Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Za komunizmu sme sa mali lepšie... Povedala mi jedna zo žiačok


Za komunizmu sme sa mali lepšie... Povedala mi jedna zo žiačok

Povedala mi jedna zo žiačok. Mali ste byt, prácu a všetkého, čo k životu potrebujete. Tlmočila názory mnohých, ktorí povedia iba A...

Priam symbolicky sme mali na hodine občianskej preberať rôzne typy ekonomík. Trhová, príkazová alebo tá naša zmiešaná. Aké sú ich plusy a mínusy....? Téma nesklamala a decká vedia byť veľmi šikovné. Človek zistí, že z rozprávania svojich rodičov, respektíve častejše z úst starých rodičov, sa dozvedia mnohé veci (napohľad často pozitívne). Kto by predsa oponoval, že je zlé mať stanovenú presnú cenu potravín a navyše často veľmi nízku? Komu by sa nepáčilo, ak by ako začínajúca mladá rodinka dostal byt - niekedy dokonca úplne zadarmo, inokedy s "nevinnou" pôžičkou. Komu by sa nepáčilo ihneď po doštudovaní zamestnať sa - a to dokonca v danom obore?

Všetko to znie veľmi krásne, spravodlivo a rovno, možno ešte rovnejšie, ako by sa dalo vôbec predstaviť v tom najkrajšom idealistickom sne o dokonalom svete.
Všetko je to ale iba obyčajné A, za ktorým nasleduje nespočet Bčiek.

Ku každému A patrí B

A trvalo by večnosť rozpisovať všetko dobré, skrývajúce za sebou B. Tak napríklad také mlieko alebo vajcia. Ich cena bola stanovená a nízka. Môj dedo, dozaista nebol sám, musel ale týždenne odovzdávať vajcia, mlieko a prípadne iné súroviny zo svojho malého hospodárstva na dvore domu. Bola to jeho daň za to, že chce niečo vlastniť. A to niečo bola krava a pár sliepok. Koľkí lacno nakupovali aj suroviny z jeho práce, za ktorú dostal halier alebo dva?! Bol to istý druh otrokárčenia.
A čo tak nákup v neskorších hodinách? Mlieko došlo a rovnako aj vajcia. Takže prví mali, neskorší už nie. Ako to už býva, aj tu často platila "korupcia a známosti".Pánkovi sa "čo-to" odložilo pod pult.

Mladé rodinky to mali vo veľkom ľahšie. Ak teda hovoríme o bývaní. Cieľom však bolo uchovať a "konzervovať" človeka v jednej škatuli na celý život. Bola to menšia forma "komunitného" života. Našťastie k nám nikdy nedorazila doba, ktorá by nás odkázala na spoločné zdieľanie kuchyne a toalety na chodbe alebo, ako to chceli súdruh Marx a neskôr Lenin, vytvoriť prakticky život bez rodín.

Pracovali všetci a samozrejme aj tí, ktorí nechceli a preto aj často nepracovali. Dnes sa flákajú na ulici, v krčme alebo doma. Vtedy sa mnohí (nie že by dnes nie) flákali v práci a potom v krčme. Vytvoriť pracovné miesta pre všetkých je môžné iba vtedy, ak vyrábaš aj to, čo nepotrebuješ a nechceš, Ale vyrábaš ako besný a keď je prebytok, tak to zadarmo pošleš Kaddáfimu, Castrovi alebo len tak bratsky na východ. Nič to, že na bicykel čakáš tri mesiace, hlavne, že je kladív a kosákov pre celý svet.

Minule moja známa vzdychala, že aké sme mali vymakané družsvá a v nich kvalitný dobytok a z neho kvalitné mäšo. A aké množstvo dobytka a mäsa. Tak som ja jej spýtal, že prečo otec a mama čakali tri hodiny v rade na mäso a neušiel sa im ani podradný bôčik za 15 Kčs. Neodpovedala mi...

A takto by sme mohli pokračovať zo všetkým. Rozoberať A a B. Ak by niekto namietal, aj v dnešnej dobe platí A rovná sa B. Tento vzorec je rovnaký a nemenný. K bývalému režimu patí však aj C alebo S (Sloboda).

Práve sloboda patrí medzi najvzácnejšie dary, spolu so zdravím a životom samotným. Bez neho je pre mňa život ničím. Áno, nájdu sa ľudia, ktorí v mene blahobytu, spokojnosti a pohodlnosti zavrhnú tento dar. Nemožno ale súdiť, pretože každí sme iní.

Deti sa na mňa pozerali a ja som im vysvetlil: "My tu teraz máme slobodnú diskusiu. Vy hovoríte názory, ja hovorím tiež, vy sa pýtate a ja sa pýtam. Vy tu niečo kritizujete a tiež kritizujem. A keby toto robíme 26 rokov dozadu, tak ja by som už nemohol byť učiteľom a vy by ste mali znížené známky zo správania. Vaši rodičia by boli predvolaní do školy a prinajmenšom zastrašení..." Niektorí žiaci pochopili a iní nie. Sloboda je totiž pre nich takou samozrejmosťou, že si nedokážu uvedomiť jej hodnotu.
Nezazlievam im to, pretože nikdy nezažili ten pocit - byť neslobodným v názore, vierovyznaní, cestovaní, študovaní...

Zazlievam to však generáciám, ktoré tieto veci zažili. Časti ich známi boli šikanovamí len preto, že chodili do kostola alebo počúvali Beatles. Aj napriek tomu mnohí spomínajú na tieto fantastické časy. Nebolo by na tom nič zlé, keby nevyslovia tú hnusnú sebeckú a slepú vetu:

"Za komunizmu sme sa mali lepšie."Author: Marek Strapko # LajiSyle08
Slovensko2015-11-1810
-
 27% ( 16 people voted )
+
LOL - cieľom však bolo uchovať a "konzervovať" človeka v jednej škatuli na celý život
Tak skoda ze tu skatulu co komanci vystavali pred 40 rokmi som si dnes musel kupit na hypoteku a zadlzit sa do konca zivota s tym ze ked sa mi nieco stane a nebudem moct makat tak do 70tky tak mi aj tu skatulu hned zoberu. Ale ako autor pise mozem sa dnes kludne a pokojne modlit za mohamedanov ktorych nam sem napustaju a dokonca sa stastne mozem s bezdomovcami ozierat kazdy den bez toho aby som musel pracovat. Mozem aj vlastnit vilu a stale chodit na dovolenku, len skoda ze som v tom pravom momente nic nenakradol a dnes tiez nie som v spravnych partajach aby som mohol rozkradat na kazdom rohu. Vacsina dnes nemusi nic ale asi preto ze nic nemusia makaju vo fabrikach za 350€ aby sa aspon uzivili.Som rad ze toto vsetko dnes kludne mozem, naozaj mi je podstatne lepsie.
MM # SidaSafa91
-
 84% ( 27 people voted )
+
2015-11-18 13:37:48 d94b4912
mm, mam pocit ze chyba je len v tebe...predsa ti co ti tu skatulu zoberu, sa lepsie maju...


kucma # FyvaFixa25
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-11-18 16:11:23 b2fd9995
A vôbec nebolo za "komunizmu "lepšie --kdesi kde bol..A istým deťom /13-ročným/ bolo jasné nedávno v diskúsií ,v škole , že určite kerdysi bolo horšie ako dnes lebo ľudia museli stáť pred vianocami "šóry" hlavne na banány a mandarínky.
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-11-18 17:09:39 58d4289b
Je trápne --vôbec sa vyjadrovať..k Vášmu "PUBERŤÁCKEMU" prezentu . ...Marečku---Ak ste to tu zavesil sám tak prečo? Veď istý .".skoro bulvárny .." plátok Vám to teraz pred 17.11. ..zverejnil...čosi dostanete... a môžte sa tešiť že kedysi sa hral dobrý futbal...aj v TN./ale dodržujet "dekórum" úvod vaších "chlapčenských pokusov " korešponduje so záverom...máte nato aby ste rástol ...k čomusi... mimo POLITIKY::: dobre...?/
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-11-18 17:58:31 58d4289b
Škoda komentovať, pokiaľ mi je známe komunizmus nikde na svete nejestvoval.

Patt # RymoKovu12
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-11-18 18:31:58 b2292dd0
Z tej žiačky veruže vyrastie dobrá proletárka. Dúfam len, že sa v skutočnosti nevolá Anička, lol! Ale možno sa ešte len ako neskúsená hľadá a bolo by načim sledovať jej vývoj, či nakoniec dostojí poznania a nájde sever.... Ale aj tak je na celom článku výstižná táto veta: "Dedo (...) musel ale týždenne odovzdávať vajcia, mlieko a prípadne iné suroviny zo svojho malého hospodárstva na dvore domu. Bola to jeho daň za to, že chcel niečo vlastniť..." Aká výstižná to charakteristika oných čias, raných rokov päťdetiatych! Pravidelné odovzdávanie kontingentov pod prísnym dohľadom ľudového komisára... Ajáj, a jeho pomocník všetko poctivo zapisoval, aby sa len neprišlo na to, že súdruh komisár nevie písať. A keby aj, v tých oboch ľavých rukách by aj tak pero neudržal. Ideologické medové motúzy časom pekne zhorkli. Ale spomínať na tie časy môže zo svojho uhla pohľadu dnes beztrestne každý...


:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 58% ( 9 people voted )
+
2015-11-19 00:57:23 bc7b649f
loading...
"Ja mám svoju zbraň zamknutú v trezore. Zatiaľ. Som však viac-menej presvedčený, že ju ešte za svojho života použijem. A pritom vôbec nevyjdem ani na ulicu. Tam vám totiž v tej dobe už bude nanič aj súkromný tank. Bude sa treba účinne brániť medzi stenami a psychicky sa pripraviť, ako správne použiť posledný náboj..."
Aká výstižná to charakteristika súčasných čias z pera vseobecne známeho debila pandemonia....


:-DDDDDD

Pandemonium curak # SedoMaky18
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-11-19 08:48:13 bc8a0931
Ak ste naozaj učiteľom, som rád, že ste do svojich "spravodlivých" rúk nedostali moje deti. Nemyslím, že ste nečestný, skôr som nadobudol dojem, že Vaša naivita alebo "povrchné získavanie informácií" Vás vedú niekam, kde možno raz precitnete a zistíte, že ste v mladosti nepochopili to, čo iný prežili v skutočnosti. Skúste sa zamyslieť nad tým, ako žila generácia rodičov 80-tych rokov a nie starý rodičia v 50-tych a 60-tych rokoch, ktorí boli generáciou vytvárajúcou socializmus ... .
Dalimius # HeboWaly12
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-11-19 09:11:43 d597f902
Strapko ty si ale trapko.
Takz&e ak niekto choval sliepky, daval vajcia statu?
Pavlacove byty, kedy vsetci na poschodi mali spolocny zachod a umyvadlo nebol vydobytok socializmu,ale kapitalizmu, vtedy stavali taketo byty, ale co uz ked o dobe, v ktorej nezili, pisu curacikovia, trapkovia a k.koti.

rafael # RusyNecu46
-
 60% ( 5 people voted )
+
2015-11-19 09:20:23 59ad961d
Socialistický stát po sobě zanechal ohromný majetek zaplacený v průběhu jeho vlády výhradně z peněz našich občanů. Byl to majetek rentabilní, protože vynášel okolo 10% z vloženého kapitálu. Kdo toho dnes ve světě dosahuje? Dnes by jeho hodnota určitě odpovídala ocenění za 7 až 8 bilionů Kč, ve skutečnosti nám však skoro žádný nezůstal. Osmdesát procent těchto hodnot bylo zprivatizováno, zašantročeno nebo zcela zničeno. DIKové z hodnoty privatizovaného majetku v rámci kuponové privatizace inkasovali, a to často jen na papíře, nejvýše 2 až 2,5 %. Tento náš společný majetek byl ekonomicky a cenově nesmírně zdevastován, znehodnocen, což lze prokázat například na faktu, že v době na sklonku století, kdy se hodnota majetku USA měřená nejprestižnějším burzovním indexem (Dow Jones) zvýšila z 2000 na 10 000 bodů, u nás naopak poklesla (index PX 50) z 1000 na pouhých 400 bodů,naopak měly být už v té době nominální ceny našeho majetku 4 až 5krát vyšší. Je známé, že akcie srovnatelného majetku byly u nás pro „západní investory“ levnější než třeba v nejchudších zemích světa. Rozhodující slovo v naší ekonomice proto dávno mají zahraniční majitelé, kteří už vlastní nebo kontrolují více než tři čtvrtiny našeho národního hospodářství. Rozhodují nejen o tom, co se bude vyrábět a co se zlikviduje, kdo se přijme a kteří zaměstnanci se propustí, co a kde se nakoupí a jak a komu se co prodá
Na druhé straně se tu utvořila úzká vrstva bohatých (odhadem okolo 5 %, tj. zhruba půl milionu osob), kteří na této „transformaci“ nesmírně vydělali. Hlavní příčinou byl pokles tvorby zdrojů - výroby
Ke stagnaci a opoždění bohužel mezitím došlo, ale až po listopadu 1989, přičemž tato neujasněnost vlastně trvá až dodnes. A čas neúprosně běží... Nesmírným úspěchem byla bytová výstavba, byť dnes proklínaná panelová. Jak jinak hodnotit, že v zemi s tisíciletou historií dvě třetiny populace bydlely v domech a bytech postavených po roce 1948. O výhodných finančních podmínkách podporujících bytovou výstavbu za starého režimu se dnes může každému jen zdát. To, že se prezident Havel vysmíval dřívějším panelovým „králíkárnám“, ponechám bez komentář
Musím se rozhodně ohradit proti dnes masově mediálně rozšířenému tvrzení, že národní hospodářství ČSSR bylo v roce 1989 v hluboké krizi, údajně téměř před bankrotem. Naše národní hospodářství bylo i v závěru osmdesátých let koncipováno tak, aby zabezpečovalo dlouhodobé zájmy a potřeby státu a jeho občanů, zdaleka nešlo o nějaké živelné (pouze „tržní“?) počínání ze dne na den. Tato země zhruba s patnácti miliony obyvatel měla ekonomiku vcelku racionálně diverzifikovanou a její struktura byla perspektivní. Páteř hospodářství tvořila hmotná produkce, především průmyslová výroba, a v jeho rámci pak vyspělé strojírenství

vercarsen # SadoVuga21
-
 62% ( 3 people voted )
+
2015-11-23 11:07:16 d551abac

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
šesť   päť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0344 s
important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo