Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Dokumenty, obrázky, videá a fórumové príspevky od

duhove oko # BolaDaqu06


Potravinové náhražky a hnusy, které jíme.


Potravinové náhražky a hnusy, které jíme.
Lidhja, veď aj Tvoj názor je názor........ aj keď ani netuším, čo okrem sírových slín si tým vypustil. Apropó, vysvetli pojem "etatistický" aby sme aj my (ja) slabšie sa orientujúci v nabiflených frázach nič nehovoriacich pochopili. Aj blázni sa dajú pochopiť ak zistíš, o čom točia.....
Len ma neodkláňaj na slovník cudzích slov a vyjadri to tak, ako to sám chápeš.
Ďakujem.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-23 08:55:13 d5b582fe

Potravinové náhražky a hnusy, které jíme.


Potravinové náhražky a hnusy, které jíme.
Pekný zvyšok dňa.
Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-20 13:55:42 5f67a64a

V socialismu budou všichni šťastní a bohatí!


V socialismu budou všichni šťastní a bohatí!
Krovak, no veď to je to, čo som na záver zhrnul, že nikdy sa všetkým nevyhovie, nech to bude akékoľvek zriadenie a spoločnosť. Kto má presne to, čo potrebuje a zasluhuje si? Čo je to "stav je dostatočne dlhodobý"?
Koniec koncov už len my dvaja sa v názoroch rozchádzame a jeden tvrdí druhému, že tretieho nepochopil.
Sto ľudí, sto chutí a preto bola kedysi s dobrým úmyslom prijatá tzv. demo cratos - vláda väčšiny. Myslím, že s úmyslom vyhovieť väčšine. Kto dnes tvorí na Slovensku väčšinu? Spokojní alebo nespokojní?

Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-20 13:54:07 5f67a64a

Potravinové náhražky a hnusy, které jíme.


Potravinové náhražky a hnusy, které jíme.
No, veď sa nedurdi, ja som Ťa neobvinil. Všetci sme dopustili túto situáciu, že sme sa stali totálne na všetkom závislí od dovozu zvonka. Veď iste, plyn u nás nie je, ropa tiež nie, no elektriku sme si nemuseli predať, nemuseli sme si začať drancovať lesy, prestať obhospodarovať polia a lúky, ktoré dnes zarastajú trním a burinou a ich cena prudko klesá - potom to skúpia tí zvonku a už fakt nebudeme mať ani len tú zem pod nohami svoju. Ale nezrujnuje nás to, neochudobní, že? Veď nikdy nie je tak zle aby nemohlo byť aj horšie.
Čakám už len na poslednú ranu a tou bude predaj zdrojov našej pitnej vody, pretože toto je skutočné bohatstvo, ktoré nám zo Zeme vyviera na našom území. Opakujem, na našom. Dokedy? Kým to nekúpia alebo nezoberú ako náhradu za tie dlžoby, ktoré neustále zvyšujeme aj čerpaním eurofondov, ktoré si myslí väčšina z našincov, že sú snáď zadarmo a my sme blbí, že ich nečerpáme.....

Zdroj
-
 63% ( 6 people voted )
+
2014-03-20 13:23:51 5f67a64a

Z EU volají, „dejte Romům vzdělání“….


Z EU volají, „dejte Romům vzdělání“….
Je to skrátka tak, že jednotlivca formuje spoločnosť, gang, tlupa, nazvime to akokoľvek. Ako môže mladé cigánča vyrásť v úroveň bieleho gádža? A zas, aj medzi gádžami sú rôzni týpci a to sa už bavíme o intelekte a schopnosti prijímať a selektovať dobré veci od zlých, dobré správanie od zlého....... Otázka znie, čo je dobré a čo zlé? Kto určil, že toto je dobré a toto je zlé? Stačí elementárna slušnosť, úcta k druhému, vzájomný rešpekt a nebojím sa pridať i tých diskutabilných kresťanských desatoro lebo keby sa tým ľudia naozaj riadili, tak sa nekradne, nepodvádza, nezabíja, nezvádza a pod.
Ale to by nesmeli existovať ľudské: nenávisť, závisť, zákernosť, vulgárnosť, lož, mamon - všetko to, čo potláča vyniknutiu tých lepších vlastností. Preto sme tam kde sme a spoločnosť nikdy nebude fungovať dobre, pretože už v úzkom kruhu rodinnom sa vedia súrodenci pozabíjať len preto, že jeden má viac ako druhý.
Nie, neobhajujem cigánov či rómov ale je to nezanedbateľná časť nášho spoločenstva (i celosvetového) a určite sú zväčša svojím pričinením tam kde sú. Koniec koncov je sloboda a oni sa slobodne rozhodli žiť tak ako žijú (aj našim pričinením) ale ani oni ani my si takmer nikdy neuvedomujeme, že kde každá sloboda jednotlivca sa končí tam kde začína tá druhého.......
A kde má končiť naša a začínať tá jeho? A naopak?
"Kdo to ví, odpoví, odpoví mi na otázku co je svoboda?"

Zdroj
-
 62% ( 3 people voted )
+
2014-03-20 13:12:40 5f67a64a

Potravinové náhražky a hnusy, které jíme.


Potravinové náhražky a hnusy, které jíme.
To je presne ono, Rafael, kupuješ v Rakúsku.... Peniaze odchádzajú z krajiny bez ďalšieho investovania a točenia tu. Je to preto, že našu kvalitu sme si nechali zničiť, rozpredať a dnes nám tu vozia z vonku tie "žunty" a kvalitu chodíme zas kupovať len ku nim...... Dokedy? Ak raz príde "na lámanie chleba", tak nám sem nepošlú ani tie "žunty" aby mali dosť pre svojich a potom sa tu navzájom pobijeme a vyrabujeme tých, ktorí si ešte aspoň tie sliepočky, či kravku alebo kozičku chovajú a na kúsku roličky prácne dorábajú nejakú poživeň.
Lebo sa nám "neoplatí" nič, však v marketoch to kúpime lacnejšie........

Zdroj
-
 56% ( 6 people voted )
+
2014-03-20 12:51:24 5f67a64a
loading...

V socialismu budou všichni šťastní a bohatí!


V socialismu budou všichni šťastní a bohatí!
Nuž, v krátkosti by som to zhrnul asi takto: Schopní nech si žijú a neschopní nech pomrú, trh všetko vyrieši. Aj túto frázu s trhom sme už veľakrát počuli. Určite je pravda v tom, že zadarmo nie je nič! To sa nebudeme škrieť. Pravda však je aj to, že i dnes odvádzame dane ako i v minulosti (socializme) ale rozdiel je v tom, že dnes si ešte všetko musíme zaplatiť zvlášť. Lekárov, úradníkov (ktorých už predsa platíme z daní...), náklady na školstvo a pod. Čím to je? Čím to je, že Slovensko (vtedy Československo) malo vyrovnaný rozpočet, samostatne vypestované potraviny, dochovaný dobytok, hydinu, ošípané (ešte sme aj vyvážali), mlieko, syry, iné výrobky v úplne inej kvalite ako je dnes, pôžičky poskytované bezúročne, niektoré alebo časť z nich aj nenávratne (!).... atď, ten zoznam je siahodlhý, všetci povinne pracovali (ak nie, tak aspoň museli byť zamestnaní, čím všetci odviedli potrebný obnos daní a odvodov na rozdiel dneška, kde sa všetci snažia čo najviac vyhnúť daniam a akýmkoľvek poplatkom či odvodom na zdravotné, sociálne, dôchodkové, či invalidné poistenie ale radi si nárokujú na podpory, dôchodky, invalidné dôchodky, či rôzne dávky).
Niečo je tu choré, dúfam, že nie už chronicky!
Nie všetko bolo dobré, nie všetko je dobré dnes. Koľkí sa mali "dobre" vtedy a koľkí dnes?
To, čo sa deje v spoločnosti nie je dané režimom ale len a len ľuďmi (najmä politikmi), ktorí zneužívajú svoje postavenia vo svoj prospech a je jedno, či v socializme, či v kapitalizme, či v inom izme alebo absurdistane, vždy to budú jednotlivci, ktorí diktujú, sužujú, ničia, terorizujú, okrádajú a zatláčajú iných aby sa po ich chrbtoch, za ich hlasy, ktoré im dali a cez ich mŕtvoly (niekedy doslovne!) dostali konečne k vytúženému mamonu, k baráku obohnanému 2m vysokým betónovým múrom, k luxusným votidlám pre každého čťlena jeho rodiny, k zlatým vidlám, ktorými prehadzujú za múrmi svojich hradov tie kopy bezcenných papierových poukážok (pretože toto čo sa dnes nazýva peniazmi nemá žiadne krytie) atď.
Ľudia, peňazí je dosť pre všetkých na Zemi, len niektorí nedovolia aby boli v obehu. Dostali ás tam kde chceli a potrebovali. My dnes s radosťou prijímame otročinu za 300-500 € mesačne, ktorú nám núkajú pod rúškom slobody a demokracie. Nedávno som čital príspevok o tom, že za 20-30 rokov bude tak mechanizácia s IT technológiami prepojená, že robotika pomaly vytlačí pracujúceho človeka z práce. Čo potom? Za čo vám kto zaplatí aj tú dnešnú almužnu? Stroje sú fajn lebo pôvodne boli vymyslené aby uľahčili prácu ľuďom a ľudia - spoločnosť si mala deliť len zisky, ktoré by vkladala do kvality bývania, jedenia a pod. Skončilo to tak, že bohatí vlastnia stroje a zisk si nechávajú sami jednotlivci. Spoločnosť už nie je, je iba silnejší a slabší. Vitajte v džungli. Ono, nikdy nebude režim ani spoločnosť, ktoré budú vyhovovať všetkým!
Áaáááá nikdy nebolo lepšie......

Zdroj
-
 71% ( 11 people voted )
+
2014-03-20 12:32:17 5f67a64a

Kácení lesů ve východní Evropě má katastrofální rozměry.


Kácení lesů ve východní Evropě má katastrofální rozměry.
Lidhja, pekné.
A čo si vlastne chcela povedať...?

Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-20 11:40:33 5f67a64a

Potravinové náhražky a hnusy, které jíme.


Potravinové náhražky a hnusy, které jíme.
Je to fakt, otázka znie, kde ešte dnes existujú poctivé potraviny "plné života"? Predsa musí byť každému jasné, že také mlieko alebo jogurt nemôžu mať dlhú trvanlivosť bez chémie a zahubenia živých kultúr v nich. O mäse ani nevraviac, tie žunty čo sa tvária ako mäso po polroku uväznenia v igelitovom obale tiež asi moc výživných látok neobsahujú. Ale "buzinec je buzinec" a prachy sú prachy, či?
Koniec koncov, všetci sú spokojní lebo jeden ušetrí na výrobku tváriacom sa ako mäso a druhý zas na tom, že ho v markete kúpi v akcii, takže všetci sme ušetrili, otázne je, prečo sme stále viac a viac zadlžovaní keď šetríme?
A či?
Jasné, veď si za malý plat nemôžem nič lepšie dopriať, veď si musím na darčeky pre blízkych požičať, veď sa musím zadĺžiť na doživotie ničivou hypotékou, veď............... veď má vôbec ten život zmysel v otrockej koži v demokratickom a slobodnom absurdistane? No, ak by nemal, tak niečo by sme s tým už dávno spravili ale my sme s ohnutým chrbátom pri sedení a pozeraní tupých reality-show, seriálov a popri tom konzumovaním zemiakových lupienkov, ktoré ani netušia čo sú to zemiaky a kolou 2 litre za cenu jedného, ráno zdravými raňajkami v podobe hnus-párkov a pod.
Vraví sa : Človek je tvor prispôsobivý. Len prečo sa vždy prispôsobí tomu horšiemu......?
Inak, dobrú chuť........

Zdroj
-
 81% ( 17 people voted )
+
2014-03-20 11:32:52 5f67a64a
Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0258 s
handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles