Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Dokumenty, obrázky, videá a fórumové príspevky od

SBS # VyxaQicy26


Tupý uhol pohľadu – Osobná sloboda


Tupý uhol pohľadu – Osobná sloboda
Jana, nemyslím si, že ich to mrzí, ale nemôžu reagovať ináč. Ak by ľudia stali za svojimi právami a slobodami, tak k niečomu takému nedochádza. Ak mám byť úprimný, pre mňa sa v Tvojom prípade, čo sa kontroly týka, nič výnimočné nestalo, ale vyhrážanie sa a zákaz vstupu je drzosť hrubého zrna, hlavne zo strany vedúcej. A čudujem sa tomu chmuľovi, že robí zbytočnú nadprácu a zo seba akurát tak vola. Ovčia (stádovitá) mentalita.
Zdroj
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2013-06-26 01:26:11 55ede333

Tupý uhol pohľadu – Osobná sloboda


Tupý uhol pohľadu – Osobná sloboda
"V pripade METRA, je tento zmluvny vztah este zretelnejsi... Tam je tvoj suhlas s ich obchodnymi podmienkami, sucastou ziadosti o vydanie METRO karty... Jednoducho, neexistuje moznost dostat ich kartu a zaroven nesuhlasit s ich obchodnymi podmienkami... A ano, tym padom, maju pravo na vsetko, co je uvedene v danej zmluve..."


V tom prípade nepoužívaj blbosti ako "argument", kde sa jedná o členský vzťah zákazník(členská karta, stotožnenie sa s podmienkami, ktoré sú však tiež limitované zákonom) vs. Metro. Pretože autorka išla ako nečlenka do verejne prístupného obchodu, na ktorý sa nevzťahujú žiadne dvojstranné dohody typu členské karty.
Zdroj
-
 45%  ( 1 people voted )
+
2013-06-25 13:22:06 55ede333

Tupý uhol pohľadu – Osobná sloboda


Tupý uhol pohľadu – Osobná sloboda

Jana: Vyjadroval som sa k príspevku od Orangutana, tvoj postoj a postup bol maximálne v poriadku, tiež si vážim súkromné vlastníctvo ľudské práva a slobody(ako SBSkár tiež). Začali zmätkovať, pretože nemali ani najmenší dôvod volať k súčinnosti políciu a začalo im dochádzať, že prestrelili. Žiaden majiteľ verejne prístupnej predajne ani SBSkár niesu oprávnení Ti zakázať vstup do predajne. Dokonca ani osobe, ktorá tam predtým kradla. Na to nie sú oprávnení žiadnym zákonom.


Orangutan:
"Obchodne podmienky, zahrnajuce aj kontrolu tasiek pri opustani predajne, neporusuju ziadny zakon, pokial je informacia o takejto podmienke, zakaznikovi poskytnuta, pred jeho vstupom do predajne... Vyvesenie podmienok vstupu do predajne, na viditelnom mieste, pri vchode do predajne, sa povazuje za poskytnutie informacie zakaznikovi..."


Chlapče, daj si sprchu. Na kontrolu nákupu zamestnancom SBS, aka strážnej služby môže vykonávať bez toho, aby Ti niekto niečo vyvesil. Ani policajt Ťa nebude kontrolovať s občianskym zákonníkom v ruke, alebo zákonom o policajnom zbore(budeš len ústne upovedomený). Zamestnanec SBS Ťa upovedomí na základe akého zákona a oprávnenia koná, to je všetko. Ak daný zákon a jeho oprávnenia poznáš, môže mať na nástenke(kontrolná miestnosť), pri vstupe do predajne zavesené čokoľvek. Kedysi jeden supermarket vyberal pokuty za krádeže a dokonca si to tí tupci dali aj na verejnú tabuľu k oprávneniam SBS a ako upozornenie pre zákazníkov, pokutu uvádzali 1000SK. Veľmi rýchlo im to bolo zakázané, nepochybujem, že ak by sa verejnosť ohlásila a žiadala vrátenie týchto neoprávnených pokút, museli by im byť vrátené. Boli oprávnení, na základe akého zákona? Bez Tvojho súhlasu Ťa nemôže ani skontrolovať, max privolať políciu na súčinnosť so zákonom o SBS. Takže nesplietaj, o čom nemáš poňatia.
Zdroj
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2013-06-25 13:12:14 55ede333

Tupý uhol pohľadu – Osobná sloboda


Tupý uhol pohľadu – Osobná sloboda
Jungle-monkey, do Metra vzhľadom na obchodné podmienky nemôžeš ísť nakupovať, ak nie si členom, teda nemáš členskú kartu. Spravidla do Metra dostávajú kartu živnostníci, preto členská karta a následné overenie, ak ju nemáš pri sebe. Čo má toto spoločné so zákonom o SBS a obmedzením práv a slobôd zákazníka?

• "odmietnuť hlavne z bezpečnostných dôvodov prístup deťom mladším ako 12 rokov"


V prípade, že ide taká osoba v sprievode rodiča, držiteľa členskej karty, zamedzenie vstupu je podľa mňa protizákonné. Ak by tak spravili v prípade vyššie uvedenom, stálo by za to podať trestné oznámenie.


"odmietnuť prístup osobám s osobnou batožinou presahujúcou určený rozmer, ktorá nebola uložená v bezpečnostných schránkach pri vstupe do veľkoobchodného strediska (aby ta pripadne ani nenapadlo nieco ukradnut...)"


V čom je problém, ak dostaneš možnosť túto batožinu odložiť do úschovy, na čas potrebný na nákup? Kto nejde kradnúť predsa nemá problém s uložením tejto batožiny. V prípade jej odcudzenia nesie škodu obchodný dom, ak Ťa nevpustili s batožinou dovnútra.


"vykonať kontrolu správnosti účtovania zákazníckeho nákupu pred východom z nákupného strediska"


V čom je zase problém? Ak som nič neukradol, žiadne kontrolné stanovište sa nekoná, dám bloček do ruky, ukážem nákup a pošlem ho do riti. Nesmie ťa obmedziť ani kontrolovať ak nesúhlasíš bez prítomnosti polície, resp. do jej príchodu, nič viac. Ak je tento zásah neadekvátny a spôsobí Ti škodu(napr. ušlý zisk a pod.), máš právo žiadať náhradu.


"zhromažďovať údaje a informácie o zákazníkoch a ich nákupoch"


Absolútne žiaden súvis so zákonom o SBS. Toto robia všetky obchody, kde si členom, teda máš členskú kartu. Takisto konajú banky, ak platíš kartou. To isté robí štát, viď monitoring telefónov, mailov, čipizáciu a pod. Takže scestné je podporovať to ako zákazník(súkromnú firmu) a občan(štát) v rámci tolerancie týchto praktík. Na toto poukazuje aj samotná autorka článku.


"• robiť obrazové záznamy prevádzky veľkoobchodného strediska v priebehu celého dňa"


Detto, podobná blbosť ako predchádzajúci "argument".


"prechodu vlastníctva zakúpeného tovaru až po opustení veľkoobchodného strediska"


Replika toho istého v súvislosti s kontrolou nákupu. Pracovník SBS má právo skontrolovať Tvoj nákup, bez toho aby si ho nasledoval, alebo Ťa k tomu nútil, ak odmietneš, jediná jeho možnosť je privolať políciu a Ty musíš strpieť čas, kým neprídu. Odporúčam ukázať nákup aj bloček(predtým než SBS podnikne ďalšie kroky v súvislosti s obmedzením pohybu a privolaním polície) a ďalšie prípadné obmedzenie pohybu do príchodu polície riešiť právnou cestou.Zdroj
-
 46%  ( 3 people voted )
+
2013-06-24 17:34:12 55ede33e
Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Špirála nezmyselných opatrení


Špirála nezmyselných opatrení
Politici majú úplne iný rebríček priorít než podnikatelia. Na tie isté problémy sa pozerajú z diametrálne odlišných uhľov pohľadu a prístup k nim, ako aj k ich riešeniam, je ovplyv...
Kde sa dvaja bijú .......
SLUNÍČKÁŘKY, ZNÁSILŇOVÁNÍ A STALINŮV KULT
Víno Babylonu - RKC

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.017 s
dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne