Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Dokumenty, obrázky, videá a fórumové príspevky od

MarianR # JabyXira91
Kde sa dvaja bijú .......


Kde sa dvaja bijú .......
Konflikty sú súčasťou života aj dejín. Od školských bitiek až po svetové vojny násilie sprevádza človeka ako tieň. A nie je to len násilie fyzické, ale rôzne formy konfliktov malých aj veľkých. Známe porekadlo "Kde sa dvaja bijú, tretí víťazí" je často na mieste.


Vojny2014-03-171
-
 60% ( 5 people voted )
+

Obdiv démonov


Obdiv démonov
Kým pred niekoľkými desaťročiami boli démoni, čerti, satan, vampíri a podobné bytosti zosobnením zla, dnes je situácia diametrálne odlišná. Tieto bytosti bez ohľadu na to, či sú reálne alebo imaginárne sa stali vzormi hodnými obdivu.


Komentáre2014-02-2865
-
 63% ( 6 people voted )
+


Peníze s cejchem smrti.


Dokumentárny film o psychiatri a prepojení s farmakofirmami a biznise s obrovským ziskom. Ako to funguje v pozadí a nie len v psychitrii, ale podobne aj v iných ...

2014-03-27
-
 50% ( 0 people voted )
+

Jemnohmotné telo ako základ vedomia


Videozáznam prednášky o vedeckých experimentoch v oblasti jemnej hmoty. Zaujímavé vedecky dokázané poznatky a existencii jemnohmotných ...

2014-02-26
-
 55% ( 1 people voted )
+

Jak se kradlo za komunistů?


Jak se kradlo za komunistů?
Clánok je síce založený na skutočnostiach, ale je jednostranný a zaujatý. Obhajuje jeden režim a kritzuje iný pričom má čitateľ nadobudnúť dojem, aký je kapitalizmus výhodný. Nie je to však ,podľa mňa, také čiernobiele. Za socíku sa kradlo, kradol sa cement, ale mosty nepadali a kradli sa aj suroviny, ale výrobky boli kvalitné. Straty sa odzrkadli niekde inde a to je komplikovanejšie. Chcem povadať to, že počas celej historie kradli zlodeji a prospechári. Nejde o to či boli členmi nejakej strany ani o to v akom systéme žili. Ak to bol systém, kde sa dalo kradnúť, brali a tak to je aj dnes. Okrádať sa dá aj sofistikovane a to je súčasný stav. Jedni okrádajú tým bežným spôsobom, iní drzo a bez bázne a další majú svoje metody ako brať tak, aby to nevyzeralo ako krádež. Ci sa kradne viac alebo menej ako niekedy? Je to dôležité? Pre niekoho asi áno, ale ak sa nad tým zamyslíme, tak svet, kde sa kradne je výsledkom konkurencie, závisti, túžby po nadradenosti a moci a hlavne strachu. Pokiaľ bude existovať nedostatok, bude sa kradnúť. Pokiaľ budú zdroje obmedzené kradnúť sa neprestane. Zákon tu nepomôže. Koľko percent ľudí nekradne len preto, že sa boja trestu? A čo tí, čo nám kradnú čas, energiu (ľudskú), pozornosť, slobody, práva atd. Alebo ide len o hmotu? Komunisti, Kabalisti, Globalisti, Kombajnisti, Nihilisti ani Dentisti nekradnú. To robili, robia a budú robiť zlodeji a vždy si vezmú masku aká im práve vyhovuje.

Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-10-06 14:41:15 5f69cf55

5 klíčových tajemství úspěšných lidí


5 klíčových tajemství úspěšných lidí
Úspech je veľmi relatívny a nejasný pojem a každý by ho definoval inak. Kto je úspešný? Víťaz Superstar, športovec roka, politik ktorý nič nedokázal, ale dotiahol to vysoko, modelka čo sa vydala za zbohatlíka, človek ktorý porazil ťažkú chorobu, podnikateľ čo neplatí na čas a zdiera zamestnancov, ale nahrabal milióny, žena v domácnosti, čo ilustruje detské knihy?
Úspech je vždy o porovnaní s inými. Preto úspešných môže byť len určité množstvo bezohľadu na to, čo sa za úspech považuje. Naopak spokojnosť je stav, ktorý je dosiahnuteľný aj väčšinou a nevzťahuje sa k ostatným. Kto sa živý tým, čo ho baví, má dostatok toho, čo potrebuje je spokojným jedincom. Možno by niekto povedal že šťastným, ale ja si myslím, že šťastie nie je dlhodobý stav. Šťastie stále dvíha latku, ale spokojnosť je podstatne stabilnejšia.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-05 16:26:05 5e88895e

5 klíčových tajemství úspěšných lidí


5 klíčových tajemství úspěšných lidí
Asi pred týždňom som napísal článok o ľuďoch, ktorí sa snažia zarobiť na tom, že naučia iných ako byť úspešný a podobne. Mal som na mysli hlavne balamútenie typu "Tajomstvo" "Neurorestart" a predražené kurzy všetkého druhu na rozvoj osobnosti. Neodsudzujem všetky, mnohé sú užitočné, ale chcel som upozorniť na ich motiváciu, metódy a stratégie.
Článok som vkladal 3 krát, lebo som si myslel, že to nejak neprešlo po technickej stránke, ale nakoniec som zistil, že to neprešlo po obsahovej. Aspoň predpokladám.
Mnohí sa stali úspešnými len tým, že presvedčili iných, že môžu byť úspešný za slušné až nehorázne poplatky. A najviac ma pobaví, keď sa v knihách, blogoch a iných zdrojoch dávajú za príklad úspechu ľudia ako Rockefeller, Edison, Ford, Gates, Zuckerberg, Soros a podobné osoby.Ktom o nich vie viac, pochopí.

Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-04-05 15:56:10 5e88895e

5 klíčových tajemství úspěšných lidí


5 klíčových tajemství úspěšných lidí
5% úspešných? A podľa čoho sa to merá? Dnes som si hádzal so synom na ihrisku na koš (basketbalový) futbalovou loptou pre zábavu. Má 7 rokov a 25 kg a dal 11 košov z asi 50 hodov. Myslím, že sa cíti úspešný, tak mu prosím urobte v tých 5 % miesto. Ďakujem. Alebo úspech je len o kravaťákoch a Mercedesoch?

Zdroj
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-04-04 19:03:31 5e88895e

Jak zruinovat vlastní firmu?


Jak zruinovat vlastní firmu?
Z tak velebeného konkurenčného boja ako hybnej sily rozvoja sa sa stala podvratná činnosť, ktorá spočíva vo vývoji produktov s limitovanou životnosťou. Do výskumu a vývoja materiálov a parametrov, ktoré vydržia len niečo viac ako záručná doba sa investuje mnoho prostriedkov. Nehovorím o imitáciách, ale aj o takzvaných značkových výrobkoch ako smartfóny a podobne. Čo nás čaká v budúcnosti? Mobil, ktorý sa sám zničí po skončení záruky?

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-01 22:05:02 5e88895e

Jak zastavíme řádění socialistů?


Jak zastavíme řádění socialistů?
Gejza, vyjadril si to naozaj výstižne a jednoznačne. Máme svoje hodnoty, ktoré sú takmer identické a týkajú sa primárnych a sekundárnych potrieb a na tom má stáť charakter spoločnosti. Ostatné je súčasť života, ktorá môže mať akúkoľvek podobu, ak sú uspokojené základné potreby.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-01 21:54:45 5e88895e
loading...

Fico ryje držkou v zemi, treba ho politicky doraziť


Fico ryje držkou v zemi, treba ho politicky doraziť
Jediný kto prehral voľby tak ako vždy sú voliči (ale aj nevoliči). Len si treba priznať porážku.
"Krále dnes popravili. Ať žije král!"

Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-04-01 14:17:39 5e88895e

Spontánny poriadok


Spontánny poriadok
Dobré video aj myšlienka, ale trocha zavádzajúci príklad. Ľudia prichádzajú na klzisko s rovnakým záujmom a očakávaniami. Stačí jeden debil a nastane spontánny chaos, alebo dvojnásobok korčuliarov a dopadne to podobne. Ak sa všetci pohybujú v jednom smere a približne rovnakou rýchlosťou, znamená to že sa prispôsobili určitým pravidlám.
Ale ak tým chceli dokázať, že skupina ľudí nepotrebuje vodcu, tak to uznávam. Potrebuje však základné pravidlá (prirodzené alebo stanovené) a ochranný mechanizmus. Ak sa na klzisku objaví jeden dvaja arogantní nebezpeční idioti, tak ostaní sa pôjdu asi radšej sánkovať a klzisko zostane idiotom.
Byť organozovaní totiž neznamená byť riadení.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-01 14:00:45 5e88895e

Zakažte bazény, topí se v nich děti!


Zakažte bazény, topí se v nich děti!
Sú zákazy opodstatnené ako zákaz predaja alkoholu mladistvým, nočný kľud, zákaz vstupu s otvoreným ohňom a zákazy neopodstatnené ako zákaz sypať smeti, ktorý pre mhohých znamená značku =smetisko= alebo zákaz vstupu tu nezamestnaným, ktorý by mohli nezamestnaní brať ako diskrimináciu.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-01 13:30:38 5e88895e

Jak zruinovat vlastní firmu?


Jak zruinovat vlastní firmu?
Nie je čo dodať. Pripomína to najrozšírenejšiu stratégiu súčasných firiem (napr. mobilných operátorov). Zákazník ani nemá na výber, pretože skoro všetci sú najlepší, najlacnejší, ide im o klienta a kvalitu služieb. Ale na počudovanie to stále funguje. Veď kto by aj odolal a nevzal si úver, keď dostane ešte darček, vrátia mu peniaze, je to v akcii a robia to profesionáli.Zdroj
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-04-01 13:06:59 5e88895e

Ron Paul: Pomoc Ukrajině je špatný kšeft pro všechny


											Ron Paul: Pomoc Ukrajině je špatný kšeft pro všechny
Len aby aj nedopadol ako Kennedy. Už teraz má dosť silných nepriateľov.

Zdroj
-
 62% ( 3 people voted )
+
2014-04-01 10:43:40 5e88895e

Filantrop Kiska zvítězil v prezidentských volbách na Slovensku							
				Filantrop Kiska zvítězil v prezidentských volbách na Slovensku
Social genius. Socializmus nie je jediná možná, pretože tu boli a sú aj iné režimy a ak sú, tak sú možné. Nie? A aj tie ostatné fungovali a fungujú, takže zase hlúpy záver z logického hľadiska.Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-01 10:15:06 5e88895e

Jak zastavíme řádění socialistů?


Jak zastavíme řádění socialistů?
One,
Môžeš dať príklad, ale ak si myslíš, že ja sa zastávam štátu, tak sa mýliš. Možno som sa celkom nevyjadril správne. Ak chceš, tak si prečítaj iné moje príspevky.
 • Odvody považujem za blbosť vrátane poisťovní, ktoré len prerozdeľujú peniaze.
 • Dnes štát existuje a preto sú aj dane. Ak by bol menší štát, čo do počtu štátnych zamestnancov boli by menšie dane a ak by bol menší aj do počtu obyvateľov boli by menšie dane. Myslím decentralizáciu nie depopuláciu.
Nie kôli štátu sme tam, kde sme, lebo štát nie je nejaké božstvo alebo epidémia ale niečo, čo sme my vytvorili a čo držíme pri živote. Ak by sme boli na vyššom stupni vývoja, nepotrebovali by sme desaťtisíce zákonov a predpisov, nepotrebovali by sme žiadnu nadriadenú inštitúciu. Ja si myslím, že štát ani nepotrebujeme, len sa musíme preniesť cez tú bariéru. Ale ani nepropagujem anarchokapitalizmus. Možno by som preferoval anarchiu, ale to slovo má úplne iný význam, ako si ho takmer každý vysvetľuje a predstavuje. Niekedy existovali mestské štáty a verím, že to bol celkom dobrý systém aj s daňami, pretože niektoré služby zabezpečovalo mesto-štát.
Ak je štát náš a pre nás (skutočne, nie ako že) potom nie je problém. Ak je štát ako obchodný partner, ktorý poskytuje primerané služby za primerané dane, ak je štát ako náš vlastný poistný a sociálny fond, potom je to dobrý štát. Ale taký štát nepoznám.
Daj ten príklad, nemaslím, že by sme amli až tak protichodné názory.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-01 09:57:53 5e88895e

Transhumanizmus - pokrok alebo zánik?


Transhumanizmus - pokrok alebo zánik?
One,
To o čom píšeš si môžeš spraviť aj sám. Jasné že nie v holografickej podobe, ale dostatočne na to, aby si sa s tým mohol pohrať a vybrať si vhodné usporiadanie domu a zariadenia aj s prostredím a exterierom. Ak ťa to zaujíma a baví, ja som skúšal programy ako Envisineer expres a Sweet home 3D a trochu Google SkechUp. Sú zdarma a nemajú veľa možností (textúry, zariadenie) ale dá sa vložiť pozadie s fotografie, všetko upravovať a v konečnom dôsledku po mnohých hodinách učenia a skúšania máš efektný výsledok. Ja som sa s tým viac menej len pohrával, ale videl som perfektné návrhy. Všetko je v 3D a máš niekoľko možností prehliadky a pohybu. Tieto programy aj iné platené využívajú aj profi štúdiá, architekti a realitky. Je aj niekoľko online služieb na tieto účely: viď link nižšie.
To len na okraj, ak to teba, alebo niekoho iného zaujíma.
Pokiaľ ide o transhumanizmus, môj názor je podobný ako Korpokrokov. Už nevieme ako ďalej, zisťujeme , že nie sme dokonalí a vidíme spásu v technológiach už aj v tej zvrátenej podobe.
== Skynet , máme problém ==

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-01 09:26:17 5e88895e

Filantrop Kiska zvítězil v prezidentských volbách na Slovensku							
				Filantrop Kiska zvítězil v prezidentských volbách na Slovensku
Koľko ľudí volí osoby? Väčšina volí postavy z médií a bilboardov. Tak to bolo aj teraz a preto nevolím, lebo tých ľudí nepoznám. Škoda, že nekandidoval Forrest Gump, lebo jemu by som veril viac, ako komukoľvek z politiky.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-04-01 08:36:11 5e88895e

Jak zastavíme řádění socialistů?


Jak zastavíme řádění socialistů?
Poznámka: Nedivte sa, že počet článkov obhajujúcich kapitalizmus a kritizujúcich štát v poslednom období vzrástol. Podávali sa daňové priznania a mnohí si pomysleli ako dobre by sa mali, keby všetko skončilo v kapse a nie v štátnej kase. Hlavne takí, čo vyštudovali za štátne ....................atď.

Zdroj
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-04-01 08:09:01 5e88895e

Jak zastavíme řádění socialistů?


Jak zastavíme řádění socialistů?
Ak budeme stále uvažovať, či je lepší benziňák alebo diesel, tak asi nikdy nebudemejazdiť na vidík, elektrinu alebo niečo iné. Taj je to aj so spoločnosťou. Mentálna lenivosť a istota status quo nás drží na mieste a oni to dobre vedia. Príklad : gulagy - nepotrebovali ploty a nonstop stráže ak široko ďaleko bola len prázdna Tajga a trestanci uprednostnili istotu gulagu pred neistotou divočiny. Rovnako otroci neboli na reťaziach, lebo útek z otroctva bol pre nich nebezpečný ale život v otroctve dával istoty.
Myslím, že stojí za to pozrieť sa na pár vecí. Zaujímavý je systém Rusov a asi aj ostatných Slovanov (neviem ktoré obdobie) nazývajúci sa SAMODERŽAVIE. Tiež myšlienky J.FRESCA, ktoré tu na Dôležité už niekto spomínal a ide síce len o technickú štruktúre spoločnosti v konečnej podobe bez vysvetlenia prechodu, ale mnohé veci sú poučné. Ešte spomeniem zaujímavé projekty týkajúce sa SLOBODY V PRÁCI A ŠKOLE. A niekedy dá vzor aj sama príroda, len ho treba správne dekódovať.
Vo filme Apocalypto bola v úvode jedna myšlienka asi citát v tomto zmysle: Zánikom civilizácií predchádza ich vnútorný rozklad. Časť ľudstva si uvedomuje, že už sme vo fáze toho rozkladu. Aby si to niekto nevysvetlil zle, zánik civilizácie neznamená vyhynutie ľudí, ale rozpad celého systému.
Prešli sme socializmom v praxi (ktorý teoreticky nie je zlý) , sme v kapitalizme v praxi (ktorý tiež v teoretickej podbe nie je zlý) a ešte chceme uvažovať, kde sa vrátiť a čo naprávať, namiesto toho aby sme identifikovali nedostatky , pripravili riešenia a realizovali ich.
Existuje softvér, ktorý optimalizuje počítač a operačný systém a vytvorili ho ľudia a je smiešne myslieť si, že nevieme optimalizovať spoločnosť. Bránia v tom len dve veci : Ich moc a náš strach.

Zdroj
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-04-01 07:56:21 5e88895e

Ak by Slováci uprednostnili pred cudzím domáce, mali by sa horšie


Ak by Slováci uprednostnili pred cudzím domáce, mali by sa horšie
Zvláštna dedukcia autora. Na počudovanie vo "vyspelých " ekonomikách to vidia inak a preto sa asi aj exportuje, aby sa výrobky predávali aj v zahraničí, nie? Inak som tolerantný k názorom, ale toto je na grc.
Jediné s čím súhlasím je p.s. Výrobky vyrobené na Slovensku z cudzích surovín, pod cudzoslovenskou značkou atď. nie sú slovenské produkty. Takže okrem tej bryndze asi veľa skutočne domácich výrobkov asi nie je. Aj múka na rohlíky je možno z Poľska.

Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-31 22:54:48 5e88895e

Jak zastavíme řádění socialistů?


Jak zastavíme řádění socialistů?
General Gubernian,
Tak len približná vízia, ako si chcel:
Veľké problémy sa riešia rozdelením na drobné, ktoré sa naprávajú jednotlivo v súvislosti s celkom. V každej krčme je pár ľudí, čo vedia všetko napraviť. A kto aj príde s niečím realizovateľným, čo dáva zmysel, dočká sa väčšinou najprv posmechu, potom napádania a tak ďalej. Tak to býva s novými myšlienkami v ktoromkoľvek obore. Ale nevadí, svoj názor môžem stručne a zjednodušene predstaviť:
 • Problém 1. - CENTRALIZÁCIA MOCI - Dosiaľ bol svet organizovaný a riadený v hierarchickej štruktúre symbolizovanej pyramídou a toto sa stupňuje globalizáciou. Riešenie - DECENTRALIZÁCIA - Aj pri zachovaní národov môže byť územie rozdelené na menšie správne jednotky, ktoré nebudú podliehať inej moci. Celky o veľkosti okresov až regiónov budú mať záujem na budovaní sebestačnosti, podpore domácej produkcie a iných hodnotách. Tieto celky môžu spolupracovať vzájomne na základe vzájomných dohôd v záujme zúčastneých strán. Správa celku môže byť výrazne personálne redukovaná. .....................toľko stručne.
 • Problém 2. - POLITIKA - Malé územné jednotky sú transparantnejšie a politické strany nie sú v riadení prospešné. RIEŠENIE - Takýto región by mali riadiť ľudia - odborníci bez viazanosti k organizovaným skupinám súvisiacim s politikou, so zodpovednosťou, bez imunity a s odmeňovaním na základe výsledkov.
 • Problém 3. - ZLOŽITÁ LEGISTLATÍVA - BYROKRACIA - Celý súčasný systém je komplikovanou sústavu niekoľkoúrovňových zákonov, predpisov atď. Problémy sú jasné asi každému. RIEŠENIE - minimalizovaná legistlatíva v podobe jednoznačných zákonov zorzumiteľná priemerne inteligentnej bytosti bez potreby pravidelnej aktualizácie a dlhodobého štúdia - niečo ako prirodzené právo.
 • Problém 4. VZDELÁVACÍ SYSTÉM - dosiaľ bola škola a štúdium prípravou na budúce povolanie. RIEŠENIE - Vzdelávanie vo vyváženej podobe obsahujúce všeobecné vedomosti aj odborné znalosti v širšom zábere = širšia špecializácia. Škola ako príprava na život podporujúca kreativitu a originalitu bez predpísaných osnov - slobodnejší vzdelávací systém. Podpora vzdelávania aj v produktívnom a poproduktívnom veku.
 • Problém 5. SÚKROMNÉ VLASTNÍCTVO PRÍRODNÝCH ZDROJOV - Človek by mal vlastniť, len to čo vytvoril - teda nie prírodné zdroje. Vytvorením nedostatku zdrojov je možné kontrolovať a vykorisťovať obyvateľstvo. RIEŠENIE - Bez komentára
Tak len toľko v stručnosti. Ak človek vie:" Toto je naše a budeme sa o to starať a rozvýjať pre náš prospech", potom mu záleží na celku. Nie všetci sú ochotní pracovať a nikdy nebudú, ale tí aktívny dokážu vytvoriť a udržať samostatné územie v stave životaschopnosti.

Zdroj
-
 62% ( 3 people voted )
+
2014-03-31 22:32:08 5e88895e

Proč jsem anarchokapitalistou?


Proč jsem anarchokapitalistou?
Voľný trh prekáža aj veľkým firmám, ktoré nevyzerajú ako monopoly, ale v skutočnosti sú prepojené vlastníkmi, manažmentom alebo kapitálom. Ľudia, ktorí bažia po väčšej a väčšej moci ani príliš nerozlišujú či je tom štátna alebo súkromná. Kde je tá istota, že súkromné spoločnosti neakumulujú takú moc a vplyv aby sa chovali horšie ako štát? Pyramída má vždy svoj vrchol a globálna pyramída che mať ten najvyšší.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-31 19:37:31 5e88895e

Transhumanizmus - pokrok alebo zánik?


Transhumanizmus - pokrok alebo zánik?
Možno o tisícky rokov androidi vykopú ľudskú kostru a budú si lámať procesory, kde je ten chýbajúci článok. Jedni budú veriť, že pochádzajú z človeka a druhí, že ich stvoril veľký Bill.

Zdroj
-
 64% ( 4 people voted )
+
2014-03-31 19:24:57 5e88895e

Jak zastavíme řádění socialistů?


Jak zastavíme řádění socialistů?
Súhlasím s Bertoldom. Článok kritizuje štát a je to presne tak, ako je uvedené, ale ani kapitalizmus nie je raj. Bohužiaľ kapitalizmus je vykorisťovanie človeka človekom tak, ako socializmus je vykorisťovanie človeka štátom.
Ja neviem, čo je Hayekov zákon, to musím priznať a teraz si to nebudem zisťovať, ale už sme toho štátneho presunili dosť (energetika, telekomunikácie a podobne) a akosi to ten Hayek neustojí s tými polovičnými cenami.
Ono vlastne nad tým prebujnelým štátom stojí predátorský kapitalizmus a štát je preň len špeciálny typ vysávača.
Desaťročia jedni kritizujú kapitalizmus a vychvaľujú socializmus a druhí kritizujú sicializmus a obhajujú socializmus. Ale už boli aj takí, čo uvažovali o pozitívach jedného aj druhého a navrhovali tretie riešenie. A inou možnosťou je začať uvažovať o tom, že je tu tretie tisícročie a oba systémy sú zastaralé a ich piliere sú v dezolátnom stave a držia svet len silou vlastnej vôle a strachu občanov.
To, že kapitalizmus je tá správna cesta nám tvrdili od 89-teho a ........................... Nie je kapitalizmus ako kapitalizmus. Ekonomický systém sám o sebe nie je dobrý ani zlý, záleží od mnohých súvisiacich oblastí ako bude fungovať.

Zdroj
-
 57% ( 4 people voted )
+
2014-03-31 19:08:36 5e88895e

Ve Španělsku proběhly největší celonárodní demonstrace tohoto desetiletí


											Ve Španělsku proběhly největší celonárodní demonstrace tohoto desetiletí
My hrdý národ protestujeme tak pred hypermarketom, že je na Vianoce a Veľkú noc zatvorené a naše práva na prechádzku domom hojnosti sú porušované. Tie blbé predavačky chcú tiež voľno!! Načo im je? Veď v markete je tak dobre.
Masové protesty sú formou odporu a ukážkou postoja. Dav má svoje slabé stránky a nič konkrétne nedokáže, ale je prejavom odvahy a zjednotenia.

Zdroj
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-03-29 15:28:46 5e88895e

Deset věcí, co si my zlí kapitalisté skutečně myslíme


Deset věcí, co si my zlí kapitalisté skutečně myslíme
Creck, To si vážne myslíš, že krach bánk by mal za následok občiansku vojnu. Prečo? Dlžnik nebude žialiť za veriteľom. A prevažná väčšina ľudí je zadlžená (úvery, hypotéky, leasingy), Banky vytvárajú peniaze ako Majka z Gurunu - množením (systém čiastočných rezerv) a ich funkciou je maximalizácia príjmu bez pridanej hodnoty len na základe zákonov, ktoré sami vytvorili.
To si stále máme myslieť, že potrebujeme mocné inštitúcie aby nás riadili kontrolovali a usmerňovali? Ak odhiadneme od služieb k účtom, ako sú platby, prevody a podobne (čo sa dá ľahko nahradiť aj bez bánk) tak jedinou aktivitou bánk je výmena budúcej práce človeka navýšená o úrok za virtuálnu hodnotu bez krytia, ktorá je vymeniteľná za reálnu hodnotu. Z pohľadu zákazníka to na prvý pohľad vyzerá celkom fér, ak úroky nie sú vysoké ale z nadhľadu je to .......................... . Nech si každý domyslí.

Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-29 14:45:52 5e88895e

Ve Španělsku proběhly největší celonárodní demonstrace tohoto desetiletí


											Ve Španělsku proběhly největší celonárodní demonstrace tohoto desetiletí
Práve že sú pred nami. Oni sa dokážu postaviť bankovým kartelom a ich bábkam, ale my sa vieme postaviť len do radu v banke. Aj keď my Slovani máme mnohé prednosti a svojskú mentalitu, na rozdiel napríklad od južanských národov sa nevieme zjednotiť proti cudzej hrozbe. Pre nás skôr platí : Cudzie nechceme ale svoje si nedáme. To radšej dáme niekomu inému."
Ešte aj tú našú nežnú revolúciu museli za nás zrežírovať tie bankové kartely.

Zdroj
-
 76% ( 11 people voted )
+
2014-03-29 14:20:16 5e88895e

Ekonomická svoboda je výsadou pouze pěti zemí světa


Ekonomická svoboda je výsadou pouze pěti zemí světa
V plnej miere Jambo s tebou súhlasím, aj keď tvoj príspevok nejak nesúvisí s článkom. Politici sa môžu len smiať z toho, ako sa poddaní bijú navzájom. To sa im potom ľahko rozkazuje.
"Doba" nás učí, že čo nie je pre nás prínosom je pre nás príťažou a to sa týka aj generácií. Lepší sú nám priatelia na posratom fejsbuku ako vlastná rodina, susedia a známi a ani si neuvedomujeme, že aj nás čaká poproduktívny vek a s takým rastom demoralizácie aký je, nás naši vnuci použijú ako biopalivo.

Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-29 13:55:40 5e88895e

REDISTRIBÚCIA HODNÔT V DEMOKRACII


REDISTRIBÚCIA HODNÔT V DEMOKRACII
Článok pre náročných. Ale aspoň viem, že nie som sám, kto si myslí že dav je blbec, voľby sú fraška a demokracia je na prd (aj keby to bola naozaj demokracia).

Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-28 23:05:25 5e88895e

Ekonomická svoboda je výsadou pouze pěti zemí světa


Ekonomická svoboda je výsadou pouze pěti zemí světa
..... a Slovensko sa umiestnilo na čestnom x-tom mieste a získava diplom za účasť.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-28 22:38:15 5e88895e

Deset věcí, co si my zlí kapitalisté skutečně myslíme


Deset věcí, co si my zlí kapitalisté skutečně myslíme
Dobre vyjadrené Lidhja, najme o tej slobode. A k pravico ľavicovaniu dodám len to, že je to len hra a vždy bola. Politika je zbytočná záťaž, ktrorú nepotrebuje ani štát ani ekonomika. Mám na mysli hlavne politické strany. Strany rovnako ako iné právnické osoby nemajú reálnu zodpovednosť a kedykoľvek môžu zmiznúť a potom sa zrodiť z popola pod novým menom a v nových fabách ako Fénix a to bez minulosti s čistým štítom. Len človek so zmyslom pre zodpovednosť sa nemusí skrývať za stranu. Málokto vie, čo je pravica a čo ľavica a niekedy to nevedia ani sami politici.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-28 22:35:57 5e88895e

Ekonomická svoboda je výsadou pouze pěti zemí světa


Ekonomická svoboda je výsadou pouze pěti zemí světa
Keď to tvrdí Wall Street Journal, tak to asi bude na betón a transparentné. A ešte to celkom pekne ladí s aktuálnou medzinárodnou politikou.
Trochu odbočím k tomu ospevovanému Švajčiarsku. Jasné že majú vysokú životnú úroveň a majú sa fajn. Podobne ako iní kolonizátori, ktorí ťažili z obsadených území, nad ktorými majú stále kontrolu , švajčiari niečo obdobné urobili v globálnom finančníctve. Bola a je to práčka na prachy. To je môj názor.

Zdroj
-
 72% ( 8 people voted )
+
2014-03-28 19:07:48 5e88895e

Deset věcí, co si my zlí kapitalisté skutečně myslíme


Deset věcí, co si my zlí kapitalisté skutečně myslíme
Kapitalizmus možno je najférovejším doteraz vyskúšaným systémom, ale to neznamená, že je najférovejším realizovateľným systémom. Medzi slepými je jednooký kráľom. Billa Gatesa za vhodný príklad nepovažujem: kto pozná aj odvrátenú stranu jeho osobnosti a spoločnosti, vie o čom hovorím. A ja tento príspevok píšem bez jeho Windowsu na operačnom systéme vytvorenom komunitou ľudí, ktorí to robia, lebo ich to baví. Kapitalizmus je tu od doby, keď sa jazdilo na koňoch a odvtedy sa toho dosť zmenilo a aj ten kapitalizmus. Jeho princípy sú síce celkom dobré, no v realite je to dosť krehký systém a vhodný hostiteľ pre parazitov. A štát v takej podobe ako ho poznáme, na tom nie je so svojou fiktívnou demokraciou o nič lepšie. Gates každý druhý rok vydáva nový operačný systém, tak možno by už aj ten spoločenský operačný systém potreboval novú verziu.

Zdroj
-
 67% ( 5 people voted )
+
2014-03-28 18:55:48 5e88895e

Minimální mzda a zdravý rozum


Minimální mzda a zdravý rozum
Áno Milan, základný príjem je dobrá idea a predpokladám, že technologická nezamestnanosť nás donúti uvažovať nad alternatívami. Budeme sa musieť odpútať od myšlienky, že len prácou je človek živý. Ale pokiaľ budú technológie slúžiť vlastníkom kapitálu, tak to nepôjde. Buď nás zotročia a zmagoria, alebo príde čas, keď práca nebude len nutným zlom pre prežitie.
Ten projekt (základný príjem) znáša veľa kritiky, ja si dovolím tvrdiť, že je to rozumná stratégia napriek tomu, že vychádza skôr zo súčasnej ekonomiky Nemecka, či Rakúska alebo kde to začalo ( už som to videl dávnejšie, nepamätám presne).

Zdroj
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-03-27 18:50:31 5e88895e

Jsme si rovni?


Jsme si rovni?
Plne súhlasím s článkom. Práve rozmanitosť robí ten svet znesiteľným. Rovnosť má mať svoje prirodzené hranice. Na Madagaskare sa stal lemur kráľom a ako to tam vyzerá? Rozdiely môžu ľudí aj spájať. Vychrtlí vedátori autobus neroztlačia a blbí siláci ho neopravia. Ale.....................

Zdroj
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-03-27 18:33:11 5e88895e

Minimální mzda a zdravý rozum


Minimální mzda a zdravý rozum
aaa, Aj keď občan nie je tým, na kom politikom záleží, minimálna mzda chráni zamestnancov. Príklad som uviedol predtým. ročná minimálna mzda ja asi 12 x 350, čo je 4200 a nezdaniteľná položka 3700. Na daň ostáva základ 500 € z toho daň je cca 100 € a daňový bonus je 250 €, takže vzniká daňový preplatok ak má zamestnanec dieťa vo výške 150 €. ti dostane k výplate alebo po daňovom priznaní. Ak by niekto robil za 175 € na mesiac, nemal by dokonca ani nárok na daňový bonus, ktorý nie je zanedbateľnou zložkou pre rodinu (250 na dieťa). Pre bezdetných je to iné samozrejme.
A odvody nejdú štátu ale zdravotným poisťovniam, sociálnej poisťovni, a privátnym DDS, ktoré môžu kedykoľvek zaniknúť.
Daň z príjmu osôb s nízkymi mzdami (blízko minima) nie je pre štátnu kasu vôbec zaujímavá. Ale pri DPH zaplatíme z čistej minimálnej mzdy 70 mesačne štátu. Ja síce považujem DPH za férovú daň, lebo sa týka spotreby, ale mohla by mať viac sadzieb (základné potraviny a potreby 0 - 5 %).

Možno pred rokom štát zachraňoval známeho zahraničného investora, ktorý chcel zavrieť fabriku a aby zachránili 1000 pracovných miest na 1 alebo 2 roky (nepamätám presne) dotovali firmu priamo, alebo úľavami vo výške 20 miliónov €. Trocha matematiky: 20 mil / 1000 zamestnancov = 20 tisíc na zamestnanca. Toľko prispel štát. Kto zo zamestnancov zarobí 20 000 za rok alebo dva??? To by bolo lacnejšie dať im tie peniaze a vysrať sa na investora, ale o to predsa nejde.
"A keď ma naserú, aj ten plot im podpálim! "

Zdroj
-
 64% ( 4 people voted )
+
2014-03-27 18:06:11 5e88895e

Minimální mzda a zdravý rozum


Minimální mzda a zdravý rozum
A ešte niečo. Minimálna mzda nie je o kvalifikácii. Článok skôr mieri na prácu na čierno
. Neviem ako v Amerike, ale na Slovensku až taký rozdiel v sadzbe legálneho odborníka a robotníka na čierno nie je. A mnohí legálni robia bez faktúry lacnejšie. Takže ide skôr o dane a odvody ako o cenu práce a odbornosť. Zrušenie minimálnej mzdy by malo vplyv aj na ostatné platy v určitých odvetviach a teda negatívne ovplyvnilo aj tých, čo robia napríklad za platy blízko priemernej mzdy.
Takže na ten plot si najmem skúseného majstra alebo majstrov (bez živnosti) kľudne oficiálne na zmluvu, ktorí to budú mať ako príležitostný príjem nepodliehajúcia zdaneniu. Alebo naseriem suseda a ten postaví plot za svoje.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-27 17:18:13 5e88895e

Minimální mzda a zdravý rozum


Minimální mzda a zdravý rozum
Dobrý chyták s tým hotelom ,Kucma. Skoro som zaváhal. V obehu bolo 30 sk a tak to aj ostalo. majiteľ má 25, poslíček 2 sk a muži po korune teda 3 sk = 30 sk. Ale keď sa zamiešajú jablká a hrušky, tak to človeka trochu potrápi.
Minimálna mzda znižuje zamestnanosť, ale chráni zamestnancov pred situáciou, že ich nahradia ľudia v tiesni, ktorí budú pracovať za 100 € na mesiac. Zamestnávatelia, ktorí nepotrebujú kvalifikovaných pracovníkov by to uvítali, ak by minimálna mzda nebola. Pri takej nezamestnanosti, aká je, je to určite lepšie, že je tu takýto limit.

Zdroj
-
 63% ( 6 people voted )
+
2014-03-27 16:53:50 5e88895e

Vlakušky


Vlakušky
Prípad uvedený v tomto článku ukazuje neschopnosť manažmentu, ale vo viacerých prípadoch neschopnosť riadenia štátnych firem býva úmyselná. Veď je to jednoduchá finta : Cez politiku obsadiť dôležité pozície v štátnej firme, nasadiť "likvidátorov" - neschopných manažerov, alebo schopných s jasnými inštrukciami, znížiť hodnotu firmy a tak odôvodniť pred verejnosťou jej pripravonanú privatizáciu. Bomba kšeft. A to, že to kúpi iná štátna firma akosi nikomu nevadí.
Aj akciové spoločnosti hospodária s cudzími peniazmi (väčšinou).
Okrem toho je zvláštne ako sa dopravcovia vždy sťažovali na neefektivitu hromadnej dopravy a pritom je taká konkurencia a uživia sa aj malý prepravcovia.
Ani som nevedel, že vlakušky existovali, alebo existujú. Fakt blbý nápad, možno ešte na dlhých tratiach by to malo zmysel a efekt.

Zdroj
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-03-25 17:59:02 5e88895e

Deflácia je zlo!


Deflácia je zlo!
Asi najmenej bolestivé riešenie je niečo ako paralelný systém. Bez boja proti tomu aktuálnemu vytvoriť alternatívu ako druhú súbežnú cestu a postupne ak to bude fungovať a bude to lepšie, tak prirodzene si každý vyberie. Takto sa to dá odtestovať. Znie to jednoducho, ale je to len základná idea. Prirovnám to k človeku v kóme na prístrojoch. Keď sa preberie nemusí ničiť prístroje lebo ich nepotrebuje, len sa od nich odpojí a nabehne na prirodzený režim. Ak to ide, tak prístroje už nepotrebuje. Trocha blbý príklad, ale nech.
Súčasný ekonomicko-politický systém je vrastený do všetkého, čo nás obklopuje a tvorí jeden jediný celok. Uťať hlavu drakovi je ťažké, ale nechať ho zdochnúť hladom je istejšie.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-19 19:21:47 5e88895e

Deflácia je zlo!


Deflácia je zlo!
Anarchy, Myslím, že máš na mysli niečo ako anarchokapitalizmus, alebo aspoň čiastočne. Teoreticky to vyzerá ako obstojná alternatíva, ale vidím v tom možnosti zneužitia.
Zhodneme sa že centrálne banky, MMF a medzinárodné meny sú nanič a väčšina riešení je lepšia ako súčasný stav. Najväčší problém je vždy prechod, teda ako prejsť z neželaného stavu do stavu želaného. pokiaľ tu bude pyramidálna hierarchia, nič sa výrazne nezmení.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-19 17:26:14 5e88895e

EXPERIMENT: CO VŠECHNO SE O VÁS DÁ ZJISTIT NA INTERNETU?


EXPERIMENT: CO VŠECHNO SE O VÁS DÁ ZJISTIT NA INTERNETU?
Hurá Fejsbuk a Gugl. "Všetko je na webe!"

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-19 16:55:20 5e88895e

EXPERIMENT: CO VŠECHNO SE O VÁS DÁ ZJISTIT NA INTERNETU?


EXPERIMENT: CO VŠECHNO SE O VÁS DÁ ZJISTIT NA INTERNETU?
Hurá Fejsbuk a Gugl. "Všetko je na webe!"

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-19 16:54:16 5e88895e

Hľadáš prácu?


Hľadáš prácu?
Ja som autora pochopil tak, že ak niekto nemá prácu, nemá zúfať a byť v depresii, či považovať sa za bezcenného len pre to, že je nezamestnaný. Život nie je len práca. Nikto hľadaním práce pracovné miesto nevytvorí, to len funkcionári z úradu práce si myslia, že pracovné miesta vznikajú tak, že ľudia zbierajú pečiatky. Pravdou je, že rastie technologická nezamestnanosť a stroje a softvér nahrádzajú ľudí viac rok po roku.
Pre niekoho vyzerá lepšia budúcnosť tak, že každý má praácu a pre iného tak, že prácu má ten, kto to chce robiť, vie robiť a má k tomu vzťah. Ideálne je živiť sa tým, čo nás baví. Potom je výsledok win-win. To je ale nemožné. Ale priblížiť sa k tomu dá. Vzdelávanie je len príprava na budúcu profesiu - nie je to o poznaní a taký systém vytvára kvalifikovanú pracovnú silu s úzkou špecializáciou a frustrovanú skupinu tých, ktorí nemajú miesto, alebo musia robiť niečo úplne mimo obor a záujmy.
Ani spomínaný Bill Gates nikdy nepracoval, nie je to cigán a zarába dosťa ešte dokonca asi robí to, čo ho baví.
Beriem článok ako motiváciu pre mladých, ktorí majú problém nájsť robotu, aby to nebrali tragicky a využili situáciu pre svoj prospech a čas takisto. Ich sklamanie pramení z požiadaviek zamestnávateľov, ktoré nemôžu splniť (napr. prax) a očakávaní vlastných aj okolia.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-19 16:34:30 5e88895e

Záhada ztraceného letu Malaysia Airlines 370


Záhada ztraceného letu Malaysia Airlines 370
Náhodou som tento týždeň zhliadol film CHARIOT ktorý sa k tomu celkom hodí. Odporúčam. Celý dej sa odohráva v lietadle a koniec je celkom zaujímavý.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-19 15:08:51 5e88895e

Deflácia je zlo!


Deflácia je zlo!
Akcia a reakcia - každý pohyb cien či platov vyvoláva vratný efekt a niekde sa to vráti. Chceme vyššie platy ale to chcú aj ostatní a ceny ich služieb a výrobkov tým pádom porastú a nastáva inflácia. Asi to bude nejak zle nastavené a "nevieme", kto to tak zariadil. Na zmene ceny čohokoľvek sa dá zarobiť bez ohľadu na to, či ide o rast alebo pokles ceny. Preto existuje burzda (vlastne burza) a iné nástroje .

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-19 15:01:54 5e88895e

Za hranice představivosti


Za hranice představivosti
Pekný článok, ale v jednej veci musím oponovať: ""čím je zisk větší, tím je nápad přínosnejší"" . Tento názor nezdieľam, pretože zisk a prospešnosť absolútne nesúvisí. Najvyššie zisky dosahuje finančný sektor, farmako priemysel, zbrojný priemysel a podobne. Zisk je podľa mňa závislý na iných faktoroch ako je užitočnosť a to na marketingu (reklame) dopyte ( viac umelom ako prirodzenom) a na globalizácii trhu vrátane externalizovania nákladov - lacná pracovná sila, cudzie zdroje, ekologická stopa, riziká.
Ale možno to autor myslel inak - tak nejak v pozitívnom tóne. Tak len spomeniem technológie a vynálezy, ktoré predbiehajú dobu (energetika, doprava, prístroje ) a ktoré sa nedostanú na svetlo sveta tak skoro aj keď by mohli a podstatne by pomohli evolúcii človeka aj celej spoločnosti. Raz sa ich dočkáme.
Osobnosti ako Verne a Da Vinci mali dobrú predstavivosť a v mnohom sa trafili pomerne presne. Dúfam, že sa netrafil Orwell a tvorcovia filmov ako Elyseum, Wall-E, Mad Max, Sexmisia či Absurdistan.

Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-19 14:46:16 5e88895e

Itálie má svůj Krym: Benátky se chtějí odtrhnout


											Itálie má svůj Krym: Benátky se chtějí odtrhnout
Delenie môže predchádzať novému spájaniu. S čechmi sme sa rozdelili a spojili s Európou. Možno je to stratégia na nastolenie globálneho systému. Kto vie? Qui bono?

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-17 19:17:19 5e88895e

Bill Gates: Lidé si neuvědomují, že nás nahradí roboti


											Bill Gates: Lidé si neuvědomují, že nás nahradí roboti
Bohužaľ ten magor Billy má pravdu a čo sme asi čakali. Ospevujeme výskum a vývoj a potom sa divíme. Veď je to prirodzené, že ľudí v práci nahrádzajú stroje a softvér. Kto to vie, je to jeho plus a kto naivne dúfa, že jeho schopnosti nenahradí nejaký cloud, alebo primitívna aplikácia, lebo robí na úrade, alebo v kancelárii, tak bude prekvapený.
Otázka stojí: Kde budú v budúcnosti ľudia a ako budú žiť ? Prospeje automatizácia všetkým, alebo zotročí 95 % populácie ? Bill na to má svoje "konečné" riešenie o ktorom sa netají. A my ho môžeme prijať alebo sa postaviť proti. ....... ak nebudeme mať iné "dôležitejšie" starosti.

Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-17 19:08:57 5e88895e

Aký bude Kiska prezident?


Aký bude Kiska prezident?
Osobne mi je jedno, kto bude prezident a ani som nevolil. Považujem to len za paródiu na slobodu a v skutočnosti je to ďalšia hra a ľud má na čas o čom kecať.
Ak už, tak prezident by mal byť výrazná osobnosť, či je to muž alebo žena. Aj keď veľa vody nenamúti, ale niečo predsa môže ovplyvniť. Slovensko ešte nemalo takého prezidenta a Česko je na tom ešte horšie. Veď napríklad ten Procházka vyzeral v TV ako vyplašený školák alebo herec zo slovenskej telenovely. A tí ostatní .....................? Čarnogurský atď? To snáď nie. Ak by kandidoval niekto s charizmou, temperamentom a výrazným charakterom, šiel by som ho voliť.

Zdroj
-
 64% ( 4 people voted )
+
2014-03-17 18:41:08 5e88895e

Bankovní totalita v Nigérii


											Bankovní totalita v Nigérii
Nigérijci sú budú musieť dávať pozor na prsty! Škoda že nezvolili identifikáciu pomocou DNA. To by pri platení šekov stačilo napľuť na prepážku a povedať sumu.
Ale väčšina ľudí sa vytešuje z týchto výdobytkov platobného styku. Hrdo pri pokladniach vytasia bezkontaktnú kartu. Na jednom fóre v téme o implantátoch do mozgu na ovládanie domácnosti (TV, PC, svetlo) bolo zopár takých, ktorý by slušne za implantát zaplatili, ak by ho mohli mať.
" A nebude môcť kupovať ani predávať, kto nebude mať znamenie šelmy na čele alebo na ruke" to asi každý pozná.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-12 23:19:52 5e88895e

KTO BY SI KÚPIL SOFTVÉR OD DAŇOVÁKOV?


KTO BY SI KÚPIL SOFTVÉR OD DAŇOVÁKOV?
Guderian, to máš pravdu, ale úspech by bol zorganizovať už len tých 1000 občanov. Možno tak vo Francúzsku alebo Južnej Amerike by to bolo možné - iná mentalita.
Štát má mocné nástroje a ľahko postaví ľudí proti sebe navzájom. Urobí úsporné opatrenie, na ktoré niekto doplatí a hneď je tu určitá skupina proti neplatičom daní. "Rozdeľuj a panuj" sa vždy osvedčilo.
Neviem o aký softvér sa v článku jedná, ale zip je bežný archív súborov - balík rôznych formátov podobne ako priečinok (zložka) ale pri sťahovaní sa ukladá v celku. Ale toto asi nebude ten hlavný problém. Softvér pre štátnu správu je akosi stále problémový a predražený. Komu by sa chcelo za ťažké prachy ešte aj zdokonaľovať, testovať a nastavovať. Dobrovolníci dokážu zadarmo vytvoriť kvalitný softvér a projekty, len tak pre dobrý pocit a radosť zo spolupráce (Wikipedia, Linux, Open source). Ale monopol je monopol.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-12 22:56:52 5e88895e

Jak nedopustit rozvoj


Jak nedopustit rozvoj
Kapitalizmus nie je liek na všetko a už vôbec nie na chudobu. Na Slovensku sme rozvoju otvorení a aký je tu rozvoj (okrem technológií) ? 52 úradov ? "Vlastnícke práva v záujme chudobných"? Chudobní vlastnia to, čo zdedili, alebo vytvorili, ale elita vlastní prírodné zdroje, kapitálové príjmy z peňazí a majetku atď. Nie je vlastnícke právo ako vlastnícke právo. Kapitalizmus brzdí rozvoj rovnako ako komplikovaná a neprechodná byrokracia. myslím ten skutočný nie teoretický. Udržateľný rozvoj môže znamenať aj zatiahnutú ručnú brzdu. Komunisti sa tým ani netajili.

Zdroj
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-03-12 22:16:02 5e88895e

Mrtví na náhradní díly -dokument


Mrtví na náhradní díly -dokument
Dokument som ešte nevidel, ale predpokladám, že je o orgánoch z mrtvych tiel. Pred časom som videl dokument o deťoch žijúcich na ulici (bez domova) , kde sa hovorilo aj o únosoch na podobné účely. Tento biznis je určite rozšírený všade a ""darcovia"" sú najme z Ázie. Tu pojem "ľudské zdroje", ktorý neznášam platí doslovne.

Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-03-11 18:17:53 5e88895e

Patrick Linhart: Koniec exekučnej mafie na Slovensku?


Patrick Linhart: Koniec exekučnej mafie na Slovensku?
Tie reklamy pod článkom sa k tomu hodia.

Zdroj
-
 54% ( 3 people voted )
+
2014-03-11 18:06:14 5e88895e

Jak velké mediální kanály řeší kritiku své propagandy


											Jak velké mediální kanály řeší kritiku své propagandy
Každý na to kašle. Hľadať dôveryhodné informácie sa zdá mentálne náročné a fast info médiá nám ich naservírujú bez námahy. """Všetky informácie, ktoré potrebujete""". Veľké médiá žijú z reklamy a niekomu či niečomu slúžia a malé sa o to snažia. Zatiaľ sú aj tie nezávislé vďaka internetu. Ale mnohé z nich podľahnú autocenzúre akýmsi prirodzeným spôsobom.
Získať si pozornosť je pre človeka dôležité a rovnako pre médiá: pozornosť a dlhodobú sledovanosť. Nejde o správy, spravodlivosť, vyváženosť, pravdu, realitu, zábavu, umenie a podobne. Ide len o dobu pozornosti.
Pokrokové myšlienky boli vždy najprv ignorované, potom zosmiešňované a nakoniec potláčané. Takže je to na treťom leveli. To platí aj o opozičných názoroch a informáciách.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-08 21:43:02 5e88895e

Prečo nie je násilie v Starom zákone v poriadku?


Prečo nie je násilie v Starom zákone v poriadku?
Ako to dobre vystihol Johny, kontroveznosť Biblie má niekoľko následkov. Kto je jej oddaný ako absolútnej pravde je označovaný za slepoverca, alebo fundamentalistu a podobne. A na druhej strane niekto nájde rozpor a nezrozumiteľnosť a okamžite volí druhú cestu ateizmus (inú vieru) a knihou kníh pohŕda ako blábolom. Sú to dva extrémne postoje a myslím, že ani jeden z nich nie je dobrou voľbou. Nebudem vysvetľovať.................... . Osobne si myslím, že "poznanie, pravda, zmysel" musia byť zakomponované v samotnom človeku, alebo univerzálne dostupné bez nutnosti čítať nejakú knihu. Biblia je vraj inšpirovaná Bohom, ale prečo je potom toto Poznanie obmedzené geograficky, ekonomicky aj inak - teda na prístupnosť k slovu - Biblii?
Ako asi mnohí vedia, Biblia bola poskladaná z mnohých zdrojov, pričom starý zákon je predkresťanský (to čomu sa verilo predtým) a nový je o živote a odkaze Krista. Ich spojením sa dosiahol konsenzus vyhovujúci dobe, aj keď vzniklo niečo plné rozporov a protikladov.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-08 21:23:30 5e88895e

Prečo nie je násilie v Starom zákone v poriadku?


Prečo nie je násilie v Starom zákone v poriadku?
ivanp,
A v starom zákone sú likvidované mestá, boh žiada obety a dôkazy viery, má ľudskejšiu povahu ako človek a mnoho iného. Biblia je asi tá najrozpornejšia a najnejasnejšia kniha. Je to dielo mnohých autorou, dôb, prekladateľov a korektorov.
Ja osobne som celý Korán nečítal, ale tvoj stručný "citát" považujem len za cudzí účelový opis. Islam je náboženstvom pokoja a radosti, zatiaľ čo Biblia je o násilí a strachu. Kresťania vraždili nevercov a inovercov viac ako prívrženci Islamu. Ja som z kresťanskej rodiny a nepovažujem za svoju povinnosť ochraňovať kresťanstvo, len preto , že som "kresťan". Najviac násilia vo svete vyprodukovala Európa a hlavne kolonizátorské národy, ktoré sa vždy skrývali práve za Bibliu. Ale ten článok je na inú tému, len som chcel reagovať.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-03-08 16:55:46 5e88895e

Prečo nie je násilie v Starom zákone v poriadku?


Prečo nie je násilie v Starom zákone v poriadku?
Prečo by akákoľvek cirkev rušila podstatnú časť svojej ideológie, keď fungovala po stáročia a stále plní svoj účel. Ani Ježiš ak by zajtra prišiel by nemohol nič zmeniť, pretože by mu nik ani neveril a z Vatikánu by ho asi vykopli za rúhanie. Biblia je stále fundamentom kresťanstva a preto ju nemôžu narúšať, maximálne modernejšie interpretovať.
A násilie? V minulosti bolo otvorené a dnes je viac skryté a rafinované, ale motívy sú stále rovnaké: strach a mocenské ambície.
Starý a nový zákon si protirečia ( ponímanie Boha) a akosi to nikomu, kto sa oháňa bibliou nevadí. Právnici využívajú paragrafy, ktoré sa im hodia a veriaci argumentujú Bibliou tak, ako sa im to v danej situácii hodí.
Ak ľudstvo potrebuje zákony svetské a náboženské na to, aby rozoznalo správne konanie od nesprávneho, tak je stále nezrelé a nezaobíde sa bez vodcov, pastierov, politikov, zákonodarcov a iných riadiacich štruktúr etiky a práva. Každý z nás pozná zlaté pravidlo, ale každý ho niekedy porušuje. Niekto viac a niekto menej. Slobodný človek sa riadi svedomím a niečim vnútorným (nadvedomie, duša a podobne) a neslobodný potrebuje externý zdroj a lídrov.

Zdroj
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-03-08 16:41:16 5e88895e

Obdiv démonov


Obdiv démonov
Jambo,
Nie som priaznivec cirkvi a do kostola chodím akurát na svatby a pohreby. Cirkev je najstaršia a najväčšia firma. Nerobím žiadnu kresťanskú ani inú náboženskú propagandu. Niečo som možno trochu prehnal, ale nemám temné myšlienky.
"No toto",
K tejto úvahe ma viedlo dlhodobé vnímanie deformácie hodnôt a plíživej demoralizácie. Určite som v tých príkladoch išiel do extrému,ale nemyslím, že som vybočil do nemožného: Človek vraždiaci pre pár eur by nepredal dušu ak by mohol, alebo podvodník, neúspešný umelec, zakomplexovaná osoba? Mnohí dnes vyzerajú ako strašidlá sami.
Možno si niekto všimol ako sa šíria návyky, hlášky, slang, móda a podobné veci. A ako sa tieto veci rýchlo menia. Oblečenie z osemdesiatych rokov nám je smiešne a ani sa tomu nedivíme. Rovnakým spôsobom prijímame vzorce chovania, hodnotové systémy a ich predstaviteľov. Temná stránka je v každom z nás. pokiaľ o nej vieme, je to v pohode ale ak je maskovaná ako neutralita, potom má šancu nás ovládnuť. Život by bez protikladov bol šedý a prázdny.
Sme presvedčení o slobode voľby, no v skutočnosti naše rozhodnutia smerujú podľa aktuálneho trendu. A kto tvorí trendy? Zvláštne je, že aj mnohé známe osoby a ľudia s dôležitými funkciami sa venovali a venujú okultizmu v rôznych podobách: filozofia New Age, niektoré smery pozitívneho myslenia, programovania mysle (vlastnej i cudzej) , manipulácie, niektoré sekty, mágia a tak ďalej.


Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-02-28 23:29:38 5e88895e

Může být někdo překvapen severokorejskou komunistickou genocidou?


Může být někdo překvapen severokorejskou komunistickou genocidou?
Nerozumiem, čo má spoločné komunizmus s genocídou. Komunizmus je ideológia alebo spoločenský režim a genocída je systematické vyvražďovanie určitej skupiny. Nevidím žiadnu súvislosť, že by podmienkou genocídy bol určitý režim, alebo naopak. Genocída môže mať rôzne podoby od tej viditeľnej až po sofistikovanú a neidentifikovateľnú.
Neviem, čo je na tomto článku pravdivé a čo nie a čo sú polopravdy, ale jedno mi je jasné. Informácie od medzinárodných ľudskoprávnych organizácií a podobných zdrojov sú vždy účelové a jednostranné.
Primitívny mozog by navhol: Prestaňme vyrábať zbrane, zrušme armády a vojny a vraždenie sa skončia. Nad tým sa asi každý zasmeje a okamžite má protiargumenty o obrane a podobne. Ale nech skúsi nad niečím takým dhlšie pouvažovať. Ľudia sa postupne odzbrojujú a organizované zložky sa lepšie ozbrojujú.
Je známe, že nejde vždy o obranu pred vonkajším nepriateľom.

Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-02-28 15:43:31 5e88895e

Otráviť svojho zákazníka


Otráviť svojho zákazníka
Štát stále viac sťažuje akékoľvek obchodné aktivity občanov aby veľkoproducenti a obchodné reťazce mali celý trh. Aj predaj na trhoviskách, či z dvora a podobné metódy narážajú na hradbu papierovania a iných prekážok. Domáca výroba je vždy lepšia a hlavne zdravšia, bez konzervantov a lacných náhrad, bez aróm nahrádzajúcich chuť a iného svinstva. Koľkokrát inšpekcie nájdu v hypermarketoch pokazené mäso a čo sa stane? Nič okrem pokuty.Na jednej strane sa nám tvrdí, že trh všetko vyrieši a ak niečo nie je kvalitné, tak to neprežije a na druhej strane nás strašia, že naši susedia by nás chceli otráviť svojimi výrobkami. V chamtivosti je viac jedu ako v domácom ovocí, mäse či zelenine.
V amerických filmoch sa mi vždy páčilo, keď si deti privyrábali predajom vlastnej limonády pred domom na ulici. Ako by reagovali ľudia na Slovensku? Bojíme sa vlastných susedov a veríme právnickým osobám bez svedomia.

Zdroj
-
 77% ( 12 people voted )
+
2014-02-28 15:02:25 5e88895e

Banky jsou zastaralé: Celý ten parazitický sektor lze odstranit


Banky jsou zastaralé: Celý ten parazitický sektor lze odstranit
Malé podobenstvo, ktoré sa k bankám a k finančníctvu celkom hodí. Niekde som to čítal, ale neviem kde, takže neuvediem zdroj.
" Na ostrov prišiel obchodník a videl že tam žijú okrem domorodcov aj opice a nie je ich veľa. Zamyslel sa a ponúkol domorodcom obchod. Kúpi opice po 10 mincí za kus. Domorodci neváhali a nachytali väčšinu opíc a predali mu ich . O pár dní sa obchodník vrátil na ostrov a keďže tam pár opíc ostalo, ponúkol 20 mincí za kus, lebo ich bol nedostatok. Nuž miestni pristali a o pár dní pochytali všetky opice. Obchodník si po ne prišiel a ponúkol im, že im nabudúce vyplatí 50 mincí za opicu, ak ešte nejaké budú a odcestoval. Po čase poslal svojho kolegu v utajení na ostrov a ten sa akože dozvedel o ponuke a prišiel s riešením. On vie také opice zohnať a predá ich domorodcom po 35 mincí a oni môžu potom vyinkasovať sľúbených 50 od predošlého obchodníka. Domorodci museli prispieť aj svojimi peniazmi, aby si opice kúpili. Mali už opice, ale žiadne peniaze, ani tie, ktoré mali predtým. A obchodník sa už ale neukázal. Zbavil sa opíc a dobre zarobil aj so svojim partnerom. Ale opice boli zase doma na svojom ostrove."
Vytváranie nedostatku je fakt silný nástroj a najľahšie sa berie tam, kde je málo. Malé firmy reagujú na trh a veľké ho vytvárajú a to platí aj pre banky a hlavne pre banky.


Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-27 19:12:26 5e88895e

Banky jsou zastaralé: Celý ten parazitický sektor lze odstranit


Banky jsou zastaralé: Celý ten parazitický sektor lze odstranit
Plne súhlasím s tým, že banky sú nepotrebné a dali by sa nahradiť. Samozrejme je to parazit ekonomiky vo všetkých jej zložkách. Ale dovolím si tvrdiť, že akákoľvek reforma zameraná výhradne na bankovníctvo je polovičatým riešením. Extraktívnych zložiek je viac ako len samotné banky. Systém je napraviteľný len ak:
1. Finančné toky budú očistené od extraktívnych a kumulatívnych subjektov, ktoré vytvárajú nerovnováhu alebo nedostatok za účelom manipulácie a navyšovania vlastného zisku - moci.
2. Ceny tovarov a služieb budú zodpovedať reálnej hodnote.
3. Odstráni sa plánované zastarávanie a plánovaná životnosť.
4. Nielen finančníctvo, ale aj spoločnosť bude decentralizovaná, čo znamená riadená na lokálnych úrovniach, ktoré budú koordinované vzájomne bez vyššej mocenskej úrovne.
5. Populácia nebude manipulovaná sofistikovanými nástrojmi marketingu globálnych korporácií a bude mať aspoň základné informácie o fungovaní spoločnosti, ekonomiky atď.
6. Nebude možné vlastniť prírodné zdroje vrátane pozemkov za účelom vytvárania zisku.
A určite je toho viac. Reformy a úpravy sú ako rekonštrukcia domu. Je s tým veľa driny (viac ako sa očakáva), no vyzerá to dobre, keď je všetko hotové. Ale po čase sa nedostatky znova objavia. Súčasný systém niekomu vyhovuje a nie je chybný. Je presne taký, aký bol naplánovaný. Ľudstvo prestalo duchovne rásť a ako celok zdivočelo a v tomto stave nie sme schopní jednotne reagovať na problémy a vidieť dlhodobé ciele. Možno nejaký paralelný systém, ktorý bude funkčný, výhodný a férový presvedčí nasledovačov. Najťažšie je to, že dosiaľ asi každý transformačný proces bol potlačený, diskreditovaný, infiltrovaný a zneužitý v prospech tých istých skupín.
Technológie a softvér nahrádzajú pracovníkov vo výrobe a službách a tiež môžu hravo zvládnuť prácu bánk, ale aj poisťovní atď. Niekde to tak aj funguje. Stále je tu však chamtivosť, deprivanti, túžba po moci a prospechárstvo a to sú najťažšie prekážky akejkoľvek zmeny.
K bitcoinom sa nevyjadrujem. Veľa o tom neviem, ale niečo sa mi nezdá.
Peniaze nie sú problém - problém je ich nedostatok. Preto už nie sú nástrojom dočasnej výmeny, ale nástrojom ovládania más.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-27 16:01:51 5f69cf69

Chorý pacient - dobrý pacient.


Chorý pacient - dobrý pacient.
Článkom som chcel povedať vlastne to, že zdravotníctvo funguje na rovnakom princípe ako obchod. Verný zákazník - pravidelný príjem - vyšší zisk. Dobrý pacient je ten, ktorý chodí pravidelne k lekárovi. Ide v prvom rade o prevrátenú motiváciu. A mimochodom pacient neznamená len chorý človek, ako to písal niekto v komentári, aj človek v evidencii všeobecného lekára, aj zdravý človek na prehliadke a podobne. Neobhajujem alternatívnu medicínu a myslím, že má tiež svoje chyby. Výhodou je určite to, že nie je centralizovaná a tak regulovaná a kontrolovaná silným kapitálom. Osobne nemám žiadne závažné ťažkosti a ani obzvlášť zlé skúsenosti s štandardnou medicínou. Je to môj pohľad na vec a nikto ma nepresvedčí, že tak ako to funguje je to v poriadku. Za chorobu nesie vinu aj sám chorý (samozrejme nie vždy) , to je mi jasné a tiež viem, že za chorobu nemôže zdravotníctvo (samozrejme nie vždy ).
Stále sa hovorí o reformách a pokroku, ale podstata ostáva nepovšimnutá. Ak by skutočne išlo o dobro ľudstva a zdravie populácie, kládol by sa dôraz na prevenciu, motiváciu byť zdravý a zdravo sa stravovať, motiváciu k liečeniu a vyliečeniu v prípade ochorenia na oboch stranách. Niekomu vyhovuje byť invalidom, niekomu byť dlhodobo na PN a tak ďalej. Už to samo svedčí o tom, že tu niečo nefunguje.
Zhrnutie: Farmakofirmám ide o zisk, pretože výroba a predaj liekov je ich podnikateľskou aktivitou a zdravotníctvo je distribučná sieť, kde chtiac-nechtiac lekári pracujú ako obchodní zástupcovia. Zákazník - pacient je spotrebiteľ a choroba znamená dopyt po produktoch a službách.

Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-02-18 19:39:16 5e88895e

Učí školstvo korupcii?


 Učí školstvo korupcii?
Jambo, nenahneval ma tvoj príspevok, len tá časť "dajte deťom" ma prekvapila. Keby si napísal "dajme deťom" nič by som nenamietal. Ani ja ani ty knihy nepíšeme a netvoríme a ani nerozhodujeme o osnovách, ale všetci sme súčasťou spoločnosti. Ospravedlňujem sa, ak som ťa nahneval.
Myslí, že školstvo posudzovať môžem ako každý, kto chodil do školy a jeho deti chodia do školy. Takže len z tej strany, nie som učiteľ. Ale napríklad som chcel vo voľnom čase viesť krúžok PC grafiky na škole, kde synovia chodia. samozrejme dobrovolne a zadarmo. Boli veľmi prekvapení, že sa rodič chce akosi angažovať do aktivít a akosi z toho zišlo z ich strany. Nebudem kritizovať konkrétnu školu, lebo nie všade je to tak, ale mnohé platí v celoslovenskom meradle alego globálne.
Žiadne reformy tu nepomôžu. Všetky reformy v akomkoľvek obore bez riešenia súvislostí nemajú zmysel. Je to ako upratať v jednej izbe, kým v ostatných je bordel. Za chvíľu je bordel zase všade. V médiách náš systém vychvaľujú. pretože slováci sa uplatnia vo svete ako kvalifikovaní zamestnanci, ale to je skôr smutné ako chvályhodné. A ešte ku knihám. Aj to je biznis, bohužiaľ. Štát to zaplatí a tie učebnice niekedy stoja za h...... . Porovnávanie vtedy a teraz, u nás a inde nie je práve najlepšie a je to ako porovnávať socializmus s kapitalizmom, ako keby neexistoval iný možný spoločenský systém.

Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-02-06 19:38:31 5e88895e

Učí školstvo korupcii?


 Učí školstvo korupcii?
Prepáč Gejza, ak som sa zle vyjadril o súťaživosti. Nemal som na mysli ani tak samotné učivo, ale školskú výchovu ako celok a samozrejme nielen školskú výchovu ale spoločenské smerovanie. Ja mám 40 rokov a základku a časť strednej som absolvoval za socializmu a teraz mám deti na základnej, takže neobhajujem bývalý režim, lebo to bolo zhruba to isté, ako dnes. Úroveň vzdelania bola vyššia, to potvrdzujú štatistiky a ani politici sa tomu nebránia. Ale aj vtedy aj dnes celý vzdelávací systém slúži ""spoločnosti"". Teraz je to tvrdý kapitalizmus a obrazom toho je všetko ostatné. "Viac a viac a viac" o to sa snaží školstvo postavené na konkurencii, ale je preukázané, že súťaživosť produkuje viac škody a vyhráva len malá menšina a tí horší strácajú záujem aj keď na to majú a sú výrazne nad priemer. Vládnuce skupiny sa vždy obávali organizovaných spolupracujúcich skupín a snažili sa alebo o kolektivizmus alebo o individualitu v extrémnej podobe.
Škola nemotivuje okrem známok žiadnym iným spôsobom. A to, že je viac vysokoškolákov neznamená, že je národ múdrejší, ale to, že latka je príliš nízko. Ľudia s diplomom chodia od dverí k dverám v oblekoch a ponúkajú telekomunikačné služby a iné produkty a stačilo im k tomu pár hodinové školenie o tom, ako dostať človeka tam, kde chcú.
Postupne sa potláča všeobecné vzdelanie, ktoré je v živote určite dôležité a viac sa preferuje špecializácia. To je znak úpadku vzdelávania: "Drž hubu a krok, do iného sa nestaraj, lebo na to nemáš papier a prd tomu rozumieš!"
Na prvý pohľad sa zdá, že súťaživosť a konkurencia je zdravá a prirodzená. Predpokladá sa, že budú vznikať lepšie a kvalitnejšie výrobky, ale opak je pravdou. Ide o prachy a preto nie o kvalitu, ale o kvantitu biznisu a tak vzniklo plánované zastarávanie a minmalizácia nákladov, nekvalitné materiály a podobné výdobytky doby. Nehovoriac o tom, že nové technológie sú potláčané a blokované kartelmi za účasti štátov. Je to ako psychologická vojna na domácom fronte od školy k produktívnemu veku.
Byť dobrý v niečom a vzdelaný, neznamená že musíš byť lepší ako niekto iný. Náš systém hodnotenia je zastaralý a je taký dlhodobe. Vždy určíme priemer a od neho vychádzame. Ak priemerné IQ klesne na 75, tak zase budú niektorí nejlepší aj s 93 bodmi napríklad. (Je to len príklad, IQ nepokladám za vhodné hodnotenie, aj keď má určitý zmysel)

Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-02-06 14:01:12 5e88895e

Učí školstvo korupcii?


 Učí školstvo korupcii?
Jambo, kto má dať ďeťom kvalitné učebnice a to ostatné?
K článku: Školstvo slúži štátu a korporáciám, tak ako aj za socializmu, len úroveň vzdelania poklesla. Chorý je celý systém a treba to vidieť ako jeden naprogramovaný stroj. Deti už nedostávajú ani zlé známky, lebo je škola hodnotená podľa výsledkov - známok. Problém je však omnoho väčší ak si uvedomíme mediálnu demoralizáciu národa vrátane detí, materialistické myslenie, orientáciu na krátkodobý prospech a prevrátený hodnotový systém. To platí v zdravotníctve, verejnej správe, práve a vlastne všade. Video som si ešte nepozrel, ale s autorom článku súhlasím. Škola a život nás učí súťažiť, bojovať proti sebe, byť lepší a podobne. "Treba sa vedieť predať" to je obľúbené heslo moderných demagógov predávajúcich americký sen. A začína to už od škôlky. Mám školopovinné deti a neviem o ničom v škole, čo by ich motivovalo vnútorne a viedlo k spolupráci namiesto konkurencie a ku kritickému vnímaniu a analýze. Je to len memorovanie a výcvik - jeden ako druhý a každý výnimočný.

Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-02-05 22:18:37 5e88895e
Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Jakou cenu má žena?


Jakou cenu má žena?
Žena má cenu dobře napsaného článku. Před pár lety proběhl médii případ, kdy hlava palestinského klanu nabídla některou ze svých dcer vhodných ke sňatku iráckému novináři za to...
Diskriminovať je OK?
Chorý muž Európy
INTERNET? SOUDRUZI, NĚT!

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.1425 s
zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles