Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Výsluhové dôchodky pre spevákov?


Výsluhové dôchodky pre spevákov?

Pred niekoľkými rokmi sme písali o vládou schválenom zákone, na základe ktorého si speváci, tanečníci, a hráči na dychový nástroj zo súborov zriadených ministerstvom kultúry môžu požiadať o špeciálnu rentu.

 

Tanečníci tak po 22 rokoch a hráči na dychový nástroj po 30 rokoch pôsobenia môžu poberať osobitný príspevok vo výške polovice priemernej mesačnej mzdy. Vzhľadom k špecifickým podmienkam dnes osobitný príspevok poberá 21 umelcov.

Namiesto zrušenia paragrafov zákona garantujúceho rentu z verejných zdrojov pre 21 ľudí, na ktorú neexistuje dôvod, pripravila vláda návrh, ktorý znižuje hranicu nároku na príspevok pre bývalých spevákov a hráčov na dychový nástroj na 25 rokov činnosti. Pripravovaná zmena by mala rozšíriť okruh poberateľov o ďalších 6 ľudí (nárok na osobitný príspevok zaniká priznaním starobného, resp. iného dôchodku). Pokrytie nových nárokov bude stáť daňových poplatníkov ďalších 30 000 eur ročne (otázkou tiež je, aké vysoké sú administratívne náklady tak nízkeho počtu dôchodkov). Skutočne sa nedajú tieto peniaze použiť na lepší účel?


Ak by sme aj prijali argumenty o fyzickej či psychickej náročnosti daného povolania, otvárame Pandorinu skrinku nápadov, kto všetko by si podobné príspevky z verejných zdrojov ešte "zaslúžil". Čo bývalí klampiari, údržbári alebo stavbári? A čo učitelia alebo lekári? A nezabudnime na čašníkov a barmanov, ktorí sú v práci na nohách celý deň..
Iróniou je, že sú to obvykle práve umelci, ktorí sa svojmu povolaniu venujú až do vysokého dôchodkového veku, keďže sa jedná o povolanie s vysokou mierou spoločenskej prestíže. Navyše si treba uvedomiť, že financie na rentu pár vyvoleným nespadli z nebies, ale skladajú sa na ne ostatní pracujúci (napríklad klampiari, údržbári a stavbári). Rozširovanie okruhu rentierov napojených na rozpočet preto vytvára ďalší tlak na rozširovanie okruhu nových rentierov (napríklad vrcholoví športovci).


V slobodnej spoločnosti si človek svoje povolanie vyberá sám, za mzdu dohodnutú so svojim zamestnávateľom. Ak niekto nie je spokojný so mzdou či prácou, je to skôr otázka na zamyslenie sa nad zmenou povolania ako na ospravedlnenie načahovania sa do peňaženiek ostatných pracujúcich. 27 umeleckých rentierov sa môže zdať ako zanedbateľný počet. 130-tisíc eur, ktoré od nás dostanú, by však nemalo ostať nepovšimnutých. Stačí sa zamyslieť, ako by tieto zdroje zmenili život 27 rodinám v hmotnej núdzi.


http://www.iness.sk/stranka/9 223-Vysluhove-dochodky-pre-spevakov.htmlAuthor: Jan Dinga # FifyGybi46
Slovensko2014-01-156
-
 53%  ( 5 people voted )
+
Výborný článok pre občanov. Nie je potrebné veľmi sa zamýšľať nad tým o čo tu ide! Samozrejme ide o to, že sú to ľudia, ktorí síce tvoria ,ale hlavne slúžia tomuto spoločenskému systému, ...teda superdemokracii EU, založenej na princípoch bratstva, rovnosti a nekonečnej slobody...ale len pre tých vyvolených. Aj ostatní, tí čo nás špehujú, kontrolujú, buzerujú na cestách, oblbujú a doslova nami manipulujú cez seriálové televízie si príjdu na svoje. Odchádzajú do dôchodku oveľa skôr s lepšou penziou akokeby niečo stvorili za život okrem tých kôp papiera ako bankári, poisťováci a iní ťažko pracujúci! Aj policajti voziaci sa na autách s nápismi: chrániť a pomáhať by sa mali zamyslieť pre koho je to logo na ich autách. Vojaci slúžiaci pre potreby EU a NATO, ktorí nasadzujú svoje životy za nie svoju krajinu . V podstate milí občania: proste sa len rozdeľte na tých čo podporujú ďalej tento systém, alebo len ťažko pracujete, aby sa mali dobre tí, čo podporujú tento systém!

valdo # SaduMixu65
-
 56%  ( 6 people voted )
+
2014-01-15 12:32:25 4e62eece
Nízko hodnotený príspevok


Pandemonium # DaruJete36
-
 37%  ( 17 people voted )
+
2014-01-15 12:33:46 d4254112
Jan Dinga,---Veeeeeľmi pravdivý článok.To už je riadna nehoráznosť ak by toto prešlo!Zarábajú ako bohovia ,Honoráre im idú aj keď nespievajú a ešte im majú ťažko pracujúci platiť,zato,že ich poniektorí kvalitne zabávali,a aj to z plejbeku?Možno česť výnimkám!Potom nezabudnime napríklad ,aj na kopáčov kanálov ,jednoducho na všetkých ťažko pracujúcich.Ako správne poznamenal---valdo---ani vojaci,ktorí nasadzujú svoje životy za nie našu krajinu by nemali dostať nič navyše. Sú to v našich očiach žoldnieri.Majú dobre zaplatené a chceli tam sami.

Jambo # WuhiBeho53
-
 50%  ( 2 people voted )
+
2014-01-15 15:07:36 4e62583a
vyborny clanok. konecne je tu nejaky clanok .kde som sa dozvedel co nam nase falosne media zamlcali.uz ma nebavi citat ze= macicka si zlomila nohu,alebo skrucany ma nove zuby.

votrelec # XojoGuty40
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2014-01-15 15:23:14 4e621e33

Povinnosťou každého Slovana, je si brať za manželku výlučne Slovanku
a každá Slovanka musí mať za manžela výlučne Slovana
Bohužiaľ dnes to funguje opačne. Čím väčšieho exota sa podarí zvábiť, tým je viac na to hrdá. A je to veľmi smutné, že to takto funguje. Je veľký hriech špiniť rasu, plodiť potomkov- krížencov. Pretože tak sa Slovanská rasa ničí a národ degraduje. Daný skrížený potomok bude mať ďalších potomkov a tak sa budú rozširovať do národa neslovanské gény a tým špiniť rasu. Avšak tu neide len o rasu ale aj dušu. Totiž deti nádorovo zmiešaných rodičov dedia po neslovanskom potomkovi aj jeho duchovné vlastnosti a celý systém duchovného tela. Tak sa aj duchovne ničí národ.
Slovanský národ je duchovne najvyspelejším, najviac ušľachtilejším a najinteligentnejším národom na svete.
Len jedna vec ho trápi – duchovné otroctvo démonickej temnoty kresťanstva.
Nemôžeme si nechať pošpiňovať národ cudzími národmi, aby sme duchovne a inteligenčne nezdegradovali.

Pre viac klikni sem
h
ttp://1meditacia.wz.sk/Cesta_poznania.html


franco # WobaCupa83
-
 50%  ( 2 people voted )
+
2014-01-17 21:30:06 5057d10a
Franco ty si debil...

Peto Novak # MesaBewu31
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2014-11-10 17:24:11 57c59fa1
loading...

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
deväť   šesť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

NEBYŤ ŠTÁTU, ZARÁBALI BY SME MOŽNO AŽ 10X VIAC


NEBYŤ ŠTÁTU, ZARÁBALI BY SME MOŽNO AŽ 10X VIAC
Zoberme si niekoho, kto zarába 700 eur v hrubom, čo je zhruba priemerná mzda. V čistom dostane 547 eur, ale zamestnávateľa stojí 946 eur. Z tých 547 eur pri bežnej spotrebe zaplatí 20% ...
Na co zemře západní civilizace: Je v jednotě síla?
UKRAJINA ŽÁDÁ USA O POSKYTNUTÍ STATUTU ZVLÁŠTNÍHO SPOJENCE MIMO NATO
POZNEJTE PRVNÍHO MUŽE NA SVĚTĚ, KTERÝ NEMÁ SRDCE A ŽIJE

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0441 s
dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage