Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Dokumenty, obrázky, videá a fórumové príspevky od

No toto # DyvuVeqi71
Idealizmus ako cesta do ...........


Idealizmus ako cesta do ...........
Vo svete žije v súčasnosti 2,2 miliardy kresťanov, ktorí tvoria 32 % z celkovej populácie. Vyplýva to z komplexnej demografickej štúdie, ktorú vypracovala americká výskumná spoločnosť Pew Research Center na základe 2500 prieskumov uskutočnených vo viac ako 230 krajinách a teritóriách.


Svet2014-02-2226
-
 56% ( 6 people voted )
+

Je život náhoda ?


Je život náhoda ?
Známý anglický nevěřící vědec Francis Crick, objevitel struktury DNA, napsal: "Pravděpodobnost, že život vznikl náhodou je tak naprosto pranepatrná,že je to až absurdní."


Záhady2014-02-04123
-
 61% ( 8 people voted )
+

Nájdi už konečne pokoj v duši priateľ môj veriaci.


Nájdi už konečne pokoj v duši priateľ môj veriaci.
Zdanlivo akoby nebolo celkom ničoho, čím by sa dal uhasiť Tvoj nepokoj. Ba časom, s pribúdajúcimi rokmi sa akoby ešte viac stupňoval a prerastal až v drásajúci pocit nenaplnenosti bytia. Ľudia sa snažia zahnať a prehlušiť tajomný nepokoj svojich duší rozličnými spôsobmi.


Cirkev2014-01-2728
-
 50% ( 4 people voted )
+


Jediný kto ťa naozaj miluje je Boh


Jediný kto ťa naozaj miluje je Boh
Tak ako, uz ste to dokonstruovali.. ?

Zdroj
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-10-25 10:16:05 b2281e18

Jediný kto ťa naozaj miluje je Boh


Jediný kto ťa naozaj miluje je Boh
Co to tu zase konstruujete za somariny ?

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-10-23 19:53:06 b2281e18

Článok, ktorý mohol zachrániť Slovensko


Článok, ktorý mohol zachrániť Slovensko
Veľmi pekné.
Článok som si prečítal aj s príspevkami. Tieto texty sú pre mňa nenahraditeľným náučným zdrojom o tom aké konštrukcie dokážu ľudia vyprodukovať v rámci obhajovania vlastných osobných záujmov a predstáv, bez výnimky toho čo kto napísal. A čo sa plánovania týka, zariadim sa už podľa toho ako sa to zvrtne a čo skutočne chcem či potrebujem.. No skutočne do tejto debaty čo je lepšie nemá zmysel ani mne zasahovať, nič predsa nie je konštantné a mení sa to v čase, ľudia 'slobodní duchom ' sa uz zariadia podľa situácie, zbytok bude cosi o vlastnych predstavach ktore by radi naordinovat vsetkym bez vynimky. Priznavam socialistom ich vysostne prevo zit v socializme.. Liberalom v liberalizme a kozmonoautom v kozme. Ano mili priatelia, Vas zivot patri iba Vam. Nenechajte si ho vziat nechutnymi predstavami ktore sa Vam snazia ostatni predstavit ako najvhodnejsi model pre Vas. No naopak, nesnazte sa to Vy robit ostatnym. Ekonomicke modely su vhodne iba pre modelarov. Zariadit sa podla situacie, naplanovat si vlastnu strategiu, realizovat ju, rozvinut, overit, napravit chyby, poucit sa z toho, dokonca aj padnut, vstavat, a zase stupat.. To hej, to sa mi paci.. Je to pre mna zažitok a da sa to aj kolektivne, ale len vtedy ak s tym vsetci clenovia dobrovolne suhlasia a maju na tom osobny zaujem.
No modelovat ostatnych ? Naco by to bolo dobre ?
Kto by tu chcel nudne centralne planovanie, tak do toho.. Kludne si ho urobte, spojte sa proletari a nechajte sa centralne riadit. Ak by ste do toho zatiahli nasilu aj mna, tak sa uz podla toho zariadim.
Kto by chcel liberlane pre vsetkych, tak zial ani to nie je mozne.. Niektori jedinci skutocne potrebuju svojich planovacov a zit podla ich predstav - mali by sme im to umoznit aby ich mohli mat a mohli zist svoj jednoduchy a nudny zivot v ktorom citia imaginarne istoty. No oni potom do toho chcu vtiahnut vsetkych...

Teda co mi ostava. Najdem si uz nejake miestecko a tam budem zase len podla seba a svojich predstav o zivote, hladat zdroje zabavy a nadsenia pre nove veci trebars. Je to naozaj dobra hlupost - vraj ekonomicky model.. Nic take neexistuje, iba ak v hlavach ludi, rovnako ako panbozko, peniaze a pravo. No v skutočnosti. Práve na nas svieti slniečko, momentalne cez oblaky ale vonku je aj tak krasne. Skoda by to bolo nevyuzit a vypisovat tu cosi o idealnych nezrealizovatelnych modeloch, v ktorych nakoniec akýkoľvek ekonomicky modelár skonštatuje - system je dobry ale ludia na to este nedozreli.. :-))

Zdroj
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-10-15 11:23:33 b2285138

Fiškálna mytológia


Fiškálna mytológia
Peter ak by ste sa naozaj skladali mohli by ste to predsa aj odmietnuť kvôli tým 'traktoristom'. Lenže Vy sa neskladáte ale ste povinní platiť zo zákona. Čo sa týka platieb tak sú povinné a ani uvedení "traktoristi" s tým nemusia mentálne súhlasiť, preto ich snaha sa tejto povinnosti zbaviť v čase keď nemajú prácu je pochopiteľná. Dá sa z toho odvodiť len toľko že sa jedná o racionálne zmýšľajúcich ľudí. Tiež poznám ľudí ktorí podnikajú len sezónne ale platby sú od nich vyžadované celoročne.. Každý si to rieši ako vie, takže sa nesťažuj že sa im "skladáš", to predsa nie je ich rozhodnutie aby si im niečim prispieval. Jedná sa naozaj len o Tvoju povinnosť ktorú Ti niekto naordinoval. Prípadne ak Ťa to trápi - vyskúšaj si sám - kúp si traktor, zarob si s ním a choď v zime na maródku.. Normálne Ti tú skvelú situáciu už dopredu závidím, ako budeš sedieť doma na zadku kvôli možnej kontrole a pár ušetreným eurám..... :-))))))))
Tvoja matematika nie je ani v poriadku - ostatní daňoví poplatníci sa im na to vôbec "neskladajú", pri uvedenom príklade totiž platili 9 mesiacov z dvanástich, teda minimálne si to zaplatili - sami sebe. A čo je najdôležitejšie nestoja na úrade práce a nežiadajú od neho almužnu. Je celkom možné že ak by si takto nezachraňovali gate tak by si sa im skladal celoročne na sociálne dávky, pretože sedieť doma na maródke kvôli ušetreným drobákom a nemať prácu nie je nič zaujímavé zrejme ani pre toho traktoristu, on ten človek ak by robotu mal celoročne - asi by to nerobil. Teda problém nehľadaj u nich ale v systéme ktorý chce od človeka peniaze každý mesiac bez ohľadu na to či zarábaš alebo nie. Ten z Teba robí toho vola, nie traktorista. Takisto by si si mal uvedomiť že odvodmi platíš vraj vlastné poistenie, traktoristovo určite nie.

Zdroj
-
 71% ( 7 people voted )
+
2014-10-01 14:16:51 b22866c8

JDE KONEČNĚ O VYNÁLEZ S VELKÝM „V“, KTERÝ NAHRADÍ ROPU SLUNEČNÍ ENERGIÍ?


JDE KONEČNĚ O VYNÁLEZ S VELKÝM „V“, KTERÝ NAHRADÍ ROPU SLUNEČNÍ ENERGIÍ?
No hej no.. Tak to máme v článku vraj watt za dolár = revolučnú cena.. A číňania už teraz za pol dolára robia vietor obchodníkom v kapsách, amerikánci ako odvetu zaviedli nejaké povinné clá na čínske panely.. Takto sa k tým skutočným revolučným cenám súdruhovia z usa nedopracujú.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-09-27 10:48:23 b22866c8

Kresťanstvo je zvrátený kult krvi. Zneužili na to Ježiša


Kresťanstvo je zvrátený kult krvi. Zneužili na to Ježiša
:-))

Škoda slov na to. Koniny vrátane supai a ježiška.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-09-27 10:33:47 b22866c8
loading...

Ľudského práva sa nenapiješ


Ľudského práva sa nenapiješ
Mojko zlaté a čo si sa z bujakom zrazil ? A či Ty nevieš že vśetko čo by sa mohlo speňažiť tu musí ležať ľadom lebo bežný Slováčisko z toho že je niečo na predaj aj tak nikdy nič nemal a ani mať nebude ?

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-09-25 21:33:09 b2281b81

V Japonsku začali prodávat roboty-humanoidy


V Japonsku začali prodávat roboty-humanoidy
To je hlúposť, normálny chlap si zoženie nejakú babu ktorá porobí, navarí a aj sem tam spríjemní nudné chvíle, tiež dokáže ako ten robot popri tom udržovať besedu a tiež takisto reaguje aj na zmenu nálady človeka. :-) Fakt neviem načo to v tom japonsku vymýšľajú.

Zdroj
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-09-22 12:13:17 b2281b81

Státní dluh za vlády komunistů


Státní dluh za vlády komunistů
Úsmevný článok. :-)
Komunisti nemali ako vyprodukovať dlh, ak dĺžili tak jedine sami sebe navzájom nejaké vyprodukované čísla.. Takže by to nemali mať problém aj odpísať či rovno vymazať. Dlh by mohol vzniknúť jedine vtedy ak by bol iný veriteľ ako dlžník. Komunistom to mohlo pri ich ekonomických experimentoch spadnúť iba ak na hlavu, a to by aj v takom prípade sami voči sebe nemali
žiaden finančný dlh tak či tak..

V inom svete šli čísla a produkcia iným tempom dopredu, teda objektívne by to mohlo byť len o porovnávaní výkonnosti dvoch odlišných svetov. Ale článok sa mi páčil, pôsobil na mňa ako keby niekto písal o mimozemšťanoch.. Na to že to bolo tu u nás o čom pán písal, mi to príde ako absolútne urvané z reality. Ako amatérsku antipropagandu bývalého Kocúrkova beriem, no škoda že sa títo autori nezaoberajú viac súčasným Kocúrkovom. Tiež to nie je žiadna sláva, prakticky v súčasnej dobe možná produkcia padá na neschopnosti systému odpisovať dlhy..

Zdroj
-
 61% ( 13 people voted )
+
2014-09-22 12:00:41 b2281b81

Platí ťa štát? = Hľadaj si nový job!


Platí ťa štát? = Hľadaj si nový job!
Táto téma je tradične táborovo rozdeľujúca. Štát predsa podniká všade s každou firmou, ten si predsa v každej úspešnej firme svoj percentuálny podiel vyberie formou daní a poplatkov tak či tak. Jedine v prípade ak sám neposkytne daňové úľavy či nehorázne príspevky na vytvorenie pracovných miest a podobne tak vtedy priamo nie, vtedy si to však vyberie inak. Takže ani nepredpokladám že by niekedy platilo - "platí Ťa štát - hľadaj si nový job".. To môže platiť len v prípade keď to nepôjde už ani v podnikateľskom sektore, lenže vtedy sa štát zvyčajne ešte viac rozbujačí a hraje sa na inštitúciu poslednej záchrany z budúcich daní. V každom prípade štát by mohol kľudne podnikať, ale predpokladám že ak by mal podnikať rovnako ako to očakáva od bežných podnikateľov tak mal by správne len zo ziskov ktoré sám vyprodukuje - nie z daní.. A mal by vedieť aj krachovať bez zarúbania sekery a oddlžovania svojich záväzkov - zase len z daní.. To by tiež malo patriť k tomu. Ak by predsa len sekeru zarúbal, mal by ho vybaviť exekútor.... Tiež by mal platiť zo svojho úspešného podnikania dane sám sebe, ktoré už na ziskové podnikanie v žiadnom prípade nepoužije ale len na verejné služby.. Ak by to reálne v praxi platilo, táto téma by bola zbytočná a asi by neexistovala. No pri požiadavkách ktoré sa kladú na súkromné podniky ktoré nemajú daňové úľavy ( aj tie udeľuje štát ) by štát v konkurenčnom prostredí podnikanie nedokázal zvládať. A tak je aj zbytočné písať o nejakom možnom podnikaní štátu.. Dá sa v takom prípade baviť už len o jeho monopolnom postavení.

Bolo by úplne jednoduché to porovnať ak by niekde podnikal štát v rovnakom smere ako tí odvážlivci ktorí idú skoro vždy do rizika.. Ale štát nie je tak blbý, ten sa do toho ani nehrnie. A načo aj veď štátny úradník stojí pri nich s kolkami, nariadeniami a natrčenou rukou už pri zakladaní firmy.. Telekomunikačným firmám predáva licencie na frekvencie, ťažobným spoložnostiam povolenia na ťaźbu. Chudákovi čo si stavia domček vyúčtuje stavebné povolenie a služby na katastri, následne zhrabne DPH za stavebný materiál na ktorý si chudák požičal v banke. Z tej istej banky kde bude platiť úroky tiež hrabe každý rok nejaké tie percentá zo zisku. Takisto pri stavbe toho domčeka vyberie dane zo zisku z predaja materiálu aj zo zisku z jeho výroby či prepravy. A z výplat všetkých ktorí sa toho nejakou formou zúčastnili. Nakoniec zhrabne všetky dane z výplat chudáka zadĺženého, ktoré musí niekde zohnať pri splácani tej drahej srandy, a tiež dane a dph z toho že si platí a bude platiť vôbec nejaké teplo svetlo a jedlo.

Prakticky má štát paprče všade, od najmenších až po tých veľkých tak neviem prečo by vôbec v niečom inom podnikať mal. Veď štát je tu najväčší veľkopodnikateľ ktorý nikomu konkurovať nemusí, ten sa nepotrebuje zosmiešňovať rizikovými podnikateĺskými aktivitami. Ak by som mal také privilégia ja, určite by som nechal všetkých tých čo mi platia percentá zo svojej činnosti - nech len podnikajú, nech sa len trápia a mordujú. A ešte by som ich v tom aj podporoval, ak by to bolo potrebné. Podnikať by nemalo pre mňa žiaden význam. Presne to aj štát robí. Pre štát nemá zmysel podnikať a zosmiešňovať sa tým. Pre štát majú zmysel iba percentá a podpora aktivít ktoré ich prinášajú..

Zdroj
-
 60% ( 5 people voted )
+
2014-09-22 10:39:07 b2281b81

K povaze demokracie


K povaze demokracie
Posledné prejavy nefalšovanej pravej demokracie ktoré som priamo zažil na vlastnej koži boli asi v tom spoločenstve vlastníkov bytov, v ktorom som sa ocitol ani neviem ako.. Prevládal tam názor ľudí v dôchodkovom veku a bolo občas aj zaujímavé vidieť ako sa tá demokracia prejavuje.. Paradox bol keď prevládajúca skupina dôchodcov najčastejšie sediacich okrem lavičky hlavne pri televízoroch odhlasovala povinný mimoriadny príspevok každej domácnosti 3000 Sk na akýsi spoločný satelit tešiac sa aký budú mať televízny komfort. Jeden skoro slepý invalid ktorý nemal ani televízor lebo aj tak hovno videl sa im musel tiež na tú zábavku zo svojho biedneho dôchodku poskladať. Chudák skoro sa im tam rozplakal ale nemal šancu, nakoniec ho ešte aj presvedčili že tým zvýši hodnotu svojho bytu - ale pozor nie pre seba - pre pozostalých dedičov a oni vraj budú iste ten satelit využívať. Tiež sa chcel jeden chlapík odtrhnúť od spoločných poplatkov za kúrenie a na najvrchnejšom poschodí dať nejaký svoj plynový kotol z komínom, tak ho prehlasovali že nemôže.. Keby aj náhodou chcel z toho biedneho spoločenstva vystúpiť tak strecha bola spoločná.. Nám vždy vytýkali kočiar ktorý im všade zavadzal pritom bola v minulosti doba keď tam mali všetci títo súčasní dôchodcovia kočiare, lenže na to už akosi zabudli. Deťom predseda spoločenstva zakazoval chodiť výťahom bez sprievodu dospelej osoby pretože je to napísané na dverách výťahu, aj keď za výťah vyžadoval aby sa platilo podľa počtu osôb v ktorých boli zarátané aj deti.. No a v noci keď došiel ožratý sused pod nami tak bolo cez podlahu počuť jeho silné domáce demokratické prejavy, často až do rána.. Hotové Kocúrkovo tá demokracia. No a tak som sa jedného dňa odsťahoval na lepšie a krajšie miesto, ale to som im musel pravidelne prispievať na kúrenie aj keď radiátory boli povypínané až do doby kým som byt nepredal.. :-)

Čo sa týka demokracie v štáte, tak si po mojej bytovkovej skúsenosti nerobím žiadne ilúzie ani falošné nádeje. A o spoločnom vlastníctve takisto nie. Toľko k mojim poznatkom čo sa povahy demokracie a spoločného vlastníctva týka.
Zdroj
-
 60% ( 5 people voted )
+
2014-09-21 13:00:14 b2285f66

K povaze demokracie


K povaze demokracie
Monopol, dipol, tripol, kvadropol.... všetko jedno, ak ti ani jeden "pól" nevyhovuje. :-)

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-09-21 10:25:27 b2285f66

Doba zúfalstva a nádejí.


Doba zúfalstva a nádejí.
No a následne - pán nech si vezme do ruky hrable rýľ, motyku a... tak ďalej.. A nech ide radšej niečo pestovať, trh iste privíta ručne pestovanú zeleninku.. Momentálne kilo zeleniny stojí 0,5 až 1,5 euro záleží akej.. Teda ak vypestuje nejakých 20-30 ton do roka. Aj z manželkou môže aj viac tak sa im spolu bude vodiť lepšie asi..
No a hneď máme aj ten - poľnohospodársky zázrak pod ktorý chce môj podpis.. :-)

Zdroj
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-09-17 20:33:40 b2283399

Doba zúfalstva a nádejí.


Doba zúfalstva a nádejí.
Keď tomu dobre rozumiem pán spolu z manželkou "zarába" 704 eury.
40 eury dajú na telefón ;-)
-- Tak za to sa dá dnes volať neobmedzene až do aleluja.

300 eury dajú za byt ;-)
-- Tak žijú v prenájme alebo si vzali hypotéku.

60 eury dajú za ostatné poplatky ;-)
-- Teraz neviem či to platí k tomu bytu za elektrinu a plyn alebo sú to ďalšie hlúposti tak ako ten telefón..

Odporúčam v prvom rade prehodnotiť zbytočné výdaje.. Až potom pristúpiť k bodu "preto, aby mal čo dať jest svojim deťom, spraví všetko aj protizákonné". S tými 700 eurami sa toho moc vyskakovať nedá ale toľko z toho mála pretelefonovať ?

Odhadujem dnes tak 700 eury čiste len na stravu pre manželský pár s dvomi deťmi.. Takže pán nech sa radšej presťahuje k svokre ušetrí 300, telefón nech hodí do smetí a tie ostatné poplatky nech zruší, z toho sa fakt nedá čo to spomína.. A nech zabudne na petíciu lebo z tých svojich 700 eur bude dotovať ešte aj poľnohospodárov.

Zdroj
-
 42% ( 2 people voted )
+
2014-09-17 20:18:21 b2283399

Nezávislé Skotsko může překvapit


Nezávislé Skotsko může překvapit
Tak to bola blbosť to porovnávať.. :-)

Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-09-17 17:00:11 b2283399

BRITSKÝ PREMIÉR CAMERON ZASTRAŠOVAL SKOTY PŘED REFERENDEM


BRITSKÝ PREMIÉR CAMERON ZASTRAŠOVAL SKOTY PŘED REFERENDEM
Noo a keby sa chceli predsa len chceli osamostaniť tak bude referendum ešte raz.. :-))

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-09-17 16:53:32 b2283399

STEPHEN HAWKING PŘEDPOVĚDĚL APOKALYPSU KVŮLI HIGGSOVU BOSONU


STEPHEN HAWKING PŘEDPOVĚDĚL APOKALYPSU KVŮLI HIGGSOVU BOSONU
Johny chápem, chápem.. Svojou hlúposťou nemôžeš v teóriách ani trochu konkurovať tým ktorí majú nejaké zložitejšie teórie, no môžeš aspoň argumentovať neidentifikovateľnou božou múdrosťou.. Ale uznaj ak by aj existovala niekde božia múdrosť, stále to nie je Tvoja takže tupcom si ostal tak či tak.. Preto budú Tvoje slová vždy len ovčím béékaním o múdrom bačovi, čím dávaš najavo iným ovciam že si tupý a za tupé pokladáš aj ostatné ovce. A naozaj ani Tvoje jednoduché béékanie nie je overiteľné a tak si sa nechcene dostal tam kde si zaradil tých zložitejších.

Trochu len opravím Tvoju prvú vetu.. :-)
Je to komické a absurdné, ale úplne príznačné pre každú dobu že hlupáci si vytvárajú neviditeľné múdre modly z nadprirodzenými vlastnosťami.

Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-09-14 11:44:42 b2283399

STEPHEN HAWKING PŘEDPOVĚDĚL APOKALYPSU KVŮLI HIGGSOVU BOSONU


STEPHEN HAWKING PŘEDPOVĚDĚL APOKALYPSU KVŮLI HIGGSOVU BOSONU
No jasne... A to by sa panbožkovi neľúbilo, preto nebojte sa bratia a sestry. 100 miliard elektronvoltov nemôže mať žiadny vplyv na jeho veľkolepé dielo. :-)

Zdroj
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-09-13 16:02:16 b2283399

Jste zvědavi, jak bude v naší zemi za několik let?


Jste zvědavi, jak bude v naší zemi za několik let?
Nie Kvak. Vy žiadne automatizované závody nemáte. Mal si asi na mysli to že niekde existujú automatizované závody... Ale aj toto tvrdenie sa u nás dosť vzďaluje od reality ak sa robotník za pásom nepovažuje za automat tak je to furt len poloautomatizovaná výroba. Mal si sa v tom záujmovom socialistickom krúžku viac snažiť..

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-09-13 15:39:37 b2283399

Jste zvědavi, jak bude v naší zemi za několik let?


Jste zvědavi, jak bude v naší zemi za několik let?
Pravdu písali v tom ABCčku.. Bývalí budovatelia komunismu v bývalom Sovietskom zväze i u nás majú k dispozici moderné automatizované závody. :-)

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-09-13 11:57:34 b2283399

Co je a co není investice


Co je a co není investice
Tiež si myslím že polemika o špekulácii, investícii a kúpe - delenie na jednotlivé roviny a slovíčkarenie o tom čo je a čo nie je investícia - je nevýznamná a zbytočná činnosť ktorá nikomu žiadny osoh neprinesie. Sprievodným javom pred každou investíciou je predpokladám zdravá špekulácia o danej investícii a kúpa je tiež jej súčasťou. Treba vychádzať jednoducho z toho že čo sa ekonomickej činnosti týka tak každý sa snaží robiť v danom čase to čo považuje pre neho za výhodné. Niekto riskuje viac a niekto menej a niekto rád aj istoty. Riziko prináša vyššie zisky/straty. Z pohľadu toho čo píše autor dá sa povedať že nerád riskuje, má radšej pomalý istý výnos z činnosti ktorú pokladá za prospešnú.. To že oddelil pojem hodnota a cena znamená len toľko že nie všetky hodnoty si ceníme rovnako. Hodnotu veciam nakoniec aj tak prisudzujeme len my sami. Ani Tá spomenutá jabloň nemusí vôbec zarodiť, prípadne sa môže stať že sa nám všetkým budú pod nohami váľať tony zbytočných jabĺk do ktorých sme vložili svoje nádeje, stačí ak začneme uvažovať o trhu a tom čo konkrétne je výhodné - rovnako.. Delenie na pojmy, či sa jednalo o investíciu, špekuláciu alebo kúpu by nám v takom prípade aj tak prd pomohlo. :-))

Zdroj
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-09-12 16:34:12 b2283399

Jste zvědavi, jak bude v naší zemi za několik let?


Jste zvědavi, jak bude v naší zemi za několik let?
Ano tri scenáre sú lepšie ako jeden, minimálne jeden z nich výjde a budeš zase môcť písať o tom že si to predpovedal.. :-)

Zdroj
-
 64% ( 4 people voted )
+
2014-09-12 13:26:35 b2283399

Co je a co není investice


Co je a co není investice
Ja by som to takto nerozlišoval. Investícia je aj ten bazén, totiž slúži hneď a k prospechu na rozdiel od pozerania sa do sklenenej gule. Ten bazén v záhrade je napokon výsledkom predošlých investícií ktoré ho priniesli . Ak autorovi nevyskakujú z neho korunky od susedov tak to považuje len za kúpu.. A čo tak investovať do zdravia a pohody to sa dnes už neráta ?

A vôbec ak by sme nič "nekupovali" boli by sme všetci asi bohatší že... :-)

Zdroj
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-09-12 11:30:23 b2283399

Platbou daní si nic nekupujeme


Platbou daní si nic nekupujeme
Nedá mi inak ako z nickom "Jožko Rozum" súhlasiť. Ak sa pozrieme na svet tak môžme skonštatovať že tam kde sa neplatia dane ľudia obkľúčení pralesom presekávajúc si cesty mačetami, nepoznajúc žiadnych učiteľov v nevedomosti a bez vzdelania nemajúc šajnu o požiarnikoch môžu sa len triasť pri myšlienke že im zhorí chalúpka. :-)

A tam kde existuje obyčajné platenie daní ... zrazu je tam pokrok. Aj učitelia, cestári a aj požiarnici. :-))

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-09-12 01:07:53 b2283399

Pravda a láska nakonec zvítězí nad lží a nenávistí


Pravda a láska nakonec zvítězí nad lží a nenávistí
Julo to čo si písal v množnom čísle si adresoval aj mne ? Myslím že dvojstranné ovplyvňovanie je rovnako scestné ako jednostranné, spôsobuje často rovnaký efekt. Človek sa prikloní na nejakú stranu. Aké iné prejavy by si čakal od Putina, veď skoro všetci politici ich majú vždy na úrovni a chcú všetkým vždy len dobre, je jedno na akej sú "strane". Ide len o to či tomu čo hovoria aj uveríš. Nečakám nič dobré čo by sa na nás mohlo dovaliť z Ruska a ani z inej strany nie. Píšeš že ide o hegemóniu doláru no iné alternatívy, ak by sa aj dolár zvalil.. tiež nie sú ružové.

Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-09-08 10:40:50 b2281e02

Pravda a láska nakonec zvítězí nad lží a nenávistí


Pravda a láska nakonec zvítězí nad lží a nenávistí
Julo myslel som že akýkoľvek kult osobnosti je už len historickou záležitosťou ľudstva. Ono ani ten Putin sám o sebe asi nebude až tak všemohúci .. Predpokladám ako u nás - tiež za všetko mohol len Mečiar, Dzurinda alebo Fico, tak Putin bude podobná "ikona". Vravíš že jeden človek prebral k životu nejakú veľmoc menom rusko ??? .. Nič v zlom ale asi si si ho príliš zbožštil, toho Putina.

Zdroj
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-09-07 20:33:28 b2281e02

„Smerujeme k tomu, že väčšina normálnych, citlivých ľudí bude na psychiatrii a vonku zostanú len psychopati“


„Smerujeme k tomu, že väčšina normálnych, citlivých ľudí bude na psychiatrii a vonku zostanú len psychopati“
Článok ma zaujal, vďaka. Každodenný stres zažívajú ľudia ktorí sú pod tlakom - akýmkoľvek. Či už ekonomickým alebo spoločenským v práci medzi kolegami, aj ako dôsledkom frustrácie nespokojnosťou z vlastným životom. Ku kvalite duševného zdravia im to iste nepridá. A je naozaj na každom aby prehodnotil čo konkrétne ho kde tlačí, čo ho trápi aj to ako sa to dá zmeniť. Dá sa žiť aj v tejto dobe menej stresujúco vyžaduje to však rozumnú stratégiu, priority.. Zhodnotiť či potrebujem hneď to "nové auto" alebo či je lepšie splatiť predčasne hypotéku. Či je lepšie viac sa za všetkým novým naháňať alebo či si to kúpiť až keď to bude vo výpredaji, respektíve či to vôbec treba. Prípadne čo je treba k tomu a ako sa dá čo zariadiť okolo seba aby sa človek nemusel naháňať večne dookola. Či je lepšie mať viac voľného času alebo viac zbytočných harabúrd okolo seba. Prehodnotiť za čím sa to vlastne naháňa a či sa to nedá dosahovať inak. Je rozdiel či si niektoré veci ktoré človek vie urobí v kľude svojpomocne alebo si na to zavolá "firmu" a bude to nutne musieť zaplatiť naháňaním sa v práci. Či si navzájom bezodplatne pomáha zo známymi a susedmi alebo je zabuchnutý sám za svojim plotom, zo svojimi vraj neriešiteľnými starosťami. Takisto je veľký rozdiel v tom či človek iba "robí niekde" lebo musí alebo robí to čo ho teší.

Zdroj
-
 78% ( 13 people voted )
+
2014-09-04 09:55:13 b2281e02
Prispievateľ - "pre Pande"..
Nerozumiem tomu, keď je satan, diabol, zlý duchovia, vraždy, násilie vo filmoch tak to s prehľadom celá rodinka sledujete - bez kritiky a odchádzate s umeleckým zážitkom.. Ako je to - chýba Vám v tej hudbe kladná postava ktorá na konci víťazí tak sa chcete tej role ujať ? Viem že náboženské pesničky nie sú top, ale takto ich aj tak nikto počúvať nebude. To čo kritizuješ je oveľa lepšia hudba ako kostolnícka, bez ohľadu na slová. :-)

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-09-02 14:35:11 b2281e02

Chci legalizovat eutanázii. Je to základní přirozené právo člověka


Chci legalizovat eutanázii. Je to základní přirozené právo člověka
Ukulele.
Naopak zase Tvoj dar dávať veci do poriadku na mňa vždy pôsobil celkom pozitívne takže neboj, určite Ťa nepopravím. Myslím že diskutujeme asi tak prirodzene ako inokedy keď sa názory rôznia a každý svoju pravdu má. Ak tam vidíš nejaké ciele tak je to len dobré. No znovu podotýkam z mojej strany v tomto prípade o žiadnu predom vytýčenú cieľavedomú činnosť nešlo a nesúvisí s cieleným vyťahovaním nervov oponentovi. Že si na to občas niekoho vyberiem je jedna vec, občas to zábava naozaj je.. :-)
No Gejza sa v tom ocitol celkom náhodou, predpokladám že svojim omylom zrejme rovnako vyhodnotil situáciu ako Ty. Samozrejme nie som ani svätý občas rád zo žartu podrýpnem, ale vlastne ani ja neviem dopredu kto ako presne reaguje na čo a ako si to vysvetlí. Dopadne to však vždy podobne ba priam skoro rovnako, dobre v prípade ak sa ľudia neberú príliš vážne. Vtedy to ide úplne iným smerom, takže nie Ukulele - ten cieľ o ktorom vravíš je aj na nich kam to nakoniec posunú, nie len na mne. Netráp sa už nad tým, že si to Ty ako prejav dobrej vôle nechám tú debatu tak.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-09-02 12:18:11 b2281e02

Chci legalizovat eutanázii. Je to základní přirozené právo člověka


Chci legalizovat eutanázii. Je to základní přirozené právo člověka
A mimochodom Gejza Tvoje 'objektívne' hodnotenie situácie je divné..
No nič.. Gejza.. Fajn.. Ak to tak vidíš. Neostáva mi nič len Ťa v tom nechať.

Len pre poriadok.. Poviem Ti ako to vidím ja.
Áno naštvali Ťa tie tri slová - usudzujem - reagoval si vtedy až príliš prehnane, takto si nikdy nereagoval.. Potom som si robil trochu žarty, veď prečo nie. Následne na to - tvrdíš že si ma upozornil. Bral som to s rezervou..
Následne na to si už nestrpel môj iný názor na vec. A teraz si v naivnej predstave že mám cieľ. Nie nemám žiadny cieľ čo sa týka našej debaty. No ale keď to tak vidíš, nedá mi nezamyslieť sa nad tým akú výpovednú hodnotu to tu potom má. Teda dá sa predpokladať že čím si začal za tým si musíš stáť až do konca ak to tak cítiš v rámci Tvojej predstavy.. No Ty kokos. Tak Gejza v tom prípade...... nie nemusíš sa obávať je tu len s Tebou diskutujem.. :-))

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-09-02 03:48:05 b2281e02

Chci legalizovat eutanázii. Je to základní přirozené právo člověka


Chci legalizovat eutanázii. Je to základní přirozené právo člověka
Áno Gejza je veľký rozdiel keď sa cieľavedomo pokúšaš niekomu pomôcť žiť a on to odmietne tak ho necháš osudu pretože to odmietol, čo iné Ti ostáva. A je rozdiel mu cieľavedomo pomôcť k smrti.

A ak Ty v tom rozdiel nevidíš tak Ti žiadne ďalšie lopatické zdôvodnenia nepomôžu.. :-)

V rámci vzájomnej "slobody" dvoch slobodných bytostí je v tom rozdiel podstatný. Argumentoval si predsa slobodou jednotlivca alebo nie ? Ako to že Ti pasovala len do schémy toho chorého.

Takže súhlasíš s takým konaním a nevidíš rozdiel medzi nepodaním lieku a podaním jedu. A takisto aj človeku v depresii nie len ľuďom na prístrojoch. Máš to predsa hore v textoch..

Pluska nech ťa netrápi, zrejme občas so mnou aj niekto súhlasí. Takisto sa netráp ani nad mojim sebavedomím, myslím že je to v poriadku. Nepotrebujem ho mať väčšie ako Ty, ono to škodí veď jed podávajú druhým iba prehnane sebavedomí.
Vlastne - podľa počtu urážlivých slov. Tak áno Gejza máš ho skutočne väčšie, nemusíš sa báť. :-)

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-09-02 02:04:44 b2281e02

EKONÓMIA DOBRA A ZLA


EKONÓMIA DOBRA A ZLA
Hufnágel o nezmyselnosti socializmu ma presvedčil výrok vedúceho prevádzky..
"Mohli by sme kúpiť ten stroj čo nahradí 60 žien, ale neviem čo urobíme s tými ľuďmi".

Neviem prečo ich neposlal domov mohli mať predsa osoh z toho stroja a poberať dividendy a starať sa doma o svoje deti, veď Ty tvrdíš že všetci sme tam boli vraj - akcionármi..

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-09-01 22:07:16 b2281e02

EKONÓMIA DOBRA A ZLA


EKONÓMIA DOBRA A ZLA
Noo Ukulele, vzhľadom k tomu že si to Ty tak - nemám s tým absolútne žiaden problém, môžem Ti vyhovieť. No asi budeš musieť pre dobro veci požiadať aj Gejzu Hufnágela. Dobre vieš že bez vetra sa ani lístok nepohne. A kto seje vietor bude žať búrku.. :-)

Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-09-01 22:00:38 b2281e02

EKONÓMIA DOBRA A ZLA


EKONÓMIA DOBRA A ZLA
Uklele nič sa nestalo - Hufnágel nevydržal jednu moju poznámku o dĺžke troch slov ktorá sa až príliš dotkla jeho ega - "mýliš sa ako vždy"..

Odvtedy je ako na gumičke.. :-)

Je veľmi zaujímavé spoznávať ho aj po tej druhej stránke.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-09-01 21:00:14 b2281e02

Chci legalizovat eutanázii. Je to základní přirozené právo člověka


Chci legalizovat eutanázii. Je to základní přirozené právo člověka
Hufnágel

Ty si tu napríklad argumentoval za práva ľudí v depresii, ktorý by si mohli žiadať o eutanáziu..

Čo na to hovoria niektorí lekári..

Sú tu však aj iné sporné body, ktoré je ťažké zapracovať do zákona. Jedným z nich je napríklad psychický stav pacienta. O tom, či chce milosrdnú smrť, sa nesmie rozhodovať napríklad v depresii. Depresia sa totiž pokladá za príznak beznádeje, pri ktorej pacient myslí na samovraždu a nevidí žiadne východisko. V taktom stave jeho rozhodnutie umrieť nie je slobodné a berie sa ako dôsledok duševnej choroby.Viac tu: http://lusia.webnode.sk/pohlad-lekaro
v/


Takže Ty ako samozvaný "odborník na všetko", Brouk Pytlík si pre mňa aj tak iba hlupák, ktorý o tom nedokáže odborne uvažovať.Zdroj
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-09-01 20:51:54 b2281e02

Chci legalizovat eutanázii. Je to základní přirozené právo člověka


Chci legalizovat eutanázii. Je to základní přirozené právo člověka
Hufnágel.. Či má spolocnosť právo držať iného človeka v stave utrpenia proti jeho voli...?

Tak to si si mal naštudovať najprv čosi o tej eutanázii kým si sem vôbec začal prispievať.
Pretože je rozdiel baviť sa o pasívnej a aktívnej eutanázii.

Na Tvoju otázku je odpoveď aj tá pasívna. :-)
No Ty si tu prezentoval aktívnu.. Odobratie života.

Ja Ti to poviem Hufnágel presne zase len z pohľadu slobodného človeka. Spoločnosť by mala mať rovnaké práva ako človek voči človeku... Mne je jedno či ste skupinka ľudí alebo jeden.. Nemyslím si že ja mám právo brať niekomu život.. Teda ani spoločnosť by mať nemala mať. A myslím že nemám ani právo držať niekoho umelo pri živote proti jeho vôli.. Teda ani spoločnosť.

Ty si si však zobral právo život brať, veď normálne sa Ťa pýtam že odkiaľ ak jedinec nemá také práva prečo zrazu skupina ľudí - jedincov také právo má mať ? Odkiaľ ?

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-09-01 20:34:58 b2281e02

Chci legalizovat eutanázii. Je to základní přirozené právo člověka


Chci legalizovat eutanázii. Je to základní přirozené právo člověka
Hufnágel

Ty si to vôbec nepochopil. Svoje poučky mi sem dávaš zbytočne pretože ja s nimi súhlasím a nemám voči nim námietky a ani som nemal ani predtým.. Až na jednu ktorej vôbec nerozumieš a odsunul si ju na úroveň - náboženskej..

Etika je v každej spoločnosti nielen v náboženskej. A čo sa mojej etiky týka, etiky "slobodného človeka" - nemusím uznať žiadne zákony ohľadom povolenej eutanázie, už len z jednoduchej veci - že nie som povinný sa na tom podieľať ani svojim súhlasom..

Ide o to že sa jedná o akúsi výnimku z existujúcich zákonov ktoré niečo zakazujú. Obaja dobre vieme že čo nie je zakázané je povolené. Teda ak by to niečo nebolo zakázané, bolo by to povolené a nemali by sme sa tu vôbec o čom baviť..

Platí totiž.. Čo nie je zakázané je povolené.. A čim viac je toho povolené tým slobodnejšia je spoločnosť.
Výnimky v zákonoch potrebuje iba prostredie kde je niečo - zakázané. Čo je to vlastne to "zakázané", čo treba obísť aby to bolo povolené ?

Nie som právnik, ale sú tam iste pojmy ako vražda, zabitie, prípadne pomoc pri samovražde.
Tieto veci sú definované aj v etike, nemusí byt nutne definované v náboženstve.

Ty vravíš.. Pokiaľ sa dvaja ľudia dohodnú a jeden chce aby mu ten druhý vzal život.. Tak ten druhý môže s tým súhlasiť a vyhovieť mu. V rámci absolútnej slobody - iste..

Ak by to platilo , aj tak by platilo aj - nemusí mu vyhovieť pokiaľ s tým z nejakých dôvodov nesúhlasí.

Takže sa trápiš zbytočne, ja s tým nesúhlasím a nemusím takému človeku vyhovieť.. Ani svojim verejným súhlasom s eutanáziou.. A švajčiarsky ad populum nie je pre mňa argument Gejza.

Totiž ja sa nemám záujem zúčasťnovať pri pomoci niekomu zasamovraždiť sa. Nemusí to byť priamo. Ty si to obmedzil na vzťah - medzi lekárom a tým kto sa rozhodol sám sebe vziať život.. Mňa si z toho vynechal.. Ak by to tak bolo a šlo len o ich vzájomný vzťah tak mňa do toho nič.

No pravda je iná.. Ak by som s tým súhlasil aj ja, a zákony by sa robili podľa verejnej mienky trebárs tak si buď istý že aj ja som element ktorý je do určitej miery zodpovedný za to..

V spoločnosti kde človek povinne odovzdáva rôznymi formami polovicu svojich príjmov sa vlastne ani nedá tvrdiť to čo píšeš - že človek má výhradné právo na svoj život.. Potom by si totiž musel uznať aj to že má výhradné právo na plody svojej práce a takisto že má výhradné právo o nich rozhodovať..

No v tejto spoločnosti sa nemôže človek slobodne dať ani zasamovraždiť, a ver mi Gejza nejde o môj odpor - siahať niekomu na jeho výhradné práva no mám z toho aj tak dosť blbý pocit že v takej neslobodnej spoločnosti v akej žijeme riešime nakoniec ohľadom slobody len to že - ak Ťa už život v tejto neslobodnej spoločnosti prestane baviť - aspoň sa budeš môcť dať slobodne touto spoločnosťou zasamovraždiť. Takže sa tu ani nerieši skvalitnenie života ale smrti.

Máš chabé argumenty Gejza, ohľadom eutanázie ide predovšetkým o etický problém.. A ja mám plné právo sa od toho dištancovať, pretože dobre viem koľko ľudí má depresie kvôli tejto spoločnosti.. A ak táto spoločnosť nevie tým väčine ľuďom poskytnúť za života nič len drinu a dane na konci dobrovoľnú smrť.. Nech si to rieši ona Gejza.. A nech rieši najprv slobodu človeka počas života kým ešte má iskru v oku.. Nie keď ju už stratí..

Ináč musím Ťa pochváliť. Tvoj intelekt je na úrovni psychopatov. Aj oni oni ho majú na vysokej úrovni.
Skús si o tom prečítať kade tade inde - ohľadom odborných stanovísk - zistíš že sa jedná o etický problém.. A takisto zistíš že na Slovensku je to aj tak nemysliteľné práve kvôli tomu...

Nie som veriaci no na tom sa podieľať nemienim, ide predsa aj o to čo okolo seba tvoríš, či už slovom alebo inak. Ak si to dal len k náboženským tak si sa chcel etike efektne vyhnúť... :-)))
Alebo si ten psychopat...

Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-09-01 18:42:19 b2281e02

EKONÓMIA DOBRA A ZLA


EKONÓMIA DOBRA A ZLA
Noo.. Určite sa si to neprečítam pretože sa neradím medzi "Homo economicus" ktorý je tam spomínaný.
Údajne - Homo economicus je manažér workoholik, ktorý nedokáže minúť svoju zákonnú dovolenku a aj jeho manželka, ktorá sa venuje výchove detí a starosti o domácnosť. Obaja vykonávajú činnosť, ktorá im prináša najvyššiu hraničnú užitočnosť.

Nerozumiem tomu čo je na tom užitočné stále sa motať v práci či povinnostiach a kde je tá užitočnosť pre nich samotných okrem toho že nejako žijú. Myslím si že konečným výsledkom každej efektívnej ekonomickej činnosti by malo byť - viac voľného času a menej starostí pre všetkých zúčastnených členov. A to je aj jej najvyššia hraničná užitočnosť. Čokoľvek človek robí mal by to predsa robiť efektívne. Ak sa motá v pracovnom kolotoči, zrejme niekde robí chybu. Homo economicus by teda mal aspoň podľa mňa mať veci zariadené tak že míňa málo vlastnej energie na to aby mohol kľudne a spokojne žiť. Teda aj jeho snahy by sa mali uberať tým smerom. Spomenutá dlhová ekonomika toto nie je schopná zabezpečiť, maximálne tak iba určitej malej skupine ľudí čo však ostatných núti zúčastňovať sa spomenutého nezmyselného pracovného kolotoča.


Zdroj
-
 69% ( 6 people voted )
+
2014-09-01 15:40:32 b2281e02

Peklo - historické pozadí a Biblický rozbor


Peklo - historické pozadí a Biblický rozbor
Peklo :-))

Tak to hej to existuje, ale maximálne v niekoho hlave. Preto čítajte knižky a texty o pekle.. Budete ho tam mať viac.

Zdroj
-
 43% ( 4 people voted )
+
2014-09-01 14:07:00 b2281e02
Stano ich argumenty nie sú o tom ako jedná boh ale o kresťanských textoch rovnako ako aj ten list za zákaz koncertu - je o textoch.. Takže,, :-))))))))

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-31 20:25:55 b2281e02
Tak som si pozrel ten otvorený list aj tú petíciu za zrušenie kresťanstva. No sranda...

Stano panbožko Ťa miluje a Ježiško dáva na Teba pozor... Nerob im tu hanbu píšeš tu samé hovadiny.. :-)

Teraz máš namiesto oko za oko - "petíciu" za "otvorený list". Teda čo sa tu zosmiešňuješ, je to predsa spravodlivé.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-31 17:49:56 b2281e02

Socialismus jako východisko je fatální omyl


Socialismus jako východisko je fatální omyl
Rafael v súčasnej dobe riešia aj odškodňovanie - poškodených vývozcov do Ruska..

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-31 14:57:28 b2281e02

Socialismus jako východisko je fatální omyl


Socialismus jako východisko je fatální omyl
Julo neviem, nepodnikám v potravinárskej oblasti, nemám prehľad. ale jablučka fajne tu vozil poliak na aute minulý rok každý mesiac. Vozil ich autom a zvonil po domoch.. Jablučka fajne nekupice bedničku.. Tak som ich od neho zobral trikrát - deti majú jabĺčka radi.. A potom ich bolo u nás až príliš, nikto to už nechcel jesť.. Jablučka fajne nám hnili doma.. Došiel zas - jablučka fajne. Nekupice bedničku... Hovorím nekúpim nechcem.. Fajne su a už vyťahoval bednićku.. Hovorím nechcem tu mi jablućka fajne hnijú a neviem čo s nimi.. Ta kupce aspoň dneskaj nabuduce už nepridzem.. - Nie nechcem..

Tak doslova nasraný odišiel.. Jablučka fajne mi tu nikto odvtedy neponúka ale myslím že to nebude ľahké s tými jablućkami fajnymi čo poliakom ostali.. Tých jabĺk bude asi pekne veľká kopa a skôr či neskôr sa objavia na trhu.. Malý podnikateľ s jablučkami zaplače, pretože jesť sa to naozaj v kuse nedá a ani cena tam potom už nehrá rolu ak na to nemáš chuť.

Jedine ako vravíš nejaké výživy, kompóty alebo čo.. Lenže ako vravíś... Nie je to také jednoduché ako keď si to zavaríš do fľaše doma a máš, splniť legislatívu okolo zavárania potravín pre malého podnikateľa. Tak to neviem, bude to iste dosť nákladné.. A v súčasnej dobe by som sa do toho ani nepúšťal, je to riziko keď nevieš koľko sa toho nepredaného tovaru sem dovalí na trh. Kúpna sila je obmedzená. A štát natŕča ruku len začneš niečo robiť..

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-31 14:51:40 b2281e02

Socialismus jako východisko je fatální omyl


Socialismus jako východisko je fatální omyl
Rafael jablká, neviem si to dosť dobre predstaviť ako by si ich... sociálne... Keď aj v "hladových dolinách" im hnijú často pod stromami.

Zdroj
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-08-31 13:09:28 b2281e02

Socialismus jako východisko je fatální omyl


Socialismus jako východisko je fatální omyl
Žukov tak sa Ti vyjadrím aj k téme, aby si nepovedal.
Nadpis mi sedí a je aj v poriadku... Východiskom z ................... nie je určite socializmus. Neviem však z čoho presne.. Autor to v nadpise neuviedol a kapitalizmus v článku spomína dosť neurčito neviem či mal na mysli ten - keď starý Marx hútal ale zdá sa že súčasný popísať si pre istotu netrúfol. Zaviesť dnes taký kapitalizmus aký ho poznal vtedy Marx by bolo.. spiatočníctvo.. Preto máme ten hybridný zmiešaný model, kde sa problémy súčasného 'kapitalizmu' sociálnymi prvkami látajú. Lenže to vysvetľuje akosi inak. Vraj socializmom, pritom ide často len o prvky záchrany alebo aj nezmyselných rozhadzovačných stimulov nefungujúcej ekonomiky. Myslím že nepotrebujeme názory týchto úderníkov ktorí v ...sračkách... brindajú na socializmus alebo ho chvália, ak platí že vraj nikdy nevlezieš do tej istej rieky tak je to zbytočné. No do tých istých sračiek by som už nerád, a to platí aj o starom 'dobrom' socializme.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-31 12:16:28 b2281e02

Ukrajina : Nesnesitelná lehkost válčení minulých válek


Ukrajina : Nesnesitelná lehkost válčení minulých válek
Harry..
Neboj, bude dobre.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-31 12:07:25 b2281e02

Socialismus jako východisko je fatální omyl


Socialismus jako východisko je fatální omyl
Ach jaaaj, Za socíka bolo lepšie ako dnes ?

Verím že v dobách dávno minulých bolo ešte lepšie ako za socíku a aj dnes.. Napríklad keď ľudia osídľovali zem, muselo to byť.. No mne by sa to páčilo. Krásne nedotknutá príroda, zvieratká kadejaké... A tie dobrodružstvá v prírode.. Ach jaj. Nádhera.

Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-08-31 10:42:38 b2281e02

Ukrajina : Nesnesitelná lehkost válčení minulých válek


Ukrajina : Nesnesitelná lehkost válčení minulých válek
Harry
Chápem.. No pozri skús to brať optimisticky - keď padneme budeme mať kde stúpať. A bude lepšie.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-31 10:39:25 b2281e02

Ukrajina : Nesnesitelná lehkost válčení minulých válek


Ukrajina : Nesnesitelná lehkost válčení minulých válek
Harry myslím že dobre je aj teraz, vonku krásne svieti slniečko a je pekný deň. :-)
A neboj aj zajtra bude dobre. Ak by náhodou nebolo tak vydržíme aj horšie "počasie", v pohode, pri krbe. Neber si to tak k srdcu Harry. Anorexia EU sa Ťa predsa až tak nemôže dotknúť, gazduješ predsa na svojom (ak sa nemýlim). :-)

Drevo sa mi zvýšilo z minulej zimy a niečo mi majú doviezť. Ale chystám aj nejaké energetické vylepšenia tak asi ho nebudem veľa potrebovať.

Zdroj
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-08-31 09:24:13 b2281e02

Ukrajina : Nesnesitelná lehkost válčení minulých válek


Ukrajina : Nesnesitelná lehkost válčení minulých válek
Erohujeri sa vraj na summite bavili o ďalších sankciách.


Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-31 08:31:37 b2281e02

Chci legalizovat eutanázii. Je to základní přirozené právo člověka


Chci legalizovat eutanázii. Je to základní přirozené právo člověka
Gejza Hufnágel
A ak sú tí ľudia Tebe až tak neznámi , aj lekári sú podľa Teba neznámi aj miesto - tak mne určite až tak celkom neznámi nie sú. Sú to predovšetkým bežní ľudia ktorí robia aj pri závažných rozhodnutiach chyby. Nie sme jednoducho dokonalí. Niektoré chyby sú nezvratné. Takže Tvoje argumenty o dôslednom zvážení si dôsledkov trpiaceho - človeka v depresii či bolestiach - dosť vážne o tom pochybujem, pretože koná v núdzi. Navyše keď si toľko naliehal na lopaticke zdôvodnenie

- Človeku neprislucha vyhradne pravo rozhodovat o svojom zivote a smrti, lebo...
A dávam Ti odpoveď - ale prislúcha Gejza prislúcha... Je to samozrejme len na ňom.. Ten život je predsa jeho. Akurát ja mu v samovražde pomáhať určite nebudem, či už asistovanej alebo inej a ani súhlasom s eutanáziou určite nie.

A tvrdím Ti už od začiatku čo si dosť prehliadal niečo iné, a to že - ľudom neprislúcha brať druhým ľuďom život..

Zdôvodni teraz Ty mne, pretože vlastne neviem aké sú Tvoje skutočné pohnútky takto vehementne argumentovať za eutanáziu.


- Človeku prislúcha odobrať inému človeku život ak o to žiada, lebo... ???


a) Je to jeho sloboda a za slobodu treba bojovať, nevadí že okamžite o ňu príde.
b) Je to jeho sloboda a za slobodu treba bojovať, veríš že po smrti sloboda ostáva s ním.
c) Čo by si pre neho nespravil, veď keď žiada o smrť určite vie čo robí.
e) Si krásny, zdravý a inteligentný - ten chorý nech skape keď chce umrieť, treba mu v tom pomôcť.
d) Chcel si sa len odlišovať od veriacich..
f) Hodil si si mincou a vyšiel ti orol.

Respektíve doplň sám... Tvoje skutočné pohnútky Hufnágel.. Nie argumenty.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-30 23:16:08 b2281e02

Chci legalizovat eutanázii. Je to základní přirozené právo člověka


Chci legalizovat eutanázii. Je to základní přirozené právo člověka
Lucifer výnimočne musím s Tebou súhlasiť.. Keby len lekárov ale niektorí aj diskutérov k súhlasu k uzákoneniu asistovanej samovraždy, vraj argumentami.. :-)))

No povedz.. Videl to svet ? Toto ?..

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-30 22:02:54 b2281e02

Chci legalizovat eutanázii. Je to základní přirozené právo člověka


Chci legalizovat eutanázii. Je to základní přirozené právo člověka
Hufnágel.. Pobavilo. Preložil si si to samozrejme po svojom ako sa Ti hodí.. :-))

Nebol si to Ty, čo písal čosi o výhradách vo svedomí.. Vtedy si zle pochopil tú vetu..

"Rovnako ako nie sú povinní zabiť Vás v prípade ak o to žiadate."

Nuž naozaj nie som povinný Ťa zabiť ani svojim verejným súhlasom s eutanáziou.. Nech by si tu akokoľvek naliehal a robil akékoľvek šaškárne.

Gejza veď ja Ti chcem vlastne dobre. Ale Ty si to nevážiš. :-)

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-30 20:21:40 b2283841

Chci legalizovat eutanázii. Je to základní přirozené právo člověka


Chci legalizovat eutanázii. Je to základní přirozené právo člověka
Fíha.. Hufnágel ako vidím zmieriť sa s tým je pre Teba ťažké.

Samozrejme že každý človek má výhradné právo rozhodovať o svojom živote a teda aj smrti..
No Ty si zrejme idiot pretože si si pomýlil jeho slobodu s mojou. A mojou slobodou je
obrazne povedané - mu okno neotvárať ak sa z neho rozhodol vyskočiť.

Bude asi veľmi ťažké pre Teba pochopiť to. Nemyslím že máš na to aby Ti to došlo, o slobode toho totiž veľa nevieš. Nie je mojou povinnosťou pomáhať niekomu v tom ak si chce zobrať život v prípade ak si myslím že robí nesprávnu vec. A samozrejme že je to jeho vec a maximálne vec jeho blízkych príbuzných ktorí mu môžu do toho niečo hovoriť pretože poznajú situáciu a aj toho človeka oveľa lepšie. To je úplne bez debaty.. O tom sa nemusíme sporiť..

No pokiaľ ide o mňa, mojou slobodou je nepodporovať veci o ktorých si myslím že nie sú správne.
Tak si to zrovnaj Hufnágel v hlave, každý máme svoju slobodu. Navyše netvorím zákony a ani referendá sa tu nedejú. Ak by sa aj diali vtedy by šlo o rozhodnutie väčšinového názoru.. Bolo by povedané máte sa možnosť všetci vyjadriť aký zákon tu chcete. Ani takú možnosť vlastne nemáme.

A keďže nemáme o slobode v tejto veci môžeš iba snívať.
Sloboda je tam kde nie je donucovanie.. A Ty ma chceš nútiť silou mocou nezmyselnou argumentáciou k názoru aby som súhlasil s tým - že niekto ak chce "vyskočiť z okna", tak má existovať k tomu aj legislatíva ktorá by mu to nielen umožnila ale aj sprostredkovala. Považujem Ťa preto za idiota. To nemá nič spoločné zo slobodou, pretože to obmedzuje zase tú moju - nemám záujem nikomu sprostredkúvať nič také, nemám záujem podporovať hovadiny. Ani svojim spoločenským súhlasom.

Nie som totiž povinný toto niekomu sprostredkuvávať akoukoľvek formou.. To hádam chápeš.

Nie je to mojou povinnosťou Hufnágel.. A mojou slobodou je nepodporovať to.

Slobodou niekoho môže byť - chcieť si zobrať život.. No ja tiež nejakú mám a na to si Ty úplne zabudol. Myslím že to slovo 'sloboda' Ti vlastne veľa nehovorí.
Neraz si tu mal iné názory ktoré sú zo slobodou človeka nezlučiteľné.. Ide Ti len o argumentáciu a používaš ju len ako manéver.

Ber to tak že až Ty budeš chcieť skočiť z okna, tak povolenie na to ma nepýtaj..
A nepýtaj ma ani aby som Ti otvoril okno.

Až sa jedného dňa dopracujeme k takej slobode že nebude nutné aby spoločenský názor ovplyvňoval slobodné konanie jednotlivca ktoré si zvážil - potom aj eutanáziu si spravíš celkom slobodne..

Takže do Tvojej najbližšej eutanázie si zapamätaj, že ja na to súhlas nedám.. Ani v referenede. Ani názorovo či inak. A pokiaľ nejaký potrebuješ - potom asi nežiješ v takej spoločnosti kde by si si mohol po svojom dôkladnom zvážení "vyskočiť z okna" a iní by Ti ochotne to okno otvárali len preto že to bola Tvoja sloboda a Tvoja vôľa, pritom slobodu a vôľu iných - okno neotvárať - absolútne nerešpektuješ a argumentuješ tu ako idiot.

Zmier sa nie len s tým že mám iný názor ale aj s tým že aj ja mám svoju slobodu a nebudem to nijako podporovať.. Pochopil ?

Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-08-30 14:53:42 b2283841

Chci legalizovat eutanázii. Je to základní přirozené právo člověka


Chci legalizovat eutanázii. Je to základní přirozené právo člověka
Hufnágel. Existujú ľudia ktorí vedia pomáhať ľuďom pri ich trpení tmavých stránok života ináč, oveľa lepšie ako Ty. Napokon existujú aj rôzne prostriedky ako znižovať niekoho utrpenie. Sú aj rôzne lieky.
Viem že je Ti to neskutočne nepríjemné že si niekto si dovolí mať aj iný názor ako Ty.
Budeš sa s tým musieť jednoducho zmieriť.

Zdroj
-
 60% ( 5 people voted )
+
2014-08-30 08:17:19 b2283841

Chci legalizovat eutanázii. Je to základní přirozené právo člověka


Chci legalizovat eutanázii. Je to základní přirozené právo člověka
Hufnágel..
Píšeš veľa pričom miešaš dokopy - zas a znovu - dve nezlučiteľné veci.. Na jednej strane argumenty na druhej ad hominem. Takže Tvojimi invektívami sa zaoberať nebudem, to si porieš vo vlastnej hlave ako chceš, u mňa sa tým len zhadzuješ, veď napokon je to Tvoja vizitka.
S veĺkou časťou "konštruktívneho zbytku" sa dá súhlasiť iba teoreticky, v praxi iba pri veľmi vážnych dokázateľne stratených prípadoch ktoré nemajú žiadnu šancu - nie na vyzdravenie - ale precítenie kúsku šťastia. Pretože nejde o to či sme chorí ani o to či netrpíme.. Aj to "utrpenie" predsa k životu vždy patrilo. Kľudne sa tu vyjadruj ďalej za eutanáziu, so mnou už nemusíš mám v tom až veľmi jasno. Vlastne som sa vyjadril proti práve pre dôvody ktoré si popísal..

Kto sudny, si trufne povedat, ze ma presnu predstavu, akymi stavmi, clovek postihnuty silnou depresiou denne prechadza a kto sudny, si dovoli tymto stavom pripisovat este aj konkretnu mieru utrpenia...?

Nuž nikto.. Nikto nevie posúdiť či ten človek ktorý dnes trpí depresiou sa nebude zajtra či o pár mesiacov, rokov usmievať. Naozaj to nevieme. Bolo by škoda vziať mu život práve vo chvíli keď je duševne slabý a podlieha vo svojej slabosti tým najhorším myšlienkam, len preto že tomu niekto vraví 'sloboda', 'humanita', 'emaptia'.

Vravíš že pomôcť mu v nich a doviesť to až k realizácii je empatické a aj humánne. S tým vôbec nesúhlasím.

A kto sudny si vlastne trufne povedat, ze ma presnu predstavu, akymi stavmi, clovek postihnuty silnou depresiou denne prechadza a v jeho slabosti mu siahne na život s mávajúcou vlajkou humanity.. Kto Hufnágel.. Nemyslím že by mal mať niekto na to nejaké právo.

Jeden jediný človek ktorý by mohol v budúcnosti žiť, ale takto zbytočne prišiel o život by bol hanbou všetkým ktorí s tým súhlasili. Preto sa napríklad rovnako polemizuje aj o treste smrti - o tom že ako je to - odsúdiť na smrť - nevinného. Ak si len štatista a pri tom množstve Ti pár zbytočne utratených nevadí tak nemáme vlastne ďalej o čom, pretože ja by som s tým súhlasil jedine v ideálnom svete pri ideálnych podmienkach kde je úplne jasné, že okrem utrpenia ten človek nikdy nepocíti nič lepšie a sám si to vybral. No to nie sme schopní posudzovať.

Ty samozrejme áno.. Usudzujem podľa príspevkov.. :-)

Hufnágel nechajme to tak.. Máš iný názor.. Je to Tvoja vec.. No Tvoj názor berie život. Môj dáva človeku šancu. .

Len taká perlička.
Mám jedného známeho, lekára odborníka. Bavili sme sa o operácii očí laserom ako náhradu za okuliare. Tvrdil mi že je to bezpečné a že sú to dnes rutinné operácie a celkom mi to vychválil.
Pýtal som sa ho prečo si to teda nedá spraviť, či by to nebolo pre neho lepšie..
Povedal mi iba.. Mám len 2 oči.

Hufnágel - život máš len jeden..

Zdroj
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-08-29 23:34:04 b2283841

Chci legalizovat eutanázii. Je to základní přirozené právo člověka


Chci legalizovat eutanázii. Je to základní přirozené právo člověka
Pardón nie "z úst" ale Tvojej klávesnice.. :-)
S tým "zabavným" paradoxom života si ma pobavil, niektorí veriaci podobne obhajujú správnosť ich myšlienky.
Škoda len Hufnágel že vykonštruovať vo fantázii sa dá kadečo aj opačne. Trebárs aj to ako by si zmenil názor na eutanáziu v prípade ak by Ti už šli "pustiť žilou", všetci by boli na to pripravení a Ty by si v danej chvíli až tak netrpel ako včera, keď si s tým v bolestných kŕčoch súhlasil a podpisoval nejaké papiere. Uľavilo sa Ti pred pár hodinami, lieky a injekcie na nejaký čas zabrali.. Snáď im nepovieš že si si to načas rozmyslel, predsa len.. Aj lekári sú pripravení, aj detičky s manželkou sa na to pripravili, došli. Všetko je už na stole. Teraz čo Hufnágel zrušíš to ? Čo ak zajtra budeš znovu v kŕčoch ? Budeš zo seba robiť debila zajtra znovu ? Lebo dnes je naozaj krásny deň, aspoň tak to práve v tejto chvíli cítiš a škoda by ho bolo takto presrať.

Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-08-29 14:50:37 b2283841

Chci legalizovat eutanázii. Je to základní přirozené právo člověka


Chci legalizovat eutanázii. Je to základní přirozené právo člověka
Hmm. Kdeže Hufnágel. vôbec nie som prekvapený.

Mylne predpokladáš že nízka alebo žiadna daň je nutne spojená s nízkymi príjmami. Si nepočul o tom že v účtovníctve môžu existovať investície ktoré sa odpisujú od základu dane, niektoré aj niekoľko rokov ?
V takom prípade výsledok z jedného ročného daňového priznania vôbec neodzrkadľuje situáciu...

Vlastne vôbec nie som prekvapený. Tvoju reakciu som očakával v podobnom znení. ( táraniny a invektívy. ) A samozrejme že je eutanázia podľa mňa hovadina.

Mám tomu rozumieť tak že byť happy, to je trend ktorý uznávaš a ak to už nie je možné pôjdeš dať svojej matke pichnúť inekciu ? Asi áno, budeš sa môcť ďalej zabávať a aj peňaženku Ti to odľahčí. Prirodzené je že každý živý tvor nakoniec umrie a určite to nie je nikomu príjemné no Ty sa chceš tejto veci veľmi ľahko zbaviť. Ľudí ktorí si vyberajú celý život tú ľahšiu cestu je dosť.. Naozaj neviem čo je "empatické" na tom..

Napísal si predsa..
Pre koho...? Mozno niekedy aj pre toho psa, ale hlavne pre penazenku "slobodneho" cloveka... Ved liecenie psa moze byt rovnako nakladne, ako liecenie cloveka a ktory blbec by investoval tolko penazi do nejakeho stvornozca, uz ani nehovoriac o pripadoch, ked chudak pes ma napriklad uz 13 rokov, nie...? Mozno sa v takom pripade "slobodny" clovek rozhodne ani nevyhadzovat zbytocne peniaze na eutanaziu psa u veterinara, ved v kolni ma ostru sekeru a ten pes musi predsa niekedy aj zaspat...?

Hufnágel, Ty slovo empatia radšej nepoužívaj. Neznie to slovo z Tvojich úst presvedčivo.

Zdroj
-
 57% ( 4 people voted )
+
2014-08-29 10:05:06 b2283841

Chci legalizovat eutanázii. Je to základní přirozené právo člověka


Chci legalizovat eutanázii. Je to základní přirozené právo člověka
Hufnágel

Dávam Ti do pozornosti zaujímavosti z novinových plátkov..

21 percent ľudí, ktorým v Dignitase (Švajčiarsko) umožnili zomrieť, netrpelo nevyliečiteľnou chorobou, ale skôr únavou zo života a depresiami.
Vo väčšine prípadov, keď už klientovi oznámia, že môže prísť a skoncovať so životom, tak sa zrazu odmlčí a Dignitas už nikdy nekontaktuje. V Dignitase tvrdia - "Tým ľuďom sme zrazu dali šancu na výber, aby sa mohli rozhodnúť žiť. Predtým nevideli žiadnu inú cestu ako smrť."
Niekoľkoročná pracovníčka Dignitasu Beatrice Bucher: "Neustále sa ich pýtam, či sa nechcú vrátiť domov. Stalo sa už viackrát, že som pomohla ľuďom vrátiť sa potom, čo zmenili svoj názor. Jedna žena mi potom viackrát telefonovala, aby sa mi poďakovala, že som jej zachránila život.
Na druhý svet v Dignitase odprevadili aj 23-ročného anglického hráča rugby Daniela Jamesa. Po zranení na tréningu ostal ochrnutý od hrude nadol a život na vozíku bez športu si už nedokázal predstaviť..

Iný plátok píše..
Zvyšujúci sa počet cudzincov žiadajúcich eutanáziu, ako aj štúdia o tom, že stále viac ľudí sa snaží o asistovanú samovraždu, hoci netrpia nevyliečiteľnou chorobou, vyvolala v krajine horúčkovité debaty.
Švajčiarska vláda deklarovala, že plánuje zmeniť zákon o eutanázii s cieľom zaistiť možnosť asistovanej samovraždy len pre nevyliečiteľne chorých a obmedziť "samovražedný turizmus".

Alebo..
Nové dáta o eutanázii vo Švajčiarsku ukazujú, že dôvodom na eutanáziu nie je choroba ale osamelosť
25% z celkového počtu sa nechalo zabiť len z dôvodu, že boli "unavení zo života".
Vágnosť legislatívy pritlačila Európsky súd pre ľudské práva, aby žiadal od krajiny ujasnenie podmienok, kedy má mať osoba trpiaca nevyliečiteľnou chorobou prístup k asistovanej samovražde. Neznesiteľné utrpenie totiž nie je nevyhnutnou podmienkou pre žiadosť o eutanáziu.
Ďalšie dáta skúmali citovú situáciu a osobné presvedčenie osôb, ktoré chceli umrieť. Zistilo sa, že rozvedení a osoby žijúce osamote si vyberajú asistovanú samovraždu s 50% vyššou pravdepodobnosťou než zosobášení resp. ľudia žijúci usporiadaným rodinným životom.

Výskum priviedol k záveru, že základom žiadostí o eutanáziu nie je fyzické utrpenie, ako o tom hovoria aktivisti propagujúci právo zomrieť, ale krehkosť a spoločenské nepohodlie, strata zmyslu života, samota a opustenosť, a teda také problémy, ktorých riešením nie je smrť ale angažovanie sa ľudí žijúcich v okolí trpiaceho.

Teda Hufnágel..
Ako je vidieť nejedná sa často o ľudí pripútaných na lôžko ležiacich v nepredstaviteľných bolestiach.
Jednoducho mnohým psychiatri nevedia pomôcť vzdať sa svojej predstavy o zbytočnom - živote ?
Jedinou nutnou podmienkou je ich túžba - po smrti a aké také prijateĺné zdôvodnenie.

Až budeš nabudúce argumentovať pomocou vlastnej fantázie o človeku v nepredstavitelnych bolestiach, priputaneho na lozko, bez akejkolvek vyhliadky na zlepsenie svojho stavu mal by si namiesto toho vychádzať z reality.
Tá totiž nie je taká ako si ju predstavuješ a to si aj hneď v úvode svojim oponentom vytýkal - nedostatok predstavivosti.


Mimochodom stále si myslím to isté
Ľuďom by nemal mať nikto právo brať život, nech by o to aj neviem ako žiadali.
Ak by Ťa predsa len niekedy život nebavil Hufnágel, kľudne si ho choď vziať sám a možno si to po ceste aj rozmyslíš ?. Nemusíš mať k tomu celú legislatívu a pripravených pomocníkov Ti v tom vyhovieť. A takisto ani mňa aby som s Tebou v tom súhlasil.
Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-29 01:10:49 b2283841

Chci legalizovat eutanázii. Je to základní přirozené právo člověka


Chci legalizovat eutanázii. Je to základní přirozené právo člověka
Gejza Hufnágel.
Ten Tvoj trápne dlhý text ktorým skáčeš raz tu a raz tam a snažíš sa niečo načrtnúť - to hovorí za všetko. Viac sa bavíš sa zo svojimi predstavami o mne ako so mnou. Prakticky ma to neoslovuje rovnako tak ako minule. Ako keby si písal niekomu inému, no podľa oslovenia vidím že píšeš mne..


1. Nie nevravím tým že uzakonenie eutanazie by obmedzovalo slobodu lekara... a.t.ď..
Ako si si to domyslel ? Vravím tým niečo iné, nerozumieš textu ?
2. Príklady o psovi a veterinárovi - ja s tým predsa mentálne súhlasiť nemusím čo robí iný človek zo svojim psom a tak ani závery ktoré by sa prakticky z toho dali vyvodiť sa ma netýkajú..
3. Dane predsa platím a dosť vysoké. Ale pekne si tie nezmysly rozvinul, ide Ti..
4. A o tej viere - nuž Gejza - nielen že si zase mimo ale znovu len strašne táraš, vyzerá to tak že sa vo svojom táraní až priam vyžívaš. :-)

Napísal som niečo iné ale Ty tomu asi nerozumieš. Nevadí.
Asi si Gejza príliš zahľadený do svojich predstáv o tom čo ten druhý myslel textom, a svojich následných historiek - veď o tom ako sa mám ekonomicky veľmi zle a o akejsi sociálke vieš zjavne iba Ty, ja o tom nič neviem a pre mňa to boli aj minule zaujímavé novinky čo si dokázal z ješitnosti vypustiť. A celkom pekne to tu aj dnes postupne rozvíjaš.

Skús nabudúce Gejza niečo rozumnejšie namiesto zbytočného predvádzania svojich negatívnych vlastností.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-28 22:47:00 b2283841

SATANISTICKÝ KONCERT BUDE RIEŠIŤ POLÍCIA


SATANISTICKÝ KONCERT BUDE RIEŠIŤ POLÍCIA
Lucifer čooooo ? Aký legálny postup, čo to táraš veď Tí černokňažníci chceli vraj koncert zrušiť skôr ako sa mohli o textoch niečo z koncertu dozvedieť.. Ich konanie je z toho každému nezaujatému jasné, nešlo primárne o texty ale o vlastné predsudky na ktoré sa odvolávali už dopredu aj keď sa ešte žiaden skutok nestal. Kiež by dávali aj pokuty za zbytočné obťažovanie polície z hlúposťami.. Možno by si to sektári rozmysleli.. Tak to máme ako za starých čias keď tu určovali kultúrny dej komunisti, teraz zase černokňažníci zo svojimi prívržencami .. Takže si môžu s nimi rovno podať ruky....

Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-08-28 17:25:49 b2283841

Chci legalizovat eutanázii. Je to základní přirozené právo člověka


Chci legalizovat eutanázii. Je to základní přirozené právo člověka
Vidím že sa tu argumentovalo, dokonca aj o nejakom práve trpiaceho. No zabúda sa na to že tento akt nie je jednostranný a nevychádza z predpokladu jednostranného práva človeka - rozhodovať o vlastnom živote. Argumentuje sa tu tak, ako keby nezávislí akreditovaní psychiatri a iní odborní lekári ak si nevedia rady, mali právo vziať človeku život ak ich o to požiadal a splnomocnil ich k tomu.. Táto otázka je zásadná, lebo problematika nie je o tom či si niekto môže rozhodovať o vlastnom živote a smrti ale o tom či má vôbec niekto právo brať druhému život ak ho o to požiadal. Myslím že také právo by asi nemalo byť nikomu priznané. Zástancovia eutanázie - odporcom eutanázie predsa nie je potrebné brániť Vám v tom aby ste umreli.. Odporcovia eutanázie nie sú vôbec povinní priznať niekomu právo - brať druhým život v prípade ak o to žiadali. Rovnako ako nie sú povinní zabiť Vás v prípade ak o to žiadate. Nakoniec nebudú na Vás tú eutanáziu vykonávať žiadni 'osvietenci' ako to prezentoval autor článku, na to sa predsa nakoniec podujmú iba zrúdy.

Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-08-28 12:50:00 b2283841

SATANISTICKÝ KONCERT BUDE RIEŠIŤ POLÍCIA


SATANISTICKÝ KONCERT BUDE RIEŠIŤ POLÍCIA
Haha tak to je zábavné a súčasne morbídne a aj trápne - z kresťanskej strany. Veď oni sú predsa prví ktorí živia myšlienku o satanovi a tak živia aj existenciu 'satanizmu'.
Myslím že k porušeniu alebo ohrozeniu základných ľudských práv a slobôd tam asi nemalo príliš ako dôjsť, okrem kresťanov ktorí zatiaľ legálne - 'naháňali bosorky' obcujúce zo 'satanom'. :-))

Mali by to tí 'kriminalisti' aj poriadne vyšetriť, aj do kresťanských textov sa začítať . Ak toho Satana nenájdu, budú musieť skonštatovať v záverečnej správe vyšetrovania že je to len vymyslená postava ktorá sa prvá objavila práve v textoch - kresťanských. A aj zjednať nápravu by trebalo, vyškrtnúť satana z ich knižky bláznivej.

Zdroj
-
 47% ( 9 people voted )
+
2014-08-28 10:08:49 b2283841

Biodegradabilní urny, které vás po smrti promění v strom


Biodegradabilní urny, které vás po smrti promění v strom
No prosim. Včera o eutanazii, dnes o urne. A zajtra o ekologickom kúrení stromonebožtíkom.

Zdroj
-
 62% ( 3 people voted )
+
2014-08-27 14:27:40 b2283841

Drahé vlaky zadarmo


 Drahé vlaky zadarmo
Pravdomluvec tak neviem či dobre porovnávaš Číňanov je - miliarda - aj väčšie mestá - väčšie vzdialenosti - z tých čísla vychádzajú iné potreby a iné možnosti.

Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-08-27 13:09:53 b2283841

Eko-totalitáři EU uvalují restrikce na kamínka na dřevo… Vysavače jsou od roku 2017 omezeny na 900 Wattů


Eko-totalitáři EU uvalují restrikce na kamínka na dřevo… Vysavače jsou od roku 2017 omezeny na 900 Wattů
Tak tak. A istič na dome bude môcť byť iba polampérový, napätie sa zníži na bezpečných 48 voltov a energiu do 900W vysávača si občan EU bude musieť naakumulovať zo slnka a vetra. Verejnú výzvu na dotácie týchto opatrení zverejní Eanko Uhraško v roku 2015, . k tomu dostane zdarma samostatnú nabíjaciu prípojku 48KW na elektromobil a povinnosť do roku 2025 spratať svoj benziňák na recykláciu.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-26 19:55:17 b2283841

10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE


10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE
Fero to zjednodušovanie Ti celkom pekne ide a aj obviňovanie systému. No bavili sme sa aj o niečom inom, vravel si predsa že zbytok je už hračka, tak som chcel vedieť ako si tú hračku predstavuješ lebo mne to ako hračka nepripadá. Aj pri hromadnom geotermálnom využívaní energie budeš mať k dispozícii stále iba energiu v podobe rozdielu teplôt ktorý fučí zo zeme a postupne, pomaly sa stráca. K tomu aby si jazdil z tejto "energie" - a takisto hromadne - je potrebné vyriešiť ešte X problémov ktoré pri experimentálnych veciach trebárs ako sú autobusy v londýne - riešiť ani netrebalo. Spomínal som isté technické problémy ktoré dodnes nie sú jasné.. No Ty preskakuješ aj to - ako vravíš - iba neobmedzene uvazovanie moze rychlo posuvat vpred.

Viem že môže, no iba "prstom na mape".. Neobmedzeným uvažovaním sa prstom na mape dokážeš behom štvriny sekundy presunúť aj na druhú stranu zemegule.. No reálne, ak uvažovanie obmedzíš existujúcimi "mantinelmi" tak pri presune budeš musieť rátať zo vzdialenosťou, rýchlosťou dopravných prostriedkov a možno aj počasím, možnými prekážkami, existujúcimi cestami, rátať s časom a takisto nákladmi. O výslednom efekte budeš musieť aj popremýšľať. Napriklad vôbec nad tým či Ti to stojí sa tam trepať za daným účelom, či sa vôbec žiadaný výsledný efekt z danej cesty dostaví alebo či sa nejedná o cestu zbytočnú a nákladnú. Lenže to už je o precíznosti Tvojho uvažovania, Ty po tej mape jednoducho prstom beháš a všetko je na nej hračka..

Teda čo sa týka aj tých nákladov či prekážok tak neobviňuj systém, on ten ćlovek predsa nikdy nerobil veci ktoré sa mu z určitého časového hľadiska neoplatili, aj keby neexistoval žiadny systém a vôbec nejaká ekonomika či peniaze tak vždy bude človek racionálne zvažovať koľko musí vydať energie a aký z toho získa osoh v akej dohľadnej dobe.. A ak má k dispozícii niečo čo mu v súčastnosti slúži tak sa do nových vecí nezvykne až tak hrnúť. Zvlášť ak si uvedomuje aj to že vývoj v danej oblasti môže byť o 20 rokov úplne inde. Preto sa napríklad ani elektromobil dnes príliš mnohým neoplatí kupovať, zatiať je výhodnejšie jazdiť na ropu a počkať kam sa to vývojovo posunie. Ak to všetko preskakuješ (beháš prstom po mape) tak hej, potom preskoč pár tisíc rokov dopredu a môžeš tvrdiť aj iné neuveriteľné veci..

Ide len o to v akých dimenziách sa bavíme.. Pokiaľ sme si to neujasnili tak si nemôžme ani rozumieť. Asi nie si v tom nejak extra realista. Ak by to bola taká hračka minimálne na Islande by si mohol tieto veci ukazovať ako jasný existujúci príklad, tam predsa majú geotermálnej energie dosť.

Zdroj
-
 62% ( 3 people voted )
+
2014-08-26 12:37:25 b2283841

Chci legalizovat eutanázii. Je to základní přirozené právo člověka


Chci legalizovat eutanázii. Je to základní přirozené právo člověka
Veriaci by sa eutanáziou nemali zaoberať a mali by odísť z tohto sveta ako vraví pravidlo - až ich pán povolá.. A neveriaci tiež nie lebo druhý život nemajú.. Takže je to hovadina.

Zdroj
-
 42% ( 2 people voted )
+
2014-08-25 23:01:59 b2283841

10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE


10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE
Fero energia predsa je kade tade, vodná, slnečná, príliv/odliv, morské vlny, Ty píšeš geotermalna.. No videl som aj uvahy o tom že ak by sa využívala globálne mohlo by to spôsobiť predčasné ochladenie zeme čoho nie som zástancom ale ani odporcom. Je to celkom možné. Si myslím že planéta zem na svoj pohyb už žiadnu energiu nepotrebuje, teda dosť čudná poznámka z Tvojej strany o nespaľovaní ropy pri pohybu zeme. Aj pri tej geotermalnej treba investora lebo investori a ani tí druhí to zadarmo robiť nebudú.
Investori sa vedia dohodnúť ak z toho číha zisk a tí druhí sa nevedia dohodnúť ani na tom čo bude zajtra na obed - ak už na to príde.. Takže nakoniec majú vrty vždy konkrétnych vlastníkov ktorí to nerobia pre dobro ľudstva, si zober ako to funguje.. Chceš vŕtať zaplať najprv kadejaké štúdie, licencie, poplatky a ľudia sú hneď často aj proti lebo sú aj kadejaké iné enviromentálne štúdie. A je to v ich okolí tak sú často proti z jednoduchých dôvodov, jednak na tom nezarobia a jednak aj tak budú musieť v konečnom dôsledku niekomu za energie platiť.. Ale tá energia je ich, pod nimi tak prečo by im mal spod nôh niekto tú energiu čerpať a potom predávať, veď je vraj zadarmo.. No spojiť sa na spoločný projekt a zainvestovať ho nevedia..To by si musel zrušiť ten model čo tu máme, s geotermálnou energiou možno nie je až taký problém ako tento - ekonomický kde sa navzájom šachujeme a obmedzujeme.. Vlastne žiadnu geotermálnu energiu na to zatiaľ využívať ani netreba, ak nie sú doriešené ostatné problémy - vôbec neviem ako sme na tom dnes s palivovými článkami do áut ak by sa to malo vyrábať hromadne, či už sú dnes na takej úrovni aby to mohlo byť lacno v každej domácnosti, lebo je obrovský rozdiel hovoriť o príklade - pár londýnskych autobusoch alebo to vedieť hneď pchať každému - relatívne lacno do auta a do kotla a distribuovať vodík.. Veď aj o takých projektoch sa kade tade píše ale všetko má svoj čas a aj vývoj, lenže Ty to rád preskakuješ.. Mne by stačilo ak by som si mohol niekde kúpiť lacno vodíkový palivový článok ale zatiaľ v nedohľadne.. No Ty už využívaš geotermálnu energiu na výrobu a skladovanie vodíka, jazdíš autom na vodík a si ďaleko úvahou vpredu. Pamätám si ako sme na základnej škole písali sloh o tom ako si budeme v roku 2000 veselo všetci lietať do vesmíru, no paradox bol že popri tom sme mali v zime uhoľné prázdniny, teda nemali sme dosť energie ani na kúrenie nie to ešte na lietanie do vesmíru. By si mal trochu spomaliť si myslím lebo problematika nie je taká jednoduchá, ako to zjednodušuješ svojimi úvahami.. Veď nakoniec tomu sa venuje kade kto ale vždy sú aj nejaké technické problémy pre ktoré sme k tomu nedošli, tam kde si už Ty svojimi predstavami.. Je veĺký rozdiel postaviť drahý palivový článok kde potrebuješ platinu ako katalyzátor a je rozdiel komerčne začať predávať nejakú náhradu za to, kde to má zrazu každý, je to bezpečné a oplatí sa to každému aj kúpiť. Neviem čo si zač ale niektorí ľudia vidia všetko jednoducho no len dovtedy pokiaľ to nemajú riešiť oni sami, zvyčajne potom prichádzajú na to že to videli moc ružovo.. Ak je ostatné hračka tak ja sa neprestávam diviť.. To ostatné si teda ako predstavuješ ? Strčil by si do tých aut zatiaľ nedostupné lacné palivové články alebo ako si to predstavuješ ? Vôbec ma nezaujíma auto na vodík, stačil by mi tu naozaj taký palivový článok z veľkou životnosťou do ktorého strčím a naakumulujem v lete slnečnú energiu, tá tu predsa je a netreba ani nič vŕtať do zeme.. Tam by si mohol pokračovať uvidíme či také niečo je v súčasnej dobe vôbec reálne a či sa to ekonomicky oplatí - nie že hračka ako píšeš.. Kde kliknem všade čítam že nič také zatiaľ nemáme ale vraj údajne je kopec firiem ktoré na tom pracujú.. Nepreskočil si tak trochu dobu ?

Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-08-25 15:29:24 b2283841

10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE


10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE
Fero pocit osobnej slobody môže podľa mňa zažívať aj ćlovek ktorý má koňa v stajni aj keď sa stará o to aby mal ten kôň čo žrať, kúri si vlastným drevom do peca a nebol v živote ďalej ako tri humná od svojej koliby. Nemusí sa hneď prepravovať čisto a zadarmo po svete.. Pod pojmom osobnej slobody si môže každý kadečo iné predstavovať ako aj pod pojmom - získavanie energie "čisto".

A čo rozumieš pod tým pojmom čisto ? Áno tu na internete.. Mohol by si rozviesť ten pojem - "čisto" ak si ho načal, myslím že sa to dá.. Ak si už napísal že "energia na rozlozenie a naslednu kompresiu sa da ziskat uplne cisto" môžeš sem na internet hodiť aj ten zbytok.. Nie je to nič čo by sa nedalo tu na internete.. :-)
Čo konkrétne si pod tým pojmom predstavuješ.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-25 13:42:36 b2283841

10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE


10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE
Fero pocit osobnej slobody do toho nepleť.. Vieš ono ten prístup - "kedy nám dajú niečo lepšie" nie je celkom na mieste, o niečo lepšie by sa mal predsa starať každý človek, aj o svoju osobnú slobodu.. Tú Ti totiž nikto nedá - ani nejakí ONI, je to Tvoja vec ako sa o ňu budeš starať. Už len ten pohľad - oni a my, mi príde nejaký pokrivený. Taký socialistický, kde jedinec čaká že niečo dostane bez vlastného pričinenia.. Práve som si čítal čosi o skladovaní vodíka keď Ty v tej chvíli čosi o --

Citujem:
jazdia auta aj na vodik v nadrziach, nie vyrabany priamo v aute. dokonca aj autobusy na to jazdia v mnohych mestach.crta sa otazka, ci sa da vyrabat vodik efektivne a hlavne ekologicky. urcite da.

Určite ? Tak to ja neviem či určite ale mohol by si s tým pohnúť ak o niečom vieš. Nejde totiž len o efektívnu výrobu - ono totiž v aute ide aj o to akú energetickú hustotu bude mať to spaľované médium. Dočítal som sa že vraj údajne - pri používaní vodíkového úložiska dochádza k značným stratám energie v cykle skvapalnenia, alebo kompresie vodíka a spätnej konverzie.. Jedná sa o podstatnú časť, celková efektivita vodíkového úložiska tak padá na 50 až 60%. Teda čakám že aj napíšeš nejakú prácu ktorá bude dávať lepšie výsledky, ako tieto veci ktoré píšeš že sa niečo dá ale nenapíšeš ako.

A mojou schémou uvažovania sa Ty príliš nezaoberaj, moja schéma nie je taká ako Tvoja.. Nemyslím si že sú nejakí oni ktorí Ti bránia v tom aby si nám jedného dňa predviedol výsledky Tvojich výskumov a dokázal že sa to dá aj inak.. Verím že minimálne 99,9 % ľudstva sa na to teší až príde zase nejaký nový vynálezca a ukáže niečo nové ako sa to dá.. Tých pár ľudí ktorým to nepríde vhod to ťažko poprie. Moja schéma je predsa jasná - "najprv ukáž potom hovor".. Ty hovoríš no ukázať nevieš. Ja verím Fero že sa dá kadečo, aj veci o ktorých nemáme ani tušenia. No takisto verím že žiadny človek ktorý bude tvrdiť že sa to dá aj keď nevie ako, tomu nejako pomôže bez toho aby vedel alebo prišiel na to ako.. Zbytočne potom obviňuje nejakých - ONI - čím ospravedlňuje svoju neschopnosť.. Vieš nejakí - ONI - by si aj v prípade nových technológií našli spôsob ak z toho profitovať a určite by ich to nepoložilo na lopatky pretože by boli prví ktorí by mali možnosť do toho investovať a ekonomicky z toho profitovať.. Akurát že ONI podľa mňa nič lepšie nemajú a tak je škoda ich aj obviňovať. Ináč všimol som si takú zaujímavú vec - že ONI snáď môžu aj za krupobitie, pohromy a akosi mi to pripomína to povästné kladivo na čarodejnice..
Osobnú slobodu vlastne ani nedosiahneš ak budeš čakať že nejakí ONI sa Ti postarajú o lepší život, a budeš ich z toho obviňovať že tak neučinili, už len tým prístupom sa stávaš krajne neslobodný a závislý na ONI..

Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-08-25 11:50:56 b2283841

10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE


10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE
-- Fero otázkou že prečo stále súčasné tragače využivajú ten hlupy princip neefektivneho spalovania ropy sa už zaoberal kde kto, ale iba teoreticky po praktickej stránke toho zatiaľ nikto veľa neukázal ako sa to dá robiť inak a lepšie. Viem že nie si zástancom oficiálnej starovekej histórie ale aj pästný klin sa vraj využíval veľmi dlho a nič sa na tom príliš nemenilo... Predpokladám že už vtedy musela existovať celosvetová lobby pästných klinov, alebo niečo podobné - lebo ako inak sa to nedá vysvetliť. Nie som hovorca planéty, nemôžem hovoriť za ňu že prečo - ale ja využívam taký spaľovací tragač, hlavne z lenivosti.. A predpokladám ža aj ostatní ľudia. Je mi jednoduchšie si ho ísť kúpiť ako vyvíjať vlastný efektívnejší a kým bude dosť tej ropy tak pochybujem že sa niekto rozhodne do niečoho takého investovať dostatok času a energie aby to dotiahol na inú úroveň.. Ono to totiž funguje a dá sa to hneď aj používať... A tiež neviem prečo ešte stále využívame tak neefektívne spôsoby prepravy keď by sme sa mohli presúvať inak, napríklad teleportovať sa.. :-))

Môžem Ťa ale potešiť momentálne sa čosi šuchoce aj okolo iných spôsobov, dajú sa kúpiť už aj elektromobily no a podľa toho usudzujem že nič lepšie asi nemáme. Ešte tak vodík by pripadal do úvahy ale keď si ani nenapísal akú účinnosť si u svojho vodíkového generátora dosiahol, asi to nebude veľká sláva, inak by si tu už pobehoval s vodíkovým tragačom a ukazoval nám ako sa to dá inak.

Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-08-25 10:12:58 b2283841

Kto chce chodiť v nedeľu do Tesca... (a navyše tam pracovať)


Kto chce chodiť v nedeľu do Tesca... (a navyše tam pracovať)
Lucifer dostal som dobrý nápad. Ak chceš pomáhať rodinám tak možno by si mohol bojovať aj za zrušenie nedeľného internetu. Ani nevieš koľko decák sedí pri počítačoch a hraje sa po sieti, koľko je ich na facebooku, koľko rodičov zbytočne na tom nete trávi čas.. A vôbec bolo by vhodné aj pozatvárať krčmy a vypnúť elektrinu.

Zdroj
-
 62% ( 3 people voted )
+
2014-08-22 23:00:40 b2283841

Kto chce chodiť v nedeľu do Tesca... (a navyše tam pracovať)


Kto chce chodiť v nedeľu do Tesca... (a navyše tam pracovať)
Lucifer ďakujem za radu, viem že to myslíš úprimne pretože píšeš z vlastnej skúsenosti. :-)
Vlastne tu sedím a bavím sa jedným očkom sledujem film a druhým sem tam ťuknem na internet. Na to predsa netreba psychológa Lucifer.

Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-08-22 22:48:57 b2283841

Kto chce chodiť v nedeľu do Tesca... (a navyše tam pracovať)


Kto chce chodiť v nedeľu do Tesca... (a navyše tam pracovať)
Lucifer si sa z bujakom zrazil ? Dokazovať oprávnenosť nedeľného predaja nemám vôbec potrebu, takisto ako nemám potrebu dokazovať oprávnenosť nedeľných omší.. Predsa len je to každého vec čo bude kde robiť.. Ozaj a miništranti v kostole - nejedná sa náhodou o detskú prácu ?

Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-08-22 22:23:28 b2283841

Kto chce chodiť v nedeľu do Tesca... (a navyše tam pracovať)


Kto chce chodiť v nedeľu do Tesca... (a navyše tam pracovať)
Lucifer a ten zoznam môžeš poslať akurát Ježiškovi na vianoce..
Stačí ak na list napíšeš adresu Ježiško, slovenská pošta sa o dopravu zásielky postará.


Zdroj
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-08-22 22:10:53 b2283841

Kto chce chodiť v nedeľu do Tesca... (a navyše tam pracovať)


Kto chce chodiť v nedeľu do Tesca... (a navyše tam pracovať)
Lucifer mal by si si zrátať koľko matiek a otcov pracuje kvôli mizérii na Slovensku v zahraničí a nie sú doma.. Takže Tvoje snahy sú neproduktívne. Prestaň písať vtipy. Navyše v tých obchodných domoch je veľa mladých brigádnikov..

Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-08-22 21:56:07 b2283841

Kto chce chodiť v nedeľu do Tesca... (a navyše tam pracovať)


Kto chce chodiť v nedeľu do Tesca... (a navyše tam pracovať)
Si. ;-)

Ty vlastne žiadne deti nemáš tak sa tomu prd rozumieš.Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-22 21:36:18 b2283841

Kto chce chodiť v nedeľu do Tesca... (a navyše tam pracovať)


Kto chce chodiť v nedeľu do Tesca... (a navyše tam pracovať)
Lucifer ale to sú nádherné a veľmi šľachetné ciele.. :-) A celkom dobrý vtip..

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-22 20:26:39 b2283841

10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE


10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE
Pozri aké pecky to dáva.. To je výkon..

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-22 17:02:48 b2283841

10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE


10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE
Fero tak konšpirujem ďalej..

Videl som raz na internete schému jednej cievky ktorá bola vinutá dvomi drátmi vedľa seba, k tomu kondenzátor a žiarovka a bol tam pekný výpočet prečo je to perpetuum mobile. Tie informácie zmizli tak asi to mocní spratali.. Mohli by sme to skúsiť postaviť čo povieš.

A stále si mi neodpovedal akú úćinnosť toho vodíkového generátora si dosiahol lebo pán Mayer ten dosiahol riadne veľkú a ho v amerike mocní odstránili za to vraj.. Tak mohol by si mi to ukázať, iste tam máš aspoň polovicu z jeho výsledkov.. Predpokladám že to máš hotové mohol by si mi s tým helfnúť.

A Edvina Graya poznáš ? Ten jeho motor to je tiež perfektný vynález.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-22 16:50:03 b2283841

10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE


10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE
Fero mal si na mysli strilingov motor, tak nech sa páči - kotol zo strilingovym motrom..
Napríklad tuto ľala..
http://www.viessmann.sk/sk/service/press/aktuelles
/Viessmann_testet_Mikro-KWK_fuer_Einfamilienhaeuse
r_in_der_Praxis.html

Môžeš si ho rovno kúpiť a nemusíš nič "just konšpirovať" o mocných tohto sveta ktorý Ti kazia plány a každú dobrú vec skryjú. Lenže na to netreba žiadny iný pohľad ako oficiálny, sú to normálne veci.

Kľudne ďalej konšpiruj veď ja nič, ono mne by sa to páčilo - to vieš. Akurát že je rozdiel žiť v predstavách a snoch, rozdiel je ich prezentovať ako možnú realitu a chcieť od druhých aby s ním takto komunikovali na internete. Môžme ak chceš.. Potom sa zobudíme s rukou v nočníku ako vždy a pôjdeme si do svojej menej zaujímavej reality. A to obrovské množstvo dezinformácií ktorými sa dajú zamaskovať dobré informácie, tak tomu by sa dalo veriť veď preto som čakal že niečo z toho tu bude čo si načal ale - nakoniec si ma usmernil že budeme musieť ostať len pri konšpirovaní lebo na inú úroveň ma dostať nevieš, najprv musím pripustiť že by to mohlo byť aj ináč a potom budeme spolu takto snívať.

Tak poďme na to..
Koho budeme teraz viniť z neúspechu že tu nemáme tie super stroje ktoré si vieme hravo predstaviť.. No mocných, veď chudákov nemôžme. A koho budeme viniť z toho že tak málo vieme.. Mocných tiež asi a mužov v čiernom čo všetko zbalili všetkým vynálezcom free-energy z ameriky.. A aj systém by sme mali. Ale mám dobrú správu, môžme si u nich kúpiť cdčka. Čo povieš, určite tam budú cenné informácie keď to predávajú.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-22 16:35:43 b2283841

10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE


10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE
Fero stále sa tu motáme o tom istom. Aby si mi rozumel - pripustiť si že je niečo inak ako oficiálne nemám problém. Problém je to že Ty tvrdíš veci ktoré si to pripustenie údajne vyžadujú ale nie si schopný to nijako ďalej rozvíjať.. A následne na to obviňuješ svoje okolie zo zaujatosti a z neschopnosti pripustiť si že by mohli byť veci aj nejako inak..

Takže sa tu vlastne potom len motáme dookola.

To že vieme zísakať z tepla energiu neznamená že by sa to v aute z prebytkového tepla nejak extra oplatilo. Zabúdaš na to že rozhodujúca je cena a jednoduchá výroba. Zvlášť prevádzať ju na točivý moment by si vyžadovalo ďalšie súčasti do auta, čo by z výrobného hľadiska nemuselo mať až taký efekt. A znova sme pri účinnosti a stratách. Napríklad účinnosť peitlerovho článku je biedna, takisto cena výroby a vôbec dostávame sa na úroveň nejakých watov, hovoriť o nejakých kilowatoch by bolo odvážne šialenstvo. Previesť teplo inak samozrejme dá sa - aj také tepelné motory sú.. Napríklad to čo píšeš montujú niektorí výrobcovia aj do kotlov, prebytkové teplo sa využije na výrobu elektriny. Cena takého kotla je vysoká a nie každý si to dovolí kúpiť. Kotle sú na trhu, robí to viac výrobcov tak už toľko nekonšpiruj, vieš ono tie veci aj niečo stoja a treba tam potom strkať aj isté veci navyše.

Akú účinnosť dosahuješ u vodíkového generátora doma ktorý si si postavil.. ?

Zdroj
-
 60% ( 5 people voted )
+
2014-08-22 15:01:35 b2283841

10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE


10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE
Fero.. Argumenty ze sucasna fyzika si nevie dat rady s vyssou ucinnostou obstoja až príliš dostatočne, minimálne dovtedy pokiaľ niekto nedokáže opak aspoň teoreticky a až následne by sa to malo dať predviesť v realite. Prípadne dá sa to aj naopak niekedy ale to by vyžadovalo nejaký ten nový objav, ktorý nemáš ani Ty iba o ňom okolo tých pyramíd polemizuješ.

Do Tvoje vysostnej veci ako tu prispievaš Ti predsa nezasahujem, nevypínam Ti káble ani Ti nemažem príspevky. Vyjadriť svoj názor snáď môžem rovnako ako Ty, alebo nie ?

Tu nejde o zaujatosť, jednoducho dnes sa dá veľa vecí veľmi presne vypočítať.. Je možné vypočítať trebárs nielen maximálnu možnú účinnosť veternej elektrárne ale aj koľko energie sa dá získať pri akej rýchlosti vetra na meter štvorcový, takisto aké budú straty v akom prostredí a podobne. S voľnými elektrónmi v prúde vody je to obdobne.. Teda ak niekto príde z nereálnymi číslami či predstavami bez dôkazov a iba v dobrej viere tak.....

Pokusy sú už len výsledkom teoretických znalostí, ak aj nemáš rád teoretizovanie tak je škoda niečo aj skúšať, kombinovať všetko zo všetkým a dúfať že jedného dňa vymyslíš perpetuum. Bez teórie to jednoducho nejde a bez toho konkrétneho objavu - tiež nie. To o čom sme sa tu Ty bavíš je vždy nejaké - možno že..

Tak fakt nie je o čom .. A zaujatosť ? Neviem ani voči čomu, chýba tomu element s ktorým by sa dalo niekam pohnúť dopredu, bez neho to nemá význam, namiesto toho sa používajú náhrada - rozprávka o informačných vojnách.
Aj vynálezcov všetkých tých free-energy vraj prenasledujú muži v čiernom. Asi tak. :-))

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-22 12:22:09 b2283841

PRAVIDLAMI K VYHYNUTIU ĽUDSTVA


PRAVIDLAMI K VYHYNUTIU ĽUDSTVA
Pán Novák je to pekné čo tvrdíte, vyzerá to tak konzistentne aj logicky.
No Váš predpoklad o sebavedomých a citovo ucelených bytostiach mi pripadá mylný, nekorešponduje z realitou. V prípade "zrady" nebývajú bytosti v danom čase príliš citovo ucelené, skôr sú citovo v..(!). a chvíľu im trvá kým sa zase ucelia..

Snažiť sa dôjsť k tak necitlivej "dokonalosti" pretože si myslíte že je to správne, ako píšete sa môže prejaviť rôzne psychicky. Ľudia nie sú stroje, majú aj svoju emotívnu zložku a vyjadriť emócie vraj niekedy nie je na škodu.

Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-08-22 11:04:04 b2283841

10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE


10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE
Fero tak som si včera pozrel druhý diel toho dokumentu.. Ak by som bol nenáročný divák hľadajúci senzácie tak by som to možno zožral. Na prvý pohľad to vyzeralo celkom presvedčivo ale žiaľ, jedná sa len o púhe priania nadšencov. Prezetovali to dosť presvedčivo, no samozrejme bez možných dôkazov. Boli tam aj tie zavádzajúce ničim nepodložiteĺné tvrdenia ktoré si tu prezentoval vyššie - Siemensove merania a udajne Teslove inšpiracie. Teslu si samozrejme sprivatizovali všetci konšpirátori energobludov.. Preštuduj si trochu o tom Teslovi a o jeho pokusoch o prenose energie na väčšie vzdialenosti pomocou VN transformátorov, nejedná sa o žiadnu jeho inšpiráciu od pyramíd ale o obyčajný elektrický jav, môžeš si ho doma aj overiť. Je funkčný ale málo účinný - sú tam veľké straty takže sa to nevyužíva.. No na rozdiel od Teslu, nikto u pyramíd ani taký ani iný jav nepredviedol. Niekedy je treba vedieť rozlišovať medzi fikciou a realitou, rôzne tvorivé skupiny Ti toho ešte natočia.. Takže pri ďalších dieloch Tvojho zdroja nemám záujem ďalej míňať čas. Beriem to - že patríš k nadšencom , dávaš indície, sám hľadáš, dúfaš.. Samozrejme je to Tvoja vec nebudem Ti to tu vyvracať, každý máme nejaké hobby a niekedy niektorí aj prekvapia, no boli tam prestrelene odvážne tvrdenia - už len to získavanie energie z dvoch prúdov kvapalín je o troškách.. V praxi nepoužiteľné, fyzika aj keď tento jav pozná si s tým zatiaľ nevedala dať rady, ako z toho získať viac voľných elektrónov. Viac energie získaš od veveričky bežiacej vo valcovej klietke. Prajem veľa šťastia v bádaní.

Zdroj
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-08-22 10:41:19 b2283841

Státní socialistický fašismus


Státní socialistický fašismus
Klopi ako zvykneš hovorievať - už je to inde.
Ohľadom tých vedomostí, nafukovať sa nimi nie je nijako obvzlášť zdravé, vedie to k slepote. Skromne podotýkam že do Vrbova občas chodím aj vo Vrbovom som pár krát bol. Teda neviem prečo si ma včera posielal k mape, ale bolo to úsmevné.

Pán nemá rád podnikateľov ?

Zdroj
-
 62% ( 3 people voted )
+
2014-08-22 09:12:27 b2283841

Státní socialistický fašismus


Státní socialistický fašismus
Auuu. Klopi. Vedľa, robím si len žarty. Bavím sa na Tvojej vedomostnej ... pýche.
A ďakujem poučím sa.. :-))

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-21 23:23:23 b2283841

Státní socialistický fašismus


Státní socialistický fašismus
No Kučma hej. Budeme. :-))

Ale teraz naprávam Klopimu hlavu, má značné medzery o Vrbove a Vrbovom. A teraz už aj o a Móricovi Beňovskom ako sa zdá. Asi mu niečo chýba.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-21 22:46:32 b2283841

Státní socialistický fašismus


Státní socialistický fašismus
A Klopi dávam Ti aj do pozornosti osobnosti z Vrbového z wikipédii..

http://sk.wikipedia.org/wiki/Kateg%C3%B3ria:Osobno
sti_z_Vrbov%C3%A9ho

Je medzi nimi aj Móric Beňovský. Kategória Vrbové. Je tam napísané vraj osobnosti z okresu Piešťany.

A dze toten Moric ten bol v ktorom Vrbovom už znaš ? Pri Piešťanoch ? Abo.. Vo Vrbove pri Kežmarku jak pišeš.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-21 22:39:26 b2283841

Státní socialistický fašismus


Státní socialistický fašismus
Áno kučma ďakujem. :-) Ale mňa s tým nenapáliš.. On sa nám ten Gejza nejak pajedil, strašne nedotklivý človek.. Vidíš čo tu dnes o mne popísal. Dobre som si ho tipol.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-21 22:21:36 b2283841

Státní socialistický fašismus


Státní socialistický fašismus
Hmm Klopi a to je čo za hatlanina.. Veď to Ti ani vlastná mať nezožerie. No tak poďme rozcvička materinského jazyka.
- Vrbov. Do Vrbova. Z Vrbova. Vo Vrbove.
- Vrbové. Do Vrbového. Z Vrbového. Vo Vrbovom.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-21 22:16:01 b2283841

Státní socialistický fašismus


Státní socialistický fašismus
Kučmovi nič nechýba ten je Tu zo svojimi pripomienkami akurát do zábavnej partie. Ale Klopi u Teba som si už dávnejšie všimol že Tebe na každom vždy niečo chýba.. Musí byť veľká nuda, všade sa baviť s ľuďmi s ktorými nevieš nájsť spoločnú reč. :-)

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-21 21:51:05 b2283841

Státní socialistický fašismus


Státní socialistický fašismus
Klopi ta neznam co Ty fceš ešči prekladac, šak neznaš dze je vrbov namiesto toho ši minule vrbove pod tatrami spominal co je na druhej strane republiky. Bars spod tatroch dneškaj už nebudzeš, možno ši tam dakedy bol aľe ši aj zabudol. A podľa rečoch o bonoch a dzedkovi z ameriky možno ši z Lendaku bo tam šicke dzedove do ameriky robic pošli.

Zdroj
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-08-21 21:25:08 b2283841

Státní socialistický fašismus


Státní socialistický fašismus
Hufnágel.. Tak som sa tešil až si to prečítaš.. Nesklamal si ma.. :-))))

Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-08-21 20:56:08 b2283841

Proč dnes držím hladovku za oběti komunismu


Proč dnes držím hladovku za oběti komunismu
Jaaaaj klopi ale no tak.. :-))) Aplikovať to na súčasný model či už sveta alebo Slovenska, legislatívy, či už daňovo alebo len povinne sociálne zdravotne odvádzajúcej.. osoby .. ktoré s takým niečim nikdy osobne nesúhlasili.. a svojvoľných prvkov.. sa dá baviť aj o neslobode..

Ale veď si uvedomte čo píšete ak vravíte že existuje nesloboda musí existovať aj opak, ináč by to nemalo žiadny zmysel pomenuvávať. Zrejme sme si vôbec nerozumeli, ak som vravel že to existuje nemal som na mysli že to tu je a pre všetkých. Kdeže, to máme k tomu ešte veeeeeľmi ďaleko.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-21 17:24:55 b2283841

Každé úsilí je marné, pokud nezlikvidujeme žábu na prameni


Každé úsilí je marné, pokud nezlikvidujeme žábu na prameni
Držím palce až to budete chcieť meniť.. Pri akejkoľvek aj malej zmene v spoločnosti je vidieť ako si chce skoro každý udržať alebo aj zvýšiť svoju pozíciu v spoločenskej hierarchii takže šancu k lepšiemu tomu príliš nedávam ani v budúcnosti.

Zdroj
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-08-21 15:33:47 b2283841

PRAVIDLAMI K VYHYNUTIU ĽUDSTVA


PRAVIDLAMI K VYHYNUTIU ĽUDSTVA
Pán Novák každý tam vidí niečo iné. To ako ste došiel k tomu že jedna bytosť zrejme klame ( a zrejme došlo k intímnemu zblíženiu bližšie neurčeného druhu s "kamarátom")..? Na to neexistujú žiadne indície z ktorých sa to dá pravdivo odvodiť. Rovnako je celkom možné že len ktosi trpí predsudkami a predstavuje si aj veci ktoré sa nestali. A ako ste prišiel na to že ak jedna bytosť inej bytosi niečo vytýka jedná sa o vlastníctvo či privlastňovanie si ktoré je neprípustné ? Pokiaľ si čosi vzájomne dobrovoľne sľúbili - tak si obidvaja od toho aj niečo sľubovali predpokladám a môžu si niečo vzájomne aj vytknúť ohľadom toho, a aj mýliť sa je ľudské.. Akákoľvek bytosť z tých dvoch môže ten spolok ukončiť ak príde na to.. No ak si myslíte že existuje niekde nejaká láska - nie neviazaná - bez pocitu vzájomného - vlastnenia sa - tak neviem.. Nie nadarmo ľudia hovoria - môj muž, moja žena, môj partner a majú iste aj vzájomné nepísané dohody. Ani dohoda nie je nesloboda. Ak má niekto partnera rozhodne by si nemal zamieňať slobodu zo svojvoľnosťou... Ja tam vidím dve slobodné bytosti ktoré sa nepohodli, nerozumejú si, jedna z nich môže ale nemusí byť podozrievavá či žiarlivá (a možno má pravdu), jedna z nich môže ale nemusí klamať a môžu sa rozísť ak bude niekto z nich chcieť alebo si to po ceste vzájomne vysvetliť....

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-21 15:21:21 b2283841

10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE


10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE
Fero tak asi som sa vyjadril zle. Nejde až tak o ucelený obraz, ale ani indicie nič nenapovedali, a tie ktoré si naznačil si nakoniec zabil svojou neistotou a nekompetentnosťou ich ďalej nejako nakopnúť aspoň na podozrenie ktoré by bolo rozumné ďalej rozvíjať.. Ak sa obávaš pri tejto internetovej diskusii zakomplexovanosti niektorých jedincov tak potom je lepšie mlčať úplne, pretože ako som povedal - presvedčivo to vôbec nepôsobí čo si tu odprezentoval. Skôr ako keď zabŕdneš do hovna a hneď na to pre daný smrad - radšej nepokračuješ.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-21 13:56:15 b2283841

Státní socialistický fašismus


Státní socialistický fašismus
To je v poriadku, podľa teórie Gejzu Hufnágela ide o platby do štátnej pokladnice z iného vrecka ako z jeho, teda sú to potrebné pokuty. :-))

Zdroj
-
 59% ( 7 people voted )
+
2014-08-21 13:07:04 b2283841

10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE


10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE
Fero určite si to pozriem no až sa mi bude chcieť. Nemaj mi to za zlé čo Ti teraz napíšem ale nevyzera to dobre - je to vo veľký neprospech Tvojich tvrdeni nejak si ma nepresvedčil - pretože Ty vlastne nič poriadne ani netvrdíš.. Iba spochybňuješ nejaké oficiálne verzie ale u svojich neoficiálnych tvrdíš.. - co ak praca bola nebezpecna, co ak to, co ak hento.. Chýba tomu nejaký ten ucelený obraz toho čo tvrdíš lebo Ty vlastne nič naisto netvrdíš. Z toho čo si tu napísal ak si aj niečo predtým tvrdil tak teraz už spochybňuješ aj vlastné zdroje - napríklad: nikde som nenapisal, ze suhlasim so zavermi tej knihy. samozrejme, ze v mnohom nesuhlasim. tu vec s neznamou latkou som napisal ako moznost.

Od iných chceš aby napísali ako urobili nejaké diery sám to pritom nevieš a dávaš sem isté možnosti zo zdroja ktorý sám spochybňuješ.
Ako Fero nehnevaj sa, tak na akej úrovni sa vlastne bavíme.. Veď Ty vlastne tiež nič o tom nevieš a nemáš ani rozumné vysvetlenia. Na začiatku si pôsobil sebaistejšie a vyzeralo to tak že niečo okolo toho vieš.

Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-08-21 11:53:52 b2283841

Proč dnes držím hladovku za oběti komunismu


Proč dnes držím hladovku za oběti komunismu
Klopi tak vidíme to trochu inak - dovysvetlím.
Zamenil si slobodu za neobmedzenosť a svojvôľou. Slobodu vidím skôr ako neprítomnosť donucovania, nie ako Ty - neobmedzenosť.

Na obmedzenosť sú riešenia.. Načo sa trepať tam kde sú obmedzenia a potom hovoriť o neslobode. Ak je taký výber hlavnou prioritou potom by sa nemalo často stať že sa človek neciti slobodne. Ak niekto lezie do hnoja nemôže tvrdiť že neexistuje stav - nezahnojenia.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-21 11:10:55 b2283841

Kto chce chodiť v nedeľu do Tesca... (a navyše tam pracovať)


Kto chce chodiť v nedeľu do Tesca... (a navyše tam pracovať)
Kdyby rodiče těch dětí vydělávali sormální peníze, slušné a důstojné evropy, tak by jejich děti nemusely pracovat a mohly by studovat, nebo se vzdělávat. (tedy poukazuji na propastný rozdíl mezd za stejnou práci zde ČR, SK a za plotem).

Tak to určite. Mnohí mladí aj v stredoškolskom veku pracovať chcú, chcú si skúsiť aké to je zarobiť si prvé vlastné peniaze. Niekde na vlastnú päsť. A brigáda sa im na taký pokus hodí. Rodičia im peniaze ponúkať môžu, nooo nemusia ich ani od rodičov prijať.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-21 00:18:20 b2283841

ČÍM MENEJ VEDIA AMERIČANIA O UKRAJINE, TÝM VIAC POŽADUJÚ VOJENSKÝ ZÁSAH


ČÍM MENEJ VEDIA AMERIČANIA O UKRAJINE, TÝM VIAC POŽADUJÚ VOJENSKÝ ZÁSAH
Pravdu máš, našiel som si to.. Tak oni súdruhovia nezavárajú, ani prebytočné jabĺčka neuskladňujú ale kvasia čučo a hneď ho aj propagujú.. To sme dopadli.. Som zvedavý čo urobia s paprikami a paradajakmi, ostatnými pochutinami.. Žeby lečo ?
Vyzerá to tak že keď rus nezačne kupovať tie veci tak tu začnú predávať ešte kadečo..

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-20 23:59:13 b2283841

ČÍM MENEJ VEDIA AMERIČANIA O UKRAJINE, TÝM VIAC POŽADUJÚ VOJENSKÝ ZÁSAH


ČÍM MENEJ VEDIA AMERIČANIA O UKRAJINE, TÝM VIAC POŽADUJÚ VOJENSKÝ ZÁSAH
A ako to vidíš rosnička cokoAdolf na našom západnom fronte, nejakú mapku nemáš ako tu bojujú naši súdrovia kapitalisti s prebytkami nepredaných jabĺčok a iných potravín určených pôvodne do starorurska a kde sa pohybuje aký bojový kapitalistický front z tonami nadbytočných surovín a vývoja ich znižovania cien v konkurenčnom boji ? Moja žena sa pýta kedy sa jej najlepšie oplatí začať zavárať.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-20 23:22:29 b2283841

ČÍM MENEJ VEDIA AMERIČANIA O UKRAJINE, TÝM VIAC POŽADUJÚ VOJENSKÝ ZÁSAH


ČÍM MENEJ VEDIA AMERIČANIA O UKRAJINE, TÝM VIAC POŽADUJÚ VOJENSKÝ ZÁSAH
No dobre dobre.. Tak vznikne NovoRusko.. to moju ženu až tak netrápi, ide jej len o to či má zavárať alebo baliť kufre.. Takže to Novorusko to sa tí naši noví ruskí bratia zastavia ale pôjdu takto ďalej smerom na západ ? :-)))

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-20 23:00:31 b2283841

ČÍM MENEJ VEDIA AMERIČANIA O UKRAJINE, TÝM VIAC POŽADUJÚ VOJENSKÝ ZÁSAH


ČÍM MENEJ VEDIA AMERIČANIA O UKRAJINE, TÝM VIAC POŽADUJÚ VOJENSKÝ ZÁSAH
Aha.. Tak tu máme zase rosničku.. Moc sa v tom nevyznám tie šípky mi veľa nehovoria ani tie modré a červené schématické znázornenie 'žiaroviek'. A vlatne tam nevidím to čo Ty ale vďaka za vysvetlenie situácie.. Moja žena sa pýta čo to znamená pre ňu či má zavárať alebo baliť kufre. :-)

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-20 22:13:02 b2283841

Jak uschovat elektřinu na zimu ? V ledničce.


Jak uschovat elektřinu na zimu ? V ledničce.
Ano takže ďakujem - už netreba preklikal som si české stránky, za nejakých 5000 českých som našiel najlacnejšie - čínske.. Kvalitatívne najnižšia úroveň na trhu.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-20 22:04:11 b2283841

Proč dnes držím hladovku za oběti komunismu


Proč dnes držím hladovku za oběti komunismu
Klopi ale no tak.. Minimálne tá osobná.. to existuje.. A aj extrém. Názorne, vstávaš keď sa budíš, ideš spať keď sa ti chce spať, medzitým - robíš čo sa Ti chce. V podnikaní.. noo.. Aj také existuje len si treba vybrať tú správnu profesiu...

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-20 21:11:01 b2283841

Nechci být otrokem “sociálního” státu


Nechci být otrokem “sociálního” státu
Hej ha Hufnágel.. Vyzerá to tak že som Ti stúpil na Tvoj socialistický otlak.. :-)
S tou vztýčenou hlavou si skončil Ty..

Mimochodom, nepísal som o sociálke ak si si nevšimol ale o vynáleze menom daňový bonus. Ale predviedol si sa dostatočne..

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-20 20:39:05 b2283841

Nechci být otrokem “sociálního” státu


Nechci být otrokem “sociálního” státu
Hufnagel tak - mýliš sa ako vždy.

Ono keď ide len o to - o tie zbytočné dane - aby si bol v obraze - mne toho roku vyšli nejaké slabé čísla a nakoniec mi ešte priplatili čo som sa divil ale tak to jednoducho vyšlo. Vždy som si myslel že dane mám platiť ja lenže mýlil som sa. Ono keď máš nezaopatrené deti a manželku nezaopatrenú tak Ti ešte v niektorých prípadoch priplatia. Teda zbytočné dane to boli ktoré mi iní ľudia poslali cez štát na účet, lebo ja som fakt nič nechcel od nikoho. Teda nie je mi to jasné, a Ty by si si mal trochu prepísať svoje vybavenie.. Nie každého zaujímajú až tak peniaze a za zbytočné dane niekto považuje aj tie cudzie ak ich posielajú na jeho účet ..

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-20 19:00:49 b2283841

10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE


10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE
Žiaľ pyramídová kocka má iba 2,5 tony čo nie je až tak veľa. Ak si predstavím ako som raz ostal kolesom v diere a jeden statný namakaný chlapík sa ani neunúval aby sme vstúpili aj s cestujúcimi vzadu.. Jednoducho sa zohol, ulapil auto a pekne premiestnil o pol metra.. Nevyzeral ani unavený... To som kukal vtedy, a tiež sa mi to zdalo nemožné..

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-20 18:43:49 b2283841

10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE


10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE
Rafael ja neviem nie som kamenár ale pre môj záujem ktorý vyvolal Fero svojimi prebranými teóriami ktoré tu tak tvrdohlavo prezentuje som sa v tom trochu hrabal..

Zistil som asi toľko okolo toho..
1. Pyramídy sa stavali hlavne z vápenca..
2. Vlastnosti vápenca - pre jeho relatívnu mäkkosť je dobre opracovateľný, nehodí sa na to však každý vápenec..

Tak neviem o čo ide, veď aj také diery sa dajú robiť do mäkkého vápenca a on sa pýta že ako to urobili.. Predpokladám že asi to urobili úplne normálne, rukami a nejakými nástrojmi.. Lenže to mu nepasuje do jeho predstáv o záhadách sveta, tak je to hold ťažká úloha nejako mu zmeniť myslenie.. Možno že by bolo dobré keby mu niekto z fachu kamenárov predviedol ako sa robí diera do vápenca nejakým kladivkom a dlátkom. A zrazu by abraka dabra netrebalo a ani gumidžús by nebol potrebný.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-20 16:54:58 b2283841

10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE


10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE
Fero ja viem môže ísť aj o inú atómovo-kameninovú reakciu kde atómy kameňa a sa zmenia na atómy plastelínokameňa tak ako trebárs dochádza k atómovej reakcii a celá hora kameňov môže takto zgumovatieť.. Možno tak v predstavách. Ale v realite to je už oveľa ťažšie a náročnejšie predviesť, pritomz veľkou ľahkosťou sa to dá v nejakej publikácii predniesť.. Napríklad v zakázanej archeológii tam sú také veci.. Papier znesie všetko a ani fantázii sa medze nekladú.

A to je zaujímavé že o tom polemizovať vieš ale na námietku že - veď ten roztok vôbec ako dôkaz netreba skôr odtlačky rúk v skalách, odliatky kamenné, rôzne výlisky a podobne.. Tak také niečo si schopný prehliadnuť a nereagovať..

Zaujímavé že z gumy robili hlavne tie hranaté kvádre ktoré ukladali na seba tak aby tie kvádre nepopadali.. Asi ich nič iné nenapadlo.. A vlastne čo veľké sa dá ešte stavať z takých kamenných kvádrov, ak nie pyramída. Naozaj veľmi vyspelé takto ukladať kocky na seba. Dá sa to pozorovať u malých detí, daj im kocky a čo prvé postavia.. Najprv nejaké komíny, po čase prídu na to že im padajú a tak sa dajú na stavanie čoho ???? No čoho ? Predsa pyramídiek.. Tie idú deťom najlepšie a nepadajú im tak ako komíny. Ono stačí dať deťom kocky výsledok sa dá predpokladať, len niekto z toho robí vedu.

Z tej Tvojej gumy by sa dali stavať oveľa úžasnejšie stavby.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-20 16:23:16 b2283841

Kto chce chodiť v nedeľu do Tesca... (a navyše tam pracovať)


Kto chce chodiť v nedeľu do Tesca... (a navyše tam pracovať)
fan B ten problem asi nema žiadne uhly pohľadu, ten problém totiž neexistuje iba ho niekto ho vytvára. Je každého osobná vec čo robí v nedeľu, tak ako aj v pondelok, stredu, piatok či sobotu. Každý nech si slobodne robí čo chce niekto nech predáva keď chce, niekto nakupuje, niekto nech sa modlí alebo prechádza s rodinou po prírode.. Čo nám tu budú svatuškári určovať čo kedy máme robiť nech sa starajú o svoje rite, znovu je to o tom že si niekto myslí že môže liezť druhým do ich životov a znovu sú to tí istí ľudia ktorí chcú iným určovať chod života. Spomínam ako som raz začal rúbať drevo u babky v pivnici. Dobehla celá vyjašená že v nedeľu sa nesmie rúbať lebo pánboh a čo by sused povedal...a....

Ale že mi tu zvonia zvony ako najaté v nedeľu ráno keď spím nikoho nezaujíma. Čo tí chumaji nebeskí zvonia, keď sa pohoršujú nad búchaním sekerou nech teda nemlátia zvonmi.

Zdroj
-
 63% ( 6 people voted )
+
2014-08-20 16:05:34 b2283841

Právny systém ako produkt voľného trhu


Právny systém ako produkt voľného trhu
Som to ani nedopozeral.. Strašné táraniny. Voľný trh by mi zabezpečil čo ak by som si neplatil spomínanú súkromnú právnu agentúru. Prišli by ma preventívne ozbíjať chlapci od nich osobne aby som sa pridal medzi ich spokojných zákazníkov ? Alebo ako by riešili môj nezáujem o ich virtuálny tovar ?

Zdroj
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-08-20 15:45:38 b2283841

10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE


10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE
A nebola to náhodou Pachova frndžalica ?

Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-08-20 15:01:19 b2283841

10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE


10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE
Fero a v čom bola uložená tá tekutina.. V kamennej nádobke alebo skúmavke vyrobenej zo skla - ( kremičitého piesku, vápeneca ) asi nie to by zmäklo na plastelínu.. Takže v nejakej neznámej kozmickej hmote bola umiestnená, či v magnetickej pasti.. Platinovom hrnci ? V čom bol umiestnený ten roztok ?

Taká tekutinka - a možno ju mal ten neofilim v močovom mechúri.. Neviem tak sa pýtam.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-20 14:59:58 b2283841

10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE


10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE
Fero prepáč ale to nie je moja parketa písať o roztokoch.. Len viem že na to aby si spravil z tvrdej hliny mäkkú hlinu potrebuješ tam naliať dosť veľa vody. Materiálovú bilanciu som si od toho odvodil..
Materialovu bilanciu reakcie ktoru ani nepozname tu vieš predsa Ty, ležala hneď vedľa obra.


-- pri jednej z najdenych kostier nefilim(obrov) objavili roztok, ktorym dokazali zmenit kamen, na hmotu podobnu plasteline(zakazana archeologia) a po vyprchani bol opat kamen.

Predpokladám že Ti tam pomer napísali alebo nie ?

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-20 14:52:05 b2283841

10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE


10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE
Fero ktore diery máš presne na mysli ? Ak tie ktoré boli v tých nádobách v dokumente na začiatku na ktorý si ma odkázal - zdali sa mi tie diery dosť čisté a hladké po toľkých rokoch.. Odhadujem že použili Hiltku alebo také niečo.. Aj ten okrúhly poklop sa mi zdal príliš nový.. Taký ako keby ho včera doniesli z kamenárskej dielne a trochu obúchali po okrajoch kladivom.

Zdroj
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-08-20 14:40:12 b2283841

Nechci být otrokem “sociálního” státu


Nechci být otrokem “sociálního” státu
Obcan veď skús sem dať nejaký svoj socialistický blábol.. Skús niečo napísať tešime sa na článok.. :-)

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-20 12:44:25 b2283841

Kto chce chodiť v nedeľu do Tesca... (a navyše tam pracovať)


Kto chce chodiť v nedeľu do Tesca... (a navyše tam pracovať)
Mne je to jedno nech to zavrú ale potom aj kostoly lebo o nič iné ani nejde ako o nalákanie zákazníkov do jedinej otvorenej búdy. Teda konkurenčný boj nič iné to nie je..

Zdroj
-
 64% ( 12 people voted )
+
2014-08-20 12:17:06 b2283841

10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE


10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE
Fero nerozumiem, mne tu niečo ušlo a neviem si to vysvetliť.. Tvoj vedecký optimizmus sa mi páči, neviem aký si typ človeka ale ja sa napríklad cítim byť človekom činov. Takže ak by som ja ako Ty - nevidel nic chemicky nemozne na tom najst latku, ktora by mala take vlastnosti tak už beriem skúmavky do ruky a hľadám tú látku. Ty ale predpokladám nevidíš nič nemožné na tom že by to mali nájsť druhí asi.. Či ako je to s tou látkou.. Lebo taký kameň rozleptať či inak rozmočiť na plastelínu nooo.. Tak to musí byť riadne agresívna látka, v súčasnosti poznané kyseliny by mali čo robiť a koľko by si toho musel naliať na takú tonu kameňa.. Ty ale píšeš nie o tone ale o tisíckach ton kameňov po svete... A to by Ti trebalo nejakú riadne veľkú chemickú fabriku, lebo v skúmavke by si mal tak akurát kamienok plastelíny. A ak by aj niekto zmenil skalu na plastelínu tak by sa tam mali nájsť kadejaké odtalčky prstov, a vôbec stopy po tom opracovávaní keď bola skala mäkká, kadejaké vtlačené dlane či odliatky kamenné. Veď tú skúmavku vôbec ako dôkaz netreba skôr odtlačky rúk v skalách, odliatky kamenné, rôzne výlisky a podobne..

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-20 12:08:17 b2283841

10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE


10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE
Rafael obor a roztok ktorý mení skalu na plastelínu.. To sú veci ktoré by mohol písať Andersen a ja by som si o tom od neho rád prečítal. Mám rád rozprávky, je mi to príjemné čítať o iných svetoch, no niektorí ľudia ako keby sa v nich stratili a nevedeli nájsť cestu domov.
Zdroj
-
 62% ( 3 people voted )
+
2014-08-20 11:30:35 b2283841

Mýtus obědu zadarmo


Mýtus obědu zadarmo
Klopi správne je si myslím sa smiať - tomu kráľovi - ale už od začiatku. :-)

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-20 10:58:08 b2283841

10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE


10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE
Fero mohol by si napísať konkrétne dôvody prečo by nemal byť počítač v spálni.. Ak máš na mysli vyžarovanie tak mi to príde smiešne lebo toho na Teba ide viac zvonku ako vyžiariš dnešným notebookom s nízkou spotrebou.. Navyše je v tom aj pekný chaos - stala sa z toho mantra obchodníkov to vyžarovanie.

Posledne mi nejaký expert ponúkal madrace a periny.. Samozrejme bol schopný tvrdiť že pružinový madrac nie je dobrý - priťahuje vraj žiarenie do kovu a ty to pekne chytáš od tých pružín, zároveň však ponúkal perinu s uhlíkovými vláknami vraj bránia žiareniu ako faradayova klietka.. Tak som sa len usmieval ako si serie do huby - nejako mi to nesedelo prečo netvrdil že aj kovové pružiny sú faradayovou klietkou.

Píšeš že človek musi sam chciet spoznavat, vzdelavat sa, inak nepomoze nic. Noo ja si skôr myslím že je lepšie zobrať nejaký merák a premerať si čo odkiaľ vyžaruje a koľko ako preberať mýty a považovať to za vydelávanie sa, a hrať sa pritom na mudrlanta. Preto som chcel od Teba kde sú výsledky tých meraní na pyramídach ktoré si spomínal ako argument, lenže Ty si to krásne zahovoril iba mýtmi. Mal by si sa aj Ty viac vzdelávať - napríklad v oblasti dokazovania máš značné medzery... V kuse sem dávaš nejaké závery no chýbajú k nim podklady.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-20 10:50:24 b2283841

Mýtus obědu zadarmo


Mýtus obědu zadarmo
Ja viem, viem cokoAdolf aj takým čo povolávajú hrozí že ich jedného dňa ľudia obesia. Nik tu nie je bez ohrozenia no to nie je o šéfovaní.. Nič nie je jednostranné. Tie reči si nechaj, každý vidí život inak a každý si ho žije podľa seba. Môže Ti aj kvetináč spadnúť na hlavu, no žeby to bol kvetináč aj tvoj šéf - to sa mi nezdá.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-20 10:26:33 b2283841

10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE


10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE
Fero môžeš písať čo chceš veď je to Tvoja vec, nebuď z toho frustrovaný. Mne si ted moc informácií nepodal okrem odkazu na dokument pri ktorom som včera zaspal v posteli takže sa na neho moc nepamätám tak si ho pustím zase až si nájdem čas.. Veľmi by mi pomohol odkaz na tie materiály o meraniach ktoré si spomínal že sú dostupné a že si ich mám poštudovať.. Tak až budeš vedieť kde sú môžeš mi to sem hodiť. A vôbec čo vlastne čakáš, ak chceš niekoho o niečom presvedčiť je to dosť ťažká a náročná úloha, vyžaduje kopec času a trpezlivosti tak ak si si tú cestu vybral nasťažuj sa.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-20 09:12:25 b2283841

Mýtus obědu zadarmo


Mýtus obědu zadarmo
cokoAdof skutočný šéf..? Tak to sme... dopracovali. Toto sa tu rieši. Zaujímavé že sa tu napísalo kade čo ako vidím, len k zbytočným daniam sa nevyjadril nikto. Coko tak mne nie je šéf nikto iba občas ktosi chce odo mňa tie dane.. Ale k tým sa tu nikto ... netento.. Škoda sa mi tu aj motať, lebo dnes nie je žiadna téma o tých ktorí niečo dobré povedali, len o tom kto s kým kedy ako.. koho. Akým spôsobom obabral.

Takže ten kto tu bude o nízkych daniach spievať bude hentaký a ten kto o vysokých zas onaký. Dobrý nebude nikto. Každý tu len politikárči.
Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-20 09:02:59 b2283841

Mýtus obědu zadarmo


Mýtus obědu zadarmo
cokoAdolf vidím že v tom máš jasno. Ďakujem že si mi to povedal, lebo ináč neviem čo by som si počal. :-))

A teraz vážne keď tvrdíš že štát tu nie je pre mňa, tak potom by si si mal pozrieť aj to video asi lebo to moc nebolo o obede zadarmo ale práve o tom že štát zbytočne príliš všetko zdaňuje.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-19 22:47:08 b2283841

Mýtus obědu zadarmo


Mýtus obědu zadarmo
cokoAdolf.. Noo vieš ono zadarmo nie je nič.. Aj na taký obed treba aby ho niekto uvaril, niekto dodal surovinky niekto energiu.. Ono vlastne nič nie je zadarmo a ani taký majiteľ Váhostavu alebo pán Babiš nerobia zadarmo. Ono je len rozdiel v tom kto ten zdanený obed nakoniec zje.. A taká ovca ho nezje ani vtedy ani vtedy.. K tej sa ten zdanený obed nedostane takže si ho musí kúpiť.. A neviem prečo tu aj s Gejzom obhajuješ to zdaňovanie veď z toho má najväčší osoh zo všetkých menovaných majiteľ Váhostavu alebo aj pán Babiš.. Veď nakoniec kto má z toho osoh.. Ovca ? Tá si musí doma navariť sama zo svojej výplaty tak či tak.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-19 21:42:22 b2283841

Sexuální orientace není důvodem k hrdosti?


Sexuální orientace není důvodem k hrdosti?
To je pravda. Chlapec ak nie je vadný Ti z citového hľadiska emotívne rozbije hubu a poriadne rozkope gule. Myslím že v takých prípadoch asi naozaj netreba prepásť príležitosť.
Zdroj
-
 62% ( 3 people voted )
+
2014-08-19 21:25:47 b2283841

Mýtus obědu zadarmo


Mýtus obědu zadarmo
Jaaj Gejza Ty si ale riadny udernik.. Obed zadarmo samozrejme existuje, zvyčajne na návšteve alebo keď sa toho navarí veľa a niečo sa zvýši tak zadarmo je dupľa. :-)

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-19 21:12:15 b2283841

ČÍM MENEJ VEDIA AMERIČANIA O UKRAJINE, TÝM VIAC POŽADUJÚ VOJENSKÝ ZÁSAH


ČÍM MENEJ VEDIA AMERIČANIA O UKRAJINE, TÝM VIAC POŽADUJÚ VOJENSKÝ ZÁSAH
Aha.. Tak už niečo vidím. Vďaka. ;-)

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-19 17:53:44 b2283841

Sexuální orientace není důvodem k hrdosti?


Sexuální orientace není důvodem k hrdosti?
Filip Rafael a z riti nenarodil, predpokladám že jeho otec musel byť po sexuálnej stránke celkom v poriadku.

Zdroj
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-08-19 17:15:39 b2283841

ČÍM MENEJ VEDIA AMERIČANIA O UKRAJINE, TÝM VIAC POŽADUJÚ VOJENSKÝ ZÁSAH


ČÍM MENEJ VEDIA AMERIČANIA O UKRAJINE, TÝM VIAC POŽADUJÚ VOJENSKÝ ZÁSAH
Tam toho moc nevidím, no podľa šípiek to vyzerá že bude horúco. A zdá sa že tu máme aj novú rosničku.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-19 17:12:08 b2283841
Stano keď je Tvoja debata vecná tak ja zožerem kefu... :-)

Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-08-19 17:05:37 b2283841

Proč dnes držím hladovku za oběti komunismu


Proč dnes držím hladovku za oběti komunismu
Hufnagel nechaj ho, on drží reťazovú hladovku proti niekomu niečomu čo tu momentálne nie je a nedá sa to tou hladovkou zmeniť.. Takže je to buď jasná haluz alebo idiocia.

Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-08-19 17:02:37 b2283841

10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE


10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE
Fero tak si ma prekvapil, nakoniec si všetci budú len domýśľať a Ty si prakticky nič nenapísal.. :-))

Jasne si predsa napísal.. -- pyramidy boli sucastou stareho jednotneho uctievania, kde bol dolezity zverokruh. toto je rovnake s malymi obmenami na celej zemi.


Moja otazka znela - kde to na tych pyramidach je vidiet. respektíve kde máš Ty ten spoločný zverokruh v pyramídach. Celkom logicka nie.


Ty na to že si domýšľam o tom že si niečo povedal, čo si nepovedal..

Takže mám tomu rozumieť tak že pyramidy boli sucastou stareho jednotneho uctievania, kde bol dolezity zverokruh ale z pyramíd sa to nedozvieme jedine od Fera a z dokumentu či čo si mám teraz domyslieť ?


A neboj dokument si kuknem ale až si na to vyhradím čas.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-19 16:52:02 b2283841

10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE


10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE
Fero prepáč ale ja nevidím ani na tých pyramídach spoločný zverokruh.. :-)
Tak fakt neviem že či.... a vôbec.. toto.... Tvoje otázky.. logika... Nesedí... Nekomentujem...

Najprv mi musíš Ty ukázať že tam nejaký spoločný zverokruh všetky tie pyramídy majú, potom sa ma pýtaj či ja vidím na oblohe nejaký spoločný....

len taká malá medziodpoveď - samozrejme že obloha je pre vśetkých spoločná a ak by to pochádzalo z jedného zdroja o ... tak áno.. Lenže kde máš Ty ten spoločný zverokruh v pyramídach.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-19 14:19:37 b2283841

Jak uschovat elektřinu na zimu ? V ledničce.


Jak uschovat elektřinu na zimu ? V ledničce.
Trom... Nie som tak bohatý aby som kupoval lacné veci. :-))

Za kvalitu sa platí všade. Niečo druhotriedne možno, ináč je to minimálne polovica zo štandardných cien nech kliknem kdekoľvek. Takže to by som ani moc neriskoval. Nemám rád šmejdy.
Mimochodom uvažujem o tom už dlhšie takže máš možnosť dať sem čo konkréntne predávajú za tých 4000 českých. Aký výrobca, záruky, životnosť, mono poly či amorfný. Prevedenie. Nie je panel ako panel. Možno že u Vás sa kupuje len podľa cenovky.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-19 12:07:14 b2283841

Sexuální orientace není důvodem k hrdosti?


Sexuální orientace není důvodem k hrdosti?
To nevadí, vyjadril si svoju myšlienku a je pochopiteľná.. Článok som nečítal, škoda času oni sa tí prihriatejši raz ukľudnia, veď ich nie je tak veľa ako prezentujú. Je to len istá forma propagandy. Prakticky žiadneho pridefanúšika ani prihriatych nepoznám.. Niet ich v mojom okolí a ak áno kvalitne sa skrývajú ďalej a robia to asi v súkromí. Takže treba ich pochváliť, sú to slušní ľudia podľa všetkého a chápu majoritu.

Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-08-19 11:31:14 b2283841

Sexuální orientace není důvodem k hrdosti?


Sexuální orientace není důvodem k hrdosti?
To si mohol - píše sa tyristor nie tiristor. Nabudúce tam daj radšej triak. :-))

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-19 11:12:13 b2283841

Sexuální orientace není důvodem k hrdosti?


Sexuální orientace není důvodem k hrdosti?
Tá fotografia celkom vystihuje celú vec. Sú tam niektoré mladé dievčatá ktoré ešte ani poriadne nevedia načo to majú ale veselo mávajú zástavkou ako keby vedeli presne kam patria. Asi prideoniersky oddiel to bude.

Zdroj
-
 64% ( 4 people voted )
+
2014-08-19 11:06:24 b2283841

10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE


10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE
Fero áno je to zaujímavé že sú pyramídy kade tade a že sa im nikto nevenuje ako egyptu.. No pozri ani ja som nezdvihol riť a nešiel som sa o nich zaujímať, a keď to nespravili ani ostatní tak jednoducho asi z daného dôvodu - že nikto nezdvihol riť a nešiel sa o to vážne zaujímať a ak áno tak len v malom rozsahu. A vôbec pre egyptské pyramídy sú turisti nakoniec pohromou, tak možno aj nejaké vedecké záujmy sú len sa o tom možno až tak nepíše.. Neviem. Zase z toho robiš ďalší otáznik a tým aj ďalšiu záhadu. Ja neviem nie som pyramidológ a nemám štatistiky čo kde kto ne/bol preskúmať.

A tak vidíš nakoniec píšeš že šlo o uctievanie.. Dokonca píšeš že jednotné - zverokruhu. Na hviezdičky sa ľudia s nadšením pozerali predpokladám od počiatku ľudstva.

Ale si myslím že až tak jednotné nebolo.. Prakticky neviem o tom že by bolo niekde na zemi jednotného uctievania. Náboženstvá, uctievanie to sa vždy triešti na kadejaké sekty, odnože, pôvodné myšlienky a ideje sa deformujú novými...

Jednotný zverokruh je na oblohe.. A kde je podľa Teba zverokruh jednotný u daných pyramíd, kde všade nachádza ako jednotný prvok a v čom je jednotný u všetkých tých pyramíd podľa Teba ?
Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-19 10:57:58 b2283841

Jak uschovat elektřinu na zimu ? V ledničce.


Jak uschovat elektřinu na zimu ? V ledničce.
Pán Xyrk0.CocaBanu50 iste. Ale to žiaľ vôbec nerieši úschovu elektrickej energie, a pokiaľ ide o peňaženku tak ani v dnešnej dobe to nevyzerá v domácnosti s úsporou pri solárnych paneloch moc ružovo, je to investícia ktorá sa vracia pomaly a nadvýkon solárneho systému v lete sa do chladničky nedá strkať do nekonečna, len po maximálnu úroveň zamrazenia. Ten technický idealizmus že si človek odloží úsporu do peňaženky na zimu je nezmysel, pretože je potrebné rátať zo vstupnými investíciami - podotýkam že sa jedná o výdaje - dosť vysokú počiatočnú spotrebu z peňaženky. Investície - energia - sa tak nikam neukladá ale pomaličky vracia.. To tu môže autor básniť po desiatich rokoch že si niečo akože ukladá do chladničky, no v prvom rade je potrebné položiť kopec energie-peňazí na drevo. Za týmto účelom tu je aj tento článok, predpokladám. Je to napísané moc idealisticky a s nadšením.. No realita je tak trochu inde. Ceny kvalitných systémov sú tiež niekde inde, prezentovaných českých 4000 je 148 eur, za to sa dá kúpiť len nejaký ten 150Wp panel pri cene zhruba 1euro za 1Wp teda na tých prezentovaných 1KW potrebuje tak 27000 českých za kolektory + ďalšie výdaje na montáž konštrukcie , invertory a.t.ď. Ďalší nezmysel - akumulátor na noc, od 1,5 kWh výše ako píše autor nič nerieši, ceny akumulátorov a ich životnosť v súčasnej dobe je vyššia ako cena energie ktorú je možné do akumulátorov vopchať, teda finančná strata ako vyšitá. Ukladať energiu do batérií sa prakticky vôbec neoplatí.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-19 10:26:30 b2283841

10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE


10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE
Fero ešte mi prosím Ťa vysvetli možné ciele a dôvody informačných vojen ohľadom pyramíd ak sa na ne odvolávaš lebo ja fakt neviem načo a komu by to k prospechu slúžilo.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-19 09:38:26 b2283841

10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE


10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE
Fero dnes sa mi nechce chytať sa tu s Tebou za slovíčka. Takže nie elektrina je stará, no jej využívanie v európe staré nie je. Vieš ono tie debaty nikam nevedú pretože tá hŕba kamenia je jednoducho len nemou hŕbou kamenia. Mimochodom včera som si pustil nejaké tie videá o pyramídach.. Je to zaujímavé ako sa argumentuje. Jeden chytrák vo videu - ( samozrejme odborník ) je schopný vyrátať ako sa to nedalo postaviť za 20 rokov pretože vraj ak by ukladali tie kamene tak je ich tam údajne toľko a toľko a každých N-minút by museli uložiť jeden kameň čo je nereálne.. V inom videu archeológ - nejaký český egyptológ priamo na mieste pri inej menšej zvrchu otvorenej pyramíde ukazuje že kamene sú uložené len po obvode a vnútri je sypaná bežná drť, kamenný odpad a tvrdí že takto sa dali stavať pyramídy relatívne rýchlo. Videá sú na youtube, môžem Ti dať aj zdroj, na rozdiel od Teba nemám s tým problém ak niečo tvrdím viem to podložiť odkiaľ to mám. Jeden to vidí úplne normálne druhý to vidí ne-normálne. Potom som si pustil nejaký film ako to mohlo byť, bol v mnohých veciach celkom realistický a zaujímavý. Vôbec mám dnes prácu, vlastne ani nemám záujem s Tebou viesť tieto reči z dôvodu že Tvoje predstavy sú trochu mimo mojich - že sa vzájomne predvádzame.. Naozaj máš skvelý pohľad na svet a ľudí okolo Teba. Takže tú logiku v predvádzaní si si mohol odpustiť, prenechám to tu Tebe, mne úplne stačia oficiálne vyjadrenia egyptológov, tých ktorí tam boli skúmali a niečo tvrdia. Naozaj sa nepotrebujem s Tebou predbiehať v tom kto vymyslí väčšiu kravinu o pyramídach rovno od klávesnice. Momentálne s Julom vediete. Predsa len spolieham sa viac na odborníkov ktorí sa tomu venujú ako na názory nadšených hľadačov pravdy ktorí si vyberajú zaujímavé čerešnišky z kníh a obrázkov a skladajú - a to je zaujímavé že ani neviem čo lebo sami nevedia podať nejaký ten obraz.. Vlastne sa tu bavíme o tom že ja tvrdím že sú to normálne stavby a Vy ako v tom vidíte niečo iné alebo ??? Vlastne ani neviem čo tvrdíte - ušla mi pointa. Raz o nameraných energiách na pyramíde ktoré ničím nepodložíš a zdroje o tom neprezradíš, inokedy o tom že elektrina nebola vynájdená nedávno - čo je síce pravda ale tak na slovíčkach sa nebudeme chytať.. Podĺa mojich poznatkov je praktické využitie elektriny v rôznych smeroch vynájdené len nedávno. Ak máš iné vedomosti, tak prosím rád sa nechám poučiť ale nie Tvojim textom - očakávam ku všetkým Tvojim tvrdeniam aj podklady. Samozrejme že isté prejavy elektriny tie poznali ľudia dávno.. Takisto to vyzerá tak že kdesi aj poznali batériu (údajne sa našli nejaké nádoby ) čo ale nepovažujem za nejaký veľký krok vpred pretože zdá sa že v nich asi pracne menili elektrolit. A fakt nerozumiem Tvojim vyjadreniam o supoch kvoli ktorým nemôžeš stáť za svojou pravdou a prezradiť toho viac. Tajnostkár.. :-))
Takže tú debatu nechajme tak pretože som sa tu nić nedozvedel čo by ma zaujalo a čo by som si mohol zo záujmom prečítať, pozrieť sa na niečo nové zaujímavé. Ocitli sme sa tu zase len v pasci rôznych dohadov a mne ušla pointa, neviem na čo to vlastne bolo dobré pretože som sa ani nedozvedel nielen Tvoja ale ani Julov pohľad na danú problematiku.. Vidím len Vaše pochybnosti o oficiálnych verziách a ja nie som ich zástancom.. Len tvrdím že u pyramíd ide o normálne stavby ktoré sú pri správnej organizácii v bežných ľudských silách a že nie sú výnimočné nejakými vlastnosťami okrem rozmerov prípadne dajme tomu ešte orientáciou - ak to niekto považuje za dôležité. Teraz tu pridávaš diery ktoré boli vyvŕtané, tak hej hej... Ja ale netvrdím že boli vŕtané medeným vrtákom.. :-)) Vlastne som ich nikdy nikde nevidel len na nejakom videu dávnejšie a to bolo tiež od nejakých pošukov... A ani neviem či také diery naozaj existujú a nejde o podvrh takźe je ťažké sa mi s Tebou o tom baviť. Nemám ani možnosť sa ísť na ne pozrieť, sme tu za počítačmi a kto Ti čo podsunie na obrázkoch s popisom - to vidíš. A ak by to bola aj pravda určite sa dá nájsť aj rozumné vysvetlenie.

Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-08-19 09:28:22 b2283841

10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE


10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE
Oooch Julo ja viem videl som pustil som si nejaké tie videá ale to všetko sú tieź len dohady čo a ako sa mohlo nemohlo robiť... Napokon ja nie som ten čo by sa tomu rozumel neviem aký bol tvrdý alebo määký ten kameň pred tisíckami rokov. Neviem ako ho opracúvali, neviem ako ho prenášali a neviem načo to stavali. Ale viem že to nebola prvá pyramídka, veď je ich mnoho a oveľa menších kade tade a predpokladám že to umenie stavať tie kôpky kamenia malo nejaký dej, nejaký priebeh a vývoj, postupy ktoré sa zdokonaľovali, rozmery ktoré sa zväčšovali odvaha púšťať sa do väčších kolosálnych stavieb. A teraz keď sme to všetko zabudli niekde v histórii sa Ty pýtaš že ako to mohli robiť aj z Ferom bez toho aby ste ten vývoj absolvovali.. No ale to je tiež dosť odvážne takto k problematike pristupovať a chcieť to všetko preskočiť a keďže sa nenašla odpoveď tak z toho robíte čo ?

Nejaký zázrak...

Sa pozri na mrakodorapy tiež sa páni predbiehajú kto postaví väčší a väčší.. Myslíš že vtedy taká pozitívna závisť neexistovala a že nešlo len o rozmar panovníkov ale šlo o nejaké účelové projekty keď tvrdíš že to nie je len kopa kamenia ? Tak iste že mali nejaký účel, ale je celkom možné že asi rovnako nezmyselný ako stavanie majestátneho kostola.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-18 20:13:48 b2283841

10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE


10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE
Julo
Chceš dôkaz či logický postup ktory by opravnoval mysliet si,ze je to bezucelna hromada kamena.

Stačí predsa vedomie že podľa súčasných poznatkov v súčasnej dobe moc účelná nie je. Ale keď máš pocit že je účelná a na niečo ešte slúži tak vymenuj jej praktické účelné vlastnosti - okrem turistiky a nadšenia zo záhadna samozrejme.

Pozri ja viem že tá hromada kamenia vzbudzuje v ľuďoch kopec otázok a úžasu.. No rovnaký úžas môže v človeku vzbudzovať aj to ako sa za posledných 100 rokov dokázal svet stechnizovať a vyrásť.. Veď len pozri po celej zemeguli cesty, budovy mrakodrapy autá, svetlo v každej chyži, lety do vesmíru a vôbec ako to mohli ľudia za tých 100-150 rokov dosiahnuť. Veď je to až nepochopiteľné. Ale tu sa oponuje že za 20 rokov sa nedala postaviť tá hrba kamenia ? Ja myslím že dala.. Ak ľudia dokázali to čo dokázali od nedávneho vynájdenia elektriny a začatia využívania ropy, tak takú hŕbu kamenia nemali predsa problém nanosiť v minulosti na seba.. Ide len o tú otázku že poriadne nevieme ako, aké mali techniky, lebo sme tam vtedy neboli. Netreba tomu hneď pripisovať nejaké extra vlastnosti. Fajn je vidieť že po celom svete ľudia kedysi využívali kameň a vedeli s ním robiť veci ktoré my nevieme.. Tá hŕba kamenia je už len nemým svedkom ľudského umu a vynaliezavosti. V súčasnej dobe je bezúčelná a jej účel mohol byť pre dnešného moderného človeka dosť nepochopiteľný, zvlášť ak ju dávali stavať ľudia ktorí sa vyhlásili za bohov a bolo im to nielen tolerované ale ich aj ako bohov uznávali. Sám vidíš aj dnes čo vśetko sú ochotní ľudia znášať a postupovať kvôli bohom. Viera v bohov - to je veľmi silný motor, taký motor a pohon mohol kľudne tú pyramídu postaviť aj z medenou pílkou a mnohými rukami nohami + nejaké techniky navyše.

Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-08-18 18:05:51 b2283841

Jak uschovat elektřinu na zimu ? V ledničce.


Jak uschovat elektřinu na zimu ? V ledničce.
Iste že to funguje. Neviem prečo by to nemalo fungovať veď je to normálne. Mňa by ale zaujímalo ako pán autor strčil energiu do chladničky a následne ju z chladničky presunul do elektrickej siete.


Názov článku: Jak uschovat elektřinu na zimu ? V ledničce.

Citujem jeho výrok:
Tedy, vlastní letní nadvýrobu elektřiny "uschováte" do spotřeby domácích spotřebičů, v zimě ji pak odeberete ze sítě.

Teda ako ju v lete uschoval a v zime odobral zo siete ? A ako sa z chladničky presunula do siete.
Nejak to prehnal..

Ja viem ako to myslel no s takou hatalaninou o uschovávaní a následnom odobraní.. To je nejaký nový druh energetického idealizmu, zakrývanie nedostatkov ostrovného systému ktorý potrebuje prívodný kábel, slepé nadšenie - alebo o čo ide ?

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-18 16:43:34 b2283841

10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE


10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE
Počkaj počkaj Ty chceš tvrdiť že ezoterika, duchovno, pavedy a ine temy nie su odborne ? Mne sa zdajú odborné až príliš, mám na mysli ten spôsob ako sa to prezentuje. Prakticky aj duchárina má svoj odborný slovník a vôbec rétoriku, vnútornú konzistenciu a svoju logiku. Ezoterika to isté pavedy a iné témy tiež.Asi ide o to o čom hovorí Fero - nemame zadefinovane pojmy ako doveryhodny zdroj..
Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-18 16:37:01 b2283841

10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE


10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE
Rafael ale tak orgonity idu celkom na odbyt.. Vraj je to dobrý biznis. Aj teraz tu na týchto sránkach bola nejaká super reklama proti chrápaniu - dva magnety na prst. Svet je plný energií a my ho nechápeme ale obchodníci tomu rozumejú.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-18 16:18:30 b2283841

10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE


10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE
Fero
Toto si iste nemyslel. No tak.. Nerob si prdel. :-))

A Aštara Sherana či ako sa volá tiež poznáme.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-18 16:07:31 b2283841

10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE


10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE
Rafael to asi nebude ono, veď to je presne o tom čo som písal vyššie že nie je čo študovať okrem nejakých fantastických videí na youtube kde z pyramíd prúdia energie ako blesky. Nič iné som nikde nič nevidel. Prikladám k tomu že existujú aj obrázky a články, ako si ukázal na odkaze.

Logicky predpokladám že ak Fero kritizuje stále nejakých vedcov zo sme či odkiaľ tak takýto podhodený článok o nejakých paprskoch s ním asi nepohne. Predpokladám že s Ferom muselo pohnúť niečo čo u neho vzbudilo dôveru.
Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-18 16:04:44 b2283841

10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE


10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE
Fero naozaj neviem čo sleduješ Ty ale ja sledujem to že keď niekto povie merali a naštuduj si.. Tak sa pýtam kde konkrétne si to mám naštudovať ak píšeš že zdroje sú dostupné.

Zaujíma ma napríklad čím merali, ako merali a čo namerali.

Neodpovedal si mi. Nič som sa ohľadom toho nedozvedel iba to že si tu vraj podľa Teba meriame navzájom kokvajsy. No mňa to nebaví, taká debata. Rád by som sa začítal do tých materiálov..

Dám Ti jednoduchú otázku. Fero merali štandardne nejakými prístrojmi, alebo bábou jágou zo sklenenou guľou, prípadne merali virguľou ? Čím merali ?

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-18 15:48:11 b2283841

10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE


10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE
Fero a aby si mi rozumel mňa nezujima žiadna omáčka o schliemannovi a inych ktori s niecim suhlasia alebo nesuhlasia. Zaujíma ma konkrétne to meranie ktoré si spomínal, pretože to je jediná vec ktorá sa dá buď vyvrátiť alebo potvrdiť a takisto by sa mala dať zopakovať. Spomínal si predsa

- su aj merania ohladom vysielania energie z pyramid
- nastuduj si co sa nameralo, ako vyzerali v povodnom stave. materialy su dostupne.

Tak ako kde sú tie materiály, ktoré máš na mysli ? To ma zaujíma, vážne, nejde o zosmiešňovanie.
Ak šlo o merania tak to znie dôveryhodne no zatiaľ nič len kopec sračiek si mi napísal. Teda ako, necháme to asi tak ak nechceš.. Len by ma potom zaujímalo ako chceš aby som Ťa bral vážne keď mi namiesto tých materiálov podstrkuješ nejaké ruské balvany.

Zdroj
-
 62% ( 3 people voted )
+
2014-08-18 15:34:09 b2283841

10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE


10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE
Fero Ty si podarený, ako vieš čo ja považujem za dôveryhodný zdroj. Pre mňa je dôveryhodný každý zdroj a prijmem ako dôveryhodnú informáciu každú od kohokoľvek kto relevantne a dôsledne, podrobne svoje tvrdenia aj podloží.. Teda popisom spôsobu - ako sa k danému výsledku dopracoval, aké meracie prístroje alebo metódy použil. Minimálne ich budem považovať za informácie vhodné pre overenie.

A ako Ty vieš že som predložil nejaký záver.. ?

Na závery si tu Ty predsa. Ty si tu predsa vyslovil isté závery bez toho aby si ich nejako podložil a na otázku ako si k tomu dospel - teda konkrétne otázku o informačných zdrojoch si popísal kadečo no nič pre mňa dôveryhodné si nepodal. Ale dokázal si tu popísať toho dosť, teda zbytočnú energiu si vydal dostatočnú.
Nie že by som nebol rovnaký, tiež tu zbytočne míňam energiu - zatiaľ. A ak žiadne zdroje ani neposkytneš tak bola skutočne zbytočná. Teda nechajme to tak ak nemáš záujem podať vysvetlenie ale iba ničím nepodložené závery, tak ja ďalej na tom našom vzájomnom plytvaní energiou nemám chuť pokračovať..

A vidím že vychádzaš z nesprávnych predpokladov, pán predpokladá že zdroje potrebujem nie na to aby som sa mohol pozrieť a preveriť, niečo nové zistiť, do niečoho sa zakukať čo by ma zaujalo a zabilo moju nudu ale aby som to mohol zosmiesnit.. Noo tak nič, ja sa tu fakt bavím s Tebou len preto aby som všetko čo napíšeš mohol zosmiešniť. Zaujímavý pohľad.. Ide o obavy zo zosmiešnenia či ako to mám chápať ?

Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-08-18 15:21:52 b2283841

Čo je to realita? A žijeme naozaj v realite?


Čo je to realita? A žijeme naozaj v realite?
Rafael
Ono to naši hľadači a prieskumníci neprebádaného záhadna takto neberú lebo každá nová možnosť ich nadchýňa natoľko že pri tom zabúdajú na bežné ľudské starosti ktoré majú a tak sa ten svet zdá lepší, krajší, fascinujúcejší. Som sa len nedávno dozvedel že chlapíkovi svietila fľaša šampanského na pyramíde a merali tam nejaké energie aj výsledky boli a ďalšou novou záhadou je že pôvodný zdroj tých informácií sa akosi vyparil.

Zdroj
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-08-18 14:58:14 b2283841

PRAVIDLAMI K VYHYNUTIU ĽUDSTVA


PRAVIDLAMI K VYHYNUTIU ĽUDSTVA
Technológia uvaľovania pravidiel na občanov má jednoduchú a primitívnu metódu, zahltiť ich ďalšími pravidlami tak rýchlo že nie je čas sa tým zaoberať a média to všetko ešte pekne skreslia nech je v tom poriadny hokej a nech je čo najviac infikovaných chaosom a pandémiou. Nie je to tak dávno čo mnohí povinne utekali začipovať svojich psíkov aj keď nemuseli.. Konšpirátori hneď básnili o tom že je to len začiatok čipovacej sodomy gomory. Do toho markíza v teleráne niečo trieskala o povinnosti začipovať psov.. A tak bežný človiečik čítajúci správy, prilepený k televízoru, počúvajúci čo kto povie len zabedákal a utekal k zverolekárovi začipovať svojho domáceho maznáčika aby nedostal pokutu, pre istotu hneď aj seba presviedčal o tom že to nebude snáď také strašné a že ho tiež nezačipujú, namiesto toho aby si v kľude prečítal znenie zákona.
Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-18 14:39:49 b2283841

Čo je to realita? A žijeme naozaj v realite?


Čo je to realita? A žijeme naozaj v realite?
Noo a čo sa vlastne stane tomu nášmu človiečikovi až príde na to že v tom matrixe nie je on v simulácii ale že aj on je len simulovaný.. Hmm. Asi bude za ten matrix vďačný svojmu stvoriteľovi a takých tu máme.. Vraj ich je 70%.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-18 13:20:27 b2283841

10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE


10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE
Fero ale veď to je práve to že jediný Váš a teraz píšem "naozaj Váš" argument je ten že nevieme ako zdvihli ako opracovali a ako to tam dostali.. A to je dôkaz čoho podľa Teba ? Dôkaz nejakej energie ale našej neznalosti ? Ešte raz Ti píšem uveď zdroje a nepíšem to len tak preto že ja už všetko viem ale práve preto že mám svoje skúsenosti s tým ako ľudia vedia tárať. Ale fakt doslova tárať.

Pozri príklad - vieš o tom že existuje energia z nulového bodu, či ako to volajú - energia z vákua a podobne ? A teraz ja by som s tým trebárs vyliezol a Ty by si mi povedal uveď zdroje..
Ja Ti na to tresnem - naštuduj si..
Ty začneš študovať a zistíš že sa tým zaoberajú samí snílkovia a píšu o tom ako najatí ale ani jeden to nikdy nedokázal.. Neukázal. Nepredviedol nejakú energiu nulového bodu a ak áno tak to bol zjavný oeb na zarábanie peňazí.

Ale píšu o tom píšu.. Je ich dosť a máš čo študovať celé roky lebo kým všetko prečítaš a overíš, prídu ďalšie a ďalšie nezmyselné tvrdenia o energii z vákua. No pri svojom štúdiu budeš sa len motať medzi článkami ktoré jeden od druhého preberajú nadšenci snílkovia ktorí veria..

Takže uviesť zdroje - to nie je o donucovaní - to je o tom že keď už niečo tvrdíš mal by si tie zdroje normálne poskytnúť lebo ja naozaj nemôžem vedieť do ktorej skupiny patríš. Či do skupiny tých ktorí sú nadšení keď čítajú niečo a hneď to berú ako fakt alebo medzi ľudí ktorí triezvo uvažujú, objektívne kriticky hodnotia a preverujú.

Iste uznáš že môj čas nemôžem míňať na to aby som sa presekával cez všetky tie nezmysly ktoré sa o pyramídach popísali kým sa dostanem k informácii ktorú tu Ty prezentuješ ale zdroj z nejakých záhadných dôvodov uviesť nechceš. Možno sa bojíš že by som Ťa vysmial že je to z bulvárneho časopisu kde to napísala JPP.

Ak by bolo Tvoje tvrdenie z dôveryhodného zdroja, predpokladám že by si nemal mať problém zdroj uviesť, veď ja si to už poštudujem ak ide len o to.. No ak sa bavím z nadšencom energie z nulového bodu tak mi nič neostáva len popriať veľa šťastia v bádaní, nemôžem však pristúpiť na to aby som teraz začal prehrabávať všetky databázy ohľadom Tvojho tvrdenia. Normálne uviesťzdroj, odkiaľ si tú informáciu prebral by malo byť predsa slušné a prirodzené, predsa nechcem od Teba nič výnimočné a neboj sa záujem mám ale len zo serióznych zdrojov z výlsedkami meraní, veď o tom si predsa písal že merali a niečo namerali.

Píšeš ja by som ti kludne napisal zdroje ale bla bla bla. No tak ich kľudne uveď tie zdroje. Veď o nič nejde iba o reputáciu toho čo píšeš a na môj skepticizmus sa nevyhováraj, lebo ten pramení práve z poznania toho ako to chodí ohľadom informácií a poštudovania a tárania ľudí o tom čo je pre nich neznáme ale jednoznačne vedia že to proste musí byť nejaká bomba nám neznáma záhada.

A čo sa týka Tvojej argumentácie ohľadom toho ako dokazali vyniest 3000 tonove presne opacovane balvany(stavby v Rusku) do vysky 12poshodaku, tak s tym ma neohúriš ani neparalyzuješ lebo na zložité veci existujú často jednoduché vysvetlenia, len vždy treba nájsť toho génia ktorý to vyrieši - potom je to už pre všetkých strašne jednoduché, stačí ak im to ukáže. No Ty si mi zatiaľ neukázal ani tie zdroje ohľadom merania energií na pyramídach ale zamotávaš to ďalej a ďalej nejakými balvanmi v Rusku. Teda skôr patríš medzi zamotávačov ako rozmotávačov záhad. Potom sa ale nediv môjmu prístupu k informáciám ktoré tu prezentuješ. A nemusíš mi nič uviesť, nenútim Ťa veď ak by si mal záujem tak mi sem nepcháš ďalšie ruské záhady ale jednoducho by si to svoje tvrdenie sem jednoducho podložil tými výsledkami meraní.. Tak mi sem môžeš hodiť zas niečo iné skús trebárs Tunguský kráter. :-)

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-18 12:13:45 b2283841

Čo je to realita? A žijeme naozaj v realite?


Čo je to realita? A žijeme naozaj v realite?
Niektorým ľuďom by občas pomohla manuálna práca a pohyb. Aj mne to pomáha občas keď moc teoretizujem tak vrele odporúčam autorovi.

Zdroj
-
 47% ( 9 people voted )
+
2014-08-18 11:32:42 b2283841

10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE


10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE
Fero takto Ti to vysvetlím.

Ufo, mimozemšťania, bohovia, záhady, energie, neznáme sily, neznáme technológie a čo ja viem čo ešte. To všetko je úžasné a nadchýna to. Zvlášť u pyramíd sa s tým dá hrať. A najhoršie by bolo pre tých nadšencov keby si jednodného dňa uvedomili že ide len o hŕbu kameňov. Stratili by iskru v oku, chudáci keď by sa to prevalilo.

Mne sa to stať nemôže pre mňa to bude hŕba kameňov dovtedy kým niekto nedokáže opak a nemám čo pri tom stratiť môžem len získať ak by sa predsa len niečo také niekedy potvrdilo na rozdiel od tých nadšencov pre ktorých sú pyramídy všeličo iné úžasné - len nie hŕba kameňov.

Takže rád by som si si naštudoval ale žiaľ ako vždy píšeš - naštuduj si a odkazuješ sa na neuvedené zdroje. Ako vždy. :-))))))

Takže hej.. Na každú vec ktorú tresneš je Tvoja argumentácia Tebe podobná - naštuduj si.. No nie je čo študovať okrem nejakých fantastických videí na youtube kde z pyramíd prúdia energie ako blesky. Nič iné som nikde nič nevidel. Veď daj vždy zdroje ak píšeš - naštuduj, ináč Ťa musím považovať za Trepstrela.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-18 11:14:02 b2283841

10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE


10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE
Nie Fero nie je to len hrba kamenov, je tam aj kus ludskej prace umu a historie no to je asi tak vsetko. Ak tam niekto hlada prudy energii mal by ich namerat a dokazat ze existuju..

Takže čakám od Teba tie vedecky podložené výsledky meraní namiesto sprostych kecov ktorými zakrývaš podstatu problému - a to že je to v konečnom dôsledku len hŕba kameňov.

Zdroj
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-08-18 10:48:56 b2283841

10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE


10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE
Fero tak ale to je naozaj skvele ked existuju merania ohladom vysielania energie z pyramid. V tom pripade nemoze ist o to co pisal Julo - polia ktore nepozname - ale zjavne ide o polia ktore vieme merat a teda ich poznáme.

A ako dopadli merania, čo také sa nameralo ? Prihraj mi sem nejaké podklady prosím nech si môžem pozrieť a posúdiť že sa nejedná len o hŕbu kamenia ale dômyselný energetický projekt.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-18 10:39:00 b2283841

10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE


10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE
Rafael Ty ako chces od Jula aby si overoval pravost artefaktov ci nejakych povedaciek ked mu staci nejaky udajny chlapik - nevie sice kto - ktory udajne vysiel na vrchol pyramidy a ked zdvihol flasu sampusu,tak zacala iskrit,ci ziarit a to ho primelo k tomu aby veril na nejake polia ktore nepozname ale isto tam budu...

Niektori ludia maju skratka radsej tajomno a zahadno ako nezaujimave jednoduche pravdy.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-18 10:32:52 b2283841

Vážená pani ministerka zdravotníctva Zvolenská,


Vážená pani ministerka zdravotníctva Zvolenská,
Tak neviem, nikto tu nikoho zo smrti priamo nevinil ale písalo sa tu o nevhodnom správaní a neefektívnej organizácii ktorá má údajne pomáhať druhým. No ale keď posledne Stano vyhlásil že zo smilnenia pochádzajú všetky choroby a ľudské neduhy, tak sa nedivím ani tomu že Peter môže vyhlásiť to čo vyhlásil. Chodí sem skrátka veľa magorov. A čo to dokáže spraviť ak sa taký magor dostane práve na to miesto lekára či sestričky, tak zrejme by bolo vhodné dať im pred nástupom nejaké testy či sa na to vôbec hodia.

Zdroj
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-08-18 10:24:30 b2283841

"Nesúdte aby ste ani vy neboli súdení"


"Nesúdte aby ste ani vy neboli súdení"
Julo síce pekne píšeš ale veľmi jednoduchým pozorovaním sa dá zistiť že povinnosti druhých si väčšinou vyžadujú ľudia ktorí ich nielen nedodržujú ale z nejakého dôvodu sa práve ich nielen netýkajú ale z povinností iných aj profitujú. A s právami je to to isté, vyžadujú ich ľudia ktorí ich sami nevedia priznať druhým ľuďom. Nie je to také jednoduché ako to tu prezentuješ. Práva, povinnosti - to si vieš zariadiť určite v domácnosti medzi svojimi členmi v štáte je to len o vzájomnej buzerácii a pochybujem že sa to niekedy zmení.

Zober si len takú sociálnu poisťovňu.. Máme tu prispievateľov, poberateľov a kopec tých ktorí sa na tom priživia.. Prispievateľ ak platil z povinnosti mal by mať právo jedného dňa aj poberať. No realita je iná. Príživníci dokážu tú kasičku pekne vyžrať a až dôjdeš na rad moc toho nedostaneš, dokonca sa Ti môže stať že Ti povedia že na Teba sa to nevzťahuje lebo pragraf taký hentaký. Povinnosti sa od ľudí vymáhajú a svojho práva sa tam moc nedovoláš. Píšeš že ľudia boli slobodnejší.. Na nič také si nespomínam, možno boli ale až vtedy keď si ako že splnili svoje psie povinnosti ktoré aj tak nikto moc nedodržiaval.

Alebo napríklad - nikto dodnes nebránil socialistom aby si spravili spoločný socialistický podnik trebárs kde by boli všetci spolumajitelia. Možnosti sú. No ani jeden taký si nespravili, namiesto toho sa serú druhým do ich podnikov a tárajú a tárajú niečo o nutnom spoločnom vlastníctve či prerozdeľovaní. Tak povinnosti by radi nasypali druhým na hlavu svoje práva si vyžadujú tiež od druhých.

A naplánovať si život aj ho zrealizovať je často ťažká cesta a iste - nie každý si vie naplánovať život a zrealizovať ho.. Preto mnohí potrebujú vedenie a dožadujú sa ho, vravia o právach o povinnostiach a tak ďalej.. No je to všetko len jedna veľká lož, ľudia totiž okrem biologických a sociálnych potrieb majú aj tendenciu navzájom sa odrbávať, hľadať si ľahšiu cestu... Takže nakoniec z tých práv si vyberú čerešničky pre seba a povinnosti nechávajú zvyčajne na ostatných.

Podľa mňa máš len také práva aké priznáš ostatým. A len také povinnosti s akými dobrovoľne súhlasíš Ty sám. Nič viac ani menej. Urob si ako Ty chceš, nájdi si na to spoločných nadšencov a nech sa páči. Je to Tvoja sloboda. Tam si kľudne určte aj svoje práva aj povinnosti. No v štáte je to inak tam je to o donucovaní, preto to nikdy nebude fungovať, je úplne jedno s akou ideou dôjdeš ak ju s Tebou nebudem zdieľať alebo budú medzi nami ľudia ktorí ju nezdieľajú tak smola, budeš musieť zase len donucovať a nebude Ti to fungovať. Veď sa len pozri na slovenskú politiku, furt nejaké prúsery s vyžieraním štátnej kasy, tu si dnes nikto dobrovoľne svoje povinnosti neplní pretože ak ide o práva ľudia sa ich často nevedia dovolať. Hej viem si to predstaviť aj ináč - lenže to je idea - a idea je ideálna. Buďme realisti a vychádzajme z toho čo je, nie z idealistických predstáv.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-18 08:36:29 b2283841

RON PAUL VARUJE OHLEDNĚ IRÁKU: „ČÍM DŘÍVE ODTAMTUD ODEJDEME, TÍM LÉPE“


RON PAUL VARUJE OHLEDNĚ IRÁKU: „ČÍM DŘÍVE ODTAMTUD ODEJDEME, TÍM LÉPE“
Milí prispievatelia, ak hovoria politici čítať treba medzi riadkami.

Zdroj
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-08-17 22:56:09 b2283841

Jak uschovat elektřinu na zimu ? V ledničce.


Jak uschovat elektřinu na zimu ? V ledničce.
Elektrina sa nedá na zimu odložiť v lete do chladničky. Snívaj ďalej.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-17 22:07:39 b2283841

"Nesúdte aby ste ani vy neboli súdení"


"Nesúdte aby ste ani vy neboli súdení"
Julo a v čom sa Ti zdá ten liberalizmus tak nebezpecny ? Nijako predsa cloveku nebrani mat svoju ideologiu a ani mu nebrani z niekym nejaku ideologiu zdielat. Liberalizmus netvrdi ze nikto nema pravo na ziadnu ideologiu alebo ze kazda ideologia je zla. Ten predsa tvrdí že máš právo si vybrať tú svoju ideológiu ale nemáš právo obťažovať a vnucovať ju ostatným. Veď podľa všetkého mala by potom vyhrať tá najlepšia. A samozrejme že aj liberalizmus je idea, teda je to ideologia. No môže sa miešať s inými pohľadmi na svet môžeš byť liberálny komunista, kapitalista, kresťan, jehovista.. Veď nikto Ti tvoje ideje neberie ale mňa do toho nemusíš montovať a ak áno tak jedine dobrovoľne. :-)

Nie len Ty ale aj kopec 'liberálov' ten liberalizmus asi nepochopilo. Problém bude zrejme v nepochopení toho čo je a čo už nie je slobodné, čo vyšlo zo slobodného rozhodnutia človeka a čo z donútenia.

Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-08-17 22:03:06 b2283841

"Nesúdte aby ste ani vy neboli súdení"


"Nesúdte aby ste ani vy neboli súdení"
Julo ale ba, práve že iba otrokom treba ideológiu ktorá ich zotročí. Slobodný človek si už svoju ideu nájde sám. Nepotrebuje na to ideológov ani predkladaný súbor myšlienok v akejkoľvek podobe. Zvlášť v tej náboženskej podobe sa jedná o otroctvo voči jedinej nezlomnej a neoveriteľnej pravde. No človek slobodný 'duchom' sa učí celý život, môže meniť svoje priority ciele aj ideje. Takže naozaj žiadnu ideológiu netreba. Už len to prvé * nebudeš mať iných bohov okre mňa * je prikázanie pána - otrokovi. Zbytok je o poslušnosti otroka.

Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-08-17 19:56:04 b2283841

"Nesúdte aby ste ani vy neboli súdení"


"Nesúdte aby ste ani vy neboli súdení"
A mne osobne chýba pri kresťanoch trochu tej srandy zo života, celý svoj život berú príliš vážne. Oni akože idú do nebíčka svatuškári.. Tak nakoniec aspoň z toho je pekná sranda. Taká volovina. :-)

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-17 14:54:25 b2283841

"Nesúdte aby ste ani vy neboli súdení"


"Nesúdte aby ste ani vy neboli súdení"
Lucifer veď to je predsa jasné čo mu chýba pri kresťanoch.. Zdravý rozum predsa. Nebyť oponentúry už by ste tu naháňali bosorky.


Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-17 14:49:29 b2283841

To nevymyslíš, ak si normálny. Na toto musíš mať mentalitu komunistu!


To nevymyslíš, ak si normálny. Na toto musíš mať mentalitu komunistu!
Noo mna to tiez nasralo ked som to cital kdesi. Ako keby sa tu nedalo bez firmy smer.s.r.o. normalne podnikať, buď peniaze berú alebo rozdávajú.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-17 10:04:00 b2283841

Hriešnici v rukách nahnevaného Boha


Hriešnici v rukách nahnevaného Boha
Stano a prepáč tú vecnú myšlienku Ti ešte pošlem. Dobre Ti haraší ak píšeš že choroby a vady pochádzajú zo smilnenia. Celá lekárska veda aj z jej predstaviteľmi je pri Tebe pomýlená vetva neznabohov lebo Ty vieš lepšie odkiaľ pochádza ktorá choroba. :-)

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-17 08:56:44 b2283841

Hriešnici v rukách nahnevaného Boha


Hriešnici v rukách nahnevaného Boha
Stano uvažoval si už nad tým že by chyba mohla byť skôr na druhej strane kábla ? Predsa len nejak veľa prijímačov sa Ti zdá vadných.. To by mohlo byť ono. Skús popozerať.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-17 08:31:36 b2283841

10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE


10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE
Presne tak Julo. Mozno naozaj okrem stavitelskych technik ludstvo zabudlo aj nejake ine veci ale Ty ani nevies povedat ake a to je na tom najzahadnejsie. :-)

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-16 18:35:43 b2283841

10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE


10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE
Julo veď to je práve to že človek ktorý vidí len možnosť medených píl , hrobiek a ramp tak nič iné ani nevypotí len to že sa to nedá, a nič iné mu ani neostáva ako si robiť na tom kariéru.. Takže áno - každý vidí čo chce..

Pritom by úplne stačilo pripustiť možnosť že niektoré techniky sú nám neznáme z jednoduchého dôvodu, skrátka sa vyparili z pamäti ľudstva. Nahradili ich iné efektívnejšie. To ale neznamená že sa tým dá merať nejaká vyspelosť civilizácie, tá hromada kamenia nie je nič vyspelé. Je to uložené tak ako keď sa deti hrajú prvý krát z kockami. Ohurovať Ťa môže veľkosť tej stavby no určite nie to ako efektívne nakladali s materiálom a aký tvar bol výsledkom. Okrem hromady kamenia tam fakt nie je čo obzerať takže ak sa niekto chcel hrať na boha a ukazovať svoje gule okolitému svetu práve tou veľkosťou, musím uznať že sa mu to podarilo. Takže si nemyslím že šlo o nejakú extra vyspelú civilizáciu, skôr to len čosi hovorí o dobe keď človek poznal hlavne ten kameň a vedel s ním lepšie narábať ako dnes, čo je prirodzené. Kto by dnes ešte niečo z kameňa robil a prečo vlastne. Tiež neviem kto tu ešte vie robiť kamenné klenby, ale to nič nehovorí o tom že pár generácií pred nami tu žila nejak extra vyspelá civilizácia. Napokon na postavenie takej pyramídy predsa v danej dobe stačil jeden vplyvný génius ktorý vedel ako na to zbytok mohol byť kľudne na úrovni cvičených opíc.. Ty ale píšeš o vyspelej civilizácii a tým predpokladám myslíš všetkých. Tak vyspelý nie som aby som pochopil načo to bolo dobré - tá zbytočná drina nech už by to stavali akokoľvek. Je to len nefunkčná hromada kamenia a možno naozaj jej hlavnou funkciou bolo ohúriť pozorovateľa.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-16 17:07:40 b2283841

Hriešnici v rukách nahnevaného Boha


Hriešnici v rukách nahnevaného Boha
O jeeej čo to tu ten Stano natáral.. By ma zaujímalo aké hriechy porobili jeho predkovia že mu tak haraší v kotrbe.

Zdroj
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-08-16 14:37:44 b2283841

10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE


10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE
Julo. Tak schválne napíš koľko mali k dispozícii Tí ktorí o tom teoretizovali že sa to nedá - koľko mali otrokov či nadšencov alebo prostriedkov na skúšanie stavania takých pyramíd. Lebo je rozdiel niečo skúšať a napísať nejakú knižôčku o tom ako to mohlo byť, prípadne o tom ako sa to nedá.. A je rozdiel byť trebárs faraónom či iným pánom vyvoleným a mať k dispozícii všetko a všetkých, od robotníkov až po architektov, vrátane miestneho náboženstva a spôsobov uctievania a vôbec načo to potom porovnávať.. To predsa nebola len technická záležitosť. Bez spoločnej myšlienky a bez idei sa to iste nikomu len tak nepodarí. To je predsa bez debaty.

Takže by ma zaujímalo prečo by to mal dnes vôbec niekto skúšať natoľko zaujato a prečo by mal vynaložiť toľko úsilia aby sa mu to aj podarilo vôbec zorganizovať, keď stačí písať nejaké ódy o zašlej pyramídovej sláve a nemožnosti to postaviť a máš dosť zarobené na tých ktorí to všetko tak radi žerú.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-16 14:09:47 b2283841

10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE


10 NAJVRAŽEDNEJŠÍCH VLÁDCOV HISTÓRIE
Tak toto sa mi páči.
- Pyramidy stoja a nam sa nic podobne postavit zatial nepodarilo..

Julo nevedel som že Vy ste niečo podobné skúšali. A nepodarilo sa ?Zdroj
-
 54% ( 3 people voted )
+
2014-08-16 13:19:45 b2283841

Hriešnici v rukách nahnevaného Boha


Hriešnici v rukách nahnevaného Boha
Stano možno si už počul o strojoch - internetových diskutéroch ktoré majú algoritmy stavané tak aby sa ich komunikácia podobala ľudskej. Viem že si človek no zaujímalo by ma nakoľko si človekom a nakoľko naprogramovaným veriacim automatom. Teda ako.. Máš aj niečo z vlastnej hlavy alebo len tieto náboženské veci. Vidíš že zlých ateistov som už ponaprával tak teraz už môžeš písať aj niečo iné ako normálny človek. Ak by si predsa len zistil že si viac naprogramovaný veriaci ako normálny človek a nič normálne Ťa nenapadlo ( myslím tým niečo iné ako tieto náboženské veci ) tak to nič stačí keď sa budeš venovať niečomu inému, neboj ono sa to časom spraví.

Zdroj
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-08-07 21:37:46 b228601f

Hriešnici v rukách nahnevaného Boha


Hriešnici v rukách nahnevaného Boha
Stano pekne pekne píšeš. A niečo z vlastnej hlavy.. Nemáš ?

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-07 21:18:28 b228601f

Hriešnici v rukách nahnevaného Boha


Hriešnici v rukách nahnevaného Boha
memory a Ty sa tiež nesmej Stanovi a božím zákonom. Nemal by si o nich pochybovať lebo neviem či sa dostaneš do neba keď budeš toto robiť. Nezabudni že bude súd hneď po tvojej smrti a z toho čo tu píšeš sa len tak nevyvlečieš.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-07 19:59:42 b228601f

Hriešnici v rukách nahnevaného Boha


Hriešnici v rukách nahnevaného Boha
Pravdu máš Stano. Preto sa rodia také znetvorené deti. A to by bolo dobré povedať tým ľuďom keď prídu k lekárovi s takým dieťaťom. Každý lekár by toto mal vedieť ako základ a mal by to tým rodičom aj náležite vysvetliť.
-- Preto máte také dieťa lebo ste smilnili alebo inak prestupovali boží poriadok. To všetko nie je dôsledok božieho hnevu vážená mamička ale Vaša chyba a oteckova. Čo ste si zasiali to žnete.

Presne tak by to malo vyzerať nie len u lekára ale aj na sociálnom úrade. Ale ale narodilo sa Vám postihnuté dieťatko vážená pani vážený pán.. Ste smilníci a neznabohovia, tak to vidíte kam ste to až dotiahli. Čo ste si zasiali to aj žnete. Bola to Vaša slobodná vôľa takéto dieťa priniesť na svet. Vaša vina. Správne Stano. Som rád že som stretol takého fajn chlapíka ako si Ty ktorý sa rozumie všetkým neduhom, lekárskej vede aj dôsledkom porušovania božích zákonov. Obdivujem Tvoj zmysel pre pravdu.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-07 19:56:04 b228601f

Hriešnici v rukách nahnevaného Boha


Hriešnici v rukách nahnevaného Boha
Stano tak ja už dám pozor na nich aby sa neposmievali Bohu, jeho ľuďom a jeho varovaniam. Dám pozor neboj a usmerním ich tým správnym smerom. Ešte to tak aby sa posmievali a potom do nebíčka sa nedostanú kvôli takým detským hlúpostiam, to nesmieme dopustiť v žiadnom prípade.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-07 19:35:04 b228601f

Hriešnici v rukách nahnevaného Boha


Hriešnici v rukách nahnevaného Boha
Pock pri tých obrázkoch naozaj prestávajú všetky žarty. To sa ale dozvieš až v nebíčku prečo to tak muselo byť. Dovtedy sekaj dobrotu.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-07 19:17:21 b228601f

Hriešnici v rukách nahnevaného Boha


Hriešnici v rukách nahnevaného Boha
Ale no tak Pock, už sa mu neposmievaj. Také vážne veci a Ty to berieš tak benevolentne. Takto sa teda do nebíčka nedostaneš kamaráde. ;-)

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-07 18:29:38 b228601f

Hriešnici v rukách nahnevaného Boha


Hriešnici v rukách nahnevaného Boha
Posmievaju sa Ti chudčik jooj nič to, pofúkame boľačky.
A čooo panbožko nema rad srandy ? Tak ale potom čo v takom vážnom nebíčku.. :-))


Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-07 18:07:46 b228601f

Hriešnici v rukách nahnevaného Boha


Hriešnici v rukách nahnevaného Boha
Stano keď to hovoríš Ty a súdiš tu ľudí, hneď im aj dávaš rôzne prívlastky, pripisuješ im hriechy, zlomyseľnosť, lži, tvrdíš že sú v súčastnosti diablami tak nedbám..

Ja si napokon nemyslím ze sa dostanem do neba na rozdiel od Teba. Nech je teda po Tvojom.. Nech sa stane a nech Ťa súdia rovnako ako si nám to tu predpovedal.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-07 16:15:57 b228601f

"Nesúdte aby ste ani vy neboli súdení"


"Nesúdte aby ste ani vy neboli súdení"
Fero bez ohladu na dopady bez viery v panbožka a krista niet kresťanstva aj keby sme od samej lasky neviem čo pre seba navzájom dobrého robili. Takže Tvoja definícia je len taká úsmevná privatizácia toho čo patrí právom všetkým, nie kresťanom. Iba viera robí rozdiel medzi kresťanom a nekresťanom, nie to čo si spomínal. Ale načo to rozoberám veď keď nie si schopný riadne rozlišovať a posudzovať veci okolo seba tak sa trápim zbytočne.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-07 15:01:01 b228601f

"Nesúdte aby ste ani vy neboli súdení"


"Nesúdte aby ste ani vy neboli súdení"
Fero perfektná definícia.. Som netušil že my sme všetci doma Ježišovi učenici.. Ej ha.. To je nové.. Lásku medzi sebou a už je to hotové.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-07 14:42:10 b228601f

Chorý muž Európy


Chorý muž Európy
LenkaB to je pravda ze clanok je od.. No ja som reagoval na - nenechavajte so sebou vydrbavat vydieranim Sulikov a Miklosov a "akoze pravicovymi" rozpravkami ... o tom jak maju ludia otrocit za smiesne peniaze a drzat huby a krok ...

Pozri Sulik moze pisat co chce, vo vlade je stále údajne ľavicovo naladený sudruh Fico a nevyzerá to ze by to fungovalo inak. A sulíkové reči tak môžme hodnotiť o xxx rokov, uvidíme či hovoril zo sklenenej gule alebo nie. Aj v ekonomike platia isté zákonistosti ako na jednu tak aj na druhú stranu, ak sa niečo preženie či tu či tam vždy to prejaví až po čase. Ináč tvoja ekonomická teória je chiméra, na Slovensku by nebola žiadna nemecká firma ak by mala platiť rovnako čo nemcom. Skrátka a jasno, načo by sa sem trepala. Si myslíš že pre to aby mala Anička z horného konca prácu ?

Zdroj
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-08-07 11:59:12 b228601f

Chorý muž Európy


Chorý muž Európy
Lucifer národ uznávajúci kresťanské hodnoty predsa nemôže nikoho obesiť lebo boh urobí s každým poriadky po smrti a súdiť nesmieš aby si nebol súdený.. Nech prvý hodí kameňom kto je - bez viny - a tak ďalej. Aká filozofia taký výsledok. A áno v pokore sa uklonia a poďakujú bohu aj za ten kúsok chleba čo im ostal na stole.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-07 11:28:20 b228601f

Chorý muž Európy


Chorý muž Európy
LenkaB o čom to prosím Ťa píšeš, veď teraz je vo vláde sociálny súdruh Fico. Alebo som niečo zaspal ?

Zdroj
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-08-07 11:14:43 b228601f

Uřednici zabili dalši dva lidi. Tentokrat na vesnici u nas…


Uřednici zabili dalši dva lidi. Tentokrat na vesnici u nas…
Ale nie Hujer zabil ich kamión.

Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-08-07 10:50:43 b228601f

"Nesúdte aby ste ani vy neboli súdení"


"Nesúdte aby ste ani vy neboli súdení"
Fero
Je mi ľúto nemôžme sa o tom ďalej baviť pretože zatiaľ sa ani tí ktorí sa za kresťanov považujú nedohodli presne na tom s čím Ty tu operuješ, prezentujú sa ako kresťania a Ty voči nim nikdy nič nenamietaš. Netvrdíš im že nie sú kresťania, aspoň som si to nikdy nikdy nevšimol. Tak mne sa nediv, ja sa predsa do toho klubu nehlásim tak nečakaj že ja budem presvedčený o tom že kresťan musí spĺňať nejaké tie vstupné požiadavky. U mnohých okrem viery nie je nič potrebné, ak sa pracuje sa s počtami a kvantitou kresťanstva - v tej chvíli nikto nenamieta že kto presne je kresťan. Akonáhle dôjde reč na niečo iné začne sa niečo kvalite a dozvedáme sa že nie každý je kresťan. Aj to je príznak bežných kresťanov, oni sú vlastne všetci dobrí len tí druhí okolo nich nie.

No nič Fero, škoda že takto o kresťanstve neargumentuješ aj inokedy všetkým tým kvantitatívnym 'kresťanom' ktorí sa tým prezentujú že kresťania sú... Zrejme argumentačná schizofrénia. Čo sa kedy hodí to tresneš.. Skrátka ide Ti dnes. Napokon ak by som to mal brať doslovne ako to prezentuješ, obávam sa že tu žiadneho kresťana nenájdem a ani Ty medzi 'kresťanov' nebudeš patriť. Tak pre istotu zvoľni kritéria.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-07 10:45:02 b228601f

"Nesúdte aby ste ani vy neboli súdení"


"Nesúdte aby ste ani vy neboli súdení"
Fero ten prvý predsa nikdy nikoho za kresťana neoznačoval. Až tí ostatní sa začali označovať. :-))

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-07 10:18:27 b228601f

Hriešnici v rukách nahnevaného Boha


Hriešnici v rukách nahnevaného Boha
Stano si plný predsudkov a podmieňuješ svoje úsudky. Takže nie nechcem silou mocou kopať do ľudí v cirkvi, sem tam pripomeniem históriu aby sa nezabudlo, je to predsa pravda. Takisto ma nerozhorčuje že si Ježiš dovolil povedať dobré slovo o cirkvi, chcel som len vedieť ako to mohol povedať keď tu nebol. Akurát vidím problém v tom že každý môže tárať čo mu Ježiš povedal a čo mu boh zjavil. Stačí keď počuje dajaké hlasy a už to máme, z človeka vhodného pre psychiatriu sa môže stať aj prorok.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-07 09:59:06 b228601f

"Nesúdte aby ste ani vy neboli súdení"


"Nesúdte aby ste ani vy neboli súdení"
Fero pre mňa je kresťan každý kto sa k tomu hlási. ;-)
To že niektorí tvrdia že ten nie je kresťan a henten už nie je kresťan lebo to a tamto a nespráva sa kresťansky neberiem, panbožko predsa každému dáva šancu a každého berie do svojho klubu. Tak sa to predsa všeobecne prezentuje. Tvrdiť že do nejakej skupiny patria len tí dobrí je svätušskársky alibizmus.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-07 09:47:25 b228601f

Hriešnici v rukách nahnevaného Boha


Hriešnici v rukách nahnevaného Boha
Stano. Čo to splietaš dal som Ti jednoduchú otázku.. :-)

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-07 09:22:50 b228601f

Hriešnici v rukách nahnevaného Boha


Hriešnici v rukách nahnevaného Boha
Stano nerozumiem.
RKC oficiálne vznikla až po Ježišovi.

Tvrdíš: O RKC Ježiš povedal, že "ona mnoho hrešila, ale tiež mnoho milovala!"

Ďalej tvrdíš..
V priebehu 2 tisícročí ľudia založili mnohé cirkvy a sekty, pričom k pôvodnej náuke pridávali aj uberali svoje vlastné predstavy a výklady, čím k nej primiešali svoje omyly a povery, keď nedbali na Božiu pravdu a vôľu, hoci navonok aj vystupovali v Božom mene, ale v skutočnosti len vo svojom vlastnom mene.

Takže kto pridal svoje vlastné predstavy o tom že Ježiš niečo povedal o RKC ?


Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-06 23:51:43 b228601f

Chorý muž Európy


Chorý muž Európy
LenkaB môžeš trebárs niečo o tom ako sa všetci skladali Grécku aby nepadli aj nemecké banky a následne nemecké dôchodky. :-))

Zdroj
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-08-06 23:16:16 b228601f

Chorý muž Európy


Chorý muž Európy
LenkaB. To si odpovedala mne alebo komu vykáš ? Ináč si celkom srandistka, také múdre reči môžem pustiť aj ja na svojich spoluobčanov... :-))

Ale to je práve ten tupý prístup čo si predviedla.. Takže im likvidujú krajinu a Ty si si z tej krajiny radšej našla iný domov a krákaš spoza hranice že existujú nejaký oni a Ty ? Ja myslím že keď niečo likvidujú tak je to aj Tvoja krajina. A keď je niekto holubičí tak si to aj Ty a aj na Teba sa to vzťahuje. Zrejme trpíš slepotou nemčúri nie sú oddelení hranicami tak kvalitne aby ich ekonomika bola oddelená od okolitého sveta.. Ba naopak - či už je to čech slovák mnohí makajú v nemeckých firmách na ten Váš skvelý sociálny systém a ekonomický zázrak. To čo tu predvádzaš je totál slepota. Neboj poznám pár takých podnikov kde sú mizerné mzdy a výrobky idú do nemecka za pár eur.. Tam sa precenia a idú za desaťnásobnú cenu do sveta.. Takže keď už z nemecka niečo vykrikuješ sem do nemeckej číny, mala by si si byť vedomá že Tvoje táranie je len mlátenie nezmyslov a ak by bol ekonomický a sociálny systém EU rovnomerne a spravodlivo vyvážený ten Tvoj nemecký sociál by nedostal ani tú tisícku. V tom je celý fígeľ. No ale daj ešte niečo nech sa pobavíme.

Zdroj
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-08-06 23:08:25 b228601f

Chorý muž Európy


Chorý muž Európy
LenkaB som Ti minule písal, dojdite sem Vy čo robíte vonku a ukážte ako sa to má. Očakávam že zamestnáš aspoň 10 ľudí a dáš im 8,5 eury nástupný plat.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-06 21:56:29 b228601f

"Nesúdte aby ste ani vy neboli súdení"


"Nesúdte aby ste ani vy neboli súdení"
Fero nemyslím že je to to isté. Nekresťanstvo nemá moc jasnú definíciu. Ani ateizmus nemá definíciu toho čo konkrétne presne zastáva ohľadom vzniku sveta či života. Bahnoizmus je u Teba taká milá náhrada toho, aby si aspoň ako tak vykreslil svoju oponentúru v zlom svetle a mohol jej ako že argumentovať údajnou 'nezmyselnosťou' jednej teorie. No mňa sa to napríklad vôbec netýka, nezastávam sa toho, tak ma to ani neoslovuje len potom nemá pre mňa zmysel sa s Tebou o tom baviť. Možno máš pocit že si myslíš ako dobre triafaš.

No keď píšem v množnom čísle ja - tak mám na mysli konkrétne buď kresťanstvo alebo kreacionizmus, záleží ohľadom čoho píšem v množnom - a to sú viac či menej jasne definované a verejne prezentované názory s malými odchýlkami. Teda môžem Ti písať v množnom, pretože sa k tomu hlásiš a nie si jediný. Ak by som sa hlásil k bahnoizmu potom by si mohol, lenže tak si naozaj niekde mimo.

Zdroj
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-08-06 16:14:33 b228409d

"Nesúdte aby ste ani vy neboli súdení"


"Nesúdte aby ste ani vy neboli súdení"
Do frasa čo mám s tou klávesnicou. Ospravedlňujem sa za preklepy.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-06 13:54:47 b228409d

"Nesúdte aby ste ani vy neboli súdení"


"Nesúdte aby ste ani vy neboli súdení"
Fero ja to predsa robím, inteligentný dizajn sme si predsa prebrali.. A viac to nejde z mojej strany pretože dodnes si myslíš že sa bavíš s akýmisi bahnoistami. Pritom neviera v inteligentný ditajn nevyžaduje od nikoho vieru v niečo iné.. Dizajn predsa môže mať aj iný pôvod.

Zdroj
-
 59% ( 7 people voted )
+
2014-08-06 13:53:44 b228409d

"Nesúdte aby ste ani vy neboli súdení"


"Nesúdte aby ste ani vy neboli súdení"
Och zase tá klávesnica. :-)

Ok Fero, tak až budeš chcieť so mnou debatovať opýtaj sa ma najskôr na môj názor skôr než začneš nabudúce oponovať svojej mylnej predstave o mne. Pochop, nerád sa bavím s nikým keď on sa baví zo svojimi duchmi.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-06 13:45:22 b228409d

"Nesúdte aby ste ani vy neboli súdení"


"Nesúdte aby ste ani vy neboli súdení"
Fero ja neviem O čom mi tu tu zase píšeš. Vyzerá to tak že sa so mnou nebavíš, ale zo svojimi predsudkami. Najprv tvrdíš že ma chceš vyviesť z omylu o niečom čo som nikdy nikde netvrdil, vzápätí na to tvrdíš že môj omyl je všeobecná veľmi mylná mienka.

Tak ale chápem, zraziť sa z bujakom je asi bolestivá vec a niktorí ľudia sú po takom náraze asi dezorinetovaní.

Zdroj
-
 60% ( 5 people voted )
+
2014-08-06 13:42:22 b228409d

"Nesúdte aby ste ani vy neboli súdení"


"Nesúdte aby ste ani vy neboli súdení"
Fero ku podivu samí vedci. Keby si aspoň niečo nové odprezentoval ako jeden z nich klobúk dole. Tak sa tu len strápňuješ dovolávaním sa autority - v inom obore samozrejme. Teda logický klam ako vyšitý. Naozaj Tvoju hlúposť môžeš zrovnávať s hlúposťou týchto pánov no inteligenciu už nie.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-06 13:09:14 b228409d

"Nesúdte aby ste ani vy neboli súdení"


"Nesúdte aby ste ani vy neboli súdení"
Lucifer baví Ťa robiť zo seba vola a robiť veriacim hanbu lebo to čo tu píšeš sa dá hodnotiť len tak že to sem dáva nejaký totálny blbec.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-06 12:28:14 b228409d

"Nesúdte aby ste ani vy neboli súdení"


"Nesúdte aby ste ani vy neboli súdení"
Lucifer si myslím že Ty v boha neveríš, predsa nie si taký hlúpy aby si veril tým poverám ale máš takú úchylku sa tým prezentovať. Baví Ťa robiť zo seba vola. :-))

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-06 12:26:21 b228409d

Hriešnici v rukách nahnevaného Boha


Hriešnici v rukách nahnevaného Boha
Lucifer všetci sa predsa prezentujú ako kresťania a chválite sa akýmisi 70% kresťanov na slovensku tak čo sa mňa pýtaš patrím predsa len medzi menšinu. ;-) Ste si mali voliť niečo iné, trebárs panbožka ale ten by padol s prvými neodoslanými dôchodkami a pochybujem že by ich zabezpečil.

Zdroj
-
 54% ( 3 people voted )
+
2014-08-05 23:16:54 b228409d

Hriešnici v rukách nahnevaného Boha


Hriešnici v rukách nahnevaného Boha
Lucifer netáraj. Ateizmus nesúvisí zo žiadnym kultom osobnosti.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-05 22:29:54 b228409d

Hriešnici v rukách nahnevaného Boha


Hriešnici v rukách nahnevaného Boha
LenkaB a Ty taký cirkevný knihomoľ napíšeš Ježišovy ??? Zaujímavé. :-)

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-05 22:25:42 b228409d

Hriešnici v rukách nahnevaného Boha


Hriešnici v rukách nahnevaného Boha
LenkaB ruku na srdce, mne je to jedno ake nabozenstvo, či izmus vsetky ideologie su rovnako zhubne. Pri kritickej mase prívrźencov to dopadne vždy rovnako, dá sa to odvodiť od percentuálneho počtu despotov idiotov v spoločnosti. Náboženstvo je o to nebezpečnejšie pretože sa odvoláva na vôľu akýchsi neprítomných šefov.

Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-08-05 22:20:21 b228409d

Hriešnici v rukách nahnevaného Boha


Hriešnici v rukách nahnevaného Boha
Lucifer dajme tomu.. No Tvoja logika je krátkozraká, priznal si to čo si sem písal Pockovi. Teda aj Tvojich predkov je potrebné za to odsudzovať - konkrétne - kresťanstvo.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-05 21:13:35 b228409d

Hriešnici v rukách nahnevaného Boha


Hriešnici v rukách nahnevaného Boha
Predstavujem si to asi takto Lucifer - tvoji predkovia kričali kacír, kacír, bosorka, upáliť, upáliť a skákali od radosti okolo umordovaných ako blázni v náboženskom opojení.

Zdroj
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-08-05 20:57:02 b228409d

Hriešnici v rukách nahnevaného Boha


Hriešnici v rukách nahnevaného Boha
A k by to malo byť podľa debility tipoval by som skôr Lucifer Tvojich.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-05 20:52:16 b228409d

"Nesúdte aby ste ani vy neboli súdení"


"Nesúdte aby ste ani vy neboli súdení"
Stano a ešte s týmto tvrdením si ma veľmi prekvapil.. Ak si niekto namýšľa o sebe, že dokáže konať dobro bez Boha, toto sa nazýva povýšenosť.

Teda Ty nedokážeš konať bez boha nič dobré hej.. No ale tak to by som sa Ťa bál nechať v tom nebi na chvíľu osamote, panbožko bude musieť na Teba dozerať v kuse ako v materskej škôlke. Chudák panbožko, nebude sa môcť ísť ani vytento.. Lebo za ten čas sa to tam zvrhne.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-05 12:15:57 b228409d

"Nesúdte aby ste ani vy neboli súdení"


"Nesúdte aby ste ani vy neboli súdení"
Stano
To že Ty sa radíš sám zo sebou a nazývaš to radenie s bohom je Tvoja osobná vec a Tvoja viera že to tak je.


Pravdu máš v tom že človek je obmedzený tvor, rozumovo, znalostne aj vnemovo. Vzťahuje sa to aj na Teba preto Tvoje predstavy celkom pravdepodobne vôbec nemusia korešpondovať zo skutočnosťou.

Predpokladám - mal by si byť na tom veľmi dobre aj zo svojimi priateĺmi spoluveriacimi - boh by Vám mal predsa radiť vždy to najlepšie, teda aj Vaše kroky by mali byt vždy správne. Teda malo sa to za tých 2000 rokov prejaviť vo výsledkoch, už dávno tu nemali byť vojny, bieda, chudoba a vôbec už ste to predsa mali niekam dotiahnuť a ukázať ostatným vo výsledkoch. To je aj jediný reálny ukazovateľ ktorým by si mohol odprezentovať to že to tak naozaj je. A mal by si sa s ním poradiť lebo mňa Tvoj slovník a rétorika vôbec neoslovuje, veľa mi toho nehovoria tie výrazy. nebo,peklo,boh a podobne. Asi toľko ako rozprávkové termíny troll, tmavá bezodná jaskyňa, škriatok...


Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-05 12:01:43 b228409d

"Nesúdte aby ste ani vy neboli súdení"


"Nesúdte aby ste ani vy neboli súdení"
Stano tak ale to mi je naozaj ľúto že tak vidíš svet. Upozornil som Ťa že mám inú výchovu ako Ty, ináč to vnímam. Musel som sa dokonca pre istotu pozrieť čo to tá pokora je. Máš v tom hokej. Vlastne ten celý náboženský výrazový slovník je celý popletený takže sa Ti nedivím.

Citujem k čomu som sa dopátral.
Pokora je jednou zo siedmich cností, je to slobodné, nie vynútené uvedomovanie si vlastnej nedokonalosti pred vyššou existenciou, môže byť nesprávne chápaná ako závislosť na niekom. Opakom pokory (jedna z cností) je pýcha (lat. superbia), ktorá patrí medzi sedem hlavných hriechov.

Takže ja som podľa Teba pyšný prípadne ako píšeš povýšenecký a útočný. Zaujímavé. :-))
Náboženský slovník, a vôbec náboženská predstava o ľudskej povahe je účelovo popletená. Takže kto neverí vo vyššie bytosti je podľa náboženskej logiky pyšný.

Ty si taká dobromyseľná ale dosť slepá ovečka. Píšeš o pokore pritom si schopný písať mi že som zlomyseľný. Myslel som si že keď píšeš pokora máš na mysli vzájomnú úctu a rešpekt, no mýlil som sa. Ani si ma nevážiš ani nerešpektuješ no sám to tu vyžaduješ odo mňa. Maj si svoju náboženskú pokoru. Čo už Ty môžeš vravieť o pokore ľuďom ktorí si uvedomujú vlastnú smrteľnosť a pominuteľnosť. Nie som nesmrteľný ako Ty a nemienim sa koriť pred poverami. Že som nedokonalý viem, no dokonalosť je len ilúzia. Ináč ak by si mal náhodou pravdu - potom by mi neostalo nič len sa tešiť že sa stretnem s ľuďmi medzi ktorých patrím a že tam nebudem s Tebou. Nie že by som proti Tebe niečo mal, to nie, no ľudia ako Ty - pokorní - to mi nepasuje. Pokora je nešťastím vôbec tohto národa. Sú síce milí takí ľudia ale žiaľ dá sa s nimi ľahko manipulovať, ovládať, sú príliš zneužiteľní a nedajú sa s nimi dosahovať žiadne extra výsledky, pokora im bráni v tom aby si verili viac. Nie je možné s nimi poriadne sa pustiť do niečoho. Začnú namiesto toho trepať niečo o večnosti. Náboženská pokora asi nie je až taká cnosť, vyzerá to skôr na potlačené sebavedomie a dobrovoľné odovzdanie svojho života všetkému čo sa im zvalí na hlavu. Pokornému nie je ani problém vládnuť. Bol by som oveľa radšej keď by si si vážil sám seba a svoj život oveľa viac ako len pokorne ho odvzdal tým ktorí Ti niečo nahovorili a vedel slobodne žiť bez predstavy o tom že raz jedného dňa všetky problémy za Teba vyrieši veľký otecko a všetkých zlých strčí do iného oddelenia. Lenže to by si sa musel vzdať tej pokory a čakania na zázraky.

Zdroj
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-08-04 23:54:35 b228409d

"Nesúdte aby ste ani vy neboli súdení"


"Nesúdte aby ste ani vy neboli súdení"
Stano takže.
1. Moje oko nie je zlé, neviem ako si k tomu došiel.
2. Nevidím ľudí v zlom svetle len moja kritika býva niekedy ostrá, ide len o účel aby oslovila.
3. Neberiem existenciu posmrtného pekla a neba vážne, Nebo aj peklo zažívame počas svojho života kým máme zmysel vôbec niečo vnímať.
4. Neteší ma robiť niečo zlé, skôr mám radosť keď sa darí to dobré takže motiváciu moc nepotrebujem. Občas mi len chýba nový nápad ale ten mi Ty asi neposkytneš.
5. Poslúchať boha nemám ako, nič mi nehovorí, som slobodná bytosť a môžem sa rozhodnúť čo kedy urobím. Napríklad Tebe môžem akurát tak popriať pekný deň lebo vidím že to myslíš dobre, len si trochu mimo. Máme inú výchovu, uvedom si to skôr než mi niečo napíšeš.


Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-04 19:35:59 b228409d

"Nesúdte aby ste ani vy neboli súdení"


"Nesúdte aby ste ani vy neboli súdení"
Stano a na to si prišiel ako.. :-)))))
Nejako mi skáče bránica.. Dobre, dobre s chuti sa dosmejem a odpíšem Ti - zachvíľu.

Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-08-04 19:23:22 b228409d

Hriešnici v rukách nahnevaného Boha


Hriešnici v rukách nahnevaného Boha
Filip, v tom plači a škrípaní zubami sa nejako príliš Tvoj Ježiško vyžíva. Prakticky nič nové pod slnkom, aký je veriaci takého Ježiša prezentuje. Milí ľudia dobrého, šialenci šialenca, psychopati psychopata. Každý si vyberie z tých veršov presne to čím sám je. Ty si si už vybral.

Zdroj
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-08-04 19:11:47 b228409d

"Nesúdte aby ste ani vy neboli súdení"


"Nesúdte aby ste ani vy neboli súdení"
Fero vďaka za poznámku no schému samočinnosti vidím aj tu, a niet toho boha čo by zvonku učinil zásah a zastavil túto nezmyselnú debatu ktorú už pár rokov vedieš zo svojimi oponentmi. :-)
Pritom nemá žiaden význam ani dosiahnuteľný cieľ, takže mne je škoda ďalej pokračovať. To je jediný inteligentný zásah ktorý sa tu dá urobiť.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-04 15:38:08 b228409d

"Nesúdte aby ste ani vy neboli súdení"


"Nesúdte aby ste ani vy neboli súdení"
Fero ak vidím ako sa šíria tie náboženstvá obávam sa že aj názory sú dôsledkom samočinnosti.. :-)
Premýšľanie je vraj ťažká a náročná záležitosť a preto sa tomu venuje tak málo ľudí. Väčšina názorov je samočinných, len nové vznikajú zhodou okolností.
Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-04 14:18:50 b228409d

"Nesúdte aby ste ani vy neboli súdení"


"Nesúdte aby ste ani vy neboli súdení"
Fero - Ak prides k zaveru, ze samocinne by deje neprebehli bez nesamocinneho spustaca ?

Tak k takému záveru nemáš vo vnútri samočinného systému ako prísť, jedine ak na svoje závery aplikuješ svoj antropomorfizmus, pritom je celkom pravdepodobné že aj Ty si len samočinný dôsledok samočinnosti a ani sám seba nemôžeš považovať za nesamočinný spúšťač aj keď vytvoríš niekde inteligentný zásah.

Ďalším problémom je že aj keby si k tomu nejako došiel, teoretických možností medzi tvojim technickým záverom a konkrétnym náboženstvom je nepredstaviteľne veľa.

Zdroj
-
 57% ( 4 people voted )
+
2014-08-04 13:50:45 b228409d

"Nesúdte aby ste ani vy neboli súdení"


"Nesúdte aby ste ani vy neboli súdení"
Stano

Niečo Ti poviem. Problém nevidím v tom čo tu píšeš o trieskach v oku a vzájomnom sa súdení či posudzovaní.. Problém je v Tvojej etike zo zavlečenou psychologicku manipuláciou a dezinformáciami. Pre mňa neetická etika ktorou sa prezentuješ. Etika hodná zabudnutia a uvrhnutia na smetisko dejín. Pomocou odmeny a strachu sa môžeš pokúsiť vycvičiť psa, opicu.. No ak Ťa to zvieratko prekukne Tak..
A je veĺmi smutné že si to neprekukol Ty a šíriš ten spôsob predpotopnej výchovy ďalej.

Zdroj
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-08-04 13:29:09 b228409d

"Nesúdte aby ste ani vy neboli súdení"


"Nesúdte aby ste ani vy neboli súdení"
Rafael - vravíš Martin spráskaný ako pes.

Ale no tak Rafael. Nie je to s nimi až také zlé učia nás predsa vzájomnej pokory, úcty jeden k druhému, odpúšťaniu, uvedomovaniu si vlastnej nedokonalosti aj keď sami majú k tomu veľmi ďaleko čo by chceli u iných dosiahnuť. Predsa len nejaké zásluhy by sme im mali ponechať, ináč sa budú cítiť zbytočnými a to ja predsa nechcem aby ich život strácal zmysel. Z pohľadu evolúcie, vývoja kultúry - na niečo tu asi sú alebo aspoň boli.

FERO...
No toto, vies si predstavit opacny postup. na zaklade vysledkov by si dospel k inteligentnym zasahom? nie je to nic nove, da sa to :))

Ľutujem nedá sa to.. Z fyzikálnych zákonov a priebehu dejov ktoré samočinne prebiehajú vo vnútri systému nie je možné nijako odvodiť inteligentný zásah zvonku pokiaľ sa nachádzaš vnútri systému a poznáš len to čo samočinne prebieha v systéme. Môžeš sa aj rozpučiť, no ide len o predsudok ktorý tak rád vytýkaš inak mysliacim. Odvodiť ani dospieť k tomu sa nedá.

Zdroj
-
 60% ( 5 people voted )
+
2014-08-04 13:19:23 b228409d

"Nesúdte aby ste ani vy neboli súdení"


"Nesúdte aby ste ani vy neboli súdení"
Stano to nič, neboj všetko bude v poriadku. Musíš si len zvyknúť na to že nie všetko je také ako by si chcel, ono sa to poddá časom a aj Ty sa prispôsobíš. Veď panbožko tiež nespravil svet za jeden deň. Veľa optimizmu Ti prajem.

Zdroj
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-08-04 12:08:59 b228409d

"Nesúdte aby ste ani vy neboli súdení"


"Nesúdte aby ste ani vy neboli súdení"
Fero prepáč ale ja naozaj nemôžem vedieť či pri tom Tvojom príklade s ladom a Newtonovym zakonom nemohol celý proces spomaliť inteligentný zásah. Takto sa nedá pracovať a sám musíš uznať že inteligentný zásah musím najprv vylúčiť aby som sa k niečomu vôbec mohol dopracovať. Ak budem predpokladať že do toho môže zasahovať inteligent, tak mám výsledky kadejaké.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-04 11:54:04 b228409d

"Nesúdte aby ste ani vy neboli súdení"


"Nesúdte aby ste ani vy neboli súdení"
LenkaB ja mám otázku. Čo povedal Kristus sa toho už narozprávalo veľa. Napríklad aj o tom ako všade chodil a čo robil..

Zaujímalo by ma kto za ním pobehoval a všetko to zapisoval, lebo často sa dozvedáme aj o tom čo robil či povedal aj keď bol sám alebo keď niekoho stretol. Teda kto ho v kuse špehoval ?

Zdroj
-
 54% ( 3 people voted )
+
2014-08-04 11:29:10 b228409d

"Nesúdte aby ste ani vy neboli súdení"


"Nesúdte aby ste ani vy neboli súdení"
Fero.
Kým je to bahno s Vami tak je dobre, horšie by bolo ak by si sa bahnu priečil.

Nerozumiem Tvojej fyzikálnej otázke, chýba mi tam boží zásah.. Všetko sú to len fyzikálne zákony ktoré chceš do toho aplikovať. Odkedy myslíš takto materialisticky ?

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-04 11:14:16 b228409d

"Nesúdte aby ste ani vy neboli súdení"


"Nesúdte aby ste ani vy neboli súdení"
Rafael viem no ale veď.. príde Fero a uvidíš.. Na tému pohybu kontinentov som s ním už raz debatoval. On to vidí ináč a aj keby si mal prevahu tak Ti podstrčí bahno.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-04 10:48:37 b228409d

"Nesúdte aby ste ani vy neboli súdení"


"Nesúdte aby ste ani vy neboli súdení"
Stano článok som si prečítal a rozumiem. Čím sa človeku bude vodiť horšie tým lepšie pre náboženstvo. Niet viac k tomu čo dodať. A vďaka samozrejme že žijem v pokoji. Ani nevieš v akom.

Mimochodom, nemám tu príliš okolo seba tie veci čo si spomínal v článku - Svet sebeckých túžob, pracovania za fiktívne peniaze, hnevu za volantom, žiarlivých súrodencov, obmedzujúcich rodičov, ohovárajúcich priateľov, klebetných susedov, luhajúcich pastierov, násilných milencov, vrahov a psychopatov.. Žijem tu trochu ináč. Nezaujíma ma to veľmi - rozprávenie o prízemných vlastnostiach človeka prenechávam druhým, ľuďom ako si Ty trebárs. Zvyčajne keď to niekde vidím že to ľudia robia, a hovoria o nedostatkoch druhých tak buď idem preč alebo dám najavo že ma to moc nezaujíma. Svojho klebetného suseda z pravej strany ktorý chodí pravidelne do kostola si príliš nevšímam. A zo svojim dobrým susedom z ľavej strany ktorý tiež chodí do kostola vychádzam dobre. Oslavujem život nie smrť a moc ma to nezaujíma čo bude potom, lebo nemám sklenenú guľu ako Ty. No v jednom