Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Dokumenty, obrázky, videá a fórumové príspevky od

Marha # XatuLopa56


Tí, ktorí pre rodinu ani prstom nepohli


Tí, ktorí pre rodinu ani prstom nepohli
"takže ten tvoj článok vobec nerieši vývoj nového druhu z plaza na vtáka, ale niečo celkom iné."

Princip je ten isty.

"Pýtaš sa na mantinely mutácií ? Tak to si naštuduj viac z genetiky, veda totiž nepozná žiadne mutácie v prírode, ktorý by umožnili napríklad vývín plaza na vtáka.Zisti si lepšie,čo su mutácie, čo sposobujú, ako DNA pracuje s mutáciami, atď. Áno, mutácie v prírode neumožňujú makroevolúciu, vývoj druhov od jednobunkových, až po zložité, vrátane človeka..."

Ak neumoznuju makroevoluciu, aky mechanizmus tomu zabranuje? Vieme ze mikroevolucia funguje, vieme ze mikroevolucia je aditivna (makroevolucia nie je nic ine ako mikroevolucia + cas), tak co presne ma zabranit tomu aby sa po case zmeny zvacsovali bez limitu? Mikroevolucia priamo implikuje makroevoluciu, na tebe je dokazat ze existuje nieco co ju zastavi aby do nej neprerastla:


"Ešte k tomu, ako si vysvetluješ vznik druhov...Tu si treba uvedomiť fakt, ako vedci chápu, čo je to druh a ako chápe príroda, čo je to druh. Príroda totiž bráni vzniku príliš odlišných druhov práve tou medidruhovou bariérou, ktorá bráni rozmnožovaniu odlišných druhov, zatiaľ, čo vedci majú viacero charakteristík na to, čo je nový druh."

Medzidruhova bariera brani len mnozeniu sa inych druhov (prilis odlisnych organizmov) medzi sebou. Evolucia vsak nic take nepotrebuje, zmeny v populacii su postupne, nikdy nenastane situacia ze by sa nejaky jedinec musel parit z prilis odlisnym jedincom.

"Tvoj príklad, fyzické oddelenie časti populácie druhu od zbytku, izolácia vytvára podľa teba nové druhy, podľa vedcov iste, podľa prírody však podstata druhu zostáva. Ak sa taká situácia stane napríklad nejakému druhu vtákov, tak podľa teba vznikne z povodného druhu, nový a tieto dva druhy sa už nemožu páriť.Ano je to možné.Ale tieto dva druhy budú stále vtáky, nezačnú sa meniť ani na cicavcov alebo brontosaurov..) A práve v tom je tá pointa."

Co je to "podstata druhu"? Je to novy druh alebo nie? A ak myslis ze tie druhy sa po case nemozu lisit od seba viac ako v ramci triedy, aky mechanizmus ma zabezpecovat tento limit? Na bunkovej ci genetickej urovni nic take nie je. Neexistuje ziadna "geneticka policia" ktora by povedala druhu STOP, uz sa dalej nemen, ty mas byt predsa vtakom... Mutacie prebiehaju vzdy, a su nahodne.

Zdroj
-
 57%  ( 4 people voted )
+
2015-02-12 20:18:24 b229d586

Tí, ktorí pre rodinu ani prstom nepohli


Tí, ktorí pre rodinu ani prstom nepohli
Co sa tyka Beheho pavedeckeho konceptu neredukovatejnej komplexnosti, to mas vyvratene napr. tu:
http://www.talkorigins.org/faqs/behe.html

Jednoduchsie na pochopenie pre teba moze by aj Wiki clanok tu:
https://en.wikipedia.org/wiki/Irreducible_complexi
ty
Zdroj
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2015-02-12 17:23:05 b229d586

Tí, ktorí pre rodinu ani prstom nepohli


Tí, ktorí pre rodinu ani prstom nepohli
"iadne genetické výskumy dosiaľ nepotvrdili, aby náhodné mutácie tohto typu sposobili u nejakého "takzvaného predchodcu" postupný vývoj nového druhu, napríklad z plaza na vtáka."

Ale samozrejme ze ano, len o nich nevies:
http://www.talkorigins.org/faqs/faq-speciation.htm
l

"Tieto mutácie majú totiž určité mantinely,čo je možné a genetici to dobre vedia..."

O akych mantineloch to hovoris? Nie, mutacie nemaju ziadne mantinely ktore by branili evolucii.. Ak ano, ukaz aky mechanizmus ich zabezpecuje.

"Prírodný výber, teda aj rozmnožovanie prináša určitú variabilitu, ale len v rámci druhu.Predchodca vtákov, až vôbec existoval, totiž nemohol v prírodnom výbere získať pri reprodukcii niečo, čo by mu dodalo nové gény, aby sa vyvíjal na vtáka z toho dovodu, že
a) vtáky predsa ešte neexistovali
b) medzidruhová bariéra bráni rozmnožovaniu odlišných druhov"

Tu vidime ze mas zasadne medzery v tom ako prebieha evolucia noveho druhu.
Nie, predchodca vtakov neziskal geny vtakov ani od vtakov (ako vravis, este neboli), ani od inych druhov (medzidruhova bariera to nedovoluje - je to zjednodusene, samozrejme existuje aj horizontalny prenos genov, retroviry atd.. ale to nechame teraz bokom). Ziskal ich nahodnymi mutaciami a prirodnym vyberom.

Lepsie ako o vyvoji noveho druhu by sa malo hovorit o rozdeleni existujuceho druhu na dva. Prebieha to takto: nahodne mutacie + vyber sposobuju zmeny v populacii druhu, ktore sa v nom siria reprodukciou a casom ho menia. To samo o sebe nestaci na rozdelenie druhu (iba na jeho postupnu zmenu), na to treba este dalsi faktor - fyzicke oddelenie casti populacie druhu od zbytku. Pokial su dve populacie toho isteho druhu reprodukce izolovane, nedochadza medzi nimi k ziadnemu prenosu genetickej informacie (tej novej vzniklej mutaciami od oddelenia) a zmeny v oboch populaciach budu zakonite divergovat. Ak tato izolacia trva dostatocne dlho, populacie sa od seba odlisia natolko ze ani po opatovnom spojeni sa uz nedokazu spolu parit, co je definicia druhu - teda z jedneho druhu vznikli dva.

Ak by ludia v buducnosti poslali kolonistov na nejaku vzdialenu planetu podobnu Zemi ktori by tam potom zili a rozmnozovali sa len medzi sebou bez sexualneho kontaktu z ludmi zo Zeme, po case by sa od nas natolko odlisovali ze by sme sa spolu nedokazali rozmnozovat, lebo by geneticke zmeny medzi ich populaciou a nasou nemalo co synchronizovat - vznikli by 2 druhy z jedneho.

Zdroj
-
 59%  ( 7 people voted )
+
2015-02-12 17:19:31 b229d586

Tí, ktorí pre rodinu ani prstom nepohli


Tí, ktorí pre rodinu ani prstom nepohli
"skadiaľ získa nejaký plaz, predchodca vtákov informáciu do DNA, aby sa zmenil na vtáka ?"

Nahodne mutacie + prirodny vyber.
Zdroj
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2015-02-12 15:23:52 b229d586

Tí, ktorí pre rodinu ani prstom nepohli


Tí, ktorí pre rodinu ani prstom nepohli
"dokaz a logika asi tak pre malého chlapca, ktorý o genetike nemá potuchy."

michal, z genetiky som mal skusku na VS, tak nevrav ze o nej nemam ani potuchy, to skor ty si o sebe moc myslis ;) Ta logika je rovnaka ako v pripade evolucie - akumulacia malych zmien = velka zmena, popierat to je ako keby si tvrdil ze 1+1+1+1+1 sa nerovna 5, lebo mame dokazane len ze 1+1 je 2 a dalej nie :) smiesne.

"Až nechápeš rozdiel medzi tým a makroevolúciou, tak začni študovať aspoň základy genetiky a toho, čo už dokázala."

Makroevolucia je evolucia skumana na urovni druhov (napr. speciacia). Medzi nou a mikroevoluciou nie je ziadny rozdiel co sa tyka mechanizmu (mutacie+vyber), preto popierat makroevoluciu znamena popierat aj mechanizmus mikroevolucie. Iba ak by si vedel ukazat na nejaky mechanizmus ktory by mutacie zarazil ak sa populacia dostala za urcitu hranicu zmien od nejakeho zakladu.. samozrejme nic take nie je.

Zdroj
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2015-02-12 15:19:43 b229d586

Tí, ktorí pre rodinu ani prstom nepohli


Tí, ktorí pre rodinu ani prstom nepohli
"Hromadenie mikroevolúcie v čase totiž makroevolúciu nevyvolá"

Ale vyvola. Je to jednoducha logika:


Medzi mikro a makroevoluciou nie je ziadny kvalitativny rozdiel, len kvantitativny.
Naopak, pokial kreacionisti tvrdia ze akumulacia zmien sa niekde zastavi, musia ukazat mechanizmus ktory by to mal sposobovat (a nic take sa im doteraz nepodarilo).
Zdroj
-
 58%  ( 2 people voted )
+
2015-02-12 10:14:27 b229d586
loading...
Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Vzestup novodobé aristokracie


Vzestup novodobé aristokracie
V předkapitalistických časech se těšili aristokraté jako králové a šlechta speciálních privilegií oproti běžným lidem. Od poddaných vybírali daně a tak žili z peněz obyčejných ...
Až nám povládnou pevnou rukou komunisté…
Damask v Plameňoch (časť 1.)
Predseda Európskej komisie chce ministra financií EÚ kvôli utečencom

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0232 s
handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo