Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Vodca Jobbiku: Európa a Západ sa odcudzili základným hodnotám


Vodca Jobbiku: Európa a Západ sa odcudzili základným hodnotám

 

Gábor Vona, vodca Hnutia za lepšie Maďarsko ( Jobbik ), hovorí v exkluzívnom rozhovore pre Hlas Ruska o kríze globalizovaného kapitalizmu, Sýrskom konflikte a boji proti amerikou diktovanému svetovému poriadku .

Hlas Ruska : Jobbik sama seba opisuje ako "principiálna konzervatívna a radikálne vlastenecká kresťanská strana." Mohli by ste vysvetliť, čo to znamená byť "zásadový", "konzervatívny" a "radikálne vlastenecký kresťan" v dnešnom politickom svete ?

Gabor Vona : Byť zásadový, konzervatívny a radikálne vlastenecký v podstate znamená povedať definitívne nie modernému svetu ktorý nás dnes obklopuje v euroatlantickom priestore. Tento svet sa vyznačuje zdanlivým bohatstvom, optimistickými ekonomickými očakávaniami, demokraciou a mnohými ďalšími vecami, ktoré na prvý pohľad znejú pekne. Podľa môjho názoru, je tam však šokujúci úpadok týchto vecí. Európa a Západ sa zriekli svojich najdôležitejších a najstarších hodnôt. Hospodárska kríza je len fasáda, ktorá nebude nikdy vyriešená, pretože podstatou skutočnej krízy je to, že Európa klesla na dno svojich hodnôt a kríza prebieha od 18. - 19. storočia . Keď homosexuálne manželstvo sa stáva ústrednou témou v politickej sfére, tak tam vidím veľký problém. Väčšina strán sa snaží prispôsobiť týmto trendom, aj keď vidí zhoršenie situácie, mysliac si, že spoločnosť môžno ešte opravit, alebo reformovať. Náš názor je úplne odlišný. Neexistuje nič, čo môžeme urobiť s aktuálnym svetovým poriadkom. Musíme sa postaviť proti tomu sami. Pretože sme Maďari, môžeme to samozrejme urobiť v Maďarsku, v maďarskej spoločnosti, ale som si istý, že náš boj nie je bojom jedného národa len, že je to oveľa dôležitejšie než to.HR : Existuje mnoho vplyvných politikov, ktorí pracujú na premene Európskej únie do federálneho štátu, podľa amerického modelu, zahŕňajúc ústrednú vládu a explicitný prevod suverenity členov do Bruselu. Niekto môže namietnuť, že proces federalizácie už začal. Aký je váš názor na tento proces ?

Gabor Vona : To je zlé zaobchádzanie na základe nesprávnej diagnózy. Európa sa nikdy nemôže stať federálnym superštátom. Jediný spôsob ako sa im podarilo vytvoriť v USA najprv bolo vyhubenie alebo väznenie historicky domorodých Američanov- ľudí a národov, ktorí tam žili. Samozrejme, že môžu byť plány na rovnaký osud pre historické národy Európy. Môžme buď ležať nečinne ako bezradní idioti a sledovať, ako sú naše štáty postupne zotročované, alebo ak budeme rebelovať, potom sa nás budú snažiť vytlačiť a ak to nebude možné, tak nás budú kriminalizovať. Samozrejme, že to neznamená, že sa ich plán podarí, ale ako som už spomenul, je to celé postavené na zlých základoch a nesprávne . Európa sa buď vrátiť k svojim koreňom a vybuduje Európu národov na nich, alebo sa stane konštantný centrom konfliktov, ktorú si ostatné veľmoci - USA, Rusko, Čína, arabský svet, atď nakoniec navzájom rozdelia medzi sebou.


HR: EÚ má jasnú a viditeľnú anti-kresťanskú zaujatosť vo svojich politikách, ktoré ovplyvňujú vzdelávací systém, zákon o rodine atď. Je dnes ťažké byť kresťanskou stranou a podporovať kresťanské hodnoty?

Gabor Vona : Hovoriť o kresťanských hodnotách, tak musíme si najprv ujasniť niektoré veci . Nie sme administratívci ani misionári. Podľa nášho názoru kresťanské hodnoty sú v skutočnosti zhodné s univerzálnymi starovekými ľudskými hodnotami ako Boh, poriadok, hierarchia, odvaha, pravda, sviatosti, byť prirodzenou komunitou, na rozdiel od moderného individualizmu bez hodnôt, deviácie a liberalizmu. Dôvodom, prečo im hovoríme kresťanské hodnoty je preto, že žijeme v kresťanskej kultúre, a to je aj dôvod, prečo nemáme žiadne problémy s moslimami, budhistami alebo inými kultúrami, ak sú založené na rovnakých základoch. V tomto smere je naozaj ťažké presadzovať naše politické hodnoty, pretože, na rozdiel od tzv kresťansko-demokratických ( tj slizkých a poddajných ) strán, skutočne čelíme výzve, naozaj ideme dole ku koreňu problémov a tiež hovoríme o otázkach považovaných za tabu .HR: V jednom zo svojich rozhovorov ste tvrdili, že európska finančná kríza je výsledkom veľkorysej "krízy globalizovaného kapitalizmu." Ako definujete "globalizovaný kapitalizmus" a prečo je to zlé pre krajiny, ako je Maďarsko? Možno tvrdiť , že "globalizovaný kapitalizmus" je forma neokolonializmu?

Gabor Vona : Globalizovaný kapitalizmus je v skutočnosti ekonomicko-politický svetový poriadok riadený Spojenými štátmi, ktoré ukladajú svoje vlastné pravidlá hry ( liberálna demokracia, voľný obchod, nadnárodný kapitál, medzinárodné bankové siete, liberálna kultúrna politika ) na zvyšok sveta. Skutočnosť, že tak robia, nie je samo o sebe prekvapujúca, pretože všetky ríše v celej histórii robili to isté. Skutočným problémom je to, že zatiaľ čo sa veľké ríše histórie snažili vytvoriť sýtu a zdravú kultúru, hoci nie vždy sa to darilo, americké impérium sa snaží šíriť rozkazmi, ktoré sú chorými a skreslenými. To je na prvom mieste. Tento svetový poriadok nemožno porovnávať zo situáciou starovekého Ríma, pretože staroveký Rím, hoci šírený vojenskou silou a ekonomickými záujmami, šíril sýtu kultúru hodnú ľudských bytostí. Dnešný "Rím", USA, šíri neľudskú kultúru, ktorá nemá nič spoločné s iným ako s ekonomickými záujmami.HR: Jedným z obľúbených argumentov propagandy EÚ je, že východoeurópske krajiny ako Maďarsko, Rumunsko alebo Ukrajina nemôžu mať silnú ekonomiku a vysokú životnú úroven bez toho, aby boli členmi EÚ. Argumentujú, že Európska únia, aj keď má problémy, je jedinou možnou cestou k prosperite. Oponujete tomuto tvrdeniu? Aké alternatívy navrhujete?

Gabor Vona : Prvé tvrdenie nie je pravdou, je to pravý opak . Stredná a východná Európa bola kolonizovaná. Nepotrebovali sme EÚ, oni potrebovali nás . Lacná pracovná sila a naše trhy bolo to, na čom im záležalo. Pozrite sa na aktuálnu situáciu krajín v našom regióne. Dohnali sme ich? Vôbec nie. V skutočnosti sa rozdiel zväčšuje. Západ vedel veľmi dobre, že sa to stane, jednoducho nám vytiahol mrkvu zo záhrady. Prečo myslíte, že Turecko nie je prijaté do EÚ? Pretože sú moslimovia? Vôbec nie . Vzhľadom k tomu, že majú silnú a nezávislú ekonomiku, ktorá nemôže byť kolonizovaná rovnako ako Maďarská, Rumunská, Slovenská atď. Turecké spoločnosti sú silné a ich trhová hodnota je dobre chránená. Nás si mohli ľahko podmaniť, však. Alternatívou by bola nejaká forma regionálnej spolupráce. To je jedným z dôvodov prečo som za tlak dodržiavať historické dohody medzi národmi ktoré tu žijú .HR : Posledný diplomatický škandál medzi Rumunskom a Maďarskom bol spojený s vaším menom. Prezident Rumunska povedal, že bude "vládnuť z Budapešti." Maďarská vláda sa zaplietla do sporu. Ale to všetko začalo vašimi vyhláseniami. Aký je váš názor na tento škandál?

Gabor Vona : Novinár sa ma spýtal , či som zaviazaný v tomto konflikt na zastupovanie maďarských záujmov. Odpovedal som: Samozrejme. Čo bolo tlačou podané takým spôsobom, že som vyhlásil vojnu. Je to typickým príkladom škodlivej práce médií. Samozrejme, že je úplne jasné, že Basescu chce škandál, keďže sa pripravuje na svoju novú politickú kariéru. Musel dokázať, že on je Rumunský politik ťažkej váhy, ktorý ide proti Maďarom. Pripadá mi to úbohé. Je to krátkozraké myslenie, čo je výrečným obrazom tohto človeka.HR: Aké zmeny v Székelyho krajine by vám povedali : "Je to perfektné, teraz nechcem nič viac?"

Gabor Vona: Považujem autonómiu ako realistický cieľ, ktorý sa Rumunsko zaviazalo prijať skôr alebo neskôr. Historická úloha Maďarského národa v Transylvánii je nespochybniteľnou. Kiež by si všetci uvedomili, že musíme žiť spoločne, v skutočnosti, musíme bojovať spoločne proti globalizovanému kapitalizmu. Musíme však nájsť vhodné podmienky spolunažívania. Podmienky v ktorých sa nikto nebude cítiť ako porazený. Do tej doby napätie zostáva .


HR: Počas nedávnej konferencii v Moskve ste povedali, že vlastenecké organizácie východnej Európy bojujú medzi sebou namiesto boja proti pánom globalizácie. Prečo sa to stalo? Je nejaká šanca , aby sa všetky vlastenecké sily Európy pracovali pre spoločný cieľ namiesto boja s tienmi minulosti?

Gabor Vona : To nie je ľahká úloha a súčasný maďarsko- rumunský spor jasne ukazuje ako krehká takáto spolupráca môže byť v budúcnosti. Naši oponenti môžu nájsť rozpory takmer cez noc. V súčasnom médiami manipulovanom svete sa to stalo ešte jednoduchšie. Stačí sa pozrieť na to, ako obracajú arabské krajiny proti sebe po arabskej jari, a to aj spoločenské skupiny v týchto krajinách. Tak východoeurópske národy musíme byť veľmi úprimné a odhodlané, ak chceme bojovať bok po boku . Osobne som tomu otvorený a ja som o tom hovoril mnohokrát. Bohužiaľ, dostal som iba niekoľko pozitívnych reakcií .HR: Ak by ste boli premiérom, aké by mohli byť vaše vzťahy s Ruskom a Čínou?

Gabor Vona : Považujem Rusko ako krajinu kľúčového významu. Domnievam sa, že okrem Turecka je Rusko Eurázijskou silou, ktorá by mohla stáť v čele skutočnému politickému, hospodárskému a kultúrnému odporu proti euroatlantickému bloku. Samozrejme, viem, že veci nie sú čiernobiele, ale význam Ruska je fakt. To je dôvod, prečo som sa ujal úlohy byť vodcom skupiny Maďarsko- Ruského priateľstva v Maďarskom parlamente, a to je dôvod, prečo pracujem na vytvorení najlepšej možnej verzie vzťahov s Tureckom. Držal by som dvojfázovú vzdialenosť od Číny. Mám určitý druh neutrálného postoja k Číne. Je zrejmé, že má sily a je treba s nimi počítať, ale vidím , že Čína má trochu väčšie záujmy v Pacifiku a Afrike ako v Európe .HR : Mohli by ste opísať svoje názory na zahraničnú politiku Izraela ?

Gabor Vona : Izrael musí byť prinútený uznať nezávislý palestínsky štát a aby sa vzdali svojho kolonizačného úsilie o Maďarsko. Ako som spomínal výrok Šimona Peresa z obchodnej konferencie, tak to nie je moja konšpiračná teória, na rozdiel od toho, ako sa to ľavicovo liberálne médiá snažia prezentovať. Ak by tieto dve opatrenia boli dokončené, musíme sa snažiť udržať korektné vzťahy s Izraelom, ale samozrejme, nikto nemôže očakávať, že sa budem pred nimi plaziť ako to robia ostatní európski lídri.


HR: Aký je váš názor na Sýrsky konflikt?

Gabor Vona : V skutočnosti sa jedná o medzinárodný konflikt, kde Sýria je divadlo. USA a Izrael sa snažia narušiť status quo v regióne. Úprimne dúfam, že konflikt bude vyriešený čo najskôr, pretože civilisti trpia z toho všetkého najviac. Samozrejme, mohol by som povedať viac, ale situácia sa mení zo dňa na deň a v túto chvíľu je to dosť poukázať na dôležitosť mieru .


HR: Súdiac podľa medializácie, že ste terčom záujmu v Maďarsku a v ďalších Európskych krajinách, tak možno povedať, že väčšina tlače a Jobbik sa aktívne nenávidia. Vaše odpovede jasne ukazujú , prečo vás západná tlač nenávidí. Aj cez to, že vaša strana bola pomerne úspešná a jej podpora vo verejnosti rastie. Ako sa to stalo? Aká je vaše tajomstvo pre politický úspech radikálnej strany?

Gabor Vona: Od tej chvíle, ako sa Jobbik stala najpopulárnejšou stranou medzi mladými v Maďarsku. Máme dve tajomstvá . Po prvé: hovoríme pravdu. Za druhé: Nebojíme sa.

 

 

Zdroj: Europe and the West have disowned their most essential values' – Vona.

 

http://voiceofrussia.com/2013_09_04/ Europe-and-the-West-have-disowned-their- most-essential-values-Vona-0789/

 

JS: Jedným zo znakov odcudzenia sa základným hodnotám je to, že západné krajiny nepracujú na bábätkách a vymierajú. Aj to bolo jedným z dôvodov prečo nás potrebovali a potrebujú ako soľ a prečo ich nikdy nedobehneme. Potrebujú pracovnú silu na splácanie záväzkov štátu. Ináč by tam došlo k vzbure.

 

Len Nemecko medzi dvomi sčítaniami ľudu stratilo 1.5 milióna figúr. Predpokladajú, že do roku 2060 sa Nemecko populačne scvrkne o 18%. Ostatné krajiny na západe nie sú na tom o nič lepšie, s výnimkou USA, lebo tam začínajú skoro. USA sú svetovo na prvom mieste v pôrodnosti tínejdžeriek. USA rovnako rastie vďaka Mexickým ilegálom, obdoba slovenskej menšiny, pretože ak sa dieťa narodí v USA dostáva automaticky Americké občianstvo, ktorí sú známi vysokou plodnosťou.

 

Pýcha predchádza pád.

 

http://www.nytimes.com/2013/08/14/world /europe/germany-fights-population-drop.h tml?_r=0

 

 

 

 Author:
Juraj Smrek # HipeTajy64
Európa2013-10-0123
-
 72% ( 15 people voted )
+
No už len tento turulský hungaroid tu chýbal...!
Pandemonium # DaruJete36
-
 45% ( 23 people voted )
+
2013-10-01 20:06:58 bc7b649f
v kazdom pripade respekt za jeho nazory. Aj my slovaci by sme uz konecne mohli mat politika vlastenca, ktory sa svojimi nazormi jasne distancuje od zapadnych hodnot a eurohujerizmu a zacne nekompromisne razit vlastnu cestu smerom k navratu ku korenom a k normalnemu zdravemu rozumu. V kazdom pripade PREC a PLNOU PAROU od tohto prehniteho a prespekulovaneho idiotskeho zadlzeneho a skrachovaneho systemu reprezentovaneho USA, Izraelom a zapadnymi EU mocnostami. To nie su, ani nikdy nebolo nase hodnoty a ani nie je o co stat. Len sa pozrite okolo seba. Bordel, chaos, nasilie, nenavist, falos, rozkradanie, zufalstvo ...

NO, THANKS !!!smartang # BohuPyki56
-
 79% ( 18 people voted )
+
2013-10-01 20:22:36 5f667fc5
Ale nie... Aj pre ... Pande.... 36.. dačo sa vie ,,ale Turul, ..,čosi s vtákmi , a s "našími " --nie šikmo..očne ,, Slovanmi hovoriacími aj Maďarský ..BRATMI... musíme vedieť že aj u nás máme dosť veľa " vadných... " nacional----No ako to vysvetliť......
klopi # PahuJuji88
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-01 20:34:32 58d4289b
No len pozor na týchto borcov... Ak sa pamätáte ešte na kauzu Csanád Szegedi niekedy v 2012. http://www.sme.sk/c/6470697/radikal-szegedi-ma-zid
ovsky-povod-v-jobbiku-moze-skoncit.html Skôr média robia z Jobbik-u nacionalistov. To je ich image a zároveň úloha (akože Jobbiku) ale nejako velice stíchli v poslednom čase. Vtedz v Maďarsku sa vzmáhali potenciálne možno naozaj životaschopné a naozaj ľudové hnutia - no tie bolo treba presmerovať a už môžu byť ticho. S Orbánom sa v Moskve už ani nebavia, možno aj túto úlohu má prevziať Jobbik, preto takáto národná rétorika.
baloo # GuxeJaso52
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-10-01 21:02:57 bc79be1a
uz dlhsiu dobu sa mi celkom pacia.len skoda ze okrem rumunska maju zalusk aj na byvale horne uhorsko.ale pre madarsko su snad najlepsia volba

TNT1973 # HamuQeno04
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-10-01 21:30:57 d991c727
JuZek .... nemáte politické ambície? Len sa pýtam ...

smartang # BohuPyki56
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-01 22:06:49 5f667fc5
loading...
Gábor Vona pôvodným menom Gábor (Gabriel) Zázrivecz.. Ako sa vraví: poturčenec horší od Turka...

Možno Gabko vidí pravdu v zlom smerovaní západnej európy. Ale Gabko nevidí pravdu o maďaroch a o slovákoch. Nuž... má sa čo učiť.. inak zomrie sprostý.

Bogy # BicaLiba18
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-10-01 23:28:23 bca7c6d3
gejza ...prečo myslel som to vážne. Je dôležité povedať veci rovno do očí a on sa zjavne nebojí. A prehľad má. Ja osobne by som takého v parlamente privítal. Trošku im tam prečistiť žalúdky. Rád by som takéhoto človeka doprial tým alibistom a ztradcom národa. Občas má síce problém s podaním ..... ale na tom by sa dalo popracovať .... si myslím.

smartang # BohuPyki56
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-02 07:39:26 d90c3016
Zdá sa, že konečne sa začalo normálne uvažovať, aj keď nie vo všetkom. Dokonca je to organizované. Keby naši SNS-áci si z nich zobrali príklad, mohlo by to vylepšiťnielen ich imidž, ale pomohli by aj Slovensku! Ale to by museli tí, ktorí sa podpísali na rabovačkach a zotročení Slovenska zo strany vylúčení....Nestačí len o láske k národu tliapať, treba ju aj naplniť!
Kojokok # QapyVyma33
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-10-02 09:07:21 d4254112
Samozrejme ze Gábor Vona má pravdu a správne názory. Slovensko je len zaostalá dedina s kopou zradcov a prospechárov typu kam vietor tam plášt, bez vzdelania....takže lepšie by mu bolo pod Orbánom
lebo človeka takého formátu ako je Orbán nemá.Rovnako tak by bolo lepšie pod Putinom ako pod siono-americkou bankárskou lúzou ako je tomu dnes.

brano # PelaSedo59
-
 50% ( 4 people voted )
+
2013-10-02 09:49:54 c305bafe
chlopi .... pán, ktorého meno sa tu nevyslovuje má vcelku rozumný projekt - hnutie dobrá sila. Mrknite sa na to, vyzerá to zaujímavo a navyše by to mohlo byť časom veľmi solídne organizované. Možno by boli aj politické ambície. Zatiaľ o lepšom projekte na Slovensku neviem: (link bez xxxx)
http://www.chxxxxxelemendik.sk/Obcianske_zdruzenie
_Nas_domov_Slovensko_Ciele_a_ulohy_zdruzenia_10308
41656.html
smartang # BohuPyki56
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-02 09:57:55 d90c3016
ja myslím že má problém hlavne s formou .... ale zase nerobme z neho záchrancu národa, tak som to nemyslel. Aj vrtákov treba. Hore som dal link, kde vidím cestu ktorá by mohla mať zmysel ...

smartang # BohuPyki56
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-02 11:31:39 d90c3016
to smartang
vidím že nevieš ani Ty aká je správna cesta...Ch*e*l*emendik len informuje...
Správna cesta je tu...
http://nstarikov.ru/blog/33198
a tou idú Rusi s Putinom
1.Znárodnit resp.urobit poriadok s vlastnou Centrálnou bankou je prvý bod- tak aby neslúžila USA
2.Prírodné suroviny a strategické podniky musí vlastnit štát a nie oligarchovia - Orbán si to dal do novej ústavy a preto je zlý
3.Stanovit maximálnu mzdu ako násobok minimálnej- to by som urobil ja, zatial to nenavrhuje nikto
4.Prístup občanov k štátnym informačným médiam-rozhlas, televízia, tlač
5.Zmena volebného zákona-povinnost imperatívneho mandátu poslancov, nie ako dnes že je zákaz IM
atd.atd.
Takže nič nie je treba vymýšlat...ludia zaujímajúci sa o problematiku fungovania spolocnosti toto poznaju, tý z vymytými mozgami o tom nevedia nič lebo sa o to nezaujímajú.

P.S. že je zakázané slovo Che*l*em*ndik to hovorí všetko o tomto plátku dolezite.sk

brano # PelaSedo59
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-10-02 12:33:06 c305bafe
nie je pravda že len informuje ... v každom prípade informuje hodnotne. A to všetko o čom hovoríte a aj ďaleko viac riešení nie je v rozpore. Vo finančnej oblasti jednoznačne smer berúročná ekonomika aj garancia minimálnej mzdy pre všetkých. Prekopať kompletne legislatívu a podporiť spravodlivosť a poctivosť. Redefinovať pojmy ako sloboda, demokracia, práva jednotlivca, skupiny ... toho je na mraky čo by sa malo riešiť. ..

smartang # BohuPyki56
-
 64% ( 4 people voted )
+
2013-10-02 12:52:19 d90c3016
Brano chytil BINGO. SNS je vykoncena nakolko genaracia X s tymito skostnatenymi kostrami nechce mat nic docinenia. Poculi ste meno Kot leba a Slovenska po spol i tost?
xerox # DisyRyle03
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-02 13:37:39 425748c7
Skuste gugl Participatory democracy
xerox # DisyRyle03
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-02 14:53:10 425748c7
Este vam napoviem. Gugl Participatory democracy Cuba. A South America. Potom pochopite preco zapadne demokracie nenavidia juznu ameriku lebo oni sa snazia o zavedenie demokracie. Myslim ze Madarsko je na tom podobne. Zapad chce neoliberalizmus.
xerox # DisyRyle03
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-02 15:32:46 425748c7
Povieste ho veis. Ten skurv madarsky sa nezaprie. Teraz ma zaujima co si dristal pred =20timi rokmi. Aky postoj ty skurv si mal na 56ty rok. Co by si mi povedal na vrazdenie tvojich skurvov madarskych pocas II. vojny v Rusku.
Co sa ti stalo ,ze slovania su ti zrazu tak blizky. Spina...

jaro # LuceBegu10
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-10-02 18:54:40 d45f0718
Hoši, len prosím Vás, nepodceňujte vynaliezavosť protivníka. Maďarsko nie je v maďarských rukách... a už dlhší čas. Republika rád, Rákosi, Kádár... a neskôr Horn, teraz Orbán Orbánoč Orbánovskij. Nu ale pozrite sa aj na rozpredaj podnikov, kto čo ako získal, alebo na št. tajomníkov a iných výkonných fasov, ktorí často rozhodujú za viditeľných politikov - napríklad vo veciach verejného obstarávania a pod. Asi to bude trochu povedomé aj pre Slovákov. Vona a Jobbik mali anno dacumál svoju úlohu, ktorú splnili. Tou úlohou bolo roztrieštiť reálne národné ľudové hnutia v Maďarsku. Teraz vegetujú, de facto veľa vody nenamútia, poberajú rôzne slušné platy (EP - Morvai, Kovács, "Maďarský parlament": http://jobbik.hu/vezetoink#tabs-0-middle-2 ... ináč sa medzitým vynoril "ľudový" nápad, že keď už teda dvojité občianstvo, nech borci verejne preukážu svoje občianstvo. Človek by tak trochu predsa čakal, že aspoň Jobbik... ale nie. Rovnako sa na to vysr.li ako známi dvojití občané. Ekonomickým manažérom strany Jobbik je p. Schön, Morvai je rodená Schwartz...ová) ale sú užitoční ako "národná strana", keď treba budovať cestičky k Rusku. FSB už o nich isto vie svoje, ale Hlas Ruska má dovolené ho akože "brať vážne" a podľa mňa testovať. Ale Gáborko neni búhvíako veľkoformátny politik.

baloo # GuxeJaso52
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-02 19:54:30 bc79be1a
Viete, čo je problémom jednoduchých ovečiek? Nemajú vyhranený názor. Zatlieskajú každému, i nepriateľovi, keď ich názorovo pohladí po srsti či už náhodou, alebo demagogicky cielene. Ešte ho aj pochvália - hľa, ako múdro hovorí! No, neviem neviem ako budete hovoriť, keď tento turulský honvéd opäť vyrukuje s kartou nároku na južné Slovensko. To ste teraz veľkodušne prehliadli, lebo vám ulahodil tým čo ste chceli počuť. Musíte si každého prísne zaškatuľkovať a jasne definovať nepriateľa. A teraz v kľude popremýšľajte, koho z vás sa to týka.

Pandemonium # DaruJete36
-
 71% ( 14 people voted )
+
2013-10-02 20:01:18 5f662c7c
tentoraz musím súhlasiť s Panďákom.
Mali ste vidieť pomaďarčenca Gaba Zázrivca (umeleckým menom Vona), ako pred 2 rokmi na tribúne kričal, že Slováci nie sú národ a že žijú na ukradnutej, maďarskou krvou poliatej zemi!

marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-10-02 23:35:06 55ede02b
Nie je dolezite.sk kto hovori ale co hovori. Vyberat co sa hodi do puzzle zbytok prehliadnut. V biblii sa pise: Blahoslaveni ktori nemaju co povedat a tuto skutocnost neobliekaju do slov. Na koho sa to hodi?
xerox # DisyRyle03
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-10-03 14:37:18 42575050
Po poriadku. Dnešní maďari majú slovanské gény a minimum ázijských génov, výskum hovorí, že Slovania v Panónskej kotline začali hovoriť iným jazykom. Vďačíme za to Rímu, ktorí nevedel vojensky poraziť Slovanov a zaviesť kresťanstvo a tak Rím pustil turkoidov do Panónie, dostalo sa im ochrany zo strany Ríma a Frankov a tieto dve mocnosti podporovali vtedajšiu menšinu, ktorá sa skrížila so Slovanmi, bolo ich málo cudzincov, preto Slovanské gény ostali a cudzia moc presadila iný jazyk a popritom presadila aj kresťanstvo z pozície moci kniežat a kráľa. Oskar Cvengrosh,Tajné dejiny Slovenska.

Takže maďari sú Slovania a ak majú výhrady voči Slovákom, tak to ako keby súrodenci v rodine kydali na seba a pritom sú všetci z jedného hniezda, po tých istých rodičoch. Treba im to, Slovanským Maďarom, vedieť patrične vysvetliť.

Súčasnoť je stretom dvoch civilizácií. Slovanskej, ktrorá prvotne osídlila Euroáziu od pol Škandinávie až po Grécko, Čínu a Japonsko, pre ňu je charakteristická poľnohospodárska činnosť na stabilnom území, nevytvárala štátne útvary, Slovania nikdy dejinách neboli vojensky porazení západnou civilizáciou, nikdy nekolonizovali susedné štáty a neviedli proti nim dobyvačné vojny, nevytvárali štátne útvary, odmietali finančné aj fyzické otroctvo Tĺkli sa medzi sebou, ale to sa v rodine stáva. Nemali demokraciu, náboženstvo, mali Slovanské védy, filozofiu prežitia, mali koletktívne riadenie spoločnosti, ktorej základom bola rodina a rod. Ako typickí poľnohospodári nikdy nezaberali cudzie územia a nezbíjali v cudzích zemiach. Ďzingischán bol Slovan s modrými očami, ktorý prišiel urobiť poriadky s rímskym kresťanstvom, ktoré v mene kríža a boha vyvraždilo skoro celú Kyjevskú Rus. Slovanské dejiny sú min. 10 -ky tisíc rokov staré, dejiny boli spálené v stredoveku, vymazané z učebníc a nové dejiny písané neslovanmi sú podvod. Vid Velká Tartaria, ...

Na druhej strane je civilizácia anglosasko - židovská, ktorá cez korporácie ovláda politiku, štáty, privatizuje suroviny, energie, zadlžuje štáty, finančne zotročuje občanov, demokraciu USA vybudovalo na genocíde Indiánov, ktorých nikto nekompenzuje nemeckými ponorkami, pracovnú energiu vozili otrokov z Afriky, nikdy neboli pracovití, vždy parazitovali na druhých. Povojnoví víťazi , USA, Anglicko, zriadili štát Izrael a podvodom doň nahnali židov z Európy, ktorí v rozpore so všetkým právom okupujú a vyvražďujú Palestínu, ktorá im nikdy nepatrila. Dnešní európski židia sú chazari, ktorí konvertovali na židovské náboženstvo, žili v Chazarskom kaganáte a boli odtiaľ rozprášení do celého sveta ako zločinecký element. Títo chazari, ktorí si hovoria aj aškenázski židia, nikdy nemali predkov v Palestíne. V Palestíne žili sefardskí, alebo hebrejskí židia, ktorých je v populácii chazarov zanedbateľné percento a sú v Izraeli druhoradí občania.

A tak dnes stoja proti sebe dve civilizácie, Slovanská, humánna, pracovitá, bez otroctva, proti anglosasko - židovskej, ktrorá ekonomicky zotročuje celý svet a ekonomicky aj územne /EÚ, NATO/ kolonizovala Slovanov. Slovania nevymysleli židoboľševickú VOSR, ani Lenina a Stalina, ani následní socializmus. Všetko toto sú produkty anglosasko - židovského finančného bankového kapitálu, ktorý už niekoľko sto rokov systematicky kolonizuje trhy, suriviny a energie. A samozrejme aj Slovanskú pracovnú silu.

Teda Maďari, Slováci, Rumuni Srbi... majte toto na pamäti, vedzte kde je nepriateľ a otrokár a správajte sa Slovansky = ROZUMNE, ako védy kážu. Prestante na seba kydať a hľadajte spôsob ako prežiť, lebo asociáli si za pár rokov demokratickou väčšinou zvolia svoj parlament abudú terorizovať pracujúcu menšinu tvorcov hodnôt. Začnite rodiť deti, vychovajte ich a vzdelajte a začnite byť pánmi vo svojej krajine so sto tisíc ročnými dejinami. Zecharia Sitchin vám vo svojom diele ozrejmí ako to v skutočnosti je s náboženstvom, jedným bohom, bibliou a starým zákonom a skutočnými dejinami ľudstva.


Definitiva # MunoLyhi27
-
 71% ( 7 people voted )
+
2013-10-03 14:45:24 57f4ca0a

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
tri   šesť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA


VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
Ekonomická a politická situace ve Venezuele se opět vyhrocuje. Dnes přináším jen krátký překlad několika příspěvků z Reddit.com...
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat
Vývoj ľudových protestov v juhoamerických štátoch

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Stačí jen v Saudské Arábii aktivovat islámský virus a jsou z nich bestie


Stačí jen v Saudské Arábii aktivovat islámský virus a jsou z nich bestie
Není nad to, když se lásku rozdávající muslim radikalizuje po měsíci stráveném v zemi, která nyní předsedá komisi pro lidská práva...
Migrace a dotace
Otázka nášho profitu z členstva v EÚ
Zákaz predaja je nebezpečný ekonomický populizmus

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0713 s
important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made