Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Začneme tým, že neuvidíš ani cent


Začneme tým, že neuvidíš ani cent

Zachytávam signály, že sa niečo začína meniť. Prichádza to pomaly, no nekompromisne. Tak, ako pijavica štátu nemilosrdne stupňuje svoj samovražedný tlak na podnikateľskú sféru, rastie aj medzi podnikateľmi vzdor.

Rafinovanosť, nástojčivosť a neúprosnosť, akou sa štátny parazit zmocnil svojho hostiteľa, prináša svoje hnilé ovocie.

Len v mojom bezprostrednom okolí evidujem veľa prípadov, keď sa z prosperujúcich podnikateľov stávajú bezradní príštipkári. Majiteľ autodopravy ešte nedávno zamestnával desiatky ľudí, dnes sa rúti do osobného bankrotu. Staviteľ už nestavia, len vydržiava spokojnú účtovníčku. Veľký obchodný reťazec sa potáca od jednej miliónovej pokuty k druhej. Živnostníci po tisícoch rušia svoje živnosti a hľadajú spásu v eseročkách, alebo na úradoch práce. Majitelia firiem špekulujú, ako sa svojich firiem s čo najmenšími stratami zbaviť. Silný sociálny štát požiera ruku, ktorá ho živí.

Prosperita patrí priemerným, nemorálnym, zamestnaným v štátnom aparáte. Radujú sa zlomyseľní psychopati poberajúci plat na rozličných políciách, hygienach, exekútorských úradoch, či súdoch. Všetko neproduktívne zložky, bez ktorých by sa žilo ľahšie a príjemnejšie. Bez ktorých by sa dramaticky znížila reálna nezamestnanosť a ľudia by nehrdlačili za minimálnu mzdu. Dobre sa darí pseudopodnikateľom, ktorí spolu so štátnou exekutívou vytvorili vysoko organizovanú camorru, ovplyvňujúcu prácu zákonodarného zboru i konanie úradov. Darí sa gaunerom s osobnými kontaktami na správnych miestach, chrapúňom, ktorí sa bez hanby dokážu podeliť o peniaze s politicky nominovaným referentom. Darí sa ľudom, ktorí pochopili, ako sa dá vybabrať so systémom okolo DPH. A samozrejme sa darí tým, ktorí určujú pravidlá tejto špinavej hry a dozerajú na ich dodržiavanie. Tým najmä. A všetci svorne nemilosrdne likvidujú konkurenciu a deformujú celú spoločnosť.

Takýto štát je hlupák. Je obrazom tých, ktorí ho reprezentujú. Ani bandita Calvera zo Siedmych statočných nebol taký hlupák. Calvera dokázal odhadnúť, koľko môže ukradnúť, aby mohol prísť rabovať aj nabudúce. Naši gangstri sú úplne mimo racionálnych proporcií. Nastavili také pravidlá hry, že významná časť živnostníkov a spoločností jednoducho neprežili. Ak ich necháme v tom pokračovať, naše vnúčatá nám nebudú na hroby klásť kvety, ale vyprázdňovať fekálne cisterny.

Vymenujem len niekoľko absurdít, ktoré majú fatálny dopad na podnikateľské prostredie. Jednou z nich je systém odvodovej povinnosti u živnostníkov. Či sa živnostníkovi darí alebo nie, musí každý mesiac odviesť peniaze do sociálnej a zdravotnej poisťovne. Takmer dve stovky. Minimálne. Nikoho nezaujíma, odkiaľ má živnostník tieto prostriedky získať. Peniaze musí odviesť, inak čoskoro začne chodiť pošta od exekútora. Dá sa predpokladať, že napríklad väčšina bývalých partnerov Váhostavu, je práve teraz v hľadáčiku exekútorov. Kde nič nie je, ani čert neberie. Len štát.

Ďalším nezmyslom, je povinnosť odviesť DPH za každú vystavenú faktúru. Bez ohľadu na to, či bola daná faktúra uhradená. Tento inštitút, v kombinácii s gangsterským podnikateľským prostredím, položil tisíce spoločností. A u živnostníkov nevyhnutne viedol aj k tragickým životným situáciám. Živnostník ručí svojim osobným majetkom. Ďalšie, možno stovky spoločností, sú paralyzované inštitútom daňovej zábezpeky. To je kapitola sama o sebe.

No a na záver spomeniem novinku v hitparáde socialistických nezmyslov daňovú licenciu. To je azda ešte väčšia sprostosť ako daň z pridanej hodnoty. To je taká sprostosť, že ju nedokážem ani vysvetliť. Boľševik sa jednoducho rozhodol, že vytrieska peniaze aj od firiem, ktoré skončili v strate, alebo s veľmi malým ziskom. Takže ak bol napríklad zisk spoločnosti v minulom roku 0,00 EUR, tak musíte štátovi odviesť minimálne 480€. Hlava ide prasknúť od absencie logiky tohto inštitútu. Z čoho? Odkiaľ mám vziať 480 Eur, keď som zarobil nulu? Logickým účinkom daňovej licencie je skutočnosť, že množstvo malých s.r.o. zmenilo majiteľa, alebo sa nachádzajú na čiernej listine finančnej správy. Mimochodom, takto vyzeráorganizačná štruktúra hydry . V tom sa nevyzná ani sám minister, ten nevie čítať ani jednoduché grafy. Toto je zložitý diagram.

Túto hru niekto vymyslel, nastavil jej pravidlá a reguluje ju. A vôbec nie je zameraná na efektívnejší výber daní. Je to len zásterka. Ide o absolútnu kontrolu nad cudzími peniazmi, potláčanie konkurencie v prospech spriaznených oligarchov, likvidáciu konkurenčných podvodníkov s vratkami DPH. Áno, celý ten nezmysel okolo DPH sa možno zneužíva na vyťahovanie verejných peňazí a ich transfer do určených vrecák. A kontrolu nad celým systémom má Sekcia daňovej a colnej správy Ministerstva financií. Oni majú prístup k informačnému systému i jeho dodávateľovi, oni vedia ovplyvniť každý znak kódu aj každý údaj v databáze. Junáčikovia, oficieri :) Oni vedia určiť, komu príde daňová kontrola, či razia colníkov. A vedia ovplyvniť aj to, komu takáto kontrola zaručene nehrozí. Zase si ma pozvite na konzultáciu. Už neprídem, nechcem byť spolupáchateľ.Author: Matej Hloska # QohiCela17
Slovensko2015-07-0212
-
 79% ( 18 people voted )
+
No, Maťko, bolo by načim zrušiť štát ako taký a nech sa každý stará o seba, či? Neustále kydanie na štát ako taký je trochu jednoduché riešenie vlastnej zloby a nenávisti. Štát nie je zlý ale zlí sú tí, ktorí dostali mandát ho spravovať! Takže treba ďalej voliť tých, čo sľubujú a potom nekonajú tak ako sľúbili a pod....
Všetko je to v jednotlivcoch, ktorí keď sa spoja /viď parlament a vládu SR/, tak to vyzerá tak, ako je.
A vo tom to je.......................

defender # LixuWija97
-
 56% ( 6 people voted )
+
2015-07-05 08:25:12 d5b582fe
Máme zastupiteľskú demokraciu? Áno máme...Ale problém je v tom, že ja zastupiteľom neverím - žiadnym!

Bertold # FuliXuju84
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-07-05 10:18:01 4e639729
Nemajte boja, s hostiteľom umiera i parazit. Ono to príde skôr či neskôr, teraz ide len o to aby dôsledok nebolo rádioaktívne spálenisko.
General Guderian # TyroMury04
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-05 14:05:06 55e4d1d4
Imigranti v Maďarsku útočili na autá
https://www.youtube.com/watch?t
=68&v=gfJ5X7HJJy8

Konec evropské kultury - islamizace evropy

[
color=#0000ff]https://www.youtube.com/watch?v=T2ij
_qtGy6Y


Nepotrebujeme lži mainstreamových štetiek ani európskych špinavých anál alpinistov USA z vlád a parlamentov krajín EU.

Vďaka Bohu mame internet a vieme čo sa kde robí bez fašistickej lživej propagandy špinavej diktatúry nepriamej parlamentnej modernej pseudo demokracie v službách korporatívneho SionFašizmu vedeného z USA a niektorých krajín EU pod známou fašistickou skratkou SionFašizmu New World Order
https://www.google.sk/search?q=new+world+o
rder&biw=1366&bih=589&tbm=isch&imgil=KmG_mS589aRPI
M%253A%253Bkqy_VwFTTFlh8M%253Bhttp%25253A%25252F%2
5252Fwww.knowledgeoftoday.org%25252F2011%25252F12%
25252Fnew-world-order-order-of-illuminati.html&sou
rce=iu&pf=m&fir=KmG_mS589aRPIM%253A%252Ckqy_VwFTTF
lh8M%252C_&usg=__eZx9zI-SAlZriXO--Y53D9zIC8s%3D&ve
d=0CCoQyjc&ei=ch6ZVbGqLcX2Uq3btKgI#imgrc=KmG_mS589
aRPIM%3A&usg=__eZx9zI-SAlZriXO--Y53D9zIC8s%3D[/col
or]USA, najväčší predátor ľudstva-!!

Celý svět je v šoku, USA je hlavním podporovatelem IS.
[colo
r=#0000ff]http://ers.blog.cz/1505/cely-s vet-je-v-soku-usa-je-hlavnim-podporovate lem-is


Americké lodě přivážejí do Evropy masy uprchlíků
http://outsidermedia.cz/mo
derni-valka-proti-evrope-americke-lode-privazeji-d
o-evropy-masy-uprchliku/

Dedo Varga # RiqyQare02
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-07-05 14:38:00 3ec5e27c
Dobrý článok. To sa tu málokedy stane. Pravdivá sonda do neschopného myslenia boľševika. OK, ľudia nechceli modrý zlepenec, to im nevyčítam. Ale vláda boľševika a k tomu ešte jedinej strany, s ktorou v jasote prežerú svoju budúcnosť v sociálnych balíčkoch, nie je výhra. Mečiar chcel vybudovať silnú strednú vrstvu, ale ho vysmiali. Nech si teraz národ vyžerie do dna svoje volebné experimenty, keď slovo živnostník je už nadávkou. Ja sa na tom všetkom dávno už len do sýta smejem...


:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-07-05 23:44:43 bc7b649f
pandi pisurek
a to ti kedi poveda, ked s teba zliezal

kvak # RiqaNyhu66
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-06 06:35:30 c31c43a9
loading...
1. Nikto nebrani zivnostnikovi aby si otvoril sro, stal ja jej zamestnancom a zivnost zavrel. Aspon neruci celym svojim majetkom....
2. "Podnikatel", ktory "podnika" stylom, ze nema na to zaplatit 40 eur mesacne na tu strasnu a likvidacnu danovu licenciu, nech radsej fakt nepodnika.


zdravyrozum # GyduJudi50
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-06 08:54:28 bc78020a
Mailto, nič iné som ani nečakal. A nezabudni to poslať, spolu s otrepaným nezmyslom o priamej demokracii, aj ústavným činiteľom. Tu, v kabarete Dôležité, zostaneš už len ako druhotriedny šašo na vyplnenie diskusných prestávok medzi záchodovým Truhlíkom a ostatnými. Pritom do tvojho návratu starého klauna sa vkladalo isté oživenie...


:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 62% ( 3 people voted )
+
2015-07-06 08:59:54 d425402c
Metalový mačiak Pndemonium. tebe by stačilo zavrieť na doživotie v tom paneláku v Petržalke.
Ja totiž metalový mačiak bývam v mestskej peknej vilke na rozdiel od teba, pravej Mečiarovej prvej ruky, ako si sa chválil pred 3 rokmi.
 • Kde si bol metalový mačiak v noci dlhých nožov v roku 1993, keď mafián a boss HZDS Mečiar verným psom rozdával z cudzieho, spoločného, nášho-!!! ?

Dedo Jozef # LoviRomu01
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-06 10:02:50 3ec5e27c
Mailto, ty už máš ale poriadnu sklerózu, lol! No, máš už na ňu nárok. Využi to, môžeš ju zapracovať do svojho klaunského aranžma, ako v tomto prestávkovom šteku.
:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-06 11:11:44 d425402d
Metalový mačiak s hadom Pandemonium po noci dlhých nožov zostal s holým zadkom s garsónkou v Petržalke odkiaľ sa chváli aký je bohatý.
 • Nuž stáva sa to občas slabomyseľným čurákom a to ak je niekto len metalový mačiak chváliaci sa ukrytím cédečkom v Mečiarovom semenníku vajec, kde to riadne zapácha nakoľko aj semenník je potrebne občas vyčistiť podobne ako budar truhlika z Lunika dzevec Budar Truhlik s.r.o.

Dedo Jozef # LoviRomu01
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-06 11:39:33 3ec5e27c
Mailto LoviRomo, si skvelý Truhlíkov žiak, lol! Chytáš druhý dych, zabávaš. Píš a neprestávaj, kým máš inšpiráciu. Ale svojho majstra neprevýšiš...

Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-06 12:02:48 d425402c

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
jeden   sede
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0297 s
zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles