Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Životná potreba svätenia sviatočného dňa!


Životná potreba svätenia sviatočného dňa!

Avšak takýto prístup je iba svedectvom ich veľkej povrchnosti a pohodlnosti, pretože samotná účasť na pobožnosti nám nikdy nemôže posvätiť deň sviatočný!

 

Účasť na pobožnosti je tým najlepším predpokladom na to, aby sme sviatočný deň mohli správne posvätiť, avšak toto musíme učiniť len my samotní! Každý sám za seba! V skutočnosti jedine človek sám môže posvätiť deň sviatočný! Nemôže to za neho urobiť ani kňaz a nie je to vybavené ani jeho účasťou na pobožnosti.

 

V čom teda spočíva ono posvätenie? V zastavení, v tichu a v zamyslení sa nad svojim životom počas uplynulého týždňa. Vo vnútornom pohľade dozadu na všetky zásadné rozhodnutia, ktoré sme v týždni urobili a to vo vzťahu k Vôli Stvoriteľa. V posúdení toho, v čom boli naše činy v súlade s Jeho Vôľou a v čom sme sa od nej odchýlili.

 

Posvätenie sviatočného dňa teda spočíva v povinnosti, aby sme minimálne raz do týždňa, v deň pracovného pokoja ktorý nám k tomu poskytuje časový priestor, podrobili sami seba kritickej analýze, uvážili naše klady i zápory a vytýčili si správny smer, ktorým by sme sa mali uberať v budúcich dňoch. Smer, ktorý by mal byť samozrejme v súlade s Vôľou Najvyššieho.

 

A ak budeme takto pravidelne činiť, čiže ak budeme správnym spôsobom svätiť deň sviatočný, budeme vo svojom živote spieť k čoraz väčšiemu zdokonaleniu, zanechávajúc za sebou svoje chyby a nedostatky a stávajúc sa čoraz lepšími, svetlejšími a ušľachtilejšími ľuďmi.

 

Podstata sviatočného dňa teda spočíva v duchovnom zužitkovaní predchádzajúceho týždňa a vo vytýčení stratégie do ďalšieho, nového týždňa.

 

Kto však takto nekoná, prechádza svojim životom naprázdno, bez schopnosti duchovného zužitkovania všetkého, čo zažil. Celý jeho život mu prechádza pomedzi prsty a on z neho nezíska žiaden duchovný prospech, pretože si pre seba nedokázal nájsť chvíľu času a ticha. Takýto ľudia svoj život v podstate premrhajú, zotrvávajúc nepoučiteľne vo svojich starých chybách.

 

Šesť dní v týždni má byť teda pre nás priestorom pre svetské práce a siedmy deň odpočinku od svetských činností má byť naopak dňom práce duchovnej. A až takýmto spôsobom správne využitý sviatočný deň dá skutočný, duchovný zmysel celému nášmu životu a tomu, čo sme v ňom smeli prežiť.

 

Spýtajme sa teraz, kto takto koná? Keď aj nie úplne pravidelne, ale aspoň z času na čas? Kto si vo sviatočný deň zastane ako generál nad mapou bojových postavení svojej armády, aby dôsledne analyzoval stav jej bojaschopnosti, všetky jej slabiny i prednosti a aby na základe toho poznania vytýčil novú stratégiu do ďalšieho boja? Do boja za dobro, spravodlivosť a ľudskosť?

 

V súvislosti s našou problematikou nemožno zabudnúť na dva dôležité momenty, ktoré vo veľkej miere napomáhajú k správnemu posväteniu sviatočného dňa. Sú nimi mlčanie a ticho!

 

Najskôr pár slov k mlčaniu:

 

Mlčanie možno považovať za jeden z najzákladnejších predpokladov vyzrievania našej osobnosti.

 

Ak totiž v mlčaní nad niečim intenzívne premýšľame, naša myšlienka sa stáva silne magnetickou a nadobúda schopnosť priťahovať ako magnet všetky rovnorodé, alebo určitým spôsobom podobné myšlienkové formy. Ak sú naše myšlienky dobré, sme sa schopní prostredníctvom ich magnetizmu spojiť s vysokými úrovňami stvorenia. Touto cestou nám môže byť zoslané vyriešenie akéhokoľvek nášho osobného problému, môže nám byť ukázaný správny smer pri závažnom životnom rozhodnutí, ako i daná svetlá inšpirácia pre naše každodenné konanie a jednanie.

 

V mlčaní a v hlbokom myšlienkovom zahĺbení môžeme dostať na základe princípu myšlienkového magnetizmu odpoveď na čokoľvek.

 

Toto tušenie sily, ktoré v sebe skrýva mlčanie vybadali už naši predkovia keď vraveli, že hovoriť je striebro ale mlčať zlato. Taktiež z histórie máme mnohé príklady ľudí, ktorí sa snažili nadviazať spojenie so Svetlom tak, že načas odišli do samoty, napríklad do púšte, aby tam v mlčaní a tichu, nabitom myšlienkovým magnetizmom našli odpovede na všetky životné otázky.

 

V dnešnej dobe nie je samozrejme možný nejaký dlhodobý odchod do samoty a ani to nie je potrebné. Stačí iba v deň sviatočný správnym spôsobom zužitkovať to, o čom sme doposiaľ hovorili.

 

A teraz zase pár slov k tichu:

 

Iba v tichu sa môže naše mlčanie tvorivo a plnohodnotne rozvíjať. Dnešná doba je však pramálo naklonená skutočnému, duchovnému rozvoju človeka prostredníctvom ticha a mlčania. Naša doba je totiž dobou hluku, znemožňujúceho tiché sústredenie. V domácnostiach bývajú zapnuté televízory, rádiá, či rôzne prehrávače, ľudská myseľ je zaplnená nadmernými informáciami z internetu, novín a časopisov, takže moderný človek, ktorý nič netuší o týchto skutočnostiach sa stáva plytkou a povrchnou obeťou doby. Stáva akousi skupinovou dušou, neschopnou vytvoriť vlastnú, samostatnú a hlbokú myšlienku.

 

Takýto človek, plytkého a povrchného myslenia je potom iba biologickou bytosťou, považujúcou sa za človeka, ktorého však možno pomocou médií, internetu, alebo iných vplyvov bezmyšlienkovite manipulovať a vmanipulovať do čohokoľvek, pretože v ňom niet vlastného a samostatného uvažovania.

 

No a práve preto nám bolo pred stovkami rokov jasnozrivo darované tretie prikázanie, aby sme sa tohto všetkého dokázali vyvarovať. Aby sme dokázali prehliadnuť nástrahy temnoty a stať sa plnohodnotnými ľuďmi.

 
Author: Peter Balaz # QubyJace56
Cirkev2014-02-0418
-
 47% ( 7 people voted )
+
no predstav si, clovek je iba biologicka bytost a to ci sa da oblbnut zavisi len od rozvoja a urovne jeho biologickeho mozgu, neprisudzuj uvazovanie niecomu inemu

Yanath # VepeBeke80
-
 47% ( 5 people voted )
+
2014-02-04 14:16:05 559f68d2
Yanath- a tých vyvolených, za ktorých tu tak neúnavne kopete vyvolil kto?
Biologický mozog,ty magor degenerovaný?

filip # WyboCeci64
-
 62% ( 3 people voted )
+
2014-02-04 14:30:20 542f2880
mas v hlave nasrate a vytvaras si nejake divne asociacie, podla teba za koho kopem? podla seba za nikoho ale kopem do magorov

Yanath # VepeBeke80
-
 50% ( 4 people voted )
+
2014-02-04 14:39:43 559f68d2
Myšlienkový magnetizmus...
Tak to by som sa rad prešiel s kompasom okolo Tvojej hlavy keď premýšľaš, možno by sa aj strelka vychýlila...

No toto # DyvuVeqi71
-
 62% ( 3 people voted )
+
2014-02-04 16:55:27 b2284882
Peter Balaz,---Toto čo píšete,by sa mohlo praktizovať možno v kláštore.Zaujímavé je,že na pánske sa chodilo 6 dní v týždni a pre seba smeli robiť v nedeľu. Nemuselo sa dodržiavať tretie božie prikázanie.Ani cirkev na tom netrvala. V dnešnej dobe Ak by aj v domácnosti nemali rádio,ani televízor,a bola by tá domácnosť potichu,to by bolo choré. Vo fungujúcej rodine to nieje možné.Predstavte si rodinu,kde by sa chcelo dodržiavať tretie božie prikázanie! Kto by sa postaral o rodinu?Či domáce práce by mohla žena vykonávať?Pretože dnes žena nechodí do práce preto,že sa doma nudí,ale preto,že potrebuje priniesť do domácnosti aj ona peniažky .Takže cez týždeň jej veľa času na domáce práce nezostane.Váš článok tentoraz nieje pre ľudí,ktorí sa musia starať o rodinu.To čo naši predkovia hovorili o mlčaní,bolo myslené úplne inak.(Hovoriť je striebro ,ak hovoríš múdro.Mlčať je zlato,lebo ak by si mal vypustiť z ust hlúposť ,radšej mlč!)

Jambo # CapuSuxo47
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-02-04 17:19:31 5b7f30e4
balazko ignoruj retardov,dobre si to napisal
openmind # VefiJobo64
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-02-04 17:44:23 c35b0820
loading...
Áno ..P. Baláz..56..je to jedna z možností ktorú tu "propagujete" , nie je síce stará --len cca 150 rokov. Ja navrhujem pracovať"svetský" 4 dni v týždni..niektoré, jeden deň venovať "fyzkultúre" --cvičeniu, športovaniu--telesnej aktivite, a dva dni venovať kultúrno-vzdelávaco- duchovnému rozvoju! A ten Váš "MAGNETIZMUS". myšlienkový-- by sa blížil k vrcholu...Aby ste to pochopili: čo ste napísal je vyložene proklamácia vtiahnuť a protežovať nejaké kresťansko-duchovné dianie do konkrétneho života!Ale dianie je už trochu ďalej ...v UK už v roku 1895 mali aj 5dňový pracovný týždeň---lebo India celá a pol sveta na ních robila.... Jasné?
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-04 18:40:44 58d4289b
Aj na Sk nie je problém nájsť "zhluk" lekárov v nemocnici!Typu ..v sobotu sa nerobí.. máme "frei", my cez RAMADÁN nebudeme... , v nedeľu ideme svätiť..., a niekomu je to jedno..Kto to dopustil keď je len jedna pravda. ...P. Balaz..56?
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-04 18:55:04 58d4289b
je to velmi dobre napisane a som prekvapena z reakcii,teda z toho, ze na tomto serveri je tolko ludi, ktori asi nerozumeju tomu, co je to byt aj duchovna bytost. clanok nie je o nabozenstve ale o tom, ze nie sme len biologicky organizmus, ale naozaj mame aj potrebu reflektovat na to, co sa nam v zivote deje a zastavit sa.
pokial si niekto opak, je to jeho volba. kazdemu podla jeho momentalnej potreby a urovne.

di # XewyPeno52
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-02-04 19:47:25 d597d7c3
Jambo-Nemyslis,ze je divne,ze v dnesnej dobe musi aj zena makat,aby sa uzivila rodina.A zdaleka nie tak mnohodetna,ako niekedy.Dokonca ani nie tak davno.
Zaujimavy clanok britskeho antropologa- http://zvedavec.org/komentare/2014/02/5828-prace-n
a-hovno.htm
Aj Stalin v svojej praci z roku 1952 pise o snahe skratit pracovny den na 5hodin,aby sa mohol pracujuci vzdelavat a rast intelektualne i duchovne.
Je podla teba mozne,ze sucasna pracovna politika a praktizovane ekonomicke modely schvalne uberaju u cloveka cas na premyslanie,samovzdelavanie a interakciu s rodinou a sirsim okolim?Nestratila by "elita" svoje elitarne postavenie,keby mal kazdy pristup k informaciam,cas na ich premyslenie,diskusiu s ostatnymi..?

julo # GopoMipy89
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-02-04 21:04:12 6dec7950
Konečne sa autor vyhlásil za Boha; vedel som to, že k tomu príde.
"...pohľade dozadu na všetky zásadné rozhodnutia, ktoré sme v týždni urobili a to vo vzťahu k Vôli Stvoriteľa. V posúdení toho, v čom boli naše činy v súlade s Jeho Vôľou a v čom sme sa od nej odchýlili."
Ak ste si náhodou nie istí, čo presne je Božou vôľou, "Baláž" Vám povie.
"Baláž" napriek Vášmu dobrému úmyslu je z Vás čoraz viac na zvracanie. Je mi to ľúto, ale Vám zrejme aj tak nič nevadí.
Prečo si občas nezasexujete zdravým spôsobom?


Pravdomluvec # WecoHeda29
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-04 21:37:19 51aa5ce1
Zúfalý pokus kresťanskej cirkvy presvedčiť ľudí o tom, že svätenie siedmeho dňa je pre ľudí jedinou spásou, záchranou duše, riešením nezamestnanosti a manželských problémov. Tým skutočným cieľom kresťanských pastierov duší je zotročenie ducha človeka, uvedenie ducha do stavu poslušnosti voči Pánovi a pánom, zotročenie človeka, dobrovoľné poskytnutie časti majetku veriaceho v prospech farárovej kasy. Veď sú to tiež len podnikatelia, ktorí robia pre seba reklamu za cieľom bezprácneho zisku. Je to údel parazitov, ktorí vlastnou hlavou ani rukami nedokážu vytvoriť hodnoty ani pre seba, ani pre spoločnosť. Židia pasú biele ovce, farári pasú stádo svojich veriacich. Počuj Bože, nie je tých pastierov akosi priveľa? Kríza je priveľká, sotva rodinu zaopatrím, robiť musím, aj ten 7. deň.
Modlím sa k tebe Bože, zbav ma všetkých parazitov, lebo ak mi nepomôžeš, budem si musieť pomôcť sám. A hrozím sa súdneho dňa, keď sa všetky ovce rozhodnú pomôcť si sami, lebo stromov máme málo, rakúšaci vyrúbali, a tie čo ostali, majú slabý konár od lykožrúta.


=v první knize Samuelově, kapitola sedmá, ve které Bůh Izraelity důrazně varuje před vším, co král, respektive stát, přinese. Samuel byl posledním soudcem izraelského lidu. Příběh pochází z doby 1050 let před Kristem.
Řekli mu (Samuelovi): „Hle, ty jsi už starý a tvoji synové nechodí tvou cestou. Dosaď nyní nad námi krále, aby nás soudil, jako je tomu u všech národů.“ Ale Samuelovi se to nelíbilo, že řekli: „Dej nám krále, aby nás soudil.“ I modlil se Samuel k Hospodinu. A Hospodin Samuelovi odpověděl: „Uposlechni lid ve všem, co od tebe žádají. Vždyť nezavrhli tebe, ale zavrhli mne, abych nad nimi nekraloval. Vším, co dělali ode dne, kdy jsem je vyvedl z Egypta, až dodnes, dokazují, že mě opustili a že slouží jiným bohům; tak jednají i vůči tobě. Teď však je uposlechni, ale důrazně je varuj a oznam jim právo krále, který nad nimi bude kralovat.“ Samuel pověděl všechna Hospodinova slova lidu, těm, kteří od něho žádali krále. Pravil: „Toto bude právo krále, který nad vámi bude kralovat: Vezme vám syny a zařadí je ke svému vozatajstvu a jezdectvu, aby běhali před jeho vozem. Ustanoví si velitele nad tisíci a nad sty a další, aby pro něho obstarávali orbu a sklizeň, a další, aby pro něho zhotovovali válečnou výzbroj a výstroj jeho vozů. Také dcery vám vezme za mastičkářky, kuchařky a pekařky. Vezme vám nejlepší pole, vinice a olivové háje a dá je svým služebníkům. Z vašich výmlatů a vinic bude vybírat desátky a bude je dávat svým dvořanům a služebníkům. Vezme vám otroky a otrokyně a nejlepší jinochy i osly, aby pro něho pracovali. Bude vybírat desátky z vašich stád, a stanete se jeho otroky. A přijde den, kdy budete úpět kvůli svému králi, kterého jste si vyvolili, ale Hospodin vám onoho dne neodpoví.“ =
Podobnosť proroctva Samuelovho s dnešnou cirkvou a dnešným štátom je čiste náhodná, vôbec sa netýka tejto Zeme, ani ľudí na tejto planéte. Buďte poslušní, buďte otrokmi, plaťte parazitom, majte rozum začiernený nevzdelanosťou a hlúposťou,. Je vám to súdené, tak ste sa narodili a tak aj zomriete, pokrstite svoje deti, aby ich stihol váš osud. Dnešná cirkev, žiadna!, nemá nič spoločné s bohmi, ani s Bohom všetkých bohov spred 5 až 10 tisíc rokov. Dejiny sú klamstiev, podvodov, vojen, krvi, miliónov mŕtvych, nekonečného mamonu, zotročovania blížneho svojho. Kresťanstvo za posledných 1000 rokov nie je výnimkou, ani dnes.


Definitiva # MunoLyhi27
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-02-04 21:54:27 55ede335
Julo,---Je to nevyhnutné,nie divné,že dnes robí aj žena. Tak najväčší problém je ten,že kedysi pracoval manžel a automaticky boli poistené aj deti ,aj manželka. Doba je uponáhľaná a kladie väčšie nároky,preto musí robiť aj žene. O to by nešlo. Autor tu píše,že sa stávame plytkými obeťami doby.. To predsa nieje tým,že v domácnosti je zapnuté rádio ,či televízor.Je to vždy o rodine. Sú domácnosti,kde je ticho,ale preto,že si rodina nemá čo povedať.Veď o tom píšem,že človek má menej času,celkovo na oddych. Autor článku radí,utiahnuť sa do samoty a rozjímať.To človek aj urobí,ale až keď je úplne vyčerpaný.Nieje pravda,ako píše----di----,že rodina ,ktorá povinne nerozjíma,nevie čo je to byť duchovná bytosť. Každá bytosť je duchovná.V družnej debate môže rodina stráviť krásny deň ,aj sa zastaviť,a hlavné je ,že sa rodina stretne,lebo veľakrát sa to cez týždeň nedá
Frázy,že sa človek potrebuje zastaviť,popremýšľať a reflektovať nato,čo sa v živote deje ? Obyčajne to človek vie aj bez "zastavenia".
Treba sa báť o dnešnú mladú generáciu,čo bude robiť a ako bude vnímať to ,že je aj duchovná bytosť.Na tej pácha súčasná politika veľké zlo
di,---ako žene sa divím a práve ja som tiež prekvapená z jej reakcie. O náboženstve tu nepíšem viac ako spomína sám autor.


Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-04 22:08:52 5b7f30e4
Dneska makají oba doslova jako šroubek obludného soukolí a přesto to nestačí jako když dříve na oba dělal jeden.


Lekk # XaqyDefa08
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-04 22:12:37 4e889bd4
Obávam sa že svatenie sviatočného dňa nebolo nikdy na to, na čo tu autor nabáda čitateľov.

Svatenie sviatočného dňa je len na to aby sa udržala tradícia, najlepšie ako písal na začiatku - účasť na pobožnosti je tým najlepším predpokladom na to aby sme sviatočný deň mohli správne posvatiť.
Vlastné samostatné uvažovanie niekde v tichosti. Je to dosť nebezpečná vec a prachopusté rúhanie sa.

No toto # DyvuVeqi71
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-02-05 09:59:23 b2284882
julo ty v praci nemozes premyslat?
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-05 12:11:05 59ad5d21
Jambo-nemyslim,ze sucasny stav je nevyhnutny.Zamyslam sa nad pricinamy a dosledkami aplikacie tohto systemu na roznych urovniach spolocnosti-od rodiny,az po ludstvo.Myslim,ze plati-Nemame sa tak,ako pracujeme,ale tak,ako nas riadia.A sme riadeni do rydzo otrokarskej spolocnosti.Manipulacnych technik je vela,ale zakladom je,aby si otroci mysleli,ze su slobodni a dany stav je jediny mozny.
"Zastavenia sa" v mojom ponimani neznamena necinnost,ale premyslenie/prehodnotenie svojich postojov,nazorov,pretriedenie informacii,ktore sa na nas valia a snaha o utvorenie si celistveho obrazu o diani vo svete.
Potom nasleduje diskusia (ktorej bezpochyby TV a dalsie "hucadla" efektivne brania) v rodine,so susedmi,obec,mesto,narod,ludstvo...Dnes zamestnany maka tak,ze nema cas,ani energiu na hlbsie diskusie a nezamestnany je v strese,pretoze nema prijem.Uz nehovorim o tom,ze zo Slovenska sa stala obrovska tovaren cudzich firiem,clovek je nuteny robit na hranici moznosti roboticke operacie,co tiez otupuje mozog a mysli na to,kedy sa dostane domov a dorazi sa,aby uz vobec nemyslel.

Rafael-mozem a premyslam,ak sa da.Ale bol by som za,aby si kazdy "intelektual" vyskusal makacku a popritom hutal.Mozno by konecne vyhutali nieco uzitocne a nepchali by sa do analu otrokarom.

julo # GopoMipy89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-05 17:37:16 6dec7950
..Gejza Hufi51.. som skutočne rád a potešil som sa z Vážho "definovania" a interpretovania 10--prikázaní Naj - viac ma potešilo to 9-viate ako s "citom "a "úprimne" ste to ZAVRHOL-- "Nebudeš...žiadostivo túžiť...." až sme sa v našej krčmičke zľakli skade ste na nás prišli../ináč o tom hovoril aj "pražský rabín " že to nie je hriech--pokiaľ sa jedná o myšlienkový pochod---/
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-02-06 10:51:30 58d4289b

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
tri   sedem
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Politika a démonické sily


Politika a démonické sily
Kresťanské názory poznáme, ale je dobré sa dozvedieť, ako vidia sily zla v politike šamani. Peter Chobot vysvetľuje čo znamenajú nezrozumiteľné časti v Biblii
Jak zlodějský stát sám sobě napaří pokutu
Zákaz kouření v restauracích útočí na právo zacházet s majetkem
Jak vypadá situace okolo mikrovlnného (EM) pohonu

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0469 s
important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo