Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Vracia sa doba protestsongov


Vracia sa doba protestsongov

Ako pubertiaci sme počúvali pesničky Karla Kryla, Pražského Výběru, Jarka Nohavicu a podobných "protištátnych" živlov. V textoch sme hľadali inotaje a dvojzmysly, ktoré unikli bystrému uchu strážcov socializmu.

Vládla nám robotnícka trieda (ľudia, čo by sa ako robotníci nikdy neuživili), v opozícii boli rozhľadení a inteligentní ľudia a preto tie pesničky okrem šteklivých protirežimových narážok veľmi často mali aj umeleckú hodnotu.

V škole, na hodinách občianskej výchovy, či priamo na hodinách marxizmu-leninizmu, sa nás snažili presvedčiť o výhodách modernej marxistickej spoločnosti. A tak som sa v duchu hesla "Spoznaj svojho nepriateľa" dozvedel zaujímavé veci, ktoré zo mňa spravili vzorného antikomunistu. Z Manifestu som sa napríklad dozvedel, že cieľom marxistov v oblasti rodinnej politiky je zrušenie tradičnej "buržoáznej" rodiny a jej náhrada výchovou spoločenskou. O výhodnosti tejto progresívnej myšlienky ma nepresvedčila ani pribalená ponuka, že spoločné by mali byť aj ženy.

Z časti systémovej ma zaujala téza, že marxisti na prevzatie moci potrebujú revolučnú triedu a revolučnú situáciu. Nádeje sa vkladali do triedy robotníckej a do jej zlej situácie (čím horšie pre robotníkov, tým lepšie pre marxistov) v kapitalistickom svete. Ale aj keď sa predpoklady podarilo pomocou uvalenia nereálnych vojnových reparácií na Nemecko naplniť, samotnú revolúciu marxistom vyfúkol ich nemecký ideový brat s fúzikmi.

Po 2.svetovej robotníci prestúpili do strednej triedy a nádej na zhoršovanie ich situácie zhasla. Ideovo marxizmus pokračoval vo frankfurtskej škole. To, čo sme vnímali spoza železnej opony ako kvetinovú revolúciu, bola v skutočnosti úspešná revolúcia marxistická. Snažili sa ju prekryť bonmotom "Kto nie je za mladi marxista, nemá srdce a kto zostane marxistom aj na starobu, nemá rozum". V skutočnosti však platí opak: Marxista zostane marxistom, aj keď tričko s brutálnym vrahom vymení za oblek, ako súčasť korporátnej uniformy.

Marxistická revolúcia teda neuspela u robotníckej triedy, ale u mladých intelektuálov. Ideovouzákladňou marxistov sú dnes vysoké školy. Silou, ktorá ich dlhodobo drží pri moci je kvetinové heslo "Sex, drogy a rock’n’roll". Veľkolepá sexuálna revolúcia, tradičná "buržoázna" rodina v troskách .... Karol Marx to nakoniec dal.

Ani neviem, komu vlastne poďakovať, ale že budem žiť v tak zaujímavej dobe, to by som nikdy nebol veril. So záujmom sledujem konsolidáciu aj na druhej (anti-marxistickej) strane. Bratia Česi boli vždy o kus vpredu. Aj im trocha závidím seriózne ne-marxistické médium s novinármi na profesionálnej úrovni. Snáď sa aj na Slovensku raz dočkáme. Aj keď vďaka aj na to, čo tu zatiaľ máme.

Obec umelecká však tradične zostáva na ľavom okraji. A tak sa zatiaľ len bavím nad prvými pokusmi v oblasti protestsongu. Nie je to autocenzúrou, ja sem skutočne nechcem dať linky na pokusy Olivie Žižkovej a Dominiky Myslivcovej. Ale ak sa potrebujete od srdca a poriadne zasmiať, môžem len odporučiť. Presvedčení slniečkári: vy si to nepúšťajte, nechcem mať na svedomí niekoho smrť z rozčúlenia.

Zaujímavý je tiež spôsob, ako sa týchto pokusov zmocnili neomarxistické médiá. Keď to celkom logicky zobrali ako prihrávku na smeč a robia si z toho srandu podobne, ako mnohí ich ideoví oponenti. Možno si aj trocha vydýchli, pretože na predošlý (jednoznačne kvalitnejší a s väčším dosahom) protestsong vybalili svoju obohratú platňu s obvineniami interpreta zo sympatií k socializmu nacionálnemu.

Náš svet sa proste obrátil naruby. Vládnuci (neo)marxisti sú reprezentovaní vzdelanou inteligenciou, kým hlavná opozičná masa je tvorená väčšinovo robotníckou triedou. Tomu zodpovedá aj umelecké stvárnenie protestných vyjadrení. Dočkáme sa aj na Slovensku nejakého podobného kúsku? Ak by som si mohol vybrať, tak radšej v štýle mešity, ako afektovanej ružovej sliepočky. Rád by som sa vrátil do mladých čias a dostal možnosť si občas pustiť kvalitnú zakázanú (dnes vylúčenú zo "štandardnej" mediálnej produkcie) pesničku.Author: Tibor Pospisil # HemyXuho27
Slovensko2016-08-163
-
 46%  ( 3 people voted )
+
Americký interpret 1968 : A ted si poslechnete protestsong taky dlouhý jako můj celej dlouhý po sra ný život...stb.jewrej interpreti měli společné ženy... karle ty jen spívej... s cizí ženou v cizí posteli...fakt měli umeleckou hodnotu ?
aktivista # TaceDyqy89
-
 58%  ( 2 people voted )
+
2016-08-16 22:42:14 c3a0b62c
Áno asi sa ozaj blíži doba protestsongov , ale budú to protestsongy proti americkému riťolezectvu, proti všadeprítomnej globalizácii, proti čoraz vyššiemu vplyvu monopolov v našom svete, proti šialeným liberálom , snažiacim sa každého presviedčať , že vláda trhu a moc peňazí je to najúžasnejšie čo nás môže stretnúť. Bude to proti eurofašistom , ktorí sa snažia nám nadiktovať ako máme/smieme myslieť.
Bude to skrátka o tom čo nás serie.

-neomarxizmus je síce pekná nálepka , ale slúži iba na to aby vzbudila pocit že všetko naľavo je zlé, pravda je ale taká že je to jedno.Polyander # CucaBuni65
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2016-08-18 11:32:55 d94b5504
Pospisil, na svete je mnozstvo bezcharakternych hajzlov, ochotnych za peniaze aj vrazdit, cielavedomo pisucich lzi, na zaklade "vypovedi nahodne okoloiducich pamatnikov"... Aj tito hajzli sa vsak vo svojej ludovoumeleckej tvorbe lzi drzia v ramci urcitych hranic, pokial sa pod ne podpisuju vlastnymi menami...

V tomto clanku si prekonal vsetky voloviny, ktore si doteraz zo seba stihol vygrcat a nielen to, pravdepodobne aj vsetky voloviny, ktore kedy napisal aj ktokolvek iny, sponzorovany americkou ambasadou...?

Tvoja povinna jazda (zakomponovanie do textu vyrazu neomarxizmus), aj napriek tomu, ze ani sef propagandistickeho oddelenia americkej ambasady vyraz neomarxizmus nedokaze definovat, by ma az tak nevzrusila... Toto predsa robite vsetci predajni hajzli jednotne ako stado oviec...

Co ta vsak primalo k napisaniu volovin, ze z Manifestu Komunistickej strany si sa dozvedel, ze marxisti chceli zrusit rodinu a mat spolocne zeny...? Mozno tvoja mater roztahovala nohy celemu sidlisku, tvoj foter bol nezodpovednym alkoholikom a teba vychovavala ulica, ale to rozhodne nebol ani marxisticky a ani socialisticky model rodiny, to len ty si vyrastol v rodine degesov, co je z tvojich clankov aj dost citit... Okrem toho, ty si vyrastal uz v ere "demokracie a slobody", v 90-tych rokoch, na tvojej imbecilite sa podpisal vyhradne sucasny rezim, v 89-tom si este len zacal chodit na ZS... A este blbec vyhlasis, ze si sa tie hovadiny dozvedel na hodinach marxizmu-leninizmu... Nahodne okoloiduci pamatnici ti asi zabudli prezradit, ze s marxizmom-leninizmom si sa v socializme mohol stretnut len na VS a tam ziadne hodiny neexistovali, tam boli len prednasky a cvicenia ty pako...

Cituj Manifest Komunistickej strany, kde konkretne sa tie voloviny v nom pisu a definuj vyraz neomarxizmus... Ty ani nevies, ze neomarxizmus ma s marxizmom spolocny len slovny zaklad a neomarxistom moze dnes byt oznacovany kazdy, kto ma akykolvek nazor, aj kazdy ultra pravicovy dilino, aj kazdy bigot, aj kazdy imbecil s akokolvek pomatenymi nazormi, teda aj ty, to ti asi tiez ti nahodne okoloiduci pamatnici zabudli povedat, co...?

Dalej som tvoje kydy uz ani necital... Tuzis sa zamyslat nad dvojzmyslami a inotajmi "protest song-ov"...? Tu mas jeden od "disidenta" Nohavicu, zamyslaj sa ty predajny hajzel...


rebrinak # DaqiBixi96
-
 54%  ( 3 people voted )
+
2016-08-18 15:59:42 c8901f54

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
je   osem
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Novinár Ľubo Huďo vydáva knihu


Novinár Ľubo Huďo vydáva knihu
V pondelok 21. októbra 2013 vychádza kniha známeho slovenského novinára Ľubomíra Huďa ZAMATOVO NEŽNÁ TYRANIA s podtitulom Od pravdy a lásky ku klamstvu a poslušnosti. Už teraz si ju môž...
DALŠÍ BRITSKÉ MĚSTO OVLÁDLI MUSLIMOVÉ (VIDEO)
František změnil Otčenáš (+video)
EUROFONDY JAKO NÁSTROJ POLITICKÉ ŠIKANY

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0256 s
zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles