17. September 2019
    
Indie a reálne používání zlata - Dolezite.sk

Indie a reálne používání zlata


  2013-03-14  (09:20)  |  Ekonomika
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus

Dolezite.sk Vám prináša zľavu až 10%. Fyzicky zlato doma.

Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Indie a reálne používání zlata

Naposledy jsem se Indii specificky věnoval v červnu loňského roku v souvislosti s repatriací zlata. Nyní se na ní podívám znovu.

Pokud jde o zlato, o Indii se často mluví v souvislosti s omezením dovozů. Přitom Indie se do trhu se zlatem aktivně zapojuje. Připojila se k Turecku, které začalo využívat zlato v mezinárodním obchodě

Nedivme se, zlato je širokými masami v Indii považováno za uchovatele bohatství kumulovaného po generace. Žádné „forexové“  ani jiné papírové operace je nepřesvědčí o opaku. Zlato je základem jejich „druhého i třetího důchodového pilíře“.

Zlato však není uchováváno ve formě mincí či slitků, ale ve formě šperků. Cena jednoduchých šperků sice bývá tak 30% nad cenou kovu, za to šperky nemají žádná čísla slitků ani nic podobného – místní prodejci zlatých šperků fungují jako prodejce zlata i jako zastavárna, pro ně bezpochyby dobrý business.

Dolezite.sk Vám prináša zľavu až 10%. Fyzicky zlato doma.

Podle prosakujících informací o využívání „nestandardního investičního zlata“ uvažuje i indický finanční sektor. Pokud se tato informace ukáže jako pravdivá, může to ovlivnit i další okolní země a hlavně finanční sektor v nich.

Na budoucí vývoj bude mít výrazný vliv postoj ke zlatu indické centrální banky. Třeba to, že zlato je Indií používáno k platbě za íránskou ropu. Nutno však podotknout, že k tomuto kroku byla Indie dotlačena vyloučením z finančního systému jako Írán. Evidentně však tohoto kroku nelituje.

Už tak má Indie jeden nezvyklý kanál pro uvedení zlata do oběhu. Je jím ochota podnikatelů a lokálních společností používat zlato jako platební prostředek. Raději budou používat zlato, než euro, dolar nebo, nedejbože, čínský juan.

Díky tomuto kanálu může nakonec Indie ve „hře o zlato“  trumfnout Čínu, která se dosud jevila jako leader této hry, ale poslední dobou se koncentrovala na juan a jeho statut světové rezervní měny.

Indie je už moc velká země na to, aby k ní Spojené státy přistupovaly jako k Íránu, nebo aby jí podobným krokem hrozily tak, jak je tomu v případě Turecka.

Proto si takovou hru může dovolit.

Vyšlo: proinvestory.cz


pi
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
jozef . cucexuso04   |   ip:178.40.11   |   2013-03-14  (12:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zlato je chiméra, ďalší nástroj podvodu.
Niektorí "odborníci" tvrdia, že zlato má vnútornú hodnotu, obsahuje veľa práce a energie vynaloženej na jeho ťaženie spracovanie, na rozdiel napríklad od FIAT peňazí, ktoré sa jednoducho vytlačia.
OK, aj ja poznám niečo, čo má vnútornú hodnotu: Vykopaná jama. 12 blbcov ju bude kopať 4 dni x 8 hodín x 3 Eur/hodinu = 1.152,- Eur len priame mzdové náklady, bez ostatných nákladov a primeraného zisku. Hodnota tejto jamy sa ešte zvýši tým, že ju tí dvanásti budú 2 dni zakopávať.

Neviem, či takýto príklad stačí...

Protiargument: Ale zakopnaú jamu nepredáš, na rozdiel od zlata.
Ja: a komu predáš zlato? Predáš to niekomu, kto to využije? Okrem mizivého promile využitia v priemysle ako kovu je drvivá väčšina zlata využitá na výrobu tehličiek, ktoré si paraziti z času na čas spočítajú, popresúvajú... Ďalšia časť je využitá na výrobu rôznych blbostí, ktoré si paraziti vešajú na krky ale hlavne je zlato využité na manipulácie na COMEX-e, na okrádanie vás sprostých gójov (samozrejme, občas sa aj niektorým z vás podarí chytiť omrvinku zo stola)perkele . heramexa72   |   ip:89.173.24   |   2013-03-14  (13:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jozef, nepamatam si v celej histori ludstva, kedy si mal problem predat zlato.


anonym . batadecu27   |   ip:46.30.167   |   2013-03-14  (16:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Súhlasím s tebou, aj tvoja jama má vnútornú hodnotu, ktorá môže byť niekým akceptovaná - a teda vnútorná hodnota práce kopáčov bude niekým akceptovaná a teda sa stane plne prejavenou vnútornou hodnotu. Ak jamu nikto nepotrebuje, má svoju vnútornú hodnotu, ktorá sa prejaví ale až v momente potreby tejto jamy. Ak jamu zakopeš, mal si vnútornú hodnotu, ktorá tiež môže byť niekým ocenená – kto tvojim kopáčom zaplatil za vytvorenie rovného pozemku. Ak to kopáči robia len tak, že vykopú, zasypú, vykopú, zasypú – vytvoria vnútornú hodnotu jamy a vzápätí ju sami anulujú zasypaním danej jamy.
A zlato má naozaj rovnakú vnútornú hodnotu ako jama, ale zlato je všeobecne akceptované masou ľudí, a preto je jeho vnútorná hodnota všeobecne uznávaná napriek tomu, že môžeš mať argument, že zlato nemá priemyselné využitie. Myslím si, že nijaká žena by neodmietla masívny náhrdelník až len z dôvodu jeho zlatej estetickej krásy, takže zlato bude ešte dlho mať využitie, aj keď nie priemyselné. Ak nastúpi doba „morálnosti a spravodlivosti“ tak samozrejme zlato stratí svoju vlastnosť uschovávača finančných hodnôt, ale nestratí svoju vnútornú hodnotu a ženy budú naďalej chcieť nosiť zlaté šperky.
Aj stará zhrdzavená plechovka má svoju vnútornú hodnotu, ktorá sa prejaví v moment jej recyklácie. Ak zhrdzavie niekde v kríku, tak stratí svoju vnútornú hodnotu.
Ono tá ekonomika nemôže existovať bez kultúry a bez psychológie más ľudí – nemôže existovať sama o sebe.
Takisto ty nemôžeš mať ekonomickú pravdu, ak miliardy ľudí tvoja ekonomická pravda nezaujíma, lebo majú inú ekonomickú pravdu.
Lebo ty si nepovedal že 1+1=2. Ty si povedal len svoj osobný ekonomický názor ohľadom zlata. A tvoj osobný ekonomický názor ohľadom zlata je mylný, lebo ľudia to vidia inakšie. A preto platí v otázke zlata ten väčšinový ekonomický názor, že zlato má aj vnútornú hodnotu, aj predajnú hodnotu. A ty sa mýliš, lebo ten väčšinový názor nedokážeš akceptovať. Lebo otázka názorov ľudí ohľadom zlata je osobná otázka, a nie principiálna otázka „a predsa sa točí“. Je to len psychológia, a tá nie je exaktná ako matematika. A ty ak povieš že zlato nemá priemyselné využitie - z psychológie zlata týmto tvojím výrokom nemôžeš urobiť exaktnú „matematiku zlata“. Nedá sa a preto ty osobne len nechápeš podstatu procesov spojených so slovom zlato.Vrtk . wolajyno05   |   ip:95.102.37   |   2013-03-14  (16:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Priveľa reklamy na zlato niekto má obavy z pádu ceny,preto sa snaží ovplyvniť čo najviac ľudí a popredať toho čo najviac pri terajších nereálne stanovených výsokych cenách.Investori sa obávajú hlavne Číny boli vraj tam zistené obrovské množstvá zlatých žil u značnej časti tamojšieho obyvateľstva.Pri tom počte Číňanov. Chápem nervozitu investorov preto tie články o zlate a jeho výhodách každý deň!


anonym . batadecu27   |   ip:46.30.167   |   2013-03-14  (17:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pre Vrtk
Nerozumiete vôbec realite. Jediná obava, ktorú má elita je, aby cena zlata nestúpala príliš rýchlo. Lebo v tom okamžiku všetci ujdú z dolára do zlata a to znamená začiatok krachu dolára.
Nikto netúži vyvolať dopyt, aby mohol predať čo najviac zlata, lebo nikto okrem elity a centrálnych bánk zlato NEMÁ. A elita svoje zlato predať zjavne nechce. A na burze sa nepredáva žiadne fyzické zlato, ale len elektronické – príkazy na predaj a nákup, ktoré nemajú nič spoločné s reálnymi zlatými tehličkami. Lebo elektronické zlato reálne neexistuje, je len v počítačoch burzy. Z neho nikto na svete nedokáže vyrobiť ani jednu tehličku, lebo je to len informácia v počítači. A na vyrobenie tehličky potrebujete hrudku zlata, z počítačovej informácie sa tehlička odliať NEDÁ.
Cena nie je vysoká, lebo v starých baniach, ktoré sú už prakticky vyčerpané, je nákladovosť okolo 800-1100 USD na jednu unciu. Na nových náleziskách, ktorých nie je veľa a sú hodne hlboko sa hovorí o nákladoch na vyťaženie jednej uncie okolo 1200-1500 USD. Pri predajnej cene 1600 USD za unciu je priemerný zisk z nových nálezísk asi 5-20%. Ak spoločný zisk 5-20% pre všetky záčastnené v predaji firmy – od ťažiarskej spoločnosti cez výrobcu zliatkov až po predajcu je vysoký, tak nechápete z ekonomiky ani prd. Na úplne každom tovare ľudskej výroby sú celkové zisky všetkých zúčastnených desiatky až stovky percent. Na zlate pri súčasnej cene je to 5-20%.
Je teda zlato predražené? Nie je, len vy nemáte šajnu o čom hovoríte, a preto drístate nezmysly.folkon . qyjoxuve66   |   ip:78.98.171   |   2013-03-14  (17:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  suhlasim s anonymom....

zlato nie je predrazene, prave naopak.....ked si pozriete ktorukolvek epochu ludstva, zltao malo vzdy istu hodnotu, lebo vsetci vedeli ze je ho malo a je tazko ziskatelne...
staci si pozriet akykolvek ekonomicky web a zistite dve veci
a)zlato je v sucasnosti brutalne podhodnotene
b)zlato teraz tie slavne US krachujuce banky nakupuju v obrovskych mnozstvach

Vsetkym je jasne, ze zlato sa raz minie....a banky su si toho vedome.....raz sa minie aj ropa (to bude iny armageddon) a banky su si toho vedome....preco je teda cena taka aka je ? lebo oni maju vacsiu kupnu silu, ale zatial nie vsemocnu....my obycajny si mame mysliet ze cena zlata klesa, cena ropy sa drzi, a oni, kym nebudu mat vsetko, budu cenu drzat na minime....

btw, jozef, prave to zlato co sa vyuziva na vyrobu sperkov je uz v sucasnosti minimalne....okrem elektroniky sa pouziva hojne napriklad aj vo farmaceutickom priemysle. Myslim ze by bolo zaujimave vidiet statistiky vyuzitia zlata....


openyourmind . vumexeku13   |   ip:85.237.22   |   2013-03-14  (18:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Samozrejme, Jožko, že ako príklad Tvojho myslenia to stačí. Potom zober tú jamu o hodnote 1 152,- Eur a choď ju speňažiť resp. obchodovať s ňou. :-)))
Zlato sú peniaze niekoľko tisíc rokov, obchodovalo sa s ním, obchoduje a bude. Poprosím Ťa, ak už používaš Fiat ako vyjadrenie vnútornej hodnoty, aby si mi vymenoval aspoň jednu vnútornú hodnotu meny, ktorá vydržala počas histórie ľudskej spol., komunít a civilizácii. Menuj aspoň jednu. Komu predáš zlato, pýtaš sa? Ty to robíš naschvál, alebo si sa s týmto determinantom už narodil? Ak celý východný svet uznáva, že zlato sú peniaze, Rusko sa pridáva a spoločne sa zbavujú USD a min. dočasne aj Eura, tak ak centrálne banky sa obrátili z čistých predajcov na čistých nákupcov zlata, tak je jasné, že zlato bude považované za peňažné aktívum, niečo nad čím aj samotné banky budú musieť skloniť hlavu a verím, že v budúcnosti budú uprednostňovať práve klientov vlastniacich zlato ako Tvoju hlúpu social.stickú, inflačnú menu, zriadenú na okrádanie gójov. Tebe bohužiaľ neostane ani tá omrvinka zo stola a potom budeš môcť akurát tak plakať nad znehodnotenými úsporami, katastrofálnymi daňami, pod ťarchou ktorých budeš môcť prísť aj o to posledné, čo ešte bude písané na Tvoje gójské meno. Comex je viac menej papierový trh, kdežto článok pojednáva o fyzickom zlate a hlavne článok je pomimo, pretože dnes a v roku hada jednoznačne preberajú zlaté opraty Číňania a to môžem potvrdiť, viem o tom svoje a tí v prvom rade uprednostňujú fyzické aktívum, čo sa zlata týka a ostatné perličky si nechám pre seba. :-)))
A ešte niečo do mozaiky: TIER 1 a BASEL 3. Jožko až budeš chcieť obrábať svoju parcelku počas devalvácie Euro, čo matemateticky aj ekonomicky a politicky reálne hrozí, začo nakúpiš naftu, hnojivá, sadenice a pod.? No, samozrejme, za Euri a čo uchová hodnotu aby si mohol tie Euri využiť v danom čase? Nerob zo seba vola, ak nemusíš. Ak musíš, tak prepáč, beriem späť. Práci česť, súdruhovia.


openyourmind . vumexeku13   |   ip:85.237.22   |   2013-03-14  (18:41)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Ešte niečo zo špásu. Pre tých, ktorí radi riskujú mám tip. Poznáte toto: http://www.google.com/finance?q=STO%3ANOMI&;ei=-AFCUeiDK8GNwAP2rAE
Všimnite si ten obrovský pokles. Kto ma rád risk za zvyšné euri, tak nech skúsi.


333 . buralova14   |   ip:85.216.14   |   2013-03-14  (21:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  1. Opět stalo se slovo Hospodinovo ke mně, řkoucí:
2. Synu člověčí, obrať tvář svou k Jeruzalému, a vypusť jako rosu proti místům svatým, a prorokuj proti zemi Izraelské.
3. A rci zemi Izraelské: Takto praví Hospodin: Aj, já jsem proti tobě, a vytáhnu meč svůj z pošvy jeho, a vypléním z tebe spravedlivého i bezbožného.
4. Proto, abych vyplénil z tebe spravedlivého i bezbožného, proto vyjde meč můj z pošvy své proti všelikému tělu, od poledne až na půlnoci.
5. I zvíť všeliké tělo, že jsem já Hospodin vytáhl meč svůj z pošvy jeho; nenavrátíť se zase více.
6. Ty pak synu člověčí, vzdychej, jako bys zlámaná měl bedra, a to s hořekováním vzdychej před očima jejich.
7. I stane se, žeť řeknou: Nad čím ty vzdycháš? Tedy řekneš: Nad pověstí, kteráž přichází, k níž rozplyne se každé srdce, a každé ruce klesnou, a všeliký duch skormoutí se, a každá kolena rozplynou se jako voda. Aj, přicházíť a děje se, praví Panovník Hospodin.
8. Opět stalo se slovo Hospodinovo ke mně, řkoucí:
9. Synu člověčí, prorokuj a rci: Takto praví Hospodin: Rci: Meč, meč nabroušen, také i vyčištěn jest.
10. Aby zabíjel k zabití oddané, nabroušen jest; aby se blyštěl, vyčištěn jest. Radovati-liž se budeme, když prut syna mého pohrdá každým dřevem?
11. Dalť jej vyčistiti, aby v ruku vzat byl; jestiť nabroušený meč, jest i vyčištěný, aby dán byl do ruky mordujícího.
12. Křič a kvěl, synu člověčí, proto že ten bude proti lidu mému, tentýž proti všechněm knížatům Izraelským; uvrženi budou na meč s lidem mým, protož bí se v bedra.
13. Když jsem je trestával, co bylo? Nemám-liž metly hubící již přičiniti? dí Hospodin zástupů.
14. Ty tedy synu člověčí, prorokuj a tleskej rukama; nebo po druhé i po třetí přijde meč, meč mordujících, ten meč mordujících bez lítosti, pronikajících i do pokojů jejich.
15. Tak aby se rozplynulo srdce, a rozmnoženi byli úrazové, v každé bráně jejich postavím ostří meče. Ach, vyčištěnť jest, aby se blyštěl, zaostřen, aby zabíjel.
16. Shlukni se a pusť se na pravo i na levo, kamžkoli a načkoli se tobě nahodí.
17. I jáť také tleskati budu rukama svýma, a doložím prchlivost svou. Já Hospodin mluvil jsem.
18. V tom stalo se slovo Hospodinovo ke mně, řkoucí:
19. Ty pak synu člověčí, předlož sobě dvě cesty, kudy by jíti měl meč krále Babylonského. Z země jedné ať vycházejí obě dvě, a na rozcestí vybeř tu k městu, tu vybeř.
20. Ukaž cestu, kudy by jíti měl meč, k Rabbat-li synů Ammon, čili k Judstvu, na Jeruzalémské pevnosti,
21. Proto že stane král Babylonský na rozcestí, na počátku dvou cest, obíraje se s hádáním, vyčistí střely, doptávati se bude modl, hleděti bude do jater.
22. Po pravé ruce jeho hádání ukáže Jeruzalém, aby sšikoval hejtmany, kteříž by ponoukali k mordování, a pozdvihovali hlasu s prokřikováním, aby přistavili berany válečné proti branám, aby vysypán byl násyp, a vzdělání byli šancové.
23. I budou to míti za hádání marné před očima svýma ti, jenž se zavázali přísahami; a toť přivede na pamět nepravost, kterouž by popadeni byli.
24. Protož takto praví Panovník Hospodin: Proto že ku paměti přivodíte nepravost svou, a odkrývá se nevěra vaše, tak že jsou patrní hříchové vaši ve všech činech vašich, proto že na pamět přicházíte, rukou tou popadeni budete.
25. Ty pak nečistý bezbožníče, kníže Izraelské, jehož den přichází, a čas skonání nepravosti,
26. Takto praví Panovník Hospodin: Sejmi tu čepici, a svrz tu korunu, kteráž nikdy již taková nebude; toho, kterýž na snížení přišel, povyš, a vyvýšeného poniž.
27. Zmotanou, zmotanou, zmotanou učiním ji, (čehož prvé nebývalo), až přijde ten, jenž má právo, kteréž jsem jemu dal.
28. Ty pak synu člověčí, prorokuj a rci: Takto praví Panovník Hospodin o synech Ammon, i o pohanění jejich, rci, pravím: Meč, meč dobyt jest, k zabíjení vyčištěn jest, aby hubil všecko, a aby se blyštěl.
29. A ačkoli předpovídají tobě marné věci, a hádají tobě lež, aby tě přiložili k hrdlům zbitých bezbožníků, jejichž den přichází a čas skonání nepravosti:
30. Schovej meč do pošvy jeho. Na místě, na kterémž jsi zplozena, v zemi přebývání tvého, budu tě souditi.
31. A vyleji na tě rozhněvání své, ohněm prchlivosti své na tě dmýchati budu, a dám tě v ruku lidí vzteklých, řemeslníků všecko kazících.
32. Budeš ohni k sežrání, krev tvá bude u prostřed země, nebudeš připomínána; neboť jsem já Hospodin mluvil.


openyourmind . vumexeku13   |   ip:85.237.22   |   2013-03-14  (21:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Amen, 333. Vyhľadaj odbornú lekársku pomoc. Či to je ich výsledok???


333 . buralova14   |   ip:85.216.14   |   2013-03-14  (22:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  anonym


takže ked bola cena zlata 800usd tak boli v sračkacha v strate či nove a či stare naleziska,,,,či ako?potom


ja by bol rad videl sukromnika čo predava pod cenu zlato:)


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2013-03-14  (22:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Číselný SVC, máš radosť z nového ovčieho vodcu? Len zas ti tá predpoveď nevyšla... :-DDD


anonym . batadecu27   |   ip:46.30.167   |   2013-03-14  (22:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Každé nálezisko je len nálezisko. Aby sa z neho stala fungujúca baňa, musí byť samozrejme výnosné. Výnosnosť sa ráta pri určitej cene alebo určitej predpokladanej cene. Všetky doteraz rozkryté náleziská sa stali pracujúcimi baňami len preto, že cena zlata dostihla nejakú hranicu, s ktorou sa kalkulovalo pri výpočte ziskovosti náleziska a rozhodovaní, či začne ťažba. To znamená, že čím je staršia baňa, tým je kvôli stúpaniu ceny ziskovejšia (ak nebudeme brať v úvahu zvýšovanie cien benzínu, strojov, platov). Čím je šachta mladšia, ktorá sa otvorila až pri vyšej cenovej hladine zlata, tým je v porovnaní so staršou baňou menej zisková. Ale staršia baňa zároveň je už viac vyčerpaná ako nové bane. To znamená, že postupne (s vyčerpaním starších baní) stúpa nákladovosť ťažby zlata v priemere na všetky zvyšné existujúce bane. To znamená, že ak cena zlata na burze zmanipulovane padne, novšie šachty sa stanú stratové a prerušia ťažbu. A to znamená menej zlata v ponuke a následné opätovné zvýšenie ceny. Jednoducho spojené nádoby (ak nebudeme rátať manipuláciu londýnskych bankárov). Preto ja ti neviem odpovedať, pri akej cene sa preruší ťažba v ktorej konkrétnej bani a o koľko sa zmenši celosvetová výroba/ponuka zlata. A neviem to povedať, ako to bude vplývať na cenu, lebo nevidím do hláv tých ľudí, ktorí cenu jednoznačne manipulujú a tieto informácie majú. Ak ti moje vysvetlenie nestačí, daj rozumné a jasné otázky, skúsim ti odpovedať


ANONYM . sipyrige36   |   ip:195.80.16   |   2013-03-15  (08:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pandúr
a kto je to "ovčí vodca"?


ElDolars . vuhenydi61   |   ip:95.103.12   |   2013-03-15  (11:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "pravicový" diktátor Jorge Videla krátko po puči(Argentína) v roku 1977 vyhlásil: "Terorista pre nás nie je len ten, kto hádže bomby, ale aj ten, kto šíri idey odporujúce západnej kresťanskej civilizácii."


openyourmind . vumexeku13   |   ip:85.237.22   |   2013-03-15  (12:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prečítaj si niečo o ekonomickej a hospodárskej prosperite H. Cháveza vo Venezuele a Schlezingerovej v Argentíne. Za Cháveza klesla produkcia ropy min. o 30% a nebyť "komunistických" číňanov a ich korporácii+ruských oligarchov a ich zbrojnej loby, tak dnes už Venezuelčania žerú trávu. Ten dumping, ktorý tam dnes majú na ropu nevydrží tak z ekonomického ako hospodárskeho a politického hľadiska. Ja im prajem, aby ostali úplne izolovaný od kapitalizmu, ak si tak želajú, nakoniec zistia, že práve tí, pred ktorými si mysleli, že sa chránia, ich zožrali cez Čínu.


ElDolars . vuhenydi61   |   ip:95.103.12   |   2013-03-15  (12:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  openyourmind ale veď tam vyhrá voľby proamerický židko a už im bude Venezuelčanom dobre tak ako je teraz dobre Líbyjčanom :DDDDDDDDDDDDDDD


openyourmind . vumexeku13   |   ip:85.237.22   |   2013-03-15  (13:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kde to tvrdím. To čo tu opisuješ ako pozitívum a negatívum je prašť jak uhoď, to je ten problém. Ja nepotrebujem rozmýšľať ako tradičný dualista, systémová ovečka.


openyourmind . vumexeku13   |   ip:85.237.22   |   2013-03-15  (13:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chávez bol fanatik, mimochodom jeho kydy boli tie isté ako kydy degeneráta Charlesa, rotschildovského strašenia ohľadom globálneho otepľovania spôsobeného človekom a podobné sprostosti. Zhodne v mene regulácii. Len tak mimochodom, BP Shell spokojne podnikali vo Venezuele aj za Cháveza.


ElDolars . vuhenydi61   |   ip:95.103.12   |   2013-03-15  (13:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  openyourmind systémový baran z JuEsEj :DDDDDDDD


ElDolars . vuhenydi61   |   ip:95.103.12   |   2013-03-15  (13:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  openyourmind ide o to kam idú zisky, systémový baran z JuEsEj :DDDDDDDD


ElDolars . vuhenydi61   |   ip:95.103.12   |   2013-03-15  (13:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  openyourmind systémový baran z JuEsEj :DDDDDDDD VW Bratislava vyrába autá pre súdruhov z Číny, tak treba ju zavrieť, veď FUJ FUJ červení komouši a FRÉÉÉ Tibet predsa :DDDDDDDDDDD


openyourmind . vumexeku13   |   ip:85.237.22   |   2013-03-15  (13:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Táto argumentácia je hodná snáď len Teba, potom mi už len vysvetli, súdruh Dolars, načo kupuješ zlato, keď uznávaš social.stov? Chávez zo svojich štátnych rezerv nepredával nič ľuďom. Pred niekoľkými týždňami Venezuelský minister financií devalvoval nár. menu (Bolivar) o cca 47%. Toto Ti už do Tvojho konceptu nezapadá? Ožobračili vlastný národ a zničili mu úspory o 47%. Takže si aspoň neser do úst.


openyourmind . vumexeku13   |   ip:85.237.22   |   2013-03-15  (13:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hlupáčik, vyrábame pre Frantíkov a ich korporácie, Nemcov a Kórejčanov. A čo sa týka automobiliek, tak tie platí súdruh Fico ako pred tým Dzurindašvili dotáciami. Čo je na tom kapitalistické, mamľas? Čína je plná korporácii zo západu vďaka outsourcingu a nebyť toho, dodnes sú v riti, resp. skončili by ako S. Kórea, alebo by sme na nich spomínali ako na ZSSR. Tí čo tam stvorili komunistov (Kissinger, Brzezinsky a spol.), tí tam dnes majú korporativistický ráj a impérium schopné prevziať kormidlo svetovej mocnosti. Zobuď sa, dualista.


ElDolars . vuhenydi61   |   ip:95.103.12   |   2013-03-15  (13:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  openyourmind už si si dnes vyprstoval (_!_) ak nie tak by ta mohli súdruhovia z Vašingtonu a Bruselu obviniť že si komouš a popírač, antisemita, konšpirační teoretik a spiatočník, tak šup šup aspoň narvať do (_!_) Jablko iPhone aby si nebol za popírača a bol In a nie Out :DDDDDDDDDDDDDDDopenyourmind . vumexeku13   |   ip:85.237.22   |   2013-03-15  (13:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Okrem toho, že si úchyl (degen), nie si schopný ani len percepciou pochopiť zmysel písaného. Argumentácia je na rovnakej úrovni.


ElDolars . vuhenydi61   |   ip:95.103.12   |   2013-03-15  (13:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bla bla bla bla openyourmind mne je u (_!_) čo tepeš :DDDDDDDDDDDD


openyourmind . vumexeku13   |   ip:85.237.22   |   2013-03-15  (13:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dokazuješ to svojimi reakciami a "argumentáciou". :-)))) Moju (_!_) si vážim na viac, aby som u nej nosil taký odpad.kombajn . hydykuwe3   |   ip:86.13.248   |   2013-03-15  (14:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pre zlato sa viedli vzdy vojny, so zlatom sa nikdy vo velkom neobchodovalo, zlato sa vzdy kradlo, z pohladu historie to boli vzdy lupezne tazenia, imperialisticke kolonizacie atd. zlato tak isto ako diamanty nosi v podctate nestastie, ci uz pre jednotlivca, alebo cele narody, kolko ludckej krvy sa prelialo pre tento leskly kov, nie len z pohladu historie, ale aj sucasnosti, a v buducnosti to asi nebude inak. sucasny svet je tak zadlzeny ze to ziadne zlato nevyriesi, skor sa koly nemu rozputa nejaky svetovy konflikt, nebude to prvy krat v historii ludctva, nastastie nie zajtra a ani o rok....xixix


ANONYM . sipyrige36   |   ip:90.178.25   |   2013-03-15  (14:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zlato je jen zluty leskly sutr, cili nic cenneho ...

Jde o to ze lidstvo je hloupe... uverilo by aj v cenu kozich bobku(zalezi jen ciste na tom jak je smerovana propaganda). lidstvo nema vlastni hlavu aby mohlo mit vlastni vedomi,,, je to lidstvo


klifton . gexisesu84   |   ip:178.40.10   |   2013-03-15  (14:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ani zlato ani diamanty ani iné takéto komodity nemajú cenu ani len toho prachu z ktorého boli vyťažené.

na drahých kovoch a kameňoch pšenicu nevypestuješ.jedinou istotou a živiteľkou je pôda.

všetko ostatné sú len nástroje na to, ako vás o tú pôdu okradnúť.


openyourmind . vumexeku13   |   ip:85.237.22   |   2013-03-15  (15:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Anonym, práve z tej ľudskej psychiky a systému je nutné vychádzať. Ak sme uverili papierikom a el. kreditom, ktoré sú centralisticky zneužiteľné podľa ľubovôle a zlatu neveríme, tak sme na tom ešte horšie, ako predtým. Na papier Ti dám čokoľvek, koľkokoľvek núl, viď Zimbabwe. Ale tie dopady, takéhoto šafárenia budeš niesť Ty. To je celé. Vojny sa viedli kvôli ľudskej hlúposti, zneužiteľnosti, vierolomnosti a krádežiam, viď dnešné vojny proti terorizmu. Zlato a ropa sú už len korisťou, bohužiaľ aj v našom mene. Viď NATO a našu účasť.


openyourmind . vumexeku13   |   ip:85.237.22   |   2013-03-15  (15:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No a, samozrejme, neuviedol som základný prvok týchto vyčíňaní, MOC a kontrola zdrojov, pod zámienkou spoločného blaha a spravodlivého prerozdeľovania, zakončené pod patronátom OSN.


harry . paholenu0   |   ip:95.102.11   |   2013-03-15  (15:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  klifton K**.

Veci su uplne jednoduche.Akurat hlupaci si ich robia zlozite.


ANONYM . sipyrige36   |   ip:90.178.25   |   2013-03-15  (15:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ale prosimte... vzdyt penize jsou take jen kusy papiru
a kredity jsou jen cisla na obrazovkach ci kde

Cili asi si nepochopil jak sem to myslel

ale jinak ANO. jde o lidskou hloupost, zneuzitelnost. Jde o to ze lide hledaji objekt sve viry mimo sebe namisto aby hledali uvedomeni si sebe sama v sobe uvnitr, nevedej ze by meli verit svym vnitrnim informacim a ne tem vnejsim vice.


ANONYM . sipyrige36   |   ip:90.178.25   |   2013-03-15  (15:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Samozdrejme musim take ZDURAZNIT ze Kliftonuv prispevek ma vskutku velikou vahu


openyourmind . vumexeku13   |   ip:85.237.22   |   2013-03-15  (15:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak vidíš, ak hľadám ekonomické hodnoty, tak si ich nepletiem s ľudskými, hoci uznávam a sám sa o tom snažím, aby pri ich získavaní neboli nikdy zasiahnuté ekonomické práva a ľudské slobody druhých. Ak sa niekto rozhodne investovať časť svojich úspor, poctivo zarobených, do zlata, kto s tým má problém??? Koho toto vôbec má čo trápiť? Jedine frustrovaných a zakomplexovaných jedincov. Nemám problém s okopávaním vlastného pozemku, pestovaním, prácou, ani investovaním do zlata. Jediné čo chcem, nech sa každý stará o seba!!! A ideálne by bolo ak by aj rozumel v akom ekonomickom systéme žije, aké má v ňom práva a ako sa v ňom tvoria a deštruujú ek. hodnoty, ale to už asi idealizujem mentalitu ľudí.


openyourmind . vumexeku13   |   ip:85.237.22   |   2013-03-15  (15:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "na drahých kovoch a kameňoch pšenicu nevypestuješ.jedinou istotou a živiteľkou je pôda"

Ak Ti vonia prvotnopospolná, tak prosím, je to Tvoja voľba. Mne nie, to je celé. Nech si každý založí komunitu a zriadi v nej systém podľa ľubovôle, ak to bude dobrovoľné, nemám s tým najmenší problém. Tá komunita však nikdy nesmie vstúpiť do práv a slobôd druhých ľudí, ktorí ich systém odmietajú a, samozrejme platí to aj naopak.
ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.19   |   2013-03-15  (15:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Cena zlata na "světových trzích" není určována "tržně", ale direktivně.
To možná někteří nevědí jak to probíhá (k tomu jak to probíhá v různých odvětvích..je docela vhodné se oprostit od pouhých teorií o tom a podívat se tomu na zoubek jaksi zevnitř.):

To se tak prostě sejdou nebo dohodnou jednou či dvakrát denně v London City takový maníci a určí cenu. To je celé "kouzlo". Od té se pak odvíjí cena zlata i jinde.


ANONYM . sipyrige36   |   ip:90.178.25   |   2013-03-15  (15:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tezko rici kam cas smeruje nase kroky,

avsak system, pravo ekonomika je zamerne a schvalne takto obsahla a komplikovana, obycejny clovek aby ani nebyl schopen porozumet, a musel si pytat "odbornika(y)".

no vskutku vsak ze uvedomely clovek, v pripade ze uvedomela jest cela jeho spolecnost by dokazala(i) fungovat ruznymi zpusoby a presto funkcne.


LogON . mowogesu02   |   ip:84.47.12.   |   2013-03-15  (15:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Openyourmind
A príde čas, keď zmeníš aj to "jediné" a budeš rád, keď sa niekto postará aj o teba.


openyourmind . vumexeku13   |   ip:85.237.22   |   2013-03-15  (15:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Cena zlata na "světových trzích" není určována "tržně", ale direktivně.
To možná někteří nevědí jak to probíhá (k tomu jak to probíhá v různých odvětvích..je docela vhodné se oprostit od pouhých teorií o tom a podívat se tomu na zoubek jaksi zevnitř.):"

Cenu zlata určuje v rámci systému ten, kto ho má najviac. Keďže sa v rámci západného systému nachádza v rukách centrálnych bánk, banky BIS a Vatikánu, tak môžu jeho cenu zneužívať, kým si ľudia neuvedomia, že sa tak deje. Prečo sa to vykonáva papierovo a nie fyzicky? Toto Ty mne skutočne vysvetľovať nemusíš.
openyourmind . vumexeku13   |   ip:85.237.22   |   2013-03-15  (15:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LogON
Toto už Teba trápiť nemusí, ako mňa nemusí trápiť Tvoje "jediné". Nevidím v tom najmenší problém. Chceš štát a jeho istoty? Prosím! Ja nechcem, nikoho som neokradol a nikoho "výhody" ani poplatky nemienim zdieľať, je v tom problém? Ak budem potrebovať lekára alebo čokoľvek iné, trhovo si to zaplatím a vyberiem komu. Nato nepotrebujem vydieranie štátom zvané povinné odvody. Toť vsjo!


jozef . cucexuso04   |   ip:95.103.18   |   2013-03-15  (17:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  V stručnosti - ANONYM a Klifton - verme, že súdruhovia "anonym" a "openyourmind" dokážu pochopiť písaný text a aj nad ním patrične porozmýšľať, ale verte, za pokus to vždy stojí, nádej zomiera posledná.
Nezáleží na to, či podobných típkov presvedčí môj, alebo tvoj argment, dôležité je tom aby sa jedného dňa vymanili zo svojej pomýlenosti.
Nebudem riešiť ich arogantnú predstavu o svojej "múdrosti", lebo tá vychádza práve z tej pomýlenosti...
Nech im PRAVDA na cestu svieti!


LogON . mowogesu02   |   ip:84.47.12.   |   2013-03-15  (18:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Openyourmind
Reagoval som na tvoje :
"Jediné čo chcem, nech sa každý stará o seba!!!"
Príde čas, keď ťa realita dobehne.
Za peniaze sa všetko kúpiť neda, na to musíš prísť sám!


openyourmind . vumexeku13   |   ip:85.237.22   |   2013-03-15  (19:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LogON, máš pocit, že tu niekto niečomu neporozumel? Ani za menu a štátom sľubované "istoty", ale to musíš pochopiť sám, dúfam, že nie na vlastnej koži. To isté by som rád adresoval teológovi nad Tebou, ktorý akosi nenávidí a vyjadruje sa k niečomu, čomu ani sám nerozumie (bez toho, aby som Vás hádzal do jedného vreca, to robia len súdruhovia:-)))).


LogON . mowogesu02   |   ip:84.47.12.   |   2013-03-15  (20:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Tak si se nestrefil!"
"Profile error!"
A pochopil som už dávnejšie.
Ináč, gramatika ti ide.
:-)
;-)
Dovi, dopo!


openyourmind . vumexeku13   |   ip:85.237.22   |   2013-03-16  (06:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mám pocit, že sa míňaš s témou. Navyše si ma citoval, takže niekto iný sa tu nestrafil. "Jediné" čo chcem, nech sa každý stará o seba a nevstupuje do slobôd druhých je hádam zrozumiteľné aj pre mierne inteligentných. Ďakujem za kompliment, moja gramatika je v poriadku, to viem, skôr by som sa zameral na tému, v Tvojom prípade a mohli sme si odpustiť tie taľafatky.


jozef . cucexuso04   |   ip:95.103.18   |   2013-03-16  (09:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  openyourmind - konečene si aspoň niečo uhádol - áno, nenávidím. Nenávidím všetkých sk....ených parazitov, ktorí manipulujú s hodnotami s cieľom okrádať tých, čo tie hodnoty vytvárajú. Jedným z nástrojov manipulácií na okrádanie tých, čo vytvárajú hodnoty, je aj zlato. Ak to raz pochopíš, môžeš si spraviť ďalšiu fajku v otvorenom mozgu.


openyourmind . vumexeku13   |   ip:85.237.22   |   2013-03-16  (12:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  S Tvojím obmedzeným pohľadom na hodnoty a frustráciou by som veru žiť nechcel. :-))) A len tak, mimochodom, vojny začínali o územia (teda Tvoja jediná hodnota, viac asi v rámci svojej mentálnej výbavy nie si schopný poňať), zdroje, ešte pred zlatom. A teraz si už hádam môžeš spraviť svoju prvú "fajku" vo svojom oklieštenom mozgu.


Majkl65 . hajipybo6   |   ip:92.52.52.   |   2013-03-16  (15:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Áno, jozef a ostatní majú pravdu! Zlato nemá žiadnu reálnu hodnotu, slúži len ako nástroj úžerníkov!

Jasne, že je to tak. Ešte som to video o zlate nevidel, ale viem presne čo o ňom Hitler hovorí. Zlato má podobnú cenu ako trebárs uhlie alebo olovo... Alebo ako čokoľvek o čom sa my sami dohodneme, že to budeme akceptovať ako hodnotu, ako univerzálne platidlo. Môže to byť (a aj bolo) trebárs soľ, kamienky, mušle, alebo kľudne aj obilie či múka. Zlato má cenu len vtedy, pokiaľ tomu dôverujeme a sme na tom dohodnutí. Oproti múke či uhliu má samozrejme výhodu v tom, že ho je menej a je náročnejšie ho vyrobiť. Keby sa však bankári dohodli, že namiesto zlata bude od zajtra krytím peňazí čokoľvek iné, tak by bolo. A čo by sa potom stalo so zlatom ? Akú by malo potom hodnotu ? Klesla by ? A o koľko ? Na tom vôbec nezáleží. Určite by klesla, na hodnotu, ktorá by bola objektívna vzhľadom na jeho skutočnú potrebu napr. v zdravotníctve alebo v elektrotechnike.

Ale jediná hodnota na tomto svete je len práca. Samozrejme ak sa bavíme z pohľadu ekonomického. Zlato, zisk, dividendy, kapitál, renty, úroky,... to sú všetko len fabulácie slúžiace úžerníkom a parazitom na to, aby oj*e.. ba*li.. prostý pracujúci ľud o hodnoty, ktoré vďaka jeho práci vznikajú.

Predstav si dva ostrovy - na jednom stroskotajú robotníci a roľníci a na druhom nejakí burzoví makléri alebo bankári. Robotníci nebudú mať nič. Bankári budú mať sto ton zlata. Čo myslíš, kto z nich prežije ? Robotníci ako sebestační živitelia navyknutí sa živiť prácou a vytvárať skutočné hodnoty potrebné na prežitie od potravín až po oblečenie a bývanie si všetko sami zabezpečia, aj bez zlata a peňazí. Bankári sa budú iba pozerať na svoje zlato, ale pokapú hladom a zimou, lebo si nebudú vedieť ani oheň založiť...


Takže - zlatu dali (prisúdili) dnešnú hodnotu len židobankári, bývalí zlatníci (Goldschmidt) lebo im vyhovuje, že jednotlivé meny boli viazané na nejakú neutrálnu komoditu, do ktorej investovali v prípade, že sa chystali niektorú z tých mien znehodnotiť nejakou vyvolanou krízou ako bola v 30-tych rokoch pádom burzy. Keď padla cena akcií, oni mali nakúpené zlato, ktorého cena úmerne rástla. Vymenili zlato za peniaze (v novom kurze) a nakúpili znovu naspäť tie isté akcie, akurát že v oveľa nižšej hodnote.
Zlato im pomáha v týchto špekuláciách. Dnes nie sú meny zlatom kryté, peniaze nie sú voľne zameniteľné za zlato, ale existuje jednoducho legislatíva, ktorá zaručuje že banky, vlády či štáty musia akceptovať zlato ako univerzálnu hodnotu a držať si nejaký objem ako rezervu...
Je to v podstate len umelá hodnota docielená zákonodárstvom.


Majkl65 . hajipybo6   |   ip:92.52.52.   |   2013-03-16  (15:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Adolf Hitler, prejav "Zlato nemá reálnu hodnotu, ľudská práca áno": http:// www. youtube.com/ watch?feature=player_embedded&v=MbdXghRDV44
Hitler vysvetľuje prečo zlato nemá hodnotu, a prečo ľudská práca má hodnotu.

Tiež sa dá zakúpiť kniha jeho prejavov pod názvom Projevy. Veľmi odporúčam!!!
Link: http:// www. martinus.sk / ?uItem=141637


Majkl65 . hajipybo6   |   ip:92.52.52.   |   2013-03-16  (15:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Iné prejavy: http:// slobodnemedia .wordpress .com /2012/12/06/ kniha-adolf-hitler-projevy/ . ODPORUCAM!!!


ElDolars . vuhenydi61   |   ip:178.40.24   |   2013-03-16  (18:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Všetky bankové vklady na Cypre jednorázovo zdania. Po zverejnení rozhodnutia Cyperčania zavalili banky.

NIKÓZIA. Obyvateľov Cypru v sobotu zachvátila panika po tom, ako lídri Európskej únie a Medzinárodného menového fondu odsúhlasili pre ostrovnú krajinu záchrannú pôžičku.

Súčasťou jej prijatia je totiž okrem iného aj to, že na pomoci sa musia podieľať aj klienti tamojších bánk.

Tí prídu o 6,75 percenta svojich vkladov a v prípade, že majú na účte viac ako 100-tisíc eur, banka im z uložených peňazí stiahne až 9,9 percenta.

http://ekonomika.sme.sk/c/6736344/vydeseni-cypercania-zacali-vo-velkom-vyberat-peniaze-banky-zatvori
li-pobocky.html


openyourmind . vumexeku13   |   ip:85.237.22   |   2013-03-16  (18:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Preto skončilo Hitlerom nakradnuté zlato v rukách práve tých bankárov vo Švajčiarsku a inde po svete? Preto títo Tvoji bankári financovali vzostup tohoto krčmového rozprávača až do role fuhrera? Leninom a ostatnými boľševikmi zrekvirované zlato tiež. Preto Chávez repatrioval zlato, lebo pre tohoto populistu-komunistu nemalo cenu? To všetko čo píšeš vyššie sa vzťahuje v prvom rade na dlhopisy, deriváty, akcie a pod., teda odvodeniny vzniknuté z FIAT meny. Zlato je uchovávateľ hodnoty a jeho zisky alebo straty sú irelevantné vzhľadom k FIAT mene. Ak pre Vás nemá cenu, je to v poriadku, dejiny dokazujú opak, súčasný menový systém to len potvrdzuje, takže Vaša viera vzhľadom na zlato a jeho funkciu stojí na vode a jasným ukazovateľom je kúpna sila všetkých FIAT mien. Preto máme toľko držiteľov tohto kovu a toľko FIAT, rozumej dlhových otrokov.


Majkl65 . hajipybo6   |   ip:92.52.52.   |   2013-03-16  (20:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zlato je dnes nutné aj pre nás. Dnes máme EURO, ale čo keby sme zaviedli slovenskú korunu - ako by sa na našu menu dívalo zahraničie? Ako na kamienky afrického kmeňa. Požadovali by krytie meny zlatom, alebo priamo platby v zlate. Preto jedine pre nás má zlato cenu. Kebyže sme mohli s niekým obchodovať výmenným obchodom - produkty za produkty - tak by som ho ihneď zamenil za niečo užitočné. Suroviny (najmä železo) a výrobné prostriedky na výstavbu veľkých fabrík. Takže aj pre Chaveza zlato cenu malo, a má ju aj pre mňa. Kým svetové štáty zlato ako hodnotu rešpektujú, má cenu. (A táto situácia bude prirodzene pretrvávať dokým sa v tých všetkých štátoch neudejú veľké zmeny ktoré zničia úžernícke mechanizmy.)
Zlato je uchovávateľ hodnoty, a jeho hodnota vzhľadom na FIAT menu je nepodstatná, irelevantná, to áno, no tá hodnota je imaginárna. Lebo jediná ekonomická hodnota je PRÁCA, a zlato sa používa na okrádanie pracujúcich rovnako ako iné už spomínané ekonomické parazitizmy: zisk, úrok, dividendy, renta, ... Zlato má podobnú cenu ako trebárs uhlie alebo olovo... Alebo ako čokoľvek o čom sa my sami dohodneme, že to budeme akceptovať ako hodnotu, ako univerzálne platidlo. Môže to byť (a aj bolo) trebárs soľ, kamienky, mušle, alebo kľudne aj obilie či múka. Zlato má cenu len vtedy, pokiaľ tomu dôverujeme a sme na tom dohodnutí. Oproti múke či uhliu má samozrejme výhodu v tom, že ho je menej a je náročnejšie ho vyrobiť. Keby sa však bankári dohodli, že namiesto zlata bude od zajtra krytím peňazí čokoľvek iné, tak by bolo. A čo by sa potom stalo so zlatom ? Akú by malo potom hodnotu ? Klesla by ? A o koľko ? Na tom vôbec nezáleží. Určite by klesla, na hodnotu, ktorá by bola objektívna vzhľadom na jeho skutočnú potrebu napr. v zdravotníctve alebo v elektrotechnike.


Majkl65 . hajipybo6   |   ip:92.52.52.   |   2013-03-16  (20:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Čo sa týka boľševikov to neviem.
Hitler ešte predtým ako zlato získal tak žiadne nepotreboval, lebo nezaložil ekonomiku na pojme "zlato" alebo "zisk", ale na pojme "práca". Jeho mena nebola krytá zlatom, lebo nemusela byť.
Keď zlato získal, tak ho vyplácal do zahraničia: http://www.protiprudu.org/komu-a-ako-hitler-platil-dlhy/ . Neviem aký k tomu mal dôvod ale...


A prečo sa hovorí o zlate ako o niečom cennom? Zlato má podobnú cenu ako trebárs uhlie alebo olovo... Alebo ako čokoľvek o čom sa my sami dohodneme, že to budeme akceptovať ako hodnotu, ako univerzálne platidlo. Môže to byť (a aj bolo) trebárs soľ, kamienky, mušle, alebo kľudne aj obilie či múka. Presne pre toto. Kebyže boli medzinárodne uznávanou hodnotou mušle, boľševici, Hitler a Chávez by venovali pozornosť mušličkám. Ako niečomu cennému. Pretože v takejto hypotetickej situácií by mušličky boli extrémne cenné!
Asi takú cenu ma zlato.


harry . paholenu0   |   ip:95.103.19   |   2013-03-16  (21:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zlato,zlato ,zlato.

Ako kratkodoby uchovavatel hodnoty,ked pride vyuctovanie,tak ano.

Ale co potom?

Co bude mat hodnozu,olizat zlatu tehlicku?

Ale sa s vami hraju,a vy nic netusite.


janemammeno . kehiqemu4   |   ip:90.178.25   |   2013-03-16  (21:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mnohem vetsi cenu nez zlato ma napr. aj vzduch... bez nej bysme totiz nemohli dychat


openyourmind . vumexeku13   |   ip:85.237.22   |   2013-03-17  (00:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kto Vám bráni vychutnávať si vzduch, vodu, pôdu a pod.? Kde je tu rozpor? Máte zjavný rozpor s prijímaním reality v rámci finančných a ekonomických hodnôt a ocenenia týchto hodnôt. Takže drahý majkl, Ty nevieš o boľševikoch a odlifrovaní ruského zlata na západ? Nevieš o prvých päťročniciach v ZSSR a západných firmách, ktoré ju realizovali? To isté bolo pri financovaní Hitlera, viď Rockofelerovú Standard Oil, švédske firmy, Ford company, IG Farben a ďalšie. Skočil si na národný socializmus a zbaštil ho aj s navijakom. Idiot Hitler splnil práve to, čo Ty lichvári chceli a odstavil Nemecko tak od zlata, ako aj drobného a stredného podnikania. Mimochodom, prečo Stalin po jeho "smrti" vykrikoval aby vydali Hitlera, že jeho údajné zasamovraždenie je fake?


openyourmind . vumexeku13   |   ip:85.237.22   |   2013-03-17  (00:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  oprava:...tí lichvári


openyourmind . vumexeku13   |   ip:85.237.22   |   2013-03-17  (00:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Otázka, prečo celý svet stojí na ničím nekrytom papieri, ktorý je cez deriváty nafúknutý na niekoľko násobné HDP celého sveta? Vďaka mamľasom, ktorí sú tento systém schopní ešte aj obhajovať. Až sa toto všetko prevalí, elita a centrálni bankári môžu vytiahnuť svoje zlato a určiť nový finančný systém s remonetizáciou zlata na štýl brettonwoodských dohôd II a Vaše úbohé taľafatky budú hodné ocenenia max. tak v Roháči.


Majkl65 . hajipybo6   |   ip:92.52.52.   |   2013-03-17  (00:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nie o všetkom neviem. Viem, že boľševici boli agenti západu a financovaní bankármi, o podnikoch západu v komunistickom Rusku viem, Aj o Ford company a IG Farben dobre viem. Aj o tom, čo stalin vykrikoval viem. Neviem čo tým chceš povedať. Ako to súvisí s tým, že zlato má len akoby "imaginárnu" hodnotu, a že jeho reálna hodnota je asi ako hodnota uhlia? Nechápem tú myšlienkovú líniu.
A ak mali boľševici pod kontrolou zlato, je úplne logické, že ho poslali do svojej kapitalistickej centrály na západ. Nevedel som, že nejaké mali, ale ak by som to vedel, automaticky by som to predpokladal.
Kto nám bráni dýchať vzduch? Nikto nehovorí, že to niekto robí. Janedačo chcel akurát povedať, že ekosystém prírody je oveľa dôležitejší a cennejší než zlato, no ekonomicky sa to vyjadriť nedá. My sa bavíme o ekonomickej hodnote.

Hitlerov Nemecký nacionálny socializmus bol v mnohom pravdivý, a ako ekonomika sa ukázal byť veľmi produktívny. Pre národ samozrejme. Mnohé jeho ekonomické prvky by som zaviedol aj ja, a k väčšine som sa dopracoval sám, to však neznamená, že súhlasím zo všetkým.


openyourmind . vumexeku13   |   ip:85.237.22   |   2013-03-17  (00:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Zlato je dnes nutné aj pre nás. Dnes máme EURO, ale čo keby sme zaviedli slovenskú korunu - ako by sa na našu menu dívalo zahraničie?"

Máš to nejako rozhádzané, Majkl. Tak najprv napíšeš, že nemá žiadnu cenu-hodnotu, potom toto. :-))) Dnes máme Euro a slovenské zlato v ECB, posledný mne dostupný údaj hovorí o cca 32t, pričom pred niekoľkými rokmi to bolo cca 41t. Či tam vôbec ešte je, či nie je zaťažené swapmi, lízingom alebo niečím podobným, vedia len súdruhovia z Goldman Sachs, ECB a pod. Toto matičiarov a národovcov netrápi? O tomto súdruh Tkáč nevedel? Prečo chcel slovenskú menu nazvať "dukáty" a čo vo Vás dukáty evokujú? Produkt za produkt, budúce produkty nevieš zaručiť, odbyt tiež a mlieko budeš napr. meniť železo? No, pri tom dnešnom, umelom, to už chce len trochu upraviť a vydrží snáď aj dva roky. :-)))) Ešte máš nejaké perly?
openyourmind . vumexeku13   |   ip:85.237.22   |   2013-03-17  (01:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Čo tým chcem povedať? Hráš sa majkl, alebo som Ťa len precenil v rámci diskusie s Tebou? To, že títo kolektivisti a bábky v rukách bankárov a korporácii, okradli celé národy o hospodárstvo o jeho rozhodovanie a podnikanie v ňom, okradli ich o zlato a robili tak spoločne social.sti východní a západní. Reálna hodnota uhlia a zlata sa vypočítavá pri zlate ako výmenný (peňažný) prostriedok a uhlia ako spotrebnej komodity, čakal som perly, ale toto je fakt niečo.


openyourmind . vumexeku13   |   ip:85.237.22   |   2013-03-17  (01:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pozri si cenu zlata, zisti niečo o ňom, hlavne v súvislosti s jeho obchodovaním a potom nad ním porozmýšľaj a vedz, že dnes zlato oficiálne nie je uznávané ako 100% fin. aktívum ako napr. dlhopisy, hotovosť a pod., centrálne banky ho napriek tomu držia. Prečo asi? Ver svojmu rozumu a never nikomu a všetko preveruj, myslím to úprimne.


openyourmind . vumexeku13   |   ip:85.237.22   |   2013-03-17  (01:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mimochodom, ak by som Vás chcel mať na háku, alebo Vám nedoprial, tak by som sa na Vás tu chodil smiať, alebo len podpichovať. Za niektoré informácie, ktoré Vám tu predostieram som si istý čas aj platil, takže sa zamyslíte skôr nad sebou a nad tým, ako ste svojimi predstaviteľmi a vlastným štátom a systémom okrádaný a ťahaný za nos a vedení do totality. Ako neprajník by som Vám len mal dopriať to, čo tu píšete a prajete si, no mňa by to mrzelo... Z mojej strany asi všetko.


openyourmind . vumexeku13   |   ip:85.237.22   |   2013-03-17  (01:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  oprava: okrádaní, ťahaní,


harry . paholenu0   |   ip:95.103.19   |   2013-03-17  (02:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  open,len cisto za seba ,diky.Vidis zjavne dalej ako ovce.

Este raz ,dik za Tvoj cas.


jozef . cucexuso04   |   ip:95.103.18   |   2013-03-17  (08:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Počujte zlatníci, hlavne ty otvorenomozgový: Aj o pomaľovaných papierikoch si ľudia myslia, že je to hodnota, sú ochotní sa za ne aj povraždiť. Tak isto je to so zlatom - dovtedy to bude hodnota, kým na to ľudia neprídu, že je to ofuk. Nie si až taký sprostý, aby si toto nepochopil.
Tak ako Hitler ukázal svojmu národu, že zlato nepotrebujú, tak to ukáže raz niekto iný a bublinka praskne. Práve toho sa židáci boja, lebo okradli všetkých o zlato a mohlo by vysvitnúť, že celá tá ich snaha bola nanič a budú vyzerať ako totálni hlupáci.
O tom, či Hitler dobrovoľne slúžil tejto chamradi, alebo s nimi spolupracoval naoko so snahou využiť a zahodiť, len sa mu to vymklo z rúk, by sme mohli teoretizovať aj pol roka. Pravdu vie len pár vyvolených a ty nevyzeráš, že by si medzi nich patril. Pri všetkej úcte, samozrejme. Vidno, že si niečo prečítal, ale s tým zlatom si vedľa. Vieš písať veľa, vieš aj slušne a presvedčivo argumentovať, ale presvedčivý argument nerovnása PRAVDE!!!


harry . paholenu0   |   ip:178.40.86   |   2013-03-17  (09:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jozef,nie ze by som mal nieco proti tvojmu nazoru.

Akurat ta musim upozornit na jedno porekadlo,ktore uz dlhe roky plati.

VECSI PES YEBE.

Pochopil si ma?


Projevy . cydicaky25   |   ip:92.52.52.   |   2013-03-17  (12:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Adolf Hitler – politik, diktátor, ríšsky kancelár a vodca. Dnes spomínaný najmä v súvislosti s rozpútaním druhej svetovej vojny a masovým vyvražďovaním Židov. Koľko ľudí dnes ale vie, čo si skutočne Hitler myslel, čo hovoril a ako videl politickú a spoločenskú situáciu okolo seba?

Obvykle sú nám postava a najmä konanie Hitlera podávané s istou dávkou predpojatosti. Nemôžeme sa tomu ani príliš čudovať. Bolo o ňom napísaných mnoho kníh. Ale mnoho z nich bolo písaných z pohľadu “víťaza”. Veľmi často nám bol (a vlastne stále je) vykresľovaný ako šialenec, fanatik, narušená osobnosť. Ako je teda možné, že takáto chorá myseľ dokázala ovládnuť desiatky miliónov Nemcov? A nielen Nemcov, ale aj ľudí iných národov na celom svete. Nielen ľudí jednoduchých, ale aj vzdelaných. Spisovateľov, nositeľov Nobelovej ceny, vedcov, špičkových politikov a umelcov. Boli snáď aj všetci títo ľudia nakazení vírusom šialenstva?

Ukážky prejavov Adolfa Hitlera:

Zlato nemá hodnotu, ľudská práca áno:
http://www.youtube.com/v/MbdXghRDV44

Prečo Hitler odmietal vojnu:
http://www.youtube.com/v/AA3mwgsF6lI

Kapitál slúži hospodárstvu a hospodárstvo národu:
http://www.youtube.com/v/M8L0f_WhhDc

Mierové ponuky Poľsku:
http://www.youtube.com/v/BIEi9lXM0_U

Rozdiel medzi národmi a ich vedením:
http://www.youtube.com/v/7jPaaAlY05Q

Ako v demokracii ovláda kapitál médiá a "slobodu slova":
http://www.youtube.com/v/qBdOa7tgRhw

Zákaz zbraní hromadného ničenia:
http://www.youtube.com/v/8_WsyslVxrM

Úcka k českému národu:
http://www.youtube.com/v/BvDC4atKpqA

Ukážky sú z knihy Adolf Hitler Projevy. Dá sa ju kúpiť do Česka najlepšie z Guidemedia a na Slovensku na Martinuse. Sám ju mám doma, a každému ju veľmi odporúčam!!!

Celá recenzia: http://www.protiprudu.org/adolf-hitler-projevy-recenzia/


Majkl65 . hajipybo6   |   ip:92.52.52.   |   2013-03-17  (12:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jozef to vystihol úplne presne. Ja hovorím, že ekonomickú hodnotu nemá žiadnu (resp. minimálnu, ako uhlie), ale napriek tomu ho potrebujeme (ekonomická hodnota nie je jediná na svete!) lebo ho uznávajú ostatné štáty. Kebyže nejaký veľký štát (Nemecko, Poľsko, ...) vyhlásil, že zlato nemá hodnotu a ekonomiku postavil na pojme práca ako Hitler, tak by sme ho vôbec nepotrebovali. Túto vetu skopírujem: Aj o pomaľovaných papierikoch si ľudia myslia, že je to hodnota, sú ochotní sa za ne aj povraždiť. Tak isto je to so zlatom - dovtedy to bude hodnota, kým na to ľudia neprídu, že je to ofuk.

O tom, že naše zlato je mimo o tom viem, ale to nijako nesúvisí s témou či zlato má alebo nemá hodnotu. Akurát by som povedal, že to, že je v ECB znamená to, že ho už nikdy neuvidíme a naše je len oficiálne, prirodzene.

Ako súvisí s témou či zlato má alebo nemá hodnotu to, že ho boľševici presúvali na západ, alebo s kapitalistickými podnikmi v komunistickom rusku, alebo s ford company alebo s financiou NSDAP? Alebo ako hodnota zlata súvisí s našim zlatom a ECB? Nesúvisí to nijako! Zdá sa mi ako by si sa len vyťahoval o nejakých vedomostiach. Áno, oni zlatu venovali svoj záujem, ale to nemení nič na veci, že vysoká hodnota zlata je mu falošne prisúdená. Oni ho samozrejme hromadia, lebo mu prisúdili veľkú hodnotu. Lebo ho majú najviac!! Pre nič iné.
Na prvé správy som ťa ani nepochopil čo myslíš. Moja odpoveď bola nejasná a zmätená, lebo som nevedel na čo mám reagovať. Nevyjadril si sa jasne a toto tvrdenie si podporil argumentami ktoré s témou nesúviseli.


openyourmind . vumexeku13   |   ip:85.237.22   |   2013-03-17  (12:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jozef, prečo sa hráš na farizeja, alebo ním skutočne si? Tvorbu keynesiánskych "pomaľovaných" papierikov si kedysi obhajoval. Dnes píšeš toto: "Aj o pomaľovaných papierikoch si ľudia myslia, že je to hodnota, sú ochotní sa za ne aj povraždiť." Ak by bolo zlato "ofuk", tak mi ver, že by ho tí korporátofašisti nekradli a neprikladali by mu žiadnu váhu. To isté sa vzťahuje na národné priemysly a podnikanie, ktoré chcú stoj čo stoj regulovať, viď dnešný Brusel a komisárov. http://www.reformy.cz/zpravy/nacisticke-koreny-bruselske-eu/

Čo sa týka Tvojho relativizovania fúzkatého idiota, tak áno, relativizovať sa dá, ale to je asi Tvoja diskusná metóda, nie moja. Moja je skôr stará známa: "poznáte ich po ovocí". Prípadne, ako napísal Harry.... Ak vie pravdu len pár vyvolených, potom už vôbec nerozumiem zmyslu Tvojej diskusie, nechaj sa viesť. Ak sa niečo nerovná pravde-faktu, tak by si to mal jednoducho alebo vecne vyvrátiť, lebo Tvoje dojmy sú treťoradé v rámci monetárneho systému, hospodárskeho systému a keďže zlato nieje ešte celkom súčasťou systému, tak Tvoja averzia k nemu tiež. Mimochodom, ktorí židáci, pán antisemita, okradli všetkých o zlato? Sionisti? Centrálny bankári spolu s domácimi zapredancami pod heslom globalizujem, globalizuješ, globalizujeme? Ináč, sionistická strana fungovala aj za fúzkatého v nacistickom Nemecku. V tom prípade si ale zase trošku vedľa, lebo sú to tí istí, ktorí cez Hitlera, Lenina a ďalších spoločne odlifrovali zlato, ktoré dnes pri tichosti tečie do Ázie, Ruska a som veľmi zvedavý, ako ešte dopadnú Nemci s ich zlatom v New Yorku a Francúzsku. Možno, že to za 7 rokov vykompenzuje Mali a invázia frantíkov a NATO. Aj tak ešte veľká časť ostáva v NY. Čo sa týka poslednej vety, Jozef, prepáč, ale o Tebe to nemôžem tvrdiť a pravda sa mimochodom zakladá na faktoch a argumentoch a diabol je skrytý v detailoch, takže bude lepšie, keď mu prestaneš pomáhať svojou slepou kolektivistickou vierou prehľadajúcou detaily a fakty v súvislosti s monetárnym a hospodárskym systémom, ktorého sme súčasťou vďaka súdruhom z tretej ríše a ZSSR, dnes Bruselu. Čo sa týka USA a GB detto. To je skôr kolíska, týchto podporovateľov marxistov a iných revolucionárov.
openyourmind . vumexeku13   |   ip:85.237.22   |   2013-03-17  (13:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ako súvisí s témou či zlato má alebo nemá hodnotu to, že ho boľševici presúvali na západ, alebo s kapitalistickými podnikmi v komunistickom rusku, alebo s ford company alebo s financiou NSDAP? Alebo ako hodnota zlata súvisí s našim zlatom a ECB? Nesúvisí to nijako! Zdá sa mi ako by si sa len vyťahoval o nejakých vedomostiach. Áno, oni zlatu venovali svoj záujem, ale to nemení nič na veci, že vysoká hodnota zlata je mu falošne prisúdená. Oni ho samozrejme hromadia, lebo mu prisúdili veľkú hodnotu. Lebo ho majú najviac!! Pre nič iné.
Na prvé správy som ťa ani nepochopil čo myslíš. Moja odpoveď bola nejasná a zmätená, lebo som nevedel na čo mám reagovať. Nevyjadril si sa jasne a toto tvrdenie si podporil argumentami ktoré s témou nesúviseli.

Majkl, už si pripadám ako verklik, resp. v materskej škôlke. Pýtaš sa:"Ako súvisí s témou či zlato má alebo nemá hodnotu to, že ho boľševici presúvali na západ, alebo s kapitalistickými podnikmi v komunistickom rusku, alebo s ford company alebo s financiou NSDAP?" Ak by nemalo zlato hodnotu, tak ním logicky nebudú revolucionárske bábky platené Wall Street a Londýnom po dokončení plánu, platiť západniarským donorom ako aj komoditami-surovinami. Kdežto robotníka mali v hrsti práve taký ako Hitler, či Stalin. O koľko sa mali lepšie a kde? Na fronte, v gulagu v koncentračnom tábore? Podnikanie prísne regulované štátom, stranou. Takže dnes Ťa zadotujem, zajtra Ťa zahubím? O tomto snívaš, fakt vo svojej naivite veríš, že teraz by to bolo iné? A ak ten spravodlivý vodca bude odstránený a nahradený bláznom, čo potom? Budeme hľadať ďalšie výhovorky pred vlastnou hlúposťou, zradou a zapredanosťou veľkému bratovi? Tie jeho kecy, čo si tu posunul som nedopočúval a to z jednoduchého dôvodu. Ako chceš podnikať a obchodovať, keď zoberiem ako štát slobodu v rozhodovaní ohľadom podnikania a zarábania, akou pracovnou silou budeš svoje výrobky kryť, veď aj slepý vidí, že otrockou. Ak sa Ti to páči a obhajuješ Hitlera, ako som písal už vyššie, potom si pre mňa smutnou postavičkou. A nezabudni, že nakoniec VON-ovia ešte počas jeho éry získali svoje privilégia späť, preto sa nečudujem, že ho obdivovali, vedeli prečo, narozdiel od Teba a propagandy kolektivizmu.


jozef . cucexuso04   |   ip:85.237.22   |   2013-03-17  (20:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Openyourmind - zbytocne sa nádejáš, že svojou obšírnou a gramaticky bezchybnou dojmológiou skombinovanou s nenápadnou štipkou demagógie dokážeš pridat vážnosti tebou vyprodukovaného elaborátu... Stačí, ak vytiahnem len jeden úbohy pokus o podpásovku tym, že vytiahneš moju obhajobu Fiat peñazí v inej diskusii na inú tému. Každy pozorny a premyšlajúci čitatel to rozozná, na tvoju smolu...
Už len používanie slova "antisemita" ta diskvalifikuje z diskusie so mnou. Ak nevidis, raz mozno uvidis aj bez mojho pricinenia a mozno ked praskne zlata bublina tak pochopis ten ofuk a budes sa kukat ako vevericka do masla.
Naposledy - pokus sa konecne vyvratit to, co tvrdime s Majklom - zlato je tak isto ako Fiat peniaze len nastrojom na okradanie vo velkom.
A Fiat peniaze obhajujem, to je pravda. Ale dodam aj to BÉ, ktore si ty k tomu Á akosi zabudol dodat: obhajujem Fiat peniaze len za predpokladu neexistencie urokov, pripadne ak urokove vynosy smeruju do statnej a nie zidobolsevickej pokladne. Dalsim samozrejmym predpokladom spravneho fungovania Fiat penazi je ohranicenie Horner hranice prijmu a majetku nasobkom dolnej hranice.
Posledna vec: ak ma byt sloboda v podnikani neobmedzena, preco ma byt obmedzena sloboda v kradnuti a vrazdeni?


openyourmind . vumexeku13   |   ip:85.237.22   |   2013-03-17  (22:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Openyourmind - zbytocne sa nádejáš, že svojou obšírnou a gramaticky bezchybnou dojmológiou skombinovanou s nenápadnou štipkou demagógie dokážeš pridat vážnosti tebou vyprodukovaného elaborátu..."

Naopak, Tvoj elaborát postavený na presvedčení stojí na vode, čo dokazuje neschopnosť argumentácie len podopieranie social.stických dogiem . Demagógia je v Tvojom podaní, rozoberiem nižšie.

"Každy pozorny a premyšlajúci čitatel to rozozná, na tvoju smolu..."

Je veľmi otázne na koho smolu to bude, zatiaľ grafy a realita dokazuje opak a zbytok ukáže až čas.

"Už len používanie slova "antisemita" ta diskvalifikuje z diskusie so mnou. Ak nevidis, raz mozno uvidis aj bez mojho pricinenia a mozno ked praskne zlata bublina tak pochopis ten ofuk a budes sa kukat ako vevericka do masla."


Ty mi ani nenahrávaš, Ty si smečuješ do vlastného dvorca sám. Antisemita prijíma apriori kolektívnu vinu a nepochybujem, že u Teba je možné konštatovať aj kolektívny trest. Typická ukážka kolektivistickej indoktrinácia a fašizoidnej povahy, toto u mňa nie je vlastenectvo ani patriotizmus, omnoho viac primitivizmus.

Bez Tvojho pričinenia vidím len toto: http://www.financnytrh.com/ias/profile2_articles/Graf_Zlato_verzus_fiat_meny_2000_2011.jpg , Ty zo svojím presvedčením nevidíš okrem svojej smiešnej koncepcie riadenia štátu, monetárnej politiky a hospodárstva nič, hlavne realitu. V tomu prípade je skutočne asi diskusia zbytočná, pretože Tvoja viera ma nezaujíma.

"Naposledy - pokus sa konecne vyvratit to, co tvrdime s Majklom - zlato je tak isto ako Fiat peniaze len nastrojom na okradanie vo velkom.
A Fiat peniaze obhajujem, to je pravda. Ale dodam aj to BÉ, ktore si ty k tomu Á akosi zabudol dodat: obhajujem Fiat peniaze len za predpokladu neexistencie urokov, pripadne ak urokove vynosy smeruju do statnej a nie zidobolsevickej pokladne. Dalsim samozrejmym predpokladom spravneho fungovania Fiat penazi je ohranicenie Horner hranice prijmu a majetku nasobkom dolnej hranice."

Som rád, že si priznal aspoň to A, teraz rozoberiem Tvoje B:-))
V prípade neexistencie úroku musíš mať centrálny orgán v podobe centrálnej banky, ktorá bude pumpovať, alebo sťahovať menu z obehu ako ona uzná za vhodné a nie, čo budú ľudia a defacto trh potrebovať a považovať za potrebné. Vo svojej podstate okrem úroku si absolútne nič nezmenil, naopak, úrok Ti je schopný aspoň toľko ukázať, či je meny v ekonomike veľa alebo málo. Vytvoril si inflačné perpetum mobile na báze dnešnej ECB a FEDu. Tí tiež umelo a zásahmi znižujú úrok čím len vytvárajú väčšiu a väčšiu infláciu a deštruujú úspory ľudí a reguláciou a subvenciami ničia podnikateľov zvlášť tých domácich, určite nie tých nadnárodných, práve tí sú zachraňovaní z Tvojich. :-))) Ty by si si akurát prestrelil s Tvojou koncepciou vlastné koleno, no bohužiaľ zničil väčšinu okolo seba. Ohraničenie hornej hranice príjmu? Práve si sa postaral o stagnáciu (vzhľadom na vyššie konštatovanie a v tejto kombinácii stagfláciu) v hospodárstve, pretože načo by sme sa snažili viac, keď Jožko nám aj tak viac nedá? :-)))

"Posledna vec: ak ma byt sloboda v podnikani neobmedzena, preco ma byt obmedzena sloboda v kradnuti a vrazdeni?"

Nepomýlil si si adresáta so sebou samým? Takže u Teba je podnikanie: "vraždenie a kradnutie"? Všetko vyššie, čo som o Tebe napísal, zjavne sedí a škoda, že to len potvrdzuješ. Krádež bude vždy krádež a vražda bude vraždou a sú to trestné činy, ktorých sa najviac dopúšťajú autokratické režimy a tvrdé totality, dejiny a štatistiky sú jasným dôkazom, ak aj toto popieraš, tak popri kľudne aj nos medzi očami. A práve svojím písaním obhajuješ tých čo kradnú a vraždia a vytvoril si si kolónku židia, kde spadá celá Tvoja rovina viny a trestu. Ktorí židia sú takto podporovaní v SR? Komouši, ich detičky, finančné skupiny, korporácie a kým sú podporovaní? Tak modrými ako aj červenými, nepochybujem, že v jednej kolónke z menovaných sa nachádzaš aj Ty (najskôr červený). Zhrnul si to famózne, v podstate Ty si len pokračovateľ fanatizmu, ktorý už konečne, dúfam, obíde SR v rámci jej riadenia a systému.


harry . paholenu0   |   ip:178.40.19   |   2013-03-17  (22:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  inac chlapci,je mi ctou sledovat vase myslienkove pochody.

Su pre mna inspirativne.pisem to len preto ,aby ste to vedeli.

Dufam ze neprebehnete na iny portal.Ak ano,dajte mi info ze kam.

Caute.


jozef . cucexuso04   |   ip:85.237.22   |   2013-03-17  (22:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Harry, pokazim ti radost, sorry. Nazdaval som sa, ze otvarac mozgov ma v hlave nieco, ale kazdym novym prispevkom ukazuje jednu obrovsku jamu a je presvedceny o jej vnutornej hodnote. Jeho bezradnost je vyjadrena rastucou hustotou snahy o znevazenie alebo urazenie protiargumentujuceho.
Budem reagovat uz len na ten zaver, v ktorom nas varuje pred katastrofickou stagnaciou v dosledku dramatickej straty motivacie v pripade ohranicenia max. prijmu a majetku. Ja vas teda vsetkych ukludnim: na svete existuje dostatok podnikatelov ako Bata, len ich nevidno, pretoze prve husle hraju paraziti a podvodnici. Existuje medzi mami dostatok slusnych podnikatelov, vedcov, urcitelov, umelcov... ktorym staci mzda ako motivacia, pretoze ovela vacsou motivaciou pre nich je spokojnost so sebou samym, priamy pohlad kazdy den do zrkadla a radost z toho, aky uzitok ich praca prinasa spolocnosti. Spolocnost moze zdravo napredovat len bez nenasytnych chorych parazitov, bez tych, na motivacii ktorych je zalozeny vysneny svet oupenjormajnda.


harry . paholenu0   |   ip:178.40.19   |   2013-03-17  (23:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jozef,radost si mi nepokazil,neboj.Vobec nerozmyslas zle,ale open je viacej realistickejsi.Tento svet funguje urcitym sposobom.A ty sa ho snazis spochybnit.Skor berem nazory open ako tvoje.Open citi kto je tvorca hry.
Dufam ze sa nehnevas,to by ma mrzelo. Ale suhlasit s tebou nemozem.


openyourmind . vumexeku13   |   ip:85.237.22   |   2013-03-17  (23:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   "Harry, pokazim ti radost, sorry. Nazdaval som sa, ze otvarac mozgov ma v hlave nieco, ale kazdym novym prispevkom ukazuje jednu obrovsku jamu a je presvedceny o jej vnutornej hodnote. Jeho bezradnost je vyjadrena rastucou hustotou snahy o znevazenie alebo urazenie protiargumentujuceho."

Tvoja antiargumentácia mi lichotí a osobná rovina to len potvrdzuje. Tvoja vnútorná hodnota je hodná Tvojej inflačnej, keynesiánskej menovej jednotke. Ty sa urážaš sám svojimi konštatáciami a neznalosťou ani len toho čo chceš. S tým židmi a pod. to sú už len perličky, ktorými to ako vždy zaklincuješ, hlavne, že mňa diskvalifikuješ z diskusie. :-))))

"Ja vas teda vsetkych ukludnim: na svete existuje dostatok podnikatelov ako Bata, len ich nevidno, pretoze prve husle hraju paraziti a podvodnici."


Práve si poprel všetko, čo si písal vyššie a hlavne poslednú vetu z Tvojho predposledného príspevku a vzápätí otočil o 180°. Nehnevaj sa Jozef, ale nemému detsku ani vlastná mater nerozumie. Ak si zmetení tak si to najprv skoncipuj. Tí paraziti a podvodníci sú centralisti, monetárny keynesiánci, štátni zapredanci deštruujúci reguláciami, daňami a bailoutami práve takých ako bol Baťa.

"Existuje medzi mami dostatok slusnych podnikatelov, vedcov, urcitelov, umelcov... ktorym staci mzda ako motivacia, pretoze ovela vacsou motivaciou pre nich je spokojnost so sebou samym, priamy pohlad kazdy den do zrkadla a radost z toho, aky uzitok ich praca prinasa spolocnosti. Spolocnost moze zdravo napredovat len bez nenasytnych chorych parazitov, bez tych, na motivacii ktorych je zalozeny vysneny svet oupenjormajnda."

Áno a Tvoja monetárna teória s hospodárskymi direktívami ich zabíja. Preto Ťa radím medzi naivných farizejov. Kecať a robiť a ešte tomu aj všetkému rozumieť, je to, čo tí ktorých si vymenoval majú, narozdiel od Teba. Motivácia morálna? Diskutabilné, zvlášť pri diskusii o zlate, monetárnej teórii a hospodárskom zriadení. Čiastočný aspekt, ktorým demagogicky obchádzaš vlastné bludy. Tých nenásytných parazitov centralisticky a systémovo obhajuješ a vo svojej slepote to nie si schopný ani len vyhodnotiť. Ešteže si menoval "vinníkov" ("židia") a zrušil úrok. :-))) Ani nevieš, ako primitívne to je, ak sa niekto čo i len trochu pozrie pod kapotu dnešného ekonomického modelu a porovná ho s Tvojou hatlaninou, ktorej ani sám nerozumieš, viď svoje neodpovedajúce "odpovede".

"Spolocnost moze zdravo napredovat len bez nenasytnych chorych parazitov, bez tych, na motivacii ktorych je zalozeny vysneny svet oupenjormajnda."

Ty si ten posledný čo mi môže niečo vyčítať, ako to robíš vyššie. Ja sa narozdiel od Teba na nič nehrám a jediné čo som chcel bolo držať sa témy a protiargumentovať Tvojím chorým snom ohľadom Tvojej mesiášskej ekonomicko-hospodárskej doktríny, ktorá niekoľko násobne zlyhala v minulosti a zlyháva aj teraz priamo pred Tvojími očami, s úrokom či bez. Mimochodom je obrovský rozdiel v úroku pri zlatom štandarde a v trhovom (decentralizovanom, viď USA pred vznikom FEDu-1913, môžem doložiť graf inflácie USD od tej doby) prostredí a v centralisticky riadenom a regulovanom hospodárstve postavenom na monetárnej báze za ktorou pištíš. Ja som z verejných financií nevidel nič a preto do nich nemienim platiť (skôr doplácať na parazitov všetkých kategórii žijúcich z rôznych daní, verejných platov za ničnerobenie a rôzne záchranné balíčky a dotácie)ani z neho čerpať jeho kvázi výhody. Ale inštitucionálny človek, podľa všetkého žijúci z verejných peňazí toto nikdy nepochopí. Preto vediem tento nezmyselný dišputát, vzhľadom na Tvoju "schopnosť" diskutovať, pretože budem rád, ak to niekto, ako je napríklad Harry, bude analyzovať, dávať si to do reality, porovnávať so skutočnosťou, politikou, financiami a pod. To je pre mňa úspechom, rozhodne nie kvôli svojej maličkosti, ale informáciám, ktoré môžu druhým pomôcť rozmýšľať čo najviac mimo Tvoj totalitný systém. Takže ten kto tu podporuje parazitov si jedine Ty a ja sa snažím poukázať ako paraziti cucajú systém, verejné financie a pracujú presne na tom systéme, ktorý tu sám presadzuješ, pretože presne o tomto sú Tvoje riešenia a o tom sú aj dnes, a až sa úplne zbavia konkurencie môžu Tvoj plán veľkej farmy dotiahnuť do finálneho konca. A že nakoniec skonštatuješ, ale ja som toto nechcel, potom to už tým všetkým slušným, ktorých menuješ, na jeden veľký prd.

openyourmind . vumexeku13   |   ip:85.237.22   |   2013-03-18  (01:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Harry a ďalší, zamerajte sa na ďalší baillout (viď okaz ELDolars), momentálne v súvislosti s Cyprom, môže to byť veľmi dôležitá vec, hoci na prvý pohľad sa môže zdať nepodstatná. Vieme, že Cyprus slúžil napr. ruským Oligarchom. Ináč minister alebo premiér Cypru mal tento víkend letieť na rokovanie do Ruska. O čom asi tak diskutovali? Žeby o počasí, ako J&T s Počiatkom na jachte v Monaku? Myslím, že aj gorilky zo Slovenska by tam niečo mohli mať. Preto nechcú druhý Island, radšej budú tlačiť nové papieriky, zadĺžovať druhých, viď ESM, zdaňovať druhých a zachraňovať nezachrániteľné.openyourmind . vumexeku13   |   ip:85.237.22   |   2013-03-18  (03:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Žeby ďalší dielik do skladačky? http://rt.com/news/fleet-mediterranean-russia-ships-390/

Úžasné načasovanie, potom už nebudú mať ďaleko na Cyprus a do Grécka. Žeby nové investičné možnosti a geo-politická rošáda?


jozef . cucexuso04   |   ip:95.103.18   |   2013-03-18  (08:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Harry - cele si to zle pochopil, ale nezazlievam, nemusi to byt z textu hned jasne. Trochu si ma podcenil, ked konstatujes, ze otvarac mozgov je realistickejsi a citi, kto je tvorca hry. Ja to necitim, ale dobre viem, kto je tvorca hry a na rozdiel od opena VIDIM, ze ak tohto tvorcu hry neposlame v najblizsej dobe do pekla, tak to peklo budeme mat vsetci na tejto planete - vlastne ho uz mame, len sa bude este "vylepsovat".
Na rozdiel od opena nemam potrebu ludi skatulkovat - len tak pre informaciu, nikdy som v statnej sprave, alebo inej podobnej oblasti, kde podla opena pracuju len paraziti, nepracoval ani minutu a to, ze teraz tieto organizacie funguju u nas tak, ako funguju, je na uplne inu debatu, lebo su staty, kde to vsetko funguje minimalne tak, ako napr. v sukromnych firmach, ale opakujem - toto je uplne ina tema.
Hovoris, ze "tento svet funguje urcitym sposobom" - samozrejme, nejakym sposobom musi fungovat. Ty si snad s tymto sposobom spokojny? Podla teba je to nejaky prirodzeny sposob, ktory tu nasadila sama matka priroda?
Aby ste si obaja uvedomili - paraziti nie su ludia v statnej sprave, paraziti sa vyskytuju v kazdej spolocenskej skupine, ci triede. Vyskytuju sa aj medzi uradnikmi, ale najviac sa ich vyskytuje medzi ctenymi podnikatelmi. A ak ste neboli v skole, ked sme na biologii preberali parazity, tak potom parazit je ten, kto sa prizivuje na druhych. A kedze sme ludia, a nie vsi, tak ludsky parazit parazituje na vysledkoch prace druhych. Napriklad bankari, financni makleri, podnikatelia, ktori zneuzivaju permanentnu nezamestnanost na stlacanie mzdy na almuznu...
UVEDOMTE si konecne, ze ten regulujuci stat nevznikol len tak, ze sa nejaka skupina uradnikov dohodla na tom, ze bude regulovat, zdanovat a prerozdelovat... Stat vznikol prirodzene z potreby ludi predovsetkym na ochranu proti zlocincom a to, ako teraz funguje, nie je "zasluha" uradnikov, ale tych, ktori sa slobodnym a neobmedzenym podnikanim (podvadzanim, okradanim) predrali cez nakradnute majetky do takej pozicie, ze uz im nestaci podvadzat a okradat v ramci zakona, ale sami si napisu a cez pesiakov presadia take zakony, aby sa nemuseli unuvat sutazit na trhu kvoli tomu, aby si udrzali dominantnu poziciu. Stale viac a viac sa cudujem tomu, ze toto nedokaze priemerny clovek pochopit a donemoty bude obvinovat chudakov hlupych uradnikov, ktori su nam nastrceni ako pajaci na opluvanie... Sorry, ale netusil som, ze ste obaja este takto daleko s chapanim, ako svet funguje.
Co myslis, Harry, da sa niekedy vyriesit korupcia, ak bude moznost neohranicene bohatnut az za hranicu kde sa kupuju zakony a pravidla?
A co myslis, bude dovod podvadzat a korumpovat, ked nakradnute prachy nebude parazit schopny pretavit do majetku, lebo nad dohodnutou hranicou zaplati 99% dan? A ak ju nezaplati on, tak ju zaplati bratranec, alebo kamarat, na ktoreho to prepise?
Skuste si vy obja tipnut, kolko % obyvatelstva by suhlasilo napr. s min. mzdou 700 a max. mzdou, ktora je napr. 4-nasobok minima = 2.800? Cize ak sa bude darit a v statnej pokladni bude prebytok, moze stupnut min. mzda na 800, cim stupne max. na 3200 - cize stale budu ti usilovnejsi na tom 4x lepsie ako ti, ktori nemaju starosti s podnikanim ale "LEN" makaju ako robotnici, alebo lekari?

Dalsia vec - ak berieme do uvahy dnesne ceny, ty by si si co vybral? Robit murara za 3.000 mesacne, alebo ucitela, podnikatela, lekara... proste nieco, co ta bavi za 1.800 mesacne?

Ja konkretne figurujem v 3 firmach ako konatel/manager, nieco aj spoluvlastnim a zarobim si na celkom slusny zivot (cca 2-3.000 mesacne) a moja praca ma bavi a preto, ze ma bavi, nikdy by ma ani nenapadlo robit murara ani za 7.000, lebo mi to za to nestoji.

Ludia maju pokriveny pohlad na "sikovnost" a "usilovnost", pokriveny pohlad na dolezitost a zasluhovost jednotlivych povolani. V tomto bol rezim pred 1989 OVELA spravodlivejsi. Jedina chyba, ktoru komunisti spravili bola, ze neotvorili hranice. Ludia by sa rozutekali a velka vacsina z nich by sa vratila a nebolo by ich vonku ostalo 400.000, tolko je dnes utecencov z tejto nasej kolonie parazitov zo zapadu. Lenze ako som vyssie spominal, to nebola hlupost, alebo zakernost tzv. komunistov, ale ulohy, ktore plnili taki isti pajaci vo vedeni KSC, aki su dnes vo vedeni SDKU, Smer, SaS, KDH. Aj vtedy to boli ulohy, ktore linajkoval ten tvoj "tvorca hry".

Openyourmind - ak si si to precital, tak si k tomu nakresli nejaky pekny graf.
jozef . cucexuso04   |   ip:95.103.18   |   2013-03-18  (08:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sloboda podnikania a neobmedzeneho bohatnutia versus sloboda kradnutia a vrazdenia:
Kradnut a vrazdit je zakazane a trestane podla zakona (ak sa na to pride). Nemam teraz na mysli kradnutie v ramci zakona, to sa netresta. Sice to vacsina ludi spravne nazyva kradnutim, ale ti sikovnejsi to maju dovolene...
A preco sa zakazalo kradnut a vrazdit? Asi preto, ze sme prijali nejaku krestansku vieru, s ktorou toto nie je v sulade.
Ako teda vzniklo slovne spojenie "nekrestanske peniaze"??? Zeby tak, ze ludia uz davno videli, ako tie nekrestanske peniaze nicili charakter cloveka a jeho okolie, zivot v spolocnosti prehnity korupciou?

To len tak na zamylenie, ale nie pre openyourmind-a, ten ma s podobnou cinnostou mozgu problem.


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-03-18  (08:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Éra zlata ešte len príde. Európa pomyly odmieta šetriť, evro pojde do perdele. A opakujem to znovu: Zlato samo o sebe nie je hodnotou, predstavuje však historicky PENIAZE v tej najčistejšej a neinflačnej podobe. Inými slovami, keď pôjdu ekonomiky a meny dolu, zlato nemá inú cestu ako rásť.

Zlato bude čoskoro opäť zlatým štandartom. Jednoducho preto, lebo si to situácia vyžaduje. Nie všetkým totiž vyhovuje stav, kde neexistuje bezpečný prístav kde zaparkovať peniaze. A pozemkov toľko k dispozícii nie je a ani nebude.


harry . paholenu0   |   ip:178.40.19   |   2013-03-18  (08:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jozef,je skoda minat tvoj aj openov potencial,na hadky.

Co takto spojit sily?Niekedy sa vo vas oboch stracam.O co tu ide?

Jozef,toto co napisal open ma oslovilo

Otázka, prečo celý svet stojí na ničím nekrytom papieri, ktorý je cez deriváty nafúknutý na niekoľko násobné HDP celého sveta? Vďaka mamľasom, ktorí sú tento systém schopní ešte aj obhajovať. Až sa toto všetko prevalí, elita a centrálni bankári môžu vytiahnuť svoje zlato a určiť nový finančný systém s remonetizáciou zlata na štýl brettonwoodských dohôd II a Vaše úbohé taľafatky budú hodné ocenenia max. tak v Roháči.

A toto co si napisal ty ,tak ma vylakalo

V tomto bol rezim pred 1989 OVELA spravodlivejsi. Jedina chyba, ktoru komunisti spravili bola, ze neotvorili hranice. Ludia by sa rozutekali a velka vacsina z nich by sa vratila a nebolo by ich vonku ostalo 400.000, tolko je dnes utecencov z tejto nasej kolonie parazitov zo zapadu

Jozef,co tak spojit sily?Alebo to nejde?Co,nepusti ego?Tvoje alebo openove?

A to ver tomu,ze ma oslovuju aj tvoje myslienky.Ale menej ako openove.

Open mi pripada zorientovanejsi.
Cau.
harry . paholenu0   |   ip:178.40.19   |   2013-03-18  (09:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Smartang,suhlasim s Tebou.

V momente ked tento fiat oyeb splni svoju ulohu,bude treba hladat nejaky bezpecny pristav.

A co nim na chvilu bude?Alebo sa podari cely financny system domr.dat tak,ze prejdeme rovno na virtual,a bude vymalovane?


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-03-18  (09:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak ten virtuál ma tiež napadol :))) Na 2 strane forma peňazí nie je v tomto prípade ať taká dôležitá. Krytá, a teda aj kedykoľvek zameniteľná za zlato môže byť tak či tak. A zatiať svet neobjavil vhodnejšie aktívum ako zlato. To sa nestalo symbolom len tak. Má svoje jedinečné vlastnosti. napr. sa časom neznehodnocuje a odoláva aj všetkým normálnym procesom bez straty vlastností (extrémne teplpoty, vlhkosť ....)


ANONYM . sipyrige36   |   ip:95.103.18   |   2013-03-18  (09:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Harry - uvediem ťa trochu do obrazu:
Presne tak, Fiat money sú ofuk a čo myslíš, kto ten ofuk organizuje? Nie náhodou ten istý, kto pokradol skoro všetko zlato sveta aby na jeho báze mohol založiť nový ofuk?

Dobré ráno, stará mama!

Dúfam, že toľko už konečne stačilo, z mojej strany je to zatiaľ všetko, ostatné si doštudujte, len preboha nesiahajte po zaručených receptoch a analýzach "nobelových ekonómov", lebo to by sme sa potom mohli o mieri začať baviť s posledným nositeľom nobelovej ceny za mier. OPEN YOUR MINDS!


jozef . cucexuso04   |   ip:95.103.18   |   2013-03-18  (09:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  admin ma zase nazval ANONYM-om...


openyourmind . vumexeku13   |   ip:85.237.22   |   2013-03-18  (12:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Trochu si ma podcenil, ked konstatujes, ze otvarac mozgov je realistickejsi a citi, kto je tvorca hry. Ja to necitim, ale dobre viem, kto je tvorca hry a na rozdiel od opena VIDIM, ze ak tohto tvorcu hry neposlame v najblizsej dobe do pekla, tak to peklo budeme mat vsetci na tejto planete - vlastne ho uz mame, len sa bude este "vylepsovat"."

Myslím, že harry to vystihol presne a anonym Ti hneď na začiatku nastavil zrkadlo, vzhľadom na zlato a jeho peňažnú rovinu voči FIAT mene. Ty to vieš? Potom si ich človek, ak to vieš a presadzuješ monetárno keynesiánsky model totalitného štátu postavenom na reguláciách a tlačení peňazí a Tvoja mantra, že bez úroku, ukázala len jedno, sám nemáš šajn o čom je úrok v ekonomike trhovej a regulovanej. Žeby mesiášsky komplex social.stu a preexponované ego podnikateľa, ktorý tvrdí, že zarába 2-3000 mesačne a zároveň v jeho systéme ide určovať platové stropy. Žeby sa nám tu črtal nový Mussolini? Vieš, Jozef, Mussolini sám nazval svoj systém korporativizmus a tvrdil, že takto by sa mal volať jeho fašizmus. Veľmi podobné tomu, čo sám navrhuješ a čo súčasný systém robí. Pán podnikateľ, veď Ty sám navrhuješ to, čo ničí súčasných podnikateľov, ako som uvádzal vyššie, čo návrh to katastrofa a podpora súčasného bruselsko-byrokratického systému ala moderný soviet. Veľmi by ma zaujímalo, ako by sa dnešný podnikatelia vyjadrovali k Tvojím návrhom ako aj podobným krokom, ktoré robí dnes súdruh Róbert, ohľadom stimulov a dotácii pre oligarchiu a korporácie a dvíhaním daní a odvodov pre miestnych, domácich podnikateľov a hlavne zamestnancov, ktorým neustále klesá kúpna sila. Takže ako podnikateľ si skôr samodeštruktívný typ, ako konštruktívny diskutér. To čo presadzuješ je dnešný Fico (Dzurinda neodskakuje a ostatní tiež, dnes sediaci v Národnej Zrade SR) a Brusel.

"Hovoris, ze "tento svet funguje urcitym sposobom" - samozrejme, nejakym sposobom musi fungovat. Ty si snad s tymto sposobom spokojny? Podla teba je to nejaky prirodzeny sposob, ktory tu nasadila sama matka priroda?"

Všetko vyššie zakaždým potvrdíš aj sám. Kto tu obhajuje súčasný systém? Len Ty to tak chceš vidieť, lebo sú tu ľudia, ktorí s Tebou nesúhlasia a naopak, je čím ďalej viac vidieť, že práve Ty a Tvoje návrhy by tento parazitný systém zabetónovali s kozmetickými a deštruktívnymi úpravami. Matka príroda nepozná konštrukt štát a už vôbec nie silný štát, kde Jozef sedí na tróne a riadi monetárny systém a reguluje hospodárstvo a podnikateľskú sféru.

"Aby ste si obaja uvedomili - paraziti nie su ludia v statnej sprave, paraziti sa vyskytuju v kazdej spolocenskej skupine, ci triede. Vyskytuju sa aj medzi uradnikmi, ale najviac sa ich vyskytuje medzi ctenymi podnikatelmi. A ak ste neboli v skole, ked sme na biologii preberali parazity, tak potom parazit je ten, kto sa prizivuje na druhych. A kedze sme ludia, a nie vsi, tak ludsky parazit parazituje na vysledkoch prace druhych. Napriklad bankari, financni makleri, podnikatelia, ktori zneuzivaju permanentnu nezamestnanost na stlacanie mzdy na almuznu..."

Aby sme si obaja uvedomili? Už vyššie tvrdím, že špecialita súdruhov je hádzať ľudí do jedného vreca a škatuľkovať. Nakoniec bude každý Tvoj nepriateľ, kto s Tebou nebude súhlasiť a Tvoj nadradený postoj (ego) sa zmôže akurát tak na prázdne mentorovanie. Ľudia v štátnej správe typu učitelia (aj to nie všetci), záchranná služba-požiarnici, rýchla zdravotná pomoc, služba a pod. nie, hoci aj tu by bol možno zaujímavý konštrukt súkromného modelu, namiesto PENTA kartelu v kombinácii so štátom, povinnými zdravotnými odvodmi a či jednou alebo desiatimi poisťovňami cicajucími verejné zdroje, všetkých ľudí od podnikateľov po zamestnancov. V každej spoločenskej vrstve, tvrdíš? Príroda nepozná konštrukt, pláca bez práce, odmena za neschopnosť a lenivosť, štát to sám pestuje. Prečo sa najviac lobby skupín a parazitov potuluje okolo štátu a byrokratických molochov (Brusel), kde si Tvoj róbert a ďalší chodia po domáce úlohy (to ho citujem)? Načo je normálnemu človeku prebujnelý byrokr. aparát na Slovensku, či už na Krajských úradoch, VÚC a spúste ďalších pandráv sediacich po kanceláriách podporovaných štátom a z verejných financií. Prečo sme v prvej desiatke policajných štátov na svete, v rámci počtu kapustových hláv na obyvateľa? Toto je u Teba všetko v poriadku? K tomu ešte pridaj bailouty pre parazitov v zahraničných bankách, dotácie a stimuly a potom si zase nezabudni cucať z prsta ala: čo sa babe chcelo, to sa babe prisnilo!

"UVEDOMTE si konecne, ze ten regulujuci stat nevznikol len tak, ze sa nejaka skupina uradnikov dohodla na tom, ze bude regulovat, zdanovat a prerozdelovat... Stat vznikol prirodzene z potreby ludi predovsetkym na ochranu proti zlocincom a to, ako teraz funguje, nie je "zasluha" uradnikov, ale tych, ktori sa slobodnym a neobmedzenym podnikanim (podvadzanim, okradanim) predrali cez nakradnute majetky do takej pozicie, ze uz im nestaci podvadzat a okradat v ramci zakona, ale sami si napisu a cez pesiakov presadia take zakony, aby sa nemuseli unuvat sutazit na trhu kvoli tomu, aby si udrzali dominantnu poziciu."

No tak, ak Ty nie si fanatik, úplne vytrhnutý z reality, tak už nikto nikdy. Tento štát zlyháva dennodenne práve na škodu tých poctivých a v prospech nepoctivých a parazitov. Namiesto papagájovania, odporúčam pozrieť vyššie alebo hociktorý iný príspevok, pán prirodzený social.sta. Akonáhle štát ide strkať svoju hubu do podnikania a regulovať ho a neúmerne zdaňovať a zaťažovať odvodmi, pritom podporuje práve tých Tvojich parazitov(bailout, stimul, daňové prázdniny), tak kto tu zlyháva viac ako štát, ak nie Tvoj volený a prirodzený zástupca? Najväčší paraziti mali vždy najbližšie k štátu a jeho byrokratom už od Ríma (ktorý práve z tohoto titulu implodoval, zhnil ekonomicky a hospodársky, potom už mali "barbari" ľahkú cestu). Doštuduj si základné veci a potom nebudeš musieť potiť takéto nezmysly: "Sorry, ale netusil som, ze ste obaja este takto daleko s chapanim, ako svet funguje."

"Co myslis, Harry, da sa niekedy vyriesit korupcia, ak bude moznost neohranicene bohatnut az za hranicu kde sa kupuju zakony a pravidla?"

Otázku si síce položil Harrymu, takže pardon, ale na túto odpornú konštrukciu musím niečo dopovedať. Neohraničene bohatnúť? Ľudské vrecká-príjmy aj majetky ako aj táto Zem sú ohraničené, preto sa nedá neohraničene bohatnúť ako ani nekonečne rásť o čo sa pokúšajú Tvoji súdruhovia v každom rozpočte a niekoľko rokov. Naštuduj si Kondratjevové ek. cykly, ktoré sú prirodzené, len súdruhovia si postavili hlavu štýlom poroučime větru, dešti a potom tu máme to isté dookola. Ak si niekto kupuje zákony a pravidlá, porušuje pravidlá voľného trhu a získava takto výhody voči ostatným na trhu tak to je u mňa korupcia a krádež zabezpečovaná práve ľuďmi volenými parazitmi a nie podnikateľov, ale len tých, čo tak konajú a takto ničia svoju konkurenciu a ich zamestnancov cez štát!!!

Presne tak, Fiat money sú ofuk a čo myslíš, kto ten ofuk organizuje? Nie náhodou ten istý, kto pokradol skoro všetko zlato sveta aby na jeho báze mohol založiť nový ofuk?

Ale čo??? Už zase máš výpadky, pán Súdruh. Veď doteraz si tvrdil, že zlato nemá žiadnu cenu. Tí všetci boli Tvoji milovaní social.sti: boľševici a nacisti. Hádam aspoň toľko vieš, že oba tábory patrili ku social.stom, aj fašisti. Takže Tvoje FIAT MONEY by ofuk neboli? Potom čo si tu predviedol, už o tom nepochybujem :-))).


jozef . cucexuso04   |   ip:85.237.22   |   2013-03-18  (15:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pocuj, zatvoreny mozog. Ak si chcel zo seba spravit totalneho dementa, tak sa ti to prave dokonale podarilo. Tento tvoj blivajs je na hornej amplitude grafu tvojej hluposti, dakujem, uz ziadny graf kreslit nemusis. Neviem, ci si to nemam niekam ulozit a niekedy ukazat zopar ludom na pobavenie, aj ked takato ludska hlupost je skor na zaplakanie.


openyourmind . vumexeku13   |   ip:85.237.22   |   2013-03-18  (16:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ďakujem za pobavenie a kompliment, až budeš rečniť v nejakej krčme sťa ADOLFKO, spokojne to svojim obdivovateľom ukáž. A kľudne im ukáž aj toto: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&;v=K5R2JyU_MKg Máš pravdu, návrhy prezentujúce viac deštrukcie a regulácie, zdaňovania a okrádania vlastných občanov a národa a prehlasovanie takéhoto kripelstva za riešenie a zmenu dnešného marazmu, je na zaplakanie. V diskusii mi nešlo o Teba a som rád, že Tvoje ego a neschopná argumentácia dokázali, že ani toľko si nepochopil. Akákoľvek archivácia Tvojich antagonizmov nestojí ani za pobavenie, memento ani inú stratu času a miesta na harddisku.openyourmind . vumexeku13   |   ip:85.237.22   |   2013-03-18  (16:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&;;v=K5R2JyU_MKg
Odporúčam, kto vie po anglicky, dobré sa pobaví a komu sa bude chcieť nech spraví titulky, je to pecka.


openyourmind . vumexeku13   |   ip:85.237.22   |   2013-03-18  (16:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&;v=K5R2JyU_MKg
Tak ešte raz, a ak Vám to neotvorí zadajte v youtube: Hitler Bails Out Cyprus


bazooka . racebagi30   |   ip:78.99.74.   |   2013-03-19  (00:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Najprv som si myslel, že prispejem vlastným názorom do diskusie, ktorá sa tu nesie v duchu duelu medzi openyourmind a Jozefom...

...Ale po prečítaní celej diskusie to zhrniem nasledovne a stručne:

Jozef = vývojovo na vysoko pokročilom stupni chápania reality

openyourmind = na základnom stupni vývoja memorujúci cudzie názory s púhym opisovaním súčasnej reality a nulovou sociálnou empatiouopenyourmind . vumexeku13   |   ip:85.237.22   |   2013-03-19  (00:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :-)))
Freud, alias bazooka. Vzhľadom na Tvoj príspevok, si ohodnotil maximálne tak seba a svoje vedomosti, predpokladám, že v rámci tejto témy radšej nechávaš svoje sociálne cítenie vo svojom social.stickom vnútri. Solidarita a spolupatričnosť majú byť prirodzené, nie nanútené, štát nesmie byť zneužívaný a nieto ešte sám zneužívať. A aby som to ukončil citátom, keď už tak memorujem(nemusíš nič memorovať, stačí vecne vyvrátiť), tak ešte jeden citát: "Každý kto chce žiť na úkor štátu zabúda, že štát žije na úkor každého". Frederic Bastiat. Pozri sa na výdavky štátu a kam smerujú a ak to nie si schopný pochopiť, tak si na ešte nižšom vývojovom stupni a ak to chápeš, tak na ešte nižšom stupni v sociálnej empatií.


jozef . cucexuso04   |   ip:95.102.15   |   2013-03-19  (07:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  opene, ty jseš jeden ubohej křupan.
Ozaj, nevšimol som si, že by si ty niečo vecne vyvrátil...
To, že štát žije na úkor každého vie kadý aj bez Bastiata, len sú jedinci - paraziti, čo to zneužívajú a sú tí, čo to nezneužívajú, alebo dotujú. Medzi parazitov patria poberači rôznych reálne neoprávnených dávok, ale najväčší paraziti sú ponikatelia - tunelári, ak mám porovnať sumu spôsobenej škody, tak sa jedná o viac ako tisícenásobky oproti celej sume škody spôsobnej priživovačmi na sociálnych dávkach.

Týmto s tebou končím, kým nejakým spôsobom nezískač trochu rozumu, budem tvoje ujoviny prehliadať.
Ak niekto napíše príspevok: aha, openyourmind asi konečne dostal rozum", tak si to rád prečítam.

Želám veľa šťastných kilometrov v bádaní.


openyourmind . vumexeku13   |   ip:85.237.22   |   2013-03-19  (12:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zabudol si slovensky? Vráť sa k téme, buran. Prečítaj si svoj príspevok, reakciu anonyma naň a potom porozmýšľaj, prečo vďaka ľuďom ako Ty, nie je možná vecná diskusia na tejto stránke, kde sú dobré články, bohužiaľ plno social.stických pacientov ako Ty, napríklad. Ak nechápeš trhovému ohodnoteniu, potom môžeš viesť skutočne len debaty o vykopávaní jám a na takom princípe by bolo postavené celé Tvoje riadenie spoločnosti. Písal o tom smartang, písal som o tom aj ja, ekonomickú rovinu a nákladovosť Ti priblížil anonym, Ty napriek tomu splietaš o keynes papieroch a "nezmyselnosti" zlata. Ľudia boli vždy, v každej etape dejín, okradnutí prázdnymi sľubmi,kolektivistickou propagandou, preto bude mať každý človek s priemerným IQ, radšej tvrdé aktíva v podobe nehnuteľností, pôdy, drahých kovov a pod. O tieto veci a skutočné hodnoty ich pripravili zakaždým a všade Fašisti, Nacisti, Sociali.ti. Akú majú dnes životnú úroveň v Singapure, Hongkongu, Rusku a inde kde práve opúšťajú viac a viac kolektivistické a sociali.tické dogmy? Ich životná úroveň stúpa, nie ako za Maa a dnes v USA a EU. Prečo komunistická Čína pri industrializácii platila drahými kovmi západu, nepochybujem, že si o tom nemal ani šajn? A prečo západu? Prečo to isté robilo ZSSR, dokonca aj Hitler? Ak je toto vybájené, tak si jednuducho fanatik. A dnešný stav je jasný, prečo je západný svet na kolenách a prichádza o svoje drahé kovy a stráca svoje hospodárstvo a menu viac a viac. Pretože toto je vizitka social.zmu-fašizmu a všetkých parazitov a packalov okolo tohoto pyramídového podvodu na ľuďoch. Nakreslili Ti to aj na dolárovku, aby bolo jasné čo je FED a čo je jeho cieľom, výsledok je už dnes zjavný, najlepšie pozorovteľné na úplnom vytrácaní strednej vrstvy v USA. U ECB a európskych štátov, detto. Ak chceš bájiť o štáte a svojom kolektivizme, tak až budeš vedieť, že štát je permanentne deficitný a pritom solidárny z nadnárodnými korporáciami, ESM, dotáciami a korupčný v tendroch, kde sa práve nachádzajú tí paraziti aj s Tvojimi etatistami a politikmi, potom to povedz sebe, že už k tomu nepotrebuješ Bastiata, nie mne. Potom si ešte pripomeň, že vďaka takýmto ľuďom, ktorí už mali sedieť majú všetci na Slovensku dlh cca 7000Eur na hlavu. Vo svojej pripečenosti nie si schopný chápať, že ak by sme obhajovali to, čo tu je, tak neobhajujeme zlato a v mojom prípade aj zlatý štandard. Práve to je proti štátom a Bruselu, ktorí ožobračujú vlastných ľudí a ľudia ich na základe prázdných sľubov volia ďalej a podopierajú, vďaka svojej neznalosti a osobnej nezodpovednosti, tento zvrátený papierový systém postavený na podvode, presne tak, ako Ty prezentuješ tu.
http://ekonomika.etrend.sk/ekonomika-slovensko/statny-rozpocet-skoncil-vlani-s-deficitom-3-811-milia
rdy-eur.html
Až príde doba ako píše anonym, citujem: "Ak nastúpi doba „morálnosti a spravodlivosti“ tak samozrejme zlato stratí svoju vlastnosť uschovávača finančných hodnôt, ale nestratí svoju vnútornú hodnotu a ženy budú naďalej chcieť nosiť zlaté šperky", potom nebudem musieť rozoberať jeho finančný a ekonomický zmysel. Vďaka ľuďom ako si Ty môže dnešné keynesiánske svinstvo veselo pokračovať ďalej.

jozef . cucexuso04   |   ip:95.102.15   |   2013-03-19  (13:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  presne, ako som hovoril. Vieš popísať stav a problémy, len neschopnosť preskočiť cez mantinely ti bráni v zistení príčin. Aak ti niekto naznačí zdroj príčin, tak my vynadáš do antisemitov. To sa nepatrí.


jozef . cucexuso04   |   ip:95.102.15   |   2013-03-19  (13:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to "my" je samozrejme preklep - mu.


openyourmind . vumexeku13   |   ip:85.237.22   |   2013-03-19  (13:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tie mantinely sú systémové a je možné ich držať ako ohradu pre stádo, len vďaka ľuďom, ako si Ty, nie preto, že si blbý, ale že práve v tých mantineloch rozmýšľaš. Ak niekto zneužíva verejné financie, trh, podnikateľský sektor, banky a pod., tak je to stále korupcia, podvod, trestný čin, proste zákon na to veľmi dobre pamätá, prokurátori berú prachy z Tvojich, sudcovia tiež, politici majú byť práve hrádzou za cca 3500 papierikov na mesiac a výsledok??? Takto má fungovať štát? Chce ešte silnejší(totalitnejší) štát, namiesto odsúdenia týchto parazitov a prevzatia zodpovednosti verejné financie a chod štátu. Toto podľa mňa môže poriešiť ďaleko viac decentralizácia a prenos zodpovednosti až dole, k občanom, na štýl Švajčiarska a jeho kantónov. Aj oni budú mať problém, zvlášť potom čo miestna SNB vytrelila vzhľadom k Euru, ale to len ako perlička.


openyourmind . vumexeku13   |   ip:85.237.22   |   2013-03-19  (14:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Žiadne svinstvo, či už morálne, alebo trestné činy nebudem zľahčovať tak pri Slovenovi ako ani pri židovi, černochovi, hocikom. Ak tam proste je, tak ho treba odhaliť pomenovať a vinníka potrestať, na to máme zákony a ústavu. Viď privatizáciu a škody na nej napáchané, predtým sa to tunelovalo, aby sa to nakoniec mohlo za bábku rozkradnúť, pozri Gorilu, tiež nič a takto by sa dalo pokračovať. Ak teda myslíš národne a cítiš sociálne, tak zapredanci, zlodeji a defraudanti z vlastného národa by Ťa mali štvať ešte viac, ak chceš chrániť svoj štát a národ, pritom žiadnych židov ak v tom budú neobhajujem, ale je smiešne takto plošne vytiahnuť krabicu napísať na ňu žid a bác. V každom národe a rodoch bola najväčším prehreškom zrada z vlastných radov. Pretože, ak by tomu tak nebolo, tak by tí Tvoji židia nemali šancu.


jozef . cucexuso04   |   ip:85.237.22   |   2013-03-19  (20:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  negeneralizujem, ale ktoze to kedysi okradal ludi cez chlast a uzeru? A ktoze to vymenil tento sposob okradania v malom za okradanie vo velkom a vymyslel banky? A ktoze to vlastni vsetky dolezite media, agentury a Hollywood na vymetanie mozgov slusnych pracujucich ludi?


openyourmind . vumexeku13   |   ip:85.237.22   |   2013-03-20  (12:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  S týmto sa stotožňujem a dodávam: ktože to všetko prijal, konzumoval, zadlžoval sa, čumel na tie sprostosti v TV, kinách a pod.? Ktože leje ten chlast dole svojím gágorom? Nebodaj niekto znásilňuje Slovanov chlastať ako statky? Prečo národniari túto provinčnosť a alkoholizmus vyčítali nám Slovenom? Či aj oni boli Chazari? Ja tvrdím, že úžerníkov treba odstaviť uvedomením sa, nie zadlžovaním sa u nich a vďaka vlastnej nevedomosti im dať monopolnú moc cez systém, a to už je naša blbosť.diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


dva + šesť =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?


 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?2013-05-26  (17:26)  |  Ekonomika
Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?

Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu


2013-05-14  (10:03)  |  Ekonomika
V průběhu posledních deseti let vládní instituce, německý kancléřský úřad, Mezinárodní energetická agentura, americké ministerstvo energetiky,... operují s argumentem, že vrcholu světově vytěžitelného množství ropy a zemního plynu již bylo dosaženo, nebo že již tato hranice byla překročena. Vžil se pro to termín „Peak Oil“ – ropný zlom. Následovat má už jen hrozivý růst cen a nedostatek energie.


Komu patří peníze v bance?


2013-04-26  (10:08)  |  Ekonomika
Lidé často žijí v přesvědčení, že když své peníze vloží do banky, stále jsou to „jejich“ peníze, že je mají v bance uschovány. Omyl. Hluboký omyl...


BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ


2013-04-25  (09:18)  |  Ekonomika
Finanční firma Boston Consulting Group prohlašuje, že krize eurozóny musí být řešena radikálním vyvlastněním normálních střadatelů. Mysleli jste si, že žijete ve společenském systému, ve kterém je soukromé vlastnictví nedotknutelné a že být pilný, spořivý a odpovědný vůči svým potomkům je ctností? Tak se probuďte z iluze!


Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová manipulace trhu se zlatem


2013-04-22  (09:14)  |  Ekonomika
Byl jsem první, kdo poukázal na to, že Federální rezervní systém manipuloval všechny trhy, nejen ceny dluhopisů a úrokové sazby, a že Fed manipuluje trh se zlatem za účelem ochrany směnné hodnoty amerického dolaru, který je ohrožen kvantitativním uvolňováním FEDu. FED zvyšuje nabídku dolarů rychleji, než jak roste jejich poptávka a tím je cena či směnná hodnota dolaru předurčena k poklesu.


Trh s papírovým zlatem kolabuje


2013-04-18  (09:46)  |  Ekonomika
Nedostatek fyzického zlata určeného na prodej v Asii. Oficiální historkou předloženou „spolehlivými“ finančními analytiky je, že cena zlata se propadla v důsledku „poklesu obav“, že centrální banky budou nyní schopny „krmit“ inflační tlaky, a tudíž že jednoho dne začnou opět důvěřovat americkému dolaru.


Zlato a jeho propad – co za ním může být?


2013-04-17  (12:58)  |  Ekonomika
Co je původem? Řada komentářů dávala propad zlata do souvislosti s prodejem kyperského zlata. To však vůbec nemusí být pravda. Toto je první ze série extrémních pohybů.


Už je to tady: Největší holandská banka oznámila klientům, že nedodá jejich zlato


2013-04-17  (09:18)  |  Ekonomika
Minulý týden došlo k pověstnému překročení Rubikonu na trhu s investičním zlatem ve fyzické podobě, když jedna z největších evropských bank v Evropě vypověděla smlouvy se svými klienty a informovala je, že dodávky fyzického investičního zlata nebudou možné.


HODNOTA BITCOINU PŘESÁHLA 1 MILIARDU DOLARŮ, ZATÍMCO DALŠÍ MĚNY SE HROUTÍ


2013-04-09  (14:01)  |  Ekonomika
Během jen několika málo let je Bitcoin už měnou, s níž je třeba počítat. Jejich hodnota už přesáhla 1 miliardu dolarů s tím, že pro budoucnost se počítá s většími zisky. Jelikož jde o revoluční a nezávislou virtuální měnu, tak se mnozí hrnou k bitcoinům ve snaze vyhnout se zabrání peněz v bankách a propadající se ekonomice spjaté s centrálními bankami. A navíc se široká škála příležitostí k využití Bitcoinů už stává běžnou věcí, jelikož popularita této inovativní a bezpečné měny roste.


Kyperská krize z pohledu tradera


2013-04-06  (19:39)  |  Ekonomika
Kyperská krize ovládla titulky médií. Zkušenější investoři i tradeři místo debat o variantách řešení vyhledávají způsoby, jak na aktuální situaci vydělat. Je to prostě tak, krize a katastrofy na finančních trzích mohou být skvělou příležitostí k zisku. Byl jsem požádán, abych ukázal, jak využívám takové situace k zobchodování. Pojďme se tedy podívat, jak krize na finančních trzích může přinést slušný zisk bez zbytečného rizika.


Světová finanční pyramida v číslech


2013-04-06  (15:33)  |  Ekonomika
Ptáte se, proč je světová ekonomika v tak vážných problémech? A jak si vlastně může být tolik lidí jistých, že světový finanční systém nakonec zkolabuje? Pravdou je, že pokud se na celou věc podíváme přes optiku tvrdých čísel, není tak náročné pochopit, proč je světová finanční pyramida odsouzena k zániku.


Hromadí si Rusko s Čínou zlato, protože plánují zabití petrodolaru?


2013-04-04  (09:57)  |  Ekonomika
Bude se ropa brzy obchodovat v měně, která je tisíce let stará? Co by systém „zlata za ropu“ znamenal pro petrodolar a US ekonomiku? Hromadí si Rusko a Čína ohromná množství zlata, protože plánují zabití petrodolaru? Už od 70. let byl US dolar tou měnou, kterou mezinárodní komunita používala k obchodování ropy po celém světě. To vytvořilo ohromnou poptávku po US dolarech a po US dluhopisech. Co se ale stane, když zbytek světa začne ten v rostoucí míře méně stabilní US dolar odmítat a počítání ve zlatě by se mohlo objevit v měnovém vypořádávání mezinárodního obchodu? Skutečností je, že není třeba mít moc představivosti, abychom si to spočítali.


Co se dá očekávat od zlata a stříbra v nejbližších týdnech?


2013-04-03  (09:27)  |  Ekonomika
Trpělivost a pevné nervy. Jediná tvrdá měna světa, zlato, opět poroste. Nachazíme se v nejdelším období konsolidace od roku 2001. Inflační deprese je však na cestě. Biliony nově tvořených peněz ze vzduchu zatím sedí v bankách, přibývají každým dnem a čekají na příležitost. Jakmile se hráze protrhnou, svět zaplaví inflační povodeň, která bude zničující pro úspory v papírových penězích. Kupní síla zmizí, životní náklady skokově narostou a příjmy většiny populace budou v nejlepším stagnovat.


Po Cypre potopa?


2013-04-02  (09:09)  |  Ekonomika
Schválil sa záchranný balík pre Cyprus. Má hodnotu 10 mld. euro a je podmienený tým, že na záchranu sa poskladajú i majitelia vkladov nad 100 000 euro, ktorí môžu prísť o 40 % svojich vkladov, pričom niektoré odhady hovoria aj o 80 %. Predstavitelia EU verklíkujú, že ide o jednorazové a úplne ojedinelé opatrenie.


História sa opakuje-netreba nič vymýšlať-všetko tu už bolo- banková mafia


2013-03-31  (14:34)  |  Ekonomika
Článok ktorí ba sa mali všetci občania naučit naspamat už v základnej škole a dennne sa ho modliť po očenáši.


Svetová finančná pyramída v číslach


2013-03-27  (12:51)  |  Ekonomika
Pýtate sa, prečo je svetová ekonomika v tak vážnych problémoch? A ako si vlastne môže byť toľko ľudí istých, že svetový finančný systém nakoniec skolabuje? Pravdou je, že ak sa na celú vec pozrieme cez optiku tvrdých čísel, nie je až tak náročné pochopiť, prečo je svetová finančná pyramída odsúdená na zánik. Celkový dlh vo finančnom systéme Spojených štátov je v súčasnosti približne 56 biliónov dolárov, zatiaľ čo vklady na bankových účtoch predstavujú približne len 9 biliónov dolárov. To znamená, že aj keby sme vybrali všetky bankové vklady v USA do posledného centu a znásobili ich šesťkrát, ešte stále by to nestačilo na zaplatenie nahromadených dlhov.


Bitcoin pro začátečníky


2013-03-26  (09:59)  |  Ekonomika
Všichni jistě máme v živé paměti, co se nedávno událo na Kypru – tamní vláda na požadavek Evropské unie provedla měnovou reformu a znárodnila svým obyvatelům část úspor. Je zcela evidentní, že vzhledem k děravým státním rozpočtům a neschopnosti států omezit své výdaje budou tyto scénáře pravděpodobně přicházet častěji a po celé Evropě.


Spolehlivý žlutý kov


2013-03-18  (09:08)  |  Ekonomika
V posledních deseti letech se stalo Rusko největším kupcem zlata ve světě. Experti se dohadují, zda není ještě před Ruskem Čína. Podle oficiálních údajů je to Rusko, které zvýšilo zásoby zlata o 570 tun. Existují však podezření, že Čína své údaje o nákupu zlata Čínskou národní bankou poněkud snižuje. Údajně utajováním skutečných rezerv připravují čínští finančníci jakousi velmi vychytralou strategickou linii s úmyslem předvést svou sílu ve „vhodnou chvíli“. Překvapení má být například spojeno s tím, že se najednou Čína objeví jako největší držitel zlata a zatlačí do pozadí dosavadního „šampiona“ – strýčka Sama.


VATIKÁN CHCE „CENTRÁLNÍ BANKU SVĚTA“


2013-03-18  (09:04)  |  Ekonomika
Vatikán volá po “globálním veřejném úřadu” a světové centrální bance, aby spravovali finanční záležitosti, až nastane zrežírovaný ekonomický kolaps. Dokument vydaný vatikánským ministerstvem spravedlnosti a míru “by měl být rajskou muzikou pro demonstranty z ‘Okupace Wall Street’


Zavedie nový pápež Bitcoin menu vo Vatikáne?


2013-03-18  (08:55)  |  Ekonomika
Najdôležitejšou neekonomickou udalosťou tohto týždňa bolo zvolenie pápeža. Tento post prekvapivo obsadí Argentínčan Jorge Mario Bergoglio, ktorý podobne prekvapivo nepochádza z Európy – ako prvý pápež od roku 741.


Maďarsko vytvorí systém štátneho bankovníctva


2013-03-14  (23:16)  |  Ekonomika
Nový systém založený na sieti družstevných sporiteľní, ktoré kontroluje štát, zlepší dostupnosť úverov a zníži závislosť podnikateľov na pôžičkách v cudzej mene, uviedol maďarský premiér Viktor Orbán.


Čo dnes znamenajú pojmy gramotnosť a negramotnosť?


2013-03-13  (06:22)  |  Ekonomika
Ako je možné, že 80% absolventov stredných škôl v New York city je braných za negramotných? Úlohou vzdelávania je pripraviť ľudí do života tak, aby mladí ľudia našli miesto v spoločnosti a uplatnenie na trhu práce. Pokrok priniesol tlak na spoločnosť zvýšiť laťku v pohľade na gramotnosť a negramotnosť. Čo teda gramotnosť a negramotnosť znamenájú v dnešnej dobe?


Zlato proti strachu z inflace


2013-03-12  (09:54)  |  Ekonomika
Německá Bundesbanka začala v uplynulých týdnech stahovat velkou část svých zlatých rezerv z New Yorku a Paříže do trezorů ve Frankfurtu nad Mohanem. Tento krok znamená revoluci, protože je to poprvé od druhé světové války.


Má zlato reálnu hodnotu 20.000 USD za 1 uncu?


2013-03-08  (17:07)  |  Ekonomika
Podľa bretton-woodskej kalkulácie má zlato hodnotu 20 000 dolárov za 1 uncu. Globálny monetárny systém je založený na krehkých základoch dôvery. Vďaka pôsobeniu centrálnych bánk, tlak na systém bude aj naďalej rásť.


Mýty o zlých kapitalistech


2013-03-05  (10:47)  |  Ekonomika
"Nevěřím, že něčí chudoba je způsobena bohatstvím jiných. Nevěřím, že něčí neschopnost je způsobena schopností jiných. Nevěřím, že něčí nemoc se zhoršuje zdravím jiných." Michael Howard


Kde je inflace?


2013-02-26  (10:32)  |  Ekonomika
Kritici rakouské školy popichují rakušáky, jakým je například Robert Murphy, protože v americké ekonomice je momentálně velmi nízká inflace.


BITCOIN: MŮŽE FINANČNÍ MONOPOLY ZNIČIT INTERNETOVÁ TECHNOLOGIE?


2013-02-18  (09:05)  |  Ekonomika
Velké banky ničí naši ekonomiku … a naši zemi. Jsou doslova vedeny jako zločinné podniky (což už přiznávají i média mainstreamu), vlastní i naše politiky a to ony podněcují k těm nejhorším a nejautoritářštějším tendencím v naší vládě. Jak nedávno uvedl ten bývalý dohlížitel nad výkupem bank z dluhů, velké banky „nám pořád ještě drží zbraň u hlavy,“ a – potud, pokud ony vládnou hornímu bidýlku – věci se zlepšovat nezačnou.


Světový bankovní byznys: Šokující údaje


2013-02-13  (13:09)  |  Ekonomika
Výbor pro finanční stabilitu (FSB) byl vytvořen na summitu G20 v dubnu 2009, v době, kdy byla světová finanční krize v plném proudu. Na konci roku 2012 vydal svoji Zprávu o monitorování globálního stínového bankovnictví, vyhodnocující informace o aktivitách bank a dalších finančních subjektů v r. 2011 (1). Globální stínový bankovní systém vzrostl na 67 bilionů dolarů, hodnotu srovnatelnou s globálním GNP ve stejném roce. To se vymyká představivosti a drasticky to mění celý náhled na světovou ekonomiku…


Elektro varování pro Slováky


2013-02-10  (23:45)  |  Ekonomika
Pokud se v příštích 20 letech rozhodnete navštívit ČR, chovejte se tak, jako by žádná elektřina vůbec neexistovala.


Made in Czechoslovakia - tohle by mělo zajímat každého občana ČR


2013-02-10  (21:14)  |  Ekonomika
České značky se vyrábějí mimo ČR. Zde zůstaly jen obchodní a logistická centra. Již víte, proč má ČR nejvyšší nezaměstnanost od roku 1933 ? Z čeho se tu budou platit daně ?


Kto profituje z inflácie?


2013-02-01  (09:18)  |  Ekonomika
Inflácia, vždy a všade, je primárne spôsobená nárastom peňažnej zásoby a kreditu. V skutočnosti, inflácia je nárast peňažnej zásoby a kreditu. (pozn. inflácia definovaná ako nárast cenovej hladiny je zmena pôvodnej definície. Jedná sa o súvisiace, ale rozdielne javy.)


Inflácia, kríza a Keynes.


2013-01-30  (09:14)  |  Ekonomika
Skoro každý vie, že inflácia sa prejavuje rastom cien. Má však ešte jeden nie veľmi známy dôsledok. Pre jeho objasnenie je vhodné položiť si otázku ako sa správa človek, alebo rodina ktorá má mesačne k dispozícii 1.000€ a ako sa správa tá istá rodina ak disponuje sumou 1.050€.


Ďaľšie z ekonomiky...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Kedysi bol takmer v každej dedine fungujúci kamenný mlyn. Avšak v 30. rokoch sa uskutočnilo najväčšie vymieranie kamenných mlynov v histórii ľudstva. Kamenný mlyn nahradil mlyn s oceľovými valcami. Aký je rozdiel medzi mlynom, ktorý melie s mlynskými kameňmi a moderným mlynom, ktorý melie s oceľovými valcami? Spolu s kamennými mlynmi vymrelo aj poznanie našich praotcov o technike šetrného mletia obilia, pri ktorom zostávajú všetky živiny zo zrnka zachované, hlavne obilný klíčok.


Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Já z opice nepocházím

Nevím, jak vy, ale já z opice nepocházím. Vím to tak jistě, jakože je živý Bůh nade mnou.


Obrazovo-epická rukoväť mazania účtu na Facebook-u (...

Svet ako ho poznáte už neexistuje!

A moře se změní na krev. "Je to biblická ...

Čierne slzy zeme

Kymatica

Archív

Naše výhody vstupu do EÚ

Spomeňme len tie hlavné. Konečne si môžeme požičiavať za kresťanské úroky, dovolia nám to. Nemusíme drieť na poliach, všetko privezieme zo zahraničia a bude to ešte aj lacnejšie. Možno. Môžeme voľne cestovať. Iba na občiansky preukaz!


Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“

Ľ. Huďo - Februárové udalosti vo svete

Recenze: Nigel Farage - Flying Free


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne


Generated in 0.425 s