Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Vystúpenie Veľkej Británie z EÚ vôbec nie je nereálne


Vystúpenie Veľkej Británie z EÚ vôbec nie je nereálne

ystúpenie Veľkej Británie z EÚ je jednou z top tém posledných dní. Dôvodom je blížiace sa referendum, v ktorom Briti rozhodnú, či v EÚ zostanú alebo nie. To sa uskutoční už 23. júna. Hoci britský premiér vyjednal požadované podmienky, aby k vystúpeniu Veľkej Británie nedošlo, nálady sa rôznia. Briti sa totiž vyznačujú pomerne vysokou mierou euroskepticizmu.

Nečudo, keď členstvo v EÚ nie je pre Veľkú Britániu až také výhodné, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Predseda strany SaS a europoslanec za ECR Richard Sulík si preto myslí, že vystúpenie Veľkej Británie z EÚ vôbec nie je nereálne. O dôvodoch, prečo je tomu tak, hovorí v jeho videokomentári na tému vystúpenie Veľkej Británie z EÚ.

Videokomentár Richarda Sulíka: Vystúpenie Veľkej Británie z EÚ nie je nereálne

Richard Sulík: O 6 týždňov budú Briti rozhodovať o vystúpení Veľkej Británie z Európskej únie. Tie šance sú skutočne 50 na 50. Nikto to nevie nejako presnejšie povedať. Dokonca, čo je veľmi zaujímavé, tak poslanci z vládnej strany Davida Camerona, ktorí sú moji kolegovia tu v Európskom parlamente v skupine ECR, sú tiež rozčesnutí. Časť z nich bude hlasovať za vystúpenie Veľkej Británie z EÚ, časť z nich bude hlasovať za zotrvanie Veľkej Británie v Európskej únii.

Štyri dôvody, prečo by Slovensko z Európskej únie nevystúpilo

Keď sa tak ale nad tým zamýšľam, že čo môžu byť hlavné dôvody pre rozhodnutie, tak vidím štyri. A skúsme si najprv predstaviť, že Slovensko by malo vystúpiť z EÚ.

No tak tieto štyri dôvody prečo by Slovensko zrejme nevystúpilo z Európskej únie sú:

 • európske peniaze
 • Schengen
 • spoločná mena euro
 • spoločný trh, to znamená, že na slovenské výrobky sa neuplatňuje clo.

Kvôli týmto štyrom faktorom by referendum o vystúpení z EÚ napríklad na Slovensku alebo aj v iných krajinách, nebolo úspešné.

Dôvody na vystúpenie Veľkej Británie z EÚ

Pozrime sa ale teraz z pohľadu občana Veľkej Británie, aké sú dôvody na vystúpenie Veľkej Británie z EÚ.

 1. Európske peniaze Británia nič z Európy nedostala, naopak, platí. Za celú históriu Európskej únie sú len dve krajiny, ktoré vždy platili do Európskej únie, teda boli netto platcami. To je Nemecko a Veľká Británia. Ak teda Veľká Británia vystúpi z EÚ, tak nie, že príde o peniaze, ale naopak, začne šetriť. A nie málo, to sú miliardy eur ročne.
 2. Schengen voľný pohyb osôb po Európskej únii. No ale toto Británia nechcela a nemá to ani dnes. Británia nechcela a nechce ísť do schengenského priestoru, čiže ak by Briti vystúpili z EÚ, tu tiež o nič neprídu.
 3. Eurozóna spoločná mena. No práve Británia, ešte spolu s Dánskom, majú trvalú výnimku, tzv. opt-out, ktorý im zabezpečuje, že nemusia vstúpiť. Briti sú hrdí na svoju britskú libru, oni nechcú Euro. Čiže aj tretia výhoda pre nich je úplne nulitná.
 4. Spoločný trh a na tomto sa bude vystúpenie Veľkej Británie z EÚ lámať. Mňa práve prekvapuje, ako málo sa diskutuje o tom, či dokáže Veľká Británia po vystúpení z EÚ si zachovať tú možnosť, že do Európskej únie budú exportovať bez ciel. Toto je to, čo naozaj potrebuje.

Dve možnosti, či sa vystúpenie Veľkej Británie z EÚ oplatí

No, tu sú dve možnosti:

 • Môžu uzavrieť dohodu o voľnom obchode, takú akú Európska Únia uzavrela s Kanadou a teraz s Amerikou, možno že v budúcnosti s Novým Zélandom.
 • Alebo druhá možnosť je, že Veľká Británia ostane členom tzv. Európskeho hospodárskeho priestoru, ako sú krajiny napríklad Nórsko alebo Švajčiarsko a tak ďalej. Toto je tá kruciálna, teda podstatná podmienka, respektíve otázka, či sa vystúpenie Veľkej Británie z EÚ oplatí alebo neoplatí.

O tomto sa prekvapivo málo diskutuje, ale na tomto sa to bude vystúpenie Veľkej Británie z EÚ lámať. No keď sa celkovo na to pozerám, tak vidím po prvé, Británia je veľká a silná a má najväčšie finančné centrum na svete, v Londýne. A preto si myslím, že dokážu si vydobyť nejakú dohodu, či už teda dohodu o voľnom obchode, alebo zachovať si členstvo v EHP a tie ďalšie dôvody, ktoré by malo napríklad Slovensko, Británia nemá. A preto si myslím, hoci sa môžem mýliť, že to vystúpenie Veľkej Británie z EÚ vôbec nie je také nereálne.Author: richard sulik # QuguValo50
Európa2016-05-138
-
 50% ( 4 people voted )
+
vazeny Risulo, okrem toho, ze sa cielavedome snazis o hospodarsku destrukciu Slovenska, vid. tebou propagovany pilierovy dochodkovy system, ktory sposobi len to, ze ludia, ktori dlhe roky vkladali svoje peniaze do druheho piliera, cim cely oslabovali prvy pilier a teda priebezny dochodkovy system, v konecnom dosledku aj tak vsetci budu na dochodkoch odkazani prave na ten nimi roky oslabovany prvy pilier... teba plati nejaka ekonomicka teroristicka skupina...?

Z tvojho dristu som si precital len kratku pasaz pod titulom "Štyri dôvody, prečo by Slovensko z Európskej únie nevystúpilo"... Nedavno som totiz mal moznost pocut tvoje vyjadrenia k tejto problematike v HN TV, ci ako sa volaju a uz vtedy sa mi z teba chcelo zvracat... Hajzel jeden sprosty zapredany, tam si sa vyjadril, ze aj ak by sa cela EU uz rozpadala, Slovensko by sa v nej malo drzat za kazdu cenu az do konca... Tak z akeho dovodu tu potom tu EU sustavne kritizujes...?

Prosim, nazorny priklad brilantneho thin tankistickeho myslenia liberalnej pravice... Risulova dovody, preco by Slovesnko nevystupilo z EU:

1) europske peniaze

Ty pako sprosty a ci si nahodou presne ty nekritizoval EU peniaze...? Ci nie ty si oportunisticky vysvetloval, aku korupciu eurofondy sposobuju, ake su pre rozvoj ekonomiky zle, ze si za ne aj tak musime zaplatit, ci si nepoukazoval na to, kolko nas stoji permanentne bankrotujuce Grecko, pretoze sme v EU...? takeho bezcharakterneho a tupeho hajzla skutocne treba hladat so svieckou v ruke aj za bieleho dna...

2) schengen

Komu je ty pako potrebny schengen a na co...? Tym, ktory utekaju pred biedou zo Slovenska otrocit niekde inde... Mne moze byt cely schengen ukradnuty, aj tym, ktori nemaju ani na to, aby si mandarinky kupili v obchode u nas a nieto este v Rakusku... Vravis, ze ekonomicka vyzia pravicovych liberalov je umoznit Slovakom utekat za pracou na zapad...? Dobra vizia buducnosti Slovenska... :-DDD

Uz by naozaj bolo nacase, aby vas Vasky vsetkych vystrielal, alebo aspon ponapichoval na roxorove tyce...

3) spolocna mena euro

Na tomto je aspon vidiet, ako vyrazne ti pomohol tvoj trojmesacny uctovnicky kurz na EF UK... Aj totalny uctovnicky imbecil musi vediet, ze strata narodnej meny je pre kazdu ekonomiku nevyhodnou, ak novozavedenu menu nemoze priamo kontrolovat... Euro moze byt vyhodne len pre Nemcov, lebo nad nim amju kontrolu a vzhladom na ich ekonomiku, je pre nich podhodnotene, co na trhu len posiluje ich export... preco si myslis, ze Anglicania sa nechcu vzdat svojej meny, ty idiot...?

4) spolocny trh (neplatenie cla)

Imbecil, o tomto presne bolo EHS, dnes premenovane na EHP a cela EU mala vzdy byt len o tomto... Ziadna krajina nepotrebuje pre nich vladu nikym dokonca ani nevolenych (aj ked volby su tiez o nicom), neznamych ludi, na neznamom mieste Europy... Kvoli obchodnym dohodam sa nikto nepotrebuje vzdat svojej narodnej meny a odovzdat tvorbu vlastnych zakonov do ruk nejakych najomnych vladarov... Tiez treba rozlisovat medzi slovenskymi vyrobkami a vyrobkami vyrabanymi na Slovensku... Z pravneho hladiska to sice je to iste, ale nie je to to iste... Exportujeme este aj nejaky skutocne slovensky vyrobok, alebo uz len v montaznych budach vyrabane suciastky do krajin majitelov tych montaznych bud...? Srat na spolocny thr, kedy podmienkou ucasti na nom je vzdanie sa statnej suverenity a narodnej meny... To je to iste, ako nezamestnanemu ponuknut pracu na dozivotie v gulagu...


Ta ole pale dyg more, s pravicovymi liberalnymi chujmi na vecne casy a nikdy inak...!


dyg more # DicoSale03
-
 56% ( 6 people voted )
+
2016-05-13 18:04:11 1fa8ecec
Názor na autora "EU--maestra" je jedna vec....dyg more03... nie je to PERSÓNA , zasluhujúca mimoriadnu pozornosť. A tie "dementné" , nepamätujúce si skutočnosti...treba uznať..súvisia s chorobou..//demencia je choroba, //čo sa toleruje /A že funkčne polohy neberú do úvahy zdravotný stav ...mi je divné---môže narobíť ešte viacej škôd ako do teraz.../ Ale k predmetu..
klopi # KyvoWavo40
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-05-13 20:04:29 58d4289b
Poloha UK v EU je priamoúmerná Nemeckým "pozíciam" a je výhodnejšia v tom že ich "poud"...libra i keď za posledných 8 rokov "padla" voči Euru ..zachováva si svoje priority. A "normatívne " usmernenia..z úrovne EU sa týkajú UK ..tak akurát vo "veľkosti banánov" / oni majú cóle a my centimetre...1ku 1../A pokiaľ vzdelaných , anglicky hovoriacích Poliakov a a iných východoeurópskych ..cca 600."poundových" .SKLADOVÝCH zamestnancov je dostatok...tak opúšťať EU nie je mimoriadne žiadúce. Ja tvrdím ..že od 1,6,2016 aj naším sa uľaví keď budú "vládnuť" v EU...že UK nepôjde tá het..nebudú mať problémy s "retrasmorvovanosťou..".A Nemecký dejatelia narobili "bengál" s migrantami v EU, takže musia mať stiahnutý chvost ...a to pozične nie je terno.
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-05-13 20:30:01 58d4289b
Pst, pst,,,,od 1,7.2016...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-05-13 20:32:55 58d4289b

Británie, že má odejít z EU?
Špatně položená otázka. Británie kalí vodu aby její falešné bankocetle a zbytek kolonií nepřestaly milovat královnu. Princeznu zabili a starou nigdo nechce. Tenhle původně slovanský kout na výběh skotu, dnes ostrov doktora Moreaua nic užitečného světu nedal, jen bral, a teď se svět postará o tu mršinu po svém. Nechá ji vyhnít. Lidstvo si odpočine. Přeju jim hodně zdaru. Muheeeeeee

Sasin # KixiXoke65
-
 45% ( 1 people voted )
+
2016-05-13 23:22:24 b248e52a
Ak sa ešte zoberie takmer "rozhodujúce stanovisko USA" tak "srandičky" okolo naj demo-kratickejšie "plebiscitu" sú OKRAJOVÉ. A cirkus okolo "nejakého" referenda--plebiscitného je dopredu výsledkovo jasný.
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-05-14 07:28:25 58d4289b
loading...
Britania dava kazdy tyzden 350 milonovov do eu, tak asi tak, a ich zdravotnictvo pozna vdaka tomu len jedno mulispektralne ako to nazvat ....... Paracetamol.....xixixix
kombajn # HydyKuwi36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-05-14 22:23:22 561749f5
Klopi, ja by som to az tak celkom jasne nevidel, pride rok 2017, inflacia, stagnacia a nakoniec to na co vceci ty debili co si myslia ze preziju kdesi pod zemou bez toho aby sa bavili z nejakym meteorologom... Ja osobne verim tomu ze tato planeta prezije vsetko, zakony prirodne clovek pisat nikdy nebude..xixix
kombajn # HydyKuwi36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-05-14 22:49:10 561749f5

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
osem   jeden
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Arizonská věznice, aneb: dalších slov netřeba!


Arizonská věznice, aneb: dalších slov netřeba!
Šerif Joe Arpaio nedaleko od Phoenixuv Arizoně vytvořil nový typ „stanové věznice” proto, aby pomohl ušetřit státu Arizona miliony dolarů výdajů, které jinak stojí jakýkoliv jin...
KTO NÁM TU NAVYŠUJE CENY?!
NIGEL FARAGE POCHVÁLIL ŘEKY ZA TO, ŽE PROHLÁSILI ‚ZMÍRAJÍCÍ‘ PROJEKT EU ZA BLAFOVÁNÍ
Je náboženství zdrojem morálky?

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0354 s
zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage