Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Dokumenty, obrázky, videá a fórumové príspevky od

bb # XuryXije82


Lépe než centrální řízení bych to neudělal?


Lépe než centrální řízení bych to neudělal?
bb nemyslím si, že guderian to myslí zle, len jeho teórie majú plno nedostatkov. jednoducho niečo ako ideálny kapitalizmus, ani iný izmus nie je.
Guderian strašne pláva v pojmoch, v pojmoch niekým napísaných, ktoré ani nie sú argumentmi ale iba nesúvisiacimi pojmami. Preňho je argument čo kto napísal. To vieš, titulované osoby majú iné myslenie ako my obyčajní plebsáci čo sme nečítali ani Marxa, ani Bastiata

sluhov možno aj presvedčovať pridať sa na stranu plebsu, ale nie vždy to zaberie. elity im ponúknu časť výhod a to je pre nich lákavé.
Nemáš ako ekonomicky zaujať sluhov, ak naviac tí sluhovia nechápu nič iné ako momentálne ekonomické benefity, lebo si myslia že tie benefity ich udržia bohatými až do staroby. Benefity budú zničené elitami spolu s nechápajúcimi nepotrebnými sluhami.

taktika spálenej zeme nemusí znamenať spálenú zem doslova. znamená to vytvoriť v oblasti také podmienky, že pre elity sa stane oblasť neatraktívna a stratová.
ale ľudia sa musia naučiť prežiť aj v tak poškodenej oblasti. tá chyba im zabezpečí istú ochranu.
To je len predĺženie agónie a nie obrana

to čo tvrdíš o komunitách ako kibuce, tam sa to neosvedčilo, ale je možné, aby takéto komunity fungovali, ale myslím si, že len do malého počtu členov, tak do 80-100. niečo ako huteriti. pri veľkom počte členov to zlyháva, nedajú sa kontrolovať príživníci.

Ak nedokážeš kontrolovať parazitov, máš pravdu. Východisko je jedno: musíš začať chcieť kontrolovať parazitov, aj vytvoriť mechanizmy kontroly.

takisto aj v takýchto komunitách dochádza k porušeniu pravidiel jednotlivcami a častým trestom býva vylúčenie z komunity.tí sa možno pripoja k inej komunite, alebo ostanú vyhnanci. keby bola komunita celá zem nemáš kde takých poslať a obratom by zaútočili na komunitu.

Ak bude celá zem v komunitách, parazitov bude treba fyzicky likvidovať, aby neškodili zdravému organizmurodinkársky princíp stvoril aristokraciu
je veľmi silný princíp, daný pravdepodobne evolučným vývojom.
Súhlas

Všetci rešpektovali dedenie majetku.
Súhlas, ale alebo začneme sami kontrolovať dedenie majetku, alebo elity aj tak zrušia dedenie majetku medzi plebsom. Pýtať sa ťa nebudú, budú také zákony že nezdedíš ani hovno a nič s tým neurobíš. Ak začneme sami kontrolovať dedenie, obmedzíme tak elity. Ak elity začnú kontrolovať dedenie, obmedzia tak plebs. Alebo my alebo elity, jedna zo skupín bude dediť a druhej nič neostane. Zatial vyhrávajú elity

napriek tomuto sa stále dodržoval rodinkársky princíp.

volá sa to oficiálne demokracia, neoficiálne je to pasivita a nepochopenie plebsom základnej podstaty ako nás ovládajú


je len otázkou času, kedy by niektorý zvolený menežér začal preferovať svoju rodinu. začal by to jeden, ďalší by videli že je to ok a systém sa rozpadáva.

Verejné mechanizmy, verejné obesenie na stĺp verejného osvetlenia, odstrániť pasivitu plebsu a dá sa to bez rodinkárstva a bez vytvárania klanov


všimni si, že jedna z vecí, prečo majú elitáši takú moc je to, že rešpektujú rodinkárstvo. elitáš elitášovi neublíži, len pokiaľ ho vylúčia zo svojej komunity.

Stĺpov verejného osvetlenia je dosť, len to chce viac chlapov ktorí budú mať v rukách vhodný povraz. Začnú sa báť a ani ich už nebude treba vešať, lebo sa budú báť.

vo veľkých obciach a mestách už sa tak ľudia nepoznajú osobne a je to o straníckom princípe a obchodnom lobingu. tam skôr hrajú úlohu marketingové stratégie, pričom rodinkársky princíp sa tam nepresadzuje zdola,
treba zaujať ľudí, presvedčiť ich aby neboli pasívni a pôjde to

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-12-20 16:16:12 2e1ea742

Lépe než centrální řízení bych to neudělal?


Lépe než centrální řízení bych to neudělal?
aaa,
tie tvoje dva posledné riadky s otázkou pre guderiana sú presne to, čo som ja zle vysvetlil ako začiatok svojho príspevku.
Presne to som myslel, že už je zle a mnohí si nevšimli, že hranica je už prekročená a ide sa ku kolapsu.
Dík za vysvetlenie mojej zle vysvetlenej myšlienky

ak je maximálny majetok X, tak jedno dieťa nemôže zdediť po dvoch rodičoch 2X ale iba jedno X.
Ohraničiť aj dedičské práva, X bude maximum a viac sa nedá.
Namiesto majetkových práv vytvoriť viac "užívacích práv", kde máš z majetku úžitok ale nemôžeš ho dať zdediť potomkom. Vytvoriť systém zásluhovosti a odmeny jedinca "užívacími právami, namiesto majetkových práv na vlastníctvo.
Lebo presne tie majetkové práva niečoho čo vlastníš ani nevieš kde, ale ovplyvňuješ život tam niekde žijúcich ľudí devastujú aj tam žijúcich ľudí a často aj ekológiu a "tam niekde miestnu ekonomiku".

OK, súhlasím, problém je znovu kľúč ako a koho ohraničiť - tak sa urobí zákon, že pôda nemôže byť vlastnená ale iba užívaná, bez práva dedenia. Znovu je potrebný verejný, jasný a neskorumpovateľný prerozdeľovací kľúč k užívacím právam na pôdne majetky.

Štát v tej jeho súčasnej forme je aj tak len na ochranu vládnucich miestnych aj nadnárodných elít pred plebsom, neslúži na ochranu nás plebsu pred rozhodnutiami elít. Ak sa elity rozhodnú zvýšiť dane na pôdu, tak ju sám "vrátiš štátu" lebo nebudeš mať z čoho zaplatiť dane a pôda padne v cene okamžite.
Takže po verejnom bode zlomu takéto niečo čakám, aj tak o svoju pôdu všetci prídu v prospech akože spoločnosti, v skutočnosti v prospech elít.

Žiadny štát ťa neochráni lebo štát prijme práve ten zákon, aby si pôdu stratil v prospech štátu. U obyčajných ľudí aj tak je málo pôdy, osoh z nej majú ešte menší, tak ich to moc trápiť nebude. Elitám pôda ostane v tej forme, že budú ovplyvňovať procesy ľudí žijúcich na každom kúsku pôdy celého sveta. Elity peniaze vyrábajú v bankách, problém mať nebudú ako potenciálne zaplatiť dane na pôdu

Prerozdelenie pôdy nič nerieši, súhlasím, preto navrhujem iba užívacie práva na pôdu bez vlastnenia a bez dedenia. Tým obmedzuješ samotnú elitu, lebo užívacie práva budú mať vždy iba tí, čo pôdu skutočne užívajú, obhospodarujú, starajú sa o ňu kým žijú. Ak ich deti ostanú žiť v tom mieste, tak budú súčasťou budúcej generácie, ktorá bude mať stále tie isté užívacie práva na miestnu pôdu a úžitok z miestnej pôdy. Tým odstraňuješ z procesu elity, ktoré nebudú mať mechanizmy ako oovplyvňovať všetky miestne ľudské kolektívy alebo spoločenstvá úžívateľov pôdy.

čo myslíš "2 - brániť sa vykonávateľom"? nedať sa vyhnať z cudzej pôdy?
Veď tým práve protirečíš svojmu argumentu, že ak štát neochráni vlastníka, tak je zbytočný. Tak má štát chrániť vlastníka aby nebol zbytočný alebo majú ľudia právo brániť sa vykonávateľom? Kde je tá hranica kedy a koho treba brániť?
Spálená zem ti nepomôže, lebo cudzí vlastník často nemá potrebu mať úžitok z tej zeme, on má potrebu ju vlastniť aby ju vlastnil ako kus planéty, aby s pomocou vlastnenia ovládal miestne ekonomické procesy. Úžitok nie je často potrebný, stačia majetkové práva.
Úžitok majú tí miestni ľudkovia, ktorí "spálenou zemou" sami stratia ten úžitok a ublížia v prvom rade sebe. To nie je ani dobrý nápad ani neprinesie škodu skutočnému vlastníkovi ako prvotnému "tvorcovi problémov", škodovať budú malí miestni ľudkovia užívajúci nejakým spôsobom nepatriacu im pôdu.

Tieto 2 možnosti tebou navrhnuté mi preto ekonomicky neštimujú, nejako to nevychádza.
Možno som zle pochopil obe možnosti, ak sa ti tak zdá, dovysvetli pár podrobností ak si to myslel inakšie.

Čo ty na zmenu vlastníckych práv ako takých na iba užívacie práva miestnych občanov na miestnu pôdu.

Takisto namiesto slova "pôda" môžeš použiť aj slovo závod, baňa nerastných surovín, diaľnica a iné.
Tým som myslel to ohraničenie majetku, že niečo môžeš vlastniť a osoh z iného budeš mať iba ako užívacie právo bez práva vlastniť. Niečo ako plat vysoko postaveného manažéra efektívne spravujúceho spoločenský alebo akýkoľvek cudzí majetok.
Otázka efektivity alebo neefektivity je iba otázkou dostatočnej verejnej kontroly a mechanizmov verejnej kontroly v prospech spoločnosti. Aj kapitalisti krachujú lebo mali stratu, lebo boli neefektívni.
Žiadny socializmus a rodinkárstvo, kontrola verejná, každému dostupná. Mechanizmus nie je podstatný, ide o princíp. Vysoký manažér má vysoký plat, ale baňa patrí miestnej spoločnosti. Niečo ako kibucy a priamo riadený členmi danej konkrétnej spoločnosti miestny spoločenský majetok.
Aj keď nepoznám podrobnosti kibucov, iba chápem princíp.
Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-12-19 21:33:33 2e1ea742

Lépe než centrální řízení bych to neudělal?


Lépe než centrální řízení bych to neudělal?
Kedy a kde začína hranica možného a nemožného?
Daj mi určenie kedy je právo "správne a v poriadku" podľa zákona, ktorý aj tak určujú úradníci a vysťahovávajú malých ľudí kvôli diaľnici, a kedy to právo nie je správne, ale aj tak je podľa nejakého zákona.
Ak máš právo podľa zákona vysťahovať kvôli dialnici malého človiečika, tak máš právo robiť akýkoľvek zákon a dať do zákona, že nikto nemôže byt vlastníkov viac ako niekoľko hektárov.
Daj mi dôvod z TVOJEJ hlavy prečo áno a prečo nie.

Ak zákony existujú, ak zákony sa tvoria podľa potrieb tak nazývanej spoločnosti, ak zákony tvoria úradníci a podľa svojjich predstáv ich schvaľujú v parlamente nejakí ľudia, ktorí nemajú mandát na schválenie týchto konkrétnych zákonov ale aj tak ich schvália - tak ja navrhujem spôsob že väčšina občanov štátu schváli môj návrh a ten sa stane zákonom o ohraničení majetku. Ak budú súhlasiť. Na to treba prijať zákon, že poslanci nemôžu schvaľovať zákony, ktoré neboli verejne prediskutované. Vymyslieť nejaký mechanizmus verejného schvaľovanie zákonov, to nie je teraz podstatné, hovorím o princípe.
Ludia budú schvalovať zákony, a môj návrh je majetkové ohraničenie vlastníctva pôdy (to je len príklad, ja nechcem každému všetko zobrať a dať to do nejakej metafyzickej spoločnej pokladnice)
V tom okamžiku ako väčšina odsúhlasila že bude majetkové obmedzenia pôdy, závodov, čohokoľvek, sa to stáva zákonným.
Vyhovuje ti môj návrh logiky väčšinového schválenia zákona, kde odsúhlasíme majetkové obmedzenie každého, aj nášho majetku?

Ak si proti ohraničeniu majetku, ktorý v zákone schváli väčšina a nie nejakých 150 poslancov, máš nejaké protiargumenty?
Ak ti nevyhovuje ohraničenie majetku, argumentuj prečo, daj tvoju logiku prečo nie, vysvetli na ekonomike prečo nie.

Dal som konkrétne otázky, môžeš ma vysmiať ale vysmej ma konkrétne, tvojou logikou, tvojimi argumentami.
Neodvolávaj sa na to čo kto napísal, daj konkrétne odpovede s logikou odpovedí.

Ja som za ohraničenie majetku, ja som proti tomu že môžeš mať celú planétu alebo jej obrovský kus.
Lebo doplatíme na to všetci, neostane nám ani figa borová, budeme vykopnutí aj z domov, aj nám zoberú pozemky, aj stratíme všetky úspory.
Potom to všetko toto ostane elitám, ktoré nebudú naďalej mať hranice majetku, lebo budú elitami pri akomkoľvek ekonomickom systéme ktorý v budúcnosti vymyslia.
Elity ostanú elitami, my budeme mať jednoznačné ohraničenie majetku, lebo nepatríme k elitám, sme plebs.
Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-12-19 19:50:10 2e1ea742

Lépe než centrální řízení bych to neudělal?


Lépe než centrální řízení bych to neudělal?
Pokud vám někdy někdo bude tvrdit, že porušováním majetkových práv lze zlepšit fungování trhu, zvýšit produktivitu a zajistit pokrok, rychle utíkejte

Otázka na autora
ak sa potopí po celosvetovom zemetrasení afrika, ázia, austrália všetci tam umrú. Ostane Amerika a potápajúca sa zničená Európa. Všetci Európania na lodiach priplávajú do Ameriky, ale tam je všetka pôda súkromná.
Máme právo tam žiť, porušíme ich právo na pôdu a začneme tam žiť, stavať si mestá na cudzej pôde?
Alebo budeme v mojom tomto príkladovom prípade stále ctiť majetkové právo bohatých američanov na pôdu v amerikách a necháme európanov zdochnúť na mori od hladu?
Autor, aká je tvoja odpoveď v tejto extrémnej situácii?

Všetci či dávate absolútne právo jednotlivca vlastniť kus planéty skončíte tak, že vás oberú o váš menší kus a zdochnete od hladu na cudzej pôde, lebo vám nič neostane.
Majetkové práva áno, ale odtial-potial. Inak nás oberú o všetko lebo už kus majú a ľahko získavajú ďalšie kusy, lebo už majú dostatočnú ekonomickú moc a potenciál na získanie všetkého na svete.
Potom všetci zdochneme od hladu, aj tí ktorí tak obhajujete absolútne právo na vlastnenie absolútne všetkého.
Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-12-18 22:31:56 2e1ea742

Vyšší mzda pro chudé – ale ne za moje peníze


Vyšší mzda pro chudé – ale ne za moje peníze
neuveritelné,
blbov je vela, blbov s diplomami je vela, ale ty si jeden z milióna.
končím, priznávam tvoju výhru, vzdávam sa.
nedá sa nájsť rozum tam kde rozum principiálne neexistuje

napriek všetkému ti prajem veľa šťastia do života. Budeš ho potrebovať keď sa tvoj svet zrúti a ty ostaneš s vyvalenými očami keď príde bod zlomu.
Problém je v tom, že ten bod zlomu dá poriadne po papuli aj mne, takže ja ho neželám ani tebe ani sebe.
ale príde, dostaneme po papuli obaja a mne nebude ľahšie, ak ja budem chápať čo a prečo, a ty budeš iba otvárať hubu od údivu ako kapor.
Odteraz už na teba slovo blb nepoužijem, nemá to zmysel, nedá sa prebiť k tvojmu mysleniu. Jediné čo ťa prosím, skús sa zamyslieť kto vyhrá, ak bude tá budúcnosť ktorú si ty želáš a obdivuješ. Síce to nechápeš, ale ničís svoju rodinu a budúcnosť svojej rodiny
Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-12-18 17:28:03 2e1ea742

Vyšší mzda pro chudé – ale ne za moje peníze


Vyšší mzda pro chudé – ale ne za moje peníze
očuj PS, máme nejaké hodne podobné chápanie a myslenie. Problém je, že nás je stále málo
Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-12-18 09:23:36 2e1ea742
loading...

Vyšší mzda pro chudé – ale ne za moje peníze


Vyšší mzda pro chudé – ale ne za moje peníze
"C" - ty si kto, milý "C"? Si chlapček alebo si dievčatko?
Kto ste to "VY"?
Koho vy uznávate a koho nie? Prečo ma majú zaujímať kydy koho vy sledujete a koho vy uznávate?
Kydy, ak to samozrejme nemyslíš ako recesiu. Do hlavy ti nevidím, možno je to recesia, možno si len ďalší drbnutý chujko s titulom.
Ako som tu videl už dosť reakcií na ekonomické drísty generála, tak mnoho ľudí si zoberie nejakú časť jeho kydov a zreteľne ju vysmejú.
To nie je môj názor, to je analytika obsahu reakcií na guderianove drísty.
Takže ak existuje skupina, ktorej si súčasťou a ktorá uznáva guderianove ekonomické drísty, tak ste len skupina šašov s rovnakým gulášom v hlave ako má guderian.
Ak to nie je recesia. Ale podla spôsobu písmenkovania to ako recesiu nemyslíš, tam by bola iná voľba slov. To zakončenie na recesiu nevypadá.
Sledujte ma ďalej, klauni, svojou cirkusovou skupinou (možno titulovaných) blbov sledujúcich dôležité.

Vieš čo znamená demagóg?, pán/pani klaun z cirkusu?
Ja dávam dosť podrobnú analytiku procesov aj podrobne odpovedám na jednotlivé ekonomické drísty guderiana. Nie som kultúrny, hovorím škaredú pravdu, ale demagóg nie som.

Mám teraz viac voľného času, nechcete ma radšej zobrať do svojej partie cirkusových šašov? Ja by som tiež sledoval kto a ako píše na "Dôležité", ak mi zaplatíte aj u mňa získa guderian "uznání"

Klauni, vy ste ušli z cirkusu a zamestnali vás v nejakej tajnej službe Slovenska? Za jedlo a nocľah?

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-12-17 21:54:48 2e1ea742

Kontroverzné: nechutná a anti-homo „sexuálna výchova“ v katolíckych kostoloch


Kontroverzné: nechutná a anti-homo „sexuálna výchova“ v katolíckych kostoloch
Sodomie je původně náboženský termín, který označuje společensky neakceptované sexuální chování, např. orální sex, anální sex, stejnopohlavní sexuální styk či sexuální styk se zvířaty (posledně jmenovaný byl též nazýván bestialitou);[1] zejména dříve se užíval i v právu jako označení druhu trestného činu.
Slovo sodomie je odvozeno od názvu biblickéh
o
města Sodomy[/u
rl], které podle knihy
Genesis[
/url] Hospodin zničil pro hanebné chování jeho obyvatel. Podle
Gn 19, 5 (Kral, ČEP) chtěli sodomští muži sexuálně zneužít hosty, což bylo hned dvojí těžké provinění - proti sexuální morálce i pohostinství.
Definice sodomie se v průběhu doby měnila, termín vždy označoval některé druhy sexuálního chování, jež nemohou vést k početí, a proto byly či jsou považovány za nepřirozené.[zdroj?] Někdy se termín používá jen pro označování jednoho konkrétního způsobu chování (např. stejnopohlavní sexuální styk mezi muži, sexuální styk se zvířaty), jindy označuje souhrn různých praktik (včetně například orálně-genitálního či análně-genitálního styku).V některých právních systémech minulosti i současnosti byla či je sodomie trestná. V Evropě je vesměs termín považovaný za zastaralý, avšak například v zákonech některých států USA zůstala jako právní termín dosud. Ve středověké a raně novověké Evropě hrozil za sodomii až tres
t smrti
. Běžným způsobem provedení trestu bylo upálení, Marie Terezie zavedla za sodomii popravu stětím. Trest smrti za sodomii zrušil zákoník Josefa II. Constitutio Criminalis Josephina z roku 1787.

homosexuáli sú podľa výkladu z wikipédie sodomisti.
Ten leták dáva pravdivú informáciu

Matejs, homosexualita je vyňatá zo zoznamu chorôb, ale psychiatria je taký vedný pofidérny smer, že sami psychiatri by sa mali mnohí liečiť. Psychiatria je niečo ako ekonómia, veda založená na tom kto viac nakecá ten má pravdu, nie sú v nej zákony ale len názory ľudí.

Áno, homosexuáli sú podľa výkladu slova sodomia dokonalí sodomisti.

Ale to že psychiatri vyňali homosexualitu z chorôb neznamená, že to nie je deviácia.
Homosexuáli sú sexuálni devianti.
Matejs, si homosexuál, alebo obyčajný zatrablovaný buzerant? Keď máš také horúce prejavy obhajoby homosexuality?


Zdroj
-
 58% ( 9 people voted )
+
2014-12-17 21:01:38 2e1ea742

Vyšší mzda pro chudé – ale ne za moje peníze


Vyšší mzda pro chudé – ale ne za moje peníze
ekonomika nemá nič spoločné s fyzikou ani s Newtonovými zákonmi. Ekonomika sa mení podľa potreby. To je to tvoje drístanie, myslíš si že ak chápeš fyzikálnu chémiu, kde platia prakticky nemenné zákony, ktoré dokážeš pochopiť ak si dostal titul z fyzikálnej chémie, tak to isté podľa teba platí aj v ekonomike.
Možno si dobrý vo fyzikálnej chémii, čo ja asi nikdy nebudem. Ale ja viem, že vo fyzikálnej chémii platia zákony, nechápem ich a preto netvrdím ani mäkké F aby si ti niečo dokázal v chémii.
Ty ale totálne hovno chápeš v ekonomike, ale myslíš si že nejaký chlapík spred 180 rokov vyriešil súčasné problémy. To je to, prečo napriek tvojmu titulu si baran v chápaní ekonomiky.
Ekonomika spred 180 rokov nemá nič spoločné so súčasnosťou, súčasné ekonomické problémy dokážu vyriešiť iba ľudia v súčasnosti, lebo ekonomika je vymyslená ľuďmi, nemá zákony. Nič z toho čo platilo v ekonomike pred 100 rokmi neplatí teraz.

Dumping bol a vždy bude, závisel od množstva tvojej ekonomickej moci, a úplne ľahko zavedená firma dokáže dumpingom zničiť nový vynález čerstvej firmy ktorá ešte nezarobila a nemá zásoby na pretrpenie dumpingového boja.
Drístaš, vyberieš nejaký úplne vyšpičkovaný tebe vyhovujúci príklad a robíš z toho všeobecné pravidlo. To neplatí, drístaš.

To že vedeckotechnická revolúcia naštartovala za kapitalizmu je len čiastočná pravda. Každý vynález ľuďmi možeš označiť vedeckotechnickou revolúciou. Ale v 18 storočí sa zrýchlilo tempo. Bolo viac ľudí, bola už nejaká úroveň myslenia ľudí, bola už nejaká úroveň techniky a strojov. Aj keby nezačal masívny rozvoj kapitalizmu, aj tak by sa začala vedeckotechnická revolúcia v tom 18 storočí.
Kapitalizmis nebol predpokladom, kapitalizmus bol súbežný proces, ktorý samozrejme vplýval aj na rozvoj techniky. Ale nebol to predpoklad, to si len domýšľaš. Nikto nemôže tvrdiť nejakými argumentami, že bez kapitalizmu by nebol rozvoj technológií. Také argumenty neexistujú, sú to len všeobecné drísty v prospech kapitalizmu, ktorý neučí VUML ale školy podporujúce systém kapitalizmu.
Takže drístaš a miešaš pojmy dojmy a kolesá.

Ak si si nevšimol, tvoje ekonomické výplody tu okrem mňa mnohých rozosmievajú, ak si taký namyslený že to nedokážeš uvidieť - tak si blb s titulom.
Veď tie tvoje výplody tu stále množstvo ľudí trhá na kusy, nikto ťa tu v témach ekonomiky nepodporuje, ty stále niečo tvrdíš a stále ťa niekto zosmiešni, vyvráti. Nikto tvoje drísty nepodporí. Všetci sú proti tvojim drístom.
To znamená že si BLB namyslený na svoj titul ale v ekonomike si blb.
Možno si dobrý v kope iných vecí, ale kvôli titulu ti jeblo v makovici a si blb drístajúci ekonomické bludy.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-12-17 17:55:13 2e1ea742

Andrej Kiska: Prezidentování je otcův největší neziskový projekt


Andrej Kiska: Prezidentování je otcův největší neziskový projekt


"Když vidíte, jak moc je systém zkorumpovaný, dojde vám, že je potřeba změnit celou strukturu. A to jde jen v politice,"

celá štruktúra sa dá zmeniť dostatočným množstvom kalašnikovov, namierených na hlavy politikov.
Politici v nijakom prípade nebudú meniť štruktúru, ktorá ich kŕmi z korýt. Do politiky idú nie kvôli tomu aby ju zmenili, ale kvôli korytu ktoré dostanú
syn úžerníka šíriaci drísty
Zdroj
-
 75% ( 22 people voted )
+
2014-12-17 15:18:40 2e1ea742

Vyšší mzda pro chudé – ale ne za moje peníze


Vyšší mzda pro chudé – ale ne za moje peníze
aaa,
ja som nepovedal že ich ja osobne pokladám ja zbytočných, ale že sú zbytoční pre elity, pre kapitalistov, pre kapitalisticko-bankársky ekonomický systém.
Ja aj seba pokladám za zbytočného pre kapitalistov a pre tie ozajstné elity. Mne je ľudí ľúto, ja zároveň ľutujem aj seba a moju rodinu, že sme nútení takto žiť. Ale kým ľudia budú pasívni, nič neurobí ani tých pár potenciálne aktívnych.

áno, 2-3 v poľnohospodárstve sú preto, že tých 20 ďalších v priemysle, baniach, vo výrobe obsluhuje aj infraštruktúru štátu aj tých troch polnohospodárov.
Súhlasím s tebou, ale ty nevyvraciaš môj predpoklad, že technologická nezamestnanosť je 20-30% "zbytočných nepotrebných pre kapitalizmus ľudí"

áno, súhlasím s tebou, že problém je vytvorenie kľúča ako deliť vyrobené tovary a existujúce majetky. Samozrejme nie podľa množstva hláv, lebo dať 10% cigáňom by znamenalo zničenie 10% tovarov a majetkov.
súhlasím s tebou, že pustiť miliardu indov do sveta by znamenalo zničenie veľkej časti majetkov vo svete, rovnako ako s cigáňmi.
kľúč je problém, vojna je východisko, súhlasím. Ale môj súhlas znamená že chtiac-nechtiac priznávam že to je sebedeštrukcia môjho sveta aj mňa samotného. Ak ten klúč neurobíme, my,tak musí niekto iný. Elity majú klúč jasný - všetko elitám, otroci sú nemajetní otroci. Vojna im pomôže zlikvidovať aj kapitalistov ako poslednú konkurenciu pre skutočné elity.
Po vojne bude nový ekonomický systém, aký neviem, ale som presvedčený že aj elity urobia znárodnenie všetkého v prospoech virtuálnej spoločnosti preživších, ale všetko budú v skutočnosti ovládať elity a budú likvidovať zbytočných vojnu preživších.
Inými slovami, ak neurobíme kľúč my, dostaneme nielen konečnú po hube ale možno neprežijeme potenciálno reálnu vojnu.

Guderian je baran, on dristne nejaké ekonomické slovíčko, potom použije nejaké ďalšie slovíčko ktoré pokladá za argument toho prvého slovíčka a myslí si že nás dobil argumentami.
Ten chlap drísta neuveriteľné ekonomické kydy, je mi ho niekedy až ľúto keď ničím tie jeho drísty.
Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-12-16 23:50:21 2e1ea742

Práce versus kapitál 0 : 1


Práce versus kapitál 0 : 1
daj si tabletku na zníženie IQ a svet bude pre teba krajší :-), budeš veriť týmto zaujímavým informáciam o kapitalizme, prestaneš sa stresovať.
stane sa z teba PhD generál Guderian, budete písať na rovnakej úrovni.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-12-16 23:14:08 2e1ea742

Obrana kapitalismu


Obrana kapitalismu
PS
zabudol si ešte, že už máme dostatok zelených, v plyne zožlknutých banánov, máme dostatok hajzelpapiera.
Kapitalisti majú dostatok bytov odobraných socialistickým chudákom, ktorým tie byty socializmus nespravodlivo rozdal.
Aha, a ešte máme právo bývať pod mostom, ak nás čestný kapitalista ojebal a z toho hnusného socialistického bytu, kde bolo tak málo banánov, nás vyhnal pod most.
Kapitalisti všetkých krajín spojte sa.
Ovčania vzývajte "chvála kapitalizmu"
Zdroj
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-12-16 23:07:44 2e1ea742

Vyšší mzda pro chudé – ale ne za moje peníze


Vyšší mzda pro chudé – ale ne za moje peníze
dumping je možný úplne všade, kde sa ľudia dohodnú a ak ich bude dostatok tak prinútia konkurenciu znížiť ceny alebo aj skrachovať. Jediným kritériom je dostatočné množstvo ľudí, ktoré chce zničiť nejaké menšie množstvo podnikajúcich v nejakej oblasti ľudí. Áno, v súčasnosti je to jednoduchšie ak máš pančované peniaze z banky, ktoré ti to dovolia. Nie je to však podmienka dempingu, lebo ten demping je riešenie nejakej skupiny ako zničiť konkurenciu. Demping bol a bude v každom systéme, kde nie je centrálne plánovanie. Demping stráca zmysel v centrálne plánovanej ekonomike.
Takže tvrdíš ekonomické nezmysly.

Blahybyt ktorý sa v určitej miere stále zvyšuje nie je vďaka kapitalizmu, ale vďaka pracujúcim a nové veci vymýšľajúcim ľuďom. Takže drístaš, aj keď si PhD. Žiaden kapitalizmus nič neprodukuje, lebo produkujú ľudia a produkuje sa zjednodušene v továrňach, vo výskumných pracoviskách. Produkuje aj predavačka, svoju prácu, ktorá je rovnaká aj v otrokárstve, keď niekde stála a predávala niečo, aj v socializme keď niekde stála a predávala niečo, aj v kapitalizme keď niekde stála a predávala niečo. Predavačka zjednodušene produkovala svoju prácu vložením svojho času. Ani otrokárstvo, ani socializmus ani kapitalizmus nevyprodukovali prácu predavačky, lebo ju produkovala ona ako človek nezávisle od existujúceho systému.
Ten tolaeťák ktorým si utieraš prdel ti dal socializmus, kapitalizmus alebo ho vyrobila fabika kde pracujú ľudia?
Kapitalizmus neprodukuje nič, je to len názov výmenných ekonomických, majetkových a finančných vzťahov medzi ľuďmi.
Platieš dohromady ekonomické pojmy a ekonomické procesy, ktoré nemajú nič spoločné s tými pojmami.
Drístaš.

Technologická nezamestnanosť je podstatný problém, lebo iba menšina spoločnosti je schopná tú spoločnosť rozvíjať. Rozvojom myslím vynájsť nové procesy a postupy, jedno či ekonomické, technologické, vyučovacie, zdravotné. Nové procesy a zlepšenia. Väčšina ľudí sú iba spotrebitelia nechápajúci procesy a spoločnosť nerozvíjajú. Ak nastupuje robotizácia, tak títo menej schopní a menej inteligenčne chápaví občania nemajú absolútne nijaké ekonomické možnosti nájsť si prácu. Lebo ich lebeňa im neumožňuje niečo nové a potrebné vyprodukovať a na fabrike už robia stroje. Sú zbytoční, nie je treba toľko čašníkov, masérov a ani prostitútok. Nie je treba toľko služieb aby sa všetci zamestnali pri 40 hodinách práce týždenne. Ak skrátiš pracovnú dobu a zamestnáš všetkých, tak budú mať volný čas a začnú rozmýšľať. Elity sa boja rozmýšľajúcich inteligentných ľudí, preto touto cestou nejdú. To je realita pouličnej ekonómie, ktorú nechápu všeliakí vzdelaní ekonómovia. To zjavne nechápeš ani ty. Titul choď vrátiť, barani si titul nezaslúžia, ale vela baranov titul má.

Ak sa odvolávaš na ekonóma, ktorý vyriešil súčasné problémy ale umrel pred 170 rokmi - chlape, si baran. Máš myslenie ako mnohí otitulovaní barani, ktorý nemajú vlastné myšlienky, nechápu podstatu problémov a odvolávajú sa na niekoho, kto keby ho strojom času preniesli do súčasného kapitalizmu tak by mu jeblo v hlave. Ale vyriešil problémy pred 180 rokmi.

Vieš ako vyzerá myslenie PhD barana? Prečíta si niekoho, koho uznáva iný PhD baran, to je jedno že ten chlap umrel pred 170 rokmi, ale medzi PhD baranmi si tak navzájom ukazujete ako ho predsa všetci poznáte a ste skvelí vzdelaní PhD. Pritom nemáte ani potuchy aká je podstata problémov ale len poviete však to vyriešil dávno ten a ten.
Ekonómovia nechápu, že sme riadení bankármi sociopatmi, sme nepotrební. V tom pouličnom živote nás nepotrebujú, len žerieme, serieme a spotrebúvame nenahraditeľné zdroje. To je tiež podstata procesov pouličnej reálnej ekonomiky, ktorú vy nabubrelí barani s titulmi absolútne nechápete.
Ekonomika sú ľudia a elity riadiace procesy miliárd obyvateľov, nie je to náuka sama o sebe. Problém ktorý je teraz a opakuje sa už mnoho rokov má vždy iné riešenie, lebo sú vždy iné okolnosti, lebo sú vždy dostupné iné zdroje a iné technologické riešenia. Marx nič nevyriešil, tvoj Bastiat vyriešil rovnaké hovno.
Medzi Vami titulovanými baranmi je to rozšírený jav, ako sa stále odvolávate na cudzie myšlienky, lebo sa bojíte jeden pred druhým ukázať svoju baraniu podstatu - že hovno chápate ale všetci tvrdíte - vyriešil to Marx, vyriešil to Bastiat. Nemáte vlastné myslenie, bojíte sa povedať vlastný názor lebo sa bojíte že vás oponent rozotrie rovnako ako ja.
Ja tu píšem množstvo vysvetlení, argumentujem, dávam logiku - moju logiku a moje vysvetlenia.
Ty si použil mnoho slov ale za teba ich povedal Marx, Bastiat - nič tvoje tam nie je, pán Baran titulovaný.

A tá vrchná tvoja tretina sú preboha drísty, kde si pletieš pojmy, dojmy, kolesá.

Zdroj
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-12-16 17:21:09 2e1ea742

Vyšší mzda pro chudé – ale ne za moje peníze


Vyšší mzda pro chudé – ale ne za moje peníze
otázka pre barana genderiana
ak v tom tvojom čestnom kapitalistickom voľnom trhu niekto kto už má väčší kapitál začne dempingovať aby zničil konkurenciu a získal výhodu - tak ten trh je naďalej kapitalistický čestný a volný alebo to už je manipulácia? Ak je principiálne možná manipulácia, ako môže byť trh voľno-čestno-kapitalistický??? Kapitalistický volný trh sú metafyzické metafory, neexistujúce veličiny - lebo ľudia chápu ekonomiku rovnako ako ty - barani ktorí ekonomiku nechápu a preto sme všetci v prdeli.
Ako môže volný trh vyriešiť problémy, ak hlavnou zásadou voľného trhu je predsa získanie výhody a následná maximálna manipulácia trhu aby bol zisk?
Čo to stále trepeš o nejakom nereálnom volnom trhu? Ty zjavne z ekonomiky poznáš pár slovíčok, o podstate nemáš ani potuchy, len ako papagáj opakuješ nejaké ekonomické pojmy a myslíš si, ako si všetkých dobil argumentami.
Problém súčasnej spoločnosti je aj v tom, že kadejaký baran dostane tituly a potom sa cíti pánom riaditeľom, ktorý všetko vie a všetko chce riadiť podľa seba lebo "ono to má titul".
Chlape, drístaš, trepeš koniny a jedný argument ktorý je možno pravdivý je ten, že si PhD.
Zmeň si to na PhB - aby bolo jasné že to posledné B znamená Baran.
Čestní kapitalisti si začnú čestne konkurovať na čestnom kapitalistickom voľnom trhu a na svete začne raj pre všetkých. Čo ti úplne drblo v PhB baranej hlave???
Nevhodná štruktúra priemyslu? čo ti drbe? Všetko robia roboty, ľudia sú nepotrební. Aj keby boli všetci PhD, aj tak sme nepotrební. Technologická nezamestnanosť. Koniec. Nie je pre koho vyrábať, lebo je nezamestnanosť. Kapitalisti sú tiež nepotrební, lebo nie je komu predať lebo nezamestnanosť.
Baran, plávaš so svojimi argumentami ako hovno na hladine rieky a nemáš ani poptuchy, že pod tebou je hlboká voda s vlastnými prúdmi, rybami a kameňmi.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-12-14 15:35:07 2e1ea742
Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Jeden den nádražního trafikanta


Jeden den nádražního trafikanta
11, 24 Přišla paní. Povoláním „Somrákyně“. Čistá, nepáchnoucí. Přišla měnit železo za papír. Dvě hrsti drobných vydaly na tři stovky. Jsem rád, že lidé v Česku dosud ...
Rudá armáda neosvobodila, ale okupovala Polsko
Švédsko: Srdíčka lásky k muslimským imigrantům?
Prečo opatrenia ECB nezlepšia situáciu Grécka

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0405 s
good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage