22. September 2019
    
Debordelizácia hlavy: čo máte riešiť - Dolezite.sk

Debordelizácia hlavy: čo máte riešiť


  2011-05-09  (17:56)  |  Kultúra
  55% hlasovalo = 1  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Debordelizácia hlavy: čo máte riešiť

Zdravím našiel som veľmi dobrý članok ktorý je velmi doležitý; skor než vypneš tento článok lebo sa ti bude zdáť dlhý skús aspoň zrolovať uplne dole kde máš napísané čo riešia neúspešný ľudia. Schválne či sa tam niektorý z vás nájdete. No tí ktorí si članok prečitaju riadok po riadku sľubujem lepšie myslenie a viac energie na veci ktoré ovplivnite.

 

Na zmenšenie zmätku vo svojej hlave, okrem odstránenia dilem, potrebujete ešte:

  1. Uvedomiť si, čo naozaj ovplyvníte a čo nie.
  2. Riešiť iba to, čo naozaj ovplyvníte.

Ide o to, ako dokážete riadiť udalosti okolo seba

Podívajte sa na nasledujúci trojuholník, ktorý publikoval Hyrum Smith.Trochu som ho pre svoje účely rozšíril. Jeden vrchol je sebaúcta, druhý je výkonnosť a tretie je kontrola udalostí.Tieto tri veci sa vzájomne ovplyvňujú.

Ak zvýšite svoju sebaúctu (ak sa cítite lepšie), potom ste výkonnejší a máte tiež väčšiu kontrolu nad udalosťami okolo seba. Pokiaľ spadne vaša sebaúcta, potom urobíte menej práce a máte menšiu kontrolu nad okolím. Ak sa zníži vaša výkonnosť, potom sa zníži aj vaša sebaúcta, pretože ste na seba naštvanejší a máte tiež menšiu kontrolu nad situáciou. A naopak, ak zvýšite svoju výkonnosť, potom máte väčšiu sebaúctu a väčšiu kontrolu nad udalosťami. A ešte tretí vrchol. Ak kontrolujete viac udalostí okolo seba, potom máte aj väčšiu sebaúctu a viac toho urobíte. Ak máte menšiu kontrolu, potom zasa máte menšiu sebaúctu aj menšiu výkonnosť. Sebaúcta, výkonnosť a kontrola udalostí spolu úzko súvisia.

obr1

 

Ale jedna z týchto vecí rozhoduje. Čo myslíte, ktorá?

Keď sa na to pýtam účastníkov školenia, odpovedajú takto:

  • Asi polovica z nich odpovie „sebaúcta“.
  • Asi 20 % z nich povie „výkonnosť“.
  • Asi 20 % si myslí, že všetky tri veci sú rovnako dôležité.
  • Asi 10 % z nich povie „kontrola udalostí“.

Väčšina ľudí sa mýli. Rozhoduje totiž kontrola nad udalosťami. Poďme sa teda na ňu zamerať.

Udalosti okolo seba buď ovplyvníte, alebo ich neovplyvníte

Keď ich ovplyvníte, máte nad nimi kontrolu. Môžete ich riadiť. Pokiaľ ich neovplyvníte, potom môžete na ne iba reagovať. Nič viac. Ako ovplyvníte pohyb slnka alebo počasie?

Akú máte nad tým kontrolu? Žiadnu. A napriek tomu veľa ľudí neustále rieši: „Ježišmária, to je teplo.“ Alebo: „Prečo zasa prší?“ Vezmite si dáždnik... A neriešte to. Dajte si do kufra od auta snehové reťaze, baranicu, rukavice a teplé topánky. Kúpte si klimatizáciu... A potom to už neriešte. Viac nemôžete robiť. Nemá cenu sa tým zaoberať. Počasie totiž vôbec neovplyvníte. Akú máte kontrolu nad tým, čo jete a čo pijete? Absolútnu! 100 %. Pokiaľ sa prejedáte, to je váš problém. To riadite len vy. Nikto iný. Poznáte to: „To oni ma opili.“ Čo to je? To je dobrovoľná strata kontroly alebo prachsprostá výhovorka, keď hádžeme to, čo my ovplyvníme a čo sme nezvládli, na druhých. Zbavujeme sa tak zodpovednosti.

Chaos v hlave a dilemy budete mať (alebo nebude mať) nielen podľa toho, ako sa chováte vo vzťahu k svojim základným hodnotám. Ale aj podľa toho, či a ako budete riešiť rôzne situácie. Sú dva typy situácií. Situácie, ktoré ovplyvníte, a tie situácie, nad ktorými nemáte kontrolu.

Začneme udalosťami, ktoré neovplyvníte

Napríklad vy nijako neovplyvníte stmievanie alebo futbal v televízii. Môžete si vybrať: To, čo neovplyvníte, budete riešiť alebo nebude riešiť. Vyzerá to veľmi jednoducho, ale tu je rozdiel medzi úspešnými a neúspešnými ľuďmi. Prečo?

Pretože veľa ľudí svoju energiu vyčerpá na to, že riešia veci, ktoré riešiť nedokážu.

ovpliv

 

Poďme sa teraz zaoberať tým, čo spája úspešných ľudí

 

Úspešní ľudia sa sústredia na to, aby riešili iba to, čo ovplyvnia. A vôbec sa nezaoberajú tým, čo neovplyvnia. Pokiaľ teda riešite iba situácie, ktoré ovplyvníte, potom konáte správne. Všimnite si, že v zozname, kam ste si mali napísať, ako ovplyvňujete určité situácie, sú vpravo bodky. To sú miesta, kde ste mali dať desiatku. To znamená, že vy skutočne ovplyvníte to, čo zjete a akú prácu si zvolíte. Na to nemá vplyv nikto iný než vy. Pokiaľ si myslíte, že nie, potom ide iba o výhovorku. Čas strávený s rodinou. Koľko by ste tam mali dať? Na koľko percent na to máte vplyv? Predsa len vy ovplyvníte, koľko času strávite s rodinou. Rovnako tak svoje športovanie, svoje zárobky a svoje chovanie. Nakoniec zistíte veľmi zaujímavú vec. Že jediné, nad čím nemáte absolútnu, stopercentnú kontrolu, je váš vnútorný život – vaše myslenie. Z neho potom vyplynie vaše chovanie. Je takmer nemožné zmeniť podmienky okolo seba, ale každý môže zmeniť podmienky v sebe – svojich 25 000 každodenných myšlienok.

Vy nedokážete mať úplnú kontrolu ani nad svojimi vlastnými deťmi. Chcete ju mať. Samozrejme, že po tom túžite, ale priznajte si, že ju veľmi nemáte. Veľmi dôležité sú vaše reakcie. Napríklad na situácie, ktoré vy neovplyvníte, ale neriešite alebo ich riešite zle:

„Oni ma naštvali!“

To je hlúposť, oni vás nenaštvali. To len vy ste sa sami naštvali. Vy ste sa vedome rozhodli, že sa naštvete. Svoje chovanie máte pod úplnou kontrolou len vy a nikto iný na celom svete. Dobrovoľne ste stratili kontrolu. Ten niekto iný bol len príčinou, aby ste sami seba vytočili.

V elipse vidíte vzorec konania tých ľudí, ktorí sú v živote úspešní. Je ich asi 5 %.

 

kontrola

 

 

 

Nesmierne dôležitá je vaša reakcia na situácie, ktoré neovplyvníte – nad ktorými nemáte kontrolu

Máte dve možnosti:

1.Buď sa zmierite s tým, že nad tým nemáte kontrolu. Neriešite to a vo vašom živote ubudnú dilemy.

2.Alebo urobíte to, čo prevažná väčšina chudobných, neúspešných a neschopných ľudí. Budete sa rozčuľovať nad tou nespravodlivosťou. A budete sa tým samozrejme vytáčať, čo ale nezmení vôbec nič na fakte, že to beztak neovplyvníte.

To je tiež dôvod, prečo tvrdím, že pozitívne myslenie nie je pre každého. Pozitívne myslenie funguje len u tých, ktorí si dokážu povedať: „Mám nad týmto kontrolu? Nie. Nebudem to teda riešiť. “

A odrazu budete mať omnoho viac času, pretože na väčšinu vecí prestanete reagovať. To je veľmi dôležité, preto to zopakujem. Pokiaľ situácie, ktoré neovplyvníte, nebudete riešiť, naraz budete mať veľa času!

Ale budete veľmi nepochopení u väčšiny ľudí. Viete prečo?(tu sa mnohí z vás nájdu ako na začitku článku spomínal)

Pretože oni toto nechápu, oni sú inak „nastavení“. Oni jednoducho musia riešiť to, čo sa deje v seriáloch. Riešia, čo bolo v novinách. Sťažujú si na to, čo robia iní ľudia. Riešia záplavy v Indonézii. Záplavy sú bohužiaľ tragické, ale máte nad tými záplavami nejakú kontrolu? Ovplyvníte ich? Pokiaľ to súvisí s vašimi hodnotami a máte radi charitu, potom prispejte na záplavy a koniec. Viac už neovplyvníte. Nemá cenu to ďalej riešiť. Neriešte to, čo nedokážete zmeniť. To je jeden z dôvodov, prečo nesledujem televízne seriály. Ale čo robí úplná väčšina nespokojných a neúspešných ľudí? Rieši, čo ten televízny hrdina vo včerajšom diele urobil zle. Neúspešní a nešťastní ľudia riešia tie situácie, ktoré nedokážu zmeniť. Ale to, čo môžu ovplyvniť, na to sa vykašľú. Klasickým príkladom je politika. Ako je to s vašou kontrolou politiky? Ako ovplyvníte politiku? Hlasovaním pri voľbách. Raz za niekoľko rokov to môžete ovplyvniť – v deň volieb. Pokiaľ k voľbám nejdete, zostávajú tri roky a 365 dní (aj s prestupným rokom). Lenže práve vtedy politiku „rieši“ tých 95 % neúspešných ľudí. To je veľmi rozšírený a silný vzorec chovania. Riešia politiku, ktorú už nemôžu ovplyvniť a keď je deň volieb, tak sa na ne vykašľú.

 

 

Zdroj : Autor: Ing. Ivo Toman, výber z knihy Debordelizácia hlavy. Sprimitívnite k úspechu 

 

 


Martin Dopirák
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
SH   |   ip:213.151.2   |   2011-05-09  (20:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  uspech sa na slovensku netoleruje, takze bolo nevhodne sem vlozit tento clanok :)


klinec   |   ip:188.167.5   |   2011-05-09  (20:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  V urcitych veciach s tebou suhlasim. Patrim k tym ludom, ktori v prvom grafe ihned zvolili kontrolu udalosti. Suhlasim s tym, ze clovek by sa mal predovsetkym zaoberat vecami, ktore moze ovplyvnit. Ale to neznamena, ze sa striktne musi zaoberat len nimi. V zivote cloveka su totiz aj zaluby. Tie zlepsuju zivot cloveka. Zalubou pritom moze byt cokolvek.
Ak by sa clovek riadil striktne len racionalitou a riesil to, co moze ovplyvnit, zmenil by sa do podoby, nudneho, nezazivne cloveka, bez hlbokeho vnutorneho sveta.
Ludske spravanie ovplyvnuje najviac poznanie. Poznanie vsak nevychadza len z veci, ktore vieme ovplyvnit. Velka jeho cast prichadza z oblasti, ktoru neovplyvnime. Veci nemusime vzdy ovplyvnit. Dolezite je, aby sme ich pochopili.
A co pre teba znamena uspech?jozef   |   ip:87.197.12   |   2011-05-09  (22:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zostáva už len doplniť, čo Ivo Toman a Martin Dopirák chápu pod slovom úspešný.
Vyzerá to tak, že za úspešných považujú tých, ktorí sa nezaujímajú o nikoho a nič, čo sa netýka priamo nich, maximálne ich rodiny. Na ostatných sa vysrať. Aj na politiku sa vysrať, veď to treba nechať na politické strany. Vysrať sa aj na to, v akom stave sú medziľudské vzťahy a vysrať sa aj na to, že niekto si kľudne pošle vojakov do cudzieho štátu vraždiť civilistov...
Taký úspech si môžete strčiť do tých svojich úspešných veľkých rití.


fh   |   ip:82.9.171.   |   2011-05-09  (23:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jeden z naj clankov co som tu kedy cital. diky martin


fh   |   ip:82.9.171.   |   2011-05-10  (00:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  btw si zo zlych prispevkov alebo velmi chytrych dodatkov na tvoj clanok nic nerob, sprostost niektorych prispievatelov neovplivnis..:-)


humungusfungus   |   ip:95.105.19   |   2011-05-10  (00:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  blablabla...autor by si mal debordelizovat hlavu...


Krovak   |   ip:93.174.18   |   2011-05-10  (06:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  v tejto diskusii pekne vidno trafene husi, ktore zagagali. Ono aj pre mna je riesenie vsetkeho a vzdy velkym lakadlom az by sa dalo povedat drogou, ale clanok ma pravdu. Pekne to povedal Novotny (ten cesky herec) - parafrazujem "Problemy nejsou. Mate problem, tak ho vyreste a je po problemu. Nemuzete ho vyresit? Tak proc by jste ho meli resit, kdyz ho nevite ovplyvnit?"


labo   |   ip:78.99.129   |   2011-05-10  (07:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vediet kedy treba zasiahnut a kedy nechat veci bezat(aj ked sa deju v nasej bezprostrednej blizkosti)sa neda naucit z nejakeho clanku ci knizky,podla mna jeto intuicia.snazit sa mat vsetko okolo seba pod mojou kontrolou by ma nebavilo aasi ani mojich blizkych


underdroid   |   ip:195.28.76   |   2011-05-10  (08:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nazdar pesimisti!!! fajn clanok ,neak tak fungujem i ja :o),(aspon sa snazim) a potvrdzujem ze to funguje (vacsinou to pride ked to neocakavate). 'autor clanku' som si isty niektory vybrany diskutujuci su pre teba k pobaveniu, ich flustrujuca stavova depresia je tu citit, ale co aj taky ludia musia existovat.Povasinou zavadzaju sami sebe vlastnou neschopnostou prezit.A ich bitie netreba registrovat. Inac velmi mi pomohla kniha od 'Vadim Zeland' - Prostor variant , je to cosi podobne ale viac 'rozpytvane'.Knihy najdete barz kde i na: http://www.ulozto.sk/hledej/?q=vadim+zeland , pekny den!


L   |   ip:95.103.11   |   2011-05-10  (08:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No jasne, nic nerieste. Len vlastne brucho a sex. Takyto uspesni ludia nam vladnu a su to psychopati.
My, co mame svedomie a cit, riesime. Sledujeme spravy, nielen tie, co nam servirujete. Vyvodzujeme zavery a rozhodujeme sa. Nielen vo volbach.
O jednom takom rozhodnuti pisu bratia Cesi:

NATO připravuje konflikt s Ruskem. Tak co, Češi, jdeme do toho?
Vypada to, jako by to bylo daleko. Ale před sto rokama byl Bělehrad ještě dal. Letadlem ste z Mošnova v Tbilisi za dvě a pul hoďky. Raketa země-země je eště o něco rychlejši. Tuž jak, češti vojaci, pudete se bit za zajmy Maďara Šarkocyho do Libyje? A co takhle jit bojovat za zajmy našich drahych spojencu z Atlantyckeho paktu do Ruska? Však ten rusky medvěd ukradnul temu malemu, sympatyckemu narodu dvě nejkrasnějši pohranični oblasti. Abchaziju a Osetyju... A my přece podporujeme prava malych narodu...třeba pravo Kosovskych Albancu na odtrženi, že ja?
...v Gruzii operuje jakysik bezvyznamny synek, byvaly mluvči (po našemu "kecal") NATO. Slibuje Gruzincum hory doly, navraceni oddělenych uzemi a podobne cypoviny. Pro Gruzince je James Appaturai bohem...
Tuž jak, Češi, ste připraveni jit do valky proti Rusku? Duvod se už najde, ni?


classique   |   ip:217.12.49   |   2011-05-10  (08:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ale tak tieto knihy si myslím vám možu pomocť všestrane na podobnú temu som čítal
Kurt Tepperwein - mentálny tréning
http://www.uloz.to/2081351/tepperwein-mentalny-trening-pdf
silvova metoda kontroly mysli
http://www.ulozto.sk/4960831/silvova-metoda-kontroly-mysli-pdf


underdroid   |   ip:195.28.76   |   2011-05-10  (08:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  'L' ty si sa neako netrafil do spravneho blogu,ze? ;o) .... V prvom rade 'MY ' riesime svojich blizkych,rodiny ,deti,zeny, a radi by sme ich zabezpecit ,prezit. Az potom neaku zagrcanu medzinarodnu politiku, tv-spravy, volby. Tieto veci su presne pre takych ludi ktorych politici potrebuju pre to aby ich zvolili a potom ich mohli obdrat z penazi a uzerov ich dohnat k nedostaku a poslusnosti. Preto cim dalej od politiky,tv-sprav,tv-serialov,realityshow ,bank, volieb, cirkvy... Politika to su obrovske veci ktore moje male ja neovplyvni a radsej to prenecham na pivnych mudrlantov ,ktory sa tomu urcite 'lepsie' rozumeju ako ja. :o)classique   |   ip:217.12.49   |   2011-05-10  (09:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ľudia ale však choďte na to logicky keby systém chcel aby ste sa správali podľa tejto knihy rep. článku, tak by vás o tom učili v škole ja si nepametám že by ma niečo podobné učili v škole mali sme len etiku ale to bolo skor také carnegieovské a náboženstvo a to bolo katolické ja osobne som za takéto články kotrolov myšlienok len získaš


Steve   |   ip:78.98.7.9   |   2011-05-10  (09:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  My všetci sme úspešní v tom o čo sa snažíme ak to vieme ovlyvniť´. Ak nevieme tak potom sa tu úspešne neúspešne polemizujeme na dolezite.sk. Článok je dobrý len niektorých hnevá to slovo úspešní.


Steve   |   ip:78.98.7.9   |   2011-05-10  (09:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A ešte by som chcel dodadať že ja za svoj úspech vďačím manželke ktorá varí, upratuje a stará sa o všetko, ja sa potom môžem zaoberať tým čo považujem za úspech, ináč by som nemal na to čas. Úspešní potrebujú aj servis okolo seba.


underdroid   |   ip:195.28.76   |   2011-05-10  (09:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  uspech neznamena byt uspesny v praci,mat rodinu,mazelku deti,dom,auto,psa ... to vsetko mam :o) Uspech je dlha cesta,ktora zacina tuzbou ,a jej konecnou stanicou je dosiahnutie.


biblista   |   ip:188.167.8   |   2011-05-10  (09:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dôstojnosť, spokojnosť a šťastie slušneho človeka závisí od hierarchie hodnôt, ktoré vyznáva a ktoré mu pomôžu v rozhodovaní, čo musí, čo chce a čo urobí, keď mu zostane čas. Toto PŠM /politické školenie mužstva/ je pre magorov do 30 rokov, ako sa stať úspešným a výkonným managerom životov iných, TOP egoistom,ktorého nezaujíma nič iné, len pocit vzrušenia s manipulácie inými. Tento ohrozený druh končí na drogách, v nemocniciach alebo za mrežami, či na úteku od reality. Je to uvedomelý člen spoločnosti, ktorí raz za štyri roky ide voliť a má pocit kontroly udalostí...


classique   |   ip:217.12.49   |   2011-05-10  (09:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ja síce už takéto knihy nečítam ale tu je niečo s knihy
Kurt Tepperwein - mentálny tréning

1.krok: Urobte si jasno o svojom cieli alebo o svojom najdôležitejšom želaní.
Aký cieľ by ste chceli bezpodmienečne dosiahnuť? Odsuňte v duchu nabok všetky predstavy a
snahy, ktoré sa rozchádzajú s vaším hlavným cieľom. Sústreďte sa len na tento jediný cieľ! Uistite
sa, že splnenie vášho želania nebude nikomu na škodu.
Ak je váš cieľ v duchu pevne zakotvený, musíte dávať svojmu želaniu pevnú duchovnú „formu“.
Musíte teda obliecť svoje želanie do záväznej formulky, ktorá ho vyjadruje:
- rozvíjať v duchu fotograficky jasný obraz predstavy stavu, o ktorý usilujete
- prežívať už v duchu so všetkou intenzitou pocit radosti, ktorá vás naplní, až kým svoj cieľ
nedosiahnete.

2.krok: Pevne si stanovte miesto a dobu svojho každodenného cvičenia.
Teraz si premyslite, kde a kedy môžete najlepšie vykonávať svoje každodenné cvičenie. Zaistite si
tiež, aby ste počas svojho každodenného sedenia neboli rušení.

3.krok: Zaujmite správne držanie tela.
Praktizujte mentálny tréning pokiaľ je možné v sede, v pozícii faraóna sediaceho na tróne. Sú však
povolené aj iné pozície v sede.

4.krok: Uvoľnite sa telesne aj duševne.
Ak zaujmete správnu pozíciu v sede, mali by ste sa úplne uvoľniť a zamerať celú svoju pozornosť
už len na svoj cieľ.

5.krok: „Vypnite“ a živo si predstavujte svoje želanie.
Osloboďte sa teraz od vašich myšlienok a pocitov, ktoré nesúvisia s vašim želaním, a sústreďte sa
úplne na svoj zámer.

6.krok: Dbajte na správnu techniku dýchania.
Používajte hlboké rytmické dýchanie, pri ktorom naberáte zo vzduchu kozmickú energiu ( pránu ) a
ukladáte ju vo svojom tele. Kroky 4,5 a 6 sú rozpísané zvlášť len z dôvodu lepšej názornosti, v
skutočnosti zahŕňajú jeden proces.

7.krok: Vplávajte do „tvorivého stavu vedomia“.
„Tvorivý stav vedomia“ dosiahnete v hlbokom uvoľnení a pri zníženom prahu vedomia. Tento stav
sa vyznačuje zníženou frekvenciou mozgových vĺn.

8.krok: Vyhľadajte „miesto vnútornej premeny“.
Tiež kroky 7 a 8 označujú vlastne jednotný proces. Preneste sa na „miesto vnútornej premeny“,
ktoré môžete dosiahnuť výhradne v stave hlbokého uvoľnenia a pri zníženom prahu vedomia. V
tomto stave si živo predstavujte určité fantastické obrazy ( lúku, horu ), ktoré slúžia znázorneniu
vnútorných duševných procesov premeny.

9.krok: Nabite svoj fantazijný obraz životnou silou a pocitom radosti.
Splnené želanie upevnené slovom aj obrazom si vyvolajte do vedomia, opakujte si vopred
pripravenú formulku svojej prosby a predstavujte si obraz svojho želania. Obraz nabite životnou
silou kozmickej energie ( pránou ) Súčasne v sebe prebuďte pocit radosti z toho, že sa vaše želanie
– v duchu – už splnilo.

10.krok: Stotožnite sa úplne s obsahom obrazu svojho želania.
Pokiaľ ste si predstavu svojho želania slovom aj obrazom pevne vštepili do vedomia, musíte jeho
obsahu nakoniec pritakať z hĺbky svojej podstaty.
Majte svoju predstavu úplne zreteľne pred očami a preciťujte, že všetko, čo ste duševne preciťovali
ako skutočnosť sa tiež uskutoční.

11.krok: Stále znovu si opakujte svoje želanie.
Stálym opakovaním formulky svojej prosby a neustálym sprítomňovaním svojej obrazovej
predstavy – vidíte sa v cieli – vštepujete predstavu svojho želania aj svojmu podvedomiu. Tým ste
položili základy pre splnenie svojho želania. Teraz už musíte len neochvejne veriť v splnenie svojho
najväčšieho želania. Žite v tomto očakávaní!

12.krok: Nestojte splneniu svojho želania v ceste a konajte.
Je samozrejme jasné, že svoj cieľ nemôžete dosiahnuť, ak zostanete nečinní. Konajte! Vaše
podvedomie vás povedie. A nepochybujte ani na okamih o uskutočnení svojho želania.
To sú v skratke základné kroky mentálneho tréningu, ktoré ako už bolo povedané, bližšie objasňujú
nasledujúce kapitoly tejto knihy.
Skôr však, než začnete s praktickým využitím, mali by ste si najskôr urobiť jasno v tom, aký cieľ –
najskôr blízky a potom vzdialený, chcete pomocou mentálneho tréningu dosiahnuť. Musíte si teda
vytýčiť konkrétne želanie, na ktorom chcete pracovať.
Skôr než vás bližšie zoznámim s praxou mentálneho tréningu, chcel by som vám popísať, ku
ktorým psychologickým zákonitostiam musíte prihliadnuť, aby vám boli mnou rozvinuté techniky
utvárania života na prospech.


Astar   |   ip:92.52.11.   |   2011-05-10  (09:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ja nemam auto...ani psa....fnut...ja nie som USPESNYYYYYYYYYYYYYYYYY....fnuk fnku....:(


classique   |   ip:217.12.49   |   2011-05-10  (09:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  aštar
ja tiež nemám nič ale som spokojný;)


Astar   |   ip:92.52.11.   |   2011-05-10  (09:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pisem sa bez mäkčena....) ..kto pise ze ja nie?? .)


L   |   ip:95.103.23   |   2011-05-10  (10:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zrazu kolko uzitocnych idiotov sa tu vyrojilo. Nazyvate nas luzou, ze? A coho sa tak bojite? Luzy? Aby nerobila nepkoje a demonstracie ako sa deju po celom svete a nase medialne prostitutky o tom mlcia? Tento clanok silne pripomina know-how made in USA. Nieco z dielne sorosovej nadacie? Ti, co presli skoleniami tychto agentur na premyvanie mozgov a hlavne penazi z EU, vedia o com pisem, staci si pozriet "grafy" v clanku, ani citat netreba.
Tak sa teda bojte. Disidenti nevymreli v 1989. Vase mena vieme, vieme, koho sme videli na demonstraciach na podporu Izraela, ked vrazdili palestincanov, vieme , koho sme videli na Duhovom pochode. Nestarame sa len o seba. A kto sa chce sa starat, nech sem nelozi.
Aj niektori zidia v Nemecku sa starali len o seba a svoju rodinu. Niektori sledovali politiku a videli, kam veci smeruju. Ktori prezili?


L   |   ip:95.103.23   |   2011-05-10  (11:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Autorovi:
Ked sa nestarate o politiku a neviete co sa vo svete deje, podla coho volite? Kto ponukne lacnejsi predvolebny gulas?


classique   |   ip:217.12.49   |   2011-05-10  (11:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  L
a čo aj niekto zámerne vytvára milión situácií vo svete ktorými sa zaoberáme aby nám tí čo kontrolujú svoje myšlienky mohli vládnuť.zaoberáte sa vecami ktoré oni vytvárajú aby vám mohli vládnuť, miesto toho aby ste sústredili energiu do seba a získavali moc nad svojími životmi sa zaoberáte len tým čo vám oni vytvorili je ako keď dáš dieťatu hračku aby ti dalo pokoj:Dhmmm


underdroid   |   ip:195.28.76   |   2011-05-10  (11:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  'L' - krasne si to povedal. preco marnit cas,energiu ,zivot vecami ktore nam beru nasu zivotnu silu.


L   |   ip:95.103.23   |   2011-05-10  (11:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  underdroid- co konkretne su veci ktore beru zivotnu energiu? Vsetko, co sa ma bezprostredne netyka? Co takto postavit babku ktora spadla? To ze je v poriadku? A co ist a vyjadrit nesuhlas s cinmi nasich vladarov, To je este v poriadku, alebo to je to, co to berie zivotnu silu?
A co postavit sa k vrazdeniu, k porusovaniu prava. To uz je mimo alebo este stale v poriadku . Ako vies, kedy si pridu po teba? Myslis, ze nikdy, lebo sa staras o seba? Tak si to kludne mysli dalej.

classique,
urcite mas ciastocnu pravdu, naozaj sme zahatavani milionmi blbosti, riesime hokej, britney spears, viagru, vieru a nevieru,..............aby nas odvratili od podstatneho. Aby sme si nevsimli, co robia. A to robi aj tento clanok. Je dolezite mat moc nad svojim zivotom, ale ked sa sustredis len na seba, stane sa z teba lahko ovladatelna ovca.
Uz tu bola polozena otazka - podla coho volis? Bez informacii to nejde.


Krovak   |   ip:109.230.5   |   2011-05-10  (11:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  L: napriklad s tymi Zidmi v Nemecku. Predstav si dvoch povedzme obchodnikov s malym obchodom niekde na dedine, obaja si uvedomuju ze prichadza pre Zidov nepriazniva doba. Prvy zacne pisat protesty a snazit sa organizovat napriklad nejaky odpor, druhy preda obchod a odstahuje sa do USA. Kto prezije, ten co riesi veci ktore moze ovplyvnit, alebo ten co sa snazi riesit politiku?
Riesit znamena venovat problemu energiu - naco mrhat energiou na rozculovanie sa nad tym, ze ten a ten politik zasa dohodil svojmu kamaratovi predrazeny kseft, ked som Fero Pi.a z Olesnej a mam na to asi taky vplyv ako na monzun v indonezii? Zobrat to na vedomie to je ine - to treba, ale treba poznat aj mieru kedy uz staci. (Potom sa cloveku moze stat, ze bude mat cas a energiu na ine, podstatnejsie veci a raz sa mozno dostane k tomu ze namiesto brblania do pollitraku s to bude moct aj ovplyvnit.


L   |   ip:95.103.23   |   2011-05-10  (12:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Krovak, suhlasim.
A s tymi zidm- ten prvy sa staral o obchod, nieco tusil, ale neskumal dalej, a spoliehal sa, ze nejako bude. Ten druhy sledoval, co sa deje, skumal preco a vyvodzoval. Na zaklade ziskanych informacii prisiel k zaveru, ze najlepsie bude, ak ujde do statov. A ten prezil.
Ovsem tento clanok doslova nabada na to, ze sa mas sustredit na to, co zjes a nesledovat spravy a politiku. Ale ako si potom utvorit nazor, ak budes musiet rozhodovat...............?
Pod politikou rozumiem nieco ine ako zabo-mysie vojny, ci kradol viac Fico alebo Dzurinda.


Krovak   |   ip:109.230.5   |   2011-05-10  (12:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  L: to je prave problem chapania clanku, ja zaverecnu vetu "Riešia politiku, ktorú už nemôžu ovplyvniť a keď je deň volieb, tak sa na ne vykašľú." chapem prave ako kritiku brblania do pollitrakov, nie sledovania (napriklad) sprav a ziskavania informacii.


underdroid   |   ip:195.28.76   |   2011-05-10  (13:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  L,Krowak: zivotnu silu mi berie vsetko co je negativne (tv_spravy,politika,negativny ludia okolo mna a ich nazory,ich ciny, a teraz uz aj ty ;o) ), ked mam moznost niekomu pomoct, ci uz na ulici ,znamemu ci neznamemu,i finacne,v akejkolvek situacii robim to nezistne, bez pomyslenia na odmenu,pochvalu a bez ocakavania nahrady.Nie som vsak pasivny k svojmu okoliu a blizkym. Ked vsak dojde k ohrozeniu viem sa branit v duchu vychodnych boj.umeni.Krovak   |   ip:109.230.5   |   2011-05-10  (13:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Undernoid: ako to vysvetlovala jedna velmi mudra pani, negativne veci ti beru energiu iba pokial na ne negativne reagujes - napriklad, predavac je na teba neprijemny a nastve ta, cim si od teba v podstate ukradne trochu energie. Ak sa vsak nezareagujes, tak "utrie hubu". A uplne idealne ak mu to vratis laskou, usmevom - on energiu dostane, ale zaroven ty o nu neprides.
Mimochodom, ake bojove umenie mas na mysli?


underdroid   |   ip:195.28.76   |   2011-05-10  (13:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  k doplneniu toho clanocku by som si dovolil pridat i obsah tejto skvelej stranky a to nieco k trannsurfingu ,ktory je podobnostou 'debordelizacie hlavy'
http://www.matrix-neo.cz/ovlivnovani-relality/ovlivnovani-reality-jednoducha-materializace.htmMadness   |   ip:95.103.43   |   2011-05-10  (13:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prečo vlastne ľudia sledujú TV seriály, šport a frflú na počasie? Pretože by sa inak nemali o čom rozprávať to je v tom... Každodenný stereotyp vymýva ľuďom hlavy. Stále s tými istými ľuďmi (hlavne v práci) stále tie isté problémy (či už doma alebo v robote). Televízia im dáva niečo nové... Môžu diskutovať o tom ako tá či oná postava sa v seriály vyvinie, môžu skritizovať futbalový zápas ako to riadne posrali, môžu frflať na počasie (dobre vedia že ho nezmenia, teraz nenarážam na chemtrails a HAARP :D ) pretože je dobre známe, že počasie je najpoužívanejšia téma, keď už nie je o čom :)
Nie som televízny fanúšik, ale treba brať i na toto ohľady a nenadávať na ľudí že sú owce a newedia naložiť so svojim životom. Všetko sa točí okolo kolektivizmu ako vystupovať v spoločnosti a ako do nej zapadnúť hlavne, keď sa ocitneme na "novom území".


underdroid   |   ip:195.28.76   |   2011-05-10  (13:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mily 'krowacik' ,jujjuuj presne o to ide! (extremene je ... naserkat niekoho tak, ze ti to urobi dobre) ,ale to myslim len zartom. :o)


L   |   ip:95.103.23   |   2011-05-10  (14:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ano, clanok sa da chapat rozne. Ja ho chapem takto:
Vzdat sa a pracovat iba na seba - to je presne to, co od nas ocakavaju a chcu. Skupinky individualistov, ktori sa nedokazu zhodnut ani na tom, ci prave prsi alebo nie.
Ty ho chapes inak. V poriadku.


classique   |   ip:217.12.49   |   2011-05-10  (14:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  treba si predstaviť že život je cesta a vy po nej kráčate napr ja si pri ceste do obchodu(mám to dosť daľeko)si predstavujem že aj moj život je len ako táto cesta a čím viac budem riešiť veci na tejto ceste tým viac budem stáť a tým dlhšie my cesta do obchodu bude trvať, preto len hodím úsmev a idem nestarám sa aj tak može byť ;)


333   |   ip:85.216.14   |   2011-05-10  (14:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Riešia politiku, ktorú už nemôžu ovplyvniť a keď je deň volieb, tak sa na ne vykašľú

nemozem si pomoct ale tato veta ma nadchla:)


-po prve tym ze volite aj tak len podporujete stale ten isty zhnity system,

a dalej keby sme sa spojili tak dokazeme kazdu politiku ovplivnit,po volbach,vzdy mozu prist nepokoje ako v egypte ale take od ludi obycajnych a ich vole,nie ako tam od soros company elitas kupenych.vzdy je ta moznost ale slovac to nema v krvi a ani nebude mat,slovenska natura je taka u vacsiny ,ze si nechaju na hlavu od pana nasrat zalozia si ciapku a este pekne podakuju.


palo   |   ip:77.234.24   |   2011-05-10  (15:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  napisem jeden citat
Rozumny clovek sa prisposobi svetu, nerozumny sa neprestava pokusat prisposobovat svet sebe. Preto vsetok pokrok ludstva zavisi od nerozumnych.(George Bernard Shaw)underdroid   |   ip:195.28.76   |   2011-05-10  (15:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  trosku sa vratme k teme clanku , citaty inych na temu toho blogu:

Ať už si myslíte, že to dokážete nebo že nedokážete, v obou případech máte pravdu.

Je nemožné být opravdu šťastný a úspěšný, pokud si přejeme za každou cenu získat pozornost ostatních.

Velmi vysoké cíle vůbec nejsou těžko dosažitelné, to z nich dělají navyklé stereotypy rozumu, jež lze pomocí principu koordinace záměru zlomit. Můžeme dosáhnout každého cíle, který je náš.

Tajemství šťastného života nespočívá v tom, že děláme, co se nám líbí, ale v tom, že se nám líbí, co děláme.

Svou reputaci nemůžete založit na tom, co se chystáte udělat. Je to prosté – představte si to, vyzkoušejte to, pak vyrazte do světa a udělejte to!

Směr, kterým se ubíráte, je důležitější než rychlost vašeho postupu.

Příroda zajišťuje pokrok ne snižováním dvou na stejnou úroveň, ale povzbuzováním a zachováváním toho, co je nejlepší.

Smyslem života je život, který má smysl.

Nepitvejme scénář, ale dynamicky ho upravujme.

Cokoli si dokážeme PŘEDSTAVIT, a čemu dokážeme VĚŘIT, toho lze dosáhnout.

Můžete chtít dělat správné věci a můžete k tomu dokonce mít i dobré důvody. Pokud ale nepoužijete správné principy, můžete narazit.

Neúspěšní lidé se rychle vzdávají.
L   |   ip:95.103.23   |   2011-05-10  (15:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Palo, dakujem.


Krovak   |   ip:194.154.2   |   2011-05-10  (15:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  skusim z ineho pohladu:
Male nasrane arogantne prasiatko sa prechadza po lese a padne do jamy. Jak sa snazi, tak sa snazi, ale nevie sa odtial samo dostat. O chvilku dobehne maly hyperaktivny zajacik a zacne rychlo hovorit:
- Och, prasiatko ! Co sa ti to stalo ! Ja, eh, co ja teraz spravim ?! Prasiatko pockaj tu, ja zbehnem pre rebrik !!!

Prasiatko nastvane odvrkne:
- NIE ! NEPOCKAM !!!


classique   |   ip:217.12.49   |   2011-05-10  (16:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  chcel by som žiť sposobom ako to opisuje ujo tu:)
http://www.youtube.com/watch?v=mUUkyZDlWYk&;feature=relatedilluminatedBimbo   |   ip:178.41.54   |   2011-05-10  (16:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ovplivnit sa dá ozaj vela vecí a aj ludí.....Viac ale záleží na tom či to robíme len pre svoje ego teda na povznesenie z moci, teda to zneuživame pre pocity teda viac pre materialne a požitkové veci,,,, alebo ovplivnujeme z lásky a pre lásku a život večný ,kde sa riadime len citom a cnostami a nesmierne všetko skúmame aby zme zbztočne nerobili chyby teda neubližovaľi!
Toto treba rozlišovat a dávat si velký pozor i ked pokušenie bude nesmierne,kto ale ustane ten sa stane "osvietený" a tam už je trvalý energetický potencional alebo ochranný kruh samozrejmosťou....až potom len začínate žiť ten pravý život v svetle a sile poznania!
R   |   ip:188.112.8   |   2011-05-10  (18:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dal by som do pozornosti práve kontrolu udalostí. Viem ovplyvniť moje vzťahy medzi ľuďmi k lepšiemu - viem. Pokiaľ by sme to takto robili, reťazovou reakciou by sme zistili že keby tak činili rovnako, že sa posúvame vpred. Skúsim odhodiť svoju chamtivosť a skúsim pre druhého niečo spraviť, pomôcť mu. Skúsim odhodiť svoju aroganciu a skúsim pre druhého niečo spraviť, pomôcť mu. Zrazu zistím že ak to robím skutočne úprimne, cítim sa lepšie, a lepšie sa cítia i ostatný.


klinec   |   ip:188.167.5   |   2011-05-10  (19:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zda sa, ze autor sa do diskusie nechce alebo nemoze zapojit.
Oslovil som ho, lebo som zvedavy na jeho pohlad, co si predstavuje pod pojmo mat nieco pod kontrolou a co je pre neho uspech.
V suvislosti s kontrolou nad udalostami by som poukazal na jednu chybu, ktoru ludia robia a pre mnohych ma aj fatalne nasledky. Su to investicie.
Kupit si akcie nejakej velkej firmy znamena nemat to pod kontrolou. Dat peniaze do fondov znamena, nemat ich pod kontrolou. Investovat na burze znamena nemat to pod kontrolou. Ak ma byt teda uspesny clovek ten, ktory zaraba peniaze, v pripade ze ma nejake prijmy z investicii, nema to pod kontrolou.
Preto vam dam jednu radu. Za ziadnych okolnosti nedavajte svoj majetok do ruk cudzim ludom. Inak ho nebudete mat pod kontrolou. A kedze majetok je pre cloveka istotou a istota mu dodava sebauctu a zaroven sa citi byt vykonnejsim, tak by ho za ziadnu cenu nemal pustat zo svojich ruk.


Slavo   |   ip:85.135.16   |   2011-05-10  (20:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Klinec tvoja prezývka ti sekne


martin   |   ip:158.193.9   |   2011-05-10  (20:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Podla mňa najlepšia debordelizácia hlavy je pustiť si poriadne tvrdý metal (deEth/black) na poriadnych reprakoch a na problemy hneĎ zabudnem.


Jan   |   ip:89.176.28   |   2011-05-10  (23:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hele vim, ze to neni vubec k tematu, ale treba se to nekomu bude taky tak libit jako mne:-)

http://pravdu.cz/streetdance/street-dance-v-parizi


Jan   |   ip:89.176.28   |   2011-05-10  (23:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hele vim, ze to neni vubec k tematu, ale treba se to nekomu bude taky tak libit jako mne:-)

http://pravdu.cz/streetdance/street-dance-v-pariziOli63   |   ip:88.212.36   |   2011-05-11  (07:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Z diskusie :
L - Vzdat sa a pracovat iba na seba - to je presne to, co od nas ocakavaju a chcu. Skupinky individualistov, ktori sa nedokazu zhodnut ani na tom, ci prave prsi alebo nie.
Už len doplním. Tento systém sám VYTVORIL podmienky na vznik absolútnej individuality tým, že zbúral morálku a zaviedol kult zlatého teľaťa.

Klinec - A kedze majetok je pre cloveka istotou a istota mu dodava sebauctu a zaroven sa citi byt vykonnejsim, tak by ho za ziadnu cenu nemal pustat zo svojich ruk.
Majetok = istota ? Definuj majetok. Ak máš na mysli peniaze a iné hmotné statky, prečo sa bohatí a majetní ľudia musia skrývať za trojmetrové betónové ploty...
Aha, pre ISTOTU, lebo majú SEBAÚCTU.notcatched   |   ip:192.251.2   |   2011-05-11  (10:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  suhlasim s panom Tomanom. Sustredim sa na vlastny rozvoj a politiku som (s vynimkou volieb)prestal riesit. Mam uz dlhodobo utvrdene ze mensie zlo je Fico+Slota. Alebo ak vas vzrusuje zdrazenie vsetkeho+zvysenie dani+privatizacia+madarizacia juhu svk, tak kludne volte miklosa ,sulika , bugaralol   |   ip:188.123.1   |   2011-05-11  (17:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  človek oddávna sa snaží vysvetliť ľudské správanie, volalo sa to filozofia, neskôr sa k tomu pridala psychológia a dnes sa to volá manažment, veľmi zjednodušene

aj poznanie psy sa dá zneužiť, čo autor dobre predvádza
egoisti a egocentrici sa zabednia vo svojom vlastnom svete v ktorom sa starajú len o seba

menej chápaví v nich vidia svojich idolov

ľudia na vyššej úrovni problém pomenujú, ako to robili a robia mudrci, a aj keď problém nemôžu momentálne vyriešiť, zaoberajú sa ním aby ho pomenovali

následne raz možno dôjde k zmene

takže pekný článok ale zdá sa, že od arogantného sebca, nie človeka rozumného
klinec   |   ip:188.167.5   |   2011-05-11  (17:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Oli63,

preco, ked sa spomenie slovo majetok, tak hned skoro kazdy vidi palac?

za trojmetrove betonove mury sa skryvaju ti, ktori ziskali majetky necestne. clovek, ktory nadobudol majetok poctivo, sa skryvat nemusi. Majetok je vsetko materialne vlastnictvo cloveka, ktore prevysuje pripadny dlh.
Ak ma clovek nejaky majetok, trebars byva v nezadlzenej nehnutelnosti a ma k tomu este aspon nejake uspory, je urcite spokojnejsi ako clovek, ktory je bez uspor a s dlhmi. Jeho majetok v takom pripade u neho vzbudzuje istotu.
Myslim, ze dalej to uz rozvdazat netreba, najma ked sa kazdy snazi coto si do buducnosti vybudovat, aby mal neskor spokojnesi zivot s istotou.
Co je doma, to sa pocita.


klinec   |   ip:188.167.5   |   2011-05-11  (19:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Az donedavna som bol presvedceny, ze mozem ovplyvnit svoj zvierac. Myslel som si, ze ho mam pod kontrolou. Mal som.
Preto sa chcem spytat,
co sa stane, ked sa cloveku zruti svet, ktory mal pod kontrolou?


pitbul   |   ip:195.91.10   |   2011-05-11  (20:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pekný článok , lenže ak budeš špekulovať zistíš , že niekedy môžeš ovplyvniť aj to , čo sa ti zdá byť neovplyvniteľné . Ale v podstate máš pravdu , prvé treba riešiť to s čím dokážeme niečo spraviť .


tutisabnormalus   |   ip:147.232.1   |   2011-05-11  (23:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ci :D članok jak vyšitý na tento portál :D...parada...

serus Tibi...


firex   |   ip:13.21.125   |   2011-05-13  (12:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  je jasne ze pokial clovek nevie poriesit seba tak sa nema co pchat a riesit inych, ako sa hovori pomoz si sam aj boh ti pomoze.. ale na druhej strane vsetko so vsetkym suvisi a nie je to len ten maly trojuholnik, to je obrovsky omyl, pretoze nezaujem o stav okolia sa vrati v podobe 'velkeho prekvapenia' pre vsetkych


underdroid   |   ip:195.28.76   |   2011-05-13  (15:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Keď sa pýtali Dalai Lamu, čo ho na ľudstve najviac prekvapuje, odpovedal:
Ľudia. Pretože obetujú zdravie, aby zarobili peniaze; potom obetujú peniaze, aby znovu získali zdravie; potom sa tak znepokojujú budúcnosťou, že si neužívajú prítomnosť, a tak nežijú ani v prítomnosti ani v budúcnosti.A žijú tak, akoby nikdy nemali zomrieť, a potom zomrú bez toho, aby predtým žili.


1Lukas123   |   ip:188.167.7   |   2011-05-14  (09:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Super clanok.. zasa nieco nove pre mna :)


Dodo   |   ip:195.168.8   |   2011-05-20  (19:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Och ľudia vy máte ale problémy. Pozrite si The Secret a budte v pohode.


Groover   |   ip:217.119.1   |   2011-05-20  (20:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Secret je v kvalite vasne. Nepozerat. Dobre pre telo, iluzia pre dusu.


classique   |   ip:217.12.49   |   2011-05-20  (20:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dodo:
the secret to je ako keby ti niekto s nekonečného chleba poznania ponúkol len omrvinku a aj tú premenil na odporné materialystické hovienko;)


Krovak   |   ip:93.174.18   |   2011-05-20  (20:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...a uz chapem vyznam tohto clanku - jednoducha reklama (robi prednasky)...
ale podobne ako so vsetkym existuje aj pozitivna stranka toho clanku, zalezi ako to clovek pochopi


HF . fysuqaxe12   |   ip:213.215.9   |   2011-12-29  (19:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  chybna logika.
1.nemas riesit veci ktore nemozes zmenit.napr politiku. takze ked sme tu mali komunizmus a riadil by si sa tak ze politika sa neda menit tak tu stale mame komunizmus.takato apatickost je pevne v mysliach ludi a preto je to na svete tak na <> ako je.
2. ""Ten niekto iný bol len príčinou, aby ste sami seba vytočili."" takze ked ma niekto okradne a budem na to nasraty tak si za to mozem sam ze som sa vytocil a ten co ma okradol pohodkaaa ved on je len pricina. to je proste blbost. plati tu akcia a reakcia. neco zle stalo, tak budes mat zle emocie a budes volat policiu. (a ty by si ju ani nevolal lebo aj tak nenajdu pachatela a nic sa nezmeni cize to netreba riesit)
3. ani historia sa neda zmenit takze ju nemame riesit ? ale ved ked nepoznas historiu a nepoucis sa z nej tak budes robit stale tie iste chyby.
4. ovplyvnim to -> riesim to. takze vyberiem si udalost ktoru mozem ovplyvnit a budem ju riesit. konkretne budem kradnut :D:D moja vykonnost bude stupat a pojdem do parlamentu.ovcania to nemozu ovplyvnit tak moje zlodejstva nepotrestaju. budu ma volit, sebaucta mi bude rast. mam miliardy = som uspesny. co ma je po ostatnych.. nech pokapu od hladu... proste chora zavadzajuca logika tohto clanku.
5. tieto 3 veci (sebaúcta, výkonnosť, kontrola udalostí )tak ako ich suvislost vysvetlili, vedu k filozofii egoizmu a hyenizmu lebo riesis len svoj prospech.

Mas riesit veci ktore su dolezite a je z nich vseobecny! prospech(ked okradam tak mam prospech len ja na ukor inych) Neni potrebne riesit bulvar a ci rytmus ubil kazmu, ani ohovarat suseda jak stare babky. zisti si nieco o tibetskom budhizme a co u nich znamena kontrola udalosti.

pitbul . hyfyduly57   |   ip:213.215.9   |   2011-12-29  (22:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Keby som mal takto rozmýšľať tak by som sa cítil asi ako robot . Ako je dobre parádne si zanadávať aké je hnusné počasie aj keď výhoda sa dá nájsť v každom počasí . Keď je pekne idem von a keď prší tak mám čas sa pobaviť pri počítači . Ale podstata je si zanadávať na hnusné počasie .


pitbul . hyfyduly57   |   ip:213.215.9   |   2011-12-29  (22:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Myslím , že taký ľudia asi ani neexistujú , ktorý by sa nerozčuľovali aj nad vecami , ktoré nezmenia . To nieje človeku prirodzené .


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2011-12-29  (22:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No, ani by som nepovedal. Táto stránka je plná naivných rozčuľujúcich sa idealistov, ktorí by chceli robiť revolúcie proti systému, occupy ulíc či anarchie... a pritom dobre vedia, že nič nezmenia.


pitbul . hyfyduly57   |   ip:213.215.9   |   2011-12-29  (23:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pandemonium . Autor hovoril ako sa druhý rozčuľujú , že filmový hrdina niečo zbabral a podobne . To je celkom iné , lebo každý pozerá film na to aby mal s toho nejaké emócie . Ja napríklad premýšľam ako by som riešil situáciu v tom filme ja . Ak ide o niečo čo ma naštve tak samozrejme pozabíjam všetkých od chrbta ako obvykle . Teda tak ako sa patrí na správneho gentlemana . Ale teraz k tvojmu príspevku . Prečo myslíš , že nič nezmôžu ? Veď aspoň upozornia na problém a získajú podporu .


laurepoiretyahoocom . dihyqyra47   |   ip:160.0.225   |   2017-08-28  (13:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ahoj

Ponuka úveru medzi súkromným a úprimným, po dobu 48 hodín

E-mail: mirandacaprino@gmail.com
E-mail: thomas.stumpls@yahoo.com

Potrebujete komerčnú pôžičku? Alebo osobné pôžičku? Autopožičovne? Hypotéky? Som pani Miranda caprino, účty v súkromnej banke, ktorá už je v dôchodku. Teraz poskytujem pôžičky niekomu, kto potrebuje úrokovú sadzbu vo výške 3% v porovnaní s 48 hodinami. Som veľmi úprimný a spoľahlivý. Kontaktujte ma a dajte mi vedieť, koľko chcete zaplatiť. Moje úverové zmluvy od € 2000 - 800 000 € atď. Som pripravený uspokojiť vás do 48 hodín. Bankové a iné financovanie z úverových agentúr by vás mohlo odmietnuť, ale budem rád, ak máte záujem. Neváhajte a kontaktujte ma prostredníctvom e-mailu: mirandacaprino@gmail.com alebo touto poštou:
thomas.stumpls@yahoo.comdiskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


päť + tri =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!


2013-05-19  (12:43)  |  Kultúra
Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.

Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – lobby pedofilov


2013-04-06  (00:58)  |  Kultúra
Je důležité vědět, že program propagace a šíření homosexuality byl obsažen i v různých nacistických plánech pro oblast východní Evropy. Existovaly dva oficiální plány na snížení populace východní Evropy(např. i v Čechách či Polsku) pomocí potratů, antikoncepce a legalizace a zavedení homosexuality. U těchto populačních plánů byla homosexualita vždy přítomna.


Pološero KONEC PORNA V ČECHÁCH DOKUMENT CZ ZAJÍMAVÉ dabing cz


2013-03-10  (11:20)  |  Kultúra
Změna totalitního režimu u nás po roce 1989 měla i negativní stránky. Uvolnila se prostituce, drogový trh a začal se rozvíjet výdělečný pornoprůmysl. V tomto odvětví jsme se totiž během několika let vypracovali až na úplnou světovou špičku. Proč se dnes nad tímto dříve tak výnosným podnikáním stahují mračna?


Nešťastné děti - ukážte pravdu zákazníkom !!!


2013-02-28  (22:41)  |  Kultúra
Ukážka ľudskej brutality a primitivity. Žiadajte, aby vám ukázali pravdu v reklamných spotoch !!!


Mystérium Hudby


2013-02-17  (12:33)  |  Kultúra
Hudba je v dnešnom svete veľmi dôležitá téma, pretože sa s ňou v podstate stretávame každý deň. Mnoho krát si ani neuvedomujeme akým silným nástrojom je a ako dokáže ľudí ovplyvniť. Tento 4.dielny dokument s dabingom nám odhalí vývoj hudby od 60-tych rokoch, cez rock a hippies až po súčastnú spoločnosť. Hudba bola stvorená ako nástroj na uctievanie Boha. Skutočne počúvame hudbu, ktorá uctieva nášho Stvoriteľa ?


Odhalenie Hudobného Priemyslu (1-11) video


2013-01-09  (21:14)  |  Kultúra
Takže čo má toto spoločné s hudobným priemyslom ? Vesmír je v podstate zložený z hmoty vibrujúcej na rôznych frekvenciách. Vesmír je tvorený zvukom a to zahrňuje aj nás, ľudské bytosti. Zvuk je používaný ako terapeutická pomôcka a dokáže zmeniť psychický a fyzický stav ľudí. Hudba aktivuje skoro všetky oblasti mozgu. Limbický systém je aktívny, keď máme rôzne príjemné zážitky. Rovnaká sieť neurónov je aktívna, keď počúvame hudbu, ktorá sa nám páči. Tieto neuróny umožňujú v mozgu regulovať neurotransmiter dopamín. Dopamín je jednej z neurotransmiterov, vďaka ktorým sa cítime dobre. Takže keď počúvate vašu obľúbenú hudbu, dochádza k chemickým zmenám v mozgu. Ako náhle osoba pozná obľúbeného umelca, začne ho napodobňovať. Ich pesničky a videá sú navrhnuté, tak aby ovplyvňovali poslucháčov a divákov, ktorí ich majú imitovať. Platí to tiež pre filmy a televízne programy. Keď máte skoro každú časť mozgu aktívnu, stanete sa náchylnými k psychologickým útokom.


Odkiaľ sa vzal názov Slovák


2012-10-09  (14:09)  |  Kultúra
V určitom štádiu debaty prišla na rad téma odkiaľ sa vzal názov Slovák. V tom čase som sa výraznejšie zaoberal skrytými stránkami javov a vecí a úplne spontánne ma začali napádať myšlienky, ktoré neskôr začali mať logiku a súvis. Predniesol som svoju úvahu a zožal som dlhotrvajúci smiech


Modré z neba prerastá Markíze cez hlavu


2012-09-11  (21:33)  |  Kultúra
V stredu som po dlhšej prestávke videla Modré z neba a ostala som v úžase. Markíza prešla do vyššieho levelu vyhrocovania emotívnych situácií na zvyšovanie sledovanosti postavenom na ľudskom nešťastí. Slzy, spomalené zábery na plačúce deti a do toho roztrasený hlas Vila Rozborila. Modré z neba už nemá nič spoločné s pôvodným zámerom o plnení snov bežným ľuďom. Je to továreň na emotívne vypäté situácie. Tomu je prispôsobený výber tém, spôsob natáčania a dramatizácie.


Ateistické Švédsko sa zbavuje kostolov


2012-08-31  (08:24)  |  Kultúra
Švédsko sa bude zbavovať kostolov. Niet za čo udržiavať veľký počet objektov — v krajine je podľa prieskumov viac ako 80 percent obyvateľov, ktorí sa hlásia k ateizmu. Lákať veriacich treba takými metódami, ktoré by sotva odobrili zakladatelia protestantských prúdov. Na miestach výkonu obradov sa otvárajú kúpeľne salóny a centrá čínskej medicíny. Profesor etiky, švédsky pastor Hans Berje Hammar sa obrátil otvoreným listom na spoluobčanov v ktorom navrhol vyhodiť kostoly do vzduchu, alebo nájsť iné využitie tým, že by sa z nich urobili pizzerie, obydlia, či priemyselné objekty.


Bosenské pyramídy


2012-07-28  (02:19)  |  Kultúra
Medzinárodná konferencia o pyramídach v Bosne, ktorá sa konala v roku 2011.


Autentická reportáž studentky veterinární medicíny ze své praxe na jatkách


2012-07-23  (12:32)  |  Kultúra
Poměrně dlouho jsme váhali, než došlo ke zveřejnění tohoto článku. Po jeho přečtení asi pochopíte proč. Ke konečnému rozhodnutí přispěla diskuse o souvislosti vegetariánství s duchovním pokrokem, která se tady rozvinula. Článek opravdu není vhodný pro slabší povahy.


Prejav, na ktorý sa nezabúda


2012-07-18  (11:52)  |  Kultúra
Prejav od Ch. Chaplina, z filmu Diktátor - 1940, ktorý je vždy aktuálny a nadčasový, tak ako v roku 1940, tak ako dnes, v roku 2012...


Cesta do duše človeka: Úvod


2011-12-26  (22:01)  |  Kultúra
Obrazne sa hovorí, že dušou počítača je procesor. Naprogramovaným procesorom človeka je DNA, o čom bude reč. Ako sa archeólógia stala viac vedeckou, namiesto propagandy, a otvorenou, vďaka internetu, umožňuje nám pozrieť sa do hľbín histórie oveľa otvorenejšie. Pozrime sa na niektoré momenty z približne 500 000 ročnej histórie inteligentného života na zemi predtým, ako sa pozrieme na jadro samotného procesora- DNA.


Kvantový aktivista - film o spiritualitě kvantové fyziky


2011-12-12  (14:06)  |  Kultúra
V tomto inspirativním filmu revoluční fyzik, doktor Amit Goswami, sdílí svůj pohled na neomezený potenciál vědomí jako podstaty všech cítících bytostí, a přemosťuje ohromnou propast, která leží mezi kvantovou fyzikou na straně jedné a duchovními představami Indie na straně druhé.


Život pochádza zo života


2011-11-13  (15:27)  |  Kultúra
Současná biologie staví na prědpokladu, že život je možné vysvětlit z hlediska chemie a fyziky, které obratem vysvětlují všechny jevy na základě vzájemného pusobení atomových částic... To je příčina našeho současného úpadku v otázkach pohledu na človeka, neboť lidská bytost se tímto stává buď nevedomým automatem, nebo pouhou smésicí automatických instinktu. Z tothoto duvodu muže být věda použita jako záštita bezohledného násilí a zároveň se v současné době největší měrou podílí na chybách lidstva, které mohou mít katastrofální následky.


Ježíš v Indii - dokument, 2008


2011-11-08  (16:10)  |  Kultúra
Vynikající dokument! - Kde byl Ježíš během svých „tajných let" mezi 12-ti a 30-ti lety svého věku??? Nový zákon o tomto období mlčí, ovšem v Indii je známo, že se Ježíš vydal na Východ, kde žil s hinduisty a buddhisty. Do jaké míry jsou tyto informace založeny na pravdě? Dokumentem provází bývalý fundamentalista z Texasu, který byl vyloučen z místní provinční církve, protože se PTAL NA PŘÍLIŠ MNOHO OTÁZEK. Řekli mu: "Kdyby Bůh chtěl, abys toto věděl, dočetl by ses o tom v Bibli. Takže se starej raději o své spasení." Ovšem taková odpověď pro něj nebyla dostatečná a tak se vydal pátrat... Americký dokument, režie: Paul Davids.


Postoj západnej vedy k reinkarnácii


2011-10-16  (10:19)  |  Kultúra
Od svých počátků věda považovala reinkarnaci za pouhou náboženskou víru nebo pověru a zamítla zkoumání jejích tezí a důsledků. Jenže věda, což je jejím hlavním problémem, není schopná vysvětlit fenomén života. I přesto, že se snažila vysvětlit základ a původ života pomocí biochemických kombinací hmoty, nemohou tyto teorie uspokojivě vysvětlit například otázky ohledně tak rozmanitého množství životních druhů, vrozené schopnosti nebo zkušenosti lidí, kteří zažili klinickou smrt.


Náš Domov - Nosso Lar


2011-10-03  (13:20)  |  Kultúra
K zamysleniu nad doležitými otázkami našej existencie.


Filmová rozprávka "Obušku z pytle ven!" a jej reverzne-rasistický podtext


2011-09-21  (15:17)  |  Kultúra
Krátka úvaha o škodlivosti niektorých rozprávok


Kipling- pieseň mužov


2011-07-28  (19:39)  |  Kultúra
Když bezhlavost svým okem klidně měříš, ač tupen, sám že nejsi bezhlavý, když podezříván, pevně v sebe věříš, však neviníš svých soků z bezpráví, když čekat znáš, ba čekat beze mdloby, jsa obelháván, neupadneš v lež, když, nenáviděn, sám jsi beze zloby, slov ctnosti nadarmo však nebeřeš,


Prečo podporujeme hnutie Zeitgeist EN.


2011-06-30  (20:57)  |  Kultúra
Video EN.


O Esklarmonde Katarov, najospevovanejšej žene stredoveku


2011-06-16  (20:51)  |  Kultúra
Jej totožnosť oproti posvätne uznávanej Esklarmonde z Foix potvrdil v prácach v anglickom jazyku Richard Stanley, keď si všimol tú skutočnosť, že všetci historici sa v angličtine odvolávali na ten istý zdroj z francúzskeho jazyka. Vznikol dojem, akoby nik nebol preskúmal staré okcitánske balady a romantické príbehy trubadúrov z onoho času, ako napríklad balady Guilhelma Montanhigola, ktorý bol priamym svedkom udalostí, ktoré popisuje. To viedlo k objavu mladšej Esklarmondy, ktorá oveľa lepšie zapadla do popisu nadľudskej ženskej bytosti ospevovanej nespočetnými baladami.


Čo najčastejšie ľudia lutujú na smrteľnej posteli ?


2011-06-15  (20:50)  |  Kultúra
Keď pani Bonnie Ware, zdravotná sestra, ktorá roky pracovala s umierajúcimi ľuďmi, zverejnila svoj zoznam hlavných 5 ľútostí ktoré ľudia vyjadrujú na smrteľnej posteli, trochu sme si tu v TNW zaplakali. Podľa blogu nasledujúce ľutovania zverejnené v r. 2010 v Observer, a my sme ich skopírovali nižšie. Ale miesto babičkiných rád ohľadne nenaplnených snov sme každé poľutovanie doplnili o niektoré skvelé rady ohľadne toho, ako tieto ľútosti v digitálnom veku nemať.


Medzi riadkami - Rozhovor s autorom knihy Skutočný príbeh o Mikešovi


2011-06-04  (16:13)  |  Kultúra
Moju pozornosť začiatkom tohto roku upútala malá, ale významná publikácia, ktorá bola vy-daná v obmedzenom náklade. Je s podivom, že tieto informácie boli u nás doteraz neznáme. No môže nás tešiť, že Slovensko drží takpovediac prím pokiaľ ide o vydanie tohto raritného diela. Preto vám prinášame veľmi zaujímavý a podnetný rozhovor s autorom a vydavateľom v jednej osobe, ktorý nám miestami ochotne zodpovedal pár otázok v príjemnom prostredí miestnej krčmy.


Mapa vedomia, mapa Vesmíru.


2011-05-20  (10:03)  |  Kultúra
Záblesk Ničota Plastičnosť Neporozumenie Dotyk Bolesť Hľadanie Zásah Tón Úžas Spokojka Citlivosť Dezorientácia Kĺzanie Skok Súvislosti Dno Plynutie Neviera Synergia Pochopenie Osvietenie Vôľa Svety Nekonečno Krútenie Tlkot Skepsa Posun Vyžarovanie Žiarivosť Jasnosť Zrýchlenie Blahosklonnosť Chvenie Bzučanie


Konzum - KONFLIKT


2011-05-11  (20:14)  |  Kultúra
Nie iba hip-hopove kapely bubnuju na poplach pred alarmujucim stavom konzumnej spolocnosti. Skupina Konflikt zaradila do posledneho albumu Somnium aj piesen Konzum, ktora kritizuje tento styl zivota a smerovanie ludstva. zaujal ma dobry text, hudba a fotky co piesen sprevadzaju a preto to sharujem...


Pravda za pozadím porno fantázie.


2011-04-18  (13:36)  |  Kultúra
Odfarbené blondýnky vystupujúce v porno filmoch plných sexu, ktorých pohľad evokuje predstavu: "Chcem Ťa, túžim po Tebe" sú pravdepodobne jednou z najvačších lží všetkých čias. Verte mi, viem o tom viac než dosť. Celý ten čas som to všetko robila kvôli túžbe po moci a kvôli láske k peniazom. Vlastne som nikdy nemala rada sex. Nikdy som nechcela sex a v skutočnosti som strávila viacej času s Jack Daniels (alkohol) než s borcami s ktorými som súložila, nakoľko som za to bola platená. Áno, je to v skutočnosti tak, žiadna z nás nerobí porno rada. V skutočnosti to nenávidíme. Nenávidíme, ak sa nás dotýkajú cudzí ľudia ktorým na nás nezáleží. Neznášame byť ponižované odporným pachom ich prepoteným tiel. Niektoré ženy to nenávidia tak, že ich je medzi scénami počuť ako v kúpeľni dávia. Daľšie môžme nájsť fajčiť nekonečné množstvá Marlboro lights ...


Islam je z časti nepravé Vierovyznanie .


2011-04-17  (15:35)  |  Kultúra
Aj u nás na Slovensku občas pozoruje ako dospelých adolescentov rodičia nútia chodiť do kostola , ale aká je to viera keď to robím iba z vôle rodičov . Viera je podľa mňa vec presvedčenia , niečo v čom si snažím nejaké dobro vhodné pre moju dušu a povahu . Raz sa ma otec spýtal či nejdem do kostola ,lebo som trocha meškal , hneď som ho poslal niekam viera je osobná vec človeka . Blízka minulosť , prečo niektorý hudobníci začala dávať do skladieb satanské znaky ¬? Jedna teória je že ich rodičia od nich vyžadovali dosť veľkú nábožnosť a keď boli starší rozhodli sa tomuto vyhlásiť , možno im aj pán Boh dá za pravdu , že to bola od rodičov šikanovanie ,len to mohli slušnejšie vysvetliť a neurážať pána Boha , kázať môžeme malým deťom ktorý sa ničomu nerozumejú . Aká je potom islam viera , keď je tam všetko prikázané zákonom . Ten kto je neveriaci je iba otrokom štátu . Andrej Kotleba autor


A ČO AK SA ZEM NETOČÍ? PREČO NEVZDELANÍ ĽUDIA MILUJÚ KONŠPIRAČNÉ TEÓRIE


2010-12-22  (19:49)  |  Kultúra
Pošpekuloval nedávno na stránkach Sme autor, ktorý sa snaží vidieť spoločnosť a – prečo sa zastavovať len pri nej - už aj prírodné vedy „inak“. De omnibus dubitandum! je základ descartesovskej metodickej skepsy, ktorá stála pri zrode modernej vedy. Klásť skeptické otázky sa preto môže ľahko javiť ako uplatnenie vedeckého prístupu. Prístup je však vedecký len v prípade, keď je skepsa kombinovaná s tvrdým nadretím dát a poznatkov, ktoré sa snažíme spochybniť . V opačnom prípade nejde o vedu, ale o veľmi lacnú a povrchnú snahu o originálnosť tam, kde chýbajú elementárne základy.


Aleister Crowley - hrdina našich čias


2010-11-23  (12:12)  |  Kultúra
Jeho životopisec J. Symonds o ňom napísal: "Nepoznal žiadne zábrany. Žiadostivo sa vrhal do každého dobrodružstva, ktoré zodpovedalo jeho nálade (čim strašnejšie, tým lepšie), a nemal žiadny strach pre šialenstvom ... Jeho potreba fantastických dobrodružstiev bola neukojiteľná ... Nemal žiadnu úctu k svojmu alebo inému telu." "Vo svojej vzbure proti bohu sa Crowley postavil na jeho miesto. Nebol to len dočasný postoj, ale presvedčenie, ktoré mu vydržalo a ktoré ovplyvnilo celý jeho život."


HOMOSEXUALITA U ZVIERAT JE MÝTUS


2010-11-11  (18:54)  |  Kultúra
1. Homosexualita je daná geneticky; 2. Homosexualita je nezvratná; 3. Keďže aj u zvierat nachádzame homosexuálny model, homosexuálne správanie je prirodzené


Ježiš


2010-10-14  (15:09)  |  Kultúra
V současné době je poměrně často zpochybňována jeho existence, poukazuje se na nedostatek historických důkazů, a někteří pokládají jeho život za zcela smyšlený. Přitom nikdo nemůže skutečně vyvrátit existenci Ježíše Krista v naší historii. Je určitě těžké představit si, že křesťanství vzniklo na základě smyšlené osobnosti a je to i dosti nepravděpodobné. Pokud budeme zkoumat vznik jakéhokoli náboženství, dojdeme k závěru, že většinou byla u svého zrodu inspirována skutečnou a moudrou osobností.


Ďaľšie z kultúry...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Ďalšie...

Najdôležitejšie články

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Torontské protokoly (podľa novinára, ktorý ich uverejnil) dokazujú že plán vytvorenia Nového Svetového Poriadku (ďalej NWO) sa zosnoval už pred niekoľkými desaťročiami, napriek tomu, že pojem New World Oorder „legalizoval” 11.9.1990 vo svojom prejave prezident USA Busch starší. Úzka skupina ľudí, ktorá sa usiluje o vytvorenie NWO svoje „ako na to?“ zaktualizovala už pred najmenej 45 rokmi, čím vytvorili scenár na najbližšie roky.


Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..

Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Máte na to žaludek?

Pokud chcete být překvapeni... soustřeďte se především na závěr dokumentu. Když si chcete zkazit náladu, tak si to ovšem v klidu prostudujte úplně celé. Jestli máte slabý žaludek, strach, nebo chcete dál žít relativně klidné v nevědomosti, tak radši tento článek nečtěte! Nejprve výňatek dopisu od JUDr. Janečka advokáta agrární komory: "Nechci Vám brát iluze, ale..."


Pět stupňů kolapsu

Abraham Lincoln 1860 John F. Kennedy 1960

Kvantová fyzika - Vítejte v Matrixu!

Na čo čakať

Sme humatoni?

Archív

Ako také ovce

To bolo prvé, čo som si pomyslel, keď som včera videl Fica, Dzurindu, Mikloša a Radičovú v jednom šíku, ako sa hrajú na veľkých Európanov. Neverím vlastným očiam a ušiam, keď týchto ľudí, ktorí už dávno mali byť na politickom dôchodku, vidím a počujem. Fico ešte donedávna mal plné ústa národnoštátnych záujmov, Dzurinda s Miklošom ani nie pred dvomi rokmi odmietli pôžičku Grécku a Iveta Radičová len tri dni dozadu navrhla referendum v prípade zásadných otázok.


Prednáška o peniazoch a peňažnej politike

Od deda Sorosa nie je nič zadarmo!

Hlinové vystúpenie v parlamente

Otvorený list politikom: Nesiahajte na vklady v bankách

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made


Generated in 0.2225 s