23. September 2019
    
Ako sa chcel stať Kubo súčasťou strednej triedy - Dolezite.sk

Ako sa chcel stať Kubo súčasťou strednej triedy


  2013-01-08  (09:12)  |  Z domova
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Ako sa chcel stať Kubo súčasťou strednej triedy

Jakub úspešne ukončil štúdium na vysokej škole v roku 2005. Poctivo si prešiel všetkými fázami slovenského vzdelávacieho systému a ocitol sa v situácii ako mnoho iných už toľko krát pred ním. Po 17 rokoch štúdia stál na začiatku svojej profesionálnej kariéry s hlavou čistou, ale prázdnou.

Našťastie vyštudoval vysokú školu technického zamerania a hneď po jej opustení po ňom chňapla istá nemenovaná korporácia. Sľubovali možnosti profesionálneho rastu a mladý dynamický kolektív. Dostal 17 000 korún hrubého, čo činilo nejakých 13 000 a par stovák. Jakub ešte stále býval u rodičov, takže nemal veľké výdavky.

Keď ho lanárili, sľubovali mu cestovné náhrady. 45 euro na deň počas služobnej cesty znelo Jakubovi veľmi lákavo. Len aby bol dostatok tých služobných ciest.

Prvé tri mesiace v korporácii strávil po školeniach. Učili ho programovať, architektúru softvérového systému, s ktorým mal pracovať, základné ekonomické procesy a transakcie. Z množstva informácií mal časom riadny guláš. Ako systematicky spracovávať poznatky a orientovať sa v údajoch ho na škole žiaľ nenaučili.

Hneď ako sa skončila výuková fáza, bez varovania šmarili Jakuba jeho šéfovia do vody. A tá voda bola riadne hlboká a studená. Nemeckému zákazníkovi bol predstavený ako expert. Mal predsa školenie! A tak nastali zatiaľ najťažšie mesiace jeho doterajšej krátkej kariéry.

Helmuti požadovali on-site podporu aspoň pol roka. Jakubovi trvali všetky činnosti rádovo dlhšie, ako je bežné. Absentovali skúsenosti a spýtať sa nebolo koho. Zákazníkovi ukázať neznalosť nie je dobrá stratégia a experti materskej firmy mali sami dosť problémov na to, aby mohli promptne reagovať na jeho otázky. Z kancelárie odchádzal posledný a ráno prichádzal ako prvý, aby bol pripravený na raňajšie meetingy. Tieto hodiny sa bohužiaľ zákazníkovi nedali fakturovať a neuznal mu ich ani jeho vlastný zamestnávateľ ako nadčasy. Jediná vec, čo ho po večeroch na hotelovej izbe tešila, bolo počítanie diét, ktoré mu na účte pomaly pribúdali.

Na druhej strane to bola výborná škola. Väčšinu problémov, s ktorými sa stretával, už niekto niekedy riešil. Stal sa preto veľkým fanúšikom všetkých možných expertných fór a technických diskusií na internete. Po pár mesiacoch sa pomaly začal orientovať. Poznámky napísané na školeniach začali konečne do seba zapadať a Jakub získaval pocit, že niečomu rozumie. Dokázal jednoducho rozanalyzovať problém, z množstva balastu rýchlo extrahovať to dôležité.

Ďalším plusom bol jazyk. Nemeckí kolegovia mali sami problém so svojou slabou euro angličtinou, nieto sa ešte trápiť s tou jeho. Keď opadol najväčší stres, oprášil svoje stredoškolské základy nemčiny. Je neuveriteľné, ako rýchlo sa naučil solídne komunikovať. Za pár mesiacov zvládol niečo, čo nedokázala niekoľkoročná školská výučba. Ale to je asi prirodzené, keď vás učí preškolená ruštinárka, čo by mala vážny problém si v Hainburgu kávu objednať.

V korporácii prežil Jakub šťastne 5 rokov. Keďže úspešne absolvoval ešte niekoľko projektov pre zahraničných klientov, cestovné náhrady predstavovali jeho zásadný zdroj príjmu. Jeho plat sa zatiaľ zvyšoval nebezpečným tempom približne dvesto korún ročne. Z pracovnej pohody ho vytrhla náhodná faktúra, ktorá sa mu nedopatrením dostala do rúk. Bola na nej suma, ktorú zákazník platil za jeho služby korporácii vo výške pár tisíc eur.

V roku 2010 ho kontaktoval bývalý spolužiak. Pracoval pre menšiu slovenskú konzultantskú firmu v rovnakom obore ako Jakub. Jeho šéf hľadal nových ľudí pre nemeckých zákazníkov. Jakub sa s novým zamestnávateľom dohodol rýchlo. Keď prišli na rad platové otázky, dostal dve ponuky. Buď bude pracovať na živnosť, alebo ako zamestnanec. V oboch prípadoch bude firmu stáť rovnakú sumu 2500 eur a záleží len na ňom, ktorý spôsob si vyberie.

V prípade trvalého pracovného pomeru by Jakubovi ostalo 1356 eur (odvody 899 eur a dane 245). Ak by šiel na živnosť a uplatnil by si 40% paušálne náklady, tak by mu ostalo 2042 eur. Štátna hydra by si urvala iba 458 eur mesačne. Jakub vedel, že živnosť je výhodnejšia alternatíva aj pre zamestnávateľa. Malá konzultantská firma si nemôže dovoliť platiť niekoho, ak pre neho nemá projekt a nerobil si ilúzie o svojom osude v prípade nedostatku zákazníkov. A ešte u neho naplno neprepukla túžba moderného zamestnanca pracovať pre zamestnávateľa, ktorý o jeho služby nemá záujem. Preto už o pár dní drzo klopal na dvere živnostenského úradu, aj keď na nich visel nápis: Nerušiť!

Jakub sa na novom projekte uchytil dobre a za pár mesiacov mu už Helmuti dôverovali natoľko, že ho nechali pracovať zo Slovenska.

Keď sa veci utriasli, rozhodol sa konečne si zariadiť vlastné bývanie. Časť financií získal zo stavebného sporenia, ktoré mu práve na túto príležitosť rodičia nasporili. Ale väčšinu sumy bytu kryl hypotekárny úver.

Hypotéku si vzal na najdlhšie možné obdobie, 30 rokov, ale s každoročnou možnosťou čiastočného mimoriadneho splatenia. Mesačná splátka činila 480 eur. K tomu si ešte zobral úver na zariadenie bytu, lebo v holých stenách sa bývať nedá (splátka 300 eur mesačne). No a ešte musel splácať stavebný úver okolo 200 eur mesačne.

Po splatení všetkých mesačných záväzkov, energií, ďalších nákladov spojených s užívaním bytu a striedmom životnom štýle Jakubovi ostalo podľa situácie približne 400 eur. Tieto peniaze si plánoval pravidelne šetriť na každoročnú mimoriadnu splátku hypoúveru. Podľa Jakubových výpočtov by sa mohol takýmto spôsobom zbaviť dlhov do desiatich rokov.

V roku 2012 dokázal nasporiť 6000 eur a predčasne splatiť časť hypotéky. Banka mu kvôli tomu na ďalší rok znížila mesačnú splátku o 40 eur. Jakub uvidel svetlo na konci tunela. Na budúci rok si naplánoval s priateľkou svadbu.

Bohužiaľ v roku 2013 už Jakubovi nepôjde karta tak ako doteraz. Daňovo-odvodový hurikán vládnej strany výrazne okreše jeho možnosti splatiť úvery a stať sa tak súčasťou strednej triedy. Odvody sa mu zvýšia približne o 230 eur a daňové zaťaženie asi o 66 eur. To je okolo 300 eur, ktoré by mu mohli výrazne pomôcť vyriešiť jeho zadĺženie. Nakoniec sa teda môže naplniť variant, ktorý pre Jakuba naplánovala dnešná vláda a to je 30 ročné splácanie hypotéky.

Existuje množstvo rizík, ktoré ešte na Jakuba čakajú, kým sa dostane do stavu bez úverov. Ak pre neho jeho zamestnávateľ nenájde projekt, dostane sa do serióznych problémov. Nemôžem sa ale zbaviť pocitu, že práve takéto vyústenie by dnešným socialistom pri moci spôsobilo najväčšiu radosť. Nenadarmo nás všetkých, čo si svoje bývanie zaobstarávame sami, bez pomoci rodičov, alebo štátu volajú posmešnehypotekárni batôžkári. Podľa socialistov má predsa o vlastníctve nehnuteľností rozhodovať bytová komisia, najlepšie s nejakým bývalým spolužiakom s rozhodovacou právomocou.

Na druhej strane pre štátnu byrokratickú mašinériu nie je nič deprimujúcejšie, ako občan, ktorý sa dokáže o seba postarať sám. Jakub nejaví záujem o gastrolístky, platenú nemocenskú dovolenku a všetky tie nezmysly, za ktoré politici vedú neohrozený boj v parlamente.

Politici sa snažia presvedčiť voličov, že všetky tie sociálne vymoženosti sú zadarmo. Ale rovnako, ako neexistuje obed">hypotekárni batôžkári. Podľa socialistov má predsa o vlastníctve nehnuteľností rozhodovať bytová komisia, najlepšie s nejakým bývalým spolužiakom s rozhodovacou právomocou.

Na druhej strane pre štátnu byrokratickú mašinériu nie je nič deprimujúcejšie, ako občan, ktorý sa dokáže o seba postarať sám. Jakub nejaví záujem o gastrolístky, platenú nemocenskú dovolenku a všetky tie nezmysly, za ktoré politici vedú neohrozený boj v parlamente.

Politici sa snažia presvedčiť voličov, že všetky tie sociálne vymoženosti sú zadarmo. Ale rovnako, ako neexistuje obed" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="320"> zadarmo, neexistuje ani platená dovolenka. Všetky tie sociálne vymoženosti si nakoniec zaplatíme všetci v nižšej výslednej sume výplaty.

Iba človek, ktorý sa dokáže postarať sám o seba, môže pomáhať druhým ľuďom. Ak Jakub splatí svoje úvery, stane sa tým, čomu v kapitalizme hovoríme stredná trieda. Vtedy bude oporou svojim rodičom v starobe, zo svojich vlastných prostriedkov sa dokáže postarať o svoju rodinu.

Možno sa socialistom splní ich plán a Jakub stratí zamestnanie, nesplatí úvery a bude mať vážne existenčné problémy. Potom príde Robert Fico a s víťazoslávnym úsmevom poskytne nešťastnému Jakubovi časť peňazí, ktoré mu zobral ešte v dobe, keď mu mohli výrazne pomôcť (skôr si ale myslím, že ich dovtedy minie na nejakú vládnu prioritu, napríklad multifunkčné ihrisko vo svojej rodnej dedine). Držme Kubovi palce, aby sa to takto neskončilo.

 


Andrej Fandák
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
jan . pukikyri5   |   ip:78.99.21.   |   2013-01-08  (11:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nepresvedčil si ma liberál! Obhajuješ sociópata, ktorý využíval zle nastavený systém, bola by sranda, keby sa dostal na invalidný, som zvedavý, čo by vravel potom, teda z čoho by žil, keď si predtým tak pekne šporil pre prítomnosť. Takto nastavený daňový system môže byť len na Slovensku a v iných banánových republikách strednej a východnej Európy, len tam, kde vládne hnilý - nemorálny liberalizmus / za ktorý sa skrývajú chazari-sionisti-žido-kresťanskí regeneráti /, ktorý vidí len pracujúceho jednotlivca / ľudí bez práce nie a ani tých menej zarabajúcich /a na nepotrebný štát sa díva ako na krajinku, pričom nezabudne nadávať čo za verejné služby má tento štát a popritom sa zúčastňuje rozkrádania na všetkých stupňoch riadenia štátu.


Skogen . samygile95   |   ip:145.255.1   |   2013-01-08  (11:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ďalšie divadelné predstavenie za účelom hodenia pár sračiek na politických oponentov a vyprodukovania zábavy pre plebs. Pán Fandák: Robert F. je práve taký istý šašo, ako Mikuláš Dz., Ján Č, Vladimír M. .... sú to herci, ktorí nerozhodujú o ničom, len sa na to hrajú...kto platí ich volebné kampane? Podporuje ich v čase, keď nie sú pri moci?...tak ten rozhoduje....


kbc . cukynama78   |   ip:89.173.83   |   2013-01-08  (11:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jakub je blazon ze bral 30 rocne hypo namiesto podnajmu :) keby jakub na skole daval pozor na matematike a mal aspon zakladny prehlad o spolocnosti v ktorej zije, s troskou kritickeho myslenia by vedel ze lepsi vrabec v hrsti ako holub na streche - aka. demografia a smerovanie nepusti - system je dlhodobo (30 rokov) neudrzatelny bez zasadnych zmien. na dochodky nebude mat kto pracovat a skor alebo neskor pride kolaps. ci socialny alebo ekonomicky je uplne jedno.
jakub pristupil na hru


Yanath . vepebeku80   |   ip:85.159.10   |   2013-01-08  (12:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  janci, su bud dement alebo zamestnanec socialnej poistovne, len tie dve skupiny pouzivaju argument o invalidnom

peniaze, ktore mam odviest socialke by som si sam vedel lepsie zhodnotit a zabezpecit sa pre pripad invalidity ale preto, ze vacsina je dementna a tieto usetrene peniaze by prezrali, tak musi ti sikovni trpiet


xxx . wefipipy88   |   ip:212.55.22   |   2013-01-08  (18:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a toto je kruta pravda. jakub sa cely zivot snazil,studoval narozdiel od jeho rovesnikov, ktori sa pocas strednej ozierali a isli na lahke VS kde ziskali titul mgr.


tyler . numateju80   |   ip:94.172.21   |   2013-01-09  (01:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jakub je riadna ovca, ale ma za sebou 99% viac skusenosti ako citalelia a stale ma tu moznost nieco zmenit


jan . pukikyri5   |   ip:78.99.180   |   2013-01-09  (11:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Yanath.vepebeku80

Invalidita sa neplánuje a ak, tak len u parazitov!

xxx.wefipipy88

Odporuješ článku, veď keď vyšiel zo školy, tak vraj nič nevedel a ani po tom školení nič moc do fachu.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-09  (11:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No Jakubovi nech sa dari. A ked mu mozem doporucit nech ked uz ma tu zivnost nech si da aspon nieco do nakladov.. :-)


Vrtk . vapoqysa27   |   ip:95.102.36   |   2013-01-09  (13:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Doporuçujem čítať nespokojným učiteľom ako pripravujú mládež pre život.


Vrtk . vapoqysa27   |   ip:95.102.36   |   2013-01-09  (14:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Čo je vlastne tá stredná vrstva? To akože ju má reprezentovať Jakub,ktorému po očítaní nákladov na živobytie ostane 400 Euro? To má byť vtip tak rýchlo s ním k pravoslávnym tí majú v pondelok Silvestra .


Skogen . samygile95   |   ip:145.255.1   |   2013-01-10  (07:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kto patril k strednej vrstve, kto k nej patrí dnes a ako sa bude jej početnosť vyvíjať do budúcnosti ti vysvetlí Jan Keller, Arogance financí ( youtube). Jednoducho: stredná vrstva je v prdeli... a na Slovensku zvlášť....diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


štyri + štyri =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Monika, Chill out!


 - Monika, Chill out!2013-05-30  (10:45)  |  Z domova
Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.

Zastavme SMER! (bankrot a peklo)


 - Zastavme SMER! (bankrot a peklo)2013-05-28  (08:49)  |  Z domova
Ťažko sa mi počúvajú slová premiéra, ako sa musia uskromniť všetci pracovníci v štátnej sfére, ak tu nechceme zhasnúť a všetci odtiaľto odísť. Zvlášť ak zakrátko po týchto vyjadreniach začne vyzdvihovať potrebu usporiadania olympiády a výstavby futbalových štadiónov či diaľnic.


Ja som vám to hovoril!


 - Ja som vám to hovoril!2013-05-27  (09:31)  |  Z domova
Nový premiér v Japonsku Shinzo Abe sa pustil do zlepšovania ekonomiky. Ekonómovia si sťažovali na defláciu a deficity obchodnej bilancie. Deflácia podľa nich spôsobovala to, že ľudia odkladali spotrebu a ekonomika nemohla rásť. Deficity v obchodnej bilancií boli vďaka tomu, že silný jen predražuje ceny japonských produktov a exportu sa preto nemôže dariť.


Jiří Krampol: Trilogie...


2013-05-25  (11:41)  |  Z domova
Nejen běžní obyvatelé, ale i umělci jsou už ze současné politické situace znechuceni. Také herci Jiřímu Krampolovi vadí nadměrné odměny úředníků a manažerů firem ovládaných státem. Ti podle Krampola často "vše zkurví a poserou ze všech stran". A ještě za to dostanou miliony. Herec a moderátor Jiří Krampol si ohledně hodnocení současné situace v politice, byznysu a jejich propojení servítky nebere. On, jako zasloužilý umělec, si prý za film vydělá stěží na špatné kolo. Zatímco leckterý 23letý manažer, který třeba ani nemá maturitu, bere milionové odměny.


Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!


2013-05-25  (11:01)  |  Z domova
Pred pár dňami som si na facebooku prečítala šokujúcu správu, ktorá opísala komunikáciu občana s policajtom.


Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!


2013-05-23  (09:05)  |  Z domova
Vlády v Európe už dávno odhalili príčinu krízy. Nie je za ňou ani rozkolísaný finančný systém (ktorému pomocou centrálnej banky a eurovalu naďalej posielame stovky miliárd), ani lacnými euroúvermi vytvorené realitné bubliny v Španielsku či Írsku, ani nezmyselné štátne výdavky.


BRUSEL POŽADUJE OD OBČANŮ POVINNÉ BANKOVNÍ KONTO


2013-05-21  (09:45)  |  Z domova
Nejnovější studie ukazují, že se 58 milionů občanů Evropské unie obejde bez bankovního účtu. Této informace se chopila Evropská komise a přichází s novou direktivou, která „má zajistit právo na běžný účet i bez ohledu na příjmy obyvatele kdekoli v EU.“


Reakcia rómskej komunity na zákaz výkupu kovov...


2013-05-18  (01:16)  |  Z domova
„V tomto sa jedná o jasnú diskrimináciu nás rómov“, vyjadril sa hovorca rómskej odbojovej skupimy „Otvorené kanalizačné šachty“, Sandokan Sajtó. „Čo my teraz urobíme s 1463-ma kanalizačnými poklopmi a 62-ma pamätnými tabuľami, ktoré sme dva roky akumulovali v rámci vytvárania rómskeho fondu dôchodkového zabezpečenia?“, opýtal sa nášho redaktora... „Viete koľko nás to stálo roboty, to všetko dotrepať na Luník IX., aby nás pri tom nechitili gádžovia?“, pokračoval v otázkach... „Nech nám gádžovia zaplatia aspoň za robotu!“ ukončil svoju výpoved k tomuto opatreniu...


JAK REAGOVAT NA ODPŮRCE KONSPIRAČNÍCH TEORIÍ


2013-05-17  (10:56)  |  Z domova
Mluvíš jak zastánce konspiračních teorií.“ ODPOVĚĎ: „Zastánce konspiračních teorií? Řekni mi popravdě, kde jsi tento termín slyšel... v televizi? (Smích). ... Pojďme si to objasnit. Myslíš si, že lidé, kteří jsou u moci, nejsou schopni páchat zločiny a lhát veřejnosti? Vážně jsi tak naivní?“ (Smích).


Slováci budú musieť odchod z krajiny nahlásiť, inak ich bude štát pokutovať...


2013-05-16  (16:49)  |  Z domova
Občan Slovenskej republiky, ktorý sa po novom roku rozhodne vycestovať do zahraničia na dlhšie ako 90 dní, bude mať povinnosť to nahlásiť príslušnej ohlasovni v mieste trvalého pobytu. Ak to neurobí, spácha priestupok, za ktorý mu hrozí pokuta. Vyplýva to z novely zákona o hlásení pobytu občanov, ktorú schválili poslanci NR SR.


Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


2013-05-12  (11:26)  |  Z domova
Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny (dokonce i na soukromých zahrádkách)


2013-05-09  (09:16)  |  Z domova
Evropská komise chce nařídit zemědělcům a zahrádkářům používání standardních osiv. Staré a vzácné odrůdy mají jen malou šanci na schválení, jejich pěstování bude trestné ze zákona – dokonce i na soukromých zahrádkách


Ján Počiatek drogový test odmieta - podali sme žalobu.


2013-05-06  (18:26)  |  Z domova
Dňa 3.5.2013 sme na Okresnom súde Bratislava I podali žalobu o splnenie povinnosti z verejného prísľubu o ochranu dobrej povesti právnickej osoby proti Ing. Jánovi Počiatkovi.Združenie GINN vyzvalo dna 14.3.2013 otvoreným listom Ministra Jána Počiatka, aby sa podrobil testu na prítomnosť návykových a psychotropných látok v tele. Test z vlasov poskytne informáciu o užívaní drog v najdlhšom časovom horizonte. List bol doručený Ministrovi, jeho hovorcovi, vláde, premiérovi, prezidentovi a ďalším zainteresovaným osobám a verejno-právnym médiam. Minister dal verejný prísľub, že nemá problém kedykoľvek absolvovať test na prítomnosť akejkoľvek drogy. Martin Daňo ho na taký test vyzval. Počiatek za to na neho podal trestné oznámenie. List, ktorý Počiatek dostal začala preverovať Národná kriminálna agentúra.


Rozlúčka s čitateľmi


2013-05-06  (11:39)  |  Z domova
Týmto by som sa rád rozlúčil s tými, ktorí si moje texty čítali. Na túto stránku som vkladal svoje články nezištne, zdarma. Dnešným článkom kapitalizmus vs. socializmus sa s vami lúčim.


Paraziti a zločinci pseudo demokracie...


2013-05-05  (12:52)  |  Z domova
Pozrite si video dokument o politickej a podnikateľskej mafii Václava Havla, Václava Klasa a Milana Kňažka, Vladimíra Mečiara a ďalších mafiánov pluralitných politických strán po sametovom podvode komunistickej strany v roku 1989. Keď mafia pluralitných komunistických strán Václava Havla a Václava Klausa vytvorila legislatívu v neprospech obyvateľstve Československa, tak sa začali postupne obyvatelia Československa zadlžovať. Nakoniec mafie pluralitných strán v Československu si rozdelili aj obe krajiny Česko a Slovensko, a napísali a schválili si Ústavy oboch krajín a tiež dôležitý volebný zákon bez súhlasu obyvateľstva v referende z dôvodu, aby boli nekontrolovateľní a nikým neodvolateľní , a tak aj týmto spôsobom sa pluralitným politickým mafiám a zločincom Československa sa podarilo ovládnuť justíciu, políciu (občania si nesmú priamo voliť a aj priamo odvolať pri nedôvere GP, ústavných sudcov, predsedu najvyššieho sudu, riaditeľa slovenskej polície, manažéra RTVS, a aj takto na spôsob komunistov ovládli verejnú správu krajiny a hlavne sa im podarilo presvedčiť ľud oboch krajín, že v našej krajine po roku 1989 sú voľby slobodné a demokratické, že aj mi občania žijeme v právnom a demokratickom štáte.


Zánik socializmu alebo čo by bolo keby.


2013-05-05  (10:38)  |  Z domova
Na internete mate niekoľko viac menej zabavných teórii o príčinach pádu socializmu. Na rozmýšľanie vám dávam ešte jednu. Mohol by som po vzore nezávislých médii hrdo vyhlásiť ,že moje informácie pochádzajú z dobre informovaných zdrojov blizkých KGB, ŠTB a vo photoshope vyrobiť nejakú zábavnú fotografiu ,ale nechce sa mi.


Prečo sa Marx pri kapitalizme mýlil


2013-05-02  (09:13)  |  Z domova
Prejav Dr. Madsena Pirieho (z Adam Smith Institute), v ktorom vyjadruje svoj nesúhlas s tvrdením: „Karl Marx mal pravdu. Kapitalizmus po roku 2008 sa rozpadáva pod nátlakom jeho vlastných protikladov.“


20 PŘÍZNAKŮ, ŽE V EVROPĚ ZAČÍNÁ DALŠÍ VELKÁ EKONOMICKÁ DEPRESE


2013-05-02  (09:12)  |  Z domova
Další Velká deprese už běží – jenom ještě nedosáhla do Spojených států. V Evropě se věci nadále zhoršují a zhoršují, ale většina lidí ve Spojených státech to ještě nepostřehla. Po celou dobu se mě lidé ptají, kde je ten „ekonomický kolaps“, co má nastat.


Pražané, hlídejte si dnes, zvláště večer a v noci své děti !!!


2013-04-30  (10:54)  |  Z domova
Ať si to přečtou hlavně Pražáci, protože se to týká jejich dětí dnes 30.4.2012 na dětské čarodějnické show na Ladronce v Praze : Dnes 30.4.2013 proběhne na Ladronce v Praze dětský den plný her a zábavy s čarodějnickou tématikou a Valpuržinou nocí. Akce se koná pod záštitou Nadace Terezy Maxové, která tam bude také přítomna. A nyní proč to vlastně píši :


Úvaha o Tisovi a Slovenskom štáte 1939-1945


2013-04-28  (13:42)  |  Z domova
Slovenský národ má právo na sebarealizáciu, na svoj vlastný vývoj a na samostatnosť. Má právo na svoj vlastný štát. Treba si jasne uvedomiť , že SLOVENSKÝ ŠTÁT BY VZNIKOL TAK ČI TAK aj bez Hitlera, aj bez tej hroznej doby. Skôr alebo neskôr. Tak ako vznikla Slovenská republika 1.1.1993 bez nejakých vojensko-mocenských tlakov. Ona vznikla slobodne. Slovenský štát by teda vznikol preto, lebo túžil po samostatnosti, po existencii! Bol životaschopný. To, že jeho vznik sprevádzali také udalosti aké boli – to je zhoda okolností. Aj to, že Tiso bol u Hitlera (no a čo keď bol, aj všetci mocní vtedajšej svetovej politickej špičky s ním boli rokovať a oni mu dokonca aj ustupovali) a dohadovali sa o budúcnosti. ZA ŽIADNYCH OKOLNOSTÍ NEŠLO O VOĽBU VÄČŠIEHO ALEBO MENŠIEHO ZLA ale slovenský národ išiel cestou samostatnosti – teda prirodzenou cestou! Bol to dar od Boha, že sme vznikli v tejto celosvetovo ťažkej dobe.


Politický proces diktatúry EU !!!


2013-04-26  (07:26)  |  Z domova
Podpálenie vlajky EU trestný čin-!!! Spoločne proti genocíde európskych národov, za slobodu a sociálnu spravodlivosť! Dobrý deň vážení priatelia. Oznamujem vám, že dňa 3.5.2013 o 9:00 hod. sa na Slovensku v budove Okresného súdu Bratislava, číslo dverí 19 uskutoční súdny proces vo veci pálenia vlajky EU. Nakoľko mám dôvodnú obavu, že spomenutý súdny proces bude nespravodlivý a zároveň ohrozuje slobodu a demokraciu, privítam pokiaľ sa tohto súdu osobne zúčastníte, aby ste ho monitorovali. Som človek, žijúci v jednom z najchudobnejších a najskorumpovanejších štátov EU (na Slovensku). Môj slovenský národ je dnes postupne likvidovaný v dôsledku vysokej nezamestnanosti (takmer 15 %), nízkych platov, vysokých cien, stratou potravinovej sebestačnosti (pod úrovňou 50 %) a nelogickou sociálnou politikou. Z tohto dôvodu predpokladám, že sociálnymi a ekonomickými reformami po roku 1989 bola na Slovensku naplnená skutková podstata zločinu genocídy. Podľa medzinárodného práva je genocída spáchaná, pokiaľ niekto úmyselne uvedenie ktorúkoľvek skupinu do takých životných podmienok, ktoré majú privodiť jej fyzické zničenie v celku alebo čiastočne. O genocíde slovenského národa svedčí najmä dlhodobý demografický vývoj SR po roku 1989 (výrazné starnutie populácie). V danej veci vás tiež žiadam, aby ste sa pokúsili preveriť, ako by u vás (vo vašom štáte) pri protestnom podpálení vlajky EU postupovali súdy, prípadne, či už k obdobnému protestnému konaniu u vás došlo. Rovnako Vás prosím, aby ste moju správu podľa možnosti šírili ďalej.


Keď mafia je zákon...


2013-04-24  (12:26)  |  Z domova
Počas svojho života až vo veku 61 rokov som dospel k poznaniu, že predstieraná demokracia v rôznych krajinách sveta aj v našej krajine je diktatúra mafií záujmových skupín vždy menšiny a nemá nič spoločné s demokraciou čiže ľudovou vládou volených zástupcov ľudu. Tuto mafiu tvoria v počiatku zmien v spoločnosti a to menenia izmov a ideológii, ideí ľudia, ktorí bez širokého konsenzu s občanmi, súhlasu väčšiny obyvateľstva napíšu a schvália významné normy a pravidla fungovania spoločnosti v následných dekádach desaťročí. Bolo a opakovalo sa to stále v stredoveku, monarchii, kapitalizme, komunizme a odpornom integračnom a globalizačnom procese, najväčšom nešťastí ľudstva našej planéty v 21 storočí. Pri týchto mafiánskych a zločinných diktatúrach politických strán, slepej justície, poslušnej polície a médií hlavného prúdu s službách komunistov alebo majetných ľudí krajín sveta dochádza k porušovaniu základných práv občanov aj napriek tomu, že bola prijatá Charta európskej únie v tomto storočí a Všeobecná deklarácia ľudských práv v OSN v roku 1949. Takže aj v 20 a 21 storočí je mafia zákon vychytralej zločinnej a diktátorský orientovanej menšiny občanov vo všetkých krajinách sveta s výnimkou Švajčiarska a v poslednom čase aj Islandu, keď obyvateľstvu v prvom rade v čase a priestore bolo odoprené vytvorenie si občianskych Ústav a volebných zákonov a tak mafia záujmových skupín menšiny, ktoré reprezentujú politické strany našla komplicov v slepej justícii, media hlavného prúdu a polici, keď občania si nemôžu voliť priamo policajného riaditeľa, predsedu najvyššieho sudu, generálneho prokurátora, ústavných sudcov a to aj s imperatívnym mandátom tj. - aj s pravom odvolať týchto ústavných činiteľov každej krajiny sveta pri strate dôvery u väčšiny obyvateľstva a tak podľa môjho presvedčenia nám mafie záujmových zločincov tvoria legislatívu, ktorú občania, väčšina občanov nemá pravo ani možnosť odmietnuť, takže tu mame aj v 21 storočí organizovaný zločin mafii bielych golierov-!!! Je to moje hlboké a jedine presvedčenie. Možná, že som jediný v našej krajine, ktorí sa opovážil osobne emailom povedať ustaným mafiám čo cíti a v akom svete žijeme aj v našej krajine. Prajem prijemný deň. S pozdravom Jozef Varga


„Reakcia“ na nervózne reakcie Lipšica počas „Témy dňa“ na TA3


2013-04-22  (17:37)  |  Z domova
V niektorých prípadoch Lipšic evidentne netrafil, t.j. nebola to Harabinova, ale Karabinova súdna rada, za druhej Dzurindovej vlády. Navyše to že to vtedy orgány nepreverovali, nedokazuje, že je to v poriadku.


Tajný svet zlata - Dokument 2013


2013-04-22  (13:17)  |  Z domova
V dokumente odznie zopár silných myšlienok. Napríklad: Zlato smeruje tam, kde je vytvárané bohatstvo. Zlato smeruje na východ. Čo to znamená pre Západ? Pokiaľ máte hodinku času, dokument stojí za pozretie.


Komunistům nejde o komunismus, ale o parazitování na práci jiných


2013-04-20  (14:25)  |  Z domova
Neustále narážím na nářky levicových spoluobčanů, jak je to strašné v tom kapitalismu. Jak ten podnikatel-kapitalista zotročuje své zaměstnance. Nemohu s tím souhlasit. Zaměstnanec dobrovolně uzavírá pracovní smlouvu se zaměstnavatel a dobrovolně přistupuje na jeho podmínky.


JSME POVINNI TRUCHLIT, JEN KDYŽ UMÍRAJÍ AMERIČANÉ?


2013-04-19  (09:28)  |  Z domova
Když zemřou tři lidé v USA, ČT diváky unavuje non-stop live přenosy, ale když umírají lidé jinde na světě, odbyde se to krátkou agenturní zprávou. Jsou snad životy občanů USA cennější než životy příslušníků jiných národů? Co v posledních týdnech předvádí Česká televize, hraničí s fanatismem.


TAKHLE SE CÍTÍTE, KDYŽ VÁM GLOBÁLNÍ ELITA ZKONFISKUJE ŽIVOTNÍ ÚSPORY


2013-04-18  (09:43)  |  Z domova
Co byste dělali, kdybyste se jednoho dne probudili a zjistili jste, že vám banksteři „legálně“ ukradli asi 80 procent vašich životních úspor? Většina lidí zjevně předpokládá, že většina střadatelů, kteří byli na Kypru obráni, jsou „ruští oligarchové“ nebo „movití evropští magnáti“, pravdou ale je, že ti jsou jen zlomečkem tohoto příběhu. Jak uvidíte níže, jsou to malé podničky a stárnoucí penzisté, kteří byli tou konfiskací bohatství, co se odehrála na Kypru, naprosto zdevastováni.


Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády


2013-04-16  (18:39)  |  Z domova
Akýsi horlivý sudca už podpísal príkaz na odpočúvanie telefónu redaktora Slobodného vysielača. Už len to dosvedčuje “nepohodlnosť” informácií na tomto vysielači, napríklad v archíve Informačná vojna.


Blíži sa k nám mor zvaný homosexualita


2013-04-16  (12:56)  |  Z domova
Európske národy postupne strácajú svoju tvár zdravých národov. Rovnako ako zanikli veľké civilizácie v minulosti, postupne umiera aj pôvodná Európa. Nie však v dôsledku krvilačnej vojny, ale dôsledkom vymývania mozgov, liberalizmu, či kapitalizmu,ktorý ničí naše európske národy fyzicky. Rozpredáva majetok cudzincom, z ľudí robí otrokov a vyciciava národy ako pijavica.


Prednáška - Bože ochraňuj Slovensko 2 - Iba na prednáškach Sergeja Chelemendika môžete získať tieto dôležité informácie o vašej budúcnosti


2013-04-15  (12:50)  |  Z domova
Slovenská mentalita a epocha turbulencií – vyhrotenie negatívnych procesov v spoločnosti, ako vytvoriť súkromnú stratégiu života a prežitia. Ako bude reagovať slovenská spoločnosť na blížiaci sa kolaps sociálneho systému - možné scenáre rozvoja - ako kolaps systému môže vyzerať....


Medzinárodný deň gádžov.


2013-04-13  (23:38)  |  Z domova
A tak niečo k transparentu nespokojných Rómov v Košiciach : Dosť hladu a biedy ! - Juj, priatelia drahí, zo samej duše mi hovoríte. Dosť veru hladu a biedy slušných pracujúcich ľudí- bielych, čiernych, žltých, zelených, makových aj takových. Dosť biedy pre tých, čo odvádzajú nehorázne dane socialistickým vodcom na to, aby prežili darebáci, ktorí sa vlastnými rukami nechcú, či nedokážu ani len umyť, nieto pracovať pravidelne aspoň s lopatou, ktorí sa vysmievajú gádžom, ako na nich dennodenne drú.


Infostat potvrdzuje, asociálni Rómovia sa najviac rozmnožujú!


2013-04-12  (11:40)  |  Z domova
S ohľadom na prehlbujúci rómsky problém, ako aj blížiaci sa kolaps sociálneho systému, požiadala pronárodná minovládna organizácia Ľudia v ohrození (ĽVO) dňa 14.2.2013 Úrad vlády SR o vypracovanie reálnej prognózy demografického vývoja Rómov na Slovensku. Čelní predstavitelia ĽVO sa v žiadosti zároveň pokúsili upozorniť kompetentné štátne orgány na nebezpečenstvo vzniku vojnového konfliktu. Ako príčina bola uvedené najmä vysoká pôrodnosť asociálov na východnom Slovensku, ktorá už dnes negatívne ovplyvňuje náš sociálny systém a ekonomiku štátu.


Ďaľšie z domova...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Čínsky múr - Ako bola financovaná najväčšia...
PnJamesMichael . denesuni33:   Dobrý deň, pán James Michael, legitímny a spoľahlivý poskytovateľ pôžičiek. Poskytujem pôžičky za jasných a zrozumiteľných podmienok a pri úrokovej sadzbe 3%. Od 3 000, 00 dolárov do 10 000 000, 00 USD, iba euro a libry. ......

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Etikoterapia

Etikoterapia vychádza z vplyvu negatívnych pocitov na dušu. Poznáme 7 najdôležitejších pocitov, ktoré nám poškodzujú zdravie - závisť, nenávisť, krivda, zloba, ľútosť, strach alebo trápenie sa za iných. Ak niektorý z týchto pocitov ľudia „pustia do svojho vnútra“, tak za všetky následky nesú sami zodpovednosť. Už Sokrates povedal, že telo je iba obalom duše . Ak ochorie duša, ochorie aj telo.


Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Kauza Gorila: Únik utajovaných informací je oprávněný

Publikování neodtajněných informací je společensky přípustné, pokud jejich utajování nepochybně má mnohem závažnější společenské důsledky.


Čína a Rusko: Rozpoutáme 3. světovou válku, pokud zá...

Vznik oka

Nigel Farage - nechceme novu svetovu supervelmoc.

Hypermarket, jeho pán a otrok

Havel hrdina.

Archív

Ako také ovce

To bolo prvé, čo som si pomyslel, keď som včera videl Fica, Dzurindu, Mikloša a Radičovú v jednom šíku, ako sa hrajú na veľkých Európanov. Neverím vlastným očiam a ušiam, keď týchto ľudí, ktorí už dávno mali byť na politickom dôchodku, vidím a počujem. Fico ešte donedávna mal plné ústa národnoštátnych záujmov, Dzurinda s Miklošom ani nie pred dvomi rokmi odmietli pôžičku Grécku a Iveta Radičová len tri dni dozadu navrhla referendum v prípade zásadných otázok.


Prednáška o peniazoch a peňažnej politike

Od deda Sorosa nie je nič zadarmo!

Odhalenie kampane Bohatšie Slovensko

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne


Generated in 0.4025 s