemer je 47 553.14 Eur.

Ako teda vidíte, výťažok „jedinej verejnoprospešnej zbierky“ ani zďaleka nie je ich jediným príjmom. Pravidelné príjmy od darcov síce nie sú tak veľké, ako zo Dňa narcisov, ale ani nie celkom zanedbateľné.

Tu sa teraz priam vtíska otázka:

Kde je vyúčtovanie príjmov od priebežných darcov?

Akosi som ho nikde nenašiel… A rád by som si ho pozrel. Inak sa môžeme len domnievať, na čo tieto peniaze idú.

Mám také silné tušenie, že to zasa budú prevádzkové náklady. Ja chápem, aj zamestnanci Ligy sú len ľudia a potrebujú z niečoho žiť.

Pri Dni narcisov však hrdo deklarujú, že na réžiu zbierky sa použilo len zhruba 3% z jej výťažku (29 514,54 Eur z hrubého výnosu 1 005 159,66 za rok 2012).

Pomer použitia iných príjmov na réžiu mi tu však chýba. Ale aby som Lige nekrivdil, možno som ho len na verejne dostupných zdrojoch nenašiel, hoci som sa o to dosť snažil.

Ak naozaj neexistuje na verejne dostupnom mieste, tak potom sa u Ligy síce jedná o hovorenie pravdy, ale iba polovičnej. A celá pravda môže vyzerať úplne ináč.

To je ako keď urobíte dva projekty, pričom v jednom vykážete príjmy a v druhom len náklady. Ako celok môžete byť v ohromnom zisku, no pri jednom projekte ste v strate a pri druhom zas v zisku.

Mne sa nezdá, že takéto polovičaté zverejňovanie údajov je čestné voči prispievateľom. Čo vy na to?

Ostatné príjmy

Zatiaľ sme rozobrali len dva zdroje príjmov, ktoré sú verejne dostupné – Deň narcisov (1) a Príspevky od ľudí počas roka (2). To však stále nie sú všetky príjmy! Liga proti rakovine má aj nasledovné príjmy:

-          Príjmy od firemných sponzorov (3)

-          Príjmy z 2% dane (4)

-          Príjmy z SMS-iek (5)

-          Prípadne ďalšie, tie o ktorých ani nevieme

Takže ako vidíte, príjmy má minimálne z 5 zdrojov. Ich výšku poznáme len z 2 a použitie len u jedného jediného…tej ich jedinej verejnoprospešnej zbierky.

Pritom sa teraz nebudeme vyjadrovať k deklarovaným spôsobom použitia prostriedkov. K tým sme sa už dostatočne vyjadrili v iných článkoch a zastávame názor, že sú úplne zbytočné a neproduktívne.

Tuto sa k tomu vyjadrím len dvoma vetami, teda skôr otázkami:

1. Je preplácanie letných táborov detičkám ušľachtilé?

2. Je ušľachtilé odseknúť dieťaťu často zdravú, prípadne ľahko liečiteľnú ruku a potom mu veľkodušne zaplatiť protézu a rehabilitácie?

Odpoveď nech si na to dá každý sám. Môj osobný názor je, že ide o zvrátenosť.

Čo si o Lige myslia niektorí naši čitatelia

Na záver by sme radi uviedli komentár, ktorý k článku „Prečo ignorujem Deň narcisov 2013“ napísal jeden náš čitateľ:

Ako čítam tieto príspevky, niekedy sa zamyslím, že možno sú ľudia pracujúci v LPR dobráci, ktorí nevedia, že sú aj iné spôsoby. Možno je ich väčšina.

Samozrejme komu “pomohli”, ten ich skúša chrániť, ale poviem Vám malú historku.

Moja mama mala rakovinu prsníka a poradili jej veľmi dobru banskobystrickú nemocnicu. Všetko krásne, čisté, nie ako väčšina nemocníc na Slovensku. Každý lekár, personál ako ma byť. Lieky najdrahšie švajčiarske, všetko čo k tomu treba na vedľajšie účinky preplatila poisťovňa, čiže ju to naozaj stalo len niekoľko centov.

Na začiatku všetko v poriadku, zmenšovanie nádoru, ale po troch mesiacoch prestala chemoterapia účinkovať. Lekárka ale trvala na svojom, že treba ďalšiu dávku. Nakoniec sa mama vybrala za iným lekárom, ktorý hneď povedal, že ďalšiu dávku v žiadnom prípade, lebo podávaná chemoterapia má maximálnu dávku 4-6x (čiže darmo po tretej chcela, aby už nedostala, presviedčali ju o opaku).

Takto dostala 6 dávok, čo je naozaj maximum (1x za 3 týždne 1 dávka), ale lekárka trvala na svojom, že treba ešte ďalšiu, aj keď už bol nádor taký ako keď sa začala liečba.

Mama chcela ísť na operáciu, ale lekárka jej nechcela dovoliť. Vraj sa nedá operovať!!! Pri konzultácii s inými lekármi každý povedal, že dá ešte v pohode, ale už veľmi dávno sa to malo vybrať.

Onkologička aby odradila moju mamu, začala jej hovoriť také veci, že keď pôjde na operáciu, už jej nič nepomôže, nech si to rozmyslí a že to určite bude nejaký len taký obyčajný chirurg, ktorý takúto nezmyselnú operáciu urobí.

Teraz je po operácii a všetko je v najväčšom poriadku, histológia ukázala, že nemá žiadne metastázy. Doteraz užívala vitamín C, marhuľové jadierka a pod, ale už prešla na surovú zeleninu a už v žiadnom prípade nepôjde na “preventívne chemo”, alebo podobne čo jej novy onkológ predpíše.

Prepáčte, že som sa tak rozpísal, ale aj touto osobnou skúsenosťou chcem poukázať, že naozaj vedia ľudí prekabátiť a dosiahnuť, aby sa cítili v najlepších rukách.

Pritom ak z vlastnej vôle sa nepostaví proti nim, tak má zaručenú cestu do hrobu!

Lebo aj moja mama ak počúvne na onkologičku, tak dostane 7. dávku, ktorú už ani výrobca neodporúčal, takže asi si každý bude vedieť predstaviť následky.

Len nech mi nikto nepovie, že ta onkologička trvala za každú cenu na chemoterapii, lebo chcela pacientovi to najlepšie.

K uvedenému písať komentár myslím netreba. Cyklus sa uzavrel. Sme tam, kde sme boli v prvom odstavci tohto článku…

Želáme vám pekný deň a trocha zamyslenia sa nad tým, čo tu bolo dnes povedané.

Ten veľký rituálny deň roka sa blíži, bude tu už čo nevidieť! Porozmýšľajte nad tým, ako sa počas neho zachováte.

Sami sa rozhodnite či chcete žiť v kráľovstve, kde sa smie hrať a spievať alebo v kráľovstve Kazisvěta VI., hlavy zlatom podmazanej…

A nezabudnite! Nie je všetko zlato, čo sa ligaoce!Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
VeganMaster . hejojaci98   |   ip:76.73.41.   |   2013-04-12  (16:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ľudia žerú mäso, ktoré je jednou z hlavných príčin vzniku rakoviny, dopujú sa farmaceutikami aj keď sa môžu vyliečiť aj bez nich (oslabujú si imunitu) a potom sa žobre na výskum, aby mohli testovať na zvieratách farmaceutiká pre týchto chorých ľudí...

Príčina ich choroby je v zdegenerovanom myslení a pokiaľ toto ľudia nepochopia, mizéria bude ešte väčšia.

http://www.youtube.com/watch?v=mKrQLo0dd7o

Hovorím s ľuďmi rôzneho vzrastu a rôzneho vyznania. Aj s tými, čo jedia mŕtve zvieratá a jedia ich s kľudným svedomím. Akoby bieda a rev miliónov ich obetí boli v inom vesmíre než oni. Akoby mŕtva krava, či mŕtve kura nemali nič spoločné so živými tvormi, popravenými ako nedobrovoľná obeť ich umelej potreby. A ešte sú schopní rozprávať príbehy o svojej láske k zvieratám a to, prosím, bez hanby.

Tak teda k vám, kto jete mäso a mliečne výrobky, pijete mlieko, kupujete lístky do cirkusu, nosíte kožuchy a kožu, kupujete kozmetiku so značkou rozleptaných králičích očí, pcháte do seba farmaceutiká namiesto zmenenia životného štýlu, k vám, kto sa čudujete, prečo majú kravy krvavé vemená, prečo kohútikov rozmieľajú zaživa, prečo teplom a stresom kričia kone v transportoch strachu a zlámaných kostí, prečo líšky, norky a mačky sťahujú z kože, prečo v laboratóriách sa psy trasú bolesťou, prečo zdesený a onemený hrôzou zvieram päste, tak teda k vám, kto sa pýtate, prečo miliardy živých trpia, odpovedám: Pre vaše skur-vené choré egá a žalúdky!


jan . pukikyri5   |   ip:78.99.81.   |   2013-04-12  (16:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  K článku: Stotožňujem sa!

Politici majú plné huby demokratických a kresťanských hodnôt, tie zámerne neuplatnia v systéme, ale radšej zákonmi podporia pár dobre platených reprezentantov ľudskoprávnych a iných organizácií, na ktoré sa vyzbierajú občania a potom dlho pred a po kvákajú verejnoprávne média aké je to úžasné, pretože existujú ľudia s dobrým srdcom a adekvátnymi hodnotami!


mrbean . bagijehe78   |   ip:85.216.14   |   2013-04-12  (16:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Vegan - ty žereš trávu a vypisuješ tu nezmysli . Aj Kristus bol vegán ? Jedol ryby a možno aj bôčik si zajedol...ANONYM . sipyrige36   |   ip:90.178.25   |   2013-04-12  (16:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  staci se podivat jakto to vypada v ju es ej . tam kazda rodina co nieje prezrata, je veganska, ale brainwashovani se presto nevyhla... dokonce bych rekl ze ti prezrati jsou rozumnejsi a normalnejsi lide nez ti vegani... ti vegani jsou totiz uplni fanatici, co pomalu nastoluji svym detem rezim jak v armadnich vycvikovych taborech... jen aby jim od mala vstepili "jejich" "vegan filozofii"

cili, nic to veganstvi neresi... jen dalsi ucelova modni vlna... a k tomu jeste nebezpecna : /


VeganMaster . hejojaci98   |   ip:76.73.41.   |   2013-04-12  (17:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  {Vegan - ty žereš trávu a vypisuješ tu nezmysli . Aj Kristus bol vegán ? Jedol ryby a možno aj bôčik si zajedol...} Ty chceš ísť na mňa drístami o 2000 rokov mŕtvom židovi ? To ti neodporúčam, pretože ťa veľmi rýchlo roznesiem v tejto téme. Uvedom si, že ja nie som v kulte osobnosti toho mŕtveho žida, ktorý veril v dementného biblického Jahveho upatlaného z bôžikov sumerov, ktorého je možné korumpovať spáleným mäsom !!! Mne môže byť u prdele, čo žral Kristus a nemám záujem žrať to isté. Mojou snahou je vybrať tú lepšiu formu stravovania a nie to, čo žral nejaký čarovný paranormál pred 2000 rokmi. Okrem toho si treba uvedomiť, že pred 2000 rokmi tu boli iné podmienky a Kristus nežil na Slovensku !!! Keby žil dnes ten žid, možno by bol veganom, lebo by videl, že je možné žiť aj bez zabíjania zvierat.


mrbean . bagijehe78   |   ip:85.216.14   |   2013-04-12  (17:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vegan - sebavedomie ti nechýba - daj si trávy - radšej kanabis ...


VeganMaster . hejojaci98   |   ip:76.73.41.   |   2013-04-12  (17:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  {vegan - sebavedomie ti nechýba - daj si trávy - radšej kanabis ...} A keď už si začal o Kristovi, ten možno nenosil ani trenky, ale mnohí kresťania nosia. Kristus tiež nefajčil marihuanu i keď občas o tom pochybujem, pretože také sračky aké OBČAS natrúsil by triezvy človek nevyprodukoval...

Kristus nespínal ruky v kostole, ale kresťania to robia, lebo sú pokrytci a oháňajú sa Kristom len keď im to vyhovuje... ;-)))

Citujem ho: Keď sa mod­líte, nebuďte ako po­kryt­ci, ktorí sa radi po­stojačky mod­lievajú v synagógach a na rohoch ulíc, aby ich ľudia videli; veru vám hovorím: Majú svoju od­menu. Ale keď sa ty mod­líš, voj­di do svojej komôr­ky, za­mkni dvere a mod­li sa k svoj­mu Ot­covi, ktorý je v skrytos­ti, a tvoj Otec, ktorý vidí v skrytos­ti, od­platí tebe. Tu si prečítaj: http://bible.cc/matthew/6-5.htm

Kristus sľuboval veriacim, že budú konať zázraky a uzdravovať ľudí, ale i tak chodia žrávať farmaceutiká, pretože skutočne v Krista neveria. Len sa skrývajú za jeho chrbát a zarábajú na tom, čo sa mu stalo. Ono totiž z chudoby a utrpenia sú najväčšie peniaze...atď.

http://www.youtube.com/watch?v=ryp30Gcl4nY

K tomu sebavedomiu len toľko, že ja som ako Prométheus...nemám absolútne úctu pred bohmi a smejem sa im !!! Zároveň rozbíjam drísty šarlatánov, ktorí v mene boha vykorisťujú pracujúcich za pomoci psychickej manipulácie a imaginárnej hrozby !!!VeganMaster . hejojaci98   |   ip:76.73.41.   |   2013-04-12  (17:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Na Slovensku sa okolo 85 percent ľudí hlási k viere v boha. Medzi nimi je aj zdegenerovaný vandrák, alebo inak povedané cicinový rapér s krížikom na krku propagujúci brutálny konzum: http://www.youtube.com/watch?v=runQo_hRRrs

Ako je potom možné, že sa tu ľudia neliečia vierou tak ako im sľúbil Kristus ? Ako je možné, že majú takú extrémnu spotrebu faramaceutík ? Ja vám to poviem...je to len jedno veľké divadlo a hra na vieru.


mrbean . bagijehe78   |   ip:85.216.14   |   2013-04-12  (17:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vegan - na tému viera sa asi zhodneme - som Diablov dôverník a Kristus bol využitý ako politikum - vznikla obrovská firma . Verím v Stvoriteľa a to , že medzi nebom a zemou niečo je .... sme len trochu prisprostí a nevidíme to . Dovolím si jednu osobnú otázku - ty máš v žalúdku knihu ....?


VeganMaster . hejojaci98   |   ip:76.73.41.   |   2013-04-12  (17:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja nemám na Krista úplne negatívny názor. Nakoniec hlásal aj pekné veci napríklad to o tom modlení na verejnosti sa mi páči a keby som bol veriaci, robil by som to tak ako navrhoval, ale nesúhlasím so všetkým, čo natáral. Napríklad tie šarlatánske sľuby za vieru o konaní zázrakov, pretože v konečnom dôsledku je to nebezpečné a mohol by sa nájsť aj veriaci, ktorý by si chcel otestovať vieru otráveným nápojom... Kristus bol potulný kazateľ. V podstate dosť chudobný a utýrať ho dali židovskí klerici, pretože im proste nesedel - zrejme mimo iného kritizoval ich pokrytectvo a podobne. Postupne sa však začal budovať kult jeho osobnosti a nakoniec členovia jeho kultu nechali utýrať i Jána Husa, pretože kritizoval zas pokrytectvo kresťanských klerikov. No samozrejme on nebol jedinou obeťou: http://www.youtube.com/watch?v=ODZHcAhG8XU

Takže teraz by sme mohli vytvoriť zas kult Jána Husa, ale k čomu by to bolo dobré ? Zas by to dopadlo rovnako, lebo podstata ľudskej mentality je rovnaká a veľmi obtiažne je vyformovať masu rozumných a čestných ľudí.

Tu som písal o Kristovi, ale len dosť stručne a je to len koncept. Treba brať trochu s rezervou hlavne tie detaily. http://dolezite.sk/Vyklad_pribehu_Krista_bez_teologickych_dristov_koncept_172.htmlmichal . hykuwevu70   |   ip:91.127.13   |   2013-04-12  (17:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Davo :

"Ako je možné, že majú takú extrémnu spotrebu faramaceutík ? "

Pretože okrem masa žerú GMO sóju, ktorú ty propaguješ, kukuricu,repku, paradajky, zemiaky, ryžu...
Vidíš toto všetko je už v amíkove GMO a nie je to maso a predsa ťa to otrávi...
Ach, Davo ty budeš mať asi do konca života len tunelové videnie...
VeganMaster . hejojaci98   |   ip:76.73.41.   |   2013-04-12  (18:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  {Pretože okrem masa žerú GMO sóju,} Nepropagujem gmo a názor na genetické modifikácie som tu už vyjadril...nebol moc pozitívny. Okrem toho veganom môžeš byť aj bez sóje...je to len jeden druh strukoviny, ktorou sa vykrmujú hlavne hospodárske zvieratá. Až 90% zo svetovej produkcie sóje ide práve na výkrm dobytka, ktorý je okrem toho našlahaný farmaceutikami, pretože je chovaný v extrémnych podmienkach+majú nevhodnú potravu. Takže jediný spôsob ako ich udržať pri živote je našlahať ich liekmi, ktoré sa samozrejme dostávajú aj do mäsa !!!


VeganMaster . hejojaci98   |   ip:76.73.41.   |   2013-04-12  (18:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stravujete se masem? Pak konzumujete také mnoho zajímavých chemických látek :)
http://www.vegan-fighter.com/novinky/stravujete-se-masem-pak-konzumujete-take-mnoho-zajimavych-chemi
ckych-latek.html


michal . hykuwevu70   |   ip:91.127.13   |   2013-04-12  (18:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Davo :

Viem, že si nepropagoval GMO potraviny. Ale je fakt, že GMO plodiny sú ľuďom nanucované a pritom sú nebezpečné.Mnohé GMO plodiny, ako kukurica a iné, jedia vo veľkom ľudia, čo nemajú možnosť alebo dosť peňazí na nákup kvalitných organických potravín. Ten príklad ,čo dávaš s výkrmom dobytka je len dosledok systému, v ktorom žijeme, kde sa šetrí na zdraví hospodárskych zvierat len pre zisk, pre nič iné. Až by boli zvieratá chované tradične bez GMO alebo farmaceutík, nič také by nehrozilo, ale trovenie týchto zvierat a následne ľudí je zámerné, nie je na vine masová strava, ale OTRÁVENÁ masová strava ľudí..
Miesto toho, aby štáty ako India a aj mnohé africké a islamské štáty, kde majú vysokú natalitu, nútili ľudí na menší počet detí, miesto toho ich radšej trovia cez GMO..
Miumocvhodom, zamestanci Monsanta nejedia v jedálńach GMO potraviny, GMO plodiny sú pre chudobu, aby ich vykynožili...
Takže, ako vidíš, nie je hlavný problém maso, ale jedy v potravinách, či už v mase alebo ostatných, vrátane vegánskych potravín...


VeganMaster . hejojaci98   |   ip:76.73.41.   |   2013-04-12  (18:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.youtube.com/watch?v=iRUI4giJGOo

Zamysli sa nad tým, kto bude ďalším vodcom. Nový psychopat vytlačení na peniazoch. Tupá tvár vo všetkých novinách, socha na námestí, pod ktorou teraz žobreš. Zdvihni svoju ruku a daj mu ďalší hlas.

Pridaj sa ku mne, pripoj sa k ostatným a zabudni na tých, čo sú proti nám, zavri svoju hubu a ja ti zvýšim plat, zalepím ti oči, tak prestaň už rozmýšľať. Zdvihni svoju ruku a daj mu ďalší hlas.

Nepriateľ číslo jedna, odporcovia nášho štátu, prenasledovaná obeť, muži štátnej bezpečnosti - zabiť vrahov vo vládnych kruhoch - totalitný režim rozprávajúci o ľudských právach - obušky a vodné delá – prostriedky ich vlastnej pravdy - zabiť vrahov vo vládnych kruhoch.

Prepychové vily, ktoré strážia vojaci, hojné zábavy, žrádlo a kur-vy – to všetko z našich daní, z našej hlúposti, z debilizmu, v ktorom sme vychovaní. Zdvihni svoju ruku a daj mu ďalší hlas.

Ja som tvoj kult osobnosti ako Hitler, ako Stalin – ďalší fanatik na svete, chcem ovládať vaše mozgy. Zabiť vrahov vo vládnych kruhoch. Teraz je rad na tebe, tak na čo ešte čakáš?


VeganMaster . hejojaci98   |   ip:76.73.41.   |   2013-04-12  (18:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.youtube.com/watch?v=bzua8DbEchwProsím ťa, pozri sa okolo seba a hneď zistíš, čo od teba chcú - rozhlas, tlač a televízia – najlepšia zbraň v rukách mocných. Tak poď, tak poď – všetkých tak nútia. Tak poď, tak poď - si konzument. Tak poď, tak poď - rýchlo to počúvaj. Tak poď, tak poď - a začni to rýchlo jesť.

Nikdy neukážu smrť na bitúnku, sťahovanie kože za živa, vytekajúce oči po tvári masového vraha v kresle, len samé žvásty. Tak poď, tak poď - si konzument. Tak poď, tak poď - rýchlo si sadni. Tak poď, tak poď - tak žer. Začne boj.

Krásna pravda na papieri bez korupcie - slová, ktorým slepo veríš, pre teba vhodné. Tupý úsmev, v hlave skrat a ďalšia nová show – potrat tejto spoločnosti, tvár bez problémov.

Pošlú ťa na vojnu, tam všetkých učia vraždiť a nenávidieť - držíš v ruke zbraň a chrániš ich prachy, ktoré z teba vytrieskali. Tak poď, tak poď - len samé žvásty. Tak poď, tak poď - si konzument. Tak poď, tak poď - rýchlo si sadni. Tak poď, tak poď - tak žer.


VeganMaster . hejojaci98   |   ip:204.45.13   |   2013-04-12  (18:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Michal a ešte k tej sóji. Myslím si, že konzumenti mäsa jej zjedia viac ako napríklad ja. Ono totiž sója sa dnes nachádza v mnochých produktoch z mäsa - salámy, párky... Ja si sóju dávam len občas - strukoviny striedam: hrach, fazuľa, šošovica.

{Ale je fakt, že GMO plodiny sú ľuďom nanucované a pritom sú nebezpečné.Mnohé GMO plodiny, ako kukurica a iné, jedia vo veľkom ľudia, čo nemajú možnosť alebo dosť peňazí na nákup kvalitných organických potravín.} Keby ľudia prešli na veganskú stravu a nepestovalo by sa tak obrovské množstvo plodín pre hospodárske zvieratá s vysokou spotrebou, bola by viac aj kvalitnej zeleninky a ovocia a nebolo by treba vymýšľať rôzne modifikované potraviny, ale sami si vybrali práve tú konzumáciu mäsa - ekonomicky nevýhodné vykrmovanie zvierat a ešte by k tomu chceli aj organické potraviny. No to už by chceli akosi veľa, či nie ?

{Až by boli zvieratá chované tradične bez GMO alebo farmaceutík, nič také by nehrozilo, ale trovenie týchto zvierat a následne ľudí je zámerné, nie je na vine masová strava, ale OTRÁVENÁ masová strava ľudí.} Je samozrejmé, že mäso by bolo lepšie, keby sa zvieratá nechovali v koncentrákoch, ale ťažko by sa vykryla spotreba ľudí: http://www.youtube.com/watch?v=u4_pzPrMTrs

{Miesto toho, aby štáty ako India a aj mnohé africké a islamské štáty, kde majú vysokú natalitu, nútili ľudí na menší počet detí, miesto toho ich radšej trovia cez GMO..} Súhlasím s tým, aby ľuďom bolo vysvetlované, že by mali mať mieru v plodení, pretože planéta je premnožená. Nemám rád extrémne plodenie detí. Myslím si, že dve deti sú akurát.


Jao . hijerysy00   |   ip:188.112.1   |   2013-04-12  (19:31)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Dnes na deň narcisov som si uctil pamiatku všetkých ľudí, ktorých zavraždili farmaceutickí pracovníci svojou chemoterapiou a ožarovaním.
Majú to vymyslené perfektne. Najprv rakovinu aktivujú (preventívne prehliadky, lieky, vyvolávanie stresu, nepokoja a strachu, umelohmotné a modifikované jednoročné potraviny atď atď) a potom sa pustia do liečenia. Lenže farmaceutické postupy liečenia sú len na vykrádanie poisťovní, ožobráčenie a napokon zabitie ľudí.
Nič liečivého a prospešného tam netreba hľadať.
Je smutné, že funkčné liečebné postupy na trvalé odstránenie rakoviny sú utajované pred ľuďmi. Ak by vyšli na svetlo sveta, bolo by zrazu veľa zdravých ľudí, tým by farmakomafia nemala zisky, štát by musel dlhšie vyplácať dôchodky ...
Napriek tomu, je už veľa takých, ktorí sa prebudili a vzali rozhodovanie o svojom zdraví do vlastných rúk a nenechali to slepo na Mudr.coch. Stačí len chcieť.
Ja ten narcis, ako symbol ligy proti ich oslavovanej rakovine vidím len ako ich reklamu na ešte väčšie oblbovanie národa a ešte väčšie zisky pre "vyvolených". Preto dnešný deň narcisov je pre mňa dňom pamiatky všetkých mŕtvych, ktorí zbytočne podľahli na liečiteľnú chorobu - rakovinu.memory . xifetusi15   |   ip:89.173.14   |   2013-04-12  (19:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nie som obhajca LPR, ale robit "ekonomicky" pohlad na zaklade tlacovych sprav urcenych pre siroku verejnost a nie vyrocnych sprav, ktore su samozrejme podrobnejsie, kedze je tam uplna suvaha, je uplne smiesne, zbytocne a hlupe...


DrHujer . doducyve62   |   ip:95.103.99   |   2013-04-12  (20:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a čo tam chcete nájsť? Účty za marihuanu?


perseus . tituqojo66   |   ip:178.40.13   |   2013-04-12  (20:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  memory
takže ono sa vydávajú viaceré správy? také pre blbú širokú verejnosť a výročné? aha a tie sú podrobnejšie? a to tak robí len lpr alebo aj iné organizácie a inštitúcie? takže tak, pre verejnosť vodu, pre elity víno....


Fero . lifuroru61   |   ip:90.182.25   |   2013-04-12  (20:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ono ludia lahko naletia profesionalnym hercom ako siracka a pod.. esteze je stale viac ludi, co sa nenecha oklamat


perseus . tituqojo66   |   ip:178.40.13   |   2013-04-12  (20:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dr Hujer
ja tam nepotrebujem hľadať, neprispievam im. ako pozitívne na tom hodnotím to, že je to dobrovoľné, a nenútia ma prispievať povinne zákonom ako do zdravotnej poisťovne.vlastne to patrí do kategórie dobrovoľných odrbov, tj. menej nebezpečných. je to od nich milé. dávajú mi možnosť výberu, aj keď ich reklamy sú emotívne a agresívne, beriem to ako skúšku svojho charakteru, že im dokážem odolať. :DDDJao . hijerysy00   |   ip:188.112.1   |   2013-04-12  (20:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Memory, veselú výročnú správu nájdeš na http://www.lpr.sk/text/245/vyrocna-sprava-2011.pdf
Zaujímavé je, že na výskum dali skoro 385 tisíc Evri a žiadne veľké pokroky sa nekonajú.
Na výchovu (vymývanie mozgov ?) ale dali neuveriteľných 289 tisíc. Na ďaľšie oblbovanie pod nálepkou informačné a propagačné kampane vynaložili viac ako 274 tisíc. Toľko ekonomický pohľad. Kde je ale etický pohľad ???aem . qiwopeqo8   |   ip:78.141.88   |   2013-04-12  (20:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zakázané léky na rakovinu

http://www.youtube.com/watch?v=ElHvvn0B54A


perseus . tituqojo66   |   ip:178.40.13   |   2013-04-12  (20:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ústav experimentálnej onkológie SAV, Bratislava / Cancer Research
Institute SlovakAcademy of Sciences, Bratislava 13 500,00 €
Univerzitná nemocnicaMilosrdní bratia, Bratislava /
BrethrenUniversityHospital, Bratislava 3 600,00 €
Národný onkologický ústav Bratislava /
National CancerInstitute Bratislava 21 100,00 €
Onkologický ústav sv.Alžbety, Bratislava /
St. Elisabeth CancerInstitute, Bratislava 86 400,00 €
Východoslovenský onkologický ústav, Košice /
East Slovakia CancerInstitute, Košice 57 480,00 €
Univerzitná nemocnica L. Pasteura, Košice /
L. PasteurUniversityHospital, Košice 14 000,00 €
Inštitút nukleárnej a molekulárnej medicíny, Košice /
Institute ofNuclear andMolecularMedicine 2 455,20 €
DFNsP Banská Bystrica /
Pediatric FacultyHospital, Banská Bystrica 9 400,00 €
FNsP F.D. Roosevelta, Banská Bystrica /
F.D. Roosevelt FacultyHospital, Banská Bystrica 11 000,00 €
NemocnicaA.Wintera, Piešťany /
A.WinterHospital, Piešťany 15 000,00 €
Kysucká nemocnica Čadca / KysuceHospital, Čadca 3 300,00 €
Nemocnica Skalica /Hospital Skalica 4 000,00 €
Nemocnica sv. Cyrila aMetoda, Bratislava /
St. Cyril andMethodHospital, Bratislava 10 000,00 €
Univerzitnánemocnica,Martin/UniversityHospital,Martin 3 600,00 €
Spolu/Total 254835,20€

Jao to hore je výpis z tej tabuľky z odkazu na tú stránku.
v 2009 ešte o piane nechyrovali, ale bohužiaľ dali ho aj spätne. zarazilo ma porovnanie niektorých údajov z tvojej tabuľky a z tohto, teraz už spoplatneného článku:
perseus . tituqojo66   |   ip:178.40.13   |   2013-04-12  (20:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kto má to pia no, prosím porovnajte si inštitúcie v oboch článkoch, a bol by som rád, keby niekto zverejnil tú tabuľku z tohto článku. zaujímavé výsledky!


perseus . tituqojo66   |   ip:178.40.13   |   2013-04-12  (20:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  piano


perseus . tituqojo66   |   ip:178.40.13   |   2013-04-12  (20:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ??? zas cenzúra???


Jao . hijerysy00   |   ip:188.112.1   |   2013-04-12  (21:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Perseus, tie čísla sú z tej výročnej správy r. 2011 na 43. strane.
memory . xifetusi15   |   ip:89.173.14   |   2013-04-12  (21:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  @perseus
to nie je pre elity, ale ked uz chce niekto kritizovat, nech to robi poriadne a nie z polovicnych dat, beznemu cloveku staci vediet, ze hodnota niekoho majetku je X eur, nepotrebuje vediet, ze coho vsetkeho sa sklada a ked chce, pozrie si podrobnejsie spravy, ale ked kritizovat, potom musis z celych informacii

a ano, robi to tak vacsina institucii, ktore maju aj nejake, nazvyme to, medialne pokrytie

@jao
ja nerozoberam ci to je prerozdelene spravne, alebo nie, to je kazdeho subjektivny nazor, no vychova nie je len o "vymyvani mozgov", ale aj bezna informacia, co je to rakovina
takisto informacne kampane nie je len "oblbovanie", ale nakup/vyroba narcisov, ktore dnes rozdavali, co je takmer polovica nakladov na "oblbovanie"...a za oblbovanie nemozes povazovat to, ze tam stoja 4 ludia, ktori nerobia nic ine, len pozdravia, podakuju a daju kvietok

@all
vsetci sa tu snazite prezentovat, ze treba kriticky mysliet a neprijimat informacie len z mainstreamovych medii, no robite presne to iste, len z opacnej strany, nekriticky prijimate opacne informacie a nerozmyslate o nich...


perseus . tituqojo66   |   ip:178.40.13   |   2013-04-12  (21:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://kosice.korzar.sme.sk/c/6078417/riaditelku-kosickej-nemocnice-marinovu-strieda-sieber.html

skôr som myslel takéto.

a z tvojho zoznamu napríklad toto:
Univerzitná nemocnica L. Pasteura, Košice /
L. PasteurUniversityHospital, Košice 14 000,00 €

a v tom piano článku je aj odstupné riaditeľa onkologického ústvu košice. nejde o malé sumy. nechápem, načo ich treba ešte dotovať. ide o súkromnú a.s.
perseus . tituqojo66   |   ip:178.40.13   |   2013-04-12  (21:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.transparency.sk/feed/?cat=4


333 . malysafe65   |   ip:85.216.14   |   2013-04-13  (06:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Cena zlata je najnižšia od júla 2011!
Cena zlata je aktuálne najnižšia od júla 2011. Dnes popoludní zlacnela unca zlata (31,1 gramu) na newyorskej komoditnej burze pod hranicu 1500 USD (1149,25 eura), informovala o tom agentúra DPA.
včera, 20:31 New York
Diskusia (12)Ilustračné foto

Podvečer sa žltý kov obchodoval po 1499,20 USD za uncu. Investori navyše masívne sťahujú prostriedky z najväčšieho investičného fondu nakupujúceho fyzické zlato SPDR Gold Trust.

Veľké banky, ako Goldman Sachs, Société Générale alebo Bank of America, už považujú zlatý boom za skončený. Rovnako George Soros nedávno vyhlásil, že žltý kov sa už nehodí na to, aby plnil funkciu bezpečného prístavu pre investície.

Na konci týždňa sa pod veľký tlak dostalo aj striebro. Spotová cena striebra klesla o 4,5 % na 26,39 USD za uncu.
-kde je ten odbortník na zlato?


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-04-13  (09:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak, tak, tie tváričky z TV, novín, rádií, radi pomáhajú, raz na to, raz na ono, a vy ľudia, ak ste už os-lep-li, tak dávajte, veď je to raz preto, raz pre ono, veď ide o dobrú vec, stále, a vy ostatní to neviete, teda o.s-lepni-te tiež, aby ste to tiež už vedeli...

Inak článku veľké plus...


JozefVarga . wajefuti49   |   ip:62.197.22   |   2013-04-13  (09:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Včera som bol na nákup a pred supermarketom stali usmievavé milé dievčaťa. Prosili ma či by som neprispel na ligu proti rakovine. Dal som 2 €. Tiež som si pomyslel či niekto netuneluje ligu proti rakovine, keď že dnes kvôli nacistom – globalistom v parlamentoch krajín EU aj našej NR SR a ich priateľom z nekalého biznisu sa rozkráda beztrestne čokoľvek.

Mrzí ma, že niektorí šibnutí jedinci sa vyjadrujú od veci obsahu článku...
povazan . wohicygu14   |   ip:85.216.19   |   2013-04-13  (09:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tak ked vidim tu siracku ci jak sa vola, chazarstan, uz len tym by som prispieval, uplne na hlavu som rozhodne neni. isto je to nejaka sorosova vec hehe, abo podobne


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-04-13  (10:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tiež som si pomyslel a dal som...Tak sa to ma, len myslieť a nedomýšľať...Ej dedo, dedo...


ANONYM . sipyrige36   |   ip:95.102.35   |   2013-04-13  (16:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Ja som tiež prispel a v duši ma hreje pocit ,že mojím malým príspevkom som aspoň trochu podporil nízke odvody a daňové zaťaženie štátu pri zdochnutom mori.


Joplins . xuhydime11   |   ip:94.145.22   |   2013-04-14  (01:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vagon Master.

Ty si vagón??


bezejmmmmena . buwiwuso77   |   ip:90.178.25   |   2013-04-14  (01:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins tys na to kap ... Davo bude nejspise strojevudce nejakej :D:D a asi dost dobrej ... :D proto vagon master ...


Joplins . xuhydime11   |   ip:94.145.22   |   2013-04-14  (01:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jednoznačne..
Len neviem či je osobný alebo nákladný.
"Nákladný" asi nie keďže žije na tráve..skôr osobný keď je taký vzťahovačný a berie všetko osobne..

:-DDDD


bezejmmmmena . buwiwuso77   |   ip:90.178.25   |   2013-04-14  (01:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no aj nakladni by mohl byt.. mohl by prevazet pupavy kdyby nerostly vsude :D:D


bezejmmmmena . buwiwuso77   |   ip:90.178.25   |   2013-04-14  (02:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  takovej job by se mu asi libil ..

obcas by si znich upletl venecek :D

a byl by stastny ... :D

mozna by se aj uvolnil trosku :D:D


jojo . sapivafe98   |   ip:95.103.32   |   2013-04-14  (07:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Davo netrep tu zas chobotiny!!! Pis sina svojich strankach, kde si aj tak pises sam so sebou!!!


frk . cotukose39   |   ip:85.248.66   |   2013-04-14  (10:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ani nejde o to ci clovek žere maso ale skôr o to nech skončí ta genocída co je páchana na zvieratách..vegánstvo je pre mňa spôsob protestu ...len tupým materialistickím zdegenerovaným jedincom co furt obhajuju žranie masa to asi nikdy nedôjde no proste tak ste boli naučení asi za to nemôžete...jaj dival by som sa ako vas nejake zviera žere zaživa a tie vaše trápne narážky na vegánov , viac sa smejem na vás...poslal by som vás bývať k indianom ti mali úctu k prírode


perseus . tituqojo66   |   ip:91.127.54   |   2013-04-14  (11:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tak pošli! a dívaj sa!


jasom . jebexunu36   |   ip:213.81.16   |   2013-04-16  (12:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :-) :-) :-) Riadne vam rajbe s tej travy co zeriete! :-) :-) :-)
Ovocie a zelenina nikdy nedokazu nahradit vsetky bielkoviny,proteiny,vitaminy a vsetko co ludsky organizmus potrebuje.
Skuste dat krompac veganovi a nech ide denne manualne makat.
:-) :-) :-) Ale sa vam gorily rehocuuuu:-) :-) :-) :-) :-)


jaysamuel . cavolyfy34   |   ip:162.244.8   |   2016-11-26  (13:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobrý deň, pán / Vážená pani,
Ak budete potrebovať naliehavú prácu nadviazať úver, alebo budete potrebovať pôžičku splatiť
váš dlh, budete potrebovať refinancovať úver? Potrebujete úver na nákup automobilu alebo A
dom? Áno, ak máte starosti teraz, ponúkame všetky druhy pôžičiek bez úveru
skontrolovať s vhodným úrokovej sadzby !!! Kontaktujte nás ešte dnes prostredníctvom e-mailu. (
sterlingunicornfunds@gmail.com) pre viac informácií
Ďakujem


richardpeterson . leniwole   |   ip:198.7.58.   |   2017-03-26  (18:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobrý deň

Hľadáte finančnú pomoc? Potrebujete naliehavú pôžičku
platiť svoje účty či dlhy? Kontaktujte nás ešte dnes prostredníctvom e-mailu:
richardpeterson706@gmail.com


Natalie . vuvinidu52   |   ip:66.85.139   |   2017-05-28  (16:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobrý deň, som súkromný veriteľ. Poskytujem pôžičky spoločnostiam a jednotlivcom za nízku úrokovú sadzbu a prijateľnú úrokovú sadzbu vo výške 2%. Kontaktujte nás na účely monitorovania spracovania a prevodu úveru do 12 hodín. Napíšte nám teraz: pcl0816@outlook.com

diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


jeden + dva =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Študentský experiment objavil, že v blízkosti wifi rúterov rastliny rásť nebudú


 - Študentský experiment objavil, že v blízkosti wifi rúterov rastliny rásť nebudú2013-05-30  (01:15)  |  Zdravie
Malý "záhradný" experiment dánskej deviatačky testuje efekt mobilného žiarenia na rastlinách. Jeho výsledky vás môžu prekvapiť.

Klamavá reklamní kampaň Angeliny Jolie ???!


2013-05-22  (17:54)  |  Zdravie
Jaké je skutečné pozadí kauzy Uříznutá ňadra Angeliny Jolie? Miliardový byznys s oklamanými ženami a s genovými patenty AUTOR: MIKE ADAMS ZDROJ: http://www.protiproud.cz/


PROČ ŽENY V ČÍNĚ neonemocní na rakovinu prsu


2013-05-22  (12:22)  |  Zdravie
Nevím o žádném Číňanovi, žijícím tradičním čínským životem, který by někdy použil kravské nebo jiné mléčné výrobky na nakrmení svých dětí. Tradice povoluje kojení ale nikdy ne používání mléčných produktů. Kulturní Číňané považují naši zaujatost mléčnými výrobky za velmi zvláštní. Vzpomínám si na pobavení velké delegace čínských vědců, krátce po skončení kulturní revoluce v osmdesátých letech.


John Virapen: Acylpyrín vás môže zabiť skôr, ako sa dostanete k dverám lekárne


2013-05-20  (15:29)  |  Zdravie
Len málokedy sa do prvej trojky bestsellerov dostane literatúra faktu od úplne neznámeho autora. Johnovi Virapenovi sa to podarilo, čim len dokázal, že téma, o ktorej sa rozhodol písať a zasvätiť jej život, je výsostne aktuálna a pre ľudí zaujímavá. Jeho bestseller Nežiaduci účinok: Smrť je šokujúcim priznaním bývalého riaditeľa farmaceutického priemyslu, ktoré odhaľuje zločiny páchané dennodenne v odvetí, ktoré by sa malo starať o zdravie ľudí. A keďže John Virapen bol hosťom na tohtoročnej Bibliotéke, niet divu, že som neodolal jedinečnej príležitosti spraviť s ním rozhovor.


Jak si zajistit 100% zdraví


2013-05-20  (14:34)  |  Zdravie
„Člověče, vzpamatuj se! Vyžeň všechny ty šamany, léčitele a duchy z hlavy, zapomeň na jejich moudra a běž na dovolenou!“


Zdravotní devatero


2013-05-19  (17:20)  |  Zdravie
Léčit nemoc je jako začít kopat studnu až když dostaneme žízeň.


14 LET STARÝ HAMBURGER Z MCDONALD’S VYPADÁ TÉMĚŘ JAKO ČERSTVÝ


2013-05-14  (10:00)  |  Zdravie
Víme dobře, že produkty rychlého občerstvení jsou plné syntetických chemikálií a že mají doslova devastující vliv na náš organismus. Nedávno objevený, „mumifikovaný“ hamburger z McDonald’s je však vizuálním důkazem toho, jak málo se takový frankesteinovský pokrm změní za 14 let.


Štúdia náhodne odhalila, že chemoterapia rakovinu ešte viac podporuje!


2013-05-09  (08:16)  |  Zdravie
Počas toho ako jedna skupina výskumníkov sledovala prečo sú nádorové bunky také odolné, dospeli k oveľa dôležitejšiemu zisteniu. Počas výskumov skupina objavila, že kým chemoterapia vo veľkej miere poškodzuje zdravé bunky, zároveň ich stimuluje na to, aby produkovali takú bielkovinu, ktorá predstavuje v podstate pohonnú hmotu pre rast nádorových buniek. Okrem toho sa nádor stáva ešte odolnejším voči ďalšej liečbe.


Za zdmi mlékárenského průmyslu (pravda nie je propaganda)


2013-05-04  (15:47)  |  Zdravie
„Holou pravdou je, že morální pravda je často extrémistická a musí být, protože když je nespravodlnost absolutní, pak se proti ní někdo musí postavit — absolutně.“ Tom Regan


Mámo, táto, přijel on – očkovací kamión!


2013-05-04  (13:00)  |  Zdravie
Očkovací kamión, akce, která má za cíl zvýšit prodej vakcíny proti klíšťové encefalitidě. Roadshow zavánějící porušením hned několika právních předpisů i principů humánní medicíny.


Ako som sa vyliečil


2013-05-02  (08:25)  |  Zdravie
Choroba ma kvárila 3 roky. Z času na čas mučivé bolesti, samovoľné intenzívne krvácanie a dennodenné vymieňanie obväzu. Navyše hnisavý výtok riadne zapáchal. Tri roky utrpenia pominuli. Ako? Bez lekárskej starostlivosti.


PROČ NEKUPOVAT BIO?


2013-04-19  (09:24)  |  Zdravie
My Češi jsme obzvláště opatrní. Vše zdravé okamžitě podezíráme a rovnou kritizujeme. Všichni víme, že biozemědělci postřikují v noci. A je nám jasné, že označení bio je na potravinách jen za účelem klamání naivních spotřebitelů. Co jsou naše nejčastější argumenty proti všemu, co je bio?


Proč pije člověk potravu pro telata?


2013-04-18  (16:39)  |  Zdravie
I když na nás reklamy na mléko a mléčné výrobky útočí ze všech stran, stále častěji můžeme slýchat informace, že pití mléka není zase až taková výhra, ba dokonce že může způsobit více škody než užitku. Pojďme se na tuto záležitost podívat a používat u toho zdravý selský rozum.


Veganství vede ke smrtelným chorobám


2013-04-14  (06:04)  |  Zdravie
Přísná vegetariánská dieta může být pro člověka životu nebezpečná. Odborníci tvrdí, že zvláště Indové dodržující extremní rostlinnou stravu mají v těle nadbytek homocysteinu. Tahle aminokyselina ve zvýšené koncentraci poškozuje výstelku cév, vede k ateroskleróze a také poruchám mozku. Takové choroby končívají často smrtí.


Odhoď narcis, kúp si jabko!


2013-04-12  (15:09)  |  Zdravie
Áno, Liga proti rakovine nelieči. Sú však nedeliteľnou súčasťou chorého systému a pomáhajú udržiavať jeho status quo. Toto je ich najväčším hriechom…


Rostlinné bílkoviny


2013-04-10  (12:20)  |  Zdravie
V tomto článku bych chtěl předložit některá fakta ohledně rostlinné bílkoviny. Tato fakta velkou měrou ovlivnila můj pohled na problematiku rostlinných bílkovin a můj jídelníček.


Tatarák i s tasemnicí


2013-04-09  (17:49)  |  Zdravie
O tom, že pojídání masa s sebou nese poměrně nemilá rizika, se může přesvědčit stále více lidí, kteří si v minulých dnech pochutnávali na tataráku a dalších masových "lahůdkách". Spolu s masem se totiž dostaly do jejich děla i zárodky tasemnice.


Zastavme ten smrteľný kolotoč!


2013-04-09  (15:18)  |  Zdravie
Proč zvířata geneticky manipulované plodiny odmítají nikdo neví, ale pokud je musí žrát laboratorní zvířata, nedopadá to dobře. A co na to člověk?


Báj o upíroch


2013-04-07  (19:56)  |  Zdravie
Veľa duchovných ľudí dnes hovorí, že my ako Slovania zohráme kľúčovú úlohu v nadchádzajúcich zmenách. Už sme však jednou zásadnou vecou prispeli, ani si to neuvedomujeme. Prispeli sme vedomosťou o tom, čo sa stalo. Dnes tieto báje vďaka ich príťažlivosti a vďaka médiám a pozná už hádam každý. Tieto príbehy obrazne opisujú, čo sa stalo. A opisujú hlavne to, ako z toho von. Dávajú riešenie.


6 ODSTRAŠUJÍCÍCH DOPADŮ TOXICKÉ CHEMIKÁLIE BPA V PLASTECH


2013-04-05  (09:47)  |  Zdravie
Bisfenol A, (BPA) je často používaná toxická chemikálie se schopností narušovat funkci hormonů. Můžeme ji najít v mnoha plastech, vnitřních obalech plechovek a dokonce i na amerických dolarech a účtenkách.


Byznys v bílých pláštích


2013-04-02  (21:15)  |  Zdravie
Tak opět další reportáž tentokrát odhalující špici tohoto ledovce jménem farmaceutika a její podvody a kšefty s lidskými životy i s zdravím. Vidíte zde jasné svědectví jak farmaceutických zástupců tak doktorů uplácených zájezdy dárky i hotovostí. Šokující realita, tak popřemýšlejte nejste náhodou také obětí tohoto monstrózního zvráceného byznysu ?


Výhody Syrové Stravy


2013-04-01  (10:52)  |  Zdravie
Otázkou není "Je to těžké?"... Otázkou je "Stojí to za to?" Změna mé stravy změnila celý můj život k lepšímu. Nikdy bych ani nečekala všechny ty pozitivní změny, které se staly mě a mé rodině.


Můj život na syrové stravě


2013-03-30  (14:56)  |  Zdravie
Mé rozjímání, ke kterému jsem se dostala díky syrové stravě :-) Jakmile pročistíme své tělo, přichází na řadu naše duše...


Lékaři: Veganství a další "zaručené" diety? Škodí zdraví!!!


2013-03-29  (07:05)  |  Zdravie
Jednostranné diety mohou podle lékařů poškodit zdraví, trvalé zhubnutí však nepřinesou.


CO OBSAHUJE SENDVIČ MCRIB OD MCDONALD’S: GMO PŘÍSADY, TOXICKÉ A ZAKÁZANÉ INGREDIENCE


2013-03-27  (12:46)  |  Zdravie
Sendvič McRib je na vrcholu oblíbenosti. Tisíce lidí zaplavují webové stránky, jako je „McRib locator“, aby si sendvičem McRib řetězce McDonald’s nacpali břicho.


Pozor na etikety i u ovoce a zeleniny


2013-03-27  (07:29)  |  Zdravie
Čtěte i etikety při koupi ovoce nebo zeleniny. I ovoce může obsahovat nebezpečná éčka, přidanou vodu nebo aspik.


Studie: Marihuana škodí hlavně mladým, může jim trvale snížit IQ


2013-03-23  (16:14)  |  Zdravie
Obecně především u mladých lidí převládá názor, že cannabis je neškodná droga a nenese žádná zdravotní rizika. Přitom právě tato skupina je jejím užíváním negativně ovlivněna.


ZDECHLINY V JÍDLE!


2013-03-22  (07:05)  |  Zdravie
Ještě ani neodezněla aféra s koňským masem vydávaným za hovězí, a už se nad námi ženou další černé mraky s daleko hrůznějšími potravinovými skandály, než jsme doposud v médiích zaznamenali. V polském masokombinátu přidávali údajně do klobás a jiných masných mletých výrobků, maso z uhynulých zvířat, což je absolutně smutný a hlavně nechutný případ, který vyvolává stále častější otazníky nad bezpečností současných potravin.


Léčba konopím


2013-03-21  (07:37)  |  Zdravie
Pokud se mocným tohoto našeho světa povede mne odhalit, já půjdu do vězení a z mojí dcery se opět stane křečemi zkroucená a bolestí řvoucí lidská troska


PŘÍRODNÍ ZABIJÁK RAKOVINY, KTERÝ JE 10 000X SILNĚJŠÍ NEŽ CHEMOTERAPIE


2013-03-18  (09:05)  |  Zdravie
Anona ostnitá je plod stromu graviola, a to je zázračný zabiják rakovinných buněk, 10 000 krát silnější než chemoterapie. A proč to nevíme? Jelikož některé velké korporace chtějí dostat zpět svoje peníze utracené za roky výzkumu při snaze vytvořit syntetickou verzi tohoto k prodeji. Takže když to teď víte, můžete pomoci kamarádovi v nouzi, když mu to sdělíte, nebo se občas sami napít šťávy anony jako prevenci. Chuť není konec konců špatná.


Konopné semínko je dokonalou potravinou


2013-03-14  (19:37)  |  Zdravie
Konopí patří mezi nejdokonalejší rostliny z hlediska výživy.


Zamestnanci Monsanta nejedia GM potraviny


2013-03-12  (09:20)  |  Zdravie
Monsanto zakázalo geneticky modifikované potraviny vo svojich vlastných jedálňach. Už v roku 1999 skupina Friends of Earth odhalila, že spoločnosť odmieta servírovať vlastným zamestnancom rovnaké geneticky modifikované potraviny, ktoré neustále vnucuje chudobným krajinám so sľubom, že im pomôže zachrániť populáciu pred hladovaním.


Ďaľšie zo zdravia...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Václav Havel – z jiné strany mince

Václav Havel nabyl po 17. listopadu 1989 v restituci rozsáhlý majetek. Pozadí této restituční transakce, jedné z prvních, která prolomila Benešovy dekrety, je však zatemněno a objevuje se jméno pražského pozemkového krále, miliardáře Miloše Červenky.


TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Jak vypadá raw veganka po 30 letech

Zajímalo vás někdy, jak budou vypadat vegani a veganky po mnoha letech :)?


Svetová kríza vs. 3. SVETOVÁ VOJNA

Mečiarizmus na Slovensku nezdochol

Opľuli Mikloša, Kuric bol obscénny a Mihály opäť ...

Ples v opere- Slovensko nepotrebuje celebrity 12.01.2013 ...

Berieme si späť svoju krajinu

Archív

Svoboda ve světě podle americké organizace Freedom House

Americká nezisková organizace Freedom House vydala nový žebříček svobody ve světě. Podle očekávání euroatlantické země jsou nejsvobodnější a „darebácké státy“ naopak nesvobodné.


Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Ľ. Huďo - Februárové udalosti vo svete

Odhalenie kampane Bohatšie Slovensko

Wikileaks - Ron Paul komentuje depeše o meetingu USA se ...

Keď je Beňová v emóciách môžete porušovať z...


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage


Generated in 0.2938 s