21. September 2019
    
Čo dnes znamenajú pojmy gramotnosť a negramotnosť? - Dolezite.sk

Čo dnes znamenajú pojmy gramotnosť a negramotnosť?


  2013-03-13  (06:22)  |  Ekonomika
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Čo dnes znamenajú pojmy gramotnosť a negramotnosť?

Čo znamená to, že 80% absolventov stredných škôl v New York city je braných za negramotných? Úlohou vzdelávania je pripraviť ľudí do života tak, aby mladí ľudia našli miesto v spoločnosti a uplatnenie na trhu práce. Pokrok priniesol tlak na spoločnosť zvýšiť laťku v pohľade na gramotnosť a negramotnosť. Čo teda gramotnosť a negramotnosť znamená v dnešnej dobe?


Negramotnosť má dnes dva stupne:


1, Úplná negramotnosť. Takáto osoba nerozoznáva písmená a teda nevie čitať. Tento stupeň je vo vyspelých krajinách tak výnimočným, že sa považuje za neexistujúci, vrátane USA.


2, Funkčná negramotnosť, dyslexia u Rockefellerovcov. Wikipedia pod anglickým pojmom Functional illiteracy píše:


... funkčne negramotná osoba vie čítať a prípadne napísať jednoduché vety s obmedzenou slovnou zásobou, ale nemôže čítať alebo písať dosť dobre na to, aby sa vyrovnala s každodennými požiadavkami života v ich vlastnej spoločnosti. "


Pojednáva o tom kniha: Functional Literacy: Theoretical Issues and Educational Implications, autor Ludo Verhoeven.


Každý z nás je úplne negramotným v jazykoch ktorým nerozumieme, aj keď ich dokážeme prečitať. Ako som spomínal, že prečítam španielsky tak, že Španiel tomu bude rozumieť, ale ja tomu nerozumiem.


Kto určuje kto je na tom ako? Testy. Testy pripravené profesionálnymi pedagógmi na objednávku štátu.


V USA je stupňov 5, v Kanade, konkrétne som videl z Manitoby, 3, a nájdete to ako „stupne gramotnosti,“ anglicky „Stages of literacy.“ Tu je o tom link, nebudem to rozoberať. Ak to niekoho zaujíma, tak vie čo má hľadať.

http://www.nationaldb.org/literacy/index.php/literacy-development-continuum/


Čo z toho vyplýva? Vyplýva z toho to, že dnes na to byť považovaný za gramotného nestačí vedieť čitať a písať, ale laťka je postavená vyššie. Ak je figúra poď laťkou tak je technicky deklarovaná za negramotnú aj keď dokáže písať na facebook a SMS-kovať.


Prečo je tento problém tak výrazny v New Yorku. Silná komunita hispáncov, najmä z Portorika, a afro-emeričanov. Hispánci bežne hovoria slangom ktorému sa hovorí Spanglish, a afro-americký slang je známy z rapov a tomu nerozumejú ani niektorí rodení američania.


Funkčná negramotnosť sa v USA ukazuje ako obrovský problém pre spoločnosť, keď funkčne negramotní majú takýto podiel v:


a, Predstavujú 70% väzňov v štátnych a federálnych väzniciachb, 85% mladistvých páchateľov sú klasifikovaní ako funkčne alebo čiastočne negramotní

c, 43% ľudí s najnižšou gramotnosťou žije pod hranicou chudoby

d, Viac ako 42 miliónov dospelých Američanov nevie čítať

e, 50 miliónov američanov číta na úrovni štvrtej alebo piatej triedy


f, celkový počet funkčne negramotných dospelých sa zvyšuje o približne 2,25 milióna osôb každý rok


Čo má dopad na peňaženku bežného občana:

 

Vo všetkej úcte, občania Spojených štátov nemusia byť príliš dotknutí týmto fenoménom poslednej doby. Môžeme uskladňovať tieto negramotné osoby v našom súčasnom väzenskom systéme, ktorý stojí americkú spoločnosť iba 60 miliárd dolárov ročne, čo je malou almužnou ktorú by sme museli zaplatiť oproti podniknutiu skutočných krokov smerom k vzdelávaniu našich deti. Je viac než pravdepodobné, že tí čo žiju v chudobe sa radia medzi 42 miliónov zdravotne nepoistených čo stálo amerických daňových poplatníkov 43 miliárd dolárov v roku 2005, budú pravdepodobne umierať na banálne choroby vďaka nedostatočnému sprístupneniu zdravotníckeho systému. Taktiež sa nie je potrebné starať o ekonomický dopad vo výške 65 až130 miliárd dolárov na strate produktivity za rok v dôsledku nepoistených v Amerike. Tak prečo by sa Spojené štáty ako národ mali starať o týchto ľudí s nízkym vzdelaním?“ (1)


(1) http://slowdecline.wordpress.com/2007/10/06/the-united-states-of-america-and-the-functional-illiterates-who-contribute-to-its-decline/

http://www.thenewamerican.com/reviews/opinion/item/13860-what-is-functional-illiteracy


Je mi jasné že Ruská Televízia (RT.com) si na takom niečom pekne pochutnala, prisolila polievočku propagandy s pútavým nadpisom, čím vracajú západu miešanie sa do vnútorných záležitosti Ruska a ich správneho systému-Pussy Riot, ľavicová strana financovaná cez mimovládky a Gruzínsko na spustenie farebnej revolúcie a podobne. Ale RT neklamali. Študenti, ktorí nespravia istý test sú považovaní za negramotných. Funkčne negramotných, ale to si americká spoločnosť stanovila svoju laťku.
A nakoniec. Ono to celé platí aj na Slovensko, v USA je to len dôkladnejšie štatisticky podchytené, takže je to čitateľné. Podstatou tohto príbehu je to, že v spločnosti môže produkovať géniou, ale podstatou je čo najviac eliminovať najspodnejšiu vŕstvu spoločnosti, lebo tá ťahá spoločnosť ku dnu ako tehla priviazaná ku krku. Z môjho pohľadu sú pri riešení tohto problému ako USA tak Slovensko na tom veľmi zle. V USA ich uskladňujú do väzníc a na Slovensku vytvárajú bezprávny stav. Hlavnú príčinu na tomto stave má establišment, ktorý je síce dobrým pre sponzorov, ale na celej čiare zlyhal pri správe vecí verejných.


PS: Človek sa učí a nikto nevie všetko. Ďakujem čitateľovi za upozornenie, že „college“ je gymnázium nie vysoká škola. Ospravedlňujem sa. Bral som to tak, ale beriem a ďakujem.

 


Juraj Smrek
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
folkon . qyjoxuve66   |   ip:78.98.171   |   2013-03-13  (09:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Juraj, chvalim, ze si takto rozviedol svoj vcerajsi clanok.....myslim ze to bolo Americania nevedia citat a pisat....


lenlen . lovegigu11   |   ip:195.212.2   |   2013-03-13  (09:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ale to je problem celej "civilizacie".
Preco je dnes tolko exekucii ?
Lebo ludia nevedia citat co podpisu ?
Nie, naopak vedia, ale NECHAPU.
A preco nechapu, lebo su NAUCENY nechapat.

Vsade dnes ohlusuju reklmay ake je super su rychlo pozicat. No a ak niekto nosi hlavu kvoli tomu, aby mu nenaprsalo do krku tak po stom zneni si to vtlcie do hlavy podvedome.

A hura ide sa.
Sused vidi suseda, pozicka ? No Super ! Nie je problem.
Vsetci sa radujeme ze zrazu mame ten kratkodoby rychly velky prijem, ved to tam bolo cierne na bielom.
Je to pre nas tak vyhodne.
Len pri tom zabudame mysliet.

To iste plati pri vacsine periodik.
Staci otvorit a rozhodnut sa. Bud si to precitam a prijmem a tesim sa z uspechu nadmieru preplatenych sportovcov (schvalne som nepisal slapiek), tesim sa ako sa budeme mat dobre lebo politici slubuju a EU parazitit tiez. Potesim sa z novootvoreneho sueprhyberultramarketu.
ALEBO zacnem grcat!
Lebo vidi co citam , vidim ako klamu , zastieraju velke podvody minikauzickami , ako zlocincom prechadzaju ich skutky, ako ludia kaslu jeden na druheho, ako sa z naroda stava len skupinka otrokov, ktory NECHCU vidiet svoj obojok vo forme hypotek a poziciek, ako si tu banda opic upravila zakony pokocou ktorych si tu robia beztrestne co chcu , lebo su site priamo pre nich.

Preto si pan SMREK myslim ze sme na tom tak isto.

Prajem pekny den.


ANONYM . sipyrige36   |   ip:195.168.1   |   2013-03-13  (10:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  k tomu len tolko bla,bla. lebo cely ten problem sposobil kapitalizmus on vytvoril tu "najspodnejsiu vrstvu spolocnosti". Ved nech uz kapitalisticka zberba plus ich ritolezci ukazu len na slovensku aspon 50 000 pracovnych miest na ktore treba to zahadne vzdelanie, ktore nema ta "najspodnejsia vrstva spolocnosti" V byvalom cesko slovensku chyba viac ako milion pracovnych miest co znicili kapitalisti a preto su tu nezamestnany = "najspodnejsia vrstva spolocnosti" ci ze s toho vypliva ze kapitalizmus ten problem nikdy neodstrani.
Na zamislenie vo vojnovom lodstve v carskom rusku ked namornici nemali co robit tak museli prelievat vodu z jedneho suda do druheho, aby nemali cas rozmislat ,a dnes jeto podobne len sofistikovane vo forme pseudo vzdelania.


folkon . qyjoxuve66   |   ip:78.98.171   |   2013-03-13  (10:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ANONYM
/Na zamislenie vo vojnovom lodstve v carskom rusku ked namornici nemali co robit tak museli prelievat vodu z jedneho suda do druheho, aby nemali cas rozmislat ,a dnes jeto podobne len sofistikovane vo forme pseudo vzdelania.
/

To nebolo len v carskom rusku......na vojne sme hadzali lopatou piesok z jednej kopy na druhu a potom nazad....
to je Sizyfovska praca...


dusan . rupudapo98   |   ip:147.229.1   |   2013-03-13  (10:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobry članok ,stažovanie sa na politikou je už akoby v nas zažite a je to den čo den ale uvedomit si že 95percent Slovakov ktory volia maju politiku a asi aj smerovanie v paži a ak nie tak jedine ich info pochadza z medii, TV ktore im tlačia do hlav čo chcu...Bez rozmyšlania všetko beru ako fakty.Ludia sa odnaučili rozmyšlat kriticky len beru čo im je povedane čo povedal nejaky anbalityk nejake, j banky hend to musi byt pravda a budu sa toho zastavat az do smrti..Ja ich za to neobvinujem pretože to z nich spravil tento system.Mame tu kapitalistou, ktory zastavju dnešny system a ani nevedia čo boli zakladne vizie a ciele Smitha zakladatela kapitalizmu ale su za svoju pravdu ochotny sa hadat hodiny.Taktiez tu mame komunistou ktory chcu odtrhnutie z EU ale neuvedomuju si že na 5 rokov možno aj viac by sme boli potom v takej recesii ako Grecko...Ludia sa prilič naklonia na 1 stranu a odklonia sa od reality a alternativy ani nepripuštaju ani o nich nerozmyšlaju....Andrej . bomefumi93   |   ip:91.229.29   |   2013-03-13  (11:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Fenomen ciastocnej alebo uplnej negramotnosti nevymizol s prichodom 21.storocia,skor je na vzostupe a pricinou je dopyt po nevzdelanej lacnej pracovnej sile,skratka moderni otroci modernej doby.Vo "vyspelych" statoch sa kladu na vzdelanie a vychovu skolskej mladeze take nizke naroky,ze ucivo zvladne aj mladez z tazkou mentalnou retardaciou,v ramci "antidiskriminacnej" politiky zapadnych krajin.Podstatne je mladez nesilit,aby sa vzdelavala,len ich nechat prejst,bez ohladu na ich snahu a chut sa vzdelavat.V podstate ide o likvidaciu inteligencie uz v zarodku,len tvorcovia pseudohumanistickych nezmyslov to povazuju za "pokrok".A k tomu dnesnemu systemu lenivosti a neschopnosti premyslat len tolko:ludia sa musia naucit dve veci.Naucit sa vraviet nie a v pripade "neodolatelnych" ponuk sa pytat znova a znova na podmienky,pokial ponukajuci nestrati posledne zvysky trpezlivost a odvahy.


Pandemonium . darujete36   |   ip:212.37.64   |   2013-03-13  (12:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zaujal ma názor, že vzdelanostná úroveň západného školstva je nastavená v zmysle antidiskriminačného žákona. Žiaľ, je to tak. Ak urobíte zmiešanú triedu normálnych žiakov s muľti-kuľti opičiakmi, nemôže byť o náročnosti výuky ani reči. Čo si budeme klamať, tu je dôkaz: Všetky vynálezy modernej doby aj tak vytvoril iba biely človek...


xxx . wefipipy88   |   ip:213.151.2   |   2013-03-13  (13:08)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  slovenske skolstvo a specialne ministri skolstva sa uz 20 rokov
opicia po americanoch.

pamatajte na moje slova za 10 rokov je to aj u nas.....

uz je cas na obrat o 180 stupnov, vykaslat sa na ameriku a zacat sa pozerat smerom na rusko....


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-03-13  (13:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Ja som si jednoznačne uvedomila jednu vec.

Vždy nám ponúknu v čase volieb dve alternatívy. "Menšie a väčšie zlo." Tieto alternatívy sú mediálne prezentované ako občianska povinnosť voči spoločnosti vybrať si jednu z nich.

Za 23 rokov nebola ešte nikdy, ani len raz oficiálne ponúknutá možnosť zmeny systému podľa krajín ako je napríklad Švajčiarsko alebo iné krajiny, ktoré v rámci nejakého štátneho systému reálne fungujú lepšie a efektívnejšie.

A tak si občan pod tlakom médií, že má byť voči spoločnosti zodpovedný ide a podľa svojho presvedčenia a svedomia vyberá to menšie zlo.


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-03-13  (13:35)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  
Nuž a povedzme si priamo a otvorene, čo nám to vyberané "menšie zlo" reálne prinieslo do života za tých 23 rokov.

"Menšie zlo", ktoré bolo zvolené sa veľmi rýchlo po voľbách stalo rovnako veľkým zlom ako to predchádzajúce a často krát ešte horšie.

Takto nás kuchajú celý ten čas.

A tak ja ako zodpovedný, dobrý a slušný občan som sa definitívne rozhodla, že už nikdy si medzi tými populárnymi dvomi alternatívami vyberať už nebudem. Voliť už nebudem a to do chvíle, kým sa reálne veci v systéme riadenia štátu nezmenia tak, že to bude naozaj v prospech občana teda mňa.

Čo to v tejto chvíli znamená? Že voliť už nikdy nebudem.

Jura Jánošíka obeseného o za rebro nikto nevzkriesi aby slovenských otrokov odopol z dereša a priviazal naň zodpovedných a za krivdy na národe ich zbičoval a ani nakradnuté čo si nakradli na náš úkor im nevezme a nerozdá medzi chudobných.

Ale keď sa taký Jurko nájde čo vypráši súkromné banky tam, kam patria a pozametá nakradnuté bohatstvo späť pre národ. Takého voliť budem. To je na svätého dindy.


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-03-13  (13:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Nuž a povedzme si priamo a otvorene, čo nám to vyberané "menšie zlo" reálne prinieslo do života za tých 23 rokov.

"Menšie zlo", ktoré bolo zvolené sa veľmi rýchlo po voľbách stalo rovnako veľkým zlom ako to predchádzajúce a často krát ešte horšie.

Takto nás kuchajú celý ten čas.

A tak ja ako zodpovedný, dobrý a slušný občan som sa definitívne rozhodla, že už nikdy si medzi tými populárnymi dvomi alternatívami vyberať už nebudem. Voliť už nebudem a to do chvíle, kým sa reálne veci v systéme riadenia štátu nezmenia tak, že to bude naozaj v prospech občana teda mňa.

Čo to v tejto chvíli znamená? Že voliť už nikdy nebudem.

Jura Jánošíka obeseného o za rebro nikto nevzkriesi aby slovenských otrokov odopol z dereša a priviazal naň zodpovedných a za krivdy na národe ich zbičoval a ani nakradnuté čo si nakradli na náš úkor im nevezme a nerozdá medzi chudobných.

Ale keď sa taký Jurko nájde čo vypráši súkromné banky tam, kam patria a pozametá nakradnuté bohatstvo späť pre národ. Takého voliť budem. To je na svätého dindy.


mmikes . wecubavu   |   ip:71.224.77   |   2013-03-13  (13:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak tomu hovorim objektivny clanok pan Smrek.Ovela lepsi za ako ten prvy ,ktory negramotni slovaci hned otocili na antiamericku propagandu.Mas u mna plus.


ElDolars . vuhenydi61   |   ip:95.102.16   |   2013-03-13  (13:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ukulele ono sa nájde dosť ľudí aby naskočili na mediálni debokratický vlak a vybrali si to svoje modré alebo červené ho-v-no a keby náhodou účasť na voľbách poklesla pod 30% tak zavedú povinné hlasovanie a pod hrozbou pokuty 300-400€ sa určite zúčastní aspoň 2/3 voličov na debokratickom mediálnom cirkuse :DDDDDDDDDDDDDDDD


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-03-13  (14:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
EIDolars

V tom prípade sa nedá hovoriť o slobode a "demokracii" ale jednoznačne o diktatúre. Ale čo si budeme nahovárať už ju tu reálne máme.

1. Daň z luxusu pri kúpe nového vozidla podľa kubatúry a objemu valcov.


2. Pokuty a obštrukcie voči rodičom, ktorí majú obavy z očkovania svojich detí a
to aj v opodstatnených prípadoch, kedy dajme tomu geneticky sa v rodine
objavujú nejaké choroby na ktoré by očkovanie mohlo mať výrazný vplyv a mohlo
by byť spúšťačom reakcie vo forme vzniku choroby z genetickej predispozície.
napr. autizmus, epilepsia). Lekári sú povinnými udavačmi a hlásencami do
systému o neposlušných občanoch teda rodičoch.


3. Povinné čipovanie psov a mačiek pod hrozbou pokuty s tým že špinavú prácu
udavača posunuli na veterinára.

To by teda znamenalo, že by nariadenie povinnosti zúčastniť sa volieb nebolo u nás nič nové pod slnkom. Či ???


ORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.72   |   2013-03-13  (16:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pises: “…vobec nie som nejaky proamerikan, skor naopak. Len ma uz naozaj rozculuju negativisticke nazory vacsiny diskutujucich. Citam aj medzi riadkami. … podelit s s mojimi skusenostami, pretoze na rozdiel od tych co nikde neboli , nic nevideli a len kricia,ja mam moznost konkretneho porovnania… O destat rokov tymto stylom sa ani na slovensku 80% stredoskolakov nebude vediet podpisat... Ak by na Slovensku vsetci boli naozaj taki mudri, tak tam nesedite v takych hov.... …negramotni slovaci hned otocili na antiamericku propagandu…”

Ale kdeze, ty vobec nie si proamericky orientovany… To len Slovaci su negramotni, o 10 rokov sa nebudu vediet ani podpisat, nikde neboli, nic nevideli, sedia v hovnach a ty im to kvoli objektivite musis vysvetlit… Tak je najvyssi cas, aby sis a zacal orientovat proamericky, lebo nazormi tam uz si. Podla tovjho prejavu by som sa vobec nedivil, ak by tvojim “kostolom” bola synagoga…?

Co moj zlaty, amici ta maju v anale a poliaci ta nechcu obdivovat, ze si zavital na toto forum? Tu hladas obdiv svojej osoby ocernovanim Slovenska a propagaciou US? Myslis, ze ludia budu obdivovat blbca? Mozno v US, ale nie tu!

USA je totalna vzdelanostna, moralna a eticka zumpa sveta a tou zumpou aj ostane, bez ohladu na nejakeho slovenskeho emigrantika, snaziaceho sa sirit “osvetu” z nejakej americkej dedinskej diery! Namiesto polstiny a citania medzi riadkami sa radsej sustred na citanie samotnych riadkov, ale v anglictine… Mozno, az sa ju raz naucis, tak tam znizis percento negramotnych…?ORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.72   |   2013-03-13  (16:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ten prispevok vyssie je pre mmikes...


Panda . xyconuwe66   |   ip:66.87.128   |   2013-03-13  (16:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Davno som cital o americkom vzdelani a isty pan pedagog napisal toto: "...ked sa pozrieme na ucebnice matematiky a geometrie z roku 1900 ...na skolach sa vyucovala Cambridge anglictina... a pozrieme sa aki literati a vedci z tejto ery vzisli... a porovname to s dnesnymi ucebnicami a vysledkami dnesnych studentov... na zaplakanie." Ak za 12 rokov s minutim nekrestanskych penazi skoly nedokazu vbit do hlavy tolko aby student spravil primitivny test... co dodat. Mimochodom, svetove vzdelanie ovplyvnuje cez OSN zadajte do google ROCKEFELLER BOARD OF EDUCATION, ROCKEFELLER BOARD OF EDUCATION TRUSTEES tak uvidite kto za koho kope. Kapitalisti a ich anonymne mimovladne fondy ktorymi korumpuju vlady a degraduju vzdelanie


Panda . xyconuwe66   |   ip:66.87.128   |   2013-03-13  (16:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rockefeller and global mind control na crossroads.to. tiez john gatto a watch.pair.com ako Rockefeller heritage.


illuminatedBimbo . wavapihi67   |   ip:95.103.18   |   2013-03-13  (16:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a/ Školy majú deťom stanoviť pevné návyky a reakcie na autoritu, s vylúčením vlastného kritického úsudku ...a musí im byť vštepovaná rivalita teda strach,nenávisť,závisť,zisk,súťaživosť,súboje,dôležitosť výhry a dalšie odporné zverstvá v tomto podsunutom systéme v akejkoľvek forme, kde je dôležité im "amputovať " ich prirodzené morálne a citové vlohy i zručnosti ,nepotrebné a nevyhovujúce pre systém!

b/integrujúce funkcie : zámerom je aby ľudia ktorý vyhovujú a sú predvídateľný a užitočný pre podsunutý systém ,majú byť neskôr nasadený a vedený v tom ako manipulovať s veľkým množstvom pracovnej sily.

c/diagnostická funkcia: Škola je určená k stanoveniu každého študenta a žiaka a teda zaradiť jemu vlastnú sociálnu úlohu v pripravenom podsunutom systéme ktorý zastrešuje štát. Ide o kumulatívne osobné i matematické záznamy. Ide o "váš trvalý záznam ",je to vlastne súhrn vašich znalostí, možnosti....potrebných len pre systém!

d/rozlišovacie funkcie: Z vašich sociálnych záznamoch je stanovená "diagnóza" a deti už môžu byť zaradené podľa potrebných úloh vyškolenia, ale len potiaľ, pokiaľ si to ich určenie v ich sociálnej hierarchii štátu zaslúži....a aj v ďalších devastácií pôsobenia v prehlbujúcej sa ekonomickej nerovnováhe, sociálnych a politických konfliktov, ako aj pôsobení a infiltrácie manipulovaného stáda v médiách, bankovom systéme, systéme vládnych štruktúr národných a federálnych ,vo vede a výskume a náboženstvách.


e/selektívne funkcie: idea je aby sa pomohlo tým ktorý sa snažia o zlepšenie ""chovu a zásob"". A slabším je určené ich označiť ako nevhodných a zaradiť ich do chudobnejších stupňov alebo k náprave a umiestnenie na ďalšie tresty, ide vlastne o poníženie tých viac nevhodných a takto gradovať povznesenie tých viac schopných jedincoch potrebných pre tento podsunutý systém...

f/Spoločensky systém potom musí odvodiť z týchto schopných jedincov elitnej skupiny "správcov". Za týmto účelom bude určený len ""Malý Zlomok Detí"" ,ktoré budú ďalej riadiť tento pokračujúci projekt a budú zámerne strážiť a takto kontrolovať populáciu aby takzvaná "vláda" mohla pokračovať v bezproblémovom chode spoločnosti v takzvanej" partodemokracii" ,ostatný sú určený ako poslušné pracovné sily.

g/poslušné pracovne sily, sa ovládajú za podpory hudobného priemyslu a verejných a súkromných masmédií, ide o špeciálne mystické a okultné praktiky, ktoré pôsobia na citove stránky človeka ,a zasahujú až do podvedomia kde tieto okultné témy ,ktoré sú zamerané najme na deti ako ich chytiť a naočkovať v myšlienkovom školení , ktoré pomaly formuje totálny morálny úpadok v spoločnosti kde kultúrny kolaps je teda len otázkou času aby bankári, finanční špekulanti a manipulanti svojou
aktivitou umožňujú kolobeh peňazí, a tým fungovanie ekonomiky kde ide o
- ZÍSKANIE KONTROLY NAD PENIAZMI, O KTORÝCH ZÁROBOK SA NIJAK NEPRIČINILI.
AK VYKAZUJÚ ZISK, TAK TENTO IDE DO VRECÁK HŔSTKY ĽUDÍ. AK PRÍDE KU STRATE, ODNESÚ SI TO VKLADATELIA A ŠTÁT!
O PODVODE ZVANOM ÚROK NEHOVORIAC!mmikes . wecubavu   |   ip:71.224.77   |   2013-03-13  (16:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Orangutan.
Nehovoril som o slovakoch vseobecne,ale o tebe ty trulo.Amici ma v anale nemaju,moja firma sluzi stovkam ludi,ktori vedia za slusnu robotu zaplatit a podakovat.Zenu mam Polku a rozpravam plynule polsky so vsetkymi znamymi a poliaci si ma celkom vazia.Som striktny katolik a ocernovacie reci tvojho typu ma dokazu akurat rozosmiat.Takze si vo vsetkom vedla.To ty si ten,ktory v zivote figu dokazal a tu si chodis liecit komplexy .


jan . pukikyri5   |   ip:78.99.2.1   |   2013-03-13  (17:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Čo sa čudujete, keď vraj múdri - vyštudovaní odborníci, ktorí u nás píšu knihy pre žiakov ZŠ robia v nich chyby?
Ako si potom žiaci môžu byť vo výučbe istí, keď dôjdu často k iným záverom ako sú uvedené v učebnici?

Nie je tu zámer spochybňovať ich úsudok od malička a potlačiť ich sebavedomie?


Panda . xyconuwe66   |   ip:66.87.128   |   2013-03-13  (17:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Komunistov volim dlhsie. Nie kvoli nostalgii za minulymi casmi, ale kvoli vybalancovaniu. Cesi to pochopili. Ak nebdie nad ovcami strazny pes tak vlk ma plny zaludok a baca prichadza o zivobytie. Toto je najvacsou chybou slovenskeho volica ze sa nechaju nalakat na keci o lavici a pravici ked ziadna nie je. Su tu vlci a kosiar nema strazneho psa ked baca popija v krcme. Smecka zapredancov zapadnym korporaciam rozprasila kosiar. Mor ho!


jan . pukikyri5   |   ip:78.99.2.1   |   2013-03-13  (17:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mmikes.wecubavu

Blahoslávení duchom chudobní!

O čo horšie ak je niekto duchom chudobný a ešte aj parazit, pričom nevidí ani zrejmé súvislosti tohto chazarsko-sionistického-žido-kresťanského zločineckého systému!


Panda . xyconuwe66   |   ip:66.87.128   |   2013-03-13  (17:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Beriem to takto: ak pride nejaka strana s programom decentralizacie, anulovania nariadeni europskej komisie a ponechat v platnosti iba to co preslo europskym parlamentom- nesmieme respektovat nevolenych pajacov, posilnenie referenda, verejne lokalne bankovnictvo na kooperativnom principe, danove zmeny, povinnost kazdej firmy registrovat holdingovu pobocku v krajine kvoli danovym ucelom atd tak budem volit tuto stranu. Ak tam nikto taky nie je volim komunistov ako protivahu establismentu. Snahou je. Vyvolat psychologicky natlak. Kazdy znas ma obavy z niekoho komu raz urobil zle. Tak ako establisment robi revolucie stve ludi v krajine jednych proti druhym tak na tomto principe by bolo fantasticke mat 20% komunistov v parlamente ako strazneho psa demokracie, co je paradox ale takto to bral Otto von Bismarck, a
odhalovania zlocinov establismentu. Je potrebne odhodit pudy a predsudky a stat sa pragmatikmi: Nepriatel mojho nepriatela je mojim priatelom.


ORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.72   |   2013-03-13  (17:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mmikes

Takze to ja som negramotny, nikde som nebol, nic nevidel, sedim v slovenskych hovnach a o 10 rokov, az skoncim strednu skolu, tak sa nebudem vediet ani podpisat...? Jasne... A k tomu este som ten blby slovesky casnik atd. Dobre, ty moj striktny katolik s polskou zenou...

Dokonca sa ti podarilo odhalit, ze to ja si tu chodim liecit komplexy a nie ty? Zaujimave? Ja som totiz toto o tebe nepisal...? Hm..., aky asi moze byt dovod, ze ta to napadlo...? To je hadam kazdemu jasne...

Ako to bolo s tou husou, co ju trafili...? A tou prislusnostou ku katolikom sa radsej tiez nechval, nerobis im dobru reklamu... Lepsie by ti pristala jarmulka... A este nieco, to ze kefujes Polku ta este neopravnuje robit z Janosika Poliaka... On bol Slovak, psia krew...

Vela uspechov v tvojej americkej diere... Aj tvojej Malgorzate...


mmikes . wecubavu   |   ip:71.224.77   |   2013-03-13  (18:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Orangutan
Fakt by si sa mal naucit aspon citat,nie len tukat do klavesov..Ja som nepisal, ze Janosik bol Poliak,pisal som ,ze poliaci tomu veria.Ja som dokonca mnohym poliakom ukazal kopiu jeho rodneho listu aby verili,ze bol Slovak....Vidis...zase trepes....a pokial som si vsimol tak tvoj prispevok nemal nic spolocne s temou clanku...bol to sprosty, zavistlivy utok na moj prispevok...to je jedine co tu mnohi robia..V prvom prispevku som nacrtol,ze to v US vobec nie je tak ako ste mnohi zrozumeli,co sam autor v tomto dnesnom prispevku potvrdil...tak o co ti ide..???..vyjadruj sa k teme..


ORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.72   |   2013-03-13  (20:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mmikes

Ja USA poznam velmi doverne a vyhradne z vlastnej skusenosti... S obyvatelmi USA mozem tak maximalne sucitit a nie im nieco zavidiet, lebo skutocne nie je co... V USA som zial, vdaka svojej praci a lukrativnym kontraktom, stravil az prilis vela casu na moj vkus... Vtedy som sa casto ocital v soku z dovodu "vysokej urovne" tamojsich "profesionalov" po US univerzitach atd.

Nizka vzdelanostna uroven a poskytovanie nekvalitneho vzdelania nie je domenou USA, ale aj zvysku anglicky hovoriaceho sveta a dnes uz nakoniec celeho. Napriek tomu, ten zvysok anglicky hovoriaceho sveta sa tiez diva na yanks, ako na blbeckov a nemaju ich v laske...

Presny obraz o USA mam vytvoreny uz davno. Irituje ma len, ze niekto, kto sa vydava za Slovaka, ma tu drzost obhajovat tento vytvor ludstva, kde dnes moze skoncit univerzitu pomaly uz aj totalne negramotny! A to je fakt, ci sa ti to paci, alebo nie. Ved cely "skvely" napad devastacie skolstva, produkovania neandertalcov a ohlupovania mas je MADE IN USA!!!

A o ostatnych "skvelych" napadoch MADE IN USA, sa ani nebudem vyjadrovat. USA, okrem toho, ze maju v porovnani so zapadnym svetom najsprostejsie obyvatelstvo, tak su aj najpolicajnejsim, najnedemokratickejsim a zlocineckym rezimom!!!

Ale tebe zjavne stacia informacie z Fox News a kostol na druhom konci dediny... Preto reagujem na teba a nie na clanok. Ziadny clanok, ani statistika moj nazor nezmeni. Ale pri citani tvojich slov mam pocit, ako keby som komunikoval s nejakym "redneck prick from Alabama..." Vravis: Ale to nie je tak... Objektivita... Nie vsetci su blbci... Nikdy som netvrdil, ze vsetcia yanks su blbci, ale je neuveritelne mnozstvo tych, ktori nesplnaju ani najzakladnejsie vedomostne poziadavky na absolventov high school, college, alebo university... A to je podstatne! Je uplne jedno, ci takych je 40%, 60%, 80%, alebo 99%, lebo aj 5% je vela!!! A toto bolo z US dotrepane a je uz roky realizovane aj na Slovensku. A ty mas tu drzost si utierat nohy do Slovakov a Slovenska a obhajovat US?

To, ze reagujem ako reagujem je sposobene tvojou prvou reakciou k vcerajsiemu clanku. Poviem ti to este raz "americkym" sposobom, aby si to pochopil. Je mi fuk, ci v tvojej dedine je jeden "terorista", 100 "teroristov", alebo 5000 "teroristov", alebo mame len podozrenie, ze cez nu kedysi jeden mohol prechadzat, nariadujeme kobercova bombardovanie v zaujme sirenia demokracie... A ze sa to mozno dotkne aj nevinnych... collateral damage mate... friendly fire... call it whatever you want... god bless american way of life... isn't it great?

Takze ma uz radsej o nicom nepresviedcaj, lebo mna skor presvedcis, ze Hitler bol Vietnamec, ako ze na US je aj nieco dobre...


mmikes . wecubavu   |   ip:71.224.77   |   2013-03-13  (20:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ORANGUTAN...
Cakal som zase stiplavu rekciu ale ...prekvapil si....So vsetkym ,co si napisal v tomto prispevku sa mozem len zhodnut,okrem TV Fox a kostola(US Tv vobec nesledujem).To,ze tu zijem neznamena ,ze sa mi tu vsetko paci a uz vobec nie politika USA(ale ta slovenska tiez nie,kvoli nej som v 95 vlastne odisiel).Politika US je podstatou skoro vsetkych americkych aj svetovych problemov(to vieme vsetci).Moja reakcia na vcerajsi clanok mala akurat vysvetlit to,co pan Smrek rozsiril vo svojom dnesnom prispevku.Nechcem ta o nicom presviedcat,len jedno na koniec.Neutoc slovom na niekoho len preto,ze ze nezdiela 100% nazor ako ty.Vsade na svete su dobri aj zli ludia a ty nikdy nevies s kym rozpravas pokial cloveka nespoznas.Cez klavesnicu do duse nevidis a 1% nezhody v nazore nemusi z ludi robit nepriatelov.... aj ked podla poslednej tvojej vety mozno ti zalezi aj na tom poslednom 1%....kazdy ma vsak pravo povedat svoj nazor....


Projevy . cydicaky25   |   ip:92.52.52.   |   2013-03-17  (12:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Adolf Hitler – politik, diktátor, ríšsky kancelár a vodca. Dnes spomínaný najmä v súvislosti s rozpútaním druhej svetovej vojny a masovým vyvražďovaním Židov. Koľko ľudí dnes ale vie, čo si skutočne Hitler myslel, čo hovoril a ako videl politickú a spoločenskú situáciu okolo seba?

Obvykle sú nám postava a najmä konanie Hitlera podávané s istou dávkou predpojatosti. Nemôžeme sa tomu ani príliš čudovať. Bolo o ňom napísaných mnoho kníh. Ale mnoho z nich bolo písaných z pohľadu “víťaza”. Veľmi často nám bol (a vlastne stále je) vykresľovaný ako šialenec, fanatik, narušená osobnosť. Ako je teda možné, že takáto chorá myseľ dokázala ovládnuť desiatky miliónov Nemcov? A nielen Nemcov, ale aj ľudí iných národov na celom svete. Nielen ľudí jednoduchých, ale aj vzdelaných. Spisovateľov, nositeľov Nobelovej ceny, vedcov, špičkových politikov a umelcov. Boli snáď aj všetci títo ľudia nakazení vírusom šialenstva?

Ukážky prejavov Adolfa Hitlera:

!!! Zlato nemá hodnotu, ľudská práca áno:
!!! http://www.youtube.com/v/MbdXghRDV44

Prečo Hitler odmietal vojnu:
http://www.youtube.com/v/AA3mwgsF6lI

!!! Kapitál slúži hospodárstvu a hospodárstvo národu:
!!! http://www.youtube.com/v/M8L0f_WhhDc

Mierové ponuky Poľsku:
http://www.youtube.com/v/BIEi9lXM0_U

Rozdiel medzi národmi a ich vedením:
http://www.youtube.com/v/7jPaaAlY05Q

!!! Ako v demokracii ovláda kapitál médiá a "slobodu slova":
!!! http://www.youtube.com/v/qBdOa7tgRhw

Zákaz zbraní hromadného ničenia:
http://www.youtube.com/v/8_WsyslVxrM

Úcka k českému národu:
http://www.youtube.com/v/BvDC4atKpqA

Ukážky sú z knihy Adolf Hitler Projevy. Dá sa ju kúpiť do Česka najlepšie z Guidemedia a na Slovensku na Martinuse. Sám ju mám doma, a každému ju veľmi odporúčam!!!

Celá recenzia: http://www.protiprudu.org/adolf-hitler-projevy-recenzia/

Admin dôležité mi nedovolil uverejniť článok, tak to sem dávam takto.
diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


dva + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?


 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?2013-05-26  (17:26)  |  Ekonomika
Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?

Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu


2013-05-14  (10:03)  |  Ekonomika
V průběhu posledních deseti let vládní instituce, německý kancléřský úřad, Mezinárodní energetická agentura, americké ministerstvo energetiky,... operují s argumentem, že vrcholu světově vytěžitelného množství ropy a zemního plynu již bylo dosaženo, nebo že již tato hranice byla překročena. Vžil se pro to termín „Peak Oil“ – ropný zlom. Následovat má už jen hrozivý růst cen a nedostatek energie.


Komu patří peníze v bance?


2013-04-26  (10:08)  |  Ekonomika
Lidé často žijí v přesvědčení, že když své peníze vloží do banky, stále jsou to „jejich“ peníze, že je mají v bance uschovány. Omyl. Hluboký omyl...


BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ


2013-04-25  (09:18)  |  Ekonomika
Finanční firma Boston Consulting Group prohlašuje, že krize eurozóny musí být řešena radikálním vyvlastněním normálních střadatelů. Mysleli jste si, že žijete ve společenském systému, ve kterém je soukromé vlastnictví nedotknutelné a že být pilný, spořivý a odpovědný vůči svým potomkům je ctností? Tak se probuďte z iluze!


Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová manipulace trhu se zlatem


2013-04-22  (09:14)  |  Ekonomika
Byl jsem první, kdo poukázal na to, že Federální rezervní systém manipuloval všechny trhy, nejen ceny dluhopisů a úrokové sazby, a že Fed manipuluje trh se zlatem za účelem ochrany směnné hodnoty amerického dolaru, který je ohrožen kvantitativním uvolňováním FEDu. FED zvyšuje nabídku dolarů rychleji, než jak roste jejich poptávka a tím je cena či směnná hodnota dolaru předurčena k poklesu.


Trh s papírovým zlatem kolabuje


2013-04-18  (09:46)  |  Ekonomika
Nedostatek fyzického zlata určeného na prodej v Asii. Oficiální historkou předloženou „spolehlivými“ finančními analytiky je, že cena zlata se propadla v důsledku „poklesu obav“, že centrální banky budou nyní schopny „krmit“ inflační tlaky, a tudíž že jednoho dne začnou opět důvěřovat americkému dolaru.


Zlato a jeho propad – co za ním může být?


2013-04-17  (12:58)  |  Ekonomika
Co je původem? Řada komentářů dávala propad zlata do souvislosti s prodejem kyperského zlata. To však vůbec nemusí být pravda. Toto je první ze série extrémních pohybů.


Už je to tady: Největší holandská banka oznámila klientům, že nedodá jejich zlato


2013-04-17  (09:18)  |  Ekonomika
Minulý týden došlo k pověstnému překročení Rubikonu na trhu s investičním zlatem ve fyzické podobě, když jedna z největších evropských bank v Evropě vypověděla smlouvy se svými klienty a informovala je, že dodávky fyzického investičního zlata nebudou možné.


HODNOTA BITCOINU PŘESÁHLA 1 MILIARDU DOLARŮ, ZATÍMCO DALŠÍ MĚNY SE HROUTÍ


2013-04-09  (14:01)  |  Ekonomika
Během jen několika málo let je Bitcoin už měnou, s níž je třeba počítat. Jejich hodnota už přesáhla 1 miliardu dolarů s tím, že pro budoucnost se počítá s většími zisky. Jelikož jde o revoluční a nezávislou virtuální měnu, tak se mnozí hrnou k bitcoinům ve snaze vyhnout se zabrání peněz v bankách a propadající se ekonomice spjaté s centrálními bankami. A navíc se široká škála příležitostí k využití Bitcoinů už stává běžnou věcí, jelikož popularita této inovativní a bezpečné měny roste.


Kyperská krize z pohledu tradera


2013-04-06  (19:39)  |  Ekonomika
Kyperská krize ovládla titulky médií. Zkušenější investoři i tradeři místo debat o variantách řešení vyhledávají způsoby, jak na aktuální situaci vydělat. Je to prostě tak, krize a katastrofy na finančních trzích mohou být skvělou příležitostí k zisku. Byl jsem požádán, abych ukázal, jak využívám takové situace k zobchodování. Pojďme se tedy podívat, jak krize na finančních trzích může přinést slušný zisk bez zbytečného rizika.


Světová finanční pyramida v číslech


2013-04-06  (15:33)  |  Ekonomika
Ptáte se, proč je světová ekonomika v tak vážných problémech? A jak si vlastně může být tolik lidí jistých, že světový finanční systém nakonec zkolabuje? Pravdou je, že pokud se na celou věc podíváme přes optiku tvrdých čísel, není tak náročné pochopit, proč je světová finanční pyramida odsouzena k zániku.


Hromadí si Rusko s Čínou zlato, protože plánují zabití petrodolaru?


2013-04-04  (09:57)  |  Ekonomika
Bude se ropa brzy obchodovat v měně, která je tisíce let stará? Co by systém „zlata za ropu“ znamenal pro petrodolar a US ekonomiku? Hromadí si Rusko a Čína ohromná množství zlata, protože plánují zabití petrodolaru? Už od 70. let byl US dolar tou měnou, kterou mezinárodní komunita používala k obchodování ropy po celém světě. To vytvořilo ohromnou poptávku po US dolarech a po US dluhopisech. Co se ale stane, když zbytek světa začne ten v rostoucí míře méně stabilní US dolar odmítat a počítání ve zlatě by se mohlo objevit v měnovém vypořádávání mezinárodního obchodu? Skutečností je, že není třeba mít moc představivosti, abychom si to spočítali.


Co se dá očekávat od zlata a stříbra v nejbližších týdnech?


2013-04-03  (09:27)  |  Ekonomika
Trpělivost a pevné nervy. Jediná tvrdá měna světa, zlato, opět poroste. Nachazíme se v nejdelším období konsolidace od roku 2001. Inflační deprese je však na cestě. Biliony nově tvořených peněz ze vzduchu zatím sedí v bankách, přibývají každým dnem a čekají na příležitost. Jakmile se hráze protrhnou, svět zaplaví inflační povodeň, která bude zničující pro úspory v papírových penězích. Kupní síla zmizí, životní náklady skokově narostou a příjmy většiny populace budou v nejlepším stagnovat.


Po Cypre potopa?


2013-04-02  (09:09)  |  Ekonomika
Schválil sa záchranný balík pre Cyprus. Má hodnotu 10 mld. euro a je podmienený tým, že na záchranu sa poskladajú i majitelia vkladov nad 100 000 euro, ktorí môžu prísť o 40 % svojich vkladov, pričom niektoré odhady hovoria aj o 80 %. Predstavitelia EU verklíkujú, že ide o jednorazové a úplne ojedinelé opatrenie.


História sa opakuje-netreba nič vymýšlať-všetko tu už bolo- banková mafia


2013-03-31  (14:34)  |  Ekonomika
Článok ktorí ba sa mali všetci občania naučit naspamat už v základnej škole a dennne sa ho modliť po očenáši.


Svetová finančná pyramída v číslach


2013-03-27  (12:51)  |  Ekonomika
Pýtate sa, prečo je svetová ekonomika v tak vážnych problémoch? A ako si vlastne môže byť toľko ľudí istých, že svetový finančný systém nakoniec skolabuje? Pravdou je, že ak sa na celú vec pozrieme cez optiku tvrdých čísel, nie je až tak náročné pochopiť, prečo je svetová finančná pyramída odsúdená na zánik. Celkový dlh vo finančnom systéme Spojených štátov je v súčasnosti približne 56 biliónov dolárov, zatiaľ čo vklady na bankových účtoch predstavujú približne len 9 biliónov dolárov. To znamená, že aj keby sme vybrali všetky bankové vklady v USA do posledného centu a znásobili ich šesťkrát, ešte stále by to nestačilo na zaplatenie nahromadených dlhov.


Bitcoin pro začátečníky


2013-03-26  (09:59)  |  Ekonomika
Všichni jistě máme v živé paměti, co se nedávno událo na Kypru – tamní vláda na požadavek Evropské unie provedla měnovou reformu a znárodnila svým obyvatelům část úspor. Je zcela evidentní, že vzhledem k děravým státním rozpočtům a neschopnosti států omezit své výdaje budou tyto scénáře pravděpodobně přicházet častěji a po celé Evropě.


Spolehlivý žlutý kov


2013-03-18  (09:08)  |  Ekonomika
V posledních deseti letech se stalo Rusko největším kupcem zlata ve světě. Experti se dohadují, zda není ještě před Ruskem Čína. Podle oficiálních údajů je to Rusko, které zvýšilo zásoby zlata o 570 tun. Existují však podezření, že Čína své údaje o nákupu zlata Čínskou národní bankou poněkud snižuje. Údajně utajováním skutečných rezerv připravují čínští finančníci jakousi velmi vychytralou strategickou linii s úmyslem předvést svou sílu ve „vhodnou chvíli“. Překvapení má být například spojeno s tím, že se najednou Čína objeví jako největší držitel zlata a zatlačí do pozadí dosavadního „šampiona“ – strýčka Sama.


VATIKÁN CHCE „CENTRÁLNÍ BANKU SVĚTA“


2013-03-18  (09:04)  |  Ekonomika
Vatikán volá po “globálním veřejném úřadu” a světové centrální bance, aby spravovali finanční záležitosti, až nastane zrežírovaný ekonomický kolaps. Dokument vydaný vatikánským ministerstvem spravedlnosti a míru “by měl být rajskou muzikou pro demonstranty z ‘Okupace Wall Street’


Zavedie nový pápež Bitcoin menu vo Vatikáne?


2013-03-18  (08:55)  |  Ekonomika
Najdôležitejšou neekonomickou udalosťou tohto týždňa bolo zvolenie pápeža. Tento post prekvapivo obsadí Argentínčan Jorge Mario Bergoglio, ktorý podobne prekvapivo nepochádza z Európy – ako prvý pápež od roku 741.


Maďarsko vytvorí systém štátneho bankovníctva


2013-03-14  (23:16)  |  Ekonomika
Nový systém založený na sieti družstevných sporiteľní, ktoré kontroluje štát, zlepší dostupnosť úverov a zníži závislosť podnikateľov na pôžičkách v cudzej mene, uviedol maďarský premiér Viktor Orbán.


Indie a reálne používání zlata


2013-03-14  (09:20)  |  Ekonomika
Naposledy jsem se Indii specificky věnoval v červnu loňského roku v souvislosti s repatriací zlata. Nyní se na ní podívám znovu. Pokud jde o zlato, o Indii se často mluví v souvislosti s omezením dovozů. Přitom Indie se do trhu se zlatem aktivně zapojuje. Připojila se k Turecku, které začalo využívat zlato v mezinárodním obchodě.


Zlato proti strachu z inflace


2013-03-12  (09:54)  |  Ekonomika
Německá Bundesbanka začala v uplynulých týdnech stahovat velkou část svých zlatých rezerv z New Yorku a Paříže do trezorů ve Frankfurtu nad Mohanem. Tento krok znamená revoluci, protože je to poprvé od druhé světové války.


Má zlato reálnu hodnotu 20.000 USD za 1 uncu?


2013-03-08  (17:07)  |  Ekonomika
Podľa bretton-woodskej kalkulácie má zlato hodnotu 20 000 dolárov za 1 uncu. Globálny monetárny systém je založený na krehkých základoch dôvery. Vďaka pôsobeniu centrálnych bánk, tlak na systém bude aj naďalej rásť.


Mýty o zlých kapitalistech


2013-03-05  (10:47)  |  Ekonomika
"Nevěřím, že něčí chudoba je způsobena bohatstvím jiných. Nevěřím, že něčí neschopnost je způsobena schopností jiných. Nevěřím, že něčí nemoc se zhoršuje zdravím jiných." Michael Howard


Kde je inflace?


2013-02-26  (10:32)  |  Ekonomika
Kritici rakouské školy popichují rakušáky, jakým je například Robert Murphy, protože v americké ekonomice je momentálně velmi nízká inflace.


BITCOIN: MŮŽE FINANČNÍ MONOPOLY ZNIČIT INTERNETOVÁ TECHNOLOGIE?


2013-02-18  (09:05)  |  Ekonomika
Velké banky ničí naši ekonomiku … a naši zemi. Jsou doslova vedeny jako zločinné podniky (což už přiznávají i média mainstreamu), vlastní i naše politiky a to ony podněcují k těm nejhorším a nejautoritářštějším tendencím v naší vládě. Jak nedávno uvedl ten bývalý dohlížitel nad výkupem bank z dluhů, velké banky „nám pořád ještě drží zbraň u hlavy,“ a – potud, pokud ony vládnou hornímu bidýlku – věci se zlepšovat nezačnou.


Světový bankovní byznys: Šokující údaje


2013-02-13  (13:09)  |  Ekonomika
Výbor pro finanční stabilitu (FSB) byl vytvořen na summitu G20 v dubnu 2009, v době, kdy byla světová finanční krize v plném proudu. Na konci roku 2012 vydal svoji Zprávu o monitorování globálního stínového bankovnictví, vyhodnocující informace o aktivitách bank a dalších finančních subjektů v r. 2011 (1). Globální stínový bankovní systém vzrostl na 67 bilionů dolarů, hodnotu srovnatelnou s globálním GNP ve stejném roce. To se vymyká představivosti a drasticky to mění celý náhled na světovou ekonomiku…


Elektro varování pro Slováky


2013-02-10  (23:45)  |  Ekonomika
Pokud se v příštích 20 letech rozhodnete navštívit ČR, chovejte se tak, jako by žádná elektřina vůbec neexistovala.


Made in Czechoslovakia - tohle by mělo zajímat každého občana ČR


2013-02-10  (21:14)  |  Ekonomika
České značky se vyrábějí mimo ČR. Zde zůstaly jen obchodní a logistická centra. Již víte, proč má ČR nejvyšší nezaměstnanost od roku 1933 ? Z čeho se tu budou platit daně ?


Kto profituje z inflácie?


2013-02-01  (09:18)  |  Ekonomika
Inflácia, vždy a všade, je primárne spôsobená nárastom peňažnej zásoby a kreditu. V skutočnosti, inflácia je nárast peňažnej zásoby a kreditu. (pozn. inflácia definovaná ako nárast cenovej hladiny je zmena pôvodnej definície. Jedná sa o súvisiace, ale rozdielne javy.)


Inflácia, kríza a Keynes.


2013-01-30  (09:14)  |  Ekonomika
Skoro každý vie, že inflácia sa prejavuje rastom cien. Má však ešte jeden nie veľmi známy dôsledok. Pre jeho objasnenie je vhodné položiť si otázku ako sa správa človek, alebo rodina ktorá má mesačne k dispozícii 1.000€ a ako sa správa tá istá rodina ak disponuje sumou 1.050€.


Ďaľšie z ekonomiky...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Kedysi bol takmer v každej dedine fungujúci kamenný mlyn. Avšak v 30. rokoch sa uskutočnilo najväčšie vymieranie kamenných mlynov v histórii ľudstva. Kamenný mlyn nahradil mlyn s oceľovými valcami. Aký je rozdiel medzi mlynom, ktorý melie s mlynskými kameňmi a moderným mlynom, ktorý melie s oceľovými valcami? Spolu s kamennými mlynmi vymrelo aj poznanie našich praotcov o technike šetrného mletia obilia, pri ktorom zostávajú všetky živiny zo zrnka zachované, hlavne obilný klíčok.


Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

CzechNewsTV: Zákaz bylinných léčiv

od aprila tohotu roku bude v EU zakaz pouzivat liecive bylinky.


Bitie žien je krásne (?)

Eduard Albert "Billy" Meier - Tichá revolúcia ...

Agora - recenzia filmu

Nešťastie s názvom ezoterika!

Človek je sám kováčom svojho osudu

Archív

Svoboda ve světě podle americké organizace Freedom House

Americká nezisková organizace Freedom House vydala nový žebříček svobody ve světě. Podle očekávání euroatlantické země jsou nejsvobodnější a „darebácké státy“ naopak nesvobodné.


Odhalenie kampane Bohatšie Slovensko

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Ľ. Huďo - Februárové udalosti vo svete

Keď je Beňová v emóciách môžete porušovať z...

Recenze: Nigel Farage - Flying Free


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage


Generated in 0.217 s