Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Zrušme ministerstvo školstva


Zrušme ministerstvo školstva

So štipkou nadsázky prišiel s týmto návrhom český učiteľ Martin Blümel. Napriek tomu, že on sám to považuje za utópiu, jeho argumentácia je priam krištálovo čistá a rozhodne stojí za zamyslenie.

Aj preto, že na slovenské pomery sedí opis reality snáď ešte viac, ako na tie české.
Návrh znie asi takto:

"Zrušme Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
Ministerstvo školství je instituce ze své logiky politická. (...) V čem je ale problém. Jako u každého ministerstva stojí v jeho čele ministr. Ministr je člověk, který své agendě zpravidla vůbec nerozumí, ale byl včas na správném místě. Ministr to má také složité. Pokud nechá svůj rezort "běžet", bude napadán opozicí, že nic nedělá, kmotři ostrouhají, neb nejsou zakázky, a tak rychle doministruje. Druhá varianta je rychle vykázat činnost a tím obhájit jednak existenci svého úřadu a jednak navýšení rozpočtu.

Všechny státní instituce neustále vykazují činnost, a tak chrlí legislativní zmetky, které jsou následně upravovány jinými zmetky a tak pořád dokola. Je fuk, jestli mluvíme o Parlamentu, Senátu nebo o nějakém úřadu. Ve státních institucích jsou zhusta zaměstnáni lidé, kteří by se jinde neuživili. A kvalita jejich výtvorů tomu odpovídá.

Na to, že životnost zákona či vyhlášky je zpravidla otázkou roku, dvou, jsme si již zvykli. Nicméně katastrofální je tento přístup ve školsví, které se pohybuje ve tří-, čtyř-, šesti-, osmi- a devítiletých cyklech. Než průměrný člověk absolvuje jenom základní školu, zažije (v ideálním případě) tři ministry školství, kteří mají často velmi rozdílné koncepce. (...)

Školství je zkrátka běh na dlouhou trať. Je třeba jasně stanovit priority a počkat, jestli se změny osvědčí, což ale logicky přesahuje životnost jednoho či dvou ministrů. A jsme u kamene úrazu, protože každý musí dělat "něco", aby to jako bylo vidět. A tak banda úředníků a teoretiků, co byli ve škole naposledy jako žáci a nikdy neučili, realizuje své vlhké sny formou vyhlášek a nařízení, která kromě toho, že systematicky ničí kdysi vyhlášený a funkční školský systém, nejsou k ničemu.

Pro začátek proto navrhuji zrušit Ministerstvo školství a na ně navázané organizace. Vím, je to utopie, ale divili byste se, jak by školy začaly normálně fungovat..."

(koniec citátu)

Tieto postrehy sedia na slovenskú realitu ako uliate.
Autor má v mnohom pravdu, bohužiaľ aj v tej poznámke o utopii.Author: Roman Brandsteter # RycoRumo59
Slovensko2015-08-286
-
 50%  ( 2 people voted )
+
No vidíte, ja to hovorím úž dávno. A nielen školstva, okrem obrany, vnútra, spravodlivosti a event. zahraničia všetky ostatné. Zdá sa ale že na podobné myšleinky prichádzajú pomaly-pomaličky aj ostatní a to je dobré znamenie...
General Guderian # TyroMury04
-
 45%  ( 1 people voted )
+
2015-09-01 15:51:15 55e4d6c8
Herr General, žiaľ teraz ste osvedčili veľkú myšlienkovú zaostalosť. Pred rokmi by vás Herr 18 v generálnom štábe Ríše za takúto demagógiu poslal k múru a nie s tankami na východný front. Ale vyšli ste z hektickej doby dobre, to sa musí nechať. Len už o tej vašej scestnej vízii dnes viac nehovorte. Štruktúra riadenia čohokoľvek vždy musí existovať a vy to dobre viete! Tak prečo tá dementná úvaha?

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50%  ( 2 people voted )
+
2015-09-01 17:22:20 d405c1fd
Pande, vysvetli mi načo potrebuješ také ministerstvo kultúry, zdravotníctva, školstva, verejných prác a podobné hovadiny, čo si z ních kedy mal? Myslíš že (naozajstní) ulelci by si sami neporadili, lekári by nevedeli liečiť, učitelia učiť alebo že by súkromníci nevedeli postaviť diaľnice? (Naše metalové kapely žiadne ministerské dotácie nepotrebujú a ako prosperujú....)
General Guderian # TyroMury04
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2015-09-01 18:25:31 55e4d6c8
Pokiaľ je to "mimo dosah liberálov" tak : určite Židovské vzdelávanie má určitu asi dejinne najstaršiu štruktúru, asi aj systém/ platilo že dieťa musí vedieť aspoň to čo vie rodič----tisíííícročia/ A Amos Komenský to "zveľadil"...aj pre dnešok, bývalí režim rešpektoval isté "preanbuli" ..dejinné a jeho školstvo určite nezaostávalo ani vo svetovom merítku . A pokiaľ systém vzdelávania niekto riadi a snaženie vzdelávať podriadí ZISKOVOSTI tak nebude existovať mesto aj okresné--bez vysokej školy --stredné školy budú chrliť "recitátorov básničiek v gymploch" a nabrúsiť nožík príde ---Arab aby podrezal... HUSÍÍÍ krk s minimom ..tohoto na rozmýšľanie...Základné školy do tretieho ročníka---musia naučiť čítať písať ...a potom výber...špecializovaný... aj pre manualnu zručnosť...nie len "ministerské ..onééé".
klopi # KyvoWavo40
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2015-09-01 18:46:57 58d4289b
mna z tohto fora raz isto jebne...panda asi az po piatich rokoch pochopila, co jej herr komandant, spravny libertarian z ss opisoval doteraz pod pojmom socializmus ???
kucma # FyvaFixa25
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2015-09-01 20:44:49 b2fdac63
Do vyššieho štádia socializmu so 4 ministerstvami, treba šetriť a všetky ostatné zrušiť, ale 4 ponechať, lebo sa už rozhodlo za druhých a bez opýtania sa na ich mienku, kvôli ktorým zbytočným kancelárskym krysám je potrebné sa nechať okrádať.
Lekári by vedeli liečiť bez straníckeho uznesenia, ale najzložitejšie a najnásilnejšie, najzločineckejšie, najkolektivistickejšie, najzneužiteľnejšie odvetvia nevyhnutne musia prežiť na náklady takých, čo žijú v mieri aj so sokom a pochopiteľne ani neprichádzajú do styku so žiadanými emisármi, lebo pospolitý ľud je príliš ťarbavý na to aby si kúpil psa, trezor, ukryl cennosti a preto potrebuje lúpiť u susedov, pretože má strach o imanie. Viete stavať diaľnice, ale nedokážete si poradiť s bandou výrastkov, preto musíte obťažovať všetkých? Hádate sa ako divosi o cetky na súde a vašu neústupčivosť majú zaplatiť druhí, napríklad terajší zamestnanci ministerstva školstva, ktorých vyháňate od živobytia?

Melchisedech # NekiJequ84
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2015-09-01 21:37:16 b228dca4
loading...

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
štyr   dva
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

GEORGE ORWELL: OD TULÁKA K ČERNÉMU SVĚDOMÍ EVROPSKÉ LEVICE


GEORGE ORWELL: OD TULÁKA K ČERNÉMU SVĚDOMÍ EVROPSKÉ LEVICE
Dva Orwellovy romány zlidověly tak, že se staly součástí lidové slovesnosti. Z číslovky 1984 vznikl mem. Pokud chcete zjistit, jak to Orwell všechno vlastně myslel, máte možnost začí...
Násilí do politiky nepatří?
Otázky viery (5. časť). Vedenie pre človeka.
VIDEO: TISÍCE NAŠTVANÝCH SEDLÁKŮ ROZMETALO HNŮJ PO FRANCOUZSKÝCH VLÁDNÍCH BUDOVÁCH

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0253 s
dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage