Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Zaobchádzanie so slovom v médiách! A nie len tam!


Zaobchádzanie so slovom v médiách! A nie len tam!

Jedným takýchto z ukážkových príkladov je vzťah ľudí k slovu. K vlastnej, prirodzenej schopnosti hovoriť a používať slová, či už v ich verbálnej, alebo písanej podobe.

 

Bude znieť možno trochu frázovito ak povieme, že ľudské slovo má obrovskú moc a silu. Nie je to však fráza a ani nijaký rečnícky zvrat, ale pravda! Ľudské slovo má naozaj veľkú silu a moc. Veľmi však záleží na tom, akým spôsobom jeho silu využijeme. Lebo slovom možno zušľachťovať, dvíhať, dávať nádej, povznášať, stavať mosty a budovať, ale žiaľ tiež strhávať nadol, vnášať nesváry, ubližovať, ohovárať, či zdevalvovať ho a znehodnotiť povrchnosťou a bezobsažnosťou.

 

Na každom jednotlivom človeku záleží, ktorým z týchto dvoch spôsobov bude svoju prácu so slovom orientovať a akým spôsobom využije jeho moc a silu. Každý v tom rozhoduje sám za seba!

 

Avšak jeho slobodné rozhodovanie prináša dôsledky a tieto dôsledky sú prejavom zodpovednosti, ktorú každý človek nesie. Zodpovednosti v tom zmysle, že každý z nás sa raz bude musieť zodpovedať za to, akým spôsobom využíval moc a silu slova. Či spôsobom budujúcim alebo deštrukčným.

 

Z fyziky bude určite každému dobre známy zákon akcie a reakcie. Je rovnako platný nie len v úrovni najhrubšej hmoty, ale i v jemnejšej úrovni slov a myšlienok. V modifikácii pre tieto jemnejšie úrovne ho možno nazvať zákonom spätného účinku, na základe ktorého každá akcia prináša zodpovedajúcu reakciu!

 

Dobro, tvorené akýmkoľvek spôsobom, či už činom, slovom, alebo myšlienkou putuje teda po dráhach univerza rozsievajúc požehnanie, aby sa napokon vo svojom kolobehu vrátilo nazad k svojmu východisku, čiže k pôvodcovi. A to je oná zodpovednosť, ktorej sa pri všetkom čo činíme nemožno vyhnúť!

 

Ak sa totiž vydáme na cestu zla a budeme ho prostredníctvom svojich slov rozsievať všade vôkol seba, toto zlo sa presa len nakoniec, v neomylnom pôsobení zákona spätného účinku vráti k svojmu východisku a ublíži aj nám samotným.

 

A teraz, po tomto malom, ale dôležitom odbočení sa vráťme k našej téme o využívaní pôsobenia slova a to najmä v médiách. Či už printových, alebo elektronických.

 

Slovo je v nich omnoho viacej používané na šírenie zla a špiny všetkého druhu, ako na šírenie dobra a pozitivity. Zo zištných dôvodov sa vychádza v ústrety ľudským chybám a slabostiam, ľudskej malosti, zlobe, neznášanlivosti, povrchnosti, nečistote, plytkosti myslenia a mnohému inému až sa zdá, akoby ľuďom dneška robilo mimoriadne potešenie hrabať sa iba v nízkosti.

 

Zaiste, dá sa na tom celkom dobre zarábať a dobre z toho profitovať, ale nikto nemyslí na nevyhnutné dôsledky. Avšak oni sa zaručene skôr či neskôr prejavia! Prejavia sa tak, že zlo, negativita a až zarážajúco úbohá plytkosť, ktoré sú prostredníctvom slova medzi ľudí šírené nakoniec dopadnú aj na tých, ktorí boli ich pôvodcami. Na ľudí, pracujúcich so slovom v médiách!

 

Snahou všetkých, ktorí si uvedomujú silu pôsobenia slova by preto malo byť predovšetkým povznášanie, zušľachťovanie a pozdvihovanie. Toto by malo byť vždy prvoradé, pretože jedine takýmto spôsobom môže byť v spoločnosti šírené prostredníctvom slova dobro a toto požehnanie dobra nakoniec spočinie aj na tých, ktorí boli jeho pôvodcami, čiže na ľudí, profesionálne pracujúcich so slovom.

 

Možnosť pôsobenia prostredníctvom slova v médiách, či inak na verejnosti je obrovskou príležitosťou! Obrovskou príležitosťou využiť jeho sily k pozdvihnutiu spoločnosti! Kto túto príležitosť správnym spôsobom využije, pomôže mnohým a ani jeho samotného dobro neminie.

 

Možnosť pôsobenia v médiách je však zároveň obrovskou zodpovednosťou! Zodpovednosťou za dosah, ktorý má slovo na spoločnosť. Ak je totiž toto slovo zlé, negatívne a plytké, každý, kto ho takýmto spôsobom formuje, nesie zodpovednosť za negatívne dianie v spoločnosti, za ktoré bude voči nemu samotnému vyvodená osobná zodpovednosť prostredníctvom zákona spätného účinku.

 

Týchto závažných skutočností by si preto mali byť vedomí všetci, ktorí profesionálne pracujú so slovom. A nie len oni! Mal by si toho byť vedomý každý človek, ktorý používa ľudské slovo v bežnom hovorovom styku.

 

Lebo pamätajme, že na základe našich vlastných slov budeme alebo ospravedlnení, alebo odsúdení!Author: Peter Balaz # QubyJace56
Komentáre2013-12-31287
-
 56% ( 6 people voted )
+
nevieme si predstaviť koľko veľa krvi muselo pretiecť, aby cirkev presadila klamstvo v spoločnosti, že Ježiš je Boh. Násilné prenasledovanie nekresťanov bolo jednoznačne inšpirované poctivým dodržiavaním Biblie-Starého zákona, inak Rimania nemali byť prečo násilní, netolerantní a zbytočne prelievajúci krv.

Z kadiaľ inokade by sa mohlo vziať v Rímskej štátnej moci (pri šírení kresťanstva) toľko zla aj nie z Biblie?

Veď predsa Rimania a ich pohanské náboženstvo bolo mierumilovné, mali dobre prepracované spravodlivé právo a vždy boli nábožensky tolerantní. (Pohanské náboženstvá sú v samom základe veľmi tolerantné). Jediné náboženstvo, ktoré bolo obmedzované bolo židovstvo. Rimania mali logicky strach zo židov, veď verili v akéhosi satanského, násilného boha, ktorý sa volal Jahve. Násilnosti, ktoré sa spomínajú v Biblii, boli Rimanom na veľké pohoršenie. Ich náboženstvo nič také nepoznalo. Rimania sa dívali na židov ako nebezpečných ľudí, ktorých je treba držať na uzde a nie im dávať slobodu. Avšak niekoľko rokov pred narodením Ježiša, nastalo židovské povstanie a veľkodušný a láskavý cisár udelil židom náboženskú slobodu, pod podmienkou ak budú platiť židovskú daň. Iste sa tak cisár rozhodol aj z dôvodu nemalého strachu pred netolerantnými židmi, lebo židia svojimi modlitbami k diablovi menom Jahve, by si mohli na cisára spustiť nejakú čiernu mágiu. A cisár sa toho bál, aby ho nestihlo nejaké nešťastie
Pred rokom 325, nebolo známe nič také ako náboženská netolerancia. Netolerancia bol až nový vynález prevzatý zo Starého zákona

Kliknite sem
ABChttp://1meditacia.wz.sk/cp/Cesta_poznan
ia.html[/
url]franco # MohaDinu60
-
 50% ( 4 people voted )
+
2013-12-31 15:37:15 5057d10a
Používanie vyjadrovacich techník spadá do kategórie umenia! Dá sa písať, naznačovať, ukazovať, aj hovoriť--nejako!Ak sa napíše "menej než obmedzene" každého napadne že je to málo--- ale právnik to otočíí-určite že je to veľa aby niekoho usvedčil-- Písomné vyjadrenie dáva predstavu o autorovi--o jeho duševnom bohatsve! Lenže tie skutočnosti sú známe rôznym masmediálnym "mágom" a využívaju ich--- manipulačne. Z celosvetového hľadiska agentúrne spravodajstva sú už mimoriadne koncentrované, monopolizované a tým pádom cieľovo riadené-- No nie a nie sa dozvedieť či...Kenedy náhodou nespáchal samovraždu, či dvojičky spadli kvôli silnému vetru, či Kadafi a Bin Ládin ešte nežijú---a podobné "hlody"--spochybnenia na dezorientáciu...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-31 17:24:20 58d4289b
"Dobro, tvorené akýmkoľvek spôsobom, či už činom, slovom, alebo myšlienkou putuje teda po dráhach univerza rozsievajúc požehnanie, aby sa napokon vo svojom kolobehu vrátilo nazad k svojmu východisku, čiže k pôvodcovi. A to je oná zodpovednosť, ktorej sa pri všetkom čo činíme nemožno vyhnúť! Ak sa totiž vydáme na cestu zla a budeme ho prostredníctvom svojich slov rozsievať všade vôkol seba, toto zlo sa presa len nakoniec, v neomylnom pôsobení zákona spätného účinku vráti k svojmu východisku a ublíži aj nám samotným."
Kdo (nebo co?) hlídá, kontroluje a zajišťuje bezchybné dodržování tohoto "zákona"?


Tuts # LobyHaku35
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-31 17:32:48 4e888e5f
Franco Ježiš je Boh ! A ty ako čítam si úplne mimo možno už od rana popíjas a zajtra keď sa zobudis budeš sa čudovať čo si to tu popísal ukončím len sloganom Spoznajte pravdu a pravda vás vyslobodi .KTo hľadá nájde ps nepísal som o cirkvi to je iná kapitola
jurosiq # NoneMomo26
-
 42% ( 2 people voted )
+
2013-12-31 19:44:26 4e622289
Aj autor článku zaobchádzal so slovom dlho a nikde sa nedopracoval.Stačilo by aby moderátorku ,či moderátora v médiach robili ľudia ktorí ovládajú SPISOVNÝ SLOVENSKÝ JAZYK,a krásu slova.Tak ako kedysi. Dnes je v móde vyberať ,hlavne do televízie krásne slečny,ktoré neovládajú spisovnú Slovenčinu a keď sa "snažia byť pohotové ,tak to občas vyzerá ako,keď z prázdneho duba sova vyletí. Skúsené moderátorky po štyridsiatke ,ktoré mame my diváci radi ,ktoré sú pohotové a múdre, vedia položiť hosťovi otázku ,tak aby jeho odpovedi rozumelo čo najviac divákov, sú už pre televíziu staré.To je veľká škoda Napríklad som si všimla,že v Čechách si staršie moderátorky viac vážia ako u nás.

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-31 23:44:24 4e620a74
Na počiatku bolo Slovo a Slovo bolo Bohom: Tak nejak to bolo napísané...Tak si to skúsme rozobrať. Slovo ak je Bohom je jednoznačne tá istá entita. Keďže som Bohom a všetko som stvoril, tak za stvorené som zodpovedný. A keďže som zodpovedný Boh za stvorené sa musím aj starať. Čiže tak, aby to stvorené prosperovalo, lebo je stvorené na môj Obraz a odo mňa narodením sa, odo Mňa odišlo, ale smrťou sa ku Mne vrátilo. Tým pádom získalo skúsenosť života, ktorú mi vráti svojou smrťou. Takže: Resumé-Chýba mi tu láska Božia, necháva nás všeličo, sčasti aj lásku, sčasti zlo, utrpenie, no všeličo, len stále je tu akási sebeckosť voči vlastnému Stvoreniu...miluj Mňa nadovšetko...Ten, židovsko-kresťanský Boh je čudný, vo veľa veciach zlý, v iných dobrý...neviem, dakedy ti jing-jang mi pripadá logickejšie!

Interbulo # HacoSyfi01
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-01-01 04:28:12 58d42498
loading...
na pocatku bylo slovo ? pak by bylo vhodne ujasnit si, co ze to vubec je - to "slovo" ...

nemyslite ?

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-01 04:40:30 53d0513c
slovo je vlastne urcity hovoreny ci psany ZNAK(znaceni), neboli SYMBOL.., neceho co chceme vyjadrit ...

neboli take - soubor znaceni, jemuz prikladame urcity vyznam ...

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-01 04:55:03 53d0513c
takze na zacatku byl SYMBOL ?

nahle to jiz takovou "logiku" nedava ...

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-01-01 04:59:36 53d0513c
nesuhlasim z diskutujucimi.....na zaciatku bola sliepka a potom vajce.

bulo # LyqoJiru58
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-01 08:49:36 4e63f189
Lojzo, Lojzo! Veď je jasne napísané, že Slovo bolo Slovom a Slovo bolo Bohom!!! Treba vetu dočítať! To jsou paradoxy, řekl by Havel a možná by už po humanitárním bombardování ani nebyli! A tiež by povedal: Jsem zhnusen! :-(

Interbulo # SiniSoxu33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-01 10:41:00 58d42498
pozor na svoje myšlienky, môžu sa premeniť na slová,
pozor na svoje slová, môžu sa premeniť na činy,
pozor na svoje činy, môžu sa premeniť na zvyky,
pozor na svoje zvyky, môžu sa premeniť na charakter,
pozor na svoj charakter, môže sa stať našim osudom.

i # FuveNoxu62
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-01-01 11:47:24 b06ab9ff
"Blahoslavení tí, ktorí nemajú čo povedať a túto skutočnosť neobliekajú do slov." Exodus 20:30.
„Není žádné přátelství, když jeden nechce slyšet pravdu a druhý je připraven lhát.“ Cicero
„Neznalí lidé mohou být snadno donuceni k tomu, aby věřili.“ Cicero
"Krajina môže prežiť svojich bláznivých hlupákov, dokonca aj ambicióznych ľudí. Ale nikdy neprežije zradu vo vlastných radoch. Nepriateľ za bránami je menej nebezpečný, pretože ten je známy a svoje zámery otvorene dáva najavo. Ale zradca sa voľne pohybuje medzi domácimi, jeho ľstivé šepoty šumia alejami a počuť ich aj vo všetkých vládnych halách. Pretože zradca ako zradca vôbec nevyzerá; taký hovorí tónom, ktorý znie obetiam familiárne, nasadzuje si im podobnú tvár a používa ich argumenty. Snaží sa zapôsobiť na tie najnižšie pudy v srdciach ľudí. Taký spôsobuje zahnívanie duše národa. Vyvíja svoje úsilie v skrytu noci, aby mohol podkopať piliere mesta a nakazí politiku do tej miery, že už nakoniec nemôže klásť odpor. Ešte aj vraha sa možno menej obávať, než zradcu. Zradca, to je pliaga."
Marcus Tullius Cicero
A toto slovo sa skutkom stalo:
"The purpose of history, as I see it, is to uncover the forces which move the pawns on the chess board of the world. This and only this is real history, and anything else, in the final analysis, is of no intrinsic value." Willis A. Carto

Ederlezi # RalyNevo34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-01 15:47:14 4079836a
"Blahoslavení tí, ktorí nemajú čo povedať a túto skutočnosť neobliekajú do slov." Exodus 20:30.


„Není žádné přátelství, když jeden nechce slyšet pravdu a druhý je připraven lhát.“ Cicero


„Neznalí lidé mohou být snadno donuceni k tomu, aby věřili.“ Cicero


"Krajina môže prežiť svojich bláznivých hlupákov, dokonca aj ambicióznych ľudí. Ale nikdy neprežije zradu vo vlastných radoch. Nepriateľ za bránami je menej nebezpečný, pretože ten je známy a svoje zámery otvorene dáva najavo. Ale zradca sa voľne pohybuje medzi domácimi, jeho ľstivé šepoty šumia alejami a počuť ich aj vo všetkých vládnych halách. Pretože zradca ako zradca vôbec nevyzerá; taký hovorí tónom, ktorý znie obetiam familiárne, nasadzuje si im podobnú tvár a používa ich argumenty. Snaží sa zapôsobiť na tie najnižšie pudy v srdciach ľudí. Taký spôsobuje zahnívanie duše národa. Vyvíja svoje úsilie v skrytu noci, aby mohol podkopať piliere mesta a nakazí politiku do tej miery, že už nakoniec nemôže klásť odpor. Ešte aj vraha sa možno menej obávať, než zradcu. Zradca, to je pliaga."
Marcus Tullius Cicero
A slovo sa skutkom stalo:
"The purpose of history, as I see it, is to uncover the forces which move the pawns on the chess board of the world. This and only this is real history, and anything else, in the final analysis, is of no intrinsic value." Willis A. Carto

Ederlezi # RalyNevo34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-01 15:48:41 4079836a
Interbulo,----Ja si myslím,že autor článku nechcel písať o božom slove.Ale inak----Presne to znie,keď už," A slovo telom sa stalo a prebývalo medzi nami"Keby to bolo vnímané z tej stránky ako to chápeš ty ,tak aj tak by sa to dalo podobne pochopiť . Každý by mal byť zodpovedný zato čo povie ,lebo to vychádza z neho.Naše média si robia čo chcú. Dokonca bol jeden čas aj v médiach populárny Rytmus.Aj tu na stránkach napíšete bez problému Rytmus ,ale Kot-le-ba nie.Vyskúšala som musím to opraviť!!Kot-le-ba.

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-01 16:53:46 5f666335
"Slovo bylo Slovom, a Slovo bylo Bohom" ...

Takze Symbol byl Bohom ? Nebo jak ? porad to nedava smysl ...

A co mas s Havlem ? Vsak to byl politik ... takze nepritel

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-01 16:57:04 53d0513c
Pochopte ze na zacatku nemohlo byt slovo, protoze "slovo" ma jen takovy vyznam jaky mu clovek dal ...

Co by teda znamenalo ze Buh je Slovo ? Ktere ? a co znamena ?

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-01 17:03:42 53d0513c
Spise je pravdepodobne, ze na zacatku bylo nejake zive vedomi, ktere se dale vyvijelo

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-01 17:13:43 53d0513c
Jinak co se tyce slepky a vajica :)))

Tak prvni byla slepice

Protoze vejce by se samo nevysedelo :)))

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-01 17:18:41 53d0513c
každé slovo môže mať viac významových plôch. prečo asi? kde je jeho pôvod?
je zrejmé že časom a to pekne dlhým sa na jednotlivé slová nanáša patina, ktorá zahaľuje ich najčistejšiu podobu, jeho význam. Je ľahšie popísať veci a deje, ktorých sa môžeme dotknúť zmyslami, trošku viac práce dá popísať fantázie, predstavy niekedy pekne abstraktné. Popísať zážitok Niečoho čo je už mimo mysle, to chce už hlboký symbolizmus, slová sú nepostačujúce aby plnohodnotne popísali Zažité. Opatrne s doslovnosťou a v nasledujúcom odstavci od Jána 1:1 by som rozhodne žiadne konkrétne slovo nehľadal.
"Na počiatku bolo Slovo a to Slovo bolo u Boha a to Slovo bolo Boh"
- možno by nám pomohlo keby sme sa zamysleli o akom že počiatku sa to píše. Počiatku čoho?


i # FuveNoxu62
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-01 17:39:02 b06ab9ff
imelo slovo neexistuje odjakziva . slovo je vytvor vedomi, ktere se snazilo JIZ V EXISTUJICIM SVETE, popsat(at uz mluvne ci psane) urcity objekt jinemu vedomi . A puvodne to ani nebylo slovy jako je zname ted, ale SYMBOLY nebo ZNAKY ...

Cili proc by si "buh", predstavoval nejaky symbol ? Co to dava za logiku ?

Navic aby si "buh" mohl vubec predstavit nejaky symbol, musela by jeste predtim NASLEDOVAT MYSLENKA ...

Myslenka je zaklad ... ne symbol ... symbolem se az teprve snazis VYJADRIT myslenku ...

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-01 18:11:15 53d0513c
Fajn Slovo ako symbol, znak, obraz svojej predlohy. To funguje.
-Myslenka je zaklad ... ne symbol ... symbolem se az teprve snazis VYJADRIT myslenku ...
Hm, skôr v nás môže(za určitých okolností) vyvolať obraz, predstavu.
Mircea Eliade vo svojom diele Obrazy a symboly poukazuje, že "symbolické myslenie predchádza jazyku a diskurzívnemu rozumu. Symbol zjavuje isté aspekty reality - tie najhlbšie - ktoré vzdorujú všetkým poznávacím prostriedkom."
Symboly sa samozrejme využívajú aj na vyjadrenie profánneho: @, wc, apod. o tie nam však nejde.
Symbol je vo vzťahu ku symbolizovanému.
i # FuveNoxu62
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-01 18:48:53 b06ab9ff
i: Pro upřesnění - "Symboly sa samozrejme využívajú aj na vyjadrenie profánneho: @, wc, apod. o tie nam však nejde." Jsou symboly a jsou tak zvaná syntéma(ta). Například WC (zkratka) nebo dopravní značky to jsou příklady syntémat - neboli "DOHODNUTÝCH" jednoznačných výrazů.

Tet # SikeFuri00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-01 19:04:03 4e88b2c1
no symbolizujes TO CO MYSLIS, abys to dokazal vyjadrit .. predat ... nebo treba uchovat

obraz cehokoli MUSIS NEJPRVE MYSLET, kdyby nebyla MYSL, nebyly by ani zadne "obrazy" ...

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-01 19:06:02 53d0513c
Je zrejme že takýto symbol je v "živom" vzťahu ku symbolizovanému. Nejde o nejakú spoločnú dohodu na jeho podobe a používaní.
Čisto len ako hru, skús si dosadiť za Slovo trebárs Obraz Boha.

i # FuveNoxu62
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-01 19:09:33 b06ab9ff
Lojza: Mýliš sa obraz v tebe môže povstať bez toho aby si predtým premýšlal a tak ho vytvoril, tento proces potom nastáva práve následne. A snaží sa "spútať" obraz.

Tet: áno, ďakujem za upresnenie

i # FuveNoxu62
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-01 19:16:32 b06ab9ff
Jenze kdybys nemel zadnou mysl, tak ten obraz nema ani v cem povstat ...

chapes imelo ?

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-01 19:17:53 53d0513c
Imelo nelze si dosadit za slovo obraz boha.., slovo je totiz jen soubor znacek nesoucich, urcity nami dany vyznam ... napr slovo "stul" take nevyobrazuje stul ... ale JEN HO ZNAMENA //

chapes ?

Kdyz povis "buh", take si pod tim nic nepredstavis, pokavad netusis jaky ma tohle seskupeni nest vyznam ...

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-01 19:28:21 53d0513c
Rozprávame sa o myslení a myslenie je sprostredkovaný a zovšeobecnený odraz skutočnosti.
Okrem vedomej mysle, vedomia aj psychológovia rozlišujú podvedomie a nadvedomie. Myslenie prebieha vo vedomí k podvedomiu a nadvedomiu pre vedomie dvierka zamknuté.

i # FuveNoxu62
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-01 19:30:31 b06ab9ff

v mladosti sme hrávali takú hru, vybrali sme si nejaké slovko a opakovali sme si ho dovtedy pokiaľ v našej mysli stratilo svoj význam, potom také slovo ostalo prázdne.
Teraz sa hrávam takú opačnú
pohrajme sa slovkom RADOSŤ, čo v tebe evokuje akú predstavu?
i # FuveNoxu62
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-01 19:36:32 b06ab9ff
To by potom chtelo definovat mysl .

mysl je prijem, vedomi

kdyz ti reknu ze vcera byl novy rok - mej to na mysli .
neni to to same jako bych ti povedel : vcera byl novy rok, mej to na vedomi. ??

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-01 19:49:57 53d0513c
Mysl,(nebo kdo chce tak vedomi..) - je vlastne jakysi "vzdusny" operacni prostor

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-01 19:53:04 53d0513c
skrze mysl vnimas skutecnost ...

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-01 19:54:32 53d0513c
Proto aby si vubec byl schopen vnimat (jakykoli) odraz skutecnosti potrebujes k tomu najprv - MYSL ...

A mysleni je proces mysli, ktery probiha v mysli :D ....

:D jinymy slovy - je to vzdusna operace naseho vedomi

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-01 20:00:47 53d0513c
RADOST

rad-dost ?

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-01 20:03:23 53d0513c
Skrze mysl vnimas skutecnost ... A skrze co vnimas mysel ?

Ta hej # SyhiJava48
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-01 20:03:41 b2281323
radovat se - cili byt stastny z neceho

byt rad - byt stasten

mit rad - mit v oblibe

stesti - spokojenost

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-01 20:06:40 53d0513c
Hej, myseľ (ja) ako sídlo myslenia a vedomie ako jeho vlastnosť.
:))
- mej to na mysli - evokuje: pamätaj na to, uskladni si to
mej to na vedomi - uvedom si to - evokuje hľadať širšie súvislosti
i # FuveNoxu62
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-01 20:07:50 b06ab9ff
i mysl vnimas skrze mysl ...

aneb

pozorujes svou mysl, tim ze na ni zameris svou mysl(ci vedomi)

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-01 20:09:10 53d0513c
ta hej: aby si okom uvidel oko, potrebujes zrkadlo
i # FuveNoxu62
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-01 20:11:17 b06ab9ff
Ta hej. Ked cez mysel vnimas mysel tak potom je to uz tautologia. Na to nie si stavany aby si toto robil. Vnimaj radsej nieco ine.
Ta hej # SyhiJava48
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-01 20:15:47 b2281323
myslel som opis stavu ktorý prežívaš a môžeš ho spojiť so slovom Radosť
i # FuveNoxu62
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-01 20:16:24 b06ab9ff
nejde mi predsa o tvoju tautologiu, slovo ma zaujalo, jemu sa venujem
i # FuveNoxu62
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-01 20:20:57 b06ab9ff
I. Neviem ako to napisat. S tym zrkadlom to nebude celkom presne, vsetko je v nom zrkadlovo otocene. Teda ako to pomerat tu mysel ? Nejake navrhy ci napady ?
Ta hej # SyhiJava48
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-01 20:21:09 b2281323
mej to na vedomi a uvedom si to neni to same .

mej to na vedomi je jako mej to na pameti(na mysli)

zatimco uvedom si to je jako pochop to ...

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-01 20:21:21 53d0513c
ja bych tu radost rozebral komplet imelo, dostal bych se k tomu .. nestiham a premyslim, dej me cas

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-01 20:25:11 53d0513c
A slovo ma velku silu to je pravda. :-) Ale posobi len na tych ktori ho vnimaju tou myslou. Inac slovo vobec nezabera.
Ta hej # SyhiJava48
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-01 20:25:25 b2281323
ta hej : Mysl je vnimani ... proto kdyz zameris pozornost na svou mysl, CO zameri pozornost na tvou mysl ???

co se rozhodne zamerit pozornost na tvou mysl ?

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-01 20:28:29 53d0513c
nebo spise takhle : vnimas skrze mysl . vnimani je soucast(schopnost) mysli ...

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-01 20:29:52 53d0513c
lojza túto hru so slovíčkom beriem iba ako hru


rad-dosť - je to ako hrať sa na omývanie patiny, časť sme zotreli, čo takto
Ra-dosť,
mať v sebe dosť Ra- boha slnka
vyžarovať zo seba svetlo
žiariť
može popisovať potom viac iba ako pocit.
iba hra, ale mne sa páči
i mne treba, maj sa!

i # FuveNoxu62
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-01 20:31:22 b06ab9ff
ale svou mysl v zrcadle neuvidite .. mysl je vzdusna ... tu nelze videt, ale vnimat

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-01 20:31:42 53d0513c
Lojzo. Myslim ze to nevyriesis. Ani nahodou. Budes sa tam len motat a nic neporiesis.
Ta hej # SyhiJava48
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-01 20:32:18 b2281323
no jenze svetlo si lze vysvetlit ruzne, jako silu(napr. zivotni), take jako poznani ...

a buh slunka .. to uz jsou zase jen ruzne zanesene pojmy ...

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-01 20:35:56 53d0513c
Ta hej ale ja v tom mam jasno . Mysl zameruje pozornost ...

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-01 20:38:48 53d0513c
(Ta hej, a imelo(i kdokoliv ostatni..))

schvalne ... co je vlastne "ja" ?

co byste popsali jako "JA" ?

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-01 20:45:50 53d0513c
Lojzo aj ja mam v tom jasno. Pozornost zameriava mysel. :-) Mysel spracuva informacie. Informacie sa zhromazduju. A velky nebesky vtak lieta na oblohe ak prave nesedi niekde.
Ta hej, veru.

No a doma ako, vsetko v poriadku ? Zda sa mi ze v tom jasno nemas. Myslou totiz nepojmes ani vlastnu mysel. Musela by byt sama vacsia ako je a pojat samu seba aby sama seba zacala chapat.. A to nie je realne.
Ta hej # SyhiJava48
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-01 20:47:52 b2281323
Mysl si sama urcuje na co zameri svou pozornost, nad cim bude premyslet, ci co/ a zda vubec/ bude pozorovat, ci pozoruje ...

Pamet a rychlost(i "operacni kapacita" vedomi) je zalezitosti mozku ... ne mysli ...

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-01 21:00:48 53d0513c
Za to vsak ale MYSL ovlivnuje cinnost a vyvoj sveho mozku ...

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-01 21:04:57 53d0513c
Lojzo ono ten Tvoj pseudovedecky pristup sa mi paci. Vsetko si si nejak pomenoval a teraz to tu pustas po kuskoch. Vidim tu od Teba pojmy - mysel, pozornost, cinnost,vyvoj, mozog, a tak dalej... No neviem ako mas tie slovicka zadefinovane vo vlastnej MYSLI, ta debata je potom na vysokej urovni. Tak mi to najprv objasni..

Podla Teba je Tvoja mysel sucastou(podmnozinou) Tvojho mozgu alebo nie je ? To co mi tu predvadzas je len taka Tvoja vnutorna predstava o tom vsetkom a nezhoduje sa s tou mojou.. Tak virtaulne dristy nechajme bokom radsej.. Co o tom vieme v skutocnosti je len to ze toho nevieme vela ale dost sa o tom tara. Podla mna je vsetko co si tu spomenul sucastou Tvojho mozgu. Mysel aj pozornost aj ten zbytok.
Ta hej # SyhiJava48
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-01 21:20:28 b2281323
jeste se vratim k te radosti ...

abys mohl zazit a poznat radost, musis zazit a poznat jeji opak , jinak bys bral vse jako samozdrejmost ...

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-01 21:36:30 53d0513c
A Autor článku sa rehoce,alebo sa chytá za hlavu. Určite nechcel aby sa debata uberala týmto smerom. Jasne nám naznačil o čo mu ide.O zodpovednosti každého ,kto vyslovuje slovo,aby si uvedomil,že slovo má veľkú váhu..Slovom vieme potešiť,uraziť,povzbudiť,poradiť. Dakedy niečo vyriekneme a tak by sme to chceli zobrať späť a nedá sa.

(Možnosť pôsobenia prostredníctvom slova v médiách, či inak na verejnosti je obrovskou príležitosťou! Obrovskou príležitosťou využiť jeho sily k pozdvihnutiu spoločnosti! Kto túto príležitosť správnym spôsobom využije, pomôže mnohým a ani jeho samotného dobro neminie). No keby nato média pamätali!
Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-01 21:41:40 5f666335
radost je totiz projev stesti, za-dosti-ucineni, uspechu, spokojenosti ...

napr. take - radost ze zivota pokavad si ho bytost uvedomuje

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-01 21:41:55 53d0513c
mysl = vedomi, " prijem "

pozornost = soustredenost mysli

cinnost = uskutecnovani neceho ...

vyvoj = " pohyb ", meneni

mozek = prijimac a hardware

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-01 22:03:56 53d0513c
Jambo debata nastastie nie je riadena a ubera sa podla nalady pisatelov. Co si napisal je snad jasne kazdemu ale pisat slova o slovach a reagovat na to je tiez len prazdne mlatenie slamy.
Je tu nuda.
Vsetko naj v novom roku Vam zelam.
Ta hej # SyhiJava48
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-01 22:08:26 b2281323
Tiež pravda . I tak še dá-i tak še dá. Ta ne?

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-01 22:13:43 5f666335
Lojzo a To nevies ze vedomie je zatial nepreskumane a nie je to take jednoduche ako to tu prezentujes ? Podla informacii ktore mam tak to co tu spominas je predsa len nieco komplexne co sa neda delit na jednotlive casti. Respektive da, ale iba recami. Neda sa oddelit Tvoje vedomie od Tvojho ja ani od tvojej mysli a veru ani mozku. Vsetko je to predsa jeden komplexny celok neuronov ktory sluzi na to aby skumal cokolvek okolo seba ale urcite nie je stavany na to aby dostatocne vedel skumat sam seba. :-)
Ta hej # SyhiJava48
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-01 22:21:29 b2281323
Jambo: "Možnosť pôsobenia prostredníctvom slova v médiách, či inak na verejnosti je obrovskou príležitosťou! Obrovskou príležitosťou využiť jeho sily k pozdvihnutiu spoločnosti! Kto túto príležitosť správnym spôsobom využije, pomôže mnohým a ani jeho samotného dobro neminie. No keby nato média pamätali!"
Jak si vysvětluješ to, že média na to nejen "nepamatují", ale dokonce napomáhají pojmovému rozkladu a posunu?

Mesia # TydoSuju40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-01 23:00:35 4e88b2c1
Ne Ta hej ...

Mysl neni podmnozina mozku ...

Mozek jen zprostredkovava mysli vliv vnejsiho sveta na jeji zivot, telo - a jeho vnitrni stav .
Take slouzi mysli k uchove informaci, zkusenosti, poznatku, zazitku, atp., s cimz pak mysl muze dale pracovat, a rozvijet tak predstavivost .

Mysleni se uskutecnuje "v duchu" .. Mysl je "vzdusna " ne "hmotna" ...

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-01 23:19:22 53d0513c
To co mozek zprostredkuje, dale mysl zpracovava . ANEB mysl proste prijima signaly, ktere dale vyhodnocuje ...

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-01 23:25:13 53d0513c
Ta hej, vsak to vsechno muzes prece SAM NA SOBE ODPOZOROVAT ... nepotrebujes k tomu zadne studie ani wikipedii

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-01 23:26:51 53d0513c
Mozek to je náš název - ale jsou to spíše jednotlivé živé buňky neurony - kteří "tam" makají. Co takový neuron pravdy (jeden z nich to snad bude, pokud jste si ho zrovna nezabili:D) má dneska na práci?,)

vtipky # XucaQami95
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-01 23:39:35 4e88b2c1
Lojzo.
Nemyslim si ze je to tak ako pises. Nie si schopny sam na sebe vsetko odpozorovat.
Si schopny len namyslat si o sebe ze si schopny vsetko odpozorovat a ze si schopny pomenovat to. Zial takto to vidim. Ak nepotrebujes ziadne studie (wiki z toho vynechajme) ak nepotrebujes nic k tomu len vlastne pozorovanie za pomoci vlastnych nepresnych a zmyslov ides na to podla mna prilis plytko a precenujes vlastne nedokonale zmysly a schopnosti.

A samozrejme ak Ti jednoducho staci vlastna iluzia k tomu aby si bol s tym spokojny tak ja nedbam. Napokon, bude Ti ta mysel na bezne veci sluzit rovnako ako keby si bol v tej veci uznavany vedec ci nevzdelanec. Bude Ti aj mysliet aj vedomie budes mat. A budes to pouzivat presne na to, na co prave potrebujes. Kludne si mysli ze Tvoja mysel je vzdusna ci aka.. Pribor predpokladam pouzivat vies bez ohladu na to ci ju mas vzdusnu alebo hmotnu, tak je to jedno nakoniec. :-)
Ta hej # SyhiJava48
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-01 23:52:56 b2281323
napr. mysl pracuje s tim co zrovna mysli ci pocituje ... tz. kdyz si potrebuje neco dale vybavit, zapatra v pameti mozku

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 00:04:43 53d0513c
To, co zazivame vo svojej mysli, sa premieta do okoliteho priestoru, ale bezny clovek vo svojej nevedomosti veri, ze sa deje pravy opak… dennodenna skusenost kazdeho z nas, ktori si to uvedomujeme
sibi # QygaKima46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 00:10:48 55fcce26
cili mysl(vedomi) je take urcite "pomyslne"(vzdusne) operacni prostredi

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 00:11:14 53d0513c
to co promyslis, posleze zapises NEBO nezapises do sve pameti ...

cili take o tom rozhoduje tva mysl tve vedomi ...

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 00:13:05 53d0513c
Iste, pokial TVOJEJ MYSLI staci k stastiu to co ma v pamati mozku tak ano. Ale ak nie potom pride na rad to studium a mozno aj ta zatracovana wikipedia. Sa nehnevaj fakt mas povrchny pristup ak si myslis ze ku vsetkemu Ti staci pamat TVOJHO MOZKU. A ak by Ti nestacila tak si to uz nejako vysvetlis po svojom, povymyslas nejake pojmy a hop ho na dolezite.sk sa s tym prezentovat.. :-)))
Ta hej # SyhiJava48
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 00:13:29 b2281323
predstavy take rozvijis nejprve v mysli ...

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-01-02 00:14:35 53d0513c
sibi: Ale kuš s takovým idealismem.

"Často se (nesprávně) doporučuje, abychom nevěnovali pozornost tomu CO JE, ale abychom si sněním vytvořili vlastní realitu, CO CHCEME, aby nás uspokojila. V principu se jedná o voluntarismus (viz např. A. Schopenhauer), který je sám o sobě nesmyslný, protože realita sama o sobě není psychologický výtvor.

Vizualizace správně provedená a použitá je jistě účinná, ale cesta k osvícení je v zásadě změnou toho, KDO pozoruje, nikoli změnou jeho nechtěné reality ve vysněnou. Z toho důvodu je pozornost k tomu, co je (bdělost), nutná (a ta se dnes výchovou nepěstuje, právě naopak, viz televize, zábava, drogy, sex, v tom se mnozí těžce mýlí, když tvrdí opak) a tato pozornost nevzniká skrze přitahování k jednotlivým chtěným/nechtěným objektům v realitě (což může být např. pivo, krásná žena, sok, TV seriál), ale povšechně skrze rozum. Je podstatou vipassany (ústředního bud. pojmu), Tolleho přítomnosti i křesťanské cesty ("a kdo pláčou, jako by neplakali, a kdo jsou veselí, jako by nebyli, a kdo kupují, jako by nevlastnili" (1. Korintským 7:30))."
vtipky # XucaQami95
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 00:25:19 4e88b2c1
Lojzku. Skus precitat toto ako uvod do problematiky.
http://www.kiwiki.info/index.php/Neur%C3%B3nov%C3%
A9_siete_a_nervov%C3%BD_syst%C3%A9m
Ta hej # SyhiJava48
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 00:32:58 b2281323
Priemerny clovek si mysli, ze je egom, pretoze sa ztotoznuje so svojimi myslienkami a svojim telom. Prebudeny clovek vie, ze je Vedomie, ktore je za jeho myslienkami a telom.
Neviem ale som presvedceny ze prebudeny clovek skor ci neskor nastupi cestu poznaniu a prijme i tento "usnivany" idealizmus, pretoze sa neprieci jeho zivotnym hodnotam a skusenostiam. Ba co viac bude to patrit k jeho zivotnym cielem. Casto mozno i zijde z tejto cesty, ale opat sa na nu vrati.

Nakolko velmi dolezity prvok v zivote je Balance(rovnovaha), s cim suhlasim. Inak by... predsa prehnana pritomnost alebo i take krestanstvo mohlo by byt trebars miestami "nudou" alebo niecim inym.


sibi # QygaKima46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 01:30:41 55fcce26
Vidím, že sa to tu tak rozbehlo! Čo, keby sme pouvažovali o kvantovej mechanike, kde je všetko neurčité, dá sa povedať, že Božské? A čo všeobjímajúca Láska? Nedá sa to vysvetliť Slovom Boh? Podľa mňa myseľ je len dočasným, navonok sa prejavujúcim produktom božského Éteru /Boha/, ktorý čosi z jeho pokoja vyrušilo a takto dal o sebe vedieť, aby si cez Myseľ sám seba uvedomil. A my sme týmto produktom, veď to dokazuje taká vec, že tu tak sme smrteľní! Čo Vy na to?

Interbulo # HacoSyfi01
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 01:56:41 58d42498
"Lojzo a To nevies ze vedomie je zatial nepreskumane a nie je to take jednoduche ako to tu prezentujes ? Podla informacii ktore mam tak to co tu spominas je predsa len nieco komplexne co sa neda delit na jednotlive casti. Respektive da, ale iba recami. Neda sa oddelit Tvoje vedomie od Tvojho ja ani od tvojej mysli a veru ani mozku. Vsetko je to predsa jeden komplexny celok neuronov ktory sluzi na to aby skumal cokolvek okolo seba ale urcite nie je stavany na to aby dostatocne vedel skumat sam seba. :-)"

Ta hej, nevim sice co vsechno vis, ale podle toho co pises v tom mas peknej gulas ...
o vedomi a o mysli hovoris jako by to byly dve rozdilne veci ...
pises ze ja rozdeluju celek na casti, pritom to jini rozdelili na casti davno a nezavisle na me ...
pises tu o nejakem "ja", pritom si me jeste ani neodpovedel na otazku, co ze to podle tebe vubec "ja" je ...
a ze nemuzes zkoumat sam sebe ? ty nedokazes premyslet nad svyma myslenkama nebo co ?

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 03:49:00 53d0513c
"Lojzo.
Nemyslim si ze je to tak ako pises. Nie si schopny sam na sebe vsetko odpozorovat.
Si schopny len namyslat si o sebe ze si schopny vsetko odpozorovat a ze si schopny pomenovat to. Zial takto to vidim. Ak nepotrebujes ziadne studie (wiki z toho vynechajme) ak nepotrebujes nic k tomu len vlastne pozorovanie za pomoci vlastnych nepresnych a zmyslov ides na to podla mna prilis plytko a precenujes vlastne nedokonale zmysly a schopnosti."

Ta hej, to ze jsi zatim dostatecne neporozumel sam sobe, neznamena ze toho nejsi schopny(ci ze toho nejsou schopni jini...) .

A kdo myslis ze vypracovava studie ? Nejaci ufouni z jine dimenze byti ? nebo buh ? ci lide ? za pomoci vlastnich "nepresnych" a "nedokonalych" "smyslu a schopnosti" ?
:))

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 04:08:13 53d0513c
"Iste, pokial TVOJEJ MYSLI staci k stastiu to co ma v pamati mozku tak ano. Ale ak nie potom pride na rad to studium a mozno aj ta zatracovana wikipedia. Sa nehnevaj fakt mas povrchny pristup ak si myslis ze ku vsetkemu Ti staci pamat TVOJHO MOZKU. A ak by Ti nestacila tak si to uz nejako vysvetlis po svojom, povymyslas nejake pojmy a hop ho na dolezite.sk sa s tym prezentovat.. :-)))"

stesti je spokojenost, kdyz je nekdo stastny, je spokojeny ...

spokojeny jsi kdyz "dosahnes pokoje", nebo take klidu .

spokojenost - pokoj

nespokojenost - nepokoj .....

A jaka pak pamet mozku ku vsetkemu :)) ... ? Vsak pamet je sama o sobe jen pamet ... Co sni ? jsou to jen ulozene "data".., a sama o sobe ti je k nicemu kdyz v ni nema co "listovat" ...

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 04:40:34 53d0513c
Ta hej, ty nerozumis ani vlastnimu vedomi.. ale tvrdit ze nelze pochopit o nem jdes

Nechapes spravne ani vyznam pojmu ktere vyuzivas, ale debatu bys chtel vect ...

Ty jsi srandista .

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 04:57:35 53d0513c
Hra so slovíčkami:
Spokojnosť
S pokojom
S po-koj
(s) po kojení, stav po naplnení sa od matky alebo aj od Matky :)

i # XopeKema65
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 08:11:46 b06ab9ff
Si ma hned zrana pobavil Lojzo.
Vidim ze si expert. :-)

No nic, zase to nebudeme preberat dvakrat.. U mna je ta spokojnost, tak nemusime.
Udivuje ma len aky experti sa tu prezentuju. Ale nema to zmysel dalej preberat s Tebou, zrejme. Mas v tom po svojom - jasno - a nepokrocis preto ani o krocik.

Inac - to ci mi tu prezentujes je nejaky osekany model cpu prezentovany laickymi vyrazmi.
Ta hej # SyhiJava48
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 09:51:22 b2281323
Mesia,---Ak chcú média spochybniť dajaký fakt,stačí pridať slovíčko -údajne-,alebo intonáciou hlasu.Jednoducho média to vedia.Ešte ťa nenahnevalo nikdy,keď vidíš v televízii,alebo počuješ v rádiu nejakú vážnu tému alebo haváriu ,či komentár o práve prebiehajúcom bombardovaní nejakého územia,ty vidíš hrôzu a hlásateľ to rozpráva div nie,že s nadšením? Síce nepovie otvorene,že s tým súhlasí,ale dá to najavo.

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 11:24:30 4e636401
Jambo: To pořád nevysvětluje proč takvý stav v mediích panuje.

Mesia # TydoSuju40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 14:31:43 4e8898b0
Mesia,--- To som už písala na tejto stránke. Podľa mňa práve preto,že média , moderátori a iní zodpovední "nie sú zodpovední".Veľakrát sa vyberajú hlásateľky nie podľa vedomosti,ale podľa krásy. No a hlavné je hovoriť pravdu ,byť nestranný. Že sa niektorý moderátor-ka pomýli to je v poriadku,sme len ľudia ale keď sa v médiach nehovorí pravda je zle.V médiach chýba zodpovednosť za pravdivé informácie.Môj názor.My si tu napríklad na stránke vymieňame názory. V médiach by to mala byť pravda a nie len názor niekoho.

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 14:56:43 4e636401
Jambo: Ale názory jsou vždy subjektivní. Není možnost, aby média sdělovala pravdu.
Jinak moderátorky či moderátoři přeci nejsou obvykle ti, kdo zprávy vyrábějí, jsou to ty tváře co odprezentují, co jim servírují z pozadí na čtecí zařízení editoři zpráv a další, které nevidíte. A hlavně se vybírá z agenturních zpráv (Ty zase pouštějí do oběhu a částeně předurčují programovou orientaci zpravodajské služby.)

Mesia # TydoSuju40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 15:04:11 4e8898b0
Mesia.--- Prečo nie je možné aby média hovorili pravdu? Ľudia nemajú právo .byť pravdivo informovaní?Predsa píšem ,že tí zodpovední sú nezodpovední.

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 15:12:09 4e636401
Jambo: Pravda je nesdělitelná. Jak by Vám posílali "pravdu", když už je to jen a jen ZPROSTŘEDKOVANÉ (U toho už nikdy nemůžete mít jistotu - Vy jste u toho nebyli.)

Mesia # TydoSuju40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 15:14:09 4e8898b0
"Ľudia nemajú právo .byť pravdivo informovaní?" - To já nevím, a mají? (Je to někde napsané nebo jak? Vymáhá to někdo? Kontroluje? Zajišťuje?)

Mesia # TydoSuju40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 15:15:28 4e8898b0
imelo ale kdyz si po-kojeny, tak si prece uspokojeny ? mas "pokoj" od hladu ...

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 15:31:59 53d0513c
Ta hej, nic ? zadne argumenty ? jen irelevantni kecy ?

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 15:37:49 53d0513c
Ta hej, kdyby sis ten odkaz, co si tu vcera dal, I SAM PRECETL.., pak bys zjistil, ze tam o VEDOMI neni zhola nic ... je tam akorat o stavbe a funkci mozku(jak funguje, a co ma ktera cast na starost), jedina zminka ktera se tam o vedomi nachazi je veta ze : "Konštrukcia robota, vykonávajúceho tieto činnosti naraz (napriek skutočnosti, že k tomu nie je nevyhnutnou podmienkou existencia vedomia), zostáva v nedohľadne."

....

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 15:50:04 53d0513c
ak sa hráme dalej, môžme toto prvotné naplnenie sa pokrmom ako archetyp pre ďalšie vyznamove plochy.Napríklad taký pokoj v duši a evanjelicke nielen chlebom sme živý nie sú si tak vzdialené. Duša bola nasytena. A kto má oči si to môže pozrieť. Slovo zachytáva vo svojej podstate viac než jednu dimenziu bytia.Taká hrá.
i # MenyMege71
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 15:51:30 b06ab9ff
imelo vsak pokoj v dusi = mir v dusi

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 16:11:15 53d0513c
kdyz je nekdo smireny PAK je i upokojeny ...

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 16:12:29 53d0513c
mier- miera, je v miere, pomere, v rovnováhe
i # XopeKema65
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 16:26:58 b06ab9ff
aneb take soulad .

kdyz mas nejaky "vnitrni nepokoj", pokud tve vedomi s necim bojuje

resenim je smir , aby naslo klidu ...

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 16:37:12 53d0513c
jinac ano

Vesmir je vlastne vsehomira

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 16:39:27 53d0513c
Lojzku. Ta hej nie je tam o vedomi nic a ani tak skoro nebude, a to z dovodu ze nie kazdy sa hra na takeho mudrlanta ako Ty - ze by o tom nieco pisal ak nevie. Skratene, o vedomi vie ludstvo pomaly holy prd. Ale tu mame jedneho ktory vie..
Lojziho z pribrami. :-)))
Ta hej # SyhiJava48
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 16:55:22 b2281323
A ty se divis ? Vzdyt jsi sem dal esej na tema : " Neuronove site a nervovy system " ....

Abys mohl porozumet vedomi, musel bys ho totiz zkoumat komplexne

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 17:20:48 53d0513c
Zaujimave. Konecne Ti to zaplo..
-- Abys mohl porozumet vedomi, musel bys ho totiz zkoumat komplexne. --
A to nie si schopny.
Snad mi to konecne uznas.
Ta hej # SyhiJava48
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 17:30:01 b2281323
Jaaaj :)) Takze tobe vubec nejde o nejake vedomi a debatu o nem

Tobe jde jen o to ci ego vyjde z debaty silnejsi ? :))

smesne ...

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 17:37:04 53d0513c
Lojzko tak to si pochopil velmi nespravne. Moje ego v tom nehra rolu. Mozno tak Tvoje.
Ako vidim teraz sa brani.. Vravi ze pffff... smesne..

Nie nie je to smiesne. Skor smutne ze tolko energie vydas na take kraviny ako opis ciernej skrinky do ktorej ani nahodou nemozes vidiet.. A teraz sa este aj urazas ci co to robis.
Ved precitaj si nasu debatku od hora dole a popremyslaj. Od zaciatku Ta na to upozornujem.

Vid. moje citacie vyssie..
- Ked cez mysel vnimas mysel tak potom je to uz tautologia. Na to nie si stavany aby si toto robil. Vnimaj radsej nieco ine.

-Lojzo. Myslim ze to nevyriesis. Ani nahodou. Budes sa tam len motat a nic neporiesis.

-No a doma ako, vsetko v poriadku ? Zda sa mi ze v tom jasno nemas. Myslou totiz nepojmes ani vlastnu mysel. Musela by byt sama vacsia ako je a pojat samu seba aby sama seba zacala chapat.. A to nie je realne.

-Lojzo a To nevies ze vedomie je zatial nepreskumane a nie je to take jednoduche ako to tu prezentujes ?

Tak toto so Ti vravel od zaciatku, co sa Teraz ofukujes. :-)

Si vravel ze tomu rozumies.
Ta hej # SyhiJava48
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 17:51:58 b2281323
Ta hej, otázka možno no, nie som erudovaný.Ako to vnímaš ty. Aký je vzťah medzi mysľou a vedomím?
i # MiroTeqi56
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 18:02:02 b06ab9ff
Co chces Ta hej ? :)) abych si tady s tebou hral na "pretahovanou" ? :))

Premyslel si vubec nekdy nad tim, co to "ego" vlastne znamena ?

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 18:38:46 53d0513c
I. Co sa tyka mojho vnimania , myslenia a chapania vedomia - tak si myslim, ze to nie je ani vhodne preberat pretoze tu mame materialistov , idealistov a aj volnomyslienkarov. Tak sa nezhodneme. Ale ked sa uz mam vyjadrit k tomu co si subjektivne myslim ja, tak myslim ze to co vnimam sa aj tak nezhoduje s tym ako to realne funguje v skutocnosti - myslim to vedomie. Jedna vec je skratka vnimat a mysliet a ina vec je vediet ako to funguje naozaj.

Teda to co tu prezentoval Lojzo bolo len o tom ako to vnima ale asi nie o tom ako je to naozaj. A to ako to je naozaj tak to by aj mna zaujimalo. :-)
Priklanam sa k teorii ze ziadne centralne ja ci vedomie alebo nejaka cast, povedzme mysel prakticky sama o sebe neexistuje. Ale ze sa jedna o celok kde kazda menej inteligentna castica 'neuron' a pod. tvori s ostatnymi neuronmi jeden komplex ktory tvori to vedomie, mysel a veru aj pamat, takisto ego - teda aj to ja. Myslim ze nic nie je vzdusne ako to tu prezentuje pan Lojzo. To len on to tak citi a vnima a tak to aj prezentuje.
Tento svoj sukromny nazor samozrejme nikomu nevnucujem a nemam zaujem nikoho o tom poucat pretoze ako som povedal sam by som rad o tom vedel viac, no chybaju zdroje odkial by sa dalo cerpat v tejto veci.

Samozrejme mozu sa ozvat dalsi, dojdu idealisti a vytiahnu tie svoje nicim nepodlozene poucky ci meditacne skusenosti no a sme ta tam kde sme nechceli byt. :-)
Ta hej # SyhiJava48
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 18:53:38 b2281323
Ja te nejak urazim ? pouze sem te sebereflektoval

A vubec ... Cozpak ty zde vedes debatu jen sam se sebou ? Tve odpovedi jsou snad jedine smerodatne a nemenne ?

Pokud vim, tak ja jsem ti na vse radne odepsal, a vzdy danou vec i vysvetlil .A tys hned dal pokacoval "ve svojim", aniz bys to snad vubec zaregistroval ... prijde ti to normalni ?

nehlede na to ze cele "tve"(protoze jsi nad tim ani sam poradne nepremyslel) argumenty, jsou o tom - ze to nejde protoze to je tautologie, ze to nejde protoze na to nejsi staveny(ale proc ? proc si to myslis ? protoze ti to nekdo nakukal ? nebo sis to nekde precetl(a treba i spatne pochopil) ? nebo proc ? ), nebo ze jsi MYSLIS ze to nevyresim... coz je samo o sobe vlastne jen tvuj neznaly usudek... zadny argument ..), nebo ze mysl nepojmes mysli jelikoz by musela byt vetsi nez sama je, pritom mysl neni pamet.. takze si vlastne ani nepochopil o cem je rec..), ci ze vedomi je zatim neprozkoumane, coz je vlastne jen officialni stanovisko, ktere se ridi podle urcitych reguli, a tim padem muze byt taky zcela chybne ...) .

A priste zkus za sebe myslet sam

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 19:00:25 53d0513c
Lojzi. Ta veru hej. Presne to si myslim. Ze to nevyriesis. Ta hej.
Aj to je nazor a ak mas s tym problem tak mne je to aj tak jedno.
Co mas proti mojmu nazoru ?
Ta hej # SyhiJava48
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 19:08:59 b2281323
Jaaaj, Ta hej ty si zacykleny clovek az hruza ... skatulkujes, sam za sebe nepremyslis, prejimas informace jenz ti jsou podstrceny jako "officialni" a tim padem "jedine duveryhodne", apod ...

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 19:11:22 53d0513c
ďakujem za odpoveď, súhlasím že tieto pojmy sú len pomôckou na ceste poznávania. Debata sa viedla prevažne okolo mysle, myslenia, vedomia. Ako ich vnímate vo vzťahu k podvedomiu a nadvedomiu?lojza+tahej
i # MiroTeqi56
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 19:18:49 b06ab9ff
Lojzko, ty si ale riadny kus ostravskeho cypa... :-DDDDDD

Najprv tu otvorene deklarujes svoju homosexualitu tym, ze nahle chces Ta hej zatiahnut do pretahovania sa s tebou a potom ho dokonca aj "sebareflexujes"...???

Ked vravis, ze si niekoho "sebareflexoval", to znamena, ze ste to robili od zadu, na konika, alebo ako...?

No urcite to nemoze mat nic spolocne so sebareflexiou, lebo tu nie je mozne robit niekomu, ani za niekoho, co by ti malo byt jasne hned na zaklade prvych styroch pismen toho slova "seba"...

A korunu tomu nasadis pozitim vyrazu tautologia... Ty nemas ani pribliznu predstavu, aky je vyznam tohto vyrazu... :-DDDDD

Ale hlavne, ze sa silou-mocou pokusas urobit z Ta hej debila a pritom mu vo vasej diskusii, ani nazorovo, ani argumentacne, nesiahas ani po podosvy jeho tenisiek... :-DDDDD


Chocholousek # CuduComu07
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 19:23:23 55844305
Lojzi.
Nooo.. O tom zacykleni by som na Tvojom mieste pomlcal.

Ak budes riesit vec ktoru nie si schopny vyriesit tak sa zacyklis Ty nie ja..
Ved o to sa snazim od zaciatku, aby si tu necyklil dookola tie svoje nezmysly.
Apropo, tu nejde o oficialnu alebo neoficialnu teoriu. Ale o to ze Ty skratka nie si schopny pochopit ani to ze to co vnimas nie je skutocne. Odvija sa to len v Tvojich predstavach o Tvojej mysli. Taras tu same nezmysly o niecom o com mas dost naivnu predstavu. Ked chces mozem aj prepnut, necham Ta nech si to tu prezentujes a zapojim svoju fantaziu, budem Ta doplnat a tarat nezmysly s Tebou.. Lenze budem sa tu za klavesnicou smiat ako tarame hluposti. Nemusim Ti to dat ani najavo co si o tom v skutocnosti myslim no a Ty pojdes spokojne vecer do postielky spat s pocitom ze Ti niekto rozumie a chape Ta..

To by si chcel ? Skutocne ?
A nevyhovuje Ti radsej hola skutocnost taka ak je ? Ze jednoducho tie hluposti co si o tom pustil povazujem za predpotopne predstavy nevzdelanca a samovymyslaca reality ?
Ty nemas rad pravdu ? Tym nevravim ze ju mam ale spravam sa k Tebe poctivo - teda pravdivo. Pisem o tom to co si myslim. Uz netaraj radsej o tom comu nerozumies alebo prijmi skutocnost ze nie kazdy s Tebou mentalne suhlasi.
Ta hej # SyhiJava48
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 19:30:55 b2281323
"Lojzi. Ta veru hej. Presne to si myslim. Ze to nevyriesis. Ta hej.
Aj to je nazor a ak mas s tym problem tak mne je to aj tak jedno.
Co mas proti mojmu nazoru ?"

Ta hej diskuze neni jenom o vymene nazoru, musis pri ni take premyslet . A ja ti k tomu daval podnetu dost, jenze ty misto abysi je zvazil, si me neustale opakoval dokola to same ...

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 20:01:24 53d0513c
I. Tak ja neviem Tvoja otazka je pre mna dost nejasna v pojmoch ako nadvedomie a podvedomie sa nemusime zhodnut. Co tym myslis ked to povies. Myslis podvedomie podla Freuda alebo tak nejako ? To comu vravia podvedomie vnimam ako vysledok myslenia ci procesu - nad ktorym nema clovek dostatocnu kontrolu aby to riadil alebo aj vobec si ten proces dostatocne uvedomoval. Samozrejme nemozes riadit vsetky svoje procesy myslenia to by si sa snad zblaznil alebo vycerpal dost podstatnu kapacitu mozgu na kontrolu vlastneho mozgu. Teda predpokladam ze sa z podvedomia vynaraju iste vysledky. No a to druhe to nadvedomie to neviem vobec co si pod tym pojmom predstavujes. :-)
Je tu jeden problem v otazkach chapania sa, svoje vnutorne zalezitosti kde kto pomenuva kadejako. Je ista nezhoda v tom ze nie je mozne ukazat prstom a povedat toto mam na mysli ked poviem nadvedomie. Tak daj naprv definicie, bez toho sa velmi nepohneme.
Len som si klikol na pojem nadvedomie a vidim tu same meditacne techniky a teorie idealistov o minulych zivotoch e.t.c...
Ak neviem s kym sa bavim respektive com presne mas na mysli v tej veci Ty tak si neporozumieme. Nadvedomie - co pod tym pojmom myslis ?
Ta hej # SyhiJava48
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 20:02:01 b2281323
tak jaky ma pak takova diskuze smysl ? kdyz nejde o pravdu, nybrz jen o pretahovanou ...

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 20:02:36 53d0513c
v diskuzi muzes praveze svuj nazor prezentovat a ROZVIJET

takova diskuze ma take smysl

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 20:14:40 53d0513c
Lojzo tak sa nehnevaj, ale s pristupom ktory mas nie som schopny prilis debatovat. Bud sa bavis vo vyrazoch ktore su uznavane oficialne alebo budes musiet dat definicie vsetkych tych veci ktore si tu vypustil. No a vzhladom k tomu ze si ich vypustil prilis vela tak to by som si musel nastudovat co pod cim myslis a potom by som mohol sa bavit. A to by mi za to ani nestalo.

Oficialne sa pouzivaju iste vyrazy preto aby si ludia vzajomne rozumeli rovnako ak sa o niecom bavia. A to nie je ziadny vymysel globalistov ci wikiblaznov ale ma to svoj dovod zmysel aj ucel. Kludne pouzivaj svoj slovnik ale v tom pripade ak Ty povies trebars ze mysel je vzdusna tak ja si pod tym mozem predstavovat hocico - vratane pomyselnej vzducholode nad tvojou hlavou.

A ak sa chces bavit basnicky tak potom kludne mysel je vzdusna ako chces.
Je aj priezracna a takisto aj absolutna niekedy temna a niekedy aj kristalovo cista.
Ta hej # SyhiJava48
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 20:19:12 b2281323
imelo co vnimas jako nadvedomi ?

podvedomi zajistuje a zprostredkovava vedomi veskere operace a informace jenz by mysl zbytecne zatezovaly, neznamena to vsak ale ze vedomi nema do podvedomi zadny pristup ci vliv .

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 20:38:19 53d0513c
ci ze ho nedokaze pozorovat ....

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 20:39:55 53d0513c
hej tak nejak to mam uložené, čítal som priklad so šoferovaním. Keď po prvý krát šoférujeme auto a chceme mať všetko pod kontrolou a je to dosť neohrabané. Neskôr to človek robí automaticky, nemusí mať tento proces vedome úplne pod kontrolou, ešte si pritom potelefonuje... Taktiež ho vnímam ako "uzamknute" ale nie "neodomknutelné". V situáciach reaguje ako prvé. Aj keď som si stokrát povedal že ma to nevytočí, predsa zareaguje skôr než sa stačím uvedomiť. Pokial si/sa uvedomim čo sa deje do pár okamihov celkom slusne situaciu ukocirujem. Týmto reakciam hovorim programi. Pre mna je mozna ich zmena.
Beriem že podvedomie má širší záber než o ňom viem.
Počul som, čítal som o nadvedomí, roznorodé nazory a pohľady. Ja s veľkým JA, Nadja. Ako ho vnímate vy?

i # MiroTeqi56
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 20:55:25 b06ab9ff
Ta hej ja ti vsechny pojmy ktere sis ode mne zadal vysvetlit vysvetlil, vsak koukni "par" komentaru vyse ...

jinac vdzusny jsem psal v uvozovkach, a sice proto ze to neni jednoznacne vyjadreni . v zasade jde ale o to, ze tvuj mozek by byl bez "zivota" jen "neziva hmota" . a zivot neni hmotny

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 20:59:18 53d0513c
"Lojzo tak sa nehnevaj, ale s pristupom ktory mas nie som schopny prilis debatovat. Bud sa bavis vo vyrazoch ktore su uznavane oficialne alebo budes musiet dat definicie vsetkych tych veci ktore si tu vypustil. No a vzhladom k tomu ze si ich vypustil prilis vela tak to by som si musel nastudovat co pod cim myslis a potom by som mohol sa bavit. A to by mi za to ani nestalo."

Tak to se ani nikam neposunes ... Nehlede na to ze co pises je lez.., jelikoz ja ti poskytl srozumitelne a jasne, zakladni definice .
Tim padem nic co by ti zabralo extra casu

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 21:09:41 53d0513c
"Oficialne sa pouzivaju iste vyrazy preto aby si ludia vzajomne rozumeli rovnako ak sa o niecom bavia. A to nie je ziadny vymysel globalistov ci wikiblaznov ale ma to svoj dovod zmysel aj ucel. Kludne pouzivaj svoj slovnik ale v tom pripade ak Ty povies trebars ze mysel je vzdusna tak ja si pod tym mozem predstavovat hocico - vratane pomyselnej vzducholode nad tvojou hlavou."

Nekdy je treba pouzit i jine vyrazivo, nez je to momentalne moderni officialne uznavane.., aby jsi dokazal urcite veci vyjadrit. Kor pokavad ti moderni vyrazivo k tomu neposkytuje tak vhodne prostredky, ci vnese do problemu jeste vice zmatku, nez uz nyni je .

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 21:20:37 53d0513c
Chocholousek bude asi Gejza Hufnagel ? :)) aspon teda symbolika, vyrazove prostredky, a uroven tomu odpovida ? :))

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 21:22:55 53d0513c
"Počul som, čítal som o nadvedomí, roznorodé nazory a pohľady. Ja s veľkým JA, Nadja. Ako ho vnímate vy?"

Imelo myslis stav vedomi, kdy vedomi pozoruje samo sebe ? To neni "NADJa" ale schopnost vedomi uvedomovat si sebe sama

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 21:45:29 53d0513c
je to jeho schopnost ..

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 21:46:25 53d0513c
Haha Lojzo. Z tvojich jasnych definicii nie je nic jasne, vsetko si zamotal este viac.


Mozog podla Teba
- jen zprostredkovava mysli vliv vnejsiho sveta na jeji zivot, telo - a jeho vnitrni stav . - Take slouzi mysli k uchove informaci, zkusenosti, poznatku, zazitku, atp., s cimz pak mysl muze dale pracovat, a rozvijet tak predstavivost .
Mysleni se uskutecnuje "v duchu" .. Mysl je podla Teba "vzdusna " ne "hmotna" ...

O com sa chces so mnou bavit ak to o com pises je predmetom Tvoje viery. Kam by som sa mal v tej veci posunut ? Snad nie k Tvojim duchovnym vzdusnym predstavam ?
Preber sa clovece to musis ist na ine forum. Som ochotny bavit sa v tej veci len o tom co si schopny realne ako tak dokazat. Vsetko ostatne povazujem za nezmyselne - v ramci debaty.
To by som mohol aj ja tvrdit ze mysel ovlada a riadi Neviditelny Ruzovy Jednorozec a podla toho ako casto k Tebe chodi tak Ti to mysli. Preto ma niekto vacsie a niekto mensie IQ.
Samozrejme poskytol som Ti zrozumitelne a jasne, zakladne definicie tak ako aj Ty mne.
Vysvetlim Ti vsetky definicie ohladom jednorozca.
Ak by si mal nejake otazky ohladom Ruzoveho Jednorozca a jeho vplyvu na Tvoje myslenie mozes sa pytat. Poskytnem Ti vsetky potrebne definicie, vsetko Ti vysvetlim.
Ak sa Ti to nezda a nemas zaujem o tuto temu tak sa nikam neposunies. :-)))))))))
Nezaberie Ti to extra vela casu, tak sa nevyhovaraj ak na tuto temu nebudes spravne reagovat.

Poznamka:
Spravne reagovat znamena reagovat tak ako si to ja predstavujem.. :-)
Inac sa nikam neposunies clovece.
Ta hej # SyhiJava48
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 21:46:33 b2281323
Ta hej

FAKTICKA POZNAMKA: lojzazpribrami je specialny druh internetoveho pavuka, ktory rozhodi svoju siet a ak sa do nej niekto chyti, ako v tomto pripade ty, tak ho nezozerie, lebo na to nema zuby, ale ho ukeca na smrt... Inymi slovami, ak s nim budes diskutovat aj najblizsich 10 rokov, tak budete presne tam, kde ste teraz...

Ty mozes argumentovat kolko chces, on ti bude dookola opakovat, aky si debil, ze nicomu nerozumies, ze nerozmyslas, ze si taky a ovaky, az pokial neskonas z vycerpania... To je cela strategia kecopavuka lojzazpribrami...

Toto nie su len nejake moje predpoklady, on tu toto uz v minulosti niekolko mesiacov denne predvadzal... Prakticky na tu istu temu, len z opacnej strany... Zamysli sa, ci ma zmysel vo vasej diskusii pokracovat...?


Chocholousek # CuduComu07
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-01-02 22:09:22 55844305
Lojza použil som zopár výrazov, ktoré označujú istú časť Mysle. To,žeby malo pozorovať samo seba som nezmienil. Vlastne som sa k nemu vôbec nevyjadril.
Nadja berieš ako schopnosť?

i # MiroTeqi56
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 22:11:01 b06ab9ff
Tak, tak lojzko, "v zasade jde ale o to, ze tvuj mozek by byl bez "zivota" jen "neziva hmota" . a zivot neni hmotny" :-DDDDD

Podla toho, co tu vypisujes, tvoj mozog bude jednoznacne nezivou hmotou... :-DDDDD

Tak to dopadne, ak sa niekto bez patricneho vzdelania a poznania rozhodne vysvetlovat svet... :-DDDDD

Aj ten vzduch je hmotny, lojzko, aj ta najmensia bakteria, aj ten najmesi virus, aj kazdy neuron, aj kvark, aj elektron, aj tauton, aj mion a bez posledne menovanych, neexistuje ziadna hmota, ani organicka a tym ani zivot... A to, ze tebe to nie je jasne, neznamena, ze je to inac... :-DDDDD

Ale kludne diskutuj sam so sebou dalej... Mas s tym predsa velmi dobre skusenosti, nie...?P.S.: Uz mam pre teba pripravenu klietku, ty moj maly psychopatik... :-DDDDD


Chocholousek # CuduComu07
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-01-02 22:13:53 55844305
zaobchadzanie so slovom, pekna tema...
na pociatku bolo slovo a to slovo bolo u boba a to slovo bolo bob, pravi legenda.

bob si vdaka ociam vsimol rozdielu medzi sebou a svojou bobou a tak sa zmohol na prvotny bob a v zapati bob druhy.
prislo mu neprakticke vsetko volat bob a tak sa vdaka svojim schopnostiam ciastocne odputal od toho slova a pri vydavani inych hlasok vzniklo mnoho dalsich bobov.

bobo, bob vsemohuci, bob vecny, bob nekonecny, bob fazula, bob sosovica a takiez bob bôb...

kedze bob sa s ostatnymi sukmenovcami rozhadal, rozprchli sa do sveta a tak sa bob a aj bobo menili nezavisle od seba...legenda pravi, ze sikmooky bob sa na povodneho boba uz skoro nepodoba...

pravdupovediac, uz nie je jasne a nikto ani nedokaze vedecky potvrdit, ci bob bol skutocne prve slovo, no diverzita toho slova, vznik novych jazykov, zanik zastaralych, suzitie a inerakcia uplne odlisnych bobov vedla seba (chapaj feferonov) aj ked podobnost je uplne vylucena sa dokazat da...

odhliadnuc od padajucich vezi z rozpravok, evolucia jazyka je hadam nevyvratitelna, ci? nabuduce o inej oblasti zivota...

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 22:18:30 6dec7743
Chocholousek
Dakujem pekne za upozornenie. Prisiel som sa sem pozabavat tak zmysel to malo.
Pozabaval som sa. :-)
Dalej pokracovat budem v pripade nejakeho zaujimaveho zvratu, tato net zabava je len docasna a urcite to s nim nebudem tahat ani dalsich par dni nie to este ze 10 rokov.
Musim sa aj ja priznat.
Vidim ze su tu aj ini rozumnejsi diskuteri a ine temy ale tento pavuk ako vravis tak ten bol na moju zabavu najvhodnejsi. Nemam totiz zaujem riesit nic vazne na tomto fore.
Toho pavuka som si vybral ja, nie on mna.
Ta hej # SyhiJava48
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 22:26:16 b2281323
kucma

Velmi zaujimavo si tu zaboboval, uz mi v tom bobovani chybal len dzindzik... Lebo bez dzindzika si ani bobo nebobne, nie...? :-DDDDD


Chocholousek # CuduComu07
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 22:46:18 55844305
Ta hej

Potom je vsetko v poriadku... :-DDDDD


Chocholousek # CuduComu07
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 22:47:27 55844305
Lojza, my sme sa od slova do stali k mysli, mysleniu... o.k. ak to bolo toto všetko potrebné.
Skôr som chcel vhodiť do debaty myšlienku o viacrozmernosti slova, a jeho možnom vplyve na prostredie.
Ale to vôbec nevadí. Človeka beriem tiež ako viacrozmernú bytosť vo viacrozmernom prostredí. Myseľ ako jeden z rozmerov bytia, kde jej jednotlivé časti presahujú do rozmerov ďalších. Nadvedomie beriem práve tú časť ktorá sprostredkováva ďalší rozmer bytia ktoré do nej svojim spôsobom preniká.
Zhodujem sa s Vami obidvoma že na debatu treba používať zhodné termíny a taktiež že tie zaužívané môžu byť nepostačujúce pre niektorú zo strán. Ak si nenájdu zhodné termíny, neporozumejú si.


i # MiroTeqi56
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 22:55:50 b06ab9ff
Lojza: Kdyby jsi např. šel ze schodů "plně vědomě" a vědomím by jsi řídil každé napětí svalů, šlach, atd., tak by jsi šel 2 patra celý den! :D

Grygar # XynaByqa22
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 23:01:14 4e88a946
to hadam spominat netreba, chocholousek, ved aj bob sa objavil len vdaka dzindziku :)
kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 23:06:22 6dec7743
kucma... :-D


Chocholousek # CuduComu07
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 23:19:33 55844305
nakóniec análnymi gélami premázali egá svóje, pékné
Gavrila # MejoCire40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 23:27:08 b06ab9ff
Chocholousek, Kucma. Ani neviete ako ma tesi ze ten Dzindzik tu ostal..
Zakladanie Dzindzikologie malo minuleho roku zmysel. Dufam ze to tu vydrzi dalsi rok. :-)))
Ta hej # SyhiJava48
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 23:29:56 b2281323
Ta hej

Dzinzik je nesmrtelny, aj ked mi admin, na starom fore, o nom zrusil clanok... Zeby P**o...?


Chocholousek # CuduComu07
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 23:40:08 55844305
Choholousek. Nehovor meno dzindzika nadarmo.. :-))))))))
Ta hej # SyhiJava48
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-02 23:43:06 b2281323
Tu se toho teda nakupilo :))

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 00:03:27 53d0513c
Ta hej

Tak v tom pripade, vsetko najlepsie v novom roku a vitam v nasom kabarete...


Chocholousek # CuduComu07
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 00:04:18 55844305
"Lojza: Kdyby jsi např. šel ze schodů "plně vědomě" a vědomím by jsi řídil každé napětí svalů, šlach, atd., tak by jsi šel 2 patra celý den! :D"

Vsak ja to vim, proc me to pises ? :D vsak sem to tu dokonce i psal

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 00:06:58 53d0513c
"Lojza použil som zopár výrazov, ktoré označujú istú časť Mysle. To,žeby malo pozorovať samo seba som nezmienil. Vlastne som sa k nemu vôbec nevyjadril.
Nadja berieš ako schopnosť?"

Vsak tys napsal co si predstavuju pod nadvedomim, na to sem se te zeptal co pod timto pojmem vnimas, na to jsi me napsal ve zkratce ze NADJa a ze jak ho vnimam . Tak sem se te zeptal jestli jako NADJa chapes stav kdyz vedomi pozoruje sebe sama, jelikoz tak sem si tento tebou uvedeny pojem pracovne vylozil . a rovnou sem na to i reagoval, ze pokud by to bylo tak jak sem se domnival, mluvili bysme o SCHOPNOSTI MYSLI, a ne o "NADJa" ...

chapes ?

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 00:13:03 53d0513c
protoze tvou mysl nepozoruje zadna jina mysl, je to pouze schopnost, dovednost tvoji mysli

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 00:14:44 53d0513c
"protoze tvou mysl nepozoruje zadna jina mysl, je to pouze schopnost, dovednost tvoji mysli"
- Třetí oko.

biotron # PatiTumi40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 00:21:44 4e88a946
aha tak tam sa to zamotalo. stále som sa len pýtal pomáhajúc si všeobecnými termínmi.
i # MiroTeqi56
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 00:23:13 b06ab9ff
a o aku schopnost ti ide
i # MiroTeqi56
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 00:27:25 b06ab9ff
- Tretie oko, hm to ako schopnosti extrasenzoricky vnímať?
i # MiroTeqi56
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 00:32:04 b06ab9ff
Lojzo, "Vsak ja to vim, proc me to pises ? :D vsak sem to tu dokonce i psal"
- V tom bordelu a nadbytečném málo zhuštěném množství jsem si toho ani nevšiml, promiň.
(Ani to nemělo znamenat, že to zrovna nevíš. Prostě jsem to jen zdůraznil tak obecně.)

Vydrisek # MijaMumy02
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 00:32:30 4e88a946
Vydrisek zadny problem ...
vpohode bracho

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 00:35:37 53d0513c
i: co je to "extrasenzoricky"?
Vydrisek # MijaMumy02
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 00:37:24 4e88a946
mimozmyslovo
i # MiroTeqi56
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 00:39:26 b06ab9ff
"- Tretie oko, hm to ako schopnosti extrasenzoricky vnímať?"

To je stav kdy si vedomi uvedomuje vedomi imelo . Kdy dokaze pozorovat samo sebe, premyslet nad svymi reakcemi, pocity, schopnostmi, myslenkami, a smyslem Z NADHLEDU

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 00:41:50 53d0513c
"mimosmyslově - extrasenzoricky" to nám podle mě nijak moc nepomůže v objasnění. Spíš to ještě víc zamotává,) Proč se tím teď zabývat?

biotron # PatiTumi40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 00:42:25 4e88a946
tento stav je podmienený? alebo je paralelne prítomný s vedomím
i # MiroTeqi56
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 00:44:05 b06ab9ff
len ma zaujalo tretie oko, ale tu a teraz nie je podmienkou
i # MiroTeqi56
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 00:45:22 b06ab9ff
Zajímavosti z přírody:

Hatérie má celkem tři oči, dvě na obvyklém místě a jedno na temeni hlavy. V mládí je toto oko vidět, později jej však překrývají šupiny. V žádném případě však hatérie tímto okem nevidí (funkce dosud není objasněna).
Je schopná autotomie, tedy že může odvrhnout část svého těla a uniknout tak nebezpečí. Odvržená část se ještě chvíli pohybuje a odpoutává tak pozornost.
Ptáci buřňáci hnízdí v norách hatérií. Hatérie jim prý občas sežerou vejce, ale spíše je soužití pokojné.
Hatérie je noční živočich, i když se občas potřebuje ohřát na slunci. Má velice nízkou obvyklou teplotu těla (12 °C), pohybuje se proto velmi pomalu.
Pro svůj život tedy potřebuje chlad. Při pohybu se nadechuje každých sedm sekund, v klidu jen jednou za hodinu. Dospělé velikosti dosáhne až za 20 let.
Jsou dlouhověké, možná i více než 100 let.
Páření může začít v období pohlavní dospělosti (asi ve 20 letech). Obě pohlaví se na sebe musí přitisknout kloakami, neboť samec nemá kopulační orgán. Zárodek se utváří 1 rok. Samice klade až 15 vajíček s bílou skořápkou. Po nakladení vajec se již o ně nikdo nestará. Mláďata se líhnou za 13-15 měsíců.

Je velice vzácná.

biotron # PatiTumi40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 00:47:15 4e88a946
a taktiez ta schopnost
i # MiroTeqi56
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 00:47:41 b06ab9ff
ďakujem btrn pochopil som.
i # MiroTeqi56
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 00:51:13 b06ab9ff
i - asi ji máš jen třeba si nejsi jistý, že jí tak někdo říkal.

Vydrisek # MijaMumy02
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 00:51:41 4e88a946
nieje to neistotou, ale chápem že za pivom v čo i rušnejšej hospode by sa rýchlejšie ozrejmili pojmy
i # MiroTeqi56
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 00:56:09 b06ab9ff
chcete mi naznačiť že ide o niečo ako "zmyslový orgán"?
i # MiroTeqi56
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 01:03:15 b06ab9ff
"tento stav je podmienený? alebo je paralelne prítomný s vedomím"

Jakto myslis jestli je podmineny ? jako jestli se spousti nezavisle na vedomi ? protoze nespousti, toto je vedoma schopnost . Znamena to ze vedomi zamerne a vedomne zameri pozornost na sebe sama
lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 01:03:36 53d0513c
nene to nesouvisi, to tu dal Vydrisek jen jako zajimavost, a protoze to zajimave je :)) tak sem doplnil linkem ...

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 01:04:47 53d0513c
deje sa to aj prave teraz?
i # MiroTeqi56
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 01:05:48 b06ab9ff
aha, este raz si Honza prectel,
tak to chápete tak že nadvedomie, schopnosť, povstáva zámerom vedomia zamerať sa na seba samo? tak?

i # MiroTeqi56
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 01:09:25 b06ab9ff
je to podmienené pritomnosťou zámeru vedomia?
i # MiroTeqi56
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 01:15:16 b06ab9ff
"tak to chápete tak že nadvedomie, schopnosť, povstáva zámerom vedomia zamerať sa na seba samo? tak?"

Ano presne

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 01:16:13 53d0513c
A je to mozne kdykoli, i ted . Zalezi jen na tobe ... na tvem vedomi, jestli chce tento stav vyvolat a vyvola ho .. zda a na co se zameri(s) ...

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 01:19:11 53d0513c
paráda objasnili sme sa užlen to pivo:)
i # MiroTeqi56
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 01:21:29 b06ab9ff
Jake u vas pijete Imelo ? jaka je to vase mistni ? Chutna ti Radegast ?

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 01:24:59 53d0513c
kontrolna otazka: pokial zatial tento zámer nevznikol, nedá sa hovorit o prejavoch, existencii nadvedomia, nadja?leda ako o potenciále.
i # MiroTeqi56
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 01:25:13 b06ab9ff
jake*
lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 01:25:19 53d0513c
"kontrolna otazka: pokial zatial tento zámer nevznikol, nedá sa hovorit o prejavoch, existencii nadvedomia, nadja?leda ako o potenciále."

vsechno to zacina a rozviji SEBEREFLEXE

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 01:28:58 53d0513c
potencial je rekl bych u kazdeho . Jen ne kazdy k tomu je schopen dospet sam (bez pomoci...).

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 01:30:02 53d0513c
uhm, ak nejak konám a zrazu mám možnosť ja vidieť: konám, je to málo že, pretože to nieje žiadna novinka. Ja konám a vidím sa že konám. Čo dodáva sebareflexii korenia?
i # MiroTeqi56
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 01:33:20 b06ab9ff
pivo správne navarené, dovezené narazené a načapovené, ale zvyčajne nejak chutí,čo ja viem čo je za tym, ale značka už ťažko
i # MiroTeqi56
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 01:37:32 b06ab9ff
ak ma vedomie uvidieť samo seba nepotrebuje nejaký nadhľad, aby to bolo o niečom inom? alebo ak je vedomie v klame čo ho oslobodzuje vo svojom nadhľade nad sebou samým.
i # MiroTeqi56
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 01:41:12 b06ab9ff
od klamu
i # MiroTeqi56
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 01:41:48 b06ab9ff
dej me chvili kamarade, co nejdrive odepisu

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 01:41:49 53d0513c
sebereflexi dodava koreni to ze vlastne zacnes premyslet nad tim proc (napr.)v tu danou chvili premyslis nad tim nad cim premyslis, a co te k tomu vedlo a proc

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 01:45:01 53d0513c
tvoja je bratku
i # MiroTeqi56
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 01:45:18 b06ab9ff
a ted moment prosim hned budu zpet

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 01:45:22 53d0513c
čo dáva vedomiu informáciu o informácii? (ak si takto pomenujem stav keď vedomie uvedomuje vedomie)


i # MiroTeqi56
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 02:00:54 b06ab9ff
i: Vidíš SE ?:D

Vydrisek # MijaMumy02
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 02:01:04 4e88a946
Nějak to asi všetci tu "známe" ze svý existence, ovšem už hůř se to srozumitelně formuluje:D
Třeba bych "to" popsal jinak než Lojzik, ale nemám důvod se šířit o těhcto věcech...Nevím, jestli je to správné.

Vydrisek # MijaMumy02
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 02:05:54 4e88a946
sebereflexe znamena take ze pozorujes sve dusevni(psychicke) pochody NEZAUJATE - Z NADHLEDU , odosobnis se ... tve vedomi pozoruje nezatizene tim co je OSOBNI, svymi pocity.. Jelikoz jen tak je plne objektivni

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 02:13:02 53d0513c
vidím sa na sto spôsobov, ale vždy s malým oneskorením. Ale nárez je že prežívam na sto spôsobov,ale zas len s malým oneskorenim. to korenie... a výlety.
i # MiroTeqi56
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 02:16:26 b06ab9ff
čo ti poskytuje nadhled
i # MiroTeqi56
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 02:17:17 b06ab9ff
lojzazpribramy Pěkně vyjádřeno, tos vymyslel a zformuloval sám?

biotron # PatiTumi40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 02:18:24 4e88a946
predsa to nieje a je ako pozerat sa na film
i # MiroTeqi56
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 02:18:54 b06ab9ff
Nebo tam u sebe někoho máš (nebo někde "na drátě")? ,)

biotron # PatiTumi40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 02:21:23 4e88a946
Ano kamarade, nad vsim co pisi sam premyslim i formuluju

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 02:22:09 53d0513c
"predsa to nieje a je ako pozerat sa na film"
To může být trochu nezvyk, zvláště zpočátku? Jak jste to vnímali u sebe?
A co když se to "odpojí" příliš? Chce to zas zároveň i zpětné vazby aby se udržela integrita?

biotron # PatiTumi40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 02:23:16 4e88a946
ak mi povies "z nadhladu" ( NEZAUJATE - Z NADHLEDU)usmernujes ma kdesi,kde?
i # MiroTeqi56
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 02:23:21 b06ab9ff
"pivo správne navarené, dovezené narazené a načapovené, ale zvyčajne nejak chutí,čo ja viem čo je za tym, ale značka už ťažko"

To mas pravdu imelo, ani to pivo uz neni podstive :))

Napr. Plzensky Prazdroj vlastni arabi :))

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 02:23:58 53d0513c
lojzazpribramy Ne že bych podceňoval zrovna Tvoje vyjadřovací schopnosti, to ne, jen že to bylo OBECNĚ nečekaně trefný,) Skoro až věděcky.

biotron # PatiTumi40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 02:25:03 4e88a946
"ak ma vedomie uvidieť samo seba nepotrebuje nejaký nadhľad, aby to bolo o niečom inom? alebo ak je vedomie v klame čo ho oslobodzuje vo svojom nadhľade nad sebou samým. od klamu"

Ano ... Ten " nadhled" ti poskytuje prave to OD-OSOBNENI

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 02:26:52 53d0513c
To vis ;) Ja sem vedec :D

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 02:27:38 53d0513c
Poctivé k pi(ti)vu nebo k pijákovi?:D

OCHmelka # XytiFato45
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 02:27:46 4e88a946
Ani k jednomu :D

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 02:32:40 53d0513c
od-osobnenie?
i # MiroTeqi56
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 02:36:06 b06ab9ff
"čo dáva vedomiu informáciu o informácii? (ak si takto pomenujem stav keď vedomie uvedomuje vedomie)"

Nervy .. a podvedoma cast pak jejich informaci zpracuje a sprostredkuje te vedome ...

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 02:37:21 53d0513c
ako, v rovnorodom prostredí to prebieha
i # MiroTeqi56
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 02:38:35 b06ab9ff
"vidím sa na sto spôsobov, ale vždy s malým oneskorením. Ale nárez je že prežívam na sto spôsobov,ale zas len s malým oneskorenim. to korenie... a výlety."

Tak ono to jak se tve "ja" bude projevovat, a co prijme ci neprijme za VLASTNI, rozhoduje take jen tva mysl . (presneji) jeji vedoma rozumova schopnost ...

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 02:52:53 53d0513c
hm, nervy k vzruchom, kabliky a senzory
i # MiroTeqi56
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 02:54:05 b06ab9ff
i se Ti nelíbí, že to má vázané projevy v živé hmotě, že je to "fyzikální" (= fyzis = příroda) a ne jen "duch bez těla"?

Ochmelka # DakaJeru80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 02:57:58 4e88a946
"čo ti poskytuje nadhled"

poskytuje ti moznost videt objektivne ... odosobnit se ...

osobni je vse TOBE vlastni . Vse co se dotyka tveho "ja"

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 02:58:36 53d0513c
niečo niekedy a niekde sa lúčim.papapa
i # MiroTeqi56
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 03:01:07 b06ab9ff
Ale furt by mě zajímalo, jestli moje já je to samé co Tvoje JÁ nebo i-ho jÁ:D
A když napíšeš třeba: "Včera jsem (JÁ) byl na procházce v lese." - Kd byl na procházce v lese? - Část, co si říká JÁ:D Ale samozřejmě i "zbytek bytosti a těla", jenže to se tím nechlubí:D Nejvíc si to "uvědomuje a upozorňuje na to ta část, co si říká "já" a cpe se do každý druhý věty::D

Ochmelka # DakaJeru80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 03:02:20 4e88a946
"predsa to nieje a je ako pozerat sa na film"

nerozumim ?

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 03:02:48 53d0513c
i ahoj pá

Ochmelka # DakaJeru80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 03:03:03 4e88a946
:D:D:
lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 03:03:38 53d0513c
"i ahoj pá"

nerozumim ? to bylo jeste k tomu ? nebo uz des ? :D

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 03:05:33 53d0513c
jo uz vidim.. chapu ...

Imelo zatim cau brachu a dobrou noc !

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 03:06:22 53d0513c
Dyž von je tak prchavej ten i :)
lOjzi, schánim dřevo - prkna (nejmíň 18cm na šířku, stačí jen 1-2 cm tlustý a kusance po třeba metru nebo dvou), kde nejlíp nejlevnějc a netoxický?:D Určitě řekneš "na pile", ale to tu jaksi ne to...:D

Ochmelka # DakaJeru80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 03:07:48 4e88a946
Me napada jedine pila kamarade ... Urcite tam nekde nejaka musi byt

Nebo mozna nejaci stavebni dodavatele, ale tam by asi zalezelo na tom jestli by se ti to vyplatilo. jestli bys toho chtel hodne a tak ...

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 03:10:53 53d0513c
už si ulietam , a nedržím myšlienku, niečo napíšem a po chvile zabudnem, kua,
i # MiroTeqi56
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 03:12:44 b06ab9ff
"ak mi povies "z nadhladu" ( NEZAUJATE - Z NADHLEDU)usmernujes ma kdesi,kde?"

no prave k tomu od-osobneni ...

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 03:13:19 53d0513c
ale som tu :)
i # MiroTeqi56
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 03:14:21 b06ab9ff
"ako, v rovnorodom prostredí to prebieha"

Nerozumim otazce, jak to myslis ?

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 03:15:24 53d0513c
i: A jsi dneska pil nebo únava z tárání a přemítání nebo fyziologická z pokročilé hodiny noční ?:D

Ochmelka # DakaJeru80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 03:16:52 4e88a946
Lojza, jasný, škoda že zas "dám vydělat" něco málo někomu upe cizímu. Žádnej "vnitřní trh" nemáme:D

Ochmelka # DakaJeru80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 03:18:40 4e88a946
Casem muze byt bracho :))

ten trh

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 03:19:43 53d0513c
predpokladam že mysel je prostredia informačného, ako telo chodi po zemi. tak predpokladám že mysel je o informaciach ak ma možnosť mysel uzrieť mysel tak predpokladam že informacie su prostriedkom,či?
tak to siteraz necham radsej potvrdit

i # MiroTeqi56
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 03:21:30 b06ab9ff
Lojza: To už ale nebudu mít ty prachy, pač je vydám na tyhle počáteční věci:D

Ochmelka # DakaJeru80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 03:21:58 4e88a946
Jeste me napada ze by ses mohl zeptat primo nekde na stavbe . Ze by ti prodal treba majitel kdybys toho nechtel moc za nejaky peniz. Nebo napr. stolari potrebuji desky ... kdybys tam teda mel napr. nejakou stolarskou dilnu.. tak tam se muzes zkusit jeste poptat...

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 03:22:50 53d0513c
A pak JÁ nebudu nic nepotřebovat:D

Ochmelka # DakaJeru80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 03:23:40 4e88a946
Budes treba potrebovat jiny veci :D a mi jiny prachy :D:D

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 03:30:14 53d0513c
mit*
lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 03:30:44 53d0513c
No když to právě někdo směřuje k tomu, aby jiný věci PAK už pokud možno nepotřeboval (ani jiný prachy), tak si vystačí už pak s tim, co má, ne?:D To se pak překotí, že leda by něco začal po čase z přebytků nabízet někomu jinýmu, ale už je to výměna jinýho charakteru.

Ochmelka # DakaJeru80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 03:33:13 4e88a946
imelo trepe pičoviny , hrablomu, ani nevie kto je,
i # MiroTeqi56
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 03:33:16 b06ab9ff
"hm, nervy k vzruchom, kabliky a senzory"

No predstav si treba ze by tve vedomi, nevnimalo fyzickou bolest ... :)) pak bys klidne bezel, dolamal by sis telo, a ani bys to necitel ...

Nebo si predstav ze by tve vedomi nevminalo zadne pocity ... to bys pak mel treba hlad, a ani bys o tom nevedel ... Nebo by ses nedokazal radovat ze zivota, nepocitoval bys nic., takze ani stesti, zadnou radost. zadnej smutek. nic ...

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 03:35:38 53d0513c
"No když to právě někdo směřuje k tomu, aby jiný věci PAK už pokud možno nepotřeboval (ani jiný prachy), tak si vystačí už pak s tim, co má, ne?:D To se pak překotí, že leda by něco začal po čase z přebytků nabízet někomu jinýmu, ale už je to výměna jinýho charakteru."

No to ja vim :)) ale tys to psal tak jako by ti bylo lito ze pak uz nebudes nic potrebovat a mit penize, tak sem te chtel trochu utesit :D:D (ze vzdy je sance ze budes neco potrebovat... :D:D)

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 03:38:20 53d0513c
"už si ulietam , a nedržím myšlienku, niečo napíšem a po chvile zabudnem, kua,"

Heheh :)) ja se take jiz chystam pomalu "zalomit" :))

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 03:41:57 53d0513c
imelo: A kdo by byl?:D Kdo je (tam)?:D

Ochmelka # DakaJeru80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 03:42:27 4e88a946
Lojzo: OK, jsem teda utešenej ,) A jdu tiež zalomit.

Ochmelka # DakaJeru80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 03:45:45 4e88a946
:D:D ok bracho, vsak zas dneska tude :))

Dobrou noc ti preju :)

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 03:47:43 53d0513c
Ochmelko, Imelo, ja jeste na paar komentaru neodepsal ale jak se vyspim na ne odpovim, ted uz tez idu :))

dobrou noc a zatim ahoj

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 03:51:35 53d0513c
spokojnuju vam noc
i # MiroTeqi56
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-03 03:54:34 b06ab9ff
imelo, promin ja sem se jiz pote nevratil k nasi debate zde . znova ji tedy nacnu tim, ze odpovim na tehda nezodpovezene komentare ..:)

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-06 21:14:26 53d0513c
"Ale furt by mě zajímalo, jestli moje já je to samé co Tvoje JÁ nebo i-ho jÁ:D
A když napíšeš třeba: "Včera jsem (JÁ) byl na procházce v lese." - Kd byl na procházce v lese? - Část, co si říká JÁ:D Ale samozřejmě i "zbytek bytosti a těla", jenže to se tím nechlubí:D Nejvíc si to "uvědomuje a upozorňuje na to ta část, co si říká "já" a cpe se do každý druhý věty::D"

Tak si muzeme ujasnit, co ze treba je zrovna to "ja" ...

Odpoved na otazku zda tvoje "ja" ochmelko je to same co moje "ja", ci nekoho jinyho "ja", je ANO i NE
Ano v tom, ze se jedna u kazdeho z nas o tu samou VEDOMOU cast nasi "zive "elektriny""

Ne v tom, ze kazde "ja" je jiz tvoreno z toho co je dane mysli dane bytosti vlastni, OSOBNI, tim s cim se dana mysl stotoznuje a povazuje za sve, ci za sve prijme ..

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-06 21:41:00 53d0513c
Protoze to prave ta VEDOMA cast, se hlasi a ohlasuje ze dala pokyny zbytku tela a dostala se spolecne tam kde dostala, a uz tu je .. Tu jsem(ja)... ja vedoma cast ...

pritom, jak spravne pise ochmelka., tu neni jenom JA, jenom JA vedoma cast, ale i cely zbytek bytosti ... JA jenom rozhodlo o smeru a cili a provedeni a rozdalo pokyny

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-06 21:57:03 53d0513c
a jak dorazilo na misto urceni, uvedomilo si to, a zahlasilo JA uz jsem tu . ja uvedomela cast...(ale i zbytek) jenze ten uz se neozve ..)

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-06 22:01:36 53d0513c
JA je tvoreno z toho s cim se dana MYSL stotoznila a prijima ci prijala za SOBE vlastni .

cili definice je

Umela struktura jiz si vedoma cast mysli jedince muze v prubehu zivota (sama, ci pusobenim okolnich vlivu) vytvaret a sni stotoznovat, a dle niz(a na jejim zaklade) take konat .
lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-06 23:02:39 53d0513c
to JA znie trochu autonómne
imelo # TuqaNeca36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-07 00:18:20 b06ab9ff
vsak taky je ... pokavad se snim mysl stotozni ....

jinac zdravim te imelo :)

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-07 00:33:11 53d0513c
ahoj lojza:) najlepší čas na debatu :)
ak ťa chápem správne definoval si JA- nadvedomie?

imelo # TuqaNeca36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-07 00:49:21 b06ab9ff
ano, nejlepsi cas :)
vlastne uz takovej "nas" cas, vid ;) :D:D

nene, JA je konstrukt VEDOMI, s kterym se vedomi stotoznuje ...

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-07 00:53:20 53d0513c
aha, tak potom JA ako male ja
imelo # TuqaNeca36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-07 00:56:15 b06ab9ff
ja je vzdycky ja, at uz je velke nebo male, pokavad to nekdo rozlisuje na dva pojmy, pak pod tim druhym pojmem uvadi jiz neco jineho a ne "ja"

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-07 00:57:44 53d0513c
možno to znie popletene ale rozlišujem ja a JA
imelo # TuqaNeca36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-07 00:58:44 b06ab9ff
i keď sú súčasťou jedného považujem to pre seba rozumné odlišovať
imelo # TuqaNeca36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-07 01:00:36 b06ab9ff
"ja" je vlastne "OSOBA" :)) ... napr. (ja) Lojza Brabenec, nebo treba (ja)Lubos Kotleta ... apod... nebo treba indiani napr. (ja) Okridleny Medved

atd :D

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-07 01:05:55 53d0513c
ego
imelo # TuqaNeca36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-07 01:07:21 b06ab9ff
"ja" je vlastne to za co se vedomi povazuje

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-07 01:08:01 53d0513c
a JA?
imelo # TuqaNeca36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-07 01:08:53 b06ab9ff
mmt hned se vratim

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-07 01:08:56 53d0513c
Juju ludjla zrovna som sa zobudil zo sna. V snu je člověk "zranitelný", není tolik zapnutý rozum (jako když se vzbudí a "uvědomí si a vysvětlí si třeba "to byl jen sen"), tak je vydán napospas citům atd.

Perheel # GeweWefa76
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-07 01:16:42 4e88b2e4
:)
imelo # TuqaNeca36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-07 01:21:53 b06ab9ff
naposledy ma oslovila táto ilustrácia od Benku
http://blog.sme.sk/blog/5783/86564/clanok_foto.jpg


imelo # TuqaNeca36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-07 01:41:58 b06ab9ff
Je eště někdo vzbuzený?

Lastr # FemeSupe24
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-07 03:09:02 4e88b35e
Sluníčko sluníčko, popojdi maličko, sedíš tu u césty, stane se neštěstí, něco tě zájéde.
Nevrátí se
nevrátí se,
tak
je
to.

Lastr # FemeSupe24
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-07 03:24:09 4e88b35e
"možno to znie popletene ale rozlišujem ja a JA"
"i keď sú súčasťou jedného považujem to pre seba rozumné odlišovať"

soucast ano i ne, zalezi na tom jak se to vezme.. protoze "ja" je sice pouze konstrukt vedomi, za pouziti vedome schopnosti - ROZumu,. jehoz existence ci neexistence nema primy vliv na zivot ci smrt vedomi jako takoveho.. Tz. ze "smrt" "ja", nemusi nutne znamenat i smrt cele bytosti, ale pouze "OSOBY"(ega) jenz si dana mysl vytvorila .. a tudiz je "ja" takto mozno chapat vlastne jako jakousi "soucast" vedomi .
Na druhou stranu, pokavad se vsak mysl se svym vytvorenym egem(ja) plne stotoznuje, pak toto ego vlastne povazuje za sebe sama, a tim padem se jim i primo stava ... !


lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-07 05:50:35 53d0513c
"a JA?"

ja velkymi pismeny neexistuje, to je jen tvuj vlastni vyraz, ktery PRO TEBE samozdrejme nejaky smysl ma... ale lidem bysme tim asi motali hlavy, tak bych ho moc nepouzival ...

kazdopadne ale jako JA velkymi pismeny, bych v tomto(tvem) pripade definoval od-osobnene vedomi(vzpominas jak jsme se minule bavili o "NADJa" ?.. ), vedomi jenz si uvedomuje to co je mu OSOBNI a dokaze se od toho odprostit , a vnimat s NADHLEDEM

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-07 06:27:06 53d0513c
a promin imelo ze jsem neprisel, sekl sem se a nevyslo me to

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-07 06:28:02 53d0513c
potom dobré ránko:)
mám pocit že čerpáš z tibetského budhizmu, ďakujem za odpovede.imelo # TuqaNeca36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-07 07:51:39 b06ab9ff
Ahoj i :)

Nene, vsechny informace ti poskytuju sve vlastni . Na vse prichazim tou cestou, o ktere sme vedli rozhovor... odosobnim sve vedomi, a premyslim a pozoruji z NADhledu

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-07 15:46:43 53d0513c
Lojzo čekuj debatuj na http://dol
ezite.sk/Vladni-SWAT-tymy-utoci-na-zvrhle-jedince-
kteri-si-pestuji-sv-y60.html?rand=17#f23229

Problematika bbb píše: "u nas nic, co ma pevny zaklad spojeny so zemou oficialne, tzn. bez stavebneho povolenia nevybudujes.."

Bimbo # TiteVeve01
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-07 16:06:08 4e8888ad
"Juju ludjla zrovna som sa zobudil zo sna. V snu je člověk "zranitelný", není tolik zapnutý rozum (jako když se vzbudí a "uvědomí si a vysvětlí si třeba "to byl jen sen"), tak je vydán napospas citům atd."

Ano kolikrat, je rozum omezen, ale mysl vnima ., to je pravda .. Existuji vsak i sny( a kde kdo je zazil.), kdy i ve snu se mysl rozhoduje, premysli a kona .

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-07 22:26:43 53d0513c
Poslední dny špatně usínám a mám smutné sny, co mám dělat?

Mixtr # GuhaFiqa80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-07 23:11:31 4e888c33
Spatne usinani, a smutne sny, vzdy odrazeji nejaky nereseny problem ...

Tz. uplne prvni krok , bez kteryho by zadny dalsi postup nebyl mozny, - je jeho uvedomeni ...

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-08 01:30:24 53d0513c
Pak-li ze si clovek svuj problem uvedomuje, lze jiz i nachazet a premyslet nad jeho resenimi ., A HLAVNE postupem vedoucim k vnitrnimu SMIRU , jenz je vlastni i onym hlavnim zalecenim ...

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-08 01:37:10 53d0513c
vlastne*
lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-08 01:37:57 53d0513c
Patrně kombinace existenciální úzkosti a "rozjetí" měřítka "času" podvědomí (příliš široký rozsah - mučivá lítost jaký je nedostatečný životní čas bližních... Zobrazeno určitými výjevy ve snu...Když byli mladí a tak.)

fonkan # XafyVilu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-08 03:37:06 4e889558
"existencionalni svazanosti" ? "ne-mocnosti" ?

aby bylo podvedomi smirene, potrebuje k tomu nejdrive aby se s problemem vyporadalo uspokojive vedomi ..! teprve pote se smir prenese i do podvedomi ...

(jinac to dobre znam, o cem pises...)

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-08 04:21:02 53d0513c
A teraz, koncom Januára už sme po Silvestri? Mne sa zdá, že ešte búchajú rachétle a všetci psíkova na Slovensku aj v Česku vyľakané pod posteľami schúlené ležia! :-)))


Interbulo # HacoSyfi01
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-01-27 04:07:54 58d42498

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
se   tri
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Lidská práce možná nebude důležitá


 Lidská práce možná nebude důležitá
Vývoj, přeměna a růst není v přírodě ani kosmu lineární. Exponenciála se zdá být hluboce vetknutá do přediva časoprostoru. Chápeme to u dělení buněk a stejný vzorec nyní nacház...
Supermasivní černé díry mají limit velikosti: 50 miliard Sluncí
V NĚMECKU BĚHEM JEDINÉHO TÝDNE CHYTILI DRUHÉHO AMERICKÉHO ŠPIONA
Ako vidím dnešný svet

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.3412 s
zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles