21. September 2019
    
80% žiakov v New York city nevie čítať a písať - Dolezite.sk

80% žiakov v New York city nevie čítať a písať


  2013-03-11  (17:37)  |  Amerika
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - 80% žiakov v New York city nevie čítať a písať

Negramotnosť v New York city je na vzostupe: takmer 80 percent absolventov stredných škôl nemá základné vedomosti ako sú čítanie, písanie a matematika. Kritici poukázali na to, že len 13 percent absolventov škôl spomedzi afro-Američanov a Latino v New Yorku dosiahnu vedomosti potrebné pre vysoké školy a 80-tim percentám všetkých absolventov chýbajú tieto vedomosti celkovo. (Čo dnes nestačí ani ako kvalifikácia pre armádu)


Primátor New Yorku, Michael Bloomberg, sa necháva počuť o veľkých investíciách mesta v oblasti vzdelávania. Zdá sa, že multi-miliárdové nvestície urobili málo na pomoc dospievajúcim v meste.

"Bloomberg bude spomínaný ako starosta, ktorý ma na svedomí zlyhanie školstva, a jeho záverečná reč ignorovala realitu. Poškodil naše komunity a rodiny, a nemôžeme sa dočkať nového starostu,“ povedala Zakiyah Ansari pre New York Daily News.

Počet študentov, ktorí neovládajú základné čítanie, písanie a matematiku je najvyšším v posledných rokoch. Úradník z City University povedal na tlačovej konferencii, že 79.3 percentám absolventov, alebo 10.700 študentom, ktorí prišli v minulom roku na test dostať sa na Community College sa to nepodarilo a museli sa naučiť základné vedomosti, ktoré by mali byť vyučované na strednej škole. To je prudký nárast z 71,4 percent tých, ktorým tieto vedomosti chýbali v roku 2007.

S takým vysokým počtom nevzdelaných študentov začala City University program na pomoc dostať sa na vysokú školu (college). Ale študenti, ktorí sú nútení vysoliť 1000 dolárov, alebo viac, na predmety, ktoré nemajú žiadny vysokoškolský kredit sú sklamaní z toho, že ich stredné školy nepripravili pre vysoké školy. ( To je zámerom establišmentu žmýkať z ľudí peniaze na každom kroku.)

"Základné vedomosti, ktoré dostávam teraz, by sa mali naučiť na strednej škole," povedala Feona Wilson, absolventka strednej školy z Brooklynu, pre New York Post: "Je to viac peňazí z môjho vrecka."

Napriek úsiliu zákonodarcov zlepšiť stredoškolské vzdelanie, USA stále zaostáva v porovnaní s ostatnými vyspelými krajinami. V roku 2012 sa Spojené štáty umiestnili 17-ste medzi rozvinutými krajinami. Fínsko a Južná Kórea tromfli 40 krajín. Ale keď príde na matematiku, Američania sú v dolnej polovici, keď sú Americkí študenti 25. v poradí.

Odborníci varujú, že americkí študenti priemernej až nízkej výkonnosti by mohli ohroziť budúcnosť hospodárského rastu krajiny. A 80 percent absolventov nepripravených pre vysoké školy sa zdá byť ako neefektívne použitie prostriedkov do vzdelávania.


http://rt.com/usa/nyc-graduates-unable-to-read-011/


Najväčšiu chybu vidím v tom, že v USA nie sú odborné, ani remeselnícke, školy a všetkých študentov tlačia na stredné školy, čím dávajú dohromady zlých študentov zo základných škôl s dobrými. Tí zlí, samozrejme, prevezmú kontrolu. Výsledkom je potom to, že mladý človek v 18-tich rokoch života nemá v rukách nič pre budúci život, dokonca ani základné vedomosti ako je čítanie, písanie, matematika. Ak chce opravovať autá, byť elektrikárom, vodoinštalatérom musí platiť za školy. Zdravotnícke, pedagogické, strojnícke, elektrotechnicke, stavebné stredné školy a špecializované učilištia pripravovali a pripravujú ľudí do života. Môžu sa prísť učiť vzdelávací systému na Slovensko, ktorý ale vďaka americkému vplyvu stratil na lesku.

 

Táto stránka vysvetľuje do detailov ako k tomu američania prišli. Hlavným motívom na deštrukciu vzdelania bolo nerobiť z robotníckej triedy mysliteľov.

http://www.hermes-press.com/education_index.htm


Zdá sa, že prepálili tempo a sociálne inžinierstvo sa pomaly obracia proti záujmom establišmentu. Donedávna ťažili z toho, že múdre hlavy z iných krajín chceli žiť v USA, ale už nemajú záujem. Hovorí sa tomu Reverse brain drain, keď mudre hlavy idú z krajiny smerom von nie do krajiny.


Aby sa vyrovnali s negramotnosťou, tak na niekoľkokrát znížili obtiažnosť testov. A keďže sú učitelia platení podľa počtu žiakov ktorí prejdu testom, tak jednoducho testy falšovali- podotýkam, že samotné školy, nie žiaci.

http://www.foxnews.com/us/2012/11/25/teachers-embroiled-in-test-taking-fraud-for-15-years-feds-say/


Nakoniec treba povedať, že americké deti nemôžu ísť študovať do zahraničia, lebo tam by prepadli na celej čiare. A celkovo, v USA je 10 rokov mentálne vývojový vekový posun nadol v porovnaní zo svetom. Čím myslím to, že 25 ročný američan je na mentálnej úrovni 15 ročného Slováka, Čecha atď.


Problém zo vzdelaním majú aj v Británii, keď Nigel Farage navrhuje zlepšenie gramatiky na školách. Angličtina, ako Vulgar Latin- pouličná angličtina vytvorená otrokmi, žoldniermi, kupcami atď, je extrémne jednoduchým, až primitívnym jazykom. Je najmladším z indo-európskych jazykov keď má 50% z normanskej francúzštiny čo dostali v 12. storočí. Angličtina nevivinula úplnú abecedu, napríklad v knihe pre deti je pod písmenom „S“ slovo a obrázok žraloka SHARK- šark. Jediným problémom s učením sa angličtiny je to, že nemá fonetické pravidlá a každá samohláska môže byť vyslovovaná ako iná samohláska. „U“ môže byť JU, A, O, U. „A“ môže byť A, EJ,U, I. To vedie k tomu, že angličtina sa nedá čítať podľa písmen, ale je potrebné sa naučiť pomaly každé slovo osobitne, čo je krokom späť.

Slovák, ktorý vie čítať, prečita nemecky alebo španielsky tak, že tomu španiel alebo nemec bude rozumieť aj keď Slovák tomu rozumieť nebude. To je čitanie podľa písmen. Toto američan nedokáže v žiadnom prípade, až na málo z tých čo sa učili cudzí jazyk.

Oveľa praktickejšími spomedzi Vulgar Latin sú taliančina či španielština. Majú jednoduchosť angličtiny, a keďže tie majú pravidlo podobné ako slovanské jazyky- píš ako počuješ- pre svet by bolo jednoduchšie ak by sa španielština použivala namiesto angličtiny.


V USA majú jeden kardinálny problém v matemiatike: merné jednotky. Merné jednotky používané v USA sú navzájom nekompatibilné, dokonca ani menšia s vyššou v tých istých mierach sú nekompatibilné a sú nekompatibilné s kalkulačkou ktorá je v desiatkovej sústave. Vďaka tomu Američania nedokážu v hlave prekalkulovať bežné jednoduché veci denného života.


Súhrnom týchto faktorov je, že výsledky sú také ako sú.


Pravda sa mení. Pôvodne som si myslel, že pieseň od Pink Floyd je o ľuďoch z východnej strany Berlínského múra. Mýlil som sa. A to je dobre. Na západ sedia piesne Karola Kryla alebo kapely Bez ladu a skladu, napríklad „Píšte všetci modrým perom“ sadne ako uliata na Európsku komisiu a USA.

 

 

 

 


Juraj Smrek
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
modie . beduqyke60   |   ip:178.40.22   |   2013-03-11  (19:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  aha, tak niekto veri, ze pre univerzitu staci iba vediet citat a pisat a 80% ukoncenych stredoskolakov to nevie? kolko percent by to teda zvladlo po prvej triede zakladnej skoly? ak 20 tak naco tie dalsie roky studia?


Pandemonium . darujete36   |   ip:84.47.62.   |   2013-03-11  (19:39)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Načo im je to pre život? Hlavne že vedia perfektne kakofonicky rap-rapovať a skákať ako opice v rytme hop-hop. N.Y. je džungľa... :-DDD


Golem . kujyxepe85   |   ip:88.212.36   |   2013-03-11  (19:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To sa písať a čítať učia v USaj až na strednej? A čo sa potom učia na základnej!


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.18   |   2013-03-11  (20:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jsou to tabletoví klikači - víc nepotřebují umět. (a víc od nich - od většiny hlavně nepotřebují soc-inženárští plánovači)


mmikes . wecubavu   |   ip:71.224.77   |   2013-03-12  (03:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Juraj Smrek chce byt dolezity a napisal clanok ktory je hodny dat na toaletny papier a vytriet si s nim to ,co sam pouziva na myslenie.Neviem odkial nabral tych 80% negramotnych a ani ma to nezaujima.Niekedy som uz fakt unaveny z negativistov ,co za kazdu cenu ociernuju USA,len preto ze namaju co na praci .Chod do USA a pozri sa ako to tu naozaj chodi a potom pis.Co sa tyka matematiky,tak Pravda.sk publikovala pred par tyzdnami statistiku testov z matematiky 4 rocniku zakladnych skol(nechce sa mi to teraz hladat) a Slovensko bolo daleko za Amerikou.Nedavno som tiez pocul komentar ako su prvaci na Slovensku zatazeni matematikou,ktorej tazko porozumie aj dospely.Tak si teraz precitajte fakty.Zijem v USA uz skoro 18 rokov.Moj syn zacal chodit do nulteho rocnika (je to tu povinne,akasi skola hrou),a ucim sa s nim hlavne matematiku kazdy den.Pretoze stale citam keci ako su na tom slovaci lepsie.nechal som si poslat od brata ucebnice matematiky pre 1rocnik ZS.A cuduj sa svete co som zistil.Nic ohromne v 1 rocniky nie .Uz vobec nie nieco co by ano dospely nepochopil ,ba co viac,moj syn presiel polovicu prvej knihy za niekolko dni a vsetko vyplnil spravne.Nebudem pokracovat dalej,len chcem poukazat na fakty co su naozaj zalozene na pravdivych informaciach a nie na nejakych "kdesi,ktosi,cosi"povedal .Takze az nabuduce budes pan Smrek chcet byt dolezity,tak napis nieco co ma naozaj hlavu a patu....PS:Som velmi hrdy na to ze som Slovak,hoci nezijem na Slovensku ale zil som tam dost dlho na to aby som mohol povedat aky je rozdiel medzi SR a USA.Ak by na Slovensku vsetci boli naozaj taki mudri,tak tam ..nesedite v takych hov....SN . vygebyva40   |   ip:88.100.14   |   2013-03-12  (04:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  inkluzivní školství: Chicago slaví neuvěřitelný 3.den v řadě kdy na jejich základních školách studenti nespáchali žádný trestný čin. Nebyli hlášeny žádné rvačky, bitky, přestřelky, pobodání nožem, či sex obtěžování.
A TO JE PĚKNÝ VÝSLEDEK. GRATULUJEME!
(42% studentů zš jsou hispánci, 40% černoši)

http://stuffblackpeopledontlike.blogspot.de/2012/09/the-onion-reports-truth-on-chicago.htmlPanda . xyconuwe66   |   ip:66.87.116   |   2013-03-12  (05:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mmikesa dostali. Potrebuje slovensky narod rukolapnejsi dokaz o tom co sposobuje vymyvaren mozgov?

V roku 2002 natocil polsky reziser dokumentarny film ktory sa volal Zieliona karta= Green card. Manzelia a dve deti vyhrali zelenu kartu. Serial zacina v Polsku kde rozpravaju o ich pohnutkach emigrovat a potom je o ich novom zivote.

Kedze tu sa bavime o skole tak co to nam povie pribeh starsieho z deti ktory mal 12 rokov. Ked sa naucil anglicky tak siel robit vstupne testy a vysledok mal taky, ze preskocil dva rocniky v Polsku.

Po case reziset natocil dodatkovy film, ked uz ten starsi ma po kolidzi a tam priamo povedal, ze na to aby skoncil kalidz mu z 80% stacilo to co sa naucil na zakladnej skole v Polsku .

Amerika ma jedno svetovu prvenstvo ktorym sa nechvali: USA si svetovou jednotkou v pocte neplnoletych matiek. Na niektorych strednych skolach maju jasle kvoli tymto matkam


Panda . xyconuwe66   |   ip:66.87.117   |   2013-03-12  (05:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Moj syn ma 3 roky a 2 mesiace zhlavy povie a precita celu abecedu, precita aj nejake slova. Minimalne rok spocitava a odpocitava do 10. Ano, decku sa venujeme. Ale ked niekto napise v amerike ze deti z Lunika 9 su negramotne tak nebudem oponovat tym ze je to antislovenskizmus a argumentovat tym co vie moje dieta. Slovakov z ameriky nedavam vdaka tym navstevnikom za Meciara a Petrovi Stastnemu.smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-03-12  (08:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pridám sem ktéme moje obľúbené video:
http://www.youtube.com/watch?v=JtkX3OyPF4Q

" .... I personally believe they cant do so, because some do not have maps ...

Pekné ráno všetkým
Krovak . kuralogo13   |   ip:195.146.1   |   2013-03-12  (08:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  k tým "nekombatibilným" jednotkám taký úryvok od T. Pratcheta:

Poznamka autora knihy pod carou, kde vysvetloval puvodni britsky menovy system:
"2 ctvrtaky = jeden pulpenny. 2 pulpenny = 1 penny. 3 penny = trojnik. 2 trojniky = sestak. 2 sestaky = 1 silink. 2 silinky = florin. 1 florin + 1 sestak = 1 pulkoruna. 4 pulkoruny = sesetisiliknova bankovka. 2 desetisiikove bankovky = 1 libra (240 penny). 1 libra a 1 silink = 1 guinea. Desetinne mzdove soustave Britove vzdorovali velmi dlouho, protoze ji povazovali za prilis slozitou.."


folkon . qyjoxuve66   |   ip:78.98.171   |   2013-03-12  (09:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mate niekto ten test podla ktoreho testovali ? Podla akych kriterii ? Co bolo zmyslom testu

Lebo v bulvarnom napise je ze nevedia citat a pisat, a hned v prvej vete su zahrnute aj vedomosti z matematiky. Nemyslia tym citanim a pisanim skor pravopis ?

Mam priklad. Precitajte si nejake SK noviny. Skoro v kazdom clanku su pravopisne ci ine chyby.(Mimochodom uz ma to fakt serie aj v TV novinach napriklad pri titulkoch)
Cize mozme sa vyjadrit (ak by mali take percenta chyb napriklad z diktatu, alebo eseje zo Slovenciny tak maju zarucene 5)
a)SK novinari nevedia pisat
b)SK novinari nevedia gramatiku
c)SK novinari nevedia po slovensky

kde je pravda ? :PORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.10   |   2013-03-12  (09:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mmikes

Pocuvaj, v Pensylvanskej diere s 2000 obyvatelmi sediaci pako. Nechces mi hadam tvrdit, ze tvoja dedina je vynimkou z celonarodneho standardu USA. Amici su jednoznacne najsprostejsim narodom tohto sveta a ak slovenska vzdelanostna uroven by bola reprezentovana Ferrari, tak americka by musela byt koliekove korcule!!! Ved ked si len precitas ich ucebnice, uz toto je vysmech vzdelaniu!!!

P.S.: V prvom rocniku ZS sa neuci matematika, ale pocty, ty rodic je-bnuty!


Duri Jedlicka

Ty si si tiez mohol dat vacsiu namahu s tym svojim clankom. Amikov nik netlaci na stredne skoly, u nich su stredne skoly sucastou zakladnej skoly. Ked nahodou zabudnes prestat chodit do ich ZS skoly, tak tam skoncis aj strednu... Ich college je teoreticky nase gymnazium, ale na daleko nizsej urovni a ich university su nase nastavbovky pre mentalne retardovanych...

"V USA majú jeden kardinálny problém v matemiatike: merné jednotky. Merné jednotky používané v USA sú navzájom nekompatibilné, dokonca ani menšia s vyššou v tých istých mierach sú nekompatibilné a sú nekompatibilné s kalkulačkou ktorá je v desiatkovej sústave." Tak s tymto si to uplne zabil... Imperialne jednotky mozu predstavovat problem akurat pre teba, tak isto, ako pre amikov je nepochopitelny metricky system...

P.S.: Mal si radsej napisat clanok, kolko absolventov univerzit nevie citat, pisat a pocitat...? Lebo aj tych je obrovske mnozstvo... Verejnosti snad najznamejsi bude George W. Bush a.k.a. sprosty ch-uj.


Vrtk . wolajyno05   |   ip:95.102.35   |   2013-03-12  (09:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Výsledky testov z čítania a matematiky na Slovensku hovoria,že tu ameriku úspešne dostihneme tak za dvadsať rokov.Momentálne sme na ich polovičnej úrovni ,takže niet sa čomu tešiť.


folkon . qyjoxuve66   |   ip:78.98.171   |   2013-03-12  (09:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ozaj este jedna vec....autor pise

/Pravda sa mení. Pôvodne som si myslel, že pieseň od Pink Floyd je o ľuďoch z východnej strany Berlínského múra. Mýlil som sa./

Ziadna pravda sa nemeni....to ze tu piesen spieval Roger Waters pri Berlinskom mure (13 rokov po jej zlozeni) neznamena ze ma nieco spolocne s vychodom/zapadom...ked tych 6 riadkov ci kolko ma text pochopis, potom ho zahrnaj do svojich tendencnych a zbytocnych vylevov.


ORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.10   |   2013-03-12  (11:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vrtk

Zial, musim v tomto s tebou suhlasit... Ak nezastavime "demokratizaciu nasho skolstva", tak tu raz budeme mat rovnakych debilov, ako ich produkuju v USA...


Panda . xyconuwe66   |   ip:66.87.116   |   2013-03-12  (13:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  K mernym jednotkam. Pretoze je to 32-ova sustava tak nie je kompatibilna s kalkulackou ktora je desiatkova. Povedzme palce a stopy. Mame nejake cislo v palcoch a chceme to previest na stopy. Povedzme ze nam vyslo cislo 12.5. 12.5 nie je 12 stop a 5 palcov ako by to bolo vmetrickej sustave, ale je to 12 stop a 6 inchov. Toto bol ale najjednoduchsi priklad. ak ale budeme mat cislo v palcoch ze vysledok delenia 12 bude 12.87 stop. Ak najdete jedneho americana ktory toto ukaze z hlavy na ich metri zjem bagancu. Obsahove a objemove jednotky nevie nikto. Napriklad. Kolko stop ma mila? Kolko stvorcovych stop ma aker? Kolko Fluid unces ma hrncek alebo cokolvek ine? Najdite cez google units conversion alebo converter a pohrajte sa s tym a skuste popremyslat ci to dokazete vypocitat z hlavy a ukazat na metri. Neexistuje

Pokial sa tu hovori o gramatike tak tam gramatiku vie velmi malo ludi a gramaticke chyby robia aj statny uradnici. Napr viac ako 1 stopa foot ma byt feet ako mnozne cislo. Viac ako 1 dollar ma byt dollars ako mnozne cislo. Namiesto their pouzite ako ich ma byt theirs. Namiesto door ma byt foors. Anglictina nepozna pomnozne cislo pre hovoria par nohavic co su jedny nohavice s dvomi nohami. Podobne pair of glasses su okuliare ako para sklicok. Vsimnite si kolko ma anglictina slov z dvoch slov. Pineapple- ananas- borovicove jablko. Butterfly-motyl-masloletka alebo maslova mucha.


ANONYM . kadelelu82   |   ip:71.224.77   |   2013-03-12  (13:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Panda...mmikesa nedostali..Ja mam stale cistu hlavu a jasnu mysel...Ak veris filmom,tak si pozri polskeho Janosika s Perepeczkom v hlavnej ulohe a zistis,ze Janosik bol Poliak.99% poliakov tomu stale veri.
A ked sa pozriem na slovenske reality shows,tak o tom vymyvani mozgov bu som radsej pomlcal...potom si pozriem "Aj mudry schybi" a nazor mam jasny...Ja som studoval na Slovensku za sociku...ano vtedy si mohol povedat o rozdiel...ale nie dnes,ked ucitelia ani skoly nemaju prachy,a svetova elitka reformuje slovenske skolstvo raketovym tempom smerom dole..O destat rokov tymto stylom sa ani na slovensku 80% stredoskolakov nebude vediet podpisat...a o tom college...somarina prveho stupna...Moja svagrova skoncila Temple a moj dentista tiez...to by som chcel vidiet toho poliaka s jeho vedomostami zo zakladnej skoly vrtat zuby alebo pracovat v oblasti kriminalnej socky...dovolujem sa zasmiat...


Panda . xyconuwe66   |   ip:69.119.44   |   2013-03-12  (13:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Priklad. 8'4" a 3/8 ma jedna strana a 7'7" a 3/4 ma strana druha. Kolko je stvorcovych stop alebo palcov? Naopak 8metrov 40cm 57mm a 4m29cm56mm v pohode vypocitam stvorcove metre kalkulackou
Posuvne meritko pouzivane v strojnictve ak by nebolo digitalne pre imperialne jednotky tak neexistuje aby niekto nieco odmeral. V metrickej sustave presnost na tisiciny. Preto dnes automobilovy priemysel v usajsku pouziva metricku sustavu. Nerobi to problem len autorovi clanku ale aj mikesovi a orangosovi na ktorom je absencia chromozomu evidentna.


Panda . xyconuwe66   |   ip:69.119.44   |   2013-03-12  (14:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mikesi, povedal si neviem z akych zdrojov a ani ma to nezaujima... to staci na urobenie si obrazu o tvojom postoji k zivotu a k vymyvaniu mozgov. Na tejto stranke. a takyto postoj netoleruje. Tu sa toleruje predloz materialy. Pokial mas otazky tak chod na forum rt.com a napis im svoj nazor. Ak ti nedoslo tak prva cast clanku je vytahom z RT a obsahovo sa zhoduje aj kef to nie je doslovny preklad. potom je tam link kde je od A do z opisane ako americania k tomu prisli. A tretou castou su uvahy autora s cim nemusis suhladit ale dava to logiku. Kvalita prace a remeselna zrucnost v usajsku su na zalostnej urovni to vsetci vedia ze rohy nemaju 90 stupnov, podlahy nie su vo vodovahe, casnici a kuchari su vsetko samouci. Cez den opravuje auta a vecer robi kuchara. tie prsty casnikov v poharoch mi dost vadili ked som tam pred rokmi bol a nemyslim ze sa nieco zmenilo.
Pokial ti nedoslo preco je to na Slovensku tak ako to je tak jednou z pricin su neokonzervativna ekonomicka politika aplikovana cez mimovladne organizacie financovane z usajska ktore su Predlzenou rukou imperializmu. Tebe urcite sedia Sme a Pravda lebo to je to co pocujes v amerike z Foxu lebo ich vlastnia anglosasi.


mmikes . wecubavu   |   ip:71.224.77   |   2013-03-12  (15:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Panda..
Ako som uz napisal,vobec nie som nejaky proamerikan,skor naopak.Len ma uz naozaj rozculuju negativisticke nazory vacsiny diskutujucich.Citam aj medzi riadkami.Ale nemozes hadzat celu Ameriku do jedneho vreca,tak ako nikto nemoze hadzat slovakov do jedneho vreca na zaklade prieskumu gramotnosti v ciganskej osade(to su tiez slovaci ci nie?)Chcel som len poukazat ne neobjektivnost clanku a hlavne podelit s s mojimi skusenostami,pretoze na rozdiel od tych co nikde neboli ,nic nevidele a len kricia,ja mam moznost konkretneho porovnania situacie na oboch stranach...A ked sme uz u tych materialoch tak ti dam jeden priklad...Orangutan mi tu pise aky som rodic ,ze neviem ze na slovensku mate pocty...sorry..mam pred sebou knihu pre 1.rocnik ZS,kde pise...MATEMATIKA pre 1 rocnik ZS...tak ake konkretne materialy(nezmysly)predkaladaju ti pozitivni diskuteri????A stymi zamestnaniami...??no neviem odkial mas take skusenosti..kedy si tu bol???s kolkymi ludmi si sa rozpraval a ak tak s akymi????Ja som tu za tie roky nestretol automechanika co by po veceroch robil kuchara ani nic podobne...a porovnam teraz casnika slovaka s casnikom tu....amik ,profik s usmevom a prijemny aj ked ho bolia zuby alebo je po opici...slovak.???chodim na sovensko kazdy rok,trosku sa to zlepsuje ale stale maju pred sebou velmi dlhu cestu...


mmikes . wecubavu   |   ip:71.224.77   |   2013-03-12  (17:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Orangutan...
Uz tvoj nick prezradza tvoje IQ..(aj sposob tvojho vyjadrovania)...ak niekto naozaj veri,ze 80% skolakov NY nevie citat a pisat,tak to isto nema v hlave v poriadku...Aj to prirovnanie s Ferrari sa mi paci...Slovaci to so svojimi vedomostami dotiahli naozaj daleko...vsak su jednym z naj narodov ..na svete ..kolko americkych ucebnic si precital???? Nevies precitat ani to ze na knihe pre 1 rocnik ZS pise MATEMATIKA a nie pocty..mam tu knihu pred sebou..ty SUPERRODIC..


LogON . mowogesu02   |   ip:84.47.12.   |   2013-03-12  (18:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A preto treba vylepšiť genofod v USA, mmikes posnaž sa!


ORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.10   |   2013-03-12  (19:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mmikes

Ja si nemyslim, ze 80% amikov ma problem s vlastnym jazykom a jednoduchymi poctami v NY ja viem, ze je to minimalne 90% v USA... Slovakom daj laskavo pokoj, lebo Slovakom amici nikdy vzdelanostne nesiahali ani po paty...

DEATH TO AMERICA!


AlChamsin . desemapi02   |   ip:213.81.13   |   2013-05-02  (11:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Obtiaznost testov neznizili preto, aby sa "vyrovnali snegramotnostou", ..ale preto, ze tymi testami nedokazali prejst cierni "studenti"...a kedze ich bolo v niektorych skolach 90% tak dosiahli zmenu pravidiel. A tupe vedenie ministerstva skolstva odsuhlasilo znizenie narocnosti uciva namiesto toho aby lenivu ciernu cvargu poslali kopat kanale, ked nie su schopni ani len citat a pisat sa naucit.


panAnna . lamedusi7   |   ip:41.206.11   |   2014-10-12  (00:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vážení Úvěrové Seekers.

Jste v jakékoli finanční potíže? Přejete si začít podnikat, nebo platit dluhy? Tento úvěr společnost byla zřízena lidských práv organizace po celém světě s jediným cílem pomoci chudým a lidem s finančními obtížemi života. Pokud chcete požádat o půjčku, dostat zpátky k nám s detaily níže náš e-mail: annayehowshuwa@gmail.com

Jméno:
Půjčka Částka potřebná:
Doba trvání úvěru:
Číslo mobilního telefonu:

Díky a Bůh vám žehnej
S pozdravem
paní Annadiskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


šesť + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


40 ‚DĚSIVÝCH‘ FAKTŮ O PÁDU AMERICKÉ EKONOMIKY


 - 40 ‚DĚSIVÝCH‘ FAKTŮ O PÁDU AMERICKÉ EKONOMIKY2013-05-29  (09:28)  |  Amerika
Pokud znáte někoho, kdo opravdu věří, že americká ekonomika je v dobrém stavu, tak mu jen ukažte statistiky z tohoto článku. Poodstoupíte-li a podíváte-li se na dlouhodobé trendy, je neuvěřitelné, co se s námi děje.

ZPRÁVA Z VEŘEJNÉHO SLYŠENÍ O ODHALENÍ MIMOZEMSKÉ CIVILIZACE VE WASHINGTONU


2013-05-24  (09:12)  |  Amerika
Bývalí členové Kongresu USA vydali společnou zprávu z Veřejného slyšení o odhalení mimozemské civilizace (Citizen Hearing on Disclosure). Slyšení se konalo ve Washington, DC v Národním tiskovém klubu (National Press Club). Zpráva vyzývá Nadaci pro veřejné slyšení (Citizen Hearing Foundation), aby předal usnesení Valnému shromáždění OSN a to vyzval k uspořádání celosvětové konference o přezkoumání důkazů o možné mimozemské přítomnosti ovlivňující lidskou rasu.


HYDROPONICKÉ ZAHRADNIČENÍ V USA: POLICEJNÍ ŠIKANA LIDÍ, KTEŘÍ SI PĚSTUJÍ VLASTNÍ JÍDLO


2013-05-02  (09:14)  |  Amerika
Američané, kteří používají hydroponii jsou zjevně nejnovějším cílem šílené „války proti drogám“, která se už od té doby, kdy byla prvně v 80. letech vyhlášena, se zvrhla ze strašné na směšnou. Jen se zamyslete nad tímto případem: Před dvěma lety zaklepali policisté od narkotik na dveře domu muže, který si právě koupil sadbovou sestavu z místních zahradnických potřeb. Ti policisté se dožadovali, že chtějí jen vědět, co si tam plánuje pěstovat.


Proč Boston oslavuje stanné právo skandováním „USA, USA“?


2013-04-23  (10:03)  |  Amerika
Americký prezident už uznal atentátníky vinnými, federálové posílají zvláštní tým vyšetřovatelů z Gitma


TERORISTICKÉ ÚTOKY JSOU V REŽII FBI?


2013-04-22  (09:09)  |  Amerika
Toto jsou nejnovější informace týkající se tragických bombových útoků během Bostonského maratonu. FBI a další instituce mají dlouhou a dobře zdokumentovanou historii režírování teroristických akcí v zájmu získání větší moci.


Konfiskace úspor v Kanadě?


2013-04-05  (09:49)  |  Amerika
Vláda v Ottawě navrhuje „nouzové získání peněz“ v kyperském stylu. Politici západního světa jdou po vašich bankovních účtech. V podstatě je v novém rozpočtu kanadské vlády navrhováno „nouzové získání peněz“ kyperského stylu. Když jsem o tom poprvé slyšel, byl jsem poněkud skeptický, takže jsem se na to podíval sám. A hádejte co? Je to přesně tak, černé na bílém, na stranách 144 a 145 „Ekonomického akčního plánu 2013“, který již Harperova vláda předložila parlamentu.


USA: ARMÁDNÍ CVIČENÍ JSOU VE SKUTEČNOSTI PŘÍPRAVOU NA STANNÉ PRÁVO


2013-04-03  (09:20)  |  Amerika
Organizace Competitive Outcomes, která cvičí mladé rekruty z Výcvikových jednotek pro mladší záložní důstojníky (JROTC), Výcvikových jednotek pro záložní důstojníky (ROTC), programů pro kadety, zahraničních armád, policejních a požárních sborů, pořádá letos speciální výcvikové programy a semináře a sestavuje prováděcí manuály v Mariettě v Georgii, v Los Angeles a San Diegu v Kalifornii. Organizace spolupracuje s Armádou Spojených států, ozbrojenými i neozbrojenými divizemi ROTC a JROTC a rovněž s vojenským letectvem.


KONGRESMAN PŘIZNÁVÁ „CHEMTRAILS“


2013-03-26  (09:53)  |  Amerika
V dokumentu, který může být nazván prvním vládním uznáním „chemtrails“, veřejný činitel, jehož volební okrsek je v Clevelandu (Ohio), v návrhu zákona předkládaném Kongresu odkazuje na „chemtrails“.


DO USA PŘICHÁZÍ 20X VĚTŠÍ KOMÁŘI NEŽ TI NORMÁLNÍ


2013-03-15  (09:23)  |  Amerika
Super-rozměrní agresivní komáři s ‘dýkovitým’ sosákem se mají toto léto vyrojit na Floridě, čímž přinesou utrpení tisícům zdejším obyvatelům. To, co by se mohlo stát scénářem pro B-čkový hollywoodský film, komáři ze záplavové vody skoro 20x větší než jejich normální bratranci, mohou udeřit kterýkoliv den či noc, jejich vajíčka mohou zůstat spát i roky – a tito komáři by dokonce mohli odolávat i repelentům.


Konec amerického snu – část 2


2013-03-12  (09:49)  |  Amerika
Z amerického snu se rychle stává americká noční můra Když otcové zakladatelé USA zakládali národ, tak to dělali s úmyslem, aby vláda byla velmi omezená a lidé měli obrovské množství svobody.


Plány koncentračních táborů v USA


2013-03-08  (08:49)  |  Amerika
…výtažky z plánů koncentračních táborů v USA odhalují děsivé skutečnosti. Nejen, že mají být použity pro občany USA, ale například i to, že při útěku je dovoleno užít smrtící střelby, stejně jako odstřelovači mají v případném srocení vyhledat a odstranit agitátory… Detaily, jako že lidé mají být profilováni a „aktivisté“ odděleni od ostatních, jsou už vlastně vcelku nepodstatné.


8 faktov, ktoré ste o amerických prezidentoch nevedeli!


2013-02-28  (09:39)  |  Amerika
Na počesť Dňa amerických prezidentov, ktorý sa každoročne slávi 18.februára, spomínajú ľudia na čokoľvek z ich slávnych životov. Deti v školách sa učia o ich chrabrých skutkoch, ktoré pre svoju krajinu vykonali riskujúc pri tom svoje životy. Niektoré zaujímavosti sa však v učebniciach určite nedočítajú. Mnohí si totiž neuvedomujú, že aj títo muži, ktorí sa stali symbolom najvyššej moci Spojených štátov amerických, boli len obyčajní ľudia.


SPOJENÉ STÁTY DALY SBOHEM ČTVRTÉMU DODATKU ÚSTAVY


2013-02-22  (09:30)  |  Amerika
Ministerstvo vnitřní bezpečnosti Spojených států amerických potvrdilo protiústavní praktiku zabavování a prohledávání elektronických zařízení „bez jakéhokoliv podezření“ v pásu 100 mil od hranic – kde žije 197.4 miliónu Američanů, neboli 66 % celé populace.


Amerika dluží 222 tisíce miliard USD


2013-02-14  (09:19)  |  Amerika
Zhroucení finanční "pyramidy" je otázkou 2 – 5 let. Dluh Spojených států je dvacetkrát větší, než se oficiálně uvádí – říká americký ekonom Laurence Kotlikoff v interview s RT. Podle jeho propočtů činí 222 tisíce miliard dolarů. Tak drastický rozdíl mezi statistikou a realitou – říká ekonom - je možný jen proto, že se stále víc závazků prostě tají.


AMERIKA SE MĚNÍ V JEDNO VELKÉ VĚZENÍ PRO DLUŽNÍKY


2013-02-13  (11:45)  |  Amerika
Shakespearův Polonius dává svému synovi tuto klasickou radu: „Nebuď dlužníkem ani věřitelem.“ Mnozí z duchovních otců amerického národa to však viděli úplně jinak. Často žili na maximum: Byli vždy dlužníky a nikdy věřiteli. Jak vlastníci plantáží s tabákem či rýží, otrokáři a obchodníci, či pozemkoví a peněžní spekulanti, závisející na dlouhodobých úvěrech z nichž financovali svůj přepychový život, tak obchodníci a kramáři, řemeslníci a zemědělci i námezdní dělníci a námořníci. Bez dluhů by símě komerční ekonomiky sotva kdy dozrálo.


Obama podepsal novelu, která ruší strop státního dluhu


2013-02-06  (09:20)  |  Amerika
Prezident USA Barack Obama podepsal v pondělí novelu zákona o dočasném zrušení maximálně přípustné výše státního dluhu USA.


Závěrečná řeč kongresmana Rona Paula ke konci jeho posledního funkčního období


2013-02-01  (09:09)  |  Amerika
Ron Paul je americký kongresman, který působí v americké politice již přes 30 let. Vždy hájil základy americké ústavy a vždy hlasitě kritizoval její postupný rozklad, na němž postupně pracují všichni poslední američtí prezidenti za spolupráce a podpory většiny kongresu. I když je členem republikánské strany, tak vystupoval velmi často i proti vlastním spolustraníkům


Poznejme nepřítele: Anatomie Fedu II. Je Fed soukromý?


2013-01-24  (09:08)  |  Amerika
Kdo skutečně drží veškerou moc? Minule jsme si řekli „suchá fakta“ ohledně organizace Fedu. Viděli jsme, jaké má orgány, a že se skládá z regionálních bank, které mají členské banky. Kdo ale doopravdy drží moc? Ve Fedu je 7 guvernérů, 12 regionálních bank a tisíce členských bank, ale jak pozorný čtenář viděl, 100 % moci drží Washington, respektive prezident (a Senát). Udělejme si pokus a představme si, že celá země přijala argumentaci Rona Paula a chtěla by skoncovat s kvantitativním uvolňováním.


Kandidát Nobelovy ceny: Obama se ptá vojenských velitelů, zda budou „střílet do amerických občanů?“


2013-01-24  (09:06)  |  Amerika
Předkládané šokující tvrzení pochází od “jednoho z předních amerických válečných hrdinů” Jim Garrow v roce 2009 nominovaný na Nobelovu cenu přišel se šokujícím tvrzením, když řekl, že vrcholný vojenský veterán mu řekl, že “lakmusovým papírkem” o otestování nových vojenských velitelů je to, zda poslechnou rozkaz ke střelbě do amerických občanů, nebo ne.


Americká vláda tvrdí, že pravda je příliš komplikovaná a nebezpečná, aby mohla být vyzrazena veřejnosti


2013-01-17  (09:24)  |  Amerika
“Když to děláme my, tak to není fašismus”: Historie se opakuje … V klasické historické knize o nacistickém Německu Mysleli si – Jsme svobodní, píše Milton Mayer: „To, co se tu dělo, bylo postupné navykání lidí, kousek po kousku, na to, že se jim vládne s překvapením; dostávají se k nim rozhodnutí přijatá v tajnosti;


USA plánovali atómový útok na Rusko a Čínu


2013-01-16  (09:38)  |  Amerika
V 60-tych rokoch minulého storočia čakali USA, podľa jedného z nedávno zverejnených dokumentov, formálne len na najmenší dôvod pre nukleárny útok na Sovietsky zväz a Čínu. Ako dôvod pre to by stačila hoci aj “neúmyselná udalosť”.


Kritik Obamova „seznamu na odstřel“ nalezen v New York City mrtev


2013-01-14  (09:44)  |  Amerika
Prominentní americký blogger a počítačový mág Aaron Swartz, který promlouval proti “listu na odstřel” presidenta Baracka Obamy a kybernetickým útoku proti Iránu, byl v New Yorku nalezen mrtev. Policie našla v pátek tělo tohoto 26-letého muže v jeho bytě v New York City v městské části Brooklyn, řekla mluvčí hlavního ohledávače mrtvol tohoto města.


Pokrytecké celebrity


2013-01-03  (09:12)  |  Amerika
Americká ústava zaručuje americkým občanom vlastniť zbrane preto, aby sa mohli brániť v prípade ak sa vláda vymkne z pod kontroly. Ak zabudne, že je tu na to, aby slúžila ľuďom a nie naopak. Podľa praotcov preto, aby nemohlo dôjsť k útlaku a k zneužívaniu štátnej moci.


11.září 2001 - Architekti podali vědecké důkazy o řízené demolici


2012-12-07  (16:09)  |  Amerika
Architekti a inženýři podali vědecké důkazy o řízené demolici 11.září 2001. Řešení záhady pádu 3. budovy Světového obchodního centra (budovy č.7), která spadla za rekordních 7 vteřin. Toto je nejlepší profesionálně vyrobený patnáctiminutový informativní a poutavý dokument AE911Truth o 11.září. Dokument o WTC 7. Prosím šiřte jej, též mezi architekty a inženýry.


Stredná v Texase trestá študentov, ktorí odmietnu byť sledovaní mikročipmi


2012-10-11  (17:34)  |  Amerika
Istý stredoškolský obvod v Texase na začiatku tohto roka čelil kritike po tom ako ohlásil, že bude vyžadovať od študentov, aby pri sebe po celý čas nosili ID kartu (identity card – doklad totožnosti, občiansky) obohatenú o mikročip. Študenti, ktorí odmietli byť monitorovaní tvrdia, že zo strany predstaviteľov školy cítia nepríjemnú odozvu.


Tajný osud Ameriky (2. časť)


2012-09-25  (15:36)  |  Amerika
Prvý diel pojednával o tajných dejinách dobývania amerického kontinentu. Tento druhý sa už priamo zameria na tajný osud Spojených Štátov Amerických, ktorý mu bol predurčený dlhú dobu pred ich založením a o ktorom píše vo svojej knihe aj slobodomurár Manly Palmer Hall.


Tajný osud Ameriky (1. časť)


2012-09-22  (12:10)  |  Amerika
Veľa ľudí verí, že myšlienka jednej svetovej vlády pod nevinným plášťom demokracie vznikla v 18. storočí, kedy začali naberať osvietenecké ideie na sile. Nie je tomu tak. Táto myšlienka je oveľa staršia. Aspoň tak to tvrdí okultista a slobodomurár Manly Palmer Hall vo svojom prevratnom diele „The Secret Destiny of America“ (Tajný osud Ameriky).


13 nejděsivějších experimentů na lidech prováděných americkou vládou


2012-09-17  (10:14)  |  Amerika
Ve Spojených státech byly prováděny četné experimenty na lidských pokusných subjektech, které byly považovány za neetické, a byly často prováděny nelegálně a bez vědomí nebo souhlasu jednotlivců.


Hrozí USA vojenský prevrat?


2012-09-04  (09:01)  |  Amerika
Nová správa vydaná Ruskou ”Federálnou službou pre vojensko-technickú spoluprácu” cirkulujúca v Kremli uvádza, že dôstojníci generálneho štábu boli minulý týždeň varovaní ich americkými partnermi počas cvičenia s North American Aerospace Defense Command (NORAD), že hrozba zvrhnúť Prezidenta Obamu prameniaca z ”niektorých prvkov” v rámci americkej armády je ”reálnejšia ako sa zdá” a môže veľmi dobre spôsobiť na zavedenie stavu stanného práva v Spojených štátoch.


Osmnáct kritických postřehů z USA


2012-08-11  (09:29)  |  Amerika
Do Spojených států jezdím zhruba dvakrát ročně, ale ještě nikdy jsem se nezdržel tak dlouho v malém městě (šest týdnů, Ormond Beach, Florida). Stejně tak jsem tam nikdy nebyl v době tak podivné nálady, jaká byla v letošním lednu a únoru (taková podivná směs strachu a naděje...). A tak jsem si všiml věcí, které jsem dříve neviděl. Některé mě nadchly, jiné mě rozesmutnily. A protože se přikláním k rozšířenému názoru, že americká společnost je vcelku nemocná, viděl jsem spíše to negativní. Možná se na to zaměřuji také proto, že styl života Američanů zcela bez rozmyslu kopírujeme i u nás. Zde je to, co mi dalo facku, otevřelo oči, přinutilo mě přemýšlet. Kolikrát to jsou kraviny, ale možná jen na první pohled.


Zoznam zúčastnených Bilderberg 2012


2012-06-01  (12:10)  |  Amerika
Včera 31.5.2012 sa v Chantilly vo Virgínii, Spojené Štáty Americké, začalo tohtoročné stretnutie neslávne známej skupiny. Uvidíme čoho sa v najbližších dňoch a týždňoch dočkáme, keďže je známe, že títo nikým nevolení a zastupujúci len svoje vlastné záujmy, každoročne ovplyvňujú politické a ekonomické dianie vo svete.


Odhaleno: Stovky slov, která americká vláda sleduje na internetu


2012-05-28  (09:26)  |  Amerika
Ministerstvo pro vnitřní bezpečnost bylo donuceno vydat seznam klíčových slov a frází, které používá pro sledování známek terorismu nebo další hrozeb proti Spojeným státům na sociálních sítích a v online médiích.


Ďaľšie z Ameriky...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Evanjelium podľa Tomáša

Podla niektorých ide o najčistejšie evanjelium-keďže bolo nájdené iba nedávno.


Illuminati - čast 1 / 7

Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Báj o upíroch

Veľa duchovných ľudí dnes hovorí, že my ako Slovania zohráme kľúčovú úlohu v nadchádzajúcich zmenách. Už sme však jednou zásadnou vecou prispeli, ani si to neuvedomujeme. Prispeli sme vedomosťou o tom, čo sa stalo. Dnes tieto báje vďaka ich príťažlivosti a vďaka médiám a pozná už hádam každý. Tieto príbehy obrazne opisujú, čo sa stalo. A opisujú hlavne to, ako z toho von. Dávajú riešenie.


Budoucnost EU a jak v ní přežít

Ako ma bolel chrbát

Celosvetová vizualizácia za účelom zmeny

Terorismus

Motoristi dostanú pokutu bez toho, aby vyšli na cestu

Archív

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

...ešte vakcínu s ortuťou a je to, dobytok.


Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Zavádzanie slovenských médii ohľadne Grécka

Poďme konfrontovať Zbigniewa:

Od deda Sorosa nie je nič zadarmo!

Masmédiá ako mocný nástroj na ovládanie ľudí


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles


Generated in 0.4824 s