Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

ZLOČIN A TREST PRE TESCO


ZLOČIN A TREST PRE TESCO

Pamätám si na dobu pred hypermarketmi. Do bratislavskej Ivanky sa chodilo ako na klavír. Každý mal v peňaženke Metrokartu, ktorú mu vybavil rodinný príslušník, vlastník živnostenského listu. Bola to doba, keď sa nakupovali kompóty v kartónoch po desiatkach, pretože jednotková cena bola nakoniec o polovicu nižšia ako v lokálnej samoške.

Potom prišlo Tesco. A Slováci zistili, že nemusia kúpiť tonu ryže, aby dostali pár korún zľavu. Len tak mimochodom, naši západní susedia bratři prišli k danému poznatku asi o päť rokov skôr.

Metrokarty ľudia pomaly vyraďovali z peňaženiek.

Časom sme zistili, že síce sú hypermarkety nové a trendy, tovar v nich treba kontrolovať rovnako ako v starých sídliskových samoobsluhách. Zelenina môže byť nahnitá, mäso nevábnej farby, konzervy po dátume spotreby. Časť Slovákov začala preto medzi regálmi lúštiť písmenká na etiketách ako Sherlock Holmes kľúčové dôkazy. Bratislavčania zobrali útokom neďaleký Hainburg s heslom v Rákusku je šetko lepšje (vedúci prevádzky hainburgského Hoferu má už desať rokov po sebe najvyššie prémie vo firme).

A my normálni zhnité paradajky a divne páchnuce mäso doma vyhodíme a nabudúce nakúpime inde.

Takto sme si žili do leta minulého roku. To sa do veci vložil štát. V júli 2014 našla kontrola v Partizánskom Tescu potraviny po záručnej dobe. V celkovej sume 19,33 eur. Konkrétne išlo o syr Bambino, kávu Jacobs, banánovú tyčinku, cereálnu tyčinku a čaj. Keďže podobného ohrozenia verejného zdravia sa reťazec dopustil opakovane, bola mu Slovenskou veterinárnou a potravinárskou komisiou vyrúbená pokuta. Za prečin s nulovou spoločenskou nebezpečnosťou musí zaplatiť milión eur.

Celý cirkus sa potom zopakoval ešte v Spišskej Novej Vsi, Spišskej Belej a nedávno aj v Dunajskej Strede. Ako na potvoru, vždy šlo o reťazec Tesco.

Je len symptomatické, že pokuty zahraničným reťazcom dávajú vyslúžilé kádre minulého režimu (súdruh Jahnátek a spol.), ktoré neboli schopné za svojej éry zásobovať ani dedinský konzum olejom, či toaletným papierom (a to sa ešte nejaká doba spotreby absolútne neriešila).

Každý čitateľ si vie predstaviť, ako asi hypermarket vyzerá. Netrúfnem si ani tipnúť koľko druhov tovaru sa v takej hale nachádza. Čo ale odhadnúť viem, je predpoklad, že sa v niektorom z regálov nachádza potravina po dátume spotreby. To je asi taký fakt, akože ráno vyjde slnko. Pri tom sortimente to je jednoducho neskontrolovatelné. A že nahnité paradajky ujdú pozornosti aj pünktlich potomkom Siegfrieda a Brunhildy sa autor tohto textu presvedčil na vlastnej koži (konkrétne v Norimbergskej Rewe).

Ak existuje nariadenie, ktoré umožňuje dať za horalku po dátume spotreby pokutu milión eur, môžu hypermarkety fungovať iba v prípade, že sa takéto pokuty neudeľujú. Fakt, že prísna, ale férová slovenská spotrebiteľská kontrola takéto pokuty nevypisovala, to len dokazuje. Posledné udalosti ale ukazujú, že sa na to nedá spoliehať. My sa môžeme iba domnievať, prečo práve Tescu prestala ísť karta.

Bežnému človeku možno imponujú drakonické tresty za činy, ktorých sa dopúšťajú tí druhí, ale jemu by sa niečo podobné nikdy prihodiť nemohlo. Ak ale chceme vybudovať krajinu, v ktorej bude mať nielen občan, ale aj podnikateľ určitú právnu istotu, tak trest musí byť adekvátny prečinu.

V dnešnej dobe právnickej naše konanie reguluje tisíce strán zákonov, paragrafov, nariadení a smerníc. Pre bežného občana nie je v ľudských silách sa v nich orientovať, veľké korporácie na to najímajú armády právnikov. A v kombinácii s prestrelenými trestami nás budú naši nepodplatiteľní kontrolóri neustále držať za niečo. Ako Róberta Fica jeho stranícki sponzori. A bude stačiť, že narazíme na niekoho dostatočne mocného, ktorému bude stáť za to, pomyselnú skrutku utiahnuť.

Predpokladám, že britskí akcionári Tesca rozumejú signálom, ktoré im slovenskí kontrolóri vysielajú. Čo nevidieť budeme mať pravdepodobne medzi slovenskými hypermarketmi o jedného dôležitého hráča menej. A tím, ktorí tu zostanú sa bude hneď lepšie dýchať.

Idem sa radšej pozrieť, kam som zapatrošil svoju Metrokartu.Author: Andrej Fandak # RyfyDora76
Slovensko2015-06-1717
-
 45% ( 10 people voted )
+
autor je asi slabí duchom, nuž tesko zbohom, zeby aj v madarsku, česku, davali pokuty len tresku...

frmol # NenuQosu98
-
 59% ( 7 people voted )
+
2015-06-17 21:35:28 bc70721e
Milý autor,celkom mi nedochádza o čo ti ide!!
Chceš aby na Slovensku boli len "západné" retazce a slovenský lud odkázaný na import a dobrú vôľu zapadniarov kedy a čím nás nakŕmia alebo by si bol radšej keby je slovensko potravinovo sebestačné a nejakým spôsobom sa prebralo a začalo farmárčit a konečne niečo robiť a nie len zaparkovať pred zasraným Tescom, všúlať sa do búdy s košom a naložit sračky tretej kategórie do embéčky a hybaj domov???
Vysvetli mi to prosím ta.
O čo ti ide?
Ako to ty vlastne rozmýšlaš, po slovensky alebo nemecko anglicky, povedz??
Či si taký tupý ,že nevidíš ako sme vydaní napospas "retazcom" ludi odnaučili robit (ved načo budem sadit mrkvu ked v Tescu maju za 5O centy) ,povedz!!

Fandak Fandak..

Joplins # XuhyDime11
-
 59% ( 12 people voted )
+
2015-06-17 22:18:52 3e2c878e
Dobrý postrech s tými trestami od štatu....

V BJ postavili kongeneračnu jednotku na spalovanie biomasi, malo sa tam spalovat odpadove drevo, ktore bude dotovat EU. Po tom čo ochranarsky spolok Vlk poukazal nato, že sa tam spaluje zdrave drevo na ktore by nemali ist dotacie.
Nasledne potom prišla kontrola, zistili, že 80% dreva je zdravé, ktoré by sa nemalo spalovať, škoda bola okolo 1 000 000 eur, pokuta bola 15 000 eur. V tescu bola škoda 20 eur, pokuta milion eur... fakt by ma zaujimalo aku šablonu, meter používa štát pri udelovaní pokút.....


Vareha spôsobil štátu škodu okolo 70 milionov eur, dostal 5 rokov basi s tým, že nakradnuté peniaze si môže nechať..... prečo som si 5 rokov odsedel na vysokej škole, nemohol som si to odsedieť niekde inde za ine prachy...

PeterNoo # DyjoXugu10
-
 43% ( 4 people voted )
+
2015-06-17 22:36:05 b28f6469
peternoo, variabilny a premenlivy bulharsky meter :D

no a frmol s jolopukom znova nepochopili citany text...nic nove

Yanath # VepeBeke80
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-06-18 02:09:06 559f68d2
po tescu mozu palit tam odkial prisli vsetci(Lidl, Kaufland, Billa...), ktori chcu nadalej predavat pekne zabaleny odpad namiesto kvalitnej potraviny
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-18 08:07:19 d9777929
Fandak,pises celkom vtipne,to sa musi nechat.

Sprava pre teba.Tesco ma uz dlhsiu dobu,a nie len na Slovensku,problemy. A vraj to tou pokutou nie je.:}} Ide proste dolu vodou,britskych manazerov proste prestiavaju nemecki,z ineho retazca.Proste taka mala kapitalisticka podruhosvetova snaha vysvetlit si,ze co to vlastne ten nemecky general povedal,ked sme ich spolu s Rusmi hnali az sa za nimi prasilo k Berlinu,/no vlastne sme hnali sami seba ako spojenca/,ked povedal.

Nebojte,my sa vratime,uz nie so zbranami,ale cez ekonomiku.

Takze toto je jeden z dovodov.

Druhym je,Fandak,mohol by si mi napisat,kolko si toho naobchodoval s retazcami,teda v tomto pripade s Tescom? Aby si vobec dokazal pochopit,ze preco za 20 susnov jedno mega,musel by si byt slovensky producent este akotak kvalitnych potravin,musel by si byt aj slovenskym vlastnikom tej firmy,aby si pochopil, ze nielen handrou sa daju vytierat hajzle.

Nuz,kapitalizmus,volny trh.

Znovu ta ,Fandak upozornim na to,co povedal ten general.Ale nielen on je v tomto namoceny,co sa tu deje.

Jahnatkovi len kvitujem,ze sa neboji legalnymi prostriedkami ukazat,ze Tesco je este stale na Slovensku,nie v Bangladezi.

A tak to treba vysvetlit vsetkym retazcom,ktore si myslia,ze predavat cinsky med,ktory ani nevie co je vcela ,za cenu originalneho/ktory v retazci nekupis,cest vynimkam/,nie je az tak koser ako by sa zdalo.

harry # PahoLenu00
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-06-18 08:38:19 b229b398
loading...
harry # PahoLenu00

pod Tvoj príspevok sa podpíšem! (+)

Bertold # FuliXuju84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-18 08:45:52 5f67ff81
Stranka menejstatu.sk by sa mala premenovat na pomenejrozumu.sk alebo rovno nasratevhlave.sk!

zdravyrozum # GyduJudi50
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-18 09:49:10 bc78020a
Čie alebo komu patria obchodne reťazce na území Slovenska? Vieme, že zahraničným podnikateľom a Slováci majú z toho akurát tovar, ktorý sa vyrobí v zahraničí a tak naši ľudia nemajú prácu.
Prečo sme si nevybudovali naše obchodné reťazce?? a financovali kultúru, šport a iné spoločenské aktivity na Slovensku zo zisku v obchode-!

Matej # SoxiPotu56
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-06-18 10:33:11 3ec5e27c
Vrabce na streche čvirikajú, že TESCO ide kúpiť nejaký Slovák z Čiech, žeby sa volal Bambiš, či tak nejako? :-) No a cenu mu treba pripraviť,.... Slovensku vládnu oligarchovia......
Jozef222 # KywiVobo88
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-18 10:37:02 57c58714
Tesco dostalo od štátu najvyššiu sankciu v histórii: Za "76 eur" miliónová pokuta!
http://www.cas.sk/clanok/3055
83/tesco-dostalo-od-statu-najvyssiu-sankciu-v-hist
orii-za-76-eur-milionova-pokuta.html
Novy # QereQaju29
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-18 10:44:42 3ec5e27c
mozno by popdla autora toho clanku stacilo, aby majitelia Tesca dostali za predavajuce zvratky maximalne potlapkanie po pleci, ako sa da za odpad pytat nadstardantne ceny, ktore v Anglicku ,ci Nemecku si nemozu dovolit.
Ale jedno ma zaujalo pri citani toho clanku, ako obhajoval nemoznost zistit tovar po zarucnej dobe...
No jedna rada by tu bola, ak clovek vojde do Tesca, ci akehokolvek ineho supermarketu, jedine co tam nikdy neuvidi, su zamestnanci, okrem pokladnicok. A pritom staci zamestnat par ludi navyse, ktori by prave kontrolou dokazali zabranit pripadnej pokute, ktora predstavuje platy tych par pracovnikov navyse na niekolko rokov.

Lenze zisk je predsa potrebnejsi, ako zamestnavat ludi.

Rafael # BakiQuno09
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-06-18 12:09:45 59ad961d
zakladatel tesca je jack cohen

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-18 20:16:10 b2fd888e
Rafael,

v retazcoch by stacilo,keby zarucnu dobu predlzili o rok.

Aj ludia by boli spokojni,aj majitelia a akcionari...

Take jednoduche to je.:}

P.S. Rafael,vsetky pohyby tovarov ci na pulte,ci v regale,ci v sklade su kontrolovane elektronicky.

System Just in time.

Vyzera to,ze niekedy to nevyjde.:}}

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-18 22:22:53 b229b398
...nejde mi vložiť príspevok...tak nič...

332288 # CebyDupy59
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-18 23:11:38 b06b16eb
Gejzi,

preberam si to z kazdej strany.

Nie je takyto system omnoho lepsi..?

P.S. Pre mna urcite.Urcity druh diety.Dokonaly system.Sen vsetkych kapitalistov.

Prides,kupis,zaplatis.

Vyhodis.

Prides,kupis,zaplatis.

Vyhodis.

A HDP rastie. Boha jeho,prave mi doslo,Perpetum je na svete..:}}

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-06-18 23:34:20 b229b398
TESKO NECH TAHNE !!! HAKZLI NENAZRANY

bankar # QabaJexa91
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-06-20 14:55:07 5f673b91

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
štyri   t
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Hra na city aneb za co všechno jsou zodpovědní Evropané


Hra na city aneb za co všechno jsou zodpovědní Evropané
Cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly, praví staré přísloví. Stálo by za to si ho připomenout nyní, ve chvíli, kdy hranice Evropy překračují statisíce islámských běženc...
EUROPARLAMENT NAVRHUJE ZAKÁZAT SVOBODU FOTOGRAFOVÁNÍ NA ULICI
Prečo nevolím pána Kňažka
Pod tlakem

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0368 s
dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage