Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Zo života istého straníka


Zo života istého straníka

Príbeh istého dočasne ambiciózneho pána, ktorý bol v správnom čase na správnom mieste a hlavne sa poznal so správnymi ľuďmi. Aj keď ide o fikciu, možno sa aspoň v niečom z toho niekto nájde.

 

Stranícka knižka. Nič iné ma vlastne neurobilo tak šťastným. Poznal som sa trochu aj s najvyšším vedúcim, s bossom strany. Bol som mu sympatický, cítil som to vždy a utvrdil som sa v tom úplne v momente, keď mi bolo oznámené, že patrím medzi tých vyvolených, ktorí sa majú stať členmi slovenskej kapitálotvornej vrstvy.

 

Vždy som tušil, že som chytrý, neustále sa v tom utvrdzujem a hlavne ma v tom utvrdzuje moje okolie. Odvtedy, odkedy som sa stal skutočným boháčom, bol mi totiž "pridelený" istý podnik. Predtým patril štátu, celému štátu, vlastne vyše 5 miliónom obyvateľov. Ale potom už iba mne a ešte dvom ďalším.

Ďalej to nechcem rozvádzať. Skrátka a dobre, dnes som naozaj boháč. Mimochodom, podnik ma už nezaujíma, bolo by toho na mňa priveľa, myslím povinností, starostí. Predali sme ho pomerne skoro zahraničnému investorovi.

 

Hneď po prevrate, keď sa ľudia dozvedeli, že som v politike, začali sa diať veci! Brali ma zrazu úplne ináč, hlavne si ma začali všímať. A to poriadne. Jednou z prvých úloh bolo preto vzdialiť sa od verejnosti. Z bytu v činžiaku som sa rýchlo s rodinou presťahoval do takého veľmi pekného a pomerne rozľahlého obydlia. Najlepší je na tom ten vysoký múr. Cha! To je pocit! Lokalita super, super dom a krásna 12 árová záhrada. 

Komfort ako sa patrí, už ani nevysávam a ani nekosím trávnik. Bývalí susedia, keď sa náhodou stretneme - nemám to veľmi rád - sú veľmi zvedaví, ako sa máme a čo nové. Neskutočné. Ukončím to tým, že mám dojem, akoby mi pribúdalo čoraz viac známych.

Aj moja rodina je úplne ohromená, kam som to dotiahol. Príliš sa s nimi síce nestýkam, ale určite sú proste na mňa hrdí, veď napokon celkovo sa v tom našom rodokmene nič extra doteraz neudialo. Cítim ale určité tlaky, či by sa nedalo ten náš rodokmeň ešte viac "sfarbiť". To neznášam, ale budem sa musieť asi posnažiť, nech si niekoho nepohnevám. Lebo však, ako sa hovorí, rodinu máme len jednu. 

 

Pokiaľ ide o moju kariéru, mám samozrejme pestré spomienky, nebolo to často príjemné. Cítil som vždy určitú povinnosť zostať nadosmrti vďačným a oddaným strane a celkovo aj tomuto systému. Za to, že mi umožnili žiť život na takej vysokej úrovni. Ako by sa toto všetko dalo prežívať pred 89. rokom? Vtedy tá jedna jediná strana úzkostlivo dbala, aby sa straníci príliš neodlišovali od širokej verejnosti – spôsobom života a napokon aj materiálnymi statkami, povedzme si na rovinu.

 

Záver môjho rozprávania nemôže byť až tak ružový. Bývam často nesvoj. Zdá sa mi, že som rokmi zmúdrel. Začínam na život pozerať nejako ináč. Hlavne sa nedokážem uvoľniť, dokelu. Vravím si vtedy - život je krátky, tak ži naplno každý deň. Máš za sebou naozaj pomerne úspešný život! Tak čo by si ešte chcel? Najhoršie je to v oblasti zdravia, čo sa mi stalo. Nedokážem sa cez to preniesť. Nejde už o úplne plnohodnotný život, podľa mňa. Ale predtým bol, to viem naisto. Prežil som krásne časy, dlho, dlho. Ale čo teraz? Ťažko sa mi zvyká na nie úplne plnohodnotný stav. A nahlodáva ma akoby niečo. Niečo mi ticho šepká, že mal som sa vtedy a vtedy zachovať inak. Bŕŕ... To je úplne najhoršie, akýsi útok na psychiku. Bojujem s tým, ako sa dá. Ale ono sa to vracia. Návraty, zatiaľ stále samé návraty.  

 

Ozvem sa.Author: Marek Brna # CohyJina24
Politika2013-12-087
-
 55%  ( 1 people voted )
+
Marek
uz sa prosim ta neozvi.ach tie tvoje fikcie a uvahy....stale som nepochopil o co ti vlastne pisanim ide!?

TNT1973 # HamuQeno04
-
 58%  ( 2 people voted )
+
2013-12-09 08:12:03 d991c738
:-) TNT1973, ak mám byť úprimný, tak je to tak, že keď si chcem prečítať niečo pre mňa zaujímavé, tak to musím najprv napísať.

Marek Brna # CohyJina24
-
 46%  ( 3 people voted )
+
2013-12-09 08:23:33 55878916
Pokiaľ by to bola pravda tak svedomie je najspoľahlivejší svedok, veľa ľudí ho radšej obalilo do zlata len aby ho nepočul,...rád by som dodal ku koncu príbehu pár viet..," Spravodlivosť musí existovať, určite existuje, pretože ak by neexistovala.., kto mi ju potom v mojom svedomí našepkáva?!.., kto? čo? skutočne je slepá a bezcenná ako mi to nahovárajú moje oči?"
lucifer # FaliQuva33
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2013-12-09 17:38:52 55ede02e
No Marek Brna ,- Toto ťa zaujalo?Tak to vyzerá,že ten ambiciózny pán časom osprostel a nie zmúdrel. asi sa už od dobroty nudí. Alebo žeby svedomie? Veď nech vráti nakradnuté a aj pokoj sa mu vráti. Ten článok to je teda riadna hlúposť. Myslíš,že sa nájde niekto,koho hryzie svedomie,z tých čo berú Euro poslanecké platy ? Ako v noci nespia a vymýšľajú ako pomôcť Slovenským ľuďom ?Ani vysoký múr nemusia mať. Nehanbia sa.

Jambo # CapuSuxo47
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2013-12-09 18:21:23 5b7f2d86
Pridal som tu nové komenty, pozrite sa
http://dolezite.sk/Zen
y-a-zlo-nAuiEl.html

montenegro # NycyQywa82
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2013-12-09 19:13:12 5057d10a
Sú informácie, že tí skutočne najväčší špinavci, tí čo sú v hierarchii zloduchov na vrchole..., tak tieto entity v skutočnosti NEMAJÚ SVEDOMIE ! "Normálny" človek si to vie ťažko predstaviť, ale títo "temní" v skutočnosti nepatria medzi ľudí, resp. na túto planétu (aspoň nie svojim vnútrom). Čo je však najhoršie tak vďaka svojej agresivite, bezzásadovosti, riťolízačstvu, prefíkanosti.... sa dostali do pozícií, že z titulu svojej moci ovládajú alebo aspoň ovplyvňujú životy takmer všetkých ľudí planéty. Ale tak to má byť, toto je DOBA KONCA kedy každý za seba musí vyvinúť veľké úsilie, aby nepodľahol, nenechal sa zomlieť týmto zvrhlým systémom a nebol stiahnutí týmito uctievačmi Satana do zatratenia !

Johny # JynaVaso24
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2013-12-09 20:00:50 c35b0843
loading...
Johny,---Už uvažuj reálne. Nepleť sem stále dobu konca a satana. To vieme všetci,že čím je doba zvrátenejšia,musíme všetci vyvíjať väčšie úsilie aby sme zostali pri zdravom rozume. Stačí zdravý rozum bez SATANA a DOBY KONCA a bez FANATIZMU.

Jambo # CapuSuxo47
-
 45%  ( 1 people voted )
+
2013-12-10 10:22:25 5f666dfc

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
sedem   päť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

GEORGE ORWELL: OD TULÁKA K ČERNÉMU SVĚDOMÍ EVROPSKÉ LEVICE


GEORGE ORWELL: OD TULÁKA K ČERNÉMU SVĚDOMÍ EVROPSKÉ LEVICE
Dva Orwellovy romány zlidověly tak, že se staly součástí lidové slovesnosti. Z číslovky 1984 vznikl mem. Pokud chcete zjistit, jak to Orwell všechno vlastně myslel, máte možnost začí...
Násilí do politiky nepatří?
Otázky viery (5. časť). Vedenie pre človeka.
VIDEO: TISÍCE NAŠTVANÝCH SEDLÁKŮ ROZMETALO HNŮJ PO FRANCOUZSKÝCH VLÁDNÍCH BUDOVÁCH

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0219 s
good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made