Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Dokumenty, obrázky, videá a fórumové príspevky od

prec s kapitalizmom # VymoQyvy41


Zisk ako svetlá stránka


Zisk ako svetlá stránka
„Sloboda“ v kapitalizme.
Pokuty pre zamestnancov.
Určite si každý všimol, ako zamestnávatelia po zavedení kapitalizmu vymysleli množstvo spôsobov, ako okrádať svojich zamestnancov. Jeden z najobľúbenejších spôsobov je pokuta.
Zamestnanci si ani neuvedomujú, aký je tento spôsob okrádania starý. Kapitalisti ho používajú už od vzniku prvých manufaktúr. Napr. pred VOSR (1917) v cárskom Rusku bežne strhli robotníkom na pokutách 30 až 50 % z ich mzdy. Napriek tomu väčšina zamestnancov dnes nemá ani potuchy, čo je to pokuta a prečo ju musia platiť zamestnávateľovi.
Pozrime sa, čo o pokutách povedal súdruh Lenin v roku 1899, či že pred 116 rokmi.
Tak ako v minulosti aj dnes sú zamestnanci presvedčení, že pokutou nahrádzajú škodu, ktorú kapitalistovi spôsobili. To však nie je pravda, lebo pokuta a náhrada škody sú dve rôzne veci.
Prečo?
Ak jeden zamestnanec počas práce spôsobí škodu druhému zamestnancovi tak druhý môže žiadať od prvého zamestnanca náhradu škody, ale nemôže ho pokutovať.
Ak jeden kapitalista spôsobí škodu druhému kapitalistovi tak znova druhý kapitalista nemôže pokutovať prvého, ale môže od neho žiadať náhradu škody.
Čo s toho vyplýva.
Náhradu škody môžeme žiadať len od seberovného človeka, ale pokutovať môžeme len podriadeného človeka. Preto náhrada škody sa žiada prostredníctvom súdu, ale pokutu ukladá kapitalista bez súdu svojmu podriadenému zamestnancovi.
Pokuta je trest a nie náhrada škody. Jej zmyslom je podriadiť zamestnanca zamestnávateľovi = kapitalistovi, prinútiť ho, aby plnil kapitalistove príkazy. S toho jasne vyplýva, že každý, kto sa rozhodne (musí) pracovať pre kapitalistu, podnikateľa stáva sa neslobodným človekom v podriadenom postavení . Musí počúvať rozkazy kapitalistu a ten ho môže trestať.
Preto dnes zamestnanci musia strpieť to, že ich kapitalisti a ich poskoci oslovujú poddaní, otroci, socky a vulgárne im nadávajú a podobne. Zamestnanci v kapitalizme nezískali slobodu, ako ich presviedča kapitalistická propaganda, ale v skutočnosti stratili ľudskú dôstojnosť.

V minulosti poddaní pracovali na majiteľa pôdy = feudála a on ich trestal . Dnes pracujúci pracujú na kapitalistu a kapitalista ich tresce. Rozdiel je v tom, že vtedy bili neslobodného človeka palicou a hrozili mu, že ho zavraždia. Dnes ho bijú peniazmi a hrozia mu, že ho pripravia o majetok ( exekúcia) a týmto spôsobom ho vylúčia zo spoločnosti a nepriamo zabijú.
Celá táto situácia je spôsobené tým, že zamestnanec je prinútený ekonomickým tlakom (čiže potrebou peňazí, aby prežil) vystaviť sa svojvôli kapitalistu = človeku, ktorý sám nepracuje a silný je len preto, že sa zmocnil výrobných prostriedkov, surovín a pôdy. Vďaka kapitalizmu.
Úvaha o tom, že každý môže začať podnikať je hlúposť a demagógia kapitalistických ekonómov, lebo je jasné, že jednotlivec nemôže začať vyrábať auto, počítač, lietadlo .... a drvivú väčšinu spotrebných tovarov. Je to znovu len chytrácka finta prokapitalistov, aby oklamali pracujúcich.
Ďalšia podvodná úvaha prokapitalistov je to, že výrobné prostriedky patria kapitalistom, lebo ich zaplatili, kúpili a zamestnancom takto zabezpečujú chlieb a živia ich. Ani to však nie je pravda.
Prečo?
Kapitalisti a buržoázni ekonómovia sa snažia vytvárať dojem, že kapitalista zaplatil zamestnancovi formou mzdy celú hodnotu práce, ktorú pre kapitalistu vykonal.
Lenže v skutočnosti zamestnanec nedostane celú hodnotu práce, ktorú vykonal pre kapitalistu, lebo kapitalista si z jeho mzdy strháva náklady na svoj život, svoj zisk a cenu výrobných prostriedkov, ktorú on musel zaplatiť inému kapitalistovi pri ich kúpe a v prípade, že si kapitalista požičal v banke dokonca aj úroky.
Výrobné prostriedky v skutočnosti zaplatili pracujúci. Preto im patria!
Z týchto dôvodov znárodnenie nie je žiadna krádež, ako sa kapitalisti snažia tvrdiť, ale prachsprostou krádežou bola privatizácia, keď sa kapitalisti zmocnili, ukradli výrobné prostriedky , ktoré im vôbec nepatrili a všetkých zamestnancov takto dostali do neslobodné a podriadeného postavenia. Miesto slobody, o ktorej ľudia v 89 roku snívali, stali sa v skutočnosti životne závislí na kapitalistoch a musia bez reptania plniť ich rozkazy.
Preto je buržoázna demokracia v skutočnosti diktatúrou
vykorisťovateľov = kapitalistov.
Normal 0 21 false false false SK X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normální tabulka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi; mso-fareast-language:EN-US;}
Zdroj
-
 57%  ( 4 people voted )
+
2015-09-12 19:34:54 555ddacc
Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

50 000 eur do ruky


50 000 eur do ruky
Medzi ekonómami koluje vtip o štáte, ktorý vám najskôr doláme nohy a následne poskytne barly. Takéto barly chce ministerstvo školstva ponúknuť mladým a vzdelaným ľudom v zahraničí, ...
OBAMA PŘEDEHNAL BUSHE V POČTU LIDÍ, KTEŘÍ BY PROTI NĚMU CHTĚLI ZAHÁJIT IMPEACHMENT
Státní silnice = stroj na smrt
Věděli jste, že Brusel vytvořil superhrdinu jménem kapitán Euro?

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0104 s
important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles