Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

ZDRAVOTNÁ STAROSTLIVOSŤ NIE JE ĽUDSKÉ PRÁVO


ZDRAVOTNÁ STAROSTLIVOSŤ NIE JE ĽUDSKÉ PRÁVO

Zdravotná starostlivosť je veľmi dôležitá. Ľudia sa niekedy zrania a bývajú chorí. Ako zodpovední ľudia by sme mali robiť všetko čo je v našich silách na to, aby sme si zabezpečili takýto systém starostlivosti a hlavne pre ľudí, ktorí nemajú možnosť sa ošetriť sami. Môžeme napr. stavať a podporovať charitatívne nemocnice. Môžeme robiť dobrovoľníkov na klinikách. Môžeme robiť kroky, ktoré budú viesť k zníženiu nákladov a zvýšeniu dostupnosti zdravotnej starostlivosti a zdravotníckeho materiálu.

No napriek tomu si nemôžeme nahovárať, že zdravotná starostlivosť je ľudské právo.

O právach sa dobre rozpráva, no len dovtedy, kým niekto nepožaduje ich legislatívne krytie. A ak máte pokušenie rozmýšľať o základných ľudských potrebách ako o ľudských právach, tak by ste si mali uvedomiť toto: Práva predstavujú povinnosti pre niekoho iného. A to predstavuje obrovské dôsledky pre akýkoľvek systém zdravotnej starostlivosti.

Zoberme si napr. také právo na slobodu prejavu. Toto právo zahŕňa slobodné vyjadrovanie, bez toho aby vám ktokoľvek iný do neho zasahoval, pokiaľ tým vyjadrovaním niekomu neubližujete alebo sa mu nevyhrážate. No keď je reč o iných právach, pri ktorých sa už musí niečo vykonávať alebo produkovať, ako napr. vzdelávanie alebo zdravotníctvo, znamená to, že ľudia vykonávajúci túto službu sú nútení ju robiť. A ako prechádzame od prvotne neškodného rozprávania o ľudských právach, k tomu že ľudia budú nútení tieto služby vykonávať, prechádzame zároveň od individuálneho súcitu k štátnemu donucovaniu. Inými slovami, akékoľvek takéto právo, ktoré chce niekto presadiť, porušuje vždy práva iných ľudí.

V procese prechodu od individuálneho súcitu k centrálnej produkcii zdravotnej starostlivosti postupujeme svoje rozhodnutia a charitatívne inštinkty centrálnej autorite. Ako ináč by zabezpečil štát to, že zdravotná starostlivosť bude dostupná spravodlivo pre všetkých?

Štát ako centrálna autorita so svojim byrokratickým aparátom nie je veľmi dobrý v určovaní toho, kto a koľko danej služby potrebuje. Socializované systémy zdravotnej starostlivosti, v ktorých sa starostlivosť prideľuje, fungujú na úplne iných motiváciách, ako tie, v ktorých si ľudia dobrovoľne vymieňajú produkty a služby.

V Sovietskom zväze nemali plánovači žiadny cenový systém, ktorý by im pomáhal určovať napr. to, koľko topánok budú potrebovať v Minsku alebo koľko čižiem v Moskve. Ponuka a dopyt boli založené na odhadoch a "pláne" so všetkými sprievodnými problémami politického prideľovania. Sovietská ekonomika poznačená nedostatkami a prebytkami nemohla byť nikdy efektívne plánovaná. To isté sa dá povedať o systéme socializovanej zdravotnej starostlivosti.

Zoberme si takú Kanadu s jej systémom verejného zdravotníctva. Fraser institute vo svojej poslednej správe s názvom "Čakajte kým prídete na rad: priemerné čakacie doby na zdravotnú starostlivosť v Kanade" uvádza, že priemerné čakacie doby sa v roku 2013 pohybovali na úrovni 18,2 týždňa, o 3 dni viac ako v roku 2012. Priemerná čakacia doba na ortopedickú operáciu predstavovala 39,6 týždňov na ošetrenie, zatiaľčo pacienti čakali až 17,4 týždňa len na prvé stretnutie s doktorom. Počas tejto doby tí ľudia trpeli. Niektorí aj umreli. A toto všetko sa deje vo vyspelej krajine, kde sa zdravotná starostlivosť považuje za ľudské právo, čo vyžaduje samozrejme povinnosť platby od daňovníkov. Dá sa toto utrpenie pochádzajúce z tohto prídelového systému považovať za súcitné? Ak má zdravotná starostlivosť považovaná za ľudské právo takto perverzné konzekvencie, nemalo by to logicky viesť k spochybňovaniu pripisovania ľudských práv tejto veci?

Inými slovami: Predstavme si na moment, že zdravotná starostlivosť je ľudské právo, alebo aspoň niečo v tom zmysle, že to každý považuje za niečo, k čomu by mal mať každý prístup. Ak by sme sa na tom zhodli, čo ak by sme zistili, že voľný trh zabezpečí bežným ľuďom väčší prístup k zdravotnej starostlivosti? Predstavovalo by potom to "právo" na zdravotnú starostlivosť povinnosť pre politikov vykonať nasledujúce opatrenia v legislatíve, aby urobili zdravotnú starostlivosť slobodnejšou?

1. Nechať ľuďom možnosť vybrať si lacnejšie zdravotné poistenie a možnosť napasovať si poistenie tak, aby to zodpovedalo ich potrebám a možnostiam.

2. Zabezpečiť opatrenia, aby sa do tohto odvetvia navrátil funkčný cenový systém, ktorý by umožnil ľuďom robiť rozumné platobné rozhodnutia, čo pomôže k zníženiu plytvania v systéme.

3. Umožniť jednotlivcom a firmám získať úľavu na daniach, ak si zakúpia zdravotnú starostlivosť.

4. Zrušiť všetky schémy zdravotnej starostlivosti, ktoré len podporujú bohatých a zdaňujú chudobných a strednú vrstvu.

5. Odstrániť všetky bariéry pre konkurenciu na trhu ako licencovanie doktorov a lekárnikov, a všetky ostatné regulácie, ktoré len zbytočne zvyšujú cenu a zmenšujú dostupnosť.

6. Motivovať ľudí, aby využívali zdravotnícke finančné produkty ako sporiace účty, ktoré budú motivovať ľudí v tom, aby boli rozumnými spotrebiteľmi pri zdravotnej starostlivosti.

Tieto uvedené opatrovania skombinovane by zrevolucionalizovali systém zdravotníctva v cenách, kvalite, inováciách a dostupnosti pre každého.

Diskusie o ľudských právach sú len rétorické hry, ktoré hrajú progresivisti aby získali opatrenia ktoré potrebujú. No tieto diskusie nehovoria nič o skutočnom cieli zabezpečenia toho, aby mali ľudia dostatočný prístup k zdravotnej starostlivosti. Dokým si to ľudia neuvedomia, tak sa budeme potýkať či už s problémom cenovej dostupnosti (ako je tomu v Spojených štátoch) alebo s perverznými konzekvenciami prerozdeľovania (ako je tomu na Slovensku alebo aj vyspelej Kanade). Plánované zavádzanie socializovanej zdravotnej starostlivosti s názvom Obamacare vyvolá v Spojených štátoch asi celospoločenské diskusie o týchto dvoch možnostiach.

Iste, zdravotná starostlivosť je niečo, čo všetci skôr či neskôr vždy budeme potrebovať. No nie je to žiadne právo. Ak nám skutočne záleží na tom, aby sa ľuďom dostala zdravotná starostlivosť, zamerajme sa na to, ako napraviť systém tak, aby mohli ľudia svojimi slobodnými rozhodnutiami vytvárať kvalitnejšie zdravotníctvo. Ak to môže fungovať pri mobilných telefónoch a technike celkovo, môže to fungovať aj v medicíne.Author: Martin Bulak # QoxiPedy87
Slovensko2015-01-2615
-
 28% ( 8 people voted )
+
autor clanku ...taky isty clanok by som mohol napisat o prave na zivot .... myslis ze kazdy nema pravo na zivot ? poloz sam sebe otazku ci zijes a chces zit v civilizovanom svete alebo v ZOO ? a k comu su potom dane a ustava a nejaky stat ?


cickosko # FajeLyna69
-
 67% ( 5 people voted )
+
2015-01-26 17:15:53 bc7b648c
cicuska, porovnavas dve rozdielne veci a to v com dnes zijeme, ten byrokraticky hnoj, to mi pripada skor jak zoo a ne civilizovany svet

Yanath # VepeBeke80
-
 54% ( 3 people voted )
+
2015-01-26 18:50:26 559f68d2
Je to mozne aby som sem dnes dva krat klikol a dva krat cital srcky ?
mudr land # SixoFane67
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-01-26 19:18:00 c35b0d08
Myslíte tú "pracovnú zdravotnú starostlivosť", ktorá je povinne od 1.1. nariadená pre zamestnancov všetkých kategórií, aby mali istý kšeft vybrané ordinácie a finančne ožobráčili ešte viac zamestnávateľov? My sme to vyriešili vo firme jednoducho: Zbavili sme sa niektorých brigádnikov a dohodárov a preniesli ich pracovnú náplň na ostatných. Keď už majú nad sebou ten povinný lekársky dohľad...

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 4 people voted )
+
2015-01-26 19:25:20 d405c1fd
cicisko: "a k comu su potom dane a ustava a nejaky stat ?" - To nám prozraď ty, zatím je to jen k obohacování bolševiků-opportunistů převlíklých za "kapitalisty a demokraty" NA ÚKOR neprivilegovaných.

goza # MamoNace67
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-01-26 20:02:39 4e889013
Pravo na zivot nema nikto! V kazdom state existuju podobne zakony. Kazda vlada ma moznost vyhlasit vojnu alebo vinimocny stav a potom musi kazdy obyvatel bojovat za politykov ktory tu vojnu vytvoria a ak ni tak vas za to mozu popravit. O ostatnych pravach ani nema zmysek hovorit.
hellmuth # BimaNeho43
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-01-26 23:12:31 55edea0b
loading...
Nepremeskajte_30_januar_2015_inak_hrozi_ze_budete_
musiet_ist_zab_901011607.html dajte to najst v googli. Cely link som nemohol zadat. Vraj je nazov toho webu nadavkov. To mi napisal akysi filter ked som tu chcel dat celi link.
hellmuth # BimaNeho43
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-01-26 23:15:42 55edea0b
asi ste ma polovica zle pochopili, presne som chcel naznacit naco platime vsetky dane , na co tu mame posraty zlodejsky stat (firmu na okradanie ) teda viac menej feudalne zriadenie a este mi tu bude nejaky geeenius pisat ze zdravotna starostlivost nie je pravo. Tak vlastne ake prava za to vsetko co robime mame v tomto skur...m systeme ? Autor---
zapchaj si radsej papulu hajzelpapierom

cickosko # JelaVaka19
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-01-26 23:20:05 bc7b648c
pre tych, ktori maju posledne zvysky iluzii o farmaceutickych firmach, ako o niekom, komu ide o vyliecenie pacietna. zvuk nutny
Fero # LifuRoru61
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-01-27 07:39:37 d9777929
ja som len zvedavi co budu robit nadbitocni doktorkovia ked nebudu mat pacosov,

kvak # PivuMaba53
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-01-27 08:22:15 c31c43a9
Autor - podľa mňa - veľmi nepresne cituje, aj vysvetľuje "Ľudské práva".

1. naša Listina nedefinuje "zdravotnú starostlivosť" ako ĽP. ALE definuje právo "NA OCHRANU ZDRAVIA" ako ĽP.

2. Listina ďalej definuje, ľudské právo "na zdravotnú starostlivosť - na základe "verejného zdravotného poistenia"!
Teda treba čítať pozorne, a správne chápať. Citujem: ústavný zákon 23/1991:
Čl. 31
"Každý má právo na ochranu zdravia. Občania majú na základe verejného poistenia právo na bezplatnú zdravotnícku starostlivosť a na zdravotnícke pomôcky za podmienok, ktoré ustanoví zákon."
Čo z toho vyplýva? No snáď najmä to, že každý má právo zabezpečiť si svoje zdravie - aj spôsobom akým sám uzná za vhodné!!! Za druhé to, že kto si platí zd. poistenie má službu "poskytujúcu zdr. služby" - "zadarmo-v zmluvne určenom rozsahu". To je podľa mňa všetko.

Ohľadom nútenia, je to tiež vysvetlené veľmi zle. O tom pojednáva čl. 9: citujem:
(1) Nikoho nemožno podrobiť núteným prácam alebo službám.
(2) Ustanovenie odseku 1 sa nevzťahuje na:
a) práce ukladané podľa zákona osobám vo výkone trestu odňatia slobody alebo osobám vykonávajúcim iný trest, ktorý nahradzuje trest odňatia slobody,
b) vojenskú službu alebo inú službu ustanovenú zákonom namiesto povinnej vojenskej služby,
c) službu vyžadovanú na základe zákona v prípade živelných pohrôm, nehôd alebo iného nebezpečenstva, ktoré ohrozuje životy, zdravie alebo značné majetkové hodnoty,
d) konanie uložené zákonom na ochranu života, zdravia, alebo práv iných."

Písmneo "d" teda znamená, že ak sa niekto zaviaže - na základe "verejného z. poistenia" poskytovať zdravotnícku službu - je logické, že to "musí" vykonávať - tak by mal byť nastavený zákon - vlastne je to čisto obchodný vzťah - kde si treba plniť záväzky - teda sa nejedná o porušovanie LP. Detto -písmeno "c" - by ju mal vykonávať v prípade "výnimočných situácií" - kedy sa - ĽUDSKOPRÁVNE - obmedzujú základné práva a slobody. Nuž a potom by ju mal mať právo vykonávať "ako chce" - bez povinnosti - ak nie je platený z "verejného zdrav. poistenia".
To je všetko. Treba, aby si zdravotníci sami uvedomili svoje obchodné záväzky. Nič viac. Ak si ich neprajú, nikto ich nemôže do ničoho nútiť - okrem "výnimočných situácií".332288 # CebyDupy59
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-01-27 09:59:58 b06b16eb
Stručne povedaní:
Zdravotná starostlivosť je ľudské právo vtedy, ak si človek platí verejné zdravotné poistenie. Inak nie je.
Ale nastupuje iné vážne právo ľudí - zabezpečiť si zdravie aj inak - než "oficiálnou zdravotnou starostlivosťou".
- A to sa akosi "nechce počuť". Lebo človek má (logicky) právo umrieť aj na vlastné chyby, nie len na chyby "zdravotnej starostlivosti".

332288 # CebyDupy59
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-01-27 10:14:31 b06b16eb
Mohol by prosim niekto tohto id......ta nakopat do pr....le. a potom nech si ju ide dat osetrit niekam kde nieje zdravotnictvo ludskym pravom..... je mi zle ked citam taketo dristy. dravotnictvo nieje ludskym pravom ale zato platenie dani ano..... kam tento svet speje.

obcan # NavaXyqo48
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-01-27 14:19:38 527767de
Ja len taký komentár. Vie vôbec niekto, ako funguje komerčné zdravotné poistenie? Nedávno som si robil životnú poistku a dal som si pripoistenie na nejaké choroby. Poisťovňa vám bude hradiť prvé liečenie choroby. Následne je táto vylúčená z poistenia. Napr. Rakovina. Raz vám bude hradiť všetky nároky podľa poistky. Ak sa vám to vráti, tak už si to musíte hradiť sami. A tak to funguje so všetkými civilizačnými chorobami. Kdežto štát vám bude hradiť každé liečenie.

Karol # VejeWupa06
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-01-29 10:31:36 a3f43eb5
Ja sice nie som velmi zastancom roznych pochybnych prav, kde sa pod pravom mysli narokovat si na nieco od statu. Ale ked sa jedna o zakladne veci potrebne na prezitie, ako mat peniaze aspon na jedlo ci zdravotna starostlivost, tam robim vynimku. Kazdy obcan SR by mal mat tieto potreby zabezpecene.
clovek # MaheCyly64
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-02-02 17:31:08 b2298cec

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
osem   deväť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

NEBYŤ ŠTÁTU, ZARÁBALI BY SME MOŽNO AŽ 10X VIAC


NEBYŤ ŠTÁTU, ZARÁBALI BY SME MOŽNO AŽ 10X VIAC
Zoberme si niekoho, kto zarába 700 eur v hrubom, čo je zhruba priemerná mzda. V čistom dostane 547 eur, ale zamestnávateľa stojí 946 eur. Z tých 547 eur pri bežnej spotrebe zaplatí 20% ...
Na co zemře západní civilizace: Je v jednotě síla?
UKRAJINA ŽÁDÁ USA O POSKYTNUTÍ STATUTU ZVLÁŠTNÍHO SPOJENCE MIMO NATO
POZNEJTE PRVNÍHO MUŽE NA SVĚTĚ, KTERÝ NEMÁ SRDCE A ŽIJE

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0291 s
important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne