Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Výcviková príručka Pentagonu: bieli muži majú nespravodlivé výhody


Výcviková príručka Pentagonu: bieli muži majú nespravodlivé výhody

Viac než 600 stranová kontroverzná armádna príručka, slúžiaca pri výcviku dôstojníkov na tému "Rovnaká príležitosť", učí, že "zdraví, bieli, heterosexuálni, kresťanskí" muži majú nespravodlivú výhodu pred inými rasami a detailne varuje pred takzvaným "Klubom bieleho muža".

"Jednoducho povedané, zdravý, biely, heterosexuálny, kresťanský muž dostáva veľa nezaslúžených sociálnych výhod, zatiaľ čo čierna, homosexuálna, ateistická žena krehkého zdravia je sociálne znevýhodňovaná," píše sa v príručke vytvorenej Inštitútom pre obranu rovnakých príležitostí (Defense Equal Opportunity Management Institute – DEOMI).

Príručka, ktorú sa podarilo získať stanici Fox News, taktiež inštruuje jednotky, aby "podporovali velenie farebnými ľuďmi. Robte to dôsledne, ale nie nekriticky," uvádza príručka.

Armádna príručka zachádza až do detailov pri takzvanom "Klube bieleho muža".

Učebnica Poradca pre rovnosť príležitostí bola použitá počas trojmesačného kurzu DEOMI na leteckej základni Patrick na Floride. Jednotlivci, ktorí sa zúčastnili odbornej prípravy, vedú porady "rovnakých príležitostí" na vojenských základniach po celej krajine.

637 stranový manuál pokrýva široké spektrum otázok od rasizmu a náboženskej rozmanitosti, až ku kultúrnemu povedomiu, extrémizmu a výsadám bielych.

Získal som kópiu manuálu od dôstojníka "Rovnaká príležitosť", ktorý bol rozrušený obsahom kurzu a zúril na to, ako sa DEOMI spolieha na informácie o "extrémistických" skupinách od Southern Poverty Law Center.

"Zúčastňujem sa vyučovania vecí, ktoré nie sú pravdivé," povedal mi inštruktor. Požiadal ma, aby som ho nemenoval, pretože má obavy z odvetných opatrení.

"Nemal som sa dostať do takejto pozície," povedal. "Porušuje ústavné princípy, ale tiež porušuje moje svedomie. A nemienim to robiť – nebudem to robiť."

Prečítajte si ukážku z učebnice Poradca pre rovnosť príležitostí.

Inštruktori DEOMI sú tiež zodpovední za briefingy na základniach po celej krajine, na ktorých falošne označili evanjelikov, katolíkov a ďalšie kresťanské cirkvi ako vnútorné nenávistné skupiny.

Viackrát som kontaktoval Pentagon a DEOMI a žiadal som odpovede na otázky okolo tohto príbehu, ale zatiaľ nereagovali.

DEOMI začal svoju činnosť v roku 1971 ako reakciu na hnutie za občianske práva. Je zodpovedný za vzdelávanie o rovnosti príležitostí/rovnosti pracovných príležitostí a odbornú prípravu vojakov v aktívnej službe a záložníkov, ako uvádza na svojej internetovej stránke.

Predmet privilégií belochov sa objavil v 20 stranovej sekcii pod názvom "Moc a Privilégiá."

"Belosi sú skupina s mocou," deklaruje manuál. "Bieli muži reprezentujú ‘tých čo majú’ v porovnaní s ‘tými čo nemajú.’"

Vojenský dokument radí personálu, aby "predpokladal, že rasizmus je všade a vždy" a "všímal si kódové slová pre rasy". Taktiež im poradil, aby "pochopili a poučili sa z histórie belošstva a rasizmu."

"Predpokladajte rasizmus vždy a všade," môžeme čítať v sekcii s názvom "Ako byť silným ‘bielym spojencom.’"

"Jednou z výsad byť bielym je celú dobu nevidieť rasizmus," hovorí manuál. "Musíme sa naučiť vidieť následky rasizmu."

Manuál na strane 181 poukazuje, že postavenie a bohatstvo sa zvyčajne odovzdáva z generácie na generáciu a "predstavuje klasický príklad nezaslúžených výhod a sociálnych privilégií."

"Nespravodlivé ekonomické výhody ako také a znevýhodnenia vytvorené pred dávnymi rokmi inštitúciami pre bielych, mužov, kresťanov, atď. stále ovplyvňujú socioekonomické privilégiá aj dnes," píše sa v príručke.

Príručka tiež poukazuje na to, že belosi sú – na rozdiel od černochov – nadmerne zastúpení v pozitívnych novinových správach, že černošská stredná trieda žije v biednejších štvrtiach než stredná biela trieda, a že aj keď je viac bielych zločincov než má akákoľvek iná rasa, spravodajstvo o čiernych zločincoch je zhruba rovnaké ako o bielych zločincoch.

"Napriek povstaniam otrokov, občianskej vojne, 13., 14. a 15. dodatku, hnutiu sufražetiek vedúcemu k 19. dodatku, hnutiu za občianske práva, mestským povstaniam a súčasnému feministickému hnutiu, klub pretrváva," uvádza dokument.

DEOMI hovorí, že "plný prístup k zdrojom klubu stále uniká vízii spravodlivého rozdelenia."

Armáda taktiež naznačuje, že bieli Američania môžu popierať rasizmus.

V sekcii s názvom "Odôvodnenia pre podporu privilégií a vyhnutiu sa zodpovednosti" armáda označuje výhovorky, ktoré používajú belosi.

"Dnes niektorí bieli ľudia môžu používať taktiku popierania, keď hovoria: ‘Sú rovnaké podmienky; toto je krajina rovnakých príležitostí,’" môžeme čítať v príručke. "Niektorí belosi môžu prechádzať do protiútoku používajúc pravidlá politickej korektnosti univerzít, alebo chcú špeciálne postavenie." (pozn. prekladateľa: do protiútoku môže ísť len ten, kto čelí útoku, viď ďalej)

DEOMI poukazuje na to, že ak "belosi nedokážu tvrdiť, že všetky zverstvá sú už minulosťou, môžu zvoliť taktiku, v ktorej sa súčasná situácia bude zdať izolovaná."

Tvrdia, že niektorí belosi môžu robiť zo seba obete vďaka výrokom ako: "Mám to rovnako zlé ako všetci ostatní", "berú nám prácu", "belosi sú pod útokom."

Armáda uzatvára časť tým, že nabáda študentov k "pochopeniu a poučeniu sa z histórie belošstva a rasizmu" a k "podpore velenia farebnými".

Zavolal som bývalému kongresmanovi, podplukovníkovi Allenovi Westovi (vv), a požiadal ho o jeho názor na manuál. Výsledok – chce požiadať o vyšetrovanie Kongresu.

"Toto je prerastanie Obamovej administratívy pre sociálnu spravodlivosť do armády Spojených štátov," povedal mi. "Rovnaká príležitosť v armáde, v ktorej som vyrástol, nemala nič spoločného s privilégiami bielych."

West povedal, že je príručkou veľmi znepokojený.

"Keď prezident hovoril o fundamentálnej zmene Spojených štátov amerických, verím, že tiež mal špeciálne plány pre armádu Spojených štátov," povedal West. "Priority jeho administratívy sú úplne postavené na hlavu."

Manuál DEOMI pripomína Westovi podobný program z doby prezidenta Clintona.

"Prišli s novými požiadavkami na výcvik pod názvom ‘Uvažovanie o výcviku ostatných,’" povedal West. "Vojaci mali sedieť v kruhu, prechádzať obrázkami a hovoriť o svojich pocitoch."

Skutočne si želám, aby mi Pentagon a DEOMI odpovedali na moje telefonáty. Chcel by som vedieť, čo naučí vojakov, letcov a námorníkov prednášanie o výsadách bielych a o podnecovaní rasovej segregácie a ako im to pomôže ochrániť náš národ pred nepriateľom.

Preklad: ::prop, www.pro tiprudu.org
Zdroj: foxnews

http://www.protiprud u.org/vycvikova-prirucka-pentagonu-bieli -muzi-maju-nespravodlive-vyhody/Author: prop # WoneJyky37
Spojené štáty2013-11-05
-
 60%  ( 5 people voted )
+

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
dva   dva
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie
Kontroverzné prevádzkové podmienky serveru Vimeo vs. autorské práva

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Dobudovanie hospodárskej a menovej únie v Európe


Dobudovanie hospodárskej a menovej únie v Európe
Štrasburg 15.12. 2015 –Vystúpenie Richarda Sulíka v europarlamente v rámci rozpravy k téme: Dobudovanie hospodárskej a menovej únie v Európe. Veľkou témou posledných mesiacov sú iniciat...
Ubytovny pro sociálně slabé a závislost na sociálních dávkách
Rudá symfonie - Dr. I. Landovskij
Čo sa zdá byť skoro neuveriteľné...

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0246 s
important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made