16. September 2019
    
Čo najčastejšie ľudia lutujú na smrteľnej posteli ? - Dolezite.sk

Čo najčastejšie ľudia lutujú na smrteľnej posteli ?


  2011-06-15  (20:50)  |  Kultúra
  62% hlasovalo = 3  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Čo najčastejšie ľudia lutujú na smrteľnej posteli ?

Čo najčastejšie ľudia lutujú na smrteľnej posteli ?

 smrtelna

 

smrtelna2

 

Keď pani Bonnie Ware, zdravotná sestra, ktorá roky pracovala s umierajúcimi ľuďmi, zverejnila svoj zoznam hlavných 5 ľútostí ktoré ľudia vyjadrujú na smrteľnej posteli, trochu sme si tu v TNW zaplakali.

 

Podľa blogu nasledujúce ľutovania zverejnené v r. 2010 v Observer, a my sme ich skopírovali nižšie. Ale miesto babičkiných rád ohľadne nenaplnených snov sme každé poľutovanie doplnili o niektoré skvelé rady ohľadne toho, ako tieto ľútosti v digitálnom veku nemať.    

 

1. Keby som len mal odvahu žiť voči sebe pravdivý život,  a nie život ktorý odo mňa očakávali ostatný. 

To bolo najbežnejšie ľutovanie. Keď ľudia zistia, že je ich život takmer u konca a obzerajú sa späť, je ľahké vidieť, koľko snov nebolo naplnených. Väčšina ľudí si nesplnila ani polovicu snov a musela zomierať s vedomím , že to bolo kvôli voľbám, ktoré urobili alebo neurobili.    

 

Je veľmi dôležité pokúsiť sa splniť behom času aspoň nejaké sny. Vo chvíli, keď prídete o svoje zdravie, je príliš neskoro. Zdravie prináša slobodu, ktorú si mnohý neuvedomujú, až kým o ňu neprídu.

 

Rada TNW: Robíme rozhovory s toľko podnikateľmi, z ktorých niektorý uspejú, ale väčšina z nich nie. Ale je to o tom ísť a vytvárať realitu z toho, čo kedysi bolo myšlienkou vo vašej hlave. Dnes, vďaka internetovému prístupu, chytrí ľudia objavujú, že skôr aby opäť robiť k pásu, sú schopný začať s vlastnou spoločnosťou, ktorá im prináša uspokojenie.

 

 

„ Včera som mal vnuknutie, prvý krát v živote, že to, kto som, a kým chcem byť, je jedno a to isté. Je omnoho efektívnejšie byť sám sebou, ako predstierať niekoho iného, pretože to je emocionálne vyčerpávajúcejšie a nikdy nebudete niekým, kto robí veci na plno. Byť sám sebou sa vyplatí“

- Brett Martin, generálny riaditeľ a zakladateľ Sonar, z cela nové miestnej mobilnej aplikácie.

2. Keby som len nepracoval tak ťažko.

To vychádzalo z každého muža, ktoré ho som ošetrovala. Prešvihli detstvo svojich potomkov a spoločnosť svojich partnerov. I ženy toho ľutovali. Ale pretože väčšina z nich pochádzala zo staršej generácie, nebola väčšina z nich živiteľkami rodiny. Všetci muži, o ktorých som sa starala, hlboko ľutovali, že strávili tak veľkú časť svojho života v pracovnom mlynčeku.

Zjednodušením svojho životného štýlu a vedomými voľbami je možné, aby ste nepotrebovali tak veľký príjem, ktorý si myslíte, že potrebujete. A vytvorením väčšieho priestoru vo svojom živote sa stanete šťastnejším a otvorenejším novým príležitostiam, ktoré lepšie vyhovujú vášmu novému životnému štýlu.    

Rada TNW: Tu na TNW pracujeme naozaj tvrdo, sme si dosť istý, že „Zee-jozko“ posledných 36 hodín nespal. Ale pretože ako spoločnosť sídlime v Holandsku, máme korene v relaxácií. Vieme, ako sa po ťažkých dňoch uvoľniť (a tým pádom aj zregenerovať.)-poznámka prekladateľa. 

 

Ak potrebujete nejakú literárnu inšpiráciu, prečítajte si Ako sa odpojiť, šlabikár a Hodnota vyskočenia zo sociálneho mediálneho vlaku.

 

3. Keby som len mal odvahu, vyjadriť svoje pocity.

Mnoho ľudí potláčali svoje pocity, aby udržali krok s ostatnými. V dôsledku toho mali priemernú existenciu a nikdy sa nestali tými, ktorými boli naozaj schopný sa stať. V dôsledku toho dostali mnoho chorôb súvisiacich s zahorklosťou a ľútosťou.  

Nemôžeme kontrolovať svoje reakcie na ostatných. Nič menej akokoľvek ľudia môžu zpočiatku reagovať, keď zmeníme, spôsob a rozprávame úprimne, nakoniec to vzťah privedie na úplne novú a zdravšiu úroveň. Buď to, alebo nezdravé vzťahy vypustíte zo svojho života. Získate v každom prípade.

Rada TNW: Vyjadrovanie pocitov blízkym a delenie sa o myšlienky, na blogu, alebo tweeteru sú dve odlišné veci. Ľudia často používajú Twitter ako miesto pre vyjadrenie svojho hnevu, alebo ľútosti z vecí, ktoré nemôžu kontrolovať. Radi by sme vás upozornili , že akokoľvek máme radi život vo virtuálnom svete, niekedy je pusa, dlhý rozhovor u pohárika vína alebo telefónny rozhovor s blízkym mnoho hodnotnejší, ako akékoľvek hodnotenie sociálnych médií, bez ohľadu na ich komickosť.     

4. Keby som len zostal v kontakte so svojimi priateľmi.

Často skutočne nedoceňovali skutočnú prosperitu starých priateľov, až do svojich posledných dní, a nebolo vždy možné ich nájsť, niektorý boli svojimi životmi tak pohltený, že nechali za tie roky dobré priateľstvo vyhasnúť. Bolo veľmi veľa ľútostí ohľadne toho, že priateľstvu nevenovali čas a úsilie, ktoré si zaslúžilo. Všetkým chýbali priatelia, keď umierali.

Je bežné, že každý s náročným životným štýlom necháva priateľstvo zvädnúť. Ale keď čelíte svojej blížiacej sa smrti, fyzické podrobnosti života odpadávajú. Ľudia si chcú dať svoje finančné záležitosti do poriadku, ak je to možné. Ale nie sú to peniaze alebo štatút, čo pre nich má skutočný význam. Chcú dať veci, do poriadku v prospech tých, ktorých majú radi. Obvykle sú však príliš nemocný a unavený, aby mohli tento úkol zvládnuť. Všetko sa nakoniec zmenšuje na lásku a vzťahy. To je všetko, čo v posledných týždňoch zostane, láska a vzťahy. 

Rada TNW: Na prvý pohľad je to relatívne ľahký problém k usporiadaniu, pretože sociálne siete, ako Facebook, nám umožnili udržovať kontakt s toľko priateľmi a udržovať sociálne siete. Moji najlepší priatelia vždy hovoria „díky bohu za Facebook , pretože viem, že žiješ“ A to je menej znepokojivé. Moji najlepší priatelia ma sledovali na Facebook, aby vedeli, že žijem ? Požívajte Facebook k rýchlemu kontaktu s priateľmi, ale prikloňte sa k skutočnému životu u tých na ktorých záleží. Štuchanec a komentáre nie sú to isté, čo večera s dámami, výlety na pláž a večere s priateľmi. Urobte si čas.         

 

5. Keby som si dovolil byť šťastnejší.

Toto poľutovanie je prekvapivo bežné. Mnoho ľudí pochopilo až na konci, že šťastie je voľba! Uviazli v starých vzoroch a zvykoch. Tak zvané „pohodlie“ známosti sa prelialo do ich emócií a fyzického života. Strach zo zmeny ich nútil predstierať ostatným a sebe, že sú v pohode. Zatiaľ čo hlboko vo vnútri túžili po dlhom smiechu a robenia hlúpostí! 

Keď ste na smrteľnej posteli, to, čo si o vás myslia ostatný, je ďaleko mimo vás! Ako skvelé je byť schopný nechať to byť a opäť sa smiať, dlho predtým, ako začnete umierať.

Rada TNW: Ak toto čítate, je pravdepodobné, že do smrti máte ešte ďaleko. Takže si prosím dovoľte byť šťastný. Usmievajte sa ako slniečko, zakopte si so svojim synom, doprajte si pohárik vína s manželkou, nech je to čokoľvek, buďte na sena dobrý.     

Zdroj

preklad Osud.cz  2011

 

navrat


Človek Cicavec
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
adam   |   ip:195.80.16   |   2011-06-16  (09:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  áno a preto sú cigáni a černosi aj keď umierajú na xoroby a násilie v podstate šťastný. oni si toto za života plnia.


Ukázať príspevok od prispievateľa martintrue  |   ip:195.80.18


adam   |   ip:195.80.16   |   2011-06-16  (10:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nabudúce to možno bude lepšie.


R   |   ip:88.212.33   |   2011-06-16  (11:11)
58% hlasovalo = 2  
mínus plus
  Nič v zlom, ale prekladateľ by si mal zopakovať základy pravopisu slovenského jazyka. Toľko hrúbok v jednom článku sa hneď tak nevidí...


TomiDCox   |   ip:91.127.17   |   2011-06-16  (12:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prekladat clanok z CZ do SK ?


adykr   |   ip:90.182.17   |   2011-06-16  (12:44)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  dobry clanok. Uz tusim, co budem ja lutovat na smrtelnej posteli, ak so sebou daco neurobim.


classique   |   ip:217.12.49   |   2011-06-16  (13:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.uloz.to/8453469/gato-zenova-kocka-kocouri-carodej-rar
prečítajte si 3 stranu NIC a NIC;)


Svetlonos   |   ip:217.12.54   |   2011-06-16  (14:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Toto nie je dobrý článok. Toto je Výborný článok!
Ľudia celý život robia blbosti, nepodstatné, naháňajú sa za milónmi, pretože si myslia že tie ich urobia šťastnými. A bohužiaľ často až na smrteľnej posteli zistia, že to tak nieje.


Sloven   |   ip:193.200.1   |   2011-06-16  (15:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Smrťou sa nič nekončí, takže ľútosť je len sebaospravedlňovanie alebo vytáčka z toho, že čo som napáchal, lebo poznanie prichádza a cíti sa, že predsa pozemská smrť koncom nie je...


JanaKatarina   |   ip:178.40.21   |   2011-06-16  (15:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sloven, mam pre Teba smutnu spravu, smrt je definitivny koniec


Sloven   |   ip:193.200.1   |   2011-06-16  (15:43)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Samozrejme JanaKatarina, tak ako sneh punčovou zmrzlinou...


Pandemonium   |   ip:188.123.1   |   2011-06-16  (16:09)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Námet článku je skutočne zaujímavý a obsah sľuboval tému, ktorá sa vymyká z konšpiračnej fádnosti tohto webu. Škoda, že autor prekladá z češtiny štýlom kostrbatého slohu a s hrúbkami, za ktoré by sa hanbil aj podpriemerný žiak 5. triedy ZŠ. Odporúčam "prekladateľovi", aby nabudúce radšej nič nepísal, nestrapňoval sa a najmä svojimi nedostatkami neznižoval údernosť písaného slova iných. Bolo - ako sa hovorí - zamiesené na dobrý článok. Keď sa chce a nevnucuje sa kostolná propaganda či pribrzdené konšpiračné teórie, môže byť aj na tomto "pošahanom" webe celkom potešiteľné čítanie.


illuminatedBimbo   |   ip:178.40.13   |   2011-06-16  (16:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre bežného smrtelníka je život vlastne , ešte stále smrť!

Len ti ktorí dokážu sa stať "osvietený" za svojho mrtveho života,dokážu v ľudskom rozpoznať podstatu vedomia svojho ducha...,teda vedia už za života s čím môžu disponovať a dalej pôsobiť po opustení telesnej nádoby!


Ta tejto planéte to rozozná necelých cca 3 tisíc ludí!

Zbytok populácie v zákonoch univerza má cenu asi ako bežný dobytok!
klifton   |   ip:95.103.21   |   2011-06-16  (16:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  chu jo vý článok o ničom, bez hodnoty.


Anonimus   |   ip:78.141.69   |   2011-06-16  (16:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  illuminatedBimbo-a ktože má byť tích tritisíc vyvolených, milióny kresťanov už vie dávno že smrťou nič nekončí....zvyšných tritisíc bude disponovať len svojou aroganciou a hlúposťou...psychika robí s ľuďmi divy....


saso   |   ip:95.102.18   |   2011-06-16  (16:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hmm.ja myslim ze niektore vyjadrenia umierajucich su zase len frazy ktore poculi v zivote. ze mal som mat viac priatelov, mal som by t viac stastny,atd.. ved je to blbost, ako vie ze mal mat viac.zase ludska chamtivost sa v tej vete objavuje.viac viac a viac.ludia aj ked umieraju su chamtivi.ked umiram mam byt zmiereny a nie chamtivy. to musi byt strasna smrt v chamtivosti bez zmierenia s tym ze pride log out.


illuminatedBimbo   |   ip:178.40.13   |   2011-06-16  (16:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vedieť neznamená nič! To čo viete , a propaganda ktorú vám vstriknú do mozgu,sa rozloží v hrobe vo vašom mozgu aj z vašou aroganciou!
Anonimus   |   ip:78.141.69   |   2011-06-16  (17:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  illuminatedBimbo-počul si o diablovi?


illuminatedBimbo   |   ip:178.40.13   |   2011-06-16  (17:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Anonimus | ip:78.141.69 | 2011-06-16 (17:01)

illuminatedBimbo-počul si o diablovi?

Ano ,dobre sa sním poznám, a pozdravuje ťa,už sa na teba veľmi teší!


TRMS   |   ip:91.148.32   |   2011-06-16  (17:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Každého to čaká a neminie,potom môžete v stave bezmocnosti na smrteľnej posteli aj o tomto filozofovať smrť je nezvratná.
Bimbo má pravdu ale v stave smrti je to už stejne fuk keď sam život je fuč...
MADUAR : Naš čas !
Ži...ako, viď text piesne.
Çau stretneme sa v pekle.


classique   |   ip:217.12.49   |   2011-06-16  (17:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
illuminatedBimbo-počul si o diablovi?

Ano ,dobre sa sním poznám, a pozdravuje ťa,už sa na teba veľmi teší!

Mńa náhodov nespomenul?:DAnonimus   |   ip:78.141.69   |   2011-06-16  (18:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...tak ja ti ho opíšem...má podobu každého z vás, pozná každú vašu slabinu a vie aj o vašich najtemnejších tajomstvách...jeho najlepšou zbraňou je ak človek neverí, potom je ľahko materiálne zmanipulovateľný a keď mu dá pocit že sa môže cítiť ako Boh, vďaka peniazom...tak jeho duša peklu neujde...obráť sa už je čas:)...ak nie uvidíme sa...úúúúááááááhahahahahahaha


illuminatedBimbo   |   ip:178.40.13   |   2011-06-16  (18:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  classique

S tebou má diabol teda Satan ešte nejaký plán.....všetko dobré čo si si na tento svet priniesol sa všemožne snažil znesvetiť a zneuctiť....tým kde si bol slabý a nepripravený mu odolať....využil to a pošliapal to veľmi málo lásky a prísnej spravodlivosti v tebe!
Doslovne povedal..."Tak veľmi málo mi chýbalo aby mi classique úplne slúžil"

http://dolezite.sk/Tuzba_po_odplate_je_vrodena_kazdemu_cloveku_250.html
Anonimus   |   ip:78.141.69   |   2011-06-16  (18:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...fúúúú mám to brať ako predpoveď...hádam nepôjdem do pekla?...bééééé..som nevinnýýýýýýýýýýý...ne vážne, o kom píšeš o mne?


Anonimus   |   ip:78.141.69   |   2011-06-16  (18:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  illuminatedBimbo-nadčlovek neexistuje....je to len narušená psychika z peňazí....


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-06-16  (19:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slovami klasika:
Smrť je o niečo ťažšia ako puberta, ale nič čoho by sme sa mali báť...

Raz sa opýtali jednej veľmi starej ženy, čo by vo svojom živote zmenila.
Povedala, že by omnoho viac riskovala.
Oľutovala to, že sa tak často a zbytočne bála.
Strach vám kazí život najviac.
Naše životy sú plné strachu.

Strach z odmietnutia ked vyznávate lásku a tak ju radšej nevyznávate.
Strach zo zmeny zamestnania a tak radšej trpíte v tom starom.
Strach z objavovania nových krajov a tak radšej sedíte doma na zadku.
Strach zo straty partnera a tak žiarlite, sledujete, zamykáte a prenasledujete.
Strach o nedostatok jedla a tak sa prejedáte.

Skúste sa zamyslieť nad každým okamihom života a zistíte, že všade je strach.
Strach vás paralyzuje, strachom vás mocní tohto sveta ovládajú.
A strach je hlavným nástrojom Diabla.
Strach je najväčším nepriateľom života.
Zbavte sa strachu - pochopte, že nie je čoho sa báť.
Získate slobodu a budete žiť a nie prežívať.


adykr   |   ip:90.182.17   |   2011-06-17  (01:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Strach zotrocuje. Nie nahodou sa v biblii viac ako 300 krat pise aby sme sa nebali.


ANONYM   |   ip:213.151.2   |   2011-06-17  (09:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Článok je o živote a nie o smrti. To chce odvahu byť samým sebou,byť šťastným sám za seba,nikomu nevnucovať svoje názory a neurážať iného za jeho názor.Stalker - palec hore.


MM   |   ip:217.75.73   |   2011-06-17  (10:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Myslim si ze o tom co tu pisu vie kazdy z nas uz v zivote. Na smrtelnej posteli si to mozte tak jedine preopakovat. Uz ale malo kto vie ako to zmenit a otazne je ci sa to vobec zmenit da. Mam nechat robotu a ist byvat pod most ? Skoro vsetci pracujeme tazko,vsetci chceme byt stastnejsi a skutocne stracame priatelov.Ale aj keby som to dako zmenil tych priatelov nezmenim lebo oni robia presne to co ja.Nikto nemame cas. Vyjadrit svoje pocity vie malo kto (neratam taketo virtualne diskusie,tu sa vyjadruju bez problemov).Ked vyjadrite pocity v tomto svete tak sa okolie na vas pozera ako na blazna. Ostavaju uz len ludia ktory vedia vyjadrit jediny pocit a to zlost.Rozdavaju ju vsade naookolo. To co si ludstvo po generacie stvorilo to dnes ma,niet uniku.Vsetci sa casom menime a meni sa aj doba. Uvidime kde to cele dojde,ale to to mi uz asi nebudeme.
PS: pre vsetkych fanatikov ktory maju pocit ze po smrti este nieco existuje TAK SA PREBUDTE,alebo nam to dokazte a zabite sa. Hned svojou smrtou obohatite genofond zeme :-))


zoli   |   ip:85.216.24   |   2011-06-17  (13:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pekny clanok. poukazuje na to, co je v zivote naozaj dolezite a ze va:csina ludi zomiera bez toho, ze by predtym skutocne zila... pretoze sa bojime zit. bojime sa prejavit svoje skutocne ja... cely zivot sa len vyhovarame, ze "teraz nemozem", "teraz nemam cas"... a zivot uteka a my schovavame svoje skutocne tuzby do nahradnych aktivit. Zo strachu pred svojou velkolepostou ututlavame svoje skutocne tuzby... robi to kazdy :-). je to prirodzena strategia ega. a ti to robia najviac, ktori si teraz arogantne myslia, ze "ja teda nie... o com to tu tento pako pise..."
odporucana literatura: Eckhardt Tolle (the power of Now) a Brandon Bays (The Journey / Cesta / www.cesta-cs.info)

pitbul   |   ip:195.91.11   |   2011-06-17  (18:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Neľutujte nič čo považujete za spravodlivé , iba nespravodlivé veci nech , to verejnosť chápe akokoľvek .


pitbul   |   ip:195.91.11   |   2011-06-17  (20:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ježiš povedal robte to čo je druhým dobré , ale to je mnohoznačná veta . Mohlo by to znamenať , že domorodým kanibalom uznáme kanibalizmus , alebo že sa máme správať v prospech ostatných a uznať spravodlivejšieho ako to Ježiš uznával .


nikto   |   ip:81.0.116.   |   2011-06-21  (20:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pitbul- a tiež je povedané- nikdy nezabiješ...


adam   |   ip:195.80.16   |   2011-06-27  (07:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  k..a
voľačo sa deje, dôležité preberá už aj majstrím :O!
http://www.sme.sk/c/5951800/styri-veci-ktore-lutuju-zomierajuci.html
zrovna tento článok.diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


tri + päť =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!


2013-05-19  (12:43)  |  Kultúra
Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.

Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – lobby pedofilov


2013-04-06  (00:58)  |  Kultúra
Je důležité vědět, že program propagace a šíření homosexuality byl obsažen i v různých nacistických plánech pro oblast východní Evropy. Existovaly dva oficiální plány na snížení populace východní Evropy(např. i v Čechách či Polsku) pomocí potratů, antikoncepce a legalizace a zavedení homosexuality. U těchto populačních plánů byla homosexualita vždy přítomna.


Pološero KONEC PORNA V ČECHÁCH DOKUMENT CZ ZAJÍMAVÉ dabing cz


2013-03-10  (11:20)  |  Kultúra
Změna totalitního režimu u nás po roce 1989 měla i negativní stránky. Uvolnila se prostituce, drogový trh a začal se rozvíjet výdělečný pornoprůmysl. V tomto odvětví jsme se totiž během několika let vypracovali až na úplnou světovou špičku. Proč se dnes nad tímto dříve tak výnosným podnikáním stahují mračna?


Nešťastné děti - ukážte pravdu zákazníkom !!!


2013-02-28  (22:41)  |  Kultúra
Ukážka ľudskej brutality a primitivity. Žiadajte, aby vám ukázali pravdu v reklamných spotoch !!!


Mystérium Hudby


2013-02-17  (12:33)  |  Kultúra
Hudba je v dnešnom svete veľmi dôležitá téma, pretože sa s ňou v podstate stretávame každý deň. Mnoho krát si ani neuvedomujeme akým silným nástrojom je a ako dokáže ľudí ovplyvniť. Tento 4.dielny dokument s dabingom nám odhalí vývoj hudby od 60-tych rokoch, cez rock a hippies až po súčastnú spoločnosť. Hudba bola stvorená ako nástroj na uctievanie Boha. Skutočne počúvame hudbu, ktorá uctieva nášho Stvoriteľa ?


Odhalenie Hudobného Priemyslu (1-11) video


2013-01-09  (21:14)  |  Kultúra
Takže čo má toto spoločné s hudobným priemyslom ? Vesmír je v podstate zložený z hmoty vibrujúcej na rôznych frekvenciách. Vesmír je tvorený zvukom a to zahrňuje aj nás, ľudské bytosti. Zvuk je používaný ako terapeutická pomôcka a dokáže zmeniť psychický a fyzický stav ľudí. Hudba aktivuje skoro všetky oblasti mozgu. Limbický systém je aktívny, keď máme rôzne príjemné zážitky. Rovnaká sieť neurónov je aktívna, keď počúvame hudbu, ktorá sa nám páči. Tieto neuróny umožňujú v mozgu regulovať neurotransmiter dopamín. Dopamín je jednej z neurotransmiterov, vďaka ktorým sa cítime dobre. Takže keď počúvate vašu obľúbenú hudbu, dochádza k chemickým zmenám v mozgu. Ako náhle osoba pozná obľúbeného umelca, začne ho napodobňovať. Ich pesničky a videá sú navrhnuté, tak aby ovplyvňovali poslucháčov a divákov, ktorí ich majú imitovať. Platí to tiež pre filmy a televízne programy. Keď máte skoro každú časť mozgu aktívnu, stanete sa náchylnými k psychologickým útokom.


Odkiaľ sa vzal názov Slovák


2012-10-09  (14:09)  |  Kultúra
V určitom štádiu debaty prišla na rad téma odkiaľ sa vzal názov Slovák. V tom čase som sa výraznejšie zaoberal skrytými stránkami javov a vecí a úplne spontánne ma začali napádať myšlienky, ktoré neskôr začali mať logiku a súvis. Predniesol som svoju úvahu a zožal som dlhotrvajúci smiech


Modré z neba prerastá Markíze cez hlavu


2012-09-11  (21:33)  |  Kultúra
V stredu som po dlhšej prestávke videla Modré z neba a ostala som v úžase. Markíza prešla do vyššieho levelu vyhrocovania emotívnych situácií na zvyšovanie sledovanosti postavenom na ľudskom nešťastí. Slzy, spomalené zábery na plačúce deti a do toho roztrasený hlas Vila Rozborila. Modré z neba už nemá nič spoločné s pôvodným zámerom o plnení snov bežným ľuďom. Je to továreň na emotívne vypäté situácie. Tomu je prispôsobený výber tém, spôsob natáčania a dramatizácie.


Ateistické Švédsko sa zbavuje kostolov


2012-08-31  (08:24)  |  Kultúra
Švédsko sa bude zbavovať kostolov. Niet za čo udržiavať veľký počet objektov — v krajine je podľa prieskumov viac ako 80 percent obyvateľov, ktorí sa hlásia k ateizmu. Lákať veriacich treba takými metódami, ktoré by sotva odobrili zakladatelia protestantských prúdov. Na miestach výkonu obradov sa otvárajú kúpeľne salóny a centrá čínskej medicíny. Profesor etiky, švédsky pastor Hans Berje Hammar sa obrátil otvoreným listom na spoluobčanov v ktorom navrhol vyhodiť kostoly do vzduchu, alebo nájsť iné využitie tým, že by sa z nich urobili pizzerie, obydlia, či priemyselné objekty.


Bosenské pyramídy


2012-07-28  (02:19)  |  Kultúra
Medzinárodná konferencia o pyramídach v Bosne, ktorá sa konala v roku 2011.


Autentická reportáž studentky veterinární medicíny ze své praxe na jatkách


2012-07-23  (12:32)  |  Kultúra
Poměrně dlouho jsme váhali, než došlo ke zveřejnění tohoto článku. Po jeho přečtení asi pochopíte proč. Ke konečnému rozhodnutí přispěla diskuse o souvislosti vegetariánství s duchovním pokrokem, která se tady rozvinula. Článek opravdu není vhodný pro slabší povahy.


Prejav, na ktorý sa nezabúda


2012-07-18  (11:52)  |  Kultúra
Prejav od Ch. Chaplina, z filmu Diktátor - 1940, ktorý je vždy aktuálny a nadčasový, tak ako v roku 1940, tak ako dnes, v roku 2012...


Cesta do duše človeka: Úvod


2011-12-26  (22:01)  |  Kultúra
Obrazne sa hovorí, že dušou počítača je procesor. Naprogramovaným procesorom človeka je DNA, o čom bude reč. Ako sa archeólógia stala viac vedeckou, namiesto propagandy, a otvorenou, vďaka internetu, umožňuje nám pozrieť sa do hľbín histórie oveľa otvorenejšie. Pozrime sa na niektoré momenty z približne 500 000 ročnej histórie inteligentného života na zemi predtým, ako sa pozrieme na jadro samotného procesora- DNA.


Kvantový aktivista - film o spiritualitě kvantové fyziky


2011-12-12  (14:06)  |  Kultúra
V tomto inspirativním filmu revoluční fyzik, doktor Amit Goswami, sdílí svůj pohled na neomezený potenciál vědomí jako podstaty všech cítících bytostí, a přemosťuje ohromnou propast, která leží mezi kvantovou fyzikou na straně jedné a duchovními představami Indie na straně druhé.


Život pochádza zo života


2011-11-13  (15:27)  |  Kultúra
Současná biologie staví na prědpokladu, že život je možné vysvětlit z hlediska chemie a fyziky, které obratem vysvětlují všechny jevy na základě vzájemného pusobení atomových částic... To je příčina našeho současného úpadku v otázkach pohledu na človeka, neboť lidská bytost se tímto stává buď nevedomým automatem, nebo pouhou smésicí automatických instinktu. Z tothoto duvodu muže být věda použita jako záštita bezohledného násilí a zároveň se v současné době největší měrou podílí na chybách lidstva, které mohou mít katastrofální následky.


Ježíš v Indii - dokument, 2008


2011-11-08  (16:10)  |  Kultúra
Vynikající dokument! - Kde byl Ježíš během svých „tajných let" mezi 12-ti a 30-ti lety svého věku??? Nový zákon o tomto období mlčí, ovšem v Indii je známo, že se Ježíš vydal na Východ, kde žil s hinduisty a buddhisty. Do jaké míry jsou tyto informace založeny na pravdě? Dokumentem provází bývalý fundamentalista z Texasu, který byl vyloučen z místní provinční církve, protože se PTAL NA PŘÍLIŠ MNOHO OTÁZEK. Řekli mu: "Kdyby Bůh chtěl, abys toto věděl, dočetl by ses o tom v Bibli. Takže se starej raději o své spasení." Ovšem taková odpověď pro něj nebyla dostatečná a tak se vydal pátrat... Americký dokument, režie: Paul Davids.


Postoj západnej vedy k reinkarnácii


2011-10-16  (10:19)  |  Kultúra
Od svých počátků věda považovala reinkarnaci za pouhou náboženskou víru nebo pověru a zamítla zkoumání jejích tezí a důsledků. Jenže věda, což je jejím hlavním problémem, není schopná vysvětlit fenomén života. I přesto, že se snažila vysvětlit základ a původ života pomocí biochemických kombinací hmoty, nemohou tyto teorie uspokojivě vysvětlit například otázky ohledně tak rozmanitého množství životních druhů, vrozené schopnosti nebo zkušenosti lidí, kteří zažili klinickou smrt.


Náš Domov - Nosso Lar


2011-10-03  (13:20)  |  Kultúra
K zamysleniu nad doležitými otázkami našej existencie.


Filmová rozprávka "Obušku z pytle ven!" a jej reverzne-rasistický podtext


2011-09-21  (15:17)  |  Kultúra
Krátka úvaha o škodlivosti niektorých rozprávok


Kipling- pieseň mužov


2011-07-28  (19:39)  |  Kultúra
Když bezhlavost svým okem klidně měříš, ač tupen, sám že nejsi bezhlavý, když podezříván, pevně v sebe věříš, však neviníš svých soků z bezpráví, když čekat znáš, ba čekat beze mdloby, jsa obelháván, neupadneš v lež, když, nenáviděn, sám jsi beze zloby, slov ctnosti nadarmo však nebeřeš,


Prečo podporujeme hnutie Zeitgeist EN.


2011-06-30  (20:57)  |  Kultúra
Video EN.


O Esklarmonde Katarov, najospevovanejšej žene stredoveku


2011-06-16  (20:51)  |  Kultúra
Jej totožnosť oproti posvätne uznávanej Esklarmonde z Foix potvrdil v prácach v anglickom jazyku Richard Stanley, keď si všimol tú skutočnosť, že všetci historici sa v angličtine odvolávali na ten istý zdroj z francúzskeho jazyka. Vznikol dojem, akoby nik nebol preskúmal staré okcitánske balady a romantické príbehy trubadúrov z onoho času, ako napríklad balady Guilhelma Montanhigola, ktorý bol priamym svedkom udalostí, ktoré popisuje. To viedlo k objavu mladšej Esklarmondy, ktorá oveľa lepšie zapadla do popisu nadľudskej ženskej bytosti ospevovanej nespočetnými baladami.


Medzi riadkami - Rozhovor s autorom knihy Skutočný príbeh o Mikešovi


2011-06-04  (16:13)  |  Kultúra
Moju pozornosť začiatkom tohto roku upútala malá, ale významná publikácia, ktorá bola vy-daná v obmedzenom náklade. Je s podivom, že tieto informácie boli u nás doteraz neznáme. No môže nás tešiť, že Slovensko drží takpovediac prím pokiaľ ide o vydanie tohto raritného diela. Preto vám prinášame veľmi zaujímavý a podnetný rozhovor s autorom a vydavateľom v jednej osobe, ktorý nám miestami ochotne zodpovedal pár otázok v príjemnom prostredí miestnej krčmy.


Mapa vedomia, mapa Vesmíru.


2011-05-20  (10:03)  |  Kultúra
Záblesk Ničota Plastičnosť Neporozumenie Dotyk Bolesť Hľadanie Zásah Tón Úžas Spokojka Citlivosť Dezorientácia Kĺzanie Skok Súvislosti Dno Plynutie Neviera Synergia Pochopenie Osvietenie Vôľa Svety Nekonečno Krútenie Tlkot Skepsa Posun Vyžarovanie Žiarivosť Jasnosť Zrýchlenie Blahosklonnosť Chvenie Bzučanie


Konzum - KONFLIKT


2011-05-11  (20:14)  |  Kultúra
Nie iba hip-hopove kapely bubnuju na poplach pred alarmujucim stavom konzumnej spolocnosti. Skupina Konflikt zaradila do posledneho albumu Somnium aj piesen Konzum, ktora kritizuje tento styl zivota a smerovanie ludstva. zaujal ma dobry text, hudba a fotky co piesen sprevadzaju a preto to sharujem...


Debordelizácia hlavy: čo máte riešiť


2011-05-09  (17:56)  |  Kultúra
Na zmenšenie zmätku vo svojej hlave, okrem odstránenia dilem, potrebujete ešte: ...


Pravda za pozadím porno fantázie.


2011-04-18  (13:36)  |  Kultúra
Odfarbené blondýnky vystupujúce v porno filmoch plných sexu, ktorých pohľad evokuje predstavu: "Chcem Ťa, túžim po Tebe" sú pravdepodobne jednou z najvačších lží všetkých čias. Verte mi, viem o tom viac než dosť. Celý ten čas som to všetko robila kvôli túžbe po moci a kvôli láske k peniazom. Vlastne som nikdy nemala rada sex. Nikdy som nechcela sex a v skutočnosti som strávila viacej času s Jack Daniels (alkohol) než s borcami s ktorými som súložila, nakoľko som za to bola platená. Áno, je to v skutočnosti tak, žiadna z nás nerobí porno rada. V skutočnosti to nenávidíme. Nenávidíme, ak sa nás dotýkajú cudzí ľudia ktorým na nás nezáleží. Neznášame byť ponižované odporným pachom ich prepoteným tiel. Niektoré ženy to nenávidia tak, že ich je medzi scénami počuť ako v kúpeľni dávia. Daľšie môžme nájsť fajčiť nekonečné množstvá Marlboro lights ...


Islam je z časti nepravé Vierovyznanie .


2011-04-17  (15:35)  |  Kultúra
Aj u nás na Slovensku občas pozoruje ako dospelých adolescentov rodičia nútia chodiť do kostola , ale aká je to viera keď to robím iba z vôle rodičov . Viera je podľa mňa vec presvedčenia , niečo v čom si snažím nejaké dobro vhodné pre moju dušu a povahu . Raz sa ma otec spýtal či nejdem do kostola ,lebo som trocha meškal , hneď som ho poslal niekam viera je osobná vec človeka . Blízka minulosť , prečo niektorý hudobníci začala dávať do skladieb satanské znaky ¬? Jedna teória je že ich rodičia od nich vyžadovali dosť veľkú nábožnosť a keď boli starší rozhodli sa tomuto vyhlásiť , možno im aj pán Boh dá za pravdu , že to bola od rodičov šikanovanie ,len to mohli slušnejšie vysvetliť a neurážať pána Boha , kázať môžeme malým deťom ktorý sa ničomu nerozumejú . Aká je potom islam viera , keď je tam všetko prikázané zákonom . Ten kto je neveriaci je iba otrokom štátu . Andrej Kotleba autor


A ČO AK SA ZEM NETOČÍ? PREČO NEVZDELANÍ ĽUDIA MILUJÚ KONŠPIRAČNÉ TEÓRIE


2010-12-22  (19:49)  |  Kultúra
Pošpekuloval nedávno na stránkach Sme autor, ktorý sa snaží vidieť spoločnosť a – prečo sa zastavovať len pri nej - už aj prírodné vedy „inak“. De omnibus dubitandum! je základ descartesovskej metodickej skepsy, ktorá stála pri zrode modernej vedy. Klásť skeptické otázky sa preto môže ľahko javiť ako uplatnenie vedeckého prístupu. Prístup je však vedecký len v prípade, keď je skepsa kombinovaná s tvrdým nadretím dát a poznatkov, ktoré sa snažíme spochybniť . V opačnom prípade nejde o vedu, ale o veľmi lacnú a povrchnú snahu o originálnosť tam, kde chýbajú elementárne základy.


Aleister Crowley - hrdina našich čias


2010-11-23  (12:12)  |  Kultúra
Jeho životopisec J. Symonds o ňom napísal: "Nepoznal žiadne zábrany. Žiadostivo sa vrhal do každého dobrodružstva, ktoré zodpovedalo jeho nálade (čim strašnejšie, tým lepšie), a nemal žiadny strach pre šialenstvom ... Jeho potreba fantastických dobrodružstiev bola neukojiteľná ... Nemal žiadnu úctu k svojmu alebo inému telu." "Vo svojej vzbure proti bohu sa Crowley postavil na jeho miesto. Nebol to len dočasný postoj, ale presvedčenie, ktoré mu vydržalo a ktoré ovplyvnilo celý jeho život."


HOMOSEXUALITA U ZVIERAT JE MÝTUS


2010-11-11  (18:54)  |  Kultúra
1. Homosexualita je daná geneticky; 2. Homosexualita je nezvratná; 3. Keďže aj u zvierat nachádzame homosexuálny model, homosexuálne správanie je prirodzené


Ježiš


2010-10-14  (15:09)  |  Kultúra
V současné době je poměrně často zpochybňována jeho existence, poukazuje se na nedostatek historických důkazů, a někteří pokládají jeho život za zcela smyšlený. Přitom nikdo nemůže skutečně vyvrátit existenci Ježíše Krista v naší historii. Je určitě těžké představit si, že křesťanství vzniklo na základě smyšlené osobnosti a je to i dosti nepravděpodobné. Pokud budeme zkoumat vznik jakéhokoli náboženství, dojdeme k závěru, že většinou byla u svého zrodu inspirována skutečnou a moudrou osobností.


Ďaľšie z kultúry...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Evanjelium podľa Tomáša

Podla niektorých ide o najčistejšie evanjelium-keďže bolo nájdené iba nedávno.


Illuminati - čast 1 / 7

Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

František Bardon

František Bardon (1. prosince 1909 - 10. červen 1958) byl český hermetik a mág známý také pod pseudonymem mistr Frabato. Pokládal se za jednoho z nejvyšších zasvěcenců, který podle vlastního sebehodnocení vytvořil univerzální nejdokonalejší zasvěcovací soustavu. Některými ze svých žáků je pokládán za inkarnaci Herma Trismegista.


Čo/kto stojí za zemetrasením v Japonsku

Zemetrasenie v Japonsku - žiadne prekvapenie pre zasvä...

Depopulácia je v plnom prúde!

O mužovi jediacom párky. Poučné!

Za zemětřesením v Japonsku stojí HAARP?

Archív

Naše výhody vstupu do EÚ

Spomeňme len tie hlavné. Konečne si môžeme požičiavať za kresťanské úroky, dovolia nám to. Nemusíme drieť na poliach, všetko privezieme zo zahraničia a bude to ešte aj lacnejšie. Možno. Môžeme voľne cestovať. Iba na občiansky preukaz!


Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Poďme konfrontovať Zbigniewa:

Ako sa chcel stať Kubo súčasťou strednej triedy

Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Ľ. Huďo - Februárové udalosti vo svete


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made


Generated in 0.3167 s