Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Dokumenty, obrázky, videá a fórumové príspevky od

bohus # NoreNode39


SLOVENSKÝ PREZIDENT ODEVZDAL SVŮJ PLAT CHUDÝM RODINÁM


SLOVENSKÝ PREZIDENT ODEVZDAL SVŮJ PLAT CHUDÝM RODINÁM
No toto - Teba sa to netýka.
Zdroj
-
 42%  ( 2 people voted )
+
2014-07-26 21:46:12 4e63ac5a

SLOVENSKÝ PREZIDENT ODEVZDAL SVŮJ PLAT CHUDÝM RODINÁM


SLOVENSKÝ PREZIDENT ODEVZDAL SVŮJ PLAT CHUDÝM RODINÁM
Ach, toľko primitivizmu. A to ste zatiaľ len traja...
Zdroj
-
 46%  ( 3 people voted )
+
2014-07-26 21:43:06 4e63ac5a

Morálku a zdravý rozum? Ty ve Sbírce zákonů nikdo nekoupí


Morálku a zdravý rozum? Ty ve Sbírce zákonů nikdo nekoupí
Väčšinu zákonov navrhuje a schvaľuje vláda a poslanci NR SR, čiže politici. Dôvod prečo to robia spočíva v tom, že vlastne oni sú tí „amorálni a bez zdravého rozumu“ a potrebujú ich, lebo si myslia, že všetci ostatní sú takí istí ako „oni“.
Politika je označována za druhé nejstarší povolání. Myslím si, že má velmi mnoho společného s tím prvním. (Ronald Reagan)


Zdroj
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2014-06-24 15:30:48 4e635882

Nepracujeme pre štát


Nepracujeme pre štát
S týmto sa dá jedine súhlasiť! Bohužiaľ "jedna lastovička leto nerobí".
Zdroj
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2014-05-20 10:33:00 4e63b230

Fico ryje držkou v zemi, treba ho politicky doraziť


Fico ryje držkou v zemi, treba ho politicky doraziť
Rafael, ten článok je zmätočný, v tom máš úplnú pravdu. Ale treba sa nad ním zamyslieť, a nie rovno z brucha naň sypať „múdre“ reakcie. Ten citát Carl von Clausewitza je pravdivý!
V prezidentských voľbách sa konečne otvorene pomenovali prešľapy /zlodejstvá, klamstvá, arogancia/ nielen súčasnej vlády, ale aj predchádzajúcich vlád, a to je veľmi dôležité. Tu je naozaj potrebné využiť situáciu a tlačiť na dôsledné vyšetrenie týchto káuz. Pomenovať vinníkov a vyvodiť trestno – právnu zodpovednosť. Doteraz sa všetko zahmlievalo, „zametalo pod koberec“, „to nie my – to tí pred nami“ a pod. Nikto nikdy nebol za nič zodpovedný, taká je, žiaľbohu, naša politická reprezentácia a kultúra. Ak sa to neudeje teraz, po čase sa na to zabudne a uhrá sa to do stratena. Aj toto sa dá vyčítať v podtexte článku.
Žiadať okamžité predčasné voľby je úplný nezmysel. To by súčasnej vláde hralo „do kariet“ – vieme prečo /dlhový deficit, vyrovnaný rozpočet a pod./. Práve naopak, je nutné, aby táto vláda dovládla pri dôslednej kontrole jej vládneho programu a sľubov. Je potrebné prísne kontrolovať ďalšiu činnosť vlády a nedovoliť nevýhodné privatizácie, zmluvy, reprivatizácie a pod. Dokonca existuje možnosť, že vláda podá demisiu a dosluhujúci prezident ju bez „mihnutia oka“ prijme. Nemusia sa ani vyhlásiť predčasné parlamentné voľby a poverí predsedu SMER-u, ako víťaza volieb v r. 2012, vytvorením novej vlády. Tak to by bola totálna katastrofa! Môžu začať odznova bez akýchkoľvek záväzkov. To znamená neobmedzené čerpanie nových pôžičiek a pod.
Prezidentské voľby jasne ukázali, že väčšina voličov má už „plné zuby“ nielen SMER-u, ale aj ostatných politických strán. Je to úplne samozrejmé – žiada si to zmenu. Nielen generačnú vo vedení politických strán, ale aj programovú. Ľudia jasne ukázali, že sa už nenechajú oblbovať a nechcú iba „ťahanie medových motúzov popod nos“, ale chcú hmatateľné výsledky.
Keď som spomenul Definitiva, tak z toho dôvodu, že z 90 % má pravdu. Nechcem teraz hodnotiť celý jeho príspevok, lebo to je na niekoľko strán. Musíme si uvedomiť, že demokracia v ponímaní našej ústavy a zákonov nadväzujúcich na ňu, je pokrútená, pokrivená a je to vlastne „kvázi“ demokracia. Prečo? Poďme napr. k nášmu volebnému zákonu. Tvrdí sa v ňom, že voliči si „demokraticky“ volia svojich zástupcov /poslancov parlamentu/, aby ich zastupovali pri spravovaní tejto krajiny. To vôbec nie je pravda. Volič volí politickú stranu, ktorá poverí svojho člena /môže byť aj nečlen/, aby zastupovala jej program v parlamente. Čiže nie je rozhodujúce čo chce volič, ale to čo chce politická strana, ktorá v predvolebnom boji sľúbi aj nesplniteľné.
Pri priamej demokracii je to úplne inak. Kandidáti na poslancov môžu a nemusia byť členmi politických strán. Predstavia svoj program priamo v diskusiách s voličmi. Voliči sa rozhodnú pre konkrétneho kandidáta, ktorý spĺňa ich požiadavky a dajú mu svoj hlas. Kandidát, ktorý vyhrá voľby v danom okrsku /okrese/sa stane poslancom s tým, že voliči ho môžu odvolať ak nebude plniť to čo im sľúbil. Tomu sa hovorí DEMOKRACIA. Ale to je iba sen! Veď kto by schválil takúto zmenu volebného zákona?! Ale aj tak Ti držím palce.
Veď „vlastniť“ politickú stranu je obrovský biznis. Na založenie stačí 10 000 podpisov, kým na vyhlásenie referenda treba 350 000 podpisov na petičný hárok. Pri voľbách do parlamentu a komunálnych voľbách stačí aj 1 %-ná účasť voličov, ale pri referende je potrebná účasť nad 50 % zo všetkých voličov. To je zaujímavé. Nijakú politickú stranu ešte nenapadlo navrhnúť v tomto bode zmenu Ústavy. Ale zakotviť tam zmeny, ktoré sú obsiahnuté v iných zákonoch – áno. Politická strana môže aj podnikať. Popritom dostáva na svoje fungovanie nemalé príspevky zo štátneho rozpočtu /rozumej našich daní/:
1. Príspevok za hlasy získané vo voľbách – 1 % z priemernej mzdy za každý hlas
2. Príspevok na činnosť ´= príspevok za hlasy získané vo voľbách
3. Príspevok na mandát – 30 násobok priemernej mzdy na 20 mandátov a 20 násobok priemernej mzdy na každý 21 a ďalší mandát a to ročne /čiže 4 krát za volebné obdobie/
No nie je to super biznis. Bez akejkoľvek zodpovednosti za spôsobené škody a plno iných výhod. A niekto tu chce, aby sa to zmenilo. Tak to určite... To potrvá tak 2 generácie /1 generácia cca 20 rokov/.
„Otázkou len ostáva, prečo to Fico urobil.“ Lebo je chytrý, či ho máme radi alebo nemáme, to sa mu nedá uprieť. Sčasti si si odpovedal sám – áno je to aj o deficite štátneho rozpočtu. Vie si zrátať, že jeho popularita nebude trvať večne a veľmi dobre pozná mienku a názory občanov. Lepšie ako rôzne inštitúcie zaoberajúce sa prieskumami verejnej mienky. Argumentácia, že mnoho jeho voličov ho nevolilo za prezidenta, lebo ho naďalej chceli vo funkcii premiéra, neobstojí. Nikto z rozhľadenejších ľudí neveril tomu, že funkciu prezidenta bude vykonávať ako nestraník. Naďalej by riadil svojho nástupcu /bieleho koňa/ ako predsedu vlády. Sám najlepšie vie čo všetko sa udialo za jeho vládnutia. A vie aj to, že časom to všetko vyjde najavo. Preto potreboval obsadiť aj prezidentské kreslo. Veď jediný, kto podľa Ústavy môže udeliť amnestiu, je prezident.

Zdroj
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2014-04-01 19:03:47 4e631bf5

Fico ryje držkou v zemi, treba ho politicky doraziť


Fico ryje držkou v zemi, treba ho politicky doraziť
Nerád sa zapájam do tejto diskusie /a vôbec do diskusií na Dôležité.sk./, lebo je okrem príspevku od "Definitiva", úplne od veci. Nikto s diskutujúcich, okrem neho, nepochopil a nezamyslel sa nad podstatnou myšlienkou tohto, síce ukradnutého, článku. A to je veľmi smutné. Pripadá mi to, akoby sa sem prichádzali "frustrovaní" diskutéri odreagovať /najmä za pomoci vulgárnych výrazov/ a je jedno či k danej téme alebo "len tak", aby niečo napísali. Skúste sa zamyslieť nad hlavnou myšlienkou článku, diskusným príspevkom Definitiva a potom zaujmite stanovisko. Inak sú to iba jalové reči okorenené vulgarizmami.
Zdroj
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2014-04-01 11:55:06 4e631bf5
loading...

14 zásaditých potravin a nápojů pro optimální zdraví							
				14 zásaditých potravin a nápojů pro optimální zdraví
Capko, nesúhlasím s Tvojím tvrdením "Špatná strava = zvýšenie pH.". Pýtam sa Ťa akého ph. Myslíš ph krvi? V jednom máš pravdu, špatná strava môže spôsobiť cukrovku, poškodenie obličiek a to má vplyv na prekyslenie organizmu, čiže zníženie ph, nie ako píšeš Ty "zvýšenie". "Zvýšenie pH vedie k chorobným zmenám v organizme."
Je to presne naopak. Chorobné zmeny organizmu vedú k zvýšeniu resp. zníženiu ph.
Pri ph krvi 7,34 - 7,45 /takéto ph organizmus udržiava/ je ph slín 6,5 - 7,5, moču 6,5 - 7,0, žlč 8,0 - 8,5, pankreasová šťava 7,5 - 8,5, žalúdková šťava 1,0 - 1,5 atď. Ale najdôležitejšie je ph krvi, lebo ostatné ph sa môžu meniť po práve zjedených potravinách /či už "špatných" alebo dobrých/. Po určitom čase sa upravia na svoje pôvodné hodnoty.

Zdroj
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2014-02-12 11:25:52 4e63519d

14 zásaditých potravin a nápojů pro optimální zdraví							
				14 zásaditých potravin a nápojů pro optimální zdraví
Yanath má úplnú pravdu. Strava ph nijako neovplyvňuje! Je to len mýtus.
K bodu 2. by som dodal. Prekyslenie spôsobuje neliečená cukrovka, hladovanie, chronické zlyhávanie obličiek, veľká fyzická záťaž, kedy nastáva hromadenie kyseliny mliečnej.


Zdroj
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2014-02-12 10:47:57 4e63519d
Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Vaše práce v ohrožení: ke strojům jdou stroje


Vaše práce v ohrožení: ke strojům jdou stroje
Kniha Rise of the Robots dokládá, že roboti a software likvidují i ta zaměstnání, u kterých by tomu ještě před pár lety nikdo nevěřil...
„Pan Dobře“ zasahuje: Kvér Paráde
[ŽIVĚ] Nepokoje v centru Kyjeva pokračují
Jsou jasné skvrny pradávného záření stopou jiných vesmírů?

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0304 s
good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne