Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Výzva obchodníkom – zverejňujte všetky ceny


Výzva obchodníkom – zverejňujte všetky ceny

Sociálny balíček je kompletný, premiér Fico môže odškrtnúť aj zníženú DPH na potraviny. Urobil to šikovne, získal veľa mediálnej a voličskej muziky za málo peňazí. Ministerstvo financií rozpočtuje výpadok DPH na zhruba 80 mil. eur. Výnos z DPH tak štátu klesne o symbolických 1,5 percenta. Keď pracujete s rozpočtom, v ktorom medziročne majú daňovo-odvodové príjmy narásť o 701 miliónov eur, a vďaka cenovej deflácii nemusíte zvyšovať sociálne dávky, a len symbolicky dôchodky, tak si takúto "stratu" v prospech voliča s nízkym príjmom môžete ľahko dovoliť.

Prísny analytik by mal byť spokojný. Vláda tým nezvyšuje významne deficit verejných financií a zoznam potravín je úzko definovaný. Aj ekonóm ľavicového think- tanku bude spokojný, veď základné potraviny tvoria veľkú časť spotrebného koša nízkopríjmových skupín, pomôže to hlavne im. To, že to pomôže aj bohatým už nejako vydržíme, však oni dostali 25 % na príjmy. Kto však spokojný nemôže byť? Nechajme bokom poradcov pre zdravú výživu a lekárov, ktorým nie je po chuti podpora masla, či bravčového.

Nespokojný je daňový poplatník, ktorý sa nenecháva opantať hitmi spravodajstva aktualizovaného minútu po minúte. On si totižto veľmi dobre pamätá, že od roku 2011 mu Radičovej, v podstate pravicová vláda, zvýšila DPH z 19 % na 20 % a to na všetky služby a tovary, s výnimkou liekov a kníh. O zvyšovaní DPH sa vtedy viedla intenzívna diskusia. Súčasný premiér Fico so zvýšením nesúhlasil. Niektorí zamestnávatelia zas navrhovali dočasné zvýšenie na 22 %, prípadne 23 %, aby došlo k rýchlejšiemu zníženiu schodku bez zásahov do priamych daní.

Jeden percentuálny bod DPH naviac predstavuje dnes okolo 250 mil. eur v prospech štátneho rozpočtu. Zvýšenie bolo v roku 2011 schválené s podmienkou, že sadzba sa vráti nazad, keď sa podarí stlačiť deficit pod 3 % HDP. Prvýkrát bola podmienka splnená v roku 2013, čo na jar 2014 potvrdil Eurostat, a sadzba mohla od začiatku roka 2015 byť 19 %. To by však nový parlament nemohol zákon pohotovo zmeniť a zachovať 20 %. Je to zaujímavá lekcia do budúcnosti pre všetkých. Ešteže neprešli vtedajšie návrhy na razantnejšie zvýšenie DPH. Dobre myslené podmienky platia obyčajne len pre tých, ktorí si ich schválili. A tak dnes máme aj vyššiu DPH aj vyššiu priamu daň z príjmov právnických osôb.
Občania tak v tomto aj v budúcom roku zaplatia o 500 mil. eur viac. Teda o 420 mil. eur, lebo v budúcom roku dostanú vďaka premiérovej "štedrosti" 80 mil. eur nazad. V každom ďalšom roku, ak nedôjde k rozšíreniu zníženej sadzby, bude vláda vyberať na DPH o 170 mil. eur viac, táto čiastka bude so zvyšujúcou sa spotrebou rásť.

Ešte som text ani nedopísal, a už počujem kritické hlasy, že obchodníci by nepreniesli celé zníženie DPH do výsledných cien. Osobne sa toho nebojím, konkurencia predajcov zabezpečí zníženie, alebo pomalší budúci rast cien. Ale, aj keby nemalo dôjsť k plnému prenosu môže takáto výhrada stáť ako argument proti znižovaniu DPH? Nemôže, ostali by sme v situácii, že DPH sa "nesmie" znižovať, ale len zvyšovať. Niektorí ekonómovia sa snažia navodiť pocit, že ak by nedošlo k plnému poklesu cien, stalo by sa snáď nejaké nešťastie. To ale vôbec nie je pravda, maximálne by nedošlo k naplneniu politických sľubov. Zdroje by ostali súkromnému sektoru, ktorý ich aj vytvoril. Tento rok vláda navyšovala odhad dane z príjmov právnických osôb už dvakrát. Po znížení DPH by musela tretíkrát, lebo tam, kde by nedošlo k poklesu cien, by došlo k rastu ziskovosti. Prípadne by viac zdrojov podporil tvorbu pracovných miest. V konečnom dôsledku by si teda polepšili aj tí, ktorým neklesli ceny v obchode alebo u kaderníka.

Udalosti posledného týždňa ale ukázali, že vláde enormne záleží na tom, aby sa spotrebitelia dozvedeli, akú "zľavu" im sociálna vláda vybavila. Vzniklo memorandum podpísané s obchodníkmi, podľa ktorého sa budú zverejňovať dve ceny, tá s pôvodnou sadzbou aj tá aktuálna s nižšou sadzbou. Vyzývame preto obchodníkov, reštaurácie, predajcov, aby uvádzali ceny dve pri všetkých výrobkoch a službách. Jednu so sadzbou 19 % a druhú so sadzbou 20 %. Aby sa spotrebiteľ dozvedel, že nebyť súčasnej vlády, cena televízora za 300 eur bez DPH, je dnes vďaka sociálnej vláde o 3 eurá vyššia. Aby mohli porovnať "Ficovu zľavu" s "Ficovým zdražením".Author: Radovan Durana # BepyLehy54
Slovensko2015-10-143
-
 50%  ( 0 people voted )
+
Ja byť obchodník, zverejním i cenovku, kolko z ceny tovaru berie štát. Veľkým písmenom by som uvádzal cenu DPH aby ovce vedeli ako dobre štedro dotujú štát, teda moloch kde sa strácajú ich peniaze. Však také predražené tendre niečo stoja a kto to zaplatí? Politici nie, ale občania ....

orol # RyniXygi68
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2015-10-14 10:31:38 92b91c3b
Principielně je to vyplácení dividend státu z KAŽDÉ REGISTROVANÉ PRÁVNICKÉ I FYZICKÉ OSOBY, státu jakožto mnohaprocentnímu vlastníku podílů v "jejich firmě či počínání". Výši státního podílu určuje složené zatížení státními požadavky - ať už procenta daní, odvodů, nepřímého zatížení promítnuté přes zvýšené vstupní náklady všeho..., licence, omezení vstupu do oborů a tím konkurence, atd. A koneckonců byť bere "jen" podstatnou část výnosu (kterou ovšem neinvestuje zpět do podniku či jedince které obral, nýbrž naopak jejich konkurenci-zpřáteleným "vyvoleným"státní podnikající mafie-která si dávno ukradla rozhodující vliv na produktivní kapitál) a ne všechen (jinak by zcela znemožnila holé přežívání tohoto "křoví") - tedy není vlastníkem stoprocentním, tak je stoprocentně tím, který ale může určovat kompletně firemní politiku-zákony, normami, nařízeními, atd.-a dokonce ceny pro konečné spotřebitele. SOUKROMÝ SEKTOR NEEXISTUJE, je to mediacírkevně-státní mýtus. Vše je postátněné.Soukromý sektor by byl jedině ten na státu NEZÁVISLÝ A NEŘÍDÍ se politickými (mocenskými) ale čistě ekonomickými mechanismy-na základě dobrovolné směny, produkce, přání.

dovsehonalezli # FojuVavi15
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2015-10-14 11:59:30 4e889ab4
Proto zveřejněte míru vlastnictví státu (zvláštní formu vlastnictví, protože státní nenesou náklady ani rizika, nestojí a nepadá s tím jejich státní Systém, nemá na tom jiný zájem než to de-fakto tunelovat, vydírat, držet zkrátka, okrádat o nápady a novinky, zneužívat a prostřednictvím toho ovlivňovat každého až po konečného spotřebitele.) ve vašich podnicích a počínáních!

dovsehonalezli # FojuVavi15
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2015-10-14 13:54:24 4e889ab4

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
tri   jeden
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Cena poctivosti?


Cena poctivosti?
Je podozrenie, že červenovlasý zatknutý nebol skutočný James Holmes, ktorý bol vraj príliš nadrogovaný na to, aby sa objavil na verejnosti po svojom únose. O streľbe v škole sa už v ...
IRWIN SCHIFF, R.I.P.
Skeptik David Hume – Súkromné vlastníctvo ako základ spoločnosti
Chorú francúzsku spoločnosť bombardovanie Sýrie nevylieči

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0228 s
zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made