23. September 2019
    
Dane by sa mohli zrušiť a štát by dokázal existovať! - Dolezite.sk

Dane by sa mohli zrušiť a štát by dokázal existovať!


  2013-01-10  (09:21)  |  Ekonomika
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Dane by sa mohli zrušiť a štát by dokázal existovať!

Možno to niekomu bude znieť ako rozprávkový nadpis, ale nie je to tak úplne nezmyselné tvrdenie. Spotrebné dane, dane z pridanej hodnoty, dane z platu, dane z nehnuteľností sa dajú zrušiť veľmi jednoducho. A pritom štát môže ďalej fungovať a občania sa budú mať oveľa lepšie. Stačí na to málo, stačí len aby všetky strategické podniky a banky vlastnil štát. Naozaj, nič iné nie je potrebné. Už vidím ako sa ekonómovia chytajú za hlavu, čo to zas píšem za nezmysly! Veď bez daní štát nemôže existovať! Ja si myslím, že môže, a nie som sám..

Veď si zoberme taký celkový zisk bánk, poisťovní, energetických spoločností, vodárenského priemyslu a ťažkého strojárskeho priemyslu. Prípadne zisk z alkoholu, tabaku, či farmácie.

Nehovorím teraz len tak z brucha. V Texaskej štátnej univerzite bolo pred rokmi také malé sympózium o tom, čo by sa dialo, keby všetky tieto spomenuté strategické podniky vlastnil štát a zároveň by boli všetky transakcie povinne zverejňované a ľudia by mohli hlasovaním zrušiť predražené nákupy, či dohody. Výsledkom by boli spoločnosti nepriamo riadené obyvateľstvom tak, aby prinášali, čo najvyšší zisk a zároveň bolo znemožnené prípadné tunelovanie týchto podnikov.

Viete, na čo prišli? Že potenciálny zisk by bol taký veľký, že by sa rovno mohli zrušiť všetky dane, ktoré platia občania. Samému sa mi to zdalo byť neuveriteľné! Čísla ale nepustili. Totižto, ekonómovia pri podobnom porovnávaní nikdy neberú do úvahy skutočné zisky týchto spoločností, bez daňových optimalizácií a postupného tunelovania. Vychádzajú vždy len z toho, čo nájdu na daňovom priznaní firiem! Lenže skutočný zisk a papierový daňový zisk je obrovitánsky rozdiel. Každá jedna úroveň vo veľkých firmách „kradne“ a to na úrovni zamestnancov, na úrovni vedenia, na úrovni rozpočtárov – nákupcov a na úrovni majiteľov. Začína to už od takého toaletného papieru drahšieho o dva centy, kúpeného od známeho a končí to pri financovaní luxusných áut pre majiteľov firiem i odlivu peňazí do daňových rajov cez fiktívne obchody. Ak by ste sa dostali do celkového zákulisia takých firiem, uvideli by ste, že skutočné zisky sú niekedy až desať násobne vyššie, ba aj viac.

Práve na tomto sympóziu sa vychádzalo s približne pravých čísel možného zisku. Samozrejme žiadna firma nikdy neprizná, ako ošklbáva štát na daniach a to čo kúpila, či kúpila naozaj, alebo len virtuálne. Nejaké indície však boli, niektorí podnikatelia (kamaráti z podnikateľských kruhov) povedia pravdu do očí, ale len medzi štyrmi očami a obrazne. A hneď sa bolo o čo oprieť. Verte, alebo kľudne aj neverte, ale ak by tieto strategické podniky vlastnil štát a spravodlivo by ich obhospodaroval, tak rovno sa môžu zrušiť dane pre obyčajných ľudí – zamestnancov.Osobne aj mne sa zdajú byť tieto závery neuveriteľné. Na druhej strane si vždy predstavím pred očami, kamaráta veľkopodnikateľa - stavebného developera. Je oveľa viac neuveriteľné ako tento človek dokáže doslovne „vyjebať“ so všetkým. Prepáčte ten vulgarizmus, je použitý opodstatnene.
Kúpi vďaka korupcii pod cenu veľký pozemok, už len kúpou zarobil na projekte. Rozhodne sa postaviť pár domov, zoberie si úver z banky na stavebný materiál pre jeho komerčný projekt, nakúpi kvalitný stavebný materiál, ktorý samozrejme hneď predá bez dokladu, náklady mu ostanú aj peniaze. Za maximálne polovicu z tých peňazí kúpi bez papiera najlacnejší materiál z ktorého postaví domy, samozrejme po nociach mu na stavbách pracujú ilegálny migranti, za pár dolárov. Domy predáva cez sieť svojich zmluvných realitných agentov, ktorí mu z predaja ešte platia provízie. Zároveň títo agenti ponúkajú kupujúcim možnosť navýšiť kúpnu cenu ak je hradená cez hypotéky tak, aby okrem zaplatenia nehnuteľnosti, dostal kupujúci aj nejakú hotovosť z ceny hypotéky, zase za „malú“ províziu. A nakoniec sa môj kamarát len usmieva, ako na jednom takom projekte zarobil milióny dolárov, samozrejme väčšina z nich je získaná na čierno.

Myslím si, že nemusím už nič viac k tomu písať! Tak to dnes všade chodí, kradne sa vo veľkom, to vedia hádam všetci. To je to naše súkromné podnikanie a štáty tieto úniky kompenzujú ako inak daňami, ktoré získajú od jednoduchých ľudí – zamestnancov..

zdroj: Zipperle Cohanim

 

 

poznámka z Nadhľadu:

Dane fyzických osob, zamestnancov a živnostníkov, dnes nie sú používané ani tak z dôvodov  fiškálnych príjmov do štátneho rozpočtu, ale hlavne ako nástroj zastrašovania. Otrokom treba stále pripomínať, kto je tu pán a oni sa musia každý rok osobne(!) pokoriť, skloniť hlavu, aby si to zapamätali. Z účtovného dôvodu samozrejme nie je nutné tieto "peniaze" vyberať takto. Pretože aj keď si odmyslíme deformáciu sytému, umelé nafukovanie bubliny a tvorbu dlhu finančníkmi, kedykoľvek sa im zachce, a teda keď sa budeme naivne hrať na to, že rozpočet musí číselne sedeť, aj tak je systém spojený celok a tie isté čísla by sa úplne rovnako vybrali iným spôsobom cez dane korporácií a iných veľkých ekonomických subjektov. Ušetrilo by sa neskutočne veľa byrokracie ale hlavne spomínana drezúra občanov - a s tou sa systém nechce rozlúčiť.

Nehovoriac o správnom návrhu tohoto článku, že štát by mal zarábať hlavne priamo ako držiteľ monopolov - bankových, základných poisťovní, energetiky a podobne.

 

Myslím, že je čas zaviesť dane na všetko, čo konzumuješ! Grrg!

 

http://www.nadhlad.com/content/dane-sa-mohli-zrusit-stat-dokazal-existovat


g
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Vladimir . majuride91   |   ip:80.87.209   |   2013-01-10  (11:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  veru áno, je to rozhodne reálne, aby štát bez daní dokázal fungovať


jan . pukikyri5   |   ip:78.99.185   |   2013-01-10  (11:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Veď to skoro už bolo za socializmu, keby nebol rozbujnelý štátny aparát. Hore ich bolo plno / mali pekné platy a prémie a vždy našli objektívne príčiny prečo sa neplní plán /, dolu už pomaly nemal kto robiť / no normovač im stál za chrbtom /, ale aj tak drvivá vačšina sa mala lepšie ako v tomto systéme.


Jano . fevyviwa34   |   ip:194.25.90   |   2013-01-10  (11:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To nie je sci-fi, ale skutocnost. Ved napriklad v state Kuvajt (citujem z http://kuvajt.sk):
Kuvajťania neplatia žiadnu daň z príjmov, štát nevyberá ani iné dane. Školstvo, zdravotníctvo, elektrina, zemný plyn a voda sú bezplatné. Kuvajt má patrí k štátom s najvyšším príjmom na obyvateľa.
Tam je sice stat v sukromnom vlastnictve, ale z pohladu obyvatelstva je to jedno.


jan . pukikyri5   |   ip:78.99.185   |   2013-01-10  (12:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jano.fevyviwa34:

Jano zabúdaš, že keď sa im minie ropa-plyn, tak obyvateľom zostane piesok a šejkom peniaze. Ozaj si myslíš, že im je to jedno? Ten článok na ktorý odkazuješ je popisný, nedával výpoveď obyčajných ľudí na ich situáciu, najma na politickú. Vari tie protesty voči predstaviteľom moci napriek represiam v Kuvajte sú z blahobytu?


Jano . fevyviwa34   |   ip:194.25.90   |   2013-01-10  (12:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja netvrdim, ze ludom v Kuvajte sa lahko a dobre zije, iba som chcel poznamenat, ze stat bez dani nie je sci-fi ako to vyzera v clanku (ak by ..., tak by ...), ale ze vo svete je v skutocnosti viacero statov (vacsinou male bohate monarchie), kde stat nezije z dani, ale zo svojich vlastnych prijmov (ropa, nerastne bohatstvo, statne podniky, ...).
A tu linku som tam dal preto, aby bolo jasne, ze to nie je moj vymysel, ale objektivna skutocnost.


otvoreneoci . vymovepu87   |   ip:99.241.18   |   2013-01-10  (12:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hmm, uz sme tu mali stat ktory vsetko vlastnil a este aj dane stahoval z vyplat a predaja a kde to doviedol? Dneska krtkovia nesiete nasledky.

Pravda ze by mohol existovat stat s minimalnymi danami, len nesmel by vlastnit uplne nic okrem sudnictva, bezpecnostnych zloziek a ministerstva domobrany. Zdravotnictvo a skolstvo by sa muselo zprivatizovat a funkcie reprezentantov statu by boli cestne funkcie bez naroku na nahradu mzdy a taktiez funkcie v uzemnych zastupitelstvach, lebo priama demokracia nepotrebuje platenych politikov, ktori ajtak len manipuluju a okradaju stat.


jan . pukikyri5   |   ip:78.99.185   |   2013-01-10  (12:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jano.fevyviwa34:

Viem, ako si to myslel, ale si myslím, že to nie je všetko, čo si nakoniec priznal. No predsa v úvodnom článku sa hovorí aj o systéme / veľkopodnikateľ - stavebný developer a kto mu to umožňuje /" , ale to je to isté "(vacsinou male bohate monarchie)", veď na nich robí kopa zahraničných robotníkov a tí tieto vymoženosti nemajú, lebo je ťažko dostať občianstvo, to sa tiež v tvojom odkaze nenachádza, preto som sa vyjadroval aj k systému.


jan . pukikyri5   |   ip:78.99.185   |   2013-01-10  (12:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  otvoreneoci.vymovepu87:
Už som sa viackrát k tebe vyjadril, že tie oči máš nakreslené na spiacich očiach. Ty si si asi prečítal z môjho príspevku len 7 slov, potom si zase zaspal.

To čo ty predkladáš je to, aby v tomto štáte boli hlavne podnikatelia, robotníci / ktorí by aj tak platili dane / a ostatné funkcie štátu by slúžili na obranu podnikateľov. Teraz kto sťahuje z výplat neoprávnený zisk, kto doviedol tento štát a skoro celý svet do krachu - nenažratí paraziti?! Veď ty v skutočnosti navrhuješ chazarsko-sionistický projekt NWO.

Vzhľadom k tomu, že som k tebe už 3x vyjadril, že tie oči máš asi nakreslené na spiacich očiach, tak ťa už nechcem ďalej urážať a na teba už nebudem reagovať. Dúfam, že sa nenahneváš!


Sando . woduwame77   |   ip:85.237.22   |   2013-01-10  (13:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nemyslím, že by to fungovalo. Tie podniky prosperujú pret, lebo ich vlastnia ľudia chamtiví. Keď by ich vlastnil štát, tak by efektivita poklesla a firma by skrachovala. Toto isté sa stalo keď po prevrate štátne podniky nemali do čoho pichnúť, ale keď sa sprivatizovali, tak mnohé sa pozbierali a prosperujú dodnes. Určite, že sa nezastávam privatizácie, ale pamätám sa ako s v socíku kradlo. Všetko čo dodali zmizlo do troch dní.Po prevrate mi kamarát povedal že robí výpredaj vecí z garáže a boli tam slušné kusy za vysoké ceny. Teraz sa kradnúť nedá. Ja si nemyslím, že je táto situácia lepšia, naopak je horšia, ale týmto smerom sa nedá ísť. Skôr by som sa pokúšal o zmenu v myslení ľudí prostredníctvom Nepodmieneného základného príjmu.


Pandemonium . darujete36   |   ip:212.37.64   |   2013-01-10  (13:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zrušiť dane? Vitajte v rozprávke! Škoda strácať čas s čítaním.


jan . pukikyri5   |   ip:78.99.185   |   2013-01-10  (13:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sando.woduwame77

Sando a čuduješ sa, veď sme zrušili RVHP a tým všetky kontrakty medzi sebou a ostatné dorobili havel a poradcovia zo západu a iní paraziti a podvodníci, potom tiež niečo trvá, kým sa nové trhy rozbehnú. Stavím sa, že si mal len jedného takého kamaráta - zlodeja. Ak myslíš ten model, ktorý prezentoval Sulík SAS, tak vedz, je pravda, že sa s ním zaoberali v Nemecku, ale povedal len polovicu s toho, čo nemecký projekt prezentuje, Sulík ten model svojim výkladom celkom pozmenil a povedal len časť z neho. Inak tento model potrebuje výkonnú ekonomiku a je v ňom viac prerozdeľovania ako si v súčasnosti dokážete predstaviť.


Pandemonium . darujete36   |   ip:212.37.64   |   2013-01-10  (14:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ešte dodatok: Ja vás chápem, že je to lákavá predstava, ale vráťte sa z ríše snov radšej do reality. Dobre viete, že to nie je možné tak prečo s tým strácať čas...?


borneo . jenaxeta60   |   ip:213.81.17   |   2013-01-10  (14:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Myslim si ze za predpokladu ze ludia dosiahnu urcitej urovne, ako spolocnost i jednotlivci, tak to bude nie len mozne, ale aj skutocne. Ale je to na ludoch ako velmi na sebe kazdy jednotlivec bude [pracovat. Ked tak ze bude cumiet na markizu a pchat sa burgermi tak sa to nestane nikdy. Ak kazdy bude studovat aspon seba a jednu vec ktora ho naozaj zaujima, realitou sa to stane.


Vrtk . vapoqysa27   |   ip:95.102.33   |   2013-01-10  (14:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Neuskutočniteľné v praxy.Možné modelovať iba teoreticky.Znie to ako pokus komošov na jednom kolchoze v zemi,kde dnes znamenalo včera.Pokus bol potom odložený do buducnosti,vraj ke)d budú ľudia uvedomelejší.


ocal . jusifumy19   |   ip:89.144.20   |   2013-01-10  (15:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pande ,mas pravdu su to sny a preddstavy,ale ked tychto darmozracov,posluhovacov parazita,zlodejov ako si ty,zlikvidujeme,tak to uz len sny a predstavy nebudu


Thoron . wukufega97   |   ip:94.229.39   |   2013-01-10  (15:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ziadny idealny model nikdy fungovat nebude pretoze rata s idealnym charakterom a spravanim sa ludi...a ako dobre vieme toto sa nikdy na tejto planete neudeje takze sme odkazani len na kolobeh krachujucich systemov a moralneho upadku...


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-01-10  (15:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  thoron a že ty si to tu vystihol najlepšie.


Janulo . majobesu1   |   ip:77.92.200   |   2013-01-10  (16:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  presne tak...a ako sa bránit proti daniam?.... jednoducho ich neplatit a srat na cely system,rovnako ako to robim ja...20 rokov fungujem cash v šedej ekonomike,20% prijmov platim dane sebe na starobu a zbytok uzivam... a nie je mi zle :-)


Thoron . wukufega97   |   ip:94.229.39   |   2013-01-10  (17:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Janulo ale vsetky verejne sluzby ktore uzivaj aj ty su hradene z dani...takze keby ich neplatil nikto tak nic nefunguje...o forme vyske a vyuziti dani sa da samozrejme diskutovat ale dane ako take su jednoducho potrebne nech uz tu fantazirujeme a snivame o rozpravkovej krajine ako chceme...


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-10  (17:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Thoron
veď v článku máš spomenuté odkiaľ by išli peniaze do štátnej kasy...
tak tvoje odôvodnenie platenia daní kvôli zabezpečeniu verejných služieb je mimo...


ContediSavoya . sibinaba02   |   ip:85.229.79   |   2013-01-10  (17:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nadpis ma zaujal ale jak som sa dostal po vetu ze by mal vlastnit stat som hned porestal citat.
Vazeny autor, mnohorocna skusenost so statnym vlastnictvom jasne hovori ze akykolvek prosperujuci podnik ktory sa stane statnym ihned straca prosperitu a nakoniec skrachuje.Je to fakt spolahlivo "odexperimentovany" pocas 40 resp. 70 rokov a ciastocne aj v Europe v 50. a 60. rokoch napr. v Britanii a Francii.
Statny podnik vedu politicki nominanti, ktori maju jediny zaujem-nabalit sa zakial to ide, pretoze po dalsich volbach tu uz byt nemusim.Naviac, kedze zisk rozdeluje stat a oni z neho nic nemaju, bude nutne sa nabalit tunelovanim, podovodmi, defraudaciou...atd. Bohate skusenosti mame za sebou, statne vlastnictvo spravilo z jednej z najrozvinutejsich krajin Europy popolusku na urovni portugalska.
Je jasne ze stat by mohol kludne existovat bez dane z prijmu (i akychkolvek odvodov) len s DPH, o tom som tu uz pisal a nebudem sa poakovat.


brano . pelasedo59   |   ip:77.247.22   |   2013-01-10  (18:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pre pridrbaného Pandemonia

nie je pravda že štát bez daní nemože existovat. Autor článku velmi správne hovorí že keby štát znárodnil strategické podniky tak by mohol žit z ich zisku, a bolo by to velmi rozumné a žiadne dane by občania neplatili...i ked de facto zisk strategických podnikov by boli vlastne peniaze vytiahnuté od občanov ale bolo by správne to že by sa využili na chod štátu a nie na bohatnutie oligarchov a tých čo dnes vlastnia strategické podniky a občania by neboli okrádaní.Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-10  (18:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  System se neda zmenit zevnitr. Neda se opravit... - cim driv si to uvedomite, tim driv prestanete ztracet cas, a bude moci skutecne prijit zmena....

Staci zacit zit jinak a system padne sam...
Je to vsechno jen na kazdem z nas... - cim drive zacneme spolupracovat., a budovat novou, zdravou spolecnost na prirode prirozenych zakladech, tim drive se zbavime tohoto parazitujiciho systemu... !

Cely ten na tolik zpusobu nenavideny system, udrzujete pri zivote stale a jenom vy... - obycejni lide!

Prestante zit podle jeho pravidel - a prestane existovat!

http://dolezite.sk/Jak_dosahnout_zmeny_10.html


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-10  (19:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  toto nie je reakcia na autora ale na myšlienku...

„ziadny idealny model nikdy fungovat nebude pretoze rata s idealnym charakterom a spravanim sa ludi...a ako dobre vieme toto sa nikdy na tejto planete neudeje takze sme odkazani len na kolobeh krachujucich systemov a moralneho upadku...“


- toto sa nikdy neudeje... toto vedia tí múdri... a tí čo tomu neveria a chcú ten systém zmeniť tak sú pre nich hlúpi...
možno sa to fakt nedá... ja neviem... pretože možno to je len ich „ospravedlnenie“ za svoju lenivosť niečo zmeniť (teda svoj charakter a správanie)...

nikoho som nechcel uraziť... keď sa to nedá tak sa to nedá...

nechajte ma teda aspoň snívať (ak je zbytočné čokoľvek robiť) o spoločnosti kde by sme si boli rovní a slobodne si užívali plody svojej čestnej práce a neboli by sme ovládaní chamtivými jednotlivcami (tak ako teraz na ktorých väčšina hromžíte)...

pretože realita je akceptácia krachujúceho systému a morálneho úpadku – a to ja nechcem...
(áno... rozmysleli ste na to aj diagnózu... lebo je to pre vás ľahšie ako z toho bahna vstať a začať konať... ja neviem čo a ako!!! – to vy ste tí múdri... to vy musíte na to prísť... len strácate čas nad rozmýšľaním o somarinách...)


jan . pukikyri5   |   ip:78.99.177   |   2013-01-10  (20:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Viete, že keď si nahodíte svoj nik z fóra dôležité do vyhľadávača google, tak sú tam nahodené všetke príspevky pod daným nikom?
Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-10  (20:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jj je to tak


Janulo . majobesu1   |   ip:77.92.200   |   2013-01-10  (23:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ... no na to im musia stacit tie peniaze co zaplatim na DPH za tovar ktory spotrebujem...zo spotrebnej z benzinu a cigariet o ktory nás štát okráda... to nech si vezme...ale na moje nemozole nech nesiaha a tym že pracujem prevažne v zahraniči,tak som za tie roky natahal z vonku eura a nalial ich nasim obchodníkom do kasy a hned bolo aj nieco statu na dph...a tym som urobil pre stat viac ako Rytmus pre Slovenský HIP HOP :-D


Janulo . majobesu1   |   ip:77.92.200   |   2013-01-10  (23:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no v škole nás učili ako bolo zle za feudalizmu...ale kdeze zle.... zaplatili desiatok panovnikovi a desiatok cirkvi a osebdesiatok im ostal minus nejake miestne poplatky...zatial co nas stat oj..ebava pol roka do dna tzv dna danovej slobody....takze ludia ako otroci pracuju pol roka pre stat (aby bolo z coho kradnut) a druheho pol roka robia na poplatky za energiu,plyn teplo ...tri-styri krat do roka sa necha otrocine pobavit a nažrat a zase hajde hajde makat na stat,ktory vas tak vehementne ochranuje... :-)


Janulo . majobesu1   |   ip:77.92.200   |   2013-01-10  (23:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ale nie.... ludia.... srandu si robim.... muklujem ako pizzus pre azijsku firmu,ze az ma boli chrbat od poklonkovania,oci mavam prižmurene ako mačka a spievam si: Tam pod Tatrami v Slovenskej zemi....tra la la :-D


Janulo . majobesu1   |   ip:77.92.200   |   2013-01-10  (23:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   tolko z pripravovanej knihy slovenskeho autora rodáka z Trebišova Arpáda Lokhenthcziho . HEEJ Ako nam je dobreee ... ostatne si precitajte na strankach horenohami.sk :-)diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


jeden + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?


 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?2013-05-26  (17:26)  |  Ekonomika
Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?

Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu


2013-05-14  (10:03)  |  Ekonomika
V průběhu posledních deseti let vládní instituce, německý kancléřský úřad, Mezinárodní energetická agentura, americké ministerstvo energetiky,... operují s argumentem, že vrcholu světově vytěžitelného množství ropy a zemního plynu již bylo dosaženo, nebo že již tato hranice byla překročena. Vžil se pro to termín „Peak Oil“ – ropný zlom. Následovat má už jen hrozivý růst cen a nedostatek energie.


Komu patří peníze v bance?


2013-04-26  (10:08)  |  Ekonomika
Lidé často žijí v přesvědčení, že když své peníze vloží do banky, stále jsou to „jejich“ peníze, že je mají v bance uschovány. Omyl. Hluboký omyl...


BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ


2013-04-25  (09:18)  |  Ekonomika
Finanční firma Boston Consulting Group prohlašuje, že krize eurozóny musí být řešena radikálním vyvlastněním normálních střadatelů. Mysleli jste si, že žijete ve společenském systému, ve kterém je soukromé vlastnictví nedotknutelné a že být pilný, spořivý a odpovědný vůči svým potomkům je ctností? Tak se probuďte z iluze!


Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová manipulace trhu se zlatem


2013-04-22  (09:14)  |  Ekonomika
Byl jsem první, kdo poukázal na to, že Federální rezervní systém manipuloval všechny trhy, nejen ceny dluhopisů a úrokové sazby, a že Fed manipuluje trh se zlatem za účelem ochrany směnné hodnoty amerického dolaru, který je ohrožen kvantitativním uvolňováním FEDu. FED zvyšuje nabídku dolarů rychleji, než jak roste jejich poptávka a tím je cena či směnná hodnota dolaru předurčena k poklesu.


Trh s papírovým zlatem kolabuje


2013-04-18  (09:46)  |  Ekonomika
Nedostatek fyzického zlata určeného na prodej v Asii. Oficiální historkou předloženou „spolehlivými“ finančními analytiky je, že cena zlata se propadla v důsledku „poklesu obav“, že centrální banky budou nyní schopny „krmit“ inflační tlaky, a tudíž že jednoho dne začnou opět důvěřovat americkému dolaru.


Zlato a jeho propad – co za ním může být?


2013-04-17  (12:58)  |  Ekonomika
Co je původem? Řada komentářů dávala propad zlata do souvislosti s prodejem kyperského zlata. To však vůbec nemusí být pravda. Toto je první ze série extrémních pohybů.


Už je to tady: Největší holandská banka oznámila klientům, že nedodá jejich zlato


2013-04-17  (09:18)  |  Ekonomika
Minulý týden došlo k pověstnému překročení Rubikonu na trhu s investičním zlatem ve fyzické podobě, když jedna z největších evropských bank v Evropě vypověděla smlouvy se svými klienty a informovala je, že dodávky fyzického investičního zlata nebudou možné.


HODNOTA BITCOINU PŘESÁHLA 1 MILIARDU DOLARŮ, ZATÍMCO DALŠÍ MĚNY SE HROUTÍ


2013-04-09  (14:01)  |  Ekonomika
Během jen několika málo let je Bitcoin už měnou, s níž je třeba počítat. Jejich hodnota už přesáhla 1 miliardu dolarů s tím, že pro budoucnost se počítá s většími zisky. Jelikož jde o revoluční a nezávislou virtuální měnu, tak se mnozí hrnou k bitcoinům ve snaze vyhnout se zabrání peněz v bankách a propadající se ekonomice spjaté s centrálními bankami. A navíc se široká škála příležitostí k využití Bitcoinů už stává běžnou věcí, jelikož popularita této inovativní a bezpečné měny roste.


Kyperská krize z pohledu tradera


2013-04-06  (19:39)  |  Ekonomika
Kyperská krize ovládla titulky médií. Zkušenější investoři i tradeři místo debat o variantách řešení vyhledávají způsoby, jak na aktuální situaci vydělat. Je to prostě tak, krize a katastrofy na finančních trzích mohou být skvělou příležitostí k zisku. Byl jsem požádán, abych ukázal, jak využívám takové situace k zobchodování. Pojďme se tedy podívat, jak krize na finančních trzích může přinést slušný zisk bez zbytečného rizika.


Světová finanční pyramida v číslech


2013-04-06  (15:33)  |  Ekonomika
Ptáte se, proč je světová ekonomika v tak vážných problémech? A jak si vlastně může být tolik lidí jistých, že světový finanční systém nakonec zkolabuje? Pravdou je, že pokud se na celou věc podíváme přes optiku tvrdých čísel, není tak náročné pochopit, proč je světová finanční pyramida odsouzena k zániku.


Hromadí si Rusko s Čínou zlato, protože plánují zabití petrodolaru?


2013-04-04  (09:57)  |  Ekonomika
Bude se ropa brzy obchodovat v měně, která je tisíce let stará? Co by systém „zlata za ropu“ znamenal pro petrodolar a US ekonomiku? Hromadí si Rusko a Čína ohromná množství zlata, protože plánují zabití petrodolaru? Už od 70. let byl US dolar tou měnou, kterou mezinárodní komunita používala k obchodování ropy po celém světě. To vytvořilo ohromnou poptávku po US dolarech a po US dluhopisech. Co se ale stane, když zbytek světa začne ten v rostoucí míře méně stabilní US dolar odmítat a počítání ve zlatě by se mohlo objevit v měnovém vypořádávání mezinárodního obchodu? Skutečností je, že není třeba mít moc představivosti, abychom si to spočítali.


Co se dá očekávat od zlata a stříbra v nejbližších týdnech?


2013-04-03  (09:27)  |  Ekonomika
Trpělivost a pevné nervy. Jediná tvrdá měna světa, zlato, opět poroste. Nachazíme se v nejdelším období konsolidace od roku 2001. Inflační deprese je však na cestě. Biliony nově tvořených peněz ze vzduchu zatím sedí v bankách, přibývají každým dnem a čekají na příležitost. Jakmile se hráze protrhnou, svět zaplaví inflační povodeň, která bude zničující pro úspory v papírových penězích. Kupní síla zmizí, životní náklady skokově narostou a příjmy většiny populace budou v nejlepším stagnovat.


Po Cypre potopa?


2013-04-02  (09:09)  |  Ekonomika
Schválil sa záchranný balík pre Cyprus. Má hodnotu 10 mld. euro a je podmienený tým, že na záchranu sa poskladajú i majitelia vkladov nad 100 000 euro, ktorí môžu prísť o 40 % svojich vkladov, pričom niektoré odhady hovoria aj o 80 %. Predstavitelia EU verklíkujú, že ide o jednorazové a úplne ojedinelé opatrenie.


História sa opakuje-netreba nič vymýšlať-všetko tu už bolo- banková mafia


2013-03-31  (14:34)  |  Ekonomika
Článok ktorí ba sa mali všetci občania naučit naspamat už v základnej škole a dennne sa ho modliť po očenáši.


Svetová finančná pyramída v číslach


2013-03-27  (12:51)  |  Ekonomika
Pýtate sa, prečo je svetová ekonomika v tak vážnych problémoch? A ako si vlastne môže byť toľko ľudí istých, že svetový finančný systém nakoniec skolabuje? Pravdou je, že ak sa na celú vec pozrieme cez optiku tvrdých čísel, nie je až tak náročné pochopiť, prečo je svetová finančná pyramída odsúdená na zánik. Celkový dlh vo finančnom systéme Spojených štátov je v súčasnosti približne 56 biliónov dolárov, zatiaľ čo vklady na bankových účtoch predstavujú približne len 9 biliónov dolárov. To znamená, že aj keby sme vybrali všetky bankové vklady v USA do posledného centu a znásobili ich šesťkrát, ešte stále by to nestačilo na zaplatenie nahromadených dlhov.


Bitcoin pro začátečníky


2013-03-26  (09:59)  |  Ekonomika
Všichni jistě máme v živé paměti, co se nedávno událo na Kypru – tamní vláda na požadavek Evropské unie provedla měnovou reformu a znárodnila svým obyvatelům část úspor. Je zcela evidentní, že vzhledem k děravým státním rozpočtům a neschopnosti států omezit své výdaje budou tyto scénáře pravděpodobně přicházet častěji a po celé Evropě.


Spolehlivý žlutý kov


2013-03-18  (09:08)  |  Ekonomika
V posledních deseti letech se stalo Rusko největším kupcem zlata ve světě. Experti se dohadují, zda není ještě před Ruskem Čína. Podle oficiálních údajů je to Rusko, které zvýšilo zásoby zlata o 570 tun. Existují však podezření, že Čína své údaje o nákupu zlata Čínskou národní bankou poněkud snižuje. Údajně utajováním skutečných rezerv připravují čínští finančníci jakousi velmi vychytralou strategickou linii s úmyslem předvést svou sílu ve „vhodnou chvíli“. Překvapení má být například spojeno s tím, že se najednou Čína objeví jako největší držitel zlata a zatlačí do pozadí dosavadního „šampiona“ – strýčka Sama.


VATIKÁN CHCE „CENTRÁLNÍ BANKU SVĚTA“


2013-03-18  (09:04)  |  Ekonomika
Vatikán volá po “globálním veřejném úřadu” a světové centrální bance, aby spravovali finanční záležitosti, až nastane zrežírovaný ekonomický kolaps. Dokument vydaný vatikánským ministerstvem spravedlnosti a míru “by měl být rajskou muzikou pro demonstranty z ‘Okupace Wall Street’


Zavedie nový pápež Bitcoin menu vo Vatikáne?


2013-03-18  (08:55)  |  Ekonomika
Najdôležitejšou neekonomickou udalosťou tohto týždňa bolo zvolenie pápeža. Tento post prekvapivo obsadí Argentínčan Jorge Mario Bergoglio, ktorý podobne prekvapivo nepochádza z Európy – ako prvý pápež od roku 741.


Maďarsko vytvorí systém štátneho bankovníctva


2013-03-14  (23:16)  |  Ekonomika
Nový systém založený na sieti družstevných sporiteľní, ktoré kontroluje štát, zlepší dostupnosť úverov a zníži závislosť podnikateľov na pôžičkách v cudzej mene, uviedol maďarský premiér Viktor Orbán.


Indie a reálne používání zlata


2013-03-14  (09:20)  |  Ekonomika
Naposledy jsem se Indii specificky věnoval v červnu loňského roku v souvislosti s repatriací zlata. Nyní se na ní podívám znovu. Pokud jde o zlato, o Indii se často mluví v souvislosti s omezením dovozů. Přitom Indie se do trhu se zlatem aktivně zapojuje. Připojila se k Turecku, které začalo využívat zlato v mezinárodním obchodě.


Čo dnes znamenajú pojmy gramotnosť a negramotnosť?


2013-03-13  (06:22)  |  Ekonomika
Ako je možné, že 80% absolventov stredných škôl v New York city je braných za negramotných? Úlohou vzdelávania je pripraviť ľudí do života tak, aby mladí ľudia našli miesto v spoločnosti a uplatnenie na trhu práce. Pokrok priniesol tlak na spoločnosť zvýšiť laťku v pohľade na gramotnosť a negramotnosť. Čo teda gramotnosť a negramotnosť znamenájú v dnešnej dobe?


Zlato proti strachu z inflace


2013-03-12  (09:54)  |  Ekonomika
Německá Bundesbanka začala v uplynulých týdnech stahovat velkou část svých zlatých rezerv z New Yorku a Paříže do trezorů ve Frankfurtu nad Mohanem. Tento krok znamená revoluci, protože je to poprvé od druhé světové války.


Má zlato reálnu hodnotu 20.000 USD za 1 uncu?


2013-03-08  (17:07)  |  Ekonomika
Podľa bretton-woodskej kalkulácie má zlato hodnotu 20 000 dolárov za 1 uncu. Globálny monetárny systém je založený na krehkých základoch dôvery. Vďaka pôsobeniu centrálnych bánk, tlak na systém bude aj naďalej rásť.


Mýty o zlých kapitalistech


2013-03-05  (10:47)  |  Ekonomika
"Nevěřím, že něčí chudoba je způsobena bohatstvím jiných. Nevěřím, že něčí neschopnost je způsobena schopností jiných. Nevěřím, že něčí nemoc se zhoršuje zdravím jiných." Michael Howard


Kde je inflace?


2013-02-26  (10:32)  |  Ekonomika
Kritici rakouské školy popichují rakušáky, jakým je například Robert Murphy, protože v americké ekonomice je momentálně velmi nízká inflace.


BITCOIN: MŮŽE FINANČNÍ MONOPOLY ZNIČIT INTERNETOVÁ TECHNOLOGIE?


2013-02-18  (09:05)  |  Ekonomika
Velké banky ničí naši ekonomiku … a naši zemi. Jsou doslova vedeny jako zločinné podniky (což už přiznávají i média mainstreamu), vlastní i naše politiky a to ony podněcují k těm nejhorším a nejautoritářštějším tendencím v naší vládě. Jak nedávno uvedl ten bývalý dohlížitel nad výkupem bank z dluhů, velké banky „nám pořád ještě drží zbraň u hlavy,“ a – potud, pokud ony vládnou hornímu bidýlku – věci se zlepšovat nezačnou.


Světový bankovní byznys: Šokující údaje


2013-02-13  (13:09)  |  Ekonomika
Výbor pro finanční stabilitu (FSB) byl vytvořen na summitu G20 v dubnu 2009, v době, kdy byla světová finanční krize v plném proudu. Na konci roku 2012 vydal svoji Zprávu o monitorování globálního stínového bankovnictví, vyhodnocující informace o aktivitách bank a dalších finančních subjektů v r. 2011 (1). Globální stínový bankovní systém vzrostl na 67 bilionů dolarů, hodnotu srovnatelnou s globálním GNP ve stejném roce. To se vymyká představivosti a drasticky to mění celý náhled na světovou ekonomiku…


Elektro varování pro Slováky


2013-02-10  (23:45)  |  Ekonomika
Pokud se v příštích 20 letech rozhodnete navštívit ČR, chovejte se tak, jako by žádná elektřina vůbec neexistovala.


Made in Czechoslovakia - tohle by mělo zajímat každého občana ČR


2013-02-10  (21:14)  |  Ekonomika
České značky se vyrábějí mimo ČR. Zde zůstaly jen obchodní a logistická centra. Již víte, proč má ČR nejvyšší nezaměstnanost od roku 1933 ? Z čeho se tu budou platit daně ?


Kto profituje z inflácie?


2013-02-01  (09:18)  |  Ekonomika
Inflácia, vždy a všade, je primárne spôsobená nárastom peňažnej zásoby a kreditu. V skutočnosti, inflácia je nárast peňažnej zásoby a kreditu. (pozn. inflácia definovaná ako nárast cenovej hladiny je zmena pôvodnej definície. Jedná sa o súvisiace, ale rozdielne javy.)


Ďaľšie z ekonomiky...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Čínsky múr - Ako bola financovaná najväčšia...
PnJamesMichael . denesuni33:   Dobrý deň, pán James Michael, legitímny a spoľahlivý poskytovateľ pôžičiek. Poskytujem pôžičky za jasných a zrozumiteľných podmienok a pri úrokovej sadzbe 3%. Od 3 000, 00 dolárov do 10 000 000, 00 USD, iba euro a libry. ......

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Václav Havel – z jiné strany mince

Václav Havel nabyl po 17. listopadu 1989 v restituci rozsáhlý majetek. Pozadí této restituční transakce, jedné z prvních, která prolomila Benešovy dekrety, je však zatemněno a objevuje se jméno pražského pozemkového krále, miliardáře Miloše Červenky.


TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Rusko: Jak daleko hodlá zajít Kim III?

Severokorejská vláda nepustila jihokorejské odborníky do pohraniční svobodné ekonomické zóny Kesong. Mají tu 123 podniků, kde je zaměstnáno asi 800 jihokorejských občanů a přes 50 tisíc místních severokorejských dělníků.


Čína mobilizuje kvôli hrozbe Severnej Kórey

Likvidace Kypru je dalším krokem k NWO

Hromadí si Rusko s Čínou zlato, protože plánují ...

Hlupák Kaliňák a príčiny hurbanovského masakru...

Bratislava sa vracia ku korune

Archív

Ako také ovce

To bolo prvé, čo som si pomyslel, keď som včera videl Fica, Dzurindu, Mikloša a Radičovú v jednom šíku, ako sa hrajú na veľkých Európanov. Neverím vlastným očiam a ušiam, keď týchto ľudí, ktorí už dávno mali byť na politickom dôchodku, vidím a počujem. Fico ešte donedávna mal plné ústa národnoštátnych záujmov, Dzurinda s Miklošom ani nie pred dvomi rokmi odmietli pôžičku Grécku a Iveta Radičová len tri dni dozadu navrhla referendum v prípade zásadných otázok.


Prednáška o peniazoch a peňažnej politike

Od deda Sorosa nie je nič zadarmo!

Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“

Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Svoboda ve světě podle americké organizace Freedom ...


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles


Generated in 0.5228 s